Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Nauki przedmałżeńskie - nauki ekspresowo

kroliczekkk - Nie Kwi 15, 2007 9:56 pm
Temat postu: nauki ekspresowo
potrzebujemy szybkiego załatwienia nauk przedmałżeńskich,tzn.chodzi o to,że nie mamy możliwości uczęszczać w żaden sposób na nauki.Znacie może parafie w łodzi,gdzie można załatwić nauki "eksternistycznie", czyli jedno spotkanie i już ($) Bardzo prosimy o jakies podpowiedzi, bo jestesmy w kropce i jesli tak nie da rady to nie bedziemy mogli wziac slubu:((
Z gory serdecznie wszystkim dziekujemy:))

edit: zmieniŁam tytuŁ wątku na bardziej czytelny
Sajonara6

kochecka - Nie Kwi 15, 2007 11:19 pm

hmm ja znam ale nie w lodzi.my zaliczyliśmy nauki w ten sposób,trwały 20 min ale odbywały się w Słomkowie Mokrym (musisz zerknąć na mapie jakiejś).jeśli jestes zainteresowana to daj mi znać na priv
magdasid - Czw Wrz 25, 2008 12:43 am

mnie tylko interesuje ile kosztują takie nauki. :-?
spray - Czw Wrz 25, 2008 5:14 pm

Nawet jeśli są płatne to wolę taką szybką wersję niż przez ileś tygodni słuchać o małżeństwie od ludzi, którzy w małżeństwie nie są i być nie będą.
izka80 - Sro Lis 05, 2008 11:55 am
Temat postu: Expressowy kurs!!!Gdzie?
Moze ktos ma informacje gdzie odbywaja sie przyspieszone kursy :kwasny: -expresowe-max 1-2 spotkania-bardzo mi na tym zalezy,pozdrawiam
malinka1984 - Wto Lis 11, 2008 12:15 pm

Polecam Centrum Służby Rodzinie w Łodzi na ul. Broniewskiego stamtąd pochodzą wykładowcy którzy prowadzą nauki przedmałżeńskie przy kościele u Jezuitów i polecam zadzwonić do centrum i zapytać się o to czy można jakoś ekspresowo załatwić te nauki 2-3 spotkania i na pewno powinno się dać coś w tym temacie zrobić. Albo można iść tak we wtorek 18-19 i na Sienkiewicza odbywają się nauki w małej salce i zapytać bezpośrednio osób prowadzących które pomogą w tym temacie. Ja ukończyłam te nauki w normalnym trybie 9 spotkań i było warto. Super prowadzący i ogólnie bardzo w porządku polecam.
izka80 - Sro Lis 12, 2008 12:08 pm
Temat postu: re
Dzieki Malinka :] pozdrawiam!
Cortezik - Wto Gru 02, 2008 9:48 am

Jeżeli ktoś potrzebuje dosc szybko nauk to w Warszawie 13.12 sa jednodniowe od 9 do 18 nauki przedmaluzenskie kosztuja 75 zl od osoby jest w tym podobno obiad i napoje. W Łodzi przedzwoniliśmy wiele miejsc ale wszedzie nauki zaczynaja sie dopiero od lutego wiec jezeli ktos potrzebuje to piszcie do mnie na gg 1269228 bo tutaj z tego co mi wiadomo namiarow nie mozna podawac
ana0808 - Czw Gru 11, 2008 5:27 pm

Ja potrzebuje załatwić nauki dla mojego przyszłego sama naszczeście miałam w szkole. On sam powiedział że nie będzie chodził bo to tylko strata czasu słuchać tego średniowiecza :razz: więc potrzebuje namiaru na jakiegoś ugodowego klechę co by za kasę postawił autograf i do widzenia :twisted:
truskawka_ja - Pią Gru 12, 2008 10:18 am

ana0808 napisał/a:
Ja potrzebuje załatwić nauki dla mojego przyszłego sama naszczeście miałam w szkole. On sam powiedział że nie będzie chodził bo to tylko strata czasu słuchać tego średniowiecza :razz: więc potrzebuje namiaru na jakiegoś ugodowego klechę co by za kasę postawił autograf i do widzenia :twisted:

Skoro tak do tego podchodzicie to sami sobie postawcie autograf. :roll:

mietka - Pią Gru 12, 2008 11:38 am

ana0808 napisał/a:
więc potrzebuje namiaru na jakiegoś ugodowego klechę co by za kasę postawił autograf i do widzenia :twisted:


cudowne podejscie... moze odpusccie sobie slub koscielny??

truskawka_ja - Pią Gru 12, 2008 11:46 am

mietka... czy mogłabyś poprawić cytat... :razz:
mietka - Pią Gru 12, 2008 1:28 pm

truskawka_ja napisał/a:
mietka... czy mogłabyś poprawić cytat... :razz:


juz :)
a wiesz... zbulwersowalam sie... a jak ja (wierzaca inaczej) sie zbulwersowalam, to az... ech... szkoda gadac

truskawka_ja - Pią Gru 12, 2008 2:27 pm

Nie ma sprawy mietka, też mię ruszyło... :roll:
narka20 - Wto Cze 16, 2009 4:56 pm

dziewczyny ratujcie!slub w sierpniu a nauk przedmałżeńskich jeszcze nie mamy!praca nam nie pozwala na normalny tryb nauk w kosciele wiec szukamy czegos na weekend.na zielonej 13 sa 19-20 czerwca 2009 ale juz brak miejsc.moze orientujecie sie gdzie jeszcze mozna sie zglosic???
marcysia82 - Czw Lip 30, 2009 3:54 pm

My z małżonkiem byliśmy na naukach weeknedowych trwają od 9.00 do 18 w sobotę i od 9.00 do 15.00 w niedziele, co prawda nie wiem gdzie aktualnie takie się odbywają, ale mój mąż gdzieś znalazł takie co trwają 2 dni no i pojechaliśmy aż w okolice Nowego Targu, było fajnie dostaliśmy osobne pokoje na parafii :D
butterfly111 - Wto Kwi 27, 2010 8:26 pm
Temat postu: Re: Nauki- gdzie tak, gdzie nie
Hej,
polecam Wam nauki u Dominikanów (klasztor mieści się na rogu ul. Zielonej i Wólczańskiej). Trwają 2 dni - piątek od połowy dni i w sobotę. Było to absolutnie niesamowite przeżycie intelektualne i duchowe - na prawdę można zrozumieć jak ważnym i pięknym sakramentem jest małżeństwo. Poza tym gwarantuję Wam świetną zabawę (przeor jest przedowcipnym człowiekiem), spotkanie z fantastycznym nowoczesnym małżeństwem, które opowie Wam o rodzinie. To co jednak było dla mnie osobiście najcenniejsze, to ze ktoś w końcu umiał mi pokazać Boga w codziennym życiu.
Poza tym, Dominikanie są bardzo nowoczesnymi ludźmi, i takie właśnie są nauki poprowadzone przez nich.

POLECAM, TO BYŁO COŚ FANTASTYCZNEGO.

Jestem przekonana, że nie ma ciekawszych nauk przedmałżeńskich w Łodzi.

ps: wszystkie formalności i zapisy załatwia się z przeorem na maila

paulii - Sro Kwi 28, 2010 9:07 pm

butterfly, mogłabyś podać namiary na tego Przeora?? Wiesz może czy mając takie nauki uznaje się, że wszystko (tj cały kurs) ukończone???pozdrawiam
Bian - Wto Maj 04, 2010 11:50 am

Mail do o. Karola Karbownika, który prowadzi kurs - narzeczeni.lodz@dominikanie.pl

Najbliższe zajęcia 18 i 19 czerwca. Mam nadzieję, że uda nam się na ten termin zapisać, bo słyszałam o naukach u Dominikanów wiele dobrego.

[ Dodano: Czw Maj 06, 2010 2:51 pm ]
Dostałam dzisiaj odpowiedź od o. Karola. Niestety przed wakacjami nie ma już wolnych miejsc na kurs :(

paulii - Pią Maj 07, 2010 3:19 pm

[ Dodano: Czw Maj 06, 2010 2:51 pm ]
Dostałam dzisiaj odpowiedź od o. Karola. Niestety przed wakacjami nie ma już wolnych miejsc na kurs :( [/quote]

O fajnie, że napisałaś, bo myślałam o tym kursie. A tak cóż chyba trzeba będzie wybłagać, żeby nam odpuścili...

mijo - Wto Cze 29, 2010 5:19 pm

podbijam temat... o naukach ksiadz poinformowal nas gdy podpisywalismy swistki... czas dal nam do konca lipca... szukamy nauk ekspresowych ze wzgledu na moja pracę nie moge chodzic np raz w tyg. Pomocy!
paulii - Nie Lip 18, 2010 6:47 pm

Mieliśmy fart i w Szczecinie ksiądz się zgodził na przeprowadzenie części nauk tylko nam i jeszcze jednej parze. Zatem mamy przerobione 2 tematy. Resztę zrobimy w grudniu.

Mijo w Lodzi są nauki ekspresowe w weekend. Na zajęcia w klasztorze dominikanów przy zbiegu Zielonej i Wólczańskiej zapisywać się można mailowo.Trzeba poszukać ich strony w necie tam są podane daty kiedy nauki się odbywają.

anooleczka - Sro Lip 21, 2010 9:32 am

Hej!
Ile kosztują te nauki u Dominikanów?? Mam do nich maila, ale nie lubię z takimi pytaniami do kogoś pisać. Postanowiłam zapytać się Was moje drogie forumowiczki :)

agulka1989 - Sro Lip 21, 2010 10:36 am

anooleczka, z tego co się orientuję to 70zł od osoby
anooleczka - Sro Lip 21, 2010 10:41 am

dzięki wielkie.. choć znalazłam już w innym miejscu na forum taka informacje :)
Mam jeszcze opcje taka ze znajomy ksiądz coś nam poradzi :p
Najgorsze jest to, że B. ma zaświadczenie o ukończeniu kursu- chodził do liceum katolickiego, a u mnie ksiądz w szkole odegrał się na naszej klasie i dał tylko zaświadczenie o uczestnictwie na religii :( .
Teraz trzeba coś wykombinować :)

agulka1989 - Sro Lip 21, 2010 11:31 am

anooleczka, nie wiem kiedy ślubujecie ale zajrzyj sobie tutaj:
http://archidiecezja.lodz...ursy%202010.htm

tam nauki kosztują zaledwie 15 złotych od osoby, a cały kurs trwa 3 dni...
tu masz wątek:
http://www.forum.wesele-l...opic.php?t=6097

paulii - Sro Lip 21, 2010 11:21 pm

Ja nie miałam pojęcia, że nauki są płatne... Nam ksiądz poświęcił godzinę ze swojego prywatnego czasu i nic za to nie chciał. Mało tego to było w Szczecinie, a my ślub bierzemy w Łodzi...
anooleczka - Czw Lip 22, 2010 7:50 am

agulka1989, dziękuję :)
malaboska - Czw Lip 22, 2010 10:48 am

nauki u Dominikanów czasem mogą być też bezpłatne... ja byłam w czerwcu i ksiądz, mimo zarzekania się, że o kasie to jeszcze nigdy nie zapomniał -zapomniał... W ogóle spieszył się chyba gdzieś bardzo (MŚ w RPA się zaczęły chyba wtedy), narobił rabanu, myk- myk, do widzenia... Zorientowaliśmy się z narzeczonym w drodze do domu, a jak wróciliśmy, żeby zapłacić, to nikogo w klasztorze nie było. Staliśmy tam jak pały ostatnie, dzwoniliśmy domofonem i nic. czekaliśmy na jakiegoś mejla - że tak wyszło, że gdybyście byli tak łaskawi i wpłacili... Fakt, ze zrobiliśmy przelew, ale ksiądz nie odezwał się w tej sprawie w ogóle, może sobie odpuścił?

Więc celuj, anooleczka, z kursem w rozgrywki piłkarskie :)

anooleczka - Czw Lip 22, 2010 12:07 pm

malaboska, ja chyba jednak uśmiechnę się do ks. Darka- znajomego.
I wtedy nie będziemy musieli nigdzie chodzić, prosić się :)

Pinokio - Czw Lip 22, 2010 12:07 pm

U dominikanów jest prośba o ofiarę ale nie ma obowiązkowej zapłaty.
malaboska - Pią Lip 23, 2010 7:17 pm

prośba o co łaska, nie mniej niż... :lol:
Pinokio - Pią Lip 23, 2010 9:10 pm

malaboska powyżej napisałaś, że nie zapłaciliście i nikt nie robił problemu. Wobec tego chyba niedokładnie "co łaska nie mniej niż..." Pomyśl zanim napiszesz.
malaboska - Sob Lip 24, 2010 1:16 pm

gwoli ścisłości napisałam, że zapłaciliśmy. a fakt, że prośba o ofiarę jest sformułowana bardzo konkretnie, jest faktem... co do myślenia i pisania - odmawiam wdawania się osobiste dyskusje, które nieuchronnie prowadzą do idiotycznych niesnasek.
Pinokio - Sob Lip 24, 2010 2:02 pm

Dobrze wiem co zostało powiedziane, bo tak się składa, że to właśnie ja mówiłem. Kurs u dominikanów jest finansowany przez uczestników. Jest podawany szacunkowy koszt organizacji, a każdy sam decyduje czy przekazuje pieniądze, czy nie. Wiele osób nie płaci, a inni płacą mniej i nikt ich nie pyta dlaczego. Myślę, że to dobre rozwiązanie, bo ludzie często faktycznie nie mają pieniędzy, a tłumaczenie się z tego faktu jest krępujące. Rzucanie haseł w stylu "co łaska ale nie mniej niż..." może i jest zabawne, ale w tym wypadku dezinformuje ludzi. Nie jest to sytuacja występująca na tym kursie. Co więcej w mailu przy zapisie jest fragment mówiący o sprawie pieniędzy: "(...)Państwo sami podejmujecie decyzję czy chcecie te pieniądze nam ofiarować (nie ma obowiązkowej opłaty)". To samo było powtórzone bardzo wyraźnie na początku kursu z zaznaczeniem, że nikt nie będzie prowadził ewidencji wpłat. Temat poruszony tutaj przez Panią, nie jest kwestią osobistych dyskusji, tylko publicznego sugerowania nieprawdy. Przykro mi. Może czasem jednak warto uwierzyć, że jesteście traktowani poważnie, bez naciągania i kombinowania (jak dorośli ludzie). Życzę tego z całego serca.
Magda87 - Pon Sie 02, 2010 12:59 pm

U nas rok przed slubne trzeba sie zapisac, koszt co laska ale zazwyczaj daje sie 50 zl.
espere9 - Pią Sie 06, 2010 1:15 pm

Jak długo się czeka w kolejce na nauki u Dominikanów?
Pinokio - Sro Wrz 15, 2010 4:04 pm

Nauki u dominikanów na Zielonej: 22-23.10; 19-20.11; 10-11.12. Zapisy przez internet: narzeczeni.lodz@dominikanie.pl
nolly - Czw Wrz 16, 2010 12:32 pm

witam, byliśmy na naukach u dominikanów, ale potrzebujemy jeszcze dwóch spotkań z poradni przedmałżeńskiej (u jednej z dwóch par, które prowadziły zajęcia dotyczące naturalnego planowania rodziny), macie może kontakt telefoniczny do poradni, chcieliśmy się umówić.
dzięki

akwila - Pią Wrz 17, 2010 1:00 pm
Temat postu: namiary
mail : michal@zycie.lodz.pl
nolly - Pią Wrz 17, 2010 9:48 pm

dziękuję!
adka - Wto Paź 26, 2010 11:14 pm

Hej mam pytanie co to są za spotkania w poradni przedmałżeńskiej?? to jest wszędzie wymagane?? dzięki za odpowiedź :)
Cola - Pon Sty 17, 2011 6:03 pm

Witam,
poszukuje kosciolka w ktorym zrobie szybciutko nauki przedmalzenskie najlepiej w jeden dzien gdyz praca mi nie pozowla na normalny tryb nauk... Pilnie prosze o jakies namiary i z gory dziekuje :)

onaaga - Wto Sty 18, 2011 9:49 am

otrzymałam odpowiedź od Dominikanów, czy ktoś się orientuje może czy to są "normalne" nauki, tzn. czy dostanę papier, który będzie uznany jako nauki? Bo w odpowiedzi jest coś że nie polecany jest ten kurs dla tych którzy chcą tylko papierek.
ola88 - Wto Sty 18, 2011 11:51 am

onaaga, nauki są normalne, tylko że Dominikanie mają swój "dziwny" sposób... a ten list to taki że jak się spóźnisz to już nie wejdziesz... itp.
onaaga - Wto Sty 18, 2011 11:58 am

no to się ciesze jak sa normalne, czegos takiego własnie szukałam :)
dziekuję Ci bardzo za szybką odpowiedź. A Ty byłas u nich na kursie?

ola88 - Wto Sty 18, 2011 11:59 am

Tak byłam, ale to w listopadzie 2009r.
Hellen - Wto Sty 18, 2011 12:26 pm

Ja byłam u Dominikanów teraz w styczniu i uważam je za naprawdę wartościowe.
onaaga - Wto Sty 18, 2011 12:36 pm

o to się bardzo cieszę :) bo właśnie się zapisałam - postanowiłam zaryzykować :razz:
mogę zadać Ci kilka pytań:
1. zaświadczenie jest uznawane do ślubu jak to z długich nauk?
2. nie ma problemu z ta poradnią później? Bo coś tam czytałam że można się umówić na nieodpłatne wizyty, ale nie było podanych szczegółów :(

Hellen - Wto Sty 18, 2011 12:43 pm

Byłam teraz 14 i 15 stycznia na naukach i tak jak każdy mam do odbycia jeszcze 2 spotkania w poradni z jednym z małżeństw, które były tez na kursie i prowadziły wykłady. Mamy sobie z narzeczonym wybrać do którego małżeństwa chcemy iść i już. Nie słyszałam o żadnych opłatach dodatkowych.
Zaświadczenie na pewno jest uznawane - niby czemu miało by być nie uznawane? To normalny kurs tylko weekendowy.

onaaga - Wto Sty 18, 2011 1:13 pm

dziękuję Ci bardzo za odpowiedź - uspokoiłaś mnie.
A o tym że mogą nie uznać wzięło mi się stąd, że w informacji mailowej było cos o tym że to nie są kursy tylko żeby uzyskać papier...

agulka1989 - Wto Sty 18, 2011 1:18 pm

onaaga napisał/a:
w informacji mailowej było cos o tym że to nie są kursy tylko żeby uzyskać papier...

Tak, bo niektórzy chodzą na nauki byleby tylko jak najszybciej odbębnić i dostać papierek... I myślę, że o to chodziło :)

asiaj2001 - Czw Sty 20, 2011 11:57 am

http://www.archidiecezja.lodz.pl/


Kursy i katechezy przedmałżeńskienagranie wideo
dodano: 2011-01-17 13:32:14

Nie tylko nauki weekendowe, ale też skupienia i kilkutygodniowe
przygotowanie w parafiach - to oferta parafii i wspólnot archidiecezji
łódzkiej dla narzeczonych. Poniżej terminy najbliższych spotkań.

Klasztor oo. Dominikanów, ulica Zielona 13
Weekendowe nauki przedmałżeńskie (piątek-sobota). Trwają zapisy na
terminy w dniach: 18-19 lutego i 18-19 marca.

Spotkania Małżeńskie: Wieczory dla zakochanych/Rekolekcje dla
Narzeczonych.
Uczestnicy mają pełniejszą możliwość poznania swoich cech osobowości,
oczekiwań, ustalenia wspólnej hierarchii ważności spraw w życiu.
Dowiadują się podstawowych spraw z zakresu nauki Kościoła o małżeństwie
i rodzinie.
Wieczory dla Zakochanych - 26 lutego-16 kwietnia (DA "5")
Rekolekcje dla Narzeczonych - 17-19 czerwca (Ośrodek Rekolekcyjny w
Porszewicach).
Zapisy Elżbieta i Wiesław Malinowscy tel. 609 575 950;
ew.malinowscy@gmail.com



Duszpasterstwo Akademickie "Węzeł", ul.Kopcińskiego 1/3
Katecheza przedmałżeńska obejmuje cykl 8 spotkań (kaplica Duszpasterstwa
Akademickiego "Węzeł"). Organizowane są trzy serie w ciągu roku. Zapisy
na pierwszym spotkaniu, ilość miejsc nie jest ograniczona. Początek
najbliższej serii spotkań 17 stycznia.

Ognisko Miłości w Olszy
Rekolekcje dla "tych, którzy mają się ku sobie" (z zajęciami
warsztatowymi).
"Kobieta i mężczyzna zaproszeni do dialogu", 15-17 kwietnia, 2-4
września. Współprowadzi Bogdan Kosztyła (mąż i ojciec dwojga dzieci;
teolog i psycholog) rozpoczęcie w piątek o godz. 18:00; zakończenie w
niedzielę o godz. 13:00.

Kościół oo. jezuitów w Łodzi
Weekend dla narzeczonych, 5-6 marca. Informacje i zapisy:
bkosztyla@gmail.com.



Katolicka Szkoła kontemplacji i Ewangelizacji Młodych "Dzieci Światłości"
Dwudniowy kurs dla narzeczonych. Wykłady prowadzi kapłan oraz para
małżeńska: ks. Grzegorz Korczak (wieloletni duszpasterz młodzieży, od
kilku lat odpowiedzialny za Katolicką Szkołę Kontemplacji i
Ewangelizacji Młodych "Dzieci Światłości", twórca łódzkiego Ośrodka
Pomocy Duchowej) oraz Małgorzata i Michał Owczarscy (małżonkowie,
rodzice trójki dzieci, nauczyciele naturalnego planowania rodziny, od
kilku lat prowadzący kursy oraz indywidualne spotkania w zakresie
poradnictwa rodzinnego dla narzeczonych i małżeństw).
Najbliższe terminy: 11-12 marca, 27-28 maja, 1-2 lipca, 2-3 grudnia.
Zajęcia odbywają się w piątek (17.00-21.00) i sobotę (9.00-19.00) w sali
wykładowej przy kościele Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi przy ul.
Łąkowej 27.
Szczegółowe informacje i zapisy: michal@zycie.lodz.pl lub tel. 601 05 02
08.

Parafia Matki Boskiej Jasnogórskiej
Katecheza przedmałżeńska trwa cały rok. Spotkania: każda pierwsza sobota
miesiąca, godz. 18. Na katechezę przyjmowani chętni z obszaru całej
Łodzi. Spotkania obejmują 12 tematów - można rozpocząć w dowolnym
momencie. katecheza obejmuje również spotkania z psychologiem i lekarzem.

Marcka - Pią Sty 21, 2011 10:20 am

Hej
Chciałabym się poradzić, czy znacie może jakieś Poradnie rodzinne, na terenie Łodzi, ile mniej wiecej kosztują i jak długo trwają <ile jest spoktań>. :?
Hm jak się okazało nauki nie wystarczą :zly:
Wdzięczna będę za każdą pomoc :)

Dosia_Zosia - Pią Sty 21, 2011 10:04 pm

Marcka napisał/a:
Chciałabym się poradzić, czy znacie może jakieś Poradnie rodzinne, na terenie Łodzi, ile mniej wiecej kosztują i jak długo trwają <ile jest spoktań>.


poczytaj ten wątek: http://www.forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?t=38

Marcka - Sob Sty 22, 2011 10:35 am

dzięki wielkie i sorki za przeoczenie wątku :oops:
leberka040584 - Sro Maj 11, 2011 10:13 pm

kochecka, koleżanko możesz dać namiary na te nauki w słomkowie ?
Ewelina caterin - Pią Mar 16, 2012 7:06 am

Dziewczyny a są gdzieś nauki przed małżeńskie w tygodniu??
Bo do Świąt nie mam szans na zapisanie się na weekendowe a później pracuje całe weekendy.

patafianka - Pią Mar 16, 2012 10:32 am

Byliśmy na naukach weekendowych tu jest namiar na to małżeństwo jakby któraś chciała skorzystać michal@zycie.lodz.pl odbywają się tylko 2 dni bez poradni
spinek - Sro Maj 02, 2012 11:19 am

przyspieszone są u jezuitów w łodzi, weekendowo, z założenia płatne, ale płaci się na końcu i tak naprwdę płaci ten, kto chce. ja miałam wrazenie, że na moich dużo osób nie płaciło
NatalLodz - Pon Sty 14, 2013 8:21 pm

Ekspresowe nauki mieliśmy w Łagiewnikach w klasztorze. Z tym, że na tych naukach byłam sama, narzeczony w Warszawie pracował a ja miałam wtedy już ciążę mocno zagrożoną, bardzo mocno krwawiłam i walczyliśmy o dziecko więc nauki musiały być tak na zaś niestety. Otrzymaliśmy książeczkę do poczytania o małżeństwie i obowiązkach prawach itd. Nie zapłaciliśmy nic, jedynie jak pytałam to pokazano mi puszeczkę na obiady dla biednych i że jak mam ochotę to mogę coś wrzucić. wrzuciłam 20zł i tyle. W naukach chyba najważniejszy jest ksiądz i okoliczności. Gdybym mogła jeździć czy siedzieć na naukach to pewnie nie byłoby takiej sytuacji- a że brzuszek szwankował, to był sam początek ciąży (troszkę się pośpieszyliśmy ze starankami, - miałam nawet groźbę szpitala w poniedziałek a w sobotę było wesele! więc musiałam się łapać zamienników.
asisMarti - Sro Sty 16, 2013 2:19 pm

Ekspresowo jest na siekiewicza u selezjanów - tylko trzeba się dowiedzieć terminy na stronie www lub osobiście koszt całości 100 lub jeśli tak jak my potrzebowaliśmy tylko konsultacje w poradni predmałżeńskiej 50 za 2 os. 8)
tibidibi - Pią Mar 22, 2013 11:04 am

Hej, chciałabym zapytać czy orientujecie się czy u Dominikanów w ramach tych nauk jest też pordania przedmałżeńska?
zuzia999 - Czw Sie 15, 2013 8:41 pm

ja załatwiłam u takiego małżeństwa w tygodniu i nawet narzeczony nie musiał byc ze mna...zostawiam kontakt naukidlamlodych@wp.pl, ale proszę o podpowiedź gdzie mozna równie szybko załatwic poradnie rodzinną
jolka22 - Pon Sie 19, 2013 9:57 am

Jak czytam o tych naukach, przygotowaniach, nerwach w to wszystko włożonych to aż odechciewa mi się wychodzić za mąż :P
zbranzy - Sob Kwi 12, 2014 5:28 pm

Ewelina caterin napisał/a:
Dziewczyny a są gdzieś nauki przed małżeńskie w tygodniu??
Bo do Świąt nie mam szans na zapisanie się na weekendowe a później pracuje całe weekendy.

to kwestia umówienia się z tego co wiem nie powinno byc problemu z naukami w tygodniu

ula87 - Wto Wrz 16, 2014 9:50 am

Wiem, że sa nawet wyjazdy weekendowe w ramach nauk przedmałżeńskich, popytaj w parafii :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group