Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Przesądy - Welon

karola8207 - Nie Sty 20, 2008 10:56 am
Temat postu: Welon
witam, czy ktoś coś wie na temat przesądów związanych z welonem?
Chciałabym mieć, ten któty miała moja mama i nie wiem czy mogę....
welon juz lekko zszarzał, ale mam nadzieje ze sie go doprowadzi do ludzkiego wygladu... :D

gosc - Sro Sty 23, 2008 9:13 pm

przesądy dotyczące welonu opisane zostaŁy tutaj
(strona 1 i 2)
Na przyszŁość proszę korzystać z wyszukiwarki

karola8207 - Czw Sty 24, 2008 6:37 pm

w sumie temat nieaktualny, w salonach mówia, że sie go nie doczyści, więc kupie nowy...
bellas - Pią Wrz 25, 2009 1:39 pm

Mogą być sobie przesądy jakie chą, bez welona ani rusz!:P
kasia.p - Pon Cze 07, 2010 7:33 pm

nie slyszalam o przesadach z welonem, ale jak to z przesadami jak sie w nie uwierzy to jeszcze sie ziszcza:)
gosiaczek - Pon Cze 07, 2010 7:34 pm

Ania Shirley oddała swój welon byłej uczennicy, jako szczęśliwą wróżbę :)
sloneczkoo - Sro Wrz 29, 2010 8:21 pm

Ja słyszałam, że welon trzeba mieć nowy bo stary (od kogoś pożyczony czy odkupiony) przynosi nieszczęście..
Ewelina caterin - Czw Wrz 30, 2010 8:42 am

Welon nie może spaść z głowy młodej na weselu. Bo to wróży rozstanie. A;e jest tyle przesądów z weselem związanych że nic tylko siedzieć i się nie ruszać :smile:
sloneczkoo - Czw Wrz 30, 2010 9:37 am

Mojej siostrze spadł bo tak nią obracali w tańcu... ale nie dotknął ziemi... tylko się odpiął i został złapany przez młodą - mam nadzieję, że to tylko głupi przesąd :)
sansa - Pon Lut 14, 2011 3:39 pm

też obiło mi sie ze stary welon przynosi pecha
daraya2904 - Pią Cze 03, 2011 4:51 pm

a co jak nie ma welonu? jest jakiś przesąd na ten temat?
kaska8866 - Pon Cze 13, 2011 12:40 am

nic nie słyszałam o welonach. :twisted: .ale wiem, że chyba nie każda lubi go mieć. Ja będę mieć długi welon, moja koleżanka np nie miała welonu bo ma już dziecko. Po prostu nie chciała mieć.
diamond - Pon Cze 13, 2011 9:55 pm

a co jak panna młoda nie ma welonu? osobiście znam takie, które nie chcą go w dniu ślubu i nie będą mieć :razz:
pro po odczepienia się welonu...mojej znajomej przed ślubem ciągle się welon odczepiał i spadał... ale mama ogarnęła bo okazało się że źle wpinała grzebień :razz:

malutka_sdz - Sro Cze 15, 2011 3:43 pm

Welon to ogólnie oznaka "czystości", czyli dziewictwa. Z opowiadań mojej mamy wiem, że dawnej było nie do pomyślenia, żeby panna młoda która miała już dziecko a szła do ślubu miała welon. Dziś jednak mamy inne czasy i chyba już nikt na to nie zwraca większej uwagi.
Zadziorek - Sro Cze 15, 2011 6:08 pm

Z tego co ja wiem to oznaka 'czystosci' czyli dziewictwa to byl wianek a nie welon, poprawcie mnie jesli sie myle.
karolamloda - Sob Sie 20, 2011 8:31 am
Temat postu: przesądy
Ja tam w przesądy nie wierze, moim zdaniem tylko niepotrzebnie dodatkowo stresują.
Karolina1984 - Sro Lut 22, 2012 11:52 pm

sloneczkoo napisał/a:
Mojej siostrze spadł bo tak nią obracali w tańcu... ale nie dotknął ziemi... tylko się odpiął i został złapany przez młodą - mam nadzieję, że to tylko głupi przesąd :)


nooo, jak ziemi nie dotknął, to chwała niebiosom :roll:

*marlena* - Sob Sty 26, 2013 3:33 pm
Temat postu: Przymierzanie welenu przy kupnie sukni
Szukajac sukni na wesele wybieralam rowniez welony.
Panie w salonach pytaly sie mnie za kazdym razem, czy moze mi wpiac welon - odnioslam wrazenie ze nie kazda dziewczyna przymierza welon, jakby to przynosila pecha...

Ja przymierzylam, nawet kilka, a teraz wesele zostalo odwolane...
i tak sie zastanawiam czy to przez ten welon :/

Jest z tym zwiazany jakis przesad??

Natalka86 - Pon Mar 04, 2013 8:54 am

byłam na weselu na którym welon panny młodej porwał wiatr i już go nie odzyskała :/

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group