Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Sale weselne - "KORONA"

madaoli - Pią Lut 23, 2007 7:43 pm
Temat postu: "KORONA"
Witajcie,
niedawno usłyszałam o istnieniu sali Korona-czy ktoś z Was mógłby mi coś więcej o niej napisać,może ktoś bawił się tam na jakimś weselu???
Planujemy wesele na maj/czerwiec 2008 i szukamy sali do 80 osób-może mi coś polecicie??? :lol:


edit: usunęłam wygaśnięcie wątku - kryszka

edit: zmieniłam tytuł wątku :)
Pusiak

miluka - Pią Lut 23, 2007 8:55 pm

Szczerze mówiąc pierwszy raz słyszę o tej sali , nie mam pojęcia gdzie ona jest na pewno na ulicy Kolumny w Łodzi?
madaoli - Pią Lut 23, 2007 9:00 pm

tak, dokładnie na ul.Kolumny 470-nic więcej nie wiem.Aha-jest tam w tej chwili jedna sala na 80 osób,druga się budujei ma być na 180os.

[ Dodano: Nie Lut 25, 2007 9:10 pm ]
miluka napisał/a:
Szczerze mówiąc pierwszy raz słyszę o tej sali , nie mam pojęcia gdzie ona jest na pewno na ulicy Kolumny w Łodzi?
Jest bardzo fajna,nowoczesna do 80 osób,więc na mniejsze wesele.Ma swój klimat,obok niej buduje się większa do 180 osób.Cena 130os.Klimatyzacja,fajne miejsce nie w centrum miasta.Ponoć jedzenie super.
lilla23 - Nie Maj 13, 2007 8:12 pm

sala weselna korona to według mnie MASAKRRRRRRRRRRRRRRRA.Byłam tam na jesieni ubiegłego roku.Więc tak,zacznijmy od tego ,ze bylo to wesele na okolo 60 osob.Nie bylo gdzie tanczyc,goscie trącali się łokciami,ja balam sie tańczyć bo byłam wtedy w ciązy i bałam się,że mnie kyoś w brzuch uderzy.I powiem ci ,Ze wsztscy goscie zwrócili na to uwage.Do toalety przechodziło się przez kable orkiestry przez sale do tańczenia.To jest dobrz sala na wesele GÓra 40 osób.Na oczepinach panny nie mogły nawet chodzić w kółko łapiąc welon,tak było ciasno.Co do jedzenia to nawet ok,dobre było,może oprócz bigosu,którym zarówno ja jak i mój narzeczony się zatruliśmy,tzn.następnego dnia dużo czasu spędziliśmy w toalecie.Od tej pory nie jamy już nigdzie na weselach bigosu.
madaoli - Nie Maj 13, 2007 10:11 pm

Salę ogladała siostra i wypowiedziała się pod moim nickiem :) Pierwsze wrażenie było całkiem niezłe,ale wiadomo każdy właściciel zachwali jak może swoją salę.
Nie zdecydowała się (jak widać na szczęście)na nią-bo faktycznie wydawała jej się za mała.
Zadatkowała już SOLARISA ,ja natomiast miałam wesele w Tanecznej na Płatowcowej,którą bardzo polecam(mają wreszcie swoją stronę www).
Pozdrawiam

kejj - Nie Cze 08, 2008 7:14 pm
Temat postu: Sala weselna Korona na ul.Kolumny
Witam wszystkich serdecznie!! :)

Niedawno wraz z przyszłym mężem podpisywaliśmy umowę na wynajem sali Korona znajdującej się na Wiskitnie (poleconej przez "znajomych znajomych"),
pierwsza i ostatnia sala którą wtedy odwiedziliśmy.... :kwasny:
Niestety mieliśmy ograniczony czas, bo obecie przebywamy poza granicami kraju :|
Robimy wesele na 90 osób i czytając niedawne komentarze (nieliczne ale zawsze jakieś
"ale"..) zaczynam mieć wątpliwości czy dobrze wybraliśmy i czy tak naprawdę
się wszyscy pomieścimy. :-?
Wiem, że wesele nie jest duże, ale ... sala taka też nie jest :zalamany:
Prosze o pomoc pisemną- ktokolwiek bawił się u kogoś na weselu tam, albo sam
miał tam organizowane przyjęcie, niech pisze.
Baaardzo wdzięczna będę za wszelakie info o tej sali :]

gosc - Nie Cze 08, 2008 7:48 pm

taki wątek już istniaŁ więc docaliŁam post kejj
proszę na przyszŁość korzystać z wyszukiwarki przed rozpoczęciem nowego wątku

Małgorzata - Czw Cze 12, 2008 3:14 pm

Witajcie
Byłam na weselu u kuzynki w kwietniu na tej sali. Jestem troszeczkę zdziwiona tymi opisami. Sala podobała mi się z uwagi na to iż jest nowa i czysta. Wesele było na około 90 osób, nie obijaliśmy się o siebie podczas tańca jak wcześniej opisywała Lilla 23 może dlatego , że nie było chwili aby wszyscy na raz tańczyli :)
Jedzenie jednak nie powaliło mnie na kolana, mówię o sposobie podania i dekoracji półmisków, ale było smaczne, sporo podano goracych posiłków. Nie mam zbyt wielkich doświadczeń co do sal w Łodzi i okolicach, ale ogólne moje wrażenie jest raczej pozytywne.
Pozdrawiam wszystkich

alexa - Czw Cze 26, 2008 7:39 pm

Korona ma nową dużą salę (otwarta w październiku 2007), ale ktoś mi mówił, że kiedyś mieli mniejszą...może z tego wynikają rozbieżnosci w opiniach co do ilosci miejsca...

My zarezerwowaliśmy w Koronie, bo sala bardzo nam się podobała.

malenstwo - Czw Lip 31, 2008 12:40 pm

Witam! Jestem świeżo upieczona mężatką która w ubiegłym tygodniu wyprawiała wesele w KORONIE. Oboje z mężem jesteśmy zachwyceni ta salą. Jest nowiutka i bardzo stylowa. W pażdzierniku 2007 dopiero została oddana do uzytku. Nasi goscie byli nia oczarowani. Jedyny minus jest taki że nadaje się na małe wesela. Nasze było na 64 osoby, ale spokojnie zmięsci się tam 90osób jak na moje oko:) Mogę polecić także jedzenie a zwłaszcza golonkę (palce lizać) i mięsko w sosie z kurek:)Właścicielka bardzo miła i bezproblemowa, mozna się z nia naprawde dogadać. Jeszcze raz polecam :!:
Aga-Isia - Nie Paź 26, 2008 9:58 pm
Temat postu: sala KORONA
Witam,
Potrzebuję informacji na temat jedzenia serwowanego w sali KORONA na ul. Kolumny. Proszę o odpowiedź osoby, które miały okazję bawić się na weselach w tej sali. Interesuje mnie, czy jedzenia było dużo, czy było dostawiane podczas wesela.
Pytam, bo rozważamy tę salę na nasze wesele. Oglądaliśmy ją niedawno naszykowaną do wesela i ilość jedzenia na stołach nas nie powaliła, raczej skromnie to wyglądało. A ponieważ nikt z naszych znajomych tam się nie bawił, to nie mamy informacji jak to wygląda w trakcie wesela.
Bardzo proszę o informacje.
Pozdrawiam :)

[ Dodano: Sob Lis 01, 2008 4:33 pm ]
Witam ponownie,

Naprawdę nikt nie był na tej sali ?? ?
Bardzo proszę raz jeszcze o opinie o tej sali osoby, które miały okazję się tam bawić.

Pozdrawiam

Tissaia - Czw Lis 06, 2008 8:12 pm

Miałam ostatnio wesele przyjaciółki na tej sali - wystrój faktycznie przepiękny, aczkolwiek troszkę ciasnawo (ale gości też było dużo - powyżej 100 na moje oko), jeśli chodzi o jedzenie to akurat na ilość, dobre mięsa, rosół taka weselna klasyka, dobry barszcz z pasztecikami, zupa gulaszowa średniawa i jej było najmniej. To chyba zależy od tego, jakie menu sobie zamówisz, u koleżanki było dużo ryb i chociaż stoły całe zastawione, aż nie było gdzie kieliszka postawić, to zainteresowaniem się nie cieszyły, mnie to osobiście zawsze wnerwia, bo nie jadam śledzi, więc to mi ogranicza wybór. Ogólnie mam dobre wrażenia jedzeniowe z Korony, trochę gorsze z obsługi - kelnerki wydawały się obrażone tym, że muszą pracować ;)
TakaJedna - Czw Lis 06, 2008 11:14 pm

A czy orientuje się ktoś jaka jest cena od osoby i co jest w nią wliczone?
Aga-Isia - Pią Lis 07, 2008 4:16 pm
Temat postu: sala KORONA
Dziękuję za odpowiedź :)

My zdecydowaliśmy się na tę salę po długim zastanawianiu, wierzymy, że będzie super.

A jeśli chodzi o cenę: w tym roku jest to 165 zł od osoby, w tym 4 posiłki gorące i zakąski, tych zakąsek chyba 10 jest. Cena w przyszłym roku może wzrosnąć, zależne to będzie od cen rynkowych. W cenie nie ma tortu, ale właścicielka może za dodatkową opłatą zamówić.
Sala jest duża, bardzo ładna, fajny jest parkiet i stoły ładnie rozstawione - tak, że każdy z gości może swobodnie wyjść.
Aha, ważne jest, że nie płaci się całości przed weselem, ale tylko 60%, a resztę reguluje się po weselu.

mała9364 - Sro Lut 25, 2009 10:08 am

Witam!Wczoraj była z narzeczonym zobaczyć salę.Jednym słowem jest przepiękna:).Właścicielka przemiła.Cena od talerzyka 165zł cena może wzrosnąć to zależy od cen rynkowych.Dzisiaj jedziemy dogadać szczegóły:D.Ale co do jedzenia to niech ktoś się wypowie
Hosiole - Czw Lut 26, 2009 9:20 pm

My też się zdecydowaliśmy na tą salę :) Nasze wesele odbędzie się 17.07.2010r.
Sala jest śliczna, elegancka, jak dla mnie na max 100 osób.
Żadna dekoracja nie jest tam potrzebna, u nas będą tylko krzesełka ubrane w pokrowce (to już we własnym zakresie).
Czekamy na relacje osób, które już miały tam wesele.

mała9364 - Nie Mar 01, 2009 11:10 am

My też zdecydowaliśmy się na ta salę i w 1000000000% jestem pewna,że to jest to czego szukaliśmy:).Właścicielka daje tyle cennych rad,że jestem pewna,że wszystko pięknie wyjdzie
Olsika - Czw Mar 05, 2009 10:09 am

Kochani!
Ja też mam wesele w Koronie w sierpniu,jedyna moja obawa to,że aż na 140 osób,boję sie jak sie zmiesci tyle ludzi.Pozostałe rzeczy mnie nie martwią,mieszkam niedaleko tej sali i byłam tam na imprezie parę razy.Jeśli chodzi o jedzenie to naprawde nie ma o co się martwić,jest bardzoo dobre i jest go dużo.Z panią Krysią-właścicielką można się naprawde dogadac,no i najwazniejsze ze sala jest prześliczna :)

mała9364 - Czw Mar 05, 2009 10:40 am
Temat postu: sala
a my mamy 4.09.2010r.Już nie możemy się doczekać


edit: poprawiłam posta (zlikwidowałam taga hide odnoszącego się tylko do słowa "doczekać")
kryszka

skalimonka - Pią Mar 06, 2009 6:24 pm

Dołączam :) My tez w Koronie bedziemy sie bawic :)
Olsika, ja tez mieszkam bliziutko :)

[ Dodano: Pią Mar 06, 2009 6:35 pm ]
Aha, jeszcze powiem cos na temat jedzenia. Znajomi robili tam wesele i bardzo zachwalali jedzenie. Podobno - tak jak ktos juz wczesniej napisal, jest go bardzo duzo i jest pyszne. Goscie byli zachwyceni. Ja osobiscie nie moge sie doczekac golonek :) Jak wlascicielka zaczela o nich mowic, to tak nabralam ochoty, ze juz wiedzialam, ze beda musialy byc hihi
A sale bardzo fajne, my co prawda robimy male wesele i na tej mniejszej sali, ale ma swoj fajny klimacik... :)

squib - Sro Mar 11, 2009 11:07 pm

Bo to i ja coś dopisze :) My tez mamy zarezerwowaną Korone na 10.07.2010 rok sala jest przepiękna a włascicielka bardzo miła Pozdrawiam

Ps jakie zespoły beda u Was grac?

skalimonka - Sro Mar 11, 2009 11:13 pm

Ja poszukuje wlasnie DJ'a. Włascicielka polecala mi bardzo DJ'a, ktory czesto tam gra i dala namiary, niestety od ponad miesiaca probuje dodzwonic, a Pan nawet nie oddzwoni. Tak wiec chyba sie nie zdecyduje i dlatego szukam na wlasna reke. Moze ktoras z Was wie o kim mowie lub widziala jak on prowadzi impreze?

[ Dodano: Sro Mar 11, 2009 11:15 pm ]
Squib, Wy duza sale, tak?

Hosiole - Czw Mar 12, 2009 12:27 am

Nam właścicielka polecała zespół wizzard, ale niestety "nasz" termin mają już zajęty :(
Dziś "pan Kamera" zupełnie niezależny człowiek też nam go polecił... coś chyba w tym jest.
My jeszcze decyzji co do zespołu nie podjęliśmy...

squib - Czw Mar 12, 2009 11:22 pm

małej nawet nie oglądaliśmy, duża jest przepiękna...
U nas zagra zespół Forum, moze coś słyszeliście o nich??

mała9364 - Nie Mar 15, 2009 11:23 pm

A u nas arsen.Bombastyczni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[ Dodano: Pon Mar 16, 2009 12:54 pm ]
Mam namiary na kilka zespołów więc jak ktoś jest chętny to wyślę na prive.Pozdrawiam:)

adamus24 - Wto Mar 17, 2009 11:11 pm

Witam serdecznie, My rowniez z dziewczyną zdecydowalismy sie na wesele w Koronie, sala przepiekna,czysta, przejzysta i co najwazniejsze wlascicielka bardzo komunikatywna i konkretna, mam jednak pytanie, czy ktos slyszal o zespole ktory tam czesto gra z Piotrkowa trybunalskiego??? Moe ktos byl na weselu kiedy oni grali itd... czekam na jakies opinie. Sale jeszcze raz goraco polecam i pozdrawiam wszystkich
mała9364 - Sro Mar 18, 2009 9:47 am

Niestety nie wiem.Ale to możesz wybrać inny zespół albo poszukać opinii o nich a może będą mięli demo na stronie.Pozdrawiam:)
Olsika - Sro Mar 18, 2009 10:37 am

Jeśli chodzi o dj-a polecanego przez właścicielkę to zdecydowanie godny polecenia:)bawiłam się przy jego muzyce parę razy,i co ważne były to imprezy róznego typu,na 18stce jak i dla starszych,no i zawsze się sprawdzał.Poza tym szykuje mi sie impreza 18stego kwietnia z jego udziałem:)Tak więc jak najbardziej na tak!
skalimonka - Sro Mar 18, 2009 9:33 pm

Olsika dziekuje za odpowiedz :-) Bede miala go na uwadze. Niestety ciagle sie ze mna nie skontaktowal...moze taki zapracowany facet...
mała9364 - Pią Mar 20, 2009 4:36 pm

albo mu nie zależy.Spotkałam się też z taką sytuacją(ale nie z tym dj) więc sobie odpuściłam
skalimonka - Pią Mar 20, 2009 8:08 pm

Jasne, ja na sile nikogo nie zmuszam przeciez, ja place i ja wymagam. Jak nie zalezy komus to nie! Ja mialam taka sytuacje z samochodem. A on, skoro dzwonilam do niego kilka razy juz, powinien oddzwonic uwazam. No ale nic, jak sie dodzwonie to zobacze co on soba reprezentuje, a jak nie, to odpuszcze i bede szukac dalej. Wszak wybor ogromny...
kryszka - Pią Mar 20, 2009 9:46 pm

O zespołach proszę dyskutować w odpowiednich wątkach w dziale Muzyka.
JJustine - Sob Mar 21, 2009 6:24 pm

Cześć, czy ktoś mógłby podzielić się ze mną swoimi opiniami na temat tej dużej, nowej sali w Koronie? Może miał ktoś z Was tam przyjęcie weselne? Chciałabym dowiedzieć się czegoś na temat jedzenia i obsługi... Sala wizualnie jest przepiękna ale czy reszta jest rownież ok ?!
skalimonka - Sob Mar 21, 2009 10:23 pm

Przeczytaj od poczatku watek, a dowiesz sie, ze jedzenie ponoc przepyszne...
Stokrotka812 - Czw Kwi 09, 2009 1:53 pm

Witam wszystkich, którzy wybrali sale Korona :smile:

Ja również zdecydowałam się tam urządzić swoje wesele :P

Sala urzekła nas wyjątkowym wyglądem i elegancją. Wygląda jak prawdziwa sala balowa
z XIX wieku : piękne żyrandole, ładnie dobrane kolory oraz wysokie klasyczne kolumny.

Nasza data to : 11.09.2010

mała9364 - Pią Kwi 10, 2009 2:57 pm

oooooooo!to macie zaraz po nas:)
skalimonka - Pią Kwi 10, 2009 6:41 pm

A powiem wam, ze sala w koronie jest piekna, bardzo stylowa. Ale ja na przyklad zwrocilam uwage na wykonanie na przyklad sufitu... wchodzi sie i na pierwszy rzut oka wszystko pieknie ladnie, ale jednak :mrgreen: jak sie czlowiek przypatrzy, to te popekania na suficie nie za pieknie wygladaja. Jeszcze cos tam wypatrzylam, ale juz w tej chwili nie skojarze. Moze wiekszosc osob nie zwraca na to uwagi, ja jednak tak i od razu rzucilo mi sie to w oczy. To tak dla rownowagi, zeby nie bylo samych ochow i achow :) Reszta jak najbardziej fajna. Kiedys zanim wybudowali ta sale i byla tylko mniejsza, byl wiekszy ogrodek, byly ogniska i grill ... szkoda, ze teraz juz nie ma na to miejsca...
Stokrotka812 - Sob Kwi 11, 2009 1:35 pm

Zgadza się Mała :)
Bawimy się dokładnie tydzień po Was :)

Pozdrawiam i Wesołych świąt :*

brown_amber - Wto Kwi 21, 2009 8:02 pm

Jestem po wlasnym weselu w Koronie i nie chwalac sie wyborem byl to strzal w 10.Wszyscy goscie byli zachwyceni wygladem sali, przepysznym jedzeniem( goloneczka ze smalcem pierwsza klasa),sprawną obsluga sALI.PO weselu nie bylo ani jednej osoby ktora mialaby jakiekolwiek zastrzezenia .Wlascieciela konkretna , bardzo uprzejma,nie kombinuje z cenami i po weselu szczerze pakuje nam cale jedzenie za ktore zaplacilismy.Zespol ktory nam poleciala( Matrix) spisal sie na medal , idealnie potrafil zabawic gosci. Z czystym sumieniem polecam Dom Weselny Korona!!!! :)
skalimonka - Wto Maj 26, 2009 9:14 pm

brownamber, czy szampan jest prezentem od wlascicieli, czy nie jest wliczony w cene?
mała9364 - Sro Maj 27, 2009 7:56 am

Witam! Szampana nie jest wliczony w cenę.
skalimonka - Sro Maj 27, 2009 10:12 am

Ojej mala zasmucilas mnie. Zadalam to pytanie, prawie jak retowyczne, bo bylam przekonana, ze tak. Moze zasugerowalam sie tym, ze w wiekszosci sal taki szampan jest wliczony. Nie pamietalam wlasnie co w Koronie mowili. No nic ... szampan nie majatek w koncu, jednakze taki prezent -symboliczny- od wlascicieli lokalu bylby milym dodatkiem :smile:
mała9364 - Sro Maj 27, 2009 1:01 pm

Miło by było ale uważam tak jak ty to nie majątek:).W cenie nie ma też tortu ale jeżeli nie będziesz wiedziała gdzie zamówić to wystarczy,że poprosisz właścicielkę.I z tego co pamiętam polecała jakąś cukiernię.
skalimonka - Sro Maj 27, 2009 4:25 pm

Tak, zgadza sie, mowila, ze tort mozna przez nich zamowic. Mowila, mowila :) Ale chyba jednak sama pojade wybrac do cukierni... przynajmniej jest wiekszy wybor, bo chyba nie maja katalogu tortow w Koronie...
Agoosia - Sob Maj 30, 2009 9:01 am

Witam Was :)

Czy orientujecie sie jaki jest koszt wesela z poprawinami (ok. 80 osob) w Koronie?

Pozdrawiam:))

Aga-Isia - Sob Maj 30, 2009 9:21 am
Temat postu: KORONA
Jak załatwialiśmy salę w listopadzie to koszt był 165 zł od osoby za samo wesele. Nie pamiętam dokładnie jak było z poprawinami, ale coś mi się kojarzy, że ok. 70 zł albo 50% wesela. Nie pamiętam. Najlepiej jak zadzwonisz i zapytasz.
Pozdrawiam :)

natasza80 - Pon Cze 08, 2009 10:43 pm

My mamy wesele 24 kwietnia 2010 i płacimy 230zł...o ile nic sie nie zmieni a taka mam nadzieję,bo to i tak juz jest dosc duzo
Hosiole - Wto Lip 07, 2009 2:32 pm

Z tego co wiem i widziałam, wesela na tej sali odbywają się ostatnio w każdą sobotę a relacji brak :(
Odzywajcie się, piszcie jak obsługa, jedzenie, co Wam się podobało a co nie.
Z tego co słyszałam w tym roku podobnież jest jeszcze lepiej niż w zeszłym.
Czekam na info :smile:

mała9364 - Sro Lip 08, 2009 9:57 am

Witam!Byłam w ostatnią sobotę przed weselem zobaczyć jak to wszystko wygląda.Stoły są ślicznie udekorowane,stoły zastawione jedzeniem.Nie mówiąc już nic o stole wiejskim-BAJKA:).Na tarasie pełno kwiatów w doniczkach.Nie podobały mnie się tylko sztuczne kwiaty na stołach ale rodzice rozmawiali,że woleliby żywe.Właścicielka powiedziała,że nie ma z tym problemu.Tak więc jestem spokojna i czekamy na swój dzień.Pozdrawiam
Hosiole - Sro Lip 08, 2009 11:09 am

My tez ustaliliśmy, że będą żywe kwiaty :smile:
skalimonka - Sro Lip 08, 2009 11:22 am

Te sztuczne na stolach wygladaja bardzo nieciekawie? Czy za zywe trzeba doplacic?
Hosiole - Sro Lip 08, 2009 12:12 pm

Sztuczne nie wyglądają źle, ale my po prostu nie lubimy sztucznych kwiatów.
Żywe kupujemy we własnym zakresie.

mała9364 - Czw Lip 30, 2009 12:36 pm

Dziewczyny a jak wygląda sprawa menu?
skalimonka - Czw Lip 30, 2009 7:29 pm

Menu jest jak stwierdzila Pani Kwiatkowska, tradycyjne - staropolskie. I nam bardzo to odpowiada, bo nie lubimy udziwnien w jedzeniu, a na weselu powinno byc to co wiekszosc lubi. Dokladnie na temat menu bede dopiero rozmawiala, jednak jest na bank rosol, mieska nadziewane, podobno pysznie przyprawiona ryba i golonki - ktore mnie urzekly i u nas musza byc :D wiem tylko pobieznie, niech sie ktos wypowie, kto wie cos wiecej :)
adamus24 - Sob Sie 08, 2009 10:57 pm

brown_amber, Witaj, chcialbym zapytac Cie o opinie na temat zespolu Matrix??? Pozdrawiam i dziekuje za informacje
mała9364 - Sob Wrz 05, 2009 8:44 am

Czy w ostatnim czasie ktoś miał wesele na tej sali i może opowiedzieć swoje wrażenia?!Pozdrawiam
alicjalicja - Sro Wrz 09, 2009 4:15 pm

a my jedziemy tam za dwie godzinki podpisać umowę i wpłacić zaliczkę:) Tylko kurcze nie jest tam zbyt tanio bo właścicielka powiedziała, że na 2010 rok cena z poprawinami to 240 :? zł/os, a my chcemy zorganizować wesele w 2011r. więc będzie jeszcze więcej :(
co mnie zaniepokoiło, to Wasze posty, że tort nie jest wliczony w cenę. Ja pamiętam po rozmowie z właścicielką, że szampana faktycznie nie ma, ale tort jest, chyba że już mi się pomyliło. I teraz mnie to martwi, zwłaszcza przy takiej cenie.... :?

skalimonka - Sro Wrz 09, 2009 8:11 pm

Tort na pewno nie jest wliczony w cene...
alicjalicja - Sro Wrz 09, 2009 9:09 pm

tak, już wiem. szkoda ze tort nie jest wliczony, na tych kilku salach, ktore odwiedzilismy byl, zwłaszcza, że tak jak pisalam - cena nie jest niska. ale umowe podpisalismy i nie zaluje, bo sala jest przepiekna i pod tym wzgledem, wg mnie zdecydowanie przebija inne:)
mała9364 - Czw Wrz 10, 2009 8:01 am

JESTEM ZA!!!!Sala jest przepiękna jak z bajki :razz:
BartekC - Pią Wrz 11, 2009 1:53 pm

Witam serdecznie, czytając ten post pewnie wciąż zastanawiasz się jaką salę wybrać ??

Tych kilka słów które za chwile przeczytasz mam nadzieję, że pozwolą Ci podjąć słuszną decyzję.

Nasze wesele odbyło się w lipcu 2009 roku w Sali Korona na Wiskitnie ilość gości 85 osób, sala została Nam polecona, a podpisanie umowy było natychmiastowe. Umowa jest elastyczna a więc tak naprawde deklarowana ilość gości nie obliguje do stricte trzymania się jej (oczywiście wszystko w ramach rozsądku). Sprawą jasną jest, że na 120 osób zaproszonych zazwyczaj potwierdza 90-ciu Gości :) czego, niestety Narzeczeni nie są w stanie przeskoczyć a Pani Kwiatkowska (właścicielka) doskonale to rozumie.

Ale wracając do sali, wewnątrz jest ślicznie, wszystko dopięte do najmniejszego szczegółu, jedzenie hmmm to jest POEZJA SMAKU, nie potrafię tego opisać, to po prostu trzeba spróbować, na zewnątrz domu taras ze stolikami, śliczny ogód, po prawej stronie altanka w stylu góralskim (można uciec przed gośćmi :idea: ), nie muszę wspominać iż każdy szczegół jest tam dopracowany. Klimat jak to na obrzeżach Łodzi, cicho, spokojnie pozwalający na chwile oderwania się od centrum. Pokoje gościnne nie duże, ale czyściutkie, nowiutkie każdy z łazienką, czego więcej potrzebować.

Co do menu, Pani Kwiatkowska przedstawia kilka propozycji ciepłych posiłków z których to Narzeczeni wybierają, co ma pieścić Gości podniebienie hehe, a jest z czego wybierać - NAPRAWDĘ.

Wielkość większej sali według mnie na 100 osób maksymalnie, nie polecam większej ilści osób, u Nas było ogółem 90 osób i było idealnie. Co do mniejszej sali to nie zabieram głosu, gdyż nie orientowałem się.

Tort nie jest wliczony w cenę ale jak dobrze poszukacie ... polecam Misia ;)

Ciasta i napoje są wliczone w cenę.

Pani Kwiatkowska otwarta na propozycje, chętna do pomocy choć lubiąca twardo przedstawić swoją wizję, co do targowania ciężko, ale warto spróbować :!: , jednym słowem ZNA CENĘ SWOJEJ PRACY, i tu chyle czoła przyznając rację. Sala, jedzenie, obsługa, pokoje gościnne - WSZYSTKO NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE.

Mamy nadzieję, iż te słowa pomogą osobą wciąż szukającym sali weselnej, aby wybór padł na Koronę, z czystym sumieniem polecamy, Kasia i Bartek

PS Korzystając z okazji chcieliśmy gorąco podziękować Pani Kwiatkowskiej, która dołożyłą cegiełkę czyniąc Nasz dzień - dniem który już na zasze utkwi Nam głęboko w pamięci.

mały 11 - Pią Wrz 25, 2009 6:34 am

Troche sal już poznałem i napewno nikt z tamtąd nie wyjdzie głodny (ach te goloneczki)
Czysto miła atmosfera zapewniona przez obsługe i właścicieli w trakcie wesela

Bella - Sob Wrz 26, 2009 11:59 am

Ja właśnie dziś jadę zobaczyć tą sale ale mam pytanie do dziewczyn które ją widziały,a zwłaszcza do Olsika, która robi tam duże wesele. czy myślicie, ze zmieści się tam ok 150-160 osób? bo przewidujemy tak duże wesele i ciężko jest z takimi salami... właścicielka przez telefon zrobiła na mnie dobre wrażenie :)
natasza80 - Sob Wrz 26, 2009 12:31 pm

Przykro mi ale uważam że 130 osób to już niestety max...i tak już byłoby ciasno moim zdaniem
Bella - Sob Wrz 26, 2009 12:53 pm

natasza80 napisał/a:
Przykro mi ale uważam że 130 osób to już niestety max...i tak już byłoby ciasno moim zdaniem


Dzięki wielkie za informację, mimo iz niezbyt pomyślną dla mnie :( ale przynajmniej w razie niewyrobienia się z czasem dziś po południu (mamy do odwiedzenia 4 sale) wiem które spotkanie powinnam odwołać..

A właśnie, może komuś przyda się takie info, bo właścicielka powiedziała mi przez telefon ze strona która jest w necie to nie jest ich tylko ktoś im zrobił co s takiego ale oni nie mają z tym nic wspólnego.. dziwne :-?

Dagi13 - Sro Wrz 30, 2009 11:40 am
Temat postu: zaliczka
czesc, powiedzcie mi jaki jest koszt zaliczki za te sale,jesli po jej obejrzeniu odrazu zdecydowalabym sie zaklepac termin,to ile tzreba wplacic na poczatek?mysle o weselu na 90 osob, w 2011 roku. z gory dziekuje za odpowiedz.
mała9364 - Sro Wrz 30, 2009 11:54 am

My daliśmy zaliczkę w wysokości 2tyś.zł
Hosiole - Sro Wrz 30, 2009 12:04 pm

My mamy wesele w 2010 roku i też wpłaciliśmy 2 tys. zaliczki.
Dagi13 - Sro Wrz 30, 2009 12:12 pm

dziekuje slicznie za odpowiedz :)
Bella - Sro Wrz 30, 2009 12:22 pm

Dagi13,Nie pamiętam, jaką kwotę podawała właścicielka, ale na pewno będziesz mogła na min tydzień zarezerwować wstępnie salę bez wpłaty zaliczki.
Oglądałam tą sale, bardzo mi się podobała ale nie było szans aby zmieścić tam 150 osób wiec odpadła, ale widzieliśmy przygotowaną na 108 osób i było idealnie więc dla Ciebie byłaby odpowiednia. jak juz mówiłam sala bardzo ładna, potrawy ładnie podane, tylko miałam wrażenie ze troszkę mało tych potraw było nie w sensie półmisków ale ilości na półmiskach... ale może mi się wydawało wiec na pewno musisz sobie zobaczyć przed jakimś weselem ;) właściciele bardzo mili, plusem na pewno jest ogród, jak dla mnie minusem jest fakt ze sala jest trochę niska (wolę takie bardziej przestronne) ale możliwe, że wiele osób nie zawraca nawet na takie rzeczy uwagi ;)

Dagi13 - Sro Wrz 30, 2009 12:28 pm

Bella ,hmm no to koniecznie bede musiala to sprawdzic!a pamietasz jaka podawala cene za talerzyk?
Bella - Sro Wrz 30, 2009 1:46 pm

Dagi13 napisał/a:
Bella ,hmm no to koniecznie bede musiala to sprawdzic!a pamietasz jaka podawala cene za talerzyk?

na chwile obecna 170zl/os, cena nie zawiera tortu i szampana na powitanie

Greginia - Pon Paź 19, 2009 6:46 pm

Jest dokładnie tak, jak napisała Bella - tort i szampan we własnym zakresie. Jednakże zamawiając stół wiejski właściciele zobowiązują się wyposażyć go w bimber :razz:

P.S.
Umowę mamy już podpisaną :]

mała9364 - Wto Paź 20, 2009 6:48 am

Greginia napisał/a:

P.S.
Umowę mamy już podpisaną :]

Gratulacje:)

A ile płacicie za osobę?

Greginia - Wto Paź 20, 2009 7:31 am

Obecnie obowiązująca stawka to 170 zł za osobę, ale przez prawie 2 lata stawka może ulec zmianie :/ Mam tylko nadzieję, że nie zmieni się za bardzo...
Olsika - Wto Paź 20, 2009 12:04 pm

My juz po weselu w Koronie!Mieliśmy w końcu 120 osob ale niektórzy narzekali że ciasno,ogólnie jedzenie bez zarzutu,ale rezerwując 2 lata wcześniej spodziewajcie się dużej podwyżki,bo nas przed samą zapłatą po prostu 'zatkało'!!
Greginia - Wto Paź 20, 2009 12:14 pm

A jaką mięliście kwotę podczas podpisywania umowy?
Olsika - Wto Paź 20, 2009 12:41 pm

Podpisywaliśmy umowę 1,5 roku wcześniej i było 400zł od pary z poprawinami,przed ślubem zapłaciliśmy 480zł.
mała9364 - Wto Paź 20, 2009 1:40 pm

O matko!Nam powiedziano,że cena owszem może ulec zmianie ale nie aż tyle.A kiedy podpisywaliście umowę?
Greginia - Wto Paź 20, 2009 2:34 pm

Olsika, widzę że podwyżka była ponad 10%... My nie organizujemy poprawin, więc stawka finalna będzie trochę mniejsza, ale za to musimy zakwaterować część gości na nocleg :>
Ricca - Czw Lis 12, 2009 10:49 am

Witajcie Dziewczyny!

Długo obserwuję to forum ale raczej z ukrycia, od wczoraj legalnie :)

Wasze wypowiedzi były dla mnie skarbnicą wiedzy.

Ja również zdecydowałam się na sale weselną KORONA. Termin ustalony na czerwiec 2011 :D

Płacimy standardowo czyli 170zł, ale tort mamy w cenie ...

Hosiole - Czw Lis 12, 2009 10:56 am

Ricca napisał/a:
tort mamy w cenie


Wow, to nowość, nam nie zaproponowano tortu :(

Greginia - Czw Lis 12, 2009 11:00 am

Ricca, jak to tort w cenie :o
Nasza umowa też dotyczy czerwca 2011, ale tort i alkohol załatwiamy na własną rękę :doubt: Właściciel powiedział jedynie, że może dać nam namiar na zaprzyjaźnioną cukiernię.
Chyba musieliście mocno się targować, eh...

mała9364 - Czw Lis 12, 2009 12:07 pm

Ricca napisał/a:
tort mamy w cenie ...


Coś tu jest nie tak.Jak to?

Ricca - Pią Lis 13, 2009 9:12 pm

A miałyście powiedziane , że na dużej sali organizują wesela od 90 osób??
Greginia - Pią Lis 13, 2009 9:22 pm

Tak, 90 osób to minimalna liczba gości na jakie organizują przyjęcia.
Zastanawiam się, na jaką liczbę osób Ty wyprawiasz wesele, i czy sprawę toru masz zagwarantowaną zapisem z umowie, czy tylko "słownie"?

Ricca - Pią Lis 13, 2009 9:54 pm

W tyg jadę podpisać umowę, więc poruszę ten temat.

A orientujecie się, czy na tej sali są pokrowce na krzesła, bo salę oglądałam w tygodniu, więc nic nie było poszykowane.

Greginia - Pią Lis 13, 2009 10:02 pm

Wiem, że mają pokrowce na wyposażeniu, ale wraz z dekoratorką nie polecają ich ze względu na wygląd sali i krzeseł (są drewniane). Sala jest jasna, obrusy też będą, więc "ubrane" krzesła mogą się "zlać" z otoczeniem. Jednak to kwestia gustu :)
Hosiole - Pią Lis 13, 2009 10:06 pm

Ricca napisał/a:
czy na tej sali są pokrowce na krzesła


Niestety pokrowce trzeba zamówić gdzieś indziej "na własną rękę".

Greginia - Pią Lis 13, 2009 10:10 pm

Tzn. oni mają jakąś wypróbowaną dekoratorkę, którą polecają do wystroju sali.
temidaaa - Nie Sty 17, 2010 9:07 pm

byłam tam wczoraj na weselu, ale chyba na jakiejś mniejszej sali, bo było koło 60 osób i było ok z miejscem, myślę, że od 90 w górę byłoby stanowczo za ciasno :)
Co do sali i wrażeń z nią związanych - sama sala piękna, wystrój bardzo elegancki, ustawienie stołów ok, parkiet do tańczenia dobry (nie ślizgałam się ;) ). Jeśli chodzi o jedzenie, to po prostu przepyszne :) No może poza doprawieniem rosołu i barszczu na koniec, bo jak dla mnie trochę za mało słone (ale to już kwestia upodobań). Bardzo dużo na stołach, średnio co 1,5h wjeżdżało coś nowego na gorąco. Obsługa w porządku, niczego nie brakowało, sama właścicielka pilnowała, sprawdzała czy na stołach jest wszystko, co być powinno :)

Hosiole - Nie Sty 17, 2010 9:21 pm

temidaaa napisał/a:
chyba na jakiejś mniejszej sali, bo było koło 60 osób i było ok z miejscem

byłaś na większej sali ;P byłam tam w piątek z moją dekoratorką i akurat szykowali salę na wesele, na którym się bawiłaś ;) I z tego co wiem, nie było innego wesela (na małej sali) w sobotę.
Cieszę się, że jedzenie pyszniutkie :D :smile:

mała9364 - Nie Sty 17, 2010 10:08 pm

temidaaa napisał/a:
byłam tam wczoraj na weselu, ale chyba na jakiejś mniejszej sali, bo było koło 60 osób



Byłam z rodzicami i teściami wczoraj na tej sali żeby zobaczyć czy pokroce pasują.I wydaje mi się,że mówisz o tej dużej sali :)

martapi - Sro Sty 20, 2010 9:00 am

Hej, MY też zdecydowaliśmy się na Koronę (czerwiec 2011) -ostatni wolny termin/ tak jakby na Nas czekał :) Tort również mamy w cenie. Zastanawiam się jednak czy 100 osób to nie za dużo jak na tą salę, czy któś mógłby się wypowiedzieć jak robił tam swoje wesele i z podobną liczbą gości czy nie był za ciasno? Z góry dziękuję i pozdrawiam :)
Stokrotka812 - Sro Sty 20, 2010 9:26 am

U mnie też będzie 100 gości i zapewnienia osób, które tam się bawiły(wypowiedzi wyżej) mnie uspokoiły. Myślę, że ta sala jest idealna właśnie dla max 100osób :*

[ Dodano: Sro Sty 20, 2010 9:30 am ]
Tylko dziwi mnie ten tort w cenie u wszystkich...ja podpisałam umowę rok temu i o torcie w cenie nie było mowy, za to została polecona okoliczna cukiernia "Miś". :ops:

mały 11 - Sro Sty 20, 2010 9:30 am

100 osób na tej sali to jest jeszcze troche luzu z tego co wiem bawiło się tam więcej
mała9364 - Sro Sty 20, 2010 11:20 am

Stokrotka812 napisał/a:
U mnie też będzie 100 gości i zapewnienia osób, które tam się bawiły(wypowiedzi wyżej) mnie uspokoiły. Myślę, że ta sala jest idealna właśnie dla max 100osób :*

[ Dodano: Sro Sty 20, 2010 9:30 am ]
Tylko dziwi mnie ten tort w cenie u wszystkich...ja podpisałam umowę rok temu i o torcie w cenie nie było mowy, za to została polecona okoliczna cukiernia "Miś". :ops:


Też jestem w takiej sytuacji.Ale jak byłam to się zapytałam .Więc zaczęli wprowadzać małe zmiany i to na lepsze.I właśnie jedną zmianą jest to,że tort jest w cenie.Jeżeli podpisywałaś umowę a tort nie był w cenie możesz do nich iść lub zadzwonić i powiedzieć.Jeżeli tylko będziesz chciała mieć tort to będziesz miała bez dodatkowych opłat.Pozdrawiam

martapi - Sro Sty 20, 2010 2:57 pm

Dzięki za odpowiedź, no to dobrze bo zaczęłam już kombinować czy nie zmniejszyć liczby gosci do 90. Tort jest w cenie podobno od niedawna. Tylko jedno ale wiadomo, że piętrowy ale nie wiadomo jak wygląda- a powiem szczerze wolałabym wiedzieć :)
squib - Sro Sty 20, 2010 3:07 pm

mała9364 napisał/a:
[ Dodano: Sro Sty 20, 2010 9:30 am ]
Tylko dziwi mnie ten tort w cenie u wszystkich...ja podpisałam umowę rok temu i o torcie w cenie nie było mowy, za to została polecona okoliczna cukiernia "Miś".

hmm... mnie tez interesuje sprawa torta Wie ktos może jak wygląda i co najwazniejsze jak smakuje? Jestescie pewne ze to cukiernia "Mis"

mała9364 - Pią Sty 22, 2010 8:28 am

squib napisał/a:
mała9364 napisał/a:
[ Dodano: Sro Sty 20, 2010 9:30 am ]
Tylko dziwi mnie ten tort w cenie u wszystkich...ja podpisałam umowę rok temu i o torcie w cenie nie było mowy, za to została polecona okoliczna cukiernia "Miś".

hmm... mnie tez interesuje sprawa torta Wie ktos może jak wygląda i co najwazniejsze jak smakuje? Jestescie pewne ze to cukiernia "Mis"


Z tego co wiem to tort jest z Wiśniowej Góry i jest ze śmietaną i malinami.Podobno pyszny ale jak wygląda to nie wiem.

Stokrotka812 - Nie Sty 24, 2010 4:37 pm

O to super! Dzięki mała9364 na pewno skorzystam i skontaktuję się w sprawie tego tortu :)
Zawsze jakaś oszczędność, zresztą pewnie i tak zamawiałabym z tego Misia, skoro jet tak polecany i niedaleko Korony :*

Aga-Isia - Nie Sty 31, 2010 1:02 pm
Temat postu: KORONA
Witam,

Ponad rok temu pytałam o opinię o sali KORONA, a teraz mogę wyrazić własną ;)

Nasze wesele było w październiku 2009 właśnie na tej sali. Ogólnie mogę powiedzieć, że wszystko było super. Sala była pięknie ubrana, obsługa uwijała się, jedzonko podawane było sprawnie i szybko. Jedzenie było pyszne i było go baaardzo dużo. Dużo zostało i wszystko to zabieraliśmy do domu.

Właścicielka, pani Krystyna, podczas wesela czuwała nad wszystkim razem z synową, ale bardzo dyskretnie.

Z czystym sumieniem polecam tę salę. :)

boss1995 - Nie Lut 21, 2010 2:44 pm

My mielismy przyjecie w ostatnia niedziele czerwca. Było czadowo sala przepiekna dekoracje z zywych kwiatow + pokrowce na krzeslach to razem tworzy prawdziwy odlot. :) :) Bylo nas 130 osob i wcale nie bylo ciasno a tanczyli prawie wszyscy stoly byly ustawione po 16 osob. Jedzenie wysmienite. Piekna dekoracja stolow tworzyly niesamowity klimat . dowodem na zadowolenie gosci jest 100% frekfencja na poprawinach. Byly gomkie brawa dla Pana Andrzeja i sto lat dla właścicielki. Aby to byla perla w koronie brakuje tylko pieknej kosteczki na parkingu :eek: To najlepsza sala i menu na jakiej dotychczas balowalismy.
Gratulujemyy! :D

Stokrotka812 - Nie Lut 21, 2010 3:26 pm

Od pewnego czasu nurtuje mnie jedna sprawa - jak rozsadzaliście gości?
Boss możesz powiedzieć coś na ten temat?
Przy podpisaniu umowy byłam bardzo pozytywnie nastawiona do stołów ustawionych prostopadle a ostatnio zaczęłam się martwić jak to będzie :cring:
Nie mam już pojęcia kto ma siedzieć przy nas i nie pamiętam ile tam jest miejsc i jak rozsadzić nasze rodziny tzn. która ma siedzieć bliżej Państwa młodych...
A znajomi gdzie?? Na samym końcu??
Napiszcie jak Wy sobie poradziliście z tym problemem w Koronie :*

squib - Nie Lut 21, 2010 11:37 pm

Nam pomysł z ustawieniem stołów prostopadle sie nie podoba. Chcielibyśmy ustawić je w litere L (odwrócone w drugą strone trzeba to sobie wyobrazić) + drugi ustawiony równolegle do dłuzszego. Będzie gdzie usadowić rodziny i znajomych. Planujemy wesela na 100 osób mam nadzieje ze się wszyscy pomieszczą :)
Stokrotka812 - Pon Lut 22, 2010 8:55 am

No właśnie ja mam bardzo mieszane odczucia co do tych stołów - z jednej strony wygodniej wyjść a z drugiej strony bardzo trzeba uważać żeby nikogo nie urazić przy rozsadzaniu....
squib - Pon Lut 22, 2010 2:51 pm

trzeba to skonsultowac z p. Krystyną ale znajac jej profesjolanle podejści do klienta napewno się zgodzi :)
mała9364 - Sob Mar 20, 2010 2:32 pm

Witam was!Mam pytanie:Jak to jest mam w umowie deklarowaną liczbę gości 100 osób.
A co się stanie jak przyjdzie tylko 80-90?Czy będę musiała dopłacić za osoby nieobecne?

dazima - Sob Mar 20, 2010 5:54 pm

mała9364 napisał/a:
Witam was!Mam pytanie:Jak to jest mam w umowie deklarowaną liczbę gości 100 osób.
A co się stanie jak przyjdzie tylko 80-90?Czy będę musiała dopłacić za osoby nieobecne?


zazwyczaj tak jest, jak wynajmujecie salę na 100 osób, a przychodzi tylko 90 to za 10 nieobecnych trzeba zapłacić.
My mamy w umowie napisaną minimalną liczbę gości jaka powinna być na naszym weselu, jeśli przyjdzie mniej osób to dopłacamy, a jak przyjdzie więcej to wiadomo, że dopłacamy za talerzyk

mała9364 - Nie Mar 21, 2010 11:45 am

dazima napisał/a:


zazwyczaj tak jest, jak wynajmujecie salę na 100 osób, a przychodzi tylko 90 to za 10 nieobecnych trzeba zapłacić.
My mamy w umowie napisaną minimalną liczbę gości jaka powinna być na naszym weselu, jeśli przyjdzie mniej osób to dopłacamy, a jak przyjdzie więcej to wiadomo, że dopłacamy za talerzyk


A jak jest minimalna liczba gości?

Stokrotka812 - Nie Mar 21, 2010 3:49 pm

z tego co pamiętam 90 osób

[ Dodano: Nie Mar 21, 2010 3:51 pm ]
A ostateczną liczbę gości ustalasz tydzień przed ślubem wysyłając sms albo dzwoniąc

squib - Pon Mar 29, 2010 9:32 pm

Wszysto zalezy w jakim miesiącu masz ślub. My na lipiec umówilismy sie i wpisalismy min 80 osób chociaż i tak wyszło nam juz ponad 100 :)
sachmet - Sob Kwi 17, 2010 10:08 am

Dziewczyny co zadecydowało, że właśnie Korona? Od razu wiedziałyście, że to ta sala? Strasznie mi się podoba ale narzeczony obstaje za Casa de fiori :? I tu mamy dylemat...
squib - Sob Kwi 17, 2010 10:50 am

Wiem ze pytanie było skierowane do dziewczyn no ale... :razz:
Swego czasu zwiedziliśmy kilka sal ale ta nas naprawde urzekła... przepiękne żyrandole, stiuki... oto co nas przekonało:
- styl klasyczny sali
- duzo miejsca do tańczenia
- odromne menu (własciwie samemu mozna sobie je tworzyć)
- pokoje dla gości
- miejsce na zewnątrz (zamykane na noc)
- bardzo kompetentna włascicielka
- i co dla nas ważne niedaleko miejsca zamieszkania

Greginia - Sob Kwi 17, 2010 7:31 pm

Popieram przedmówcę, a do Jego wyliczanki dodam jeszcze:
- pozytywne opinie o sali
- spory parking
- odpowiednia cena do jakości

Hosiole - Nie Kwi 18, 2010 9:20 am

a ja dodam:
-dużo pysznego jedzenia
-sprawdzona obsługa kelnerska

skalimonka - Nie Kwi 18, 2010 8:21 pm

Podpisuje sie pod wszystkim, co pisaly dziewczyny wyżej :D
Ja wiem co jest z tortem... bylismy na sali pare tygodni temu i nastapily zmiany. Jak zajmowalismy termin w grudniu 2008, tort nie byl wliczony w cene, ale szampan tak. Teraz zaszly zmiany i tort jest w cenie sali, natomiast trzeba zalatwic samemu szampana, bo oni nie maja koncesji :P

squib - Pon Kwi 19, 2010 11:27 pm

Hosiole masz wesele tydzien po nas :D
sachmet - Wto Kwi 20, 2010 9:14 am

I stało się :D
Jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami terminu 16.07.2011
Cieszę się, że mi poradziliście i jestem pewna naszej decyzji :)
A narzeczonego przekonała faktycznie lokalizacja Squib. Wychował się na Stróży więc teściowa będzie miała blisko aby wszystko nadzorować :jupi:

Greginia - Wto Kwi 20, 2010 7:06 pm

Sachmet,
masz wesele niecały miesiąc po nas :D Przetrzemy Wam szlaki :wink:

sachmet - Pią Kwi 23, 2010 9:04 pm

Greginia :D
Przecierajcie, przecierajcie! Tylko aby wieści były same pozytywne :hurra:

Greginia - Pią Kwi 23, 2010 9:15 pm

Nie dopuszczam do siebie myśli, że może być inaczej 8) Tym bardziej, widząc że sala się rozwija - http://dom-weselny-korona.pl/
skalimonka - Pią Kwi 23, 2010 10:49 pm

Tez widzialam, ze maja wreszcie strone z prawdziwego zdarzenia, profesjonalna i sporo zdjęc, ktore wiele mówią :P
Stokrotka812 - Sob Kwi 24, 2010 3:05 pm

Strona jest piękna! Przypomniały mi się moje odczucia, gdy pierwszy raz tam weszłam :P
Już nie mogę się doczekać :wink:
Mam tylko do Was jedno pytanie - na zdjęciach są białe pokrowce na krzesła, czy to tylko do zdjęć czy to już tak na stałe? Jak podpisywałam umowę 1,5 roku temu to pokrowców jeszcze nie było, a robią piękne wrażenie :smile:

skalimonka - Sob Kwi 24, 2010 3:59 pm

Ja juz o tym chyba pisalam, ze za pokrowce na krzsła trzeba dopłacić 5 zł za sztukę, aczkolwiek nie jest to przymus.
Stokrotka812 - Sob Kwi 24, 2010 7:19 pm

Widocznie gdzieś przeoczyłam tę informację, dziękuje za odpowiedź Skalimonka :wink:
skalimonka - Sob Kwi 24, 2010 7:54 pm

Stokrotka812, prosze bardzo :) Szczerze mowiac sama nie pamietam juz, czy to pisalam i gdzie, ale tak mi sie wydawalo. A jesli chodzi o te pokrowce, to chyba bylo jednak 6zł od sztuki... coś mi sie chyba pomyliło :razz: Niemniej jednak wydaje mi sie to dosc drogo i my sie na nie nie zdecydujemy, łatwo policzyc dodatkowe koszty... :roll:
Stokrotka812 - Sob Kwi 24, 2010 8:09 pm

Tak mnie też się wydaje, że to drogo - przy 100 osobach robi to się już pokaźna sumka :(
Chyba bym wolała zainwestować w żywe kwiaty na sali, bo te sztuczne ani mnie ani mojemu narzeczonemu nie leżały. Na stronie są oczywiście żywe, ale z tego co pamiętam do tego też jest dopłata. Te sztuczne, które my oglądaliśmy były okropne :kwasny: teraz pewnie są już nowe kwiaty,bo one są zmieniane chyba co sezon, ale nie wiem...

skalimonka - Sob Kwi 24, 2010 8:14 pm

Zgadza sie, ja tez bez pokrowców przeboleje, a sume zamiast nich tez jak Ty wolalabym wydac na cos innego. Ja widzialam kwiaty na sali (sztuczne) i powiem szczerze, ze nie wzbudzily we mnie odrazy... nie przygladam sie im szczegolnie, ale tak jak szybko zerknelam, byly ok. Tez mi p. Kwiatkowska mowila, ze zmieniaja kwiaty i dekoracje ogolnie...
Stokrotka812 - Sob Kwi 24, 2010 8:23 pm

Skalimonka widzę, że Twój ślub już wkrótce :D Będę czekać na dokładną recenzję :wink:
Wystrój, kwiaty, jedzonko, kelnerzy, no i koniecznie jak zdecydowaliście się ustawiać stoły (prostopadle czy równolegle) :wink:

squib - Pią Maj 28, 2010 9:15 am

Powiem w tajemnicy ze ja też licze na Ciebie skalimonka :)
Hosiole - Nie Cze 06, 2010 8:34 am

skalimonko-już żono, jak ochłoniesz, odpoczniesz to czekamy na relację :wink:
mała9364 - Nie Cze 06, 2010 8:47 pm

Hosiole napisał/a:
skalimonko-już żono, jak ochłoniesz, odpoczniesz to czekamy na relację :wink:


Dokładnie czekamy na relacje :smile:

squib - Nie Cze 06, 2010 11:03 pm

mała9364 napisał/a:
Hosiole napisał/a:
skalimonko-już żono, jak ochłoniesz, odpoczniesz to czekamy na relację :wink:


Dokładnie czekamy na relacje :smile:


czekamy... czekamy...

skalimonka - Wto Cze 15, 2010 10:05 pm

No już jestem :smile: Wiecie, ile roboty z tym pisaniem relacji, recenzji i opowiadania w każdym odpowiednim wątku?? Staram się to robić sumiennie, by nikogo nie pominąć i by nikt nie był poszkodowany. No dobrze więc do rzeczy.
Dzień przed weselem bylismy umówieni z panią Kwiatkowską na dowiezienie alkoholu, winietek, tablicy ze zdjęciami naszymi z dzieciństwa, itd. Jak weszłam na salę, oniemiałam :smile: Wygladała super. Stoły już były ustawione pod naszych gości (w kształcie litery U, ale z przerwami pomiedzy stolami), tak jak sie umówilismy wczesniej. Robiło wrażenie, mimo, ze na stołach były jedynie ustawione nakrycia, sztućce, szklanki oraz kieliszki. Stały też te wysokie wazony z kwiatami. Akurat kolor kwiatow mi podpasował pod kolor wiazanki :P Jedyny minus był taki, że tata musiał interweniować u Pani Kwiatkowskiej, bo były źle rozstawione nakrycia, to znaczy ilość się zgadzała, ale jedna osoba była przekoptowana do innego stołu. Stwierdziłam, że tak nie może zostać, bo usadziłam gości rodzinami, a przy naszym stole byli tylko ludzie koło 30, więc nie mogła jedna siedzieć z resztą. Pani Kwiatkowska szybko przeniosla nakrycie i było juz po sprawie... ale radzę sprawdzać wszystko... bo oczywiscie nie złośliwie, tylko przez pomyłkę, moze sie przydarzyć pomyłka, a lepiej ją skorygować wcześniej niż jak już goście sa na sali. O ile nie jest to wcale istotne gdy nie ma winietek, jak sa to przeciez para musi siedziec obok siebie. Pani Kwiatkowska ma tam niezły kociokwik, bo dzien przed naszym weselem bylo inne, w sobote po naszym byly 2 na obydwu salach, a w dzieniele poprawiny oraz komunia, wiec trochę maraton... więc wybaczam mały błąd :razz: Wódki powstawialismy do lodówki, szampany też. Sala juz mi sie bardzo podobala, nawet bez żarełka :twisted: Bylam bardzo zadowolona i ucieszona :smile: Panie, ktore szykowaly juz na nasze wesele salę, przyniosly mi tasme klejacą, bo odpadlo mi kilka fotek z tablicy. Spytalam Panią Krysie, gdzie gdzie ustawimy ksiege gosci, ustalilysmy, ze tablica ze zdjeciami bedzie stala na stoliku oparta pod sciana, a pod nią ksiega gosci, zeby chetniej sie wpisywali. Tak tez było. :razz: Wesele przebiegało super. Obsługa znakomita. Kelner i kelnerka, u nas na malej sali w zupelnosci dawali sobie radę. Byli bardzo sympatyczni. Pytali się gości i mnie, czy chcemy kawe, czy herbatę... roznosili, proponowali... jedzenie roznosili dyskretnie... o ile mozna dyskretnie roznosic jedzenie, ale teraz inne słowo nie przychodzi mi do głowy :razz: Byli, kiedy byli potrzebni, a znikali w kuchni, kiedy nie byli :) Na powitanie Pani Kwiatkowska wreczyla nam szampany, w których były truskaweczki i złożyła życzenia. Nastraszyla mnie, bo podeszla i powiedziala po cichu" Powiem Pani cos, tylko niech sie pani na mnie nie złości i nie denerwuje"... strasznie sie przestraszylam... a okazalo sie, że firma od balonów nawaliła i nie bedziemy miec serduszka z balonow nad naszymi krzeslami... machnelam na to reka i dalam jej do zrozumienia zeby sie nie przejmowala, bo to dla nas nieistotne. Szczerze mowiac przestraszylam sie, ze stalo sie cos naprawde powaznego, na przyklad potłukła sie wódka :smile: Na szczescie nie bylo tak źle hihihi Obsluga szybko posprzatala tez niezauwazenie szklo z naszych potluczonych kieliszkow oraz konfetti ktore bylo dla nas niespodzianka od DJa :smile: Jesli tylko byly jakies problemy Pani Kwiatkowska zaraz do mnie podchodzila... pytala, czy juz moze isc nastepne danie, albo tort... jedzenie przepyszne, goscie bardzo chwalili, ja duzo nie jadlam, ale to co jadlam bardzo mi smakowalo, a naleze do wybrednych :oops: i nie jem wiekszosci rzeczy, ktore jedza normalni ludzie. Ciasta pyszne, sernik, jablecznik i "cycuszki", tort tak samo, nie za słodki, z kremem. Jedzenia bylo tak dużo, że nie bylo gdzie odstawić szklanki, poważnie i dosłownie, nie przesadzam. Generalnie klimat na tej malej sali byl fajny, bo nie tak oficjalny jak na duzej, bardziej na luzie, wszyscy byli bardzo swobodni. Nie wiem co mam jeszcze pisać... pytajcie jesli sa jakies pytania... aha poszlam sprawdzic toalety, korzystalam na gorze w pokoju, ale sprawdzilam tak, zeby wiedziec, byly bardzo czyste :P Goscie byli bardzo zadowoleni, chwalili, ze jedzenie pyszne i taki duzy wybór. Furore robiły sumy na półmiskach :lol: Jeden gosc żalował, ze komunie syna zrobil gdzie indzie, ze jakby wiedzial, ze tu jest tak fajnie, zrobilby w Koronie :twisted: Nie mam zadnych zastrzezen. Bardzo milo i sympatycznie. Na pare sekund zabrakło pradu, ale to szybko naprawiono - a jak nagle zrobilo sie nastrojowo przy samych swiecach :lol: Aha, przepiekne dekoracje z owoców i żywych kwiatów na stołach zwróciły moja uwagę oraz gości. Przepiękne. Zdjęcia na stronie nie są przesadą :smile: Zapomnielismy zabrac szampana, wiec jeszcze nastepnego dnia nam go oddano - uczciwi ludzie. Zalezy im, byscie wy i goscie byli zadowoleni. Wspaniale wspomnienia :P Nastepnego dnia, gdy pojechalismy sie rozliczyc, juz bylo naszykowane na nastepne wesele. Tata spytal "to jak, zaczynamy od nowa?" :lol: Zrobiło mi się smutno, że to już minęło. Poczułam sentyment do tego miejsca :twisted: Na wesele nastepnego dnia krzesla byly ubrane w pokrowce i tez fajnie to wygladalo :smile: Podsumowując: rewelacja!!!! ;) Jesteście usatysfakcjonowani? :smile:

Greginia - Wto Cze 15, 2010 10:29 pm

Wow! Skalimonka powiem Ci, że szalejesz z opisami, ale wszystkie pochłaniam w całości ;D
Cieszę się, że tak pozytywnie oceniasz Koronę, w której również będziemy mięli okazję się bawić.

Hosiole - Sro Cze 16, 2010 8:04 am

skalimonka napisał/a:
Jesteście usatysfakcjonowani? :smile:

Bardzo! Skalimonka dziękuję jeszcze raz za świetne i wyczerpujące opisy :*

Stokrotka812 - Sro Cze 16, 2010 11:07 am

Też jestem zadowolona. Napracowałaś się Skalimonko :*
skalimonka - Sro Cze 16, 2010 11:12 am

Cieszę się :D
squib - Sro Cze 16, 2010 6:04 pm

skalimonka dziękujemy za zdanie relacji z wesela. Super z wszystko poszło po Twojej myśli Zmartwiło mnie tylko jedno... ta chwilowa przerwa w dostawie prądu. Czym było to spowodowane? Awaria? Czy Korona ma w razie takich awari agregaty?
skalimonka - Sro Cze 16, 2010 6:44 pm

squib napisał/a:
ta chwilowa przerwa w dostawie prądu. Czym było to spowodowane? Awaria? Czy Korona ma w razie takich awari agregaty?

To trwało dosłownie chwile, nie wiem dokładnie co sie stało, ale chyba korki wywaliło. Ale ktos w kuchni, nie wiem czy kelner czy wlascicielka od razu zadziałali i wszystko wróciło do normy. To naprawde nie trwało dłuzej jak minutkę :P

mała9364 - Czw Cze 17, 2010 9:21 am

skalimonka napisał/a:
w sobote po naszym byly 2 na obydwu salach,


Zawsze tak jest,że są dwa wesela w soboty?Nie podoba mi się to :cry:

squib - Czw Cze 17, 2010 9:28 am

mała9364 napisał/a:
skalimonka napisał/a:
w sobote po naszym byly 2 na obydwu salach,


Zawsze tak jest,że są dwa wesela w soboty?Nie podoba mi się to :cry:


... mnie tez się to nie podoba! Wydaje mi się ze p. Krystyna powinna ubrzedzić nas o tym...

sachmet - Czw Cze 17, 2010 10:49 am

Nie pomyślałam o tym, że może być jeszcze jedno wesele ;/ Pamiętam jak byłam z kolegą na weselu w Borynie (może się tam odbywać kilka wesel jednocześnie) i widziałam jak przychodziły grupki osób (bardziej podpitych) zwiedzać i oglądać inne sale.... :? :?
skalimonka - Czw Cze 17, 2010 11:08 am

Wiem tylko tyle, że mają dużo terminów zajętych, jednakże zawsze można się dowiedzieć, czy jest inne wesele w tym dniu. U nas nie było i to było róniez powodem ślubu w piatek... też chciałam, żeby nasi goście mieli cały ogród dla siebie i każdy czuł się swobodnie. Na parkingu były tylko samochody z naszego wesela, nikt obcy sie nie kręcił. To samo, jesli chodzi o ślub, byliśmy jedynymi tego dnia, dzieki czemu nie musielismy się gnieździć wsród innych gości i innych par młodych (o zgrozo!) :roll: Tymbardziej cieszę się, że wybór piątku był jak najbardziej słuszny :smile:
Wracając do sali... nie można przecież zabronić Koronie organizowania drugiego wesela jednocześnie... :wink: oni z tego żyją, jak maja wolny termin, to korzystaja... po to wybudowali tą dużą salę, żeby robić dwa jednocześnie... co prawda byłam na weselu w "Fantazji" kiedys i odbywało się 5 wesel jednocześnie lol, nie było to fajne według mnie... innym nie przeszkadzało... tu 5 nie będzie, ale 2 moga sie zdarzyć.

squib - Czw Cze 17, 2010 12:03 pm

Ja wszystko rozumiem ale powienienem być o tym fakcie powiadomiony przy podpisywaniu umowy a nie nagle okazuje się ze oprócz moich gosci kręcą się obcy ludzie, parking jest zapełniony i nie ma gdzie zostawić samochodu... to jest niedopuszczalne... :zly: :zly: :zly:
mała9364 - Czw Cze 17, 2010 12:21 pm

squib napisał/a:
Ja wszystko rozumiem ale powienienem być o tym fakcie powiadomiony przy podpisywaniu umowy a nie nagle okazuje się ze oprócz moich gosci kręcą się obcy ludzie, parking jest zapełniony i nie ma gdzie zostawić samochodu... to jest niedopuszczalne... :zly: :zly: :zly:



Dokładnie przy podpisywaniu umowy powinny uprzedzić,że taka sytuacja może zaistnieć.
Bo rozumiem,że 1,5 roku przed weselem mogą nie wiedzieć ale chociaż uprzedzić wypadałoby.

Stokrotka812 - Czw Cze 17, 2010 1:27 pm

Ja też sobie nie wyobrażam, żeby obok było inne wesele, to by naruszało moją prywatność. W ogóle takiej sytuacji nie dopuszczam. Mam nadzieję, że 11 września nie macie dziewczyny tam wesela? :wink:
Coraz więcej pytań i wątpliwości, prawdopodobnie zaraz po sesji przejedziemy się do Kwiatkowskich i wyjaśnimy wszelkie nurtujące nas kwestie. Sprawę tortu, ostatecznej ceny(bo uprzedzano nas, że może być podwyżka) i kwiatów musimy koniecznie obgadać...

ava - Czw Cze 17, 2010 1:37 pm

mała9364 napisał/a:
squib napisał/a:
Ja wszystko rozumiem ale powienienem być o tym fakcie powiadomiony przy podpisywaniu umowy a nie nagle okazuje się ze oprócz moich gosci kręcą się obcy ludzie, parking jest zapełniony i nie ma gdzie zostawić samochodu... to jest niedopuszczalne... :zly: :zly: :zly:



Dokładnie przy podpisywaniu umowy powinny uprzedzić,że taka sytuacja może zaistnieć

Nie rozumiem Waszego oburzenia i zdziwienia :] Domyślam się, że oglądaliście salę przed jej zamówieniem i widzieliście, że sale są 2. To chyba oczywiste, że skoro są 2 sale to istnieje możliwość, a nawet z punktu widzenia właścicieli jest to pożądane, aby obie były wykorzystywane.

sachmet - Czw Cze 17, 2010 3:10 pm

Ja nie oglądałam tej mniejszej sali (nawet nie wiem na ile jest osób?) Jakoś nie pomyślałam o innym weselu w tym samym dniu. To takie niedopatrzenie związane z emocjami ślubnymi. :smile: Kiedyś mniejsza sala w tygodniu była "knajpką" z domowymi posiłkami i spotykała się tam młodzież na piwko. Z tego co słyszałam zazwyczaj organizowane są tam mniejsze imprezy (małe wesela, imieniny, komunie, stypy).
Stokrotka812 - Czw Cze 17, 2010 3:19 pm

ava napisał/a:
To chyba oczywiste, że skoro są 2 sale to istnieje możliwość, a nawet z punktu widzenia właścicieli jest to pożądane, aby obie były wykorzystywane.

Ava masz rację, z ich punktu widzenia pożądane, ale z naszego nie koniecznie... w Koronie jest piękny ogród i nie wyobrażam sobie sytuacji, gdy będą w nim goście weselni z dwóch wesel. Zresztą trudno co ma być, to będzie, ale ja też wolałabym wcześniej o takich rzeczach wiedzieć, żeby siebie i rodzinę przygotować psychicznie...

skalimonka - Czw Cze 17, 2010 7:24 pm

ava napisał/a:
To chyba oczywiste, że skoro są 2 sale to istnieje możliwość, a nawet z punktu widzenia właścicieli jest to pożądane, aby obie były wykorzystywane.

Popieram. Wybierając salę, chyba wiedzieliście, ze są 2. Zresztą, jak od początku pisałam, że ja mam wesele w tej małej sali, w której jak pisze sachmet,
sachmet napisał/a:
Kiedyś mniejsza sala w tygodniu była "knajpką" z domowymi posiłkami i spotykała się tam młodzież na piwko

Sama tam jezdzilam zapalic i wypic piwo ze znajomymi, dzieki czemu ma fajny, knajpiany klimat, bo ta duża to jest elegancja... no ale to zależy kto co woli. Jesli chodzi o informowanie pary o tym, czy jest inne wesele tego dnia... mysle, ze pani Kwiatkowska jakby wiedziala ze na wasz termin ma juz jakas pare na 100% powiedzialaby o tym. Na duzej sali w dzien naszego slubu mialo byc wesele, ale para sie rozpadla, do ślubu nie doszło i bylismy sami :razz: Jednak mysle tez, ze to nie jest obowiazek wlascicieli informowac o tym z gory. Jasne, ze po to jest druga sala, świezo wybudowana, by tam tez odbywaly sie wesela jednoczesnie z malą salą... a każdy kto decyduje sie na jedna z 2 sal musi się spodziewać, ze druga moze tez byc w tym czasie zajęta. Jesli chodzi o parking to bym sie nie martwila, bo miejsca jest na bardzo duzo samochodów.

Greginia - Czw Cze 17, 2010 10:19 pm

sachmet napisał/a:
Ja nie oglądałam tej mniejszej sali (nawet nie wiem na ile jest osób?) Jakoś nie pomyślałam o innym weselu w tym samym dniu. To takie niedopatrzenie związane z emocjami ślubnymi. :smile: Kiedyś mniejsza sala w tygodniu była "knajpką" z domowymi posiłkami i spotykała się tam młodzież na piwko. Z tego co słyszałam zazwyczaj organizowane są tam mniejsze imprezy (małe wesela, imieniny, komunie, stypy).

U nas sytuacja była identyczna... Szczerze powiem, że nie bardzo widzi mi się integrowanie w czasie własnego przyjęcia z innymi weselnikami :/

mała9364 - Pią Cze 18, 2010 7:25 am

Jednym zdaniem mówiąc:Mówi się trudno i płynie się dalej :D .
Myślę,że w tym dniu nie będziemy na takie rzeczy zwracać uwagi tylko bawić się i korzystać z tego wyjątkowego dnia :wink:

skalimonka - Pią Cze 18, 2010 8:16 am

Według mnie, goście wcale nie mają ochoty sie "integrować" z gośćmi z innego wesela :roll: Każdy idzie na inne wesele i ma swoich znajomych, wydaje mi sie, ze w takiej sytuacji, po prostu jak sie widzi czlowieka, mówi sie dzieńdobry i bawi sie dalej. Wątpię, by goście wchodzili na cudzą salę na cudze wesele :wink: Jedynie mozna spotkać kogoś w ogrodzie, wiec wydaje mi sie, ze troche wyolbrzymiacie problem :P Nikt nikomu nie każe sie integrować ;)
Greginia - Pią Cze 18, 2010 4:55 pm

skalimonka napisał/a:
wydaje mi sie, ze troche wyolbrzymiacie problem

Oj tam zaraz wyolbrzymiacie :razz: , po prostu każda para młoda w dniu swojego ślubu jest trochę egoistyczna, bo drugie wesele w tej samej lokalizacji stanowi potencjalne zagrożenie wymieszania lub ulotnienia się gości :wink:

Jednak, co ma być to będzie, a będzie dobrze, nie inaczej :twisted:

skalimonka - Pią Cze 18, 2010 7:24 pm

Greginia napisał/a:
a będzie dobrze, nie inaczej

Właśnie! :D Tak jak pisalam w Twoim dzienniczku Greginio, dam sobie ręce uciać, że będziecie z Korony zadowoleni :P

Stokrotka812 - Pią Cze 18, 2010 11:13 pm

Skalimonko tego ja jestem pewna po Twojej relacji. Zresztą jest to tak piękne miejsce, że musi być super :D A powiedz tort miałaś w "pakiecie" czy na własną rękę zamawiałaś? A jak z dekoracją sali, jakie kwiaty - sztuczne czy żywe?
skalimonka - Sob Cze 19, 2010 10:58 am

Tort był w pakiecie. Oni kupuja tort, odpowiedniej wielkosci co do ilosci gości, ja sie w ogole o niego nie martwilam. Dalam tylko dzien przed ślubem moje figurki, pani Kwiatkowskiej i oczywiscie znalazły sie na torcie :P
Jeśli chodzi o kwiaty, to juz o tym pisałam wcześniej. Stoły były przepięknie ozdobione sztucznymi kwiatami, jednak te sztuczne kwiaty naprawdę są bardzo ładne. Ludzie sztuczne kojarzą od razu z takimi jak na cmentarzach sprzedaja, a tymczasem na cmentarzach to jest najgorszy sort. W Koronie jest piekne przystrojenie stołów, do tego sa dekoracje z żywych! kwiatów i owoców na stołach i naprawde nie ma juz tam gdzie palca wcisnac, tyle jest jedzenia. Dlatego uważam, że dodatkowe zdobienie tej sali kwiatami, jest wyrzuceniem pieniedzy w błoto, bo po prostu dodatkowych kwiatów i tak nie będzie tam widać i wszystko zginie. No ale jak kto lubi.

ratowniczka - Sro Cze 23, 2010 10:18 am

Chciałam się nieskromnie pochwalić, że wczoraj zaklepalismy salę Korona!!! Sala jest przepiękna, elegancka i wytworna. Moim zdaniem nie warto już jej nawet ozdabiać kwiatami czy balonami bo sama w sobie wygląda przepieknie. Stoły ozdobione są sztucznymi kwiatami ale daję słowo jak je pierwszy raz widziałam to byłam pewna, że są żywe :P

Parkiet odpowiednio duży, stoły ustawione na tyle logicznie, że wszyscy się widzą. Zespół ma swój własny podest i kącik jadalny. Kuchnia i toalety czyściutkie. Poza tym dużym plusem jest to, że gotują oni na miejscu a nie catering. Wszystko jest świeże i ciepłe a nie podgrzewane w mikrofali.

Pokój dla nowozeńców jest w cenie, można też na miejscu przenocować rodzinę czy zespół bo jest gdzie.

Duży parking na terenie zamkniętym i piękny ogród. Cisza, spokój i świeże powietrze :)

W cenie jest wszystko oprócz alkoholu a co do menu to właścicielka powiedziała nam że możemy sobie zażyczyć wszystko oprócz dziczyzny i owoców morza :P Tzn. to też mozemy chcieć ale za dodtakową opłatą

No i najważniejsze...właścicielka. Przemiła osoba. Potrafi doradzić i podobno jest świetną organizatorką. Widać, że zna się na rzeczy i mam nadzieję, że to była dobra decyzja.

mała9364 - Sro Cze 23, 2010 11:59 am

ratowniczka napisał/a:

No i najważniejsze...właścicielka. Przemiła osoba. Potrafi doradzić i podobno jest świetną organizatorką. Widać, że zna się na rzeczy i mam nadzieję, że to była dobra decyzja.


Kochana na bank to była dobra decyzja.A kiedy wasz wymarzony dzień?

ratowniczka - Sro Cze 23, 2010 8:27 pm

25 sierpna 2012 :) już nie mogę się doczekać a to jeszcze tyle czasu :lol:
Stokrotka812 - Sro Cze 23, 2010 9:50 pm

ratowniczka napisał/a:
25 sierpna 2012

Ojej już są sale zaklepywane na 2012, ale ten czas leci :D Pamiętam jak ja zaklepywałam tą sale 1,5roku przed ślubem a teraz niespełna 3miesiące pozostały :wink:

Co do balonów to prawda, uważam, że ozdabianie tej sali balonami powinno być surowo zakazane :D

mała9364 - Czw Cze 24, 2010 6:31 am

ratowniczka napisał/a:
25 sierpna 2012 :) już nie mogę się doczekać a to jeszcze tyle czasu :lol:

Nieźle :D .Też właśnie Skalimonka pisała,ze maja pozaklepywane terminy 2 lata na przód.
Ja tak samo wspominam jak zamawialiśmy sale na 1,5 roku na przód :smile: .
A tu bach 2 m-ce zostały

sachmet - Czw Cze 24, 2010 7:35 am

Jak oglądałam Koronę 3 miesiące temu to zostały tylko terminy po 20.10.2011 (też bym się pewnie się zdecydowała) a nawet kilka w 2012. Jednak jak oglądałam salę z mamą właścicielka poinformowała nas, że zwolnił się jeden termin w lipcu bo para "zaklepała" ale nie pojawiła się dzień wcześniej na podpisanie umowy. :razz: Chyba nie muszę pisać jaka byłam szczęśliwa, :smile: :smile: że udało mi się załapać jeszcze na 2011 a do tego na cieplejszy miesiąc niż październik :smile:

ratowniczka, gratuluje wyboru :wink:

ratowniczka - Czw Cze 24, 2010 10:04 am

My chcieliśmy termin sierpniowy w 2012 roku i o ile z sala nie bylo wiekszego problemu bo byl zajety tylko 18 sierpnia to problem sie zaczal jak wybralismy zespol...Oni maja terminy juz na 2013 i 2014 rok!!! Tylko ten mieli wolny wiec padlo na 25 sierpnia:)

Dziewczyny fajnie macie że to już tuż tuż. Ja się będę jeszcze ponad dwa lata denerwować :D

skalimonka - Czw Cze 24, 2010 11:16 am

mała9364 napisał/a:
Też właśnie Skalimonka pisała,ze maja pozaklepywane terminy 2 lata na przód.
Ja tak samo wspominam jak zamawialiśmy sale na 1,5 roku na przód

My zajęlismy termin w grudniu 2008, na ślub w czerwcu 2010 :smile:

Greginia - Czw Cze 24, 2010 7:26 pm

My też niespełna 2 lata przed terminem ślubu rezerwowaliśmy salę.
Łódzkie terminy są powalające.

sachmet - Wto Lip 06, 2010 2:32 pm

squib, jak ostatnie przygotowania w Koronie? Jaki wybór menu i ustawienie stołów? :D
mała9364 - Wto Lip 20, 2010 12:08 pm

Hosiole czekamy na twoją relacje o sali :smile:
Hosiole - Wto Lip 20, 2010 4:55 pm

mała9364 napisał/a:
Hosiole czekamy na twoją relacje o sali :smile:

Robi się :wink:
Co do sali nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń, obsługa profesjonalna, prawie nie zauważalna, elegancko, schludnie ubrana. Jedzenia bardzo dużo i przepyszne, a wiem co piszę bo próbowałam większości ( w dwupaku trudno sobie odmówić ;P ).
Pełen bagażnik jedzenia wrócił z nami.
Super jest to, że co jakiś czas przechodzi kelnerka z tacą gorących herbat/kaw i pyta czy ktoś ma ochotę. Nie trzeba samemu prosić i czekać godzinami żeby przynieśli, a nawet jak już się poprosi to za 5 min jest już dostarczona :smile:
Polecam serdecznie wszystkim, jakbyśmy mieli jeszcze raz robić wesele to na pewno w KORONIE!
Jak macie jakieś konkretne pytania to piszcie, postaram się na nie odpowiedzieć :smile:

P.S. a swoją drogą to może nawet i chrzciny w przyszłym roku tam zrobimy :wink:

P.P.S. a i jedyny minus to to, że jak zadeklarowaliśmy liczbę gości w poniedziałek, a we wtorek odmówiło nam 5 osób (!!!!) i poinformowaliśmy właścicielkę od razu o tym to już było za późno i niestety musieliśmy zapłacić za te osoby... Ale zgodnie z umową powinniśmy się z tym liczyć, więc winy właścicieli sali w tym nie ma, tak tylko przez chwilę łudziliśmy się nadzieją, że może jeszcze we wtorek nie jest za późno :roll:

Stokrotka812 - Wto Lip 20, 2010 9:52 pm

Hosiole dziękuje za informacje. Do ślubu coraz bliżej i zaczynam się stresować...
Powiedz czy cena wzrosła czy jest taka sama jaką podpisywaliście w umowie? Pamiętam, że właścicielka uprzedzała że wszystko może zdrożeć. Pozdrawiam

Hosiole - Sro Lip 21, 2010 12:55 am

Cena w stosunku do poprzedniego roku (kiedy to podpisywaliśmy umowę) wzrosła o 5 zł.
mała9364 - Sro Lip 21, 2010 6:49 am

Ja mam pytanko:To ile dni przed trzeba dać ostateczną liczbe gości?
Hosiole - Sro Lip 21, 2010 9:35 am

mała9364 napisał/a:
:To ile dni przed trzeba dać ostateczną liczbe gości?

W poniedziałek przed ślubem.

skalimonka - Czw Lip 22, 2010 11:15 am

Hosiole, bardzo się cieszę, że jesteś następną zadowoloną z Korony panną młodą :smile: :smile:
Z tymi herbatami i kawami, też zauważyłam i tez bardzo mi sie to podobało.
Hosiole napisał/a:
a i jedyny minus to to, że jak zadeklarowaliśmy liczbę gości w poniedziałek, a we wtorek odmówiło nam 5 osób (!!!!) i poinformowaliśmy właścicielkę od razu o tym to już było za późno i niestety musieliśmy zapłacić za te osoby...

Hosiole, mnie sie wydaje, ze wiem dlaczego... my też zadeklarowalismy liczbe gości chyba w niedzielę :o (juz nie pamietam dokladnie) tak mi sie wydaje, (ślub był w piątek) i jak p. Kwiatkowska zapisywała liczbę gości, mówiłą, że będzie w poniedzialek rano zamiawiać mięso w ubojni... tak więc pewnie już zdążyła zamówić zanim poinformowaliscie ją że goście zrezygnowali...
Tak czy siak, cieszę się bardzo, że wszystko Ci sie podobalo :smile:

Stokrotka812 - Czw Lip 22, 2010 1:13 pm

Hosiole i Skalimonko bardzo się cieszę, że miałyście ślub przede mną :D :D :D Mimo natłoku spraw i obowiązków zawsze znajdujecie czas, żeby podzielić się swoją wiedzą :*
skalimonka - Pią Lip 23, 2010 3:59 pm


slubzcharakterem - Sob Lip 24, 2010 10:36 am

Korona jest w moim rejonie, znam bardzo dużo osób, które tam się bawiły i wszyscy mają bardzo pozytywne opinie. Dziś znowu tam podjadę :)
skalimonka - Sob Lip 24, 2010 9:38 pm

slubzcharakterem, Ty do Korony to z zamkniętymi oczami byś trafił :smile:
magratgarlic - Sob Sie 07, 2010 9:33 pm

Wesele w Koronie to świetny pomysł ;-)

Nasze było 31 lipca i było świetnie, wszystko tak jak zaplanowaliśmy. Jedzenie przepyszne, sala - jak zwykle - piękna a obsługa profesjonalna. Całość wyszła wspaniale.

Gdybym miała jeszcze raz organizowac takie przyjęcie, nie miałąbym wątpliwości przy wyborze sali.

Szxzerze polecam :razz:

Malena - Pon Sie 09, 2010 10:27 am

Moja kolezanka miała wesele w Koronie, była bardzo zadowolona, goście też.

Mnie sala też bardzo się podoba, ma fajny klimat, jest bardzo jasna i przestronna, a to duża zaleta.

sachmet - Czw Sie 12, 2010 10:44 am

Dziewczyny zastanawiam się czy podczas waszych wesel nie brakowało wam jeszcze jednego ciepłego posiłku :?: Dużo sal oferuje 5 gorących dań a w Koronie są "tylko" 4. Czy to była wystarczająca ilość?
skalimonka - Czw Sie 12, 2010 11:22 am

sachmet napisał/a:
Dziewczyny zastanawiam się czy podczas waszych wesel nie brakowało wam jeszcze jednego ciepłego posiłku Dużo sal oferuje 5 gorących dań a w Koronie są "tylko" 4. Czy to była wystarczająca ilość?

Myśle, że 4 to jest w zupełności wystarczajaca ilość. Jedzenia jest tak dużo, że wcale bym sie o to nie martwila.

Greginia - Wto Sie 17, 2010 7:37 pm

Dziś otrzymaliśmy informację z pierwszej ręki, że na przyszły rok wzrosła stawka wesela do 185 zł za osobę - to ta gorsza wiadomość :( Lepsza jest taka, że stawka ta nie powinna już ulec zmianie :razz:
mała9364 - Sro Sie 25, 2010 9:08 am

Witajcie!Wczoraj wieczorkiem byłam z rodzicami dogadać szczegóły:).Niestety na wstępie powiedziano nam,że cena wzrosła o 10zł.No trudno liczyliśmy się z tym ale nie aż tyle :kwasny: .
Uważam,że wesele przy takiej organizacji na pewno się uda.Jeżeli macie jakieś pyatnka to piszcie postaram się odpowiedzieć.Jutro jedziemy ustalać już menu :smile:

P.S Włączył się stresik :przestraszony:

sachmet - Sro Sie 25, 2010 9:33 am

mała9364, daj znać jakie menu wybrałaś bo jestem strasznie ciekawa dań serwowanych w Koronie. Niestety ceny żywności (i opłaty) idą w górę co się odbija na cenie talerzyka. :evil:
mała9364 - Sro Sie 25, 2010 9:50 am

sachmet napisał/a:
mała9364, daj znać jakie menu wybrałaś bo jestem strasznie ciekawa dań serwowanych w Koronie.



Mówisz i masz :D .W piątek rano na pewno wyślę ci na prive

[ Dodano: Pią Sie 27, 2010 8:07 am ]
Witajcie!Byliśmy wczoraj w Koronie domówić ostatnie szczegóły.I dowiedzieliśmy się,że już nie ma na stole wiejskim bimberku.
Jak rozmawialiśmy o menu to aż mi ślinka leciała :smile:

Stokrotka812 - Sro Wrz 15, 2010 12:36 pm

My tez jesteśmy już po weselu i zarówno my jak i nasi goście są bardzo zadowoleni. Niektórzy nam nawet mówili, ze to było najlepsze wesele na jakim byli :) Świetna obsługa, jedzenie przepyszne , nawet ciasta bardzo dobre, a na weselach często są suche i niesmaczne, a tutaj taka miła niespodzianka :) Cały czas obsługa dbała o to, aby nikomu niczego nie brakowało.
A kelner od wódki rewelacja, po weselu goście opowiadali nam jak o nich dbał, jak im rozlewał do kieliszków wódkę i byli nim po prostu oczarowani :)

alicjalicja - Pią Paź 08, 2010 12:05 pm

Witam, przeczytałam "gdzieś tam kawałek wyżej", że cena zdrożała o 5 zł. My Koronę zaklepaliśmy na wesele i poprawiny w zeszłym roku. Zostaliśmy uprzedzeni, że cena może wzrosnąć o 5-10 zł. Natomiast niedawno zadzwonił do narzeczonego pan z Korony i powiedział, że cena za wesele urosła o 10 zł, a za poprawiny 15zł, co razem daje 25 zł za osobę :/ , a w naszej sytuacji będzie to oznaczało 2,5 - 3 tys więcej niż było ustalone na początku. A przecież nie wiadomo czy właściciele nie podniosą ceny kolejny raz, bo zastrzeżenia w umowie, że cena wzrastać nie będzie Pani Kwiatkowska dodać nie chciała.

Co do tego, że sale w Koronie są 2, to właścicielka mówiła, że nie urządzają 2 wesel jednocześnie. Ale to było ponad rok temu, więc teraz przyznam się, że się trochę zestresowałam czytając poprzednie posty:( Ja też nie chciałabym mieć drugiego wesela obok...

agulka1989 - Pią Paź 08, 2010 12:13 pm

alicjalicja napisał/a:
właścicielka mówiła, że nie urządzają 2 wesel jednocześnie

Owszem, urządzają. W lipcu na tej dużej sali grał zespół mojego taty, a na mniejszej rozstawiał się DJ.

Greginia - Pią Paź 08, 2010 6:49 pm

alicjalicja, cena 185 zł (po podwyżce) jest ceną obowiązującą w przyszłym roku i już nie ulegnie zmianie. Jeśli miałaś taki zapis w umowie, to chyba wszystko jest ok.
Co do poprawin - nie wiem, bo nie urządzam ich, w zamian wykosztuję się na noclegi.

sachmet - Sob Paź 09, 2010 9:38 am

Greginia, a ilu gości można tam ulokować i jaka jest cena noclegu? Bo ja chyba miałam jeszcze szok po zaręczynowy i wyleciało mi to z głowy.

agulka1989, a jak Twój tata ocenia Koronę? Jak akustyka? Zawsze słyszę same dobre opinie (co mnie oczywiście cieszy) ale znając słabe strony lokalu zawsze można coś zaradzić.

Greginia - Sob Paź 09, 2010 11:50 am

sachmet napisał/a:
a ilu gości można tam ulokować i jaka jest cena noclegu?

Cena za pokój 2 osobowy wynosi 160 zł. Maksymalnie wchodzą 22 osoby (wraz z Parą Młodą), ale wiem, że istnieje ewentualność "upchnięcia" jeszcze kilku osób na materacach lub podwójnie na łóżku.

agulka1989 - Sob Paź 09, 2010 3:05 pm

sachmet napisał/a:
agulka1989, a jak Twój tata ocenia Koronę? Jak akustyka?

Jutro się dowiem to napiszę :)
Na pewno mówił, że jedzonko bardzo dobre i że było go dużo.

Stokrotka812 - Sob Paź 09, 2010 8:12 pm

Niektórzy goście skarżyli się niestety, że za głośno i nie można swobodnie rozmawiać...
Pokój dla pary młodej jest darmowy.

skalimonka - Pon Paź 11, 2010 12:52 pm

Nam tez było powiedziane, że można upchnąć więcej gości, jesli byłby z tym problem, ale nie było takiej potrzeby, bo nikt z gości tam nie nocował. Nawet my jako para młoda nie wykorzystaliśmy pokoju :-) Jesli chodzi o cenę, to w czerwcu było to zdaje się 150zł, więc pokoje też chyba zdrożały o 10zł.
Mieszkam niedaleko i często widziałam, że organizowane są 2 imprezy jednocześnie w obu salach.
A 30 pażdziernika bedziemy się bawić w Koronie na dużej sali, to zdam relację tym razem jako gość :smile:

SilverLady - Sro Paź 13, 2010 3:20 pm

Witajcie! Polecam Wam tę salę. Miałam tam swoje wesele i oboje z mężem jesteśmy bardzo zadowoleni. Jedzenie było bardzo dobre i było go dużo - rozdaliśmy część tego, co zostało gościom. Jedyne do czego mogę się przyczepić do obsługa kelnerska, która czasami nie nadążała nad przynoszeniem ciepłych napojów na czas i nad zabieraniem brudnych talerzyków.
Plusem sali jest też jej położenie, odrobinę na uboczu, daleko od centrum i spory teren - goście mogą wyjść żeby porozmawiać albo na papierosa.
Dekoracje sali bardzo ładne. Nie przesadzone, kolorowe, bez kiczu, który czasami dominuje w dekoracjach innych sal.
Dobrze, że są także zapewnione miejsca noclegowe dla gości przyjezdnych.U nas to był duży plus, bo było sporo osób spoza Łodzi zarówno ze strony męża jak i mojej.
Ogólem - polecam!

mała9364 - Czw Paź 14, 2010 7:55 am

SilverLady napisał/a:
Jedyne do czego mogę się przyczepić do obsługa kelnerska, która czasami nie nadążała nad przynoszeniem ciepłych napojów na czas i nad zabieraniem brudnych talerzyków.



Dziwne!Ja nie mogę tego powiedzieć.Kieliszki,talerze były systematycznie wymieniane.Nawet nie wiedzieliśmy kiedy.A posiłki były rozdawane w expresowym tempie.
Z czystym sumieniem polecamy tą salę:)

skalimonka - Czw Paź 14, 2010 11:35 am

mała9364 napisał/a:
SilverLady napisał/a:
Jedyne do czego mogę się przyczepić do obsługa kelnerska, która czasami nie nadążała nad przynoszeniem ciepłych napojów na czas i nad zabieraniem brudnych talerzyków.

Dziwne!Ja nie mogę tego powiedzieć.Kieliszki,talerze były systematycznie wymieniane.Nawet nie wiedzieliśmy kiedy.A posiłki były rozdawane w expresowym tempie.


U nas również obsługa była super, wręcz jak niewidzialna i wszystko odbywało się nie wiadomo kiedy... aczkolwiek u nas było nałe wesele, więc i mniej talerzy do noszenia :)

sachmet - Czw Paź 14, 2010 5:35 pm

A ja zaczynam się martwić o wielkość parkietu bo potencjalnych gości ze strony PM zaczyna przybywać... :-? Ile gości bawiło się na waszych weselach dużej sali?
Stokrotka812 - Czw Paź 14, 2010 5:48 pm

110 i dla mnie to jest max...
skalimonka - Czw Paź 14, 2010 5:52 pm

sachmet, a ile na razie macie potencjalnych gości?
SilverLady - Czw Paź 14, 2010 7:20 pm

No my mieliśmy 118 osób, więc może dlatego obsługa była wolniejsza :) albo nasi goście tak szybko jedli ;) przy 118 osobach było miejsce do tańczenia, ale nie wyobrażam sobie większej ilości osób na tej sali niż 120....
mała9364 - Pią Paź 15, 2010 9:27 am

sachmet napisał/a:
A ja zaczynam się martwić o wielkość parkietu bo potencjalnych gości ze strony PM zaczyna przybywać... :-? Ile gości bawiło się na waszych weselach dużej sali?


U nas było 90 i naprawdę było sporo miejsca do tańczenia:)

stróżanin - Pon Paź 25, 2010 4:07 pm

Witam

Jestem po weselu w Koronie miałem tam swoje wesele więc piszę jako stary pan młody :D .
Wesele miało miejsce miesiąc temu.
Byłem jako gość na weselu również w Koronie 2 lata temu.Więc coś tam wiem :)

plusy :
* jedzenie, bardzo dobre
* no i dużo dostaniesz jedzenia do domu po weselu od właściciela

minusy:

* podnoszenie ceny, jak umawiałem żoną sale a było to 1,5 roku przed ślubem cena była 165zł od osoby na wesele i zapewniano mnie że cena wzrośnie 2 zł maksymalnie 5zł.
Przyszedł czas miesiąc przed wzrosło do 170, przyszedł czas 10 dni przed wzrosło do 175zł.Oczywiście byłem wkurw... ale co mogłem zrobić,doczytałem umowę a tam napisane cena wzrośnie od rynku,żadne analizy ani dane czyli nawet jakby mi 200zł zrobili to mieliby prawo.Czyli wzrosło mi 950zł od ceny zakładanej (za tą kase to miałem kamerzystę)
Pan mówił mi że już bierze 190zł od talerzyka ale co mnie to obchodzi umowa jest umową tak czy nie?
* wiejski stół u nich 1200zł ja to samo co oni robią(byłem 2 lata wcześniej) załatwiłem za 300zł(obecnie) skąd wiedziałem że to samo zdjęcia zrobiłem sobie 2 lata wcześniej :) co było itd..Umówiłem się że przywiozę wędliny,pudełeczka z ciastem i wódkę w piątek(sobota ślub) ok ok właściciel i nie bedzie problemu oni chłodnie mają.Rozmowa była w poniedziałek
* goście w umowie słownej można zrezygnować z gości 2 dni przed ślubem tj. czwartek, rzeczywistość do poniedziałku i nie ma że boli.

Bimber mi zrobili za 450zł 5l.Zgodziłem się bo mają dobry i kasy nie żałowałem na to. Przyszedł piątek dzwoni własciciel żebym dziś nie przyjeżdzał z wendlinami,podziękowaniami dla rodziców i mieliśmy jeszcze pudełeczka z ciastem swoim które upiekliśmy i zapakowaliśmy że jak goście wychodzą to dajesz no i wódka + wizytówki.
Dziś mu nie pasuje bo on ma wesele czy jakąś uroczystość w piątek LOL. Mówie a kiedy mam to przywieść no jutro.Słucham?jutro to ja mam ślub chcę się wyspać reszta fryzjery.
Mówię dobrze jak tak to przywiozę jutro wszystko ale proszę mi odjąć 3 osoby które nie przyjdą.NIE MA TAKIEJ MOŻLIWOŚCI. Proszę przywieść dziś.
Jadę widząc jakie są "przyjemności" znakowałem sobie wódkę w domu aby nie było.Ale była ta sama na stołach co kupiłem :)
Zostawiłem to wszystko oczywiście z fochem właścicieli i mówię ale przecież tak się umawialiśmy na co odpowiedź NIECH PAN NIE KAPRYSI. Lol płacę 17 koła i taka odpowiedź.Ok mówie nie bedę wchodził w dyskusje bo mi naplują do jedzenia na weselu i bedzie :D

Wesele przyjechaliśmy wizytówki były rozkładane przed naszym przyjazdem choć było rozrysowane, jeden z gości weselnych kumpel wziął kartkę i ogarnął to.Ludzi na weselu 92 z obsługą (4 grajków 1 kamerzysta) miejsce do tańczenia w sam raz.Więcej ludzi bym tam nie widział jak całe 2 rodziny się bawiły.
Oczywiście wesele się udało ale to dzięki mnie i żonie czyli zabawianie gości,impreza cały czas no i dobry zespół który mieliśmy.
Biorąc teraz a co było 2 lata temu. Jedzenie takie samo ale od kasy widać że się wali w bani pt,sob,nd kasa podnoszona i dalej.Uwierzenie że jest się tak zajebi..stym że już klient schodzi na drugi plan liczy się kasa i dobre jedzenie.
Płacenie przypomnieliśmy właścicielowi że były dzieci niechętnie ale opuścił.Zapomniał o orkiestrze i kamerzyście bo powiedzieliśmy 90osób gości 3 nie było. Policzył na 90 bo sobie tam wyszczególnia gości i obsługa(czyli orkiestra i kamerzysta) no ale nie będę taki jak on i mu przypomniałem o tych 5 osobach(875zł) to ano tak i ani dziękuje ani nic.Dobra masz flotę i narazie.
Gadka o chrzcinach że zaprasza itd. a ja lol.I sobie myślę dobrze że już po i się udało, ale zapewne imprez już tam nie zrobię.
*A jeszcze napoje cola,fanta itd. do chaty możesz zabrać tylko te napoczęte a te ze stołów już nie :lol:

skalimonka - Wto Paź 26, 2010 6:09 pm

stróżanin napisał/a:
Przyszedł czas miesiąc przed wzrosło do 170, przyszedł czas 10 dni przed wzrosło do 175zł.Oczywiście byłem wkurw... ale co mogłem zrobić,doczytałem umowę a tam napisane cena wzrośnie od rynku,żadne analizy ani dane czyli nawet jakby mi 200zł zrobili to mieliby prawo.Czyli wzrosło mi 950zł od ceny zakładanej (za tą kase to miałem kamerzystę)

Faktycznie jeśli chodzi o umowę, to uważam, ze stwierdzenie, że "cena może wzrosnąć" nie jest wystarczająco określone, powinno być jasno napisane o ile może wzrosnąć :roll: konkretnie na umowie powinno być, że może wzrosnąć o na przykład max. 5zł/osobę... albo od .. do... a nie ile dusza zapragnie :(

stróżanin napisał/a:
wiejski stół u nich 1200zł ja to samo co oni robią(byłem 2 lata wcześniej) załatwiłem za 300zł(obecnie) skąd wiedziałem że to samo zdjęcia zrobiłem sobie 2 lata wcześniej co było itd

Ze stołem wiejskim się nie wypowiadam, bo my nie mieliśmy :-) ale wiadomo, że każdy chce zarobić i jak zrobisz coś samemu, to wyjdzie taniej, niż jak zlecisz to komuś...

stróżanin napisał/a:
A jeszcze napoje cola,fanta itd. do chaty możesz zabrać tylko te napoczęte a te ze stołów już nie

:? My mogliśmy zabrać wszystko, napoczęte i nie napoczęte napoje (oczywiście oprócz soków rozlanych do dzbanków, bo kto by to przelewał...) Przeciez za to zapłaciłeś i jest to Twoje...

stróżanin napisał/a:
Płacenie przypomnieliśmy właścicielowi że były dzieci niechętnie ale opuścił

U nas nie było problemu i za dzieci policzyli taniej bez mrugnięcia okiem.

stróżanin napisał/a:
Dziś mu nie pasuje bo on ma wesele czy jakąś uroczystość w piątek LOL. Mówie a kiedy mam to przywieść no jutro.Słucham?jutro to ja mam ślub chcę się wyspać reszta fryzjery.

No to rzeczywiście niezbyt miłe podejście. U nas było tak, jak się umówiliśmy wcześniej, że dzień przed przywieziemy i nie było żadnego problemu...

stróżanin napisał/a:
Zapomniał o orkiestrze i kamerzyście bo powiedzieliśmy 90osób gości 3 nie było. Policzył na 90 bo sobie tam wyszczególnia gości i obsługa(czyli orkiestra i kamerzysta) no ale nie będę taki jak on i mu przypomniałem o tych 5 osobach(875zł) to ano tak i ani dziękuje ani nic

A to akurat świadczy przecież o Tobie i Twojej uczciwości... że przyznaleś, że sie pomylił. Powiem szczerze, że właścicielka zaufała nam i nie sprawdzała, u siebie w papierach ilu było gości... tylko też zaufała, że było tyle ile powiedziałam, więc to chyba dobrze, jak człowiek darzy Cię zaufaniem, a Ty go nie oszukujesz, tylko mówisz prawdę jak pyta. Dziwi mnie jednak to, że robili problemy, żeby dowieźć dzień wcześniej wizytówki i resztę... wiadomo przecież, że w dzień slubu raczej inne sprawy sa na głowie... ;) Nie wiem czy dobrze doczytałam, ale jesli sie nie myle chciałeś zmienić liczbę gości na 2 dni przed, a to trochę późno... my podalismy liczbe gosci w niedziele lub poniedzialek i tez juz nie moglismy zmienic...

stróżanin - Wto Paź 26, 2010 7:46 pm

No my nie mogliśmy zabrać ze stołów nie napoczętych napojów moja żona nawet otrzymała za to uwagę od własciciela który chodził i kontrolował jak kończyło się wesele.
Wiadomo soki to nie będę przelewał ale tak od kasy wali już właścicielom.

Dobra a czy właściciel był uczciwy wobec mnie? NIE. Więc mogłem zachować się tak samo ale zachowałem się tak jak się umówiłem a nie będę grał frajera jak on.

Co do gości jak gadałem 1,5 roku wcześniej to nie ma problemu 2 dni przed tylko podpisz PODPISZZZZ UMOWĘ :lol: a później wyszło jak wyszło

Greginia - Wto Paź 26, 2010 7:51 pm

stróżanin napisał/a:
jak gadałem 1,5 roku wcześniej to nie ma problemu 2 dni przed tylko podpisz PODPISZZZZ UMOWĘ :lol:

Jakoś trudno mi w to wszystko uwierzyć. Ja podpisywałam umowę rok temu i nic podobnego nie miało miejsca :?

stróżanin - Wto Paź 26, 2010 7:57 pm

Greginia napisał/a:
stróżanin napisał/a:
jak gadałem 1,5 roku wcześniej to nie ma problemu 2 dni przed tylko podpisz PODPISZZZZ UMOWĘ :lol:

Jakoś trudno mi w to wszystko uwierzyć. Ja podpisywałam umowę rok temu i nic podobnego nie miało miejsca :?


a kiedy miałaś wesele?

Greginia - Wto Paź 26, 2010 8:33 pm

stróżanin napisał/a:
a kiedy miałaś wesele?

Będę miała za 7 m-cy, 3 tygodnie i 2 dni :razz:

Jednak, póki co cena za osobę wzrosła o 10 zł, ale liczyliśmy się z tym, więc nie jesteśmy zdziwieni w przeciwieństwie do Ciebie...

stróżanin napisał/a:
przed ślubem cena była 165zł od osoby

stróżanin napisał/a:
przyszedł czas 10 dni przed wzrosło do 175zł

stróżanin napisał/a:
Oczywiście byłem wkurw...

stróżanin - Wto Paź 26, 2010 8:50 pm

:lol: to miłego za 6 miechów jak już 10zł masz podniesione teraz :lol: na 25 może się skończy od osoby.
Greginia - Wto Paź 26, 2010 9:29 pm

W umowie jest zapisane, że wzrost ceny jest uzależniony od wzrostu cen rynkowych, a jak wiemy ten nie jest nieograniczony. Poza tym, właściciel zapewnił mnie, że obecna cena +10 zł jest obowiązującą na cały przyszły rok. W obecnym roku cena była jednostajna, więc nie mam też powodów, by sądzić, że w następnym będzie inaczej :roll:
Stokrotka812 - Wto Paź 26, 2010 10:43 pm

skalimonka napisał/a:
stróżanin napisał/a:
Przyszedł czas miesiąc przed wzrosło do 170, przyszedł czas 10 dni przed wzrosło do 175zł.Oczywiście byłem wkurw... ale co mogłem zrobić,doczytałem umowę a tam napisane cena wzrośnie od rynku,żadne analizy ani dane czyli nawet jakby mi 200zł zrobili to mieliby prawo.Czyli wzrosło mi 950zł od ceny zakładanej (za tą kase to miałem kamerzystę)

Faktycznie jeśli chodzi o umowę, to uważam, ze stwierdzenie, że "cena może wzrosnąć" nie jest wystarczająco określone, powinno być jasno napisane o ile może wzrosnąć :roll: konkretnie na umowie powinno być, że może wzrosnąć o na przykład max. 5zł/osobę... albo od .. do... a nie ile dusza zapragnie :(

Zgadzam się, my w sumie zapłaciliśmy 15 zł więcej od podpisania umowy - 10za wesele i 5 za poprawiny. Strasznie mi się to nie podobało, ale nic nie powiedziałam. Zgadzam się ze Skalimonką, powinno być napisane o ile może wzrosnąć i koniec.

Napojów zamkniętych też nie dostaliśmy :(

Greginia nas też zapewniano, że cena wzrośnie max o 5zł :(

Hosiole - Sro Paź 27, 2010 10:47 am

My również zapłaciliśmy więcej za wesele i poprawiny niż w umowie, nie mogliśmy zabrać nieotwartych napojów.
Poza tym liczbę gości podaliśmy we wtorek przed weselem, a w środę zadzwoniłam mówiąc, że 6 osób niestety nam odpadnie i z wesela i z poprawin- niestety MUSIELIŚMY za te osoby zapłacić.
Również uważam, że podejście właścicieli bardzo się zmieniło od zeszłego roku, a szkoda, bo sala jest śliczna i jedzenie bardzo dobre...

ati - Sro Paź 27, 2010 8:47 pm

JA tez uwazam ze podejscie włascicieli sie zmieniło ,mowia ze sa otwarci na nasze propozycje a robia swoje .
hapcia82 - Czw Paź 28, 2010 1:05 pm

nam od razu powiedzieli ze cene moze wzrosnac wiec spoko.bylismy na tej sali na kilku imprezach i bylo super zwlaszcza jedzenie maja swietne.niestety z wiele roznych powodow mniej lub bardziej waznych musimy zrezygnowac z wesela :(
chetnie odstapiny ta sale na 60 osob na 11.06.2011 jak rowniez orkiestre za cene zaliczek.

kontakt hapcia82@o2.pl

grazyna - Czw Lis 04, 2010 10:45 pm

witam ja na forum jestem juz od półtora roku. jestem juz po weselu 7.08.2010w sali korona i twoje opowieści wydaja sie jak z kosmosu, albo od konkurencji. umnie było wszystko ok. owszem cena wzrosła, ale doszedł tort w cenie. a co do wzrostu to niejest najwyższa, bo na sali jednej z konkurencji sali gdy nam wzrosla o 8zł to w innej sali
o 20zl i jest to sprawdzona wiadomość. wszyscy goście byli zadowoleni niektorzy mówią do teraz że nie było sie do czego doczepić, chyba że do talerzyków, bo jedzenie znikało, a pojawiały sie czyste wzamian. jedynie umnie świadkowa sie zdenerwowała na p. kwiatkowską gdy nie pozwoliła rozłorzyć kwiatow, na sali- bo były w wodzie,a woda na płytkach i parkiecie spowodowała by niebezpieczeństwo(i tu pani Kwiatkowska miała racje).ja polecam tą sale.a co do platności sama p Kwiatkowska oddala nam nadwyżkę za dzieci,mimo że w dniu podpisania umowy wiedzialam że zaplace 100%za nie. i tu byłam jeszcze bardziej zaskoczona. Jedzenie bylo poprostu pyszne , a wiem co pisze bo jestem po szkole gastronomicznej i bylam juz na dużo weselach (prywatnie). i nie czuje się oszukana przez nikogo. obsługa pierwsza klasa- kazda prośba moja i gości była spelniana od zaraz.

stróżanin - Pią Lis 05, 2010 10:25 pm

grazyna napisał/a:
witam ja na forum jestem juz od półtora roku. jestem juz po weselu 7.08.2010w sali korona i twoje opowieści wydaja sie jak z kosmosu, albo od konkurencji. umnie było wszystko ok. owszem cena wzrosła, ale doszedł tort w cenie. a co do wzrostu to niejest najwyższa, bo na sali jednej z konkurencji sali gdy nam wzrosla o 8zł to w innej sali
o 20zl i jest to sprawdzona wiadomość.


Co mnie obchodzi inny lokal? jak umawiałem się tutaj.To tak jakbym umówił się na budowę domu za 200tys. a wykonawca powiedziałbym mi w trakcie budowy że 250tys. bo inni budują za 300tys.
Takie gadki to możesz iść do Tuska bo jemu to zwisa bo ma podejście do Ciebie że inni płacą tyle.Ja wychodzę zasady budżetowania mam tyle umawiam się na tyle i mnie to nie obchodzi czy jest więcej.
Nie jestem żadnej konkurencji bo pisze ci szczegóły co i jak więc z konkurencji ludzie mogą pisać ci ogólnikowo.

grazyna napisał/a:
Jedzenie bylo poprostu pyszne , a wiem co pisze bo jestem po szkole gastronomicznej i bylam juz na dużo weselach (prywatnie). i nie czuje się oszukana przez nikogo. obsługa pierwsza klasa- kazda prośba moja i gości była spelniana od zaraz.


pisałem coś o jedzeniu?

Greginia - Sob Lis 06, 2010 2:42 pm

stróżanin napisał/a:
Ja wychodzę zasady budżetowania mam tyle umawiam się na tyle i mnie to nie obchodzi czy jest więcej.

A co miałeś napisane w umowie? Była w niej zawarta konkretna, finalna cena za usługę? Czy też znajdował się w niej dopisek
Greginia napisał/a:
że wzrost ceny jest uzależniony od wzrostu cen rynkowych
?

stróżanin napisał/a:
Takie gadki to możesz iść do Tuska bo jemu to zwisa bo ma podejście do Ciebie że inni płacą tyle.

Widzę, że jesteś dość wulgarny, a za takie zachowanie, to sama chętnie podniosłabym Ci stawkę :razz:

stróżanin - Sob Lis 06, 2010 9:08 pm

Greginia napisał/a:

Widzę, że jesteś dość wulgarny, a za takie zachowanie, to sama chętnie podniosłabym Ci stawkę :razz:


Nie jestem wulgarny tylko denerwuje mnie taka gadka. Pasuje Tobie płacić więcej płać.Mnie i jak wielu osobom po wpisach nie pasuje to i opisane to zostało. Aby inni wiedzieli jak to wygląda i na czym stoją.

Greginia - Sob Lis 06, 2010 9:58 pm

stróżanin napisał/a:
Pasuje Tobie płacić więcej płać.

Nie chodzi o to, po prostu podpisałam umowę, w której zgadzam się na pewien ustalony wzrost ceny i od samego początku liczę się z tym. Rozumiem takie podejście, ponieważ umowa zawierana była na dwa lata przed planowanym wydarzeniem, więc trudno żeby właściciele cenę na ten czas wywróżyli z gwiazd... Póki co usługodawca nie przekroczył warunków zawartej umowy, więc nie mam podstaw do oskarżeń. Jeśli to się zmieni, to oczywiście będę reagować.

Stokrotka812 - Nie Lis 07, 2010 7:14 pm

A ja rozumiem uwagi Stróżanina, w umowie powinno być napisane, że cena może wzrosnąć nie więcej niż...albo podane o ile ewentualnie może wzrosnąć. To, że wyraził swoją opinię nie znaczy, że jest z konkurencji.
Dagi13 - Czw Gru 30, 2010 3:51 pm
Temat postu: wybraliśmy tę salę....
Mimo ceny, która jest rzeczywiście wysoka, to zdecydowaliśmy się ostatecznie na tę salę....w naszym przekonaniu jest po prostu prześliczna i nie wyobrażamy sobie, że moglibyśmy mieć wesele na innej :)
skalimonka - Czw Gru 30, 2010 11:00 pm

Greginia napisał/a:
Nie chodzi o to, po prostu podpisałam umowę, w której zgadzam się na pewien ustalony wzrost ceny i od samego początku liczę się z tym

Tak Greginio, , tylko wydaje mi się, że chodzi o to, że w umowie jest jak sama napisałaś "pewien ustalony wzrost ceny" podczas, gdy on wcale ustalony nie jest. Gdyby było napisane, że od roku 2010 cena wzrasta tyle i tyle, nie byłoby problemu, ale tu nie ma wymienionej kwoty, a jest tylko wpis, że moze wzrosnąc, ale ile i kiedy nie wie nikt ;) Mam nadzieje, ze nie zakrecilam :)

sachmet - Wto Lut 15, 2011 12:19 pm

skalimonka napisał/a:

sachmet, a ile na razie macie potencjalnych gości?


Miało być zaproszonych ok 100-110 osób. Ale!! Wyszło 150?!?!?! (z mojej rodziny CAŁE 20 osób + kilka najbliższych znajomych rodziny) I za nic nie przemawia do teściowej fakt, że sala tyle nie pomieści :o Ja nie wiem jak ona liczyła przed wybieraniem sali :evil: :evil:

Stokrotka812 - Sro Lut 16, 2011 12:35 pm

sachmet napisał/a:
Ale!! Wyszło 150?!?!?!

Czarno to widzę. Tańczący ludzie się pozabijają chyba ;) Ale nie martw się, przecież nigdy nie ma 100% frekwencji ;)

ati - Sro Lut 16, 2011 7:45 pm

Witaj tez miałam wesele w Koronie, 100 osób to max na 150 to nawet nie widze miejsc siedzacych przemysl to
Hellen - Czw Lut 17, 2011 2:43 pm

Jak byłam w Koronie to zrezygnowaliśmy bo uznaliśmy że na 120 osób to będzie bardzo ciasno.
grazyna - Sro Mar 16, 2011 10:40 pm

My nadal nic nie możemy powiedzieć na właścicieli. w grudniu byłam z męża siostrą i przyszłym jej mężęm podpisać umowe na ich wesele- nic sie nie zmieniło ta sama rozmowa i ta sama informacja co do ceny. nawet do 200zł za os w 2012r,nawet te same zastrzeżenia w umowie wpisaliśmy- a terminy sa odlegle.
a jeżeli chodzi o 150 osob nie wyobrażam sobie- my też mieliśmy tyle zaproszonych, a gdy informowali nas że nie mogą to ja wyłam. teraz wiem ze dzieki temu goście mogli swobodnie tańczyć i siedzieć przy stole, a ja sie nie denerwowalam że im jest ciasno, a mieliśmy w sumie 101 os, i to była wystarczajaca liczba osób bo wszyscy tańczyli.

hapcia82 - Wto Cze 14, 2011 9:46 am

KORONA-REWELACJA!!!wszystko na 100% jestesmy wszyscy zadowoleni jedzenie obsluga i profesjonalana pani Krystyna.nie bylo zadnych problemow nawet pozwolila wbijac gwozdzie w sciany jak dekorowalismy sale(mialam wesele na tej malej sali teraz w sobote 11.06.2011) Tort był w cenie pyszny z malinami i truskawkami jeszcze rano zabralismy do domu bo zostal,oprocz tego mamy tyle jedzenie ze w lodowkach sie nie miesci :lol: Po weselu mielismy pokoj dla siebie a rano pyszne sniadanie ktore zjedlismy razem z druga mloda para.Bede polecac kazdemu ta sale-WARTO!!!
Kinga i Paweł - Czw Cze 30, 2011 8:39 pm

Witam,
wesele mieliśmy 24 czerwca 2011 roku na dużej sali - ilość gości 51 + DJ i kamerzysta.
Umowę podpisaliśmy w grudniu 2010r - cena nie uległa zmianie. Menu bardzo bogate - jedzienie pyszne i w dużej ilości (sporo zabraliśmy do domu), wspaniała obsługa, zsynchronizowana z naszym DJ'em :) Sala przygotowana perfekcyjnie, wystrój i przybranie stołów idealne. Wszystkie nasze rzeczy przywieźliśmy dzień wcześniej - właściciele nie robili żadnych problemów, dali nam nawet czas na przećwiczenie pierwszego tańca :) Naprawdę nie mamy się do czego doczepić, wesele było dobrze przygotowane pod każdym względem, polecamy wszystkim forumowiczom Dom Weselny Korona !

Greginia - Sro Lip 06, 2011 5:31 pm

Jesteśmy w 100% zadowoleni z przyjęcia w Koronie i profesjonalizmie, jaki prezentuje Pani Kwiatkowska. Absolutnie nie ma się do czego przyczepić, wszystko było jak należy. Obsługa bardzo miła i uczynna, zawsze w gotowości. Jedzenie robiło furorę wśród imprezowiczów. Żałuję, że nie miałam czasu, by skosztować wszystkich dań i przystawek, ale miałam okazję zabrać pozostałości do domu. Największym powodzeniem cieszyła się golonka (na samą myśl cieknie mi ślinka), pyszny też był strogonow, sum na stołach i śledzie (zajadałam się nimi dopiero w domu). A wisienką na torcie był sam tort z bitej śmietany i z malinami. Wraz z mężem jedliśmy go na stojąco z jednego talerzyka, by nikt nam go nie zabrał :wink: Dużą popularnością cieszył się stół wiejski z bimbrem na czele. Na drugi dzień okazało się, że został wypity cały, przez co zostało nam duuużo wódki.

Dla naszych potrzeb wynajęliśmy całe noclegowe piętro dla naszych przyjezdnych. Pokoje były przestronne, czyste i zadbane. Goście chętnie z nich korzystali, by chwilę odpocząć od głośnej muzyki i hulanek.

Bez wahania polecam wyprawianie przyjęć w Koronie. Myślę, że najlepszą wizytówką jest ocena naszych gości, którzy byli zachwyceni. Jeden z nich powiedział: "Zaryzykowałbym stwierdzenie, że to było najlepsze wesele, na jakim byłem", a my podpisujemy się pod tym stwierdzeniem obydwoma rękami :smile:

Pani Krystyno, dziękujemy i już szykujemy się na chrzciny 8)

Malena - Wto Paź 11, 2011 1:24 pm

mała9364 napisał/a:
U nas było 90 i naprawdę było sporo miejsca do tańczenia:)


byłam na weselu w Koronie w tym miesiącu, wesele na ok 90 osób i własnie jedyny minus to bardzo mały parkiet - wszyscy się obijali. Może zalezy, ile gości naraz tańczy, no ale trzeba założyć, że pomieścić muszą się wszyscy. Wesele na którym byłam było bardzo roztańczone i nie obyło się bez deptania nwet przy delikatnej disco sambie, nie mówiąc o próbie czaczy czy walca, no ale dawalismy radę i goście też.
110 osób to ja tam nie widzę...i trzeba uważać, bo parkiet jest w kształcie prostokąta, a poza nim jest trochę przestrzeni do tanczenia, ale już na płytkach, które są bardzo śliskie.

Co do samej sali - wesele bardzo udane, sala jest bardzo ładna, w jasnych kolorach, ma piękne zyrandole a'la swarowski, krzyształowe, prezentują się pięknie i dodają sali uroku. Ogólnie sala wygląda ślicznie, tylko szkoda, że kwiaty na stołach nie są prawdziwe, to by dopełniło całości.

Jedzenie bardzo dobre i baaaaardzo dużo. Z przystawek były przepyszne babeczki z tuńczykiem i sałatki, mnie nie przypadły do gustu mięsa w galarecie, takie zalane były tą galaretką i niezbyt apetycznie wyglądały.

Za to dania ciepłe - pyszne, szczególnie golonka - no tak jak nigdy nie jem, tu się zajadałam, świetnie przyprawiona, delikatna, nietłusta - rewela, bardzo polecam.
Pyszny schab z serem i pieczarkami, smaczny rosół, strogonoff też niezły (choc smakował bardziej jak leczo, co nie jest absolutnie zarzutem, bo leczo lubię:), pyszne było też mięsko w sosie z kurkami. Wiem, że gościom smakował też bardzo sum (choć sama nie jadłam).
Podsumowując - jedzonkiem wszyscy byli zachwyceni.

Tort również pyszny, tu był akurat malinowy, nie za słodki, cieszył się dużym powodzeniem.

cammillka - Sro Paź 12, 2011 1:32 am

Witam,
Miałam wesele właśnie w Koronie. (08.10.2011)

Sala, jak każda - ma plusy i minusy:


PLUSY:

* jedzenie - dużo, smaczne, świeże (po weselu można zabrać ze sobą)
* sala oferuje spore menu, jest naprawdę w czym wybierać, właścicielka pomaga, doradza - jeśli wybierze się więcej mięsa droższego (np. wołowiny), nie ma nic przeciwko
* kelnerki po weselu pomagają pakować
* sala posiada toaletę dla niepełnosprawnych (o ile nie ma na weselu kogoś, kto by potrzebował, o tyle ja jako Panna Młoda w tej toalecie (jako jedynej) mogłam się swobodnie poruszać). Dla każdej dziewczyny, która ma suknię na kole będzie to wielka swoboda
* obsługa jest miła, szybka - zanim pomyślałam o herbacie już ją miałam, często zmieniają talerze, na stole jest czysto
* sala oferuje w cenie pokój dla nowożeńców (nie trzeba tam nocować, jeśli ktoś nie chce, ale jak np. wśród gości są małe dzieci, można je tam swobodnie położyć - właścicielka nie ma nic przeciwko, nie pobiera za to opłat
* można dość późno podać ostateczną ilość gości (wesele mieliśmy w sobotę, potwierdzaliśmy w poniedziałek, za to wielki plus)
* zadaszony taras - ważne dla palaczy, gdy pogoda nie sprzyja
* sali nie trzeba dekorować, jest piękna sama w sobie, na tarasie stawiane są duże donice z żywymi kwiatami
* klimatyzacja
* sala posiada zamykane pomieszczenie z lodówką, w którym trzyma się alkohol. Teść sam rozporządzał alkoholem, jako jedyny miał kluczyk
* sala przed weselem jest do dyspozycji (po wcześniejszym umówieniu telefonicznym) - mogliśmy spokojnie rozłożyć winietki itp oraz przećwiczyć pierwszy taniec :)

MINUSY:

* Największy - podnoszenie ceny, kiedy podpisywaliśmy umowę 1,5 roku przed ślubem cena była 170zł od osoby (cena o ile w ogóle miała wzrosnąć to max do 5zł od osoby)
Ostatecznie stanęło na 185zł (15zł różnicy! - właściciele tłumaczyli się wzrostem podatku VAT, który de facto wzrósł o 1%, a cena za "talerzyk" o 15zł)
* wiejski stół - widziałam na zdjęciach (koleżanka miała wcześniej wesele i zdecydowała się na niego - niestety, więcej dekoracji na nim niż jedzenia. Sam stół też jest mały, ok 1,20m długości)
* jedyną osobą, z którą warto tam rozmawiać jest właścicielka (p.Krystyna), synowi zdarzyło się np. zapomnieć, że się z nami umówił i czekaliśmy 20 minut pod salą
* funkcyjni - opłata za orkiestrę, fotografa itp. jest 100%.
* napoje butelkowe (fanta, sprite itp.) - nie można zabrać po weselu ze stołów

Ogólnie salę POLECAM. Zarówno my, jak i goście byliśmy bardzo zadowoleni.

Hellen - Sro Paź 12, 2011 10:42 am

cammillka napisał/a:
funkcyjni - opłata za orkiestrę, fotografa itp. jest 100%.
* napoje butelkowe (fanta, sprite itp.) - nie można zabrać po weselu ze stołów


Co do funkcyjnych to ja chodząc po wielu salach w większości z nich byłam informowana ze płaci się za nich 100%, tak samo był ona mojej sali.
Drugi punkt to mnie trochę rozśmieszył. Jakoś w życiu by mi do głowy nie przyszło aby w sali weselnej zabierać butelki ze sobą. Tego się w salach raczej nie praktykuje - no przynajmniej w tych restauracyjnych albo bardziej na poziomie nigdzie nie było mowy o takim czymś). Jak robi się samemu w OSP to wtedy wszystko jest wasze.

Malena - Sro Paź 12, 2011 10:51 am

cammillka napisał/a:
obsługa jest miła, szybka - zanim pomyślałam o herbacie już ją miałam, często zmieniają talerze, na stole jest czysto


to prawda, obsługa na tej sali jest świetna, herbaty i kawy bardzo często roznoszone, a na stole czyścutko. Przystawki też donoszone od razu gdy znikają z półmisków.

cammillka - Sro Paź 12, 2011 1:47 pm

[quote="Hellen"]
cammillka napisał/a:

Drugi punkt to mnie trochę rozśmieszył. Jakoś w życiu by mi do głowy nie przyszło aby w sali weselnej zabierać butelki ze sobą. Tego się w salach raczej nie praktykuje - no przynajmniej w tych restauracyjnych albo bardziej na poziomie nigdzie nie było mowy o takim czymś). Jak robi się samemu w OSP to wtedy wszystko jest wasze.


Ja im nie chciałam zabierać całej kuchni, jednak jeśli właściciele mówią, że WSZYSTKO ze stołów się zabiera, to należy się z tego wywiązać.

Hellen - Sro Paź 12, 2011 2:39 pm

cammillka, myślę że słabo to sprecyzowali to WSZYSTKO - pewnie mieli na myśli jedzenie, a wy naprawdę wszystko i dlatego tak wyszło. Dlatego zawsze takie słowa jak WSZYTKO warto sobie sprecyzować dokładnie na piśmie. Dotyczy to każdej sali :)
jk - Sro Paź 12, 2011 3:31 pm

gdzie ta sala sie znajduje?
ppola - Sro Paź 12, 2011 4:25 pm

jk, tu masz wątek gdzie są dane teleadresowe firm http://www.forum.wesele-l...topic.php?t=976 - Korona też tam jest.
mała9364 - Pią Paź 14, 2011 11:00 am

Malena napisał/a:
Ogólnie sala wygląda ślicznie, tylko szkoda, że kwiaty na stołach nie są prawdziwe, to by dopełniło całości.


Co kwiatów to wszystko zależy od młodych czy chcą sztuczne czy prawdziwe.My nie chcieliśmy sztucznych wiec we własnym zakresie nasza pani dekoratorka umieściła kwiaty na sali

smerfetka231 - Pon Paź 17, 2011 3:19 pm

Witajcie :)
Ja mam wesele w Koronie 04.08.2012. Przy podpisaniu umowy czyli w grudniu 2010 włascicielka p. Kwiatkowska podała nam cenę za osobę 175 zł z opcją, że cena może wzrosnąc. Jak czytam wazse wpisy to zastanawiam się ile nam faktycznie wyjdzie za osobę? Jeżeli chodzi o kwiaty. To ja chciałam żywe kwiaty i Pani powiedziała, że to we własnym zakresie ponioeważ ona ma w ofercie sztuczne.

Malena - Pon Paź 17, 2011 3:25 pm

smerfetka231 napisał/a:
ja chciałam żywe kwiaty i Pani powiedziała, że to we własnym zakresie ponioeważ ona ma w ofercie sztuczne.

mała9364 napisał/a:
Co kwiatów to wszystko zależy od młodych czy chcą sztuczne czy prawdziwe

no ja się domyślilam, ze za prawdziwe trzeba dopłacić we własnym zakresie i załatwiać, więc nie wszyscy się na pewno decydują. Chyba rozpieściła mnie moja sala, bo u nas żywe kwiaty były w gratisie na stołach, a ja takie lubię.

mała9364 - Pon Paź 17, 2011 7:30 pm

Malena napisał/a:
Chyba rozpieściła mnie moja sala, bo u nas żywe kwiaty były w gratisie na stołach, a ja takie lubię.


My mięliśmy wesele w Koronie w 2010roku i nas sala urzekła i złapała za serducho dzięki tym żyrandolom i w ogóle ta sala ma to w sobie coś czego każda panna młoda i pan młody szukają :smile:

cammillka - Wto Paź 18, 2011 3:03 pm

W Koronie żywe kwiaty są w dekoracji menu i wyglądają pięknie. Poza tym nam np. Pani Krystyna (właścicielka) kupiła nowe, świeże kwiaty na taras.
mała9364 - Wto Paź 18, 2011 8:40 pm

cammillka napisał/a:
W Koronie żywe kwiaty są w dekoracji menu i wyglądają pięknie.


To widzę,że coś się zmieniło :)

[ Dodano: Wto Paź 18, 2011 9:42 pm ]
cammillka napisał/a:
Poza tym nam np. Pani Krystyna (właścicielka) kupiła nowe, świeże kwiaty na taras.


U nas też tak było :smile: .swieże piękne kwiaty na tarasie [smilie=e082.gif]

klotylda - Sob Lis 19, 2011 1:31 pm
Temat postu: ODRADZAM
może i sala nie jest najbrzydsza, ale odradzam ze względu na właścicieli.
Zaklepaliśmy termin na 1 dzień. mieliśmy pojechać obejrzeć salę. po drodze telefon od właścicielki. w między czasie sprzedała termin, bo ktoś wcześniej przyjechał z kasą. takich rzeczy się nie robi! a jakbyśmy zapłacili, to może by nas wyrzuciła z terminarza, bo ktoś zaproponowałby więcej kasy?
umowa ustna też rodzi pewne zobowiązania. ale widocznie kasa jest ważniejsza od ludzi.

cammillka - Sob Gru 03, 2011 10:31 pm

Hmm.. To dziwne, bo pani Krystyna to naprawdę sympatyczna i zorganizowana babka :)
My też rezerwowalismy termin i nie było probemu.

Stokrotka812 - Nie Gru 04, 2011 10:08 am

mała9364 napisał/a:
My mięliśmy wesele w Koronie w 2010roku i nas sala urzekła i złapała za serducho dzięki tym żyrandolom i w ogóle ta sala ma to w sobie coś czego każda panna młoda i pan młody szukają :smile:
Zgadzam się z Małą w 100%. Sala przepiękna i zawsze będę ja wspominać z dużym sentymentem. U nas tez nie było problemu z terminem i rezerwacją, mimo że złapaliśmy jeden z ostatnich terminów w tamtym roku :wink:
kris0587 - Sro Gru 28, 2011 8:14 pm

smerfetka231 napisał/a:
Witajcie :)
Ja mam wesele w Koronie 04.08.2012. Przy podpisaniu umowy czyli w grudniu 2010 włascicielka p. Kwiatkowska podała nam cenę za osobę 175 zł z opcją, że cena może wzrosnąc. Jak czytam wazse wpisy to zastanawiam się ile nam faktycznie wyjdzie za osobę? Jeżeli chodzi o kwiaty. To ja chciałam żywe kwiaty i Pani powiedziała, że to we własnym zakresie ponioeważ ona ma w ofercie sztuczne.


No to niestety wzrośnie bo my z narzeczoną rezerwowawliśmy salę pod koniec kwietnia i płaciliśmy już 185zł/os.

mała9364 - Sro Gru 28, 2011 9:35 pm

kris0587 napisał/a:
smerfetka231 napisał/a:
Witajcie :)
Ja mam wesele w Koronie 04.08.2012. Przy podpisaniu umowy czyli w grudniu 2010 włascicielka p. Kwiatkowska podała nam cenę za osobę 175 zł z opcją, że cena może wzrosnąc. Jak czytam wazse wpisy to zastanawiam się ile nam faktycznie wyjdzie za osobę? Jeżeli chodzi o kwiaty. To ja chciałam żywe kwiaty i Pani powiedziała, że to we własnym zakresie ponioeważ ona ma w ofercie sztuczne.


No to niestety wzrośnie bo my z narzeczoną rezerwowawliśmy salę pod koniec kwietnia i płaciliśmy już 185zł/os.


My w umowie w 2009 roku mięliśmy 165zł.A w momencie wesela 175 zł.wiec mysśe,ze tak 10zł od osoby moze wzrosnac

cammillka - Wto Sty 10, 2012 10:38 pm

mnie wzrosło o 15zł, ale wydaje mi się, że to max.
stróżanin - Sro Lut 22, 2012 10:31 pm

smerfetka231 napisał/a:
Witajcie :)
Ja mam wesele w Koronie 04.08.2012. Przy podpisaniu umowy czyli w grudniu 2010 włascicielka p. Kwiatkowska podała nam cenę za osobę 175 zł z opcją, że cena może wzrosnąc. Jak czytam wazse wpisy to zastanawiam się ile nam faktycznie wyjdzie za osobę? Jeżeli chodzi o kwiaty. To ja chciałam żywe kwiaty i Pani powiedziała, że to we własnym zakresie ponioeważ ona ma w ofercie sztuczne.


Myślę że 195 zł zapłacisz. Walą na kasę ludzi każdemu podnoszą, teraz sobie pomyście jak 2% tutaj się udziela co miało imprezy a 98% nie a zostało tak samo zrobionych. Ciekawe kiedy się posypie interes bo ploty chodzą po mieście. Jedynie co ich ratuje to jedzenie.

smerfetka231 - Pon Mar 05, 2012 2:37 pm

Nie przewiduje aż tak dużej podwyżki. Licze maksymalnie do 10 zł. A propo zamknięcia to do mnie takie plotki nie dotarły. Z tego co wiem to mają bardzo dużo par na 2012 rok.
19hamster10 - Pią Kwi 20, 2012 7:53 pm

Piękna sala,Dużo miejsca,9 Pokoi,mialem tam wesele w 2011 roku było bardzo fajnie dużo miejsca do tanczenia czysto i schludnie duże ubikacje polecam tą sale ;)
ANA500 - Czw Cze 21, 2012 7:01 pm
Temat postu: Witam :)
:lol: witam wszystkich :P

[ Dodano: Czw Cze 21, 2012 8:08 pm ]
Forum przeglądam od dawna, ale piszę po raz pierwszy :) niedługo mam wesele w Koronie (za miesiąc!! szok!!) może ktoś dorzuci jakieś nowe informacje z tego sezonu?? Bylam na sali w tamtym tygodniu przed innym weselem-stoły wyglądały super, mam nadzieję, że jedzenie było tak samo dobre jak jego wygląd.... Na stołach żywe kwiaty w wazonach i duża wiązanka przed parą młodą, dekoracje z żywych kwiatów na półmiskach (które czekały na dana głowne)..białe kwiaty na tarasie w donicach....wiec zapowiada się super.

Widze ze jest zmiana jeśli chodzi o tort-trzeba go załatwiać we własnym zakresie, albo przez P Kwiatkowską, ale płatne dodatkowo...

Niedługo jadę ustalać menu-czy ktoś mi coś szczególnie poleci, albo odradzi? chodzi mi o dania głowne i przekąski :roll:

Aleksandra6 - Sro Cze 27, 2012 8:45 am

No właśnie, ja też prosiłabym o więcej aktualnych informacji. Salę mam zarezerwowaną na sierpień 2013 ale też ciekawią mnie opinie z tego roku, jakie jedzenie, jaka obsługa itp.?
smerfetka231 - Pon Lip 23, 2012 2:31 pm

Ja mam wesele 04.08.2012 w Koronie. Mamy już ustalone menu i inne szczegóły. Obecnie cena za osobę to 190 zł + jeżeli ktoś ma życzenie stół wiejski 1200 zł. Napiszcie co was konkretnie interesuje to chętnie odpowiem.
Aleksandra6 - Wto Lip 24, 2012 10:14 am

To ja poproszę o zdanie relacji jak już będziesz po :) Właśnie o tym, jakie było jedzonko, czy smaczne, czy kelnerzy nadążali z obsługą, czy nie było tak, że czegoś nie donieśli przez dłuższy czas? Jestem ciekawa na ile osób masz wesele bo przy większej ilości jak np 100 to nie wiem czy na parkiecie nie będzie za ciasno... Ogólnie o całej organizacji, no i czy tort masz zamówiony od polecanej od niej cukierni Karkowskich? Jeśli tak to jak wyglądał i czy był smaczny, jaki koszt... Sporo tego, ale byłoby super gdybyś mogła opowiedzieć po weselu o tym. Z góry dziękuję i życzę pięknej pogody tego dnia i duużo uśmiechu :)
katarynka14 - Wto Lip 24, 2012 6:55 pm
Temat postu: Pozytywnie:)
W minioną sobotę byłam gościem w "Koronie":). Sala bardzo mi się podobała. Choć przy liczbie gości powyżej 100 robi się ciasno na parkiecie, ale i tak ogółem pozytywnie, sala ładnie udekorowana, stoły uginały się od jedzenia, które było wyśmienite, pełno zimnych przystawek. Stół wiejski na bogato!
marthussia - Sro Sie 22, 2012 11:50 am

W "Koronie" bawiłam się na weselu mojego brata. Było to co prawda jakiś czes temu ale mam nadzieję, że od tego czasu dużo się nie zmieniło (oby na lepsze). Z wesela cała rodzinka była bardzo zadowolona! Jedzenia mnóstwo i bardzo smaczne. Z tego co pamiętam większość zachwalała malutkie golonki. Obsługa bardzo miła. Naprawdę nie mieliśmy na co narzekać. Gorąco polecam tą salę :)
katarynka14 - Sro Sie 22, 2012 5:55 pm

oj tak!!! golonka rewelacyjna:)
stróżanin - Sro Wrz 05, 2012 10:52 pm

smerfetka231 napisał/a:
Ja mam wesele 04.08.2012 w Koronie. Mamy już ustalone menu i inne szczegóły. Obecnie cena za osobę to 190 zł + jeżeli ktoś ma życzenie stół wiejski 1200 zł. Napiszcie co was konkretnie interesuje to chętnie odpowiem.


i co miałem racje z ceną?
Nie wzrośnie cena :lol: jak dorzuciła jeszcze tą 5zł od osoby tak 2-3 dni przed weselem?
czy te zaledwie 15zł podwyżki od osoby zakończyło etap. Ale miało być 5 zł i to MAX :lol:

kamillos12312 - Czw Wrz 26, 2013 10:05 pm

miał ktos ostatnio wesele na tej sali jak z jedzeniem i ile wzrosła cena od podpisania umowy bo słyszałem ze tam wzrasta i to sporo :)
saszka - Pią Wrz 27, 2013 8:20 am

Bawiłam się na tej sali w zeszłe wakacje. A potem odwiedzałam jeszcze podczas swoich poszukiwań sali. Z wesela na którym byłam mam raczej dobre wrażenie inaczej bym jej potem nie brała pod uwagę. Ale jak to się mówi "szału nie było" ani na stołach ani w wystroju. Oceniam tak na 4 na 6.
Aleksandra6 - Czw Gru 19, 2013 9:42 pm

Witam. Ja miałam wesele w Koronie w sierpniu tego roku i mogę szczerze polecić. Sala piękna, udekorowana, jedzenia było mnóstwo no i co najważniejsze baaardzo dobre. Wszyscy chwalili. Potem wszystko zapakowaliśmy do auta bo sporo zostało. Nasze cena nie wzrosła, ale może dlatego, że przy wizycie zapytaliśmy ją o cenę - bo na rok 2014 było 175 a my płaciliśmy 190... Jednak mimo wszystko uważam, że sala jest warta zainteresowania. Wszystko poszło idealnie :)
kolebolek - Sro Kwi 09, 2014 2:14 pm

czy nadal są problemy z niekontrolowanymi podwyżkami tuż przed ślubem?
kamejka - Czw Kwi 10, 2014 6:35 pm

Mam kilka informacji po wysłaniu mailem zapytania ofertowego:

- cena podana na stronie www (175 zł) może zostać bez zmian lub wzrosnąć max o 5 zł w roku 2015,
- cena obejmuje 4 gorące posiłki, przystawki na stołach, ciasta, owoce, napoje gorące (kawa, herbata) bez limitu, napoje gazowane i soki (bez limitu),
- w cenie nie ma tortu,
- w cenie dekoracje stołów z żywych kwiatów,
- w cenie zarezerwowany pokój ze śniadaniem dla nowożeńców, który mają do osobistej dyspozycji przez całe wesele,
- wypożyczenie pokrowców na krzesła 6 zł za sztukę,
- nie ma korkowego,
- nie ma okrągłych stołów,
- do dyspozycji pomieszczenie na alkohol z lodówką,
- już w kwietniu zaczynają się u nich wesela, można się umówić (przed rozpoczęciem wesela) i obejrzeć naszykowaną salę.


A tak przy okazji - korkowe to chyba jakaś legenda, bo w każdej sali jak pytam to nigdzie tej opłaty nie ma ;)

Sisska - Czw Kwi 10, 2014 7:05 pm

korkowe jest na jakiejs sali, ktorą ktoraś z forumek ma :P ale nie pamietam jaka sala ani ktora forumka.

mysle, ze po prostu w innych czesciach polski korkowe sie zdarza.

Rusałka_Maja - Czw Kwi 10, 2014 8:05 pm

Sisska napisał/a:
korkowe jest na jakiejs sali, ktorą ktoraś z forumek ma :P ale nie pamietam jaka sala ani ktora forumka.


Chyba u aniunai na sali Rubin? (Dawnej Arkadii)

Sisska - Czw Kwi 10, 2014 9:40 pm

oo wlasnie, kojarzylam cos z tym Rubinem.
kamejka - Sob Maj 03, 2014 8:28 pm

Byłam dziś zobaczyć tę salę "na żywo".

No i co mogę powiedzieć:
- sala na zdjęciach wygląda na większą, dużo przestronniejszą,
- jeżeli chodzi o zmianę cen, to może wzrosnąć o 5 zł w 2015 roku, ale jest to napisane w umowie - tzn jest napisane, że konkretnie o tyle może wzrosnąć, więc chyba nie ma co się obawiać, że właścicielka będzie podwyższać o nie wiadomo ile,
- stoły były zastawione dosyć bogato, do tego właścicielka zapewniała, że półmiski są na bieżąco uzupełniane,
- to co mi się nie podobało, to że para młoda (przed której weselem byliśmy oglądać salę) nie chciała stołu wiejskiego, więc stał on (oczywiście pusty, bez jedzenia) w przedsionku, więc to tak średnio wyglądało,
- na plus jest to, że właścicielka jest obecna na każdym weselu,
- ogólnie właścicielka sympatyczna, do pogadania, swojska babka :)

My raczej nie będziemy tam robić wesela, bo po pierwsze jednocześnie może się toczyć wesele na drugiej sali (co nam nie odpowiada), a poza tym zakładaliśmy, że pomieszczenie jest większe.

kamillos12312 - Czw Maj 08, 2014 9:02 pm
Temat postu: korona
jeśli chodzi o inną impreze w tym samym dniu na tej mniejszej sali to raczej miejsca miec nie będzie, ta mała sala jest stara i umarła własnym życiem jak zapewniali właściciele.kto by chciał mieć tam wesele :) A jeśli chodzi o podnoszenie ceny to my mamy zapis w umowie że cena nie wzrośnie nawet o złotówkę!!!!! więc proszę się nie martwić.jedzenia duużo i b dobre i jak zapewnia właścicielka jak czegoś brakuje jest uzupełniane.sala tak na max 120 0sób.czysto pachnąco i smacznie polecam
kamejka - Nie Maj 11, 2014 4:24 pm
Temat postu: Re: korona
kamillos12312 napisał/a:
jeśli chodzi o inną impreze w tym samym dniu na tej mniejszej sali to raczej miejsca miec nie będzie, ta mała sala jest stara i umarła własnym życiem jak zapewniali właściciele.kto by chciał mieć tam wesele :)


Kiedy my byliśmy oglądać Koronę, to były przygotowywane dwa wesela, obie sale były zajęte. Także jednak trzeba mieć ten aspekt na uwadze.

mariower - Czw Paź 30, 2014 6:58 pm
Temat postu: sala Korona na ul. Kolumny
Salę Korona na ul.Kolumny mogę z czystym sumieniem polecić.
Nasze Wesele odbyło się w październiku 2014 około 75gości mieliśmy.
Przed wyborem oglądaliśmy 6-7innych sal jednak spodobała się nam ta najbardziej.
Właścicielka-nieco już starsza pani ma DUŻE doświadczenie w imprezach tego typu, jest osobą BARDZO sympatyczną, pomocną, profesjonalnie i ponadprzeciętnie podchodzi do organizacji wesel/przyjęć, wszystko można ustalić, dopytać, doradzić się.
Jedzenie bardzo dobre, obsługa, czystość wszystko na wysokim poziomie.
Kwota ustalona na umowie nie zmieniła się (pisze o tym bo gdzieś czytałem że u kogoś się nieco zmieniła) , wszystko tak jak było ustalone tak miało miejsce, żadnych niedomówień, pomyłek, opóźnień czy rozczarowań. Wszystkiego można się dowiedzieć na miejscu i obejrzeć i naprawdę możecie zaufać właścicielce-to co mówi, ustala tak wszystko później ma miejsce.
My sobie zażyczyliśmy na parę dni przed weselem kilka rzeczy nie ujętych w umowie i nie było z tym żadnego problemu. Pomagają by ten dzień był naprawdę wyjątkowy.
75 gości więc było sporo miejsca wolnego, u góry b.ładne pokoje-dla Młodej pary gratis, nic dodatkowo nie przystrajaliśmy, zostało na stołach sporo jedzenia które oczywiście można zabrać. Polecam

sylwiaocw - Pon Lip 13, 2015 9:19 pm

Witam mielismy wesele 04.07.2015 i jak najbardziej polecam sale Korona na ul. Kolumny 470 w Łodzi, pelen profesjonalizm, Pani Krysia wlascicielka bardzo mila, otwarta na propozycje, umie doradzic. Jedzenie bardzo dobre, wszystko elegancko podawane a w dodatku bylo tego tyle ze sporo zabralismy do domu:) Cena tez dostepna bo 175 zl od talerzyka za wesele i 60 zl za poprawiny to naprawde nieduzo jak na takie warunki:) Hotel dla gosci elegancki, pokoje z lazienkami. Wszyscy milo wspominaja wesele:) Goroco polecamy:)
Sylwia i Sławek

Madziaaa - Wto Paź 27, 2015 10:05 pm

Drodzy Przyszli Państwo Młodzi! Wybór sali weselnej jest bardzo trudny, wiem bo sami przez to przechodziliśmy, dlatego szczerze i z czystym sumieniem możemy Wam polecić Dom Weselny Korona, 29.08.2015r w zeszłym tygodniu odbyło się tam nasze przyjęcie weselne i jesteśmy bardzo zadowoleni. Obsługa bardzo miła, Pani właścicielka to cudowna osoba, bardzo życzliwa i pomocna. Wystrój sali bardzo ładny, no i jedzenie... przepyszne. Dużo, smacznie i niedrogo :) Polecamy! Magda i Damian
dzoanaaaa - Czw Cze 08, 2017 12:23 pm

To ja podbiję temat ponieważ widzę, że od dawna się nikt nie wypowiadał. Nikt przez ostatni czas nie urządzał tam wesela?! :( pytam gdyż my podpisaliśmy umowę z tą salą a niedawno słyszałam, że władze się zmieniły i już nie jest tak pięknie i kolorowo, a przede wszystkim smacznie. Podobno młodzi dostają do domu tylko to co zostało na stołach, a o reszcie można zapomnieć. Przyznam, że trochę się zmartwiłam gdyż obecnie jestem w ciąży i średnio uśmiecha mi się szukanie innej sali no i co wtedy z zaliczką.... Może jednak ktoś ma coś do powiedzenia z ostatnich doświadczeń z tą salą??
Arhant - Pon Wrz 18, 2017 12:31 pm

W ten weekend mieliśmy tam wesele i możemy szczerze polecić.
Trochę zaniepokoił mnie wcześniejszy post, że coś się tam zmieniło na gorsze, ale na szczęście nie jest to prawda.

Szefowa faktycznie się zmieniła, ale nowa szefowa jest równie sympatyczna.
Dobry kontakt, potrafi z różnymi kwestiami doradzić, uczciwe rozliczenie, żadnych problemów.

Kuchnia działa świetnie. Panie kucharki bardzo miłe i pomocne. Bardzo dobre jedzenie i w dużej ilości.
Nie jest też prawdą, że po weselu dostaje się tylko jakieś resztki. My musieliśmy przewieść pozostałe jedzenie 2 samochodami i starczyło na obdzielenie połowy rodziny i pełną zamrażarkę u nas ;>

My wybraliśmy tort czekoladowy z kremem śmietanowym i wiśniową frużeliną i był super.

Mimo zapisu w umowie podpisanej rok temu, że koszty mogą wzrosnąć o maksymalnie 5 zł na osobę, nic takiego się nie stało i była to ta sama cena.

Pokoje schludne i czyste. Dodatkowo Pani nie policzyła nam opłaty za dodatkowe pokoje, które wcześniej zamówiliśmy, a nie zostały wykorzystane.

My robiliśmy wesele na 60 osób i miejsca zarówno do siedzenia jak i do zabawy na parkiecie było dużo.

Ważna informacja dla tańczących pierwszy taniec - baliśmy się, że buty będą nam się ślizgać na parkiecie i przy naszych skromnych umiejętnościach się pozabijamy ;> ale na szczęście okazało się, że podłoga jest dość przyczepna i nie ma z tym problemów ;>

My wybraliśmy dodatkową opcję kelnera do roznoszenia alkoholu i to jest jedyne co bym zmienił, gdybym organizował tam imprezę jeszcze raz.
W momencie kiedy pojawiły się konkursy za które do wygrania były flaszki i gdy niektórzy goście zaczęli już wychodzić (a też dawaliśmy im na pożegnanie flaszeczki) musiałem przejąć klucz do magazynku i zająć się tym sam, bo potrzeba było działać znacznie dynamiczniej i kelner nie specjalnie się w tym odnajdywał.

Generalnie bardzo nam się podobało i polecamy salę Korona:)

Klaudijka - Pon Sty 29, 2018 8:27 pm

Na etapie poszukiwań swojej sali weselnej, miałam okazję odwiedzić także i Koronę. Sala wizualnie robi bardzo dobre wrażenie, jest elegancka, dość przestronna, ma przepiękny błyszczący żyrandol, na zewnątrz ładny zielony ogród. Rozmawiała z nami mama głównej właścicielki -bardzo sympatyczna, odpowiadała na wszystkie nasze pytania.
Na 2017 rok zaproponowała cenę 179 zł od talerzyka, z możliwością wzrostu. W tej cenie 4 gorące posiłki, zakąski, ciasta, owoce, napoje b/o i dekoracja żywymi kwiatami.
To co mnie zaskoczyło negatywnie to fakt, iż nie przedstawiono mi proponowanego menu, ba nawet nie zostałam poinformowana ustnie jakie potrawy oferuje sala. Argumentowano to faktem, iż menu to autorska receptura i mam się nie martwić, bo na pewno będzie pysznie- dziwna polityka jak dla mnie i wpłynęło to na naszą rezygnację z wyboru tej sali.
Na minus jeszcze fakt, iż w cenie podstawowej nie ma pokrowców na krzesła, a koszt jednego pokrowca to aż 6 zł, przy weselu na około 80 osób (gdzie sala przewiduje taką ilość osób ) wychodzi aż 480 zł za same pokrowce. Do tego trzeba doliczyć koszt tortu i stołu wiejskiego (około 700 zł za wesele 70-osobowe). Warto odwiedzić salę i podjąć w tej sprawie indywidualną decyzję. My ostatecznie zrezygnowaliśmy z Korony, chociaż od wielu osób słyszałam, iż faktycznie posiłki są obfite i smaczne.

kaledonia - Czw Lut 08, 2018 8:59 am

Klaudijka napisał/a:
Na etapie poszukiwań swojej sali weselnej, miałam okazję odwiedzić także i Koronę. Sala wizualnie robi bardzo dobre wrażenie, jest elegancka, dość przestronna, ma przepiękny błyszczący żyrandol, na zewnątrz ładny zielony ogród. Rozmawiała z nami mama głównej właścicielki -bardzo sympatyczna, odpowiadała na wszystkie nasze pytania.
Na 2017 rok zaproponowała cenę 179 zł od talerzyka, z możliwością wzrostu. W tej cenie 4 gorące posiłki, zakąski, ciasta, owoce, napoje b/o i dekoracja żywymi kwiatami.
To co mnie zaskoczyło negatywnie to fakt, iż nie przedstawiono mi proponowanego menu, ba nawet nie zostałam poinformowana ustnie jakie potrawy oferuje sala. Argumentowano to faktem, iż menu to autorska receptura i mam się nie martwić, bo na pewno będzie pysznie- dziwna polityka jak dla mnie i wpłynęło to na naszą rezygnację z wyboru tej sali.
Na minus jeszcze fakt, iż w cenie podstawowej nie ma pokrowców na krzesła, a koszt jednego pokrowca to aż 6 zł, przy weselu na około 80 osób (gdzie sala przewiduje taką ilość osób ) wychodzi aż 480 zł za same pokrowce. Do tego trzeba doliczyć koszt tortu i stołu wiejskiego (około 700 zł za wesele 70-osobowe). Warto odwiedzić salę i podjąć w tej sprawie indywidualną decyzję. My ostatecznie zrezygnowaliśmy z Korony, chociaż od wielu osób słyszałam, iż faktycznie posiłki są obfite i smaczne.

Mnie się nie wydaje to być ceną wygórowaną. My w Fantazji też na Kolumny w 2013 roku płaciliśmy 190zł ze wszystkim + stół wiejski chyba 1000zł. Było 65 osób.

Klaudijka - Czw Lut 08, 2018 11:52 am

kaledonia, ja nie napisałam, że cena jest wygórowana , tylko, ze sporym dodatkowym wydatkiem są pokrowce na krzesła, gdzie na wszystkich pozostałych salach, które oglądaliśmy były wliczone w cenę. My płacimy 200 zł/osobę i mamy w cenie pokrowce,stół wiejski, tort plus 5 gorących posiłków.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group