Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Dodatki ślubne - A może by tak z parasolką..?

cosola - Sob Lut 10, 2007 10:41 pm
Temat postu: A może by tak z parasolką..?
Podczas ostatnich targów ślubnych widziałam koronkowe parasolki będące dodatkami do stroju panny młodej.
Strasznie mi się podobały, bo wyglądają bardzo elegancko i wytwornie, ale pewnie nie do każdej sukni pasują i tak na prawdę to nie wiadomo, co z taką parasolką zrobić np. podczas ceremonii ślubnej, a potem na weselu (przecież nikt nie będzie z nią tańczył ) :wink:
Może być ona jednak bardzo ładnym dodatkiem, podczas sesji fotograficznej.

Co wy o tym sądzicie? Czy któraś skusiła się na taki gadżet? I ile taka parasolka kosztuje?

madzia8181 - Sro Lut 14, 2007 1:37 pm

parasolka moim zdaniem jest tylko dodatkiem przy robieniu zdjec... musisz trzymac z jednej str kwiaty z drugiej Mlodego wiec co z parasolem...? :]

moze w prrofesjonalnych studiach fotograficznych maja takie rekwizyt wlasnie na potrzeby zdjec slubnych?

klarysa - Wto Mar 18, 2008 8:21 pm

my myslimy teraz o parasolce, ale normalnej przeciwdeszczowej tak na wszelki wypadek gdzyby padalo. tylko gdzie dostac wielka nie-czarna?
Kati - Sro Mar 19, 2008 7:10 am

Na allegro ;)

http://allegro.pl/item328...lub_slonce.html

http://allegro.pl/item323...ka_automat.html


tu z dowolnym napisem

http://allegro.pl/item323..._zdjeciem_.html

[ Dodano: Sro Mar 19, 2008 7:17 am ]
http://allegro.pl/item324...biala_duza.html

ava - Sro Mar 19, 2008 1:12 pm

Jak dla mnie parasolka (i nie mam na myśli tej przeciwdeszczowej) nadaje się tylko do sesji fotograficznej, ale myślę że wiekszość zakładów fotograficznych dysponuje takim dodatkiem, choć zawsze lepiej wcześniej się o to zapytać. Natomiast w ogóle nie wyobrażam sobie iść do ołtarza z parasolką- to jakoś tak dziwnie...
555 - Sro Mar 19, 2008 8:07 pm

ja kupowalam na wszelki wypadek parasol w Jysk'u za 10 zlotych.. podobaja mi sie te duze z allegro.. :))
klarysa - Sro Mar 19, 2008 11:36 pm

kati dzieki! ja glupia nie pomyslalam o wszystkomajacym allegro ;)

podobaja mi sie tylko te gladkie, najchetniej z metalowa raczka

sistermonn - Czw Mar 20, 2008 1:53 pm

Ja teraz właśnie też zaczęłam myśleć o parasolce, ale raczej o bardziej praktycznym jej wykorzystaniu. ?lubujemy prawie że w połowie października, więc z pogodą może być różnie (tfu tfu), może się przydać. A ponieważ będę mieć wiązankę, to albo świadek, albo mama mogłaby ją potrzymać.
Dzięki dziewczyny za pomysł :)

wilka - Czw Mar 20, 2008 10:20 pm

Ja zdecydowałam się na parasolkę i był to prezent od mojego męża.
Poszukiwania troszkę trwały ale ostatecznie wybór był bardzo trafiony! Parasolka była koronkowa w bardzo jasnym odcieniu ecru. Sprawdziła się podczas sesji fotograficznej w plenerze ale również jako cudowny i uroczy dodatek do sukni np. przed kościołem oraz podczas podróży do kościoła, a później i na salę (pasowała do naszego pojazdu). W trakcie ceremonii ślubnej była pod "opieką" naszego przyjaciela (tak jak moja malutka, materiałowa torebeczka).
Wykorzystaliśmy ją również do sesji fotograficznej podczas naszej podróży poślubnej (zabraliśmy nasze stroje-tak trudno sie z nimi rozstać).
Później wypożyczyłam ją jeszcze na ślub koleżanki.
Koszt w granicach 100-150 zł. ;)

cosola - Czw Mar 20, 2008 10:32 pm

A masz może jakieś zdjęcie tej parasoleczki :?: i gdzie ja kupiliście :?:
Kati - Pią Mar 21, 2008 7:54 am

http://allegro.pl/item328...a_lub_ekri.html



http://allegro.pl/item329...biala_ekri.html



http://allegro.pl/item329...a_lub_ekri.html



http://allegro.pl/item326..._koronkowa.html

MalaJu - Pon Kwi 07, 2008 9:11 pm

podobnie jak sistermonn chce kupic parasol przeciwdeszczowy (ślubujemy w tym samym czasie). nie chce zapeszyć pogody, ale wole byc przygotowana. W koncu w takim dniu szkoda, zeby mi makijaz spłynął w strugach...
EwaM - Sob Kwi 12, 2008 8:20 pm

Ja również chciałabym kupić parasolkę na wszelki wypadek. ?lub mam w lipcu, a wiadomo, że to okres burzowy. Dlatego poszukuję dużej, białej parasolki. Nie wiecie gdzie można taką kupić?
MalaJu - Sob Kwi 12, 2008 8:39 pm

duzo parasoli w bialym kolorze za przystepna cenę znajdziesz na allegro - sama sprawdzalam.
Kati - Nie Kwi 13, 2008 7:44 pm

a ja parę postów wyżej wkleiłam linki :roll:
Agha - Pią Kwi 18, 2008 6:20 pm

a ja mam taki parasol, strasznie go lubię, bo jest przecudny. biję się jednak z myślami, kapelusz czy parasol
aga25 - Pon Kwi 28, 2008 7:37 pm

strasznie drogie te haftowane sa
ava - Sro Kwi 30, 2008 4:56 pm

Nasz ślub jest na początku września, więc z pogodą może być różnie, co uświadomił mi ten wątek :) Bardziej jednak niż całkowicie białe parasole podobają mi się takie całe przeźroczyste- nie zwracają na siebie jakiejś wielkiej uwagi, no i nie zlewają się z kolorem sukni :)
izunia_82 - Pon Cze 02, 2008 1:11 am

Pomysł z parasolką bardzo mi się podoba :) . Faktycznie jest taki wytworny i kojarzy mi się z damą.
podrozniczka - Sro Sie 27, 2008 2:42 pm

Przepiekne sa te parasole. Moja kuzynka miala taki koronkowy. Wygladal jak z bajki ale praktyczny nie byl. To piekny dodatek ale jak sie doda bukiet i pana mlodego to troche za duzo.
Brinka - Czw Kwi 29, 2010 1:03 pm
Temat postu: Parasolka ślubna
Czy kupujecie ślubna parasolkę? Na wszelki wypadek? i Potem na zdjęcia w plenerze?
Bardzo mi się te parasolki podobają, ale na allegro nie ma za wielkiego wyboru, gdzie jeszcze można kupić taką parasolkę?

Weira - Czw Kwi 29, 2010 7:22 pm

Brinka, również się nad tym zastanawiałam, czy lepiej kupić czy ryzykować..
bazyl - Czw Kwi 29, 2010 9:31 pm

e tam od deszczu nikt się nie rozpuścił a takto najwyżej będzie zabawnie :)

nie ma co się za bardzo stresować :)

kakonka - Czw Kwi 29, 2010 9:34 pm

Absolutnie nie!! takie parasolki zupełnie mi się nie podobają ;/ a jak będzie padać... trudno :)
kasia_m85 - Czw Kwi 29, 2010 9:35 pm

Brinka napisał/a:
Czy kupujecie ślubna parasolkę?

Ja kupiłam,ale nic specjalnego- śnieżno białą i przede wszystkim bardzo dużą (na tym mi zależało).Mam nadzieję,że się nie przyda:)

Ambrozja - Pią Kwi 30, 2010 11:56 am

Ja też miałam kupioną... wielką, białą parasolkę, na szczęście się nie przydała. Wolałam jednak mieć na wszelki wypadek niż potem wyglądać jak zmokła kura :wink:
truskawka_ja - Pią Kwi 30, 2010 2:08 pm

Ja tez kupilam na wszelki wypadek. Pozyczyla ja potem ode mnie moja przyjaciolka. Jako odstraszaczka deszczu parasolka sprawdza sie znakomicie - ja i przyjaciolka mialysmy fantastyczna pogode na slubie. Moge pozyczyc kolejnej pannie mlodej :)
Agata1234 - Pią Kwi 30, 2010 4:57 pm

Ja się nad tym zastanawiałam i chyba kupię. Najwyzej się nie przyda, a na pewno nie zaszkodzi. Zresztą mam takie szczeście, ze zawsze jak zabieram parasolkę w wazny dzień to nie pada, więc na prawdę jest to świetna zaklinaczka deszczu, a ja nie bedę miala dodatkowego stresu
agulka1989 - Pią Kwi 30, 2010 5:43 pm

Brinka ale myślisz o takiej typowo ślubnej:

czy o zwykłej białej:


jeśli o tej pierwszej to mnie osobiście one się kompletnie nie podobają...
Ale jeśli miałaby być to "zwykła" biała parasolka, to czemu nie... Lepiej mieć i nie potrzebować niż potrzebować a nie mieć, jak to napisała jedna z naszych forumek :D

IzaWG - Pon Maj 03, 2010 8:21 pm

ja nie miałam parasolki, bo uważałam to za rzecz zbędną, ale kuzynka kupiła sobie coś w podobie do tej z poniższego zdjęcia i teraz nie ma co z nią zrobić ;)
Bardzo niepraktyczna rzecz


Brinka - Pon Maj 03, 2010 9:05 pm

Cytat:
Moge pozyczyc kolejnej pannie mlodej

To ja bardzo chętnie pożyczę.

Agulka1989 Moze jestem wybredna ale żadna z tych dwóch tak do końca mi się nie podoba, ta zwykła ma rączkę z plastyku a koronkowa zupełnie mi do sukni nie pasuje (moja jest z tiulu).
Cytat:
Bardzo niepraktyczna rzecz

Właśnie dlatego zastanawiam się nad wypożyczeniem, trochę szkoda kasy.

IzaWG - Pon Maj 03, 2010 9:29 pm

Brinka napisał/a:
Właśnie dlatego zastanawiam się nad wypożyczeniem, trochę szkoda kasy

Pewnie, że tak. Chyba najlepsze rozwiązanie :)

truskawka_ja - Pon Maj 03, 2010 10:22 pm

Brinka napisał/a:
Cytat:
Moge pozyczyc kolejnej pannie mlodej

To ja bardzo chętnie pożyczę.


Nie ma problemu. Zglos sie kiedy bedzie Ci potrzebna. :)

Basia.83 - Wto Maj 04, 2010 1:12 pm

ja parasolkę pewnie bym zgubiła, wiec sobie odpuściłam .Ale pomysł fajny
marcia331 - Wto Lip 27, 2010 7:50 pm

truskawka_ja, dobrze wiedziec ze ktos chce pozyczyc parasolke :) Ja tez sie chyba do Ciebie uśmiechne :) bo pod koniec pazdziernika moze byc różnie. Hehe musisz zaczac pobierac oplaty za wypozyczenie ;)
kryszka - Sro Lip 28, 2010 1:18 pm

Brinka - połączyłam Twoje pytanie z już istniejącym wątkiem.
Magdzik - Nie Sie 08, 2010 3:15 pm

Podobają mi się parasolki ślubne ale ja nie lubię mieć dużo dodatków.U mnie parasol odpada,ewentualnie przy zdjęciach :razz:
katii - Czw Sty 05, 2012 11:12 pm

Ja miałam parasolkę i nie tylko ze względu na zdjęcia, ale chodzi o wrześniową pogodę. To nie tylko modny dodatek ale też funkcjonalny, nie wyobrażałam sobie pójść w deszczową pogodę w pogrzebowej czarnej parasolce. Ja kupowałam parasolkę w sklepie internetowym victoriacoburg. Z zakupu jestem zadowolona, chyba mają najtańszą ofertę przeglądałam allegro, ale cena ceny były bardzo wysokie.

Pozdrawiam wszystkie panny młode.

grejpfrut - Pon Sty 30, 2012 2:42 pm

Nie chciałabym iść do ślubu z taką ozdobną parasolką... ale za to przeglądając ten wątek uświadomiłam sobie, że jako osoba biorąca ślub w październiku - będę musiała sobie zafundować coś funkcjonalnego na wypadek deszczu, wszak nie każdego roku mamy złotą polską jesień :P
gazelkaa - Sro Lut 08, 2012 12:24 pm

Ja też jestem raczej na nie... A jak będzie się trzymało bukiet ślubny, skoro ręka będzie zajęta parasolką?;)
Gahanova - Nie Lut 12, 2012 12:26 am

Mialam parasolke na slubie cywilnym, ale tylko jako dodatek do zdjec, pozyczona od pani fotograf.
MadMar - Pią Lut 24, 2012 2:47 pm

gazelkaa napisał/a:
A jak będzie się trzymało bukiet ślubny, skoro ręka będzie zajęta parasolką?;)
znalazłam coś co łączy w sobie te dwie sprawy, takie parasolkowo-bukietowe 2w1

grejpfrut - Sob Lut 25, 2012 1:09 pm

Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie to, co wkleiła MadMar jest TROCHĘ przekombinowane ;)
Gahanova - Sob Lut 25, 2012 1:48 pm

Smiszne toto, ale funkcji parasolki na pewno nie ma, jedynie ja przypomina. :wink: Rozlozyc sie nie da. Ale w sumie ciekawe.
Rusałka_Maja - Wto Lut 19, 2013 11:42 pm

Kurcze.. tyle przygotowań tyle zapisków o czym by nie zapomnieć, a wiecie, że o parasolce takiej normalnej na wypadek deszczu nie pomyślałam? :mrgreen:
Jak to dobrze, że tu zajrzałam :P

A jeśli chodzi o parasolkę ozdobną to hmm, mam z tym problem..
tzn jak myślę o ślubie itd to nie wyobrażam sobie mieć czegoś takiego ze sobą, natomiast już do sesji plenerowej bardzo chętnie takową wykorzystam :razz:

Tylko ceny tych koronkowych na allegro z lekka zniechęcają :o


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group