Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Kuchnia - Alkohol

gosia - Sob Lut 21, 2004 11:43 pm
Temat postu: Alkohol
Co pijecie, i poleciłbyście dobrego z alkoholu :?:
kryszka - Nie Lut 22, 2004 2:17 am

Nie lubię alkoholu, a czystej w ogóle. Ale od czasu do czasu jak mam ku temu nastrój to mały drink czy piwko wypiję.

Uwielbiam malibu z mleczkiem. 8)

Asia - Nie Lut 22, 2004 1:55 pm

Ja równiez piję bardzo mało alkoholu: czasem kieliszek wina lub drink.
Asiek - Nie Lut 22, 2004 2:00 pm

Ze mnie też taki "pijak-amator" (prawda, dziewczyny? :wink: ).
Nie lubię czystej wódki. Wina i piwa też niedużo.
Lubię likiery, np. kawowy. I drinki, ale nie za mocne, bardziej słodkie niż gorzkie. :winko:

gosia - Nie Lut 22, 2004 2:04 pm

Ja czysta wódeczke to tylko do drinków, lubie malibu z mleczkiem :graba:
i Martini rózowe słodziutkie :D

kryszka - Nie Lut 22, 2004 2:09 pm

Asiek napisał/a:
Ze mnie też taki "pijak-amator" (prawda, dziewczyny? :wink: ).

Taaaa... 8)

Asiek - Nie Lut 22, 2004 2:12 pm

kryszka napisał/a:
Asiek napisał/a:
Ze mnie też taki "pijak-amator" (prawda, dziewczyny? :wink: ).

Taaaa... 8)

Kryszka, odwiozłaś mnie do domu, bo chciałaś (i ja też chciałam :) ), a nie dlatego, że nie mogłam utrzymać się na nogach. :mrgreen:
Więc wystarczyło napisać "Tak", a nie dwuznaczne "Taaaa... 8) ".

kryszka - Nie Lut 22, 2004 3:17 pm

Kurcze, nic nie da się namieszać. :wink: :lol:
Madlen_ - Wto Lut 24, 2004 1:52 pm

A ja lubię, jakieś wymyślne drineczki...

oczywiście Malibu :mrgreen:
Sex na plaży albo Blue Ice...drineczki sporządzane przez mojego P. /były barman/

mischelle22 - Wto Lut 24, 2004 1:55 pm

Ja nie nawidzę smaku(ani nawet zapachu) wódki.
Lubię Piwo, czerwone słodkie wino i Martini (BIANCO)

filmowiec - Wto Mar 16, 2004 7:58 pm

polecam drinki z tequila
gosia - Wto Mar 16, 2004 8:04 pm

filmowiec napisał/a:
polecam drinki z tequila


:peace: pyszota :spoko:

agnieszka - Wto Mar 16, 2004 8:27 pm

a ja lubię czerwone wytrawne winko w .....sobotni wieczór................
acha no i winko mojego taty(musicie kiedys spróbować) :lol:

Edyta - Czw Mar 18, 2004 12:34 am

Trudno cokolwiek polecać jak lubi się słodkie alkohole :D

Bardzo smakuje mi Malibu i wszystkiego rodzaju likiery.


a piliście różowego szampana?????

Kati - Pią Mar 26, 2004 10:14 pm

wino wzmocnione Marsala... szampan Cinzano - to moje ulubione trunki
a z drinków sunset (od razu mówię że nie wiem co jest w nim zawarte)

Asiek - Sob Maj 08, 2004 4:07 pm

Edyta napisał/a:
a piliście różowego szampana?????

Za szampanem nie przepadam.
Przypomniałam sobie jeszcze jeden smaczny wyskokowy (niskoprocentowy :wink: ) trunek : Batida de coco. :winko:
Niestety, w Polsce go nie widziałam. :(

niuniab - Sob Maj 08, 2004 4:10 pm

Ja się nie znam na alkoholach, ale jeśli już mam pić to wódkę i tylko Maximusa
stefka - Sob Maj 08, 2004 5:10 pm

a ja uwielbiam wino...słodkie i półsłodkie, za wódeczką nie przepadam, a i oczywiście piwko :dodna:
Olcia.W - Sob Maj 08, 2004 5:59 pm

Stefka,ja tak jak Ty:piwko słodkie i półsłodkie, oraz czarne-porter,guines.A oprócz tego, to winka białe półwytrawne,ze słodkich to białe Witosza(polecam!!!) oraz Mirtini białe i czysto kobiece drinki(Camparii).

Wódki i likierów nie znoszę :?

Kati - Nie Maj 09, 2004 10:11 pm

:| O ile się nie mylę to Campari jest likierem :roll:
Akla - Pon Maj 10, 2004 8:41 am

Nie lubię drinków - jak mam pić to tylko czystą :roll:
Poza tym wolę pić wódkę niż wino, czy piwo - bo nie potrafię kontrolować ilości mniej procentowych trunków - a z wódką nie mam problemu :lol:

kryszka - Pon Maj 10, 2004 9:05 am

Olcia.W napisał/a:
A oprócz tego, to winka białe półwytrawne,ze słodkich to białe Witosza(polecam!!!)

Tak, Witosza jest bardzo dobre. I wszystkie wina Moscato. Delikatne i półsłodkie.

Olcia.W - Pon Maj 10, 2004 9:46 am

Z likerów tylko Camparii :)

Kryszka, wypróbuję wina Muscato.Tylko powiedz mi, jakie one są białe, czy czerwone?Bardzo lubię wina i kiedyś chciałabym mieć mały zbiorek dobry win.Teraz próbuję i smakuję różne, więc wina któe polecasz znalazły się na mojej liście, bo ich nie znam.

just_Kate - Pon Maj 10, 2004 11:39 am

No ja też lubię od czasu do czasu coś wypić, ale strasznie szybko mam dosyć niestety (brak wprawy :wink: )
Lubię i piwo, i wino wytrawne, i likiery, ostatnio wiśniowy - i tu mam pewien problem - w Warszawie w Knajpie Piwnej lub Domu Piwnej - nie jestem pewna - podali nam przed wyjściem właśnie likier wiśniowy - pyszny, gęsty, mocny.
I chciałam sobie taki kupić, ale nigdzie nie mogę takiego znaleźć - ostatnio kupiłam nalewkę wiśniową Babuni - pyszna ale to nie to samo. Dziewczyny, jak wiecie gdzie można dostać taki likier wiśniowy to dajcie znać. Albo może nazwę znacie...

kryszka - Pon Maj 10, 2004 3:55 pm

Olcia.W napisał/a:
Kryszka, wypróbuję wina Muscato.Tylko powiedz mi, jakie one są białe, czy czerwone?

Olciu, to nie jest marka wina, to jest dopisek na winie określający smak. Chyba :roll: Ja piłam tylko białe, za innymi się nie rozglądałam.

Olcia.W - Pon Maj 10, 2004 4:05 pm

Dzięki Kryszka.Bedę próbować.Mam nadzieję,że nie popadnę w akoholizm :dodna:
josephine - Pon Maj 10, 2004 7:57 pm

ja tak:
:arrow: jestem jakąś anomalią bo nienawidzę piwa
:arrow: lubię winko czerwone półwytrawne
:arrow: uwilebiam taki drink z tequillą, grenadiną i chyba sokiem pomarańczowym: Tequilla sunrise (taki trzykolorowy)
:arrow: a po wódce to mi ostatnio niedobrze (po 50 wódki, brrr więc się wystrzegam)
:arrow: no i od czasu obrony (czyli prawie rok nie tknęłam szampana, bo obaliłyśmy wtedy z koleżanką jednego na pół i ojojojoj, a jak do domciu poszłam spać to rodzice kupili... szampana, potem przyszła ciocia z...szampanem no i od tego czasu to spojrzeć nie mogę...)
ps oczywiście szampan czyt. wino musujące

Akacja - Sro Maj 12, 2004 9:08 pm

Wszystko zależy od tego gdzie jestem, z kim i do czego pije he he he
Do grila napewno piwko-czesto gingers, do kolacji chetnie wino wytrawne-słodkiego nie lubie, do kawki jakis likier np. carolans; na imprezki czesto drinki z filnlandi crambery lub martini bianko ze spritem;) :winko: Wasze zdrówko :)

Jelonek - Sro Maj 12, 2004 9:59 pm

lubię winka :) najbardziej półwytrawne , za to nie trawię wermutów bleeeeeeeee
czysta może być ale w drinkach - kiedyś za studenckich czasów , na praktykach
będąc piłam wódę szklankami - boshhhhe , ależ człowiek miał kiedyś zdrowie ,
teraz wątroba już nie ta ( hehehe ) a i jakoś wiek szczenięcy minął i szaleństwo
alkoholowe wraz z nim:)

a ostatnio zapijam się winkiem zwanym Kadarka - dla mnie bomba

magda81 - Wto Lis 15, 2005 4:40 pm

hmm..:) malibu chyba kazda dziewczyna lubi!!:) piwko tylko z soczkiem , wodka? niee -ale drink czy wsciekly owszem :)
bajeczka - Wto Lis 15, 2005 9:05 pm

Uwilbiam wino i gin z toniciem :oops:
strawberrytea - Nie Lis 20, 2005 5:43 pm

bardzo lubię wino i piwo (ukraińskie jest najlepsze a niestety w Polsce nie jest dostepne - jedynie w 2 miejscach w Łodzi mieli w karcie Obołon'a ale nie wiem gdzie mozna go kupic)
malibu z mlekiem - uwielbiam
bayleis'a - piłam go raz w drinku - koszmarnie drogi alkohol
za to nie trawię szampana! A jest to alkohol obecny przy wszystkich ważnych i mniej ważnych uroczystościach... I bardzo jestem z tego powodu niezadowolona bo na ogół niestety nie wypada odmówić jak wszyscy piją czyjeś zdrowie...

Alma_ - Nie Lis 20, 2005 6:37 pm

strawberrytea napisał/a:

bayleis'a - piłam go raz w drinku - koszmarnie drogi alkohol

My tez uwielbiamy :mrgreen:
Pijemy oboje z Ł. nałogowo...

I nie jest aż tak drogi...

strawberrytea - Nie Lis 20, 2005 8:18 pm

Alma, ale samego bayleis'a czy robicie drinki??
Alma_ - Nie Lis 20, 2005 9:40 pm

strawberrytea napisał/a:
Alma, ale samego bayleis'a czy robicie drinki??

Pijemy go tylko z lodem - moim zdaniem jest za dobry, żeby go z czymkolwiek mieszać ;)

Ale w słodkich drinkach z mlekiem też smakuje świetnie... Albo kawa z baileys'em :winko:

[ Dodano: Nie Lis 20, 2005 9:54 pm ]

Ale mój absolutnie ;) ukochany drink to ABSOLUT VANILIA GRASSHOPPER :mrgreen:

Gdyby ktoś miał ochotę, to polecam:

40 ml wódki Absolut Vanilia
10 ml Greek Creme de Menthe
10 ml White Creme de Cacao

Wymieszać w shakerze, przelać do kieliszka koktajlowego, a następnie posypać szczyptą cynamonu.

:winko:

szczako - Pią Lut 10, 2006 3:37 pm

ja jak Alma - bayleis z lodem i winko.
i jak bajeczka - gin z tonikiem (i winko :) ).

do tego ajerkoniak mojej Tesciowej - pycha!!

dzarusia - Sro Sie 30, 2006 4:57 pm

kiedyś czystej w ogóle nie brałam do ust ... teraz zdarza się ale i tak nie specjalnie za nią przepadam ... piwka lubie ... a poza tym wszelkie winka, szampany i likierki :D [smilie=icon_pidu.gif]
FifthAvenue - Sro Sie 30, 2006 5:22 pm

Czystej nie tykam, a jak jestem zmuszona to az mna telepie po jednym kieliszku.
Nie pije niczego, co mi nie smakuje.

Drinki lubie, ale jestem wybredna...
Moj zdecydowany faworyt to White Russian:



Tutaj akurat lod jest nie w takiej postaci w jakiej powinien byc. Do White Russian tylko i wylacznie crushed ice.

1 part Vodka
1 part Kahlua
1 part Cream



Piwko lubie wypic, ale tez wybrzydzam.
Wino lubie, ale musze miec ochote.
Moglabym spokojnie zyc bez alkoholu... no moze bez White Russian byloby ciezko...

fiona83 - Sro Sie 30, 2006 5:23 pm

Abstynentka (poza szampanem na weselu i likierem misi-misi)
imbrulka - Sro Sie 30, 2006 5:50 pm

Wino jak najbardziej, szczególnie czerwone, jeśli wódka to tylko w drinkach (czystej nie piję), szampana wręcz nie lubię.
Ciężko byłoby mi żyć bez martini :D

Dotka - Nie Paź 08, 2006 3:13 pm

Za czystą wódką nie przepadam, piwo też mi zbrzydło.

Uwielbiam wina, drinki, adwokata, malibu z mlekiem i inne likiery.

katarzynka1 - Pon Lis 06, 2006 3:27 pm

Czystej nie lubię - piję zupełnie okazjonalnie z umiarem bo mam słąba głowe, za winem tez nie przepadam
za to lubie:
piwko z soczkiem imbirowym,
jasia wedrowniczka z cola,
rum z cola i plasterkiem pomaranczy (kiedys na babskim spotkaniu upilam nim moje kolezanki :hyhy: ),
bayleis'a
no i wisniuweczke mojej babci - szczegolnie te wisieneczki

szczako - Pią Lis 17, 2006 6:35 pm

odkryłam nowego drinka. polecam, bo jest super słodki. taki fajny babski :)

wódka Sobieski Vanilla + sok ananasowy lub bananowy.

pyyyycha.

Ciril - Sro Lis 29, 2006 3:55 pm

zdecydowanie winko czerwone semi dry
piwko jak mam na to ochotę
z wódeczek: TYLKO domowa cytrynóweczka mojego przyszłego teścia (słodziutkie jak likier, a wódki w ogóle nie czuć)

Agnieszka19 - Sro Lis 29, 2006 11:44 pm

Ja jestem wielkim smakoszem drinków :lol: a ostatni bardzo przypadł mi do gustu drink z białego wina MARTINI, nestee i cytryny. Rewelka. A oprócz tego MALIBU - niebo w gębie.
Wódki samej to nie piję bo mi w ogóle nie wchodzi. Kieliszek to dla mnie na co najmniej 3 łyki. Ewentualnie jescze winka się napije, ale słodkiego. Smakuje mi Sangria wieloowocowa.

Szpilka - Czw Lut 01, 2007 11:46 am

rzadko sie zdarza, ale jesli juz cos pije z alkoholu to albo whisky z cola/redbullem i cytryna lub malibu z sokiem ananasowym
soseczka - Czw Lut 01, 2007 7:55 pm

ja uwielbiam piwko!!mniammniam....ale brzuszek rosnie jak sie duzo go pije :(
karolina - Nie Lut 11, 2007 10:10 pm

Ja nie pije nic bo niestety nie moge :-?
MonikaZgierz - Sro Kwi 04, 2007 4:38 pm

Jak gdzieś wychodzimy ze znajomymi do baru, to piję piwo z sokiem. Poza tym lubię zieloną żabkę. Jeżeli chodzi o wino, to mogę czasami wypić lampkę czerwonego półsłodkiego. Wódki nie lubię.
Maja_Kris - Czw Kwi 05, 2007 8:52 am

ja polecam cos na slodko- biale sodkie wino typu "vermut" sok waniliowy lub ananasowy i limonka no i lod! coas niesamowitego!!!! 8)
kochecka - Czw Kwi 05, 2007 7:03 pm

ja bardzo lubie wino Port,czerwone lub białe,pycha!piwa nie lubię, wódki też.Ewentualnie jakieś drinki kolorowe ale tez nie za dużo bo od razu robi mi się wesoło :wink:
cosola - Czw Kwi 05, 2007 7:58 pm

Ja nie przepadam za piwem, wódki nie cierpię, lubię za to kolorowe drinki i uwielbiam czerwone wino, kiedy trzeba działa relaksująco albo pobudzająco (mój narzeczony coś o tym wie) :wink: a poza tym w niewielkich ilościach jest zdrowe, bo obniża poziom cholesterolu, co wiąże się ze zmniejszeniem ryzyka chorób serca :)
klarysa - Pią Kwi 13, 2007 9:13 pm

piwo jasne, wino biale polwytrawne (pinot grigio, blossom hill), malibu, baileys, gin z tonikiem, ostatnio zasmakowala wodka waniliowa z sokiem pomaranczowym
asia84 - Pią Kwi 13, 2007 9:25 pm

ja lubię piwo, drinki też a jeżeli chodzi o wódkę to niee
sauvignon_blanc - Pią Kwi 13, 2007 11:22 pm

Uwielbiam
-baileys'a
-malibu
-long island ice tea :razz:
-cosmopolitan
-mojto
-tequila sunrise

No i oczywiści winko, zwłaszcza Sauvignon_Blanc, aczkolwiek Chablis tez nie pogardzę-zwłaszcza francuskimi.

Dunia - Sob Kwi 14, 2007 10:21 am

Alkoholi w "czystej postaci" raczej nie piję, jeśli już coś, to malibu z pepsi i lodem :razz: Ale naszą specjalnością są kawy z bailey`s albo innymi (raczej słodkimi) procentami. Ach- i tiramisu robię z kaluhą - the best !! ! :hurra:
Dotka - Sob Kwi 14, 2007 12:49 pm

Lubię:
- likiery a najbardziej Sheridan's
- malibu z melekiem,
- drinki (m.in. żóbrówka z sokiem jabłkowym i inne),
- teqiulla złota z cynamonem i pomarańczą na słodko a nie na kwaśno z solą i cytryną,
- wina.

Kiedyś jak byłam małolatą piłam wódkę i piwo, wszystko poprzestawiało mi się i nie lubie takich procentów pić.

Hatifnatka - Pią Kwi 20, 2007 1:08 am

uwielbiam malibu z mlekiem, baileys'a, martini, szampana, karmi poema di cafe, reddsa jabłkowego, czerwoną półwytrawną kadarkę, tequilę, likier kokosowy, adwokata i wszelkie inne likiery i nalewki na owocach :)
Szpilka - Pon Kwi 23, 2007 2:22 pm

ostanio naszło mnie znów na whisky z cola i wciśnietą połówką lub całą cytrynką :)
Dotka - Sro Kwi 25, 2007 2:57 pm

Zapomniałam wpsiasać na swoją listę jeszcze Adwokata :razz:
Maja_Kris - Sro Kwi 25, 2007 2:59 pm

Hatifnatka napisał/a:
uwielbiam malibu z mlekiem, baileys'a, martini, szampana, karmi poema di cafe, reddsa jabłkowego, czerwoną półwytrawną kadarkę, tequilę, likier kokosowy, adwokata i wszelkie inne likiery i nalewki na owocach :)

łooo matko! ile tego?! ale przyznaje sie bez bicia ze ja to wszystko tez lubie!!! i bialego ruska!!!

mo (d) nisia - Sro Cze 20, 2007 4:36 pm

malibu z mlekiem raz na dwa lata ... reszcie alkoholowych uciech dziękuję ;) nio chyba że procentowy napój znajduje się w torcie mojego dziadka :)
Martysia - Pią Wrz 07, 2007 2:29 pm

BAILEYS z mleczkiem...i bez:) białe wino musujące- prosecco;)
EwaM - Pią Wrz 07, 2007 6:28 pm

Po pierwsze czerwone wino. Tylko i wyłącznie wytrawne. Najlepiej Shiraz.
Martini dry lub bianco
Sheridan's
Koniak
Likiery w drinkach ewentualnie - pasoa i campari najbardziej
Piwo tylko wyjątkowo
Z wódki - nalewki, krupnik, żołądkową i miodulę :P

Petitka - Pią Paź 19, 2007 3:41 pm

Wódki nie lubie i gdyby nie naciski bliskich podczas roznych uroczywstosci, wcale bym jej do ust nie brala. Nie znosze tez pitnego miodu - moim zdaniem "pachnie" jak skarpety :roll:
Uwielbiam za to rozne drinki, zwlaszcza Malibu, nalewki i likiery, czasem wieczorami pijemy tez piwko albo wino, zwykle polslodkie lub polwytrawne. Za szampanem nie przepadam

lmyszka - Pią Paź 19, 2007 3:45 pm

wódce mówie stanowcze NIE :) nie toleruje jej smaku nawet w drinkach, nikt mnie nie zmusi żebym jej się napiła :razz:
Lubie natomiast wina półsłodkie, piffka napić się na jakiejś imprezie :)
Likierów też nie pijam bo są za "ciężkie" :) Jedyne co to Ajerkoniak ale też tylko ciutke dla smaku :)

Anuszka - Nie Paź 21, 2007 7:02 pm

Mnie nauczyl pic wodke wujek:) I czuje zasadnicza roznice od tego momentu. Zauwazylam, ze wczesniej pilam tak, jak wiekszosc kobiet - przez wargi. Wtedy smakuje obrzydliwie.
Ale jezeli wleje sie wodke od razu "do garlda" jak to robia mezczyzni, wtedy rozchodzi sie takie przyjemne ciepleko:)
to oczywiscie zalezy tez od rodzaju i gatunki. Sa takie, ktore smakuja ohydnie, np Zytnia, albo z CZerwona Karka - sa wyjatkowo paskudne.

Poza tym polecam Wam wsciekle psy. To drink podawany w kieliszku - troche soku malinowego, na to wodka lana po sciance tak, zeby sie nie zmieszala z sokiem i na to trzy krople tabasco.
To jest naprawde rewelacyjne:)

Poza tym prowadzimy wlasna produkcje nalewek. Polecam! Najlepsze sa z wisni i tarniny:)

EwaM - Pon Paź 22, 2007 1:56 pm

Z tarniny? O tym jeszcze nie słyszałam.

Piłam natomiast robione przez rodziców lub znajomych: wiśniówkę, śliwkówkę, malinówkę, poziomkówkę, jeżynówkę, brzoskwiniówkę i pigwówkę. Pigwówka jest niesamowita! Warto spróbować.

Anuszka - Pon Paź 22, 2007 9:43 pm

Bo tarniny w Lodzi raczej nie ma - wystepuje za to masowo w gorach. Najlepiej ja zbierac po pierwszych przymrozkach. To taka dzika odmiana sliwy i owoce przypominaja wlasnie takie miniaturowe sliweczki.

A sama nalewka jest przepyszna, zwlaszcza jak tak postoi ze trzy lata:) Tylko zazwyczaj nie wytrzymuje tyle:D


A poziomkowki nie pilam, ale brzmi bardzo interesujaco - uwielbiam poziomki:)
Jak robicie te nalewki? CZekam na przepis, jezeli to nie tajemnica rodzinna:)

EwaM - Sob Paź 27, 2007 6:49 pm

Hm, z przepisami będzie problem bo to robią rodzice. Poziomkówkę kupowaliśmy we Włoszech, sami nie robiliśmy, ale była rewelacyjna.
Pozostałe tradycyjnie - owoce u duży słój, zasypać cukrem, a w odpowiednim momencie zalać spirytusem. Trochę postoi i jest ekstra.
Oczywiście w wiśniówce musi być część wiśni bez pestek a część z. Słyszałam też kiedyś taką wersję, że wrzucali same wydrążone wiśnie i trochę samych pestek. Wiśniówkę rodzice robili też kiedyś na próbę odwrotnie, czyli najpierw zalali spirytusem, a dopiero potem dosładzali. Wyszła tak samo dobra.

Anuszka - Wto Paź 30, 2007 1:07 am

No wlasnie my tym drugim sposobem robimy wszystkie nalewki. Tzn najpierw zalewamy owoce spirytusem, zakracamy szczelnie i stoja tak 6 tyg. Co jakis czas trzeba wstrzasac. Potem ten macerat trzeba zlac, a owoce zasypac cukrem, przykryc gaza i ponownie zostawic na 6 tyg (czesto wstrzasajac)

Po tym czasie zlewamy sok, mieszamy z maceratem, przelewamy do butelek, korkujemy i zostawiamy na 2 miesiace albo dluzej:)
Z tymi poziomkami to widze taki problem, ze trzeba by bylo ich bardzo duzo nazbierac, a to jet zawsze problem:( Bo albo ich nie ma, albo jakos tak szybko znikaja w moim zoladku:) Zupelnie niechcacy:)

A wisnie w istocie powinny byc wydrylowane, bo w pestakch sa zwiazki cyjanku podobno i to moze zaszkodzic w wiekszych ilosiach. Ale dzieki tym zwiazkom wisniowka ma lekko migdalowy posmak, dlatego zaleca sie zostawic jakies 10 % wisni z pesktami, a reszte wydrylowac:)

A jakie dobre sa potem takie wisnie z wisniowki:) Ach, mniam mniam:)

No tegoroczna sie robi, wiec pewnie niedlugo podziele sie wrazeniami z degustacji, a po tarnine na tarninowke wejdziemy wracajac z podrozy poslubnej:)

panna rozyczka - Pią Sty 11, 2008 9:25 am

Ja najbardziej lubię pewien drink, nazwałam go drinkiem zaduszkowym, ponieważ pierwszy raz piłam go w zaduszki (w zaręczyny)
wódka żołądkowa gorzka z miętą
sok jabłko z miętą (z biedronki)
plaster limonki
mięta suszona
lód

Wlac, wymieszać podać;)
Pychota

Martysia - Pią Sty 11, 2008 11:00 am

szkoda tylko, że te pyszności tak tuczą :(
słonko - Pią Sty 11, 2008 1:00 pm

Moje ulubione trunki procentowe:
- grzaniec galicyjski (na ciepło lepszy, ale i na zimno piłam)
- likier sheridan`s
- wino półsłodkie/półwytrawne, zwłaszcza Warna i oczywiście Martini
- likiery, zwłaszcza kawowe
- piwko, jak mam ochotę (Tyskie albo Warka Strong, nienawidzę ?ywca, bleee)
- wódka - bardzo sporadycznie, najlepsza finlandia, zwłaszcza żurawinowa, oraz żubróweczka
- nie znoszę mocnych trunków do sączenia - koniaki, brandy, whiskey...

Aniaa - Nie Sty 13, 2008 9:58 am

Ja należę do grupy piwoszy, więc moim ulubionym trunkiem jest piwko :)
Ale w sumie poza whisky i pochodnymi lubię wszystko- bardziej lub mniej i w zależności od dnia.
Jednego mogę mieć na bardzo delikatne drinki, innego na koniaczek i jeszcze innego na wódkę z sokim. Naprawdę różnie to u mnie.

wiedzmapat - Sro Sty 16, 2008 10:14 am

"słonko"
likier sheridan`s jest likierem kawowym

słonko - Sro Sty 16, 2008 12:03 pm

wiem. wyróżniłam go jako mój ulubiony ze wszystkich. a tak na marginesie, ja w ogóle lubię wszystko kawowe (likiery, cukierki, ciastka) choc samej kawy nie znoszę :]
wiedzmapat - Sro Sty 16, 2008 12:18 pm

ja natomiast odwrotnie, uwielbiam kawę ale nie lubię wyrobów kawowych (likierów, cukierków,itp).
juta79 - Sro Sty 16, 2008 2:21 pm

Ja uwielbiam wino polwytrawne lub polslodkie. Lamke wina moglabym pic codziennie :razz:
KaMi1982 - Czw Sty 17, 2008 6:04 pm

Ja bardzo lubię ajerkoniaki i inne słodkie alkohole. Wódka - sporadycznie.
calipsoo - Pią Sty 18, 2008 11:03 pm

Ja bardzo lubię Vermutha. Ostatnio próbowałam porto i też mi smakowało aczkolwiek jest to wino bardzo ciężkie i mocne.
Jeżeli idzie o lżejsze to uwielbiam drinki z Malibu, drinki z ginem do tego sprite(tonik) i syrop blue curacao ( nie mylić z syropem alkoholowym).
Pozdrawiam i czekam na Wasze opinie o tym co lubicie pić... :)

wiedzmapat - Pią Sty 18, 2008 11:23 pm

Proponuje 50 ml blue curacao, 50 ml wódki do tego 200 ml soku pomarańczowego. Bardzo prosty drink, a dość smaczny.
calipsoo - Pią Sty 18, 2008 11:42 pm

Takiego drinusia to ja tez znam . Bardzo szybki i bardzo smaczny. :)
anuleczkam - Sob Sty 19, 2008 2:31 pm

Piwko dobrze schłodzone, najlepiej Lech ;)
gosc - Sro Sty 23, 2008 8:51 pm

anuleczkam napisał/a:
najlepiej Lech ;)

wedŁug mnie Heineken :lol:

wiedzmapat - Czw Sty 24, 2008 9:41 am

A ja z piwa to warka strong
słonko - Czw Sty 24, 2008 12:38 pm

Tyskie górą!!! :razz:
marysia - Pon Sty 28, 2008 12:07 pm

Jednogłośnie Tyskie :]
tulipanek - Wto Lut 05, 2008 1:17 pm

A ja tam lubie i Tyskie, Lecha, Heinekena.
Wódke z redbulem i wina ale tylko czerwone.

efina - Pon Lut 25, 2008 2:27 pm
Temat postu: :P
Ja kiedys uwielbiałam alkohol tzn piwko i winko czerwone ale jakos tak od 2 lat nie przepadam..jesli cos z alkoholem to jakis slodki likierek orzechowy lub czekoladowy ale tylko maly kieliszeczek od wodki czasem to juz dla mnie za duzo :P
gosc - Sro Mar 05, 2008 10:24 pm

ja ostatnio spróbowaŁam Tokaja. Nigdy wcześniej nie piŁam. Jest pyszny :razz:
Kejti - Czw Mar 06, 2008 8:35 am

Bardzo lubię kalifornijskie wino czerwone Golden Gate z charakterystycznego dla tego regionu szczepu Zinfandel, jednak ostatnio w ogóle nie widuję tej marki :(
Białe to głównie szczep Chardonnay, marka już wtedy obojętnie(choć preferuję również Golden Gate), bo ono zawsze smakuje tak samo lekko i rześko :)
Wino musi być wytrawne lub półwytrawne.

Ulubione piwko to w prawdopodobnie najlepszej butelce na świecie czyli Calsberg :wink:

niesia2708 - Pon Wrz 29, 2008 4:25 pm

Ja alkoholu nie piję wcale,bo zaraz źle się czuje (problemy z żołądkiem :( ).A tak ogólnie lubię białe wino półsłodkie
ppola - Pon Wrz 29, 2008 4:28 pm

Mieszkam w Czechach wiec jak tu czeskiego piwa nie pic - szczegolnie warzanoego na miejscu i niepasteryzowanego w cenie Tyskiego ze sklepu 8)
izunia_82 - Sro Gru 03, 2008 7:11 pm

Czystą wódkę piję rzadko, bardziej drinki. Wolę piwko, a uwielbiam wszelkiego rodzaju słodkie likiery. A w szczególności Malibu, którym raczę się bo zakupiliśmy na bezcłówce.
EwaM - Pią Gru 19, 2008 10:48 pm

Właśnie raczę się Courvoisierem i tak mi dobrze. Ja jednak najbardziej lubię koniak. :buja w oblokach:

W przeciwieństwie do piwa, które mnie muli, koniak trochę zakręca w głowie, ale nie usypia. I jest taki aromatyczny i dobry. Mmmmm....

mietka - Pią Gru 19, 2008 11:29 pm

a my z mezem lubimy sie napic ;d ;d
czesto wieczorem siadamy sobie z kieliszkiem/szklaneczka czegos mocniejszego.........
ja najbardziej lubie Jacka Danielsa - czystego, ewentualnie z lodem
zima lubie pic ciezkie wytrawne czerwone wina najbardziej podchodzi mi szczep cabernet sauvignon i carmenere, najmniej merlot
latem pije tylko wytrawne biale wino - sauvignon blanc
nienawidze piwa i slodkich/polslodkich win
nie pije drinkow,
jak juz musze pic wodke (wesela przerozne) to pije czysta i popijam woda, ale tez nie napije sie kiepskiej wodki... (wyborowa stanowi dla mnie dolna granice)
nigdy w zyciu nie napije sie "dorabianej" wodki ze spirytusu

wybredna jestem i niestety droga w utrzymaniu jesli chodzi o alkohol.. :)

EwaM - Pią Gru 19, 2008 11:35 pm

Mietka, masz po prostu wyrafinowany gust.
[/quote]

mietka - Pią Gru 19, 2008 11:47 pm

i nawzajem :) na zdrowie! :winko:

ach chyba sobie pojde dolac.. dzis tylko Grant's.. Jack wyszedl ..
co sobie bede zalowac.. jeszcze sie okaze, ze znowu w ciazy jestem i bede musiala przestac...

EwaM - Pią Gru 19, 2008 11:56 pm

mietka napisał/a:

.. jeszcze sie okaze, ze znowu w ciazy jestem i bede musiala przestac...


czego ci życzę z całego serca ;)

kaskazdunia - Nie Gru 21, 2008 9:46 pm

ja bardzo lubię drinka bananowgo :)
banana rozdrabniamy belderem najlepeij dolewamy nektaru bananowego (żeby nie było za gęste) bo szklnaki wlewamy wódkę mieszanine bananową i wrzucamy kostki lodu :) pycha

Xaweriusz - Sob Maj 02, 2009 7:04 pm

a ja polecam piwo ciemne niefiltrowane...
mikello - Pon Maj 18, 2009 12:22 am

drinki drinki i tylko drinki ! :D te na czystej jak i tequili, no i oczywiscie rum :>

mojito , cuba libre, sex na plazy, tequila sunrise, blue lagoon ... wszystko to nie trudne do zrobienia, wygladają rewelacyjnie a smakują jeszcze lepiej !! :D

no i eksperymenty, warto czasami sie pobawić bo efekty moga wyjść zaskakujące :D

motylica - Sob Cze 27, 2009 11:12 am

wino - zawsze czerwone i zawsze półwytrawne :)
czasem białe - do rybki i sałatki.

piwo - nie.

drinki? hmmm.. rzadko ale jesli juz to cosmopolitan lub wynalazki własnych przepisów :smile:

temidaaa - Sob Cze 27, 2009 1:39 pm

wermut z colą albo fortuna :D Nic mocniejszego, bo po prostu nie lubię :)
kakonka - Pon Cze 29, 2009 9:58 am

temidaaa napisał/a:
wermut z colą albo fortuna :D Nic mocniejszego, bo po prostu nie lubię :)


to dokladnie tak jak ja :) i do coca-coli plasterek cytrynki i pychotka :) wczoraj probowalam pic jakis likier kokosowy ale byl taki slodki i ciezki nie zdolalam wypic maluskiego kieliszeczka nawet. :lol:

naz - Pią Lip 17, 2009 10:43 am

50 ml malibu
50 ml wyborowej
Dopełniasz resztę sokiem ananasowym

Wszsystko wlewasz do szklanki z lodem.
Polecam na drink party! ;)

MalaJu - Pią Lip 17, 2009 10:48 am

to ja powyzszy drink polecam jeszcze z odrobiną likieru kokosowego :)
Pusiak - Pią Lip 17, 2009 1:08 pm

Ostatnio na weselu ktos mnie poczęstował kahluą z mlekiem.... pyyycha :)
ppola - Pią Lip 17, 2009 3:04 pm

naz napisał/a:
50 ml malibu
50 ml wyborowej
Dopełniasz resztę sokiem ananasowym

i troszke mleka i Grenadiny i masz Pink Drink :)

joannakarolina - Pią Sie 21, 2009 8:41 pm

Ja z alkoholi lubię białe wino (za czewonym nie przepadam), piwo ale typu reed's no i drinki najchętniej z colą lub z sokiem pomarańczowym, nie przepadam za różnymi "wynalazkami" :)
o_nar - Sro Wrz 02, 2009 9:41 pm

ALKO NIE PIJE;D
Audiolka - Sro Wrz 02, 2009 9:50 pm

ale nie krzycz....
ja ostatnio mam faze na wściekłe i whisky z cola, czasem redds i bimberek-ale tylko od "sprawdzonego" dostawcy 8)

Weira - Wto Lis 10, 2009 1:40 pm

Ja z alkoholi to wszystko jak leci hehee. A tak na poważnie to kamikadze - mniam - moje ulubione :drinkuje: , oraz drinki z coca colą + obowiązkowo oliwki! Piwko to gingers :piwosz: i białe wino :) :winko:
paulinkaaMU - Pon Lis 16, 2009 6:31 pm

hmm u mnie to wygląda tak:
pifko właściwie każde, poza warka i tymi smakowymi, typu malinowe itd
winko raczej czerwone i ostatnio coraz mniej słodkie, czyli połwytrawne albo wytrawne
drinki uwielbiam cosmopolitan,mojito,cube libre i martni rosso z cola :smile:

Malena - Pon Lis 16, 2009 7:04 pm

czerwone wino (wytrawne i półwytrawne, najchętniej Vina Maipo i Porta)
różowe schlodzone wino
drinki: Cosmopolitan, Mojito, Sex on the beach, Long Island Ice Tea
piwo: Desperados, Lech

randomgirl - Sob Kwi 10, 2010 12:00 am

Wino - Magellan (białe, półsłodkie)
Martini Bianco
Grzaniec (zimą)
Miód pitny (też najczęściej zimą)
Ciemne piwo (np. Koźlak, Czarne Miodowe, Guinness)
Gin Seagram's z Fantą albo Spritem
Wiśniówka
Amaretto
Adwokat

[ Dodano: Sob Kwi 10, 2010 1:04 am ]
magda81 napisał/a:
hmm..:) malibu chyba kazda dziewczyna lubi!!:)


ja nie lubię :smile: ale ja to już kobita jestem, a nie dziewczyna :razz:

szaraczarownica - Sob Kwi 10, 2010 7:17 am

Wino: tokaj, tokaj i jeszcze raz tokaj
Wódka: tequila i w zasadzie nic więcej
Drinki:
jasiek z colą (lub inna whisky)
rum ze spritem, kandyzowanym cukrem i cytryną (nie wiem czy ma jakąś nazwę)
za dobrze zrobione Mojito jestem w satnie może nie zabić, ale uszkodzić kogoś :wink:
Piwo: redds i gingers


randomgirl napisał/a:

magda81 napisał/a:
hmm..:) malibu chyba kazda dziewczyna lubi!!:)


ja nie lubię :smile: ale ja to już kobita jestem, a nie dziewczyna :razz:

Ja też nie lubię. Co ja piszę: nienawidzę. Tak jak nienawidzę wiórków kokosowych, kokosów jako takich, zapachu kokosowego, no i przede wszystkim mleczka kokosowego. Bleee :-?
Może też jestem już kobietą? :wink:

Ambrozja - Sob Kwi 10, 2010 2:39 pm

szaraczarownica napisał/a:

za dobrze zrobione Mojito jestem w satnie może nie zabić, ale uszkodzić kogoś :wink:



I ja też :smile: Lubię też czerwone wino wytrawne lub półwytrawne i amaretto z colą.

owieczka_foto - Nie Kwi 11, 2010 8:27 am

Wino czerwone i różowe półwytrawne... ewentualnie półsłodkie.
Dobra wódka... najchętniej coś smakowego np. grejfrutowa, żurawinowa.
Kilka drinków: przede wszystkim moje ukochane: B52 :dreaming:

martula_87 - Pon Sie 30, 2010 5:15 pm

Wina półsłodkie.
Wódka (czysta)
Adwokat
Grzaniec(zimą w górach smakuje najlepiej)
Piwka redds i desperados :)

asiula128 - Nie Wrz 19, 2010 7:47 pm

Ja popijam amatorsko ale jeśli już, to lubię likierki kawowe, czekoladowe i tym podobne. Najlepsze to Bailey's i Sheridan.
Justyss - Wto Wrz 28, 2010 5:32 pm

a ja polecam malibu domowej roboty !! :lol: oraz Carlo Rossi różowe
pychotka :buja w oblokach:

Magdzik - Wto Wrz 28, 2010 5:54 pm

Ja lubię wino czerwone półsłodkie,piwko i wódeczkę czystą lub czasem drinki,zależy jak mam ochotę.Jeszcze whisky z colą.A kolorowych alkoholi nie lubię :x
kinix21 - Nie Sty 16, 2011 10:10 pm

jako fanka słodyczy preferuję te słodkie- likiery (kawowe, czekoladowe itd), malibu, pina colada, wina, ale słodkie i ukochany ruski szampan 8)
ewex - Czw Mar 24, 2011 7:16 pm

A ja chętnie się napije:
wina czerwonego półsłodkiego lub półwytrawnego,
piwka z sokiem malinowym,
czystej czasami (szczególnie na większych imprezach),
drinki też lubię ( a najbardziej dżin z tonikiem i cytrynką),
i czasem jak mnie najdzie to kieliszeczek likieru (oprócz adwokata).

Nie lubię:
bimbru, whisky, korzennych wódek, koniaku.

LukaszB - Pon Kwi 04, 2011 7:00 pm

wino slodkie biale wino slodkie czerwone
Magdzik - Nie Cze 05, 2011 8:16 pm

Znalazłam fajny przepis na nalewkę z wiśni. Sąsiadka ją też robiła i bardzo ją sobie chwaliła :D

Składniki:
- 100 wiśni,
- 100 liści (oczywiście wiśni),
- 1 kg cukru,
- łyżka kwasku cytrynowego,
- 1,5 litra wody,
- 0,5 litra spirytusu.

Jak przyrządzić?
Wiśnie, liście, wodę, cukier, kwasek gotujemy jeszcze około 20 minut od zagotowania się wody. Odstawiamy to na 24 godziny. Potem przecedzamy i do soku dodajemy 0,5 litra spirytusu i rozlewamy do butelek (karafki).

Czas przygotowania:
24 godziny.

MlodaGaska - Pon Cze 06, 2011 8:15 am

Magdzik napisał/a:
Znalazłam fajny przepis na nalewkę z wiśni. - 100 wiśni,
- 100 liści (oczywiście wiśni), - 1 kg cukru, - łyżka kwasku cytrynowego, - 1,5 litra wody,
- 0,5 litra spirytusu.


Nie rozumiem po, co w przepisie jest kwasek cytrynowy (w przerażającej ilości 1 łyżki). Wiśnie są lekko kwaśne, więc może lepiej dodać mniej cukru. Przynajmniej nie trzeba będzie dodawać sztucznego produktu chemicznego czyli kwasku.

albo sok z cytryny
:)

Magdzik - Sro Lip 27, 2011 11:56 am

Ostatnio znajoma dała mi do spróbowania malinówkę. Pychota. Będę ją robić na swój ślub.

2kg malin
1kg cukru
1l spirytusu
Maliny zasypać cukrem i jak puszczą sok, to zalać je spirytusem.

karolamloda - Pią Sie 19, 2011 5:37 pm

każdy powie, że na wesele najlepsza jest czyściutka wódeczka np "Alaska" super polska wódeczka Polecam....Zero kaca na poprawinach
Magdzik - Sob Sie 20, 2011 2:59 pm

karolamloda napisał/a:
"Alaska"
moja siorka ją miała na weselu ale to było 7 lat temu wtedy była dobra,a teraz to nie mam pojęcia czy się popsuła czy nie ;)
demonka - Pon Lut 06, 2012 12:41 pm

a ja lubię:
- miód pitny,
- grzańce domowe bardzo aromatyczne z goździkami, cynamonem i pomarańczą
- likier czekoladowy
- cytrynówkę
- wino czerwone najlepiej domowe ;)
- nalewkę wiśniową i brzoskwiniową ;)

gazelkaa - Sro Lut 08, 2012 11:54 am

Baileys jest świetny, ale w dużych ilościach wydaje mi się za słodki. A grzańce - zimą - są najwspanialszym trunkiem, jaki może być ;]
agacionek - Wto Kwi 10, 2012 7:05 pm

gazelkaa napisał/a:
A grzańce - zimą - są najwspanialszym trunkiem, jaki może być


oj TAK!! :)

asia7 - Wto Kwi 10, 2012 7:23 pm

agacionek napisał/a:
gazelkaa napisał/a:
A grzańce - zimą - są najwspanialszym trunkiem, jaki może być


oj TAK!! :)


szczególnie w górach na nartach i po nartach :razz:

ppola - Wto Kwi 10, 2012 8:35 pm

gazelkaa napisał/a:
Baileys jest świetny, ale w dużych ilościach wydaje mi się za słodki
dlatego ja piję z kilkoma kostkami lodu :smile: :smile:
paulinkaaMU - Wto Kwi 10, 2012 9:11 pm

ppola napisał/a:
gazelkaa napisał/a:
Baileys jest świetny, ale w dużych ilościach wydaje mi się za słodki
dlatego ja piję z kilkoma kostkami lodu :smile: :smile:


a ja dodaję dwie krople do kawy, przy trzech jest już za słodko :razz: (w ogóle nie słodzę kawy)

mietka - Wto Kwi 10, 2012 9:28 pm

ppola napisał/a:
dlatego ja piję z kilkoma kostkami lodu :smile: :smile:


karmiącej sie na wspominki zebrało...............

ppola - Wto Kwi 10, 2012 9:41 pm

mietka, oj tam oj tam - jeszcze trochę i się napiję, bo od urodzin czeka na mnie butelka - a że najpierw byłam w ciąży a teraz karmię to nawet jej nie otworzyłam a nastepne urodziny za miesiąc :cool:
Kalanchoe - Sro Kwi 11, 2012 8:47 pm

ewex napisał/a:
A ja chętnie się napije: (...) piwka z sokiem malinowym...


...i najlepiej w ogródku lub na działeczce... :smile: ;P

Juska - Czw Maj 09, 2013 1:27 pm

Wina półwytrawne, najlepiej różowe. Mój T. zaraził mnie Capitanem Morganem - pysznym rumem, aromatyzowanym wanilią. W połączeniu z colą, jest super. Ale mój drink numer 1 to mojito :D
agnies89 - Czw Maj 09, 2013 2:39 pm

Juska napisał/a:
Mój T. zaraził mnie Capitanem Morganem - pysznym rumem, aromatyzowanym wanilią. W połączeniu z colą, jest super. Ale mój drink numer 1 to mojito :D


Capitan Morgan :serducho: uwielbiam :) a za mojito dałabym się pociąć :padam: :dribble:

Juska - Pon Maj 13, 2013 6:03 am

Moje weekendowe odkrycie!

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Ewa_Ewi - Wto Maj 21, 2013 6:54 pm

Juska napisał/a:
Moje weekendowe odkrycie!
zazdroszcze. Ja teraz moge sobie jedynie pozwolic na Bavarię :D 0% :)smakuje jak normalne piwo, wiec jest ok :)
bengai88 - Pon Cze 17, 2013 2:16 pm

Zdecydowanie ciemne piwka są najlepsze :) z odrobiną różnych syropów smakowych np. kiwi lub mango jeżeli chodzi o Panie ;]

Usunęłam reklamę z podpisu. Moderatorka Asiek

wiśniowa - Pią Cze 28, 2013 9:07 pm

wesele już niedługo, a nie mogę zdecydować na kartę alkoholi :zalamany: nie wiem czy lepiej postawić na tradycyjną czystą, czy jakieś drinki? może ktoś z Was podzieli się obecnymi trendami? :)
Mężczyzna - Sob Cze 29, 2013 6:11 pm

Tutaj raczej nie chodzi o trendy, tylko o to co kto lubi. U Nas na weselu będzie tylko czysta, bimber i wina. U nas pije się tylko czystą i bimber. Znajomi na swoim weselu nakupowali różnych trunków, (whysky, giny, malibu itp). I nic z tego nie zeszło. Po pierwsze takie rzeczy trzeba umieć pić (nie traktować whisky jak czystej), po drugie ludzie próbowali, i zostało mu bardzo dużo butelek poodkręcanych z wypitymi np tylko 50 ml, bo jak widać nie smakowało.
wiśniowa - Sob Cze 29, 2013 6:32 pm

Mężczyźni czasami się przydają :) Mój zdecydował dziś za mnie. Kupimy Żubrówkę Białą na stoły, u jego brata się sprawdziła;) Czysta to czysta, nie będzie mieszania, nie będzie niespodzianek;)
Mężczyzna - Sob Cze 29, 2013 9:52 pm

U mnie też będzie Żubrówka biała ostatnio dość popularna - tania i dobra.
alamakota - Pon Lip 01, 2013 9:39 am

U nas w 2011 był Stock, bimber i wina. Teraz kuzynka męża robi w lipcu wesele i też bierze Stock'a :)
paresens_ - Wto Lip 16, 2013 8:14 am

Osobiście nie przepadam za alkoholem. Jeśli ktoś lubi pić, to ok. Ale uważam, że np. zespół muzyczny absolutnie nie powinien.
małamiii - Nie Lip 28, 2013 4:24 pm

u mojej siostry każdy z zespołu dostał zestaw: butelka wódki+ butelka białego i czerwonego wina, z zastrzeżeniem, że mogą tylko wypić lampkę szampana na początku, nie mieli pretensji, cieszyli się i grali do białego rana, myślę, że takie rozwiązanie jest dobre;) nie wiem na jakie pytanie/odpowiedź odpowiadam :) bo wątki tak przeskakują, że się pogubiłam;p więc dodam jeszcze, że lubię żubrówkę paloną z colą i lodem :smile:
dred - Pon Wrz 09, 2013 1:01 pm

Praca i alkohol nie idą z sobą w parze.
Nie wyobrażam sobie żeby śpiewać(oczywiście publicznie, za pieniądze), czy grać na instrumencie po alkoholu, to się nie udaje.
Co do alkoholu to toleruję tylko piwo, czasem różowe wino i szampan w Sylwestra. Wódki nie cierpię.

Kasiaaa - Wto Lis 12, 2013 8:49 pm

A ja bardzo lubię wszelkie domowe nalewki:)

Usunęłam reklamę z podpisu. Moderatorka Asiek

ancia - Wto Gru 24, 2013 11:15 am

Mój mąż robi genialne miody pitne. Trójniak malinowy cudowny...
Tastypolewa - Czw Gru 26, 2013 7:20 pm

Witam,

Prowadzę bloga barmańskiego, z którego możecie czerpać przepisy i inspirację do tworzenia smacznych drinków ;)

sprawdź Tu była strona reklamowa
Polecam się także na wesela

Usunęłam reklamę z podpisu. Proszę o zapoznanie się z regulaminem Forum. Dorotka_

karola01 - Nie Gru 29, 2013 11:53 am

Ja lubię piwo ale w niewielkich ilościach bo jest bardzo kaloryczne ;)
ManaMana - Pią Kwi 11, 2014 7:49 pm

Ja z piwa tylko reds, a z wódeczki to absolwenta cytrynowego. Mój mąż robi z niego super drineczki.
PrzystojnyMłody - Sob Kwi 26, 2014 12:42 pm

Jin>sprite<tonic
sabina789 - Wto Kwi 29, 2014 4:44 pm

Pan Tadeusz, stock, finlandia.

Usunęłam reklamę z podpisu. Proszę o zapoznanie się z regulaminem Forum. Dorotka_

lolek112 - Sob Maj 10, 2014 2:22 pm

Ja myślę z żoną nad wyborową ... chociaż ponoć ciężko znaleźć dobrą wódkę ;/
waalczynski - Czw Maj 15, 2014 9:58 am

Wyborowa jest chyba teraz popularna?

Usunęłam reklamę z podpisu. Proszę o zapoznanie się z regulaminem Forum. Dorotka_

Pandora - Sro Maj 21, 2014 8:26 am

Orzechówkę z mlekiem, czystą, ruskiego szampana :D :mrgreen:
Juska - Czw Maj 22, 2014 12:10 pm

Coś na lato - schłodzone smakuje wybornie ;)

Sisska - Czw Maj 22, 2014 11:02 pm

tez lubie, bardziej niz jablkowe :cool:
E-kwiaty - Pon Maj 26, 2014 4:49 pm

Oj fakt,nawet niedawno miałam okazję próbowac tego smaku i przypadł mi do gustu,polecam wszystkim,podobnie zresztą jak jabłkowe,obowiązkowo schłodzone:)
kasiamango - Wto Cze 10, 2014 12:23 pm

kiedyś piłam likier Safari ale w Polsce niestety nie mogę go znaleźć ;/
lovinlizard - Wto Cze 10, 2014 8:24 pm

somersby kocham :smile: nawet na przyjęcie kupiliśmy do grila :mrgreen:
KaMika - Pią Sie 22, 2014 10:21 am

lovinlizard napisał/a:
somersby kocham :smile:


oooo tak ! :D

Calineczka5000 - Czw Wrz 11, 2014 9:59 am

Ostatnio na weselach bardzo popularna jest Biała Żubrówka, i nie powiem, ale jest na prawdę dobra, taka delikatna. A tak to mogę polecić Shtocka , ewentualnie Pana Tadeusza. Pomijając wszystko czy wódka może być wogóle dobra hehe ;-) ;-) 8) 8) 8) 8)
ela.m - Czw Lut 19, 2015 10:11 pm

Fajnym pomysłem jest wynajęcie barmana na wesele, goście będą na pewno zadowoleni. Byłam na taki weselu i było super;)

Usunęłam reklamę z podpisu. Moderatorka Asiek

lolek112 - Sro Kwi 08, 2015 2:58 pm

ela.m a drogi koszt takiego barmana ?
Sycylijka - Czw Kwi 09, 2015 4:11 pm

lolek112, cena uzależniona od ilości zaproszonych gości. Przykładowo od nas za wesele bez poprawin na 140 osób chciał 2800zł.

[ Dodano: Czw Kwi 09, 2015 5:12 pm ]
kasiamango, Safari możesz zamówić przez internet w Sklepie Vito

usunęłam link ;) Dorotka_

JanS1991 - Czw Kwi 23, 2015 6:48 am

Jak dla mnie to te pieniążki wolałbym zainwestować w bogatsze menu. A alkohol można taniej dostać.
zbranzy - Sro Cze 17, 2015 10:19 pm

moim zdaniem alkohol jest drugi po jedzeniu i adekwatnie do menu trzeba trzymac fason- a na weselech wiejskich mozna szalec"do wyboru do koloru" tam o fasonie mozemy zapomniec i sprawa z gorki!
krackuz57 - Pon Sty 25, 2016 11:27 am

nie toleruję i nie piję w żadnej formie.
i nie lubię chodzić na imprezy, gdzie dosłownie wszyscy piją, bo czuję się jak przyzwoitka, dlatego przestałam chodzić na jakiekolwiek imprezy tego typu.

majoz - Pon Sty 25, 2016 11:35 am

półwytrawne wino - nie za ciężkie, nie za słodkie ;-) ew. drinki z miętą (np mojito) albo coś w ten deseń
Julia_ja - Pon Sty 25, 2016 11:44 am

Ja tak naprawdę nie przepadam tylko za piwem i whiskey. Pozostałe alkohole lubię - wino, wódka, drinki :-) teraz co prawda nie piję, bo mój stan mi na to nie pozwala, ale nie przeszkadza mi, że jestem jedyną osobą niepijącą w towarzystwie, bawię się tak dobrze jak wszyscy :-)
szaorma - Pią Kwi 22, 2016 9:15 am

Ja sama nie pijam alkoholu w ogóle i nie czuje potrzeby, by po niego sięgnąć. Nie mam nic przeciwko temu, by ktoś pił, ale jestem zdecydowanie zwolenniczką umiaru. Gdy widzę już nieco mocniej podchmielonych ludzi, nie ukrywam swojego niezadowolenia.
taneczka - Czw Cze 09, 2016 10:01 am

U nas na weselu było piwo, białe i czerwone wino oraz wódka, jedyne co zapamiętałam to fakt, że był Stock i Finlandia.

usunięty podpis z reklamą. Dorotka_

herbatnik - Czw Sie 04, 2016 3:25 pm

Mam teraz długą abstynencję i może dzięki temu wiem, za jakimi trunkami najbardziej tęsknię :)
Z piw bardzo smakuje mi Zywiec Białe, Ciechan Miodowy, Książęce Pszeniczne.
Oprócz tego lubię białe słodkie lub półsłodkie wino.
Drinki wszelkiego rodzaju,na wódce,whiskey.
Czeka na mnie w lodówce taki jeden specyfik, który jeszcze w zeszłym roku często kupowaliśmy, ale od dłuższego czasu nie możemy go znaleźć w żadnym sklepie(mąż mi przywiózł z Niemiec),a mianowicie drink Jack Daniels o smaku Ginger, taka czarna puszka. Wszędzie są dostępne o smaku Coli, a tych imbirowych brak. A są bardzo smaczne :)

Julia_ja - Czw Sie 04, 2016 6:02 pm

A ja mam ostatnio olbrzymią ochotę na szampana (Martini Asti) i na tequilę z solą i cytryną... makabra jakaś :-P :-P
tamila - Sro Wrz 28, 2016 8:58 am

U nas były wszystkie rodzaje alkoholu. Nawet piwo
Be_Mine - Sob Paź 01, 2016 8:42 pm

Uwielbiam domowe nalewki. Tegoroczne dojrzewają za zasłonką :hyhy:
Piwo też lubię, w tym roku bardzo posmakowało mi żywiec apa. Kaper jest dobry tylko mocny bo ma chyba 8,7%.
Winka też lubię, swego czasu prawie co wieczór piłam kieliszeczek wina. Carlo Rossi i Varna mi bardzo smakują.
Lubię likiery ale nie za słodkie.
Wódka słodka mi się chyba przepiła. :lol: Kiedyś lubiłam bardzo teraz nie chce mi wchodzić, jedynie kwaskowata wchodzi z tych smakowych.
Lubię też szampana ale bąbelki baaardzo szybko uderzają mi do głowy. :alc

LinaMiódMalina - Pon Paź 17, 2016 11:15 pm

Ja uwielbiam drinki na bazie tequili - no.1 to oczywiście klasyka - wytrawna Margarita, a jak mam ochotę na coś słodkiego to Tequila sunrise 8)
kfr89 - Pon Sty 30, 2017 2:12 pm

Z win - różowe Carlo Rossi, ulubiony drink - Mojito, Pinacolada oraz whisky z colą, z piw - Perła zwykła i miodowa ;)
Marland - Pią Kwi 07, 2017 8:25 am

Jak dla mnie to najlepiej whisky z colą. Najczęściej piję takie coś i jestem zadowolona.
zaza1 - Pią Kwi 07, 2017 9:21 am

Z drinków Pinacolada zdecydowanie i tylko :) z piw jasne, pszeniczne, jakieś lekkie - albo miodowe :) wina tylko słodkie, najpeliej wermut, ewentualnie pólsłodkie. Cięzszych alkoholi nie pije wcale, bo nie lubię ;)


usunięty podpis z linkiem. Dorotka_


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group