Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Nauki przedmałżeńskie - Polecam nauki w Zgierzu

IzaS - Czw Kwi 19, 2007 8:39 am
Temat postu: Polecam nauki w Zgierzu
Polecam nauki w Zgierzu w Kościele na Placu Jana Pawła. Traficie bez problemu jadąc ul.Łódzką , widać kościół z daleka. Trwają rzeczywiście 3 dni i kosztują 15 zł od pary !! !!!!! Ksiądz prowadzący bardzo do rzeczy, po studiach medycznych, wykładał i ma kontakt z ludźmi. Jeździliśmy 3 dni pod rząd na 19, spędzaliśmy tam niecałą godzinkę. Właśnie skończyły sie nauki trwające od 16 04 - 18 04. I z tego co mi wiadomo następne odbędą się we wrześniu.
magda26 - Czw Kwi 19, 2007 11:53 am

Też polecam:)
lmyszka - Czw Kwi 19, 2007 6:21 pm

i ja polecam :) ksiądz bardzo dowcipny :)
Madjarica - Czw Kwi 19, 2007 9:40 pm

Taaaak... bylo bardzo w porzadku i bardzo ekspresowo.
Swoja droga, zastanawiam sie, ile osob z tego tlumu dowiedzialo sie o naukach z forum :)

A jedzie ktos z Was do tej poradni?

magda26 - Wto Kwi 24, 2007 12:01 pm

Tak,my chcemy się wybrać.I tak nauki były ekspresowe,więc na jeszcze jedno spotkanie można się wybrać.Poza tym chcemy mieć czyste sumienia... :) pozdrawiam
maddy - Wto Kwi 24, 2007 9:56 pm

A czy wiecie może czy te nauki będą się odbywać jeszcze przed wakacjami? Czy tylko we wrześniu?
Madjarica - Sro Kwi 25, 2007 11:02 pm

My, dla świętego spokoju i czystego sumienia pojechaliśmy do tej poradni - ale to był pierwszy i ostatni raz - bo spotkan to w ogóle powinno być razem 3 - jedno grupowe i dwa indywidualne. Ale ja na pewno nie będę sobie "mierzyć temperatury i sprawdzać śluzu" - tak jak to nakazała robić Pani, bo osobiście nie wierzę w naturalne planowanie rodziny i ufam tylko małym tableteczkom, ;) wiec nie mam o czym z Panią dyskutować :) .
karola8207 - Pon Sty 21, 2008 10:33 pm

Witam, odświeżę trochę ten temat
najbliższy termin nauk to 31.03- 02.04. 2008
bez zapisów i wszyscy chętni mogą przyjść, ceny nie znam,
informacja o naukach była na tablicy ogłoszeń, pozdrawiam

kleofaska - Wto Sty 29, 2008 4:08 pm

A powiedzcie, czy ksiadz z parafii w której będe miała ślub, nie będzie robił problemów, że nauki były naumiane gdzie indziej??
karola8207 - Wto Sty 29, 2008 11:09 pm

Nie wiem, ale wydaje mi sie, że nie, bo przecież nie w każdym kościele są nauki.
my bierzemy ślub w kościele pw. ?w. Antoniego i tak ten ludzik w kancelarii sam dał namiary na inne kościoły.
nic o Zgierzu nie mówił, ale co to za różnica w Łodzi czy nie?
my idziemy tam, bo szczerze powiedziawszy 3 spotkania bardziej nas zachęcają niż np. 7-10.

Kati - Sro Sty 30, 2008 7:32 am

Proboszcz w Zgierzu jest ok ! pomocny i mało upierdliwy ;)
iza77 - Sro Sty 30, 2008 10:02 pm

karola8207 napisał/a:
Witam, odświeżę trochę ten temat
najbliższy termin nauk to 31.03- 02.04. 2008
bez zapisów i wszyscy chętni mogą przyjść, ceny nie znam,
informacja o naukach była na tablicy ogłoszeń, pozdrawiam



Witam:-)
czy ta data rozpoczecia kolejnego kursu jest pewna?
bo nam by bardzo zalezalo, zeby zaliczyc taki 3-dniowy kurs i miec to z glowy.
Pozdrawiam

karola8207 - Sob Lut 02, 2008 8:40 pm

skoro wywiesili taką informację to pewnie tak.
Nam tez zależy na tym żeby załatwić to w ciągu 3 dni

milcza3j - Sro Lut 20, 2008 5:42 pm

kurcze mi tez by strasnzie zlaeząlo na tym by wziąśc udizął w tych naukach..ale na którą godzinę tam trzeba sie wybrac??i naprawde nie trzeba się zapisywać?
magda_lukasik - Pon Lut 25, 2008 6:52 pm

Witam,
przy kościele znajduje się informacja że kurs rozpoczyna sie 1.04 i trwa to 3.04, ale jest również informacja o tym że każda para powinna przed kursem odbyć 3 spotknia w poradni rodzinnej w dowolnej parafii, czy ktoś się orientuje o co chodzi?
pozdrawiam

Mariola - Pon Lut 25, 2008 8:05 pm

magda_lukasik jak juz byłaś i widziałaś taką informacje to trzeba było się dopytać
magda_lukasik - Wto Lut 26, 2008 12:36 pm

Mariola napisał/a:
magda_lukasik jak juz byłaś i widziałaś taką informacje to trzeba było się dopytać


no wlasnie problem polega na tym że nie byłam tylko mój przyszły mąż był i zrobił zdjęcie tej wywieszki :) a jak wiadomo mężczyźni nie są tak dociekliwi

Agha - Pon Mar 03, 2008 6:48 pm

Zaczerpnięte ze strony parafii:
Kurs przedmałżeński. Przygotowanie bezpośrednie

01 - 03. 04. 2008 godz. 1900

Sala Domu Parafialnego, Pl. Jana Pawła II 11/13



1. Uczestniczyć może każdy chętny, bez wcześniejszych zapisów



2. Do dnia rozpoczęcia Kursu każda para narzeczonych powinna odbyć

trzy spotkania w Poradni rodzinnej, w dowolnej parafii



3. W sprawach duszpasterskich nr tel. Ks Proboszcza (0 42) 716 33 18

lub kom 508 132 288

asienka - Wto Mar 25, 2008 8:12 pm
Temat postu: Nauki w Zgierzu
Cześć,
dzwoniłam do księdza i otrzymałam informację, że wizyta w poradni nie jest konieczna.

Pozdrowienia

karola8207 - Pon Mar 31, 2008 10:09 pm

ehhh, a my trąbki dwie byliśmy przekonani, że nauki zaczynają sie dziś, więc pojechalismy.
ale jutro też tam będziemy... :D
nawiasem mówiąc, 4 inne pary też były pewne że nauki zaczynają sie juz dzis

[ Dodano: Pią Kwi 04, 2008 1:53 pm ]
pozdrawiam, nauki dobiegły końca, koszt 3 spotkań to 15 złoty od pary.
na zaświadczeniu jest napisane,
" przygotowanie bezpośrednie do sakramentu małzeństwa ( trzy spotkania) bez konsultacji w Poradni Rodzinnej."

jakby ktos miał do nich jakieś pytania podaje tel.(042) 716 33 18
i adres e-mail: swkatarzyna@poczta.onet.pl

elka85 - Sro Kwi 23, 2008 12:24 pm

Karola napisz jeśli możesz jak wyglądają te nauki - czy są fajnie prowadzone, czy coś dają czy to tylko taka formalnośc... Sama będę chyba odbywała tu nauki, bo to moja parafia i jestem ciekawa, czy warto :)
martynahehe - Sro Kwi 23, 2008 7:57 pm

Dzwoniłam tam ;( niestety kolejne nauki dopiero we wrześniu
karola8207 - Sro Kwi 23, 2008 11:25 pm

hej, nauki były prowadzone w fajny sposób, z dowcipnym księdzem. czy to była tylko formalność to trudno mi powiedzieć, bo nie mam porównania.
ale jak dla mnie to nauki, czy trwają 3 dni czy 7 tygodni to bez znaczenia. robiliśmy je dla papierka.

sloter - Wto Kwi 29, 2008 1:58 pm
Temat postu: prośba o zorganizowanie grupy na kurs przedmałżeński
Hej,

A może zbierzemy się w więcej par i poprosimy księdza proboszcza ze Zgierza o zorganizowanie takiego kursu? Powiem szczerze, że w Łodzi nie ma nigdzie przyśpieszonego weekendowego kursu przedmałżeńskiego, a My tylko taką mamy możliwość:( Podejrzewam, że takich par jest sporo więcej, więc zgrajmy się większą paczką i poprośmy i zorganizowanie dla nas takiego kursu.

Co wy na to?

justi_21 - Nie Maj 11, 2008 9:02 pm
Temat postu: polecam
my też byliśmy na tym kursie 1-3 kwietnia :) i szczerze je mogę polecić, nasz proboszcz nawet nieźle je prowadzi :D a co najważniejsze są krótkie :) pozdrawiam
krzychu_22 - Pon Maj 12, 2008 7:20 am

Jak by ktos wiedzial gdzie w maju mozna zrobic przyspieszony to dajcie znac bo jeste chetny :]
sipek - Sro Maj 14, 2008 6:16 pm

Ja się piszę!!!

Dajcie znać jak coś będzie .... - Niestety tylko w weekendy ;-(

ola24 - Sro Maj 14, 2008 6:56 pm

:mrgreen: My polujemy na taki w miarę nie długi kurs, jak ktoś coś wie o terminach to prosze dajcie znać, może jakaś grupę zbierzemy?!
ciacho3k - Wto Maj 20, 2008 10:06 pm

Witam!
My rowniez jestesmy zainteresowani odbyciem kursu przyspieszonego - za wszelkie informacje na temat najblizszych terminow w Lodzi i okolicach bedziemy bardzo wdzieczni :)

ciacho3k@poczta.onet.pl

ola24 - Sro Maj 21, 2008 6:11 pm

może uda mi się coś wykombinować to dam znać
elka85 - Pon Maj 26, 2008 12:34 pm

Daj daj bo widzę, że jest sporo chętnych :)
Misiuniaaaa - Sob Maj 31, 2008 11:23 pm

No i co z tymi kursami? Wie ktoś cokolwiek???
styczniówka - Wto Cze 03, 2008 4:25 pm

Witam serdecznie jestem tu nowa, ale też piszemy się na taki kurs. Co prawda ślub dopiero w styczniu, ale wolałabym już mieć to za sobą.
Dziewczyny dajcie znać jak będziecie miały jakieś wieści :)

ciacho3k - Czw Cze 05, 2008 11:46 am

Witam!
My wlasnie zapisalismy sie na jednodniowy kurs przyspieszony w Warszawie - cena co prawda 150zl ale jak komus rzeczywiscie zalezy na czasie to chyba warto...

Adres nie chce przejsc wiec podam z odstepami
www dybow net / katechezy.htm

Informacje o tym kursie znalazlem wczoraj w internecie ale na stronie byla informacja ze skonczyli zapisy i brak miejsc, a dzisiaj wszedlem i pojawilo sie info ze prowadza zapisy na 14.06 i z opinii innych osob wynika, ze jak organizuja kurs to na stronie pojawia sie informacja o zapisach i terminie.
Wszelkie informacje na ich stronie i ja osobiscie na razie tylko tyle wiem, jakby ktos byl chetny to moge po zakonczonym kursie ewentualnie cos wiecej sie wypowiedziec

Pozdrawiam!

ola24 - Czw Cze 12, 2008 4:26 pm

Kurcze z tymi kursami to można dostać... U mnie Warszawa odpada, ale w Łodzi ok, wie ktoś coś o przyspieszonym na który można się jeszcze zapisać w Łodzi lub Zgierzu?
dalenka - Nie Cze 29, 2008 9:50 am

Czy udało się zorganizować w Zgierzu dodatkowy termin spotkań? Bo jeśli tak, to może byliby chętni na jakiś wakacyjny...
gosc - Nie Cze 29, 2008 7:26 pm

Przypominam, że ten wątek dotyczy wyŁącznie kursów w Zgierzu. Jeśli kogoś interesuje kurs przyspieszony w Łodzi (lub okolicach) zapraszam do tego wątku
Zabka24 - Pią Lip 18, 2008 11:14 am
Temat postu: Nauki w Zgierzu
Witam, wszystkich !! !

Zainteresowały mnie te nauki w Zgierzu, bo przedewszystkim zależy mi na tym żebyśmy nie musieli zwalniać się z pracy lub jeżdzić do Warszawy żeby odbyć nauki !! !

Ja wychodze za mąż dobiero w kwietniu, ale wolała bym zająć się tym wcześniej, bo z tego co widzę to odbywają się we wrześniu i w kwietniu, więc pasował bymi wrześeń..
Więc jeśli będziecie coś slyszeli na ten temat to prosze o informacje!!!

Pozdrawiam

szept - Sro Lip 23, 2008 5:11 pm

Wejdź na stronę internetową parafii ?w. Katarzyny-tam wszystko powinno być
doni_iza - Czw Lip 24, 2008 9:06 am

http://www.archidiecezja....rzyna/index.htm Sama jestem zainteresowana odbyciem nauk przedmałżeńskich w Zgierzu i oto stronka parafii. :)

[ Dodano: Pon Sie 04, 2008 7:32 pm ]
Dziś podjechaliśmy do parafii i oto co wiem.
Najbliższe nauki odbędą się w terminie 01.09-03.09 codziennie o 19.00, w sali Domu Parafialnego w Zgierzu na Placu Jana Pawła II 11/13.

Uczestniczyć może każdy chętny bez wcześniejszych zapisów.
Do dnia rozpoczęcia kursu każda para narzeczonych powinna odbyć 3 spotkania w poradni rodzinnej, w dowolnej parafii.

*Motylek* - Wto Sie 05, 2008 10:38 am

No ale powyżej ktoś pisał, że dzwonił tam i mu powiedzieli, że tej poradni teraz odbębniać nie trzeba...
elka85 - Wto Sie 05, 2008 11:29 am

No to pewnie się spotkamy 1 września na naukach :P
a tej poradni nie można po odbyciu nauk załatwic?

doni_iza - Wto Sie 05, 2008 11:48 am

No rzeczywiście na górze jest napisane, że nie jest konieczna, na ogłoszeniu było, że trzeba ale może jak się zagada to pozwolą bez :)
Elka85 fajnie, że się spotkamy. Motylku Wy tez będziecie? :D

*Motylek* - Wto Sie 05, 2008 9:32 pm

No właśnie niestety nie, bo mój ukochany pracuje na popołudnie akurat :( I kończy dopiero o 21.30. Szkoda, bo te 3 dni brzmiały zachęcająco.
styczniówka - Pon Sie 18, 2008 12:09 pm

I my meldujemy się 1-go na naukach w Zgierzu i też będziemy kombinować z tą poradnią.
:smile:
A czy wiecie jakie są koszty tych nauk?

marysia - Pon Sie 18, 2008 4:38 pm

styczniówka napisał/a:

A czy wiecie jakie są koszty tych nauk?


podobno 15zł


My też musimy pomyśleć czy już teraz nie wybrać sie na te nauki bo co prawda mamy ślub za rok ale ciort wie kiedy będą następne i czy będziemy mieli wtedy głowę i czas na nie :)

styczniówka - Pon Sie 18, 2008 6:59 pm

Marysia dziękuję za informację :)
Jak 15 zł to idziemy na pewno :smile:

marysia - Pon Sie 18, 2008 8:14 pm

oczywiście to jest cena od pary gdyby ktoś miał wątpliwości :razz:
Misiuniaaaa - Wto Sie 19, 2008 9:39 pm

Kurcze, będę musiała spróbować zamienić w pracy żeby zdążyć, ale postaram sie. Dobrze byłoby mieć to juz za sobą.
Malwina_łódź - Sro Sie 20, 2008 10:37 am

Trzeba mieć zaliczoną tą poradnię czy nie?
Chyba się skusimy z narzeczonym na te nauki, żeby już było z głowy ;/

*Motylek* - Sro Sie 20, 2008 11:19 am

Szkoda, że to nie jest piątek, sobota, niedziela - wtedy też byśmy poszli... A tak musimy czekać do następnego razu. Jak byście były, to spróbujcie się dowiedzieć, kiedy planują następne. OK? Byłabym wdzięczna.
doni_iza - Czw Sie 21, 2008 10:14 am

Dziewczyny niestety my nie weźmiemy udziału w tych naukach. Mój K. niedawno zmienił zmiany, no i jak wczoraj spojrzeliśmy w kalendarz to się okazało, że pracuje w tych dniach na popołudnie, więc nie ma szans abyśmy dotarli. :( ehh szkoda mi bardzo, bo myślałam że poznam kilka forumek, no i że będziemy mieli nauki z głowy . :doubt:
elka85 - Wto Sie 26, 2008 6:16 pm

Byłam dzisiaj u proboszcza zapytac jak z tą poradnią i mówił, że nie ma problemu, można ją zaliczac poźniej :)

Tak więc kto z forum planuje się zjawic ?? :smile:

gosc - Pią Sie 29, 2008 9:52 pm

Przypominam, że jest to wątek informacyjny dotyczący kursu w Zgierzu. Informacjami nic nie wnoszącymi do tematu, np. kto będzie na kursie, proszę wymieniać się na prv.
styczniówka - Wto Wrz 02, 2008 8:24 pm

Informacja przydatna dla wszystkich tych, którzy nie uczestniczą w obecnie trwających naukach. Kolejne będą najprawdopodobniej w pierwszym tygodniu po Wielkanocy :]
Misiuniaaaa - Czw Gru 18, 2008 11:19 pm

Ma może ktoś z Was jakies najnowsze wieści odnośnie tych kursów po Wielkanocy?
doni_iza - Pią Gru 19, 2008 8:29 am

My tez będziemy się wybierać na te nauki po Wielkanocy, jak będę w Zgierzu to sprawdzę kiedy dokładnie się odbędą.
Misiuniaaaa - Pią Gru 19, 2008 9:04 pm

To napisz mi Doni bo my musimy się na nie załapać, to już naprawdę ostatni dzwonek.
Kiniusia - Wto Gru 30, 2008 1:37 pm

Ja także byłabym wdzięczna za informację:)
Kati - Wto Gru 30, 2008 1:44 pm

Zawsze można zadzwonić i zapytać :cool: tel. 716 33 18
Kiniusia - Wto Gru 30, 2008 1:51 pm

Dziękuję Kati za telefon,później zadzwonię i jak już będę wiedziała to oczywiście podzielę się informacjami:)

[ Dodano: Wto Gru 30, 2008 4:29 pm ]
No dziewczyny dodzwoniłam się do kancelarii i od razu do Was piszę.
Nauki przedmałżeńskie odbędą się po I niedzieli po Wielkanocy.
Powiedziano mi,że w styczniu pojawi się informacja na ich stronie internetowej,która już została podana w temacie.
Pozdrawiam.

[ Dodano: Sob Sty 10, 2009 1:25 pm ]
Nauki odbędą się w dniach 20-23 kwietnia 2009 roku w Sali Domu parafialnego w Zgierzu,plac Jana Pawła II 11/13. Do dnia rozpoczęcia kursu para narzeczonych powinna odbyć 3 spotkania w poradni rodzinnej w dowolnej parafii.

Misiuniaaaa - Wto Sty 13, 2009 8:40 am

No my na pewno będziemy! Nie ma w sumie innego wyjscia.
joli - Wto Mar 17, 2009 6:04 pm

My chyba też będziemy. Jesteście pewne,że wizytę w poradni należy odbyć przed kursem? Znajomi w zeszłym roku byli w poradni po zajęciach.
elka85 - Wto Mar 17, 2009 6:28 pm

Teoretycznie powinno się je odbyć przed naukami ale proboszcz nie robi absolutnie żadnych problemów jeśli jeszcze się ich nie ma :) A nauki mogę spokojnie polecić - jest miło, dowcipie i szybko (może nawet troszkę za szybko :smile: )
zwyklaszaramysz - Czw Mar 19, 2009 12:25 pm

Cześć .U nas w kościele są nauki przedmałżeńskie (5 spotkań po 1 h zegarowej w tym 2 spotkania będą dotyczyły poradni )Ksiądz nawet powiedział że jeśli ktoś ma juz nauki a niestety nie zaliczył poradni to spokojnie może przyjść na 2 ostatnie spotkania .Ogólnie u mnie w kościele św.Antoniego faktycznie nauki przebiegają w bardzo miłej atmosferze a nie tak jak słyszalam i naczytałam się również że jest to wręcz "katorga"Jestem pod wrażeniem ,ponieważ ksiądz doskonale zdaje sobie sprawe z tego że każdy ma swoje życie ,może być zmęczony po pracy i jak to ładnie ujął nie bedzie nam aż tak truł po czym po godzinie stwierdził że miło bylo ale czas to zakonczyć wiec w każdym kościele inaczej a i nawet mądrych rzeczy można sie dowiedzieć .Wiec nie taki diabeł ;) straszny !!
doni_iza - Wto Kwi 21, 2009 9:14 am

Wczoraj byliśmy na pierwszych naukach przedmałżeńskich w Zgierzu. Było nawet fajnie, prawie ciągle się śmiałam. Całość trwała ok 45 min., ksiądz opowiadał o formalnościach wplatając różne przykłady i opowiadając historyjki z życia. Kolejne spotkanie dziś, jutro ostatnie i dostaniemy papierek :) . Wszystkim polecam nauki w św. Katarzynie w Zgierzu :) .
Karolka_23 - Wto Kwi 21, 2009 5:39 pm

My również byliśmy wczoraj na naukach w Zgierzu.
Proboszcz prowadzi je krótko, na temat i z humorem, a poradnię rodzinną można zaliczać po kursach.
Tak jak napisała doni-iza śmiechu było troszeczkę, z tego też powodu będę je wspominać miło a nie jak jakieś "zło konieczne"
Polecam wszystkim :)

joli - Sro Kwi 22, 2009 6:02 am

Rzeczywiście nauki mijają bezboleśnie :) Ale nic ciekawego to my się tam nie dowiemy ;)
Krolewiena - Czw Kwi 23, 2009 11:22 am

My również wybraliśmy nauki przedmałżeńskie w Zgierzu i z czystym sumieniem polecam. Ksiądz jest osobą konkretną, rzeczową a i mimo już sędziwego wieku, humor go nie opuszcza. Miło będziemy wspominać te lekcje, zwłaszcza, że cały kurs nie miał formy rygorystycznego kazania a rozmowy czy porady opartej na doświadczeniach proboszcza. Wczoraj, gdy ksiądz wypisywał zaświadczenia, zbulwersował mnie jeden fakt. Proboszcz prowadzący kurs nie mówił o pieniądzach i daliśmy co łaska. Niestety sporo osób niezbyt dorośle wg mnie do tego podeszła, uznawszy, iż skoro proboszcz nic nie mówił, to nic nie zapłacimy. Uważam, że wrzucenie 10 czy 20zł na potrzeby kościoła nikogo specjalnie nie zubożeje a będzie to mała forma podziękowania pieniężnego dla Księdza, który jednak poświęcił dla Nas swój czas. Jak pewnie wiecie większość kursów w innych parafiach to spory koszt rzędu 70 czy 100zł. Może Was dziewczyny to jakoś specjalnie nie ruszyło, ale ja się naprawdę zdenerwowałam na pazerność i ludzkie skąpstwo.
doni_iza - Czw Kwi 23, 2009 12:54 pm

Krolewienna też zwróciłam na to uwagę, niezbyt mi się to podobało i w zupełności się z Tobą zgadzam.
Za to proboszcz zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie, spodobało mi się jego podejście do wielu spraw, większość księży powinno się od niego uczyć i brać przykład.

joli - Pią Kwi 24, 2009 10:16 am

Podejrzewam, że sporo osób mogło zapomnieć o opłacie, gdyż nie było o niej mowy. My zreflektowaliśmy się przed samym wejściem do Kancelarii, że wypada zapłacić.
Aga1986 - Pią Lis 20, 2009 4:31 pm

12,13,14 kwiecień 2010 o godz 19 zaczynają się nauki na 2010, nic wcześniej nie będzie, dzwoniłam do kancelarii coś może się jeszcze zmienić, także lepiej spr na stronie, ale nie powinno. Zajęcia trwają 45 min, 15zl od osoby. Potem trzeba jeszcze zrobić poradnię teoretycznie. Ja nauki już mam, ale mój Ł jeszcze nie, skoro spotkania są takie krótkie to będę mu towarzyszyć i na pewno zrobimy nauki właśnie tam :) żadnych zapisów nie ma.
agulka1989 - Czw Gru 03, 2009 3:08 pm

No to chyba będę musiała się wybrać... Mój Z nauki już ma, bo miał w technikum ale ja niestety nie :(
kocur - Sro Lut 03, 2010 12:36 pm

Potwierdzam, termin 12,13,14 kwietnia, godz. 19. Moi znajomi byli na tych naukach w zeszłym roku, byli bardzo zadwoleni. Ksiądz w porządku, no i ekspresowo. Mam tylko nadzieję, że termin nie ulegnie zmianie. :?
Aga1986 - Sro Lut 03, 2010 1:08 pm

kocur, jak bedziesz cos wiedziec o zmianach to pisz :)
mjmj2010 - Pią Lut 19, 2010 10:31 am

Czy te nauki w Zgierzu sa honorowane przez łódzkie kościoły? Podejrzewam, że tak ale chcę się upewnić.
Misiak87 - Pią Lut 19, 2010 10:57 am

Z tego co wiem, nauki można odbyć wszędzie, byle je odbyć. ;)
I myślę że są honorowane, w końcu w temacie wypowiada się większość dziewczyn biorących ślub w Łodzi.

Aga1986 - Pią Lut 19, 2010 3:13 pm

mjmj2010, u mnie w parafii Św. Antoniego na pewno, a Pan z kancelarii jak usłyszał jakie ekspresowe te nauki to aż poprosił mnie o dokładne namiary żeby móc mówić innym Parom Młodym :razz: także myślę, ze wreszcie Łódzkich parafii również :)
mjmj2010 - Pią Lut 19, 2010 3:45 pm

dzieki za odpowiedzi :) Mam nadzieję, że w Katedrze nie będą krzywo patrzeć, że odbębniliśmy tylko 3 spotaknia.
Aga1986 - Pią Lut 19, 2010 4:11 pm

ale tam na ty świstku chyba nie będzie takiej informacji :/ z reszta nie wiem ... :roll:
Martita - Pią Lut 19, 2010 4:18 pm

zaswiadczenie honorowane jest wszedzie. Ilosc spotkan nie byla zaznaczona na kartce. U nas nie bylo spotkania w poradni rodzinnej ale zostalismy zobowiazani do takiej wizyty po odebraniu zaswiadczen... ja tez polecam. szybko i przyjemnie. Jak nawet nie jest sie na wszystkich spotkaniach to nie ma problemu z zaswiadczeniem.
Aga1986 - Pią Lut 19, 2010 4:23 pm

tam też nie będzie zaliczona poradnia, ale u nas w parafii Pan z kancelarii powiedział, ze jeśli ja będę chodziła z narzeczonym na nauki to poradnia już nie musi być (oczywiście z przymrużeniem oka to powiedział :wink: ) a ja nauki już mam dlatego postawił taki warunek
agulka1989 - Pią Lut 19, 2010 5:59 pm

a ktoś wybiera się w kwietniu na te nauki do zgierza??
Aga1986 - Pią Lut 19, 2010 6:19 pm

my się wybieramy :)
agulka1989 - Pią Lut 19, 2010 6:44 pm

no to się spotkamy, bo my z Z. też idziemy :)
Aga1986 - Pią Lut 19, 2010 7:37 pm

no to super :) bardzo się cieszę :)
bazyl - Nie Lut 21, 2010 5:19 pm

nauki z tego co wiem można zrobić gdziekolwiek się tylko chce i wszędzie powinny być honorowane bez problemu :)
pestka - Nie Lut 21, 2010 7:37 pm

Ja też chciałam iść, ale oboje pracujemy do późna we wtorki, więc nie wiem czy damy radę. :(
pszczółka - Sro Mar 24, 2010 7:30 pm

Czy takie nauki są bezterminowe?
sheria - Sro Mar 24, 2010 7:58 pm

To chyba zależy od księdza, który udziela ślubu.

Proboszcz mojej parafi powiedział mi, że od dostania "żółtych papierów" mineło niewiele czasu i nauk przedmałżeńskich innych nie wymaga. Chyba, że mamy taką potrzebę, wtedy wystarczy się do niego zgłosić na rozmowę :)

Misiak87 - Sro Mar 24, 2010 8:34 pm

Cytat:
Czy takie nauki są bezterminowe?


W Łagiewnikach kręcił nosem, że mój K ma nauki z 2004 roku, ale w końcu powiedział, że nauki to nasz wybór i nasza wola, i zaakceptował. Ale generalnie:

sheria napisał/a:
To chyba zależy od księdza, który udziela ślubu.

marta_ - Sob Kwi 10, 2010 2:14 am

Potwierdzam termin nauk przedmałżeńskich w Zgierzu w Św. Katarzynie, na Placu Jana Pawła II
12, 13, 14 kwiecień
godzina 19

Truskaweczka11 - Sob Kwi 10, 2010 1:22 pm

a czy ktoś wie gdzie te nauki się będą odbywać? bo na stronie parafii w zakładce kursy przedmałżeńskie jest wpisana sala Domu Parafialnego,a w aktualnościach kościół...:)
agulka1989 - Sob Kwi 10, 2010 1:40 pm

Truskaweczka11 napisał/a:
ktoś wie gdzie te nauki się będą odbywać? bo na stronie parafii w zakładce kursy przedmałżeńskie jest wpisana sala Domu Parafialnego,a w aktualnościach kościół

też jestem ciekawa...

marta_ - Nie Kwi 11, 2010 10:53 pm

Ja też mam informację, że w sali domu parafialnego. Ale spokojnie, na pewno jak nie tu to tu i się znajdziemy :)
agulka1989 - Nie Kwi 11, 2010 11:31 pm

mam nadzieję, że z powodu żałoby nie są odwołane te nauki...

a może my, forumki spotkamy się np o 18.45-50 przed tymi wielkimi schodami i razem pójdziemy??
bo szczerze mówiąc jestem troszkę przerażona bo nie wiem gdzie jest ta cała sala parafialna... :roll:

marta_ - Pon Kwi 12, 2010 1:28 am

Sala parafialna znajduje się za kościołem, ale dobry pomysł razem raźniej heheh
o ile misiak mój się wyrobi i się nie spoźnimy to będziemy przed 19stą pod schodami
zatem do zobaczenia :)

agulka1989 - Pon Kwi 12, 2010 9:37 am

marta_ napisał/a:
Sala parafialna znajduje się za kościołem,

za kościołem w sensie, trzeba wejść po tych schodach i iść "na tyły" kościoła? czy jakoś inaczej?
wiem, że mają być jeszcze dwie forumki- Aga1986 i amazonka. Może uda nam się pod tymi schodami spotkać :) ja jestem przerażona...

Butterfly84 - Pon Kwi 12, 2010 10:01 am

My też się wybieramy i myślę, że spotkanie przed kościołem to dobry pomysł. Do zobaczenia :-)
marta_ - Pon Kwi 12, 2010 12:30 pm

Za kościołem w sensie nie po schodach tylko uliczką z prawej strony schodów kawałek trzeba przejść i tam znajduje się dom parafialny. Tak to dobry pomysł żeby pod schodami się spotkać. Do zobaczenia :)
agulka 1989 nie ma czego się bać, to nauki przedmałżeńskie, nie egzamin maturalny hehe damy radę, wysłuchamy i będzie dobrze :)

agulka1989 - Pon Kwi 12, 2010 1:08 pm

noo to w takim razie do zobaczenia (mam nadzieję) pod schodami około 18.45-50 :)
marta_, czego byś nie napisała to i tak mam stresa :lol: no ale jutro będzie lepiej :wink:

marta_ - Pon Kwi 12, 2010 9:03 pm

Dziewczyny wpadłam z moim misiakiem jak wszyscy wchodzili do kościoła, więc przepraszam za spóźnionko.
agulka1989 chyba nie było tak źle ;)
ja i misiak strasznie zmarzliśmy w tym kościele, zaraz w domku herbatka z cytrynką :)

agulka1989 - Pon Kwi 12, 2010 9:09 pm

marta_ napisał/a:
agulka1989 chyba nie było tak źle ;)

mnie się podobało :) ksiądz mówił całkiem sensowne rzeczy :)
i ile było ludzi... szok :o myślałam że może z 10 par będzie a tu pełen kościół...


ale my też strasznie zmarzliśmy. Nawet się śmiałyśmy z Agą1986 że jutro przynosimy koce i herbatę :smile:

aż strach pomyśleć ile będziemy czekać jutro na te zaświadczenia przy takiej ilości ludzi... :roll:

ale ogólnie pozytywnie :)

Aga1986 - Pon Kwi 12, 2010 9:44 pm

ja dopiero teraz przeczytałam o spotkaniu przed kościołem itp :) ale z Agulką i tak się znalazłyśmy :D
jestem bardzo mile zaskoczona podejściem księdza i tym jak szybko i sensownie potrafi przekazać najważniejsze informacje, jeszcze tak na luzie, po ludzku, naprawdę w porządku ksiądz :smile:
oooooooooooooooooooogrom ludzi :/ jak na normalną mszę !! no w szoku byliśmy, ale cóż taka okazja do szybkiego i taniego zdobycia nauk to nie często się zdarza więc i chętnych nie brakuje :D
agulka1989 napisał/a:
my też strasznie zmarzliśmy. Nawet się śmiałyśmy z Agą1986 że jutro przynosimy koce i herbatę :smile:
tak tak herbatka wskazana, może nawet z prądem :wink: :D
jutro ubierzemy się na pewno cieplej, zwłaszcza ze prawdopodobnie potrwa to o wiele dłużej bo zaliczymy od razu środowe spotkanie no i wypisanie tych zaświadczeń dla takiego tłumu :? ech :/ będzie ciężko...

marta_ - Pon Kwi 12, 2010 10:02 pm

Ksiądz, prawdopodobnie ze względu na żałobę narodową, był dzisiaj .. jakby to powiedzieć... heh normalnie trzymają się go żarty i to czasami ostre hehe
znajomi byli rok temu we wrześniu, było mniej ludzi i spotkanie było w sali parafialnej, cała sala nie mogła ze śmiechu..
pytałam misiaka czy miał "naświetlane jądra" (cytat proboszcza), bo jakby to zataił przede mną to przecież małżeństwo nie ważne ;)

amazonka - Sro Kwi 14, 2010 7:57 pm

Oczywiście, jak zwykle nie miałam czasu tu zajrzeć i ze spotkania d**a :D

Ale i tak Agulkę pod kancelarią na schodach spotkałam i choć ona nie wiedziała, że to ja, to ja ją poznałam 8) Nawet Łobuzowi kazałam trochę nad nią parasol trzymać, ale trochę za mały był :D I owszem, ksiądz niezły, zwłaszcza, że "do burdelu chodzić to bardzo niedobrze" :smile:

agulka1989 - Sro Kwi 14, 2010 8:06 pm

amazonka napisał/a:
Agulkę pod kancelarią na schodach spotkałam i choć ona nie wiedziała, że to ja, to ja ją poznałam 8)

nooo to nie trzeba było się ujawnić?? :(
amazonka napisał/a:
Łobuzowi kazałam trochę nad nią parasol trzymać, ale trochę za mały był :D

ja próbowałam się wcisnąć do kogoś pod parasol i w pewnym momencie nad głową miałam dwa :mrgreen: ale kurczę 4 osoby pod jednym parasolem to za dużo i później już sobie mokłam :wink:

amazonka - Sro Kwi 14, 2010 8:17 pm

agulka1989 napisał/a:
i w pewnym momencie nad głową miałam dwa :mrgreen:


W tym jeden nasz :D

agulka1989 - Sro Kwi 14, 2010 8:42 pm

amazonka napisał/a:
agulka1989 napisał/a:
i w pewnym momencie nad głową miałam dwa :mrgreen:


W tym jeden nasz :D


ten po lewej czy ten po prawej?? :mrgreen:

amazonka - Sro Kwi 14, 2010 8:43 pm

Ten po prawej. :D

Zaraz nas tu zjadą za OT :D

Kami88888 - Pią Kwi 23, 2010 4:21 pm

Tez bylismy na tych naukach w zgierzu:)
Margolcia TT - Wto Kwi 27, 2010 1:44 pm
Temat postu: Polecam
Polecamy nauki w Zgierzu u proboszcza Stróżki. My byliśmy teraz w kwietniu. Swietny ksiądz, nauki mimo że ekspresowe to bardzo treściwe i z HUMOREM. Ksiądz za pan brat w komputerem i netem...wiec podziekowałam meilem za świetne nauki...odpisał oczywiście z humorem. Polecam (i nie martwcie sie o cene:)
asinek - Pią Maj 21, 2010 9:31 pm

:?: Czy ktoś zna terminy w jakich odbywają się nauki w tym kościele ?? ?? Najbliższe rozumiem, że dopiero we wrześniu .... ?
agulka1989 - Pią Maj 21, 2010 9:38 pm

Tak, asinek, najbliższe nauki są we wrześniu. W Zgierzu z tego co mówił ksiądz nauki są dwa razy do roku- w kwietniu i właśnie we wrześniu.
asinek - Pią Maj 21, 2010 9:50 pm

Dzięki za odpowiedź.
W takim razie zaczekam do września :) )))

A gdzie w Łodzi można szybko, łatwo i przyjemnie :lol: pobrać nauki w poradni ?

agulka1989 - Pią Maj 21, 2010 10:02 pm

asinek, zajrzyj tutaj:
http://www.forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?t=38

mrozanek - Pią Sty 28, 2011 12:01 am

A wiecie moze kiedy teraz maja byc nauki w Zgierzu? wypadałoby jakos w marcu chyba ale czy zna ktos konkretny termin?
agulka1989 - Pią Sty 28, 2011 12:08 am

mrozanek,

Cytat:
Przygotowanie bezpośrednie do sakramentu Małżeństwa 4, 5, 6 kwietnia 2011 r.
godz. 19.oo, sala Domu Parafialnego plac Jana Pawła II 11/13 lub w kościele (w zależności od ilości uczestników).

źródło

mrozanek - Pią Sty 28, 2011 11:33 pm

Super dziękuje bardzo za odpowiedz i informacje :) Zapewne się wybierzemy... a Jest ktos jeszcze kto bedzie tam na naukach własnie w kwietniu? Orientujecie sie ile one trwaja i jaki jest koszt?
Cola - Pon Lut 07, 2011 8:21 pm

Mam pytanie, a mianowicie biorę ślub 2lipca czy nauki w kwietniu to nie za późno???
Dosia_Zosia - Wto Lut 08, 2011 7:27 pm

Cola napisał/a:
biorę ślub 2lipca czy nauki w kwietniu to nie za późno?


To zależy jak długo trwają ale moim zdaniem nie. My mieliśmy ślub w maju a nauki zaczęliśmy pod koniec stycznia, skończyły się 5 kwietnia i było ok.

ni_kola - Pią Kwi 01, 2011 7:56 pm

mrozanek ja ze swoim H. wybieramy się na nauki w kwietniu. Namówiłam też swoich znajomych na te kursy w kwietniu. Z Wami będzie nas 6 osób :) a tak serio to słyszałam że sporo osób się tam wybiera, poza tym fajny ksiądz tam jest.
Emmi - Sob Kwi 02, 2011 11:34 pm

Nauki w Zgierzu w parafii św.Katarzyny są super....ksiądz jest starszy ale bardzo dowcipny konkretny i życiowy :) nie owija w bawełnę i nie traci czasu....a opłata symboliczna....kogo nie stać nie musi płacić...my odbyliśmy je we wrześniu 2010...3 dni to kurs naprawdę szybki :) :)tylko podobno niektóre parafie oprócz tego kursu wymagają wizyt w poradni rodzinnej....u nas akurat wystarczyły nauki,ale może dlatego że my już mamy cywilny i mieszkamy razem....
ni_kola - Wto Kwi 12, 2011 7:53 pm

Kto nie był niech żałuje :) pierwsze nauki w kościele św. Katarzyny już mamy za sobą. Nauki przebiegły w ekspresowym tempie. 3 spotkania po 45 minut. Bez problemów, opłata śmieszna, jeśli w ogóle można mówić o opłatach ("co łaska"). Było troszkę na żarty, troszkę na poważnie. Polecam, następne nauki dopiero we wrześniu.
DanielaKCZ - Pon Cze 25, 2012 1:56 pm

Także polecam nauki w tym kościele.
honett - Czw Sie 16, 2012 3:59 pm

Nauki w Zgierzu w kościele św. Katarzyny odbywają się po tym weekendzie, 20,21 i 22 sierpnia, codziennie od 19. Trwają około godzinkę. My idziemy :)
akwila - Pią Sie 24, 2012 3:09 pm

honett napisał/a:
Nauki w Zgierzu w kościele św. Katarzyny odbywają się po tym weekendzie, 20,21 i 22 sierpnia, codziennie od 19. Trwają około godzinkę. My idziemy :)


to nie sa nauki, tylko przygotowanie przedslubne, dla tych co juz maja nauki ze szkoly. bez poradni.

mbo12 - Sro Gru 05, 2012 5:14 pm

Nie wiem, jak u Was wygladały nauki przedmałżeńskie, ale w naszym przypadku tylko jedna lekcja nas zaciekawiła. Ksiądz naprawdę ineresująco poprowadził temat. a reszta to kicha. Ziewanie, patrzenie na zegarek i myślenie o niebieskich migdałach...
Ale niestety trzeba to przejść

_karolka_ - Pon Sty 07, 2013 11:02 pm

Hej, czy wiecie kiedy teraz będą nauki w zgierzu?
ZoltyTulipan - Sro Sty 09, 2013 8:22 pm

_karolka_ napisał/a:
Hej, czy wiecie kiedy teraz będą nauki w zgierzu?

11,12,13 marca 2013r. :)

mynia_89 - Sro Mar 13, 2013 10:42 pm

Właśnie jesteśmy po naukach w Zgierzu. Szybko, sprawnie i przyjemnie, a o cene też nie ma się co obawiać. 3 dni, po 45 minut, polecam :)
afrodyta19877 - Nie Kwi 21, 2013 4:35 am

My też mieliśmy tam nauki ale z tego co nam powiedziano konieczne jest jeszcze wizyta w poradni rodzinnej

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group