Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Kuchnia - impreza domowa - co przygotować?

sails - Czw Lis 09, 2006 2:05 pm
Temat postu: impreza domowa - co przygotować?
Mam problem :roll: W sobotę szykują mi się imieniny mojego M. (czytaj: ja je musze przyszykować :lol: ) i nie mam pomysłu co by tu zrobić dla bandy ludzi żeby było fajnie, smacznie niedrogo i do alkoholu. Dodam jeszcze że impreza raczej tańczona - bo w początkującym małżeństwie ni ma jeszcze krzeseł na 15 osób, no i stół troszkę przykrótki :wink: . Poradźcie co wy szykujecie na takie spotkania?
Myway - Czw Lis 09, 2006 2:10 pm

koreczki rózniaste, małe kanapeczki (tartinki?!), sałatki rózne, krakersy z różnymi pastami, suszone owoce.....
Kot - Czw Lis 09, 2006 2:20 pm

Zdecydowanie małe kanapeczki, np z pastą serową czy rybną, kilka sałatek, i dipy.
madzia8181 - Czw Lis 09, 2006 2:28 pm

u mnie zawsze sprawdzaja sie kanapeczki. :)
kupuje bagietke i kroje ją ze skosa :) na to co mi przyjdzie do glowy :)
im bardziej kolorowo tym smaczniej wyglada... salata, ogoreczek, pomidorek, papryczka, kawaleczek wedlinki, serka. czasem robie paste jajeczna na kanapeczki ktroa moi znajomi uwielbiaja :)
oprocz kanapek szykuje koreczki na wykalaczkach :)
mozna jakas salateczke kupic albo zrobic samemu wedle upodoban i ilosci czasu :)
no i czipsy ciasteczka paluszki - obowiazkowe :)

Myway - Czw Lis 09, 2006 2:30 pm

U mnie jeszcze jak woda idą wszytskie sery, owoce (te z puszki tez), marynaty, gruszki z zurawiną, pokrojone warzywa do dipów i śledzie oczywiście :) :P
sails - Czw Lis 09, 2006 2:32 pm

dzięki za podpowiedzi ... a gdyby tak cos na ciepło ?? Co sądzicie np o popularnych flakach. Boję się, że panowie popiją i kanapeczki okażą się zbyt wątłym podkładem :mrgreen: Chociaż tak za dużo czasu to ja nie mam na gotowanie flaczków :kwasny:
madzia8181 - Czw Lis 09, 2006 2:35 pm

na cieplo? kochanie! uszka - gotowe tylko do podgotowania i barszczyk czerowny :) lub paszteciki :)
szybko smacznie i niedrogo :)

bajeczka - Czw Lis 09, 2006 2:39 pm

Albo zapiekanka. Szybko sie ją robi, starcza na dużo ludzi i możesz przygotować ją wczesniej.

Aha i nie zapomnij o jakimś cieście ;)

Kot - Czw Lis 09, 2006 2:41 pm

Na ciepło to flaczki są bardzo dobrym pomysłem. Albo Chili con carne. :mrgreen:
madzia8181 - Czw Lis 09, 2006 2:44 pm

flaczki? no tak ale nie kazdy flaczki lubi a barszczyk czerwony z pasztecikiem albo uszkami zjedza wszyscy :)

ja nie lubie flakow dlatego tak bronie barszczyka :hyhy: :wstyd:

Myway - Czw Lis 09, 2006 2:45 pm

a moze zupa cebulowa z grzankami, bigos.... w oatateczności na ciepło tez może byc pizza :) :oops:
madzia8181 - Czw Lis 09, 2006 2:48 pm

zupy cebulowej nie jadlam. bigos pychotttttttttta ale ja np nie potrafie go ugotowac- mistrzynia jest moja mama i na pewno moglabym na nia liczyc :)
pizza super pomysl :)

tak na szybko mozna tez w sumie przygotowac spagetti :)

Kot - Czw Lis 09, 2006 2:49 pm

Zupa cebulowa podana z grzankami i zółtym serem :buja w oblokach:


Agnieszka19 - Czw Lis 09, 2006 3:59 pm

Proponuje jajka faszerowane pieczarkami:
Gotuje się jajka na twrado ile tam chcesz
na 8 jajek tak z pól kilo pieczrem- może troche mniej.
Pieczrki kroimy drobniutko, najlepiej takim urządzeniemco wkłada sie do środka i kręci.
Muszą byc na prawde drobno pokrojone ale nie żeby paćka się zrobiła.
Następnie podsamarzamy je na patelni- nie dolewamy żadnej wody( muszą byc suche)
Po podsmarzeniu muszą ostygnąć...
Jajka przekrajamy na pół i wydłóbujemy zółtka na osobny tależyk.
Dodajemy do tego ostudzone pieczrki i rozgniatamy wszystko razem widelcem.
Ugniatamy dopuki nie utworzą jednej masy i dopóki nie bedzie widać kwałków żółtka. Wszystko musi wyglądać jak całosć.
Następnie doprawiamy solą i pieprzem.
Za pomocą łyżeczki nakładmy do jajek w miejsce żółtek ale tworząc na jajku górkę.
Możemy ozdobć majonezem, ketchupem, i pietruszką, lub koperkiem.
Na prawdę pyszne. Ja nie lupie grzybów, ale to mi bardzo samkuje. W zeszłym roku zrobliliśmy to na sywestra i wszystkim samakowało. :lol:

Lucky - Czw Lis 09, 2006 11:10 pm

Popieram Bajeczke, an ciepło u mnie zawsze sie sprawdzaja wszelakie zapiekanki :mrgreen: Makaronowe albo np Lasagna :roll:
Szybko, niedrogo i pysznie :mrgreen:

sails - Pią Lis 10, 2006 2:21 pm

chyba padnie na szwedzki stół - tzn przekąski (za przepis na jajka bardzo dziękuję - spróbuję :P ). Nie mam jak posadzić wszstkich przy stole, żeby mogli spokojnie zjeść, więc takie małe co nie co do rączki będzie chyba najlepszym rozwiązaniem :oops: No może ten barszczyk albo bigos jesli nauczę się go gotowac do wieczora ;)
dominiqsz - Sob Maj 12, 2007 10:17 am
Temat postu: Przekąski na impreze domową :)
Szukałam szukałam i nie znalazłam, dlatego pytam Was forumowiczki jakie przekąski przygotowujecie na impreze domową, taka ze znajomymi, żeby posiedzieć pogadac wypic piwko, winko :)

Do tej pory robiłam jakies kanapki, tosty, małe zapiekanki ewentualnie sałatke i wiadomo jakies chipsy i inne niezdrowe rzeczy :) A co wy przygotowujecie ?

lmyszka - Sob Maj 12, 2007 10:32 am

a my zazwyczaj robiliśmy koreczki, różnego rodzaju sałatki :) no i oczywiście nigdy nie zabrakło fety, oliwek i różnych takich smakowitych pierduł :)
EJ-ET - Sob Maj 12, 2007 2:41 pm
Temat postu: Re: Przekąski na impreze domową :)
dominiqsz napisał/a:
... i wiadomo jakies chipsy i inne niezdrowe rzeczy :) A co wy przygotowujecie ?


Zamiast (lub oprócz) niezdrowych chipsów można kupić (lub zrobić w specjalnych suszarkach) a'la chipsy z owoców - np z jabłek, bananów; są pyszne ;)

mischelle22 - Sob Maj 12, 2007 10:30 pm

Temat już był dominiqsz,dlatego został połączony.
Maja_Kris - Wto Maj 15, 2007 12:58 pm

ja zawsze robie (bo trudno powiedziec ze MY robimy kiedy ja gotuje i przystrajam wszystko) salatke grecka i zalatke porowa, do tego robie pieczone skrzydelka lub paleczki! a jak jest duza biba i duzo chlopa to dogotowuje flaki lub barszcz czerwony i sama robie krokiety lub glupoty zzpiekane bo wtedy jest duzo i tanio...
Aniadamowicz - Wto Maj 15, 2007 1:58 pm

Ja gdy szykuje to obowiązkowo.... wiejski chlebek ze smalcem domowej roboty z ogórasami,
sałatki do wyboru jak wena podpowiada, małe klopsikii ale koreczki.,i tradycyjne koreczki żółty ser , kabanosy papryka, korniszony, ........a na ciepło, gulasz, albo wołownika w piwie ;) albo zapiekanki:)

mrowcia - Sro Lip 30, 2008 1:41 pm
Temat postu: :)
jesli robimy imprezke taneczna, i nie mamy miejsca na osobny stol z krzeslami:) zdecydowanie polecam szwedzki stol:)
wtedy oczywiscie genialne sa male kanapeczki
1.salata+ser+wedlinka+pomidorek+ogorek
2. salata+szynka+ majonez
3. twarożek ze szczypiorkiem
4.z pasta z makreli lub pasta jajeczna
5. salata+ jajko+ majonez+szczypior

i to co nam przyjdzie do glowy

A! fajne tez sa kanapeczki na slodko np. malenkie kostki ciemnego razowca, twarozek zrobiony na slodko+ truskawka lub banan :)

oprocz tego polecam rozne salatki np. z gyrosem ( przepisn latwy do znalezienia w necie)

fajne sa rowniez jajka na twardo polane smazona bulka tarta lub jajka z majonezem posypane startym zoltym serem i kropelka ketchupu:)

oczywiscie genialny bedzie tez talez z serami plesniowymi udekorowany owocami
albo talez wedlin (na zielonej salacie ukladamy zwiniete wedlinki albo same a srodku np. z majonezem, chrzanem lub np z paskiem papryki albo zwiniete razem z zoltym serem

No i ja uwielbiam tacosy z roznymi sosami:)

Fajna tez jest mozzarella poszypana suszonymi pomidorami, sledzie w oleju posypane tez suszonymi pomidorami:) i wiele wiele innych ciekawych pomyslow:)

AAAA! NO I ZAPOMNIALAM O KORECZKACH:)
np. ser zolty kroimy w paski wedlinke tez ukladamy na sobie i zwijamy w rulonik na to np. pomidorek koktajlowy i ogoreczek:) albo mala kosteczke sera owijamy paskiem wedliny i na to nabijamy np papryczke, czy marynowana cebulke itp. koreczki polecam wbic w jablko, pomarancza lub banana wyglada bardziej efektownie:)

I polecam zrobic osobny stolik z alkoholami i kieliszkami:D taki mini barek

Stol szwedzki mozna fantastycznie udekorowac jesli ma sie glowe pelna pomyslow:)

A jesli robimy imprezke w polowie przy stole... to wtedy mozna myslec nad cieplymi daniami, polecam takie mieska ktore mozna tez zjesc jak wystygna np. kurczak czy male kebabki (mieso mielone z przyprawami do kebaba formowane w malenkie podluzne kotleciki) do tego np. ryz z kurkuma i groszkiem:) i jakas salatka a przystawki te co przy szwedzkim:)

Ja zdecydowanie preferuje stol szwedzki:)
Pozdrawiam

Weira - Wto Lis 10, 2009 2:10 pm

Na ciepło to moje danie: parówki w cieście podawane z barszczem czerwonym - zawsze robią wrazenie.
Przepis podałam o tutaj: http://www.forum.wesele-l...t=2852&start=50

motylica - Wto Lis 10, 2009 7:40 pm

do winka z przyjaciółmi zawsze sprawdza się u nas zestaw typu:

mozzarella z pomidorkiem
winogrono
lekka sałatka typu grecka lub nicejska
deska serów
warzywa pokrojone i podane z dipami
chrupki z tesco typu bake rolls - mini chlebki :)

a na cieplo zwykle przygotowuje lasagne, tagliatelle lub pieczone faszerowane cukinie :)

justinaa - Czw Lis 12, 2009 7:39 pm

oj, że też nie widziałam tego wątku wcześniej, bo mocno się zastanawiałam, co zrobić na parapetówką dla 12 osób
zrobiłam ostatecznie dwie sałatki, z kurczakiem i migdałami, a drugą z kus kusem i tuńczykiem, do tego bagietka, oczywiście koreczki a na ciepło skrzydełka z kurczaka w miodzie plus trochę później parówki w cieście francuskim
na poprzedniej imprezie, gdzie było 8 osób, zrobiliśmy pizzę, też zawsze świetnie się sprawdza
a teraz czeka nas kolejne party za tydzień, muszę opracować jakieś nowe menu :)

paulinkaaMU - Czw Lis 12, 2009 7:48 pm

u mnie sprawdza się sałatka z gyrosem + pieczywko czosnkowe (wersja "bogatsza";) to pieczywko po hawajsku-z kawałeczkami szynki i ananasa), a wczoraj zaserwowalismy naszym przyjaciołom tortille (kupuje się gotowe placki, a farsz wedle uznania, ja miałam akurat mocno przyprawiony filet z kurczaka-usmażony w kawałkach, do tego pekińska, pokrojone w kostkę pomidory, ogórek zielony, kiszony, kukurydza, cebulka no i oczywiście sos czosnkowy:P)
kochecka - Czw Lis 12, 2009 7:52 pm

paulinkaaMU napisał/a:
tortille (kupuje się gotowe placki, a farsz wedle uznania, ja miałam akurat mocno przyprawiony filet z kurczaka-usmażony w kawałkach, do tego pekińska, pokrojone w kostkę pomidory, ogórek zielony, kiszony, kukurydza, cebulka no i oczywiście sos czosnkowy:P)


też wczoraj serwowaliśmy (sobie i rodzicom).pycha :D

Weira - Pią Lis 13, 2009 9:01 am

A ja teraz z innej beczki - na deser u mojej znajomej był sorbet np. malinowy w kieliszkach zalany szampanem, nigdy wczesniej tego specjalu nie znalam i jaki pyszny :D
justinaa - Pią Lis 13, 2009 2:22 pm

Weira, brzmi pysznie :)
a z innej beczki wracajac do tortilli :D bo ja mam zawsze taki problem, ze te tortille sie "otwieraja" i najlepiej je zawijac do jedzenia w folie aluminiowa, ale moze macie jakies na to metody? :)

Malena - Pon Lis 16, 2009 5:01 pm

ja robię zawsze sałatkę, kórą wszyscy zachwalają i jest bardzo prosta i sycąca: grillowany kurczak, sałata lodowa, pomidorki koktajlowe żólte i czerwone (połówki, pieknie wygladają), mozzarella w kulkach, bazylia, oliwa, sól, pieprz.

Druga sałatka to brokuły, sos czosnkowy z jogurtu greckiego, feta i prażone płatki migdalów. Szybkie i pyszne:)

Zawsze też obowiązkowo kolorowa kanapki z bagietek i koreczki. na ciepło polecam raclette - mam taki grill elektryczny, który po główną płytą ma 8 małych tacek. można postawić posrodku stołu, a obok w miseczkach kawałki kurczaka, pieczarki szynkę, paprykę, cebulke, żółty ser i co tylko się chce. na górnej płycie kazdy może sobie wrzucać kawąłki kurczaka, a pod nią zrobiś sobie takie mini zapiekanki. Robi się to szybko i nie trzeba cały czaslatać do kuchni. polecam takiego grilla.

truskawka_ja - Pon Lis 16, 2009 5:12 pm

Malena napisał/a:
na ciepło polecam raclette


W wersji oryginalnej Szwajcarzy jedza raclette z malymi ziemniaczakami ugotowanymi w mundurkach. W wersji z kurczakiem jeszcze nie jadlam. :)

Malena - Pon Lis 16, 2009 5:35 pm

Modyfikacje urozmaicają zycie. Z ziemniaczkami oczywiście też jest pyszne, zapieczone z serem są wspaniałe. Zaletą jest samoobsługa, wszyscy mogą rozmawiać i integrować się nad stołem pełnym skwierczącego jedzenia i każdy nakłada to, na co ma ochotę.
Bella - Pon Lis 16, 2009 6:08 pm

Malena napisał/a:

Druga sałatka to brokuły, sos czosnkowy z jogurtu greckiego, feta i prażone płatki migdalów. Szybkie i pyszne:)

Potwierdzam! na ostatnie imprezie u mnie zrobiła furorę a robi sie ją na prawdę szybko :)

Zawsze robię 2,3 lub 4 sałatki(np. z tuńczyka, jarzynowa, brokułowa, grecka), koreczki i kolorowe kanapeczki plus coś na ciepło, ostatnio był bigos, czasem robię leczo, jakiś gulasz lub zapiekanki, czy co tam mi jeszcze przyjdzie na myśl ;) Oczywiście dodatkowo jakieś przegryzki czyli chipsy, paluszki, ciastka...

Przepis na inną pyszną i szybką sałatkę to: troszkę kapustki pekińskiej, por, kukurydza i szynka oraz żółty ser pokrojone w kostkę. Wszystko przyprawiam Kucharkiem (zamiast soli) i pieprzem oraz troszkę majonezu. Ewentualnie druga wersja "na słodko" zamiast żółtego sera dodać ananasa w cząstkach ;)

paulinkaaMU - Pon Lis 16, 2009 6:16 pm

no to jeszcze mój przepis na nową sałatkę:
malutkie uszka z mięsem(tzw.raviolli), przygotować tak jak napisane jest na opakowaniu i wystudzić
puszka kukurydzy
1 cebula (najlepiej czerwona)
duży ogórek zielony (kroimy w kostkę)
1łyżeczka przyprawy tzatziki
1 sos koperkowo-ziołowy vinegret (też zgodnie z opakowaniem, przeważnie 3 łyżku oleju, 3 łyzki wody)
2-3 łyżki majonezu

i gotowe:)polecam, naprawdę pychotka :smile:

Malena - Pią Sie 20, 2010 10:51 am

Jutro robię imprezę na 20 osób, 18 nocuje (czyli potrzeba dużo jedzonka). Budżet mam ograniczony, ale zaplanowałam:

kanapeczki - kolorowe i ładne i dużo (żolty serek, szyneczka, pomidorki, ogórek, pietruszka, łosoś + koperek)
salatka 1 - sałata lodowa, kurczak, mozzarella, pomidorki cherry, bazylia
salatka 2 - sałata lodowa, kurczak grillowany w miodzie, pomarańcze, granat, orzechy włoskie
o północy - czerwony barszczyk + uszka
przekąski - krakersy + śmietankowy serek i oliwki; nachosy i bake rolllsy + dipy (czosnkowy i pomidorowy)
fontanna czekoladowa (do maczania winogrona, banany, wafelki i slodkie pianki).

Czy ludzie mi się najedzą? Podajcie swoje pomysły dla inspiracji:) myślałam też o koreczkach, ale to dużo roboty, a ludzie się nie najadają...

PS: czym mogę posmarować krakersy, oprócz serków śmietankowych typu almette? Znacie jakieś fajne i nieskomplikowane pasty?

Może jszcze przychodzi Wam do glowy co na ciepło mogłabym podac? Dodam, że wynajmujemy mieszkanko i nie mam piekarnika, tylko prodiż...

Elwirka1 - Pią Sie 20, 2010 11:15 am

Malena napisał/a:
czym mogę posmarować krakersy, oprócz serków śmietankowych typu almette? Znacie jakieś fajne i nieskomplikowane pasty?

ja lubię z serkami typu fromage :)

Może zrób jakąs zapiekankę na ciepło z makaronu i mięsa mielonego plus serek żółty.
To jest dość syte i mało ztym roboty :)

agulka1989 - Pią Sie 20, 2010 11:20 am

Malena ja dorobiłabym chyba jeszcze jakąś sałatkę (np makaron, tuńczyk, kukurydza, majonez- pycha) i zamiast uszek do czerwonego barszczyku podałabym paszteciki- jest to dużo wygodniejsze- barszczyk podajesz wtedy nawet w szklankach i paszteciki na talerzu żeby każdy mógł się częstować.
justinaa - Pią Sie 20, 2010 11:54 am

a poza tym pasztecikiem bardziej się można "najeść" :-)

możesz zrobić pastę jajeczną ewnetualnie do tych krakersów, albo kupić pastellę a zrobić może hmm bigos :) dużo i tani ale chyba się długo robi

kryszka - Pią Sie 20, 2010 12:15 pm

Malena - u mnie bardzo szybko idą malutkie kotleciki mielone. Na zimno nadziane na patyczki od szaszłyków lub na ciepło leżące luzem cały czas w takim naczyniu z podgrzewaczem od spodu.

Na ciepło możesz zrobić jakiś prosty bigos - kapucha, pieczarki, kiełbasa.

[ Dodano: Pią Sie 20, 2010 12:15 pm ]
justinaa napisał/a:
dużo i tani ale chyba się długo robi

E tam, sam się robi. :razz:

agulka1989 - Pią Sie 20, 2010 12:20 pm

kryszka napisał/a:
u mnie bardzo szybko idą malutkie kotleciki mielone

ojj tak, u nas na imprezach są baaaardzo często. Podobnie jak czasami takie mini-schabowe (ale to odrobinkę droższe-wiadomo). A mielone takie malutkie się super sprawdzają :)

Mika - Pią Sie 20, 2010 12:42 pm

Malena ja do krakersów polecam pastę z makreli, czyli makrela, ogórki kiszone i jajka ugotowane na twardo pokrojone w drobniutką kosteczkę do tego majonez, wszystko razem wymieszać.
niesia2708 - Pią Sie 20, 2010 2:17 pm

U nas na ogół robi się leczo :) Jest dość tanie i można się nim najeść...
Obawiam się,że goście do północy będą głodni.... I to co masz pójdzie baaaaardzo szybko...

Malena - Pią Sie 20, 2010 6:54 pm

dzieki dziewczyny, zrobię tak, żeby się najedli:)

Oprocz kanapek zrobię więc male mielone, które tak polecacie - ponadziewam je na patyczki razem z kawałkami melona:) A mięso wołowo-wieprzowe?

do tego resztę którą wypisalam wcześniej i powinno byc ok:) Musze podać uszka do barszczu, bo je podgrzewam w garnku, a paszteciki musiałabym w piekarniku, a mam tylko mały prodiż i to by zajeło za dużo czasu.

kryszka - Sob Sie 21, 2010 1:32 pm

I jak się udała impreza?
Agnape - Sob Sie 21, 2010 2:23 pm

Na imprezę polecam taki oto przepis (osobiście wypróbowałam z drobnymi modyfikacjami, ale i tak bardzo apetyczna propozycja :) ) :


Przepis dostałam podczas degustacji w sklepie :)

(w mojej wersji dodałam Apetinę z zielonymi oliwkami, poza serem feta dołożyłam ser goudę w kosteczkach, dodałam przyprawy: paprykę ostrą i słodką, pieprz, czosnek granulowany. Zamiast papryki ostrej skorzystałam z papryki ze słoika :) )


Kolejna propozycja to banany w boczku z grilla, które uwielbiam :) (mogą być zrobione na patelni):



Składniki:
5 bananów
boczek wędzony w plastrach

Sposób przyrządzenia:
Banany obrać, obciąć ciemne końce, pokroić w kawałki o długości około 5 cm. Każdy kawałek zawinąć w plastry boczku, spiąć wykałaczkami. Opiekać na grillu aż boczek się zarumieni.

(przepis ze strony: http://pychotka.pl/przepi...u-z-grilla.html wolałam zamieścić ze zdjęciem bo to zawsze lepiej)

Mam nadzieję, że przepisy się komuś przydadzą :)

Uinena - Sob Sie 21, 2010 5:21 pm

Fondue czekoladowe lub serowe.
Fajny pomysł na te banany :) aż mi ślinka cieknie :) a ja robię podobnie tylko ze śliwkami: śliwki zawijane w boczku zwykłym lub wędzonym pospinane wykałaczkami i usmażone na patelni. Pod koniec można posypać cukrem to będą w takim fajnym karmelu :) pyszota :smile:
Malena, "Druga sałatka to brokuły, sos czosnkowy z jogurtu greckiego, feta i prażone płatki migdalów. Szybkie i pyszne:)" zgadzam się z Tobą - faktycznie szybkie i pyszne :)

Malena - Pon Sie 23, 2010 12:06 pm

Każdy aspekt imprezy był genialny, kulinarny również:) wszystkiego starczyło, jedzonka było do 5 rano:)

Najlepiej sprawdziła się salatka z kurczakiem, mozzarellą i pomidorkami koktajlowymi i mini kulki mielone (zrobiłam pikantne) nadziewane na patyczek szaszłykowy z kawalkiem melona - sycące, odświeżające, ładne - polecam:) i naturalnie pieczywko czosnkowe:)

doni_iza - Sro Sie 25, 2010 1:06 pm

Ja na imprezę często robię na ciepło małe roladki z boczku.
Biorę plaster boczku chudego/bekonu, smaruję go musztardą po jednej stronie, kładę kawałeczek żółtego sera i suszoną śliwkę, zwijam w roladkę i spinam wykałaczką. Takie roladki układam na blaszce i podgrzewam w piekarniku, aby się zarumieniły. Podaję na ciepło, wszyscy się nimi zajadają :) .

Malena - Sro Sie 25, 2010 1:28 pm

doni_iza, brzmi pysznie! chyba wypróbuję następnym razem:)
doni_iza - Czw Sie 26, 2010 11:09 am

Malena napisał/a:
doni_iza, brzmi pysznie! chyba wypróbuję następnym razem:)


jest pyszne :)

polecam też sałatki
1. sezonowa, szczególnie teraz:
dzielimy kalafior na małe różyczki i blanszujemy go, po wystudzeniu dodajemy pokrojone pomidory i jajka na twardo, całość mieszamy z majonezem, lub w wersji chudszej z jogurtem i majonezem ( w ulubionych proporcjach), do tego sól i pieprz. Na wierzchu posypuje szczypiorkiem. Najlepsza jest jak się schłodzi trochę i przegryzie.

2. z suszonymi pomidorami
Potrzebujemy sałatę lodową, rukolę/szpinak młody, pomidorki surowe i suszone, ser blue, czerwoną cebulkę, orzechy włoskie i sos vinaigrette ( robię go sama musztarda+ ocet winny lub sok z cytryny, przyprawy i oliwa). Wszystko układamy warstwami i na koniec polewamy sosikiem. Polecam :razz:

kakonka - Pią Paź 01, 2010 8:40 pm

motylica napisał/a:
do winka z przyjaciółmi zawsze sprawdza się u nas zestaw typu:

mozzarella z pomidorkiem
winogrono
lekka sałatka typu grecka lub nicejska

a na cieplo zwykle przygotowuje lasagne,


eheś a ja dodatkowo robię sałatkę z makaronu ryżowego- zawsze znika jako pierwsza :)

Malena - Pią Paź 01, 2010 9:23 pm

ostatnio mam fazy na deskę serów, pyyycha!! + wytrawne winko i jestem szcześliwa:)
ewex - Pon Paź 11, 2010 11:01 pm

A aj polecam koreczki ostatnio jadłam i są przepyszne.
A składają się z sera żółtego, kabanosa, śliwki suszonej i oliwki. Mniam.

gosiaczek - Wto Paź 12, 2010 8:39 am

Koreczki mogą się składać, z czego chcesz. Ja dorzucam korniszkona i konserwową paprykę.
Getia - Pon Maj 30, 2011 2:57 pm

Z przekąsek na ciepło to miniaturowe zapiekanki, takie małe kanapeczki na ciepło, lub coś z parówką. U nas się to zawsze sprawdza a do tego jeśli ma być do alkoholu, u nas króluje zawsze jakieś zagraniczne piwo które znajomy z Niemiec przywozi bardzo często, do tego idą podwójne paluszki beer fingers w polewie czekoladowej. Świetny dodatek i przekąska do piwa, ale także do kawy/herbaty, co kto lubi. Polecam poszperać w osiedlowych sklepikach, czasem można dostać produkty ciekawe i nie drogie, których trudno szukać w wielgaśnych supermarketach.
Amira - Pon Maj 30, 2011 8:09 pm

u nas ostatnio furore zrobila salatka z kurczaka + kawalki ananasa + rodzynki + kukurydzy + majonez. Pyszna :D
ewa.krzys - Czw Sie 04, 2011 11:21 am

W weekend mamy się spotkać w końcu ze znajomymi. Planowałam grilla, ale nie sądzę, żeby pogoda mi na tyle dopisała, żeby siedzieć cały dzień na dworku. Macie jakieś pomysły? W sumie nie chodzi o wielką wyżerę, bo mamy remont, więc ciężko z dostępem do kuchni :P Co poza sałatkami polecacie?
Karola5 - Czw Sie 04, 2011 12:38 pm

A może koreczki? praktycznie wszystko co masz w lodówce można nadziać :)
Fajnie (i dietetycznie) jest też pokroić paprykę czy ogórka (surowe) w paseczki i zrobić dip np czosnkowy - każdy sobie wtedy macza :)

mała9364 - Pon Paź 17, 2011 9:57 pm

paulinkaaMU napisał/a:
no to jeszcze mój przepis na nową sałatkę:
malutkie uszka z mięsem(tzw.raviolli), przygotować tak jak napisane jest na opakowaniu i wystudzić
puszka kukurydzy
1 cebula (najlepiej czerwona)
duży ogórek zielony (kroimy w kostkę)
1łyżeczka przyprawy tzatziki
1 sos koperkowo-ziołowy vinegret (też zgodnie z opakowaniem, przeważnie 3 łyżku oleju, 3 łyzki wody)
2-3 łyżki majonezu

i gotowe:)polecam, naprawdę pychotka :smile:


Zrobiłam właśnie dzisiaj tą sałatkę i jednym słowem PYCHAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!! :dreaming:

agulka1989 - Sro Lis 02, 2011 1:11 pm

To ja jeszcze dorzucę trzy przekąski. Z przepisów autorki tego bloga skorzystaliśmy ze Zbyszkiem na ostatniej imprezie i sprawdziło się super :)

sałatka z zupek chińskich


nuggetsy z piersi z kurczaka w panierce z chipsów o smaku chilli (podaliśmy do nich sos tzatziki- smakowało super)



i absolutny hit- roladki z tortilli



zdjęcia z bloga http://dariaanna.blog.onet.pl/


a przepisy pod tymi linkami:
sałatka z zupek chińskich
nuggetsy
roladki z tortilli

paulinkaaMU - Wto Gru 13, 2011 11:03 pm

Podbijam temat - w sobotę robimy imprezę i szukam inspiracji na przekąski (juz wiem, że wykorzystam roladki z tortilli :razz: ), a mam wrażenie, że ciągle robię to samo :roll: Może macie jakieś nowe przepisy?
ewa.krzys - Sro Gru 14, 2011 8:54 am

paulinkaaMU, polecam kuleczki z mięsa mielonego, z tym, że sporo czasu schodzi na lepienie.
Ale robiłam tak: mięso mielone (miałam paczkę 500 g chyba), jajko, bułka tarta, trochę wody, przyprawy (oczywiście według uznania). Robiłam z tego mięso jak na zwykłe mielone, a potem kleiłam małe kuleczki i tarzałam w bułce tartej. Potem smażyłam w frytkownicy, a więc w głębokim tłuszczu. Mają fajną chrupiącą skórkę wtedy. Podawałam z sosem pomidorowym i czosnkowym. Smakowało :)

motylek666 - Sro Gru 14, 2011 8:12 pm

paulinkaaMU,
u nas na imprezach znakomicie sprawdzają się talerze wędlin i serów - różne sery w tym kilka pleśniowych pokrojone i ładnie ułożone z dodatkiem winogrona, deska wędlin - szynki, kabanosiki, salami, kiełbaski z dodatkie pomidorków cherry
melon z szynką parmeńską
suszone śliwki pieczone w boczku lub zawinięte w paski piersi kurczaka i gotowane w bulionie
wydrążone jabłka z żurawiną w miejscach gniazd nasiennych i zapiekane w całości w piecyku

[ Dodano: Sro Gru 14, 2011 8:15 pm ]
aaa i jeszcze nachos z dipami salsa lub serowym na ciepło pychaaa :)

Malena - Pią Lut 03, 2012 6:41 pm

motylek666 napisał/a:
suszone śliwki pieczone w boczku


ostatnio jest to hit, z tym, że śliwki polecam namoczyć wcześniej w koniaku - przepyszne.

demonka - Pon Lut 06, 2012 8:36 am

ja polecam na zimno np.
- jajka w sosie tatarskim (domowym)
- jajeczka faszerowane pastami twarogowymi (np. z dodatkiem chrzanu, przecieru pomidorowego, ziół), wychodzą piękne i kolorowe,
- jajeczka można też nadziać duszonymi pieczarkami albo pastą z tuńczyka...

oprócz tego u mnie często na imprezach sprawdza się tzw. półmisek rozmaitości, czyli wielka półokrągła taca, na której układam paseczki warzyw - różnokolorowej papryki, ogórka, kalarepki, do tego paseczki twardego żółtego sera i kabanosy, wszystko ładnie na przemian ułożone (prezentuje się baaardzo kolorowo :) , a pośrodku 3 małe salaterki z różnymi sosami, najczęściej jest to sos czosnkowy, pomidorowy, tzatziki albo chrzanowy...
sprawdza się super, bo dla każdego coś dobrego ;)

fajnym pomysłem na ciepło są:
- rożki z ciasta francuskiego nadziane np. szpinakiem z fetą albo mielonym mięsem
- kolorowe szaszłyczki - kawałki fileta z kurczaka, na przemian z warzywami, pieczarkami, posypane ziołami, pyyyychota :)

angela1983 - Pon Lut 06, 2012 11:34 am

Ja na moje urodziny, jako danie na ciepło zaserwowałam warzywa zapiekane z oscypkiem. Ziemniaki, marchewkę, cebulę kroję w plastry, paprykę w paseczki, czosnek cały lub przeciśnięty przez praskę - co kto lubi ;) Skrapiam to wszystko oliwą, posypuję przyprawami typu Vegeta Natur i majeranek i zapiekam w piekarniku, aż warzywa będą miękkie. Na upieczone już warzywa, kładę plastry oscypka i piekę, aż serek pięknie się roztopi.
gazelkaa - Sro Lut 08, 2012 11:59 am

Muffinki na ostro też są dobrym pomysłem, z papryką na przykład - fajny pomysł :)
Suelen - Sro Lut 08, 2012 1:03 pm

Temat stworzony dla mnie, w sobotę odwiedza nas moja stara koleżanka ze studii, z którą się bardzo dawno nie widziałam, przyjdzie z ''kolegą''. Ona zawsze fajne dania serwowała i mam problem co zrobić? a nie chcę za dużo wydać, ale chcę także, aby było idealnie i zdrowo, bo my z K. staramy się bez tłuszczowo i zdrowo jeść

Planuję podać:
- sałatka gyros- kurczak, na to kapusta pekińska i sos czosnkowy
- sałatka z tuńczyka- tuńczyk, ananas, kukurydza, ser żółty majonez+jogurt naturalny
- sałatka brokułowa- brokuł, feta, sos czosnkowy, prażone migdały
- deska serów z oliwkami i winogronami

Dziewczynki co jeszcze? czy jakiś pomysł na sałatkę np. z oliwą?
czy na ciepło też coś? RATUNKU


no i może jest jakiś temat na temat dekoracji stołu?

MałaMi - Sro Lut 08, 2012 1:43 pm

Może coś oprócz sałatek?

Na tym blogu są fajne przepisy: http://przepysznik.blogspot.com/
Jadłam te orzechowe rożki i makowe krakersy - rzeczywiście przepyszne :)

Wiem, że to może niezbyt dietetyczne przepisy, ale są sprawdzone.

Z rzeczy zdrowych - może coś na ciepło?

Warzywa na parze, zupa-krem (np. z brokułów, z biały warzyw i tym podobne). W taką pogodę dobrze jest wszamać coś ciepłego :)

ewa.krzys - Sro Lut 08, 2012 1:56 pm

Suelen, również proponuję coś oprócz sałatek, a mianowicie kuleczki mięsne, choć nie jestem pewna czy będą pasować do imprezy. Parę postów powyżej podawałam przepis. A może coś na słodko? Polecam http://paletasmaku.blogsp...esniczki-z.html
demonka - Sro Lut 08, 2012 2:25 pm

Suelen ja bym poleciła zrobić na ciepło szaszłyczki z piersi kurczaka, papryki, pieczarek, cebulki...
Albo może jakieś danie jednogarnkowe, np. leczo czy bogracz, tak w sam raz na rozgrzewkę...może to nie jest specjalnie beztłuszczowe, ale myślę, że teraz zimą bardzo się coś takiego sprawdzi ;)

martka - Sro Lut 08, 2012 2:30 pm

A tak z innej beczki - znacie jakieś sprawdzone przepisy na muffinki?
ewa.krzys - Sro Lut 08, 2012 2:35 pm

martka, http://malinowa-kuchnia.b...ie-muffiny.html :)
Suelen - Sro Lut 08, 2012 3:50 pm

Hmm... imprezka 4 osobowa, nie widziałam się z nią ho ho, jego nie znam i nie mam pojęcia o lubią wrrr...

Bardzo lubię blog naszej forumki, a co powiecie na: makaron z łososiem i rukolą

jako szaszłyki nie bardzo, jak dla mnie za bardzo się kurczą i w sałatce będzie kurczak.

Myślę jeszcze nad parówkami zawiniętymi w szynkę i ser, zapiekane w cieście francuskim.



AAAA... mam mętlik w głowie

demonka - Czw Lut 09, 2012 8:33 am

Suelen napisał/a:
Hmm... imprezka 4 osobowa, nie widziałam się z nią ho ho, jego nie znam i nie mam pojęcia o lubią wrrr...


Wiesz, no to będzie trudno na pewno idealnie trafić w ich smak, skoro nie masz nawet przebłysku, co by im podpasowało, ale danie z makaronem powinno się sprawdzić, raczej większość lubi tego typu dania ;) jak dla mnie łosoś+rukola to bomba, jednak chyba przyjmując gości, których upodobań za bardzo nie znam wybrałabym coś bardziej uniwersalnego np. cannelloni z mięsem i sosem...
powodzenia i udanego spotkania ;)

MalaJu - Czw Lut 09, 2012 8:59 am

demonka napisał/a:
jak dla mnie łosoś+rukola to bomba, jednak chyba przyjmując gości, których upodobań za bardzo nie znam wybrałabym coś bardziej uniwersalnego np. cannelloni z mięsem i sosem...

podpisuję się pod tym. Bo np. taka Audiolka łososiem gardzi, więc jej bym rybki nie dała. Tyle że ja o tym przynajmniej wiem, więc jutro dostanie cos innego ;P
U mnie jutro naleśniki z farszem szpinakowo-serowym oraz ruloniki z tortilli z sałatką cezara jako przystawka. Ogólnie nalesnikowy dzień.

Suelen - Czw Lut 09, 2012 11:32 pm

buu...a tak apetycznie na blogu to wyglądało :D dam im chipsy, paluszki, colę i niech jedzą ;)
ewa.krzys - Pią Lut 10, 2012 7:27 am

Suelen, daj znać, co w ostatecznej wersji przygotowałaś :)
caixa - Pią Lut 10, 2012 8:31 pm

Suelen napisał/a:
makaron z łososiem i rukolą


Wg mnie jest bardzo dobre ale rzeczywiście dla sprawdzonych gości. Co prawda ja znam tylko 1 osobę, która nie lubi łososia więc wiesz, szanse, że goście polubią danie są naprawdę duże.

mimeczka - Pon Lut 20, 2012 6:37 pm

A ja potrzebuję pomysłu na dania na imprezkę, na której będzie wegetarianka nie jedząca ryb. W necie znalazłam przepisy na wegetariański pasztet i smalec, czy któraś z was może kiedyś coś takiego robiła?
Cicia - Pon Lut 20, 2012 8:26 pm

Ja robilam smalec, wyszedl dobry :) ale jak mam być szczera, uwazam ze lepszy bylby pasztet bo jako osoba wega na imprezie nie chcialabym miec glownego dania w postaci smalcu :) choc jest pyszny to ile mozna, a nawet jak mozna to i inni sie polakomia i nie ukrywajmy jest ciezkostrawny. Ja polecam roladki toritillowe. Robilam ostatnio na imprezie i uwazam tob za swietny przepis! wszyscy brali przepis na nie. Mozesz zrobic krem zupe groszkowa na wywarze warzywny. Palce lizac
mimeczka - Pon Lut 20, 2012 9:16 pm

Cicia cała impreza będzie wegetariańska, mięsko będzie tylko w postaci wędlin i kabanosów, reszta "czysta":) Ma być i pasztet i smalec, ale żadne nie będzie daniem głównym - planuję zupę cebulową, pod warunkiem, że ta którą dzisiaj zrobiłam będzie jadalna:) 2 sałatki - klasyczna warzywna i brokułowa z fetą, kukurydzą i sosem czosnkowym. Jeszcze deska serów, jakiś dip i warzywa świeże i konserwowe. Zastanawiam się czy to starczy, bo imprezka skończy się pewnie koło 6 rano:)
Cicia - Pon Lut 20, 2012 9:34 pm

Ano chyba ze tak :) ja moge zaproponowac jeszcze krokiety z serem i pieczarkami i do tego barszczyk :)
ppola - Pon Lut 20, 2012 9:38 pm

mimeczka, mój maż nie je mięsa wiec go zapytałam czy wystarczyłoby ;) więc powiedział ze ani smalec mu nie pasuje :-) pasztet z soczewicy lub humus - jeszcze da się przeżyć ale za to zaproponował pieczarki czy papryka - faszerowane na ciepło, albo leczo warzywne ewentualnie jajka faszerowane lub z majonezem ;) Krokiety z kapustą i grzybami, tortilla warzywna nawet na zimno pokrojona w małe przekąski.
No ja bym cos jeszcze na ciepło podała :)

mimeczka - Pon Lut 20, 2012 9:52 pm

A no właśnie o pieczarkach też myślałam, tylko ostatnio jak na złość wszędzie trafiam małe, a tu by się jednak duże przydały. Ten smalec ma być z fasoli, a pasztet z selera i marchewki. Na ciepło myślałam też o kotletach "mielonych" z kalafiora, kiedyś jak mi z obiadu został to zrobiłam i wyszły super, moja mama była przekonana, że są z mięsa, tylko, że najchętniej bym je upiekła w piecu na ruszcie żeby nie tracić czasu na stanie nad patelnią, ale obawiam się czy się nie rozlecą. Jajka z majonezem będą jak najbardziej i jeszcze zawsze robie taki gęsty twarożek ze szczypiorkiem do smarowania.
Justyss - Pon Lut 20, 2012 10:59 pm

Na ostatnią domówkę zrobiłam mini pizze na cieście francuskim ( z jednego gotowego wyszło mi ok 30 kwadracików). Można położyć na nie różne dodatki: paprykę, pieczarki, szynkę, cebulę itd., oczywiście ser i zapiec. Polecam bardzo, bo gościom bardzo smakowało :)
mała9364 - Wto Lut 21, 2012 10:18 am

Ja wczoraj zrobiłam :
http://www.przepisy.pl/pr...biad/2012/02/19

Tyle,że dodałam prawdziwy czosnek,natkę pietruszki i koperek.A na wierzch położyłam kulki mozzarelli.I powiem,że była pycha.Na pewno na imprezy jako ciepłe danie super.Polecam

Cicia - Wto Lut 21, 2012 7:37 pm

Ja rowniez podpytalam sie zjanojmej wegetarianki co serwuje, to zaproponowala papryczke czerwona nadziewana feta w sosie knora czosnkowym (takim z torebki)
mimeczka - Wto Lut 21, 2012 10:04 pm

dzięki dziewczyny za pomysły, jeszcze troche pomedytuje, bo raczej powinny być to dania mało czasochłonne, albo możliwe do przygotowania dzień wcześniej, bo w dzień imprezy jestem w szkole do 15:30, w domu będę po 16, a zaczynamy koło 19:)
Morfii - Sro Lut 22, 2012 11:53 am

Jeśli będzie jakiś alkohol to polecam śledzie w polewie śmietanowo jogurtowej z czosnkiem. Na wierzchu świeża pietruszka. Jest to rarytas sąsiada - sprawdzony :)
durkakarolina - Sro Kwi 04, 2012 8:58 pm

na zimno proponuję mięsne kuleczki z curry u mnie na imprezach zawsze się sprawdzają.
wszystko przygotowujemy tak jak na kotlety mieone tylko dodajemy dużą ilośc curry, potem formujemy małe kuleczki i smażymy na głębokim oleju. odsączamy na ściereczce, pozostawiamy do wystygnięcia i nabijamy na krótkie wykałaczki. ja podaję je z 3 dipami meksykańsskim, 5 smaków i czosnkowym. życzę smacznego

Saraa - Sro Cze 27, 2012 3:54 pm
Temat postu: śledzie
Ja proponuję śledzie, bo do wódki pasują chyba najlepiej ;)

najczęściej robię w śmietanie :

8 płatów matjasów
1 duża cebula
1 jabłko
pół puszki groszku konserwowego
3-4 ogórki (konserwowe lub kiszone - takie jakie macie w domu)
5-7 łyżek śmietany (np.12 % czy 18 %)
3 łyżki majonezu

śledzie wymoczyć we wodzie przez kilka godzin następnie dobrze osuszyć papierowym ręcznikiem.
Pokroić je w takie większe kawałki (moje są tak na pół palca). Połączyć z drobno pokrojoną cebulą, jabłkiem, ogórkami i odcedzonym groszkiem.
Dodać śmietanę, majonez i wszystko razem wymieszać. Odstawić, aby się "przegryzły" :)

śledzie w oleju :
8 matjasów
3 duże cebule
szklanka oleju
pieprz

śledzie wymoczyć we wodzie przez kilka godzin następnie dobrze osuszyć papierowym ręcznikiem.
Pokroić je w takie większe kawałki (moje są tak na pół palca), przyprawić pieprzem i
Połączyć z drobno pokrojoną cebulką. Zalać olejem, odstawić do "przegryzienia" :)


PYCHA !! ! ::P naprawdę polecam na wszelkie imprezki :) szybko i niedrogo :)

klarysa - Czw Wrz 20, 2012 9:52 pm

A te mięsne kuleczki czy mini-kotlety jakiej powinny być wielkości?
agulka1989 - Czw Wrz 20, 2012 10:54 pm

klarysa, ja robię takie żeby miały ok 1,5-2cm średnicy. Tak pi razy oko :) Chodzi o to żeby było na raz do buzi, bez konieczności krojenia :)
suzarek - Pią Wrz 21, 2012 9:55 am

klarysa, tak mniej więcej wielkość orzecha włoskiego ;)
agacionek - Pią Wrz 21, 2012 4:40 pm

Super temat :)
Ja na ostatnią imprezkę robiłam sałatki- grecka, gyros,brokułowa z makaronem penne szynką sosem pieczeniowym i śmietanką, patera w wędlinami przeplatana serkami, do tego kosz owoców, lub słone przekąski na bocznym stoliczku.
Na ciepło zupka meksykańska, a potem mąż zrobił pizzę własnego wypieku- mniam:)

cotumka - Pią Wrz 21, 2012 6:10 pm

wspomniane wcześniej roladki z tortilli - super srawa ;)
ostatnio gdy przyszli do nas znajomi robiliśmy tortille samodzielnie :) to znaczy placki już były gotowe, była do wyboru maaaasa składników i każdy przygotowywał swoją, kupa śmiechu przy tym była :)
ostatnio na domówce jadłam muffinki wytrawne- w środku z boczkiem i serkiem (feta bodajże)- supeeer :) u mnie zawsze triumfy świeci również zwyczajna sałatka jarzynowa - zawsze się sprawdza ;) oprócz tego faszerowane pieczarki, pomidory lub papryki, pieczarki w cieście lub kalafiorki w cieście ;)

marciami - Czw Gru 20, 2012 4:25 pm

ja na pewno chciałabym na sylwestra wypróbować te roladki :) Trochę mi przypominają sushi :P

A od siebie polecam na tego typu imprezy domowe sałatkę z kurczaka, orzeczów włoskich i ananasa. Schodzi bardzo szybko i jeszcze nie spotkałam nikogo komu by nie smakowała :D Przepis prosty, ilość składników na oko (zależy od tego ile tej sałatki chcemy mieć):

pierś z kurczaka ugotowana(delikatnie posolona)
orzechy włoskie(delikatnie pokruszone)
ananasa w kostkę
majonez do połączenia wszystkiego.

Aha, jeszcze jedna fajna rzecz jajka faszerowane: gotujemy jajka na twardo, delikatnie po ugotowani przekrawamy na pół (aby jak najmniej uszkodzić skorupkę). Jajka rozgniatamy widelcem na drobno, dodajemy łyżkę masła, szczypiorek, pietruszkę(posiekane drobno), sól i pieprz. Faszerujemy tym skorupki, a potem każdą skorupkę po stronie farszu maczamy w bułce tartej i podsmażamy na maśle - robi się fajna skorupka. Ta przekąska też szybko schodzi :D

Na ostatnim panieńskim jak byłam, to super były też szaszłyki owocowe. Super sprawa. I koreczki z ogóreczkiem małym, ja jeszcze lubię z pieczarkami z octu. Pycha :)

Be_Mine - Pią Gru 30, 2016 1:10 am

A ja na Sylwestra będę robiła babeczki z tortilli. Foremki na babeczki wykładam kółeczkami z tortilli, smaruję sosem pomidorowym wymieszanym z tartym żółtym serem. Do środka można włożyć praktycznie co kto lubi. Ja wkładam na spód pokrojoną w kostkę szynkę i kawałeczki mocarelli, na to pieczarki i papryka. Wszystko posypuje jeszcze tartym żółtym serem i zapiekam. Wychodzą pyszne małe pizze w formie muffinek. :)
Mam jeszcze sporo zamrożonych truskawek i planuje zrobić na słodko rożki z ciasta francuskiego z truskawkami i może z serkiem.
Myślę jeszcze o krążkach cebulowych i chodzi mi po głowie jeszcze coś mięsnego ale nie wiem co. :co: Może sajgonki, tylko to sporo roboty. :/

kfr89 - Pon Sty 30, 2017 2:09 pm

Koreczki, mini kanapeczki, sałatka gyros, inne sałatki, małe kotleciki, deska serów, ogóreczki do przegryzienia ;)
splita - Pon Sie 21, 2017 9:30 am

Świetnie sprawdzają się takie pakieciki ze szpinakiem z ciasta francuskiego. Wszyscy je lubią.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group