Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Menu weselne - czekoladowe fontanny

aness - Sro Paź 10, 2007 4:56 pm
Temat postu: czekoladowe fontanny
a może tak jako atrakcje weselną zamówić -czekoladowe fontanny?
byłam na imprezie firmowej i to zrobiło furorę,nie można było dopchać się do stołów gdzie były poustawiane :hyhy: ...czekolada gorzka....mleczna....biała....pychotka :mrgreen: .....co o tym pomyśle sądzicie?

askapi - Sro Paź 10, 2007 11:49 pm

Mi też siepodoba pomysł z fontannami czekoladowymi. Znalazłam w necie kilka ofert, ale niestety wszystkie są spoza Łodzi. Zastanawiam siejeszcze która wielkośc fontanny byłaby najbardziej odpowiednia na wesle 70 osobowe. No i cena tych frykasów nie jest całkiem mała :(
klara76 - Czw Paź 11, 2007 12:02 am

taką informację co do wielkości i ilości znalazłam na jednej ze stron:

FONTANNA MAŁA – Wys. 81 cm
Pozwala obsłużyc 80-120 osób.
Standardowa cena netto obejmuje:
• 5 kg belgijskiej czekolady (do wyboru biała,
mleczna lub gorzka)
• serwetki papierowe talerzyki, patyczki do owoców
• olej do rozcienczania czekolady
• instrukcja obsługi i przygotowania czekolady
• wysyłka kurierem w dwie strony do/od klienta

Koszt wypożyczenia:
Standardowa cena netto 700 zł
Opcje dodatkowe:
• Przekaski 4-5 zł/os.
• Obsługa fontanny 200 zł
• Stoły, scertingi, obrusy


czekoladowe fontanny

moniczka111 - Czw Sty 03, 2008 4:56 pm
Temat postu: fontanny czekoladowe
Co sądzicie o takiej atrakcji na weselu jak czekoladowa fontanna ?



Mi bardzo się taki pomysł podoba. Podobno można wybierać smak czekolady jaki będą miały fontanny czekoladowe.



edit: poprawiłam wyświetlanie obrazka
kryszka

owieczka_foto - Czw Sty 03, 2008 5:07 pm
Temat postu: Re: fontanny czekoladowe
moniczka111 napisał/a:
Co sądzicie o takiej atrakcji na weselu jak czekoladowa fontanna


Mnie się ten pomysł średnio podoba. Z atrakcji dodatkowych bardziej przypada mi do gustu stół wiejski.

Pozdrawiam

Emi - Czw Sty 03, 2008 5:35 pm

Pomysł ciekawy, a poza tym kto nie lubi czekolady????
:razz:

mietka - Czw Sty 03, 2008 7:12 pm

byla u mojej Najlepszej na weselu i bylo fajnie. nawet Ci, ktorzy nie za bardzo lubia czekolade - czyli np. ja, z przyjemnoscia tam podchodzili.
a na stol chlopski to wybaczcie, ale juz patrzec nie moge. szczegolnie latem na te rozpuszczajace sie kielbasy i smalec.. brrr..

Emi - Pią Sty 04, 2008 9:01 pm

a ile kosztuje taka przyjemność?
SYLWECZKA - Pią Sty 04, 2008 9:48 pm

Zawsze jest to jakaś nowość :) może być ciekawym urozmaiceniem "słodkiego stołu" i alternatywą do stołu chłopskiego do którego wszyscy już sie przyzwyczaili :)
Też bym chciała wiedzieć jakie są koszty takiej fontanny czekoladowej :)

askapi - Sob Sty 05, 2008 1:30 am

Też brałam pod uwagę taką atrakcje weselną jak fontanna czekoladowa. Problem polega jedynie na tym, że nie bardzo moge zlokalizowac firmę na terenie Łodzi, która oferuje takie fontanny. Z Poznania nie bardzo mi się uśmiecha ją sciagać. Pomysł jest super, więc jak ktos ma namiary na łódzką firmę wypożyczającą fontannę czekoladową to gorąco proszę o namiary :)
Asiek - Sob Sty 05, 2008 9:20 am

A nie taniej wyjdzie kupić taką fontannę niż wypożyczać? Przyda się na wiele okazji i uroczystości rodzinnych.
Widziałam je niedawno w kilku sklepach i koszt nie był jakiś porażający (choć nie były chyba aż takie duże jak ta na zdjęciu).

Dosia_Zosia - Sob Sty 05, 2008 2:27 pm

Takie fontanny są w sprzedaży na Allegro ale oczywiście dużo, dużo mniejsze. Mała dwupiętrowa kosztuje 89-99zł, trzypiętrowa 129 zł.





jpuasz - Pon Sty 07, 2008 9:16 pm

Dziś byłam w USC odebrac zaświadczwenie o braku przeciwskazań.... itd :P O to co znalazłam w "koszulce" poza 3 sztukami zaświadczenia: ;)


Asiek - Wto Sty 08, 2008 7:16 am

1800 zł?! :o Nieźle się cenią. :roll:
Za to można już np. kupić suknię ślubną lub opłacić fotografa (dobrego!), a nawet zespół!

kryszka - Wto Sty 08, 2008 9:30 am

Wizualnie mi się podoba, no i dodatkowo to jakaś nowa (na razie ;) ) atrakcja, do tego smaczna. :razz:

Ale za taką cenę? Pogłupieli...

izabelasz - Wto Sty 08, 2008 3:35 pm

to jest faktycznie spora przesada ja znam namiary na firme ktora wypozycza 2 fontanny czekoladowe za 450 zł i jest z łodzi jak cos to namiary moge na priv podac ;) )))
pozdrawiam

moniczka111 - Sro Sty 09, 2008 3:37 pm

Ceny za wypożyczenie takiej fontanny są przeróżne. Z tego co czytałam na kilku stronach, to małe fontanny kosztują około 200 zł natomiast te duże nawet 2000 zł. Różnica w cenach jest więc ogromna.
izunia81 - Pią Sty 18, 2008 5:29 pm
Temat postu: czekoladowa fontanna
Zakupiłam taką fontannę w makro, jest oczywiście dużo mniejsza, ale zamierzam ja wykorzystać na swoim weselu. Najpierw jednak wypróbuję ją w Walentynki :) :smile:
Emi - Pią Sty 18, 2008 9:38 pm

mniam mniam :) brzmi przepysznie. Nie wiedziałam, że w makro też można kupić taką fontannę....
MałaMi1 - Wto Sty 29, 2008 5:20 pm

moze to pytanie zabrzmi głupio,ale fontanna to jedno a czekolada to drugie-jakąś specjalną czekoladę się do niej wlewa, czy na jakiej zasadzie to działa? no jesli kupiłyście to pewnie już wiecie, a ja je tylko widziałam na targach, nie wiem na jakiej zasadzie to działa :|
moniczka111 - Sro Sty 30, 2008 10:32 am
Temat postu: czekoladowa fontanna
olciap6 napisał/a:
moze to pytanie zabrzmi głupio,ale fontanna to jedno a czekolada to drugie-jakąś specjalną czekoladę się do niej wlewa, czy na jakiej zasadzie to działa? no jesli kupiłyście to pewnie już wiecie, a ja je tylko widziałam na targach, nie wiem na jakiej zasadzie to działa :|


Tu znalazłam opis jak działa taka czekoladowa fontanna http://www.fontannycarmen.pl/jak_dziala.html. W środku fontanny czekoladowe mają jakiś specjalny mechanizm. Z tego co tu czytam wynika, że czekoladowa fontanna zawiera zwykłą, tylko że ciepłą czekoladę.

MałaMi1 - Sro Sty 30, 2008 11:43 am

no tak,ale chodziło mi raczje o to w jakiej postaci my umeiszczmy tam ta czekoladę? czy juz musimy tam gdzies umiescic tę gorącą czekoladę, czy to samoczynnie ją rozpuszcza? czy to jest jakiś specjalny rodzaj czekolady do tego?

[ Dodano: Nie Lut 03, 2008 2:58 pm ]
co raz bardziej zastanawiamy się nad ta fontanną-może ktoś zna namiary a firmę która się w Łodzi zajmuje wypożyczeniem czegoś takiwgo na wesele i nie jest droga ? :]

a swoją drgoą jak dla mnie fontanna nie koliduje ze stołem wiejskim , no może pod warunkiem, że nie ostawimy tych dwóch atrakcji gdzies koło siebie ;)

Blatka - Pon Lut 11, 2008 12:33 pm

ja znam firmę z Łodzi która za dwie małe fontanny bierze 450zł to chyba nie dużo, mogę podać namiary na priv.
Pozdrawiam ;) )

moniczka111 - Pon Lut 11, 2008 2:56 pm
Temat postu: czekoladowa fontanna
olciap6 napisał/a:
no tak,ale chodziło mi raczje o to w jakiej postaci my umeiszczmy tam ta czekoladę? czy juz musimy tam gdzies umiescic tę gorącą czekoladę, czy to samoczynnie ją rozpuszcza? czy to jest jakiś specjalny rodzaj czekolady do tego?

Dokładnie jak umieszcza się tam tą czekoladę, to nei wiem. Wiem, że w takich fontannach nie ma zwykłej czekoaldy. Do czekolady dodaje się specjalny olej, żeby czekolada nabrała specjalnej konsystencji.

MałaMi1 - Pon Lut 11, 2008 7:55 pm

to ja poprosze namiary na tą fontanne...bede bardzo wdzieczna :)
ingainga - Pon Lut 11, 2008 10:54 pm

Pomysł fajny tylko rzeczywiście obok stołu ze smalcem i ogórkiem stać nie powinna no i jak sie dowiadywałam na targach to trochę to kosztowało Ale jak macie namiary na tych z Łodzi to i ja poproszę
jpuasz - Wto Lut 12, 2008 12:56 am

olciap6 napisał/a:
no tak,ale chodziło mi raczje o to w jakiej postaci my umeiszczmy tam ta czekoladę? czy juz musimy tam gdzies umiescic tę gorącą czekoladę, czy to samoczynnie ją rozpuszcza? czy to jest jakiś specjalny rodzaj czekolady do tego?


Olcia jak bylismy na targach to akurat widziałam jak uzupełniali czekoladę. I wyglądało to tak, ze przyniesli wielki gar z płynną czekolada i wlewali do tego naczynia na samym dole. Potem włączyli, zaczęło ubywać czekolady, czyli zasysało ją do góry az w pewnym momencie zaczeła spływać :) Tak to mniej więcej wyglądało :P

Canaves - Wto Lut 12, 2008 1:35 am

Pomysł z tą fontanną całkiem fajny.
Próbowałam ciasteczka z tą czekolada na targach... ale koszty takiej atrakcji wydają mi sie niewspółmiernie wysokie.. Droga to impreza,a goście chyba szybko sie zakleją.. :)

MałaMi1 - Wto Lut 12, 2008 9:00 am

dziekuję Paulinko za opis :) nadal czekam na jakieś konkretne namiary na łódzkie fontanny czekoladowe-może jednak znajdzie się ktoś kto zna namiary na firmę i na dodatek nie za zbyt wysoka cenę :]
ingainga - Wto Lut 12, 2008 9:11 am

Przeglądałam je na allegro to rzeczywiście cena przystępna a piszą tam że można zwykłą czekoladę rozpuścić albo jest też jakaś specjalna kosztuje coś koło 41 zł
moniczka111 - Sro Lut 13, 2008 1:44 pm
Temat postu: fontanny czekoladowe
Nie znam Łódzkich firm wynajmujących fontanny czekoladowe, ale mogę polecić jedną krakowską firmę www.fontannycarmen.pl, może też wysyłają fontanny do innych miast. Czekoladowa fontanna jest też coraz bardziej popularna na allegro, a małe fontanny czekoladowe można też kupić na toys4boys.
MałaMi1 - Czw Lut 14, 2008 12:12 pm

no ja w innych miastach też znalzłam kilka mozliwości wypozyczenia,ale wtedy dochodzi dodatkowy koszt dowozu, wolałabym coś na miejscu-czekam, może ktoś da znać czy jest taka firma w naszym mieście? poza tym jesli nie znajdziemy czegoś w rozsadnej cenie (odpadaja te fontanny za 1500-2000zł) to chyba zrezygnujemy z tej atrkacji...liczyłam, że może tu na fourm, ktoś korzystał z takich usług...

[ Dodano: Pią Lut 15, 2008 12:03 am ]
napisałam kilka maili do osób znalezionych na allegro i w necie i z najtanszych które znalazłam , to jest to oferta własnie firmy z Łodzi.
Są dwie opcje:
1)Cena 300 zł obejmuje jedną fontanne. Czekolada może być mleczna, gorzka lub biała.
2)Cena 500zł obejmuje wynajęcie 2 fontann wraz z czekoladą, cena nie obejmuje dojazdu, ani owoców.

Mogąobsługiwać fontanne przez cały czas trwania imprezy za kwotę 100zł, lub dostarczyć ją i wtedy obsługa jest we własnym zakresie. Pobierany jest wtedy zastaw w wysokości 500zł, który jest zwracany w momencie, gdy fontanny wracają do właściciela.

Oto strona tej firmy: www.impresario-lodz.pl
Na allegro mozna znaleźć ta fontannę pod adresem : http://www.allegro.pl/show_item.php?item=283327502

Poniżej załączam zdjęcia fontanny, które przesłałą mi Pani własnie z tej firmy. Zdjęcia Nie do końca przedstawiają real poneważ ta czekolada płynie jednostajnie i bez przerw, a zdjęcia są robione przed rozpoczęciem targów w momencie gdy czekolada się jeszcze rozpuszczała.

madzialenac - Sob Lut 16, 2008 3:59 pm

hej:)
na targach ślubnych zainteresowałam się właśnie głównie fontannami. W Łodzi jest kilka firm oferujących fontanny czekoladowe a ich ceny są dramatycznie różne.
Najdroższa firma proponowała dużą fontannę (ogromną) za bodajże 1600zł, a średnią za 950 zł do tego druga mała za 100zl. W tym wszystkie owoce, ciastka i obsługa.
Jednak najtańsza firma to właśnie wyżej podane impresario. Tam za 450zł są dwie małe fontanny. Co prawda bez dodatków, ale z obsługą. Dwie fontanny to duży plus bo nawet przy tej ogromnej mogły stanąć może max 3 osoby. Z małej może korzystać dokładnie tyle samo. Czekolady na pewno nie zabraknie. :)

Ja jednak doszłam do wniosku, że chociaż to świetna atrakcja to cena jest zabójcza. A do tego jeszcze to kupowanie owoców i krojenie ich... :-?

Mój pomysł - na Allegro fontanny są od 79 zł za sztukę a specjalna czekolada w proszku do nich za 85 zł za 2,5 kg. Ja mam zamiar kupić, wypróbować i wykorzystać i miec na własność, zamiast płacić tyle za wypożyczenie na kilka godzin. Myślę że obsługa nie jest az tak skomplikowana żeby za to tyle płacić. :D

Aha, dziewczyny. Bardzo ważne żeby były talerzyki, bez tego się nie obędzie. Niektóre firmy na tragach oferowały tylko serwetki do tych ciasteczek i owoców a ta czekolada leje się wszędzie, nie zastyga szybko- moja mama po krótkiej degustacji bez talerzyka była cała zalana. A tego przeciez nie chcemy, bo wyjdzie tragedia zamiast zabawy. Koniecznie zadbajcie o talerzyki :!: :!: :!:
Pozdrawiam :mrgreen:

gosc - Sob Lut 16, 2008 4:03 pm

tylko jeszcze musisz zdecydować o 2 rzeczach, tj.:
1. czy jeszcze kiedyś skorzystasz z tego "wynalazku";
2. kto miaŁby się tą obsŁugą na weselu zająć - jeśli ktoś z obsŁugi sali to pewnie trzeba by dodatkowo za to zapŁacić :roll: :?:

madzialenac - Sob Lut 16, 2008 4:16 pm

wiem, wiem
dlatego kupię jedną fontannę, przetestuję ją i zobaczymy jak z obsługą. A myślę, że się przyda w przyszłości, a nawet jeśli nie to i tak wyjdzie taniej.

Co do obsługi to rzeczywiście może być problem. I też się nad tym zastanawiałam. Chodzi o to, że ktoś musi to uruchomić, ale potem w zasadzie nic już się z tym nie robi, najwyżej donosi się owoce. Może się ewentualnie zapchać i wtedy warto mieć kogoś kto się troszkę na tym zna. Ja myślę raczej o tym żeby wdrożyć w to świadkową albo bratową, nie widzę sensu płacenia za to kelnerom. Ostatecznie jak coś będzie nie tak, najwyżej się fontannę usunie.

No ale to mój pomysł. Ja mam małe wesele, nie będzie dzieci, ale może przy większym faktycznie warto byłoby mieć profesjonalną firmę. Niestety najbardziej profesjonalna była ta najdroższa - oni pomysleli o wszystkim, w cenie są owoce i ciastka, talerzyki itd.

Ale ogólnie naprawdę POLECAM :!: Myślę, że to może być świetna atrakcja :mrgreen:

moniczka111 - Czw Lut 21, 2008 12:04 pm
Temat postu: czekoladowa fontanna
Jeżeli miałabym kupować takie fontanny czekoladowe, to zdecydowałabym się na małą czekoladową fontannę. Mała czekoladowa fontanna jest znacznie tańsza i można ją póżniej użyć np na przyjęciach urodzinowych. Tak wygląda czekoaldowa fontanna w wersji mini

Taka mała czekoladowa fontanna na allegro kosztuje około 50 zł. Trzeba tylko trafić na dobrą okazję.

marysia - Czw Lut 21, 2008 1:21 pm

ja dziś znalazłam kolesia który handluje urządzeniami firmy elta i zapytałam się o tą fontannę ale akurat nie miał za to wiem ze kosztuje 60zł i sprowadzi je w marcu to sobie kupimy :)
mona83 - Nie Mar 16, 2008 4:59 pm

ja zamówiłam fontannę czekoladową na nasze wesele, szczerze powiem koszt dość duży 1200zł wraz z obsługą. Nie znalazłam nikogo z łodzi, tylko firmę z Częstochowy. Zgodzili się i w ten sposób udało mi się to załatwić. Stół wiejski jakoś nie szczególnie. Jest na każdym weselu i nikt jakoś z niego nie korzysta. A przeciez podawane są pyszności. Ja poprosiłam moją kucharke aby co jakiś czas na specjalnych pólmiskach było podane wiejskie jedzonko. Wszyscy będą zadowoleni.
tofee - Sob Mar 22, 2008 8:23 pm

A czy w związku z tym zamierzacie wystawić mniej ciast? Jak dla mnie to drogo jak na coś co jest tylko dodatkiem do imprezy ...
IGRASZKA - Sro Kwi 30, 2008 2:18 pm

wedding farm ma strasznie wysoką cenę.
jestem ciekawa jak sie sprawdzi fontanna z allegro, czekam na wieści.

co do obsługi - na jednym ze zdjec migneły mi papierowe tacki - niedopuszczalne wg. mnie.

mona83 - Sro Maj 07, 2008 9:40 pm

Chyba nie...na weselach jak decydują się na stół wiejski to nie rezygnują z wędliny. Zamówiłam fontannę bo uwielbiam czekoladę. I do tego truskaweczki mniami. A ciasta będą nie zrezygnuje bo moja rodzina to straszne łasuchy:)
Marlena23 - Pon Maj 19, 2008 6:36 pm

Ja zamówiłam fontannę chyba nazywa sie the sephra 120cm jest ogromna wspaniale sie prezentuje i kosztowała mnie 1000zł na pewno wszystkim się spodoba na weselu, takie same w innych firmach kosztowały po 1450zl. Trochę się naszukałam ale znalazłam za rozsądną cenę. Jak by ktoś chciał więcej informacji na ten temat proszę pisać do mnie maila albo na priv.

Pozdrawiam

keli - Sro Cze 11, 2008 2:39 pm

Witam dziewczyny
lece do pl we wrzesniu i zabieram ze soba czekoladowa fontanne (mala) wykorzystam ja na swoim weselu ale dopiero za rok przez ten czas moge wam ja wyporzyczyc ...

edit: post speŁniający przesŁanki reklamy
W sprawie wynajmu proszę kontaktować się na prv
Sajonara6

Klaudynka - Pon Cze 16, 2008 7:01 pm

Podczas surfowania po necie natknęłam się na fontannę czekoladową. Oto link:
http://czekoladowa-fontanna.waw.pl/

(strona jest obecnie w budowie, ale są najważniejsze informacje i kontakt)

Dorotka847 - Wto Cze 17, 2008 12:11 pm

Też na początku byłam zachwycona tymi fontannami na targach. :razz: Teraz jednak myślę, że to bardzo wysoki koszt, jeśli chodzi o fontannę z obsługa. Innym minusem jest to, że ta czekolada będzie wszędzie ( na podłodze, na rękach, a jak będą dzieci to już w ogóle nie chce myśleć) i nie wiem czy np. właściciele sal by się na to zgodzili. Jednak trzeba przyznać, że na gościach pewnie wrażenie by zrobiła.
Maciej81 - Sro Cze 18, 2008 1:50 pm

Witam, my już swoje wesele z czekoladową fontanną mamy już za sobą. Zrobiła ogromne wrażenie na gościach. Poza obrusem należącym do firmy wynajmującej nic się nie pobrudziło, więc właściciel sali też był zadowolony. Poza tym osoba z firmy od fontann całą noc czuwała nad czystością fontanny. My wynajęliśmy dużą, ponad metr, fontannę i koszt biorąc pod uwagę ile kosztuje wesele nie był wcale duży, a atrakcja ogromna, nie tylko dla dzieci. My wynajmowaliśmy fontannę w Radomiu. Nie będę tu nikogo reklamować ale jak was intersuje to wpiszcie w google słowa: fontanna radom

Pozdrawiam

fiona83 - Czw Lip 24, 2008 7:53 pm

Nasza sala ("Zielone Zacisze") za dodatkową opłatą oferują bodaj dwie fontanny czekoladowe (z jasną i ciemną 'szokoladą' :lol: ). My jednak z tego nie skorzystamy.
agunia84 - Czw Lip 24, 2008 8:15 pm

My myślimy o tej fontannie, bo to jest fajna atrakcja dla gości na weselu.
Niebieskooka - Pon Sie 11, 2008 8:05 pm

fajna sprawa ta fontanna...ale ja chyba jednak postawie na drink bar...
Klaudynka - Czw Sie 28, 2008 3:58 pm

Oferta czekoladowej fontanny: http://www.dekoracjebk.co...zekoladowa.html
Kociadło - Wto Wrz 23, 2008 12:19 pm

ja znalazlam takie firmy
http://www.gilesandposner.pl/?id=4
http://www.wynajemfontann.pl/oferta.html
im dużej wpatuje sie w te fontanny tym mam większa ochote spróbować tego cuda:)

kinga2211 - Sro Wrz 24, 2008 10:14 pm

Tydzień temu byłam na weselu, gdzie właśnie była czekoladowa fontanna. Do tego postawione były klosze z różnymi owocami, można było skosztować owoców w czekoladzie. Myślę, że to ciekawy pomysł, szczególnie dzieciaki miały radochę :mrgreen:
fiona83 - Sro Wrz 24, 2008 10:16 pm

Cytat:
szczególnie dzieciaki miały radochę


Gorzej, gdy ktoś dzieci na weselu nie przewiduje.
To tak w kontekście innego wątku dygresja była ;-)

kinga2211 - Sro Wrz 24, 2008 10:27 pm

Wiadomo przecież że taka fontanna nie jest zamawiana wyłącznie z myślą o dzieciach, przecież dorośli też jadają czekoladę ;P
Sylwiam - Pią Paź 31, 2008 1:34 pm

Fontanny polecam w 100%. Czekolada pyszna, owoce swieże i bardzo apetycznie wyglądające. Tylko koszt wynajęcia dość spory :( ((
Plebuska - Sro Gru 03, 2008 12:40 pm

fiona83 napisał/a:
Cytat:
szczególnie dzieciaki miały radochę


Gorzej, gdy ktoś dzieci na weselu nie przewiduje.
To tak w kontekście innego wątku dygresja była ;-)


My nie przewidywaliśmy, a dzieci zrobiło się sporo...
Nie zawsze można przwidzieć ruch gości, ale było ok.

mietka - Sro Gru 03, 2008 12:55 pm

nawet na weselach, gdzie nie ma ani jednego dziecka, fontanny robia furrore... w zeszlym roku, nawet ja sie przy niej ustawilam, a czekolady nie lubie :) zabawa fajna, a w polaczeniu z owocami - nawet dla tych, co slodyczy nie lubia - do zjedzenia :)
mazgot - Sro Maj 20, 2009 12:46 pm

my zamówiliśmy taką fontannę i wcale nas to dużo nie wyniosło . dużo więcej by nas kosztowało kupienie własnej bo taka do 100 osób to wydatek ok 1500 a my za fontannę , owoce i obsługę zapłaciliśmy 500 zł.
evelinka - Sro Maj 20, 2009 3:14 pm

My kupiliśmy taką malutką fontannę czekoladową w Makro. Zapłaciliśmy chyba 110zł. Dokupiliśmy 2,5kg specjalnej czekolady. Obok leżały owoce i suche rurki. Okazało się, że przy 200 gościach czekolady brakło po 1-2 godz wesela. Tata skoczył do sklepu i dokupił taką w tabliczkach (dodaliśmy troszkę oleju i było ok). Goście byli zachwyceni. Podchodzili wszyscy i dzieci i dorośli :) To był na prawdę trafiony pomysł :smile:
Misiak87 - Sro Maj 20, 2009 3:33 pm

mazgot napisał/a:
my zamówiliśmy taką fontannę i wcale nas to dużo nie wyniosło . dużo więcej by nas kosztowało kupienie własnej bo taka do 100 osób to wydatek ok 1500 a my za fontannę , owoce i obsługę zapłaciliśmy 500 zł

Łał, gdzie?

mazgot - Sro Maj 20, 2009 4:09 pm

znaleźliśmy ogłoszenie w gazecie jakby ktoś chciał namiary to mogę podać
buziaczek85 - Wto Maj 26, 2009 4:48 pm

ja bardzo proszę bo też jesteśmy na etapie poszukiwania fontanny . wszędzie podają ceny od 700 do 1200 więc jeśli te 500 zł. to prawda to my bardzo chętnie skorzystamy . A czy możemy się czegoś więcej dowiedzieć ? ile pięterek ? na ile osób ? itp
jacek - Czw Maj 28, 2009 7:24 am

witajcie
jesli chodzi o fontanne to jest to bardzo smaczne i super przez pierwsza godzine i oczywiscie jak nie stoi gdzies w przeciągu.Uwazajcie na te fontany bo ostatnio romawialem z naszymi klientami i mieli troche nieprzyjemnosci zwiazanych z fontannami. Zapytajcie sie przede wszystkim wlasciciela sali jak on do tego podchodzi bo ostatnio cala sala byla w tej czekoladzi upieprzona pozdrawiam.

decolife_dekoracje - Czw Maj 28, 2009 10:22 am

jacek
...a nie wydaje Ci się, że obsługa powinna panować nad tym, żeby sala była czysta? Rozwiń myśl dotyczącą przeciągu i fontanny. Wielokrotnie widziałam fontannę na imprezach różnego kalibru i nie było problemów, zawsze była atrakcją.

Laura - Czw Maj 28, 2009 1:39 pm

Pomysł fajny , szczególnie jeśli są świeze owoce- najlepiej truskawki :lol: Tylko chyba trzeba uważać na dzieciaki aby łapkami nie podbijały czekolady na ścianie i na ubraniach gości :P mogłoby być śmiesznie- wszystcy w czekoladzie :razz:
jacek - Pią Maj 29, 2009 10:16 am

no tak na dzieciaki trzeba uwazac ale na tych gosci co sa wstanie wskazujacym na powazne spozycie rowniez a rozwijajac mysl to przeciez ilosc czekolady ktora splywa to jest taka mgielka i wystarczy niewielki powiew wiatru zeby to sie rozpryslo no ale napewno jest to bardzo smaczne i to nie ulega watpliwosci
Nikola3188 - Sob Maj 30, 2009 1:08 pm

Niektórzy z Was w ogóle nie znają tematu i jak ktoś pisze że ma za 500zł fontannę, a ktoś inny ze 700zł albo 1200 to przepłacił, wcale nie. Bo wszystko zależy od wielkości fontanny i ilości czekolady to takich najmniejszych z Makro czy Allegro za 100 czy 200zł wchodzi do 1kg czekolady i to jest malutka fontanna, firmy które polecają i wypożyczają mają już większe fontanny co czyni je bardziej efektowniejszymi i zarazem droższymi, do tych fontann dużych wchodzi od 4kg do 12kg czekolady a koszt czekolady za 1kg to ok. 30zł. Wiec to wszystko zależy od tego ile pieniędzy chce przeznaczyć i jaki mieć za to efekt. Te malutkie moim zdanie są całkowicie bez efektu i na wesela się nie nadają, tylko na małe rodzinne przyjęcia.
mazgot - Sob Maj 30, 2009 2:28 pm

my mamy wesele na 80 osób więc nie chcieliśmy takiej wielkiej fontanny . Ta którą zamówiliśmy podobno ma być idealna na przyjęcia do 100 osób. Ma 4 kaskady i dostajemy 4 kg czekolady ale ile centymetrów ma to cudo to nie wiemy bo już o takie szczegóły nie pytaliśmy :roll:
Nikola3188 - Nie Maj 31, 2009 4:21 am

i ile za taką 4 kaskadową z 4 kg czekolady płacicie ??
martitka - Nie Maj 31, 2009 9:12 am

jacek napisał/a:
wystarczy niewielki powiew wiatru zeby to sie rozpryslo


jacek, mam pytanie, zajmujesz się takimi fontannami czy tylko "słyszałeś", że wiatr tak działa?

Przez dwa lata pracowałam z fontannami czekoladowymi, nie tylko na weselach, ale też na różnego rodzaju konferencjach (warunki pogodowe i pomieszczeniowe bardzo różne), i ani razu wiatr niczego mi nie "upieprzył"... Raz fontanna rozchlapała dookoła siebie białą czekoladę, ale dlatego, że wyleciał z niej świderek (moja wina).

I jeśli chcecie mieć na prawdę co wspominać, to zamówcie sobie fontanne z obsługą, wy się niczym nie martwicie, i nie marnujecie czasu na rozstawienie, rozpuszczanie czekolady i dokładanie owoców...

Na swoim weselu mieć nie będę, bo już mi sięto trochę przejadło (no chyba że były pracodawca zrobi mi taki prezent ;) )

Pozdrawiam

mazgot - Pon Cze 01, 2009 2:52 pm

Nikola3188 napisał/a:
i ile za taką 4 kaskadową z 4 kg czekolady płacicie ??


500 zł. więc to chyba nie jest tak strasznie dużo

martitka - Pon Cze 01, 2009 7:44 pm

mazgot, co macie w tej cenie? samą fontannę i czekoladę czy coś więcej?
mazgot - Pią Cze 05, 2009 12:35 pm

fontannę , 4kg czekolady , owoce , pianki i rurki :lol:
martitka - Pią Cze 05, 2009 1:34 pm

Bez obsługi tak? Cena dość dobra jak na tą ofertę :) kiedy wesele?
mazgot - Sob Cze 06, 2009 3:51 pm

nie będzie obsługi a wesele mamy w sierpniu :)
kicia86 - Pon Cze 22, 2009 9:41 pm

A ja polecam fontannę z Pabianic. Ostatnio mój brat miał ślub i weselicho (swoją drogą było super). Zamówił właśnie fontannę z Pabianic, raz że była pychota, dwa że nie drogo bo w sumie 1400zł a po trzecie działała do ostatniego gościa. A teraz ja szykuje się do za mąż pójścia :D
MichalW - Wto Cze 23, 2009 12:11 am

martitka napisał/a:
jacek napisał/a:
wystarczy niewielki powiew wiatru zeby to sie rozpryslo


jacek, mam pytanie, zajmujesz się takimi fontannami czy tylko "słyszałeś", że wiatr tak działa?

Przez dwa lata pracowałam z fontannami czekoladowymi, nie tylko na weselach, ale też na różnego rodzaju konferencjach (warunki pogodowe i pomieszczeniowe bardzo różne), i ani razu wiatr niczego mi nie "upieprzył"... Raz fontanna rozchlapała dookoła siebie białą czekoladę, ale dlatego, że wyleciał z niej świderek (moja wina).



Nie chce się kłócić ale przyznaje racje Jackowi , wiatr potrafi narobić bałaganu, tak samo dzieciaki które nie używają talerzyków przy zanurzaniu owoców oraz malutkie dzieci które wymahują owocami na patyczkach ... jak nikt nie pilnuje tego miejsca to bardzo szybko wszystko jest usyfione w czekoladzie i nie wyglada atrakcyjnie gdyz zarowno owoce w miseczkach oraz talerzyki są 'czekoladowe'

Basia_2585 - Pon Lip 20, 2009 9:50 pm

Witam!
U nas na weselu była fontanna czekoladowa z obsługą i muszę przyznać ze jej wynajęcie było świetnym pomysłem. Zrobiła furorę, gdyż mało kto spotkał się wcześniej z czymś takim na przyjęciu. I tu dodatkowym plusem jest obsługa, niektórzy nie chcieli ryzykować zabrudzeniem :gafa: zbliżając się do stołu więc dostawali wybrany owoc oblany czekoladą z talerzykiem dodatkowo ktoś dbał o to by owoce wyglądały świeżo a stół w miarę możliwości czysto :wink: Ogólne wrażenie super i polecam gdyż można świetnie urozmaicić imprezę
:party:
Fontannę zamówiliśmy pod nr tel. [xxx], z obsługą wyszło całkiem niedrogo.
aha, jeszcze jedno właściciele sali nie stawiali przeszkód by ustawić dodatkowy stół, jednak to musieliśmy uzgodnić wcześniej.
Pozdrawiam i udanych wesel życzę :)



edit: zgodnie z Regulaminem dane proszę podawać na priv
kryszka

happy_margaret - Czw Lip 23, 2009 10:55 am

my ciągle wahamy się, czy zamówić fontannę czy nie... ale chyba się skusimy :) przeczytałam fajny artykuł: http://www.saladlaciebie.pl/artykuly/pokaz/48.html i Wasze wypowiedzi, więc już jestem na 99% pewna :)

Basia - to byłaś bardzo zadowolona z tej firmy?

Basia_2585 - Pią Lip 24, 2009 11:01 am

happy_margaret byliśmy bardzo zadowoleni.
Z naszej strony były tylko owoce i naczynia, a resztę dostarczył właściciel i on też cały czas obsługiwał fontannę. Wesele mieliśmy w Pabianicach, a jak przyjechaliśmy na salę to wszystko już działało. Wszystko omówiliśmy sobie na spotkaniu przed weselem. Firma ma stronę www [xxx], a co ciekawe do zapłaty wyszło mniej niż jest w cenniku na tej stronie. Proponuję Ci zadzwonić i porozmawiać.
My zdecydowanie polecamy tą firmę, bardzo się nam podobało, a co najważniejsze naszym gościom jeszcze bardziej.



edit: zgodnie z Regulaminem dane proszę podawać na priv i nie omijać zakazu wpisywania linków przez nowych forumowiczów
kryszka

leosia - Sob Sie 01, 2009 11:04 pm

Ja na swoim weselu 4 lipca zamawialam fontanny z [xxx] razem z obsługą. Fontanna była bardzo fajna, mogłam wybrać smak czekolady, dodatki miałam w sumie zapewnione przez salę także miałam je odliczone od kwoty wynajmu fontanny. Atrakcja super- wszyscy goście byli zachwyceni. Dodatkowo zamówiłam w tej samej firmie fontannę alkoholową, w pakiecie było taniej



edit: zgodnie z Regulaminem dane proszę podawać na priv i nie omijać zakazu wpisywania linków przez nowych forumowiczów
kryszka

bajla83 - Pią Sie 07, 2009 9:39 am

O ja fajnie, dopiero dzięki forum dowiedziałam się że jest coś takiego jak czekoladowa fontanna brzmi bajecznie, mniam!! Gdzie można taką fontannę zamówić?
Misiak87 - Pią Sie 07, 2009 4:20 pm

Dziewczyny a mam takie pytanie- jeśli zatrudniamy kogoś do obsługi fontanny to zapewne trzeba będzie zapewnić mu jedzenie na sali, prawda? Trochę tak głupio- wszyscy jedzą a obsługa fontanny stoi i patrzy. ;) Jak to było u Was? Możecie mi napisać?
Basia_2585 - Pon Sie 10, 2009 8:14 am

Misiak87 u nas przygotowaliśmy miejsce z orkiestrą i kamerzystą, był taki osobny stół i tam było dla nich miejsce, ale tak naprawdę to raczej rzadko można było tam kogoś ujrzeć, raczej tylko jak były jakieś ciepłe posiłki podawane... :) ale nawet jeśli miałby nikt nie siedzieć to sam fakt przygotowania miejsca się liczy. :lol:
bajla83 jeśli chesz kontakt do osoby od fontanny z naszego wesela mogę wysłać Ci na maila :chatownik:

asiulek82 - Wto Sie 11, 2009 10:45 pm

A ile kosztuje jeśli mogę wiedzieć taka osoba do obsługi fontanny? Moim zdaniem obsługa nie jest potrzebna. U nas była fontanna, co prawda mała, samoobsługowa ;) i wszyscy sobie świetnie radzili. To chyba spory wydatek doliczając jeszcze cenę talerzyka dla tej osoby.
Misiak87 - Sro Sie 12, 2009 10:36 am

No właśnie asiulek82 mnie też się nie podoba ta wizja. I zastanawiam się, czy nie wziąć fontanny samej. Z drugiej strony jak się coś popsuje, nikt nie będzie potrafił naprawić... Sama nie wiem.
Basia_2585 - Sro Sie 12, 2009 10:42 pm

Teoretycznie taka osoba do obsługi z tego co się orientuję ceni się około 200 zł, ale u nas wyszło za jakoś za 100 złotych. Myśleliśmy o opcji bez obsługi ale właściciele sali nie chcieli wyrazić zgody na zlecenie przygotowania stołu, tylko że tam wcześniej fontanny nigdy nie mieli. W sumie sama obsługa podczas wesela chyba nie jest trudna-czekolada w końcu sama płynie- więcej zachodu potrzeba na przygotowanie stołu i owoców. U nas kelner zachęcał do spróbowania owoców i pokazywał jak się je przygotowuje.-niektórzy mieli opory by spróbować :? nie wiedząc co to właściwie jest.... A do popsucia w fontannie to chyba za bardzo nic nie ma... jak początkowo pytaliśmy o fontannę bez obsługi to tłumaczyli co i jak trzeba zrobić...więc... :mrgreen:
darling - Czw Sie 20, 2009 1:45 pm

happy_margaret napisał/a:
my ciągle wahamy się, czy zamówić fontannę czy nie... ale chyba się skusimy


My osobiście nie będziemy mieli takiej fontanny, ale ostatnio miała wesele moja koleżanka z pracy i ponoć czekoladowa fontanna robiła furorę. Zawsze to coś nowego czego goście jeszcze nie znają :)

asiulek82 - Pią Sie 21, 2009 11:01 pm

U mnie fontanna była własnością sali, więc w razie problemów obowiązkiem obsługi byłoby naprawić. Ale tak czy owak myślę, że to nie jest zbyt awaryjne urządzenie... ;) U nas fontanna miała powodzenie, co wywnioskowałam ze spustoszenia na talerzach z przygotowanymi do niej owocami, bo bynajmniej nie miałam czasu w trakcie wesela żeby obserwować czy goście się częstują.
Nieogolona_Roza - Pią Paź 30, 2009 11:19 am

Ja zastanawiam sie nad kupnem na allegro dwoch takich malych fontann (ok 30 cm) jedna na gorzka czekolade druga na biala. Jednak teraz tak sie zastanawiam bo na aukcjach jest napisane ze fontanna ma pojemnosc np. 450 gram ... i tu rodza sie moje watpliwosci. Bo na takie wesele to powinno byc ok 4-5kg czekolady zatem ktos musialby ta czekolade dokladac ;/ ciekawe czy to laczy sie tylko z dorzuceniem tej czekolady (bo moglaby to zrobic jakas mila kelnerka) czy trzeba ja myc rozbierac zeby moc ja znowu napelnic. Macie juz dziewczyny jakies doswiadczenia w tym temacie?
Mariola - Pią Paź 30, 2009 11:37 am

byłam w ostatnią sobotę na weselu gdzie była taka fontanna. była mała i nie widziałam przy niej za dużo dorosłych osób. furorę zrobiła wśród dzieci. nie wiem czy ktoś ją obsługiwał. w każdym razie po kilku godzinach ta czekolada pozasychała na brzegach tworzą mało estetyczne skorupy. później została wyłączona i odstawiona na bok, żeby nie rzucała się w oczy.
Nieogolona_Roza - Pią Paź 30, 2009 11:43 am

o kurde ;/ no to teraz musze sie zastanowic ;/
Mariola - Pią Paź 30, 2009 1:29 pm

przez przypadek znalazłam taką fontannę:


z tej strony za 299zł

aapsik - Pią Paź 30, 2009 3:25 pm

Mariola napisał/a:
po kilku godzinach ta czekolada pozasychała na brzegach tworzą mało estetyczne skorupy. później została wyłączona i odstawiona na bok, żeby nie rzucała się w oczy.

Ta się stało, bo prawdopodobnie była przez gospodarzy wesela zamówiona mala ilość czekolady, ktora nie pozwoliła na ciągła pracę fontanny.
Fontanny czekoladowe i alkoholowe w Łodzi oferuje:
krainaczekolady.pl

Z tego co wiem wynajmują fontannę z obsługą albo samą z krótkim instruktarzem.

Nieogolona_Roza - Pią Paź 30, 2009 3:31 pm

aapsik napisał/a:
Mariola napisał/a:
po kilku godzinach ta czekolada pozasychała na brzegach tworzą mało estetyczne skorupy. później została wyłączona i odstawiona na bok, żeby nie rzucała się w oczy.

Ta się stało, bo prawdopodobnie była przez gospodarzy wesela zamówiona mala ilość czekolady, ktora nie pozwoliła na ciągła pracę fontanny.
Fontanny czekoladowe i alkoholowe w Łodzi oferuje:
krainaczekolady.pl

Z tego co wiem wynajmują fontannę z obsługą albo samą z krótkim instruktarzem.


No wlasnie tez tak myslalam. A nie wiesz moze jak sie uzupelnia ta czekolade w fontannie? Wsypuje się ja do jakiegos zbiorniczka/pojemniczka?

Weira - Pią Lis 13, 2009 6:05 pm

Hm też bardzo poważnie myslelismy o fontannie, i raz slysze dobre opinie, raz złe i już nie wiem czy watro. Fakt dziecie i mlodziezy bedzie u nas sporo takze moze chociaz oni sobie pojedza :D
kakonka - Pią Lis 13, 2009 9:12 pm

Weira napisał/a:
Hm też bardzo poważnie myslelismy o fontannie, i raz slysze dobre opinie, raz złe i już nie wiem czy watro. Fakt dziecie i mlodziezy bedzie u nas sporo takze moze chociaz oni sobie pojedza :D


faktycznie u nas będzie fontanna ze względu na dzieci :) chociaż dla niektórych dorosłych łakomczuchów to też frajda :) (mam tutaj siebie na myśli)

Weira - Pią Lis 13, 2009 9:40 pm

Kasienko i ja też tą czekoladę uwielbiam tylko będę się obawiałam swojej niezdarności i czekoladowej sukni.. heheh
Bella - Nie Lis 15, 2009 1:21 am

Ja jakoś nie myślałam o wynajęciu fontanny ale moja mama gdzieś ja wypatrzyła, naświetliła mi ten temat i teraz się zastanawiam.. :-? Co prawda nie będzie u nas dużo dzieci ale w mojej rodzinie jest wielu łasuchów, którzy na pewno chętnie by spróbowali czegoś takiego ( w tym ja :D )
Ale pojawiają sie dylematy czy lepiej wypożyczyć czy kupić (ale taka mała może wyglądać śmiesznie na wielkiej sali przy 150 osobach i jeszcze ta zasychająca czekolada...). Ponadto
Cytat:
jeśli zatrudniamy kogoś do obsługi fontanny to zapewne trzeba będzie zapewnić mu jedzenie na sali
a to są dodatkowe koszty i tak na prawdę nie wiem co tak osoba miałaby robić poza dokładaniem tej czekolady :?
Cytat:
obawiałam swojej niezdarności i czekoladowej sukni.. heheh

to tak jak ja :P

Malena - Sro Gru 02, 2009 4:37 pm

Nasz sala Casa de Fiori oferuje fontannę czekoladową w cenie. Nie pamietam niestety jak dużą, ale z tego co pamietam, jak prównywałam z innymi firmami, to to jest rozmiar średni. Wystarczy jak dla nas. Jeszcze sie z tym na weselu nie spotkałam, a szalenie mi się zawsze takie fontanny podobały. tylko własnie nie wiem jak z zachlapaniem sukni.dziewczyny, czy któraś z Was się spotkała z tym, ze goście lub nie daj Boże panna młoda się ubrudzili?
Agata1234 - Wto Sty 12, 2010 3:26 pm

Ja również nie byłam na żadnym weselu, na którym były takie fontanny, ale w opowieściach nie słyszałam by było gdzieś brudno, znaczy kiedy zamawia się fontanny z firmy, która ma osobę sprawującą pieczę nad całym stolikiem z fontanną to chyba w ogóle nie powinno być o tym, mowy. Jesli ktoś samodzielnie się ubrudzi to już inna sprawa w końcu każdemu moze się zdarzyć i nie koniecznie tylko czekoladą.
My mamy już je zamówione, dwie małe jedna brązowa i biała czekolada i oczywiście osoba, która dba o to by niczego nie zabrakło i w okół był porządek, a kiedy sala nie bedzie dysponowała stolikiem to firma też go dostarczy- o to na sali nawet nie pytałam. Jedynie o to czy mogę takie fontanny wstawić.

A i dziewczyny zanim zamówicie takie fontanny to poszukajcie jakiejś z polecenia albo spróbujcie tej czekolady. Ja wcześniej o tym w ogóle nie myślałam, ale ostatnio na targach spróbowałam ich i tylko jedna z wystawionych firm miała na prawdę dobra czekoladę, reszta smakowały jak polewa na ciasto czyli kakao+masło+cukier. W jednej to nawet grudy pływały ohyda....ble

monika_zyga - Wto Sty 26, 2010 8:08 pm

Agata1234, a ile placisz za fontanne? i ile czekolady i owocow jest? Placisz jeszcze dodatkowo za talerzyk na sali za ta obsluge fontanny?
martitka - Sob Sty 30, 2010 7:55 pm

Malena napisał/a:
czy któraś z Was się spotkała z tym, ze goście lub nie daj Boże panna młoda się ubrudzili?

Jak obsługiwałam taką fontannę na weselach, to dorośli raczej się nie brudzili, zawsze zwracałam im uwagę, żeby pod fontannę pchali tylko owoc, a nie cały talerzyk. Były kwiatki w postaci zalanego garniaka, ale to tylko dlatego, że pan wsadził owoc i jak go wyjmował i kładł na talerzyk, to talerzyk też zamoczył i klops. Częściej brudzą się dzieci, ale to też sporadycznie.
Agata1234 napisał/a:
dziewczyny zanim zamówicie takie fontanny to poszukajcie jakiejś z polecenia albo spróbujcie tej czekolady

Potwierdzam, czekolada powinna być smaczna i tylko taka specjalna do fontanny (w takich pastylkach do rozpuszczania). Te grudki to mogły być kawałki owoców, co niestety przy dużym natężeniu jest nie do uniknięcia...ale nie zmienia smaku i efektu :)

Malena - Pią Lut 05, 2010 2:55 pm

Ja kupiłam domową fontannę, taką mała, wypróbuję podczas imprezy. Przeczytałam, ze można kupić specjalna czekolade do fontann, ale może byc też zwykła..więc już sama nie wiem. Musze zapytać włascicieli naszej sali, jaką dają czekoladę.

jaki rodzaj czekolady wybrac?

Wg mnie gorzką, gdy jadłam takie owoce z mleczną ,było mi zdecydowanie za słodko....nie wspominając o wafelkach i piankach.

bazyl - Nie Lut 21, 2010 5:17 pm

to świetna rzecz taka fontanna zwłaszcza jak się uwielbia czekoladę :)

malena możesz pokazać fotki jak taka domowa wygląda?

pestka - Nie Lut 21, 2010 7:51 pm

[quote="rkowa"]
monika_zyga napisał/a:
Agata1234, a ile placisz za fontanne? i ile czekolady i owocow jest? Placisz jeszcze dodatkowo za talerzyk na sali za ta obsluge fontanny?


Też jestem ciekawa. Czy jeśli zamawiacie fontannę oraz płacicie za osobę obsługującą, to ta osoba jest liczona do "talerzyka"? Czyli czy ona powinna usiąść z orkiestrą? Jak Wam się wydaje? Bo chyba jest troszę niezręcznie jak taka osoba nie ma się gdzie podziać?

martitka - Pon Lut 22, 2010 8:20 pm

Jak obsługiwałam taką fontannę to a każdym razem prosiliśmy, żeby Młodzi nie liczyli nas do talerzyka, a i tak zawsze dostałam miejsce przy stole (chociaż nie mogłam teoretycznie odejść od fontanny :) ). Zapytaj w firmie, od której wynajmujesz fontannę najlepiej. Często jest tak, że oferuje ona usługi w określonej liczbie godzin, np. do północy, więc po co liczyć ewentualne późniejsze dania dla obsługi fontanny?
Malena - Wto Lut 23, 2010 1:37 am

bazyl napisał/a:
malena możesz pokazać fotki jak taka domowa wygląda?


Jasne, oto ona, fotka z karnawałowej domówki:



najlepiej schodziły do niej winogrona, banany i slodkie pianki::)
Polecam, kosztowała 100zł, wszyscy byli zachwyceni. chodziła calą noc.

Agata1234 - Wto Lut 23, 2010 6:11 pm

monika_zyga napisał/a:
Agata1234, a ile placisz za fontanne? i ile czekolady i owocow jest?

Płacimy 1100 za dwie fontanny. Czekolady i dodatków jest do oporu bez ograniczeń, a o talerzyku nawet nie pomyślałam. Kurcze teraz nie wiem ja w ogóle mogłabym z nich zrezygnowac, ale mój K bardzo chce je mieć

[ Dodano: Wto Lut 23, 2010 6:12 pm ]
Cytat:
(chociaż nie mogłam teoretycznie odejść od fontanny

u nas też tak jest a pracownik zostaje do końca wesela

bazyl - Wto Lut 23, 2010 11:00 pm

no wygląda apetycznie :)
myślę że na prezencik dla wielbicielki czekolady będzie idealna :)
tylko czy da radę chodzić 24h... :P :P :wink:

reszka - Pon Mar 15, 2010 2:37 pm

super pomysł!
krufka - Pon Maj 31, 2010 10:50 pm

My myślimy o zakupie takiej własnej małej fontanny, podobnej do tej, co pokazała Malena, tylko podwójnej (z jednej strony leci jeden smak, a z drugiej inny) i postawienia jej gdzieś na stoliku jako taki dodatek. Rozważamy też taką małą fontannę alkoholową więc myślę, że mogłyby stać razem a po weselu i tak przydadzą się na jakieś imprezy..
Malena - Wto Cze 01, 2010 10:57 am

zakupienie jest dobrym pomysłem, może poszukamy takiej alkoholowej rzeczywiście:) czekoladowa działa długo, więc na pewno się sprawdzi:)
Agulek Belgia - Sro Paź 06, 2010 1:38 pm

Hej forumowiczki

Jesli macie swojego partnera z innej czesci Polski lub spoza Polski proponuje sie rozejrzec po lokalnym rynku slodyczy. Moj maz jest Belgiem i zakupilismy belgijskie czekoladki, z ktorych zrobilismy male prezenty dla gosci jak i czesc wylozylismy na slodkim stole przy ciastach. Czekoladki o roznych ksztaltach i smakach cieszyly sie duzym powodzeniemi bylo to tez cos innego. Uwazam ze takie slodycze moga byc alternatywa dla czekoladowej fontanny. Na pewno nikt sie nie ubrudzi i nie potrzebna jest do tego zadna osoba z obslugi.

Cola - Nie Sty 30, 2011 8:18 pm

Witam,

Myślę o wynajęciu fontanny czekoladowej na swoje wesele. Znalazłam fajną firmę PERFECT SERVICES. Za wynajem fontanny o wysokości 60cm trzeba zapłacić 550zł włącznie z czekoladą i jest ona na 90 osób natomiast koszt fontanny 80cm wynosi 670zł i jest ona na jest na 140 osób. Przybranie stołu + 50zł...Moje wesele będzie na ok 100 osób i mam dylemat, która zamówić. Co myślicie o cenach tej firmy?? Wypadało by wziąść tą mniejszą ale tamta druga robi super wrażenie... Pomocy :D :lol: :lol: :lol: :lol:

allbino - Nie Lut 20, 2011 4:30 am

Ja znalazłam taką fontannę jeszcze taniej za 300zł z podświetlanym podestem + cena czekolady. Firmia "figero" z Łodzi. fontanna ma wysokość 60cm, 4kg oryginalnej czekolady Callebaut = 160zł, razem wychodzi jakieś 460zł, firma dodatkowo wykonuje różne bajery jak "owocowe palmy" itp. ale to za dodatkową opłatą, Poszukaj w google "fontanna czekoladowa Łódź".
Justyss - Wto Wrz 06, 2011 11:49 am

U nas na weselu była fontanna czekoladowa wynajęta od firmy Figero. Wybraliśmy pakiet premium z obsługą i palmami owocowymi. Razem z gośćmi byliśmy pod dużym wrażeniem. Palmy wyglądały niesamowicie (poniżej zdjęcie pobrane ze strony firmowej). Czekolada pyszna, smak był mleczny, ale nie za słodki. Nawet mój dziadek, który nie jada słodyczy na codzień, spróbował i bardzo chwalił. Obsługująca pani-właścicielka przemiła i przeuprzejma. Wszystkie formalności (łącznie z umową) były załatwiane przez internet, więc dzięki temu zaoszczędziliśmy sporo czasu na spotkaniach. Z czystym sumieniem możemy polecić tę firmę :smile:

ewa.krzys - Wto Wrz 06, 2011 12:03 pm

Spodobała mi się oferta tej firmy :) i chyba namówię na pakiet mini PM, większy nie jest nam potrzebny raczej.
Malena - Pią Paź 07, 2011 12:44 pm

Nasza fontanna - na zdjęciu z dzieciakami zakochanymi w niej:) ale dorośli też chętnie podjadali:




[ Dodano: Pią Paź 07, 2011 12:44 pm ]
Justyss, ta palma wygląda świetnie!

gabi.kus - Pon Lis 28, 2011 5:39 pm

Ja miałam fontannę czekoladową u siebie i wszyscy byli zadowoleni (łasuchy i wszystkie dzieci w szczególności :lol: )
edit: usunięty fragment nie na temat - reklamowy

M4rcysi4 - Pią Sty 27, 2012 12:19 pm

No to ja podziękuję za fontannę:

Niezły syf, a talerzyki leżą obok...

Malwina_łódź - Pią Sty 27, 2012 1:02 pm

U szwagierki, też obrus dookoła był pozalewany czekoladą :)
Nie wyglądało to ładnie

Patrycja11 - Pią Sty 27, 2012 2:02 pm

U nas też była fontanna czekoladowa. My dopłaciliśmy do niej naszej dekoratorce, ale zabijcie mnie nie pamiętam ile. Chyba 600 zł ale sami kupowaliśmy owoce, paluszki i pianki do niej. Robiła furorę.
Malwina_łódź napisał/a:
Nie wyglądało to ładnie
u nas stolik i dekoracja zrobiona z materiału na którym stała fontanna również był pozalewany, może i ładnie to nie wygląda ale nie uniknie się takiej sytuacji, niestety. Dzieciaki nie zwracają na to uwagi, zresztą dorośli w większości również nie. Ale mimo wszystko była fajowa i pyyyycha :D
Malwina_łódź - Pią Sty 27, 2012 2:55 pm

No pycha była, szczególnie pianki na wykałaczkach i maczane w czeko :)
M4rcysi4 - Pią Sty 27, 2012 11:42 pm

No fajnie fajnie tylko przez pozalewany "obrusik" dziewczynka opierając się o niego właśnie sobie pobrudziła jasną sukienkę. Przez takie niespodzianki gość może mieć potem mniejszą radość z zabawy, bo będzie myślał o tym, że wygląda jak fleja :razz:
Każdy oczywiście robi wg swojego uznania, ja jednak pozostawię tę atrakcję na domówkę :wink:

paulinkaaMU - Pią Lut 24, 2012 10:48 pm

I nasza fontanna czekoladowa z dodatkami - moim zdaniem świetna sprawa, duża atrakcja na weselu, nie tylko dla najmłodszych, dużo owoców no i przepyszna czekolada :D !
U nas nie było żadnego bałaganu, nikt tez się nie ubrudził - a jak widać i PM spróbowała i suknia pozostała biała :razz:
Zdecydowanie polecam :D !




Gahanova - Sob Lut 25, 2012 3:09 pm

My sie nie zdecydujemy, za duzo u nas bedzie dzieci i mlodziezy. Nie bede ryzykowac. Poza tym wydaje mi sie jakos, ze strasznie duzo jedzenia bedzie i chyba wystarczy atrakcji. :P Podpytam jeszcze malzonka, ale poki co jestem na nie mimo ze to fajnie wyglada.
M4rcysi4 - Pon Mar 05, 2012 3:12 pm

Będąc na targach spróbowałam czekolady z bananem. Było to na prawdę smaczne choć czekolada ciut za słodka, ale może dałoby się to uzgodnić. Problem jednak wciąż widzę w rozlewaniu/kapaniu czekolady. Musiałam stosunkowo długo odczekać zanim przestanie z polanego banana kapać czekolada. Aby coś pobrudzić wcale nie trzeba być niezdarą, dlatego jestem pewna z braku tego typu atrakcji na weselu. Oczywiście co innego gdyby nie trzeba było za to płacić (lub było w coś wliczone), wtedy bym wzięła pomimo syfu :P
MadMar - Pon Mar 05, 2012 11:04 pm

Myślę że taka atrakcja sprawdza się na weselu, na którym są dzieci. A może nawet lepiej zainwestować w nią w poprawiny.
U nas nie będzie- raz, że nie ma dzieci, a dwa- nie jestem fanką takich atrakcji- klejące, brudzące, chociaż
M4rcysi4 napisał/a:
Oczywiście co innego gdyby nie trzeba było za to płacić (lub było w coś wliczone), wtedy bym wzięła pomimo syfu :P

choco83 - Czw Mar 15, 2012 10:06 pm

Fontanna czekoladowa sprawdza się nie tylko tam, gdzie są dzieci :) Dorośli też lubią sobie posmakować czekolady. Polecam wybierać opcję z obsługą, nie musicie się wtedy o nic martwić. Poza tym zwracajcie uwagę na to, jaką czekoladę firma Wam dostarcza. Najlepszą czekoladą jest Barry Callebaut. Jest bardzo smaczna, ma znakomity aromat, który rozchodzi się wkoło, zachęca ten zapach do spróbowania czekolady.Tak na marginesie sprawdzajcie, czy firma przywozi czekoladę w oryginalnych opakowaniach Barry Callebaut, niektóre firmy dostarczają czekoladę włoską i mówią, że to Barry Callebaut. Jeżeli macie jakieś pytania odnośnie fontann piszcie. Chętnię udzielę fachowej pomocy :)
Patrycja11 - Pią Mar 16, 2012 1:59 pm

MadMar napisał/a:
Myślę że taka atrakcja sprawdza się na weselu, na którym są dzieci.
nie zgadzam się z tą opinią.
U mnie na weselu nie było dzieci a i tak dorośli chętnie zjadali z niej pyszności... Na poprawinach były dzieciaczki i również zajadały pyszności.
MadMar napisał/a:
klejące, brudzące,
cóż... przede wszystkim pyszne :D
AgaNika - Wto Cze 12, 2012 6:08 pm

Ja początkowo chciałam mieć na swoim weselu fontannę czekoladową. Do momentu w którym bawiłam się na weselu w Casa de fiori gdzie taka fontanna była. Jakoś mi nie smakowała czekolada i chyba nie tylko mnie bo zauważyłam, że po weselu zostało mnóstwo owoców w kawałkach i wszystko poszło do kosza.
Fontanny nie mieliśmy i wcale nie żałujemy :)

kaledonia - Wto Sie 28, 2012 8:39 pm

U nas nie będzie fontanny- nie podoba nam się. Byliśmy na takim weselu w Kruszowie i nie rajcowało ani nas ani większość gości.
cotumka - Sro Sie 29, 2012 1:26 pm

ojjjj, a my marzymy o fontannie ;) ale obowiązkowo musi w niej być gorzka czekolada ;)
E-kwiaty - Pon Wrz 10, 2012 1:10 pm

Może często kształt tej fontanny odstrasza,ale tutaj na zdjęciu widzę,że nie jest tak źle. Fajna opcja dla dzieci,dla dorosłych na pewno też nowe doświadczenie. Poza tym są też fontanny alkoholowe,które również cieszą się nie małym powodzeniem.


Usunęłam reklamę. Moderatorka Asiek

Patrycja11 - Pon Wrz 10, 2012 1:23 pm

E-kwiaty napisał/a:
Poza tym są też fontanny alkoholowe,które również cieszą się nie małym powodzeniem.
i dodatkowo baaardzo cieszą oko, bo są przepiękne :)
Paolina - Nie Mar 03, 2013 10:54 pm

W 2008 :D na weselu kuzynki mój PM zakochał się w czekoladowej fontannie. Już wtedy stwierdził, że na naszym weselu też musi być fontanna... no i oczywiście będzie :razz:

Byłam na kilku weselach z fontanna. Zawsze cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno dzieci jak i dorosłych.

koniczynka84 - Sob Mar 09, 2013 10:58 am

podczas naszej TRZYNASTKOWEJ imprezy firma WEDDING STORY zaprezentuje nam swoją fontannę czekoladową wraz z przystawkami które można zamówić na swój ślub/wesele... zobaczymy jak smakuje :)
smileface - Nie Paź 26, 2014 1:36 pm

Czy ktoś ostatnio wynajmował fontanne na swoje wesele? Jak wrażenia?
Pani Misiowa - Sob Lis 01, 2014 8:03 am

Stół wokół fontanny zawsze wygląda brudno, ale sama fontanna jest super!
aldonka111 - Czw Sty 29, 2015 11:26 am

Ja fontanny bym do domu nie kupowała, ale na wesele uważam, że to strzał w dziesiątkę. Już mam zamówioną z czekoladerii, bo słyszałam, że są najlepsi.
Golderka - Czw Lut 05, 2015 4:32 pm

tylko raz byłam na weselu, na którym była fontanna z czekolady. Nie polecam. Wszystko dookoła było ubrudzone i panie z obsługi musiały cały czas chodzić i sprzątać. ie wyglądało to fajnie. Dzieci brudziły siebie nawzajem i wszystko dookoła.
dorotka0603 - Czw Maj 28, 2015 8:30 pm

Dziewczyny, a ja nie wiem, u nas sala może zaoferować fontannę z owocami za 500zł, ale ciągle rozmyślam, czy to dobry pomysł... nie chciałabym, żeby wszystko było zachlapane, ale z drugiej strony fajna atrakcja...
Sycylijka - Pon Cze 01, 2015 2:25 pm

dorotka0603 napisał/a:
nie chciałabym, żeby wszystko było zachlapane, ale z drugiej strony fajna atrakcja...


aż żałuję, że nie zrobiłam zdjęcia w ostatniego wesela w ubiegłą sobotę... cały "słodki stół" był okupywany przez dzieci i był zalany niemiłosiernie. Niestety ucierpiała również ściana, przy której stała fontanna :(

dorotka0603 - Pon Cze 01, 2015 4:23 pm

Sycylijka, no właśnie... nie chciałabym tego, ja byłam na weselu gdzie była tylko trójka dzieci i taka fontanna, miały po ok 10 lat i nie zachlapali ale jak taka "banda" dzieciaczkow tam by się zjawila to nie wiem czy by się się tak udało... chyba z tego zrezygnujemy..
Dorotka_ - Sro Cze 03, 2015 10:54 am

ja byłam na weselu, gdzie lekko upity wujek stwierdził że napije się prosto z fontanny... i tak spijał przez chwile, ta czekolada mu oblała pół twarzy, nieeeee jestem w stanie wymazać z pamięci obrazu ściekającej po wąsach czekolady...
Sycylijka - Sro Cze 03, 2015 4:58 pm

Dorotka_ napisał/a:
nieeeee jestem w stanie wymazać z pamięci obrazu ściekającej po wąsach czekolady...


hahahaha rozbawiłaś mnie do łez [smilie=122_new.gif] [smilie=122_new.gif] :graba:

kingalaskowska - Sro Sty 20, 2016 5:44 pm

Tylko, żeby nie było za słodkooo :) hehehe
pixie77 - Pią Lip 22, 2016 2:47 pm

Jak my organizowaliśmy swoje wesele (...), to tam w dodatkowych atrakcjach jest właśnie fontanna czekoladowa. I jest tyle smaków do wyboru, że nie mogliśmy się zdecydować ;d Zastanawialiśmy się nad karmelową, ale jednak padło na klasykę, i była czekolada mleczna :D Goście byli zachwyceni, szczególnie dzieciaki :D

usunięto fragment z reklamą sali. Dorotka_

wodniczkA - Nie Lis 27, 2016 10:04 pm

Fontanna super sprawa, szkoda ze nie miałam ;( Teraz na pewno bym sie zdecydowala
Muszka88 - Pon Lis 28, 2016 9:54 pm

Kurde narobiłyście mi ochoty na czekoladę! Pędzę migiem do kuchni :lol:
sreg - Czw Kwi 20, 2017 5:11 pm

Też uważam, że super sprawa ;) Nikt nie przejdzie obok czekolady obojętnie ;)
sienna_081 - Sro Maj 10, 2017 7:30 pm

Czekoladowa fontanna to super sprawa. Dzieciaki mają szczególnie dużo frajdy zanurzając w niej owoce. Co prawda trzeba wtedy bardzo uważać, żeby zaraz nie trzeba było zmieniać sukieneczki czy garniturku. W ogóle ja jestem zwolenniczką deserów na weselach. Również z tego co widziałam dużą popularnością cieszą się również desery lodowe. Polecam więc wybrać dobrą markę lodów (...) w różnych smakach, tak żeby wpasować się w zróżnicowany gust gości. Szczególnie jeśli wesele odbywa się w cieplejsze miesiące, taka ochłoda w postaci lodów spotka się z dużą aprobatą.usunęłam link. Dorotka_
kfr89 - Sro Maj 10, 2017 7:48 pm

My mamy do wyboru fontannę czekoladową lub pucharki lodowe dla gości, decydujemy się na to drugie. W lipcu przyda się coś dla ochłody, no i nikt nie będzie upaćkany czekoladą :-p obawiam się, że dzieci mogłyby pobrudzić nie tylko swoje rączki :-D
PatiM - Pon Lis 27, 2017 9:00 pm

u nas była i fontanna i lody, trzeba przynać ze to dobre rozwiązanie, kazdy z chęcią spróbował i jednego i drugiego. do tego czekoladowe atrakcje są fajne dla dzieci...
Staviori - Pią Gru 15, 2017 10:35 am

Miałem okazję widzieć coś takiego na paru weselach, na których byłem. Rozwiązanie bardzo fajne. Na pewno jest to jedna z ciekawszych atrakcji jakie można zrobić.

usunięto podpis z reklamą. Dorotka_

zuza343 - Sro Mar 07, 2018 11:45 am

Czy dekoratorki dysponują fontannami na wynajem ?gdzie tego szukac?
Hachiko - Sro Mar 07, 2018 11:29 pm

zuza343, zapytaj sali, czy dysponuja taka fontanna i jaki bylby tego koszt. A jak nie, to czasami sa ogloszenia uslugodawcow, co to wypozyczaja np. Fotobudke, ze maja tez w ofercie fontanne. Wpisz po prostu taka fontanne w google, bo watpie, zeby dekoratorki mogly cos takiego zapewnic.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group