Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Dodatki ślubne - Welony

Edyta - Pią Lut 27, 2004 8:44 pm
Temat postu: Welony
jaki welon byscie zaproponowaly do sukni slubnej calej z koronki??
gosia - Pią Lut 27, 2004 10:53 pm

Welon z tiulu, a brzegi obrębione koroneczką
tweety - Nie Lut 29, 2004 12:54 pm

niestety ja ci nie pomoge, ale wydaje mi sie ze propozycja Gosi jest bardzo dobra.
Edyta - Nie Lut 29, 2004 1:56 pm

gosia napisał/a:
Welon z tiulu, a brzegi obrębione koroneczką


no wlasnie taka opcja zle wygladala - za duzo tej koronki i wszystko sie zlewalo

suknia jest cala z koronki wiec obszycie welonu koronkom bylo juz przesada

moja siostra w koncu sie zdecydowala na welon bez wykonczenia - powiem ze super wyglada

gosia - Nie Lut 29, 2004 3:05 pm

Edyta, ale koroneczka nie gruba tylko wąska (delikatna)
Edyta - Nie Lut 29, 2004 7:03 pm

gosia napisał/a:
Edyta, ale koroneczka nie gruba tylko wąska (delikatna)


aha wiem wiem co masz na mysli

jednak najlepiej wyglada welon bez wykonczenia

wiesz sukienka ma gruba koronke i wydawalo mi sie ze jakos tak za duzo tego wszystkiego bylo

gosia - Nie Lut 29, 2004 7:54 pm

Chyba że tak :?
olenka - Sob Mar 06, 2004 12:45 pm

Wczoraj kupiłam sobie welon:)
gosia - Sob Mar 06, 2004 3:05 pm

olenka napisał/a:
Wczoraj kupiłam sobie welon:)



Olenko fotke poprosze :D

kryszka - Sob Mar 06, 2004 4:53 pm

olenka napisał/a:
Wczoraj kupiłam sobie welon:)


A co z kapeluszem?

Edyta - Sob Mar 06, 2004 7:24 pm

kryszka napisał/a:
olenka napisał/a:
Wczoraj kupiłam sobie welon:)


A co z kapeluszem?


no właśnie

ja myślałam, że już nic innego nie wymyślisz!!

a tu nagle taka zmiana :wink:

olenka - Nie Mar 07, 2004 12:32 pm

Nie moje Drogie kapelusz bardzo nadal chce miec. I na 100 % go kupię:)
Nie wiem jednak jak bedzie pasowła do sukni, ja myśle ze ok ale.... róznie bywa:)
A jak wszystko bedzie ok, to przecie nie bede cały czas siedzoiec w kapeluszu i tancowac na weselisku. I dlatego nabyłam welon. trzeba czymś rzucic niech inne panny maja szansę:))))

Asia - Wto Mar 09, 2004 12:44 am

Oleńko, opisz nam swój welon!
Madlen_ - Pią Mar 19, 2004 10:20 am

Kryszka, będziesz mieć welon pod koczkiem???
kryszka - Pią Mar 19, 2004 10:26 am

galionka napisał/a:
Kryszka, będziesz mieć welon pod koczkiem???


Tak. :) Inaczej mi się nie podoba.

Kati - Pią Mar 19, 2004 10:43 am

ja też tak będę miała :) nie chcę welonu na czubku głowy, bo przymierzałam kiedyś na weselu i nie było mi w nim ładnie. Szczerze mówiąc byłam jak BEZA. A pod kokiem taka mgielka jest super
pipi - Pią Mar 19, 2004 11:20 am

Również jestem zwolenniczką welonu pod fryzurą.
Nie podobają mi się welony na czubku głowy 8)

Asiek - Pią Mar 19, 2004 11:27 am

pipi napisał/a:
Również jestem zwolenniczką welonu pod fryzurą.
Nie podobają mi się welony na czubku głowy 8)

Co człowiek to inny gust i opinia. :mrgreen:
Ja wprawdzie nie miałam welonu "na czubku głowy", czy nad czołem, ale nad kokiem.
Nie wiem, ale zawsze wyobrażałam sobie, że welon ma okrywać ramiona panny młodej, a nie tylko spływać z tyłu.
Jesteśmy różne i każdej z nas podoba się coś innego i w czym innym wygląda się dobrze. :D

Edyta - Pią Mar 19, 2004 6:37 pm

Asiek napisał/a:
Co człowiek to inny gust i opinia. :mrgreen:
Ja wprawdzie nie miałam welonu "na czubku głowy", czy nad czołem, ale nad kokiem.
Nie wiem, ale zawsze wyobrażałam sobie, że welon ma okrywać ramiona panny młodej, a nie tylko spływać z tyłu.
Jesteśmy różne i każdej z nas podoba się coś innego i w czym innym wygląda się dobrze. :D


no właśnie!!

Mnie podobają się welony wysoko upięte, bo według mnie tak wygląda prawdziwa Panna Młoda.
Jak welon jest nisko upięty to nie widać jego całego uroku!!!
No i odkrywamy odrazu naszą piękną fryzurę!!

kryszka - Pią Mar 19, 2004 7:32 pm

Edyta napisał/a:
No i odkrywamy odrazu naszą piękną fryzurę!!

To po co ona jest w takim razie? ?eby ją chować aż do oczepin? Wtedy jest już ciemno na sali i niektórzy goście mogą jej w ogóle nie dojrzeć. :wink:


Kati napisał/a:
nie chcę welonu na czubku głowy, bo przymierzałam kiedyś na weselu i nie było mi w nim ładnie. Szczerze mówiąc byłam jak BEZA. A pod kokiem taka mgielka jest super

Mam takie same odczucia - BEZA. :D Ale też welon welonowi nie równy. Mi się nie podobają wielowarstwowe marszczone welony, dlatego wybieram mgiełkę. A taki na "czubku" głowy nie pasuje. :)

olenka - Pią Mar 19, 2004 8:10 pm

a mnie sie podoba no moze nie na czubku ale napewno nad koczkiem. I właśnie kupiłam sobie taki marszczony, dwuwarstwowy i bede miec go upietego tak jak Asiek. Mnie sie bardzo podoba:)

Welon fajowo spływa na ramionka i wtedy do kościoła nie potrzebuje zadnych szali (jakos mi nie pasuja, osobiscie żle sie czuję)

I nieststy mój pomysł w kapelusza padł:( przymierzałąm na przymiarce nie pasuje :beksa:

anna.b - Pią Mar 19, 2004 11:41 pm

Olenka,

Szkoda, ze pomysl kapelusza u Ciebie padl. :cry:
Widze, ze na kapeluszowym placu boju zostalam sama. Ale wybor sukni i dodatkow jeszcze przede mna, wiec moze sie okazac, ze u mnie tez pozostanie on w sferze marzen. No coz, pozyjemy zobaczymy... :girl :

Asia - Sob Mar 20, 2004 1:00 am

Mnie najbardziej podoba się welon przypięty z tyłu głowy, ale dość wysoko - tak jak miała Asiek. Nie lubię natomiast welonów przypiętych tuż nad grzywką - brrrrrrr
Asiek - Sob Mar 20, 2004 11:22 am

Asiu i Olu - dzięki, bo już myślałam, że jakaś zacofana byłam z moim welonem. :wink:
kryszka - Sob Mar 20, 2004 12:20 pm

Asiek napisał/a:
Asiu i Olu - dzięki, bo już myślałam, że jakaś zacofana byłam z moim welonem. :wink:


Od razu zacofana. :wink: Po prostu każdemu podoba się co innego i w czym innym mu najlepiej. :D

lesia - Sob Mar 20, 2004 10:54 pm

Kati napisał/a:
ja też tak będę miała :) nie chcę welonu na czubku głowy, bo przymierzałam kiedyś na weselu i nie było mi w nim ładnie. Szczerze mówiąc byłam jak BEZA. A pod kokiem taka mgielka jest super


No coz ja tez tak uwazam tylko mam inne okreslenie na tak upiety welon nie BEZA tylko jak MATKA BOSKA. Co nie zanaczy, ze wszystkim musi sie to samo podobac, bo jak by bylo nudno gdyby wszystkie panny mlode wyladaly tak samo.

Kati - Nie Mar 21, 2004 7:51 pm

Ale dziewczyny jedno nas łączy ! Wszystkie chcemy mieć welon :)
anna.b - Pon Mar 22, 2004 1:19 am

Kati napisał/a:
Ale dziewczyny jedno nas łączy ! Wszystkie chcemy mieć welon :)


Tylko ja sama jak ten palec :cry: Chce miec KAPELUSZ!!! :verysadgirl:

Asiek - Pon Mar 22, 2004 1:59 pm

Aniu, a jakie modele kapeluszy Ci się podobają?
anna.b - Pon Mar 22, 2004 8:10 pm

Najbardziej podobaja mi sie kapelusze z duzym rondem, o oryginalnym ksztalcie, moga byc rowniez przybrane kwiatami (wszystko zalezy od fasonu kapelusza). Lubie kapelusze z polotem, niecodzienne, z odrobina szalenstwa.
Marzy mi sie kapelusz do slubu, ale wszystko zalezy od tego, jak bede w nim wygladac (a chyba nienajgorzej mi w nakryciach glowy) i czy bedzie pasowac do sukni. Mysle sobie, ze jesli suknia bedzie prosta, to wtedy moge nieco zaszalec z kapeluszem.
Jak sadzicie? :girl :

Asiek - Pon Mar 22, 2004 8:15 pm

Aniu, myślę, że kapelusz z dużym rondem będzie dla Ciebie w sam raz. :graba:
Wydaje mi się, że suknia nie może mieć za szerokiej spódnicy.

olenka - Pon Mar 22, 2004 9:24 pm

Aniu nie jestes sama:) ja tez chce miec kapelusz ale mi nie psuje:(
anna.b - Pon Mar 22, 2004 9:46 pm

Asiek napisał/a:
Aniu, myślę, że kapelusz z dużym rondem będzie dla Ciebie w sam raz. :graba:
Wydaje mi się, że suknia nie może mieć za szerokiej spódnicy.


Asiek i Olenko,

Dzieki za dodanie otuchy :iconpray:

Asiek, wlasnie planuje suknie ze spodnica w ksztalcie litery A, takie mi sie najbardziej podobaja i nie sa szerokie. Mam nadzieje, ze bede w niej dobrze wygladac. :girl :

lesia - Sro Mar 24, 2004 7:22 pm

a propos kapeluszy -nie wiem ile w tym prawdy- podobno lepiej sprawdzaja sie u wysokich panien mlodych ,bo skracaja sylwetke.
anna.b - Czw Mar 25, 2004 1:01 am

lesia napisał/a:
a propos kapeluszy -nie wiem ile w tym prawdy- podobno lepiej sprawdzaja sie u wysokich panien mlodych ,bo skracaja sylwetke.


Lesia,

Troche mnie zasmucilas, bo ja raczej wysoka nie jestem - 165 cm. :cry: Czy to oznacza, ze przez kapelusz bede jeszcze nizsza??? :hmm :

lesia - Czw Mar 25, 2004 1:45 pm

anna.b napisał/a:
lesia napisał/a:
a propos kapeluszy -nie wiem ile w tym prawdy- podobno lepiej sprawdzaja sie u wysokich panien mlodych ,bo skracaja sylwetke.


Lesia,

Troche mnie zasmucilas, bo ja raczej wysoka nie jestem - 165 cm. :cry: Czy to oznacza, ze przez kapelusz bede jeszcze nizsza??? :hmm :


Aniu nie chcialam cie zasmucic :) i wcale nie jest powiedziane ze kapelusz ci nie bedzie pasowal. Widzialam gdzies dziewczyne spodniczka A+kapelusz i wygladalo super,postaram sie znalezc zdjecie

just_Kate - Sob Kwi 17, 2004 5:45 pm

jeśli chodzi o prostą spódniczkę i kapelusz to jest takie zdjęcie na stronie optimusa (niestety kapelusz jest tu mały):

http://www.optimusplus.pl/suknie.html

Ja nawet tą sukienkę przymierzały - bardzo fajnie wygląda, tylko że ja nie mam ochoty na kapelusz - nigdy nie nosiłam i źle bym się czuła.

Natomiast co do welonów to ja również jestem za welonem podpiętym nieco wyżej, np. na koczku. Zauważyłam w czasie przymiarek, że taki welon podpięty na czubku głowy wysmukla, przynajmnie mnie.

olenka - Nie Kwi 18, 2004 11:25 am

mnie tez sie wydaje ze wysmukła. W moim przypadku (krój sukienki) dół sukienki jes dośc obfity a góra że tak powiem "łysa"czytaj bardziej wąska. I dlatego zdecydowałam sie na welon upiety wyżej zeby zachowac proporcje.
Pozatym fajnie teki welon faluje podczas tanca (sprawdziłam osobiście w domku) :) ))

lesia - Nie Kwi 18, 2004 11:46 am

czy ktos slyszal o welonie z ktorego mozna wypiac jedna warstwe? Ile warst wtedy powinno byc dwie,trzy? i jakie powinny miec dlugosci?
Czy welon dlugi ,ale nie ciagnacy sie taki rowny z sukienka jest wygodny w tancu?

gosia - Nie Kwi 18, 2004 12:06 pm

Welon długi w tancu wcale nie jest wygodny bo sie plącze i trzeba go owinąć sobie do okoła ręki tak najlepiej, a welony ładnie wyglądaja jak są złozone z 3 warstw :) odpinanych warstw nie widziałam, ale najlepiej się spytać w sklepie czy sa własnie takie :roll: a jesli chodzi o dlugośc welonu, to w zaleznosci jaka pasuje do sukni
dagmara - Nie Kwi 18, 2004 12:21 pm

Jedną warstwe welonu wypina się wtedy gdy są dwa jeden długi, a drugi krótki dwuwarstwowy. Wtedy na weselu wyjmuje się ten ze spodu - krótki.
gosia - Nie Kwi 18, 2004 4:30 pm

Mi sie podoba :D ja tez miała podobnie upiety welon, oczywiscie nie na samym czubku ale na górze :D
Asiek - Nie Kwi 18, 2004 4:59 pm

Ja też miałam podobnie upięty welon. :)
olenka - Nie Kwi 18, 2004 6:30 pm

Wiem bo i ja tak chce. Mnie chodziło o ta kokardeczkę:) (nie sprecyzowałam)

mnie pani namawia na stroik do welonu a ja jakos nie mam ochoty. A ta kokardeczka mnie sie widzi:) tylko nie do mojej kreacji:)

Asiek - Nie Kwi 18, 2004 6:32 pm

Ta kokardka pasuje, jeśli ma się podobny "motyw" na sukni (małe kokardki lub duża, np. z tyłu sukni).
Bo jak będzie tylko przy welonie to tak "ni w pięć ni w dziesięć". :wink:

pipi - Pon Kwi 19, 2004 11:09 am

Lesiu słyszałam o odpinanych warstwach w welonach, robi się to gdy welon leży na trenie. Wtedy musi być chociaż jedna warstwa dodatkowa która zostanie po odpięciu tej długiej.
O wygodzie długich welonów mogą się wypowiedzieć już tylko mężatki które miały takowe welony.

Edyta - Sro Kwi 21, 2004 9:14 pm

no właśnie

jak sobie poradzić z długim welonem?????

czy ktoś ma takie doświadczenie???

z tego co pamiętam to Kasik miała długi welon

olenka - Czw Maj 06, 2004 6:31 pm

just_Kati mam taki jak ten drugi:) fajowy jest, ale odprułam lamówke bo przy sukni za duzo mi jakos było. Mam gorset sporo zdobiony.
lesia - Czw Maj 06, 2004 7:44 pm

Bardzo sie ciesze :D bo umowilam sie z pania z firmy www.welony.pl , powiedziala ze zrobi mi moj wymarzony welon 3- warstwowy z odczepiana jedna warstwa , bedzie ona zaczepiana na jakies petelki do grzebienia.
just_Kate - Pią Maj 07, 2004 12:17 am

Kati - Kate - nie duża różnica :wink:

Lesia - a będziesz miała może zdjęcie tego welonu? Ja się ciąglę nie mogę zdecydować...
Jak będziesz miała - to wklej, pls..

lesia - Nie Maj 09, 2004 9:53 am

obiceuje wkleic zdjecie jak tylko odbiore
lesia - Czw Maj 13, 2004 10:19 pm

Zamówilam dzis moj wymarzony welon ,tak jak pisalam bedzie 3-warstwowy , warstwa najdluzsze bedzie zachaczana na petelki do grzebienia (wypne ja po pierwszym tancu), zdecydowalam sie na brzeg haftowany ,takimi delikatnymi peteleczkami, ktore fajnie nawiazuja do haftu na sukience , o takimi


dodam jeszcze ze w kilku salonach w lodzi wyceniano mi taki welon na 200-280 zl i to zwykla mgielke bez haftu, a tutaj zaplace... 150 , a za mgilke zaplacilabym 100 , znaczna roznica prawda.

Kati - Czw Maj 13, 2004 10:30 pm

Gdzież jest ten niedrogi salon Lesiu? Bom ciekawa niezmiernie :wink:
lesia - Czw Maj 13, 2004 10:46 pm

:lol: salonu nie ma , ja zamawialam na parkingu pod Komfortem przy Wlokniarzy :D , trzeba sie umówic z pania Iza ,kontakt na stronie www.welony.pl
Asia - Czw Maj 13, 2004 11:15 pm

Lesiu, sliczny brzeg welonu sobie wybrałaś :D
Cena tez ekstra! Pewnie też sie skontaktuję z ta panią. Czy pod podanym na stronie www pabianickim adresem jest zakład?

Kati - Czw Maj 13, 2004 11:17 pm

No to nieźle :) Na to bym nie wpadła
lesia - Czw Maj 13, 2004 11:50 pm

Asia napisał/a:
Lesiu, sliczny brzeg welonu sobie wybrałaś :D
Cena tez ekstra! Pewnie też sie skontaktuję z ta panią. Czy pod podanym na stronie www pabianickim adresem jest zakład?


wiesz nie wiem ale chyba tak , tylko ze ja nie mam czasu jezdzic do pabianic , wiec postanawilam sie umowic z ta pania jak bedzie w lodzi , w torbie miala chyba z 50 welonow jest w czy wybierac no i oczywiscie mozna sobie samemu wymyslic rodzaj i fason , samego tiulu miala 3 rodzaje ecri ,matowy ,blyszczacy i jakis jeszcze perlowy , najlepiej zadzwonic , ale moge sie jej zapytac jak za tydzien bede odbierala swoj welon.

lesia - Wto Maj 18, 2004 7:36 pm

JUZ GO MAM :D JEST PIEKNY SZKODA TYLKO ZA SLABO WIDAC NA ZDJECIACH ,ZARAZ UMIESZCZE NA ONECIE I WKLEJE


Edyta - Wto Maj 18, 2004 9:02 pm

Lesia śliczny masz welon!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

a jaki ładne wykończenie!!!!!!!!!!!!!

normalnie bomba!!!!!!!!!!!!

lesia - Wto Maj 18, 2004 10:13 pm

bardzo dziekuje Edytko, ciagle go przymierzam i biegam w nim do lustra ,musze go chyba schowac bo nie przetrzyma do ślubu :D
Edyta - Wto Maj 18, 2004 10:17 pm

lesia napisał/a:
bardzo dziekuje Edytko, ciagle go przymierzam i biegam w nim do lustra ,musze go chyba schowac bo nie przetrzyma do ślubu :D


na zdjęciu wygląda jakby welon był wysadzany szlachetnymi kamieniami :lol:

jestem naprawdę pełna podziwu dla Twojego welony

Mnie osobiscie podobają się długie welony :mrgreen:

pipi - Sro Maj 19, 2004 10:26 am

?liczny welon - taki delikatny - piękny :D
gosia - Sro Maj 19, 2004 7:29 pm

Lesiu, welon masz piekny :D
Ładne wykonczenia dużo dają

dagmara - Czw Lip 08, 2004 11:05 pm

lesia napisał/a:
czy ktos slyszal o welonie z ktorego mozna wypiac jedna warstwe? Ile warst wtedy powinno byc dwie,trzy? i jakie powinny miec dlugosci?

Welon który można wypiąć zazwyczaj jest trzywarstwowy pojedynczy długi i podwójny krótki.

just_Kate - Pią Lip 09, 2004 1:16 am

Kati - ten ostatni jest cudowny! Kurcze, gdyby tylko pasował do mojej sukni i fryzury...
Kati - Pią Lip 09, 2004 9:28 am

On ma takei kryształki błyszczące wszyte - na zdjęciu na dole widac szczegół :)

Mnie najbardziej podoba się młoda na zdjęciu czwartym od dołu. Jakoś tak cała ładnei wygląda :mrgreen:

just_Kate - Pią Lip 09, 2004 3:07 pm

Miałam na myśli to właśnie zdjęcie o którym piszesz Kati, ale u mnie na kompie załadowała się tylko część strony. :oops:
Kati - Pią Lip 09, 2004 3:32 pm

Taki welon moim zdaniem pasuje wyłącznie do gładkiej, skromnej sukienki. Ale to welony z amerykańskich stron - ciekawe czy w Polsce takie mają... :roll:
Akacja - Pią Lip 09, 2004 11:15 pm

No wlasnie ciekawe czy maja bo my sobie ogladamy i cos tam kazda sobie upatrzy, a czy potem mozna to znalesc?? hmmm
Kati - Sob Lip 10, 2004 5:01 pm

Jak sobie upatrzymy - to przynajmniej wiemy czego szukać.. :)
A jak nie będzie - może trafi się coś podobnego?


Można próbować w sklepach gdzie sprowadzają amerykańskie suknie :) np. Optimus Plus

Ania - Wto Lip 13, 2004 2:12 pm

Ja mam zarezerwowany welon, który jest wykonczony na brzegu koronka taka jak będzie na gorsecie, jest przesliczny ale jest strasznie duzy i ja jeszcze ostatecznej decyzji nie podjęlam, bo on mi tylko będzie przeszkadzać podczas tańców i sama nie wiem czy go bede miała czy nie.
Aneczka - Wto Lip 13, 2004 3:50 pm

Ja będę miała welon, ale krótki. Początkowo miałam mieć długi żeby moja chrześnica miała co trzymać, ale w końcu zrezygnowałam bo nie chcę nóg w tańcu połamać.
becia - Sro Lip 14, 2004 12:33 pm

Ja też będę miała krótki i koronkowy, dopasowany do gorsetu.
lesia - Sro Lip 14, 2004 10:42 pm

Dziewczyny dlugi welon wcale nie przeszkadza , pod warunkiem ze jest taki do ziemi (nie wlekacy) ja taki mialam , mialam tez mozliwosc wypiecia najdluzszej warstwy i wcale tego nie zrobilam.
Mia - Sro Wrz 01, 2004 4:27 pm
Temat postu: Jakie macie welony?
Dziewczyny napiszcie co w ten dzień miałyście, macie lub będziecie miały na głowach. Welon, kapelusz, a może coś innego.
No i jak to sie ma do fryzury nad kokiem, pod kokiem, co radzicie?

just_Kate - Sro Wrz 01, 2004 4:42 pm

ja miałam welon do pasa, dwuwarstwowy, ecru, połyskliwy, ze srebrnym haftem, zresztą na zdjęciach bardzo fajnie to widać... był założony na koczek i powiem szczerze, że przyklapnął mi ten kok pod welonem (ale to niestety norma i byłam na to przygotowana). Ale na koku właśnie doskonale się trzymał, z tym że grzebyk był dodatkowo przypięty dwoma spinkami, na krzyż. Jakby ktoś próbował go zerwać, to musiałby mnie oskalpować :lol:
becia - Sro Wrz 01, 2004 5:03 pm

Ja będę mieć krótki welon delikatny, gładziutki z drobniutka koronką na dole i będzie wpięty pod kokiem.



ślubuję 25.09.2004

Megan - Sro Wrz 01, 2004 10:58 pm

Ja bede miala weleon do pasa wykonczony bardzo cienka lamowka. Welon jest jakby z brokatem leciutko mieni sie na srebrno i zostawia taka poswiate na plecach. Bede miala wpiety nad fryzura gdyz jestem niska a podobno welon pod kokiem optycznie skraca sylwetke :)
Anion - Sro Wrz 01, 2004 11:52 pm

Ja planuję mieć welon wpiety od spodu, długi, z haftem na brzegach. Chciałabym mieć całkowicie prostą, delikatną sukienkę, więc uważam że taki welon idealnie pasuje.
just_Kate - Czw Wrz 02, 2004 1:11 am

Anion - do prostej i delikatnej sukienki to chyba każdy welon pasuje, tak mi się wydaje :)
olenka - Czw Wrz 02, 2004 1:11 am

Ja mam dwuwarstwowy bez lamówki. pierwsza warstwa do łopatek, druga do pasa. wpiety bedzie nad kokiem. I jest dosć mocno marszczony
Anion - Czw Wrz 02, 2004 1:22 am

Just Kate, chodziło mi o to ,że skoro sukienkę chcę skromną i bez falbanek to mogę sobie pozwolić na długi, wielowarstwowy i haftowany welon. Gdybym sukienkę chciała bardziej dekoracyjną wtedy zdecydowałabym sie na krótszy welon i nie z haftem a np. z lamówką
Sisi - Czw Wrz 02, 2004 1:21 pm

Kasia21 napisał/a:

Wpięty był pod kokiem, bo jak jest nad kokiem to wygląda jak garnek. :lol: można zobaczyć :mrgreen:

Hehe, ja miałam nad kokiem, bo welon pod kokiem wygląda jak ogon komety. :lol:

Mia - Czw Wrz 02, 2004 1:35 pm

Ja się zastanawiam czy w ogóle nie zrezygnować z welonu, bo moja sukienka jest dość "puszysta" nie chce żeby wszystkiego było za dużo. Zachwyciły mnie długie welony w Pronupti, ale one pasuja do prostych sukienek, a szkoda....
olenka - Czw Wrz 02, 2004 3:18 pm

Mia moja suknia tez jest puszysta:) szczegolnie doł. przymierzałam długasny welon z tym ze taki "ładgodny" podobało mi sie nawet. wczesniej jednak zakupiłam sobie welon krótki i teraz zal mi kupowac drugiego:)

jaks sieoszczedna zrobiłam ostatnio

Agata - Czw Wrz 02, 2004 4:39 pm

Sisi napisał/a:
Kasia21 napisał/a:

Wpięty był pod kokiem, bo jak jest nad kokiem to wygląda jak garnek. :lol: można zobaczyć :mrgreen:

Hehe, ja miałam nad kokiem, bo welon pod kokiem wygląda jak ogon komety. :lol:


:hahaha:



a welon będę miała pod kokiem, taki na trzy merty. Pod kokiem, bo jakby był na czubku, to czułabym się taka... ubgdulona... (czy ktoś jeszcze oprócz mnie używa takiego słowa?) :)

Kasia21 - Czw Wrz 02, 2004 4:50 pm

Sisi napisał/a:
Kasia21 napisał/a:

Wpięty był pod kokiem, bo jak jest nad kokiem to wygląda jak garnek. :lol: można zobaczyć :mrgreen:

Hehe, ja miałam nad kokiem, bo welon pod kokiem wygląda jak ogon komety. :lol:


Zawsze wolę ogon konety niż garnek na głowie. :mrgreen: Nawet lepiej brzmi. :D
Agatko ja tez tak mówiłam u fryzjera :30: - ubgdulona. więc nie jestes sama

becia - Czw Wrz 02, 2004 4:52 pm

A ja pod kokiem dlatego, że mój Misiek wzrostem nie grzeszy(jak twierdzi moja babcia jak jest ładny to duży nie musi być) i nie chcę być wyższa od niego.



ślubuję 25.09.2004

Jelonek - Czw Wrz 02, 2004 5:28 pm

ja mam welon ecru , przód z częscia opuszczaną na twarz - długi do biustu
tył dłuuuugi , równy z sukienką - wszytsko na grzebyku wczepiane na czubku głowy , tak jakby nad kokiem

Sisi - Czw Wrz 02, 2004 6:51 pm

Wszystko zależy od tego jak wysoko masz kok. Jak na czubku głowy, to może i wygląda jak garnek :lol: , ale kto się tak czesze??? :lol: Wg mnie piękno welonu to także jego szerokość, o czym nie może być mowy, gdy welon jest wpięty pod kokiem.

Zaraz mnie zlinczujecie, ale przypomniało mi się drugie porównanie welonu pod kokiem- ODWŁOK :lol: .

Ja miałam welon 2-częściowy, biały bez lamówki, 3,5 metrowy o szerokości 1,80 m. Do czasu komunii opuszczony na twarz. Wpięty nad uczesaniem za diademem.

just_Kate - Czw Wrz 02, 2004 11:38 pm

sisi - z niecierpliwością czekam na kolejne porównanie welonu po kokiem :spoko:

a do Anion - skoro twój welon będzie wielowarstwowy, to nie ma problemu z opuszczeniem jednej warstwy na twarz, tylko najlepiej najpierw to sobie wypróbuj - może będziesz się w tym dobrze czuła. :)

olenka - Pią Wrz 03, 2004 1:49 am

Mój bedzie nad kokiem bo:

- jest dosc suto marszczony i ładnie bedzie okalał fryzure
- ukryje fryzure a po oczeinach znów zachwyce czyms nowym :D
- pod kokiem skraca figure a ja wysoka nie jestem
- chce wygladac jak ksieżniczko/kopciuszek
- nie chce zadnych stroików
- i ma mi pieknie falowac podczas tanca i ruchów głowy
- i najwazniejsze ma tak byc bo ja tak chce


nie mam nic przeciwko "podkokowemu" welonowi jesli sie komus podoba i uwaza ze tak lepiej:)

Mia - Pią Wrz 03, 2004 10:34 am

Dobra dziewczyny to teraz mam pytanie, gdzie widziałyście ładne welony??
pipi - Pią Wrz 03, 2004 12:23 pm

Dziewczyny umieszczę Wam zdjęcie mojego welonu który dla odmiany jest na druciku - długim druciku - dzięki temu uniknęłam efektu odwłoka :mrgreen: - jest wpięty pod kokiem.
Po prostu źle bym się czuła w suto marszczonym welonie.

Sisi - Pią Wrz 03, 2004 12:34 pm

Pipi, ślicznie :) .
Kasia21 - Pią Wrz 03, 2004 12:44 pm

ładniusi :wink:
pipi - Pią Wrz 03, 2004 12:50 pm

:oops: Dziękuję, myślę że przyszłe panny młode sobie obejrzą i wezmą pod uwagę jako jeszcze jedną alternatywę, troche mniej popularną :wink:
Mia - Pią Wrz 03, 2004 1:25 pm

Pipi, niezły pomysł z takim podpięciem, ja chyba jednak zdecyduje się na welon a'la garnek;)
Agata - Pią Wrz 03, 2004 1:26 pm

hmmm, drucik o tym nie pomyślałam :roll: a jak się trzyma? Jak jest mocowany? Jest widoczny? I chyba trzeba mieć do niego jakiegoś innego koka, czy pod każdym da się założyć?
agusia :) - Pią Wrz 03, 2004 2:48 pm

ja mialam dwa welony jeden dlugi (peleryne) a drugi krociutki:) - oba haftowane na brzegu

i wlasnie tak proponuje tym ktore sie jeszcze nie zdecydowaly....efekt murowany

Anion - Pią Wrz 03, 2004 3:16 pm

Agusia a możesz wstawic jakieś zdjęcie, chciałabym to zobaczyć.
monicleo - Pią Wrz 03, 2004 3:16 pm

agusia :) napisał/a:
ja mialam dwa welony jeden dlugi (peleryne) a drugi krociutki:) - oba haftowane na brzegu

i wlasnie tak proponuje tym ktore sie jeszcze nie zdecydowaly....efekt murowany

Wklej jakies zdjecia
Plisss
;)

Anion - Pią Wrz 03, 2004 3:22 pm

Pipi, ten welon na druciku był mocowany za pomocą grzebyka czy wsuwek?? A jak to wyglądało podczas oczepin?? Drucik nie zniszczył fryzury??
pipi - Pią Wrz 03, 2004 4:38 pm

Już wyjaśniam problem drucika :)
Drucik to tak naprawdę sporej grubości drut do którego przymocowany jest welon - ten drut nie daje się łatwo wyginać. Na obu końcach zakończony jest kółeczkiem gdzie zaczepia się wsuwkę i na tych dwóch wsuwkach cały welon się trzyma - ja dodatkowo miałam wpięte szpilki z kwiatkami.
A fryzura musi maskować ten drut, czyli dobrze jest jak da się go podsunąć troszkę pod koka. Dodatkowo dobrze jest jak fryzjerka zamaskuje czymś miejsce wpięcia welonu - ja miałam takie 1cm długości "pazurki" z włosów

olenka - Pią Wrz 03, 2004 6:20 pm

a ja dzis poszłam na ostateczne dopasowanie gorsetu i skrócenie kiecki. i jednak dałam sie namówic na drugi długi welon:) Łosiu sie uparł i tyle:)

A wiec bede miec dwa welony, tzn. jeden taki do samego dołu kiecki a drugi do pasa. oba beda oddzielnie mocowane na dwa grzebyki gdyby długi przeszkadzał to sie po prostu go wypnie i juz

nadal beda wpiete nad kokiem

dagmara - Nie Wrz 05, 2004 3:04 pm

A ja wam powiem że najlepiej wygląda welon wpięty po środku nie na czubku i nie na samym dole :lol: . Spróbujcie naprawdę super.
marchefka - Sob Wrz 18, 2004 6:33 pm

Zeby odpowiedziec uczciwie, musialam najpierw zajrzec do zdjec, bo za Chiny Ludowe nie pamietalam :)
Okazalo sie, ze mialam welon upiety posrodku glowy, czyli ani nie bylo to, jak to poetycznie okreslilyscie, garnek, ani ogon komety i polecam ten patent wszystkim, bo fryzura sie nie niszczy i nie przyklepuje (ale nie wiem, czy to zasluga upiecia welonu, czy mojej fryzjerki).
Welon byl dwuwarstwowy, dluzsza czesc do pasa, krotsza do ramion, nie montowalam go na twarzy, bo nie lubie, jak mi sie cos placze przed oczami (no, chybz ze to moj maz albo koty :) ). Byl obszyty cienka lamowka, nie byl calkiem bialy, bo i kiecka nie byla calkiem biala, nie bylo na nim zadnych kwiatkow haftowanych ani brokatu, bo nie lubie. Za to we wlosach i na przypince welonu byly bordowe kwiaty, bo mialam bordowa wiazanke, bordowe kwiatuszki na gorsecie i czerwone paznokcie :)

udanych wyborow welonu i fryzury :)
marchefka

Filomena - Sob Paź 16, 2004 1:44 am
Temat postu: Gdzie znaleźć takie motylki pod welon
O ile suknia spędza mi sen z powiem i nie mogę się zdecydować na ostateczną wersję, to ulubiony welon juz znalazłam. Tylko nie wiem, czy da się coś takiego dostać. Czy któraś z forumek napotkała gdzieś takie motylki, jak widać wpięte w warkocze modelki? I czy myślicie, że można w którymś z salonów lub w Pabianicach zlecić uszycie welonu z grubszym wkończeniem z koronki?

Dzięki za wszelkie porady

gosiaczek - Sob Paź 16, 2004 2:00 am

Filomeno, czy taki welon jest w jakiś sposób przypięty? To te motylki?
Filomena - Sob Paź 16, 2004 2:07 am

Na żywo nie widziałam, ten model sukni można zobaczyć na szwajcarskich stronach Pronuptii w całości razem z welonem. Podejrzewam, ze welon jest umocowany na parze motylków zaczepionej z tyłu głowy (może te motylko są na jakimś grzebieniu?). Mam nadzieję, że nie jest tylko zarzucony modelce na głowę w ramach trzymania się estetycznie na słowo honoru tylko dla potrzeb zdjęcia :mrgreen:
gosiaczek - Sob Paź 16, 2004 2:13 am

Filomena napisał/a:
Mam nadzieję, że nie jest tylko zarzucony modelce na głowę w ramach trzymania się estetycznie na słowo honoru tylko dla potrzeb zdjęcia :mrgreen:


Właśnie ;) Mnie wpadł w oko podobny, z tych, które dziewczyny wkleiły wyżej. Zastanawiam się jeszcze jak się układa po zdjęciu z twarzy?

Agniesia - Pon Paź 18, 2004 4:14 pm

moja kolezanka miala swietny welon - trzy warstwy (ostatnia długa do ziemii) tiul wykończony ręcznym haftem i koralikami - miała takie same wykończenia sukienki i było super..... ja co prawda planuję inną sukienkę, ale welon chyba ten sam :D
Kati - Wto Sty 11, 2005 5:43 pm

Będzi e"cięty", bez wykończenia, z kryształkami gdzieniegdzie :mrgreen:
beciak - Pią Lut 25, 2005 5:34 pm

az sie na chwilke przy nich zatrzymalam


joa - Pią Lut 25, 2005 5:40 pm
Temat postu: Re: Gdzie znaleźć takie motylki pod welon
Filomena napisał/a:
O ile suknia spędza mi sen z powiem i nie mogę się zdecydować na ostateczną wersję, to ulubiony welon juz znalazłam. Tylko nie wiem, czy da się coś takiego dostać. Czy któraś z forumek napotkała gdzieś takie motylki, jak widać wpięte w warkocze modelki? I czy myślicie, że można w którymś z salonów lub w Pabianicach zlecić uszycie welonu z grubszym wkończeniem z koronki?

Dzięki za wszelkie porady


Filomeno, ja sie obawiam, ze te wszystkie welony sa po prostu połozone na głowie-nie wyglada jakby ten welon sie trzymał motylkow.
Motylki, ale nie taki /ale ja pewnie sobie kupie/ , takie na drucie , kupuje sie w kwiaciarni, albo na gieldzie kwiatowej.Ale one sa z piórek. Ja mam na razie zarys koncepcji, zeny sobie jakos upleśc wianek z tych motylkow ;)

aggna - Pon Mar 21, 2005 10:17 pm

Ja bym chcial miec dlugi (baaaaardzo dlugi) welon chyba 3warstwowy tego jeszcze nie wiem ale musi byc zakonczony koronka. :mrgreen:
megi - Pon Mar 21, 2005 10:20 pm

ja mam taki !! !!!dłuzszy niz tren czyli ok 3 metry wykonczony ta sama koronką z której jest sukienka! polecam dwie warstwy , krótka i długa, ta trzecia nie ma sensu bedzie sie welon zwijał, standard to jedno lub dwuwarstwowy, krótsza mozesz zarzucic na buzie jak wchodzisz do koscioła!
aggna - Wto Mar 22, 2005 11:04 am

Musi byc sliczny :mrgreen:
Pusiak - Czw Mar 31, 2005 2:45 pm

Oj, aggna... też bym chciała taki.... dłuuuuugi, wielowarstwowy, tylko żeby ta długa część się odpinała, bo co innego w kosciele a co innego na weselu :) może jedna z tych krótszych warstw będzie na buzię... Miś będzie mi ja mógł podnieść z buzi przed ołtarzem, albo przed sama przysięgą... I jeszcze marzy mi się do tego diadem, ale nie wiem, czy to nie będzie za dużo szczęścia na raz :oops:
Mika - Pią Kwi 01, 2005 6:40 am

ja będę miała dwa welony jeden długi (ma 2-2,5 metra dokładnie nie pamiętam) a drugi krótki. Długi się później odepnie, żeby nie przeszkadzał w zabawie na sali :wink:
gambi - Pią Kwi 01, 2005 9:27 am

Pusiak napisał/a:
I jeszcze marzy mi się do tego diadem, ale nie wiem, czy to nie będzie za dużo szczęścia na raz :oops:


Pusiak
A moze cos takiego Ci sie spodoba. dla mnie to jest takie polaczenie welonu i diademu.
sama bede szukac podobnego :wink:




A tutaj to jest rozwiazane inaczej, calkiem ok to wyglada, zalezy gdzie chcesz miec wpiety welon

just_Kate - Pon Maj 02, 2005 10:29 pm

Spodobał mi się ten welon (to akurat suknia z Bellisimy), bardzo fajny, i ładnie założony. Ma ciekawy haft.


megi - Pon Maj 02, 2005 10:34 pm

Bardzo delikatny haft i do tego bardzo cieniutki tiul,ładnie wyglada! bardzo dużo tu tiul robi widac ze miękki, delikatny, superr
Rene - Wto Maj 10, 2005 3:06 pm

żabot z lamówką do pasa
Dotka - Wto Maj 10, 2005 9:31 pm

Jeszcze welonu nie zakupiłam bo miałam się zastanowić. Teraz już wiem jaki chcę, do pasa, bez lamówki, biały. :girl :
Kasiawka - Sro Maj 11, 2005 9:23 am

Długi, do ziemi, obszyty tymi samymi kwiatkami co na gorsecie...
gosiaczek - Sro Maj 11, 2005 8:33 pm

Równo przycięty, bez haftów, bez lamówki, jakieś 20cm poniżej pasa. Waham się jeszcze czy biały czy ecru... ?e też w tym salonie są zielone ściany :?
niunia - Nie Maj 15, 2005 8:20 pm

Ja będę miała taki trochę w stylu lat 60-tych. Dość mocno napuszony, sięgający do pasa i z delikatnym haftem złotym jak sukienka. I jeszcze jednym Was zaskoczę :!: dziewczyny w Poezji, gdzie kupuję suknię doradziły mi żebym wpięła go w środek koka. I rzeczywiście. Na próbnej fryzurze zrobiłyśmy tak z fryzjerką i efekt przerósł moje najśmielsze oczekiwania :!: Ekstra to wygląda, bo za stroikiem widać już fryzurę, a welon nie układa się ani jak garnek, ani jak ogon komety. Cieszę się, że mi to doradziły.
just_Kate - Nie Maj 15, 2005 8:38 pm

Ale, Niunia, to nic nowego. Mnie również takie wpięcie welonu proponowała wizażystka. Uznałam jednak, że do mojej fryzury to nie pasowało. No, bardziej mi ten welon pasował nad kokiem. Jestem jednak pewna, że u ciebie będzie to super wyglądało. Ja nie bardzo miałam z czego tego koka zrobić, więc i nie bardzo było co pokazywać. :wink: :lol:
Kot - Wto Lip 05, 2005 2:20 pm

2 welony
jeden długi do ziemi ale nie aż tak by się ciągnął za mną po ziemi :wink:
po pierwszym tańcu się go wypnie

drugi 2 warstwowy i oczywiście będzie supuszczony na twarz

welony są gładkie, zakończone lamówką 8)

Kati - Sro Lip 06, 2005 10:47 am

Ja w ostatecznym kształcie miałam dwa: tzn takie 2 w 1 ;) Długi był o kilkanaście cm dłuższy niż tren , czyli miał jakieś 2,85 chyba, był umarszczony i podczepiony pod grzebyk, na którym upięty był krótszy. Ten krótki sięgał do połowy pleców, ale nie był równy tylko cięty z koła, więc koło twarzy był krótszy niż z tyłu. Pięknie się układał. Zrobiony został z surowego tiulu koloru ecru, niczym nie wykończony. Na całej długości, w różnych miejscach miał poprzyklejane drobne kryształki, które w świetle lamp prześlicznie rzucały błyski :D
Kot - Sro Lip 06, 2005 10:52 am

też rozważałam kryształki na welonie ale to by była już przesada

uznałam, że kolia z kryształków i kryształowy kwiat na sukni wystarczą

Kati - Sro Lip 06, 2005 11:05 am

No tak.. moja suknia miała haft z kryształkami - ale to jakoś nie było za dużo hihi. Zresztą ich w ogóle nie było widać. Dopiero w światłach...
Kot - Sro Lip 06, 2005 11:12 am

Kati ty wyglądałaś prześlicznie, welon po prostu boski ale miałaś delikatną biżuterię i haft
a u mnie te kryształowe akcenty są mocniejsze, szczegółnie ten kwiat na sukni

Kati - Sro Lip 06, 2005 11:18 am

To może rzeczywiście za dużo..? hmm A może dać tylko na skraju welonu długiego na dole???
Anion - Sro Sie 03, 2005 1:54 am

Zakupiłam już welon. Jest piękny: długi, na brzegach obszyty srebrnym haftem. Niestety kosztował sporo, ale poszłam za radą mamy, że "koro sukienka skromna to welon musi być bajeczny" /cytat mojej mamy/. Jak w końcu mój zapominalski Miś przyniesie aparat cyfrowy to na pewno cyknę jakieś fotki.
monique - Sro Sie 03, 2005 8:07 am

A ja będę miała 2. Jeden dłuuugi 3.5 metrowy aby mojego Kotka chrzesnica mogla nieść. Uparł się i koniec, a ja na początku nie chciałam, później postanowiłam zmienić zdanie. Więc jeden będzie długi - to niespodzianka urodzinowa dla KOtka a drugi średniej długości. Ecru z lamówką. Jutro zobaczę efekt. Idę odebrać suknie i welon. A później nie omieszkam zdać Wam relację :D
Pusiak - Pią Sie 26, 2005 2:29 pm

No i będę miała jedną warstwe długą (3m) wypinaną, dwie krótsze ozdobione kryształkami, a do tego diadem :) Bosko po prostu :)
Kati - Pią Sie 26, 2005 6:28 pm

Pusiak napisał/a:
No i będę miała jedną warstwe długą (3m) wypinaną, dwie krótsze ozdobione kryształkami, a do tego diadem :) Bosko po prostu :)



Skądś to znam :D

Pusiak - Pon Sie 29, 2005 7:43 pm

:)
Agatka_P - Wto Wrz 27, 2005 11:10 am

Bardzo podobają mi się welony od pani z pabianic www.welony.pl a szczególnie nr. 6 tylko nie wiem czy bedzie on pasował do sukni coś tego rodzaju
Pusiak - Wto Wrz 27, 2005 11:39 am

W zasadzie myślę że by pasował, może tylko spróbowałabym w jakis sposób zgrać hafty na rekawach i welonie.... :roll:
Agatka_P - Wto Wrz 27, 2005 11:43 am

A nie te rękawy odpadają ja bym wolała rękawiczki nie chciała bym topić tych rekawów w jedzeniu na stole sięgając po coś, ja mówiłam tylko o stylu sukni bo podoba mi się jeszcze suknia kryszki
Pusiak - Wto Wrz 27, 2005 12:00 pm

No to moim zdaniem do sukni welon pasuje :)
Agatka_P - Wto Wrz 27, 2005 10:11 pm

www.welony.com tutaj jest strona do tych samych welonów z pabianic tylko to jest strona mamy i tu welony wygladaja mniej atrakcyjniej nie wiem czy ładnie by wygladał taki welon ze zwykłą lamówką bo te hafty na tej stronie mi sie jakoś nie podobają
aggna - Czw Paź 06, 2005 1:33 pm

Mi sie podoba welon dlugi z cykinami musi slicznie sie mienic w swietle :)
Alma_ - Sob Sty 14, 2006 11:21 am

A mnie się marzy welon-mgiełka, prawie niewidoczny, bez ozdób - coś takiego:

Tylko jak to się trzyma na głowie? :?

A tutaj wybór welonów:






Lucky - Sob Sty 28, 2006 3:17 pm

Alma te welony sa śliczne :D
Skąd je brałaś, bo na tych małych rysuneczkach kiepsko widać :?

A mi się marzy długi welon bez haftów z delikatną ramówką podpinany pod kok, a zprzodu diadem :mrgreen:

Ale nie wiem czy zgram wszystko z suknią

Agatka_P - Sob Sty 28, 2006 3:40 pm

Anik te pierwsze z numerkami co Alma wstawiła są z www.welony.pl (firma córki) albo www.welony.com (firma mamy) a te drugie z http://www.slub-online.pl/akcesoria.html
Lucky - Sob Sty 28, 2006 3:58 pm

Dzięki Agatko :D
Znalazłam co chciałam, teraz tylko pokaże komu trzeba i będzie ok :wink:

Agatka_P - Sob Sty 28, 2006 4:04 pm

Zdaje się ze ta pierwsza firma która jest z Pabianic robi welony również na zamówienie
Alma_ - Sob Sty 28, 2006 5:50 pm

Anik, a tak na przyszłość - klikasz prawym klawiszem myszki na rysunek i wybierasz "Właściwości" - pokaże Ci się adres strony, z której pochodzi zdjęcie.
Lucky - Nie Sty 29, 2006 10:50 am

Agatko , tak robią i naprawde potrafią z welonu zrobić cudo :D

Dzięki Alma za wskazówki, czuje, że jak dla Ciebie na początku Kryszka była "ślubnym góru :wink: ", tak teraz ty będziesz dla mnie :D

Alma_ - Nie Sty 29, 2006 4:23 pm

Będzie mi bardzo miło :D
kryszka - Nie Sty 29, 2006 10:23 pm

Stare wygi nie mają już tu nic do roboty, idzie młode pokolenie. :lol: :lol:
Alma_ - Nie Sty 29, 2006 11:56 pm

No, no, bez takich... Musisz zostać jeszcze co najmniej 1 rok 4 miesiące i 8 dni... :lol:
Lucky - Pon Sty 30, 2006 12:28 pm

hej kobitki obie jesteście kochane :lol:

I żeby nie było żadnych nie domówień to:

Alma :uscisk:

Kryszka :uscisk:

:mrgreen:

szczako - Wto Sty 31, 2006 2:30 pm

moj welon bedzie 'surowo cietym welonem'. nazwyklejsza mgielka. zadnych dodatkow, haftow, ...

ale dolaczam kilka fotek. mam nadzieje, ze sie nie powtarzaja, bo tu juz sporo ich bylo :)









malo przezroczysty

z czarnym wykonczeniem ...

taka troche bardziej woalka

Natalia - Pią Lut 10, 2006 10:21 pm

Ja zamówiłam 2 welony, tak jak pisała już któraś z Was, jeden dłuuuuuuugi a drugi krótszy - haftowane. Tam gdzie zamawiałam suknię mają takie próbki przeróżnych haftów na kawałkach tiulu więc można poprzykładać do sukni, do twarzy- myślę że to dobry patent bo nie "nadwyręża" wyobraźni i od razu widać który pasuje a który nie. Ja wybrałam dosyć duży haft ecru ze srebrem.
Magda2 - Pon Lut 13, 2006 11:47 am

Ja bede miala 2 welony - jeden dlugi, za suknie i drugi podwojny, krotszy, bardziej 'suty".Beda obszyte "teczowa" nitka, tylko na samym brzegu tiulu. Welony beda mocowane na oddzielnych grzebieniach, tak, ze po Kosciele moge ten dlugi odpiac :)
laryssa - Czw Maj 25, 2006 7:41 pm

Magdo2 jesli masz zdjecie to wklej i sie pochwal,bo ja wlasnie o czyms takim myslalam. :)
emilkaa - Czw Maj 25, 2006 7:46 pm

ja marzylam zawsze o dlugim welonie ale do mojej sukni taki po prostu nie pasuje... przykladalam go na przymiarkach i po prostu robi sie juz tego za duzo u dolu sukni...

ale nie moge sie z tym pogodzic jakos...

teraz sie buntuje i w ogole nie chce ;D

Klaudia22 - Czw Maj 25, 2006 8:19 pm

Ja to będe chciala welon gładki bo nienawidze koronek - taka ze mnie baba hee :mrgreen:
emilkaa - Czw Maj 25, 2006 8:26 pm

lubisz czy nie.. czasem to suknia dyktuje to jaki welon powinien byc.. chociaz akurat gladki to chyba do wszystkiego pasuje... chociaz czasem lepiej wyglada jednak taki z koronka ;D
Magda2 - Czw Maj 25, 2006 8:35 pm

laryssa napisał/a:
Magdo2 jesli masz zdjecie to wklej i sie pochwal,bo ja wlasnie o czyms takim myslalam. :)

Nie, zdjecia nie mam, ale po 12.08 oczywiscie beda :D

fiona83 - Pią Maj 26, 2006 8:04 am

Magda - dawaj tu zdjęcie i to już. Teraz Ty się wykręcasz :cisza:
Magda2 - Pią Maj 26, 2006 11:35 am

Naprawde nie mam, bo to nie jest standartowy welon, tylko na zamowienie :hyhy:
agulus - Pon Maj 29, 2006 12:00 am

ja na poczatku chcialam tylko krotki welon ale w ostatecznej wersji zdecydowalam sie na dwa dlugi ciut wystajacy za suknie i drugi krutki szyty z kola!!! ozdobione delikatnie cekinkami albo kamyczkami swarowskiego :hyhy:
laryssa - Wto Maj 30, 2006 4:33 pm

agulus to pochwal sie! :hyhy: :hyhy:
Kati - Wto Maj 30, 2006 4:36 pm

agulus napisał/a:
ja na poczatku chcialam tylko krotki welon ale w ostatecznej wersji zdecydowalam sie na dwa dlugi ciut wystajacy za suknie i drugi krutki szyty z kola!!! ozdobione delikatnie cekinkami albo kamyczkami swarowskiego :hyhy:


Znajomo brzmi :P

emilkaa - Sro Cze 07, 2006 6:49 pm

ja nigdzie nei moge znalezc welonu ktory sobie umyslilam.. bedzie mniej wiecej taki tyle ze chcialabym jedna wartwe tylko... i po prostu ciety - bez tego wykonczenia co na fotce..

zamysl jest taki by byl jak najbardziej delikatny, mocno drapowane tez mi sie nie podobaja - ale znowu lepiej sie ukladaja :( ((

hanusia - Sro Cze 07, 2006 6:56 pm

a probowałaś szukać w sklepach inetowych?
Pusiak - Czw Cze 08, 2006 9:39 am

laryssa napisał/a:
Magdo2 jesli masz zdjecie to wklej i sie pochwal,bo ja wlasnie o czyms takim myslalam. :)


larysso, ja miałam taki układ welonów :) Ale musisz troszeczkę wytrzymać, postaram sie w sobote lub w niedzielę wkleić zdjęcia, albo przesłac na priv :)

Ech, tu może nie za specjalnie widać, ale zawsze coś :) Tyle udało mi się znaleźć na szybko wśród zdjęć które wklejałam wcześniej na Forum :)

Tak jeszcze tytułem opisu - długi welon wpięty miałam pod kokiem, a krótki nad kokiem :) Całkiem nieźle zdało to egzamin :)

misia-misia - Pią Cze 09, 2006 9:22 pm

emilkaa napisał/a:
ja nigdzie nei moge znalezc welonu ktory sobie umyslilam.. bedzie mniej wiecej taki tyle ze chcialabym jedna wartwe tylko... i po prostu ciety - bez tego wykonczenia co na fotce..


ja szukałam dokładnie takiego co chyba ty i znalazłam. Były białe i ecri. Ja wybrałam ecri.

Mój welon jest jednowarstwowy, cięty bez lamówek, wykończeń czy haftów. Długość mniej więcej do pasa. :wink:

emilkaa - Pią Cze 09, 2006 9:27 pm

jeszcze tylko misia dodaj czy jest mocno udrapowany czy nie i gdzie go kupilas..

mowiac ze szukalam mialam na mysli ze szukalam w necie zdjec :) w sklepach jescze nie szukalam.. ale tak wlasciwie to mam zamiar chyba kupic tiul i poprosic krawcowa by mi po prostu doczepila go do grzebienia - ona juz tam bedzie lepiej wiedziala jak to zrobic a zajmie jej to pewnie 15 minut.. ja zas bede miala duzo taniej ---> to jest taki wstepny plan :)

misia-misia - Pią Cze 09, 2006 9:30 pm

emilkaa zobacz zdjęcie mojej sukni, tam jest ten welon. :lol: Zobacz czy o to ci chodziło...
emilkaa - Pią Cze 09, 2006 9:39 pm

no patrzylam wlasnie i juz sama nie wiem.. tak do konca nie widac.. na pewno chce troche dluzszy i ogolnie prawie taki sam jak Twoj.. nie wiem tylko jak obficie Twoj welon jest drapowany bo tego akurat tak dokladnie nie widac...

napisz mi w kazdym razie jakiego kosztu moge sie spodziewac :)

misia-misia - Pią Cze 09, 2006 9:46 pm

emilkaa chyba cię wprowadziłam w błąd.
Weszłam teraz na stronke sklepu gdzie kupowałam welon i... chyba on jest dwuwarstwowy.
Nie wiem czemu ale nie pamietam ze mój welon jest dwuwarstwowy. Ubzdurałam coś sobie, nie wazne...
Tak czy inaczej to chyba jednak odpada.
ALe i tak dam ci link do tego sklepu, moze tam coś znajdziesz :wink:

To jest dokładnie link do mojego welonu.
wszystko do ślubu

emilkaa - Pią Cze 09, 2006 9:54 pm

no to dla mnie sama to dolna warstwa by byla ok ;D

a cena... BOMBA :D :D :D

iwona.sz2403 - Nie Cze 25, 2006 10:34 pm

Pusiak napisał/a:
laryssa napisał/a:
Magdo2 jesli masz zdjecie to wklej i sie pochwal,bo ja wlasnie o czyms takim myslalam. :)


larysso, ja miałam taki układ welonów :) Ale musisz troszeczkę wytrzymać, postaram sie w sobote lub w niedzielę wkleić zdjęcia, albo przesłac na priv :)

Ech, tu może nie za specjalnie widać, ale zawsze coś :) Tyle udało mi się znaleźć na szybko wśród zdjęć które wklejałam wcześniej na Forum :)

Tak jeszcze tytułem opisu - długi welon wpięty miałam pod kokiem, a krótki nad kokiem :) Całkiem nieźle zdało to egzamin :)

mogłabyś przesłać mi te fotki z tego postu na priv bo tu mi nie otwiera a bardzo mnie to interesuje, bardzo proszę. adres iwona.sz2403@wp.pl

laryssa - Pon Cze 26, 2006 9:22 am

U mnie tez nie widac zadnego zdjatka :(
kryszka - Pon Cze 26, 2006 10:09 am

A klikacie na nazwę załącznika? Mi się otwiera bez problemu - w nowym oknie, bo do posta nie są wstawione.
Pusiak - Pon Cze 26, 2006 4:11 pm

Wysłane :)
laryssa - Pon Cze 26, 2006 7:42 pm

No juz jest. Slicznie w tym wygladalas ale do mojej sukni nie bedzie to pasowac.Zle zrozumialam Magde2. :oops: Mi chodzi o dwa welony ale osobno zakladane.Dlugi do kosciola a krotki na wesele. :wink:
Pusiak - Pon Cze 26, 2006 7:58 pm

Skoro ja miałam dwa na raz, wpinane na osobnych grzebieniach, to przeciez Ty możesz miec jeden tak, jeden tak (zresztą ja ten długi na wesele zdjęłam i miałam tylko krótki :) )
suzanka - Sro Lip 19, 2006 7:16 pm

Dziewczyny! Może wiecie, gdzie można kupić welon w rozsądnej cenie...???
Babeczka w salonie powiedziała, że 300 złotych :roll: Chyba zbankrutuję...
Help help help!!!

imbrulka - Sro Lip 19, 2006 10:29 pm

Suzanka, ja kupowalam welon w Furorze (tam gdzie suknie) i zaplacilam 160. Wprawdzie moj welon nie jest bardzo dlugi, bo tylko do pasa, ale to chyba nie tak duzo.
szczako - Sro Lip 19, 2006 11:46 pm

polecam wątek Sklepy z welonami - gdzie?
aniluap - Pią Lip 21, 2006 10:53 am

chciałabym polecic wszystkim przyszłym pannom młodym www.welony.com
zadzwoniłam do Pani Zdzisławy (włascicielki) i powiedziałam mniej wiecej o co chodzi i co sobie wymarzyłam. powiedziała mi cene dwa razy mniejsza za welon niz w sklepie z galanterią ślubna w łodzi.
dodatkowo na spotkaniu troche mi doradziła, wszystko było zaprojektowane i robione wg ustaleń. goraco polecam, Pani jest przemiła i warto pojechac do Pabianic zeby kupic u niej bezposrednio welon (wymarzony i przy okazji tanszy)

misia-misia - Czw Lip 27, 2006 2:50 pm

A ja znalazłam welon w kolorystyce jak dla mnie malo ślubnej ale widac i tak można. Ogólnie do sukni jak najbardziej pasuje :wink:


Edi - Czw Lip 27, 2006 9:59 pm

Ciekawy pomysł z tym kolorowym welonem ale jak dla mnie to bym się na coś takiego nie odważyła 8)

A tak w temacie to ostatnio zamówiłam w sklepie internetowym dwumetrowy biały welon w bardzo rozsądnej cenie. Przyszedł mi wczoraj i jest śliczny, ciągle stoję przed lustrem i wymyślam różne wariacje z fryzurą, welonem, diademem. Ale nie znalazłam jeszcze najwłaściwszej :P

szczako - Nie Lip 30, 2006 8:23 pm

mnie się coraz bardziej podobają woalki. może jak będę siostrę za mąż wydawać ... ;)
1.

2.

3.

Alma_ - Nie Lip 30, 2006 8:27 pm

A ja z kolei coraz cieplej myślę o dłuuuugim, gładkim welonie, bez ozdób. Przymierzałam taki z suknią i muszę powiedzieć, że wyglądało całkiem całkiem :hyhy:

Muszę tylko poszukać takiego cuda w rozsądnej cenie, bo w salonie ślubnym pewnie przepłaciłabym ze dwa razy. Ale najpierw zamówię sukienkę ;)

szczako - Nie Lip 30, 2006 8:29 pm

Alma, może wynegocjujesz dodanie gratis do sukni (jak szybko zamówisz ;) ).

mnie też się te surowo cięte, bez ozdób bardzo podobają.

Alma_ - Nie Lip 30, 2006 8:36 pm

szczako napisał/a:
Alma, może wynegocjujesz dodanie gratis do sukni (jak szybko zamówisz ;) ).

Na pewno będę próbować. W wrześniu to jest wystarczająco wcześnie? :mrgreen:

fiona83 - Czw Wrz 14, 2006 8:24 pm

Zapraszam tu : http://www.sanpatrick.com...ex.asp?idioma=2

Następnie zakładka : colecciones velos 2007

Oceńcie propozycje od 1 do 8. W życiu bym czegoś takiego na głowę nie założyła :znudzony:

Choć pewnie kwestia gustu. I fryzjer odpada 8)

Alma_ - Czw Wrz 14, 2006 8:29 pm

?aden mi się ni espodobał, jak dla mnie wszystkie są zbyt bogato zdobione.
Edi - Czw Wrz 14, 2006 8:58 pm

Jak dla mnie numer 15 całkiem całkiem, sama bede mieć podobny tylko bez tej żyłki 8)
Pusiak - Czw Wrz 14, 2006 10:16 pm

hihi, jakie fajne czapeczki koronkowe :)
Kati - Pią Wrz 15, 2006 1:32 pm

Jeszcze opuścić na twarz i będzie burka afgańska :roll:
FifthAvenue - Sob Wrz 16, 2006 11:01 am

Takie troszke "inne" propozycje !
Sa na tym swiecie ludzie, ktorzy wlacza o oryginalnosc - dla nich jak znalazl :-)

sierotka - Sro Lis 01, 2006 6:51 pm

Jak dla mnie niektóre były nawet nawet, ale w większości rzeczywiście są bogato dekorowane i podwójne- a ja nie chciałabym zasłaniać twarzy :wstyd: , poprostu bałabym się ruszyć głową. Poza tym myślę, że te welony są baaaardzo hiszpańskie :o
mls - Pią Lis 03, 2006 2:39 pm

A ja postanowiłam, że nie będę miała welonu już lata temu. Welon jest symbolem dziewictwa, a ja no cóż... dziweicą nie jestem. Poza tym podobaja mi się strasznie długoe welony, a do mojej sukienki z długimi, rozkloszowanymi rękawami taki welon nie pasuje. Tak więc będę bez welonu. Moja mama jest niezadowolona, bo co ludzie powiedzą, a ja mam ich zdanie w ......

Pozdrawiam :D

karwanki - Pią Lis 03, 2006 6:50 pm

?wietny pomysł! Słyszałam nawet o głupawym przesądzie, że Panna Młoda nie może w kościele absolutnie dotknąć welonu bo to przynosi pecha... a jak mnie coś będzie smyrało??
Alma_ - Pią Lis 03, 2006 6:53 pm

karwanki napisał/a:
Panna Młoda nie może w kościele absolutnie dotknąć welonu bo to przynosi pecha... a jak mnie coś będzie smyrało??

:hahaha:

fiona83 - Sob Lis 04, 2006 12:48 pm

mls napisał/a:
Welon jest symbolem dziewictwa, a ja no cóż... dziweicą nie jestem. :D


Bardzo podoba mi się Twoje podejście, naprawdę :)
Tylko jeśli każda dziewczyna tak podchodziłaby do sprawy, biznes welonowy by upadł :lol:

Alma_ - Sob Lis 04, 2006 2:54 pm

Biała suknia, jak by nie było, ma podobną symbolikę... ;)
Filomena - Sob Lis 04, 2006 2:57 pm

Ale to dopiero od czasów królowej Wiktorii. Wtedy nogi krzesłom się zasłaniało, bo zdrożne :wink: .
mls - Sob Lis 04, 2006 7:34 pm

Alma_ napisał/a:
Biała suknia, jak by nie było, ma podobną symbolikę... ;)


Biel jest symbolem czystości ... ale ucuć, a proawdziwym symbolem dziewidzctwa jest błękit. Matyja jak powszechnie wiadomo była dziewica i zawsze jest pokazywana w błękicie. I stąd się wzięło, że błękit to właśnie symbol dziewidzctwa :D

Dlatego biała suknia i bez welonu :D

katarzynka1 - Sob Lis 04, 2006 7:35 pm

Sukni będzie ecru z długim welonem
Alma_ - Sob Lis 04, 2006 7:36 pm

Ciekawe, czy Panny w błękitach o tym wiedzą? ;)
lmyszka - Pią Gru 22, 2006 8:07 pm

mam pytanko :D

jak powinien być wpięty welon, pod czy nad kokiem? i jaka jest różnica, czy jest to zależne od fryzury?

pomóżcie :]

mischelle22 - Sob Gru 23, 2006 12:54 pm

Imyszka, to zależy od umiejcowienia i rodzaju koka.
Ja miałam welon wpięty pod kokiem a z boku stroik.
Najlepiej doradzi Ci fryzjerka, która będzie Cię czesała.

lmyszka - Pią Gru 29, 2006 9:43 pm

ja chyba zdecyduje się na welon nad kokiem :) bo tak mierzyłam przy sukni i było fajnie :) a welon będę miała taki do pupy :)
soseczka - Nie Sty 28, 2007 8:21 pm

mi sie marzy dlugi welon do samej ziemi z metra cięty bez zadnej koronki i ozdob....cos pieknego...:D:D
Emilia - Pon Sty 29, 2007 11:36 pm

Ja zamierzam mieć 3-metrowy haftowany welon ciągnący się za trenem :)
sierotka - Wto Sty 30, 2007 8:12 pm

Ja ostatecznie zdecydowałam się na jednowarstwowy welon za pupę :lol: , z delikatniutkim wykończeniem (białe delikatne łuki) :razz: umocuję go nad kokiem, bo to mi optycznie wydłuża szyję :mrgreen:
Szpilka - Czw Lut 01, 2007 10:03 pm

ja chciałabym welon do pupy i nad kokiem.. niech mnie podwyzszy :p
sierotka - Pon Lut 05, 2007 7:23 pm

Ja właśnie odebrałam swój welon z salonu vivien na jaracza....mmmmm piękny, siega za pupę, a ja nawet w dżinsach wyglądam w nim super.










mischelle22 - Pon Lut 05, 2007 9:15 pm

Poprosimy o zdjęcie :)
karolina - Czw Lut 15, 2007 4:17 pm

No wlasnie a gdzie zdjecia??
Ela_i_Adam - Czw Lut 15, 2007 8:57 pm

mój jest dwuczęściowy tzn jedną czześć opuszcza się na twarz a druga jest z tyłu i sięga prawie do kostek :) na zdięciach widac mój welon i troche suknie ale nie są najlepsze bo robione telefonem a poza tym światło się od luster odbijało :roll:
Kati - Czw Lut 15, 2007 9:10 pm

Mój welon... :P
Agatka_P - Czw Lut 15, 2007 9:31 pm

Kati [smilie=lizak.gif] piękny :buja w oblokach:
kiciucha - Czw Lut 15, 2007 9:48 pm

propozycje:









Ropuucha - Pią Lut 16, 2007 11:00 am

Mnie się podoba 1, bo chcę coś nie za długiego żeby się nie zaplątać :)
lmyszka - Pią Lut 16, 2007 5:37 pm

a ja 3 :) lubie takie proste welony z lamówka albo i beż te z "koronkami" mi sie nie podobaja :)
nieszka - Pon Mar 05, 2007 7:04 pm

ja podobnie jak Imyszka jestem za welonem zakończonym lamówką lub obrzuconym cienkim ściegiem
Szpilka - Pią Mar 30, 2007 1:08 pm

a ja juz nie wiem sama czego chce .. nie wiem czy dlugi czy krotki.. nie wiem nic :(
MonikaZgierz - Wto Kwi 03, 2007 5:25 pm

Ja chcę mniej więcej taki jak na ostatnim zdjęciu. Ale zobczymy czy go znajdę. A wpięty na pewno będzie pod kokiem.
Nadia1982 - Nie Kwi 15, 2007 12:53 pm

Numer 1 i 3 są bardzo ładne.........ja kupilam suknie w Cymbeline ale welony mi sie tam nie podobaja zbytnio...ale niestety chyba tam juz dodatki kupie bo mam specyficzny kolor sukni i boje sie ze potem nikt mi nie dopasuje...a nie bede z suknia chodzi;la po innych sklepach:(
asia84 - Nie Kwi 15, 2007 4:31 pm

moim zdaniem 1, 3, 4 :)
gosc - Nie Kwi 15, 2007 9:54 pm

a ja zdecydowanie optuję za czymś takim :mrgreen:

asia84 - Pon Kwi 16, 2007 11:50 am

rewelacja [smilie=4.gif]
Agnieszka19 - Pon Kwi 16, 2007 12:56 pm

:hurra: :hurra: :hurra: Cudowne :)
magdallena - Pon Kwi 16, 2007 7:42 pm

Łał :roll:
kochecka - Wto Kwi 17, 2007 9:52 pm

niesamowity!cieżko byloby rzucać nim na oczepinach :D
Hatifnatka - Sro Kwi 18, 2007 12:20 am

[smilie=4.gif] suuper, tylko ciekawe jak ona mogła się z tym ruszać bez obstawy :roll:
Gabro - Wto Maj 29, 2007 9:25 am

Ciekawe jak wyglądały tańce? :)

Mnie pani w salonie proponowała dłuuuuuugi welon, ale ostatecznie zdecydowałam się na taką długość, jak na zdjęciach wyżej. Tyle, że mój będzie miał "ząbkowane" wykończenie:)

Amy - Wto Maj 29, 2007 11:30 am

ja kupuję 2 welony. Sam długi będzie kosztował 250, w komplecie z krótkim 350. Kupuje je u producenta. Będzie gładki wykończony kryształkami w kształcie sinusoidy i docinany.
Madjarica - Czw Maj 31, 2007 3:02 pm

A ja mam materialistyczne pytanie: ile kosztuje welon, taki raczej normalny, bez szaleństw, kupowany w salonie?
EJ-ET - Czw Maj 31, 2007 4:21 pm

to zależy od długości i zdobienia: od 80-100 zł, najczęściej około 150-200 a ceny czasem sięgają nawet do 700!!! (w salonie pronuptia taki oglądałam ...wcale niespecjalny!)
Madjarica - Czw Maj 31, 2007 4:54 pm

Ojej.. szkoda, że wcześniej o tym nie pomyślałam - szczerze mówiąc, sądziłam, że to koszt w granicach 50 zł - przecież to taki kawałek "firanki". :D Znalazłam w sklepie internetowym za 65 zł, ale teraz to już za późno zamawiać. Ciekawe ile w Sławie sobie zażyczą...
EJ-ET - Czw Maj 31, 2007 5:20 pm

w Sławie do sukienek często dają za friko, więc jeśli tam kupowałaś to może się uda, a jak nie to życzę znalezienia jak najtańszego!
Madjarica - Czw Maj 31, 2007 5:43 pm

Może i dają, ale biorąc pod uwagę fakt, że ich prześladowałam i pospieszałam chyba 5 razy to mnie już pewnie mają dość i dadzą mi figę z makiem ;)
kochecka - Czw Maj 31, 2007 9:20 pm

ja kupowałam sukienkę w Sławie i rzeczywiście mam welon gratis :) (oprócz tego jeszcze bolerko i halkę też dostałam gratis)
Madjarica - Pią Cze 01, 2007 10:06 am

OOO... to super... ale pewnie to co dają gratis, zależy od ceny sukienki - mi już na początku powiedzieli, że muszę dokupić halkę za 80 zł. No nic, zobaczymy jutro :)

[ Dodano: Nie Cze 03, 2007 2:58 am ]
No już wiem - kosztował 150 zł :)

kiciucha - Wto Cze 19, 2007 2:55 pm

nawet nie sadziłam ze welony sa takie drogie....
kaledonia - Sro Cze 20, 2007 10:48 pm

Sajonara6 napisał/a:
a ja zdecydowanie optuję za czymś takim :mrgreen:
Obrazek

Masakra :-? W ogóle welony mi się nie podobają,a takie długie to już w szczególności :zly:

agnes - Sro Lip 11, 2007 4:38 pm

Dziewczyny, a jaki welon polecacie do sukienki z długim i wykończonym koronką trenem? Myślałam o długim welonie, ale to chyba będzie już za dużo wszystkiego. Krótki, czy średnio do pasa?
pscolka-maja1 - Pią Lip 20, 2007 11:36 pm

agnes napisał/a:
Dziewczyny, a jaki welon polecacie do sukienki z długim i wykończonym koronką trenem? Myślałam o długim welonie, ale to chyba będzie już za dużo wszystkiego. Krótki, czy średnio do pasa?




witam wiesz mam taki sam problem bo dol i gora beda haftowane ale mysle ze zwykly welon z merezka i aplikacjami bedzie odpowiedni i srednio do pasa

Kati - Sob Lip 21, 2007 7:13 am

grr nie lubię ani mereżki ani aplikacji na welonie... :-? :cool:

Ja proponowałabym do pasa - jeśli wolisz krótkie, niekoniecznie jednowarstwowy, ale uważam, że długi, gładki bez ozdób też wygląda pięknie i pasuje :oczami: i to bardzo dobrze pasuje :)

załączam przykład :)

misimisia - Sob Lip 21, 2007 7:44 am

Ja ostatnio kupiłam welon u producenta z haftem srebrnym za 50 zł a w moim salonie za taki welon mówili 200 zł. Kupiłam również torebkę do sukni za 30 zł Sporo zaoszczędziłam :)

Pozdrawiam cieplutko

fiona83 - Pią Sie 31, 2007 9:54 am

Nie będę miała welonu.
Jeden dylemat mniej. :mrgreen:

mietka - Pią Sie 31, 2007 10:22 am

ja jeszcze tydzien przed slubem sie wahalam. to chcialam, to nie chcialam... az w koncu kupilam :) do pasa. z szeroka koronka.. ale moja suknia nie miala zadnych ozdob, to moglam sobie zaszalec :)
kaledonia - Sob Wrz 01, 2007 10:25 pm

fiona83 napisał/a:
Nie będę miała welonu.
Jeden dylemat mniej. :mrgreen:

I bardzo dobrze :D Odważna jesteś 8)

SYLWECZKA - Wto Lis 06, 2007 1:02 am

ja nie wiem co zrobić! chciałabym welon taki podwójny, jedna część długaśna, druga do pasa, ale nie wiem jak to by się komponowało bo chciałabym suknię z trenem, poza tym nie wiem jak sobie w praktyce poradzić z takim długim welonem :(
Emi - Wto Lis 13, 2007 7:11 pm

mam pytanie, gdzie można kupić taki welon od producenta? Chodzi mi o adres :)

Ja mam suknię z długim trenem i gdzieś wyczytałam, że najbardziej pasuje taki długi welon, dłuższy od sukni. Ale chyba zdecyduję się na krótszy

klarysa - Sob Kwi 05, 2008 2:24 pm

a ja na allegro znalazlam firme z lodzi, ktora sprzedaje welony po 21,90 :) gladki, dwuwartswowy. taki to moge kupic (tym bardziej, ze nie jestem pewnaczy go zaloze), nawet jak ma byc tylko do rzucania ;)
tofee - Wto Kwi 08, 2008 1:51 pm

Sajonara6 napisał/a:
a ja zdecydowanie optuję za czymś takim :mrgreen:
Obrazek


A ja ciekawa jestem jak ona szła do toalety :mrgreen:

Klaudynka - Sob Maj 24, 2008 1:23 am

I jeszcze kilka propozycji:
http://wedding.w8w.pl/DODATKI/WELONY/index.html

agunia84 - Pon Maj 26, 2008 3:20 pm

Gdzie można kupić tanio długi - 2,5 m odpinany welon z kryształkami (nie muszą być Swarovskiego). W salonach ślubnych jak pytam się o cenę takiego welonu panie mówią 500 zł. Jak dla mnie to strasznie drogo :( Jestem skłonna odkupić od kogoś taki welon.
evelinka - Pon Maj 26, 2008 3:26 pm

a może by tak samemu uszyć sobie welon? albo poprosić jakąś krawcową. Na pewno wyszłoby taniej. Kryształki można sobie samemu doszyć ręcznie
agunia84 - Pon Maj 26, 2008 9:12 pm

A gdzie można takie kryształki kupić??
evelinka - Sro Maj 28, 2008 11:13 pm

Dokładnie to nie wiem, ale można poszukać w pasmanteriach albo hurtowniach typu Graszka.
Wydaje mi się, że gdzieś na forum o tym czytałam, ale teraz nie kojarzę dokładnie w którym wątku.

MalaJu - Sro Maj 28, 2008 11:25 pm

tu są jakieś koraliki i kryształki svarowskiego. Moze na cos sie przyda link http://www.magraf.com.pl
555 - Nie Cze 01, 2008 1:23 pm

mozesz kupic takie aplikacje samoprzylepne z krysztalkow i ponaklejac na tiul.. wiem, ze mozna kupic w wielu pasmanteriach, np w Pajaku.. mozna je pociac na pojedyncze krysztalki albo nakleic w calosci.. a koraliki do naszywania w szerokim asortymencie i dobrej cenie kupisz w sklepie JJablonexu na Jaracza..
izunia_82 - Pon Cze 02, 2008 12:10 am

Co do welonu to mi się podobają z lamówką i krótkie, bez żadnych haftów, najprostszy.
agunia84 - Pon Cze 16, 2008 2:38 pm

Problem z welonem mam rozwiązany:) Mój K. powiedział, że mi kupi jaki będę tylko chciała może być nawet z brylantami :mrgreen:
Trismegista - Pon Cze 16, 2008 3:30 pm

aaa Agunia, bierz ten z brylantami ;p
a mi sie co chwile, co innego podoba, ostatnio przechodzilam 'faze' toczkow, czy jak to tam sie mowi :)

Klaudynka - Pon Cze 16, 2008 5:30 pm

To ja dodam stronkę z welonami, którą dziś znalazłam podczas surfowania w necie:
http://www.welony.com.pl/ (Producent welonów ślubnych Sonia)

agunia84 - Pon Cze 16, 2008 8:59 pm

Trismegista napisał/a:
aaa Agunia, bierz ten z brylantami ;p


Muszę sie nad tym zastanowić, to jest kusząca propozycja :hyhy: :hyhy:

evelinka - Czw Cze 19, 2008 8:52 pm

Bierz z brylantami póki chce kupić, później się rozmyśli i co wtedy?
szept - Sob Cze 21, 2008 4:09 pm

wg mnie ,im delikatniejszy,tym ładniejszy
no chyba,że sukienka bardzo skromna
wszystko należy wyważyć

agunia84 - Nie Cze 22, 2008 5:05 pm

Suknie będę mieć delikatną i dlatego chce mieć welon z kryształkami :)
aka - Sob Lip 12, 2008 12:42 am

Ja kupiłam welon od producenta ze strony www.welony.com . Plus jest taki, że pani jest z Pabianic, więc wszystko załatwiałam osobiście. Welon był do odbioru na drugi dzień. Jednowarstwowy, do ziemi, obrzucony delikatnym haftem (tzw. żyłką) kosztował 70 zł podczas, gdy taki, tylko surowo cięty, a więc bez obrzucenia w salonie kosztował 180zł.
agunia84 - Sob Lip 12, 2008 4:00 pm

Mają konkurencyjne ceny, trzeba się do nich wybrać :]
aka - Sob Lip 12, 2008 4:34 pm

Najlepiej jakbyś wiedziała czego chcesz - czyli wybrać w salonie przy mierzeniu sukienki. Pani nie bardzo miała przykładowe gotowe welony. Raczej robi na zamówienie. Może to dlatego, że ja nie chciałam żadnego wymyślnego haftu to pokazała mi tylko rodzaje tiulu.
agunia84 - Sob Lip 12, 2008 4:54 pm

To dobrze sie składa ja mam zdjęcie welonu, który bym chciała, ale boje się, że nie dobiorę dobrze koloru welonu do sukni. Suknie zamawiam już jesienią i chciałabym od razu zamówić welon, żeby było już z głowy.
aka - Sob Lip 12, 2008 5:36 pm

Ja obudziłam się parę dni przed ślubem, że przecież chcę mieć welon. Miałam już wtedy skrawek materiału sukienki z przymiarki, więc dobranie welonu poszło prosto.
agunia84 - Sob Lip 12, 2008 10:08 pm

To jeżeli będzie taka możliwość to ja poproszę o skrawek materiału z mojej sukienki :)
Tissaia - Sro Sie 20, 2008 9:32 pm

Przymierzałam już welon po udanych łowach na oczepinach u przyjaciół i jestem praktycznie zdecydowana na najprostszą mgiełkę z obrębieniem, do ramion. Jestem bardzo wysoka i długaśny welony by na mnie wyglądał dziwnie, a na dodatek byłby niewygodny (już w tym krótkim tańczyło się dość ciężko). I oczywiście upięty nad kokiem, bo to ślicznie oprawia twarz i chyba każda kobieta wygląda w tym romantycznie :)
agunia84 - Sro Sie 20, 2008 9:45 pm

Ja tez jestem wysoka i jak cena mnie nie zagnie to będę mieć długachny welon i wcale źle nie wygląda. Widziałaś się w długim welonie??
Tissaia - Czw Sie 21, 2008 10:15 am

Nie, ale mam takie podejrzenie, że podobnie jak długie włosy, będzie skracał sylwetkę. No i powód, dla którego też unikam "dużych" sukni: ja będę duża, suknia duża, welonu dużo... to razem zajmę pół kościoła :D
agunia84 - Czw Sie 21, 2008 4:04 pm

Z welonem nie jest tak jak myślisz, powinnaś przymierzyć i zobaczyć jak wyglądasz naprawdę. :) Do wysokich osób nie pasują suknie typu beza, tak wywnioskowałam z obserwacji.
Malwina_łódź - Czw Sie 21, 2008 10:19 pm

Ja będę miała najprostszy welon pod słońcem. Cięty do pasa bez żadnych ozdób. :)
elka85 - Pią Sie 22, 2008 11:10 pm

A mi się marzy długaśny welon, najprostszy na świecie, wpięty nad kokiem :)
Mierzyłam i tak się sobie podobam najbardziej :P

Tajgete - Sro Sie 27, 2008 9:08 am

Mi się wymarzył welon do połowy pleców z chaftem dookoła. Ostatnio mierzyłam (też po udanych łowach ;) ) welon ze standardową lamówką i to chyba nie dla mnie... ;)

Zamierzam jechać do tej pracowni w Pabianicach, o której wspominały dziewczyny, ponieważ chafty na stronie są urzekające... :smile:

agunia84 - Sro Sie 27, 2008 9:24 am

Mi się marzył długaśny welon z kryształkami, ale niestety do mojej wybranki nie pasuje taki rodzaj welonu, tzn. długi tak, ale nie z kryształkami. :(
podrozniczka - Sro Sie 27, 2008 2:12 pm

Tissaia moim zdaniem dlugi welon nie oznacza ze bedziesz wygladac duza. Jesli Twoja suknia jest"duza" to dlugi welon wlasnie Cie wyszczupli.
Tissaia - Sro Sie 27, 2008 6:19 pm

Sukni jeszcze nie ma, ale na pewno nie będzie "duża", dlatego do prostej ogromniasty welon chyba by jednak nie pasował :) Ja po prostu takiego przepychu nie lubię - ogromnych sukien z trenem, wielkich welonów. Wiem, dziwna panna młoda ze mnie ;)
podrozniczka - Sro Sie 27, 2008 7:34 pm

Wcale nie taka dziwna bo ja tez nie lubie za duzo tzn duzej sukni, falban i koronek.Oj kurcze to ja sie pomylilam. Musialam cos zle przeczytac ze suknia bedzie duza. sorki. Ja tez nie lubie dlugich dlugich welonow. Poza tym jestem za niska. Jak szlam wybierac suknie to wiedzialam rowniez ze nie bedzie z trenem. Pani w salonie namawiala mnie, mimo ze mam wymarzony kroj w glowie , poprobowac roznych fasonow. I co i zakochalam sie w sukni z trenem. Warto poprzymierzac!
magdasid - Pon Wrz 01, 2008 8:39 am

Jeśli chodzi o welony-właśnie oglądałam zdjęcia Małgorzaty Kożuchowskiej z jej ślubu i strasznie mi się podoba jak ma upięty welon :) A mnie coraz bardziej podoba się długi welon :smile:
Martuś i Jaruś - Pią Sty 23, 2009 7:36 am

Amy, Wtiaj Amy, przeglądałam twoje zdjecia ze ślubu i chciałam się zapytac, czy mogłabyś podać mi namiary na tą pracownie welonów i lie Ciebie kosztowały te dwa welony. Też myślę nad takim rozwiązaniem jak Ty a u Ciebie bardzo mi sie to podobało, pozdraiwam: Marta
lobuziak - Pią Sty 23, 2009 2:26 pm

Ja jestem starsznie wysoka 175 i moja suknia jest skromna prosta długa i długaśny welon

mam nadzieje ze mnie to nie wydłuzy i nie wyszupli dodatkowo
ale coz tak sobie uwidziałam

a pani w salonie pokazala mi kombinacje dwóch welonów
długi do ziemi i na nim krótki ładnie to wyglądało a na sali odpinam długaśny zostaje krótki i nie ma problemów :D

izunia_82 - Sob Sty 24, 2009 12:11 am

lobuziak powiem szczerze, że całkiem fajne rozwiązanie z tym welonem :) . Nie potrzeba przynajmniej trenu w sukience w kościele. :)
caixa - Pią Lut 13, 2009 9:43 am

lobuziak napisał/a:
a pani w salonie pokazala mi kombinacje dwóch welonów
długi do ziemi i na nim krótki ładnie to wyglądało a na sali odpinam długaśny zostaje krótki i nie ma problemów :D

i to jest super rozwiazanie... JA tez o czyms takim myslalam... Dlugi sie odpina i koniec tanczy sie z krotkim ( a jednak do kosciola fajnei by bylo miec ten dlugi :) )
Zastanawiam sie jeszcze nad wersja z zakryciem twarzy w kosciele. Co o tym myslicie?

rajeczka - Pią Lut 13, 2009 10:16 am

Ja tez ostatnio co raz bardziej zastanawiam sie nad dlugim welonem w polaczeniu z krotkim :) jak pierwszy raz zalozono mi go czulam sie tak troche glupio.. na weselach na ktorych bywalam nikt nie mial takiego ..ale teraz sklaniam sie bardziej na dlugi a pozniej odpiac ;)
caixa napisał/a:
Zastanawiam sie jeszcze nad wersja z zakryciem twarzy w kosciele. Co o tym myslicie?


Moja przyjaciolka ,u ktorej bylam na weselu miala wlasnie zakryta twarz welonem ..ktora pozniej mlody odslonil przed oltarzem ,fajnie to wygladalo ..ale nie wiem czy bym sie zdecydowala. Ostatnio jak buszowalam na youtube,znalazlam dziewczyne(jedna z forumowiczek podawala tez jej linki a propo sukni kelaz) ,ktora miala dlugi welon i do tego krotki ktory zakrywal jej twarz...do tego prowadzil ja tata do oltarza :)

caixa - Pią Lut 13, 2009 10:31 am

Oj mnie tata tez bedzie prowadzil :) Tak jzu sobie dawno wymyslilam... Wiem, ze dla neigo to bedzie bardzo wazne :) I chce mu sprawic tym przyjemnosc, zeby sie poczul dowartosciowany... I juz dostal rozporzadzenie, ze ma przygotowac przemowe... nie musi byc dluga ale jako tata Panny Mlodej milo bedzie jak powita wszystkich gosci i wzniesie za nas toast :)
rajeczka - Pią Lut 13, 2009 11:13 am

jak to przeczytalam co napisalas,to od razu przypomnial mi sie ten filmik :D (wejdz sobie na youtuba i wpisz natienka)tam bylo identycznie ..nawet tata wzniosl toast za mlodych ...tak jak na amerykanskich weselach :D :D
yennefer - Pią Lut 13, 2009 6:28 pm

caixa napisał/a:
Zastanawiam sie jeszcze nad wersja z zakryciem twarzy w kosciele. Co o tym myslicie?

Jeden z moich pomysłów. Jeśli dotrwa do etapu realizacji, to posłuży wyłącznie przy przywitaniu się z narzeczonym, a więc przed moją chałupką. Potem byłoby sztucznie jakbym przed kościołem się zakryła. Fajnie to wygląda, ale dla mnie zbyt przekombinowane.

izunia_82 - Pią Lut 13, 2009 8:17 pm

Mi też się to podoba, ale wydaje mi się, że ślubne woalki na twarz już wyszły z mody, ale caixa ważne, żeby Tobie się podobało. Ja chyba bym się zabiła idąc jakbym coś mi przykrywało twarz. :) Ale sam pomysł niezły.
Yoanna - Pią Lut 13, 2009 10:14 pm

A ja znalazłam takie na stronie http://sklep.kozle.com :




Tissaia - Sob Lut 14, 2009 1:08 am

lobuziak napisał/a:
Ja jestem starsznie wysoka 175 i moja suknia jest skromna prosta długa i długaśny welon


Oj, łobuziak, maleńka jesteś - ja mam 180 :P

Ale zgadzam się, jestem już po wyborze sukienki, do prostej pasuje duży, zdobny welon i na odwrót. Moja kiecka ma zdobną górę z gipiury, w tym finezyjne ramiączka, więc chyba zdecyduję się jednak na nieduży, prosty welon. Chociaż po przymierzeniu długiego stwierdziłam, że też wygląda fajnie, aczkolwiek jest znacznie mniej wygodny ;)

A zresztą, dziewczyny: w welonie to każda, no dosłownie każda wygląda jak anioł, więc co się przejmować?

caixa - Nie Lut 15, 2009 10:16 pm

izunia_82 napisał/a:
Mi też się to podoba, ale wydaje mi się, że ślubne woalki na twarz już wyszły z mody, ale caixa ważne, żeby Tobie się podobało.

Nie... to nei tak,że mi się to podoba... Sama nie wiem co otym myśleć dlatego rozpoczęłam taką dyskusję :)
Ale...Zamówiłam welon :smile: :smile: :smile: A właściwie 2. tak jak pisałam będą 2 jeden długi (3 m) odpinany po ceremonii a drugi krótki (podwójny) na salę. Woalek nie będzie ;P
Jak teraz zobaczyłam dopowiednio dobrany welon do mojej sukienki to jeszcze bardziej mi się ona podoba :smile:

agunia84 - Pon Lut 16, 2009 9:22 am

Gdzie zamówiłaś welon ??
izunia_82 - Pon Lut 16, 2009 4:28 pm

Ja miałam bardzo podobny welon do tego pierwszego co wkleiła Yoanna, nie było tylko tej małej ozdóbki (chyba kwiatka, przynajmniej tak mi się wydaje, że to kwiatek), a te kropeczki były świecącymi malutkimi dżecikami i ślicznie odbijały światło. :)


caixa - Pon Lut 16, 2009 6:33 pm

agunia84 napisał/a:
Gdzie zamówiłaś welon ??

W salonie... tam gdzie kupiłam sukienkę :) pewnie bym mogła znaleźć gdzies taniej ale tak na miejscu razem z sukienką przymierzyłyśmy różne warianty i dobrałyśmy odpowiednią długość :D

Martuś i Jaruś - Wto Lut 17, 2009 8:56 am

To prawda w salonie można dobrać idealny welon a tak gdzieś u producenta jest zawsze ryzyko. Przede mną jest jeszcze wybór welonu :(
Malwina_łódź - Wto Lut 17, 2009 9:01 am

Ja mam już zamówiony welon. Dobrała mi go Pani w salonie. Zresztą rękawiczki też mam dobrane w salonie. Welon będzie najzwyklejszy w świecie, cięty do pasa, bez żadnych kamyczków na nim. ;)
Rękawiczki będę miała na 5 palców do łokcia ;)

truskawka_ja - Nie Mar 15, 2009 3:08 pm

Troche inne welony :)

agunia84 - Nie Mar 15, 2009 10:30 pm

Super są te 2 pierwsze welony. :)
Yoanna - Pon Mar 16, 2009 6:30 pm

Moim zdaniem o ile na zdjęciu wyglądają całkiem fajnie to na zywo może sprawiać wrażenie "podartego" :?
yennefer - Pon Mar 16, 2009 8:58 pm

Drugi jest całkiem całkiem. Ciekawe jak się prezentuje na żywo.
A to jest dopiero "trochę" inny welon :razz:


Z poważnych propozycji:


agunia84 - Wto Mar 17, 2009 12:04 pm

Ja kupiłam na allegro dwa zwykłe welony jeden krótki i drugi długi 280 cm za 74 zł ;)
truskawka_ja - Sro Mar 18, 2009 5:48 pm

A moze taki welon (do kupienia z suknia na allegro) :?

yennefer - Sro Mar 18, 2009 6:01 pm

Z dwojga złego lepiej, że welon ma taką długość niż tren... A kościół wygląda fantastycznie ;)
Niebieskooka - Sro Mar 18, 2009 7:44 pm

heh dla mnie to przegięcie....nie ma w tym nic fajnego wg mnie...przesada ;P podobają mi się długie welony ale nie takie, które ciągną się kilometrami :wink:
agunia84 - Sro Mar 18, 2009 9:36 pm

Ten welon jest mocno przesadzony, uwielbiam długie welony, ale ni8e aż tak długie jak ten.
asiulek82 - Pon Mar 23, 2009 11:27 am

Dla mnie też zdecydowana przesada. Czułabym się głupio z czymś takim ciągnącym się za mną na 10 metrów :smile:
Tissaia - Pon Mar 23, 2009 9:41 pm

Bajerancko wygląda, ale jak potem w tym tańczyć? Panna młoda jakoś owija wokół siebie czy co? :)))
doni_iza - Wto Mar 24, 2009 9:29 am

Przesada z takim welonem, w końcu to nie królowa angielska :smile:

Ja tez będę miała długi welon, a właściwie będę miała dwa dłuży i krótszy, na dwóch grzebieniach i po ślubie ten dłuży zdejmę ).

agunia84 - Wto Mar 24, 2009 1:30 pm

Ja mam pytanie, jak przechowywać welony, żeby się nie pogniotły ??
Kamelija - Sro Mar 25, 2009 5:17 pm

Ja swój trzymam na wieszaczku opatulony pokrowcem na ubrania. :)
agunia84 - Czw Mar 26, 2009 8:31 am

Dziękuje za odpowiedź. ;)
kryszka - Pią Mar 27, 2009 2:10 pm

caixa napisał/a:
Zastanawiam sie jeszcze nad wersja z zakryciem twarzy w kosciele. Co o tym myslicie?

Mamy cały wątek na ten temat: http://www.forum.wesele-l...topic.php?t=877

Tissaia - Sro Kwi 15, 2009 1:26 pm

A mi się ostatnio podobają welony z haftem (nie hiszpańskie, tylko zwyczajne, z leciutkim haftem). Zastanawiam się tylko, czy jeśli sukienka ma koronkowe ramiączka i dużo koronek, a na dodatek chcę koronkowe bolerko, to czy nie będzie za dużo tego dobrego... :)

poniżej zdjęcia:




i mój faworyt:

skalimonka - Wto Kwi 21, 2009 12:22 am

No wlasnie Tissaia ja tez sie o to martwie. Moja suknia co prawda nie jest koronkowa, ale ma naszyta koronkowa aplikacje. Z tej samej koronki mam ozdobe na szyje - dosc spora. Poniewaz na dole suknia ma gladki tiul, wybralam welon juz bez koronki. Przymierzelam wlasnie takie, ktore Tobie tez sie podobaja, ale nawet cienki i delikatny haft jakos mnie razil i bylo dla "za duzo szczescia". Nie widzialam Twojej sukni, ale najlepiej przymierzyc i mysle, ze od razu bedziesz wiedziala, czy starczy tych koronek, czy bedzie fajne nawiazanie na welonie :) Mnie jeszcze chciano ubraz w koronkowe rekawiczki, ale to juz zupelnie odpada jak dla mnie :)
madzialenka - Sro Kwi 22, 2009 11:43 pm

ja jestem chyba jakaś nie ten tego ani welony ani rękawiczki, dobrze że chociaż suknie ślubne mi się podobają ;P
joli - Pią Maj 15, 2009 6:12 pm

Piękne welony są na Franciszkańskiej, firma Zuza. Niestety sprzedają głównie hurtowo, ale po uprzednim umówieniu można się z nimi spotkać.
yennefer - Pią Lip 31, 2009 5:55 pm

Drogie panie i panienki. Jaki kolor welonu pasuje do koloru off-white? Chciałabym kupić coś taniego (czyt. spoza salonu), a nie wiem czy ma być biel czy ecru, a może zupełnie coś innego (co?).
truskawka_ja - Pią Lip 31, 2009 5:58 pm

yennefer napisał/a:
Jaki kolor welonu pasuje do koloru off-white?

Ja nawet nie wiem jak kolor off-white wyglada... :razz:

ppola - Pią Lip 31, 2009 7:42 pm

yennefer napisał/a:
Jaki kolor welonu pasuje do koloru off-white?
ja mialam welon off white ( tak samo jak ponczochy - da sie kupic w tym kolorze ;) ) bialy moze byc ciut za jasny a ecru za ciemny, moze jakies bardzo jasne ecru?
truskawka_ja napisał/a:
Ja nawet nie wiem jak kolor off-white wyglada...
złamana biel a po naszemu śmietankowy ;)
truskawka_ja - Pią Lip 31, 2009 7:47 pm

ppola napisał/a:
złamana biel a po naszemu śmietankowy

Dla mnie smietankowe to moga byc tylko lody :razz: a jesli chodzi o odcienie to odrozniam dwa: bialy i nie-bialy. Ale ja juz taka ulomna jestem i chyba nigdy nie zalapie o co chodzi z tymi odcieniami. Ale dzieki ppola za wyjasnienie. :lol:

skalimonka - Pią Lip 31, 2009 10:05 pm

A mnie znowu smietanowy bardziej kojarzy sie wlasnie z jasnym ecru... tez nie jestem na biezaco z tymi kolorami i nie mam zamiaru sie tym przejmowac...i tak nikt nie zwroci uwagi na mala roznice odcienia.
joli - Sob Sie 01, 2009 6:20 am

Ja mam sukienkę "śmietankową" z białą koronką. Tiul będzie w kolorze złamanej bieli (mają wiele odcieni, najlepiej wziąć próbkę i przyłożyć do sukni), a koronka w welonie będzie biała-udało się dobrac aplikację prawie identyczną z tą na sukni.
asiulek82 - Sob Sie 01, 2009 8:21 am

Yennefer, jeśli to ma być gładki welon bez koronek to bez obaw możesz kupić ecru. Ja miałam właśnie sukienkę w kolorze off white, panie w salonie powiedziały mi, że welon musi być ecru (w Sławie mają tylko 2 kolory welonów), także taki zamówiłam sobie przez allegro :) Co innego jeśli welon ma być z koronkami, wtedy trzeba dokładnie dobrać kolor. Tak mi się wydaje.
ava - Sob Sie 01, 2009 3:41 pm

ppola napisał/a:
truskawka_ja napisał/a:
Ja nawet nie wiem jak kolor off-white wyglada...
złamana biel a po naszemu śmietankowy ;)

Ja też nie jestem z bardzo zorientowana, czy ten off-white ma co wspólnego z ivory? Bo moja suknia ma własnie taki kolor, zaczęlam szukać dodatków w tym kolorze i jest to po prostu koszmar :]

yennefer - Sob Sie 01, 2009 8:00 pm

Dzięki za pomoc ;) Chcę zwykłą mgiełkę, zatem szukam ecru jakiegoś delikatnego.
ava napisał/a:
czy ten off-white ma co wspólnego z ivory?

Off-white to śmietanka, a ivory to kość słoniowa. Jaka jest różnica? Pewnie minimalna.
ava napisał/a:
zaczęlam szukać dodatków w tym kolorze i jest to po prostu koszmar :]

Mam ten sam problem. Ni to białe ni ecru :roll:

ava - Nie Sie 09, 2009 5:23 pm

Wrócę jeszcze raz do tematu dopasowania kolorów... Czy do sukni w kolorze kości słoniowej bardziej pasuje welon biały czy ecru? Chcę jutro zamówić welon przez Allegro, ale na konkretnej aukcji, która mnie interesuje, są tylko te dwa kolory :roll:
Kociadło - Nie Sie 09, 2009 7:58 pm

ja mam suknię ecru i welonik też w tym kolorze - dwuwarstwowy z lamówką :) dałam 90 zeta bardzo mi się podoba bo kończy się równo z moimi łapkami:):):)
ava - Nie Sie 23, 2009 4:32 pm

Ostatecznie zamówiłam welon ecru :) Jestem już po przymiarce i welon świetnie pasuje do sukni koloru ivory :)
myszadm - Pią Kwi 02, 2010 1:41 pm

A mnie się marzy kogutek.....:)
Tak, tak przekonałam sie do welonu, chociaz początkowo sie zapierałam na maxa :zly:

smerfetk@ - Wto Kwi 06, 2010 2:22 pm

Ten welon nazywa się czupur i ja taki miałam :razz: bo w innych miałam mała główke :roll:
Klaudus00 - Nie Kwi 11, 2010 5:39 pm

Witam chciała bym zapytac czy weleony są w kolorach rózowych??
marta_ - Wto Kwi 13, 2010 4:41 pm

Nie wiem czy są welony w kolorze różu, ale zawsze możesz zafarbować :D

[ Dodano: Wto Kwi 13, 2010 4:51 pm ]
Mi się marzy welon "hiszpański", długi. Tylko zastanawiam się jak z takim długim będzie mi wygodnie..i trzeba odpowiednią suknię dobrać do takiego welonu.

Stokrotka812 - Sob Kwi 17, 2010 6:39 pm

A co sądzicie o takim welonie?
Do jakiego typu sukni pasuje?

Agata1234 - Sob Kwi 17, 2010 8:36 pm

Stokrotka812, jak dla mnie to takiej gładkiej bez haftów, cekinów, drapowań i innych takich. Do tej na zdjęciu też jakoś mi nie leży
Stokrotka812 - Sob Kwi 17, 2010 9:00 pm

Strasznie mi się ten welon podoba, moja suknia jest z dość długim trenem i tak się zastanawiam czy będzie pasować.
smerfetk@ - Nie Kwi 18, 2010 7:47 pm


Stokrotka812 - Pon Kwi 19, 2010 8:50 pm

Smerfetka piękny welon. Dokładnie w moim guście :wink:
pawlaczka - Pon Kwi 26, 2010 9:48 pm

Ja również zamówiłam welon na allegro i jestem zadowolona.
Stokrotka812 - Pon Kwi 26, 2010 10:15 pm

I jak ten welon z allegro? Różni się od aukcyjnego zdjęcia?
mała9364 - Wto Maj 04, 2010 8:58 pm

Ja się zastanawiam nad kupnem z allegro ale boję się,że będzie odbiegać od zdjęcia
resta82 - Wto Maj 04, 2010 9:22 pm

kupiłam na allegro welon i zaraz go odesłałam z powrotem. Chciałam ivory-a jak dla mnie to był ekru, poza tym na zdjęciach wygladał przepięknie -a w rzeczywistosci był okrpny, Pani nie chętnie oddała mi kase-ale sie udało, straciłam tylko kase za wysyłke.
Niektórym udaje sie dobrać welon na allegro, mnie niestety nie.

myszadm - Pią Maj 07, 2010 4:50 pm

Ja też sobie upatrzyłam welon na allegro i traf chciał, że natknęłam się na niego będąc w salonie sukien ślubnych w PTAKU. Całe szczęście, że go przymierzyłam, bo okazało się, że wyglądam w nim fatalnie!
Owszem, na zdjęciach na modelce wyglądał cudnie, ale mnie kompletnie nie pasował.
Rada dla wszystkich lepiej sobie poprzemierzać przed zakupem internetowym, bo szkoda kasy i naszych nerwów.
Szlag mnie trafił i całą moją koncepcję... Tak mi się marzył kogutek... :cry: Niestety mam za małą głowę!! :zly:

Stokrotka812 - Nie Maj 09, 2010 9:22 pm

Dziękuję, będę miała te rady na uwadze :wink:
gohnia - Nie Maj 09, 2010 10:19 pm

Też przymierzałam się do kupna welonu na allegro, ale teraz zrobie to uważniej, tzn. poprzymierzam wcześniej na przymiarce sukni i wybiorę model :wink:
Malena - Pon Maj 10, 2010 1:20 am

Stokrotka812, mnie się bardzo taki welona podoba, wlasciwie tylko kogucie mi sie podobaja.

suknia powinna byc prosta wg mnie, bez falbaniastego dolu.

smerfetk@, piekny welon:):)

Stokrotka812 - Pon Maj 10, 2010 10:32 am

Malena to widzę, że mamy podobny gust welonowy :wink: , ale powiem Ci szczerze, że nigdy nie przymierzałam kogutka, ciekawa jestem czy mnie pasuje, bo dziewczyny wcześniej pisały że nie każdemu jest w takim ładnie...ale jakoś widzę siebie póki co tylko w takim :wink: , bo mnie też inne się nie podobają
mala82 - Pon Maj 24, 2010 9:57 pm

Kogutki sa sliczne:)

[ Dodano: Pon Maj 24, 2010 9:58 pm ]
smerfetk@ naprawde ladny ten Twoj welon:)

maryla - Sro Cze 02, 2010 10:15 am

mi w nich fatalnie
paulii - Nie Sty 09, 2011 1:13 pm

Ja ostatnio zamówiłam welon w Pabianicach na Ossowskiego 45. Welon jest prosty, dwuwarstwowy, ok. 50 albo 60 cm. Cena bardzo "fajna" bo zapłaciłam 32 zł. Muszę jednak zaznaczyć, że welony ozdobione były dość drogie-ale to kwestia indywidualna-co kto chce na welonie.. Ogólnie polecam :)

[ Dodano: Nie Sty 09, 2011 1:14 pm ]
Dodatkowo Pani dała mi próbki materiału, żeby ewentualnie wypróbować w razie konieczności prasowania.

marzeneczka - Wto Sty 11, 2011 7:57 pm

mnie podobaja sie raczej proste delikatne welony nieweim jeszvcze jkaka bede miala fryzurke wiec duzo od tego zalezy ale chcialabym zeby byl w kolorze bialym... :)
ola170787 - Sro Mar 02, 2011 7:58 pm

Długi welon to znaczy jak długi? jaka jest standardowa długość w salonach
wiolancia - Czw Mar 10, 2011 7:18 pm

POOOOOMOCYYYY!!!!Marzę o welonie z hiszpańską koronką,bo taką jest obszyta moja suknia.Może wiecie gdzie można taki kupić za przystępną cenę w Łodzi lub okolicy.Będę wdzięczna za jakieś namiary!!! :wed17
Emmi - Nie Kwi 03, 2011 11:32 am

a co sądzicie o tym?znalazłam go na allegro i bardzo mi się podoba...ale trochę się obawiam czy w rzeczywistości jest taki piękny....


na stronie tego sprzedawcy znalazłam jeszcze jeden który mi się podoba...

Wioneczka - Pią Wrz 16, 2011 7:34 pm

Emmi, czy zdecydowałaś się w końcu na ten welon? Mnie też on się bardzo podoba i zastanawiam się nad jego zakupem :roll:
K_A_R_O_L_K_A - Nie Wrz 25, 2011 11:41 am

Emmi welon piękny :) zamówiłaś go?? ciekawa jestem, czy tak ładnie mieni się w rzeczywistości :)
Frezja1980 - Nie Wrz 25, 2011 6:58 pm

K_A_R_O_L_K_A napisał/a:
ciekawa jestem, czy tak ładnie mieni się w rzeczywistości

ja miałam podobny a efekt był taki

Wioneczka - Pon Wrz 26, 2011 2:38 pm

Frezja1980 efekt był niesamowity :o Zwłaszcza na pierwszy zdjęciu welon błyszczy się po prostu cudnie... Czy kupowałaś go na allegro?
Frezja1980 - Pon Wrz 26, 2011 10:35 pm

Wioneczka, kupiłam go w salonie sukien Loris cena przystępna 180 zł
PaniAga - Sro Lut 08, 2012 9:43 am

Witam, a co sądzicie o takim welonie?


[ Dodano: Sro Lut 08, 2012 9:43 am ]

gazelkaa - Sro Lut 08, 2012 12:23 pm

PaniAga - on na zdjęciu jest rozłożony, a ciekawe, jak układa się w rzeczywistości, mnie się bardzoooooo podobają długie welony a'la treny, ale zastanawiam się, jak zachowują się "praktycznie", czy nie sprawiają, że Panna Młoda czuje się niekomfortowo... W każdym razie jest śliczny;)
M4rcysi4 - Sro Lut 08, 2012 12:34 pm

Ja uwielbiam długie welony, ten też piękny tylko jak dla mnie na jego końcu mógłby pozostać tylko jeden rząd koronki.
mimeczka - Sro Lut 08, 2012 5:36 pm

Bardzo mi się podobają tego typu welony, niedługo rozpocznę poszukiwania:)
PaniAga - Sro Lut 08, 2012 8:56 pm

Nie wiem jak układa się ja PM idzie... Mi się podobają długie welony lecz bardziej podobają mi się treny, a więc u mnie bedzie krótki lecz podwójny welon:) i dłuuuugi tren:)
lerata - Wto Lut 14, 2012 12:16 pm

Krótki welon + tren to świetny pomysł, mega elegancja :)
demonka - Wto Lut 14, 2012 2:36 pm

lerata napisał/a:
Krótki welon + tren


to również mój wybór, myślę, że tren to jednak klasyka :)

PaniAga - Sro Lut 15, 2012 9:33 am

demonka napisał/a:
lerata napisał/a:
Krótki welon + tren


to również mój wybór, myślę, że tren to jednak klasyka :)

dlarego tak kochamy treny :smile:

Gahanova - Sro Lut 15, 2012 2:06 pm

Ja zamowilam welon od razu przy zamawianiu sukienki, moim zdaniem komponowal sie idealnie.
Jest krotki, mniej wiecej jak ten ze zdjecia Emmi, moze ciut dluzszy i na koncu ma koraliki. Bede tez zaslaniac twarz na czas dojscia do oltarza. Napisalabym w jakim salonie kupowalam, ale za nic nie moge sobie przypomniec jego nazwy. :roll:

Myslicie, ze jesli welon zakrywa ramiona to mozna nim zastapic bolerko?

MałaMi - Sro Lut 15, 2012 4:04 pm

Gahanova napisał/a:
Myslicie, ze jesli welon zakrywa ramiona to mozna nim zastapic bolerko?


W sensie "przyzwoitości" w kościele czy kwestii ochrony przed zimnem? Pierwsze wg. mnie tak, drugie - to zależy od miesiąca ślubu i pogody :razz:

MadMar - Sro Lut 15, 2012 4:57 pm

lerata napisał/a:
Krótki welon + tren to świetny pomysł, mega elegancja

a czy w takim razie długi welon nie pasuje do sukni, która ma tren?

Gahanova - Sro Lut 15, 2012 11:06 pm

MałaMi napisał/a:
W sensie "przyzwoitości" w kościele czy kwestii ochrony przed zimnem?

W sensie przyzwoitosci. :) Slub jest w lipcu, wiec mam nnadzieje bedzie wystarczajaco cieplo, choc to nigdy nie wiadomo. :roll:

anna_re - Pon Kwi 23, 2012 1:46 pm

MadMar napisał/a:
lerata napisał/a:
Krótki welon + tren to świetny pomysł, mega elegancja

a czy w takim razie długi welon nie pasuje do sukni, która ma tren?


według mnie pasuje i ja taki będę miała.

AgaNika - Pon Kwi 23, 2012 3:11 pm

Gahanova napisał/a:
Ślub jest w lipcu, wiec mam nnadzieje bedzie wystarczajaco cieplo

to też zależy od kościoła - są takie, w których niezależnie od temperatury na zewnątrz, w środku jest zimno...

troszka88 - Sro Kwi 25, 2012 2:16 pm

Ja zdecydowałam się na długaśny welon, problemem jest tylko jego umocowanie przy rozpuszczonych włosach... Jakieś pomysły??
M4rcysi4 - Sro Kwi 25, 2012 5:13 pm

Cytat:
Jakieś pomysły??

Możesz złapać ząbki grzebyka wsuwkami, a zakładając grzebyk najpierw lekko włożyć go pod włos, a później z włosem ;)

anna_re - Czw Kwi 26, 2012 12:16 pm

a czy długie welony wpinane są też pod koki? czy to się utrzyma?
ava - Czw Kwi 26, 2012 3:03 pm

anna_re, zwykła mgiełka utrzyma się bez problemu, ogólnie welony są leciutkie :)
M4rcysi4 - Czw Kwi 26, 2012 3:06 pm

anna_re w ten sposób podpinany welon jest najczęściej zakończony pętelkami, a nie grzebykiem. Wtedy chwyta się wsuwkami pętelki i wpina pod kok. To stosunkowo prosta metoda i na pewno welon się utrzyma ;)
sarzemka - Pią Cze 22, 2012 10:37 am

WELON Z TIULU TZW KOGUT POLECAM :)
AgaNika - Pią Cze 22, 2012 12:17 pm

Mój był taki i jestem z niego bardzo zadowolona, kupiony na All za 12 zł - dokładnie taki jak chciałam. Aczkolwiek mało brakowało a w dniu ślubu biegłabym do salonu kupić inny... Kiedy Megi mnie czesała prawie na sam koniec "zarzuciła" mi go na twarz żeby dokładnie podpiąć wsuwkami, i usłyszałam takie "wow"... Wszystkie trzy obecne tam dziewczyny (plus ja) stwierdziły, że cudownie bym wyglądała gdyby z welonem na twarzy. A ja na to: "To co mam biec kupić inny? Jest tu w okolicy jakiś salon sukien?" Dobrze, że po chwili ochłonęłam - tym razem rozum wygrał z sercem :)

Zuza12345 - Pią Cze 22, 2012 4:39 pm

a welon jedno czy dwu warstwowy?

a może opalizujący?

suknie mam ze tak powiem bardzo zdobna.. i zastanawiam się czy taki welon by pasował?
jednowarstowy

dwuwarstwowy


agacionek - Pią Cze 22, 2012 5:51 pm

AgaNika napisał/a:
kupiony na All za 12 zł

To ja chyba też muszę poszukać :D
Podobają mi się takie koronkowe

Oczywiście bez tego "czegoś" na czubku. Myślicie że do koronkowej sukni będzie pasował? Nie za dużo szczęścia naraz?

Iris - Pią Cze 22, 2012 8:03 pm

agacionek pamiętam jak wygląda Twoja suknia z tego względu, że bardzo mi się podoba :) i ja bym do niej widziała długi prosty welon, bez zdobień, bez koronek itp. coś takiego jak miała diamond, ja wyznaję zasadę, że jak suknia koronkowa to tych koronek już wystarczy i welon gładki i prosty, ale to już kwestia gustu :)
Karolina1984 - Pią Cze 22, 2012 8:13 pm

ja mam welon ( nic mnie nie kosztował :P ) dość krótki chyba 40/60 cm.
Głównie będzie robił za przyzwoitkę w kościele, szkoda mi było wywalać kasę na bolerko, w którym bym i tak źle wyglądała.

8)

Dorotka_ - Pią Cze 22, 2012 8:29 pm

a ja się ciężko zastanawiam nad welonem na twarz


oczywiście bez tej sukni ;)

AgaNika - Pią Cze 22, 2012 9:16 pm

Zuza12345 napisał/a:
a welon jedno czy dwu warstwowy?
a może opalizujący?

to już zależy tylko od tego co Tobie się bardziej podoba - ja sobie wymyśliłam minimalistyczny (bo miałam iść w ogóle bez welonu) i na szczęście udało mi się taki znaleźć bo większość jest chyba 2-warswowych :smile:
Iris napisał/a:
jak suknia koronkowa to tych koronek już wystarczy i welon gładki i prosty

też tak sądzę :)

kasienka.1988 - Sob Cze 23, 2012 12:49 pm

Dorotka_ ja również zastanawiam sie nad takim właśnie welonem :) :):) wczoraj oglądałam na youtube krótki filmik ze ślubu A Popielewicz i ona własnie taki miała i mi sie straszliwie spodobał :D planuje na 1 przymiarce sukni o taki poprosić i zobaczyc jak bede wyglądać
_stwicher - Sro Paź 10, 2012 12:58 am

Dorotka_ napisał/a:
a ja się ciężko zastanawiam nad welonem na twarz


oj tak tak :-) jestem za!!

Kpiłam ostatnio tiul na taki welon i sama mam zamiar go robić, tylko teraz szukam na YouTube dobry i prosty sposób na jego stworzenie.

kaledonia - Sob Sty 12, 2013 10:33 pm

A do tej sukni jaki welon bedzie pasowal?

Dodam tylko,ze do sukni bedzie bolerko koronkowe.



Chcialam woalke, ale nosze okulary, ktorych nie zdejme i to sie bedzie troche gryzlo.

Wstepnie podobal mi sie welon w stylu kogut

Żuczek007 - Sob Sty 26, 2013 2:27 pm

Moja przyjaciółka brała ślub w bardzo podobnej sukni. W kościele miła długi gładki, sunący po ziemi welon a trakcie wesela zdjęła go i założyła fascynator z woalką.

Wg mnie welon typu "kogut" niepotrzebnie będzie odwracał uwagę od Twojej przepięknej sukni...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group