Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Ślub konkordatowy - Kościół Najświętszego Zbawiciela ( Włókniarzy)

lmyszka - Wto Gru 12, 2006 5:46 pm
Temat postu: Kościół Najświętszego Zbawiciela ( Włókniarzy)
czy ktoś brał ślub w tym kościółku? jest to moja parafia i ma on taki fajny skromny wygląd, tylko nie wiem jak księża :) i w ogóle jak tam jest :)
Natalka - Pią Sty 05, 2007 4:44 pm

Kościółek na Włókniarzy to równiez moja parafia, faktycznie skromna i przytulna i z tego co wiem jedyna drewniana w łodzi czy jakoś tak. W każdym bądź razie księża zalezy który np ksiądz Paweł jest przesympatyczny ale nie wiem czy jeszcze tam długo wytrzyma bo ksiądz Marek to diabeł wcielony- wliczajac wygląd. Proboszcz to chyba najlepszy człowiek na Ziemi i również tak samo stary. Hmm wybór masz ciężki chociaż może doszedł jakiś nowy bo tam się często przewijają:) Moim zdaniem tylko Marka się wystrzegaj i będzie dobrze. A najlepiej wybrać się na kilka mszy. Najlepsze w tym kościółku oprócz tego że jest drewniany wiec ma swój urok jest to że przed kościołem można zrobić cudne zdjęcia ponieważ jest tam zielono i naprawde malowniczo jak na kościółek przy tak róchliwej ulicy. powodzonka
lmyszka - Pią Sty 05, 2007 5:12 pm

a czy ksiedza moge sama wybrać ?? nie jest tak że jest przypisany do mszy? :)
mischelle22 - Pią Sty 05, 2007 6:50 pm

Raczej księża maja swój "grafik" kiedy odprawiają mszę.
Ale jak się uprzesz i poprosisz o konkretnego księdza to powinni iść na ustępstwo :)

lmyszka - Pią Sty 05, 2007 7:04 pm

tak :0 a potem naraże sie któremus bo będzie że go nie chciałam i klops ;) hehehe chyba nie zaryzykuje :P tylko jak tu nie trafic na tego ks. Marka :) jak on wyglada? jak byłam ustalac termin to obsługiwł nas taki siwy, dość wysoki ksiądz :) i tyle potrafie o nim powiedzieć :)
Natalka - Sob Sty 06, 2007 9:07 pm

Ks. Marek wygląda jak diabeł. Wcale nie przesadzając: czarne lekko szpakowate włosy, dość bujne za ucho, czarne oczy, czarne kosmate brwi. Ja sie dziwnie czułam w jego towarzystwie bo jakoś mi nie pasował do scenerii. Jeśli chodzi o księża to nie ma sie czego bać. Np ks. Paweł zgodził się jechać kilkadziesiąt km by odprawić mszę na pogrzebie mojej babci, choć ustalony był inny ksiądz. W wiekszości sa to naprawde sympatyczni ludzie.
ania_d - Wto Lut 06, 2007 11:30 pm

Witajcie. A czy ktoś wie jakie są opłaty za ślub w tym kościele? Imyszko, może Ty?
Będę wdzięczna za informację.

lmyszka - Sro Lut 07, 2007 6:01 pm

ja ososbiście nie pytałam ale moja koleżanka brała tam ślub, była z innej parafii i za ślub zapłaciła 300 zł, za kościelnego 50 zł za organiste też 50 zł
ania_d - Sro Lut 07, 2007 7:20 pm

Dziękuję Imyszko!
To chyba jeszcze nie tak drogo? Widziałam, że w Łagiewnikach 600 PLN kosztuje.

lillian_dm - Pon Lut 12, 2007 3:44 pm

hej!
nie wiem skąd te info o ksieżach macie,ale one są raczej nieaktualne..obecnie w tej parafii jest 3 księży(ks.Leszek , ks. Tomasz i pr.Boleslaw).Wszyscy sa bardzo mili i nie stwarzają problemów,aczkolwiek roznią sie miedzy sobą.Ks. Leszek np. wydaje sie bardziej "ponadziemski",a ks. Tomasz bardziej konkretny(jesli chodzi o prowadzenie mszy).ja tez bede miala tam niedlgo swoj slubik:)
pozdrawiam:)ps.rzeczywiscie wszyscy mowią,ze kosciol ten ma dobry klimat na sluby,ale ja wybralam go z tego względu ze jest to moja parafia od dziecka i czuje sie w nim jak w domu

hawwa - Pon Mar 05, 2007 4:25 pm

Ja tez tam bede miala slub, rozmawialam z Ks. Leszkiem, bardzo mily, podkreslil, ze cieszy sie ze w ich kosciele bedziemy brali slub. Troche sie obawialam jak mnie tam potraktuja, bo to nie jest ani moja parafia, ani M ani ksiedza, ktory bedzie udzielal slubu :)
Madziulka - Czw Mar 29, 2007 2:25 pm

My też będziemy mieli tam ślub :) całkiem niedługo, za 3 miesiące :D Nie jest to nasza parafia, ale chcieliśmy w drewnianym kościółku. A ksiądz z którym rozmawialiśmy to taki wysoki siwy i był bardzo bardzo milutki.
mietka - Czw Cze 28, 2007 12:07 pm

OO nareszcie znalazlam parę osób, które brały ślub w tej parafii. 4 sierpnia mamy tam ślub i nic nie wiem.. Jacy sa księża? te kilka minut w kancelarii niewiele mi o nich powiedziały, oprócz tego, że ks. Tomasz ma bardzo fajne poczucie humoru :) Może ktoś mi powie, czy mam się stresować organistą, czy jet dobry i nie zepsuje mi humoru w dniu ślubu? Mamy jeszcze problem z dekoracja kosciola.. ksieza nie chca nas skontaktować z innymi parami z tego dnia... a troche szkoda pieniedzy na to, zeby samemu za wszystko placic;/
mischelle22 - Czw Cze 28, 2007 12:10 pm

A czy ktoś się orientuje czy jest w tym kościel jeszcze ksiądz Grzegorz?(szczupły, ciemne włosy, wiek : ok.40)?
lmyszka - Czw Cze 28, 2007 12:22 pm

kurde ja miałąm juz konatkt z dwoma księżami ale nie wiem jak się nazuwają, jeden jest taki większy, grubszy i sympatyczny a drugi mnijeszy i bardzo mi do gusty nie przypadł :) no właśnie a czemu nie chcą skontaktować z innym parami?? czyżby znowu chodziło im o kase :twisted:
lillian_dm - Sro Lip 04, 2007 3:02 pm

czesc!
otóż tak..:obecnie jest tam ks.Tomasz i ks.Leszek oraz proboszcz,który raczej odchodzi niedlugo na emeryture.na wakacje do pomocy dostali innego ksiedza,ale nie wiem kto to dokladnie.Jesli księża nie chcą podac numerow telefonów do innych par to tylko dlatego ze szanują prywatnosc.Ja bym sobie nie zyczyła zeby rozdawali moj nr telefonu i chyba jest taka ogólna zasada,ze bez zgody sie tego nie rozdaje..wiec przestańce gadac ze chodzi o kase,bo ta cała nagonka bez podstaw mnie zasmuca..

lmyszka - Sro Lip 04, 2007 3:09 pm

ale ja nie chce żeby dawali mi numer innych osób, chciała aby mnie skontaktowali mnie z innymi prami, np. dali im mój numer telefonu jak bym zostawiła u księdza, więc jeśli nie wiesz jak miało by to wygladac to nie mów :razz:
hawwa - Czw Lip 05, 2007 11:20 am

Imyszka ma racje. Mozna skontaktowac sie rowniez w druga strone. Ksiadz nie moze podac telefonu osoby, ktora do innych celow pozostawila ksiedzu swoj numer ale mozna odwrotnie!
Swoja droga Imyszko podsunelas mi dobry pomysl, nawet nie pomyslalam wczesniej zeby sprobowac dogadac sie co do dekoracji z innymi parami.
Tak wiec jesli jest ktos na forum kto równiez bierze slub w Kosciele Najswietszego Zbawiciela dnia 01.09.2007 prosze o kontakt! :)

lmyszka - Czw Lip 05, 2007 11:42 am

hawwa my troche za późno o tym pomyślałyśmy i obawiam się że teraz to pary z 4.08 będą już w kancelarii na tydzień przed ślubem i może być juz po ptokach :) proponuje już ci się wybrać tam aby ksiądz miał więcej czasu :razz:
gebka - Czw Lip 05, 2007 1:10 pm

Imyszko czy to ten drewniany kosciolek na wlokniarzy?
lmyszka - Czw Lip 05, 2007 1:12 pm

tak to ten :)
gebka - Czw Lip 05, 2007 1:28 pm

To z czystym sumieniem moge powiedziec ze ten kosciol ma taki urok ze dodatkowe dekoracje sa tam niepotrzebne bylam tam swiatkem w tamtym roku i nasi znajomi nie zamawiali dodatkowego dekorowania a z djecia z kosciola sa sliczne oswietlenie nadaje takiej atmosfery ze wszytsko jest sliczne :lol:
hawwa - Czw Lip 05, 2007 1:38 pm

Gebka, dzieki za pocieszajácá opinie co do dekoracji. Dobrze wiedziec, ze to miejsce nie wymaga szczególnych dekoracji. Jednak jakos bysmy chcieli wyróznic nasz slub od zwyklych mszy. Myslalam o delikatnym udekorowaniu.

Imyszka, niestety ale ja jestem w UK i na slub przyjedziemy na 7 dni przed :oops: wiec opcja porozumienia sie z kancelaria nie wchodzi w gre. Ale jak spisywalismy protokól widzialam, ze w ksiedze na ten dzien oprocz nas sa juz wpisane min 3 pary.

gebka - Czw Lip 05, 2007 1:43 pm

moze uda mi sie wkleic wam zdjecia ale to dopiero w przyszlym tygodniu :razz:
hawwa - Czw Lip 05, 2007 1:46 pm

Byloby super Gebka! Bardzo prosimy [smilie=g020.gif]
lillian_dm - Wto Lip 10, 2007 8:41 am

hej,
Imyszka najłatwiej jest wymagac od innych od siebie nic nie dając..moje pytanie do Ciebie:co dałas od siebie Kościołowi ostatnio, że tyle wymagasz od niego? Mnie chodziło głównie o to ,ze padło tu oskarżenie, że księżom chodzi o kasę. Jak ktoś w ten sposób wypowiada sie na temat ludzi których znam i szanuję , a nawet podziwiam to jest to dla mnie pycha w najgorszym wydaniu...Jesli ktos prezentuje pogląd tego typu na sprawe Koscioła to po co wogóle przekracza jego próg???Jesli dla kogoś Kosciół to tylko budynek przepełniony materialistami to moze lepiej ślub cywilny wziąć?Jeśli ktoś nie wierzy,że ksiądz jest pośrednikiem Boga wobec którego sie przysięga dozgonną miłość drugiej osobie to po co to wszystko..???Nie chce nikogo urazić swoją wypowiedzią, więc zrozumcie mnie dobrze..i zapraszam na wyjątkową msze w tym kosciele w każdy 3. czwartek miesiąca o godzinie 19.

lmyszka - Wto Lip 10, 2007 8:51 am

lilian może ty miałaś inne doświadeczenie z księdzem niz ja, niestety więkoszość z nich daleko było do powołania.... nie oceniam tych ze Zbawiciela gdyz faktycznie ich nie znam, ale moim zdaniem ślub jest co łaska, mam 200 zł daje 200 a nie cennik a w każdym kosciele takowy jest, albo zapowedzi 50 zł i tyle, a chyba nie na tym to polega
mietka - Wto Lip 10, 2007 11:49 am

a co powiesz w takim razie o ksiedzu, ktory mowi, ze nie przygotuje mnie do bierzmowania, bo jedzie na urlop i zebym sobie znalazla kogos innego bo to nie jego problem?
lmyszka - Wto Lip 10, 2007 12:45 pm

lillian_dm napisał/a:
hej,
Jesli ktos prezentuje pogląd tego typu na sprawe Koscioła to po co wogóle przekracza jego próg???Jesli dla kogoś Kosciół to tylko budynek przepełniony materialistami to moze lepiej ślub cywilny wziąć?Jeśli ktoś nie wierzy,że ksiądz jest pośrednikiem Boga wobec którego sie przysięga dozgonną miłość drugiej osobie to po co to wszystko..???


no właśnie ksiądz jest tylko pośrednikiem, a ja wierze w Boga i to jemu przysięgam miłość i mojemu narzeczonemu a nie księdzu, nie wierze w księdza, dla mnie oni stracili swoją wartość kapłańską jakiś czas temu, powinni być bezinteresowni a nie są, niestety ... nie oceniam wszystkim bo sama znam księdza który jest super i widać że u niego to powołanie, gdyby wszyscy ale to wszyscy byuli tacy to wtedy to wszystko miało by sens

lillian_dm - Sro Lip 11, 2007 8:35 am

witam,
Imyszka nie wierzysz w księży, nie wierzysz w Kościół..to po co tam idziesz?i tam chcesz przysięgać? dlaczego chcesz korzystac z "usług" kosciola, skoro go nie uwazasz..?troche wydaje mi sie to nieszczere..no i zadaj sobie pytanie czy ta przysięgo bedzie miała dla Ciebie jakąs wartość? Jeśli chcesz przysięgać tylko przed Bogiem to dlaczego nie zrobisz tego w innej scenerii,np. w ogrodzie?w górach?czy tam nie lepiej niż w przybytku,którego nie znosisz i w który nie wierzysz?gdzie tu jakis sens?

lmyszka - Sro Lip 11, 2007 8:44 am

ta dyskusja zboczyła na off topic, zresztą mietka dała ci przykład i już na niego nie odpowiedziałaś, a zreszta nigdzie nie napisałam że nie znoszę kościoła a moją sprawa jest czy biorę ślub kościelny czy nie, koniec tematu bo po co ktoś kto chce się dowiedzieć o Kościele Zbawiciela ma czytać nasze wywody na temat wiary .
lillian_dm - Sro Lip 11, 2007 9:00 am

oki,koniec tematu,faktycznie dyskusja nie ma sensu na tym forum...niemniej zyczę Ci wszystkiego najlepszego i oby żywy Chrystus,którego przyjmiesz w dniu ślubu do swojego serca je odmienił..
a przykład Mietki..to hmm nie rozumiem waszego wzburzenia w tej kwestii..??to ksiądz ma rezygnowac z urlopu,bo sobie tak zyczysz?bo nie chce Ci sie szukac innego księdza?nie wiem czy sie orientujesz,ze ma ulrop narzucony z góry i ze nawet w święta nie może pojechac do rodziny bo ma obowiązki koscielne..najpierw zacznij wymagac od siebie a potem od innych..nie można osądzać innych..nie pasuje Ci kosciół,księża to nikt Ci nie każe tam chodzic,przyjmować sakramenty itd.
pozdrawiam

mietka - Pią Lip 13, 2007 10:18 am

ojoj lillian_dm nie badzmy wszyscy tacy swieci! nie chodzilo mi zeby zrezygnowal z urlopu, tylko poradzil mi co mam zrobic, a nie zbyl krotkim - to nie moj problem! jasne ze nie jego.. ale na szczescie sa jeszcze w łodzi ksieza z prawdziwym powolaniem, dla ktorych wazne jest to, zeby pomoc innym. nie ma sie o co klocic, wiadomo ludzie sa rozni, nikt nie jest doskonaly a ksiadz tez czlowiek.. jeden lepszy drugi gorszy.
lmyszka - Nie Sie 12, 2007 9:00 am

Już tydzień po ślubie i mogę opisać moje wrażenia co do kościoła :)
ślubu udzielał nam ks. Leszek i muszę przyznać że był super :) mimo różnych opini o nim ja mam bardzo dobre zdanie :) zagadał w między czasie do nas aby nas zrelaksować, pożartował i był bardzo miły i pomocny :D sama tego nie zauważyłam ale zostało mi powiedziane że nawet użył innej formułki niż zwykle przy zakładaniu obrączek i brzmiało to bardzo fajnie :) " Olu, żono moja ... " zamiast po prostu " żona przyjmij tą obrączkę ... "
Ogólne wrażenie bardzo POZYTYWNE :D

mietka - Pią Sie 24, 2007 11:41 am

ja tez polecam wszystkim ten kosciol.. to niezwykle miejsce. nie dosc ze jest piekny sam w sobie i dookola jest cudnie, to nie ma chyba fajniejszego miejsca zeby wziac slub :) mnie udzielal slubu ks. Sławek, ktory tam jest na zastepstwie i powiem wam tylko tyle, ze nawet (dosc znaczna) niewierzaca czesc mojej rodziny byla pod wrazeniem tego jak poprowadzil te ceremonie.
juz sobie obiecalismy z moim slubnym, ze jak bedziemy chrzcic potomka/potomke, to tylko u niego :) :)

jezeli planujecie slub w tym kosciele to mozecie sie kompletnie wyluzowac... na pewno bedzie pieknie! u nas bylo, pomimo braku extra dekoracji, extra muzykow... "pakiet podstawowy" w tym kosciele jest wystarczajacy, w zupelnosci nawet dla tak wymagajacych potworkow jak ja.

juta79 - Czw Lis 08, 2007 9:49 am

wczoraj moja mama zarezerwowala nam termin w tym kosciolku ale zapomniala sie zapytac ile mniej wiecej kosztuje. Wybiore sie oczywiscie jeszcze raz sama ale dopiero na Swieta. Czy moze Wy wiecie, pamietacie ile to kosztowalo i zaspokoic moja ciekawosc?
lmyszka - Czw Lis 08, 2007 10:13 am

sam ślub kosztował 300 zł ale to było w sierpniu, nie wiem czy kościoły zmieniają cenniki raz na jakiś czas, fajnie po ksiądz powiedział jasno ile to kosztuje a nie owijał w bawełne, wydaje mi się że cena była niska patrząc na inne kościoły :)
panna rozyczka - Pią Sty 11, 2008 2:46 pm

Ja także w tym kościółki zamierzam ślubować
mietka - Pią Sty 11, 2008 3:34 pm

to bedziesz miala baaardzo piekny slub. a sesje plenerowa spokojnie mozesz sobie odpuscic, bo takie zdjecia jakie mamy spod tego kosciola, to niejedna sesja sie przy nich chowa :)
lmyszka - Pią Sty 11, 2008 4:39 pm

Marta a był już u was ksiądz po kolędzie, bo u nas był, co prawda nie ten co ślubu udzielał ale ten drugi, sympatycznie było, poznał nas i miło pogawędziliśmy :) a co do kościoła to na prawdę warto brać tu ślub bo jest miło i pięknie :)
panna rozyczka - Pon Sty 14, 2008 9:58 am

Mietka - pocieszyłaś mnie bardzo. Super, że takie zdjęcia tamwychodzą piekne. A w środku z ceremonii tez jest ok? Bo mój fotograf mówi, że ciemno jest i ciezko doswietlic odpowiednio kościół?
A wnetrze, wysyrój ładny? Nigdy nie byłam w środku...

lmyszka - Pon Sty 14, 2008 10:33 am

Kościół może i jest dość ciemny ale zdjęcia wychodzą bardzo ładnie, u mnie w wątku po ślubnym jest trochę fotek więc możesz sobie zajrzeć :) a kościół jest uroczy bo jest mały i drewniany co daje swój urok :) my z mietką nie korzystałyśmy z dekoracji kościoła bo sam w sobie jest ładny :)
mietka - Pon Sty 14, 2008 10:36 am

pare zdjec mozesz zobaczyc w moim watku, ktory znajdziesz w "oczekiwaniu na dziecko" - "jest mnie dwoje" :) a jak chcesz moge Ci wyslac zdjecia z kosciola, bo mam mnostwo, tylko podaj maila.
nasz fotograf nie mial najmniejszego problemu z oswietleniem.. byla piekna sloneczna pogoda, a zdjecia robil moj znajomy fotoreporter z lodzkiej gazety, a nie slubny fotograf :) wszyscy stwierdzili, ze nawet nie jest potrzebna dekoracja tego kosciola, bo ma tyle uroku, ze nie potrzebuje dodatkowych ozdob.

Olu, nas jakos zawsze ksieza omijaja, a slubu i tak nam udzielal nasz znajomy, to Ci by nas pewnie nie poznali :)

panna rozyczka - Pon Sty 14, 2008 10:50 am

jesli możesz to proszę przeslij zdjęcia na maila - bardzo chętnie zobaczę
magdusik@interia.pl

A dostępu do wątków poślubnych jeszcze nie mam, tak samo do albumów. Za mało postów mam napisanych ,zeby przejśc do drugiego poziomu wtajemniczenia:)

ingainga - Wto Sty 15, 2008 8:18 pm

My dzisiaj właśnie zarezerwowaliśmy w tym kościele termin nareszcie !! !!
panna rozyczka - Czw Sty 17, 2008 12:31 pm

ingainga
a w jakim terminie macie ślub?

ingainga - Czw Sty 17, 2008 10:14 pm

2 MAJA 2008
panna rozyczka - Pią Sty 18, 2008 3:16 pm

inga inga- na pewno 2 a nie 3? Drugi to chyba jest piątek?
ingainga - Pią Sty 18, 2008 8:49 pm

Wszystko się zgadza jest to piątek Tak specjalnie na przekór losowi
euror - Nie Sty 20, 2008 1:49 pm

Zajeliśmy termin 7 czerwca 2008. Oczywiście w tym kościele. Rozmawialiśmy juz z księdzem ale nie przypomne sobie jak wygladal i jak mial na imie. Byl bardzo oschly i nawet niewiele chcial z nami gadac. Zapisal termin i na tym sie skonczylo. Acha i na odchodne rzucił od niechcenia " Jak sie rozmyslicie to poinformujcie" Troche to bylo chyba nie na miejscu?
panna rozyczka - Sro Kwi 09, 2008 10:25 am

Czy któraś mogłaby mi napisac ile dała za ślub w tej parafii? Czy jest co łaska ( jesli tak to ile dałyście?) czy wyznaczony cennik? Będę wdzięczna za prędką odpowiedź
lmyszka - Sro Kwi 09, 2008 10:44 am

za sam ślub płąciłam 300 zł ale było to w tamtym roku
juta79 - Sro Kwi 09, 2008 10:55 am

Jak spisywalismy niedawno protokol to Ks. powiedzial ze tak 300 - 400zl. Organista i koscielny po 50zl.
Moje zapowiedzi kosztowaly 50zl.

panna rozyczka - Sro Kwi 09, 2008 11:11 am

Dzięki wielkie za informacje. My idziemy dziś na spisanie protokołu. Mam nadzieje, że nie płaci się przy tej okazji tylko dopiero później?
Trochę martwi mnie fakt, że muszę zapłacić organiście, żeby nie grał. Będę miała znajomych muzyków i organiste swojego a mimo to muszę zapłącić tyle samo jakby wykonał jakąś pracę...

lmyszka - Sro Kwi 09, 2008 11:55 am

juta79 napisał/a:
Jak spisywalismy niedawno protokol to Ks. powiedzial ze tak 300 - 400zl. Organista i koscielny po 50zl.
Moje zapowiedzi kosztowaly 50zl.


Wiesz co, co do tego kościelnego to on brał w tamtym roku 70 zł a nie 50 tak jak ksiądz mówił, zostaliśmy lekko mówiąc ochrznieni jak powiedzieliśmy że ma kosztować 50 zł bo on stwierdził że to on decyduje a nie ksiądz :) proponuje dowiedzieć się u źródła czyli kościelnego

juta79 - Sro Kwi 09, 2008 1:39 pm

Dziekuje za ostrzezenie, bo jak zdenerwujemy koscielnego to moze dywanu nam nie rozlozy :lol:
Gumisia - Pon Maj 19, 2008 5:20 pm

Ja tez tam mam slub w grudniu.Jak rozmawialam z ksiedzem to mi powiedzial ze jezeli chodzi o organiste i koscielnego to sama musze sie dowiedziec ile biora bo on sie nie miesza do nich.Za slub powiedzial 300 zl zobaczymy co sie okaze pozniej.
ingainga - Czw Maj 22, 2008 9:29 am

My jesteśmy trzy tygodnie po ślubie i też w tym kościele Płaciliśmy 300zł chociaż trafiliśmy na takiego super księdza że powiedział że jak nas nie stać to mamy dać mniej 70zł kościelny i 100zł organistka
AgneSky - Sro Cze 04, 2008 3:01 pm

mnie również urzekł ten drewniany kościółek, w niedziele jak przyjade do łodzi idę do księdza, mam tylko nadzieje, że w niedzielę bedzie miał chwilkę
Mroweczka - Czw Lip 10, 2008 9:52 pm

Witam ja rowniez wybralam ten kosciol choc nie jest to moja ani narzeczonego parafia ale bardzo nam sie spodobal.Nie bylismy nawet w srodku.Nam powiedzial ze 400zl a slub mamy w sierpniu 2009.
mietka - Pią Lip 11, 2008 9:27 am

Mroweczka napisał/a:
Witam ja rowniez wybralam ten kosciol choc nie jest to moja ani narzeczonego parafia ale bardzo nam sie spodobal.Nie bylismy nawet w srodku.Nam powiedzial ze 400zl a slub mamy w sierpniu 2009.


ciekawe, czy to przez to, ze wszystko drozeje, czy przez to, ze to nie Wasza parafia..

ale kosciol jest piekny. ja pierwszy raz w nim bylam chyba tydzien przed slubem :) i w ogole ostatnio zobaczylam na zdjeciach, ze bylo tam bardzo duzo kwiatow, a my nie placilismy za dekoracje :) a slub tez byl w sierpniu...

juta79 - Pią Lip 11, 2008 11:33 am

My płaciliśmy w tym tygodniu 300zł za ślub i po 100zł kościelny i organista.
Edda - Nie Sie 31, 2008 2:44 pm
Temat postu: Kościół Najświętszego Zbawiciela
Witam wszystkich serdecznie! :P

Z narzeczonym mamy zaklepany termin ślubu w tym kościele na 15 sierpnia 2009 roku, ciekawe czy fakt, że jest wówczas święto wpłynie na wygląd i przebieg naszej ceremonii? Kościół ma swój klimat, podoba mi się zieleń dookoła, ale jeszcze nie byliśmy w środku, ponieważ to nie nasza parafia.

Mam pytanka do dziewczyn, które już są po ceremonii: czy nie przeszkadzał Wam nieco hałas, który dociera z pobliskiej autostrady? Ile mniej więcej aut może zaparkować w okolicy, czy można parkować bezpośrednio wokół kościoła? Teren nie wydaje się zbyt duży, a nie chcemy przecież stawać na trawie... a gości będziemy mieć sporo, na samym weselu ok. 120, plus goście tylko na ślubie, czy ten kościółek nie jest za mały na taką ilość osób???

Jeśli macie jakieś fajne fotki ze swojego ślubu to bardzo proszę o przesłanie na priv lub o wklejenie do tego wątku.

Dzięki i pozdrawiam.

8)

gosc - Sob Wrz 13, 2008 1:28 pm

Ja byŁam tam jako gość na ślubie Imyszki. KościóŁ jest przepiękny :)

Edda napisał/a:
czy nie przeszkadzał Wam nieco hałas, który dociera z pobliskiej autostrady?

W trakcie mszy zupeŁnie nie docieraŁ do nas (w KOściele) zgieŁk z ulicy. Myślę, że MŁodym przy oŁtarzu tym bardziej on nie przeszkadzaŁ. Tam jest taki żywopŁot odgradzający od ulicy i on wygŁusza chaŁas.
Edda napisał/a:
Ile mniej więcej aut może zaparkować w okolicy, czy można parkować bezpośrednio wokół kościoła?

ByŁam zdziwiona, że tak sporo aut zmieściŁo się na posesji przykościelnej. Jednak przede wszystkim goście parkowali przed bramą wjazdową, wzdŁuż ulicy. Tam byŁo najwięcej aut, niektórzy mieli kawaŁek drogi od auta do samego KościoŁa. To jest minus ale raczej przy niewielu Łódzkich KościoŁach jest duży parking dla gości :roll:
Edda napisał/a:
gości będziemy mieć sporo, na samym weselu ok. 120, plus goście tylko na ślubie, czy ten kościółek nie jest za mały na taką ilość osób???

sądzę, że nie. Na pewno wszyscy się pomieszczą, choć może być ścisk. Może to i plus bo goście się szybciej zintegrują (we wspólnej modlitwie za wasze szczęście, oczywiście) :)

Mariko - Sob Maj 02, 2009 1:52 pm

Byliśmy dzisiaj w kościele z papierami. Ksiądz Tomasz (chyba...) przemiły.

Zaświadczenia ze szkoły średniej były wystarczające, nie mówił nic o dodatkowych naukach przedmałżeńskich, a to różnie bywa. Spisaliśmy protokół, dowieziemy jeszcze tylko zaświadczenia o zapowiedziach i dokumenty z USC, które odbieramy w tym tygodniu.

Dzisiaj dopiero zauważyłam, że za kościołem jest dużo miejsca dla samochodów i chyba od tamtej strony podjedziemy - wcale nie od frontu.

Czy ktoś z Was kojarzy, jacy w kościele są organiści? Ksiądz mówił, że mamy do wyboru pana i panią, a chciałabym wiedzieć coś więcej, nie tylko znać płeć ;) Kogo polecacie?

Aha, jeśli jest na forum para, która bierze ślub tego samego dnia - 20 czerwca 2009 - chętnie porozmawiamy o dekoracji.

Miłego długiego weekendu!

resta82 - Wto Maj 05, 2009 5:08 pm

Dziewczyny napiszcie proszę na ile rezerwowałyście termin w tym kościele. Dziękuje za odpowiedz.
Mariko - Sro Maj 13, 2009 5:54 am

Pół roku wcześniej, może pięć miesięcy, nie pamiętam dokładnie. Ale i teraz są wolne terminy w czerwcu, więc raczej nie jest oblegany.

[ Dodano: Nie Cze 21, 2009 2:44 pm ]
Dzień zero był wczoraj :)

Kilka wrażeń na gorąco. Ślubu udzielił nam ksiądz Leszek Czuba i było naprawdę wspaniale. Wygłosił bardzo ciepłe kazanie o miłości, podpowiadał kiedy trzeba ;) i dodawał nam otuchy podczas ceremonii. W najśmielszych marzeniach nie wyobrażałam sobie, że będzie tak dobrze.

Dziewczyny, jeśli rozważacie możliwość wzięcia ślubu w tym kościele, to ksiądz Leszek jest od dziś moim faworytem!

karotka - Pią Sie 07, 2009 1:15 pm

my wczoraj zarezerwowalismy termin w tym kościólku. slub bierzemy w w czerwcu przyszlego roku. Rozmawialiśmy z Ks. Leszkiem - sympatyczny, konkretny człowiek. takie wywarł na nas wrazenie. Oboje jesteśmy z innej parafii. Jednak bardzo chcemy wziąć ślub w starym drewnianym kościólku. Atmosfera tego jest niesamowita. Urzekł nas. chociaz zastanawialismy sie jeszcze nad kościołem w Łagiewnikach. Jednak wybraliśmy ten na Włókniarzy.
Mam pytanie do dziewczyn, które brały w tym kościele ślub bez mszy. My na taki się zdecydowaliśmy. Jak to wygląda?

Sylsia84 - Wto Sie 11, 2009 1:54 pm

Karotka ja mam zamiar z moim M jechać do tego kościoła jutro rezerwować termin. Czy kancelaria jest otwarta w godzinach od 9 do 11 jak było? czy może są jakieś godziny popołudniowe? Czy przy rezerwowaniu terminu coś już płaciliście? I na którą godzinę można sobie zarezerwować ślub? Z góry dziękuję za odpowiedź :D
karotka - Sro Sie 12, 2009 7:04 am

nie wiem dokladnie w jakich godzinach porannych jest czynna kancelaria. my byliśmy popoludniu, wtedy czynna jest napewno do 17. Na pierwszym spotkaniu z ks. Tomaszem rozmawialismy jedynie o terminie i godzinie slubu. wszystko zalezy od tego czy chcecie ślub z msza czy bez, ale myślę, że nie będzie problemu. Slub na dzień dzisiejszy kosztuje 400PLN +100 organista/tka +100 kościelny. czy cos w przyszlym roku sie zmieni? Zobaczymy. Jak na razie nie wpłacaliśmy zadnej zaliczki. Zgłosic mamy sie do kancelarii na 3-2 miesiące przed ślubem z dokumentami. Na razie to wszystko:)
Nieogolona_Roza - Pią Sie 28, 2009 11:19 am

Ja dziś też zaklepałam termin na 12 czerwca 2010r. w Kościele p.w. Najświetszego Zbawiciela :) Rozmawialam z ks. Leszkiem - super facet :) W sumie to nie zadawałam żadnych pytań wszystko od razu ksiądz Leszek mi opowiedział tak jak wyżek 400 zł msza i po 100 zł dla organisty i koscielnego na dzień dzisiejszy. Co do wystroju to zaoferował ze parafia przystroi oltarz a my alejke wzdłuż której będziemy szli ... Jednak uważam, że co jak co ale tutaj chyba warto zainwestować również w bukiet kwiatów przy ołtarzu, tym bardziej, że np. w mój dzień są juz zapisane 3 pary na 16 i 18 ja mam o 17 :) Wiec wezme namiary na nich od Księdza Leszka i dogadam się z nimi co do wystroju kościoła złozymy sie i zapewnimy pełny wystrój ... tym bardziej że naprawde księża są tam super :) Dziewczyny jeśli któraś z Was rownież bedzie w tym dniu brać tam ślub tj. 12 czerwca 2010r. dajcie znać na priva pogadamy może wymyślimy jakaś fajną dekoracje :)
Bella - Pon Sie 31, 2009 11:27 am

Z tego co kojarzę, to ksiądz Leszek osobiście zajmuje się tym przystrojeniem i na prawdę ładnie zawsze to wychodzi, widać że ma do tego zmysł ;) widziałam nie raz efekt jego pracy, bo jest to parafia mojego Narzeczonego i czasem tam bywam ;)

Roza a może zapytaj księdza Leszka czy Was nie skontaktuje z pozostałymi parami, które biorą tego dnia ślub? Telefonu to może nie poda, ale może poproś, aby przekazał tamtym parom właśnie wasz nr aby zadzwonili do Was w tej kwestii.

Nieogolona_Roza - Pon Sie 31, 2009 1:20 pm

Bella napisał/a:
Z tego co kojarzę, to ksiądz Leszek osobiście zajmuje się tym przystrojeniem i na prawdę ładnie zawsze to wychodzi, widać że ma do tego zmysł ;) widziałam nie raz efekt jego pracy, bo jest to parafia mojego Narzeczonego i czasem tam bywam ;)

Roza a może zapytaj księdza Leszka czy Was nie skontaktuje z pozostałymi parami, które biorą tego dnia ślub? Telefonu to może nie poda, ale może poproś, aby przekazał tamtym parom właśnie wasz nr aby zadzwonili do Was w tej kwestii.


Tak juz to z nim zalatwilam :)

K11_06_2011 - Czw Wrz 17, 2009 11:26 pm

My idziemy najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu, dowiedzieć się, czy już można zarezerwować Kościółek już na 11.06.2011 :)
to jest mój Kościółek gdzie byłam chrzczona i teraz jest moja Parafią :)

Malena - Pon Lis 16, 2009 1:14 am

Mam prośbę dziewczyny, także te które brały ślub w tym kosciele, wkleicie jakieś fotki z wnętrza?

Kiedyś byłam tam na slubie, w liceum, był to ślub mojej nauczycielki i tak sie wtedy zacwyciłam tym uroczym klimatem, że chciałabym wziąć ślub w tym drewnianym kościółku.

nie ma tu problemu, jeżeli ani ja ani mój Ł nie jesteśmy z tej parafii, a księdza też chcemy z innej? (Nasz przyjaciel jest księdzem, ma 25 lat i udziela swietnych slubów, tez byśmy go chcieli)? Jak się to załatwia?

Pytanie kolejne - moja nauczycielka miala wśrod dekoracji świece, slub był przez to cudowny, wszystko w blasku swiec..Czy na taką dekoracje można się bez problemu umowić (przy zgadaniu z innymi parami)?

Mam jeszcz pytanie o oprawę muzyczną - chcemy mieć skrzypaczkę i gitarzystę, do tego żadnego organisty - nie ma tam problemu? Znajoma miała tam na koniec ceremonii spiewaną piosenką U2 przez znajoma wokalistkę, więc chyba są elastyczni? Utwory chcemy nietypowe, ale o to chyba nie trzeba konkretnie pytać księży?

Bedę wdzięczna za rozwianie moich wątpliwości:):)

Weira - Pią Lis 27, 2009 1:45 pm

Myśleliśmy o tym kościółku, jest taki klimatyczny :)
skalimonka - Nie Sty 17, 2010 5:23 pm

Natalka napisał/a:
z tego co wiem jedyna drewniana w łodzi czy jakoś tak


Pragne sprostowac, ze nie jest to jedyny drewniany kosciolek w Łodzi. Jest jeszcze ten na ogrodowej, oraz ten, w którym my bedziemy ślubowac, czyli św. Doroty i św. Jana Chrzciciela na Pomorskiej w Mileszkach. Jest on zarazem najstarszym łódzkim kościolem - lecz jeszcze starszy jest ten w Łagiewnikach. Kosciolek na Włókniarzy również bardzo sympatyczny i jakże klimatyczny ;)

Malena napisał/a:
moja nauczycielka miala wśrod dekoracji świece, slub był przez to cudowny, wszystko w blasku swiec..Czy na taką dekoracje można się bez problemu umowić (przy zgadaniu z innymi parami)?


Malena odradzalabym ślub ze świecami w drewnianym kościele... nie wiem czy w ogóle ksiadz sie na to zgodzi, ale raczej marne szanse.

Sylsia84 - Pią Maj 21, 2010 7:49 am

Czy może ktoś będzie brał ślub w tym kościele 19 czerwca 2010?? Pytam, ponieważ wczoraj dzwoniła do mojego narzeczonego dziewczyna, która ma ślub po nas i myślimy by razem ubrać kościół, ale może jeszcze ktoś był by chętny? :) Niestety ksiądz w tym kościele nie podaje numerów telefonów :? Jeśli ktoś zna kogoś lub sam będzie tam ślubował i był by zainteresowany proszę o kontakt:)
resta82 - Pon Maj 24, 2010 5:18 pm

nasz ślub 04.09.2010r. poszukujemy par w tej samej sprawie.
madzik_86 - Wto Cze 22, 2010 12:23 am

Sylsia84 napisał/a:
Niestety ksiądz w tym kościele nie podaje numerów telefonów :?

Sylsia84, dla Ciebie to już za późno bo już wyszłaś za mąż :D ale muszę powiedzieć, że na dziwnego księdza musiałaś trafić skoro nie dał Wam numerów..my dostaliśmy nr nie prosząc o niego :) przy spisywaniu protokołu ksiądz (proboszcz) nam dał od razu nr do drugiej pary :)

K11_06_2011 - Sro Wrz 01, 2010 11:46 am

Szukam Pary,która będzie brała ślub w tym Kosciołku 11.06.2011 :)
prosze o priva :)

Aha czy ktoś wie jakie są ceny na 2011??

Justyss - Sob Paź 09, 2010 2:33 pm

Czy mógłby mi ktoś kto brał tam ślub wysłać zdjęcia wnętrza kościoła? ponieważ nigdy tam nie byłam, a do tego chciałabym zobaczyć jak ten kościół prezentuje się na zdjęciach:)
Frezja1980 - Sob Paź 09, 2010 8:38 pm

K11_06_2011, ślub z mszą-600 zł bez mszy-500 zł+organista+kościelny ceny na przyszły rok
madzik_86 - Sob Paź 09, 2010 9:26 pm

a kościelny i organista/organistka (ale polecam organistę) biorą po 100 zł..w tym roku ceny były o 100 zł niższe za ślub czyli my za ślub z mszą płaciliśmy 500 zł :) widać podnieśli cenę
poziomka_ii - Nie Paź 24, 2010 11:02 am

Z kolei my z narzeczonym byliśmy tam w ubiegłym tygodniu zarezerwować termin na maj 2011 i dowiedzieliśmy się , że koszt ślubu "to jest ofiara, ale pary płacą 400-500zł". Nie było mowy o 600zł, a zaznaczyliśmy że chcemy ślbu z mszą. Dlatego jestem trochę przerażona kwotą 600zł!!! A jaki ksiadz przyjmował w kancelarii, kiedy byłaś rezerwować termin, Frezja? Co do kościelnego i organisty to tak jak pisałaś - po 100zł...
Frezja1980 - Nie Paź 24, 2010 12:23 pm

poziomka_ii, rezerwowałam w sierpniu to "cennik"na przyszły rok,oboje nie jesteśmy z tej Parafii być może to jest powodem innej ceny
poziomka_ii - Nie Paź 24, 2010 1:49 pm

Raczej nie, bo ja i narzeczony również nie jesteśmy z tej parafii ;-(
Dziwi mnie po prostu fakt, że są udzielane różne informacje... 100zł wiecej nie jest dla nas bez różnicy.
W kazdym razie, jak widzę ,trzeba być przygotowanym na większą kwotę...

Frezja1980 - Nie Paź 24, 2010 2:05 pm

poziomka_ii, a to jeszcze nie koniec wydatków,dodatkowy koszt to pozwolenie ze swojej parafii i zapowiedzi ale być może ta kwota nie jest "sztywno"ustalona i po szczerej rozmowie z księdzem można troszkę ponegocjowac? :przytul:
K11_06_2011 - Sro Lis 24, 2010 11:53 am

Frezja1980 napisał/a:
K11_06_2011, ślub z mszą-600 zł bez mszy-500 zł+organista+kościelny ceny na przyszły rok

dziękuję za info :) my nie chcemy organisty (nie podoba nam sie jak zawodzi i zapomina tekstu:() dlatego bedziemy rozmawiac ze schola :D mam nadzieje, ze sie zgodza :)

Jest jeszcze jakas para, ktora pobiera sie 11.06.2011???

[ Dodano: Pon Kwi 04, 2011 5:58 pm ]
podnoszę temat!
Szukam pary która pobiera się 11 czerwca po godzinie 18!!!!
ja mam ślub o 17, o 18 jest msza dla ludu, więc szukam pozostałych par!
mam już wybraną dekoratorkę, szukam pary do podzialu kosztów :) )
PILNE!

agulka1989 - Sob Cze 25, 2011 11:06 am

Byliśmy w czwartek na ślubie w tym kościele.
I szczerze mówiąc było super.
Oprawa muzyczna- boska. Kościół wyglądał super...
Pannę Młodą do ołtarza prowadził tata a robił to przy "what a wonderful world " Louisa Armstronga, granym na trąbce...
Później na wiolonczeli i skrzypcach zagrano "Hallelujah" (to ze shreka).
Później były jeszcze chyba 2 czy trzy utwory...
Ja osobiście pierwszy raz byłam na takim ślubie i byłam zachwycona.
Po przysiędze rozległy się brawa, ksiądz był super.
Naprawdę baaaaardzo mi się podobało :)

a dekoracja wyglądała tak (Malena, coś dla Ciebie :) )


Malena - Nie Cze 26, 2011 10:39 pm

agulka1989, cieszą mnie Twoje słowa:) a brawa mnie zaskoczyły pozytywnie:):)
piosenki super, ten kościół jest tolerancyjny:)

A dekoracja urocza, będziemy mieć bardzo podobną:)

ardillaroja - Sob Lip 16, 2011 6:30 pm

ja dziś oglądałam ten kościół, idealny dla nas, niestety spóźniliśmy się do kancelarii :/ i czekamy do poniedziałku, oby były terminy wolne!

[ Dodano: Pią Lip 29, 2011 9:20 pm ]
Kościół cudowny, niestety planują remont ołtarza głównego od marca do września, wobec czego ja nie będę ryzykować, ślub we wrześniu, przeniosłam się na Sienkiewicza :P

troszka88 - Sro Wrz 21, 2011 8:43 am

No właśnie,ten remont! Mam nadzieję,że się wyrobią, bo nasz ślub odbywa się 8 września 2012 r. Nie chcę innego kościoła, bo od zawsze o nim marzyłam (choć nie jest moją parafią) ma ten niepowtarzalny klimat, jest urokliwy no i to otoczenie... :)
Malena - Pią Paź 14, 2011 11:52 am

Mieliśmy ślub w tym kościele 13.08.2011
Polecam z całego serca!

Księża są tu wspaniali, każdy jeden, wszystkie etapy załatwiania dokumentów, protokół, podpisanie aktu - były bardzo przyjemne, żadnych problemów, a wręcz pomocna dłoń wyciągana w stronę młodych.

Kazanie było wspaniałe, wzruszyliśmy się, bo ksiądz znał nas 2 dni, a goście pytali się, czy to "nasz ksiądz", który nas dobrze zna...Uwzględnił naszą prośbę o przeczytanie zamiast "Hymnu o miłośći" "Piesni nad piesniami", na czym bardzo nam zależało, przeczytał pięknie, a jego słowa zapamiętamy na pewno, gdyż poruszyły nas bardzo.
Gościom bardzo podobało się też, że ksiądz wyszedł po nas na początku, a nam dodało to otuchy, gdy mocno uścisnał nam dłonie:) Na koniec mszy złożył piękne życzenia.

Swoboda przy oprawie muzycznej jest duża - u nas grały 2 skrzypaczki, na wejście był utwór Metallica "Nothing else matters", a przed Marszem Mendhelssona zabrzmiało Aerosmith "I don't wanna miss a thing".

Jeżeli zależy Wam na kameralnej, niezapomnianej uroczystości - to jest kościół idealny.

Trochę zdjęć:





troszka88 - Pią Paź 14, 2011 1:48 pm

Malena czy dekoracja kościoła jest Wasza czy to ze strony parafii??

Malena - Pią Paź 14, 2011 1:56 pm

troszka88 napisał/a:
dekoracja kościoła jest Wasza czy to ze strony parafii??


dekoracje zalatwialismy sami u Joanny Radki ("Świat dekoracji"), koszt 400zł

koniczynka84 - Wto Sty 10, 2012 12:16 pm

Malena, powiedz mi, czy ksiądz podczas ślubu "nie smęcił"? Rodzice byli na mszy ostatnio i mówili że jeden z nich strasznie przynudza.
Malena - Wto Sty 10, 2012 12:26 pm

koniczynka84, nie wiem ilu tam jest księży, nasz absolutnie nie przynudzał - napisałam, że kazanie i ceremonia były fantastyczne, treściwe, wzruszające, na temat i piękne - lepsze nie mogłoby być.
madzik_86 - Wto Sty 10, 2012 6:02 pm

koniczynka84, jako, że mowa o mojej parafii i doskonale znam tamtejszych księży to pozwolę sobie odpowiedzieć na Twoje pytanie :) jedyny ksiądz, który może smęcić to ks. Leszek (taki niski dosyć, siwy, okrągły :D , w okularach), ale i jemu rzadko to się zdarza..u nas jest 4 księży i na pewno Proboszcz (udzielał ślubu Malenie), ks. Waldek i ks. Tomasz (szczególnie on) są ostatnimi, którzy mogli by smęcić :) ks. Leszek po prostu jest taki hmm zasadniczy jeśli chodzi o kwestie wiary, nie ma dla niego okoliczności łagodzących np. jeśli chodzi o niechodzenie do kościoła :D mówi dość wolno i dosadnie, ale na pewno nie smęci w sensie nie mówi "od czapy", potrafi piękne kazania wygłaszać, a jeśli chcesz być pewna, że smęcenia nie będzie to poproś o księdza Tomka :D udzielał nam ślubu i mieliśmy z nim spotkanie na naukach..gwarantuję dużo śmiechu, krzyku i luzu :)
Frezja1980 - Sro Sty 11, 2012 10:37 am

madzik_86 napisał/a:
jedyny ksiądz, który może smęcić to ks. Leszek (taki niski dosyć, siwy, okrągły :D , w okularach), ale i jemu rzadko to się zdarza.

my załatwialiśmy wszystkie formalności z ks.Leszkiem bardzo sympatyczny,wesoły,uśmiechnięty,ślubu miał udzielać nam proboszcz ale stwierdziliśmy że miło by było gdyby właśnie ks.Leszek był z nami w tym dniu ;) zgodził się bez problemu,nie przynudzał,nawet jakiś żarcik wtrącił :razz:

Malena - Sro Sty 11, 2012 12:59 pm

madzik_86 napisał/a:
Proboszcz (udzielał ślubu Malenie)

absolutnie wspaniały, cudowny i do wszystkiego podchodził z humorem - bardzo życiowy i wspaniały człowiek, dzięki niemu nie zapomnimy tego ślubu i tego, co chciał nam przekazać.

koniczynka84 - Sro Sty 11, 2012 3:07 pm

madzik_86, z ks. Waldkiem spotkaliśmy się w 2 razy kancelarii i wydał się bardzo rzeczowy i sympatyczny. Nie kręcił nosem że mieszkamy razem czy że K. nie ma bierzmowania. Z tego co zrozumiałam zajmuje się młodzieżą więc myślę żeby poprosić o niego. Ale może jakbym poznała ks. Tomka... w sumie mamy czas

Malena, ehhh to mi dałaś teraz do myślenia :) wniosek - czas zacząć chodzić na msze :)

madzik_86 - Sro Sty 11, 2012 8:25 pm

Frezja1980, jak najbardziej ks Leszek dla mnie też jest wspaniały (uczył mnie religii w gimnazjum więc naprawdę go dobrze znam :D ) i bardzo chciałam, żeby udzielał nam ślubu, ale się nie dogadaliśmy i poszedł na urlop :D
koniczynka84 - Pon Lut 27, 2012 1:59 pm

wczoraj byliśmy 1 raz na naukach przedmałżeńskich poznaliśmy proboszcza i powiem że jestem nim zachwycona :) dawno nie spotkałam tak "życiowego" księdza :)
troszka88 - Pon Lip 09, 2012 12:09 pm

Dziewczyny przy wypełnianiu protokołu ks wspomniał coś,że z organistą trzeba się umawiać osobiście na ślub... My nie mamy żadnej dodatkowej oprawy muzycznej. Czyli co, jak do niego nie pójdę to nikt nie będzie u mnie na ślubie grać?
madzik_86 - Pon Lip 09, 2012 12:40 pm


Deco-Strefa - Pon Lip 09, 2012 1:51 pm

madzik_86 napisał/a:
...jeśli nie umówicie się sami to o ile ślubu nie macie w czasie mszy o 18 nikt Wam nie zagra.. chociaż nie wiem czy to było by takie straszne

Bywam w tym kościele okazjonalnie i przyłączam się do powyższej opinii. Niestety.

Natomiast z zawodowego punktu dodam, żeby nie pominąć w przygotowaniach kościelnego i najlepiej skontaktować się z nim osobiście (a nie telefonicznie).

madzik_86 - Pon Lip 09, 2012 2:05 pm

Deco-Strefa napisał/a:
A może jest szansa na wprowadzenie na czas ślubu swojego organisty??

z tym to tak średnio..szczerze mówiąc jak ja wychodziłam za mąż dwa lata temu wiedząc o tym, że organistka nie da rady zagrać z naszą skrzypaczką, a pan organista, który by dał radę zagrać był na urlopie i po tym jak parę tygodni przed ślubem daliśmy pani nuty z czterema utworami (nic wymyślnego), a ona je zgubiła to powiedziałam wprost, że chcemy mieć swoją oprawę muzyczną. Pani oczywiście się zdenerwowała i powiedziała, że ona nikomu innemu nie pozwoli grać na jej sprzęcie i że i tak musimy jej zapłacić :D więc my jej zapłaciliśmy mówiąc "za to żeby pani nie grała nic poza tym co musi" (czyli to co się gra zazwyczaj na mszy), a nasza skrzypaczka zabrała swoją mamę o ile dobrze pamiętam, cały sprzęt i pięknie nam zagrały to co chcieliśmy :)

Deco-Strefa - Pon Lip 09, 2012 2:24 pm

madzik_86, widzę, że odpisałaś jak ja edytowałam post :-)

madzik_86 napisał/a:
ona nikomu innemu nie pozwoli grać na jej sprzęcie i że i tak musimy jej zapłacić
a to jest praktyka chyba ni tylko z tego kościoła - jeżeli chcemy innego organistę, niestety często temu kościelnemu trzeba zapłacić, żeby nie grał. Jak dla mnie - czyste naciąganie, bo w końcu to nie jej organy.
madzik_86 - Pon Lip 09, 2012 2:35 pm

Deco-Strefa, a no faktycznie ja odpisałam jak Ty edytowałaś :D no trudno :) nie no ja oczywiście rozumiem, że dla niej to zarobek itd tylko jeśli ona tak stawia sprawę to powinna też coś od siebie dać i się postarać troszeczkę :) przecież gdyby nie zgubiła tych nut i wyraziła szczerą chęć zagrania albo powiedziała wprost "słuchajcie ja nie dam rady" to inaczej by to wszystko wyglądało :)
u nas w parafii jest po prostu tak, że ksiądz proboszcz się w to nie wtrąca więc organiści sobie rządzą po swojemu :)

troszka88 - Pon Lip 09, 2012 3:05 pm

Deco-Strefa napisał/a:
, żeby nie pominąć w przygotowaniach kościelnego i najlepiej skontaktować się z nim osobiście (
nie osłabiajcie mnie!! dziewczyny, które już tam slubowały. Czy z szanownym Panem również trzeba się kontaktować osobiście??
Deco-Strefa - Pon Lip 09, 2012 3:27 pm


agnies89 - Pon Lip 09, 2012 3:41 pm

a powiedzcie mi dziewczyny jaki jest teraz koszt ślubu w tym kościółku? mamy tam zaklepany termin, ale było to tak szybko, że nie zdążyłam zapytać :roll:
juta79 - Pon Lip 09, 2012 4:40 pm

troszka88 napisał/a:
Deco-Strefa napisał/a:
, żeby nie pominąć w przygotowaniach kościelnego i najlepiej skontaktować się z nim osobiście (
nie osłabiajcie mnie!! dziewczyny, które już tam slubowały. Czy z szanownym Panem również trzeba się kontaktować osobiście??


Ja brałam ślub 4lata temu i trzeba było umówić się osobiście no bo przecież trzeba zapłacić :mrgreen:

madzik_86 - Pon Lip 09, 2012 6:59 pm

zarówno z kościelnym jak i organistami trzeba umawiać się osobiście, bo już wspomniałam u nas ksiądz się tym nie zajmuje i to jest sprawa wyłącznie między młodymi, a kościelnym czy też organistami :) dla mnie akurat nie było w tym nic dziwnego :D
agnies89, dwa lata temu płaciłam 400 zł za ślub z mszą, a w minioną sobotę moja przyjaciółka za ślub z mszą zapłaciła 450 zł..ale generalnie to wszystko zależy na jakiego księdza trafisz :)

Deco-Strefa - Wto Lip 10, 2012 9:11 pm

madzik_86 napisał/a:
zarówno z kościelnym jak i organistami trzeba umawiać się osobiście, bo już wspomniałam u nas ksiądz się tym nie zajmuje i to jest sprawa wyłącznie między młodymi, a kościelnym czy też organistami :) dla mnie akurat nie było w tym nic dziwnego
Zgadzam się, że pewne kwestie trzeba uzgodnić bezpośrednio z kościelnym/organistą. Ale mi chodziło o to, że niektóre sprawy w dzisiejszych czasach można załatwić np przez telefon, a niekoniecznie specjalnie przyjeżdżać, żeby porozmawiać "face to face".
Kwestie finansowe można załatwić w dniu ślubu - przyjechać chwilę wcześniej, lub kogoś poprosić (np. świadka), żeby rozliczył się z kościelnym/organistą w naszym imieniu.

Ja po prostu szanuję swój czas i dlatego sytuacja, którą opisałam tak mnie wkurzyła.

madzik_86 - Wto Lip 10, 2012 10:11 pm

Deco-Strefa, ale ja absolutnie się z Tobą zgadzam :) nie dziwię się, że puściły Ci nerwy..bardziej miałam na myśli, że u nas po prostu tak jest przyjęte, że trzeba osobiście, bo dziewczyny pytały czy tak jest więc odpowiedziałam - tak jest :D niestety..
Malena - Sro Lip 11, 2012 12:24 pm

madzik_86 napisał/a:
ja wychodziłam za mąż dwa lata temu wiedząc o tym, że organistka nie da rady zagrać z naszą skrzypaczką

oo, to dziwne - ja w zeszłym roku brałam ślub w tym kościele i mieliśmy 2 skrzypaczki, któe grały razem z panią Wiolą, organistką. Wyszło świetnie, skrzypaczki podeszły do niej trochę przed ceremonią i wszystko ustaliły.

madzik_86 - Sro Lip 11, 2012 12:56 pm

Malena, to dobrze, że się dogadały :) u nas i na ślubie po nas w ogóle nie chciała współpracować :/ może dlatego, że to były jej początki w naszej parafii :)
troszka88 - Czw Lip 12, 2012 7:48 am

Malena, Kochana a powiedz mi jak na "świeckie utwory" zapatrują się księża w NZ?
koniczynka84 - Sro Lut 20, 2013 10:54 pm

Dziewczyny, a wiecie coś może o scholi z tego kościoła? Bo organistkę słyszałam na bierzmowaniu mojego K. i podziękuję....
madzik_86 - Sro Lut 20, 2013 11:27 pm

koniczynka84, ja znam osobiście dziewczynę i w sumie kilka innych osób z zespołu kościelnego (bo to taka typowa schola raczej nie jest), ale powiem szczerze, że nie kojarzę, aby oni uczestniczyli w ślubach.. to jest taka hm grupa parafialna "Zawierzenie". Wiem, że bardzo uczestniczą w życiu parafii i na pewno dają koncerty np kolęd, wiem też, że naprawdę ładnie śpiewają :) na ich stronie są filmiki z koncertu kolęd więc możesz sobie przesłuchać :) a jak coś to pisz na priv, bo jeśli chcesz to mogę pogadać z Magdą czy istnieje możliwość, żeby stanowili oprawę muzyczna Waszego ślubu
http://zawierzenie.pl.hostingasp.pl/
co do organistki to ja już swoje zdanie na temat tej pani tutaj wyraziłam i nie dziwię się, że chcesz "podziękować"

justine44 - Czw Sie 29, 2013 5:52 pm

Nasz ślub odbył się 24.08 w kościele Najświętszego Zbawiciela. Mimo skróconej ceremonii było pięknie i wzniośle, ślubu udzielał nam ksiądz Tomasz - wspaniały człowiek, pod koniec uciął sobie z nami pogawędkę, która trwała prawie cały utwór Ave Maria:) Jesteśmy zadowoleni, że wybraliśmy ten kościół ( oboje nie jesteśmy z tamtejszej parafii). Organistka grała wraz z skrzypkiem, bez żadnych problemów sie porozumieli. Ah...cudownie było:)
crazylady - Czw Wrz 12, 2013 12:34 pm

justine44 a ile zapłaciliście?
justine44 - Czw Wrz 12, 2013 1:00 pm

ksiądz zaproponował 400zl, ale my przewidzieliśmy 500zl i daliśmy 500, jako, że z innych parafii byliśmy
sysw - Pią Sty 31, 2014 9:38 am

ktos bierze slub w tym kosciele 6 wrzesnia 2014? czy cena 400-500 za ślub nadal jest aktualna?
koniczynka84 - Pią Sty 31, 2014 11:38 am

sysw, My daliśmy księdzu 400zł, organiście 50zł i Kościelnemu 50zł (każdemu daje się osobno). Organistę i Kościelnego możecie najczęściej złapać w tygodniu przed 17:00 (msza)

KONIECZNIE musicie zapłacić i dogadać się z kościelnym bo potrafi robić dosyć niefajne rzeczy - słyszałam od florystki, z która współpracowałam, że kiedyś gdy w jednym dniu brały ślub 4 pary a jedna nie zapłaciła mu, potrafił perfidnie zacząć zwijać dywan przed Młodymi, którzy nie zapłacili.

Juska - Pią Sty 31, 2014 11:47 am

koniczynka84 napisał/a:
KONIECZNIE musicie zapłacić i dogadać się z kościelnym bo potrafi robić dosyć niefajne rzeczy - słyszałam od florystki, z która współpracowałam, że kiedyś gdy w jednym dniu brały ślub 4 pary a jedna nie zapłaciła mu, potrafił perfidnie zacząć zwijać dywan przed Młodymi, którzy nie zapłacili.


... lub nie wpuścić florystki na godzinę przed ślubem, bo młodzi mu nie zapłacili...

sysw - Sob Lut 01, 2014 11:13 pm

Wow nieźle... no mam nadzieje ze się dogadamy booo nie chcialabym się wkurzyc w dniu ślubu. Dziekuje bardzo za info :-)

[ Dodano: Pią Lut 14, 2014 2:45 pm ]
bylismy wczoraj :) ale we wtorek bedziemy rozmawiac jeszcze z proboszczem co do kosztów PRZESYMPATYCZNY człowiek... nawet dwa śluby juz sa zamowione tego samego dnia

koniczynka84 - Pon Mar 17, 2014 10:56 am

sysw, zapytaj się proboszcza, czy tamte 2 pary zostawiły może swój nr kontaktowy, abo zostawcie swój i poproście, żeby w razie czego przekazał tym pozostałym, abyście mogli dogadać się co do dekoracji. My mieliśmy o tyle dobrze, że byliśmy sami tego dnia. Tzn. dobrze bo nie było szarpania się między różnymi florystami, źle bo koszty ponosiliśmy tylko my.
KaZi - Wto Kwi 22, 2014 11:14 am

koniczynka - ile kosztowało Was przystrojenie Kościoła?

Zastawiam się, czy jest konieczne przyozdabianie. Chodzi mi tutaj o względy estetyczne, bez dodatkowych kwiatów wypadnie wszystko blado?

koniczynka84 - Wto Kwi 22, 2014 12:14 pm

KaZi, masz odgórnie ustalone przez kościelnego, że Młodzi przystrajają ołtarz - dwie ikebany przy Tabernakulum, jedna mała pod krzyżem lub mównicą + duża pod ołtarzem. Ławek nie musicie, to Wasza wola czy chcecie czy nie, ale ołtarz OBOWIĄZKOWY :/ nas w sumie wszystko wyniosło 800zł

U nas wyglądało to tak:




KaZi - Sro Kwi 23, 2014 2:55 pm

koniczynka84 - Dziękuję! Właśnie spojrzałam kto Wam przyozdobił Kościół. Bardzo ładnie wyglądał!

Muszę się ogarnąć ze zbieraniem danych. 800 zł to sporo...

Czy była u Was szansa podzielenia kosztów z innymi parami?

Ciepło pozdrawiam brzuszek ;)

koniczynka84 - Sro Kwi 23, 2014 3:38 pm

KaZi, Brzuszek dziękuje za pozdrowienia, a jego zawartość zawzięcie kopie w przeponę, na potwierdzenie tego faktu :D

Byliśmy jedyną parą tego dnia, dlatego koszt bolał :) ale warto było. Konsultowaliśmy się tez z AZEĄ, dwoma innymi florystkami ale tylko propozycja GALERII KWIATÓW przypadła mi do gustu wizualnie (ceny proponowane były praktycznie identyczne).

Przy podpisywaniu protokołu zostawiliśmy proboszczowi nasze nr telefonów, w razie jakby jakaś para jeszcze się tego dnia znalazła. Niestety często jest tak, że wizje różnych PM odnośnie przystrojenia są diametralnie od siebie różne i ciężko znaleźć kompromis. Np. u agnies89, było tak, ze AZEA "wleciała" (dosłownie) po 1 ślubie, żeby przystroić kościół tym co zamawiała Agnieszka :) potem posprzątały po sobie po ślubie również błyskawicznie, bo 3cia para miała jeszcze inaczej :)

KaZi - Pią Kwi 25, 2014 11:59 am

Hahaha :D Oszaleję... a to ma być taki miły dzień :D No nic, nie spodziewałam się, że ślub to tyle ukrytych kosztów :D

Nie dziwie się, że brzuchola masz skopanego :D Ałć!

Ach, jeszcze mam pytanie - kiedy powinno się zapłacić organiście i kościelnemu? Skoro termin mam zarezerwowany na "za rok" :) ?

koniczynka84 - Nie Kwi 27, 2014 8:50 am

KaZi napisał/a:
Hahaha :D Oszaleję... a to ma być taki miły dzień :D No nic, nie spodziewałam się, że ślub to tyle ukrytych kosztów
a to dopiero początek... zobaczysz jakie szopki mogą wychodzić przy innych kwestiach :) ale oby Was to ominęło. Zrób sobie listę newralgicznych punktów ślubu i wesela tzn. wizję z sennego koszmaru (tzn. co może pójść nie tak) i ścigaj podwykonawców niczym pies gończy, żeby do tego nie dopuścić. Ja tego nie zrobiłam bo sądziłam, że umawiając się z daną firmą mam do czynienia z ludźmi dojrzałymi i ODPOWIEDZIALNYMI i 2 punkty totalnie nam się rozjechały (transport gości - bus nie przyjechał po gości hotelowych BO SZEF ZAPOMNIAŁ !! ! mimo że dzień wcześniej się przypominałam i tort, który znacznie odbiegał od mojej wizji)... akurat to czego się najbardziej obawiałam.

KaZi, my płaciliśmy i dogadywaliśmy wszystko 2 tygodnie przed ceremonią, więc masz jeszcze spoooro czasu :)

Syli112 - Czw Maj 22, 2014 3:25 pm

Dziewczyny, Poszukuje par które biorą ślub w dniu 26.07.2014 nasz ślub jest na 17:00 i chętnie porozmawiamy z innymi parami na temat dekoracji kościoła.

Czy któraś z Was miała na swoim ślubie schole która oprawia msze niedzielne? np. zamiast organisty?

koniczynka84 - Nie Cze 29, 2014 7:45 pm

Syli112, z tego co się orientowałam, oni nie obstawiają ślubów. Jest ich za dużo i gdybyś każdemu miała zapłacić chociaż 50zł to byś splajtowała, a nikt za darmo Ci tego nie zrobi.
mustela - Sro Sie 13, 2014 2:12 am

Dziewczyny, bierzemy ślub 13 września o piętnastej- jesteśmy jak na razie pierwsi:) Czy znajdą się tu pary, mające ślub po nas? Niezbyt zależy nam na dekoracji kościoła, bo sam w sobie jest naprawdę ładny, ale jeśli ktoś ma ochotę, może się dogadamy?

I powiedzcie jeszcze, proszę- za co właściwie płaci się kościelnemu...? Bo trochę nie rozumiem jego funkcji.

annlena - Pią Mar 04, 2016 3:38 pm

Witajcie :)

Czy jest tu ktoś kto planuje aktualnie ślub w tym kościele? Przejeżdżam obok niego codziennie i jestem zachwycona klimatem, nie wiem co prawda jak wygląda w środku, ale jakoś urzekł mnie. Macie może jakieś informacje na temat tego jakie teraz są koszty ślubu, jacy są księża itp.? Nie jest to zupełnie moja parafia, ale marzy mi się ślub właśnie tam. Będę wdzięczna za informacje.
:-)

oleczqa002 - Pią Kwi 29, 2016 2:42 pm

Przyłączam się do pytania annlena :D to także nie jest moja parafia ale jestem nim zachwycona <3 na dodatek jak się okazuje moi rodzice brali w nim ślub a więc aby tradycji stało się zadość... :D Proszę o wszelkie informacje na temat tego kościółka ;) jak wygląda cenowo oraz jak z dekoracjami? I na ile wcześniej należało by zaklepać termin ? ;)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group