Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Kwiaty i dekoracje - piwonie

Dunia - Pon Kwi 09, 2007 2:47 pm
Temat postu: piwonie
A co powiecie na bukiet lub inną dekorację z piwonii?
Ja od dziecka lubię te kwiaty- ich wygląd i zapach. W stanach są bardzo popularnym ślubnym kwiatem. Jeśli się da, to będę miała w kościele przy każdej ławce pastelowo-różową piwonię przewiązaną tiulową kokardą [smilie=e058.gif]

Piwonie w bukietach











Piwonie na stołach:







asia84 - Wto Kwi 10, 2007 12:54 pm

kwiatki nie w moim guście, ale prezentują się ładnie :)
Agnieszka19 - Sro Kwi 11, 2007 9:47 am

Mnie też się te kwiatki raczej nie podobają. Kojarzą mi się z grobami bo podobne często można kupc pod cmentarzem :smile:
Maja_Kris - Sro Kwi 11, 2007 10:32 am

jezeli chodzi o cmentarz to teraz nie ma zasady! na grobach jest wszystko!

A mnie sie te kwiaty podobaja!!! i moze sama z tego pomyslu skorzystam? one pieknie pachna...

kochecka - Sro Kwi 11, 2007 8:54 pm

śliczne są!i bardzo delikatne.podobają mi sie bardzo :smile:
Dunia - Czw Kwi 12, 2007 9:35 pm

Agnieszko a róże, kalie, tulipany... te wszystkie kwiaty też można znaleźć na cmentarzu! Czy to znaczy, że nie mogą być wykorzystane podczas ślubu? Mi piwonie już bardziej kojarzą się z wiejskim ogródkiem niż cmentarzem :bukiet: Wszystkie (no, może większość) kwiaty są piękne. I mnie akurat urzekły piwonie.
Oczywiście każdy ma swój gust. I w sumie dobrze, bo inaczej świat byłby jednostajny i nudny [smilie=e058.gif]

gosc - Czw Kwi 12, 2007 9:42 pm

ja miaŁam w przydomowym ogrodzie kilka krzaków piwonii i jak zakwitŁy to byŁa bajka.
Jednak uważam, że bukiet z nich musi być chyba dość ciężki. Sama Łodyga jest dość gruba no i sam kwiat. Tylko chyba jednak bez wody one nie są dość trwaŁe i baŁabym się, że nagle zaczną odpadać pŁatki :?

[ Dodano: Sob Kwi 14, 2007 8:33 pm ]
znalazŁam bukiety:
1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

wystarczy - strasznie dużo w necie jest zdjęć bukietów z piwoniami.

magdallena - Pon Kwi 16, 2007 9:15 pm

A ja spytam mamy :lol: i powiem Wam czy z cmentarza sa czy nie Bo wiecie ja jestem zdania ze to co powiedzą nasi rodzice to będzie mówić połowa gości na naszym weselu A nie chce żeby obgadywali taki banał jak rodzaj kwiatków
gosc - Pon Kwi 16, 2007 9:24 pm

Magdallena a co ciebie obchodzi co powiedzą goście nt. twojej wiązanki?
wiadomo, że jak im coś nie będzie pasowaŁo, np. odcień bieli twojej sukni, to obgadają, a jak uznają, że się wystawiŁaś za bardzo to też obgadają
nie przygotowuj ślubu i wesela pod kątem gości a siebie i narzeczonego - to co wam się podoba jest najlepsze na wasze wesele

asia84 - Wto Kwi 17, 2007 2:47 pm

pewnie! nie przejmuj się. zawsze ludzie mają o czym gadać :roll:
sachmet - Sob Lis 20, 2010 3:58 pm

Gdzieś czytałam, że piwonie nie są już dostępne w połowie lipca. Wczoraj w kwiaciarni powiedziano mi, że jednak są. To jak jest :?:
wamaba - Nie Lis 21, 2010 11:15 pm

Mnie tez sie piwonie bardzo podobaja. Teraz jest ich bardzo wiele odmian i kolorow, a co do kwiatow cmentarnych, to u nas w kraju sa nimi chyba tylko chryzantemy, wiec nie ma sie co przejmowac.
Samuel Vimes - Wto Lis 23, 2010 6:38 am

sachmet napisał/a:
Gdzieś czytałam, że piwonie nie są już dostępne w połowie lipca. Wczoraj w kwiaciarni powiedziano mi, że jednak są. To jak jest :?:


To jest tak: Piwonie dostępne są mniej więcej od polowy kwietnia do połowy sierpnia, przy czym największy wybór i przyzwoita cena przypada na okres od połowy maja do końca czerwca, później na rynku zaczyna piwonii ubywać, a cena idzie w górę.

wamaba - Wto Lis 23, 2010 7:47 pm

Dodaje pare swoich zdjec piwoni.
Tatarak - Sro Lis 24, 2010 3:00 pm

Samuel Vimes napisał/a:
sachmet napisał/a:
Gdzieś czytałam, że piwonie nie są już dostępne w połowie lipca. Wczoraj w kwiaciarni powiedziano mi, że jednak są. To jak jest :?:


To jest tak: Piwonie dostępne są mniej więcej od polowy kwietnia do połowy sierpnia, przy czym największy wybór i przyzwoita cena przypada na okres od połowy maja do końca czerwca, później na rynku zaczyna piwonii ubywać, a cena idzie w górę.


Bo potem ponoć sprowadzają z Holandii...Gdzieś pisałam też, że mnie uświadomiono, że jak będą upały, to się szybko sezon na nie skończy i mogę ich nie już dostać pod koniec czerwca. Szkoda, bo to piękne kwiaty i będzie mi smutno bez nich na ślubie :zalamany: ;-)

Ostatnio mnie jednak irytuje, że co pytam w kwiaciarni o różne odmiany tych kwiatów - chciałabym min. odmianę Shirley Temple i Officinalis Albę, to mi mówią, że sprzedają takie, jak w ogródkach. Żadnych odmian.
Albo nie wiedzą, co mówią, albo faktycznie biorą od babć z ogródków działkowych.

No chyba, że ktoś wie coś o jakiejś kwiaciarni w Łodzi ?? ??
Obskoczyłam Widzew, Zarzew i Dąbrowę.

motylek666 - Czw Maj 26, 2011 7:32 am

pokażę Wam mój piwoniowy wybór tylko nie będę mieć bzu


piwonie są dostępne do sierpnia spokojnie - tylko są droższe - jeżeli sprowadza się bezpośrednio od dostawców (czyli w pełni lata tylko zostają już Holendrzy) to są po 4 zł w kwiaciarni 8zł w sezonie o połowę taniej

nigdy nie spotkałam się z piwoniami na cmentarzu - to nie są trwałe kwiaty by mogły wytrzymać w wiązance więcej niż dzień więc nie wiem jak można je postawić na pomnik
może to były róże angielskie - bardzo podobne do piwonii i trwalsze

Żuczek007 - Sro Lut 20, 2013 1:51 pm

Jestem zakochana w bukietach z piwonii. Są miękkie, romantyczne i cudownie wypełniają bukiety. Po cichu marzę, żeby na początku lipca udało się je jeszcze dostać...




Nigdy nie widziałam tych kwiatów na cmentarzu... Raczej w przydomowych ogródkach.

Deco-Strefa - Sro Lut 20, 2013 2:33 pm

Co prawda florysta nie jestem, ale przejrzałam informacje jakie mam o piwoniach.
Z trzech odmian o jakich mam info - tylko w przypadku piwonii chińskiej jako pora kwitnienia wpisany jest cały czerwiec. W pozostałych dwóch - początek miesiąca.
Może być więc jednak trudno.

W ubiegłym sezonie w naszych dekoracjach piwonie pojawiły się na początku czerwca. Później już ich niestety nie dostałyśmy.

ale trzymam kciki za spełnione marzenia.

Natalka86 - Pon Mar 04, 2013 12:14 pm

a ja ubóstwiam piwonie, kocham zapcha w perfumach oraz kwiaty w bukietach :D
danka - Wto Mar 12, 2013 12:14 pm

Ja właśnie bardzo myślę o piwoniach, jestem w nich po prostu zakochana! Tylko rozważam czy zupełnie takie jasne czy lekko pudrowe
Paolina - Wto Mar 19, 2013 6:44 pm

Uwielbiam piwonie! Mogłabym mieć taki bukiecik na ślubie





Niestety nie pobieramy się w piwoniowym sezonie ;)

AgaMi28 - Czw Lut 12, 2015 10:11 pm

:) ja też wymarzyłam sobie ślub z piwonią w roli głównej , niestety w kwiaciarniach mi odradzały panie Piwonie, bo w czerwcu (20 czerwca) może ich jeszcze nie być... i że za bardzo intensywnie pachną więc na stoły się raczej nie nadają. a wy dziewczyny jak wspominacie piwonie w swoich bukietach? trzymały się? było wszystko ok?

[ Dodano: Czw Lut 12, 2015 10:19 pm ]
dziewczyny proszę doradźcie mi jakie kwiaty na ślub w czerwcu?? tak jak wspomniałam uprałam się na piwonie... jednak boję się że ich może nie być ( zależy od pogody), wolałabym jakieś kwiatki sezonowe, możecie coś polecić?????

Julia_ja - Pią Lut 13, 2015 4:39 am

AgaMi28, mi też sie bardzo podobają piwonie, mam ślub 27 czerwca. Co domach dostępności - nie martwię się, i tak kwiaty zamawia się dwa tygodnie przed ślubem, więc kwiaciarka z pewnością coś doradzi - jakieś inne kwiaty (ja mam jeszcze ten problem, że chcę je w kolorze amarantu, więc pole poszukiwań znacznie się zawęża) :-)
Terry - Pią Lut 13, 2015 2:37 pm

Julia_ja napisał/a:
(ja mam jeszcze ten problem, że chcę je w kolorze amarantu, więc pole poszukiwań znacznie się zawęża)

Goździki i storczyki są w tym kolorze. A te występują cały rok.

kiciaeudezet - Pią Maj 22, 2015 11:31 am

Czy znacie może jakąś kwiaciarnie w Łodzi która na sierpien może zamówić piwonie ?
blondynka89 - Sob Maj 23, 2015 8:51 pm

Dziewczyny pytałam w kilku kwiaciarniach i powiedziały że mogą zamówić z Holandii peonie w sierpniu , ale szczerze mi odradzają bo nie gwarantuja w jakim one przyjdą stanie.... Poza tym nie są zbyt tanie. Doradziły mi zamiennik a mianowicie róże peoniowe, które praktycznie wyglądaja podobnie i są o wiele tansze i oczywiscie dostępne caly rok. I ja wlasnie zdecydowalam się na taki bukiecik.
Oto kilka zdjęć róż peoniowych dla przykładu:





AgaMi28 - Nie Maj 24, 2015 9:32 pm

faktycznie bardzo podobne do peonii, śliczne te bukiety :)
Julia_ja - Pon Lip 20, 2015 1:03 pm

U mnie były bukiety z piwoni na stołach - trzymały się perfekcyjnie od soboty do wtorku, kiedy dekoracje były ściągane - wyglądały po prostu cudnie! :-)
lipka89 - Pią Paź 30, 2015 8:58 pm

Piwonie są piękne, sama chciałam je na swoim ślubie, ale niestety we wrześniu były niedostępne :(

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group