Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Podróż poślubna - Turcja

MałaMi1 - Czw Paź 25, 2007 7:41 pm

ja osobiscie zgadzam się z tym, że jesli jechać to tam gdzie mozna sporo zwiedzic :-) byłam z moim A w Grecji i w Turcji i zdecydowanie bardziej podobała nam sie Turcja ze względu właśnie na inną kulturę, inne zwyczaje i przede wszystkim zupełnie inny kraj niż kraje europejskie... dlatego marzy mi się podróż poslubna np. w Egipcie lub Tunezji....

zobaczymy co z tego wyjdzie, oby marzenie się spełniło :-) a pozostałych ludzi (turystów i tubylców) możemy po prostu brzydko mówiąc olać, bo będziemy mieć siebie i to będzie najważniejsze [smilie=d045.gif]

Martysia - Czw Lis 01, 2007 6:57 pm

mam nadzieję, że spełnią się marzenia każdej z nas:) ja byłam 2x w Grecji i 2x w Turcji i też bardziej podobała mi się Turcja, jest piękna, inna....i te meczety i nawoływania muezzina na modlitwę codziennie rano...:)
EwaM - Pią Lis 02, 2007 8:50 am

No to byłaś Martysia w trochę innej Turcji niż ja. :) Ty byłaś w tej prawdziwej, a ja w turystycznej, gdzie w hotelach pracowały tureckie kobiety poubierane w krótkie spódniczki, gdzie mężczyźni chodzili poubierani po europejsku, a jeśli ktoś się modlił to w ustronnym miejscu. Najbardziej muzułmańscy byli niektórzy goście hotelowi z krajów arabskich. Na pewno nie tubylcy. :)

Warto tam było pojechać ze względu na Efez i Pamukale, bo to są miejsca niezwykłe. I w zasadzie z wakacji w Turcji właśnie te wycieczki pamiętam najlepiej. Jedyny lokalny koloryt zobaczyliśmy na bazarze, gdzie pytali mojego kolegę czy jestem jego żoną. A mieliśmy po 15-16 lat. :lol:

MałaMi1 - Wto Lis 13, 2007 10:26 am

może dlatego , że mieliście po 15-16 lat wspominacie to tak a nie inaczej, wtedy mogłaś to wszystko odbierać w trochę inny sposób niż teraz...
ja też mieszkałam w miasteczku turystycznym, jednak hotel organizowal nam wieczory tureckie, co wieczor byly jakies animacje ukazujace kulture Turecką. Poza tym wycieczki tez nam wiele pokazały... jak ktoś chciał to widział tę prawdziwą Turcję ...

Dorotka847 - Wto Lut 12, 2008 3:31 pm

Ja tez jestem fanką Turcji po 2 tygodniach tam spędzonych jest poprostu pieknie i nie można sie nudzic. Oczywiscie jesli ktos nie chce sie nudzic bo jak ktos chce leżec plackiem na plazy przez 2 tygodnie to chyba wszedzie sie wynudzi. My widzielismy Kapadocje -cos wspaniałego nie do opisania widoki, bylismy na wyprawie jepami (nie wiem jak to sie pisze:)) na statku no i zwiedziliśmy całą Alanye na własną reke wszystkie ruiny zamki jaskinie. Efekt mamy piekne zjecia i worek nie zapomnianych wspomnień. Ja jak najbardziej polecam na podróż poslubną dodam że w pażdzierniku było bardzo cieplutko ok 30 st. Co do zobaczenia prawdziwej Turcji to jak ktos chce to zobaczy a jak ma zamiar siedziec w hotelu to raczej nie :P
Agha - Pią Kwi 11, 2008 3:10 pm

Ja byłam w Turcji mając lat 17, obóz bez wycieczek, jedyna atrakcja rafting. Czuje w pewnym sensie niedosyt, a oglądając zdjęcia rodziny czy znajomych, chciałabym właśnie tam się wybrać w podróż poślubną.
Za Turcją przemawia jeszcze jeden atut - wylot z Łodzi :-)

Kati - Pią Kwi 11, 2008 6:14 pm

My byliśmy w Turcji w podróży poślubnej z BP Neckermann. Przecudownie....!


http://foto.onet.pl/3ox84,0go9wkwc4cwo

Agha - Pią Kwi 11, 2008 8:06 pm

Wow, Kati akurat otworzyły mi się zdjęcia z nurkowania :-) świetne, fajna pamiątka :-)mam podobne z Egi[tu, co prawda nie tyle, ale pamiątka jest.

[ Dodano: Pon Cze 02, 2008 11:06 am ]
My się jednak zdecydowaliśmy na Turcję.
Ogólnie w przypadku podróży poślubnych są 3 opcje: Tunezja, Turcja i Egipt.
Turcja jest najbardziej optymalna. Mam nadzieję, że nasza podróż poślubna będzie równie udana jak Twoja Kati :-)

555 - Sob Wrz 27, 2008 10:13 pm

my, po wielu godzinach rozmow i dyskusji, rowniez zdecydowalismy sie na podroz poslubna do Turcji.. nasz wybor padl na hotel TIMO w miasteczku Konakli, region Alanya.. oczywiscie opcja all inclusive..
czytam Wasze super opinie i nie watpie, ze bedziemy sie swietnie bawic, natomiast chcialabym prosic o porady dotyczace tamtego regionu: co warto zobaczyc, gdzie warto sie wybrac, czego warto sprobowac.. na razie swoja wiedze opieram tylko na tym opisie, ale wierze, ze pomozecie..

MałaMi1 - Sob Wrz 27, 2008 11:29 pm

555-jeśli chodzi o wycieckzi warto pojechać do Kapadocji, co do |Pamukalle my bylismy ale niestety nie zszokowalo nas to jakos ;) sle pojechac warto ze wzgledu na t ze co rok jest mniej tarasow do ogladania i w najblizszych latach prawdopodobnie zostana one zamknięte dla zwiedzajacych....ja osobiscie polecam rejs tatkiem, w porcie w Alanyi mozna kupic taka wycieczke za grosze a spedzic milo czas, wylegujac sie na stateczkiu i goladajac widocznki, ktorych nie obejrzy sie od strony lądu...
jesli chodzi o jedzonko to koniecznie kebab turecki i takie placki Guzleme-cos w rodzaju naszej pizzy ale lepsze i troszke w innym stylu robione ;) ale sprobuj a sama sie rpzekonasz ;) jesli Wasz hotel jest na odpowiednim poziomie, a jesli ma all to zapewne jest, to na pewno na posilki podadza Wam prawdziwe typowo tureckie jedzonko-nam smakowalo ono bardzo, wiec jesli bedzie okazja probujcie ;) jesli masz jeszcze jakies pytanka chetnie odpowiem ;)

ja sporo potrzebnych informacji znalazlam na www.forum.wakacje.pl , poszperaj ,moze i Ty znjadzxiesz tam odpowiedzi na nurtujace Was pytanka ;) a w jakim czasie wyejzdzacie tzn kiedy dokladnie i na jak dlugo?

EwaM - Sob Wrz 27, 2008 11:40 pm

555, nie zapomnijcie o Efezie. Jest to wycieczka męcząca, ale miasto jest absolutnie niezwykłe i koniecznie trzeba je zobaczyć.
555 - Nie Wrz 28, 2008 12:22 am

a wlasnie, zapomnialam o jeszcze jednym problemie: jak praktycznie powinnismy rozwiazac sprawe strojow..? w Polsce bedzie wtedy dosc chlodno, w Turcji cieplo, przebrac sie powinnismy w samolocie..? czy raczej ubrac na cebulke i powoli rozbierac..? nie mam pomyslu.. i jakie stroje najlepiej zabrac..? letnie sukienki..?
MałaMi1 - Nie Wrz 28, 2008 12:25 am

tak jak pisalam wyzej, ponawiam swoje pytanie-kiedy sie wybieracie do tej Turcji? bo bez tej informacji niewiadomo jaka bedzie pogoda i tam i tutaj.... mam jedną stronkę (ale adres moge podac jutro, bo ma ją w ulubionych na innym kompie) gdzie mozna sprawdzic codziennie informacje o pogodzie w alanyi. wtedy bedzie Wam latwiej dopasowac stroje....
555 - Nie Wrz 28, 2008 12:58 am

Olcia, nie doczytalam.. :oops: wyjezdzamy za poltora tygodnia, na tydzien..
EwaM - Nie Wrz 28, 2008 8:55 am

Jak założysz cienkie długie spodnie, bluzkę z krótkim rękawem i ciepłą bluzę na wierzch, to ani nie zmarniesz za bardzo w Polsce, ani się nie zgrzejesz w Turcji. Poza tym wydaje mi się, że o tej porze roku tam wcale nie musi być aż tak ciepło, niestety :zalamany: więc ja bym się przygotowała na chłodniejsze pogody również.
MałaMi1 - Nie Wrz 28, 2008 10:39 am

Ewa ma racje z ta pogodą, to niestety nie Egipt i zwłaszcza wieczorki są chłodne...jeszcze dziś doszukam się tej stronki to będziesz mogła przesledzić pogodę jaka tam panuje i się opwowiednio spakować i zabrać potrzebne rzeczy ;) ale Ci zazdroszcze tego wyjazdu :buja w oblokach:
555 - Nie Wrz 28, 2008 11:15 am

dziekuje, dziewczyny, za wszystkie rady i czekam, oczywiscie, na wiecej :))
jesli chodzi o pogode, to dla nas ~25st.C jest cieplem wystarczajacym, a ne meczacym :))
w ogole, idac za rada znajomych, ktorzy tez w tym roku byli w Turcji, postanowilismy z mężem wziac naprawde malo ubran, a dokupic na miejscu - podobno zarowno jakosc, jak i ceny sa rewelacyjne..

MałaMi1 - Nie Wrz 28, 2008 12:47 pm

ceny faktycznie korzystne i musicie sie targować na maksa ;) zawsze zejda z ceny, a nawet jak sie nie targujesz to sie obrazaja ;) co do jakosci trzeba uwazac, bo mozna się spotkasc z wieloma podrobkami markowych ubran ale ich jakosc odbiega znacznie od jakosci tych oryginalnych... oczyiscie to nie jestregula, ale czesto my sie spotykalismy z taka sytuacją...
555 - Nie Wrz 28, 2008 1:54 pm

mam troche dowiadczenia w ocenie jakosci, wiec musi byc dobrze :))
Dorotka847 - Pon Wrz 29, 2008 12:06 pm

To może i ja jeszcze cos napisze. My byliśmy w tamtym roku na dwa tygodnie od 3 do 17 października. Pogoda była cudowna bardzo ciepło około 30 stopni wieczory może już chłodniejsze, ale na pewno nie zimne. Też byliśmy w Alani tyle, że prawie w samym centrum (około 20 min spacerkiem). Samo miasto zwiedzaliśmy sami (wg przewodnika marcopolo polecam). Widzieliśmy zamek o zachodzie słońca, czerwona wierze, jaskinie damlatas i nawet znaleźliśmy muzeum ataturka, ale było zamknięte. Z wycieczek byliśmy na 2 dniowej w Kapadocji, na rejsie statkiem (polecam ale jak jest ładna pogoda) i wyprawie yepami w góry Taurus. Na tyle starczyło nam czasu, ale jak będziemy tam znowu to zobaczymy resztę. Wszystkie wycieczki kupowaliśmy w tureckich biurach i były świetnie zorganizowane Np. Kapadocja 4 gwiazdkowy hotel polski przewodnik i cena o wiele niższa. Wiem, że było to dość ryzykowne, ale się opłacało, bo sporo kasy zaoszczędziliśmy. Kapadocję polecam na początku października, bo później robi się tam już dość chłodno. Jeszcze o pogodzie na dwa tygodnie dwa dni padało (nie cały dzień) raz była nawet ulewa. Jednak po tym deszczu morze miało niesamowicie niebieski kolor, woda ciepła Jak jechaliśmy to ubraliśmy się na cebulkę, ale jak jechaliśmy do hotelu było nam i tak gorąco.
Strasznie wam zazdroszczę tej Turcji, bo bawiłam się tam wspaniale. :wink:

555 - Pon Wrz 29, 2008 7:48 pm

dziekuję bardzo za porady, a zatem musimy sie rozejrzec za przewodnikiem :))
ppola - Pon Wrz 29, 2008 7:55 pm

oprocz marcopolo polecam jeszcze przewodniki wiedzy i życia (drogie jak licho ale moim zdaniem warte swojej ceny :) ), calkiem niezle przewodniki byly jako dodatek do Gazety Wyborczej - może ktoś z Twoich znajomych zbieral :) . A co do ciekawych miejsc to zgadzam sie z poprzedniczkami ze Kapadocja i Pamukkale przede wszyskim, rejs po morzu jest zawsze fajny (chyba ze sie ma chorobe morska jak ja). Jesli nie bedzies miala ochoty nic kupic nawet na nich nie patrz bo inaczej zaczna gadac i cie przekonywac ;) (ja osobiscie nie lubie takiego nagabywania), z ceny schodza zawsze, jedynie w resteuracjach i podczas kupowania jedzenia sie nie targujemy bo poprostu nie wypada i moze byc zle odebrane. A reszta wyjdzie w praniu :) ?ycze milej podróży ;)
555 - Pon Wrz 29, 2008 8:01 pm

ja sie lubie targowac i chcemy sporo kupic, szczegolnie zloto, skory, moze jakies inne fajne ciuszki.. wiecie, ze w Koranie jest nakaz targowania, bo inaczej Allah nie poblogoslawi interesowi..?
ppola - Pon Wrz 29, 2008 8:11 pm

tak jak juz pisalam targowanie jest mile widziane ale nie jedzenia. jesli chodzi o zloto trzeba bardzo uwazac bo jest roznej jakosci, w miejscu w ktorym ja bylam (marmaris) zloto po stargowaniu kosztowalo mniej wiecej tyle co w polsce - jednak wiele osob kupowalo widzac w tym niebywala okazje, tak samo ze skorami ( w jedym sklepie chcieli nam wcisnac kurtke zaczeli od 800Euro a ja kychodzilismy chcieli juz 150 Eu, a za ta cene mozna zdecydowanie lepszy fason i jakosc kupic w polsce ;) ) wiec uwazaj i sprawdzaj wszystko kilkakrotnie, to narod handlarzy za darmo nic nie dadza ;) ?ycze udanego handlowania :)
555 - Pon Wrz 29, 2008 8:30 pm

dziekuje, bede uwazac :))
Dorotka847 - Sro Paź 01, 2008 6:00 pm

polecałam marcopolo bo mieścił się do torebki :lol: i wszędzie można go było zabrać a ten z wyborczej to już nie bardzo :smile:
ppola - Sro Paź 01, 2008 6:27 pm

zgadzam sie ma twarda okladke i jest dosc ciezki, ale mimo tego jest dosc przydatny ;) mi osobiscie najbardziej odpowiadaja przewodniki wiedzy i zycia bo maja duuuuzo obrazkow, bo osobiscie wole miec na obrazku to o czym czytam bo jeszcze moze mi sie pomerdac ;)
555 - Pon Paź 06, 2008 3:58 pm

dzis bylismy w empiku i ogladalismy przewodniki, ale zaden nie przypadl nam do gustu.. albo za duze, albo za ciezkie, albo malo informacji.. :(( chyba skonczy sie na tym, ze wydrukuje informacje, ktore sciagnelam z internetu..

teraz mam do Was pytanie dotyczace ciuchow.. czy wystarczy taki zestaw:
- 2 sukienki letnie bez rekawow,
- 2 koszulki na ramiaczka,
- 2 pary dlugich lnianych spodni,
- 2 cieniutkie bluzki z dlugim rekawem,
- 2 kostiumy kapielowe,
- pareo,
- cienki sweterek rozpinany,
- klapki i sandalki,
- oczywiscie zapas bielizny..

MałaMi1 - Pon Paź 06, 2008 4:13 pm

jak dla mnie wystarczająco ;) ale to zależy od każdego indywidualnie-powiem szczerze, że my z Turvji rpzwyeizlismy mnostwo czystych rzeczy wogole nie uzywanych, ale na wszelki wypadeczek trzeba bylo wziasc ;)

ponizej wklejam stronkę o Alanyi, tam są kamerki-można podglądnąć trochę co się tam dzieje ;) no i pogoda jest też podana...

http://www.alanya.bel.tr/translationPL/

a tutaj stronka polskiego biura podróży w Alanyi które organizuje tanie i przez wiele osób sprawdzane wycieczki.... wychodzi dużo taniej niż jak się jedzie z biura z którego się wylecviało. możnado nich napisać maila z rżnymi pytaniami-odpisują bez problemu i odpowiadają na wszystkie pytanka:

http://www.jolcia-adams-tour.com/wycieczki.htm

555 - Pon Paź 06, 2008 6:50 pm

dziekuje za stronki, ja tez szukalam czegos na wlasna reke..
znalazlam strone, na ktorej mozna wyszukac mnostwo praktycznych informacji: http://turcjawsandalach.pl/
udalo mi sie stworzyc taki mini-przewodnik po Alanyi i mam zamia go wydrukowac i zabrac ze soba.. znalazlam rowniez plany miasta Alanyi..
chyba zabiore jeszcze kapelusz slomkowy i jedwabna chuste..

Kati - Pon Paź 06, 2008 8:54 pm

my jeździliśmy na wycieczki z Jolcią ;)

raz o nas zapomnieli (czekaliśmy godzinę na busa na nurkowanie :evil: ) ale po interwencji przyjechał sam właściciel po nas i zawiózł nas na nabrzeże... tyle, że statku już nie było :lol: Ale wynajął motorówkę :twisted: i podwiózł nas do zatoki gdzie nurkowaliśmy. Także Jolcia gwarantuje dodatkowe atrakcje :lol: :lol: :lol: ale ogólnie ich polecam. Skorzystaliśmy z pammukkale, raftingu, nurkowania, rejsu statkiem, Alanya tour i aquaparku :mrgreen: Spoko było i taaanio!

[ Dodano: Pon Paź 06, 2008 9:57 pm ]
Ooo widzę, że dorobili się autokaru... :) My jeździliśmy busami :cool:

ppola - Sob Paź 18, 2008 4:21 pm

555 jak tam wycieczka udala sie bo widze ze powrocilas ;) Co zwiedzalas i ogolnie jak bylo? :)
555 - Sob Paź 18, 2008 4:40 pm

ogolnie bylo super, ale wyjazd 7dniowy to stanowczo za krotko (jednak trzeba odliczyc jeden dzien na przeloty i transport).. poza tym w dzien wyjazdu byly w Polsce straszne mgly i lot opoznil sie o 4 godziny, wiec w hotelu bylismy dopiero na kolacji..
pogoda dopisala, w dzien bylo 30-35 st. C, w nocy około 20.. jednego dnia przechodzily nad naszym miasteczkiem burze, niesamowity widok blyskawic miedzy niebem a morzem.. niestety, nie udalo nam sie zadnej z nich sfotografowac.. poza tym byly to opady przelotne, intensywne, ale nadal bylo bardzo cieplo..
jesli chodzi o zwiedzanie, to od razu nastawilismy sie, ze z zadnych wycieczek zorganizowanych nie skorzystamy, natomiast przygotowalam taki mini-przewodnik do zwiedzania na wlasna rękę.. bylismy w jednym miejscu z tego przewodnika, na reszte zabrakło nam energii, ktora wyssał upał.. dodatkowo zlokalizowalismy w poblizu delfinarium i udalo nam sie wybrac na pokaz..
dni spedzalismy glownie na leniuchowaniu na plazy i zakupach (co bawilo bardziej mnie niz męża ;)) ) - jestem odrobine opalona (chociaz caly czas stosowalam krem z filtrem 50) i zaopatrzona.. udalo nam sie przywiezc sporo slicznych skorzanych rzeczy (torebki i buty), sporo niezlych jakościowo koszulek (głównie dla małża) i pamiątkowe drobiazgi..
jesli chodzi o standard hotelu, to byl on nieco nizszy niz 5* europejskich, ale tego sie spodziewalismy.. bylo czysto, komfortowo, niczego nam nie brakowalo, no moze mogło być odrobine wiecej mięs i wiekszy wybor owocow na posilkach.. no i zdecydowanie przeszkadzala nam ogromna ilosc natki pietruszki dodawana do wiekszosci potraw.. generalnie do kuchni tureckiej trzeba sie bylo przyzwyczaic..

ogolnie wyjazd oceniamy bardzo pozytywnie :)) postaram sie niedlugo wkleic kilka zdjęc..

ppola - Sob Paź 18, 2008 4:43 pm

No to super ze wypoczelas bo to najwaziejsze :) A co do kuchni tureckiej to faktycznie albo trzeba ja lubic albo sie przyzwyczaic ;)
Pozdrawiam cieplutko :)

DotiUslu - Wto Gru 02, 2008 7:18 pm

Polecam Turcje jak najbardziej...Jesli chcecie wiecej spokoju wybierajcie Side a nie Alanye...Jest o wiele bardziej kameralnie:)
My wybieramy wlasnie do Turcji na podroz poslubna...:)

owieczka_foto - Wto Gru 02, 2008 9:20 pm

DotiUslu napisał/a:
Polecam Turcje jak najbardziej...Jesli chcecie wiecej spokoju wybierajcie Side a nie Alanye...


Side jest śliczne... szczególnie zachwycił nas antyk wynurzający się w każdym miejscu miasteczka.

Marika007 - Sob Kwi 18, 2009 1:02 pm

My równiez jedziemy w podróż poslubna do Turcji i też się zastanawiamy czy właśnie nie zdecydować się na wycieczki fakultatywne z Jolcią. Rzeczywiście jest taniej niz przez biuro z którego wyjezdzamy. Najbardziej zalezy nam na Kapadocji, Pamukkale i mnie się marzy jeszcze delfinarium i pływanie z tymi cudownymi stworzeniami. Nie wiem na ile uda nam się to wszystko zrealizować, bo jedziemy tylko na tydzień. Słuchajcie dziewczyny powiedzcie mi bo nie wiem jak to wygląda, czy jak jade z biura podróży do Alanya, to pilot z naszego biura oprowadza nas po mieście czy to na własna rękę się zwiedza miasto?
owieczka_foto - Sob Kwi 18, 2009 1:23 pm

Marika007 napisał/a:
czy jak jade z biura podróży do Alanya, to pilot z naszego biura oprowadza nas po mieście czy to na własna rękę się zwiedza miasto?

jeśli jest to stacjonarny wypoczynek to raczej jest rezydent a nie pilot - zwiedzanie we własnym zakresie.

MałaMi1 - Sob Kwi 18, 2009 8:45 pm

jesli jedziecie z BP jako wypoczynek to nie ma pilota, jest tylko rezydent dokladnie tak jak mowi owieczka :) wszystko na wlasną reke, chyba ze wykupicie wycieczki fakultatywne, u nas w ofercie jak bylismy w Turcji byly tez krotkie kilkogodzinne wycieczki fakultatywne po meiscie i okolicy (oczywiscie za dodatkową oplatą)... a z jakiego BP jedziecie?
Marika007 - Nie Kwi 19, 2009 9:17 pm

Z Triady, ale przeglądałam ofertę Jolci i rzeczywiście wycieczki fakultatywne duzo lepiej sie u nich opłacają, dlatego na miejscu będziemy do nich dzwonić :-)
MałaMi1 - Nie Kwi 19, 2009 9:25 pm

my tez bylismy z Triady, od nich wykupilismy Pamukkale a na wlasna reke zalatwialismy rejs statkiem-polecam :) rejsik kupilismy w porcie 2 dni przed za polowe ceny tej co w Triadzie. Z Pamukkale u Jolci zrezygnowalismy, gdyz jest to kawal drogi i warto jechac wygodnie, a podobno u Jolci zdarzalo sie tak, ze jak bylo malo osob chetnych na dany termin to wyjazd byl busem, a tego kazdemu goraco wspolczuje-zwlaszcza ze jak my jechalismy bylo ponad 40 stopni.... no ale wybor nalezy do Was :) fakt faktem u Jolci jest duzo taniej....

[ Dodano: Nie Kwi 19, 2009 10:27 pm ]
a no i jeszcze co istotne, zdarzalo sie ze u Jolci zostawiali turystow ktorzy sie spoznili i musieli sie oni martwic o powrot na wlasna reke, a w Triadzie sprawdzali zawsze czy wszyscy sa i jakby co to czekalismy na niedobitkow. no ale to moge powiedziec z punktu widzenia klienta korzystajacego z wycieczki fakultatywnej BP z ktorym przyjechalismy, porownania bezporsedniego nie mielsimy, tylko tyle co z opinii innych....

owieczka_foto - Nie Kwi 19, 2009 9:28 pm

olciap6 napisał/a:
a podobno u Jolci zdarzalo sie tak, ze jak bylo malo osob chetnych na dany termin to wyjazd byl busem, a tego kazdemu goraco wspolczuje-zwlaszcza ze jak my jechalismy bylo ponad 40 stopni.... no ale wybor nalezy do Was :) fakt faktem u Jolci jest duzo taniej....

powiem tak... nie zawsze warto oszczędzać... nie wiem z jakiego biura, ale jak zobaczylismy ludzi na raftingu bez kaoków i kasków to cieszylismy się, że mamy porzadne biuro i nie marudzilismy na cenę... w którą wliczony był pyszny pstrąg z grilla po pływaniu:)

MałaMi1 - Nie Kwi 19, 2009 9:35 pm

owieczka masz racje :) czasami warto sie o wszystkim dowiedzic zeby pozniej nie zalowac... ja moge powiedziec ze nasz rejs byl identyczny (rowniez jesli chodzi o program,wyzywienie itp-porownywalismy ze znjaomymi ktorzy byli z Triadą) jak ten z Triady, wiec to moge polecic... co do Raftingu ja bym sie zastanawiala, podobnie obawailismy sie wycieczek....ale.... z tego co mi wiadomo Jolcia jest raczej sprawdzonym tamtejszym BP, no wiec mozna sie zastanawiac... wybor nalezy do Was :)
Kati - Pon Kwi 20, 2009 7:06 am

olciap6 napisał/a:
Z Pamukkale u Jolci zrezygnowalismy, gdyz jest to kawal drogi i warto jechac wygodnie, a podobno u Jolci zdarzalo sie tak, ze jak bylo malo osob chetnych na dany termin to wyjazd byl busem, a tego kazdemu goraco wspolczuje-zwlaszcza ze jak my jechalismy bylo ponad 40 stopni.... no ale wybor nalezy do Was :) fakt faktem u Jolci jest duzo taniej....
my byliśmy, busem... hehehe
no folklorystycznie było nie powiem ;) Ale klima była!
Problemem były ciasne siedzenia i mało miejsca na nogi. Ale daliśmy radę. Było warto - widoki bezcenne, nawet te 3 godz w każdą stronę nie zatarło wrażeń. A cena niższa więcej niż o połowę w stosunku do neckermanna
A na raftingu były kapoki, ale kasków nie :-)

owieczka_foto - Pon Kwi 20, 2009 7:10 am

Kati napisał/a:
cena niższa więcej niż o połowę w stosunku do neckermanna

my korzystaliśmy z Rainbow - porównanie wychodzi pewnie na niekorzyść.

Dorotka847 - Pon Kwi 20, 2009 9:55 am

my byliśmy w 2007 roku i wszystkie 3 wycieczki kupiliśmy z lokalnych bp. Pierwszą jep safari od pacho tuours gdzie babka mówiła po Polsku itp. zapłaciliśmy taniej niż u rezydenta ale drożej niż w biurach prowadzonych przez Turków. Kapadocje wykupiliśmy już z biura typowo tureckiego gdzie dogadywaliśmy się po polsku/angielsku/rosyjsku i na migi. Wycieczka była zorganizowana świetnie hotel 4* rewelacyjne jedzenie i pokoje, polski przewodnik i bus z klimą. Dokładnie to samo co oferowała Jolcia tylko taniej :lol: i to sporo. Statek tak samo. Wykupiliśmy wycieczkę wieczorem dzień przed rejsem cena? dwie osoby za cene jednej :razz: Trochę zaryzykowaliśmy ale się opłacało bo mogliśmy za zaoszczędzone pieniądze zobaczyć coś jeszcze :D .
Wnioski jakie nam się nasunęły:
1. aby mieć 100% pewności że będzie super lepiej kupić wycieczki fakultatywne u rezydenta
2. nie kupować wycieczek w biurach typowo dla Polaków ponieważ są one gorsze pod względem organizacyjnym (np. kiepski hotel) albo droższe od takich samych w biurach prowadzonych przez Turków

MałaMi1 - Pon Kwi 20, 2009 11:13 am

heh-no i zawsze przy zakupie w miejscowych bp pozostaje to ryzyko 50 na 50, czyli cos kosztem czegos...
Marika007 - Pon Kwi 20, 2009 11:14 am

To może rzeczywiście jeszcze to przemyslimy. Tylko zastanawiam się nad ta Kapadocją, ponieważ u jolci jest mozliwość lotu balonem nad Kapadocją, a nie wiem czy Triada też oferuje taką możliwość w ramach tej wycieczki.
MałaMi1 - Pon Kwi 20, 2009 11:21 am

w 2007r nie było takiej opcji w Triadzie
owieczka_foto - Pon Kwi 20, 2009 6:24 pm

Marika007 napisał/a:
jest mozliwość lotu balonem nad Kapadocją

w Rainbow była taka możliwość, ale kosztował z tego co pamietam ok. 250 EUR :(

KotaBasia - Wto Cze 09, 2009 10:00 pm

My również wybieramy się w podróż poślubną do Turcji do Side. Będziemy w hotelu Sultam of Side. Może ktoś z Was był w tym obiekcie?
agniesia22 - Pią Cze 12, 2009 10:50 am

My byliśmy w Turcji na tydzień właśnie wróciliśmy w środę 10.06.09. Byliśmy w Alanya w holtelu Premier Tac było rewelacyjnie. Hotel, obsługa i jedzenie wyśmienite, nie da rady spróbować wszystkich potraw jakie przygotują jest ich tak dużo. Kelnerzy bardzo mili wciąc pytają czy czegoś nie brakuje czy może coś podać. Z wycieczek wybraliśmy Boat Tour - rejs jachem naprawdę super widoki i fajny klimat na jachcie. Byliśmy również na Raftingu rewelacyjna zabawa. Zafundowaliśmy sobie również Haman - wizyta w łaźni tureckiej. Polecam podróż poślubną do Turcji było świetnie.
malinka1984 - Pią Cze 12, 2009 8:34 pm

a z jakiego biura byliście??
Martuś i Jaruś - Pon Cze 15, 2009 7:57 am

Agniesia napisz coś o kosztach, bo my jedziemy 1 Lipca i nie wiem ile kaski wsiąść... my co prawda jedziemy na 2 tygodnie w tym 7 dni na miejscu i 7 dni na objeździe ale tez planujemy jakiś rafting czy coś :)
Kati - Pon Cze 15, 2009 8:05 am

biura oferujące wycieczki w Alanyi

http://www.jolcia-adams-tour.com/wycieczki.htm
http://www.pachotour.com/

malinka1984 - Pią Lip 03, 2009 8:28 pm

Ja polecam Turcję - Bodrum hotel Joy Club Bodrum. Byliśmy na tydzień w podróży poślubnej od 23.06-30.06. Hotel położony na wzgórzu przy tarasie widokowym przy popularnych wiatrakach. Widok na port i Grecką wyspę Kos. Hotel 5+. Byliśmy z biura Exim Tours wycieczkę wykupiliśmy 21.06. 1750 za osobę- gorąco polecamy.
misiao1983 - Sob Lip 04, 2009 9:55 am

My bylismy w zeszłym roku w lipcu na tydzień w Turcji - było super gorąco i w dzień i w nocy (wzięłam 1 ciepła bluzę i nawet raz jej nie założyłam) - byliśmy w Side - Kumkoy z Alfa Star, zdecydowanie polecam wykupowanie wycieczek u miejscowych Turków, do Side dojeżdzaliśmy sobie chwileczkę dolmuszem (takie tureckie busiki) na własną rękę, Side jest super - bardzo nam się podobało! Skorzystaliśmy też z rejsu jachtem po wybrzeżach Alanyi (wycieczka kupiona u rezydenta) i z raftingu (wykupione u miejscowych Turków). Rafting super sprawa polecam!!!! na plaży wykupilismy też parasailing - a podczas lotu wysoko wysoko nad wodą widzieliśmy mnóstwo żółwi. Polecam Turcję zdecydowanie.
France - Wto Lip 07, 2009 12:21 am

mi tez sie marzy Turcja :)
Martuś i Jaruś - Pią Lip 17, 2009 8:13 am

Witajcie my już jesteśmy po swojej podróży poślubnej. Turcja okazała się świetnym wyborem dla nas ponieważ było w niej to co uwielbiamy najbardziej czyli morze i góry – choć nie chodziliśmy po nich to miło było popatrzeć na te widoki.
Nasza wycieczka składała się z części objazdowej, gdzie zobaczyliśmy wszystkie najważniejsze miejsca do zwiedzania z zachodniej części Turcji a następnie pobyt w hotelu 4* nad morzem śródziemnym. Było wspaniale !! ! osobą które wybierają się do Turcji polecamy wycieczki fakultatywne: Rafting – wojny na pontony i kąpiele w górskiej rzece, rejs statkiem po morzu – w czasie którego są liczne skoki do morza :) , wieczór turecki – z licznymi tańcami regionalnymi.

France - Wto Lip 21, 2009 9:47 am

Ach ta Turcja morze i gory 2 w 1.Super!!!
lodzia - Sro Lip 22, 2009 1:23 pm

nie mogę teraz dodawac linków, ale za tydzien pokaże, gdzie my byliśmy na wakacjach:)
skupinki - Pon Sie 24, 2009 1:59 pm

DotiUslu, ciao doti ;p
Aga1986 - Sro Paź 13, 2010 4:06 pm

w Turcji byliśmy w 2008r, Alanya, hotel Atlas. Trochę dalej od centrum, ale jeżdżą autobusy więc bez problemu. Piękna pogoda, plaża odrobinę żwirowata, wchodząc do morza - najlepiej w klapkach :) oczywiście kultura podobna jak np. w Tunezji ale o wiele wiele czyściej :)
Debussy - Sro Lut 08, 2012 9:54 pm

My bierzemy Turcję pod uwagę jeśli chodzi o najbliższe wakacje. Zastanawiamy się nad miasteczkiem Kemer, może ktoś był?
Plus taki, że są tam góry Taurus, a my nie wyobrażamy sobie tylko plażowania czy siedzenia przy hotelowym basenie, lubimy się ruszać. :)

A to kilka zdjęć Kemeru:
















Misiuniaaaa - Czw Lut 09, 2012 9:50 pm

Debussy napisał/a:
Kemer, może ktoś był?

My byliśmy w Kemer. Zdjęcia, które wkleiłaś są zapewne tez w wyciczek jakie można wykupić w trakcie pobytu w tym rejonie-np. Demre-Myra-Kekova. Tam właśnie są te grobowce w skałach.
My na plaży za dużo nie siedzieliśmy. Poza tym plaża w Kemer wyjątkowo kamienista, trzeba uważać bardzo i nie ma opcji żeby chodzić bez klapek, bo grozi to poranieniem stóp ;) Ogólnie miejscowość w porządku, ale wiadomo nie mam porównania bo nigdzie więcej w Turcji nie byliśmy.

Debussy - Czw Maj 17, 2012 8:59 am

No my już miesiąc temu wpłaciliśmy zaliczkę, 25 lipca wylatujemy z Łodzi na dwa tygodnie do Kemeru (dokładnie Beldibi) :)

Fajnie by było wybrać się do tej Kapadocji:



Może orientujecie się ile mniej więcej kosztuje zorganizowana wycieczka? Czy może jest szansa na własną rękę się tam dostać?

No i Rifting też nam polecał właściciel Biura Podróży (pozdro Konar :razz: ) :



Dobrze by było wcześniej wiedzieć jakie są ceny takich przyjemności, żeby wziąć odpowiednią ilość kasy :razz:

A mam jeszcze jedno pytanie do osób, które były ostatnio w Turcji. Czy wypożyczaliście samochód? Z jakich wypożyczalni najpewniej wypożyczać i jaki to koszt ? :P

ola88 - Czw Maj 17, 2012 9:28 am

Debussy napisał/a:
Może orientujecie się ile mniej więcej kosztuje zorganizowana wycieczka?

na stronie Itaki jest taki opis:

Kapadocja (2 dni) – w programie wizyta w Konyi, gdzie znajduje się mauzoleum Mevlany, zwiedzanie podziemnego miasta, wizyta w słynnych kościołach kapadockich, nieziemskie krajobrazy. Cena – ok. 129 EUR z Alanyi, Side, Belek, Antalyi; ok. 139 EUR z Kemer (zawiera dwa posiłki dziennie, przejazd klimatyzowanym autokarem, opiekę pilota i przewodnika, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, nocleg w centrum Kapadocji).

ppola - Czw Maj 17, 2012 10:07 am

Debussy napisał/a:

Może orientujecie się ile mniej więcej kosztuje zorganizowana wycieczka? Czy może jest szansa na własną rękę się tam dostać?
tak jak napisała ola około 130-140 EUR i jest to na tyle daleko że organizowana jest wycieczka 2 dniowa
Czy jest szansa samemu sie dostac - jasne ze jest, zawsze jest. Niestety nie mam w tej chhwili, namiarow ale mozna skorzystac z polskich lub polskojezycznych lokalnych biur na pewno kilka takich jest w Alanyi (byłoby zdecydowasnie taniej ale też trzeba było sie dostac na miejsce zbiórki) i to jest chyba najlepsza wersja :)
A zupelnie na wlasna reke - musielibyscie juz z Polski zorientowac sie chociazbyjak wyglada sprawa noclegów w Kapadocji. jednak z tureckim przewodnikiem wejdziecie w wiecej miejsc niz zwiedzajac na wlasna reke
Debussy napisał/a:
Czy wypożyczaliście samochód?
nie i chyba nie odważyłabym sie bo Turcy dosc swobodnie interpretuja znaki i przepisy oraz jeżdż zbyt odwaznie jak dla mnie. Raczej polecam skorzystac z dolmuszy ichniejszych busików tanie i dosc sprawnie przemieszczajace sie.
MałaMi1 - Czw Maj 17, 2012 10:53 am

ppola ma racje- nie miałabym odwagi wypozyczyc tam auta biorąc pod uwagę fakt, że muszę go oddać w takim stanie w jakim wzięłam a to może być trudne w zrealizowaniu :) Turcy jakby to ładnie ująć- jeżdżą bez żadnych zasad a jak już się spotkali z innym autem przed naszym hotelem, to oba auta leżały do góry kołami. Nie wyglądało to zachęcająco :/
Nie znam nikogo kto odważyłby się na takie wypożyczenie. No ale decyzja należy do Was :)

Fijołkowa - Pią Maj 18, 2012 6:39 pm

Debussy podobnie jak poprzedniczki uważam, że wypożyczenie samochodu w Turcji to nie jest najlepszy pomysł, zdecydowanie lepiej poruszać się dolmuszami- wszędzie się można nimi dostać :)

W ubiegłym roku byliśmy z M. w Turcji, co prawda nie byliśmy w Kapadocji, ale inne wycieczki kupowaliśmy w polsko- tureckim biurze podróży http://www.jolcia-adams-tour.com/index1.htm i byliśmy bardzo zadowoleni z ich oferty.

Niestety wspomniane biuro jest w Alanyii, a Ty wybierasz się w pobliże Kemer, więc to około 150-160 km.

Udanych wakacji życzę! :)

Debussy - Sob Cze 23, 2012 8:45 pm

Wylot zbliża się coraz większymi krokami, zaczynamy się zastanawiać nad tymi wycieczkami dodatkowymi.
W biurze podróży polecają nam na pewno ten Rafting, ale także Pamukkale (chociaż niekoniecznie z Wezyra, lepiej ponoć na miejscu kupić - będzie sporo taniej)

Był ktoś może w Pamukkale? :




Iris - Nie Cze 24, 2012 12:35 pm

Moja koleżanka była w Pamukkale, będąc na Erasmusie w Turcji i była zachwycona, widziałam zdjęcia z tego wypadu no to generalnie robiło wrażenie :)
MałaMi1 - Pon Cze 25, 2012 4:26 pm

my bylsimy, a co Cie interesuje ? :) gorąco było baardzo, a bylismy w czerwcu 2007 :)
mimeczka - Pon Cze 25, 2012 6:06 pm

My też byliśmy, minusem jest sporo ludzi, ale i teren jest duży więc nie jest tak źle, no a widoki faktycznie super.
Misiuniaaaa - Pią Cze 29, 2012 9:05 pm

mimeczka napisał/a:
My też byliśmy, minusem jest sporo ludzi, ale i teren jest duży więc nie jest tak źle, no a widoki faktycznie super.

Polecam, warto to zobaczyć na pewno.
Ale jeszcze bardziej Wam polecam - Kapadocja. Jesli zastanawiacie sie gdzie jechać to mysle ze nie będziecie żałować jak wybierzecie wycieczke do Kapadocjii, chociaz to wycieczka 2 dniowa, mecząca i kosztowna. I jeszcze pewnie zahaczycie wtedy o noc turecką.
Po drugie - Pamukkale, tez warto zobaczyć.

Debussy - Wto Lip 17, 2012 8:02 am

Moi rodzice jutro wracają z Beldibi (okolice Kemer), tata mi wysłał rano sms, że właśnie jest 37,5 stopni w cieniu :o
Mieliśmy nadzieję na połażenie po górach, ale jeśli będą takie temperatury, to nie wiem czy nasz pomysł nie spali na panewce :(
W każdym razie rodzice są bardzo zadowoleni, mówią, że to ich najlepsze wakacje (a do tej pory byli zakochani w Krecie, trzy raz pod rząd tam jeździli).
Jedzenie też ponoć pyszne, znaleźli jakaś "dziką" plażę 15 minut od hotelu, gdzie jest pusto i generalnie wcale nie chcą wracać.

Tak się składa, że my dokładnie tydzień po ich powrocie też tam jedziemy i właśnie pomału kompletuję cały majdanek, w związku z tym mam pytanie:

z jakim filtrem kupić krem do opalania? (mamy cery raczej dość jasne), wystarczy 20-30 UV? :smile:

szaraczarownica - Wto Lip 17, 2012 10:48 am

Debussy napisał/a:
Mieliśmy nadzieję na połażenie po górach, ale jeśli będą takie temperatury, to nie wiem czy nasz pomysł nie spali na panewce

Debussy, nie myl upału w środku lądu z upałem nad morzem.
Ja w Chorwacji przeżyłam jednego dnia 40 stopni w cieniu i dopiero po fakcie powiedziano mi, że tyle było. Nie mogłam uwierzyć, bo wcale się tego nie czuło.
Także myślę, że może nie być aż tak źle :wink:

ppola - Wto Lip 17, 2012 10:57 am

szaraczarownica napisał/a:
Debussy, nie myl upału w środku lądu z upałem nad morzem.
Ja w Chorwacji przeżyłam jednego dnia 40 stopni w cieniu
w cieniu i przy bryzie faktycznie nie ma problemu, natomiast podczas łażenia po górach nawet położonych blisko brzegu może być ciężko.
W Turcji byłam dwukrotnie ale w rejonie zachodniego wybrzeża - okolice Marmaris i Bodrum. Rejony typowo górskie, do byle hoteliku masz strome podedjscie. Przy 35 stopniach jest ciezko, mimo pieknego widoku na morze i temperatura +wilgoć + duchota daja w kość
Co do filtra 20 spokojnie wystarczy, ale cos po opalaniu tez wez

szaraczarownica - Wto Lip 17, 2012 11:12 am

ppola napisał/a:
w cieniu i przy bryzie faktycznie nie ma problemu

Akurat tego dnia zwiedzaliśmy Sibenik, więc i o ciągłym cieniu i o bryzie mowy nie było, no ale może upały w Chorwacji różnią się od Tych tureckich, nie wiem, nie byłam :)

ppola - Wto Lip 17, 2012 11:51 am

szaraczarownica napisał/a:
ale może upały w Chorwacji różnią się od Tych tureckich
być może, miałam okazje przeżyć różne temperatury w różnych miejscach i odczuwalność była na prawde różna, ale nie tym tu mowa. Dla mnie klimat w Turcji jest za wilgotny, cały czas mam wrażenie oblepienia potem, a co za tym idzie podejscie pod byle górkę było dla mnie ciężkie. Z drugiej jednak strony, zwiedzanie miasta Bodrum czy zamku nie stanowilo wiekszych problemów bo było stosunkowo płasko.
Drbussy nie znaczy to ze nie dacie rady, bo moja kondycja pozostawia wiele do zyczenia ;)

Hellen - Sro Lip 18, 2012 5:10 pm

Debussy, a w jakim hotelu byli rodzice? Pytam bo myślimy nad tymi okolicami i szukam pozytywnych opinii o hotelach w tym regionie, a skoro są zadowoleni... to może tez się tam wybierzemy.
Debussy - Sro Lip 18, 2012 8:15 pm

Hellen napisał/a:
Debussy, a w jakim hotelu byli rodzice?

Hotel Club Rama w Beldibi. :)

Eurograv_pl - Czw Lip 19, 2012 8:32 pm

Bardzo ważna kwestia: pora roku w której się wybieramy,. Np teraz lipiec był w Turcji niesamowicie upalny,więc jeśli chcesz się wygrzewać na plaży,to dobry moment:)
Debussy - Nie Lip 22, 2012 8:31 am

No to urodziło się kolejne pytanie, a mianowicie o górę Tahtali:



Czy ktoś się podjął wejścia na nią? Bo wiem, że jest kolejka (ze swoją długością 4.365 m. jest najdłuższą w Europie i drugą co do wielkości w świecie!) ale fajnie by było zaliczyć kolejny szczyt, a zjechać kolejką :wink:
tylko czy damy radę? Czy nie będzie za gorąco?

wyciąg na Tahtali:



No i tata coś wspominał, że rezydentka od razu go ostrzegła, żeby samotnie nie chodzić po górach, bo w tym sezonie atakują dziki :o Ciekawe ile w tym prawdy...

Ale dla widoków chyba warto się tam wybrać:





[ Dodano: Nie Lip 22, 2012 9:35 am ]
ppola napisał/a:
Drbussy nie znaczy to ze nie dacie rady, bo moja kondycja pozostawia wiele do zyczenia


Dwa lata temy weszłam na Tarnicę będąc kilkanaście kilo cięższą, więc teoretycznie powinno być mi łatwiej, ale nigdy nic nie wiadomo. No i temperatury w Turcji są nieco inne, niż w Polsce :wink:

Kati - Nie Lip 22, 2012 7:07 pm

Debussy napisał/a:
Bo wiem, że jest kolejka (ze swoją długością 4.365 m. jest najdłuższą w Europie i drugą co do wielkości w świecie!
tylko, że to Azja....
ppola - Nie Lip 22, 2012 7:29 pm

Debussy, zaczęłam czytać o wyprawie na Tahtali i generalnie wszędzie jest napisane że podejście jest trudne a momentami nawet bardzo trudne. Ale nie ma nic niemożliwego tutaj więcej http://forum.gazeta.pl/fo...ntalia.html?v=2 chociaż osoba która tam była, była w październiku ;)
A i jeszcze jedno sprawdzcie czy ubezpieczenie, które macie w pakiecie z wycieczką obejmuje chodzenie po górach - bo nie wszędzie to jest, a skręcić nogę nie trudno

Asiek - Pon Lip 23, 2012 12:08 pm

ppola napisał/a:
Debussy, zaczęłam czytać o wyprawie na Tahtali i generalnie wszędzie jest napisane że podejście jest trudne a momentami nawet bardzo trudne. Ale nie ma nic niemożliwego

Pytanie tylko czy taka wyprawa w tych warunkach będzie jeszcze przyjemnością czy już nie. :roll:

Debussy - Pon Lip 23, 2012 7:09 pm

No zobaczymy, okaże się na miejscu. :)

Natknęłam się na bloga osób, które były właśnie na Tahtali:









Źródło

Weira - Czw Sie 30, 2012 9:47 pm

Ja jeszcze mogę podać adres polskiego biura (w Alanyi), które organizuje wycieczki w Turcji: http://www.metintour.pl/
My lecimy za trzy tygodnie i pewnie skorzystamy z ich oferty :)

Gacjusz_pl - Sob Gru 29, 2012 12:48 pm

Wycieczka do Turcji to fantastyczna sprawa,oczywiście wiadomo ze wliczam w to wycieczki odbywające się "na miejscu",jak chociażby do legendarnej Troi czy odwiedzić piękny Stambuł.
fotofilmik - Pią Sty 18, 2013 7:53 pm

oludeniz - polecam
RedBalOOns - Nie Maj 17, 2015 11:21 am

Witajcie! Może odświeże trochę temat i mam nadzieję że jeszcze ktoś tu się wypowie :) Miałam Was pytać, kto korzystał z wycieczek fakultatywnych w Turcji z Metintour? Ale widzę, że Weira prawdopodobnie korzystała z ich usług. Możecie mi powiedzieć, czy to dobre biuro podróży? Marzy mi się podróż poślubna do Turcji, szczególnie podoba mi się ich wycieczka - lot balonem Kapadocja. Byliście z Metintour w Turcji?
kasia-91 - Nie Maj 17, 2015 7:11 pm

Byliśmy z narzeczonym w Turcji w Alanyi i korzystaliśmy właśnie z tamtejszego biura metintour. Pełen profesjonalizm, można umawiać się z nimi zarówno w biurze jak i poprzez czat na stronie lub telefonicznie. Nawet jak kierowca miał się spóźnić 15 min, to dostawiliśmy smsa informującego o tym fakcie. Poza tym na wycieczkach jest polski pilot, a sama cena jest bardzo konkurencyjna szczególnie w porównaniu z ofertą z biur podróży którą przedstawiaja rezydenci :-) my osobiście bardzo polecamy to biura i sami ponownie z niego skorzystamy, bo lecimy do Turcji właśnie w podróż poślubną :-)
Aldonka - Czw Maj 21, 2015 6:24 am

ppola napisał/a:
Debussy, zaczęłam czytać o wyprawie na Tahtali i generalnie wszędzie jest napisane że podejście jest trudne a momentami nawet bardzo trudne. Ale nie ma nic niemożliwego tutaj więcej http://forum.gazeta.pl/fo...ntalia.html?v=2 chociaż osoba która tam była, była w październiku ;)
A i jeszcze jedno sprawdzcie czy ubezpieczenie, które macie w pakiecie z wycieczką obejmuje chodzenie po górach - bo nie wszędzie to jest, a skręcić nogę nie trudno


To ubezpieczenie jakie masz z wycieczką wcale nie jest wysokie Powiedziałabym,ze jest wręcz bardzo niskie tak wiec na pewno dobrałabym sobie na Twoim miejscu inne. Sama często latam za granicę i zawsze praktycznie ubezpieczam się dodatkowo. Nie jest to wcale taki duży koszt ale jednak czujesz się bardziej pewna.
Zerknij sobie tutaj:
Usunęłam link. Odsyłam do regulaminu forum. Moderatorka Dorotka_
Na stronie znajdziesz opis jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie turystyczne . Warto byłoby porozmawiać z doradcą. Bardzo często zdarza sie,że mają tam wynegocjowane o wiele lepsze warunki na takie polisy.

kaledonia - Sro Lip 22, 2015 5:50 am

Nam marzy się Stambuł. Nie będzie to co prawda podróż poślubna (której w ogóle nie było), ale przynajmniej taka rekompensata :lol:
Chcemy jechać bez żadnego biura, sami i na własną rękę załatwiać lot i zakwaterowanie. No i zwiedzać z przewodnikiem w ręku :D
Jeździliście bez biura do Turcji ?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group