Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Ślub konkordatowy - Parafia Najświętszego Serca Jezusowego - Retkinia

superbuzia - Wto Cze 26, 2007 7:47 pm
Temat postu: Parafia Najświętszego Serca Jezusowego - Retkinia
Mam pytanko: czy ktoś brał ślub w tym kościółku? A moze dopiero bedziecie tam miały slub. Napiszcie wszystko co wiecie . Z gory bardzo dziekuje za wszelkie informacje. :)
kryszka - Wto Cze 26, 2007 8:50 pm

No trudno tego kolosa nazwać kościółkiem. :wink:

Tutaj znajdziesz listę osób biorących ślub w tym kościele: http://www.forum.wesele-l...opic.php?t=3315

A tutaj strona www parafii: http://archidiecezja.lodz.pl/nsj/

Niusia80 - Sro Cze 27, 2007 7:22 am

Z całą pewnością odradzam ten kościół. To jest parafia zarówno moja jak i mojego narzeczonego, a mimo to nie zamierzamy brać tam ślubu. Odbywają się tu najszybsze śluby świata (moim znajomym ksiądz poświęcił dokładnie aż 13 minut). ?miem nazwać ten kościół marketem ślubnym – jedna para nie zdąży wyjść, a za nimi już jest następna. Sami dekorują kościół kilkoma stroikami, które giną na tak ogromnej przestrzeni. Oczywiście można również samemu podjąć się dekorowania, ale to wiąże się z grubą kopertą dla kościelnego aby wyraził on zgodę.
Na temat tego kościoła mogłabym jeszcze wiele powiedzieć, ale niestety nic dobrego. Reasumując – ślub wszędzie ale nie tam.

kaledonia - Czw Lip 05, 2007 8:03 pm

Ja niestety też mam podobne zdanie do poprzedniczki.Byłam tam na kilku ślubach i faktycznie śluby tam odbywają się jeden za drugim i z prędkością światła :?

Pomijam już wielkość kościoła,ale gości musiałoby być naprawdę dużo by tam nie zinęli.

Na Retkini jest jeszcze kilka innych kościołów o wiele bardziej ciekawych,ale mniej okazałych :cool:

juta79 - Czw Lis 08, 2007 9:44 am

Czy ktos sie orientuje czy sa problemy z uzyskaniem zezwolenia na wziecie slubu w innej parafi. Bo slyszalam ze czasami takie problemy sa.
iza77 - Wto Maj 20, 2008 9:07 am

Witam,

Czy ktoś z Was orientuje się ile kosztuje ślub w Parafii Najświętszego Serca Jezusowego na Retkinii?
My mamy ślub 25 X 2008, ale o stawce jeszcze nie rozmawialiśmy w kancelarii.
Ale słuchy chodzą, że podobno ta Parafia wysoko się ceni.
Napiszcie, jak coś wiecie, może juz z własnego doświadczenia lub usłyszeliście coś od znajomych.

Pozdrawiam

kryszka - Pią Cze 06, 2008 10:02 am

iza77 napisał/a:
Czy ktoś z Was orientuje się ile kosztuje ślub w Parafii Najświętszego Serca Jezusowego na Retkinii?

Przeniosłam Twój post we właściwe miejsce i jednocześnie wyciągam wątek. Napisz do osób, które miały/mają tam ślub (link w moim poście wyżej).

Agnieszka19 - Pią Cze 06, 2008 12:43 pm

zapraszam do mojego starego dzienniczka- agnieszka i kamil- 26 kwietnia 2008 pod koniec jest troche o tymże kościele :evil: ja go odradzam :evil:
lmyszka - Pią Cze 06, 2008 5:44 pm

relacja Agnieszki, wyciągnęłam ją z jej wątku

Agnieszka19 napisał/a:
do ślubu został jeden dzien a jeszcze wczraj kościół dostarczył nam wielkich stresów:

Zadzownił do nas najpierw mój ksiądz( z innej parafii) żę zadzownili do niego że naszego ślubu nie będzie bo nie zapłacilismy im kasy. Potem zadzwoniła dziewczyna która ma śpiewa mówiąc żę zdazwonił do niej oragnista i powiedział że on na tej mszy nie gra bo kościół bedzie zamknięty bo jest nieopłacony...
Byliśmy tak wkurzeni żę szkoda gada. "Przecież przedwczoraj tam bylismy i wszystko co nam kazali zapłaciliśmy!!!
Zebraliśmy się z mouja mamą i do kościoła.
Pytamy się tego okropnego babsztyle( wybaczcie ale inaczej o niej nie mogę myśle) o co chodzi:
"A ona na to żę nie wszystko zapłaciliśmy" wiec jej móiwe żę wc zoraj pyatlismy i powiedzieliście że to wszystko
a ona" Proboszcz nie wiedział żę nie zapłaciliście tych 300 zł( dla ksiedza")
no to ja mówie że przy nas proboszcz sie jej pytał i ona powiedziała żę wszystko uregulowane no to ona sie uśmiechnęła i kazała nam iśc do księdza.
Tamten zaczął nam wyjaśnia że za protokół 150 zł to jakieś ta urzędowe opłaty( tylko szkoda że w innych kościołach są za darmo), ze 140 zł to na kościelnego i organiste( któremu i tak musimy dopłacic żeby akompaniował wokalistce) i za oświetlenie itd a te niby 300 zł to na rozbudowe i funkcjonowanie parafii.
Mama moja się wkurzyła i powiedział że ok ona im to zapłaci ale zgłosi to dalej. Nerwy to już mieliśmy takie że szkoda gada. Nakrzyczałam na ta babkę w kancelarii tak że mam nadzieje że jej w piety pójdzie!
A jeszcze wkurzyło nas to że przeciez mieli do nas numery telefonu wiec dlaczego dzownili po innych ludziach zamiast do nas zadzwonic, ale ten babsztyl powiedział że cały dzień próbowała się do nas dodzowni i n ikt nie odbierał- bez komantarza!
Kontaktowałam sie z tym moim ksiedzem i ona powiedział że bardzo mu przykro że tacy ludzier są, ale żeby lepiej im zapłacic bo nie wiadomo co odwalą"

W każdym razie ja już mam dośc kościołów i księzy. Nie dam im już nigdy ani złowtówki i do spowiedzi tez raczej już nie pójde. Starciła kompletnie w nich wiare.
Skoro tak umieją załatwia sprawy i kasa dla nich jest najważniejsza to sorry.

iza77 - Pon Cze 09, 2008 12:50 pm
Temat postu: Re: Parafia Najświętrzego Serca Jezusowego - Retkinia
superbuzia napisał/a:
Mam pytanko: czy ktoś brał ślub w tym kościółku? A moze dopiero bedziecie tam miały slub. Napiszcie wszystko co wiecie . Z gory bardzo dziekuje za wszelkie informacje. :)


Witaj Sąsiadko:-)

Jak przygotowania do ślubu? czy udalo Wam sie bez problemu zalatwić wszystkie formalności w Kosciele na Retkinskiej? Pytam, bo slysze rozne opinie na ich temat.
Zycze Wszystkiego Najlepszego na nowej drodze życia, udanego wesela i czekam na wiesci, jakie są Wasze wrazenia po ślubie w Parafii NSJ.

Pozdrawiam:-)

gosiaczek316 - Pią Cze 13, 2008 7:40 am

Witajcie:)
Po tym poście tylko utwierdzam się,że dobrze zrobiłam wybierając ślub nie w nim tylko w kościele św.Doroty w Mileszkach i ciesze się,bardzo że pozwolenie można wziąść z kościoła narzeczonego bo tam problemów chyba takich jak tutaj nie będą robili..Tylko mam pytanie czy jak załatwie to pozwolenie na ślub w innym kosciele niz moj i mojego narzeczonego to z zapowiedziami musze zgłosić do mojej patrafi..Na tej linii nie rozumiem,bo jezeli nie to oni w ogole nie beda wiedzieli ze wyszlam za maz??

kryszka - Pią Cze 13, 2008 7:55 am

gosiaczku316 - zapowiedzi trzeba załatwiać w swoich parafiach, gdyż tu chodzi o to, żeby Twoi znajomi, sąsiedzi itp. mogli zgłosić ewentualne przeciwskazania do zawarcia przez ciebie związku małżeńskiego.
gosiaczek316 - Pią Cze 13, 2008 9:01 am

To znacza ze w sumie zapowiedzi beda musiały być wygłoszone w 2 a tam gdzie bedziemy brali ślub już nie??Bo bierzemy ślub w Parafii nie należącej ani do mnie ani do narzeczonego....
kryszka - Pią Cze 13, 2008 9:11 am

W Waszych parafiach tak, a czy też w tej od ślubu to już bywa różnie. Musicie się zapytać.
wisieneczka85 - Pią Kwi 10, 2009 6:51 pm

czy ktoś miał ostatnio jakieś doświadczenia z tym kościółkiem:) :roll: bo opinie powyżej nie są zachęcające a chciałabym wziaść tam ślub:)))może ktoś coś wie na temat nauk przedmałżeńskich
Agnieszka19 - Pią Kwi 10, 2009 7:09 pm

sprawdzałaś w moim dzienniczku? Ja brałam tam ślub rok temu... . Pod koniec jest troche perypetii z kościołem opisane...
Klaudynka - Pon Kwi 13, 2009 5:54 pm

Witam, czy może ktoś z forumowiczów orientuje się jak wygląda sprawa dekoracji kościoła? Czy kościół przyjmuje kogoś z zewnątrz?
kryszka - Wto Kwi 14, 2009 8:36 am

Agnieszka19 napisał/a:
sprawdzałaś w moim dzienniczku? Ja brałam tam ślub rok temu...

Agnieszka19 - a nie lepiej tu przekopiować niż kazać komuś szukać w starych dzienniczkach tego info? Tyle razy prosiłyśmy - konkrety we właściwych wątkach. :roll:

Agnieszka19 - Wto Kwi 14, 2009 8:07 pm

Przepraszam i poprawiam się:

"...Najgorzej wspomniam wizyte w kosciele. mam juz takie nerwy ze szkoda gadac. Poszlismy bo chcielismy wszystko oplacic i poprosic zebysmy mgli dokumenty tzn akt slubu podpisac w sobote na mszy. tak jak jpuasz. pani potraktowala nas tak ze szkoda gadac.
po pierwsze powiedziala tak u mnie musicie zaplac ic 140 zl( organista i przybranie) i ksiedzu kolo 300 zl. ja jej na to ze my mamy swojego ksiedza a ona nagle sie ciknela i mowi ze to nie ma znaczenia- ze ich ksiedzu musze tez zpalacic. wiec pytam daczego? przeciez on mi nie udziala slybu , a ona na to ze tak po prostuy jest!!!! No to ja sie pyta: "ale co laska, tak"?
A ona mi na to" no tak, ale mniej niz 300 zl to sie nie daje". Myslalam ze wyjde z siebie. Pwiedzialam ze nie zpalace tego i chce sie widziec z proboszczem. takze w srode idziemy do proboszcza.
A co do dokumantow to tez powiedziala ze kategorycznie nie, ale ja powqiedzialm ze sobie to z proboszczem ustale..."

"... do ślubu został jeden dzien a jeszcze wczraj kościół dostarczył nam wielkich stresów:

Zadzownił do nas najpierw mój ksiądz( z innej parafii) żę zadzownili do niego że naszego ślubu nie będzie bo nie zapłacilismy im kasy. Potem zadzwoniła dziewczyna która ma śpiewa mówiąc żę zdazwonił do niej oragnista i powiedział że on na tej mszy nie gra bo kościół bedzie zamknięty bo jest nieopłacony...
Byliśmy tak wkurzeni żę szkoda gada. "Przecież przedwczoraj tam bylismy i wszystko co nam kazali zapłaciliśmy!!!
Zebraliśmy się z mouja mamą i do kościoła.
Pytamy się tego okropnego babsztyle( wybaczcie ale inaczej o niej nie mogę myśle) o co chodzi:
"A ona na to żę nie wszystko zapłaciliśmy" wiec jej móiwe żę wc zoraj pyatlismy i powiedzieliście że to wszystko
a ona" Proboszcz nie wiedział żę nie zapłaciliście tych 300 zł( dla ksiedza")
no to ja mówie że przy nas proboszcz sie jej pytał i ona powiedziała żę wszystko uregulowane no to ona sie uśmiechnęła i kazała nam iśc do księdza.
Tamten zaczął nam wyjaśnia że za protokół 150 zł to jakieś ta urzędowe opłaty( tylko szkoda że w innych kościołach są za darmo), ze 140 zł to na kościelnego i organiste( któremu i tak musimy dopłacic żeby akompaniował wokalistce) i za oświetlenie itd a te niby 300 zł to na rozbudowe i funkcjonowanie parafii.
Mama moja się wkurzyła i powiedział że ok ona im to zapłaci ale zgłosi to dalej. Nerwy to już mieliśmy takie że szkoda gada. Nakrzyczałam na ta babkę w kancelarii tak że mam nadzieje że jej w piety pójdzie!
A jeszcze wkurzyło nas to że przeciez mieli do nas numery telefonu wiec dlaczego dzownili po innych ludziach zamiast do nas zadzwonic, ale ten babsztyl powiedział że cały dzień próbowała się do nas dodzowni i n ikt nie odbierał- bez komantarza!
Kontaktowałam sie z tym moim ksiedzem i ona powiedział że bardzo mu przykro że tacy ludzier są, ale żeby lepiej im zapłacic bo nie wiadomo co odwalą..."

wisieneczka85 - Wto Maj 19, 2009 9:21 pm

hmmm ja bardzo chciałabym brać ślub w tym kościółku ale mnie wystraszyłaś hmmm... sama już nie wiem:(może się coś zmieniło bo proboszcz się zmienił :)
Klaudynka - Pią Cze 12, 2009 5:05 pm

Protokół przedślubny spisany, obecne wrażenia pozytywne, ksiądz był bardzo miły, rzeczowy, wszystko wyjaśnił.
Wisieneczko, co do Twoich pytań:
- Pani kościelna dekoruje kościół podczas uroczystości ślubnych, jeżeli jednak masz swoją wizję dekoracji, to jest to sprawa do dogadania z panią kościelną.
-Osobę śpiewającą również można zatrudnić i jest to sprawa również do dogadania z organistą.

wilczek - Czw Lip 09, 2009 8:00 am

Klaudynka moze slub masz jednak w innym kosciele bo trudno mi uwierzyc ze tak wszystko sprawnie wam poszlo!!! wiem co pisze bo wczoraj bylam w tym kosciele z moim W zalatwiac formalnosci i lepiej nie mowic co sie tam dzialo. Ogolnie zamiast miec slub o 19 tak jak to bylo to zapisane podczas rezerwacji terminu w tamtym roku jak i wplaty zaliczki bo podbno bylo bardzo duzo chetnych na ta godzine (tak mowila ta "przesympatyczna "pani z kancelari) okazalo sie wczoraj (miesiac przed slubem)ze slub nie jest jednak o 19 tylko 19:30 !! !!!!!!! Jak to uslyszalam az sie we mnie wszystko zagotowalo!!! Dlatego powiedzialam tej Pani ze jesli chodzi o pieniadze czyli w tym przypadku o zaliczke to dzwonia i informuja ludzi ze trzeba wplacic im kase ale o zmianie godziny juz nie raczyli... na co ona: Proboszcz sie zmienil w tamtym roku i on pozmienial godziny mszy!!!!!!!!!!!!!!!!!

ZDECYDOWANIE ODRADZAM TEN KOŚCIÓŁ !! !!!!!!!

Klaudynka - Czw Lip 09, 2009 10:29 am

Cytat:
ksiądz był bardzo miły, rzeczowy, wszystko wyjaśnił
Wilczku, ale zauważ że ja pisałam na temat księdza, a nie na temat pani z kancelarii.
Słyszałam wiele niechlubnych opinii na temat Pani w kancelarii i z tego co widzę musi być bardzo nieodpowiedzialna (proboszcz zresztą też) skoro bez jakiegokolwiek poinformowania zmienili godziny mszy-a przecież posiadają numery telefonów! Wszystkie początkowe sprawy załatwiali moi rodzice lub narzeczony (ja byłam w tym czasie za granicą), ale nie usłyszałam od nich złych opinii... zobaczymy jak będzie dalej, niedługo dam znać jak wyglądały ostatnie etapy załatwiania spraw w kościele...
PS. Bardzo Wam współczuję...

wisieneczka85 - Czw Lip 09, 2009 4:38 pm

to fakt pani nie jest najmilsza delikatnie mówiąc hehe:) fakt powinni poinformowac o zmianie godziny slubu
France - Wto Lip 14, 2009 3:55 pm

Bardzo podoba mi sie w tym kosciele to,ze przed jest zadaszenie,gdzie goscie moga skladac zyczenia.Rok temu moja kolezanka brala tam slub i niestety padalo,ale na szczescie goscie skladali zyczenia przed kosciolem, nikt nie zmokl i nie zakłocał nastepnej mszy.
Klaudynka - Pią Sie 07, 2009 10:21 am

Opłaty jakie poczyniliśmy w tym kościele od samego początku:

- opłata za rezerwację terminu ślubu 50zł

- opłata za protokół przedślubny 50zł
(moi znajomi płacili 100zł-nie wiem od czego to zależy

-opłata dla księdza 300zł

-opłata dla organisty i za dekorację kościoła 140zł

Razem: 540zł

-Przy czym: niektóre pary składają się dodatkowo na dekorację prezbiterium aby wyglądała bardziej efektownie.
-Trzeba dodatkowo dopłacić organiście za akompaniament, jeżeli podczas uroczystości będzie skrzypek. Po rozmowie z organistą napiszę jaka to kwota.

jonka - Pon Sie 10, 2009 10:17 am

Sam ślub w tym kościele wspominam dobrze, natomiast przygotowania do niego były małym koszmarem, którego powoli mieliśmy dosyć. Koszty podobne jak wyżej. Na kwiaty składaliśmy się oddzielnie
katiia - Sro Sie 26, 2009 6:39 pm

Prawdopodobnie też w tym Kościele wezmę ślub, ile wcześniej należy zamówić sobie termin ?
gohnia - Sro Sie 26, 2009 8:20 pm

jeśli już masz wszystko uzgodnione to idź jak najwcześniej, bo wiadomo- kto pierwszy ten lepszy ;) Jak pójdziesz wczesnie to masz duży wybór jeśli chodzi o godzinę uroczystości.
wisieneczka85 - Pon Wrz 07, 2009 6:54 pm

myśmy dziś zamawiali sobie godzinę 16.30 i to byla najwcześniejsza bo pozniejsze zajęte na 28.08.2010 roku. Spotkanie było bardzo miłe weszlismy od razu do księdza bo akurat przyjmował, poszlo jak spłatka oby tak dalej bylo :D
PositiveAga - Nie Sty 17, 2010 12:01 pm

Niusia80 napisał/a:
Odbywają się tu najszybsze śluby świata (moim znajomym ksiądz poświęcił dokładnie aż 13 minut)


Jest coś takiego jak msza długa i msza krótka ... twoi znajomy chyba zamówili właśnie tą mszę krótką dlatego wszystko trwało zaledwie 13 minut

Klaudynka - Nie Sty 17, 2010 1:09 pm

PositiveAga napisał/a:
Jest coś takiego jak msza długa i msza krótka
to prawda-przy rezerwacji terminu zaznaczyliśmy że chcemy długą mszę.

Jeśli ktoś chce mieć długą mszę radzę poprosić panią z kancelarii o zaznaczeniu tego przy Waszej rezerwacji terminu, przy nazwiskach. Dzieje się tak, że pani w kancelarii wiele rzeczy zapomina i niespodziewanie zapisze kolejną parę...

wisieneczka85 - Nie Sty 31, 2010 3:27 pm

Na targach dowiedziałam się od firmy dekoratorskiej że nie ma mowy o własnej dekoracji, tylko i wyłącznie wchodzi dekoracja którą robi Pani w kościele, czyli może przy ołtarzu są żywe kwiaty ale mi zależy na żywych kwiatach również przy ławkach a tam z tego co wiem są sztuczne :cry: co mi się strasznie nie podoba. Czy ktoś może mi napisać jak jest naprawdę z tą dekoracją bo w kościele mi nie udzielono informacji, powiedziano że to się załatwi w maju hehe. 3 miesiące :( przed ślubem.
Klaudynka - Nie Sty 31, 2010 4:43 pm

Wiesz Wisieneczka, pytałam się księdza przy spisywaniu protokołu przedślubnego jak to wygląda z dekoracją kościoła. Dowiedziałam się że nie ma problemu aby przyszła firma dekoratorska i cytuję: "można się dogadać". Jednak nie dopytywałam się dokładnie, ponieważ w ostateczności tak bardzo nie zależało nam na dekoracji kościoła z "zewnątrz".
A fakt jest faktem że Pani w kancelarii bardzo wiele mówi, co czasem nie jest do końca zgodne z prawdą... :wink:

Agnieszka19 - Nie Sty 31, 2010 8:41 pm

No to ja powiem, ze jak brałam tam ślub w 2008 roku to nie było mowy o firmie dekoratorskiej, ale kwiaty były żywe... W każdym razie jak ktoś chciał sobie przybrać więszą ilością kwiatów(ale tylko to) to nie było problemu, tyle że te kwiaty musiały zostać już w kościele, więc nawet jeśli inne pary biorące ślub tego samego dnia nie chciały się zrzucic na ładniejsze kwiaty to zostawały im one w spadku... :roll:
kata100710 - Nie Sty 31, 2010 8:43 pm

to tez mój kościół na ślub ehhh
lilijka - Czw Lut 04, 2010 5:40 pm

I mój też. Ale po przeczytaniu tych wszystkich postów jestem przerażona i zaczynam zastanawiać się nad zmianą. Czy ktoś brał już taż ślub i jest zadowolony?

[ Dodano: Czw Lut 04, 2010 5:48 pm ]
A czy ktoś z Was bierze ślub w tym kościele tego samego dnia co My, tj. 11. 09. 2010?

akarolka - Nie Lut 14, 2010 10:30 am

A czy ktoś z Was bierze ślub w tym kościele tego samego dnia co My, tj. 11. 09. 2010?


My bierzemy ślub w tym kościele, tego dnia, godz. 18:30, nie dowieadywałam się jeszcze o sprawy organizacyjne bo jest jeszcze dużo czasu. Moja koleżanka brała tam slub i z tego co pamiętam nie skarżyła się jakoś na sprawy organizacyjne. :wink:
O której jest wasz ślub

lilijka - Nie Lut 14, 2010 7:38 pm

Nasz jest o 16.00, bo wesele jest w Piotrkowie.
wisieneczka85 - Pon Mar 08, 2010 1:33 pm

dla zainteresowanych tak wygląda dekoracja kościołka robiona przez panią z kościółka wszystko jest ok tylko te sztuczne kwiaty:(
Jak ktoś ma ślub 28.08.2010 niech da znać :) !! !

kata100710 - Nie Mar 21, 2010 8:22 pm

tak trochę smutno wygląda ta dekoracja, wydaje się ,że nie dużo jest tych kwiatów

[ Dodano: Wto Kwi 27, 2010 3:52 pm ]
Jak na razie nie mogę narzekać na mój kościół, dotąd wszystko poszło bardzo miło i sprawnie. I nadal jesteśmy jedyna para tego dnia

anett.k - Pon Maj 17, 2010 4:20 pm

Bardzo smutno wyglada ta dekoracja. Ja biore tam ślub 09.10.2010 i troche mnie to zasmuca. Pary biorace slub tego samego dnia prosze o kontakt.
Mój ślub jest o 18:30
Pozdrawiam

Klaudynka - Pon Maj 17, 2010 8:02 pm

lilijka napisał/a:
Czy ktoś brał już taż ślub i jest zadowolony?
ja brałam ślub w tym kościele 15 sierpnia zeszłego roku i byłam bardzo zadowolona, choć jestem jedną z nielicznych :wink: Fakt faktem że o wszystko trzeba się bardzo dokładnie dopytać, ponieważ kontakt z panią z kancelarii jest bardzo ciężki i niestety później wynikają problemy...

Dekoracja kościoła jest rzeczywiście bardzo skromna, nam to akurat wcale nie przeszkadzało, ale przy podpisywaniu protokołu przedślubnego pytałam się o tą kwestię i ksiądz wyraźnie wtedy powiedział że wszystko jest do dogadania...

anett.k - Wto Maj 18, 2010 6:48 pm

czyli jakieś światełko w tunelu jest
kata100710 - Wto Lip 13, 2010 6:59 pm

Ja będę bardzo miło wspominać przygotowania i swój ślub w tym kościele, nie licząc wypadu na giełdę po kwiaty do kościoła w piątek. A msza była przepiękna -prowadził ją ks. Andrzej.
PositiveAga - Czw Lip 15, 2010 8:17 am

ostatnio byłam w tym kościele i zauważyłam zmiany na parkingu :-)

nie ma już piachu z kamieniami i została położona ładna kostka ... oraz zrobili nowy płot (nie jestem pewna ale poprzednio była chyba zwykła siatka)

Klaudynka - Czw Lip 15, 2010 11:16 am

PositiveAga napisał/a:
(nie jestem pewna ale poprzednio była chyba zwykła siatka)
to prawda, była siatka.

Również widziałam, zmiany są bardzo pozytywne :)

wisieneczka85 - Czw Sie 04, 2011 3:05 pm

Wstawiam bo mam więcej czasu. Tak wyglądała nasza dekoracja tego "kościołka". Ołtarz dekorowała Pani z kościoła której w piątek osobiście dowoziliśmy kwiaty z giełdy. W sumie 5 par składało się na ta dekorację wyszło po 50 zł od pary to chyba nie dużo. Świece to już mój pomysł i niestety musiała mi w ich zapaleniu pomóc rodzinka dosłownie przed ślubem nie był to problem dla nich :) ale dały piękny efekt poświaty którego zdjęcia nie oddają natomiast widać to na filmie może kiedyś wstawię:)


-nowy parking

[ Dodano: Czw Sie 04, 2011 4:11 pm ]
i jeszcze parę dla zainteresowanych. Mogę dziś napisać, że kościół wyglądał pięknie, młody ksiądz a w sumie diakon dawał nam ślub i pięknie mówił nie było żadnego pośpiechu wbrew wcześniejszym postom nasz skrócony ślub trwał 25 min to chyba sporo jak na ten kościół może to wpływ młodego księdza także duży pozytyw.



PositiveAga - Czw Sie 04, 2011 6:45 pm

wisieneczka85 napisał/a:
Ołtarz dekorowała Pani z kościoła której w piątek osobiście dowoziliśmy kwiaty z giełdy.

wisieneczka a wytłumacz mi jak to jest z tymi kwiatami, bo nam ksiądz powiedział że musimy zapłacić 140 zł za organistę i dekorację kościoła (czyli myślałam że to są pieniądze na kwiaty i ksiądz nic nie wspominał o kupowaniu kwiatów przez młodych) ... no i teraz już nie rozumiem tego kupowania kwiatów na giełdzie, już wcześniej jedna dziewczyna o tym pisała że też w piątek jechała po kwiaty :?

wisieneczka85 - Pią Sie 05, 2011 9:35 am

ja Ci powiem tak większość kasy z tych 140 zł to bierze organista troszkę idzie dla pana który przygotowuje wszystko do mszy czyli dywan rozwija zapala świece takie tam a na kwiaty to idzie tyle że nie zauważysz ich na ślubie bo to wygląda tak jak w każdą niedzielę na mszy czyli stoi jakiś tam bukiet przed ołtarzem+udekorowane masz ławki tymi sztucznymi bukietami nie są takie tragiczne+siedzenia dla młodych i świadków. Natomiast pary z naszego dnia postanowiły się spotkać i dogadaliśmy się co do dodatkowej dekoracji oczywiście na spotkaniu była ta pani co dekoruje. Także te kwiaty wszystkie które widzisz na ołtarzu to są nasze te składkowe. To zależy od Was jak chcecie żeby wyglądał kościółek:)

[ Dodano: Pią Sie 05, 2011 10:44 am ]
tu widać cały ołtarz tych bukietów było sporo

gosza - Sob Sie 13, 2011 9:14 pm

Niestety nic pozytywnego nie mogę powiedzieć na temat tej parafii, niestety mojej parafii :/ Byłam tam na kilku ślubach i nie widzę w tym nic ładnego, kościół ponury, żółto tam od witraży i ciemno, goście giną w tej kopule, bo to wysoki gmach, ławki daleko, ludzie porozrzucani, młodych nie widać ( bo też daleko ). Ja uciekam z tamtej parafii jak najdalej tylko mogę :) i aż boję się iść tam nawet po papiery, bo pewnie to też będzie problem, że nie chcę tam ślubu ( zarobek im ucieka :) ). Dziewczyny czy któraś wie jak tam to wygląda ? i co ja musze od nich wziąć ?
oreska - Sob Sie 20, 2011 6:54 pm

wiem, że jeśli bierze się ślub w innej parafii niż swoja (lub narzeczonego) to trzeba uzyskać pozwolenie na ślub w innej parafii, pozwolenie takie trzeba dostać ze swojej lub narzeczonego parafii (tylko z jednej), niestety nie wiem ile takie pozwolenie kosztuje w naszej parafii i czy robią z tego jakieś problemy - obawiam się jednak, że mogą być "jaja" zatem chyba najpierw spróbujemy w parafii narzeczonego
Vesna - Pon Wrz 26, 2011 10:24 pm

Jestem przerażona. Chyba pójdę na dniach dowiedzieć się jak to wygląda. Mój Narzeczony jest z innej parafii, ja z tej. Kościół jest nam obojętny, byle by nie był to ten kolos. Zatem najprawdopodobniej będę musiała dostać odpowiednie pozwolenie od parafii NSJ. Jeśli jednak rzeczywiście wystarczy pozwolenie tylko od jednej ze stron, to nawet tam nie idę ; )

Ponieważ post przede mną był pisany miesiąc wcześniej:
Czy ktoś się coś na ten temat już dowiedział?

All-me - Wto Wrz 27, 2011 2:44 am

haha my załatwiamy pozwolenie z parafi od narzeczonego 8)
gosza - Wto Wrz 27, 2011 7:44 pm

haha :) My tzn ja nie muszę mieć pozwolenia z parafii :) zostajemy w parafii u M :D tylko akty potrzebuję wydobyć :)
oreska - Pon Lis 07, 2011 9:26 pm

ponieważ bedę mieszkać już poza Łodzią więc ten kolos też nie będzie juz moją parafią (mimo zameldowania w Łodzi), nie zarobią na mnie :P :P :P alleluja :D
All-me - Pon Lis 07, 2011 9:29 pm

oreska napisał/a:
nie zarobią na mnie :P :P :P alleluja :D
:lol: :lol: :smile:
Verenica - Wto Lis 08, 2011 8:44 am

Na mnie też nie zarobili :razz:
oreska - Nie Sty 22, 2012 1:08 pm


silvija - Nie Lut 05, 2012 7:52 pm

A my planujemy ślub własnie w tej parafii, bo to moja "rejonowa" i moi rodzice sobie nie wyobrażają nigdzie indziej, oni tam ślub brali, więc to może dlatego ;) Mam nadzieję, że się obędzie bez większych komplikacji ;P teraz tylko czekam na zamówienie terminu, jakoś się przejdę w wakacje, bo teraz to za wcześnie jeszcze chyba. Nie wiecie może o której godzinie jest tam najpóźniej ślub? bo chcielibyśmy względzie późno
PositiveAga - Nie Lut 05, 2012 8:36 pm

Ja brałam ślub w tym kościele w tamtym roku/2011 i powiem wam że gdybym mogła to drugi raz bym nie popełniła tego błędu ... już nie chodzi mi o kwestie załatwiania czegokolwiek w kancelarii bo dla chcącego nic trudnego, fakt pani jest bardzo nie przyjemna, opryskliwa i najlepiej nie zawracać jej głowy, ale ja jestem żywym przykładem że przy odrobinie cierpliwości i chęci da rade tam załatwić wszystko ... ale największym problemem w tym kościele jest światło, pomimo że kościół jest duży to zdjęcia wychodzą fatalnie, niedoświetlone, wręcz pomarańczowe
Wiele osób przed ślubem mówiło mi że kościół ten jest ciężki do fotografowania i nie mylili się, także teraz po fakcie jeśli miałabym taką możliwość aby wybrać inny kościół, zrobiłabym to bez wachania

silvija - Pon Lut 06, 2012 1:30 pm

kurcze, to mnie teraz PositiveAga zagięłaś... póki nie jest "zaklepane", to się jeszcze pozastanawiam...
wamaba - Pon Lut 06, 2012 4:46 pm

Kościół jest rzeczywiście bardzo duży ale przy odpowiednim oświetleniu wygląda bardzo ładnie, dużo ładniej na zdjęciach i nagraniach niż w rzeczywistości. Potrzebne jest jednak odpowiednie oświetlenie.
All-me - Pon Lut 06, 2012 4:50 pm

To również moja parafia....i tam ślubu nie bierzemy.
Byłam tam na ślubie koleżanki i jak pisała PositiveAga, zdjęcia wyszły fatalnie...przynajmniej te moje z aparatu...
Może fotograf z mega lampą błyskową coś zdoła z tym zrobić :)

nalinn - Pią Lut 10, 2012 7:36 pm

Mnie przeraża trochę wielkość tego kościoła.
Ale i tak się na niego zdecydowaliśmy, bo jest jednak parafią.
Po drugie w innym kościele w którym bym chciała brać ślub, nie wezmę ze względu na to, że moja siostra brała tam ślub. Jednak cała historia nie skończyła się najlepiej.

silvija - Sob Lut 11, 2012 12:26 am

ok, zdecydowane, póki co moralnie, jeszcze nieformalnie, bo niezaklepane :P że bierzemy ślub w NSJ. Będzie co ma być ;) chociaż się na pewno wszyscy goście zmieszczą :P :D mam nadzieję, że fotograf "wyciśnie" z tego kościoła co najlepsze :P
bambolea - Sro Lut 22, 2012 10:59 pm

Moje dwie koleżanki miały ślub w tym kościele i masakra... Oni tam śluby traktują jak towar, jeszcze jedna para nie wyszła, a już zaczynają następny ślub. Następny, następny, następny... U jednej z tych koleżanek jeszcze goście nie zdążyli wejść do kościoła, a organista już zaczął grać....
kubalmar - Nie Lis 18, 2012 10:18 pm

Jako fotograf byłem przestraszony po przeczytaniu niektórych komentarzy, ale po zleceniu całkowicie zmieniłem zdanie o tym kościele. Kościół trudny zgodze sie, ale przy odrobinie dobraj woli można uzyskać dobre efekty. Nie chce wypowiadać sie za mlodych ale mz ślub był bardzo udany.
elasta - Pią Sty 31, 2014 3:44 pm

Witam

Mam pytanie czy ktoś z Was orientuje się ile aktualnie kosztuje ślub w tej Parafii? bo za każdym razem kiedy idę do kancelarii niestety napotykam się na ta starsza panią która mnie z lekka irytuje :kwasny: ponieważ za każdym razem mówi co innego gdy mowie że chciałabym porozmawiać z księdzem lub proboszczem to słyszę "a po co?! ona mi wszystko powie" wrr.. jeszcze chciałabym się dowiedzieć czy może ktoś bierze Ślub 21,06,2014 właśnie w tym kościele chodzi o kwestie dekoracji

Pozdrawiam :)

silvija - Pią Sty 31, 2014 7:03 pm

elasta, pierwsza rada, to chodź chodź, aż nie trafisz na faceta w kancelarii, albo na księdza, bo ta baba najzwyczajniej połowę kasy, którą woła, bierze sobie chyba do kieszeni… :/ Jak my byliśmy się dowiadywać to nam krzyknęła 120 za zapowiedzi i zaklepanie terminu i 600 za ślub, potem byliśmy z papierami i płacić i trafiliśmy na faceta w kancelarii i wyszło na to, że płaci się 60 za zapowiedzi i termin i 300 za ślub. Mówi samo przez się…. No i jeszcze dodatkowo ona mi wciskała, że jak chcę dekorację spoza kościoła (w kościele robi jej koleżanka) to potrzebuję zgodę od biskupa i że jest jakaś opłata za odstąpienie :O no a oczywiście okazało, że nie ma problemu i że nie trzeba nic płacić za swoją dekorację.
o, taka historia. Więc powtarzam, od baby jak najdalej. Plus taki, że i facet i ksiądz, z którym potem załatwialiśmy są ok, a i ksiądz na naszym ślubie był mega sympatyczny.

Powodzenia!

elasta - Pią Sty 31, 2014 8:30 pm

No właśnie ten babsztyl to jest jakaś porażka ja nie rozumiem czemu nikt tam z nią nie zrobi porządku nie to ze za zapisy wołała wpierw 50zl później 100zl a jak na nią warknęłam delikatnie mówiąc to jej się przypomniało ze jednak mówiła 50zl a co do dekoracji wpierw mówiła ze w cenie z organista później ze osobna a "tym bardziej ze to zaraz po Bożym Ciele to kościół musi pięknie wyglądać" no halo to raczej po takim święcie kwiaty powinny się jakieś ostać przecież ja nie wymagam od niej nie wiadomo czego a ona na to że może mi udekorować za 400zł :zly:
silvija - Pią Sty 31, 2014 9:03 pm

no, czyli widzę nic się nie zmieniło…. :/ mój dziadek jak za msze za rodziców płacił też na nią trafił, sytuacja podobnego typu to się w… i wylądował u proboszcza :P i podobno są na nią ciągle jakieś skargi, jakoś mnie to nie dziwi.

Od nas organistka nic nie chciała kasy, mój tata jej wcisnął trochę "na siłę, w nagrodę" za to, że nie chciała. Ale ona była akurat na zastępstwie, więc nie wiem czy jeszcze jest.

Ja naprawdę radzę się przejść jak jest facet (my na niego trafiliśmy w sobotę rano), albo jak przyjmuje proboszcz (chyba w środy).

Sisska - Pon Mar 10, 2014 3:01 pm

orientujecie sie jak jest czynna kancelaria? na stronie nie znalazlam info. telefonu nikt nie odbiera, a musze tam podejsc po akt chrztu ;)
Klareczka - Pon Mar 10, 2014 3:44 pm

Kościół pw. NSJ jest też naszą parafią... będziemy uciekać jak najdalej :)
Jak próbowałam dostać zgodę na bierzmowanie w innym kościele - były problemy.
Boję się, że przy otrzymywaniu zgody na ślub w innym kościele też będą niezłe... nawet jeśli wystarczy pozwolenie od jednej ze stron, to i tak utknęliśmy tutaj :(

wisieneczka85 - Pią Mar 21, 2014 11:09 am

ja brałam ślub w tym kościele i naprawde nie było tak źle jak niektórzy piszą ślub nie był expresowy bo trwał pół godziny ksiądz przepięknie mówił , co do ceny wszystkiego czyli slubu organisty kwiatów to rozmawialiśmy z księdzem bo ta kobieta w kancelarii faktycznie jakaś dziwna jest :? ale szło sie dogadac i ustalić. Pamiętam że kłopot był z dekoracja ale jakoś się udało i w 5 par mielismy jak myśle przepiękną dekoracje z żywych kwiatów i świec kiedyś wstawiałam zdjęcia, jak dziś patrzę na naszą pamiątke w postaci filmu to nadal mi się strasznie podoba i nie żałuje, goście prawie po 4 latach wspominają nasz ślub i wesele w samych pozytywach
martinni - Sro Paź 26, 2016 5:23 pm

Mam pytanko: czy ktoś ostatnimi czasy brał ślub w tym kościele? Prosimy o Wasze wrażenia z "załatwiania" uroczystości.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group