Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Obrączki - Grawer

gebka - Czw Lip 19, 2007 10:21 am
Temat postu: Grawer
Czy ktos wie ile kosztuje grawerowani bo nam za date i imie powiedzieli 100 zł nie wiem czy to duzo??
EJ-ET - Czw Lip 19, 2007 12:08 pm

Gebko ten temat zdaje się już się przewinął ? (nie pamiętam gdzie...moze w napisy na obrączkach) podobno ceny 2-3 zł za znak
gebka - Czw Lip 19, 2007 12:46 pm

no szukalam ale nie znalazlam :(
kryszka - Pią Lip 20, 2007 11:12 am

A korzystałaś z wyszukiwarki? :cool:

http://www.forum.wesele-l...iterk%2A#115042
szczako napisał/a:
oddaliśmy dzisiaj obrączki do grawera.
zmieści się naszych 30 znaków (3 słowa) + spacje. Na Michała obrączce bez żadnych problemów, a na mojej będzie mniejsza czcionka. mam nadzieję, że czytelna ;)
no, ale najważniejsze, że my wiemy co tam jest napisane.

cena - 2 zł od literki.



http://www.forum.wesele-l...=znak%2A#132814
Nikulec napisał/a:
No ale przecież można znaleźć innego grawera bajeczko :) Z tym, że to już oczywiście nie będzie w cenie obrączek. Z tego co się dowiadywałam koszt grawerowania to ok. 3zł za znak.



http://www.forum.wesele-l...ghlight=#156809
Sajonara6 napisał/a:
my zamówiliśmy nasze wymarzone (pisaŁam o nich wyrzej) u zŁotnika - daliśmy trochę naszego zŁota, do dopŁaty mamy 480 zeta (a przy grawerowaniu - dodatkowe 2 zŁ za znak)

gebka - Pią Lip 20, 2007 11:27 am

szukalam szukalam :( chyba nie wychodzi mi to jeszcze tak sprawnie dziekuje :lol:
ava - Wto Lip 28, 2009 9:45 pm

U nas grawer niby był gratis, ale że pojawiał się w nim znak "&", to musieliśmy dopłacić po 15 zł do każdej obrączki, ale za to mogliśmy sobie wybrać rodzaj czcionki, bo w przypadku całkowicie bezplatnego grawerowania nie było takiej możliwości.
Malena - Pią Lis 13, 2009 2:03 pm

Dziewczyny, gdzie mogę zrobić zewnętrzny grawer na obrączkach? Zalezy nam na sentencji and nothing else matters..., z jednej z naszych ukochanych piosenek, a obrączki zeby wygladały tak:



Czy jak dam własne złoto do przetopienia (a mamy go sporo, 3 duże obrączki), to dostanę cos takiego? Mże u tego grawera na Wigury? Jak myślicie?

kasia_m85 - Pią Lis 13, 2009 2:45 pm

Ja jestem w 100% pewna,że pan Roman (to jego nazwisko:))na Wigury Ci zrobi identyczne obrączki z jakim grawerem tylko będziesz chciała i będą wyglądały jeszcze ładniej niż na zdjęciu:)
Widziałam u niego jakieś obrączki z grawerem na zewnątrz (komuś robił i nam pokazał)- bardzo ciekawie to wygladało.
Jeśli chodzi o złoto to musicie iść z tym co macie,on Wam zważy, posprawdza próby i powie czy starczy czy potrzeba więcej.

Bella - Pią Lis 13, 2009 3:20 pm

Malena najlepiej idź do tego Pana i zapytaj podobno jest bardzo sympatyczny wiec pewnie Ci wszystko wytłumaczy ;)

U nas grawer również jest gratis, ale jeszcze się zastanawiamy czy w ogóle robić, bo po pierwsze nie możemy się zdecydować na napis, a po drugie czcionka jaką oferują tak średnio nam się podoba :roll: wygląda to trochę jak pismo techniczne ;/ no cóż pomyślimy jeszcze...

Malena - Pią Lis 13, 2009 3:36 pm

Bella napisał/a:
U nas grawer również jest gratis, ale jeszcze się zastanawiamy czy w ogóle robić, bo po pierwsze nie możemy się zdecydować na napis, a po drugie czcionka jaką oferują tak średnio nam się podoba :roll: wygląda to trochę jak pismo techniczne ;/ no cóż pomyślimy jeszcze...


Właśnie, czcionka jest bardzo istotna, musi się podobać, ale jak grawer jest gratis, to chyba rzadko można sobie wybrać? U mnie, z racji tego, ze grawer ma być zewnętrzny czcionka ma duże znaczenie, bo będzie go widać:) Chcemy taka podobną do tej na zdjęciu wyżej, pisane literki.

Malena - Pią Lis 13, 2009 3:40 pm

kasia_m85, to poprawiłaś mi humor, widzę, ża pan Roman (:) juz znany w środowisku forumek, he he:) więc na pewno udamy się do niego i pokażemy fotkę i zobaczymy co powie:)Ładniejsze niz na zdjęciu? no no, byle by tylko gorsze nie były:)
ART DECO JUBILER - Czw Mar 18, 2010 1:25 am

Cena za grawerowanie zależy od danego jubilera oraz materiału z jakiego będzie obrączka.
Misiak87 - Czw Mar 18, 2010 9:06 am

Nasz grawer kosztował 36 złotych. :)
Aga1986 - Czw Kwi 15, 2010 12:11 am

u nas koszt 60zł za 27 literek :)
kakonka - Czw Kwi 15, 2010 7:26 am

u nas grawer jest w tzw. "gratisie" :)
ART DECO JUBILER - Wto Maj 18, 2010 7:06 pm

Jak to w gratisie?? Rozumiem,że był razem w cenie obrączek tak?
kakonka - Wto Maj 18, 2010 9:24 pm

ART DECO JUBILER napisał/a:
Jak to w gratisie?? Rozumiem,że był razem w cenie obrączek tak?


tak, to właśnie to znaczy :!:

ART DECO JUBILER - Pon Paź 25, 2010 8:23 pm

No to bardzo miły prezent od jubilera :)
M_and_M - Pon Sty 31, 2011 8:35 pm

w A&A tez grawer jest w cenie obraczek :cool:
ART DECO JUBILER - Sro Lut 23, 2011 10:22 am

Tego akurat nie wiedziałam,warto mieć na uwadze ;) Ale wieskzość jubilerów również oferuje grawer w cenie obrączek,dużo zależy od ilości literek,na to również zwracają uwagę.
555 - Sob Lut 26, 2011 12:15 am

my za grawer płąciliśmy (nie pamiętam już ile), ale mamy grawer ręczny, nie maszynowy..
ART DECO JUBILER - Nie Mar 27, 2011 9:22 pm

Jeśli chodzi o grawer ręczny to zazwyczaj trzeba za niego zapłacic, bo wiadomo, że to więcej roboty, ale pozytywem jest fakt, że taki grawer jest znacznie trwalszy, bo głębszy, więc czasami warto dołozyc trochę, żeby cieszyc się wysoką jakością.
Magdzik - Wto Cze 07, 2011 10:07 am

Odświeżam temat. Orientujecie się ile teraz może być od literki? Bo zastanawiamy się z miśkiem nad grawerem.
ART DECO JUBILER - Czw Cze 23, 2011 6:19 pm

A jakie dokładnie obrączki macie na oku? Podaj więcej szczegółów i chętnie pomogę :)
Magdzik - Czw Cze 23, 2011 6:51 pm

Obrączek jeszcze nie oglądaliśmy a jeśli chodzi o grawer to byśmy chcieli ja na swej obrączce imię Adam a u niego Madzia bo daty na razie nie bo jak byśmy później wzięli ślub kościelny to dopiero datę ;) Na pewno obrączki z żółtego złota. Białe złoto, tytan itp nie są w naszym guście :roll:
antonka - Czw Cze 23, 2011 8:16 pm

My mieliśmy grawer gratis (Apart), ale to pewnie zależy jaki jubiler
Magdzik - Czw Lip 07, 2011 12:10 pm

Teraz chyba większość robi grawer gratis. Wczoraj poszukiwałam obrączek to jak pytałam o grawer, to mówili, że darmo ;)
tomcia - Pią Lip 08, 2011 7:35 am

a ja mam pytanie z innej beczki: czy ktos orientuje się czy można zmienić istniejący już grawer?
Misiak87 - Pią Lip 08, 2011 9:18 am

tomcia, na 100% się da. :) Nam zmieniali, bo się pomylili. ;)
tomcia - Nie Lip 10, 2011 12:08 am

Misiak87 napisał/a:
tomcia, na 100% się da. :) Nam zmieniali, bo się pomylili. ;)

dzięki za info:) powiedziano nam, że będzie to kosztowało 100 zł oraz że średnica (wewnętrzna oczywiście) troche się zwiększy, bo będą szlifowane.

Magdzik - Sob Lip 23, 2011 6:54 pm

Grawer będziemy mieć taki jak pisałam wyżej. Na mojej obrączce Adam, a na męża Madzia, bez daty. Datę dopiero dorobimy z kościelnego. W poniedziałek może odbiorę obrączki. Ciekawe jak ten grawer wyjdzie. Grawer mieliśmy gratis.
ART DECO JUBILER - Pią Lip 29, 2011 1:56 pm

Czekamy na zdjęcia obrączek,zobaczymy jak wyszedł ten grawer,albo chociaż daj znać czy Wam się podoba :)
Magdzik - Pią Lip 29, 2011 4:11 pm

Grawer bardzo nam się podoba. Ładna czcionka. Jak mi się uda uchwycić to wstawię fotki, bo bardzo ciężko jest zrobić zdjęcie bo tak się błyszczą, że światło się odbija i na zdjęciach słabo widać pasek z białego złota. Tak się odbija jak by samo żółte złoto było ;) ;)
ART DECO JUBILER - Sro Wrz 28, 2011 3:21 pm

Zatem w dalszym ciągu czekamy na zdjęcia obrączek razem z grawerem. Jeżeli jest solidnie wykonany to nie ma się czego obawiać,że zejdzie nawet po kilku latach.
Magdzik - Sro Wrz 28, 2011 5:11 pm

Próbowałam zrobić zdjęcia graweru ale nie widać go na zdjęciach :-?
Malena - Czw Wrz 29, 2011 10:59 pm

nasz grawer "nothing else matters" na obrączkach prezentuje się tak:



niem - Pią Wrz 30, 2011 12:01 pm

Malena napisał/a:
nasz grawer "nothing else matters" na obrączkach
na pewno Wasze obrączki są niepowtarzalne:) bardzo oryginalne
Malena - Pią Wrz 30, 2011 3:54 pm

niem napisał/a:
niepowtarzalne:) bardzo oryginalne

dzięki niem, na tym nam zależało, żeby były "nasze". Tym bardziej, że mamy to wygrawerowane naszym charakterem pisma - na mojej obrączce jest pismo męża, a u niego moje.

niem - Pią Wrz 30, 2011 5:36 pm

Malena napisał/a:
dzięki niem, na tym nam zależało, żeby były "nasze". Tym bardziej, że mamy to wygrawerowane naszym charakterem pisma - na mojej obrączce jest pismo męża, a u niego moje.
nie rozrózniłam innosci charakterów pisma, ale w takim razie pomysł JEDYNY w swoim rodzaju:) takich obrączek na pewno nie ma nikt inny!:) piękne
ART DECO JUBILER - Pon Lis 28, 2011 11:49 am

Oryginalny grawer,gratuluję pomysłu i musze przyznać że pierwszy raz spotykam się z takim napisem na obrączkach :)
antonka - Czw Gru 01, 2011 11:59 am

fajny grawer, oryginalny
Marta Kulesza - Sro Gru 11, 2013 12:09 am

bardzo fajny grawer
iduczek - Wto Kwi 15, 2014 12:00 pm


Terry - Wto Kwi 15, 2014 12:17 pm

Dziewczyny, czy to jednorazowy przypadek, czy pozostałe się nie pochwaliły kiepskim wykonaniem grawera? Też zamierzam udać się na Wigury, więc poproszę o inne przykłady.
lovinlizard - Wto Kwi 15, 2014 12:39 pm


ithanielle - Wto Kwi 15, 2014 12:59 pm

Terry napisał/a:
Dziewczyny, czy to jednorazowy przypadek, czy pozostałe się nie pochwaliły kiepskim wykonaniem grawera? Też zamierzam udać się na Wigury, więc poproszę o inne przykłady.


Terry, jak wrócę z pracy, wrzucę nasze obrączki z grawerem, wykonane przez p. Andrzeja - u nas grawer wygląda ładnie.

kesuni - Wto Kwi 15, 2014 3:00 pm

Terry, nasz grawer też jest spoko, ale u mnie była prosta sprawa, mamy wygrawerowaną jedynie datę. Przykro to czytać i widzieć iduczku, bo faktycznie trochę to "koślawo" u Was wyszło. Choć może i ma taki urok ręcznego pisma... Nie wiem, co bym zrobiła na Waszym miejscu.
Juska - Wto Kwi 15, 2014 5:03 pm

iduczek, może robił to jakiś uczeń... Co jednak nie zmienia faktu, że pan Andrzej nie powinien wówczas takich obrączek wydać... Przykro mi :(
Z drugiej strony - prawda taka, że grawer jest w środku, dla Was... Ale jeśli przeszkadza, to poszłabym z reklamacją :)

marthussia - Pią Kwi 18, 2014 9:13 am

Juska napisał/a:


Z drugiej strony - prawda taka, że grawer jest w środku, dla Was... Ale jeśli przeszkadza, to poszłabym z reklamacją :)


dokładnie, musicie być w pełni zadowoleni z tego co dostajecie. W końcu Wasze obrączki będą zWami do końca życia :)

ola88 - Pią Kwi 18, 2014 7:56 pm

Lepiej zareklamować, niż później będziecie żałować że nic z tym nie zrobiliście.
Misiak87 - Pią Kwi 18, 2014 10:08 pm

Ja reklamowałam grawer tam gdzie zamawialiśmy obrączki, bo był błąd w pisowni. Poprawili bez problemu w przeciągu kilku dni.
martula_87 - Sob Kwi 19, 2014 7:27 pm

Terry napisał/a:
Też zamierzam udać się na Wigury, więc poproszę o inne przykłady.

Nasz grawer jest idealny nie mam zastrzeżeń.

agulka1989 - Wto Kwi 22, 2014 2:45 pm

iduczek, ja też bym reklamowała... nawet nie tyle reklamowała co po prostu bym ich nie odebrała i od razu powiedziałabym, że ma to zostać poprawione albo proszę o zwrot gotówki.
iduczek - Wto Kwi 22, 2014 3:08 pm

Problem w tym, że z Panem Andrzejem ciężko się rozmawia, kiedy on jest przekonany o swojej racji. Ja to wszystko zauważyłam już w trakcie odbierania a nie w domu, i zrobiłam mu od razu małą awanturę o to, ale on cały czas obstawał przy tym, że tak jest dobrze i, że przy grawerze ręcznym zawsze będą pewne nierówności. Nie brał w ogóle pod uwagę poprawiania czegoś co jego zdaniem jest zrobione dobrze. Więc w tym miejscu straciłam pole do dalszej rozmowy. Wydaje mi się, że nie chciał tego poprawiać, bo prawdopodobnie ze względu na to, że ręczny grawer jest dosyć głęboki musiałby albo dużo ścierać co wpłynęłoby i na wagę i na rozmiar, albo w ogóle robić je od nowa, co mu się pewnie mało uśmiechało.
Owszem, może gdybym była bardziej asertywna, powiedziałabym, że w takim razie rezygnujemy i utrata 100 zł zaliczki byłaby do przeżycia.. ale jakoś ja tak nie umiem. No trudno.
My mieliśmy pecha, mam nadzieję, że to nie jest jakaś zła wróżba. Inni są zadowoleni ze współpracy - więc może to był jednostkowy przypadek. Oby.

misia-misia - Wto Lip 22, 2014 11:39 am

My też zamawialiśmy obrączki u Pana Romana na Wigury. Za grawer płaciliśmy powiedzmy 40zł. Grawer wyszedł bardzo ładnie :)
ZlotaLinia_com - Pon Sie 25, 2014 6:14 pm

Jeżeli nawet przydarzy się błąd podczas graweru,np w pisowni to najlepiej udać się tam gdzie był wykonywany i błąd powinien być naprawiony,ciesze się że właśnie tak było,widać właśnie po tym która firma jest solidna a których unikać
Catylyn89 - Pon Sie 25, 2014 9:21 pm

Robiliśmy u Pana Romana obrączki i grawer zrobił bardzo ładnie :)
ZlotaLinia_com - Sro Paź 01, 2014 2:13 pm

Można prosić zdjęcie? Tak z czystej ciekawości dla przykładu także dla innych Użytkowników na forum aby zobaczyli jak się to prezentuje:)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group