Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Podróż poślubna - Dokąd jedziecie?

gosia - Sob Paź 11, 2003 10:42 pm

My pojechaliśmy do Zakopanego było super :D
Akacja - Sro Mar 03, 2004 10:36 pm
Temat postu: Dokąd jedziecie?
Hej forumowicze! Gdzie wybieracie się w podróż poślubną. Czy jest to Zakopane czy moze RPA? Jakie macie plany na wyjazd. Jeśli chodzi o mnie to chetnie ze wzgledu na pore slubu(zima) wybiore sie gdzies w cieple strony, ale jeszcze nie wiem gdzie konkretnie, może macie jakieś sugestie. Podzielcie sie swoimi planami podróży lub przeżyciami po. Pozdrawiam ciepltko :)
Edyta - Czw Mar 04, 2004 6:42 pm
Temat postu: Re: Gdzie jedziecie?
mnie w tej chwili jest ciężko określić co będę robiła w przyszłym roku!

być może zebrane pięniążki przeznaczymy na kupno czegoś dla siebie niż na podróż :wink:

Kati - Sob Mar 06, 2004 3:00 pm

Mnie się marzy podróż do Portugalii a Arkowi do Egiptu...hmmm mała rozbieżność, ale cooo tammm... zawsze możemy pojechać do Pcimia Dolnego. I tak będzie wspaniale
Edyta - Sob Mar 06, 2004 7:13 pm

uuuuuuu fajne plany

a czy możliwości również dobre??

gosia - Nie Mar 07, 2004 10:16 am

Jak sie dwoje ludzi bardzo kocha, to nie ma znaczenia gdzie pojadą w podróż poslubną
czy na Krete, czy nawet do Pcimia Dolnego :wink:

olenka - Nie Mar 07, 2004 12:37 pm

Zdecydowanie polecam Pcim Dolny. Zero atrakcji, mały wydatek. Nic i nikt nie bedzie przeszkadzac i kusic. Bedziecie tylo WY i tylko DLA SIEBIE.


A my sie chyba zdecydujemy na Ciechocinek i jakies "sanatorium" :) )

tweety - Wto Mar 09, 2004 7:04 pm

A my z R. zamierzamy jechać do Egiptu. Bardzo ale to bardzo uwielbiamy słońce i upały. Aż sie nie moge doczekac.
A co do Grecji to tez tam byliśmy. Ja osobiscie tym krajem jestem zauroczona. I chetnie tam pojade jeszcze raz.

Mi - Wto Mar 09, 2004 11:11 pm

Tweety ja byłam w Egipcie na wakacjach w 2003r. było super, każdemu polecam.
Przez tyle lat bycia razem zwiedziliśmy już trochę świata, dlatego w podróży poślubnej chciałabym wreście poleniuchować, a nie zwiedzać.

Mi - Pią Mar 12, 2004 10:30 pm

Teraz po tym wszystkim co się dzieje na świecie, to strach wyjechać gdziekolwiek za granicę.
Nikt nie wie co go może spotkać.

dagmara - Pią Mar 12, 2004 11:41 pm

Mi masz zupełnie racje. My byliśmy w naszej podróży jak były zamachy 11.września i całkiem serio oglądając to w TV byliśmy przekonani że to jakiś film.
tweety - Sob Mar 13, 2004 9:11 pm

Mi napisał/a:
Teraz po tym wszystkim co się dzieje na świecie, to strach wyjechać gdziekolwiek za granicę.
Nikt nie wie co go może spotkać.


Co ma byc to i tak bedzie. Gdybym miala sie zamartwiac ze walnie we mnie bomba albo cos w tym stylu (nie daj Boze) to bym wogole z domu nie wychodzila. Co ma byc to i tak bedzie....

Asiek - Sob Mar 13, 2004 9:39 pm

tweety napisał/a:
Co ma byc to i tak bedzie. Gdybym miala sie zamartwiac ze walnie we mnie bomba albo cos w tym stylu (nie daj Boze) to bym wogole z domu nie wychodzila. Co ma byc to i tak bedzie....

:brawa:

Kiwax - Wto Mar 16, 2004 3:56 pm

My jedziemy do Wilna:) Pierwotnie miał być Lwów, ale Ukrainę już dobrze znamy, więc pojedziemy sobie na Litwę.
Kati - Nie Mar 21, 2004 8:02 pm

No dooobra ja żartowałam z tym pcimiem hihih

U nas zależy na co wystarczy pieniążków. Będzie to albo Egipt, albo Chorwacja, albo Włochy. We Włoszech byłam już 7 razy ale kocham ten kraj... a moje Słonko nie było tam więc nie wiem czy sentyment nie zwycięży. Moźe Capri albo Costa Amalfitana - polecam :) :):)

A poważnie to odradzają nam Egipt chociaż jest tam super ze względu na to, że jest niebezpiecznie (hmmm a gdzie teraz jest...) Znalazłam natomiast fajną ofertę wyjazdu całkiem niedrogiego do Chorwacji i pewnie tam właśnie się udamy :)

kawas - Czw Maj 20, 2004 9:54 am

my prawdopodobnie pojedziemy do Francji, ale szczerze mówiąc ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła...
aniaza - Czw Maj 20, 2004 10:19 am

My początkowo mieliśmy jechać do Chorwacji, ale później zmieniliśmy decyzję i wybieramy się do Władysławowa. Zaliczka już zapłacona, a ja strasznie żałuję - moglismy jednak jechać do tej Chrowacji na jakąś śliczna wysepkę. Może za rok...ae chcemy zaraz po slubie zmajstrowac dzidziusia i chyba raczej nie uda nam sie wyjechac..
josephine - Czw Maj 20, 2004 10:51 pm

a my byśmy chcieli odwiedzić Indie... ale nie wiem, czy finanse na to pozwolą, jak nie to może Włochy? też mam sentyment, a mój luby jeszcze tam nie był...
Asia - Czw Maj 20, 2004 11:27 pm

My zaraz po slubie raczej nigdzie nie wyjedziemy, ponieważ bedzie to czas moich praktyk. Może uda nam się wyjechac w jakąś opóźnioną podóż poślubną :D
kawas - Pią Maj 21, 2004 9:28 am

josephine napisał/a:
a my byśmy chcieli odwiedzić Indie... ale nie wiem, czy finanse na to pozwolą, jak nie to może Włochy? też mam sentyment, a mój luby jeszcze tam nie był...


Indie to też nasze marzenie, ale niestety koszty wyjazdu, a zresztą pobytu też, są niestety obłędne. Szkoda nam trochę wydać od razu tyle pieniędzy, tym bardziej, że mamy remont mieszkania do dokończenia. :cry:

lesia - Pon Maj 24, 2004 12:37 pm

aniaza napisał/a:
My początkowo mieliśmy jechać do Chorwacji, ale później zmieniliśmy decyzję i wybieramy się do Władysławowa. Zaliczka już zapłacona, a ja strasznie żałuję - moglismy jednak jechać do tej Chrowacji na jakąś śliczna wysepkę. Może za rok...ae chcemy zaraz po slubie zmajstrowac dzidziusia i chyba raczej nie uda nam sie wyjechac..


To tak jak u nas , tez jedziemy nad Baltyk , do Karwi (www.wczasy-paulina.pl) na 10 dni , niestety zdecydowala cena, ale napewno bedzie fajnie :D

becia - Czw Cze 17, 2004 7:17 pm

A ja ide zaraz do pracy po weselu, bo niestety pracuje w hutrowni książek a wrzesień to najgoretszy okres w tej branzy. Tak więc podróż poslubna poczeka chyba do przyszłego roku
:cry:



ślubuję 25.09.2004r

Magdzia - Czw Cze 17, 2004 11:40 pm

kawas napisał/a:
josephine napisał/a:
a my byśmy chcieli odwiedzić Indie... ale nie wiem, czy finanse na to pozwolą, jak nie to może Włochy? też mam sentyment, a mój luby jeszcze tam nie był...


Indie to też nasze marzenie, ale niestety koszty wyjazdu, a zresztą pobytu też, są niestety obłędne. Szkoda nam trochę wydać od razu tyle pieniędzy, tym bardziej, że mamy remont mieszkania do dokończenia. :cry:



Koszty pobytu sa znikome, najwiecej wydasz na dojazd a raczej dolot do Indii, potem to juz hulaj dusza :mrgreen: Jakby co to wszelkich informacji moge udzielic. No i nie polecam jako podroz poslubna. To nie Europa z wszelkimi luksusami typu papier toaletowy :wink: , tylko naprawde INNA kultura i mentalnosc. Ale Indie kocham prawie tak bardzo jak meza.

SaraLee - Pon Cze 21, 2004 2:08 pm

kawas napisał/a:
my prawdopodobnie pojedziemy do Francji, ale szczerze mówiąc ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła...

No proszę! Ta sama data ślubu i te same plany :) My też wybieramy się do Francji, bez żadnych konkretnych planów, przed siebie po prostu :) Bardzo chciałabym dojechać aż do Atlantyku, mam nadzieję, że coś wyjdzie z moich planów...

scorpionka - Czw Sie 05, 2004 8:56 am

My wybieramy sie do Tunezji. Chociaz ja wolalabym egipt, albo Grecje. Uwielbiam zwiedzac. lezenie plackiem mnie nudzi i zupelnie tego nie lubie. Ale wszystko zalezy do slubnych "prezentow". w dodatku mozemy pojechac tylko na tydz, bo zaraz mi sie szkola we wrzesniu zaczyna.
Slub 04.09.04

Joasia - Sob Sie 07, 2004 7:07 pm

Ja pojade z moim T. do Niemiec, on musi wracac do pracy a ja bede miala jeszcze ponad tydzien wolnego, wiec aby byc jak najdluzej razem pojade z nim, ale znalazł dla nas fajne mieszkanko z basenem, wiec chociaz troche luksusu w tej niby podróży poślubnej :)
Moim marzeniem był wyjazd do Egiptu, ale po powrocie mojej koleżanki i jej opowieściach chyba się nie zdecyduje :( Nie za dobrze się tam dzieje.

Magdzia - Sob Sie 07, 2004 10:22 pm

Joasia napisał/a:
Moim marzeniem był wyjazd do Egiptu, ale po powrocie mojej koleżanki i jej opowieściach chyba się nie zdecyduje :( Nie za dobrze się tam dzieje.


Joasiu, na co narzekala twoja kolezanka?

Akacja - Sob Sie 07, 2004 11:45 pm

Joasiu napisz prosze co mówiła kolezanka bo my zastanawiamy sie nad egiptem?? Pozdrawiam
Joasia - Wto Sie 10, 2004 3:41 pm

Mowila, ze jest strasznie brudno i niebezpiecznie, bo na kazdym kroku mieszkancy zaczepiaja turystow i to bardzo nachalnie, ze wypadałoby chodzic z ochroną. Jadac autokarem, przed i za jedzie samochod z ochrona. Strajki i rozruby to normalna sytuacja nie wiem czy taka jest prawda tak tylko slyszalam, ale chyba nie mialaby powodu zeby kłamac. Teraz w sierpniu jedzie tam jeszcze jedna koleżanka z pracy, wiec bede miała informacje jeszcze od niej to napisze jakie były jej relacje.
Kati - Wto Sie 10, 2004 3:45 pm

lepiej odpuścić
Magdzia - Wto Sie 10, 2004 3:56 pm

Wlasnie wrocila z Egiptu moja kolezanka z mezem. Sa zachwyceni, jedyne co jej sie nie podobalo to chude konie (mamy tego samego bzika :lol: ). Nic nie wspominala o koniecznosci ochrony, wielkim niebezpieczenstwie. Nie sadze zeby tez tak bylo, ten kraj utrzymuje sie z turystyki. A ze tubylcy zaczepiaja, no coz tak jest w wiekszosci krajach, chca nam cos sprzedac, zaoferowac itp.
Joasia - Wto Sie 10, 2004 4:08 pm

Właśnie takie były moje wyobrażenia o Egipcie i strasznie chcialam jechac na te wielbłądy :) wiec moze lepiej pojechac i samemu sie przekonać. To chyba zaryzykuje.
pipi - Pią Sie 13, 2004 10:12 am

Chciałam się pochwalić, że w podróż poślubną jedziemy z mężem właśnie do Egiptu :mrgreen:
W ostatnim czasie kiedy forum nie działało - przeczytałam sporo informacji o Egipcie w internecie - wiem czego się spodziewać i już się nie boję :wink:

scorpionka - Pon Sie 16, 2004 12:44 pm

Juz zdecydowalismy. jedziemy do Tunezji do miejscowosci Hammamet-Yasmine, z biura podrozy Kopernik.
Cena za tydz za dwie osoby w hotelu 4* - 3000 zl.

Agata - Czw Wrz 02, 2004 4:57 pm

:D już mamy zarezerwowaną "podróż poślubną" (tak zaznaczono na zleceniu!!). Jedziemy do Turcji na Lagunę. Mamy wybrany śliczny, mały hotelik z widokiem na morze. Opis hoteliku wygląda tak "idealne miejsce dla emerytów i zakochanych" :lol: . Pewnie chodzi im o klimat i spokój jaki tam panuje (przynajmnie mam taką nadzieję), a nie o to, że nic się tam nie dzieje (bo emerytów rozrywki nie interesują, a zakochani cały dzień spędzają w pokoju :oops: ). Zakochana po uszy jestem, ale zamierzamy zwiedzać, wybieramy się na spływ pontonem, rejs po wyspach. Wypożyczymy także samochodzik, żeby pojeździć samemu po okolicy. Szkoda, że to tylko 7 dni :( .
Anion - Pią Wrz 03, 2004 12:28 am

Trudno coś planować na rok naprzód. Myśleliśmy o jakiejś podróży poślubnej, ale... po podliczeniu ogólnych kosztów ślubu i wesela doszliśmy do wniosku że może w przyszłym roku. :( Ale myslimy żeby na weekend skoczyć do Zakopanego do tego samego pokoju, w którym sie zaręczyliśmy. Chyba dobry pomysł, nie sądzicie???
Agata - Pią Wrz 03, 2004 10:25 am

A ja jadę tu http://www.turkuaz-guide.net/index.html?aygul/
just_Kate - Wto Wrz 07, 2004 12:47 am

Anion napisał/a:
Ale myslimy żeby na weekend skoczyć do Zakopanego do tego samego pokoju, w którym sie zaręczyliśmy. Chyba dobry pomysł, nie sądzicie???


Bardzo romantyczny pomysł, popieram :D


I jeszcze do Agaty - jak już wrócicie z tego raju, to ja proszę o relację, rzeczywiście wygląda jak bajka :)

Agata - Wto Wrz 07, 2004 10:35 am

Just_Kate oczywiście, że zdam relację i mam nadzieję, że foldery nie kłamią :)
Ania - Czw Wrz 09, 2004 1:39 pm

A ja własnie przeglądam ofery last minute i nie moge się zdecydować, gdzie będzie ciepło w połowie października? Moimi faworytami jest Gran Canaria, Rodos albo Tunezja, oczywiście ostatecznie będzie decydować cena. Myślę że w przyszłym tygodniu już się plany skonkretyzują. Nie mogę się doczekać tego wyjazdu, od 3 lat nie mieliśmy pożądnego urlopu.
Magdzia - Czw Wrz 09, 2004 1:50 pm

Wlasnie zarezerwowalismy bilety :mrgreen: Dopiero na grudzien, ale chociaz bede miala okazje sie dogrzac. Lecimy na dwa tygodnie do ZEA i spedzimy je tylko na leniuchowaniu.
pipi - Czw Wrz 09, 2004 1:57 pm

Magdziu wybacz mi moją ignorancję, a gdzie jest ZEA? :roll:
Magdzia - Czw Wrz 09, 2004 2:16 pm

ZEA to państwo w południowo-zachodniej Azji, na Półwyspie Arabskim, nad Zatoką Perską i Omańską. Graniczy na północnym wschodzie i wschodzie z Omanem, na południu z Arabią Saudyjską, na północnym zachodzie z Katarem. My lecimy dokladnie do Dubaju, ale moze zahaczymy tez o inne emiraty.
Agni - Czw Wrz 09, 2004 2:25 pm

Magdzia: fajowo :)

A my jeszcze nie planujemy - bo to bedzie pewnie w przyszłe wakacje dopiero. No chyba że w weekend majowy zrobimy sobię właśnie jakąś krótka podróż :) Na razie sprawdzamy kursy na Bornholm (razem z rowerami :) )

Sisi - Czw Wrz 09, 2004 2:32 pm

Zjednoczone Emiraty Arabskie - 8) chyba łatwiej wpaść o co chodzi. :wink:
pipi - Czw Wrz 09, 2004 2:34 pm

Sisi napisał/a:
Zjednoczone Emiraty Arabskie - 8) chyba łatwiej wpaść o co chodzi. :wink:

:lol: Sisi masz rację :oops: , że też na to nie wpadłam :D

Sisi - Czw Wrz 09, 2004 2:37 pm

pipi napisał/a:
Sisi napisał/a:
Zjednoczone Emiraty Arabskie - 8) chyba łatwiej wpaść o co chodzi. :wink:

:lol: Sisi masz rację :oops: , że też na to nie wpadłam :D

Nie martw się. Wpadłam na to dopiero, gdy Magdzia podała lokalizację. Nawet wrzuciłam w google hasło: ZEA :lol: :lol: :lol: .

Magdzia - Czw Wrz 09, 2004 2:43 pm

Sorki dziewczynki, ale tak bylo krocej i jakos tak nie chcialam wyskakiwac z oficjalna nazwa. Wiele osob nie ma pojecia o tym panstwie i niektorym sie zle kojarzy zupelnie nieslusznie. A ja zawsze chcialam tam pojechac i zobaczyc piekne araby tzn konie czystej krwi arabskiej, slynne gonitwy i rajdy konne.
Sisi - Czw Wrz 09, 2004 2:48 pm

Nie ma sprawy. Emiraty to piękny, nowoczesny kraj. Na pewno będziesz wspominać tą podróż jeszcze długo. Nie byłam tam niestety osobiście, ale moja znajoma pracuje tam od kilku lat i jest zakochana w tym państwie.
Ania - Pią Wrz 10, 2004 10:26 am

Wczoraj byliśmy w biurze podróży i na 99% zdecydowaliśmy się na Tunezję, czy któś był w tunezji w październiku i może mi coś więcej powiedzieć o pogodzie.
Ania - Pią Wrz 10, 2004 12:21 pm

Klamka zapadła, rezerwacja dokonana jedziemy na 2 tygodnie do Tunezji :lol:
Ewela - Pią Wrz 10, 2004 3:14 pm

My także planujemy Tunezję,ale w naszym przypadku to jeszcze bardzo dużo czasu....
Z niecierpliwością czekam na szczegółową relację :)

Ania - Pon Wrz 13, 2004 2:55 pm

Ja juz się nie mogę doczekać tego wyjazdu, a dzisiaj to mam wielkie szczęście bo obiżyli cene o 400zł, więc będziemy mogli wykupić sobie jeszcze na miejscu jakąś wycieczkę krajoznawczą :lol:
Ewela - Pon Wrz 13, 2004 4:34 pm

Aniu z jakiego biura jedziecie?
Ania - Pon Wrz 13, 2004 4:43 pm

Scan Holiday, bardzo gorąco polecem.
Ewela - Pon Wrz 13, 2004 4:46 pm

Dzięki,czy mogłabyś przesłac mi na priv jakieś szczegóły wycieczki?
Agata - Pon Paź 11, 2004 3:59 pm

Nasz tydzień midowy był cudowny. Polecam Turcję i okolice w których byliśmy. Link do hoteliku podałam wcześniej. Widok z okna niesamowity, na całą lagunę i góry. Miejscowość maleńka choć pełna restauracji i barów. Plaża prawie pusta, co dziesiąty leżak zajęty. Choć na plaży spędziliśmy tylko jedno popołudnie, my raczej z tych co to nie usiedzą ani chwilki... tak więc byliśmy na rejsie, na rafftingu (spływ pontonem po górskiej rzecze), na jeep saffari, skoczyliśmy z paralotni, wypożyczyliśmy motor i zwiedziliśmy góry. Każdego dnia coś. Dosyć intensywnie, ale ile wrażeń. I zawsze niezapomnianie widoki (okolica w której byliśmy jest już parkiem krajobrazowym gdzie zabropnione jest min. budowanie wysokich hoteli jak na Riwierze Tureckiej ... ), góry wyrastające prosto z morza i zieleń. Pięknie było...
just_Kate - Nie Paź 17, 2004 1:47 pm

Agatko, cieszę się, że ten cudowny widoczek nie okazał się jedynie chwytem reklamowym. Bedzie można się tą ofertą poważnie zainteresować :D I to co robiliście na miejscu również by mi bardzo odpowiadało, ja też nie z tych co się lubią na plaży grzać :lol:
thiti - Pon Paź 18, 2004 1:32 am

my byliśmy w Egipcie dwa lata temu
byliśmy baardzo zadowoleni i zdecydowanie polecamy
dla osób jeszcze zastanawiających się poniżej zalety i wady wyjazdu:

plusy:
tani wyjazd (ceny do tej pory w sumie prawie wcale się nie zmieniły)
super plaże, choć żwirowe
super woda, rafy- rewelacja dla miłośników nurkowania
świetne warunki hotelowe, ekstra jedzenie
cudowne miejsca do zwiedzania
hotel jest oazą spokoju i bezpieczeństwa

minusy:
wszędzie policja turystyczna z karabinami (niby to kwestia bezpieczeństwa ale budzi lęk mimo wszystko)- z czasem przywykliśmy do ich widoku
brud i syf poza hotelem, wszędzie leżą śmieci, szczególnie lubią je trzymać na dachach własnych domów i przydomowych ogródkach(!)-widać to głównie w Kairze
inna kultura ludzi, nachalni, często bezczelni,ogólnie męczący (ale tacy po prostu są)

spędzając czas na terenie hotelu minusów więc nie praktycznie brak

zwiedzaliśmy sporo a i tak uważam (pomimo powyższych wad) wyjazd za bardzo udany
faktem jest, że teraz nie jest bezpiecznie, ale bardziej obawiałabym się problemów z biurem podróży niż działań wojennych i zmachów na terenie Egiptu
oni żyją z turystyki i nie mogą sobie pozwolić na jakiekolwiek incydenty które spowodują odpływ turystów, stąd ta nieszczęsna policja turystyczna na każdym kroku (miejscowi boją się jej jak ognia :)

jeśli macie jakieś pytania to służę informacjami :)

pzdr i gorąco polecam
Thiti

ps. niewykluczone że wybierzemy się ponownie właśnie w podróż poślubną
tyle że raczej w inne miejsce, czyli na płw. Synaj

pipi - Pon Paź 18, 2004 10:59 am

Jeśli chodzi o Egipt to ja właśnie świeżo wróciłam 7 dni pobyt na półwyspie Synaj i 7 dni zwiedzanie.
Ale pewnie po ostatnich zamachach nikt się nie zdecyduje na wyjazd w te rejony. :evil:

Magdzia - Pon Paź 18, 2004 5:33 pm

pipi napisał/a:
Jeśli chodzi o Egipt to ja właśnie świeżo wróciłam 7 dni pobyt na półwyspie Synaj i 7 dni zwiedzanie.
Ale pewnie po ostatnich zamachach nikt się nie zdecyduje na wyjazd w te rejony. :evil:


I jak bylo Pipi, zadowolona jestes?

pipi - Pon Paź 18, 2004 6:10 pm

Ogólnie jestem zadowolona.

Część poświęcona zwiedzaniu była bardzo intensywna, a i tak nie udało mi się zobaczyć od A-Z wszystkiego tak jak sobie wymyśliłam. Dodatkowo oglądanie zabytków utrudniają masy turystów, ale szczęśliwie nie wszędzie te masy docierają.

Nigdy po tak intensywnym zwiedzaniu nie czułam takiego niedosytu - ja myślę że rok to mało, żeby Egipt jako tako ogarnąć.

I moja pierwsza myśl po powrocie do Łodzi i spacerze z Fabrycznego do domu o 12 w południe- "To miasto wygląda jakby spało albo wszyscy się spakowali i gdzieś wyjechali" (to o ciszy jaka tu panuje).

Część pobytowa to klasyczne nudy: pływanie w basenie na przemian z pływaniem w morzu i oglądaniem kolorowego świata pod spodem. Bardzo fajne rybki ;) .

thiti - Sob Sty 29, 2005 8:43 pm

a my może na Dominikanę sobie polecimy... :roll:
joa - Nie Sty 30, 2005 11:13 am

Nie bylam na Dominikanie, ale znajomy był, w podrózy poslubnej zreszta.Wrazenia -takie jak wyzej opisywany Egipt. Moze lepiej Mauritius? Szczerze polecam, ale to nie Ibiza i nie ma barow/dyskotek/restauracji w liczbie 100/m2 :) ) Ale jezeli ktos chce naprawde odpoczac z dala od Europy, w innym klimacie -to goraco polecam /zimą oczywiscie, bo wtedy tam jest lato ;) )/Trzeba czatowac na promocje w British Airways i leciec samemu a nie przez biuro-duzo duzo taniej .
Polecam

thiti - Nie Sty 30, 2005 11:43 am

my już mamy zrobioną rezerwację na Dominikanę ale nie wpłaciliśmy jeszcze zaliczki
natomiast niestety właśnie teraz dopiero doszły mnie słuchy, że to rejon nawiedzany przez huragany :(
przyznam, że mocno się zaniepokoiłam i naszły mnie wątpliwości czy dobrze zrobiliśmy
wcześniej wybraliśmy Sri Lankę i Malediwy i wszyscy wiedzą co tam się stało...
kurczę, mam dylemat...
możecie coś doradzić??

Thiti

joa - Nie Sty 30, 2005 8:52 pm

Thiti,
Na Mauritiusie tez przelatuje cyklon.
Mozna wejsc na strone internetowa i oni tam pisza, czy zagrozenie nadchodzi czy nie-ale ten cyklon to nie tsunami, wieje po prostu i codzienie pada.Co nie przeszkadza, zeby bylo 28 stopni :)
Ale tak szczerze, to ja sie tego cyklonu balam-na szczescie ominąl Mauritius i polecial na Madagaskar....I pozbawił 50 tysiecy ludzi domow.Nie wiem tylko jakich domow? Z trzciny i palmy?Ale mimo wszystko.
No ale ...w Paryzu tez zdarza sie okropna pogada...

thiti - Wto Lut 01, 2005 12:13 am

dzięki za słowa otuchy, podjęliśmy decyzję po dłuuuuuugich przemyśleniach
przejrzałam dziesiątki innych ofert ale albo nie było terminu który by nam pasował,
albo nam się nie podobało, albo cena była zbyt wysoka
dlatego postanowiliśmy ostatecznie, że wytrwamy przy pierwotnie podjętej decyzji
czytałam dzisiaj całe mnóstwo opinii na temat hotelu który wybraliśmy i samego miejsca
okazały się bardzo pochlebne w porównaniu do miejsca na które chcieliśmy się zamienić
niby z katalogu wyglądało zupełnie odwrotnie a tu masz! :)

opium - Wto Lut 01, 2005 11:10 pm

My na razie wstępnie obstawiamy GRECJ?
joa - Sro Lut 02, 2005 8:18 am

A my chyba nie bedziemy mieli pieniedzy, ale wypadałoby gdzies poleciec /moj narzeczony dzieki mnie w te wakacje pierwszy raz podrozował samolotem i bardzo mu sie spodobało i teraz chce tylko latac !/.
Moze do Paryza na pare dni-teraz sa takie weekendy w Paryzy/Londynie/Rzymie i mozna je przedłuzyc...Moze to...

Ewela - Sro Lut 02, 2005 8:31 am

My myślimy o Egipcie lub Tunezji, ale to jeszcze dużo czasu.
joa - Sob Lut 05, 2005 5:52 pm

A moze ktos ma jakies namiary /świeże/ na niedrogi nocleg w Paryzu?
Ale zadna Formula 1, bo jesli polece samolotem, to nie mam jak dostawac sie do hotelu przy autostradzie :(
Czy ktos słyszał cos o hoteliku PANu? Czy ktos ma namiar?

niqs - Czw Mar 31, 2005 3:10 pm

polecam Czarnogore :)

przepiekne widoki jak dla mnie ladniejsze niz w chorwacji a dwa razy taniej

zobaczcie zdjecia z naszej wyprawy www.montenegro.galeria.net.pl

Kati - Czw Mar 31, 2005 4:57 pm

Myślałam o tym :)
A jakie biuro? Czy może indywidualnie 8)

[ Dodano: Czw Mar 31, 05 17:04 ]
obejrzałam i widzę ż autkiem sami byliście :graba:

fajne zdjęcia :mrgreen:

niqs - Czw Mar 31, 2005 9:33 pm

tak autkiem bylismy

ogladalismy propozycje biur ale niestety wszystkie mialy tylko zatoke kotorksa w ofercie
a tam owszem ladnie jest ale .....

Basia - Sro Kwi 06, 2005 8:10 pm

Sluchajcie, potrzebuje rady... Pierwotnie to mialy byc Malediwy, jednak kupilismy autko i zostalo nam juz niewiele na wyprawy. Moglibysmy sie ewentualnie skusic na jakas malo egzotyczna podroz, ale... To ale to pomysl, ktory sie wzial nie-wiadomo-skad. Otoz jedziemy w podroz poslubna z rodzicami - pakujemy sie w dwa samochody (rodzice jedni i drudzy w jeden, my w drugi) i wyruszamy w podroz po Polsce, prawdopodobnie na poludniowy wschod, z meta w Bieszczadach. Rodzice ciesza sie jak dzieci, bo mieszkamy daleko od nich i widujemy sie co kilka miesiecy. Poza tym - rodzice M. i moi przepadaja za soba i nigdy nie moga sie nagadac. Wlasciwie to sie bardziej dobrali niz my sami... :D Generalni pomysl mi sie podoba, bedziemy wysiadywac w knajpkach i nacieszymy sie polska przyroda. Tylko czy nie bede tego potem zalowac? Tego ze nie mialam takiej tradycyjnej podrozy, z hotelem, butelka szampana i spacerami po plazy?
Jak myslicie?

pipi - Czw Kwi 07, 2005 9:12 am

Nie będziesz żałować, bo jak będzie Ci tego brakować, to nic nie będzie stało na przeszkodzie aby to nadrobić w innym terminie :wink:
kryszka - Sob Kwi 09, 2005 9:15 am

Basia napisał/a:
Tylko czy nie bede tego potem zalowac? Tego ze nie mialam takiej tradycyjnej podrozy, z hotelem, butelka szampana i spacerami po plazy?
Jak myslicie?

Eeee tam... My nie wyjechaliśmy nigdzie po ślubie, nawet w to lato prawdopodobnie nigdzie nie pojedziemy (finanse) i w ogóle nie żałujemy. :D
A wy sobie pojedziecie w super podróż (zazdroszczę :wink: ), będziecie mieli przy sobie bliskich, których tak rzadko widujecie - żyć nie umierać. :mrgreen: A szampana i spacery da się chyba załatwić? :wink:

Ale ja w ogóle uważam że przywiązywanie dużej wagi do podróży poślubnej jest wyolbrzymiane. :wink:

Jola - Sro Kwi 13, 2005 3:09 pm

My prawdopodobnie polecimy do Tunezji, bo egzotycznie, ciepło, można pozwiedzać i krótko sie leci :D Na żadne Dominikany i inne bym nie poleciała bo bym dostała palpitacji serca zanim bym tam doleciała. :30: I tak się boję, że nam podstawią jakąś awionetkę na Okęciu :graba: (lecimy w drugiej połowie października).
beciak - Pią Kwi 15, 2005 2:46 pm

na Tunezje to troche chyba pózno
my bylismy od 5-17 i byl juz bardzo krotki dzień :(
ale za to dluzsze noce :)

super bylo - tunezja jest przepiekna
warto wybrac sie na dwudniowa wycieczke na sahare :mrgreen: nie zapomniane przezycia

gregory - Nie Kwi 17, 2005 11:48 pm

Joasia napisał/a:
Mowila, ze jest strasznie brudno i niebezpiecznie, bo na kazdym kroku mieszkancy zaczepiaja turystow i to bardzo nachalnie, ze wypadałoby chodzic z ochroną. Jadac autokarem, przed i za jedzie samochod z ochrona. Strajki i rozruby to normalna sytuacja nie wiem czy taka jest prawda tak tylko slyszalam, ale chyba nie mialaby powodu zeby kłamac. Teraz w sierpniu jedzie tam jeszcze jedna koleżanka z pracy, wiec bede miała informacje jeszcze od niej to napisze jakie były jej relacje.


Byłam w Egipcie 2 razy i za każdym razem było super. Rzeczywiście tubylcy zaczepiają, zwłaszcza sprzedawcy, ale należy to do ich kultury. Są przy tym naprawdę mili, ja osobiście nie spotkałam się z ****. Polecam przeczytanie przewodników o krajach, do których jedziecie, w nich są opisane plusy i minusy pobytu w każdym kraju. Ja sporo podróżuję i po przeczytaniu przewodnika przed wyjazdem, nigdy nie byłam rozczarowana pobytem. W każdym kraju zwłaszcza poza Europą, jest zupełnie inna kultura i zachowania, które mogą nas razić wynikają raczej z kultury danego kraju, a nie braku kultury ludzi tam żyjących. A- ha brud w południowych krajach też niestety należy do ich kultury. Ja Egipt bardzo polecam. A jeszcze bardziej Dominikanę, zwłaszcza, że ceny w tej chwili są najniższe od 3 lat. Gdzieś wyżej wyczytałam, że ktoś ma podobne zdanie jak o Egipcie... Chyba należy do malkontentów i nie lubi szczęśliwych, uśmiechniętych, pięknych ludzi, ślicznych widoków, palm na plaży, merengi i salsy. Byłam również 2 razy tam i byłam zachwycona. I mało tego, czekam, aż mój brzdąc trochę od ziemii odrośnie żeby tam jeszcze wrócić... Nigdzie tak nie dbają o turystów jak na Dominikanie i nie wynika to z chęci zarobienia, ale z ich czystej przyjemności. Nie będę rozwijać tematu, bo mogłabym tak godzinami, godzinami, godzinami....

Basia - Pią Maj 27, 2005 10:55 am

Sluchajcie, mala zmiana planow w moim przypadku: udalo nam sie dostac troche dluzszy urlop, ale przed slubem, a nie po, jak chcielismy:-) Nie ma jednak tego zlego - wykupilismy sobie przed slubem wycieczke na Krete. Plusy tego wyjazdu - bedziemy wypoczeci i ladnie opaleni na slub, minusy - nie dopilnujemy przygotowan. Ale 2 siostry i 2 mamy kazaly nam jechac i nie ogladac sie na nic. Moja osobista siostra zajmie sie wszystkim, co najwazniejsze, a ufam jej bezgranicznie... A po slubie - tak jak pisalam - wyjazd z rodzicami.
pipi - Pon Maj 30, 2005 12:07 pm

Basiu to świetnie, Kreta jak dla mnie to prawie raj :mrgreen:
gosiaczek - Pon Maj 30, 2005 11:17 pm

Dziś zaklepalismy Rodos. Nie było łatwo uwspólnić wymagania, ale mam nadzieję, że ten kierunek trafiony :)
megi - Pon Maj 30, 2005 11:21 pm

rodzice moi byli zadowoleni bardzo....... powodzenia! :wink:
gambi - Pon Maj 30, 2005 11:53 pm

My planujemy wyjazd na Gran Canarie. miejsce wybrało moje kochanie i musze przyznac, ze wspaniale trafil w moje marzenia :D
Takie wakacje marza mi sie od lat.... , a do tego bedziemy na nich juz jako małżeństwo :lol: :lol:

Kot - Wto Maj 31, 2005 10:16 am

ale wam zazdroszczę :mrgreen:
megi - Wto Maj 31, 2005 10:49 am

nie zazdrość tylko rezerwuj tez wycieczke hehehehe :wink: i w droge!
Dotka - Wto Maj 31, 2005 12:50 pm

Megi a po slubie Ty i Twój Mąż gdzie się wybieracie?
Kasiawka - Wto Maj 31, 2005 1:04 pm

A my po slubie bezpośrednio chyba nigdzie, ale do października wiele czasu moze sie jeszcze cos zmieni. Mam ogólnie obiecana wycieczkę do Włoch, albo do Słowenii :mrgreen:
megi - Wto Maj 31, 2005 11:24 pm

hm jeszcze nie wiemy , moze do pracy do holandii hehehe :)
opium - Sro Cze 01, 2005 8:45 pm

Zaproponujcie coś uroczego na 2-dniowy wypad w Polsce???
Ladne pokoiki... jakies romantyczne miejsce.
Wszystko jedno czy północ, czy południe, czy wschód czy zachód.

Dotka - Sro Cze 01, 2005 9:42 pm

opium proponuję wyjazd niedaleko Bełchatowa, osrodek nazywa się Wawrzkowizna. Naprawdę jest tam ładnie i przyjemnie. Jest tam hotel (ale ceny wysokie), domki (takie trójkątne jak w górach), przyczepy kampingowe lub pole namiotowe. Jest tam las, woda z plażą, dla dzieci zjeżdzalnai, mozna jeździć konno, obok pola namiotowego są zwierzaczki takie jak kucyki, kozy, jest kort tenisowy, sauna, solarium, boisko do piłki, teniz stołowy, mozna wypożyczyć rowery (takie z wielkimi grubymi kołami, nie wiem jak one się nazywają, trzy kołowe). We wakacje ja z moim P i drugą parą znajomych pojechaliśmy na weekend (dwudniowy), pod namot, a jeszcze wczesniej na cały tydzieńsami we dwoje. Było superosko. Wydaje się może smiesznie wśród zwierząt ale było śmiesznie, szczególnie kiedy karmiliśmy je gałęziami z drzewa lub wchodziły na pole namiotowe (uciekały z ogrodzenia, a że wtedy było mało namiotów to nie bały się wchodzić, ja i moja kuzynka oczywiście w pisk bo się bałyśmy ich - miałyśmy akurat pełno jedzenia wyłożonego na stoliczku). Miło wspominamy nawet te dwa krótkie dni.
opium - Sro Cze 01, 2005 10:20 pm

Dotka,
bardzo dziękuję, już nawet sobie znalazłam w necie: Wawrzkowizna

Ale proszę o jeszcze :)

Kot - Sro Cze 01, 2005 10:42 pm

Heh fajny pomysł - pojechać gdzieś na 2 dni. Jakbyście miały jeszcze jakieś sprawdzone miejsca to proszę piszcie.

Ja się nie nadaję pod namiot, ale w połowie października to już i tak chyba po sezonie namiotowym jest :hm:

Dotka - Czw Cze 02, 2005 10:17 pm

Kocie, to miejsce co ja podałam to ma pole namiotowe, kampingi, domki i hotel. W październiku faktycznie jest już zimniej i najlepiej jechać w góry, albo nad morze delektować się morskim powietrzem lub w ciepłe kraje. Jak się zdecydujesz gdzie się wybieracie to daj znać. :D

Ogólnie mogę jeszcze zaproponować dwudiowy wyjazd do Sielpi (trasa na Kielce). Tam też jest sporo ośrodków wczasowych i hotel, jest dyskoteka, lasy i woda.

kryszka - Wto Cze 07, 2005 6:07 pm

Dotka napisał/a:
Ogólnie mogę jeszcze zaproponować dwudiowy wyjazd do Sielpi (trasa na Kielce). Tam też jest sporo ośrodków wczasowych i hotel, jest dyskoteka, lasy i woda.

Sielpia to raczej tylko w sezonie, bo poza i bez pogody to jest nieciekawie. Ale stanowi świetną bazę do wypadów w okolicę Gór ?więtokrzyskich. Łysogóry, skansen pod Kielcami, Chęciny itp. Wszystko zależy od tego co nowożeńcy chcą robić w taki krótki weekend. :wink:

Kasiawka - Sro Cze 08, 2005 8:06 am

kryszka napisał/a:
... wypadów w okolicę Gór ?więtokrzyskich. Łysogóry, skansen pod Kielcami, Chęciny itp. Wszystko zależy od tego co nowożeńcy chcą robić w taki krótki weekend. :wink:


to okolice skąd jest mój R. zabrał mnie tam ostatnio, zwiedzalismy i naparwdę polecam...

Jola - Wto Cze 21, 2005 11:16 am

W połowie października polecam Tunezję lub Egipt. W Europie jest już zimnica brrrr... :D
Bandora - Czw Cze 23, 2005 8:34 am

My postanowiliśmy wyjechać tradycyjnie w góry, jednak tym razem wynajmiemy sobie apartamencik i będziemy pławić się w różnych luksusikach Very Happy. Oczywiście bez przesady ale .... . Gdy jeździmy w góry zazwyczaj wybieramy model ekonomiczny, tym razem jest inaczej Very Happy.
Miejsce do którego się udajemy to http://www.goralskidwor.pl/ . Znamy tę okolice ponieważ staramy się jeździć w góry regularnie, a w Kościelisku jest cicho, miło przytulni i sympatycznie .... oraz blisko do szlaków.
Serdecznie polecamy tamte okoliczności.

soleil - Sob Cze 25, 2005 1:07 pm

A ja jadę na Wyspy Kanaryjskie :D

Tak starszliwie się cieszę

Anion - Nie Lip 31, 2005 11:56 pm

My postanowiliśmy jechać na 5 dni do Zakopanego. Dłużej się niestety nie da bo Miś musi iść do pracy. Może znacie jakieś sprawdzone, niedrogie pokoje w Zakopanym?? Nie chodzi mi o jakieś pensjonaty, czy wille tylko normalne pokoje wynajmowane na kwaterach prywatnych. Bardzo bym była wdzięczna za jakieś informacje.
Kati - Pon Sie 01, 2005 10:15 am

Z-ne osiedle Bilinówka (okolice Gubałówki)

p.Ewa Książek
tel (0-18 ) 206-29-40 lub 0-600-288-605

Martita - Czw Gru 08, 2005 8:22 pm

My wybieramy się do Izraela...niestey slub będzie w pazdzierniku a my jedziemy w lipcu lub sierpniu wiec bedzie to raczej podroz przedślubna :wink:
szczako - Pon Sty 09, 2006 4:44 pm

dla nas M. planuje najpierw wyjazd koleja do Mongolii, a potem do Pekinu.
no i pomysl super. niesamowita przygoda, a to lubie.

ale wczoraj lezac w lozku (dlaczego wtedy najwiecej mysle i mam najwiecej pomyslow ...) przyszlo mi do glowy, ze taki pociag to troche malo romantyczne i wygodne miejsce na podroz poslubna ...
jeszcze nad tym pomysle i pogadam z M.

Tesciowie chcieli nam zafundowac Zakopane, bo sami tam byli, ale jak uslyszeli pomysl M. zrobili sie tacy malutcy ...

ale nic jeszcze nie jest postanowione, wiec kto wie ...

martaxyz1 - Wto Sty 24, 2006 12:05 pm

My lecimy na Wyspę Margarita w Wenezueli w kwietniu. We wrześniu byliśmy w Tunezji :) gdzie Robert mi się oświadczył ... a teraz w podróż poślubną do Wenezueli...
strawberrytea - Sro Sty 25, 2006 3:16 pm

jejku, jak super :) No to zyczę żeby podróz była równie cudowna jak brzmi ;)
martaxyz1 - Sro Sty 25, 2006 3:20 pm

:mrgreen: mam nadzieję że tak będzie bo zapowiada się super- planujemy BARDZO INTENSYWNIE pracowac na dziciusiem :) :):)
Alma_ - Sro Sty 25, 2006 3:43 pm

Marta, super! :mrgreen:

Też myśleliśmy o czymś egzotycznym, czekam na relację z podróży!

martaxyz1 - Sro Sty 25, 2006 3:46 pm

My bardzo swiadomie wybraliśmy taką wycieczkę gdzieś daleko i na 2 tygodnie ponieważ wiemy że moze się tak stać ze jak będę w ciąży a potem z maleństwem nie będziemy mogli pojechać. Chociaż przyszłe babcie już deklarują że nie będzie problemu bo chętnie się zajmą dzidzią :) :):)
Na szczęście możemy lekko naruszyć debet na koncie aby pojechać w taką podróż...

Mika - Sro Sty 25, 2006 5:27 pm

Super podróż gratuluję :)
Rosa - Nie Lut 26, 2006 12:06 pm

ja własnie zarezerwowałam wyjazd. Co prawda dopiero we wrzesniu lecimy (po slubie od razu w poniedziałek) ;) ale sie ciesze bardzo. Lecimy do Turcji... mama nadzieje ze bedzie fantastycznie.... :) tu link do mojego hoteliku.... ale sie ciesze..... ;D http://www.hotelbahar.com/
Ewela - Nie Lut 26, 2006 11:19 pm

Suuper!!! Już Wam zazdroszczę!!! :wink:
ckasia - Wto Lut 28, 2006 5:41 pm

A my wczoraj wpłaciliśmy zaliczkę.

Nie jest to co prawda egzotyczny wyjazd jak niektórych forumowiczek ale myśle, że będziemy zadowoleni. Najważniejsze, że jedziemy razem i zaraz po ślubie.
I mamy zarezerwowany jakiś "apartament dla nowożeńców" :-)

Wybieramy się na 2 tyg do Chorwacji (Dalmacja)

imbrulka - Wto Lut 28, 2006 8:01 pm

ckasia, bardzo ladna podroz poslubna! My tez bralismy Chorwacje pod uwage. W koncu stanelo na Skandynawii. Wsiadamy w samochod i jedziemy przed siebie na polnoc. Mam nadzieje, ze bedzie romantycznie:-), piekne widoki, malo ludzi...
Dotka - Sro Mar 01, 2006 8:44 am

Podróże poślubne macie dziewczyny wspaniałe! W dodatku apartament dla nowożńców...to przecież podróż egzotyczna :D
misia-misia - Czw Mar 02, 2006 12:32 pm

a ja nigdzie :shock:
Alma_ - Czw Mar 02, 2006 12:33 pm

Misiu, a co się stało z działką, zrezygnowaliście?
misia-misia - Czw Mar 02, 2006 12:39 pm

Nie zrezygnowaliśmy...
Poprostu ciągle to nie jest pewne... A znając moje zas... szczęście to domek w tym czasie będzie oblegany przez innych i nici z samotni :?
Nie możemy się w końcu do kogoś na siłę wprosic i zająć cały domek skoro inni mają takie same prawa.
A tłumaczenie, ze to nasza podróż poślubna i ze chcemy przez tydzien być sami...chyba niewiele da :?
Zostaje jeszcze Park na Zdrowiu :graba: namiot + straż miejska = marzenie młodego małzeństwa :graba:

Alma_ - Czw Mar 02, 2006 1:24 pm

misia-misia napisał/a:
A znając moje zas... szczęście to domek w tym czasie będzie oblegany przez innych i nici z samotni :?
Nie możemy się w końcu do kogoś na siłę wprosic i zająć cały domek skoro inni mają takie same prawa.
A tłumaczenie, ze to nasza podróż poślubna i ze chcemy przez tydzien być sami...chyba niewiele da :?

Ja myślę, że rodzinka jednak zrozumie... W końcu taka okazja nie trafia się codzień ;)

misia-misia - Czw Mar 02, 2006 5:23 pm

Alma...obyś miała rację... :wink:
FifthAvenue - Pią Mar 03, 2006 10:53 am

Dziewczyny, ja wam bardzo bardzo polecam Sycylie. Ze wszystkich miejsc, w ktorych bylam to wlasnie tam chcialabym spedzic podroz poslubna. Dobre miejsce dla plazowych leniuchow i dla tych, ktorzy lubia cos tam zobaczyc. Przepieknie. Wiem, ze biura podrozy oferuja bardzo rozne miejsca na Sycylii, ale chyba najfajniej jest w Cefalu. BAAAARDZO romantycznie i latwo sie dostac do wszystkich "ciekawych" miejsc.
Dla mnie numer jeden. Moze byc drogo niestety, ale moze warto nawet przesunac troche "miesiac miodowy" i sie tam wybrac.
Moj przyszly maz juz mi obiecal, ze tam wlasnie pojedziemy. Nie sadze, zebym do tego czasu odkryla jakies miejsce, ktore mnie bardziej zauroczy, wiec.. SYCYLIA !

PieknaAnna - Wto Mar 07, 2006 7:10 pm

FifthAvenue napisał/a:
Dziewczyny, ja wam bardzo bardzo polecam Sycylie.

Zgadzam się. Warto jechać na Sycylię. Przepiękne widoki. Ja polecam jednak nie Cefalu ale wschodnie wybrzeże. Na przykład Taorminę.

FifthAvenue napisał/a:
(...) latwo się dostać do wszystkich "ciekawych" miejsc (...)

Nie przesadzaj że łatwo. Do Syrakuz trzeba by jechać z Cefalu z pięć godzin, do Ragusy ze 4 a do Arigento ze 3. To nie jest mała wysepka. ?eby obejrzeć wszystko co ciekawe trzeba mieć dużo czasu. Obowiązkowo trzeba zabrać słownik albo lepiej rozmówki Włoskie bo z angielskim u miejscowych kiepsko bardzo.

FifthAvenue - Pią Mar 10, 2006 2:37 pm

Pisalam, ze latwo... nie, ze szybko :-)
Zalezy ile by trwal taki "miesiac miodowy"... poza tym jesli to zorganizowany wyjazd, to i wycieczki pewnie beda zorganizowane. Do Palermo bardzo latwo sie dostac nawet na wlasna reke, a tam jest co ogladac....

rorrim - Pon Mar 13, 2006 10:19 am

Przywołana do porządku przez niektóre forumowiczki :wink: wpisuję się tu i ja.

W pierwszą podróż poślubną, tuż po weselu jedziemy do Krakowa a potem do Zakopanego. Normalnie już się doczekać nie mogę i chciałabym, żeby już było po ślubie :tuptup:
A propos jeśli ktoś potrzebuje namiary na fajny pensjonat o normalnych cenach w Krakowie to mogę podać.

A w drugą podróż poślubną, latem, prawdopodobnie pojedziemy do Nicei. Piszę to małymi literkami coby nie zapeszyć.

Alma_ - Pon Mar 13, 2006 10:46 am

Rorrim super podróż :mrgreen:

A małymi literkami trzymam kciuki, żeby się udało :kciuki:

karmelcia - Pon Mar 13, 2006 4:37 pm

Ja chcialabym pojechac na Sycylie :) ale cos moj T. nie za bardzo jest za tym . Musze nad nim popracowac :) :P
emilkaa - Wto Mar 14, 2006 5:47 pm
Temat postu: Kuba
No to My chyba bedziemy oryginalni... no i fajnie :D
Wyiberamy sie bowiem na Kube, dokladnie w miesiac po slubie. Przeczekamy jeszcze pazdziernik bo wtedy to juz koncowka okresu huraganow... niby juz nawet nie powinny byc w pazdzierniku no ale... miejmy nadzieje ze w listopadzie ich juz na pewno nie bedzie :D

Z tego co wiemy to jest tam pieknie i nie jest wcale niebezpiecznie jak to nam samym sie wydawalo na poczatku. Prawde mowiac to ja chcialam Malediwy, potem miala byc Jamajka no a wybralismy Kube.. hehe

Malediwy troche jednak sa za drogie no i nie ma tam zadnych atrakcji oprocz tych nieskazitelnie bialych plaz... ecchh... Jamajka jak nam powiedziano jest niebezpieczna (tu bylismy zdziwieni) Podobno samemu chodzic po miescie nie mozna. Kuba za to jest spokojniejsza i rownie piekna. Jest tam oczywiscie bieda i ludzie zaczepiaja (tak jak to niektore forumowiczki pisaly o Egipcie) ale nie jest to niebezpieczne. No ale sa za to biale plaze wiec taka mam nadzieje ze bedzie to troche polaczenie rozrywkowej Jamajki z cichymi Malediwami.
Poza tym Misiowi bardzo zalezalo zeby byly to wakacje all-inclusive. Nie chcial sie zupelnie o nic martwic no i troche co tu ukrywac marzy nam sie takie chwilowe pozycie w luksusie troche,.. hehehe... no wiec aby byl wilk syty i owca cala stanelo na:

- tydzien w jednym z zacisznych regionow Kuby z nienaruszona dzika przyroda .. echhh- hotel 4* all inclusive
- tydzien wycieczka objazdowa po Kubie z 4 nocami w Havanie a reszta inne zabytki (wycieczka ddkladnie objezdza cala Kube wzdluz i wszerz) - tutaj mamy full board
- tydzien w najbardziej turystycznym regionie Varadero - hotel 5* all inclusive

Oczywiscie mamy tez rozne wycieczki zaplanowane.. plywanie z delfinami, jakies splywy rzeczne, krokodyle na wolnosci i jakies tam inne... juz nawet nie pamietam :D

Ojej.. przepraszam ze sie tak rozgadalam ale mi sie przypomnialo i chcialam sie pochwalic... nie latwo bylo wydac tyle srodkow finansowych na to wiec teraz jak sobie mysle to mi za kazdym razem dech zapiera.. zeby tylko wszystko udalo sie tak jak planujemy i wszedzie bylo super! Oby nas traktowano tak jak obiecano - jako nowozencow :D D (nawet mi sie zrymowalo)

No juz koncze... echh... juz sie nie moge doczekac a to jeszcze tyle czasu.....

Alma_ - Wto Mar 14, 2006 6:04 pm

emilkaa, gratuluję, na pewno będziecie się świetnie bawić. Czekamy na relację i zdjęcia :!: po powrocie :mrgreen:
martaxyz1 - Sro Mar 15, 2006 8:40 am
Temat postu: Kuba
Mój mąż był na Kubie ... więc jakbyś chciała dowiedzieć się czegoś z praktycznych rzeczy to daj znać ;)
Dotka - Sro Mar 15, 2006 7:53 pm

Emilka ale masz super :jumpjump:
emilkaa - Czw Mar 16, 2006 2:19 pm

Martaxyz1 ----> bardzo chetnie dowiem sie czegos ciekawego... mam nadzieje ze samych dobrych rzeczy :) odezwe sie na priv

A tak w ogole dzieki za dobre zzyczonka wszsytkim, podziele sie oczywiscie relacja i zdjeciami jak najbardziej :)

Pamietajcie jednak ze wszedzie jest fajnie gdzie tylko bedziecie WY i wasza MILOSC. Nie musi byc wcale egzotycznie, chociaz niewatpliwie poteguje to wrazenia.

Buziaki dla wszystkich!

Magda2 - Czw Mar 16, 2006 2:46 pm

A my bedziemy w Polsce, mam nadzieje, ze juz we wlasnym domku..... [smilie=g020.gif] Tylko czekamy na wiosne.... bo inaczej nie wiem kiedy bedziemy "wylewac" fundamenty :cryingtomato:
laryssa - Pią Kwi 07, 2006 9:49 pm

No to i ja sie pochwale ale nasza podroz przedslubna nie umywa sie do szczako.My mamy zamiar jechac do Chorwacji a po slubie najprawdopodobniej na Mazury.

[ Dodano: Sro Kwi 12, 2006 9:28 pm ]
A tak w ogole to sobie mysle ze moze jednak pojechac gdzies za granice.Powiedzcie gdzie mozna wyjechac za niewielkie pieniadze? :zdziwko:

Madzialena - Czw Lip 13, 2006 1:09 pm

A mnie sie marzy Irlandia.

Teraz ten kraj kojarzy się bardziej z wyjazdami do pracy i mam wrażenie, że trochę zapomnieliśmy o jej urokliwych zielonych wzgórzach, klifach, krasnalach i starych (mam nadzieję, że nawiedzonych) zajazdach.

Już sobie wyobrażam, jak w nocy tulę się ze strachu do lubego, a on jak prawdziwy mężczyzna otacza mnie ramieniem i sprawia, że zapominam o zjawach.
Czy coś może się z tym równać?!
Poza tym, w Polsce też można wynająć pokój w zamku i spędzić cudowne chwile.

Ze względu na częste wyjazdy do pracy wiele tanich linii oferuje przelot do Dublina, koszt pobytu jest tylko niewiele wyższy od naszego morza czy gór, zwłaszcza jak się chce jechać w sezonie. Z moich wstępnych obliczeń wynika, że Irlandia w porównaniu do nadbałtyckich miejscowości jest o jakąś 1/5 droższa, jedyne "ale" to konieczność samodzielnego organizowania wyjazdu. Z biurem podróży wychodzi znacznie drożej.

Jak sobie poczytałam o Waszych bajecznych podróżach... Naprawdę zaczynam coraz odważniej o tym myśleć, w końcu taka okazja jest jedyna w swoim rodzaju.

szczako - Czw Lip 13, 2006 2:21 pm

Irlandię bardzo miło wspominam.
ale, żeby podróż była pełna wrażeń i Twój luby mógł obejmować Cię swoim ramieniem, musicie się wybrać "na wieś". w terenie ten kraj jest po prostu urzekający :buja w oblokach:
ludzie przemili, zielono, dobre piwo, jeszcze lepszy Bailey's ;)
miodzio po prostu.

Madzialena - Czw Lip 13, 2006 3:19 pm

Jasne, że na wieś :) Miasto mam na codzień.
I jeszcze niesamowita muzyka.

szczako - Czw Lip 13, 2006 3:22 pm

oj tak, zapomniałam o muzyce.
kuzynka Michała była właśnie na kursie w Irlanii i przywiozła nam super kubeczki. białe w zielone koniczynki z napisami "himself", "herself". od razu mi się moje wakacje tam przypomniały.
mamy taki plan z Michałem, żeby pojechać kiedyś do Szkocji (on bardzo lubi) i do Irlandii właśnie. był to jeden z pomysłów na podróż poślubną właśnie, ale Mongolia i Chiny wygrały, wiec zielone wyspy innym razem.

vaniliaxxx - Pią Lip 14, 2006 2:43 pm

My "powędrujemy" do Bułgarii, a konkretnie do Rawdy w sierpniu :) Wedrówka odbedzie się samolotem :P Juz sie nie moge doczekac :)
kamui - Czw Lip 27, 2006 3:22 pm

My zaraz po 2-dniowych poprawinach jedziemy nad nasze polskie Morze :)
laryssa - Nie Sie 06, 2006 11:49 pm

A my po wahaniach miedzy Grecja i Tunezja zdecydowalismy sie na razie na Majorke. Ale do slubu jeszcze miesiac wiec moze zdanie jeszcze zmienimy. :wink:
senra - Czw Sie 10, 2006 7:44 pm

My dzisiaj dokonaliśmy wstępnej rezerwacji wycieczki do Grecji :lol:
bajeczka - Czw Sie 10, 2006 8:40 pm

Moj mis nie bedzie miał urlopu więc nigdzie :(
madzia_magda - Wto Sie 22, 2006 12:56 am

A my już za parę dni będziemy balować w Paralii (Grecja). Już się nie mogę doczekać. :) :) :)
Misiamo - Sro Sie 23, 2006 11:21 am

My wczoraj wróciliśmy z Duszników. Nasza podróż poślubna trwała 3 tygodnie. Oprócz Duszników zwiedziliśmy: Polanicę Zdrój, Kudowę, Wambierzycę, Kłodzko. Byliśmy też przez 2 dni w Pradze - cudowne miasto, polecam wszystkim. Chodziliśmy też po górach, głównie Stołowych. Pojechaliśmy też do czeskiego skalnego miasteczka. Super wyprawa. Odpoczęliśmy.
szczako - Nie Wrz 03, 2006 9:31 pm

no i jedziemy jeszcze raz. nie, tym razem nie koleją transmongolską. ;)
na podróż POślubną wybieramy się do Tokaja. niech odżyją miłe wspomnienia. no i oczywiście będziemy się delektować pysznym winkiem. mamy też zamiar zakupić kolejne do naszej piwniczki.

Alma_ - Nie Wrz 03, 2006 9:43 pm

Szczako, świetny pomysł :D
szczako - Nie Wrz 03, 2006 9:47 pm

już się nie mogę doczekać :D . pojedziemy na kilka dni dosłownie, na przełomie września i października.
emilkaa - Wto Wrz 05, 2006 10:04 am

Boze... ja tez juz nie moge sie doczekac podrozy poslubnej... zaraz po weselu zmienie linijeczke na wyczekiwanie na wczasy :) :) oj bedzie sie dzialo... poszalejemy sobie z... MEZEM :D
kamui - Sro Wrz 06, 2006 1:03 pm

A my juz wrocilismy do codziennosci (w sumie to tylko M :) ) :( szkoda. Bylo naprawde super Pomimo tego co podawaly prognozy mielismy piekna pogode nad morzem. Kapalismy sie i opalalismy. Chodzilismy na dluuugie spacery brzegiem plazy w blasku zachodzacego slonca. Jestesmy bardzo zadowoleni z wyjazdu :)
Madzialena - Nie Paź 08, 2006 1:50 pm

Niestety Irlandię musieliśmy przełożyć na przyszłość. Ale za to bardzo "stety" wybraliśmy się do Krasiczyna.

Nie wiem czy jakiekolwiek słowa będą w stanie oddać urok tego miejsca, ale czuliśmy się jak w bajce. Mieliśmy widok z okna na dziedziniec renesansowego zamku. Dookoła cudowny kilkusetletni park i górzyste otoczenie. W pobliżu rzeka San. Sam hotel raczej komfortowy i o przystępnych cenach. Poza sezonem cisza i spokój.
Było nam romantycznie jak w baśni, mogliśmy sobie wyobrażać, że jesteśmy parą książęcą.

Bardzo gorąco polecam to miejsce.

http://www.krasiczyn.com.pl/

madzia8181 - Pon Paź 23, 2006 9:47 am

a my chyba wybierzemy sie na 4 dni do Krakowa :) zeby wyrwac sie z Lodzi i odpoczac po stresujących przygotowaniach :)
pinia_pinia - Pon Paź 23, 2006 12:34 pm

Podjęliśmy decyzję co do podróży poślubnej. We wtorek po ślubie wsiadamy w samochód jedziemy na podbój Włoch. Docelowo Sycylia. Po drodze zwiedzanie i smakowanie tego kraju :P :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Uwielbiamy planować smnodzielnie takie podróże. Przewodnik już stoi na półce i Misiek opraccowuje trasę podróży :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Kati - Pon Paź 23, 2006 6:05 pm

Sycylia jest prześliczna :oczami:

Pomysł rewelacyjny :)

p.s. ja jednak z biurem podróży wolę :niepewny:

Ale na pewno będzie cudnie :rotfl:

Duszka - Wto Paź 24, 2006 10:09 am

A my prawdopodobnie (na 99%) wybieramy sie na Slowacje.

Wsiadamy w 2 dni po slubie w samochodzik i jedziemy. Gorace zrodla i wogole - chcemy tam przede wszystkim odpoczac i zrelaksowac sie.

Niestety tylko na tydzien - urlopu na dluzej na nie wystarczy

imbrulka - Wto Paź 24, 2006 6:14 pm

Pinia-pinia szykuje Wam się przepiekna podróż! Ja jestem zdecydowaną zwolenniczką wyjazdów indywidualnych, zorganizowanych samemu. Nie lubię korzystać z biur podróży, może gdybym planowała jakąś dalszą wyprawę dała bym się namówić na zorganizowany wyjazd, ale co do tego to też nie jestem pewna... :D
Jeśli chodzi o wyjazdy po Europie to tylko spontaniczne i niezaplanowane tak do końca... a jeszcze we dwoje to strasznie romantycznie będzie :D Wiem co mówię, nasza 5000 kilometrowa podróż poslubna po Skandynawii była jednym z moich piękniejszych wyjazdów...

?yczę Wam cudownych wrażeń i niezapomnianych chwil!

[ Dodano: Wto Paź 24, 2006 6:17 pm ]
Duszka, najpierw Alma zachwalała, teraz Ty... kuszące te termalne żródła i inne przybytki typu SPA - chodzą mi po głowie coraz bardziej... :D Udanego wyjazdu!

zadra - Wto Lis 07, 2006 3:21 pm
Temat postu: a co powiecie na to ...
SPA

SPA 2

A co powiecie na takie przybytki rozkoszy :D
tylko ilez one kosztuja :przestraszony:

my z L. planowalismy wyskoczyc w Alpy, jak bedziemy miec tylko tydzien urlopu po slubie ,wiec przy poszukiwaniach znalazlam to co wyzej :) ,

ale okazuje sie ze bedziemy miec chyba dwa tygodnie, wiec moze gdzies dalej.. cos egzotycznego...

w kwietniu to tylko mozemy liczyc na snieg w Alpach i ladna pogode gdzies w Tajlandii...
ciezkie przed nami wybory.... :rotfl:

mls - Sob Lis 11, 2006 1:03 pm

Ja pisałam o tym tutaj: http://www.forum.wesele-l...opic.php?t=4701

EGIPT

jazzy - Sob Lis 25, 2006 7:48 pm

my wyjechaliśmy do Egiptu, było cudownie :jumpingmrgreen:
zresztą mogłyście podziwiać zdjęcia tam zrobione przez mojego mężą :D

Szpilka - Pią Lut 02, 2007 1:55 pm

a my jeszcze nie mamy pojcia czy i kiedy poniewaz Ł bedzi otwierał firme po powrocie do Polski, a jak bedzie interes szedł to bedzie musiał wszystkiego dopilnowac
karolina - Sob Lut 03, 2007 3:14 pm

My chcemy jechac w podroz do Hiszpanii i planujemy wyjechac pod koniec wrzesnia tak moze tydzien albo 2 po slubie :)
Agnieszka19 - Wto Lut 06, 2007 1:40 pm

My myślimy o Grecji, Włoszech, ewenualnie Hiszpania. Mamy jeszcze sporo czasu więc możemy się jeszcze trochę powachać :)
magiga - Nie Kwi 22, 2007 2:50 am

My lecimy do Egiptu na rejsowanie po Nilu i trochę odpoczynku. W sumie wycieczka będzie trwała 16 dni przy czym połowa na statku a połowa w 4* hotelu na leniuchowaniu
gosc - Nie Kwi 22, 2007 10:12 am

magiga a co to jest za oferta, bo byŁam na stronie EXIM tours i nie mogę jej znaleźć :(
kochecka - Nie Kwi 22, 2007 1:15 pm

a my zaraz po slubie pojedziemy w jakieś miejsce w Polsce na kilka dni a dopiero w przyszłe wakacje zrobimy sobie taką prawdziwą podróż poślubną.jeszcze nie wiemy gdzie ale napewno jakieś ciepłe miejsce z palmami :)
gosc - Nie Kwi 22, 2007 1:20 pm

my po przemyśleniu spraw ślubnych, zwŁaszcza pod kątem finansowym, zrobimy tak samo jak Wy Kochecka. I nawet nie jest mi z tego powodu strasznie żal
kochecka - Nie Kwi 22, 2007 1:24 pm

to fajnie :) uważam że to dobry pomysł bo zaraz po weselu nie ma kolejnego wydatku,no a przyszłe wakacje to już finansowo będzie lepiej więc można bardziej zaszaleć :) a o czym myślicie?macie juz jakieś typy?
gosc - Nie Kwi 22, 2007 1:28 pm

najprawdopodobniej będą to WŁochy :D
ale do przyszŁych wakacji jeszcze sporo czasu i może nam się zmienić :)

kochecka - Nie Kwi 22, 2007 1:31 pm

lubię Wlochy :) ciepło i pięknie.my jeszcze nie wiemy dokładnie ale marzy nam się jakaś wyspa :buja w oblokach:
gosc - Nie Kwi 22, 2007 1:34 pm

no ja to bm chciaŁa takie wakacje Łączone - tydzień zwiedzania a tydzień leniuchowania, wŁaśnie na wyspie, np. na Sycylii. Ale byŁoby cudownie. Nie mówiąc o tym, że na przyszŁe wakacje planujemy poczęcie potomka, więc tym bardziej byŁoby fantastycznie
kochecka - Nie Kwi 22, 2007 1:42 pm

heh to mamy podobne plany...a ponoć w gorących klimatach to większa szansa na dziewczynke jest :D
gosc - Nie Kwi 22, 2007 1:50 pm

Łeeee, to my chyba na biegun musimy jechać bo wolaŁabym chŁopca :D

ale tak na poważnie, nie ważne co będzie, ważne żeby zdrowe byŁo.
a co do pŁci, Criss jest z rodziny, gdzie większość chŁopców się rodzi, więc pewnie sam też genetycznie zaprogramowany jest na męskiego potomka, niezależnie od miejsca poczęcia :)

magiga - Wto Kwi 24, 2007 11:09 am

Sajonara6 napisał/a:
magiga a co to jest za oferta, bo byŁam na stronie EXIM tours i nie mogę jej znaleźć :(


Ta opcją, którą my wybraliśmy nazywa się Tutanchamon AL 4*.

Opis jest podobny do Nefretete tylko w naszej jest więcej miejsc do zwiedzania

Aniadamowicz - Wto Kwi 24, 2007 12:49 pm
Temat postu: podróż poslubna
My też decydujemy się podróż poślubną realizować w czasie wakacji- raz a dobrze ;)

U nas decyzja już zapadła- jedziemy do chorwacji- byliśmy tam razem , nasze wspólne pierwsze wakacje, bardzo byliśmy szczęśliwy i obiecalismy sobie że kiedyś tam jeszzce wrócimy - i tak też właśnie stanie się.

Dla tych którzy planują podróż do WŁOCH.
Bylismy w zeszłym roku i niestety musze przyznać że niestety jest BARDZO drogo, a w miesiącu sierpniu plaże są pełne bo własnie w tym czasi Włosi mają urlopy.
Gdyby ktoś szukał noclegów polecam biuro : http://www.europol.com.pl/

Kati - Wto Kwi 24, 2007 1:35 pm

Aniu a kiedy i gdzie jedziecie? My do Trogiru w czerwcu :)
Aniadamowicz - Wto Kwi 24, 2007 1:55 pm
Temat postu: wakacje= miesiąc miodowy
Kati,

My jedziemy do Podgory to jest Dalmacja zaraz obok Makarskiej. Jest tam przepieknie bo w wysokich górach pasmo biokowo, zatem leżąc na plaży widziśz szczyty- niesamoicie.
W trogirze byliśmy przejazdem, ale nie wiem jak baza wypoczynkowa. Byliscie juz tam wczesniej, czy to wasza pierwsza wiztywa w Chorwacji.
Ja chorwacje znam już dość dobrze, od Dubrownika po Pule, ale jakoś to właśnie podgora nas urzekła. Jeśli chcecie jakiś porad pisz. Jedziecie sami czy z biurem? Bo my sami.

Kati - Wto Kwi 24, 2007 1:56 pm

To nas zdebiut w Chorwacji :) Jedziemy z Retmanem :) Mam nadzieję, że się nie zawiodę :cool:
Aniadamowicz - Wto Kwi 24, 2007 2:08 pm
Temat postu: chorwacja
O bardzo dobre biuro ( wiem bo z nimi współpracowałam, gdyz to mój fach )
Polecam Ci wycieczki fakultatywne na wyspy oraz KONIECZNIE Plitvice- coś pięknego:)

A to moja miejscowosc....

Kati - Wto Kwi 24, 2007 3:37 pm

Trochę zaśmiecę wątek, ale co tam :) często tego nie robię.

Aniu, biuro znalazłam w necie, podczas przekopywania w poszukiwaniu ofert autokarowej chorwacji ( nie ma ich dużo :-? ) Mają korzystne ceny no i jakoś tak porządnie wyglądali. Zajęli się mną ok i mam nadzieję, że dalej też będzie spoko :) A skoro fachowiec (Ty) mówi, że są dobrzy to bardzo się cieszę :)
My jedziemy tu


Aniadamowicz - Wto Kwi 24, 2007 3:55 pm
Temat postu: Chorwacja
Kati,

Miejsce jest piekne i wy będziecie zadowoleni czego wam z całego serca zycze. A co do organizatora- to jest to bardzo dobre biuro, specjalizuje się w chorwacji i swego czasu polecałam ich ofertę wszytskim moim znajomym. Spełniają wszelkie nawet najdrobniejsze życzenia. A czy informowaliście ich że to wasza wycieczka ślubna? Bo z czego co wiem zdarza się im szykować jakieś niespodzianki :)
A do Chorwacji zabrać koniecznie trzeba maske do nurkowania i dużo kremu do opalania.


8)

Kati - Wto Kwi 24, 2007 4:00 pm

Ale numer :lol: to nie jest nasza ślubna wycieczka... tylko wczasy :)

Tak to jest jak się pisze nie w tym wątku co trzeba :wstyd: :wstyd: :wstyd:

Aniadamowicz - Wto Kwi 24, 2007 4:37 pm
Temat postu: wakacje
No widzisz ja tez sie zakręciłam ale co czasem można. Zatem kończe ten watek bo zaraz wszystkich tu zmylimy ;)
Gabro - Pią Maj 25, 2007 9:53 am

My jedziemy do Turcji:) Tydzień zwiedzania i tydzień leniuchowania na plaży.
Kati - Pią Maj 25, 2007 12:50 pm

Ale ekstra... zazdroszczę wam :) turcja jest przepiękna :oczami: to był też cel naszej podróży poślubnej.... :)


w albumie są jeszcze zdjęcia

chelsey1987bb - Czw Cze 21, 2007 4:28 pm

my po cywilnym pojechalismy do the rivera maya w meksyku i moge z czystym sumieniem polecic......bylo cudownie ale radze jechac albo listopad grudzien albo listopad-marzec bo w innych miesiacach jest za garaco.

[ Dodano: Czw Cze 21, 2007 9:30 am ]
dolaczam 1 zdjecie

kochecka - Czw Cze 21, 2007 4:33 pm

niestety nic nie widać... :(
Abudabi - Nie Cze 24, 2007 12:15 am

My wiedzialiśmy dokąd pojedziemy na podróż poślubną zanim postanowiliśmy, że będą jakiekolwiek zaślubiny :lol:

DO zakopanego, na Cyrhlę - a mam tam taką uroczą willę, zdala od krupówkowego harmidru :) Ja już tam byłam, M. nigdy nie był w tatrach :)

podrozniczka - Pon Lip 09, 2007 2:11 pm

A my wlasnie zarezerwowalismy nasze pierwsze wspolne wakacje jako malzenstwo. Jedziemy na Malediwy!!! Mam tyle jeszcze rzeczy do zrobienia przed slubem ale mysl o wyjezdzie dodaje mi sil!
Domatorka - Pon Lip 09, 2007 9:19 pm

a My jedziemy w podróż poślubną do Kenii, wypoczynek na wybrzeżu i kilka dni safari :-)
Kati - Pon Lip 09, 2007 9:28 pm

WOW :)

Mnóstwo wrażeń was czeka :)

EJ-ET - Pon Lip 09, 2007 10:00 pm

Malediwy i Kenia powiadacie Podróżniczko i Domatorko?! WOOW! Pozazdrościć... :o
madalena - Wto Lip 10, 2007 8:02 am

My do końca nie wiedzieliśmy, jak będziemy stać z gotówką po ślubie, ponieważ sami wszystko organizowaliśmy i płaciliśmy - ale rodzinka i znajomi bardzo przyjemnie nas zaskoczyli, dzięki czemu w piątek lecimy na tydzień na Majorkę :)
mietka - Wto Lip 10, 2007 10:00 am

mialo byc tak pieknie i mielismy leciec we dwoje na Sycylie.... a "lecimy" w trojke do Władysławowa i nad jeziora na Kaszuby:) na razie wole sie za bardzo nie oddalac od Polski, a na goracej plazy tez sobie raczej nie poleze.. poczekamy az dziecko bedzie troszke wieksze i sobie z nim polecimy w zalegla podroz poslubna:)
bastia - Pią Lip 20, 2007 3:51 pm

A my jesli wszytsko pojdzie dobrze, tydzien przed slubem wykupimy, jakis last minute do paryza .... :)
magdallena - Nie Lip 22, 2007 10:18 am

My też last minute ale myśle o Tunezji ;)
kochecka - Nie Lip 22, 2007 7:25 pm

my mieliśmy nie jechac nigdzie, potem do Polski gdzieś a teraz myślimy wlaśnie o jakims last minute ale zastanawiamy się gdzie będzie gorąco w październiku :)
EJ-ET - Nie Lip 22, 2007 9:49 pm

kochecka napisał/a:
zastanawiamy się gdzie będzie gorąco w październiku :)


Egipt ?? !!

gosc - Nie Lip 22, 2007 9:56 pm

kochecka napisał/a:
zastanawiamy się gdzie będzie gorąco w październiku :)

jak to gdzie, w waszej maŁżeńskiej sypialni :oops: :mrgreen:

magdallena - Nie Lip 22, 2007 10:04 pm

sprawdzałam temp w Tunezji w pażdzierniku i 25 stopni jak dla mnie oki
kochecka - Pon Lip 23, 2007 6:49 pm

Sajonara6 napisał/a:
jak to gdzie, w waszej maŁżeńskiej sypialni :oops: :mrgreen:


oj Asiu Asiu :D :D :D

hawwa - Sro Sie 01, 2007 1:15 pm

Podrózniczko a kiedy wy lecicie na te Malediwi i gdzie dokladnie? My tez sie tam wybieramy na nasz "miodowy tydzien". Juz nie mozemy sie doczekac :D
gosc - Sro Sie 01, 2007 10:03 pm

a my lecimy/jedziemy Donikąd :?: I jestem z tego powodu potwornie wściekŁa :cry:

[ Dodano: Nie Sie 26, 2007 7:54 pm ]
muszę zmienić mój post bowiem Moje Kochanie uzyskaŁo jednak urlop w pracy i jedziemy na caŁe cudowne 2 tygodnie do Zakopanego :D Oto nasza Willa Wanda
Jestem z tego powodu przeszczęśliwa. Mąż zrobiŁ mi cudowną niespodziankę :D

Agazinha - Sro Sie 29, 2007 10:44 pm

Tylko Tahiti, Bora Bora i Australia. Yeah! 3 tygodnie
tweety - Sob Wrz 01, 2007 6:58 pm

Sajonaro6 musze przyznac, ze dosyc nowoczesna ta willa :) Ciesze sie, ze jednak gdzies jedziecie :!: :mrgreen:

Agazinha a kiedy jedziecie i z jakiego biura podrozy :?: My sie zastanawiamy czy b nie pojechac tam ale nie moge znalesc zadnej ciekawej oferty :roll:

Czy ktos kiedys byl w Japonii :?: Strasznie mi sie marzy wyjazd wlasnie tam :mrgreen:

Agazinha - Nie Wrz 02, 2007 1:10 am
Temat postu: Honeymoon
Nie mozesz znalezc ciekawej oferty na Tahiti etc?? To moze zle szukasz?
www.kiwicollection.com

Hotele/pobyty organizujemy przez powyzsza strone..

Martysia - Nie Wrz 09, 2007 5:50 pm

jeszcze nie wiemy gdzie ale gdzieś daleeeeeeeeeeeeko, tam gdzie gorąco i tam gdzie już się pewnie w życiu nie wróci...to musi być jakieś magiczne miejsce, w którym zawitasz pewnie tylko....no wlaśnie- w podróż poślubną:)
EwaM - Pon Wrz 10, 2007 4:31 pm

U nas do ślubu jeszcze daleko. Ledwo rozpoczęliśmy przygotowania, ale mój D radośnie zakomunikował tonem nieznoszącym sprzeciwu, że w podróż poślubną jedziemy nad Bajkał. I jak się uda to pojedziemy. I to w dodatku wraz z tatusiami.
ancia19 - Pon Wrz 10, 2007 4:53 pm

Ja na razie zabieram mamę i teściową i lecimy do Egiptu :) Jako podziękowanie za pomoc w przygotowaniu wesela :D
A z mężem dopiero około listopada...

magda26 - Czw Wrz 13, 2007 10:15 pm

My też dopiero ok listopada wyjedziemy :( mój M za krótko pracuje w nowej firmie by dostać teraz urlop, zresztą ten listopad też nie jest na 100% pewny.A ja tak bym chciała...wprost nie mogę się doczekać wakacji, w zeszłym roku byłam tylko 5 dni nad morzem, w tym jeszcze nigdzie...jeśli wyjdzie to wolne to chcemy to wykorzystać na maxa i też myślimy o Egipcie 8) troszkę słonka się przyda!!!Także trzymajcie kciuki, może się uda...:)
Martysia - Wto Wrz 18, 2007 12:07 pm

polecam wszystkim niezdecydowanym np. RODOS! byłam sobie w te wakacje i się zachwyciłam. cudowna, zawsze gorąca i daleko na południe wysunięta wyspa, która ostatnio robi się modna ale wśród Polaków jeszcze aż tak modna nie jest! ;)
madlena - Sro Lut 06, 2008 6:13 pm
Temat postu: Grecja
My wyjeżdżamy do Grecji. Mamy zamiar zwiedzić Meteory, Delfy, Peloponez ,Olimpie. Robimy objazdówkę ,mam nadzieję że będzie super :smile:
anikar - Pią Lut 08, 2008 12:04 pm

Witam Wszystkich
A my lecimy do Egiptu :) , do hotelu tropicana grand azure
Ktoś był może?

Dorotka847 - Pią Lut 15, 2008 1:19 pm

My mamy slub w 2 połowie października i nie wiemy jeszcze gdzie aby bylo cieputko? Może ktos był w tym czasie np w Tunezji i powie jakie sa temperatury albo np na Rodos czy można sie jeszcze poplażowac na słonku. I powiedzcie jakie sa plaże w Egipcie bo słyszałam że nie ciekawe. Podobno w wodzie pełno kamieni i szybko robi sie głeęboko a ja kiepsko pływam wiec sami rozumiecie :kwasny: .
Pozdrawiam

555 - Nie Lut 17, 2008 12:11 am

my mielismy slub 13 pazdziernika, tez mielismy w planach wyjazd i slyszalam mnostwo pozytywnych opini o Maderze.. niestety. nie udalo nam sie wyjechac, ze wzgledu na chorobe Tesciowej, ale odbijemy sobie w pierwsza rocznice..
pipi - Pon Lut 18, 2008 11:52 pm

Dorotko w Egipcie najpewniej z pogodą, Hurghada ma ładne plaże a Sherm El Sheik ma ładne rafy. Więc trzeba wybrać piasek, albo akwarium w wodzie.

Płn. Tunezji nie polecam byłam we wrześniu (druga połowa) i już różnie bywało z pogodą, jeśli już to południowa część ta bliżej Sahary np. wyspa Djerba.

Rodos nie wiem.

Wydaje mi się że Kreta jest b. na płd. od Rodos, ale szukałabym noclegu po płd stronie wyspy (co oznacza że bdzie ciężej znaleźć), ale różnica temp. jest zauważalna mimo że to tylko kiladziesiąt km.

Najlepiej poszukaj sobie średniej teperatury wody i powietrza w internecie miejsca w które chcesz jechać, no co nieco o opadach deszczu.

Martysia - Sro Lut 20, 2008 3:56 pm

wreszcie mogę napisać bo zamówiliśmy już podróż!!! wcześniej nie chciałam żeby nie zapeszać:D PERU!!! Machu Picchu, Jezioro Titicaca, Ocean Spokojny....:D 3 tygodnie na miejscu:) Plan podróży jest niesamowity:) Nie mogę się doczekać, a wyruszamy za pół roku!
EJ-ET - Sro Lut 20, 2008 5:25 pm

Woow!! Szczena opada... PERU :D Na pewno będzie to niezapomniana wycieczka Martysia! Gratuluję!

A co do Egiptu - polecam Sharm z pięknymi rafami

Martysia - Pią Lut 22, 2008 11:37 am

dzięki EJ- ET:) no, naprawdę nie mogę się doczekać!!! kochamy podróżować, ale tak daleko nas razem jeszcze nie wywiało! już się przygotowuję, oglądam stronki różne, zdjęcia, filmy, czytam przewodniki! Oprócz zwiedzenia Peru w zasadzie wzdłuż i wszerz, od gór południa po północne plaże będziemy odwiedzać lokalne wioski aby mieć kontakt z ludnością gdyż część pieniążków idzie właśnie na te wioski i na biedne peruwiańskie dzieci!!! Strasznie się cieszymy, że możemy coś takiego zrobić!!! Podróż jest organizowana przez taką specjalną włoską agencję charytatywną, nie jest to biuro podróży. Cena b. wysoka jednak...
Agnieszka19 - Sob Lut 23, 2008 12:27 am

nam się marzyła Turcja, ale z uwagi na to że mamy tylko 8 dni po ślubie i musimy wracać to wybiaramy seie do Zakopanego Mój kamil zarezerwował juz apartament w hoteliku na Gubałówce :)
EwaM - Pon Lut 25, 2008 9:55 pm

Wow, gratuluję Martysiu i zazdroszczę. My mamy na razie taki plan, żeby pojechać nad Bajkał do Rosji. Co ciekawsze (gdzieś już o tym pisałam), jeśli uda się załatwić to pojadą z nami tatusiowie :D Muszę tylko przypilnować teścia, żeby załatwił tą podróż.
Kejti - Pon Lut 25, 2008 10:20 pm

Klasycznie - najprawdopodobniej tydzień w Wiecznym Mieście i okolicach :) Ze znajomą przewodniczką ;)
sistermonn - Wto Mar 25, 2008 1:55 pm

A my już wpłaciliśmy pieniążki na wycieczkę do Turcji. Całe piękne 14 dni :) Wycieczka przypada akurat na drugą połowę października, więc będzie ciepło, ale już nie gorąco i przede wszystkim będzie mniej turystów :)
askapi - Nie Mar 30, 2008 1:55 pm

A My w piatek zarezerwowaliśmy sobie wczasy w Hiszpanii Na Costa Brava. Bedzie to pobyt w jednym miejscu z mozliwością wykupienia wycieczek fakulatatywnych. :) Już się ciesze i nie moge doczekac...
pauluska - Wto Maj 06, 2008 2:02 am

A my wczoraj zarezerwowaliśmy wycieczkę do Bułgarii.. szkoda że tylko na tydzień... ale zawsze coś.. odpoczynek i tylko MY.. :) ))
klarysa - Pią Maj 23, 2008 11:02 pm

my tydzien na zakynthos i 3 dni w kazimierzu :) :) :)
malezja musi poczekac...

Agha - Pon Cze 02, 2008 10:52 am

My na dniach zarezerwowaliśmy dwa tygodnie w Turcji. W Itace jest oferta oczko - skorzystaliśmy z niej - opłaca się.
Będziemy wypoczywać w Turuncu koło Marmarisu; cisza, spokój, hotel przy plaży, all inclusive i niska cena. To co zaoszczędziliśmy przeznaczamy na wycieczki.
Termin od 22.09 - już po upałach, dzieci w szkołach, młodzież na Uczelniach, tylko III filar, ale coś za coś... ;-)

aka - Wto Cze 03, 2008 3:43 pm

My już za tydzień wylatujemy w podróż poślubną do Chin :buja w oblokach: Już się nie mogę doczekać :)
Petitka - Wto Cze 03, 2008 5:21 pm

My bylismy w Kazimierzu Dolnym i bylo naprawde przecudnie i romantycznie.

Planowalismy, by w wakacje wybrac sie w dluzsza podroz poslubna, ale chyba nici z jakiegokolwiek wyjazdu - praca! Dlatego tym bardziej ciesze sie, ze zdecydowalismy sie na ten krotki, ale jakze wspanialy wyjazd :razz:

kasia_i_wojtek - Sro Lip 16, 2008 9:07 am

My wybralismy sie 2 dni po slubie na Cypr. Bylismy w Pafos. Wycieczka do tanich nie nalezy, ale przy opcji all inclusive pieniadze mozna wydac na wycieczki i pamiatki. I to tak naprawde najrozsadniejsze rozwiazanie w strefie Euro...
Cypr jest maly, urokliwy, a wycieczki sa dosc ciekawe. Safari, rejs statkiem, nurkowanie i inne atrakcje.
Postaram sie wrzucic kilka fotek w odpowiednim temacie lub w albumie...

agniesia22 - Czw Sie 28, 2008 11:31 pm

Aniu my także planujemy jechac do Tunezji w podróż poślubną. Miesiąc temu wrócili stamtąd znajomi i było bajecznie. Oglądaliśmy ich zdjęcia, poprostu super miejsce, nie wyobrażam sobie lepszego. Patrzyłam z zachwytem i tak im zazdrościłam poprostu rewlacja. Dlatego my już postanowiliśmy.
Kociadło - Pią Sie 29, 2008 12:27 pm

My się zastanawiamy nad Hiszpanią uwielbiamy oboje ten kraj ale na 100% jeszcze nie zdecydowalismy kusi nad Dominikana ake to tyko wtedy kiedy stwierdzimy ze damy rade finansowo. A na wymarzoną podóż poślubna pojechałabym na Malediwy ehh marzenie jak narazie
szaraczarownica - Pią Sie 29, 2008 9:27 pm

A my już teraz wiemy, że pojedziemy do Heviz, na Węgry. Ja byłam dwa razy, mój narzeczony tylko raz, ale w tym roku już nas tam ciągnęło (jak moi rodzice wyjechali) i wiemy, że podróż poślubna to tylko tam.
Cisza, spokój, Tokaj, jezioro termalne, ciepło :kuli :shrk
Nie marzy mi się nic egzotycznego, bo akurat w podróż poślubną chcę wyjechać w miejsce sprawdzone, tak, żeby mogło nas spotkać jak najmniej niemiłych niespodzianek.

Dorotka847 - Wto Gru 30, 2008 1:32 pm

My wybralismy na naszą podróż poślubną trzy miasta :smile: Prage, Wiedeń i Zakopane. Wszytkie miejsca piękne i każde nas czyms zaskoczyło gorąco polecam :smile: Wyruszylismy w poniedziałek po weselu i mieliśmy 11 dni tylko dla siebie i na zwiedzanie oczywiście. :wink:
izunia_82 - Sro Gru 31, 2008 3:19 am

My wybraliśmy się w podróż do Egiptu i wcale nie żałujemy. :)
meam - Sro Gru 31, 2008 3:43 am

A my chyba pojedziemy sobie na kilka dni na Hel... Co prawda w marcu pogoda dość kiepska, ale mój kochany był nad polskim morzem tylko raz i to krótko, więc chętnie go jeszcze raz oprowadzę. Poza tym dłuższy urlop niż pięciodniowy mi nie przysługuje, więc w grę wchodzi tylko Polska.
doni_iza - Sob Sty 03, 2009 1:49 pm

My jedziemy do Hiszpanii, może tez zahaczymy o Francję :) ))
marysia - Sob Sty 03, 2009 2:29 pm

My już mamy wykupiony egipt :cool:
izunia_82 - Sob Sty 03, 2009 11:18 pm

marysia zazdroszczę Wam bardzo bo sama z chęcią pojechałabym tam jeszcze raz. A do jakiej miejscowości jedziecie :?: :?: :?:
marysia - Nie Sty 04, 2009 10:38 am

W końcu padło na Sharm el Sheikh :) Wcześniej chcieliśmy wybrać 7+7 z rejsem po nilu żeby zobaczyć jak najwięcej ale w jednej ofercie nie było możliwości obejrzeć Kairu oraz Gizy a w drugiej była możliwośc ale wycieszka po egipcie była cały czas w autokarze a co najbardziej mnie zezlościło to to że w poprzednim sezonie był Sharm el Sheikh z rejsem i było dosłownie wsio do zobaczenia to w roku 2009 jest niedostepne :zalamany:
Trismegista - Nie Sty 11, 2009 1:17 pm

no to ja się też pochwalę...jedziemy na Wyspy Kanaryjskie, a konkretnie Fuerteventurę :)
justinaa - Czw Sty 15, 2009 7:42 pm

ponoć jest cudnie, moja koleżanka też tam spędziła swoją podróż poślubną
kasia_m85 - Nie Sty 18, 2009 5:55 pm

My planujemy Madere albo Teneryfe, zobaczymy...
malinka1984 - Nie Sty 18, 2009 8:01 pm
Temat postu: Podróż poślubna
My mamy zamiar wybrać się na Grancanarię i zahaczyć chcemy o Ibizę:))
Niebieskooka - Pią Sty 30, 2009 7:41 pm

ja już się mogę nareszcie w tym temcie wypowiedzieć ;) lecimy na Fuerteventurę ( Wyspy Kanaryjskie) na 2 tygodnie :smile:
Martuś i Jaruś - Pon Lut 02, 2009 9:42 am

A my jedziemy do Turcji:))) na 14 dni, wycieczka 7+7 :D
Misiuniaaaa - Pon Lut 02, 2009 1:40 pm

My też do Turcji na 15 dni. Opcja - wypoczynek.
ssysia - Pon Lut 02, 2009 7:39 pm

My jedziemy na Rodos - 15 dni - plan: w pierwszym tygodniu wypożyczyć samochód i samemu zwiedzić całą wyspę a w drugim słodkie lenistwo na plaży!!
ppola - Pon Lut 02, 2009 7:55 pm

ssysia, plan niezły ale zwiedzanie zajmie wam troche mniej czasu ;) my tez wypozyczylismy autko super sprawa :)
ssysia - Pon Lut 02, 2009 8:10 pm

to w takim razie trochę zmienimy proporcje - z cztery dni zwiedzania (myślę że dzień na każdą stronę wyspy w takim razie będzie wystarczający) więcej lenistwa i romantycznych wieczorów na plaży :)
z resztą wszystko wyjdzie w praniu

Martuś i Jaruś - Wto Lut 03, 2009 8:06 am

Super :) każda podróż jest inna ale każda niemniej udana:)
reniak - Sob Lut 14, 2009 4:27 pm

Słowacja - Tatry Wysokie - Apartamentowiec Golem
Klaudynka - Nie Lut 22, 2009 1:26 pm

A my dla odmiany spędzimy podróż poślubną w Polsce, w pięknym apartamencie w Kołobrzegu. Już zadatkowana, będzie pięknie :)
555 - Pon Lut 23, 2009 6:57 pm

Klaudynko, strasznie Ci zazdroszcze!!!
a możesz się pochwalic namiarami, jeśli nie tutaj, to na pw..?

Dzesia - Czw Mar 05, 2009 7:00 pm

My też w Polsce, a konkretnie prawie w Bieszczadach - Ustrzyki Dolne - boska kwatera, tanio, cicho i przytulnie. Dwa lata temu byliśmy na wakacjach u super gospodarzy w Szczawnicy, mogę ze spokojnym sumieniem polecić - pokój dwuosobowy z łazienką 35 zł. (nie wiem, jak teraz).
Ambrozja - Sro Mar 11, 2009 9:25 pm

My jedziemy do Świnoujścia. Uwielbiamy nasze morze, mamy już zarezerwowany super hotelik z małym spa :) wszyscy znajomi nam mówią, że za tą kasę to spokojnie za granicę można by pojechać. Ale my wolimy Bałtyk nad wszystko :)
sammy - Nie Mar 15, 2009 11:30 am

ja marzę o podróży np na Sri Lankę albo na Malediwy :buja w oblokach:
ewcia29 - Pon Mar 23, 2009 12:55 pm

Sammy Nam też się maży Sri Lanka i Malediwy!!! ale ceny są bardzo duże :( i chyba Egipt bedzie byle by ponurkować
fragolotta - Wto Kwi 28, 2009 12:41 pm
Temat postu: A my na Cypr!!
My właśnie wpadliśmy na pomysł podróży poślubnej na Cyprze. Nie będziemy jednak kupować zorganizowanego pakietu. Kupimy tylko lot, a zakwatreowanie znajdziemy sami. Marzy nam się jakaś urocza baza agroturystyczna - typu uroczy domek z kamienia z widokiem na góry i morze ;) Raczej chcemy unikać wielkich hoteli i plaż pełnych turystów. Będziemy ziewedzać na własną rękę, już znalazłam na necie miejsca warte odwiedzenia!! Nie mogę się doczekać!!!! :lol:
xmichalx - Wto Maj 05, 2009 10:28 am

My ameryka srodkowa, na 3-4 tyg (zalezy ile urlopu uda sie wynegocjowac;) ) Meksyk, Gwatemala i Belize, wypozyczamy suv-a i objezdzamy te 3 kraje, wyjazd organizujemy sami, bo bylismy raz na wycieczce z biura w Egipcie i raz na Kubie i stwierdzilismy , ze wyjazdy zorganizowane to nie dla Nas.
Misiak87 - Wto Maj 19, 2009 4:35 pm

ewcia29 napisał/a:
Sammy Nam też się maży Sri Lanka i Malediwy!!!

Gdzieś czytałam, że w miesiącach letnich jest tam bardzo nieustabilizowana pogoda.

martitka - Pią Maj 22, 2009 2:58 pm

My jedziemy do Egiptu, nie bezpośrednio po ślubie ale te 2,5 tygodnia też spędzimy nad morzem ;P
Ambrozja - Pią Maj 22, 2009 6:39 pm

Martitka my Was odwiedzimy po ślubie, bo jedziemy do Świnoujścia :)
martitka - Nie Maj 24, 2009 4:09 pm

Właśnie zauważyłam :) a w jakim terminie? Może kupicie u nas jakąś pamiątkę, albo chociaż pistolet na kulki? ;P
Master - Wto Maj 26, 2009 10:22 am

Moim marzeniem było Bali :lol: a stanęlo ostatecznie na Turcji :lol:
Moze Bali na rocznicę :?:

Ambrozja - Wto Maj 26, 2009 9:06 pm

martitka napisał/a:
Właśnie zauważyłam :) a w jakim terminie? Może kupicie u nas jakąś pamiątkę, albo chociaż pistolet na kulki? ;P


Jedziemy praktycznie zaraz po slubie, będziemy w Świnoujściu od 10 sierpnia. A macie jakiś sklepik z pamiatkami czy co? :)

martitka - Sro Maj 27, 2009 4:45 pm

Ambrozja napisał/a:
A macie jakiś sklepik z pamiatkami czy co?


stoisko pod namiotem z okularkami, zabawkami i pamiątkami :D 10 sierpnia mówisz... zapraszam :)

ppola - Pon Cze 15, 2009 10:18 pm

My w piatek po slubie poszlismy do biura wykupic jakis lat minute. No i w środe lecimy na Krete ( a mialo absolutnie nie być Grecji) urzekł mnie pokoj z prywatnym basenem :)
Martuś i Jaruś - Wto Cze 16, 2009 8:58 am

ppola napisał/a:
My w piatek po slubie poszlismy do biura wykupic jakis lat minute. No i w środe lecimy na Krete ( a mialo absolutnie nie być Grecji) urzekł mnie pokoj z prywatnym basenem :)


Ppola super :smile: już widzę co tam się będzie działo :)

ewcia29 - Wto Cze 16, 2009 9:32 am

A nam marzyły się Malediwy ale lecimy do Egiptu do Sharm El Sheik.
marysia - Wto Cze 16, 2009 11:44 am

ewcia29 napisał/a:
lecimy do Egiptu do Sharm El Sheik.

My też tam lecimy :D A kiedy konkretnie i w którym hotelu??

ewcia29 - Wto Cze 16, 2009 12:04 pm

My lecimy 23 września do Tropicana Grand Azur 5* z Eximu
marysia - Wto Cze 16, 2009 2:32 pm

A my 02 września do Millennium Oyoun 5* i wracamy 16 więc sie nie spotkamy tam.
cosola - Wto Cze 16, 2009 4:33 pm

My spędziliśmy 5 cudownych dni w pięknej Pradze, od naszej podróży poślubnej minłą już rok, ale ten czas zasuwa...
truskawka_ja - Sro Cze 17, 2009 11:25 am

My tylko na weekend do Budapesztu. To juz nasz drugi slub a jeszcze nie mielismy czasu na "normalna" podroz poslubna. :lol: Do trzech razy sztuka :wink:
asiulek82 - Czw Lip 30, 2009 8:22 am

Zamierzaliśmy jechać do Włoch samochodem, na camping bo na hotel pewnie nie byłoby nas stać, ale dostaliśmy piękny ślubny prezent od moich rodziców - 14 dni w Hiszpanii z tego 7 to zwiedzanie a kolejne 7 pobyt na Costa del Sol w hotelu Playa Bonita **** :smile: Cieszę się bardzo i juz nie mogę się doczekać wyjazdu... :hurra:
espina - Sro Sie 05, 2009 10:33 pm

Byliśmy w Egipcie na Bustour z Triady. Objazd 7 dni, a potem 7 dni leżenia nad Morzem Czerownym w Hughadzie. Minęło tak szybko.... a było suuuuuper
Debussy - Czw Sie 06, 2009 9:44 am

My byliśmy na Krecie w podróży poślubnej (2 tygodnie). :)
Hania_80 - Pon Sie 17, 2009 5:20 pm

My myśleliśmy o Wenecji... zwłaszcza ja, bo narzeczony jednak woli bardziej plażowe klimaty. I pewnie pojedziemy, ale tak realnie to może rok albo dwa po ślubie.
Magda M. - Sro Lis 04, 2009 4:40 pm
Temat postu: Hiszpańska Majorka i Belgia
My już trochę szaleliśmy na wakacjach w lipcu i sierpniu więc w październiku za małą kaskę polecieliśmy sobie na Majorkę, a potem do Belgii zobaczyć Manekenpisa. Ech fajnie było. Na platia de palma opalamy się, 25 C w październiku a tu telefon że w Polsce spadł pierwszy śnieg. Aż się nie chciało wracać.
ola88 - Nie Lis 29, 2009 9:33 pm

My z racji tego że ślub mamy we wrześniu, a tydzień po weselu idziemy na wesele koleżanki, a że u nas taki zwyczaj, że po ślubie imprezuje się przez kilka dni z rodzinką jeszcze, tak też zleci cały wrzesień.... październik listopad chcemy przeczekać i pojechać na Sylwestra na narty, połączone z podróżą poślubną ( chociaż wole ciepłe kraje, ale może i na nartach będzie romantycznie :D przy grzańcu lub przy winku grzanym :smile: ) i też tak myślimy czy lepiej zamawiać z jakiegoś biura podróży ( ostatnio mamy niechęć do Itaki - nawet nam nie odpisali na naszą skargę, że oszukali nas o hotel bo musieliśmy mieszkać w innym - bo remont w tamtym trwał :/ a wycieczka kupowana z 10miesięcznym wyprzedzeniem) czy też może na własną ręke łatwić... fakt czasu jeszcze mamy, ale wiadomo że jak w biurze podróży się wykupi wcześniej to ciut taniej można mieć.... a że nie mamy żadnego praktycznie doświadczenia do wyjazdów na narty, więc może polecacie jakieś miejsca dobre dla niedoświadczonych narciarzy ? :)
Ambrozja - Pon Lis 30, 2009 12:09 pm

ola88, a planowaliście już gdzie na te narty chcecie jechać? Moi znajomi mają podobno fajne miejsce w Austrii i często tam jeżdżą na narty właśnie. Jak Cię Austria interesuje to mogę zapytać :)
mała9364 - Pon Lis 30, 2009 1:37 pm

My planujemy podróż poślubną spędzić w Zakopanem.Podróż palnujemy na 2 miesiące po ślubie:)
ola88 - Pon Lis 30, 2009 1:53 pm

Ambrozja napisał/a:
Jak Cię Austria interesuje to mogę zapytać :)
Austria wchodzi w grę :) więc jak możesz to tam popytaj :) bo nie wiemy właśnie czy lepiej przez biuro podróży czy samemu sobie łatwić :)
mała9364 napisał/a:
podróż poślubną spędzić w Zakopanem
też o tym myśleliśmy, ale z racji tego że nie wiadomo jaka to zawsze zima w Zakopanem jest, więc bardziej myślimy o zagranicznym wyjeździe, bo chociaż tam zawsze śnieg będzie :)
Ambrozja - Pon Lis 30, 2009 3:01 pm

ola88, będę widziała się z nimi w weekend, więc zapytam i dam znać. Oni nie jechali z biura podróży sami załatwiali wszystko.

[ Dodano: Pią Gru 11, 2009 8:38 am ]
ola88, na priv wysłałam Ci maila od mojego znajomego :)

agulka1989 - Pią Gru 18, 2009 10:52 pm

My myślimy o Krecie...
ppola napisał/a:
pokoj z prywatnym basenem
to może być ciekawe :)
ppola - Pią Gru 18, 2009 10:56 pm

agulka1989 napisał/a:
My myślimy o Krecie...
ppola napisał/a:
pokoj z prywatnym basenem
to może być ciekawe

wręcz niesamowite polecam na podróz poślubna jak najbardziej ;)

ola88 - Wto Gru 22, 2009 2:19 pm

Ambrozja, dziekuje :) jak oczka dojdą do siebie, no to przejrze to co wysłałaś mi :)
Elwirka1 - Wto Mar 09, 2010 10:37 am

Costa Brava :smile:
katrina - Wto Mar 09, 2010 10:42 am

gdzie nas oczy w Polskę poniosą
bertula - Pon Mar 22, 2010 6:56 pm

Mi się marzy Paryż........ Bardzo bym się ucieszyła gdyby ktoś podarował nam w prezencie wycieczkę do Francji :)
Kiero - Sob Kwi 17, 2010 12:27 am

Ja chcę się wybrać z moją młodą dookoła Azji, to może zająć więcej niż miesiąc ale pewnie damy radę:)
katrina - Sob Kwi 17, 2010 2:43 pm

zmiana planów :smile: paryż-hiszpania-wenecja :smile: :smile: :smile: :smile: :smile:
KKasia13 - Nie Kwi 25, 2010 10:15 am

My jedziemy do Egiptu, najpierw rejs po Nilu a potem wypoczynek:) Właściwie to za miesiąc już nasza wyprawa będzie dobiegać końca! To już tak blisko!!! :D
Marcka - Wto Kwi 27, 2010 3:05 pm

hej :)
mnie się tak bardzo marzyła Hiszpania :serce: ale chyba za drogo nas to wyniesie :zalamany: wiec pewnie jakies last minute i zobaczymy gdzie nas wyniesie :D :razz:

skalimonka - Wto Kwi 27, 2010 9:43 pm

My lecimy do Portugalii :D Praia Da Rocha :P
justinaa - Pią Kwi 30, 2010 3:01 pm

oo super, też mi się marzy Portugalia na wakacje :) ale co mi się NIE marzy :P
TakaJedna - Nie Cze 13, 2010 10:47 pm

My postanowiliśmy poszaleć. Wybieramy się na dwa tygodnie na Gran Canarie :) W środe po ślunym weekendzie wylot. Tanio nie jest, ale i tak nieźle biuro podróży miało urodzinową promocję. Sami uzbieraliśmy, pieniędzy z kopert na to na pewno nie ruszymy. Bardziej mnie chyba zaczyna podniecać ta podróż niż samo wesele :smile:
chudzielec7 - Pią Lip 09, 2010 11:26 am

My wyjeżdżamy w nocy z 30 na 31 lipca nad morze do Dźwirzyna, a wracamy 15 sierpnia. Jedziemy razem z rodzicami męża i jego 13 letnią siostrą. Wakacje mieliśmy już zaplanowane w zeszłym roku w grudniu więc nie ma sensu czegoś zmieniać. Nie raz wyjeżdżaliśmy takim składem i było bardzo sypatycznie :D
Magda87 - Pon Sie 02, 2010 1:05 pm

My wybierzemy sie po slubie na Cypr. Pogoda zawsze ladna a tu nigdy nie wiadomo jaka pogoda nad polskim morzem.
joannakarolina - Sob Sie 14, 2010 10:58 pm

My we wrześniu lecimy na dwa tygodnie do Turcji :)
kariczeq - Nie Sie 15, 2010 9:38 am

heh chyba nie będę oryginalna my wyjeżdżamy na 2 tygodnie do Zakopanego :)
aga22666 - Pon Sie 16, 2010 7:47 pm

a my wróciliśmy z Kuby, gorąco polecam :)



justinaa - Wto Sie 17, 2010 7:45 am

suuuuuuuper!
:-)

aga22666 - Wto Sie 17, 2010 11:00 am

justinaa napisał/a:
suuuuuuuper!
:-)
dziekuję :* :przytul:
Weira - Sro Sie 18, 2010 8:04 am

My do Egiptu :smile: 2 tygodnie leniuchowania :-)
Michasia - Sro Sie 18, 2010 10:56 am

A my byliśmy na Węgrzech nad Balatonem, w Chorwacji, Budapeszcie i na koniec w Beskidach:)Było super!
niesia2708 - Sro Sie 18, 2010 11:03 am

My byliśmy w Ustce. Krótko, ale ważne,że się udało :smile: :smile:
aga22666 - Pią Sie 20, 2010 9:32 pm

niesia2708 napisał/a:
My byliśmy w Ustce. Krótko, ale ważne,że się udało :smile: :smile:

pewnie Ustka jest super :)

paulinkaaMU - Pią Sie 20, 2010 10:14 pm

nam marzy się coś w tym stylu (spokój, cisza i my :smile: ):
link
link
a ten drugi domek, to już w ogóle szczyt moich marzeń - uwielbiam taki styl, heh, i ten czerwony SMEG :razz:

justinaa - Nie Sie 22, 2010 1:04 pm

rewelacja!
duże są koszty wynajmu takiego domku?

Malena - Czw Sie 26, 2010 1:34 pm

paulinkaaMU, rewelacja:) też jestem ciekawa kosztów..

aga22666, gratuluje bajecznej podróży kubańskiej:)

Mój Ł wymyślił ostatnio Teneryfę - marzy mu się surfing:) Mamy też sprawdzone przez znajomych miejsca i wszyscy byli zachwyceni, wracają tam nawet 8 razy...

Jedno jest pewne - we wtorek po ślubie kupujemy last minute, spontanicznie! Jedziemy od razu:)

aga22666 - Czw Sie 26, 2010 6:53 pm

Cytat:
aga22666, gratuluje bajecznej podróży kubańskiej:)

dziękuje bardzo :) naprawdę polecam :)


Cytat:
Jedno jest pewne - we wtorek po ślubie kupujemy last minute, spontanicznie! Jedziemy od razu:)

tak najlepiej, poza tym spontaniczne wypady, sa zawsze najlepsze :) powodzenia

paulinkaaMU - Sro Wrz 01, 2010 11:04 pm

Dziewczyny ceny znam ze stron, które podałam (nie wiem niestety na ile są aktualne), i tak:
pierwszy link - studio (czyli ten mniejszy domek z podwójnym łożem), cena od października do marca, 35euro za noc, czyli ok.140zł/doba (nas interesuje październik, bo planujemy wyjechać zaraz po ślubie, ok.3.10, na tydzień).
a drugi link, tu już jest cena 500euro za tydzień, ale domki są duże, na więcej niż 2 osoby -dla nas odpadają, ale wkleiłam je, bo szukamy czegoś w takim stylu :)

justinaa - Czw Wrz 02, 2010 10:48 pm

no to ceny chyba całkiem niezłe, albo rzeczywiście "dobrać" jeszcze jedną parę i wynająć coś większego
ola88 - Sro Wrz 08, 2010 10:04 pm

My mieliśmy gdzieś w stronę Hiszpanii lecieć. Jednak plany się pokrzyżowały. Bo jeszcze plener zrobić chcemy, Darek ma rozmowę o pracę i rozmowę na studiach doktoranckich bo się zapisał. Więc wyjeżdżamy we wtorek do Wisły. Już tam raz byliśmy i bardzo nam się spodobało i nadal tam jechać chcemy. A Hiszpanię zostawiamy, na czerwiec / lipiec. I zamówimy już w grudniu. A w grudniu już mamy zarezerwowane narty, więc teraz będzie przedsmak podróży poślubnej :)
Bella - Pią Wrz 10, 2010 12:09 pm

A my już za tydzień jedziemy w nasza podróż poślubną :smile: Lecimy na 2 tygodnie do Turcji. Wypoczywać będziemy w 5* hotelu Le Chateau de Prestige (http://www.prestigehotel.com.tr) i już się nie mogę doczekać :hurra:
gosiak - Sro Wrz 22, 2010 12:23 pm

My byliśmy 2 tygodnie na Krecie 8) Podróż wykupiliśmy ok. 5 miesięcy przed ślubem i była znacznie tańsza niż później ta sama w ofercie last minute.
martus - Nie Wrz 26, 2010 9:41 pm

my bylismy w egipcie;)))))
anooleczka - Sob Lut 12, 2011 12:23 pm

My lecimy do Californii :D


szaraczarownica - Sob Lut 12, 2011 8:47 pm

anooleczka napisał/a:
Californii

Weźcie ciepłe ubrania. Tam jest cholernie zimno :-? No chyba, że lecicie w marcu lub październiku. To są ich najcieplejsze i najbardziej słoneczne miesiące.
Ja nigdy tak nie zmarzłam w lecie jak w 2005 w Santa Cruz :kwasny:

anooleczka - Nie Lut 13, 2011 1:01 pm

szaraczarownica napisał/a:
Weźcie ciepłe ubrania. Tam jest cholernie zimno :-? No chyba, że lecicie w marcu lub październiku.

Lecimy we wrzesniu :) Latem fakt jest chlodno :)

marciami - Pon Lut 14, 2011 2:52 pm

a myślimy nad wyjazdem w góry, na czeską stronę Karkonoszy, do miejscowości Svoboda nad Upou. Byłam tam raz na jeden dzień, pięknie jest, no a Kuby rodzice i on byli tam kilka razy na wczasach i mają już zaprzyjaźnionego pana Petra, który wynajmuje pokoje w swoim domu.



no...tylko kwestia urlopów pozostaje...

anuszkaa - Pią Cze 10, 2011 8:33 am

a my w końcu lecimy ja Majorkę do Callas de Mallorca. Niestety Czarnogóra nam nie wypaliła (znajomi nie chcą na nas poczekać parę dni - trudno)
Morfii - Pią Lut 17, 2012 6:03 pm

My byliśmy na Teneryfie :) Wyspy Kanaryjskie

Acantilado de Los Gigantes

joannamichał - Sro Lut 22, 2012 1:26 pm

My byliśmy z mężem w górach Tatrach, myślałam ze odwrócę się brzuchem do góry i będę wypoczywać a on mnie zabrał na wspinaczkę, po jedynym dniu miałam zakwasy, ale póżniej to bardzo mi się podobało to chodzenie :) polecam dla aktywnych..
Morfii - Czw Lut 23, 2012 12:13 pm

Dodam jeszcze, że na teneryfę nie trzeba mieć paszportu 8)
ppola - Czw Lut 23, 2012 12:45 pm

Morfii napisał/a:
na teneryfę nie trzeba mieć paszportu
tak jak i do całej Hiszpanii :roll:
monic_pawlak - Nie Mar 04, 2012 6:27 pm

my lecimy na Dominikanę , 2 tygodnie leniuchowania :D :D
Please - Pon Lis 12, 2012 4:48 pm

a my bylismy w Grecji - Kreta :) Bylo wspaniale :)
M4rcysi4 - Pon Lis 12, 2012 7:46 pm

Please napisał/a:
a my bylismy w Grecji - Kreta :) Bylo wspaniale :)

Podpisuję się pod tym :]

ewa.krzys - Wto Lis 13, 2012 9:58 am

A my byliśmy na objazdówce - Bratysława, Wiedeń, Praga, Góry Stołowe i Góry Sowie :)
agacionek - Sro Lis 14, 2012 6:45 pm

A my na Fuerteventurze i było bosko :)
ptysia7 - Sro Lis 14, 2012 7:59 pm

agacionek napisał/a:
A my na Fuerteventurze i było bosko :)


podpisuje się pod tym, było mega super, tylko...... krótko :smile:

pozdrawiam

kasienka.1988 - Pon Lis 19, 2012 7:46 pm

Dominikana, cuuuudnie :)
SnowWhite - Nie Lis 25, 2012 3:54 pm

My na razie jesteśmy w fazie wielkiego planowania, ja bym chciała Malediwy, narzeczony Grecję, ale co ostatecznie wybierzemy to czas (i kasa) pokaże ;)
PaulinaPS - Nie Lis 25, 2012 4:53 pm

Ja bym chciała zwiedzić Kubę, mój chce do Czarnogóry a gdzie pojedziemy wie sponsor :) Dostaniemy na ślub w prezencie od wujka i cioci 10 dni w podróży poślubnej :)
ZoltyTulipan - Nie Lis 25, 2012 7:09 pm

SnowWhite napisał/a:
My na razie jesteśmy w fazie wielkiego planowania, ja bym chciała Malediwy


Ja również :) Myślę, że na początku stycznia powinniśmy coś kupić, bo po ostatnim roku doszłam do wniosku, że firsty są tańsze niż lasty :)

Mój Ł. chcę Madere i może jednak tam :) Oglądaliśmy jeszcze Maltę i Majorkę :) Wszystko na M. ;d

malenstwo12 - Sro Gru 05, 2012 11:44 pm

Wczoraj miałam wieczór przeglądania wszelkich ofert z biur podróży i stwierdzam. że sporo z nich ma już swoje wakacyjne oferty. Ceny jakos mnie jednak nie zachwyciły, bynajmniej w tych kierunkach bardziej egzotycznych:/ Obniżki są na marzec/góra kwiecień, może jeszcze za wczesnie....

Jakie biura podróży polecacie?

M4rcysi4 - Czw Gru 06, 2012 11:08 am

Dziewczyny trzymajcie się tematu.
malenstwo12, jest inny temat gdzie znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie, wystarczy poszukać interesujących Cię tytułów http://www.forum.wesele-l...opic.php?t=1559

Gacjusz_pl - Sob Gru 29, 2012 12:44 pm

Co do biur podróży to zupełnie osobna kwestia,tutaj w zasadzie wszędzie masz taniej kiedy wylatujesz w marcu,kwietniu maju czy miesiącach zimowych. Wiele zależy także od konkretnego kierunku. Fajne są wspomniane wycieczki objazdowe,dzięki temu można naprawdę wiele zwiedzić.
monia1989 - Nie Sty 20, 2013 12:48 pm

My na podróż poślubną zaplanowaliśmy wycieczkę do Paryża. Załatwiamy wszystko sami czyli hotel, plan itd. Na jeden dzień wybieramy się to Disneylandu ;)
wilencia82 - Czw Sty 24, 2013 11:24 pm

Kreta - jak się da to w Wielkanoc, podobno magicznie wygląda to u Greków
ppola - Czw Sty 24, 2013 11:29 pm

wilencia82 napisał/a:
Kreta - jak się da to w Wielkanoc,
we własnym zakresie jak najbardziej niestety wszyscy polscy Touroperatorzy zaczynają latac od końca kwietnia
Rusałka_Maja - Pią Sty 25, 2013 8:08 pm

My myśleliśmy cały czas o jakimś wyjeździe zagranicznym kierunki podobnie jak ZoltyTulipan - ale ostatnio padł pomysł, czy jednak nie wybrać jakiegoś kurortu w PL i zrobić sobie takie 2 tygodnie super relaksu w SPA.. hmm sama nie wiem...

Czas pokaże ;)

agacionek - Pią Sty 25, 2013 11:56 pm

ZoltyTulipan napisał/a:
bo po ostatnim roku doszłam do wniosku, że firsty są tańsze niż lasty

To chyba zależy od sezonu i zainteresowania daną ofertą. My bylismy na Fuercie, lecieliśmy w niedziele, wykupiliśmy w czwartek z ludzie których poznaliśmy wykupili w piątek i płacili 400 zł tanij niż my, także teraz wiem że trzeba czekac do ostatniej chwili :)
Chcoiaż nie ma takiego wyboru jak w normalnej ofercie, jednak jeśli ktoś nie jest strasznie wymagający (jak ja :) ) to wystarczy wybrac z 3-4 hoteli ;)
Chcoiaż ja chcialam zakupić wycieczkę w lutym w biurze Sky Club i dobrze, że mnie Ł. powstrzymał bo polatalibyśmy palcem po mapie :smile:

Mimius - Sob Sty 26, 2013 9:05 pm

My byliśmy tydzień w Rzymie na podróż poślubną. Było super miasto z klimatem jeżeli się pójdzie w mniej turystyczne rejony :mrgreen:
Iris - Czw Lut 07, 2013 12:56 am

Prawdopodobnie Chorwacja, chociaż mi się marzy Cypr, ale to wszystko będzie zależało od cen. W każdym razie, niezależnie od tego gdzie pojedziemy, już nie mogę się doczekać :smile:
mynia_89 - Czw Lut 07, 2013 12:07 pm

My chyba wybierzemy Kretę :)
teczowypajacyk - Nie Lut 10, 2013 1:20 pm

ja to najchętniej pojechałabym w góry ale mój luby woli morze więc będzie trzeba znaleść jaieś rozwiązanie
danka - Wto Mar 12, 2013 12:00 pm

Zazdroszczę Wam takich egzotyków jak Kuba czy California, niestety dla nas to trochę nierealne finansowo... tak samo jak wymarzone Malediwy których cena jest po prostu zabijająca :) Pewnie zaplanujemy sobie jakąś Turcję :) Chociaż kupimy chyba garnitur w giacomo conti a tam można wygrać podróż poślubną na wyspy kanaryjskie może nam się poszczęści
Safadera - Pon Kwi 01, 2013 9:08 pm

My wybieramy się do Tajlandii :)
Juska - Czw Maj 09, 2013 8:59 pm

Na razie nie rozpatrujemy wyjazdu za granicę. Oboje z T. kochamy góry i spędzamy tam każdą wolną chwilę. Zatem pewnie i MM spędzimy na szlaku :) :twisted:
kaledonia - Nie Cze 02, 2013 3:50 pm

O ile z urlopem S. wypali to we wrześniu chcemy wybrać się na inscenizację bitwy nad Bzurą (raz na 5 lat jest) oraz w polskie góry (Bieszczady prawdopodobnie).
ewa.krzys - Nie Cze 02, 2013 8:18 pm

kaledonia, trochę odbiegnę od tematu, a w jakiej miejscowości ma być ta inscenizacja?
kaledonia - Nie Cze 02, 2013 9:31 pm

W Brochowie koło Żelazowej Woli- wcześniej miało być co roku, a teraz podobno raz na 5 lat.
Ewa_Ewi - Nie Cze 16, 2013 8:56 pm

My bylismy tydzien na Krecie i tydzien w Rzymie :-)
Paolina - Czw Lip 25, 2013 9:50 am

Sycylia ;)
agnies89 - Czw Lip 25, 2013 12:21 pm

My byliśmy w Turcji :smile:
Chrupka - Czw Lip 25, 2013 1:18 pm

My planujemy wyjazd do Afryki... z tych mniej przyjemnych rzeczy czekają nas szczepienia dla wyjeżdżajacych w tropiki... brrr
Paolina - Pon Sie 12, 2013 4:29 pm

agnies89 napisał/a:
My byliśmy w Turcji :smile:


A gdzie dokładnie byliście? Też się zastanawiamy nad last minute - Alanya. :)

Ewa_Ewi - Wto Sie 13, 2013 10:59 pm

Paolina napisał/a:
Też się zastanawiamy nad last minute - Alanya.
ja byłam, polecam :)
Paolina - Pon Wrz 02, 2013 3:39 pm

Ewa_Ewi napisał/a:
Paolina napisał/a:
Też się zastanawiamy nad last minute - Alanya.
ja byłam, polecam :)


Było super! Upalnie, słonecznie, jedzenie w hotelu pycha, ludzie przeuprzejmi ;)

Ewa_Ewi - Czw Wrz 05, 2013 10:01 am

Paolina napisał/a:
Było super!
no to swietnie :-) Ja do Turcji na pewno jeszcze kiedys wroce, w inny region dla odmiany :-)
Karyna - Sro Wrz 11, 2013 6:43 pm

Ja to bym chciała do Tajlandii pojechać. Strasznie mi sie to miejsce podoba.
Marinka - Czw Wrz 26, 2013 2:50 pm

A skąd czerpiecie inspiracje dotyczące tego dokąd wyjechać? Sporo moich znajomych nie wyjeżdża za granicę, nie mam więc szerokiego spektrum informacji od nich... Jakieś szczególne strony, może blogi?
agacionek - Czw Wrz 26, 2013 4:30 pm

Marinka, myślę że każdy z nas ma jakieś marzenie dotyczące kraju który chciałby zobaczyć. To marzenie można spełnić lecąc w podróż poślubną :-)
qlaudia - Pią Wrz 27, 2013 9:08 am

nam się marzą Indie, ale trochę dużo kosztują. No i mi się marzy bardzo Australia i jest to w sumie dosyć prawdopodobne bo jacyś znajomi tesciów tam mieszkają... :]

edit:poprawiłam nieczytelną pisownię - ppola

ppola - Pią Wrz 27, 2013 9:40 am

qlaudia, szczerze mówiąc wycieczka do Indii kosztuje niewiele więcej niż sam bilet do Australii ;)
qlaudia - Pią Wrz 27, 2013 9:47 am

no na dwa tyg all inclusive 10 tysięcy na osobe jak ostatnio patrzyłam a bilet z 2 i pol tysiąca chyba z tego kojarze.no ale to się zobaczy jake ceny będą.mysle ze pewnie skończy się na Indiach. bo latwiej pojsc do biura :P niż prosić się o wizy i tyyyyle leciec.cxzas pokaze ;)
ppola - Pią Wrz 27, 2013 10:13 am

qlaudia, tak na szybko bo sprawdzone tylko w jednym biurze - Indie - +/- 6 500 od osoby ( zaczynają się już od 4800 za 9 dni), zwiedzanie + wypoczynek - 2 posiłki, 2 tygodnie w tym wiza, przelot, zakwaterowanie itd. Nie wiem ile kosztuje sam wypoczynek ;)
Australia - najtańszy bilet jaki znalazłam jest do Adelajdy - 3292 za osobę ;)

qlaudia - Pią Wrz 27, 2013 10:38 am

ppola, wiem wlasnie patrzyłam i przyznaje Ci racje ja do sydney znalazłam za ponad 5 tysięcy w jedna strone
ppola - Pią Wrz 27, 2013 10:46 am

qlaudia, spokojnie - "siedzę" w tym dlatego się czepiam ;)
Sajgonka - Sro Paź 02, 2013 10:08 am

Zamiast Indii wolałabym Australię:)
Marinka - Wto Paź 08, 2013 5:39 pm

agacionek napisał/a:
Marinka, myślę że każdy z nas ma jakieś marzenie dotyczące kraju który chciałby zobaczyć. To marzenie można spełnić lecąc w podróż poślubną :-)


a macie może linki do fajnych blogów z takimi inspiracjami żeby pooglądać zdjęcia z podróży ślubnych? :)

Tinny - Wto Paź 08, 2013 7:46 pm

Tu masz galerie z różnych stron świata http://www.tasteaway.pl/fotografie-2/. Osobiście zakochana jestem w Meksyku i Toskanii. Co bardziej radzicie dziewczyny? Bardziej się kierujecie hasłem "egzotycznie" czy "romantycznie"?
Sisska - Wto Paź 08, 2013 11:30 pm

zdecydowanie"egzotycznie" :)
Marinka - Sro Paź 09, 2013 11:19 am

Ja bardziej romantycznie :) szczególnie w podróż poślubną, wg mnie to powinno być najromantyczniejsze przeżycie!
Dzięki Tinny, zajrzę i poszukam czegoś dla siebie, widzę że jest w czym wybierać :) . Może to wyda się Wam śmieszne, ale w sumie rozważam teraz Paryż, bo właśnie wydaje mi się najromantyczniejszym miejscem świata...

Tinny - Sob Paź 12, 2013 1:01 pm

A ja się po tym taste away napaliłam na Toskanię. Nie wiem czy na pewno w podróż poślubną, ale muszę to miejsce zobaczyć. :)
Skyler - Wto Sty 21, 2014 7:43 pm

W nasze ukochane miejsce, do Chorwacji :smile:
kesuni - Sro Sty 22, 2014 4:24 pm

Skyler, coś mi się zdaje, ze i my pojedziemy do Chorwacji, bo mój Narzeczony był tam kilka razy i już od dawna chciał mnie tam zabrać, a teraz będzie ku temu najlepsza okazja :)
Linka91 - Sro Sty 22, 2014 5:14 pm

kesuni, zdecydowanie polecam Chorwację ;) z narzeczonym byliśmy we wrześniu. jest przepięknie ;) Również w tym roku zastanawiamy się nad Chorwacją, ewentualnie Czarnogóra lub Bułgaria ;) jeszcze nie podjęliśmy decyzji ;)
Skyler - Czw Sty 23, 2014 2:22 pm

kesuni napisał/a:
Skyler, coś mi się zdaje, ze i my pojedziemy do Chorwacji, bo mój Narzeczony był tam kilka razy i już od dawna chciał mnie tam zabrać, a teraz będzie ku temu najlepsza okazja :)


Bardzo dobry wybór :D

Sisska - Nie Sty 26, 2014 1:09 am

byly plany zeby jechac we wrzesniu, kierunek na pewno jakis "cieply". nic konkretnego nie wybrane, byle aktywnie i duzo zwiedzania :P ale sprawy sie skomplikowaly, bo od narzeczonego dostalam "zgode" na ew wolontariat na MŚ siatkarzy we wrzesniu w lodzi, wiec jakikolwiek wyjazd stoi na razie pod znakiem zapytania :P
Terry - Pon Sty 27, 2014 12:07 pm

Też sie dorzucę.
Wczoraj zaklepaliśmy wycieczkę na Kretę.
Oczywiście mieliśmy jechać gdzie indziej, ale zawsze, gdy szukamy wycieczki z "tymi" znajomymi lądujemy w innym miejscu, niż planowane wcześniej. Dlatego drugi raz lecimy na Kretę. Tym razem na zachodnie wybrzeże, bo poprzednim razem nie widzieliśmy Chanii i Elafonissi.
We wrześniu planujemy drugi wyjazd, tym razem sami. Chcemy w tym roku poszaleć, bo zaraz po ślubie zaczynamy się starać o dziecko i nie wiadomo kiedy znów gdzieś wyjedziemy.

magdaw - Wto Sty 28, 2014 3:25 pm

A my sami organizujemy sobie w czerwcu objazdówkę. Lizbona, Rzym, Neapol, Turyn i Mediolan w trzy tygodnie. ;)
Terry - Sro Sty 29, 2014 10:27 am

magdaw napisał/a:
A my sami organizujemy sobie w czerwcu objazdówkę. Lizbona, Rzym, Neapol, Turyn i Mediolan w trzy tygodnie.


Świetny pomysł. Niestety mój narzeczony nigdy nie mógł wyjechać na dłużej niż 8 dni. A też fajnie by było pojechać na dłuższe wakacje. Jak w jakimś miejscu jest nudno, jedziesz dalej.

Partyshow_pl - Czw Sty 30, 2014 12:25 pm

Taka objazdówka organizowana samodzielnie to fajna sprawa i zarazem duże wyzwanie. ciekawi nie czy w kosztach wyjdzie to taniej niż z biurem podróży,ale raczej na pewno tak.
magdaw - Pią Sty 31, 2014 3:03 pm

Nie wiem ile kosztowałaby taka objazdówka w biurze podróży bo nigdy z nich korzystaliśmy. Z tego co wiem to najczęściej jeździ się autokarem więc dużo czasu spędza się w podróży a nam na to szkoda urlopu. Będziemy przemieszczać się głównie samolotami i na krótkich dystansach pociągami, a że rezerwacje były robione z dużym wyprzedzeniem to i koszty nie były bardzo wysokie. Łącznie za dwie osoby, za 4 przeloty i 2 przejazdy pociągiem zamknęliśmy się w 3300 zł i do tego 3100 zł za 18 noclegów w hotelach. Uważam, że to przyzwoita cena za taką trasę i tyle noclegów.
MissCool - Sob Lut 01, 2014 8:42 pm

My lecimy do Grecji na Zakynthos ;) Zaklepaliśmy już wycieczkę. Lecimy nie od razu po ślubie tylko prawie miesiąc później ;)
aniuniai - Sob Lut 01, 2014 9:50 pm

My w poniedziałek po weselu lecimy do Paryza na tydzien :) a na dluzszy urlop w grudniu na 3 tygodnie do Tanzanii i na Zanzibar :)
Moniak - Pon Lut 03, 2014 11:18 am

a czy któraś z Was była na Malediwach? My co prawda ślub mieliśmy w październiku, ale dopiero teraz się rozglądamy za podrózą, mojemu mężowi się marzą właśnie Malediwy i water bungalow... Tylko szukamy z wylotem z Paryża, więc ceny to około 3 000€ za osobę za 7 noclegów, no i tak pomyślałam, że może ktoś coś kiedyś miał taniej z wylotem z PL? :)
magdaw - Pon Lut 03, 2014 2:06 pm

Moniak napisał/a:
a czy któraś z Was była na Malediwach? My co prawda ślub mieliśmy w październiku, ale dopiero teraz się rozglądamy za podrózą, mojemu mężowi się marzą właśnie Malediwy i water bungalow... Tylko szukamy z wylotem z Paryża, więc ceny to około 3 000€ za osobę za 7 noclegów, no i tak pomyślałam, że może ktoś coś kiedyś miał taniej z wylotem z PL? :)


Przelot z Polski na Malediwy można zorganizować za około 3-4 tysiące złotych w zależności od linii lotniczych. 7 noclegów w water bungalow można zorganizować za 8-12 tysięcy złotych. Trzeba poszperać i spokojnie znajdziecie coś ciekawego za zdecydowanie mniejsze pieniądze niż 6 tysięcy euro ale trzeba to zrobić z wyprzedzeniem.
Na biegu znalazłam oferty na czerwiec:
Przelot z wylotem z Warszawy i jedną przesiadką:
Aerofłot 2600zł
Condor 3500zł
Qatar 3700zł
7 noclegów w Adaaran Club Rannalhi 4* w Willa Water z All-Inclusive za około 10 tys złotych
Jakby poszperać to na pewno by się jeszcze coś innego, ciekawego znalazło.

ppola - Pon Lut 03, 2014 3:12 pm

tylko jedna uwaga jeśli chodzi o Malediwy - transfer do hotelu ;) Tutaj nie weźmie się taksówki czy nie wsiądzie w pociąg :) Trzeba albo poszukać hotelu który organizuje transfery z lotniska albo samemu zorganizować transfer ale to najlepiej jeszcze z Polski, bo może sie okazać ze wylądujecie na Male, hotel, który wybraliście jest na prywatnej wyspie, regularnych promów nie ma, a koszt wodnej taksówki jest równy przelotowi z Polski ;)
ayu - Pon Lut 03, 2014 6:31 pm

My chcielibyśmy pojechać do Barcelony, bo Mój Sz. jest zakochany w tym mieście - chociaż ja wolałabym MM gdzieś w Japonii . Pomarzyć dobra rzecz :) w każdym razie nie zgodzi się teraz to będzie musiał później;) przynajmniej przed dzieckiem,

Terry napisał/a:
Chcemy w tym roku poszaleć, bo zaraz po ślubie zaczynamy się starać o dziecko i nie wiadomo kiedy znów gdzieś wyjedziemy.


Jak już się dziecko pojawia to można zapomnieć o większych szaleństwach - chociaż radość z jego posiadania jest nie do opisania:)


Jesień jest piękna w górach, które kocham - może zdecydujemy się na wypad we wrześniu w Bieszczady.. hmm..

Klod - Pon Lut 03, 2014 8:18 pm

Nam się ostatnio urodziła w głowach Islandia. I tego planu już chyba będziemy się trzymać :)
Juska - Pon Lut 03, 2014 8:50 pm

Klod, świetny pomysł :D Islandia piękna!
ppola - Pon Lut 03, 2014 9:02 pm

Klod napisał/a:
Islandia.
ostatnio były świetne ceny z Manchesteru - ok 400 - 500zł w obie strony, do Manchesteru mozna się dostać za rozsądne pieniądze. Więc kombinowałam z taką wyprawą bo to marzenie mojego męża, jednak ceny noclegów mnie totalnie zabiły ;) Nocleg w Rejkjaviku - w Guest Housie, ze wspólną łazienką - koszt 670zł za 2 doby, najtańszy pokój z własna łazienką 1240 zł za dwie doby :smile:
Klod - Pon Lut 03, 2014 9:08 pm

Wiem, ceny są zabójcze. Dlatego myślałam o tym, żeby może zatrzymać się nie w samym Reykjaviku tylko gdzieś niedaleko. Tym bardziej, że poza miastem łatwiej zobaczyć zorzę :D
Moniak - Sob Lut 08, 2014 12:36 am

magdaw i ppola dziękuję za odp :) Przeanalizowaliśmy jeszcze raz wszystko i ... zarezerwowaliśmy Dominikanę. jednak sporo taniej a w tym momencie mamy sporo wydatków. Melediwom nie odpuszczamy :) Postanowiliśmy, że jak znajdę pracę i się odkujemy to polecimy :) Swoją drogą chyba (zwłaszcza jak się leci pierwszy raz w tamte okolice) to warto wykupić wszystko wcześniej... z tymi water i air taxi, żeby się dostać do hotelu to faktycznie może być różnie, jak się leci w ciemno :(

ayu my się zaręczyliśmy w Barcelonie... także na pewno wrócimy kiedyś na wypad wspomnieniowy ... ;)

Catylyn89 - Czw Paź 09, 2014 11:44 am

Wczoraj wróciliśmy z Kos, cudna podróż poślubna :smile: hotel spisał się na medal i codziennie dostawaliśmy piękne dekoracje z ręczników, oraz słodkości do pokoju :)
Miilena22 - Pon Gru 08, 2014 2:22 pm

Filipiny albo Malediwy :)
Yaśmina - Nie Gru 21, 2014 11:33 am

O kurcze :) a my tylko do Wisły :)
nisia1988 - Wto Mar 24, 2015 7:17 pm

Tyle pieknych miejsc na swiecie a tak malo czasu i wystarczajach srodkow na koncie :)
jednak zbieralismy dlugo i z :smile: decydowalismy sie na Peru i Boliwie, chcielismy dorzucic Ekwador i Galapagos ale cena wzrosla 2x wiec pozostalo na Peru i Boliwii :)
Nie bedzie to typowe wylegiwanie sie na plazy w hotelu kilku gwiazdkowym ale przygoda pewnie pod niejednym namiotem, ale to jak najbardziej nam odpowiada :)
Na gorace plaze pojedziemy gdy u nas w Europie bedzie zimno a z last minute trafiaja sie naprawde tanie wycieczki :)
Pozdrawiam :) :) :)

[ Dodano: Wto Mar 24, 2015 7:22 pm ]
aniuniai napisał/a:
My w poniedziałek po weselu lecimy do Paryza na tydzien :) a na dluzszy urlop w grudniu na 3 tygodnie do Tanzanii i na Zanzibar :)


i jak bylo na Zanzibarze?
slyszalam ze jest tam cudnie!:)

styśka - Pon Kwi 20, 2015 3:51 pm

a my nie szukamy nigdzie daleko, go Ustki jedziemy do hotelu Lubicz :)miejsce poleciła nam para znajomych która była tam kilka miesięcy temu na wakacjach. więc miejscówka sprawdzona, nie obawiamy się, teraz tylko się relaksowac :)
nisia1988 - Nie Maj 03, 2015 6:42 pm

relaks najwazniejszy :) 8) 8) 8) 8) 8) 8)
Sprawdzalam teraz wycieczki z rainbowtours i tez maja bardzo dobre oferty i lataja wszedzie :)
Czy ktos kiedys byl z nimi ?

Martusia90 - Pon Maj 04, 2015 9:11 pm

My planujemy pojechać do Chorwacji;) Zawsze o tym marzyliśmy więc spełnimy swoje marzenia a przy okazji może spełnimy na wycieczce kolejne czyli postaramy się o syna, albo córkę;) 2 in 1 ;)
monika5 - Wto Maj 05, 2015 4:05 pm

My lecieliśmy EnterAir na Korfu, niestety opóźnienie wyniosło..... 5h! Jednak sama wyspa cudowna! Nie za duża, ale plaże bardzo urozmaicone! Z całego serducha polecam! :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group