Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Kuchnia - Najlepsze cukiernie w Łodzi

dominiqsz - Nie Cze 24, 2007 7:35 pm
Temat postu: Najlepsze cukiernie w Łodzi
Które cukiernie w łodzi polecacie? potrzebuje znaleśc kogoś naprawde wyjątkowego, kto robi pyszne rzeczy, gdyz będe potrzebowała ciast i innych wyrobów cukierniczych na obsługe imprezy rodzinnej :) Dzieki za pomoc !! !

Jeśli możecie to wpisujcie również adresy tych cukierni :)

Pozdrawiam

kaledonia - Nie Cze 24, 2007 9:39 pm

Dybalski i Blikle :D Nie ma chyba lepszych cukierni,ale z tych tanich to nie są :roll:
Dybalski to sieć wiec znajdziesz w kilku miejscach np w Centralu na parterze-ja tam torty zamawiałam.
Cytat:
Siedziba firmy (+ sklep)
90-264 Łódź, ul Jaracza 5
tel.: 632-14-92 ; fax: 630-45-71
kom.: 508 270 261

dybalski@dybalski.pl

Piotrkowska 56
sklep + kawiarnia 630 80 77
Piotrkowska 309 640 31 86
Zachodnia 67 632 01 31
Kościuszki 29 632 35 50
Zielona 23 632 14 92
Przybyszewskiego 18 684 13 21
Tarzańska 42/44 258 75 00
Limanowskiego 6 654 22 33

A Blikle na Piotrkowskiej w okoliach Traugutta,w kierunu Centralu.

Buńqa - Sob Sie 11, 2007 11:41 pm
Temat postu: Re: Najlepsze cukiernie w Łodzi
dominiqsz napisał/a:
Które cukiernie w łodzi polecacie?


Stanowczo polecam firmę "Piekarenka" Państwa Wawrzyniaków znajdującą się na ulicy Warszawskiej 128.

Pozdrawiam

tweety - Nie Sie 12, 2007 11:06 am

Ja podpisuje sie pod Dybalskim :)
efina - Pon Lut 25, 2008 2:52 pm

Ja też uwielbiam wypieki z cukiernii Dybalskich-uwielbiam rolade szwedzka i jagodzianki latem ktore wprost sie uginaja od jagod :) mniam.. juz niedlugo sie pojawia :)
aglucia - Wto Kwi 01, 2008 10:57 pm

Ja jestem zwolenniczką "Skórki" a w szczególności rogali orzechowych tam serwowanych :roll:
Jeżeli chodzi o najlepsze pączki, to nie Bikle, ani Dybalski ale cukiernia koło szpitala kopernika. Nie pamiętam jak się nazywa, bo po prostu mieszkam bardzo daleko od niej, ale jest obok "kapelusza" (dom handlowy) i wejścia na hematologię. Następnym razem sprawdę dokłanie adres :lol:

justyncia83 - Sob Kwi 05, 2008 2:50 pm

dla mnie najlepsze pączki są tylko i wyłącznie w jednej cukierni, mianowicie w "Skórce".
pyszne są te z powidłami śliwkowymi.
Mniam

fiona83 - Sob Kwi 05, 2008 4:53 pm

Dybalski i Bassendowski, z mocniejszym wskazaniem na drugą firmę.
bzyczek - Sro Paź 08, 2008 10:26 pm

Czy ktoś kupował coś w cukierni internetowej KUP CIACHO ?
milenamala - Sro Paź 08, 2008 11:06 pm

w internetowej to nic nie kupowalam ale czesto kupuje w cukierni w zgierzu tej kolo sezamu i tam sa zarabiste ciacha (np.japońskie mniam)a to kup ciacho to chyba ich i jakos od niedawna to istnieje prawdopodobnie. Na stronie sa fajne torty(niezle ktos musi byc zdolny). a co do Dybalskiego to w Łodzi ma lepszą opinie
Belluszi - Czw Paź 09, 2008 12:05 pm

Cukiernia "Sowa" w Manufakturze. Polecam tort ananasowy i migdalowe ciaseczka florentynki :razz:
Klaudynka - Sob Paź 11, 2008 11:16 am

http://www.cukiernia-mz.pl/ :sla
klarysa - Wto Sty 27, 2009 1:55 pm

Sowa, Hortex, Blikle
doni_iza - Wto Sty 27, 2009 2:34 pm

Co do Sowy to się zgodzę, ale według mnie Hortex i Blikle maja lata świetności za sobą.
Ja bym wspomniała jeszcze o Braciach Miś.

klara76 - Wto Sty 27, 2009 2:38 pm

Sowa, Bassendowski i ewentualnie Miś i Skórka
justinaa - Sro Mar 11, 2009 4:03 pm

super pączki i babeczki etc są w Piemoncie w Pabianicach, zresztą oni zdają sobie z tego chyba sprawę, bo w tłusty czwartek pączki u nich, takie nie za duże, kosztowały 2,5 PLN za sztukę :eek:
Jennyi25 - Wto Wrz 15, 2009 3:35 pm
Temat postu: Nasza Cukiernia
Słuchajcie dziewczyny, wszytskie znane cukiernie są dobre: Sowa, Sórka, Karkowski itp. Którą wybrać to kwestia gustu.

Ja natomiast odradzam Naszą Cukiernię. Zostałam namówiona przez pewną osobę na zakup tam tortu weselnego i jeszcze nie było ślubu a już pożałowałam swojej decyzji. Jej właściciel nie powie Wam nie, zgodzi się i nie zgodzi zarazem na kazdą Waszą propozycję. Ogólnie wyjdzie na to, że może on zrobić tylko to, co on uważa za słuszne (zaproponował mi po fakcie tort kawowy albo smietanowy i musieliśmy z tych dwóch wybierać). Jeśli chodzi o ozdoby na torcie, to ogranicza się do gotowych rzeczy które możecie dostac w kazdym tesco. Co wiecej, polecił nam kupić 8 świec na rac, na sali zas okazało się że tort takiej ilości nie wytrzyma i mogą byc tylko dwie.

Co więcej, nie odpowiadal na nasze maile i telefony,

Ceny za to ma z kosmosu: 4zł za 1 racę, 50zł za parę na torcie (oczywiscie nie mozecie wybrac jak ta para będzie wygladać) i 47zł za kg tortu. W dodatku tort okazal się zbyt słodki, bardzo szybko mdlił. Jednym slowem porazka.

usunięto treści niezgodne z regulaminem forum Mac-erson.

izunia_82 - Sro Wrz 16, 2009 8:55 pm

Ja polecam Skórkę.
megi - Sro Wrz 16, 2009 10:13 pm

Kocham cukiernie SOWA
Mika - Czw Wrz 17, 2009 7:48 am

A ja polecam Misia i Skórkę :)
kasia84kasia84 - Pon Lip 19, 2010 3:32 pm

Sowa!!!! i nie ma lepszej :D
gosiaczek - Pon Lip 19, 2010 4:02 pm

kasia84kasia84 napisał/a:
Sowa!!!! i nie ma lepszej :D


Mhmmmmm :dreaming:

sheria - Czw Sie 12, 2010 9:17 pm

kasia84kasia84 napisała:

Cytat:
Sowa!!!! i nie ma lepszej


Jak nie ciasta domowe, to Sowa.. dalej w kolejności Barbarella..

martula_87 - Czw Sie 12, 2010 9:30 pm

Dla mnie cukiernia Miś :)
Meerkat - Pią Sie 20, 2010 9:08 am

Zdecydowanie Ptyś. Jest na Zaolziańskiej i Białostockiej (południe Łodzi)
owieczka_foto - Pią Sie 20, 2010 10:08 am

Meerkat, odwiedzamy tą samą cukiernię. Twierdzę, że ta cukiernia to wada tego osiedla ;) jadłabym mniej słoyczy gdyby Ptysia tutaj nie było.
Meerkat - Pią Sie 20, 2010 10:31 am

:smile: a chadzasz do tej na Zaolziańskiej, czy Białostockiej? Bo ja na Białostocką. I właśnie na jutrzejszą imprezę potrzebuję ciasto i nie wiem, czy są otwarci, bo nie chce mi się na razie dupki ruszyć, żeby sprawdzić 8)
owieczka_foto - Pią Sie 20, 2010 1:46 pm

Meerkat, na Zaolziańską... i na moje nieszczęście cukiernie mam na trasie spacerowej z Synem... no i a to mufinki, a to w-zetki... ech...
espina - Nie Paź 24, 2010 10:51 am

w tym roku dla odmiany zamierzam zamówić tort na urodziny małża u Bassendowskiego. swego czasu jadłam coś w gościach z tej cukierni, ale nie pamiętam dokładnie jaki to był tort.
czy zamawiałyście u nich tort i który?
mnie pani podała kilka opcji, m.in. wiedeński, ajerkoniakowy, jakiś kawowy, no i dwie wersje z bitą śmietaną (białą i czekoladową).
możecie polecić któryś?

pestka - Wto Lis 23, 2010 7:43 pm

Ja lubię różne słodkości z różnych cukierni- np. muffiny i praliny od Dybalskiego i kostkę hiszpańską od Skórki, ale jeśli chodzi o torty to zamawiam tylko i wyłącznie w Hortexie (tort porzeczkowy cherry albo cherry) i u Sowy (tu w zasadzie dowolne smaki, bo wszystkie są pyszne).

Tort weselny chciałabym mieć od Sowy, ale nie wiem czy kwota mnie nie porazi. ;)

PaniPola - Czw Sty 06, 2011 11:57 pm

Przyznam, że próbowałam różnych wyrobów cukierniczych. I to rzecz smaku, kazdy może znaleśc coś dla siebie...Osobiście polecam wyroby Cukierni Sowa i cukierni na ul. Gdyńskiej
Prowansja - Nie Paź 28, 2012 10:55 pm

Nie jest to typowa cukiernia ale polecam ciasta i inne słodkości z Carrefoura na Kolumny np. tort czekoladowy(pyszotka :) ), śmietankowy, podobno Czarny Las też jest pyszny(a wczoraj widziałam,że kawowy i orzechowy się pojawiły i już mi ślinka ciekła), rolady(kawowa przepyszna, owocowa, śmietankowa), tarty(z owocami, jabłkowa), ciastka takie na sztuki też bardzo dobre np.koperty z jabłkami. Można zamówić tort na urodziny dla dziecka, robią z napisami albo dekoracjami z opłatka.
ptysia7 - Pon Paź 29, 2012 5:32 pm

Ja wybrałam sprawdzoną już w rodzinie cukiernię- Piotr Karkowski- siedziba firmy Wiśniowa Góra, cukiernia np. ul. Niciarniana w łodzi.
Tort z bitej śmietany z malinami- wyśmienity, goście prosili o dokładkę. Cena 50zł/kg dowóz gratis.
pozdrawiam.

Prowansja - Wto Lis 13, 2012 7:39 pm

Tak wyglądał tort śmietankowy z Carrefoura na urodziny mojej córki, przepyszny :)


bambolea - Sro Lis 28, 2012 1:53 pm

Bassendowski :)
Juska - Czw Mar 28, 2013 12:50 pm

Sowa! Sowa! Sowa! :D szczególnie ich babeczki z sezonowymi owocami.... rozmarzyłam się :cry:
CałaWymalowana - Pią Maj 10, 2013 9:12 am

ja też uwielbiam Sowę, pod warunkiem, że jest świeża. niestety mają z tym problem. cóż, tak to jest jak ciastka przyjeżdżają aż z Bydgoszczy...
MadMar - Pon Maj 27, 2013 9:35 am

a ja polecam małą cukiernię Pasjonata, na ul Warszawskiej
Na FB mają zdjęcia tortów jakie tworzą- niesamowicie kreatywni i pomysłowi a do tego smacznie :)

kaledonia - Pon Maj 27, 2013 1:25 pm

Nie została jeszcze wymieniona sieć "Jaś i Małgosia".
http://www.jasimalgosia.com.pl/strona-glowna

Bratowa co roku zamawia u nich tort dla małej, a i my na cywilny zamówiliśmy u nich tort ślubny. Cena przyzwoita ok 40zł/kg. Tort nie był przesłodzony (takich nie lubię).


renataroman - Pon Lis 04, 2013 12:36 pm

jesli chodzi o Sowe to uważam że sa ok ale ciasta z bydgoszczy bym nie zaryzykowala
anecia00 - Sro Sie 23, 2017 1:03 pm

A ja uwielbiam ciasta z sowy :)
Olaaa90 - Sro Wrz 06, 2017 2:39 pm

A co myślicie o tak radykalnym pomyśle jak zrezygnowanie ze słodyczy na weselu?
AGIS - Sro Wrz 06, 2017 3:24 pm

Myślę, że każdy na weselu liczy na jakieś dobre ciacho, a w szczególności na pyszny kawałek tortu. Skąd w ogóle ten pomysł?
LinaMiódMalina - Sro Wrz 06, 2017 6:42 pm

My oboje nie przepadamy za słodkimi ciastami i m.in. dlatego jako weselny deser zdecydowaliśmy się na gruszkę w winie z sosem kawowym, natomiast tort weselny u nas będzie - uważamy, że to fajna tradycja, nie trzeba go przecież pochłaniać na kilogramy :wink: Zawsze można wymyślić jakiś drobny kompromis, ale całkowite rezygnowanie ze słodkości to dość egzotyczne podejście jak na tego rodzaju imprezę, bo większość gości jednak liczy na jakiś słodki poczęstunek ;)
merch354 - Czw Mar 15, 2018 2:59 pm

skórka najlepsza!

usunięty podpis z linkiem. Dorotka_


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group