Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Nauki przedmałżeńskie - Nauki w Parafii Najświętrzego Serca Jezusowego na Retkini

superbuzia - Wto Sty 08, 2008 5:05 pm
Temat postu: Nauki w Parafii Najświętrzego Serca Jezusowego na Retkini
Od 28 stycznia w Parafii Najświętrzego Serca Jezusowego na Retkini o godzinie 19:00 rozpoczną się Nauki przedmałżeńskie. My byliśmy zapisać się wczoraj. Może jest ktoś jeszcze chętny?
Exotic - Czw Sty 10, 2008 12:44 am

Superbuzia --> wiesz moze ile to trwa ipo ile godzin ? i to nie trzeba byc w tej parafii? i czy to kosztuje jesli tak to ile?
superbuzia - Czw Sty 10, 2008 1:19 am

szczerze mowiac to nie wiem ile godzi beda trwaly ale mysle ze 1h - 1h 30 min bo rozpoczynaja sie o 19:00.Zajec bedzie chyba okolo 10 ale nie jestem pewna - nie pytalismy Natomiast jesli chodzi o cene to pani w kancelari powiedziala ze do tej pory nauki byly za darmo ale jeszcze nie wie jak bedzie w tym roku
Exotic - Czw Sty 10, 2008 1:21 am

Aha dziekuje bardzo a jaka to dokladnie jest ulica bo jestesmy chetni ;) ?
superbuzia - Czw Sty 10, 2008 1:25 am

a jesli chodzi o parafie to ani ja ani moj M nie jestesmy z tej parafii (wybralismy te parafie poniewaz byla kiedys nasza- mielismy obydwoje tam chrzest i pierwsza komunie swieta) ale nie robia problemow jezeli nie jest sie z tej parafii

[ Dodano: Czw Sty 10, 2008 1:27 am ]
Parafia Najświętrzego Serca Jezusowego W Łodzi (Retkinia) ul. Retkińska 127 kancelaria jes czynna od 9:00- 11:00 i 15:00- 17:30 jesli dobze pamietam

iza77 - Pon Sty 28, 2008 3:14 pm

superbuzia napisał/a:
a jesli chodzi o parafie to ani ja ani moj M nie jestesmy z tej parafii (wybralismy te parafie poniewaz byla kiedys nasza- mielismy obydwoje tam chrzest i pierwsza komunie swieta) ale nie robia problemow jezeli nie jest sie z tej parafii

[ Dodano: Czw Sty 10, 2008 1:27 am ]
Parafia Najświętrzego Serca Jezusowego W Łodzi (Retkinia) ul. Retkińska 127 kancelaria jes czynna od 9:00- 11:00 i 15:00- 17:30 jesli dobze pamietam



Witam:-)

My z narzeczonym też należymy do innych parafii (?w. Rodziny i Eucharystii), a ślub bierzemy w Parafii Najświętszego Serca Jezusowego. Kobitka mowila, ze trzeba wplacic tylko 50 zl, wszystkie papiery trzeba przyniesc najwczesniej 3 m-ce przed slubem, a o tym, czy kurs cos kosztuje nic nie wspomniala.
Jesli pojdziecie z narzeczonym dzis na pierwsze zajecia z kursu, to daj znac jak bylo.
My sie jeszcze nie zdecydowalismy, bo myslimy nad kursami w innej parafii.
Nawet jesli sie zdecydujemy przyjsc do tej parafii, to nie wiem, czy nie bedzie juz za pozno, zeby sie zapisac, tym bardziej, ze dzis zaczynają sie juz nauki.
Czy wiesz moze ile spotkan mozna opuscic?
PS. a tak w ogole jestesmy sasiadkami i mieszkamy w bloku obok siebie:-)
jak chcesz to wejdz na nasza-klase i wpisz Iza Okła, to mnie poznasz:-)

pozdrawiam

superbuzia - Wto Sty 29, 2008 5:22 pm

Witaj Olu faktycznie :) jestesmy sasiadkami , bardzo sie ciesze ze mnie poznalas.
Bylismy wczoraj na naukach bedzie 7 spotkan - niestety trzeba byc na wszystkich (bo kurs mial miec 12 spotkan) 1 nieobecnosc to niezaliczenie kursu, wiec obawiam sie ze bedziecie mogli przystapic do kursu dopiero po wielkanocy :(

iza77 - Wto Sty 29, 2008 7:57 pm

superbuzia napisał/a:
Witaj Olu faktycznie :) jestesmy sasiadkami , bardzo sie ciesze ze mnie poznalas.
Bylismy wczoraj na naukach bedzie 7 spotkan - niestety trzeba byc na wszystkich (bo kurs mial miec 12 spotkan) 1 nieobecnosc to niezaliczenie kursu, wiec obawiam sie ze bedziecie mogli przystapic do kursu dopiero po wielkanocy :(



Witam Sasiadkę :)

To widzę, że sie pozmienialo, bo nam wczesniej kobitka w kancelarii mowila, ze bedzie 10 spotkan, ale wtedy nie mowila, ile razy mozna nie przyjsc.
No ale skoro mowisz, ze ostatecznie kurs jest krótszy i juz jedne zajecia przeszly nam kolo nosa, to zobaczymy, moze w koncu zapiszemy sie do tej parafii na kurs po Wielkanocy lub w miedzyczasie pojdziemy gdzies indziej.
a jakie sa Twoje wrazenia po pierwszym spotkaniu? kto je prowadzi-katecheta czy ksiadz?czy duzo jest par?

Pozdrawiam
Iza :)

lilijka - Wto Lis 17, 2009 10:01 am

Witajcie,
Czy jesteście może zorientowane, czy w tej parafii honorowane są nauki przedmałżeńskie ze szkoły średniej?

Pozdrawiam,
Lili

Agnieszka19 - Wto Lis 17, 2009 12:33 pm

Są honorowane :)
wisieneczka85 - Wto Lis 17, 2009 7:46 pm

tak są honorowane, mieliśmy te karteczki tyle, że my musieliśmy przyjść na 3 zajęcia z poradni rodzinnej, zajęcia te odbywały się w parafii i byliśmy na jeszcze jednych zajęciach z księdzem na temat samej liturgii:).
pawlaczka - Nie Lis 22, 2009 9:36 am

wisieneczka85 ile was kosztowały zajęcia w poradni?
akarolka - Pon Gru 07, 2009 12:51 pm

Witam,

A co jeżeli ktos nie ma świadectwa ukończenia religii ze szkoły średniej? Ja nie chodziłam na religię w liceum i teraz nie wiem jak to widzą w tym kościele. Nauki przedmałżeńskie planujemy z narzeczonym odbyć u dominikanów. Tam kurs trwa przez jeden weekend. Słyszalam, że jeżeli ktoś nie chodził na religię w ostatniej klasie szkoły średniej a nauki przedmałżeńskie odbywa w parafii Najświetrzego Serca Jezusowego to musi chodzić dłużej. Jak to jest jeżeli nauki będę miała z innego kościoła czy wtedy świadectwo ze szkoły średniej tez jest wymagane? Czy będę musiała chodzić jeszcze na jakieś dodatkowe spotkania?
Dziewczyny czy słyszałyście może jak to jest w tej parafii?
Ja już tych nauk nie ogarniam :(

wisieneczka85 - Sob Gru 12, 2009 9:06 pm

tzn. my mamy darmo bo to ta sama pani będzie przeprowadzała, co w kościele nam robiła te trzy spotkania, ona ma taka umowę z nasza parafia:) nie wiem co do innych
anett.k - Wto Maj 18, 2010 8:45 pm

Ja zaczełam tam nauki w tym roku w kwietniu. Aż 12 spotkań po 1,5h - ksiądz prowadzacy niesympatyczny, niby udaje wyluzowanego i zabawnego, ale tak na prawde stawia sie nad uczestnikami, zachowuje sie jakby cała reszta była maluczka a on wielki i prawy, traktuje nas jak debili, a juz pewne jest ze nienawidzi kobiet i obwinia płeć żeńską za wszystkie grzechy tego świata.
Wytrzymalismy 4 spotkania, po czym znajomy ksiadz zaoferował nam ze pomoże i sam załatwi nam nauki. Oczywiście skorzystamy. Poszlismy powiedzielismy ze wiecej nie pójdziemy. Fakt ze juz zapłaciliśmy, ale niech sobie ksiądz weźmie na ofiarę.
Jedno pocieszenie ze on w tej parafii jest już ostatni rok.
Jak ktos moze radzę szukac gdzie indziej. A juz na pewno krócej.
Pozdrawiam

sweet-angel - Wto Lis 02, 2010 10:55 am

anett.k napisał/a:
Ja zaczełam tam nauki w tym roku w kwietniu. Aż 12 spotkań po 1,5h - ksiądz prowadzacy niesympatyczny, niby udaje wyluzowanego i zabawnego, ale tak na prawde stawia sie nad uczestnikami, zachowuje sie jakby cała reszta była maluczka a on wielki i prawy, traktuje nas jak debili, a juz pewne jest ze nienawidzi kobiet i obwinia płeć żeńską za wszystkie grzechy tego świata.
Wytrzymalismy 4 spotkania, po czym znajomy ksiadz zaoferował nam ze pomoże i sam załatwi nam nauki. Oczywiście skorzystamy. Poszlismy powiedzielismy ze wiecej nie pójdziemy. Fakt ze juz zapłaciliśmy, ale niech sobie ksiądz weźmie na ofiarę.
Jedno pocieszenie ze on w tej parafii jest już ostatni rok.
Jak ktos moze radzę szukac gdzie indziej. A juz na pewno krócej.
Pozdrawiam


no to powiem Ci ze niezle mnie przestraszylas :? ja wlasnie wtym kosciele planuje slub i nauki.
Gdzie bys polecila odbyc nauki???

Pozdrawiam

PositiveAga - Sob Sty 29, 2011 12:08 am

mam taką informację że w dniu 31.01.2011 o godzinie 19:30 odbędzie się spotkanie i chyba zapisy na nauki

także jeśli ktoś szuka jakiś informacji to warto przyjść i się dowiedzieć

taja - Wto Cze 28, 2011 10:58 am

my skończyliśmy nauki własnie w tym kościele. prowadził je Ks. Andrzej.
generalnie nudno i długo, ale cóż... poza tym zimą było tam na prawdę zimnoooo...

onaaga - Sro Cze 29, 2011 12:46 pm

Czy ktoś może potwierdzić że kancelaria jest wciąż do 17:30 otwarta?
suzarek - Sro Cze 29, 2011 3:50 pm

onaaga napisał/a:
że kancelaria jest wciąż do 17:30 otwarta

To można sprawdzić na ich stronie internetowej

onaaga - Pią Lip 01, 2011 11:11 am

skoro znasz jej adres to milej by było gdybyś podała te godziny, bo taki wpis raczej zbyt pomocny nie był :-?
ale nie ma problemu - zadzwoniłam i tez się dowiedziałam :wink:

suzarek - Pią Lip 01, 2011 8:48 pm

Cytat:

skoro znasz jej adres to milej by było gdybyś podała te godziny, bo taki wpis raczej zbyt pomocny nie był

nie przesadzaj, od czego masz google

lysiutki - Pią Sty 13, 2012 9:48 am

Witam, mógłby mi ktoś powiedzieć w którym miejscu znajduje się kancelaria?
Klaudynka - Pią Sty 13, 2012 1:34 pm

Z lewej strony kościoła, odrębny budynek, gdzie wchodzi się po schodach. Powinieneś zauważyć - Jest tam też wywieszka czasu urzędowania.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group