Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Menu weselne - stół wiejski - wychodzi z mody??

froggiemka - Czw Maj 22, 2008 10:37 am
Temat postu: stół wiejski - wychodzi z mody??
Witam wszystkich,

nie znalazłam podobnego tematu (chyba, ze źle wyszukałam).

Byłam wczoraj podpisac umowe z Salą - Niezapominajka na Iglastej. Podczas rozmowy na temat stołu wiejskiego właścicielka powiedziała, że coraz mnie osób chce taki stół na sali.
Powiem szczerze, mnie to rybka, ale gdyby był wypełniłby trochę salę jadalną, moja teściowa jest sceptycznie do tego nastawiona (była na weselu gdzie cała młodzież upiła się bimbrem i może to dlatego ;-) ), moim rodzicom myśl się podoba, zwłaszcza, że mamy dostęp do dobrych wyrobów na taki stół.

Stąd moje pytanie - jak Wy się zapatrujecie na kwestię stołu wiejskiego?? Wychodzi on już z mody, czy jednak jest jeszcze na każdym weselu???

pozdrawiam i czekam na Wasze opinie na ten temat

MalaJu - Czw Maj 22, 2008 2:16 pm

ja sie zapatruje BARDZO pozytywnie. Jest to jedyne miejsce dla wielu mieszczuchów (i jedyna okazja), by sprobować czegoś innego, bardziej tradycyjnego. Poza tym, w moim przypadku, będzie to jedyna ostoja "tradycyjnego" polskiego jedzenia, bo cale menu mam z kuchni europejskiej. Jest to ważne, bo wśród gości będę mieć paru tradycjonalistów i nie chcę, by głodni chodzili. :wink:

czy wychodzi z mody?? Moda się zmienia, to fakt, jednak i tak każdy dopasowuje "atrakcje" do własnego obrazu idealnego wesela, a tu już jest dowolnosc - ogranicza nas jedynie wyobraźnia (i czasem kasa)

evelinka - Czw Maj 22, 2008 3:37 pm

Moim zdaniem nie jest to przeżytek. Nie wiem jak to jest teraz w Łodzi, ale w moich okolicach na każdym weselu jest. U nas też będzie. Jest to pewnego rodzaju atrakcja na weselu.
izunia_82 - Czw Maj 22, 2008 3:43 pm

U nas na pewno będzie stół wiejski i to z naszym jedzonkiem, gdyż mojego M. rodzice mieszkają teraz poza Łodzią i wszystkie potrawy na wiejskim stole będą prosto od sołtysa. Poza tym uważam, że dla "mieszczuchów" jest to atrakcją, chociażby dlatego, że w naszych sklepach rzadko można kupić prawdziwą wiejską wędlinę, a różnica w smaku i zapachu jest przeogromna.
agunia84 - Pią Maj 23, 2008 10:01 am

U nas też będzie na 100% wiejski stół, nie wyobrażamy sobie wesela bez tej atrakcji :)
katarynka - Pią Maj 23, 2008 6:23 pm

u nas tez był stół wiejski i cieszył sie bardzo dużym powodzeniem :)
magda26 - Pią Maj 23, 2008 7:22 pm

katarynka napisał/a:
u nas tez był stół wiejski i cieszył sie bardzo dużym powodzeniem :)


to tak jak i u nas :)
Do tej pory wspominamy z M wszystkie "rozchodniaczki" z bimbru, które piliśmy z gośćmi na koniec wesela. Zresztą przez całe wesele stół cieszył się dużą popularnością, zwłaszcza wsród panów :lol:
Stół był też doskonałym miejscem do małych pogaduch, także polecam. I na pewno nie jest to przeżytek.

izunia_82 - Pią Maj 23, 2008 7:30 pm

A mam takie pytanko? Skąd załatwialiście bimber? U nas ma być zrobiony przez ojca mojego M. A jak to wyglądało u Was? Bo boję się, że u nas skończy się tylko na mówieniu o zrobieniu i nic więcej.
magda26 - Pią Maj 23, 2008 7:37 pm

My kupiliśmy "po znajomości" od kolegi szefa mojego taty, jest chemikiem i coś niecoś wie o tym jak zrobić dobry bimber. Gdyby nie on to pewnie i u nas skończyłoby się na mówieniu lub kupieniu ?liwowicy lub czegoś w tym rodzaju.
evelinka - Pią Maj 23, 2008 10:41 pm

A ja mam pewne źródło i sprawdzone, więc na 100% będzie dobry bimberek 8)
MalaJu - Pią Maj 23, 2008 10:52 pm

a u mnie siwuchę zapewnia restauracja
froggiemka - Sob Maj 24, 2008 9:02 am

Cieszę, się, że podzielacie moje zdanie na temat stołu. tez mi się wydawało, że jeszcze króluje na weselach. Co do alkoholu to u mnie bimberek ma być od szwgara przyszłej teściowej, a podobno dobry robi :-]
Suelen - Sob Maj 24, 2008 10:16 pm

a u nas będzie stół wiejski,o bardzo nam sie to podoba, pasuje do naszej sali. A bimberek dostajemy od K. wujka.
Klaudynka - Sob Maj 24, 2008 11:00 pm

U nas również nie może zabraknąć stołu wiejskiego. Słyszałam że goście weselni, którzy rzadko mają styczność z tego typu jedzeniem są zachwyceni. Poza tym wrażenia estetyczne są super!
evelinka - Nie Maj 25, 2008 1:50 pm

Myślę, że nie ważne czy goście często mają styczność z tego typu jedzenie, czy nie i tak stół wiejski będzie się cieszył powodzeniem. Spełnia on rolę swoistego miejsca spotkań i toastów w mniejszym gronie.
doni_iza - Pon Maj 26, 2008 8:52 am

A u mnie nie będzie :smile: , jakoś do mnie stół wiejski nie przemawia i wydaje mi się zbyteczny. Większość z wędlin, które są na nim wystawione i tak zostaje bo nikt nie jest w stanie tego przejeść. No ale to moje prywatne zdanie oczywiście.
Debussy - Pon Maj 26, 2008 8:58 am

Jak u większości, u mnie też będzie stół wiejski.
I nie rozumiem czemu tamta pani powiedziała Ci, że to przeżytek... Może sama jest z nieokreślonej przyszłości? :twisted:
W każdym razie mnie się to zawsze na weselach podobało. Miła odmiana.
Zresztą, mam to w cenie za talerzyk. Ale nawet gdybym nie miała, to i tak bym dodatkowo zapłaciła żeby było :razz:

EwaM - Czw Maj 29, 2008 6:57 pm

Mam wrażenie, że stół wiejski wpisał się w klimat polskich wesel i zrobiła się z tego swojego rodzaju tradycja.
Mnie osobiście trochę się to przejadło, może po części dlatego, że rodzice robią wędliny swojej produkcji więc nie tęsknię za wiejskimi wyrobami. Mimo to, uważam, że to naprawdę konieczny element wesela chociażby jako miejsce spotkań i pogaduszek wujków i innych panów :wink: Taka miła odskocznia od stołu. Koło stołu wiejskiego zawsze jest pełno ludzi.
Więc u mnie też będzie (chociaż moja mama go nie chciała).

spray - Pią Maj 30, 2008 11:52 am

No faktycznie, to chyba już tradycja, ale jak dla mnie straszny banał. Z resztą - organizatorzy wesel coraz częściej proponują coś w zamian, na przykład: stół rybny z wędzonymi przysmakami, który jest nieco tańszy, ale na pewno zdrowszy i bardziej wyszukany niż wiejskie kiełbachy.
Z resztą, z tego co wiem z autopsji i ze słyszenia - 70% wiejskiego stołu zabierane jest po weselu do domu, bo nikt już się na to nie rzuca jak na nie wiadomo jakie delikatesy.

Na moim weselu stołu z kiełbachami nie będzie, po przedyskutowaniu sprawy z teściową doszłyśmy do wniosku, że nie ma sensu. 60% gości będzie z prowincji i oni już dobrze wiedzą co to znaczy przyzwoite mięso, tradycyjnie uwędzone, bez polepszaczy i wypełniaczy. Co to dla nich za atrakcja, jak mają to na codzień?

agunia84 - Pią Maj 30, 2008 2:01 pm

U mnie tez na weselu będzie 90% z prowincji gości i tak nie mamy zamiaru rezygnować ze stołu wiejskiego, bo nadal się cieszy dużą popularnością w naszym regionie.
A będzie wyglądać tak:


Klaudynka - Pią Maj 30, 2008 5:06 pm

A nasz tak :)
ava - Sob Maj 31, 2008 11:07 pm

U nas też na pewno będzie stół wiejski, mimo że sama raczej rzadko z niego "korzystam", ale wiem, że nasi goście chętnie będą go odwiedzać, mimo że zdecydowana większość z nich mieszka na prowincji, a mówiąc dokładnie na wsiach, więc świetnie wiedzą jak smakuje np. prawdziwa wiejska kiełbasa :lol: , ale z obserwacji wiem, że i tak będą nim "zainteresowani" (choć też zbytnio tego nie rozumiem- gdy jestem na weselu jakoś nie rajcuje mnie możliwość zjedzenia chleba ze smalcem, skoro jest tyle innych, dużo bardziej wyszukanych potraw, których na co dzień nie mam okazji zjeść).

Acha zauważyłam, że zdecydowana większość korzystająca ze stołu wiejskiego to mężczyźni, kobiety raczej rzadko tam podchodzą.

evelinka - Pon Cze 02, 2008 5:02 pm

Z tym kto korzysta ze stołu wiejskiego to jest różnie. Zależy jakie towarzystwo się bawi, często widywałam pary przy stole wiejskim, a nie tylko samych panów. Ale jeśli patrzeć tak "globalnie" to faktycznie raczej panowie obstawiają stół :D
AgneSky - Sro Cze 04, 2008 12:48 pm

ava napisał/a:

Acha zauważyłam, że zdecydowana większość korzystająca ze stołu wiejskiego to mężczyźni, kobiety raczej rzadko tam podchodzą.


Dla mnie mógłby tylko i wyłącznie być wiejski stół - uwielbiam te wyroby :P

w mojej sali to jednak koszt 900 zł, i nie wiem czy ta kwestie nie przechyli decyzji na nie :(

Niebieskooka - Wto Cze 17, 2008 7:38 pm

na mojej sali taki stól to koszt 1000zl, a powiem szczerze, że ja to niekoniecznie chce go mieć. nie podoba mi się taka wiejska nuta :-? zdecydowanie bardziej wolałabym zainwestować w barmana robiącego super kolorowe driniki:) koszt wynajęcia barmana na wesele 600zl plus samodzielnie kupiony alkohol....
pscoolka - Czw Cze 19, 2008 2:14 pm

u nas bedzie tez stol staropolski (wesel bedzie w Dworku Zielinskich na Rogowskiej) z racji tego ze bedzie kilkoro obcokrajowców wiec niech sobie wyprbuja polskich specjałów. A bedziemy placic 12zl od osoby, co daje ok 720zl (bedzie ok 60 osob)
froggiemka - Wto Cze 24, 2008 6:32 pm

dzięki wszystkim za cenne uwagi
Jednak zdecydujemy się na stół. Wkońcu to Mój Wielki Dzień, a nie teściowej i restauratorki ;-)
pozdrawiam Was wszystkich

Dorotka847 - Pią Lip 11, 2008 6:19 pm

my jeszcze nie zdecydowaliśmy tak na 100%. Poczatkow miało nie być bo to wesele jednodniowe wiec sie nie opłaca. Teraz jednak zaczynamy się zastanawiać bo to bardzo fajnie wygląda a wielu gosiom sie podba.
justinaa - Pon Lip 14, 2008 8:23 pm

ja też słyszałam kilka opinii, że stół wiejski jest juz niemodny i teraz "na topie" jest np. stół z owocami morza lub innymi egzostycznymi owocami i ciastami, ale na ostatnim weselu, na którym byłam i na którym byłu wielu gości, którzy będą bawić się u nas, stół wiejski cieszył się WIELKIM powodzeniem, więc chyba nie ma wyboru :)
poza tym, chociaż może tak mi się tylko wydaje, w Borynie, nawet jeśli się nie dopłaci za stół wiejski, to ten stół i tak tam stoi, więc byłoby troche "pustawo"

Tissaia - Czw Lip 17, 2008 10:24 pm

Jeśli chodzi o ryby, to wiem, że na pewno nie chciałabym czegoś takiego. Byłam na weselu, gdzie podano dużo rozmaitych ryb, w galarecie, na zimno etc. - wesele było późną wiosną, upał powalający, nikt nie mógł na te ryby patrzeć i prawie nie zostały ruszone, a pod koniec imprezy wyglądały już mało atrakcyjnie.

Owocom morza i rybom mówię stanowcze nie, a stół wiejski mi nie przeszkadza - nie cierpię na nadmiar gości ze wsi :)

elisa69 - Pią Lip 18, 2008 9:46 am

Tak naprawde, to chyba zalezy od charakteru wesela - jesli jest robione w stylu jak ja to nazywam "balowym" (wielka sala, lustra, marmury, okragle stoly, poupinane draperiowo obrusy, itp. klimaty) to stol wiejski chyba sie gryzie z ogolnym wystrojem. Albo wesele stylizowane na jakies lata ('50-te, '60-te, '70-te) - tez nie bardzo by mi pasowal stol wiejski.
Ale jesli to jest Boryna albo "moj" Folwark - to stol wiejski wrecz sam sie prosi, bardzo pasuje do charakteru miejsca.

Ja mialam taki stol i poza wszystkimi wymienionymi przez Was zaletami byla jeszcze jedna, o ktorej goscie wspominali - ze to jest takie "prawdziwe" jedzenie, ze to sa smaki, ktore oni pamietaja z dawnych czasow, ze "te dzisiejsze wedliny juz tak nie smakuja, wszystko sztuczne". Ale ten stol musi byc naprawde wiejski, a nie udawac wiejskiego. W Folwarku maja wyroby rzeczywiscie nie ze sklepu, goscie sie zachwycali "czarnym", salcesonem, pasztetowa, szynka z koscia - w ten sposob my w ogole zrezygnowalismy z wedlin na stole glownym.

Nie zauwazylam, zeby to panowie byli glownymi bywalcami stolu (co prawda, stala tam Debowa w beczulce... :) ), panie tez tam biegaly i sobie nakladaly.
U nas zostalo tylko troche kielbasy, reszta "poszla"....

Klaudynka - Czw Sie 28, 2008 3:53 pm

Firma http://www.dekoracjebk.com/index.html daje możliwość wypożyczenia stołu wiejskiego z dekoracją
agniesia22 - Czw Sie 28, 2008 4:21 pm

Mi osobiście stół wiejski jakoś nie podchodzi. Nie chciałam go na weselu ale mój narzeczony bardzo chce i jego rodzice też są za. W naszym przypadku musimy dopłacić 10zł od osoby za stół wiejski. A mamy możliwość zrobienie sami tylko że nie można, ogranizują tylko właściciele sali. Teraz modny jest stół na słodko ale ja też za nim nie jestem.
fiona83 - Czw Sie 28, 2008 4:56 pm

Może i ten stół wychodzi z mody, ale na bank nie w mojej rodzinie :lol:
Zarówno żarcie, jak i picie ;) cieszyło się ogromnym powodzeniem i jednoczyło rodziny :lol:

rozalka78 - Czw Sie 28, 2008 5:04 pm

Witam wszystkich serdecznie.
Stół Wiejski??....Zadajemy sobie to pytanie od jakiegoś czasu.Bardzo efektownie wygląda,gromadzi gości na pogaduchach,jednak nie bardzo byśmy chcieli zabierać to co pozostanie do domku,a nie jest tego mało.Dlatego nasza propozycja tym razem jest FONTANNA Z CZEKOLADY ,a doniej mnóstwo owoców.Nie byliśmy na weselu które miało by taką atrakcję,a owoce z chęcią pożremy :D bo uwielbiamy je.Może ktoś z was wie jak sprawdza się w takiej sytuacji czekoladowy przysmak??

agniesia22 - Czw Sie 28, 2008 6:14 pm

Zgadzam się z Tobą "fiona83" w moje rodzinie też bardzo na niego każdy jest naszykowany i racja jdenoczy rodziny dlatego pewnie u nas też będzie. Tylko mi osobiście jakoś nie jest niezbędny ale wiem że dla innych ma duże znaczenie.
elka85 - Czw Sie 28, 2008 8:35 pm

Może i wychodzi z mody, ale ciągle jest baaaaardzo popularny i często odwiedzany przez gości dlatego u nas będzie napewno :) Zresztą w przyszłym roku dziadek P ruszy z produkcją bimberku na ten stół i już się do tego szykuje :P
gosc - Czw Sie 28, 2008 8:46 pm

no jest bardzo popularny i faktycznie jednoczy gości. I można na nim skosztować ciekawych rzeczy, u nas np. byŁo ciasto drożdżowe :)
A do dzisiaj wspominam przepyszne ogóry kiszone z wesela, na którym byliśmy ostatnio :razz:

Tajgete - Czw Sie 28, 2008 9:00 pm

Ja byłam raczej przeciwna, ale moja Druga Połowa dość wyraźnie uparła się na ten stół, więc będzie ;)
Kociadło - Pią Sie 29, 2008 12:30 pm

u nas tez bedzie stół wiejski - mój tata sie uparł a nam wszystko jedno - z tym tyko ze tata chce produkty robione przez prawdziwe wiejskie babcie z jego okolic i jak go znam to dopnie swego i je przywlecze 200km
julietta - Wto Wrz 16, 2008 3:59 pm

Ja kategorycznie zaprotestowałam i stołu wiejskiego nie będzie :) O dziwo teściowa się nie upierała :smile: Wiem, że zwykle jest on dość popularny wśród gości, ale to przede wszystkim nasze wesele i jakoś mi nie pasuje. Sama nigdy nie korzystam z tego typu rozrywki...
niesia2708 - Pią Wrz 19, 2008 11:11 pm

Byłam ostatnio na kilku weselach i stół wiejski cieszył się duuużym powodzeniem.U nas nie wiem czy będzie bo nie wiem zbytnio gdzie go na sali ustawić-musimy to wszystko rozplanować czy nam się wkomponuje w sale.
A jak coś bimberek tata zrobi :P

ppola - Sob Wrz 20, 2008 2:08 am

U nas nie bedzie ja nie chce a do tego moj Luby ma mdlosci jak czuje kielbase :d
Agazinha - Sob Wrz 27, 2008 10:54 am

Wychodzi lu bnie - prawda jest taka, ze u nas ze wszystkich stolow tego typu (a bylo ich ze 4 z roznymi tematami) - to byl najpopularniejszy - rowniez wsrod cudzoziemcow - warto dodac tu tez gorace dania polskie w podgrzewaczach
justinaa - Wto Paź 28, 2008 7:22 pm

u nas stół wiejski był i baardzo dobrze, bo cieszył się ogromnym powodzeniem no a poza tym bardzo smaczne produkty się na nim znalazły :)
kancia5 - Pią Kwi 10, 2009 2:37 pm

U nas na weselu stół wiejski będzie. Wesele mamy w sali OSP i jest już w wyposażeniu - ogółnie pasuje do koncepcji wesela. Zawsze jak jestem na weselu to jest to centrum spotkań towarzyskich.
Jednoczeście chciałabym się odnieść do wcześniejszej wypowiedzi, nt. barmana na weselu. Byłam na takim i ok. 22 na parkiecie nie tańczył prawie nikt, bo kolejki ustawiały się do baru. A efekt był taki, że znaczna część gości upiła się. Uważam, że wesele byłoby fajniejsze, jakby tego baru nie było.

madnesia - Pon Kwi 13, 2009 12:43 am

Ja również uważam że stół wiejski to fajna sprawa. Bardzo integruje gości (nie tylko mężczyzn). A do tego jak jest ładnie udekorowany to tylko dodaje uroku. A co do mody - modne jest ostatnio to co naturalne, więc wiejskie jedzonko jak najbardziej :) ) Mmm aż mi ślinka cieknie jak pomyślę o takich naturalnych pysznościach. :lol: Ostatnio jak byłam na weselu to to oprócz tradycyjnego smalczyku, szynki i innych kiełbas na takim stole znalazł się twarożek w różnych smakach pozawijany w plasterki łososia i pozapinany wykałaczkami- muszę przyznać ze danie troszkę bankietowe (choć prosto z wiejskiego stołu) miało duuuże powodzenie.
Zuza81 - Pon Kwi 13, 2009 11:50 pm

Nie ma czegoś takiego jak wyjście z mody stołu wiejskiego, on zawsze będzie na topie, to miejsce integracji gości, to taki powrót do korzeni tradycyjnego smaku staropolskiego jedzenia, sam wygląd stołu zaprasza to zajrzenia na jego specjały, pęka kiełbas, kaszanki, ogórki kiszone, twarożki, wiejskie chleb, i bimberek w gąsiorku, to wszystko zachęca by podjeść i skosztować.
katkrys - Wto Maj 05, 2009 12:11 pm

My też właśnie chcemy stół wiejski, tym bardziej,że na stoły nie wybraliśmy wędlin takich w tradycyjnej formie tylko pieczone z racji,że to będzie czerwiec,więc jedyna formą tradycyjnych wędlin będzie ten wiejski stół.....tylko zastanawiamy się czy wziąć ten proponowany nam przez salę czy jakiś własny z innej firmy?Macie namiary na jakaś taką firmę?Patrzyłam na linki Klaudynki, ale jakoś mi nie pasuje..........Miło by było, dziękuję!!!!! ;)
kryszka - Wto Maj 05, 2009 12:24 pm

Katkrys - ja bym brała ten proponowany przez salę (jeśli go widziałaś i nie masz zastrzeżeń) - zawsze to mniej załatwiania i kłopotu dla was.
madzialenka - Wto Maj 05, 2009 12:35 pm

ja też mam stół wiejski, sala sama robi no i pasuje do klimatu górskiego (sala Bacówka Ksawerów )
katkrys - Wto Maj 05, 2009 12:48 pm

Kryszka ,no niby tak ale ja to zawsze żeby być w 100% zadowoloną to lubię popatrzeć,porównać i dopiero się zdecydować......najbardziej odpowiadał mi stół taki zrobiony przez mojego wuja na weselu u jego syna(bo on pracuje w zakładach wędliniarskich)i smaczny był niesamowicie,ale.......nie wiem czy wujek za rok będzie jeszcze tam pracował i czy jest w stanie zrobić dla mnie coś takiego z potwierdzeniem zakupu lub fakturą bo niesprawdzonego jedzenia bez żadnych papierów nie mogę "wprowadzić" na salę....... :zalamany:
kakonka - Wto Maj 05, 2009 1:38 pm

stół wiejski jak juz było napisane wczesniej bardzo integruje. no i te smakołyki... :dreaming: my nasz mamy w cenie sali i musze powiedziec ze pięknie sie prezentuje :) - jest smakowitą dekoracją sali :)
agunia84 - Wto Maj 05, 2009 3:00 pm

Na naszym weselu stół wiejski cieszył się wielkim powodzeniem, a najbardziej bimber. ;P
Niebieskooka - Sob Maj 09, 2009 11:31 am

my będziemy mieć stół wiejski organizowany przez restaurację...co prawda teściu jest niepocieszony bo specjalizuje się w takich wyrobach.... no ale nie możemy dołożyć swoich wyrobów bo właścicielka protestuje,że musi mieć na wszystko papier.... nie wiem spróbujemy coś ugrać ...może się uda...
EwaM - Sob Maj 09, 2009 12:02 pm

Spróbujcie, bo chyba przede wszystkim brakuje jej dobrej woli. Albo tyle zarabia na tym stole, że nie chce z niego zrezygnować. Nasi tatusiowie na wesele dostarczyli wędzone przez siebie węgorze, a u kuzynki (której rodzice hodują świnie) było bardzo dużo wyrobów z ich źródła. I jakoś restauracja nie protestowała.
katkrys - Nie Maj 17, 2009 10:27 am

No u mnie jest problem bo musi być albo faktura za dane wyroby albo jakiś atest jakości tego jedzenia bo jeżeli ktoś organizuje wesele to za to odpowiada i jeżeli ktoś się czymkolwiek zatruje i ma pretensje to organizator prawnie odpowiada za to......wbrew pozorom to duża odpowiedzialność......jak się robi wesele z własnym jedzeniem to nie ma problemu....To chodzi tylko i wyłącznie o to......
ppola - Nie Maj 17, 2009 11:16 am

Ostatnio poszlismy zapytac o stol wiejski w naszej sali, mamy znajomego czlowieka co to wedlin robi to chcielimy poszalec. Pani powiedziala ze oczywiscie jesli chcemy to albo sama nam zrobi tak stol albo udostepni "materialy" do stworzenia, ale... zapytala czy faktycznie jest to konieczne ;) 5 dan goracych + przystawki, ciata i inne pierdoly. zdecydowalismy sie na symboliczna wersje: bimber, ogórki, grzybki, smalec i chleb - calosc kosztuje nas 100zł (bimber nasz), pewnie sami bysmy to taniej zrobili (ale niech juz tak zostanie) Wydaje mi sie ze ta wersja jest ok bo i wilk syty i kasa w kieszeni ;)
rusałeczka:) - Nie Maj 17, 2009 4:22 pm

My zrezygnowalismy ze stołu wiejskiego. Uważamy podobnie jak ta wyżej wspomniana pani. Nawet z własnych obserwacji na róznych weselach, to wszystko zostaje na tym stole wiejskim. Branie ma tylko bimber i ewentualnie szynka z kością która samemu sie kroi. A reszta zostaje nieruszona. Takze czy jest sens???
kryszka - Nie Maj 17, 2009 5:38 pm

Ja z ostatnich obserwacji widzę zupełnie co innego. Zawartość stołu wiejskiego znika jako pierwsza. :lol: I nie jest to kwestia braku przystawek czy niedobrego jedzenia na stołach. Po prostu te rzeczy ze stołu wiejskiego są tak pyszne, że trudno im się oprzeć. Przynajmniej te przyrządzane naprawdę w tradycyjny sposób, rzadko obecnie spotykany.

Choć pewnie nie wszędzie tak jest, jeśli rzeczy na stole wiejskim są bardzo przeciętnej jakości.

kasia_m85 - Nie Maj 17, 2009 7:32 pm

Mi sie wydaje,że stół wiejski jeszcze długo nie wyjdzie z mody.Na kazdym weselu czy jakiejkolwiek imprezie gdzie bylam i gdzie taki stół był cieszył sie bardzo dużym zainteresowaniem (zwłaszcza smalec,ogórki i chleb,no i bimber oczywiscie).U nas napewno bedzie:)
madzialenka - Sro Maj 20, 2009 8:34 am

moim zdaniem stół wiejski będzie jeszcze pare lat w modzie,można przecież okrojoną wersję stołu zaproponować tak jak ppola, rozumię pary które rezygnują ze stołu jak charakter sali naprawdę na to nie pozwala :) jak kwiatek do kożucha :)
evelinka - Sro Maj 20, 2009 11:22 am

No to będąc już po weselu mogę się wypowiedzieć, jak to było u nas. Stół wiejski cieszył się takim powodzeniem, że na poprawiny musieliśmy skombinować dodatkowe szynki i kiełbasy. A bimbru i nalewek poszło na prawdę sporo. Ze wszystkiego co mieliśmy naszykowane zostało na prawdę nie wiele.
ewcia29 - Sro Maj 20, 2009 11:43 am

Ja też uważam że stół wiejski nie wyjdzie tak szybko z mody!!!
Byłam w lutym na weselu swojego szwagra i normalnie taka była kolejka do stołu wiejskiego że głowa mała!!! A dodam jeszcze że był też barman (kolejka też była duża) i była fontanna czekoladowa ( tu było pusto dzieci na poprawinach tylko się obrzerały czekoladą)

rajeczka - Sro Maj 20, 2009 12:19 pm

u nas tez bedzie wiejski stol ,mama chciala sama zrobic ale wlascicielka sie nie zgadza.. ona wszytskim sie zajmuje no i koszt 10zl od osoby czyli 1500.ale stol super wyglada i od groma jedzenia.poza tym po ostatnich weselach zauwazylismy ze kazdy cos kosztuje z niego no a przede wszytskim bimber:)
Agguniaa - Czw Maj 21, 2009 8:00 am

U nas również będzie stół wiejski:)

Bimber własnej roboty, chleb duży wiejski, ser biały, ogórki kiszone, smalec na dwa różne sposoby 8) do tego wędlina kiełbaska i ...... z "własnego wyrobu":) no i piękna szynka z kością:D
Z tego co zauważyłam, goście weselni ustawiają się kolejkami do stołu wiejskiego..co prawda gorzej jest z tymi co mieszają bimber z wódka :wink:

DzonTravolta - Sob Cze 20, 2009 10:36 pm

Dla jednych stół wiejski wychodzi z mody ale nikomu nie zaszkodzi jak będzie. Tak czy inaczej wszystkim się nie dogodzi więc u nas będzie. Pewnie, że nie robi on takiego wrażenia jak kiedyś - to już "normalka". Ale to nie jest duży koszt w stosunku do całości. Poza wiejskim stołem będzie u nas jeszcze drinkbar. To już niestety trochę większe koszty. Ale wesele mamy w lipcu więc zawsze to inaczej niż sama wódka.
Tissaia - Nie Cze 21, 2009 1:14 pm

No u nas też stół wiejski szedł jak świeże bułeczki, najbardziej rozśmieszył mnie teść: "moja rodzina nie pije bimbru", a potem ich część stołu pierwsza stała w kolejce do beczułki :D
Najbardziej stół się podobał naszemu gościowi z zagranicy - bimbrem był zachwycony :)

ssysia - Sro Cze 24, 2009 6:34 pm

dziewczyny a orientujecie się może ile kg czego kupić na wesele na 80 osób??
Rozważam opcję żeby samemu kupić wyroby na stół wiejski ale nie mam pojęcia ile czego kupić i nie mogę dokładnie oszacować czy będzie mi się to opłacało.

joannakarolina - Sro Cze 24, 2009 11:08 pm

My mamy wiejski stół gratis więc będzie, ale szczerze mówiąc nam, aż tak bardzo na nim nie zależało. Jak dla mnie to jakby go nie było to nic by się nie stało no ale przyszła tesciowa się uparła że musi być więc ustąpiliśmy :) . Nas nic to nie kosztuje, a myślę że goście będą zadowoleni :) .
Karolka_23 - Wto Cze 30, 2009 1:02 pm

joannakarolina napisał/a:
(...)Nas nic to nie kosztuje, a myślę że goście będą zadowoleni :)

Myślę, że będą zadowoleni :)
U nas też będzie wiejski stół, z tego co wiem na dwóch weselach przed naszym również.
Myślę, że dużo czasu będzie musiało upłynąć, żeby stół wiejski wyszedł z mody.

Agguniaa - Sro Lip 01, 2009 5:43 pm

Nasz stół wiejski cieszył się ogromny zainteresowaniem:D głównie ogórki kiszone roboty mojej mamy których było 10 kg, bimber oczywiście też:D ale wszystko był naprawdę "wiejskie" 8)
Sylsia84 - Sro Lip 01, 2009 8:57 pm

U nas też stół wiejski będzie. Uważam, że to super sprawa, gdyż na co dzień nie ma się takiego jedzenia i jest to w jakimś sensie"atrakcja" :D
darling - Pią Lip 03, 2009 8:58 am

My również będziemy mieć stół wiejski. Właścicielka sali proponowała nam stół rybny lub serowy, ale to chyba nie byłoby to samo.
A orientujecie się może ile tego osławionego bimbru potrzeba na taki stół? :)

Debussy - Pią Lip 03, 2009 9:09 am

darling napisał/a:
A orientujecie się może ile tego osławionego bimbru potrzeba na taki stół?

To też wszystko zależy od rodziny.
My mamy trzy rodzaje bimbru po 5 butelek 0,7 (czysty, cytrynowy i śliwkowy) i od mojego dziadka dwie butelki wiśnióweczki.
Podejrzewam, że sporo zostanie :cool:

instadri - Pią Lip 03, 2009 12:41 pm

u mnie też będzie stół wiejski, a wędlinę przygotuje mój sąsiad, który robi wyroby wyśmienite, nawet zrobi noge z kością :lol: do tego ogóreczki mojej babci i bimber no właśnie ale ile? na 200 osób tego bimbru? Debussy 5x0,7 l na ile osób planujecie?
evelinka - Pią Lip 03, 2009 11:10 pm

Właśnie rozmawiałam z mężem i z tego co pamiętamy u nas na wesele z poprawinami na 200 osób poszło ok 20l bimbru + nalewki (malinówka, wiśniówka i pigwówka)
lilia - Pon Lip 06, 2009 1:44 pm

na moim weselu bedzie koniecznie stol wiejski ;D bimberek to podstawa ;D jaki to urok gdy pijani wujkowie podspiewuja ;D
lula2 - Pon Lip 06, 2009 4:12 pm

u mnie bedzie stol wiejski a wyrob robi znajomy rodziny mojego przyszlego męża;D
instadri - Sro Lip 08, 2009 10:00 pm

evelinka napisał/a:
Właśnie rozmawiałam z mężem i z tego co pamiętamy u nas na wesele z poprawinami na 200 osób poszło ok 20l bimbru + nalewki (malinówka, wiśniówka i pigwówka)


dzięki evelinka rozjaśniłaś mi :) to u nas będzie tak samo :D 8)

dominka - Pią Lip 17, 2009 4:32 pm

stol wiejski to podstawa!
z doswiadczenia widze ze i starzy i mlodzi oblegaja ten stol. i zawsze jest tam wesolo

darling - Sob Wrz 26, 2009 9:41 pm

Świeżo po weselu wiem, że stół wiejski wcale nie wyszedł z mody. To było miejsce spotkań i pogaduszek wszystkich gości. Prawie zawsze ktoś się koło niego zbierał, żeby skosztować wiejskich specjałów. Uważam, że to był bardzo dobry pomysł - pomimo oporu ze strony teściowej (sama potem tam latała na wiśnióweczkę ;) )
Tissaia - Nie Wrz 27, 2009 10:32 pm

U nas na 80 gości było 5 l bimbru i zeszło około połowy. Tak więc klimat pijanych wujków nas ominął, bo nikt z gości nie raczył się urżnąć ;P P
katkrys - Pon Wrz 28, 2009 1:13 pm

Stół wiejski to podstawa......modny czy nie dla mnie jest zawsze na czasie!!!!!!!
Bella - Pon Wrz 28, 2009 11:11 pm

Uważam, że wiejski stół zawsze będzie miał swoich amatorów :D A to czy będzie się on cieszył większym czy mniejszym powodzeniem zależy głównie od tego co i ile będzie na tym stole. Na jednym z wesel gdzie byłam stół miał małe powodzenie, ale wydaje mi się, że było to związane z tym, ze w zasadzie mało co na nim było: jakiś kosz jabłek, szynka, smalec i kaszanka, wszystko w mikroskopijnej ilości :( ponadto nikt z obsługi go nie sprzątał i już przed oczepinami wyglądał on wręcz odpychająco :(
Brinka - Sro Paź 07, 2009 9:10 pm

U nas stół wiejski jest wliczony w cenę, uwielbiam chleb ze smalcem i kiszone ogóreczki ;)
Zawsze tam wesoło i pełno ludzi więc i na naszym weselu nie może go zabraknąć. Zastanawiam się także nad stołem rybnym bo nasze wesele będzie w piątek a ja uwielbiam ryby ale to jeszcze trochę czasu na decyzję jest ;)

Tylko z bimberkiem może być kłopot bo u nas w rodzinie jakos nikt nie robi... a szkoda.

Bella - Sro Paź 07, 2009 9:49 pm

Brinka napisał/a:
Tylko z bimberkiem może być kłopot bo u nas w rodzinie jakos nikt nie robi... a szkoda.


U mnie tak samo i też tak myślałam, ale na kilku sali właściciele mówili, że mogą kogos "polecić" kto na już nie jedno weselu u nich przygotowywał taki "specjał". Zapytaj o to, ew. popytaj wśród znajomych a jak nie to może ktoś z forum coś poleci :smile:

Weira - Pią Lis 27, 2009 1:17 pm

My możemy mieć stół rybny i wiejski. Rybny chyba u nas odpadnie, może skusimy się na wiejski.
Malena - Sro Gru 02, 2009 4:09 pm

Nie jest to chyba możliwe, żeby stoł wiejski wyszedł z mody. My mamy go w cenie na sali i bardzo mnie to cieszy:) Mama już się nie może doczekać..Spotykamy go na cudzych weselach, to co, potem na swój go nie postawić? choć ja osobiście powiem Wam, że tyle się o tych stołach dobrego nasłuchałam, jakbym sama z nich jadła, a de facto na żadnym weselu na którym byłam go nie było..Kilka lat temu jeszcze nie było takiej mody (wtedy moi bracia cioteczni + kuzynka mieli śluby). teraz przychodzi sezon naszego pokolenia i zobaczymy - w przyszłym roku 3 wesela, mam nadzieję, że stół będzie. U mnie w rodzinie na pewno się sprawdzi:)
Weira - Czw Gru 03, 2009 8:18 am

A ja będąc w ostatnim czasie (czyt. 2009 rok) na 2 weselach u znajomych, zauważyłam zupełny brak zainteresowania stołem wiejskim. Serio.
Goście w ogóle nie podchodzili do niego, i wszystko zostało prawie nietknięte - a dlaczego, otóż jedzenia na stołach oraz gorących posiłków akurat w tych przypadkach było tak dużo, że nikt nie mógł nic więcej zmieścić.
Jedyną chwilą, gdzie nawet ja podeszłam do stołu były poprawiny, gdzie było jeszcze trochę czasu do podania obiadu..
Dlatego bardzo poważnie zastanawiam się czy stół wiejski będzie na naszym weselu, czy może lepiej zamiast niego zainwestować w coś innego.

kakonka - Czw Gru 03, 2009 9:27 am

Weira napisał/a:
My możemy mieć stół rybny i wiejski.


W czerwcu u znajomych był stół rybny, z tego co zaobserwowałam nikt niczego nie tknął z niego. A;e to wszystko zależy od gości. Jak w Bieszczadach na weselu byliśmy to do stołu wiejskiego "nie było chętnych" bo takie rarytasy to oni mają na co dzień. Jeśli, ktoś ma tak jak my- a mianowicie, że stół jest w cenie sali, to moim zdaniem, aż żal go nie wziąć, bo nawet jak nikt nic nie ruszy, to nie wiąże się to z jakąś stratą pieniężną. u nas jeśli coś zostanie na stole wiejskim, zabierzemy do domku :) także się nie zmarnuje :)

Malena - Czw Gru 03, 2009 11:58 am

jak jest dużo jedzenia, może rzeczywiscie cieszyć się małym zainteresowaniem...ale zawsze mozna wziąć jedzonko do domku i jeść potem przez tydzień:) My mamy w cenie, więc bierzemy. U mnie w rodzinie nikt nie miał, aięc mam nadzieję, że będzie atrakcją.
Weira - Czw Gru 03, 2009 1:02 pm

kakonka napisał/a:
Jeśli, ktoś ma tak jak my- a mianowicie, że stół jest w cenie sali, to moim zdaniem, aż żal go nie wziąć, bo nawet jak nikt nic nie ruszy, to nie wiąże się to z jakąś stratą pieniężną.


Dokładnie Kasiu!
Tylko w naszym przypadku jest inaczej. My mamy możliwość dokupienia stołu wiejskiego do menu za 10 zł za osobę, także zastanawiamy się czy warto.
Oczywiście w przypadku gdzie mielibyśmy stół dołączony do menu to pewnie - brać i już.

tulipan87 - Pon Sty 04, 2010 9:46 pm

U nas stół wiejski jest na wyposażeniu sali, więc zdecydowanie go wykorzystamy.
Agata1234 - Wto Sty 12, 2010 2:36 pm

Malena napisał/a:
na żadnym weselu na którym byłam go nie było


U mnie wręcz odwrotnie nie było jeszcze takiego wesela, na którym byłam, a stołu wiejskiego zabrakło. Na mojej sali również jest płatny 10 zł od osoby, ale jesteśmy na niego zdecydowani. Mieliśmy też nadzieję na dostarczenie samodzielnie przyrządzonych wyrobów jednak sala nam odmówiła, zasłaniając się sanepidem. Nie wiem jak to z tym jest, ale gdy oglądaliśmy sale to na wielu nie było z tym problemu.

M4rcysi4 - Pon Mar 15, 2010 10:40 pm

Znając moją rodzinę to ja sobie po prostu nie wyobrażam ,aby na moim weselu zabrakło stołu wiejskiego :) ))),a przede wszystkim bimbru ;) .
Stokrotka812 - Czw Kwi 08, 2010 1:09 pm

U mnie za stół wiejski trzeba dopłacić 1000zł. Pamiętam, że jak go oglądałam to jedzenie wyglądało bardzo smacznie i bimber też zachęcająco - choć sama jeszcze nigdy nie piłam :wink: , ale sam ten stół mi się nie podobał. Dla mnie to powinno wyglądać ładnie i okazale - zwisające kiełbasy etc. a nie zwykły stół na którym wszystko leży. Także ja jestem średnio chętna ze względów estetycznych, ale znając życie mój przyszły mąż nie odpuści i stół będzie.
kata100710 - Nie Kwi 25, 2010 5:26 pm

u nas tez ma być stół wiejski, ale będzie to chyba pierwszy w historii stół bez bimbru chyba ,że jeszcze uda nam się coś załatwić :(
Stokrotka812 - Pon Kwi 26, 2010 10:11 pm

Z tego co widać to bimber ma zawsze wielu zwolenników :wink:
Misiak87 - Wto Kwi 27, 2010 9:05 am

My też będziemy mieć stół wiejski- mamy dużo rodziny ze wsi, a poza tym myślę że zawsze znajdzie się ktoś, kto się na coś z niego skusi. :) Już nie mówiąc o słynnym bimberku- na wiadomość że będzie bimber wszyscy się uśmiechają od ucha do ucha. :smile:

To nasz stół:


Kosztuje 1000 zł, ale płacimy za talerzyk 140 zł/os, a mamy 100 osób, więc nie wychodzi tak źle- 10 zł/os.

Stokrotka812 - Czw Kwi 29, 2010 4:07 pm

Misiak87 stół wydaje się być "bogatym stołem" :wink:

Mnie się podobają jeszcze takie "wiszące kiełbasy", ale u mnie też wszystko będzie leżeć.
Bimber ma być w beczce z kranikiem.

ola88 - Czw Kwi 29, 2010 4:21 pm

Stokrotka812 napisał/a:

Mnie się podobają jeszcze takie "wiszące kiełbasy"
to właśnie taki fajny urok stołów wiejskich :) u mnie tata ma jeszcze zamówić, taką szyne z kością :D
Cytat:
Bimber ma być w beczce z kranikiem.
u nas bimber, teściu już robi ( w bloku :D ) a co kranika to właśnie szukamy jakieś fajnej beczki :)
Stokrotka812 - Czw Kwi 29, 2010 4:33 pm

Dębówka ma piękne beczki, ale strasznie drogie są niestety. Proponuję poszukać na allegro tutaj znalazłam kilka propozycji:
http://www.allegro.pl/ite...er_prezent.html


http://www.allegro.pl/ite...a_promocje.html

kasia_m85 - Pon Cze 28, 2010 6:20 pm

U nas stół cieszył się bardzo dużym powodzeniem,szczególnie na poprawinach!
Stokrotka812 - Pon Cze 28, 2010 11:48 pm

Rozmawialiśmy na temat stołu wiejskiego jeszcze raz i stwierdziliśmy, że chyba jednak zrezygnujemy. W sumie to po co nam się wbijać w dodatkowe koszty skoro na naszej sali jedzenia jest ponoć bardzo dużo, a stół jakoś nas nie zachwycił :kwasny:

Za to mamy zamiar kupić beczkę Dębowej i postawić na naszym stole :] a później będzie z niej super pamiątka :smile:

katrina - Wto Cze 29, 2010 8:09 am

olu zapytaj na waszej sali czy nie mają beczki na bimber
my chcielismy kupowac, pytaliśmy się znajomych, nawet udało nam sie zalatwic butelke na stojaku po tej dużej dębowej, a wystarczyło iść na salę do właścicielki i sie dopytac :) okazalo się że są na to przygotowani i maja 5litrową beczułke na wiejski stół zeby wlac bimberek :)

Stokrotka812 - Wto Cze 29, 2010 12:28 pm

Katrina super pomysł, na pewno skorzystam i podpytam właścicielkę :D
U nasz na weselu będzie właśnie Dębówka dlatego chcieliśmy taką ozdobna beczkę wkomponować w wystrój :D

Moniczka - Czw Lip 29, 2010 5:38 pm

Jak dla mnie taki stół to świetny pomysł, ale pod warunkiem, że jedzonko jest rzeczywiście smaczne i pachnące, a nie jakieś sklepowe. Na weselu, na którym ostatnio byłam, firma cateringowa postawiła właśnie taki stół, na którym były ich własne wyroby garmażeryjne, pyszności. Już sama ich nazwa była zachęcająca do tego typu jedzenia: [xxx]



edit: usunęłam nazwę firmy ze względu na podejrzenie reklamy
kryszka

pestka26 - Nie Wrz 05, 2010 1:58 pm

Zgadzam się, jedzenie musi być wyborne, prawdziwe wiejska szynka, boczuś, ogóry, smalczyk, grzybki.
Będzie winko mojego taty (wyrób własny), bimberek. planujemy także przywieźć piwno z Czech (nasze ulubione: Staropramen, Saris, Kozelek)

Magdzik - Nie Wrz 26, 2010 5:34 pm

Cytat:
Wychodzi on już z mody, czy jednak jest jeszcze na każdym weselu???

Na każdym weselu nie ma ale myślę,że stół wiejski raczej nie wyszedł z mody.Sporo osób robi taki kącik wiejski i myślę,że jak jest smaczne swojskie jedzonko i bimberek, to goście chętnie tam zaglądają :wink: :smile:

Kasjopeja - Nie Wrz 26, 2010 8:17 pm

Z mojego punktu widzenia (a więc grajka i zespołu) stół wiejski to świetny pomysł. Widzę często, że to doskonałe miejsce integracyjne dla gości. Łatwiej tu pogadać, spotkać się z kimś z drugiego końca stolika i oczywiście spróbować smakołyków :cool:
kakonka - Pon Wrz 27, 2010 11:13 pm

Kasjopeja napisał/a:
stół wiejski to świetny pomysł. Widzę często, że to doskonałe miejsce integracyjne dla gości. Łatwiej tu pogadać, spotkać się z kimś z drugiego końca stolika i oczywiście spróbować smakołyków :cool:


całkowicie się zgadam :) u nas i na weselu i na poprawinach był bardzo oblegany :)

salaWenecja - Sro Wrz 29, 2010 7:53 pm

kakonka napisał/a:
Kasjopeja napisał/a:
stół wiejski to świetny pomysł. Widzę często, że to doskonałe miejsce integracyjne dla gości. Łatwiej tu pogadać, spotkać się z kimś z drugiego końca stolika i oczywiście spróbować smakołyków :cool:


całkowicie się zgadam :) u nas i na weselu i na poprawinach był bardzo oblegany :)


u nas to samo, dobre miejsce na pogaduchy z ludźmi z drugiego końca stołu, tego przy którym siedzicie;)

ale u nas dobry bimber był, malinowy, polecam gorąco;) poszło 28 litrów na szwagra weselu, a byłjeszcze biały, lecz tego niecałe 5 litrów goście wypili, a wesele na 130 osób było:)

SilverLady - Czw Paź 14, 2010 8:51 pm

U nas stół wiejski cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Wszystkim smakowała szynka, smalec, ogórki. Niby to już stary pomysł, ale wydaje mi się, że goście weselni lubią takie tradycyjne zagrychy do alkoholu ;)
sloneczkoo - Czw Paź 14, 2010 11:21 pm

Stół wiejski ostatnio gdzie idę to jest - ja zazwyczaj z niego nic nie jem mam dość ciepłych posiłków, ale na każdym weselu cieszy się powodzenie jakby nie był zrobiony (czy smaczny czy średni) u nas też będzie :)

Uważam, że nie wyszedł z mody i szybko to się nie zmieni ;)

Haliśka Band - Czw Paź 14, 2010 11:47 pm

Z mody może i wychodzi, ale na każdym weselu na jakim jesteśmy i jest stół wiejski, polski, przaśny czy jak by go nie nazwali to naprawdę cieszy się bardzo dużym powodzeniem.
Verenica - Pią Paź 15, 2010 10:40 am

Moim zdanie stół wiejski to nadal świetny pomysł.

Na każdym weselu na którym byłam to właśnie tam toczyły się "największe dyskusje" i zawsze skupiała się spora grupka osób.

Ja sama lubię chapnąć jakąś smaczną wiejską szyneczkę lub kiełbaskę przegryzioną kiszonym ogórasem. A jeszcze do tego bimberek - mniam.

My będziemy mieć jeszcze stół rybny. Z racji tego, że wujek ma gospodarstwo rybne.
Planujemy m.in. "niewielkiego" :mrgreen: pieczonego (faszerowanego) suma.

Kasjopeja - Pią Paź 15, 2010 11:14 am

Wygląda więc na to że stół wiejski jest ponadczasowy!
Czego sobie i wszystkim życzę :D

motylek666 - Nie Cze 19, 2011 4:52 am

nie wiem czy wychodzi z mody - do tej pory na żadnym weselu w rodzinie nie było takiego stołu i był tylko u jednych znajomych - był bimber ale goście tylko pili na wypróbowanie a nie upijali się nim - wszyscy podchodzili do niego (myślałam że to większa atrakcja dla starszyzny) i sama też się skusiłam na kiełbaskę i ogórka ze słoja - my wzięliśmy ten stół ale zrezygnowaliśmy z deski wędlin a przystawkach
MlodaGaska - Nie Cze 19, 2011 10:53 am

My mamy w gratisie od sali, więc grzechem byłoby nie skorzystać.
A 2 lata temu byliśmy na weselu, na którym był stół wiejski. Robił większą furorę niż fontanna z czekoladą. Był miejscem spotkań i pogaduch. :roll:

Marcka - Nie Cze 19, 2011 6:56 pm

u nas również będzie stół wiejski i póki co to na weselach jakich byłam zarówno 5 lat temu jak i rok to stół wiejski się znajdował. Tak więc uważam że nie wychodzi z mody, taka "nowa" tradycja się tworzy ;)
asia7 - Nie Cze 19, 2011 8:07 pm

ja to na każdym weselu wcinam wiejski chleb ze smalcem i ogórem :) , dlatego u nas też będzie ale wiejsko- rybny (wędzone rybki mniam mniam, zresztą przypadkowo sami kupujemy ryby z tej samej wędzalni więc tym bardziej jesteśmy za takim rozwiązaniem)

zdecydowanie wybierając pomiędzy wiejskim stołem, fontanną czekoladową czy alkoholową podczas wesela stawiam na wiejski stół :D

olivka_ja - Pon Cze 20, 2011 10:36 am

u nas też będzie stół wiejsko-rybny
też słyszałam, że stół wiejski wychodzi z mody, ale nie przeszkadza mi to.....

ewa.krzys - Pon Cze 20, 2011 2:38 pm

Może nie być modny, u nas i tak będzie :)
Verenica - Pon Cze 20, 2011 3:07 pm

ewa.krzys napisał/a:
Może nie być modny, u nas i tak będzie :)


U nas też będzie, obowiązkowo. Zarówno stół wiejski jak i rybny. Na każdym weselu, na którym byłam stół wiejski był oblegany.

anuszkaa - Pon Cze 20, 2011 3:20 pm

co do kupna beczułek na bimber, to przyszły tesciu kupil taka beczułkę w TRACZu koło Strykowa.
prawie identyczna jak ta

koszt chyba okolo 120 zl.

MałaMi - Pon Cze 20, 2011 8:31 pm

Odnośnie tematu czy stół wiejski wychodzi z mody powiem jedno - nie wiem i nie obchodzi mnie to, bo goście na wszystkich weselach na jakich byłam i był stół wiejski go uwielbiali i zajadali się ze smakiem popijając bimberkiem :)

Mogą w przyszłości wychodzić z mody torty weselne, welony etc. co nie jest dla mnie absolutnie żadnym powodem, by ich u siebie nie mieć ;)

mimeczka - Pon Cze 20, 2011 9:56 pm

MałaMi napisał/a:
nie wiem i nie obchodzi mnie to
Dokładnie, u nas też będzie, nawet przez chwile nie rozważaliśmy innej możliwości. Nawet planuje sama zrobić marynowane grzybki na tę okoliczność :smile:
motylek666 - Wto Cze 21, 2011 7:29 am

nie wiem czy wychodzi z mody ( nie wydaje mi się) uważam że powoli stół wiejski robi się tradycją - tak jak tort czy szampan na powitanie
MlodaGaska - Wto Cze 21, 2011 9:45 am

mimeczka napisał/a:
MałaMi napisał/a:
nie wiem i nie obchodzi mnie to
Dokładnie, u nas też będzie, nawet przez chwile nie rozważaliśmy innej możliwości. Nawet planuje sama zrobić marynowane grzybki na tę okoliczność :smile:


My też mieliśmy taki zamiar, ale słyszałam, że nie wszystkie sale zgadzają sie na to. (w razie zatrucia wszystko idzie na konto sali). :zalamany:

martusiaaaaaa - Sro Cze 22, 2011 10:21 am

Nie wiem czy wychodzi czy nie, w każdym razie u nas na pewno będzie, moja rodzinka lubi się zbierać przy tym dobytku ;p
Verenica - Sro Cze 22, 2011 10:23 am

Czyli po powyższych wypowiedziach można stwierdzić, że jednak stół wiejski nie wychodzi z mody :wink: .
salaWenecja - Sro Cze 29, 2011 9:49 am

Niebieskooka napisał/a:
na mojej sali taki stól to koszt 1000zl, a powiem szczerze, że ja to niekoniecznie chce go mieć. nie podoba mi się taka wiejska nuta :-? zdecydowanie bardziej wolałabym zainwestować w barmana robiącego super kolorowe drinki:) koszt wynajęcia barmana na wesele 600zl plus samodzielnie kupiony alkohol....


zgadza się z tobą co do barmana, sprawa fajna, u mnie robił fajne kolorowe driny dla dzieciaków również , ale niestety koszt alkocholi i dodatków do drink baru nie jest mały :( i na pewno przewyższy ze 2x koszt stołu wiejskiego
ale jak jest przy fajnym barze, to wygląda bardzo elegancko , a nie jak u znajomej przy roll barze


a stół wiejski, hmm wydaje i się że wesele to też taka pewnego rodzaju "staroć" i bardzo dobrze się tam komponuje :)

pozatym jest fajne miejsce spotkań dla osób nie siedzących obok siebie, dobrze się tam integruje rodzina od młodej i młodego :D

anuszkaa - Sro Cze 29, 2011 9:53 am

a u mnie przy stole wiejskim było najwięcej ludzi - szczególnie Panów, chociaż i Panie ni pogardziły bimberkiem i innymi smakołykami na stole :)
martula_87 - Sro Cze 29, 2011 9:58 am

anuszkaa napisał/a:
a u mnie przy stole wiejskim było najwięcej ludzi - szczególnie Panów, chociaż i Panie ni pogardziły bimberkiem i innymi smakołykami na stole

To tak jak u nas :smile:
Stół wiejski dla mnie jest obowiązkowym elementem wesela.
A bimber na naszej sali był rewelacyjny nawet mi smakował :wink:

salaWenecja - Sro Cze 29, 2011 2:11 pm

anuszkaa napisał/a:
co do kupna beczułek na bimber, to przyszły tesciu kupil taka beczułkę w TRACZu koło Strykowa.
prawie identyczna jak ta
Obrazek
koszt chyba okolo 120 zl.


znajomy pożyczył taką, ale nawet nie użył bo gdzieś delikatnie stuknął i pękła:(

ja bym coś takiego proponował:
http://allegro.pl/beczka-...1688036374.html
facet je produkuje i w gardłowej sytuacji, piątek godzina 22, był w stanie w sobotę wysłać autobusem do Łodzi, za co mu chwała

niestety kumpel się nie zdecydował, bo już musiał odkupić szklaną :( i stanęło na beczułce po wódce dębowej :D




dodam jeszcze link do użytkownika na allegro, bo za jakiś czas nie będzie działał link do aukcji :(
http://allegro.pl/show_user.php?uid=17442185

klawdia - Pią Lip 01, 2011 12:08 pm

U nas też nie było momentu żeby przy stole wiejskim nie było jakiejś grupki gości. To co jest zazwyczaj na stole wiejskim jest świetnym dodatkiem do zimnego piwa, a u nas ze względu na pogodę na zewnątrz piwa z kega szło na prawdę dużo, mimo klimatyzacji na sali...
MisiaTesia - Wto Lip 12, 2011 11:35 am

Dla mnie to wielki dysonans, zwłaszcza jeśli nie pasuje do wystroju sali czy restauracji. Na ogół nie pasuje też do strojów gości i pary młodej. I te wiszące kiełbasy na uroczystej imprezie ... przecież to nie sklep z wędlinami. Tak samo brzydzą mnie pieczone prosiaki.
gosza - Pon Sie 08, 2011 11:08 pm

My rezygnujemy ze stolu, poniewaz mamy bardzo duzo jedzenia na sali i gdybym nie miala pewnosci ze tak nie bedzie to moze i bym sie skusiła. Tylko nieliczni z tego skorzystają, a wszystko pożniej zostanie więc nie widzieliśmy zbytniego sensu :) i jakoś wcale nad tym nie ubolewamy. Choć byliśmy na weselu gdzie jedzenia na sali było jak na lekarstwo i stół wiejski uratował chyba całą zabawę :) zniknęło z niego dosłownie wszytko łącznie z pieczoną nóżką świnki, cały chleb, smalec itd pustki :)
tomcia - Wto Sie 09, 2011 8:06 am

MisiaTesia napisał/a:
Dla mnie to wielki dysonans, zwłaszcza jeśli nie pasuje do wystroju sali czy restauracji. Na ogół nie pasuje też do strojów gości i pary młodej. I te wiszące kiełbasy na uroczystej imprezie ... przecież to nie sklep z wędlinami. Tak samo brzydzą mnie pieczone prosiaki.

A jednak trochę nas jest:) Mnie nie właściwie nie chodzi o modę, tylko właśnie o to czy pasuje czy nie. Do mojej sali na pewno nie pasuje.

[ Dodano: Wto Sie 09, 2011 8:13 am ]
salaWenecja napisał/a:
niestety koszt alkocholi i dodatków do drink baru nie jest mały :( i na pewno przewyższy ze 2x koszt stołu wiejskiego

Wow! Uwazasz, zatem, ze koszt alkoholu, to ok 1400 zł!! :o Żeby nie tworzyć OT byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź w tym watku: http://forum.wesele-lodz....17be4566c2b447. jestem zywo zainteresowana, bo sama planuje taki barek u siebie na weselu.

motylek666 - Wto Sie 09, 2011 10:05 am

myślę że mało jest sal do których "pasuje" stół wiejski- tzn w takim klimacie właśnie wiejskim sielskim ale da się to obejść - my ustawiliśmy go w przedsionku sali - nie zajmował miejsca na sali nie było tego dysonansu a powiem wam że cały czas ktoś tam był i podjadał i podpijał
artisticzoom - Wto Sie 09, 2011 10:46 am

motylek666 napisał/a:
myślę że mało jest sal do których "pasuje" stół wiejski- tzn w takim klimacie właśnie wiejskim sielskim ale da się to obejść - my ustawiliśmy go w przedsionku sali - nie zajmował miejsca na sali nie było tego dysonansu a powiem wam że cały czas ktoś tam był i podjadał i podpijał


Otóż to:)

Z racji wykonywanego zajecia bywam na wielu weselach i powiem Wam, że jeszcze nie spotkałam się, by wiejski stół nie cieszył się powodzeniem :) Ale to samo dotyczy słodkiego stołu i fontann alkoholowych czy czekoladowych ;)

cammillka - Wto Paź 18, 2011 4:32 pm

My niestety, ze względu na koszt + fakt, że akurat ten, którym dysponowała sala był mały i zawierał więcej dekoracji niż jedzenia, nie mieliśmy stołu wiejskiego.

A szkoda, bo ja bardzo lubię i zgodzę się z artisticzoom - też się jeszcze nie spotkałam, by stół wiejski nie cieszył się powodzeniem.

agacionek - Pon Lut 20, 2012 9:03 pm

A wiecie ile czego kupić na wiejski stół, dla 100 osób na wesele i poprawiny?
Bo myślimy żeby zrobić samemu :)

Deco-Strefa - Pon Lut 20, 2012 9:56 pm

Również mogę potwierdzić, że stół wiejski nadal cieszy sie sporym zainteresowaniem.
O ile nie oferuje go sala, znajduje się on w 90% realizowanych przez nas zamównień.

Poza tym to co zostało powiedziane wcześniej - to świetne miejsce na integrację!

oreska - Wto Lut 21, 2012 12:23 pm

u nas nie będzie stołu wiejskiego - co prawda zastanawialiśmy się nad nim ale po tym jak zobaczyliśmy naszą salę w takim ustawieniu jak będziemy mieli ze stołem wiejskim to stało się jasne, że pasuje on tam jak kwiatek do kożucha ;) Są sale gdzie taki stół jakoś wkomponowuje się w wystrój ale stołowi wiejskiemu na naszym weselu mówię zdecydowane NIE ;)
Gahanova - Wto Lut 21, 2012 5:22 pm

A mnie to szczerze mowiac srednio interesuje czy moj stol zgra sie z reszta stolow. :razz:
Bedzie stal sobie w innej czesci sali i zaloze sie, ze bedzie mial powodzenie. Sama planuje sie wokol niego zakrecic raz czy dwa. :D

agacionek - Wto Lut 21, 2012 9:52 pm

No do mojej sali też nie bardzo będzie pasował, ale nie wyobrażam sobie wesela bez wiejskiego stołu i bimberku :)
Ludzie się tam jednoczą i poznaja!

MadMar - Sro Lut 22, 2012 11:26 pm

agacionek napisał/a:
nie wyobrażam sobie wesela bez wiejskiego stołu i bimberku

dokładnie! I ogórek małosolny/kiszony i szyneczka (chociaż generalnie nie przepadam, ale z takiego stołu lepiej smakuje:)) wszystko musi być!
A czy modne czy niemodne- jakie to ma znaczenie?! ważne że ciekawe i smaczne :) no i miejsce schadzek przy bimberku :D

bambolea - Sro Lut 22, 2012 11:43 pm

Wiejski stół musi być! :) ) Mam dużo rodziny ze wsi, oni już wiedzą jak takie pychotki zrobić :) )
Morfii - Wto Mar 13, 2012 5:39 pm

Stół wiejski nie wyjdzie z mody... jedynie czasem właściciel lokalu nie zgadza się na niego ze względu na to że bimber jest nielegalny... (bynajmniej tym się tłumaczą). Zastępują go wtedy wynajętym barmanem :wink:
choco83 - Czw Mar 15, 2012 9:45 pm

Stół wiejski fajna sprawa :) A jak jeszcze jest bimber dobry to tym bardziej :)
AgaNika - Pią Mar 16, 2012 12:35 am

Morfii napisał/a:
czasem właściciel lokalu nie zgadza się na niego ze względu na to że bimber jest nielegalny... (bynajmniej tym się tłumaczą). Zastępują go wtedy wynajętym barmanem

Zawsze można zastąpić bimber np. staropolskimi miodami pitnymi lub różnego rodzaju nalewkami (z legalnych źródeł). Koleżanka tak zrobiła, gdyż nie mieli skąd wziąć dobrego bimbru i stół cieszył się równie dużym powodzeniem. U nas będzie na pewno :D

Morfii - Pią Mar 16, 2012 10:54 pm

AgaNika, masz rację.... miody pitne to super rzecz :) U nas też takie trunki były :wink:
atomooffka - Wto Mar 20, 2012 1:03 pm

u nas stół wiejski będzie - bo musi być!
oboje z P. uwielbiamy te smakołyki :)
nie ma nic lepszego niż ogórek i chlebek ze smaluszkiem plus bimberek ;) a do tego te wszystkie pyszne wędliny:))

dobry pomysł z tym miodem pitnym:)
my dorzucimy własne nalweki: malinówę, wiśniówkę i taką waniliowo-cynamonową:)

monic_pawlak - Sro Mar 21, 2012 12:12 am

Cytat:
U nas będzie na pewno :D
_________________
u nas również !
szpilka86 - Sro Mar 21, 2012 9:13 am

u nas stół wiejski miał być - tak chciał mój M.
ostatecznie Pani z sali zasugerowała, że nieco nie pasuje do samego wyglądu sali (Biały Pałac)

co do tego, czy stół wiejski wyjdzie z mody? nie wyjdzie, moze jedynie przybierać troche inne formy, może być nieco mniejszy, albo może byc wystawiany na tarasie (tak widzieliśmy w jednej z oglądych sal i bardzo nam się taka opcja podobała)

M4rcysi4 - Sro Mar 21, 2012 11:29 am

szpilka86 napisał/a:
ostatecznie Pani z sali zasugerowała, że nieco nie pasuje do samego wyglądu sali (Biały Pałac)

Jak dla mnie to totalna bzdura :zdziwko:
A co jedli niegdyś w pałacach jak nie pieczone prosięta, kiełbasy itp.!? Nie przypominam sobie by zajadali się kawiorem i popijali szampanem. Nasuwa mi się tylko jedno: "co ma piernik do wiatraka?". Jakbym chciała stół wiejski i tak by był.

U nas również stół wiejski będzie i nie ze względu na to, czy wypada, czy też nie, ale dlatego, że nasze rodziny przepadają za tym rozwiązaniem i my również. Jak sobie tylko przypomnę tę szyneczkę to aż mi ślinka cieknie :D

szpilka86 - Sro Mar 21, 2012 1:31 pm

M4rcysi4 napisał/a:
Jak dla mnie to totalna bzdura

akurat w tym wypadku całkowicie się zgodziliśmy z właścicielką :)
poza tym, na każdym z wesel, na którym byliśmy wiejski stół stał nieruszony - dało to nam również do myślenia nad zasadnością jego robienia

Malwina_łódź - Sro Mar 21, 2012 2:31 pm

szpilka86, to zależy, co na nim jest.
Na każdym z wesel, na którym się bawiłam stół wiejski był oblegany. ;)
To było centrum towarzyskie ;P

M4rcysi4 - Sro Mar 21, 2012 3:09 pm

szpilka86 napisał/a:
na każdym z wesel, na którym byliśmy wiejski stół stał nieruszony

To całkowicie zmienia postać rzeczy, bo jeśli większość ludzi z tamtych wesel są też Waszymi gośćmi to nie ma co dokładać kasy. Jeśli jednak była to wina usytuowania stołu (stał gdzieś poza salą) to mogło być też tak, że nie chciało się gościom chodzić. Taka sytuacja miała miejsce na ostatnim z wesel, na którym byłam. Coś tam schodziło, ale jednak nie za wiele.

paulinkaaMU - Sob Mar 24, 2012 2:43 pm

szpilka86 napisał/a:
ostatecznie Pani z sali zasugerowała, że nieco nie pasuje do samego wyglądu sali (Biały Pałac)


Przyznam szczerze, że ja początkowo sama miałam takie zdanie (wesele mieliśmy w Casa de fiori) :roll: Poza tym, uważałam, że stół wiejski jest już "oklepany" i jest standardem na każdym weselu (co moim zdaniem spowodowałoby, że cieszyłby się niewielkim zainteresowaniem). Dodatkowo, nasza sala oferowała stół "wodne smakołyki" (ryby, owoce morza) - i uznałam, że będzie to dobra alternatywa dla stołu wiejskiego - coś nowego, oryginalnego, każdy podejdzie / spróbuje czegoś chociaż z ciekawości, no i będzie się bardziej komponował z włoskim klimatem sali...

Cóż, całe szczęście, że to właśnie właścicielka sali odwiodła nas od tego pomysłu! Powiedziała, że stół rybny nie cieszy się zbyt dużym powodzeniem (nie każdy to lubi i tym bardziej je na weselu - przy wódce), więc sporo z niego zostaje i nadaje się tylko do wyrzucenia - co innego stół wiejski, na którym wszystkie wyroby są pyszne. No więc posłuchaliśmy jej rady i dosłownie na tydzień przed weselem zdecydowaliśmy się jednak na stół wiejski.

Moge tylko powiedzieć, że była to jedna z lepszych decyzji - stół cieszył się ogromnym powodzeniem - w każdej "przerwie" był dosłownie oblegany, goście zachwalali wszystkie wyroby (były kiełbasy, szynka, smalec, ogórki, wielki chleb wiejski, drożdżowiec, chyba kaszanka i salceson, no i siwucha i bimber) i tak naprawdę niewiele zostało :wink: Także zdecydowanie polecam :)

Magdzik - Sob Mar 24, 2012 4:25 pm

paulinkaaMU napisał/a:
ryby, owoce morza

Ja bym nie podeszła do takiego stołu :-? Zdecydowanie wybrała bym stół wiejski ;)

stefka100 - Sob Mar 24, 2012 6:26 pm

Stół wiejski czasem może uratowac wesele, jeśli na stołach jest mało jedzenia, lub jest niesmaczne :) ja się chyba na niego zdecyduje
atomooffka - Wto Mar 27, 2012 10:11 pm

właśnie kupiłam 10l.bimbru na wesele = stół wiejski musi być ;)
agacionek - Wto Kwi 10, 2012 7:30 pm

Cytat:
właśnie kupiłam 10l.bimbru na wesele


U Nas tez bedzie i chyba nawet podejmiemy sie zrobic go sami bo jest taniej :)
My na ok 100 osob wesela z poprawinami chcemy kupic 25 l bimbru.
Nie myslicie ze to za duzo? :?

apa-g - Pią Kwi 27, 2012 8:51 am

U nas nie będzie takiego stołu. Bardzo nie lubię takiego jedzenia ( od samego zapachu niedobrze mi się robi). Na dodatek nie chcę aby goście mieszali alkohol - na nie jednym weselu widziałam jakie spustoszenie wśród gości robi bimber. Poza tym u nas będzie wystarczająco jedzenia. Czasy "zastaw się a postaw" dawno minęły.
ewa.krzys - Pią Kwi 27, 2012 9:04 am

apa-g, czy Twoim zdaniem stół wiejski jest oznaką czasów
apa-g napisał/a:
zastaw się a postaw
? :roll: Bo dla mnie jedno nie ma nic do drugiego.
fotografialodz - Pią Kwi 27, 2012 6:46 pm

z doswiadczenia wiem ze przy stole wiejskim dosyc czesto jest tlok :) bimberek , smalczyk i ogorki chyba najczesciej sa oblegane
Karolaaa - Pią Kwi 27, 2012 8:19 pm

apa-g, a ja sobie nie wyobrażam wesela bez stołu wiejskiego - i nie chodzi że jedzenia będzie mało na stołach - albo "zastaw się a postaw sie" chyba nie znasz tego pojęcia. A jak widziałaś że bimber zrobił spustoszenie na jakimś weselu - przykro mi - to świadczy o tym jacy goście tam byli - jak ktoś nie potrafi się kontrolować to tak bywa.


Znając moją rodzinę stół wiejski będzie centralnym punktem na weselu - to tam się zazwyczaj pije brudzia, poznaje rodziny itp.

agacionek - Pią Kwi 27, 2012 10:42 pm

Cytat:
Znając moją rodzinę stół wiejski będzie centralnym punktem na weselu - to tam się zazwyczaj pije brudzia, poznaje rodziny itp.

Dokładnie!
Chyba o to chodzi. Wiejski stół jest po to żeby popróbowac domowych wyrobów, a nie obżerać się :o
Spróbowac bimbru i innych pyszności. Poza tym bimber nie może być 80% tylko ok. 50, wtedy można wypić więcej ;)

ewa.krzys - Sob Kwi 28, 2012 5:18 pm

agacionek, co do zawartości % w bimbrze - wierz mi, że może być 80 :wink:
Iris - Sob Kwi 28, 2012 6:40 pm

Jak dla mnie stół wiejski to rewelacyjna sprawa. Praktycznie na każdym weselu, na którym byłam i taki stół był, cieszył się ogromnym zainteresowaniem i był po prostu oblegany :) A że dla kogoś źle się skończyło spotkanie z bimbrem, no cóż, bywa, tylko pytanie, czy faktycznie sprawcą był bimber, czy po prostu przesadzone ilości wypitego alkoholu i czy podobnie nie skończyłoby się nawet gdyby tego bimbru nie było na stole.
agacionek - Nie Kwi 29, 2012 10:11 am

ewa.krzys napisał/a:
co do zawartości % w bimbrze - wierz mi, że może być 80

Tak oczywiście to wtedy jest prawdziwy bimber :)
Miałam na myśli że na weselu nie powinien być taki mocny, bo wiadomo że goście szybko się "ugotują", 50% jest tak optymalnie :)

selene999 - Nie Kwi 29, 2012 10:19 am

U nas stół wiejski musi być obowiązkowo - raz, że tradycja to miła i na pewno "smaczna" ;)
dwa, że mój tata stwierdził - bez wiejskiego stołu w myśl staropolszczyzny się po prostu nie obejdzie.

co do bimbru - przygotuje go mój teść ;) mam nadzieje, że nie przesadzi z jego "siłą" :P

Shy - Wto Cze 05, 2012 10:08 am

ze stołem wiejskim mam właśnie ogromny problem, bo ja go nie chcę, ponieważ jest on dość drogi na naszej sali, poza tym uważam, że większość tego jedzenia zostaje. Nie podoba mi się tez, że goście mieszaliby wódkę z bimbrem czy miodem pitnym - boję się efektów wczesnego opuszczenia sali przez połowę ludzi.. Moja mama za to upadła się, że stół musi być! cudem udało mi się wyperswadować jej fontannę czekolady i inne bzdety.. po Waszych opiniach jednak widzę, że sprawa stołu musi wrócić na wokandę, bo może jednak się opłaca.. hmm..
cotumka - Sro Cze 06, 2012 9:46 pm

apa-g, zupełnie nie podzielam Twojej opinii i kompletnie jej nie rozumiem :roll:
apa-g napisał/a:
Bardzo nie lubię takiego jedzenia
Okej, ale musisz pamiętać, że wesele tak w zasadzie robisz dla gości, nie dla siebie. A to, że Ty czegoś nie lubisz, to nie znaczy, ze Twoi goście również.

apa-g napisał/a:
Na dodatek nie chcę aby goście mieszali alkohol
Przecież z bimbru można zrezygnować, to nie jest jakaś konieczność. Wiem, że stół wiejski bez bimbru to na pewno nie to samo, ale to przecież nie jest jakiś obowiązek, żeby się tam pojawił...

apa-g napisał/a:
Poza tym u nas będzie wystarczająco jedzenia.

Nie wiem jak to rozumieć. Odnoszę bardzo nieprzyjemne wrażenie, że zarzucasz Nam, że na Naszych weselach będzie mało jedzenia. Nie - nie będzie.

apa-g napisał/a:
Czasy "zastaw się a postaw" dawno minęły.

No i? Co to ma do rzeczy? Tu się trochę uśmiałam, bo przyslowie to oznacza "zapożyczyć się" i ugościć innych, aby pokazać swoje "bogactwo", co nie będzie miało miejsca, więc to Twoje stwierdzenie uznaję za szalenie nietrafione.

Przepraszam, że tak się zbulwersowałam, ale po prostu nie lubię, gdy ktoś nie rozumie co pisze i zarzuca mi, między wierszami, jakieś niestworzone rzeczy (np. małą ilość jedzenia na weselu).

Ogólnie, podsumowując, u mnie stół wiejski będzie na 100% :) Moja sala współpracuje z małą ubojnią/masarnią, a ich produkty są po prostu nieziemskie i co najważniejsze - świeże :)

AgaNika - Sro Cze 06, 2012 10:57 pm

cotumka napisał/a:
Przepraszam, że tak się zbulwersowałam, ale po prostu nie lubię, gdy ktoś nie rozumie co pisze i zarzuca mi, między wierszami, jakieś niestworzone rzeczy (np. małą ilość jedzenia na weselu).

Wcale Ci się nie dziwię cotumka, że się zbulwersowałaś. Mnie też post apa-g częściowo rozbawił :) No cóż, tak to jest jak się myli pojęcia i nie wie się o czym pisze.
A wracając do tematu u nas stół wiejski był - i wszystko na nim było pyszne. Był bardzo oblegany i niewiele na nim zostało...

agacionek - Sro Cze 06, 2012 11:08 pm

AgaNika napisał/a:
Był bardzo oblegany i niewiele na nim zostało...

Dla mnie tam jest najlepsza impreza :D
Mozna się zintegrować, rodziny się poznają i jest miło.
A często "mieszczuchy" nie znają smaku prawdziwej kiełbaski :P

MałaMi - Czw Cze 07, 2012 2:05 am

Po moim weselu mogę śmiało stwierdzić - stół wiejski to był strzał w dziesiątkę! :)

W pewnym momencie była do niego kolejka i spory tłok :) Wszystko świeże i pyszne.

Shy - Czw Cze 07, 2012 8:45 am

och widzę tu niezwykłe poruszenie ;) po Waszych opiniach jestem 'zmuszona' zdecydować się na ten stół ;) w sumie nie byłam na zbyt wielu weselach, gdzie on był, więc nie miałam pojęcia, że jest on tak uwielbiany przez weselników.. forum jako doradca znów się spisało ;)
cotumka - Czw Cze 07, 2012 8:54 am

Shy, no i pamiętaj, że z bimberku możesz zawsze zrezygnować, tak jak już napisałam - to nie to samo, ale przecież można :) albo zamiast niego wyposażyć stół wiejski w jakiś pitny miód czy coś podobnego :)
naprawdę, uwierz nam, że warto, bo cena takiego stołu w stosunku do łącznych kosztów wesela, to naprawdę nieduży wydatek :) a na pewno jeśli się zdecydujecie, to nie będziecie żałować :)

Kalanchoe - Czw Cze 07, 2012 10:25 am

Stół wiejski w mojej rodzinie jest bardzo lubiany ;)
Na weselu siostry, wódka zupełnie mi nie wchodziła, za to bimberek - poezja :)

Deco-Strefa - Sob Cze 09, 2012 9:41 pm

w tym sezonie jak na razie - na każdym weselu, gdzie wykonywałam zlecenie, był stół wiejski - więc chyba nadal cieszy się powodzeniem.
=MiLi= - Pon Cze 11, 2012 11:41 pm

Z moich obserwacji stoły wiejskie są nadal oblegane na weselach :)
demonka - Wto Cze 12, 2012 3:17 pm

Ja też uważam, że stół wiejski to bardzo ważny element wesela...to nie tylko stół, na którym jest pyszne jedzonko, pachnące szyny i kiełbaski, ogóreczki i bimberek, ale to jest miejsce, które gromadzi i integruje ludzi. Na każdym weselu, na którym byłam i był stół wiejski, to było to jedno z miejsc obleganych przez wszystkich - i dużych i małych. Dlatego absolutnie jestem ZA stołem wiejskim!
olivka_ja - Wto Cze 12, 2012 9:34 pm

w weekend byliśmy na weselu gdzie również był stół wiejski i muszę przyznać, że naprawdę był bardzo obleganym miejscem
tak jak napisała demonka można tam znaleźć nie tylko pyszne jedzonko ale też poznać i zintegrować się z innymi gośćmi

Dorotka_ - Wto Cze 12, 2012 9:46 pm

ja i A. nie chcemy stołu wiejskiego, ale mój Tata chce i chyba jednak się zdecydujemy...
Zuza12345 - Sob Cze 16, 2012 2:47 pm

ja tez będe miec stół wiejski i nie zauważyłam aby to z mody wyszlo..
mam do was jednak zapytanie co na takim stole powinno byc i w jakich ilościch.. bo planuje sama zakupic a nie brac z sali i chce przekalkulowac co mi sie bardziej oplaca..
a moze któras z was juz sama robiła taki stół? bede wdzieczna za informacje?

Iris - Sob Cze 16, 2012 4:22 pm

Co znalazłam w necie na temat stołu wiejskiego, nie ma niestety podanych dokładnych ilości, ale może w jakimś zakresie przybliży co i jak:

http://www.katering.graje...ol-wiejski.aspx

A ciekawa jestem, czy sprzedawca w sklepie mięsnym jakiejś dobrej marki nie podpowiedziałby jakie ilości wziąć i co dokładnie wziąć. Chyba powinni mieć jakieś rozeznanie w tym zakresie.

agacionek - Nie Cze 17, 2012 5:16 pm

Zuza12345, dostałam od jednej forumki taką rozpiskę
Mam nadzieję że przyda się ona nie tylko Tobie ;)

Przykładowy stół wiejski na 30 osób:
szynka gotowana - ok 1kg
baleron parzony - ok 1kg
pasztet wiejski - ok 1kg
frankfurterki wędzone - ok 1kg
pasztetowa - ok 1kg
boczek wiejski - ok 1kg
salceson biały i ciemny - ok 1,5kg
ogórki koszone - ok 1kg
papryka marynowana - 0,5kg
czosnek w zalewie ziołowej - ok 1kg
smalec ze skwarkami - ok 1kg
mustzrda, chrzan, cwikła
chleb wiejski - 1 bochenek

konkret42 - Pon Cze 25, 2012 11:42 am
Temat postu: stół wiejski
nie ufałbym sprzedawcy - najczęściej każdy chce sprzedać jak najwięcej.
byłem na weselu gdzie akurat tort ważył spokojnie ponad 15kg a gości było 60ciu...
kuzynka była zaskoczona, że tyle zostało - zdali się bowiem na cukiernię co do wagi

jeśli mamy rodzinkę mieszaną i z miasta i z prowincji - stół wiejski się na pewno przyda.
jeśli nie mamy bimbru na taki stół- to nie ma sensu

tygrysek7773 - Pią Lip 13, 2012 8:33 pm

Drodzy forumowicze muszę was poprosić o radę. Sprawa jest dosyć głupia, bo jeśli chodzi o te dodatki weselne na sali to każdy ma inną koncepcję- mnie marzy się drink bar (zwłaszcza, że mój kolega ze swoim kuplem w tym działa, więc miałabym taniej), a mój narzeczony nalega na wiejski stół :/ Zauważyłam, że ostatnio na weselach jedno i drugie cieszy się powodzeniem, ale czy to do siebie pasuje?...No i czy goście po pomieszaniu czystej wódki, drinków i bimbru nie skończą zbyt szybko imprezy? :P Poradźcie coś kochani, bo nie wiem czy się kłocić z D. czy nie warto :P
M4rcysi4 - Sob Lip 14, 2012 12:00 am

Zdecydowałabym się na obie opcje :wink: Zazwyczaj goście decydują się na jeden rodzaj alkoholu i często wychodzi tak, że mężczyźni wybierają bimber na wiejskim stole, a panie drinki. Oczywiście nie jest to regułą, ale jeśli będą obie atrakcje, to każdy znajdzie coś dla siebie ;)
AgaNika - Sob Lip 14, 2012 12:04 am

M4rcysi4 napisał/a:
często wychodzi tak, że mężczyźni wybierają bimber na wiejskim stole, a panie drinki. Oczywiście nie jest to regułą,

Zgadzam się z Marcysią :)

Vanilia - Sob Lip 14, 2012 12:15 am

Dla mnie nie ma znaczenia czy stół wiejski jest modny czy już nie. Ale chyba jest już czymś 'normalnym' i mimo wszystko nadal 'modnym' bo na ostatnich 4 weselach na których byłam w tym i w poprzednim roku- zawsze był.

U nas akurat jest stół wiejski w dosyć w normalnej cenie, dlatego się zdecydowaliśmy.

tygrysek7773 - Sob Lip 14, 2012 3:06 pm

Dziękuję za wasze opinie, trzeba będzie chyba iść na kompromis i zadowolić obie strony.Ja całą rodzinę mam ze wsi, więc stół wiejski to będzie tanizna- jakiś tam wujek kopsnie bimbru, ciotka placek drożdżowy, dziadek zrobi kiełbasę, skombinuje się wędlinki i jest ok :P
gazelkaa - Pią Lip 20, 2012 10:13 am

U nas rodzina została poproszona o zrobienie nalewek, ale już widzę, że będzie z 6 rodzajów, nie wiem, czy nie za dużo... Jak myślicie, czy przy takim wyborze zrezygnować z drink baru?
tygrysek7773 - Sob Lip 21, 2012 12:25 pm

gazelkaa tak myślę, bo jak każdy wszystkiego spróbuje to potem może być kolorowo :lol:
zanka - Nie Lip 22, 2012 8:19 pm

atomooffka, wystarczyło Ci te 10 l biberku czy brakło?

[ Dodano: Nie Lip 22, 2012 8:21 pm ]
Ja właśnie myślałam o 10l , bo na poprawiny piwko będzie :)


[ Dodano: Nie Lip 22, 2012 8:24 pm ]
agacionek napisał/a:
Cytat:
właśnie kupiłam 10l.bimbru na wesele


U Nas tez bedzie i chyba nawet podejmiemy sie zrobic go sami bo jest taniej :)
My na ok 100 osob wesela z poprawinami chcemy kupic 25 l bimbru.
Nie myslicie ze to za duzo? :?

I w końcu zrobiłaś sama? Ile Ci wyszło?

Shy - Pon Sie 06, 2012 7:06 pm

stół wiejski a przekonałam się o tym już sama jest niesamowity.. byłam sceptycznie nastawiona, ale zmieniłam zdanie :) goście go oblegali a ja sama raczyłam się non stop chlebem ze smalczykiem - pyszności :D U nas stół stał na zewnątrz co uważam, że jest najlepszym rozwiązaniem.. Bimber robiliśmy sami, na około 80 gości mieliśmy 5 litrów bimbru i starczyło bez problemu..
olivka_ja - Pon Sie 06, 2012 9:58 pm

u nas też stół wiejski cieszył się dużym powodzeniem,i niewiele z niego zostało
szczególnie panowie zbierali się tam by popróbować bimbru (którego były trzy rodzaje)

AgDar-ka - Wto Sie 07, 2012 11:49 am

My też zdecydowaliśmy się na stół wiejski. Oczywiście trafiliśmy w 100% w gusta gości, ponieważ cały czas go oblegali, w przeciwieństwie do kawowego. Nam poszło prawie 30 litrów bimbru. Podobnież był pycha, nie wiem nie piłam bo generalnie nie lubię mocniejszych trunków niż winko. Sami właściciele byli zdziwieni ile mogą wypić nasi goście. Co prawda przez ten stół zostało nam bardzo dużo alkoholu...
zanka - Pią Sie 17, 2012 10:14 pm

Dziewczyny a może macie dobre źródło wyrobów na stół wiejski, kaszanki, kiełbaski, szynki z nogą itd. w okolicy Łodzi?
AgaNika - Pią Sie 17, 2012 10:43 pm

zanka napisał/a:
dobre źródło wyrobów na stół wiejski

My wszystko kupowaliśmy w Witmasie w Dąbrówce Wielkiej, wszystko było świeże i pyszne i w sensownych cenach - za wyroby na wiejski stół na 80 osób zapłaciliśmy niecałe 600 zł + "napoje" http://www.witmas.com.pl/index.php

zanka - Nie Sie 19, 2012 3:20 pm

Dzięki, na pewno tam zajrzę , aby spróbować ich specjałów , najbliżej mam na pojezierska :)
MichalW - Pon Sie 20, 2012 6:03 pm

pierwszy raz znaleźliśmy się na weselu gdzie takiego stołu nie było i cóż ... nikt nawet nie zauważył jego braku, były inne atrakcje :)

ze swoich obserwacji mogę powiedzieć, że tak, wychodzi z mody, ale jak wiadomo klasyka zawsze w modzie pozostaje :P

M4rcysi4 - Pon Sie 20, 2012 8:21 pm

My w ten weekend również byliśmy na weselu gdzie nie było stołu wiejskiego.
MichalW napisał/a:
nikt nawet nie zauważył jego braku

Uważam jednak, że zauważyli tylko z nikim się o takich rzeczach nie rozmawia, no chyba, że ktoś chce usilnie ponarzekać.
My zauważyliśmy ten fakt z nikim o tym nie rozmawialiśmy, ale szyneczkę, smalczyk i ogóreczki chętnie byśmy skosztowali, a tak nie mieliśmy do czego podejść :wink:
Nie było to jakieś straszne uniedogodnienie, ale jednak nam tego elementu brakowało. Był drink bar, gdzie samemu można było zrobic sobie drinka, ale to już nie cieszyło się zainteresowaniem ze strony gości.

mimeczka - Pon Sie 20, 2012 9:45 pm

Ja moge się podpisać pod postem M4rcysi4 tyle, że wesele było 2 tyg temu. Na weselu też nikt tego tematu nie poruszył, ale następnego dnia z teściami gadaliśmy, że kiełbasę pod bimberek by się zjadło i zagryzło chlebkiem ze smalcem. No ale co kto lubi:)
Zuza12345 - Wto Sie 21, 2012 4:22 pm

U mnie był stół wiejski i cieszył sie ogromnym powodzeniem nie tylko wśród panów, ale i pan.. Ale to juz kwesia dobrego bimberku który ściągal wszystkich, choc na chwilę na spróbowanie w ten kącik..
_stwicher - Pon Paź 08, 2012 1:25 am

Ja również jestem jak najbardziej za!!
Trochę się przestraszyłam, gdy przy pierwszych rozmowach w BP P.Beatka powiedziała, że raczej stół wiejski nie pasuje do wystroju, wiec będzie go odradzała... Całe szczęście powstał niedługo później projekt "wiejskiego" kredensu więc będzie gdzie postawić bimberek i kiełbaski :D

martuska88 - Sro Paź 10, 2012 9:01 pm

_stwicher, właśnie chciałam o to zapytać w temacie dotyczącym BP, ale widzę, że jesteś świetnie poinformowana:) jak oglądałam salę to też słyszałam o kredensie zamiast wiejskiego stołu.Czy widziałaś już może projekt jak to wygląda?
Eurograv_pl - Czw Paź 11, 2012 10:40 pm

Patrząc przez pryzmat własnego doświadczenia jednak nie moge sie zgodzić,ze stół wiejski wychodzi z mody,wręcz przeciwnie. Dalej jest to fajna atrakcja dla gości i cenowo nie wychodzi to drogo.
_stwicher - Czw Paź 11, 2012 11:45 pm

martuska88, oj niestety nie ale za dwa tyg mam wesele więc może luknę w tamtą stronę :wink: oczywiście zdam relacje :)
martuska88 - Pią Paź 12, 2012 9:43 am

_stwicher, ok super:)
_stwicher - Pon Paź 22, 2012 11:15 pm

martuska88, byłam dziś i widziałam na żywo ten mebelek... Myślałam, że będzie trochę bardziej okazały. Właśnie chciałam prosić, gdyby ktoś miał może foto "gotowego"kredensu? Takiego z jedzonkiem i napitkiem??
Jak dla mnie jest dość maleńki, nie wyobrażam sobie jak ma się tam wszystko zmieścić...

E-kwiaty - Pią Lis 09, 2012 11:58 am

Zmieści się,z tym że będzie wszystko bardzo stłoczone,goście mogą mieć problem z dostępem,moim zdaniem lepiej byłoby dać nieco szerszy kredens.




Usunęłam reklamę. Moderatorka Asiek

malami - Nie Lis 18, 2012 11:21 am

Jak dla mnie stół wiejski na pewno nie jest nie modny. Co więcej myślę, że teraz jest to swojego rodzaju "standard". Ludzie się już do czegoś takiego przyzwyczaili ;)
PaulinaPS - Nie Lis 18, 2012 12:56 pm

Wydaje mi się, że cieszy się to powodzeniem gości zagranicznych i tych pochodzących z dużych miast, bo tam trudniej o takie swojskie rarytasy. Dla mnie to nic cudownego, chociaż na moim weselu będzie, bo goście, szczególnie z Warszawy, jak tylko usłyszeli o tym, że wychodzę za mąż dzwonili do rodziców i pytali czy tata znów uwędzi szyneczkę i kiełbaskę bo takie smaki u nich kupić to rzadkość. Jak dla mnie to właśnie już standard :)
ewa.krzys - Pon Lis 19, 2012 9:51 am

To ja tylko pokażę jak wyglądał stół wiejski u nas:

Selene - Pon Lis 19, 2012 1:26 pm

też słyszałam, że wychodzi z mody, ale u mnie będzie, PM nie dopuszcza innej opcji :)
Chrupka - Pon Lis 19, 2012 2:32 pm

Byłam wczoraj w Białym Pałacu i pytałam o stół wiejski - Właścicielka powiedziała, że oczywiście może byc, ale przy takiej ilości jedzenia jaka będzie na stołach to ten stół wiejski, a własciwie to co na nim zostanie, to będziemy jeść przez miesiąc albo dwa - bo oni robią podobno wypasiony ten stół. I zaproponowała nam minimalistyczną wesje stołu - czyli ten kredens właśnie - a na nim bimberek, smalec, wiejskli chleb, jakies grzybki, pewnie dorzucimy jeszcze jakąs wiejską kiełbaske, ale pokrojoną i to tyle.

No i koszt takiego minimalistycznego stołu wiejskiego też o wiele mniejszy. :)

malami - Pon Lis 19, 2012 5:08 pm

Opcja minimalistyczna jest bardzo fajna:) muszę popytać o to u siebie.
grejpfrut - Sob Kwi 06, 2013 11:51 am

U nas będzie :) Tylko trochę zmodyfikujemy ofertę z sali - po dogadaniu z kucharzem już wiemy, że zrezygnujemy np. z salcesonu i zamiast tego damy kaczkę. Stół wiejski to fajna sprawa - i liczę przy nim na integrację rodzinną ;)
edzia86 - Nie Maj 26, 2013 4:16 pm

Witam. Mam pytanko, gdzie można wynająć naczynia do wiejskiego stołu. Macie może jakieś namiary??
AgaNika - Nie Maj 26, 2013 4:21 pm

edzia86 napisał/a:
gdzie można wynająć naczynia do wiejskiego stołu

ja bym najpierw zapytała na Twojej sali, może mają akurat wszystko co jest potrzebne. Swoją drogą niewiele tego potrzeba - kilka desek do krojenia, półmisków, sztućców i beczułka na jakąś wodę ognistą...

edzia86 - Pon Maj 27, 2013 6:17 pm

Niestety na mojej sali nie mają takich naczyń. A po co kupować tylko na raz. Ale jak nie będę miała wyjścia to kupie.

[ Dodano: Pon Maj 27, 2013 7:20 pm ]
Jak będziecie mieć jakieś namiary na wynajem naczyń do wiejskiego stołu to dajcie znać

AgaNika - Wto Maj 28, 2013 12:31 am

Cytat:
"kilka desek do krojenia, półmisków..."
ja takie rzeczy mam w domu, a gdyby było mało pożyczyłabym od mamy, cioci... a beczułkę możesz wypożyczyć np tutaj http://www.niezbednik-slu...to-wiejski.html
edzia86 - Wto Maj 28, 2013 11:46 am

Dzięki wielkie :)
Balcerek - Pią Cze 07, 2013 8:01 am

Ja nie przepadam za tym ale goście korzystają z tego dosyć intensywnie - wnioskując po poprzednich weselach u znajomych.
klaudia11 - Wto Cze 11, 2013 10:40 pm

hej,
ja również byłam sceptycznie przekonana do stolu wiejskiego wiec postanowiliśmy z moim lubym ze pójdziemy na kompromis i zaproponowaliśmy zamiast stołu podać jakiś dodatek w formie wyrobu regionalnego. wybralismy oscypki - był to strzał w 10 :) od znajomego kucharza uzykalismy numer do górala, na codzien mieszkającego w Łodzi, który załatwił nam pyszne oscypki - takie same jak mozna spróbowac na Krupówkach w Zakopanym. Podalismy je z żurawiną i goscie wprost oszaleli :) także polecamy, z ręką na sercu :)
p.s. mam cały czas kontakt do górala, więc jak cos to piszcie szczęśliwi narzeczeni :)

E-kwiaty - Wto Lip 30, 2013 12:50 pm

Ciekawa sprawa- taki stół z oscypkami,każdy z gości na pewno był zadowolony,to lekka odmiana wiejskiego stołu,ale na pewno miła i zaskakująca.
Sisska - Wto Lip 30, 2013 8:14 pm

Z tymi oscypkami to super pomysl! Sama nie lubie, ale wiem ze amatorzy na pewno sie znajda ;)
Marylin - Sro Lip 31, 2013 10:26 am

oscypki są przepyszne
w ogóle skład wiejskiego stołu jest idealny pod picie: ogókri kiszone, szyneczka, sery itp- wszystko super na zagrychę

aniuniai - Sob Gru 07, 2013 11:07 am

Dziewczyny mam pytanie czy zastanawialyscie sie ile gram wedlnin srednio powinno sie liczyc na osobe? My mamy placic za stol od osoby i nie wiem ile gram liczyc na osobe. Z sali powiedzieli mi ze ok 260-280 wydaje mi sie bardzo duzo jak na to ze mamy 4 posilki stol z zimnymi przekaskami no i slodki. Pomocy bo mam mentlik w glowie.
ola88 - Sob Gru 07, 2013 12:01 pm

aniuniai, a może tak Ci powiedzieli, bo wiadomo że szynka jest droższa od kiełbasy i może to taką orientacyjną cenę wzięli za całość. No bo wiesz na stole to masz nie tylko wędliny. Bo to cena jest za osobę za stół?
agulka1989 - Sob Gru 07, 2013 12:19 pm

ola88...
aniuniai napisał/a:
ile gram wedlnin srednio powinno sie liczyc na osobe?

aniuniai napisał/a:
Z sali powiedzieli mi ze ok 260-280


"ile gram wędlin" a nie cena za osobę :razz:

aniuniai - Sob Gru 07, 2013 12:19 pm

ola88, wychodzi 22 zl od osoby i na 120 osob przeslali mi taka propozycje:
- szynka babci – 2kg
- schab pieczony góralski – 2kg
- baleron z domowej wędzarni – 2kg
- boczek góralski – 2kg
- szynka podkomorzy z kością – 7kg
- mix kiełbas (rycerska, babci, stryja) – 2kg/2kg/2kg = 6kg
- kabanosy Niewieścin w warkoczu – 2kg
- salceson biały Olewnik – 2kg
- blok ozorowy – 2kg
- pasztet wieprzowy domowy – 2kg
- pasztet z kaczki – 2kg
- kaszanka firmowa cienka – 3kg
- smalec z cebulką – 3kg
- ogórki małosolne – 6kg
- chleb wiejski – 1szt.
- chrzan – 1kg
- podgrzybki marynowane – 0,5kg
- babka drożdżowa lub ciasto drożdżowe – 1kg
- jabłka – 2kg

Wydaje mi sie strasznie duzo bo to wychodzi 270g osoba samych wedlin. Pomocy jak to ogarnac

ola88 - Sob Gru 07, 2013 12:40 pm

Agulka Inaczej zrozumiałam :P Chciałam znać cenę za osobę, bo myślałam że to liczą gram czyli 260gram x jakaś cena :D i wychodzi to na osobę, a wiadomo że kiełbasa i szynka z kością ma różną cenę :P

aniuniai, wydaje mi się że ok, u nas stół sami przygotowywaliśmy i na dobrą sprawę nikt nie liczył ile gram na osobę liczyć ;P
To za stół będziecie dokładnie płacić 2640 zł - wiadomo ktoś zje 260 gram, ale np. ja zawsze lubię jeść kabanosy :P więc mogę zjeść niż 260 gram :)

A wiadomo jak to faceci staną przy stole wiejskim przy bimberku to i więcej zjedzą wędlin :)

MARTAAA - Pon Gru 09, 2013 4:56 pm

ja myslalam ze to zalezy od ilosci gosci weselnych , mnie tylko pytano ile mam gosci i uslyszalam cene myslicie ze powinni okreslic gramature?
a jak z bimbrem jest w cenie czy to jest po naszej stronie?

Iwonicze - Pon Gru 23, 2013 8:45 pm
Temat postu: dziczyzna na wesele
Witam wszystkich serdecznie
Dziewczyny ostatnio byłam na weselu na Mazurach i w poprawiny podano dzika- coś pysznego , super atrakcja niestety pan który tam go podawał nie "wypuszcza" się ze swoimi wyrobami tak daleko to jest woj Łódzkie czy ktoś zna namiary na pieczonego dzika czy świnkę w okolicach Pabianic?? za wszystkie informacje będę niezmiernie wdzięczna.

Haliśka Band - Sro Gru 25, 2013 8:41 pm

Iwonicze napisał/a:
namiary na pieczonego dzika czy świnkę w okolicach Pabianic?? za wszystkie informacje będę niezmiernie wdzięczna.

Najbliżej znalazłem ofertę w sali Adriatico adriatico.com.pl/node/15 z Andrespol, k/ Łodzi.
Sala Bankietowa Venge, Łódź, Tomaszowska 82 również oferuje jako atrakcję pieczone prosię (planujemywesele.pl/21869-sala-bankietowa-venge), ale nie wiem czy sami robią, zawsze można zadzwonić, może podadzą namiar.

Iwonicze - Sob Gru 28, 2013 3:34 pm

juz znalazlam goscia ktory ogarnia lodz i okolice specjalizuje sie tylko w dziczyznie -dik kilogram 40zl swinka 30 poki co jestem zadowolona, gosc robi do tego cala oprawe - zdam relacje
mała miii - Wto Mar 11, 2014 6:46 pm

czy ma któraś z Was może numer do tego górala o którym pisała klaudia11? a może kontakt z Klaudią? z góry dzięki;)
AK 08.2015 - Wto Kwi 15, 2014 2:09 pm

stół wiejski jak najbardziej tak!!! ale dzik jest jeszcze większym hitem!!!! zwłaszcza jak ktoś potrafi do tego zrobić odpowiednia oprawe,polecam sama tez będę miała!
ADA333 - Nie Kwi 20, 2014 7:56 am

stół wiejski jak najbardziej tak,zwłaszcza dla dla starszej grupy weselnikow to mega atrakcja :razz:
Skyler - Sro Maj 14, 2014 7:16 am

U nas co prawda będzie "zmniejszona" wersja stołu wiejskiego, ale będzie. Wędlinki przetestowane i wybrane i wiem, że u nas będzie cieszył się sporym powodzeniem :D
ithanielle - Wto Cze 10, 2014 5:31 pm

A my zrezygnowaliśmy z wiejskiego stołu ;)
Sisska - Wto Cze 10, 2014 7:36 pm

u nas wedliny "wiejskostołowe" byly na "normalnych" stolach ;) oczywiscie w zmniejszonej wersji.
Skyler - Wto Cze 10, 2014 7:48 pm

U nas stół wiejski z małego zrobił się wielki :) i sporym powodzeniem się cieszył :)
MalinAAA - Pią Cze 13, 2014 9:57 am

Ja też się zastanawiałam czy warto, ale na naszej sali wiejski stół będziemy mieli w cenie talerzyka więc zostaje :)
malagaa - Wto Maj 17, 2016 7:21 pm

moim zdaniem nie wychodzi z mody
fajna sprawa

majkamajka - Nie Cze 26, 2016 12:31 pm

moim zdaniem bardzo ciekawe rozwiązanie :)
mspp - Pon Cze 27, 2016 11:26 am

Do rustykalnych ślubów owszem, ale wszędzie indziej wygląda to dziwnie. U nas nie było, jak będę chciała to się wędlin i kiełbas najem w domu (tak jak każdy z gości), ale wesele jest tak wyjątkowym dniem, że powinno być na nim wyjątkowe jedzenie, coś specjalnego, bardzo smacznego. Np inne stoły tematyczne - włoski, francuski, sushi, serowy czy też chociażby słodki stół.
kasik91 - Pon Cze 27, 2016 12:46 pm

mspp, a moim zdaniem to wszystko zależy od gości jacy będą na weselu.

W mojej rodzinie już zdarzyło się wesele gdzie zamiast stołu wiejskiego był stół sushi i praktycznie cały nieruszony pozostał do rana i u wielu pozostał niesmak, że młodzi niezdecydowali się na tradycyjny stół wiejski.

Kwestia tego czy ktoś wybiera tradycję czy nowoczesność

mspp - Pon Cze 27, 2016 2:03 pm

kasik91, no bo jak młodzi nie myślą to tak już bywa... ;) Bardziej chodziło mi o to by wszystko było spójne, a nie np w sali bardzo eleganckiej hotelowej wiejski stół, no słabo to wygląda... Do remizy albo jakiejś stodoły super, jeszcze jeśli goście lubią wiejski stół to już w ogóle i mamy gotowe rustykalne weselicho. Ale to musi mieć wszystko ręce i nogi, a niestety bardzo często nie ma :D
misiol - Pon Cze 27, 2016 8:26 pm

Ja się zgadzam z poprzedniczką :) wszystko musi się jakoś komponować. Pokutuje jeszcze takie przeświadczenie, że wiejski stół to taki weselny standard, jakiej koncepcji wesela by nie przyjąć - wiejski stół będzie. A potem wychodzą takie hybrydy i wygląda to trochę tak, jakby ktoś nie miał pomysłu, tylko byle więcej - tu wiejski stół, tam barman z dymiącymi drinkami, skoro został kawałek wolnego miejsca, to dajmy jeszcze fotobudkę, a wszystko w pałacowych, wystawnych wnętrzach. Moim zdaniem, wiejski stół trochę wychodzi z mody, ale z innej przyczyny. Zauważyłam, że zamawianie go ma sens, jak wesele jest z poprawinami. Przy jednodniowym weselu nie ma ani czasu, ani miejsca w żołądkach na wiejski stół. Co trochę jest przecież ciepły posiłek, cała masa przystawek pod ręką, jednostki podchodzą do wiejskiego stołu po jedzenie (przynajmniej z moich obserwacji, no i co innego alkohol - ale ten można osobno postawić, bez kiełbas i szynki). Za to drugiego dnia, zwłaszcza w momencie, kiedy goście się zjeżdżają i czeka się z podaniem pierwszego ciepłego posiłku poprawinowego do przybycia większości gości, przy wiejskim stole są kolejki wygłodzonych od rana gości (bo kto w domu je obiad wiedząc, że zaraz uderza na poprawiny) i jest to fajny czas na spotkanie i wspominanie minionego wieczoru :) a że teraz wesela głównie jednodniowe są (zwłaszcza w miastach), to i ludzie rezygnują częściej z wiejskiego stołu - bo i tak będzie kupa jedzenia w cenie talerzyka. Tak robimy np. my i kilka znajomych par, które w niedługim czasie będą ślubować.
KasiaStel - Pią Sty 20, 2017 5:47 pm

Jak są poprawiny to stół wiejski musi być :leb
AGIS - Pią Sty 27, 2017 7:37 pm

Moim zdaniem to też zależy od tego jak wygląda sala i sam wiejski stół. Widziałam elegancką salę gdzie wiejski stół był stylizowany na drewniany wóz i źle to wyglądało. Są sale które są eleganckie i mają odpowiednio dopasowany stół wiejski i uważam, że to jak najbardziej pasuje, bo "wiejski" to on już w sumie nawet w nazwie nie jest, bo teraz jak zauważyłam to raczej stosuje się nazwę "staropolski". Wszystko też myślę zależy od gości jeżeli mamy większość młodych gości to raczej stawiałabym na coś innego, a jeżeli gości mamy starszych to oni z pewnością ucieszą się z tradycyjnej szynki, kiełbasy i smalcu z ogóreczkiem ;)
pola_s - Czw Lut 02, 2017 4:03 pm

My mieliśmy wiejski stół, chociaż sala elegancka (Solaris), a na stole regionalne wyroby mojego teścia oraz "wynalazek" mojego taty zaserwowany w gustownej beczułce z kranikiem:). Prawda jest taka, że na początku jest elegancja Francja - wiadomo, ale po ok. 22.00 to większości już wszystko jedno, jaka sala i przy stole wiejskim kolejka. Przynajmniej u nas tak było, co znaczy, że goście się tylko doskonale bawili.
paulapan - Sro Mar 01, 2017 6:21 pm

może i wychodzi z mody, ale nadal ma swoich wiernych zwolenników. Choć stoły z owocami morza to miła odmiana i z pewnością trafiają w dzisiejsze gusta
kfr89 - Czw Mar 02, 2017 12:43 pm

Dla mnie stół wiejski powinien być na każdym weselu w remizie czy na sali, w restauracji można go inaczej zagospodarować, bardziej elegancko. Nie ma to jak pajda ze smalcem, kiełbaska, ogóreczki i bimberek ;-)
Hachiko - Czw Mar 02, 2017 7:05 pm

My się nie zdecydowaliśmy. Nie neguję oczywiście par, które wybierają stół wiejski, bo lubią, chcą, wiedzą, że rodzina się ucieszy. Ja z tatą wyszliśmy z założenia, że po "kaszanę" każdy może sobie skoczyć na dół do mięsnego. Niestety w większości z sal "stół wiejski" pozostał jedynie z nazwy i wszelkie mięsiwo (pasztety, kiełbasy, kaszanki, itp.) jest już kupowane w "kawiksach". Ale to już takie moje zdanie. Zresztą mój M. też nie jest przekonany do stołu wiejskiego, zatem była to decyzja jednogłośna. Poza tym będzie tyle jedzenia innego... A jak byłam na weselu swojej kuzynki, które było w Remizie, to naprawdę nikt nie tknął stołu wiejskiego (pomijając fakt, że sam wygląd stołu przyprawiał o dreszcze i odstraszał - nie mówię o jedzeniu), nie licząc bimbru, który w jakiejś mierze został spróbowany. Ale goście i tak woleli wódkę. Mieli wybór - wódka lub bimber. A tego mieszać za bardzo nie można, bo czasem kończy się źle 8)
Atko - Czw Mar 02, 2017 8:10 pm

U nas będzie stół wiejski, bo sami oblegamy go na weselach - ach te kiszone ogóreczki :) Poza tym planujemy mieć bimber, więc będzie się to fajnie komponować. Aczkolwiek zgadzam się z Tobą Hachiko, że większość tych wędlin pozostawia wiele do życzenia i jakościowo jest to masówka a nie smaczny, domowy, wiejski wyrób, co może bardzo zmartwić mojego tatę, który jest smakoszem domowych wędlin i sam co trochę przygotowuje jakieś nowe - teraz "uwziął się" na wędliny długo dojrzewające :)
Ewelka5 - Pią Mar 03, 2017 12:54 pm

Nie wydaje mi się żeby stół wiejski wychodził z mody. Nadal widuję go na wielu weselach.

usunięto fragment z reklamą sali. Dorotka_


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group