Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Ślub cywilny - USC - gdzie najladniejszy?

migotka_ab - Pią Lis 10, 2006 12:05 pm
Temat postu: USC - gdzie najladniejszy?
Witajcie!
Pisze na forum dopiero pierwszy raz, ale sledze uwaznie wiele watkow.
Pytanie - jak w temacie. Chcialabym wiedziec, gdzie w Lodzi i okolicach znajduja sie jakies godne polecenia USC. Wszystkie dziewczyn, ktore moga wziac "tylko" slub cywiny z pewnoscia rozumieja moje pytanie. Chcialabym, by nasz slub nie ustepowal zbytnio romantyzmem, nastrojem i podniosloscia slubom koscielnym, jednak nigdzie nie moge znalezc zdjec urzedow, ani nawet nie znam zbytnio adresow, dlatego prosze o pomoc Wa - Forumki. Na pewno jestescie zorientowane lepiej niz niejedna strona www temu poswiecona:) Nie chce suchej ceremonii, a juz sam czas trwania - kilka minut mnie dobija, wiec chcialabym chociaz przyeiegac w jakims ladnym miejscu. Pomocy!!! Z gory dziekuje.
Jesli macie jakie zdjecia, prosze o przeslanie na maila: migotka_ab@poczta.onet.pl
Pozdrawiam

pinia_pinia - Pią Lis 10, 2006 12:09 pm

W Łodzi są trzy USC.

:arrow: Łódź Górna- z zewnątrz ładny dworek w parku, w środku -komuna :kwasny:
:arrow: Łódź-Centrum- z zewnątrz niezbyt ciekawy architektonicznie przybytek realnego socjalizmu, ale wenątrz sale bardzo ładne, wyremontowane, gustowne.
:arrow: Łódż Bałuty - nigdy nie byłam

P.S Ja też biorę tylko ślub cywilny (ale z wyboru :wink: )

migotka_ab - Pią Lis 10, 2006 12:12 pm

Dzieki za taka szybka odpowiedz:)
A moze znacie jakies inne ladne USC poza Lodzia, ale gdzies w okolicach.
pinia_pinia - tak z ciekawosci - w ktorym USC sie pobieracie?

adriannaaa - Pią Lis 10, 2006 1:27 pm

hej - zdjecia z USC widzew są na moiej stronei www (patrz stopka postu) - reportaż ze slubu - uroczystość była baardzo sympatyczna - pomimo krótkiego czasu. Jedyne co mnie wkurzyło, to to, że gdy chciałam ustalić repertuar muzyczny na uroczystość , to powiedziano mi, ze jak przyjdziemy 5 minut przed to będzie ok.. natomiast jak przyszlismy 5 minut przed, to muzycy stwierdzili - oj ale to jest nietypowe, my tego nie zagramy, trzeba było przyjsć wcześniej...

jeśli chcesz, mozecie starać się u słub poza USC, ponoć odbywały sie w muzeum kinematografii- dyrektor muzeum nie robi problemów , pewnie panią z USC też mozna przydusić..ale to kosztuje.. nam zaspiewano 1000 - ale to dlatego, ze muzeum było zamknięte w sierpniu, i mieli je specjalnie dla nas otwierać... zrezygnowalismy w ostatecznosci.

katarzynka1 - Pią Lis 10, 2006 5:45 pm

Z zewnatrz łądnie prezentuje sie USC Bałuty. Zadbana zieleń, ogrodzony budynek. Niewiem jak w środku bo nigdy nie byłam
pinia_pinia - Pią Lis 10, 2006 7:45 pm

migotka_ab napisał/a:
Dzieki za taka szybka odpowiedz:)
A moze znacie jakies inne ladne USC poza Lodzia, ale gdzies w okolicach.
pinia_pinia - tak z ciekawosci - w ktorym USC sie pobieracie?


My nie pobieramy się w USC :)

eir - Pią Lis 10, 2006 11:11 pm

USC na Balutach jest ladny i w srodku i na zewnatrz. Niestety nie mam fotek stamtad, ale widzialam, bo kolezanka brala tam slub. My tez pobierzemy sie wlasnie tam, bo mamy blisko :-)
adriannaaa - Nie Lis 12, 2006 2:56 pm

Mieszkam niedaleko USC Bałuty - i jakoś szczególnie piękny na zewnątrz to on nie jest:)))) podobny do tego na Widzewie - fakt ogrodzony i sporo zieleni. Za to sąsiaduje z producentem nagrobków i wypożyczalnią limuzyn na pogrzeby... no i mieści się zaraz przy ruchliwej Zgierskiej to jet mały mankament. Nie wiem, jak jest w środku - nigdy nie byłam...
Ciril - Pon Lis 27, 2006 4:24 pm

Byłam i tak sobie. Ładny USC jest w Zgierzu. Taki pałacyk, ale nie wiem jak w środku.
migotka_ab - Pon Lis 27, 2006 6:32 pm

dzieki za tyle odpowiedzi:)
Co do USC w zgierzu, to fakt jest ladny, ale bardzo mala salka wewnatrz, choc stylowa. Zastanawiam sie nad jakims innym miejscem, nie USC - chcialabym, by nasz slub byl jak najbardziej romantyczny i bajkowy.
pinia_minia...a jesli mozna wiedziec, gdzie sie pobieracie? :oops: moze mnie to jakos zainspiruje
I jeszcze jedno - bylam na kilku slubach cywilnych i przerazala mnie zawsze forma - 3-5minut i po wszystkim. Mialam takie poczucie,ze dluzej zalatwia sie pity, itp rzeczy - to bardzo przykre i przygnebiajace. Czy wszedzie tak jest i czy zawsze tak musi byc?co mozna dodac do ceremonii, czy w ogole jest to mozliwe? Bede wdzieczna za pomoc.
Pozdrawiam

pinia_pinia - Pon Lis 27, 2006 7:28 pm

migotka_ab napisał/a:

pinia_minia...a jesli mozna wiedziec, gdzie sie pobieracie? :oops: moze mnie to jakos zainspiruje


To na razie tajemnica- do uzyskania wszystkich ostatecznych pozwoleń :) Już niedługo będę się mogła oficjalnie pochwalić, ale teraz nie chcę zapeszać :rotfl:

fiona83 - Pon Lis 27, 2006 8:09 pm

pinia_pinia napisał/a:
ale teraz nie chcę zapeszać :rotfl:


Czarownik, czarownik - żeby się udało

Dzesia - Wto Gru 12, 2006 6:31 pm

Adriannaaa :arrow: śliczna jesteś! Cudna suknia i bardzo podobał mi sie ten kwiat wpięty w Twoje włosy! A data - 12 sierpnia - heh, moje urodziny :)
Tissaia - Pon Kwi 21, 2008 2:07 pm

USC Bałuty jest mało ciekawy wewnątrz, zwłaszcza korytarz, do którego wychodzi się po ślubie - okrrropne "arrasy" czy jak te makaty nazwać.
Oprócz suchości i błyskawiczności ślubu w USC odstrasza mnie jeszcze ta masówka: jedna para wychodzi, druga wchodzi, goście ledwo się przepychają na schodach i tłoczą w szatni. Wizyta u lekarza dłużej trwa :/

kryszka - Pon Kwi 21, 2008 2:54 pm

Tissaia napisał/a:
w USC odstrasza mnie jeszcze ta masówka: jedna para wychodzi, druga wchodzi, goście ledwo się przepychają na schodach i tłoczą w szatni. Wizyta u lekarza dłużej trwa :/

W nie każdym USC tak jest, a z kolei możesz trafić na kościół, w którym tak właśnie będzie. :lol:

justinaa - Wto Kwi 22, 2008 2:13 pm

każdy urząd, przynajmniej z tych, które znam, ma swoje plusy i minusy, Bałucki jest w miarę ok na zewnątrz plus jest sporo miejsc parkingowych, w środku rzeczywiście jakieś dziwne arrasy, ale przynajmniej jest dużo miejsca, zarówno sama sala, gdzie udzielany jest ślub, jak i salka, w której się czeka i salka do "picia" szampana i życzeń są duże, podobnie jak szatnia, z kolei urząd na Pabianickiej jest ładny na zewnątrz, ładnie usytuowany w parku i odmalowany, ale z kolei bardzo mało miejsc w środku, sali, gdzie można by się napić szampana w zasadzie nie ma, jest tylko szatnia, plus gorzej z miejscami parkingowymi
axiom - Czw Lip 31, 2008 4:07 pm

Ostatnio miałam przyjemność bycia na ślubie w USC na Bałutach i na Widzewie. Zdecydowanie polecam Widzew. Prawda jest taka że na zewnątrz nie wygląda on ciekawie, ale w środku jest bardzo ładnie. Sale są odnowione i co ważne jest jasno na sali ślubów (a to istotna sprawa jeśli chodzi o zdjęcia), poza tym po ślubie para młoda schodzi na dół, do stoły na szampana i dzięki temu nie ma kontaktu z nowo przybyłymi gośćmi. Fajne jest też to, że po każdym rzucaniu ryżem pan z urzędu zamiata schody. Niestety nie mam takiego dobrego zdania o USC na Bałutach (choć jestem z Bałut). Fajnie jest tylko na zewnątrz, bo urząd jest ogrodzony i ma trochę zieleni, ale sale są ciemne i obwieszone jakimiś gobelinami, min. z orłem w koronie. Nie żeby i to przeszkadzało, ale to jest w końcu sala ślubów, a nie sala obrad rządu. Poza tym jest bardzo ciasno na korytarzu i jeśli jest dużo gości, to zanim skończą składać życzenia to już koleiny ślub czeka na korytarzu. Coś okropnego. Dlatego ja sama zdecydowałam sie właśnie na USC na Widzewie.
izunia_82 - Czw Lip 31, 2008 4:09 pm

Zgadzam sie z axiom. Miałam przyjemność być w obydwóch urzędach i ten na Widzewie jest o niebo ładniejszy :)
Pamcia - Czw Sie 14, 2008 12:29 pm

z przykroscia stwierdzam ze USC Baluty jest brzydki :?
nie zwracalismy na to specjalnie uwagi ale jakbysmy mieli mozliwosc wyboru to napewno wybralibysmy inny....
szczegolnie na zdjeciach widac w jakim stanie jest ten urzad, poczawszy od schodow wejsciowych po sale ślubow :-?

Lejdi - Nie Wrz 14, 2008 10:24 am

Pamcia napisał/a:
z przykroscia stwierdzam ze USC Baluty jest brzydki :?



zgadzam sie w 100%, USC na bałutach jest brzydki, a pani "z obsługi" niesympatyczna :>
mnie najbedziej podoba się urząd w Zgierzu:)) a łódź-śródmieście wygląda całkiem nieźle w środku, z zewnątrz komunistyczny kloc.


edit: poprawiłam cytat
kryszka

Petitka - Nie Wrz 14, 2008 12:26 pm

Lejdi napisał/a:

mnie najbedziej podoba się urząd w Zgierzu:))


Zgadzam sie w calej rozciaglosci :razz: i bardzo sie ciesze, ze tam wlasnie odbyl sie nasz slub ;)

Olala - Nie Wrz 14, 2008 7:03 pm

Petitka napisał/a:
Lejdi napisał/a:

mnie najbedziej podoba się urząd w Zgierzu:))


Zgadzam sie w calej rozciaglosci :razz: i bardzo sie ciesze, ze tam wlasnie odbyl sie nasz slub ;)


a ja zgadzam sie z przedmowczyniami! Sliczny urzad, tez mielismy tam slub. Kierownik przesympatyczny, a najbardziej spodobal mi sie tekst przysiegi i potem jak mowil o milosci, rodzinie i obraczkach... a nie tam zadne kodeksy i paragrafy! polecam! :D

gklm - Sob Paź 18, 2008 6:58 pm

hej:) my zamierzamy wziąć ślub cywilny w USC Bałuty...mimo drobnych mankamentów jest ok...w Zgierzu - popieram - jest sympatycznie...byłam tam tydzień temu na ślubie...pozdrawiam
skalimonka - Nie Gru 07, 2008 10:21 pm

Nie wiem jak wyglada USC w Zgierzu, na pewno jest sliczny, skoro tak piszecie. Niestety wielka szkoda, ze Łódź jako drugie co do wielkosci miasto w Polsce nie ma porzadnego Urzedu Stanu Cywilnego, badz Palacu Slubow z prawdziwego zdarzenia. Wszystkie one w srodku wygladaja jak za Gierka, wszystko pamieta pewnie jeszcze sluby naszych rodzicow... Jakbym ja jednak miala wybierac (a mial byc slub cywilny i niedawno zdecydowalismy sie jednak na koscielny), wybralabym USC Górna, bo jest w parku, wiec nie trzeba stac na korytarzu i skladac zyczen albo na parkingu przed USC. Poza tym jest pieknie odnowiony z zewnatrz. Niestety w srodku ciagle przeszla epoka. Zerknijcie na te fotki USC Górna... pozdrawiam :smile:

http://snakeeyes.blox.pl/...-na-Gornej.html

aggar - Pon Lip 27, 2009 11:12 am

Najładniejszy z zewnątrz - USC na Górnej.
Najładniejszy wewnątrz - USC na Widzewie.
My zdecydowaliśmy się wg mojej powyższej oceny na najbrzydszy - USC Bałuty. Tyle że u nas decydowała ilość miejsc siedzących dla gości, a w tej kwestii Bałuty przodują.
To fakt, że Łódź pod tym względem nie ma się czym pochwalić i aż żal ściska, że miasto oddało Politechnice piękny pałacyk (kiedyś na Worcela), w którym moi rodzice brali ślub. Mama mówiła, że tam było pięknie, duża sala i piękne schody, którymi młodzi kroczyli w przyszłość :) .

ithanielle - Nie Lut 23, 2014 1:57 pm

Co prawda nie biorę ślubu cywilnego, a konkordatowy, ale wróciłam właśnie z USC w Rzgowie z "imprezy" z okazji 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego dziadków M. i muszę polecić USC Rzgów jako ten najładniejszy.

Dla osób poszukujących ładnego USC (z zewnątrz i wewnątrz) to na pewno dobry wybór. Na nas wywarł pozytywne wrażenie.

Rusałka_Maja - Nie Lut 23, 2014 2:21 pm

Faktycznie jeśli chodzi o samą Łódź to
aggar napisał/a:
Najładniejszy z zewnątrz - USC na Górnej.
Najładniejszy wewnątrz - USC na Widzewie.


Ale jednak jeśli jest ktoś mobilny i nie ma problemu to jednak

ithanielle napisał/a:
muszę polecić USC Rzgów jako ten najładniejszy.

Dla osób poszukujących ładnego USC (z zewnątrz i wewnątrz) to na pewno dobry wybór.

Gomigo - Pią Maj 08, 2015 2:42 pm

Czy macie jakieś zdjęcia tych urzędów na Widzewie i na górnej. Bo Bałuty odpadają - tak przy nagrobkach...niekoniecznie.
monikaknap - Pią Lip 03, 2015 11:33 am

Dla mnie najlepszy cywilny to tylko w plenerze. Polecam wszystkim.
Gomigo - Nie Lip 05, 2015 7:41 pm

Tylko że cywilny w plenerze jest dużo droższy od zwykłego cywilnego i nie każdego na taki luksus stać, zwłaszcza jak sami młodzi muszą uzbierać na swój ślub.
urug - Czw Lip 30, 2015 9:16 pm

Fajny ślub cywilny można sobie zrobić na zamku w Oporowie koło Kutna.
mspp - Pią Lut 19, 2016 8:27 am

USC Pabianice, jeśli chodzi o wnętrze. Jeśli chodzi o retro klimat i otoczenie to USC Górna, wnętrze mają tragiczne, takie samo jak podczas ślubu mojej mamy tam 26 lat temu. ;)
nataleczka111 - Sro Sie 02, 2017 1:47 pm

Dzień dobry, Dziewczyny :)
Czy macie jakieś doświadczenia albo może któraś z Was była na ślubie w Konstantynowie Łódzkim? Chcieliśmy wziąć ślub w Zgierzu, ale nie mają terminów, które by nas urządzały, u nas w Aleksandrowie jest, brutalnie mówiąc, brzydko, a do tego byłam na ślubie koleżanki, który trwał ok. 5 minut i został naprawdę odwalony byle jak. Szukam innych rozwiązań. Pozdrawiam :)

Vanilde - Pon Sie 06, 2018 4:25 pm

aggar napisał/a:
Najładniejszy z zewnątrz - USC na Górnej.
Najładniejszy wewnątrz - USC na Widzewie.
My zdecydowaliśmy się wg mojej powyższej oceny na najbrzydszy - USC Bałuty. Tyle że u nas decydowała ilość miejsc siedzących dla gości, a w tej kwestii Bałuty przodują.


9 lat minęło, a to podsumowanie jest nadal aktualne.

Waham się jeszcze, czy zdecydować się na wystrój rodem z PRL w USC na Górnej, czy raczej dopłacić do tej imprezy i zdecydować się na ślub poza USC. Ale to znacznie podwyższa koszta: 1000 PLN w urzędzie + koszt sali + koszt dekoracji + koszt oprawy muzycznej

USC na Widzewie nie biorę pod uwagę, bo fatalnie wygląda z zewnątrz i wstyd byłoby mi przed znajomymi spoza Łodzi, bo to byłby pierwszy budynek, jaki zobaczą w naszym mieście.

USC na Bałutach jest niewiele lepsze, ale i tak poniżej moich minimalnych oczekiwań. W dodatku te nagrobki tuż obok nie dodają mu uroku. Ale z tego, co wiem, to USC Bałuty będzie działać już tylko do końca 2018 roku, bo miasto zdecydowało się sprzedać ten budynek i zostawić tylko 2 urzędy - Widzew (Centrum) i Górną.

animi - Czw Sie 09, 2018 8:51 am

Vanilde, USC na Balutach nie jest taki tragiczny, Arras z orzełkiem jest dramatyczny, ale nagrobków nie widać (chociaż zawsze mnie bawiły te groby obok USC). Ale faktycznie, zamykają ten urząd z końcem roku. Z dwóch pozostałych, gdybym miała wybierać to zdecydowałabym się na ten na Pabianickiej, Bałuty wybraliśmy tylko dlatego, że mieliśmy blisko na przyjęcie :)
RudaNiepoprawna - Czw Sie 09, 2018 10:32 am

Ja tak samo jak animi z chęcią wybrałabym USC na Pabianickiej, jednak kiedy braliśmy ślub była robiona trasa WZ i stwierdziliśmy, że komplikacje z dojazdem na sale, którą mieliśmy tuż za Dołami byłyby duże i na pewno połowa gości miałaby problem. W USC na Widzewie byłam na ślubie nie przemawiał do mnie w zupełności, jest mały, życzenia od gości są przyjmowane na korytarzu, jak wybierasz szampana w trakcie życzeń to też jest ustawione wszystko na korytarzu, tak więc dla mnie jakoś tak nie bardzo.
kapatka - Czw Sie 09, 2018 11:54 am

Ja byłam na ślubie w USC na Widzewie w poprzednią sobotę i życzenia z szampanem były nie na korytarzu tylko na zewnątrz... Wyobrażacie to sobie w tym upale?
alekul89 - Czw Sie 09, 2018 2:43 pm

Przy ślubie kościelnym życzenia też zazwyczaj są przyjmowane na zewnątrz, również w upale.
kapatka - Czw Sie 09, 2018 2:51 pm

Jasne że tak, ale wyobrażasz sobie smak szampana stojącego w 30st upale? Poza tym w kościele zazwyczaj nie ma możliwości składania życzeń w środku bo następny ślub, nabożeństwo czy coś innego a w USC jest na to miejsce. Byłam już na kilku ślubach w tym akurat urzędzie i zawsze życzenia były składane w środku stąd moje zdziwienie.
alekul89 - Czw Sie 09, 2018 7:42 pm

kapatka zgadzam się. Szampan na pewno nie smakował dobrze a w usc zawsze jest miejsce na życzenia. Może Młodzi chcieli mieć namiastkę pleneru a nie pomyśleli, że stanie w takim upale to średnia przyjemność.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group