Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Przesądy - Ślub w lutym?

Natalka - Wto Sty 09, 2007 10:33 am
Temat postu: ?lub w lutym?
DZiewczyny powszechnie wiadomo że powinno się brać ślub w miesiacach z literka "r". Nam się absolutnie nie spieszy ale znalazłam ciekawą sobotę w 2009 roku mianowicie 14 lutego:) Miesiąc bez "r" i do tego zimna i nieciekawa pora roku. Czy słyszałyście o jakiś przesądach dotyczących konkretnie lutego? Bo ja słyszałam że literka "r" owszem ale wyjątkowo niekorzystny jest maj i listopad.Więc? pozdrawiam
agnienia - Wto Sty 09, 2007 3:04 pm

Ja mam bardzo duzy dystans do wszystkich przesądów!! i uważam je za troche" dziwne" . sama biore slub w kwietniu..wiec nijak nie ma rrrrr. A slub w lutym...gdy jest piekna zima:) super i na pewno orginalnie!!
Pozdrawiam

mischelle22 - Wto Sty 09, 2007 4:33 pm

I do tego w ?więto Zakochanych - no przecież nie może być pechowo :)
Asiek - Wto Sty 09, 2007 8:25 pm

Natalka, jak Wam pasuje to czemu nie luty? Przesądy odłóż na bok. :smile:
Jedynym problemem może być pogoda (pół biedy jak będzie śnieg i zimno, gorzej jak będzie taka plucha, pochmurno, wietrznie...) - ja chciałam mieć ślub w ciepłych miesiącach, dlatego nie brałam pod uwagę jesieni czy zimy.

Natalka - Wto Sty 09, 2007 8:47 pm

Dzięki dziewczyny, faktycznie pogoda odstrasza nie tylko młodych ale i gości:/ kusi mnie tylko taka ładna data- Walentynki:) przynajmniej mój K. nie zapomni o rocznicach:)
mischelle22 - Wto Sty 09, 2007 9:17 pm

:hahaha:

To fakt - nasi Panowie raczej nie mają głowy do dat :)

jpuasz - Sro Sty 10, 2007 2:25 am

Jak to luty nie ma r???? Co Wy mówicie?? a February(ang)?? Februar(niem)?? Février(franc)?? Febrero(hiszp)?? Febbràio(wł)??февр'аль - Fjewral(ros)?? Czy Februarius(łac) jak kto woli :) I kto mi powie, że luty nie ma "r"?? :P
Asiek - Sro Sty 10, 2007 8:38 am

Natalka napisał/a:
Dzięki dziewczyny, faktycznie pogoda odstrasza nie tylko młodych ale i gości:/ kusi mnie tylko taka ładna data- Walentynki:) przynajmniej mój K. nie zapomni o rocznicach:)

No niby prawda, ale jak na mój gust ślub w Walentynki trochę to takie trochę... banalne.
Jeśli świętujecie Walentynki to może lepiej ślub w innym terminie - wtedy będziecie mieli dwie okazje do świętowania : Walentynki i rocznice ślubu. :)

Natalka - Sro Sty 10, 2007 8:42 am

heheh a np 5 sierpnia albo 20 czerwca albo 17 października? to są daty orginalne? data Twojego ślubu zawsze jest orginalna ale dla Ciebie:) ja pytałam tylko czy znacie jakieś przesądy związane z lutym żeby nie był pechowy i bardzo dziękuje za odpowiedzi.

[ Dodano: Sro Sty 10, 2007 8:42 am ]
Ale w sumie faktycznie- dwa święta- dwa prezenty:D

fiona83 - Sro Sty 10, 2007 9:10 am

Natalko, nie będę tu pisać elaboratów o przesądach, bo szkoda klikania i nerwów.
To TYLKO przesądy, ludzkie wymysły. Usprawiedliwienie,"wytłumaczenie" dla niepowodzeń, porażek, nieszczęść których przyczyna wcale nie leży w złamanym zabobonie, ale w człowieku.
Jeśli małżeństwo ma przetrwać to czy weźmiecie ślub w lutym, maju, grudniu naprawdę nie ma znaczenia.
14 luty ? Walentynki ? Jestem na TAK. :mrgreen:

Natalka - Sro Sty 10, 2007 9:18 am

Dzięki Fiona:) mnie się podoba tylko K. marudzi że zimno:) z wrażenia napewno będzie nam cieplej a i kościół jest ogrzewany.
Duszka - Wto Sty 16, 2007 9:03 am

Ja mam slub w kwietniu i nie zwracalam a to wogole uwagi, ze nie ma "r".
A co do pogody. Jaka masz pewnosc, ze w srodku lata wlasnie w wybrana przez Ciebie sobote nie bedzie oberwania chmury, ulewy, gradobicia i 15 stopni. Zadna data nie daje 100% gwarancji na pogode. Jak widac juz nawet grudzien nie gwarantuje sniegu :-?

Wiec jesli tylko macie ochote pobrac sie w Walentynki - prosze bardzo.

Suelen - Wto Sty 16, 2007 12:01 pm

Natalko jaka prześliczna data :) nie warto myśleć o przesądach to tylko ludzkie gadanie. Jeśli się kochacie, co Ja piszę... kochacie się i będziecie szczęśliwi, bo to wy budujecie małżeństwo, a nie jakie np. r w środku. A z tego co się zapowiada to ciepło chyba będzie.
karolina - Czw Lut 15, 2007 5:19 pm

Moja sis biezre slub 24 maja 2008 roku i to tez w m-cu bez literki "r"!! Gdy moja babcia sie o tym dowiedziaal to od razu skwitowala: "w maju slub- szybki trup"; troche smutno zrobilo sie sis ale stwierdzila,ze nie bedzie sie niczym ani nikim przejmowala i pobiora sie ze swoim menem wtedy, kiedy oni sami beda chcieli a w przesady nie wierza!!m zreszta duzo osob dziwnie reguje slyszac,ze chca sie pobrac w maju bo wlasnie ciagle zyja w przekonaniu,ze jak w m-cu nie ma literki "r" to od razu malzenstwo ejst skonczone jakby to jak beda zyli zalezalo od "glupiej" literki!! 14 lutego to naprawde fajna data i ja rowniez jestem na TAK!!!!
agnienia - Czw Lut 15, 2007 11:35 pm

Hmmm...My też mieliśmy mieć śłub 24.05.2008, ale ze względu na moją obrone pracy przesuneliśmy na ...kwiecień...wiec ja i tak "ryzykuje" świadomie, bo bez r...ech...;)


a i w piękną zimę bym chetnie chciała....

Bużka z Holandii, gdzie kwitną juz kwiatki:)

Suelen - Nie Lut 18, 2007 1:26 am

uważam, że jesli luty taki jak teraz ciepły był to piekna sprawa, a 14 luty to juz w ogóle pięknie :)
Filomena - Czw Lut 22, 2007 4:14 pm

Tylko nalezy sprawdzic, czy data lutowa nie wypada w danym roku w Wielkim Poście, jak się chce mieć ślub konkordatowy. Chyba generalnie wtedy ślubów się nie udziela, ale może coś mi się pomieszało.
fiona83 - Czw Lut 22, 2007 4:38 pm

Udziela się, udziela.

Wczorajszy artukuł

Natalka - Pią Lut 23, 2007 12:15 pm

dzieki dziewczyny, narazie jestesmy na etapie wnikliwego wertowania kalendarzy na 2008 i 2009 wiec zobaczymy.moze sie zdecydujemy choc przeraza mnie mróz:)
cosola - Sob Lut 24, 2007 9:27 pm

Ja jestem przeciwna wszelkim stereotypom i głupim przesądom! Jeśli chcecie mieć ślub w lutym, lipcu, czy listopadzie to tylko i wyłącznie wasza decyzja, bliscy powinni ją uszanować, a to czy będziecie szczęśliwi zależy tylko od was! 3mam kciuki za wszystkich "łamiących zasady" :wink:
P.S. My mamy ślub w maju :)

sauvignon_blanc - Wto Lut 27, 2007 9:26 pm

Jeśli chodzi o wszelkie przesądy z literką "RRRRR" to właśnie wróciłam z rodzinnej imprezki z okazji rocznicy ślubu moich dziadków-Rocznica 47, ślub 27 lutego. A ja sama z moim J wybrałam datę 17 05 2008 i jakoś się nie boję o trwałość naszego związku. :)
q - Wto Mar 13, 2007 8:38 pm

a ja słyszałem taki przesąd: "kto w miesiącu bez `r` ślubuje, temu potem teściowa nie truje" :) I myślę, że chociażby dla tego warto :)
Apropopo biorę ślub w lipcu :)

Mac-erson - Wto Mar 13, 2007 9:47 pm

Moi kochani dziadkowie, którzy stanowili najbardziej udane małżeństwo jakie dotychczas znałem brali ślub w maju i zabrakło im jednego roku do 50-tej rocznicy.
MonikaZgierz - Sro Kwi 04, 2007 2:18 pm

A ja słyszałam, że ślub w okresie karnawału lub w święta przynosi szczęście. Ale to tylko kolejny przesąd.
kaczkosia20 - Sob Sie 25, 2007 8:58 am

Moje oko też przykula ta data 14 luty 2009. Wszyscy sie na nią zgodzili. Poczytajcie w necie, że teraz najmodniejsze są śluby w walentynki. Walentynki w sobotę wypadają w 2009 roku a później dopiero za 6 lat czyli w 2015 roku. Teraz muszę załatwić formalności i wybrać lokal z moim narzeczonym.
EwaM - Pią Wrz 28, 2007 7:25 pm

Fajna data. Tylko ze świętowaniem rocznic problem, bo w ten dzień w mieście są tłumy!
Martysia - Sob Wrz 29, 2007 5:51 pm

na pewno nie przyniesie nieszczęścia, jak Wam sie podoba to zaklepujcie, w końcu to ?więto ?akochanych! :) ja jednak wolę cieplejsze miesiące i nie chciałabym brać ślubu w żadnym z zimowych.
kaczkosia20 - Sob Wrz 29, 2007 9:09 pm

Sala zarezerwowana kościół też zdecydowaliśmy się na tą datę.

magda26 - Czw Paź 04, 2007 12:24 pm

Jeśli chodzi o przesąd z literką "r" to:
- moi dziadkowie mieli ślub w lipcu i w tym roku obchodzili 50!! rocznicę ślubu
- moi rodzice mieli ślub w lipcu i w tym roku obchodzili 27 rocznicę ślubu
- ja i mój M też mieliśmy ślub w lipcu :)
Na ten przesąd akurat nie zwracałabym uwagi :) Wybór daty ślubu powinien być Waszym wyborem i tylko Waszym.

Gabro - Sro Paź 10, 2007 10:42 am

Jedyny problem z lutym - będzie zimno :)
Anuszka - Nie Paź 21, 2007 6:18 pm

No i w lutym kwiaty sa bardzo drogie...
Ja tam nie wierze w ta literke"r" za bardzo, podobnie jak i w inne przesady, bo to zalezy przede wszystkim od nas, jakie bedzie nasze malzenstwo, a nie od tego czy ja wstane pierwsza z kleczek, i przeslonie Panu mlodemu buty rabkiem sukni:/

Mysle, ze taki dystans do wszelkiego rodzaju przesadow jest bardzo zdrowy. Ja traktuje je jako ciekawostke i element tradycji.
A jezeli juz tak bardzo sie stresujecie brakiem litery "r" w luteym, bo mowice wszystkim, ze to nie ma znaczenia, bo po angielksu luty to February i jak najbardziej "r" wystepuje i to nawet dwa razy:D

EwaM - Pon Paź 22, 2007 12:56 pm

Jak tak, to znajdź mi proszę język, w którym lipiec ma r. Baardzo mnie uszczęśliwisz :lol:
A może wogóle zrobimy taką listę miesięcy w różnych językach, taką, żeby każdy miesiąc miał r.

January
February
Marzec
April
??
Czerwiec
??
Sierpień
Wrzesień
Październik
November
Grudzień

W zasadzie brakuje tylko maja i lipca? Jakieś pomysły?

Anuszka - Pon Paź 22, 2007 9:54 pm

No ni huhu, nawet po lacinie jest bez "r"
A moze po finsku bedzie z "r", bo to inna grupa jezykowa - ktos zna finski?:)

fastyna - Wto Paź 23, 2007 5:34 pm

tłumaczenia LIPCA :)

albański: korrik
bretoński: Gouere
chorwacki: srpanj
czeski: ?ervenec
maoryjski: hürae

MAJ
dolnołużycki: rozhelony
górnołużycki: róžownik

to jeśli chodzi o pisownie, nie wiem jak jest z wymową :)

EwaM - Sob Paź 27, 2007 1:37 pm

Dzięki Fastyna! No i sprawa jednego przesądu załatwiona :lol:
fastyna - Nie Paź 28, 2007 6:59 pm

Zaraz obalimy kolejne przesądy :D :D:D
Magdzik - Nie Wrz 26, 2010 7:46 pm

O przesądach z literką "r" w miesiącu słyszałam ale ja bym nie przywiązywała uwagi do takich pierdół..Co za różnica w którym miesiącu weźmie się ślub?Ważne,żeby nam pasowało ,a przesądów nie ma co brać do siebie.
A*N*I*A - Nie Sty 23, 2011 10:26 pm

Zgadzam się z Tobą w 100%. A jak ktoś jest rzeczywiście owładnięty magią przesądów a bardzo chciałby wziąć ślub w lutym to niech pomyśli że w tym słowie jest przecież literka R tylko że w języku angielskim :)
jk - Sro Maj 18, 2011 2:41 pm

najlepiej zapytac tych, ktorzy przezyli razem jakies 50 lat, w ktorym miesiacu brali slub.
Lub tych, ktorzy do grobowej deski byli razem. Wtedy mozna powiedziec wiecej jak sie te przesady maja do rzeczywistosci

wamaba - Pon Maj 23, 2011 5:07 pm

Czasami łatwo jest wytłumaczyć sobie przesądami jakieś niepowodzenia ale prawda jest taka, że niezależnie od tego w jakim miesiący wezmie się ślub ma się takie same same szanse na szczęśliwy bądź nie związek, wiel zależy od nas i wiele też od losu.
kaska8866 - Pon Cze 13, 2011 12:31 am

Cytat:

Czasami łatwo jest wytłumaczyć sobie przesądami jakieś niepowodzenia ale prawda jest taka, że niezależnie od tego w jakim miesiący wezmie się ślub ma się takie same same szanse na szczęśliwy bądź nie związek, wiel zależy od nas i wiele też od losu.

zgadzam się..ja biore ślub w lipcu i nie ma literki "R" :razz: :razz: :razz: :razz:
Nie przejmowałabym się na twoim miejscu :)
Cytat:
Zgadzam się z Tobą w 100%. A jak ktoś jest rzeczywiście owładnięty magią przesądów a bardzo chciałby wziąć ślub w lutym to niech pomyśli że w tym słowie jest przecież literka R tylko że w języku angielskim :)

HA HA HA HA :) ) BARDZO DOBRE PODEJŚCIE DLA KOGOŚ KTO WIERZY :smile: :smile: :smile:

Blanka88 - Wto Sie 02, 2016 11:56 am

:smile: Dobre - przekażę dalej :P
Atko - Wto Sie 02, 2016 1:53 pm

Moi rodzice brali ślub w kwietniu 28 lat temu, zero problemów małżeńskich. My też wybraliśmy datę lipcową. Także nie ma "r", ale uważam, że to nie ma naprawdę żadnego znaczenia. Znam małżeństwa zawarte w miesiącach z literką "r", które rozpadły się po 2-3 latach.
Barima - Czw Kwi 27, 2017 11:41 am

Byłem na ślubie w lutym nie wiem nie każdy wierzy w takie różne przesądy i się tym po prostu nie przejmują ja wolałbym jednak klimat wiosenny jeśli chodzi o ślub to poprawia nastrój ;)
Marta23 - Czw Lip 20, 2017 11:54 am

Ja nie wierzę w takie przesądy. Luty dobry jak każdy inny.

Usunięty link z podpisu. Odsyłam do regulaminu forum. Moderatorka Asiek

dmowski1 - Pią Wrz 29, 2017 5:42 pm

Akurat luty jest całkiem dobrym miesiącem bo poza sezonem slubnym i wszyscy mają niższe ceny :)
Można zaoszczędzić

thorin_bw - Pią Kwi 06, 2018 12:42 pm

Ta literka "r" to dziwny przesad ktory zawedrowal do nas z południowych krajów ktore mają gorące miesiace na r. Ostatnio byłem na slubie w lutym i byl bardzo udany a para wygladala na szczesliwą.

Usunęłam link z podpisu. Moderatorka Asiek

cristo - Sob Wrz 15, 2018 5:40 pm

Ja też nie wierzę w ten przesąd. Jak coś się ma udać to się uda

Usunęłam link z podpisu. Moderatorka Asiek

Vanilde - Pon Wrz 24, 2018 9:05 am

My bierzemy ślub w lutym :-) Fajny termin, bo można bez większego problemu zarezerwować wybraną salę i usługodawców. Jedyne racjonalne wątpliwości dotyczą pogody :-)
Marsylia - Wto Gru 29, 2020 1:11 pm

Moja siostra ma zaplanowany ślub w lutym przyszłego roku,nie wiedze w tej dacie niczego nadzwyczajnego,ani złego.Data jak data,dzień jak dzień.
Tinom99 - Pon Sie 09, 2021 1:09 pm

Bardziej podoba mi się ślub latem

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group