Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Dom - Nasze rękodzieła upiększające dom

Klaudynka - Nie Lip 27, 2008 1:41 pm
Temat postu: Nasze rękodzieła upiększające dom
MalaJu napisał/a:
Klaudynka napisał/a:
ja obecnie próbuję swoich sił w decoupage-jak na razie efekty są mizerne, ale myślę że będzie lepiej :razz:


Klaudynko, to tak jak ja - wlasnie robie chustecznik do łazienki :) pokaz gdzies swoje cuda :)


MalaJu-to nie są żadne cuda :) Moja mama wyszywa różne owoce do do dekoracji kuchni, a ja ozdobiłam ramki metodą decoupage. Zdjęcia wstawiłam do galerii.

PS. Ostatnio próbowałam jeszcze raz, ale chusteczki bardzo się pomarszczyły i w efekcie końcowym nie wyglądało to ładnie :-?

edit: przeniesione z dzienniczków
Pusiak

Audiolka - Nie Lip 27, 2008 1:46 pm

Piękne :buja w oblokach:
Trismegista - Nie Lip 27, 2008 2:02 pm

zdolniacha :)
Suelen - Nie Lip 27, 2008 2:57 pm

fiu fiu... rozumiem, że przy takich zdolnościach, sama robisz zaproszenia :)
MalaJu - Nie Lip 27, 2008 3:07 pm

Klaudynko, super jak na początki, żebym ja tak umiała... :wink:
Klaudynka - Nie Lip 27, 2008 3:17 pm

Dziękuję bardzo za słowa uznania, przekażę mamie, w szczególności :D

Sue-nie będziemy robili sami zaproszeń, ponieważ ja mam słomiany zapał... Jakbym zaczęła, to bym nie skończyła :razz:

MalaJu-pokaż swoje dzieła :P

PS. A tak wogóle, to chciałabym się nauczyć, jak zrobić takie cudo :buja w oblokach:

MalaJu - Nie Lip 27, 2008 3:56 pm

moje próbki są w albumie. moze zalozymy taki temat w dziale DOM?? o tym, co kto zrobił, by upiekszyć swój dom :wink:
Audiolka - Nie Lip 27, 2008 9:07 pm

piękne to jest-:)
a ja żeby upiększyć swój dom (jak go będę miała za rok góra dwa latka) ..ech rozmarzyłam się :buja w oblokach:

Klaudynka - Nie Lip 27, 2008 10:49 pm

MalaJu napisał/a:
moje próbki są w albumie. moze zalozymy taki temat w dziale DOM?? o tym, co kto zrobił, by upiekszyć swój dom :wink:

pewnie :D może inne foremki podzielą się swoją pasją 8)

[ Dodano: Nie Lip 27, 2008 10:53 pm ]
MalaJu napisał/a:
Klaudynko, super jak na początki, żebym ja tak umiała... :wink:
MalaJu, ale skromna jesteś! pięknie dekorujesz, a serwetnik po prostu :buja w oblokach:
MalaJu - Pon Lip 28, 2008 1:17 am
Temat postu: Nasze rękodzieła upiększające dom
Witam serdecznie,
jako że część forumek jest wybitnie uzdolniona plastycznie i ma świetne pomysły na własnoręczne upiększenie domu, proponuję, abyśmy tu właśnie dzieliły się doświadczeniami, inspirowały i chwaliły osiągnięciami.
zacznę od siebie - od kilku tygodni zajmuję się techniką decoupage polegającą na dekorowaniu różnych powierzchni wycinankami z serwetek tak, by nie było widać, iż są to motywy naklejone. Chodzi o złudzenie namalowania.
załączam moje ostatnie prace:

chustecznik do łazienki

podkładki pod szklanki

zachęcam do chwalenia się swoimi pracami wszelakimi :)

poison_moon - Pon Lip 28, 2008 10:00 am

MalaJu śliczne!! Podziwiam Cię za cierpliwość, bo to przecież baaaardzo pracochłonna technika. Ja sie nie nadaję :smile:

Ja robię sama świeczki i różnego rodzaju świeczniki, ale nie mam niestety zdjęć :(

MalaJu - Pon Lip 28, 2008 10:03 am

poison_moon napisał/a:


Ja robię sama świeczki i różnego rodzaju świeczniki, ale nie mam niestety zdjęć :(


szkoda, że nie masz zdjęć, bo to bardzo ciekawe zajęcie :) chętnie bym zobaczyła Twoje prace :D to musi być niezła frajd robić świeczki. a skad bierzesz wosk??

dzieki za miłe slowa... :oops:

poison_moon - Pon Lip 28, 2008 12:54 pm

Nie robie tego jakoś profesjonalnie, bo kupuje takie zwykłe najtańsze świeczki i je przetapiam według własnych pomysłów :-) Dodaje suszone pomarańcze, albo ziarenka kawy, albo co mi tam przyjdzie do głowy i tyle.

Ale musze się przyznać, że lubię sobie coś potworzyć :D Wszyscy sie śmieją, że męczy mnie talent, ale takie dłubanie przy czymś baardzo odpręża, można wtedy spokojnie pomyśleć, zastanowić się nad różnymi poważnymi sprawami, a na dodatek widać efekty takiej pracy. Raz lepsze raz gorsze, ale to pomijam :smile:

Klaudynka - Pon Lip 28, 2008 1:30 pm

MalaJu-serwetnik jest po prostu bosski! :sla

MalaJu, powiedz czy wykorzystałaś do tego zwykłe papierowe pudełko, czy może miałaś jakieś drewniane pudełko? Pytam się dlatego ponieważ zastanawiałam się czy papierowa powierzchnia nie jest zbyt miękka do decoupage.

Ja również załączę swoje obrazki-ja z kolei początkująca w decoupage :razz:

Pomarańcze


Cytryny

MalaJu - Pon Lip 28, 2008 1:34 pm

klaudynko, pudełko kupilam na stronie http://www.decoupage.art.pl/
karton taki jak jest w pudelkach chusteczek może byc za miękki i się odkształcić.

misia-misia - Pon Lip 28, 2008 2:23 pm

no to i ja coś pokażę... choć pewnie większość już wie o czym mowa i widziała już "dzieła" 8)

moje maski
pomalowane...




i gładkie...


Klaudynka - Pon Lip 28, 2008 2:29 pm

misia-misia napisał/a:
moje maski
gratuluję świetnego pomysłu :D
kryszka - Pon Lip 28, 2008 6:46 pm

U mnie słomiany zapał. :lol: Mam przyrządy i materiały do decoupage, ale zrobiłam tylko początki komody, zdjęcia są w wątku o tanich dekoracjach.

Jakby ktoś się chciał nauczyć to gorąco polecam forum gazetowe:
Rękodzieło i ozdoby - zdjęcia
Piękne ozdoby - własnoręcznie - teoria

tweety - Pon Sie 04, 2008 2:20 pm

Ale mnie zainspirowalyscie! Chyba sie zajme wlasnie takim decoupage. Bardzo lubie tworzyc takie cudenka!!
MalaJu - Pią Paź 03, 2008 11:00 pm

gdyby któraś z Was chciała nauczyć się czegoś nowego artystycznego, to znalazłam ofertę warsztatów w Łodzi :)
http://www.wojtek.com.pl/festiwal/

ppola - Sob Paź 04, 2008 10:52 am

a ja wyszywam haftem krzyzykowym :oops:
Ela_i_Adam - Sob Paź 04, 2008 12:14 pm

ja też kiedyś wyszywałam ale od kiedy mieszkamy w wynajętym mieszkaniu to nic mi sie nie chce tworzyć chociaż kiedyś bardzo lubiłam :(
Moze teraz do tego wrócę?

szaraczarownica - Sob Paź 04, 2008 4:33 pm

Też swego czasu wyszywałam haftem krzyżykowym. Parę lat temu przerzuciłam się na robienie biżuterii z koralików i innych rzeczy, które się do tego nadają, ale to już nie ten zapał.
Audiolka - Sro Kwi 29, 2009 9:20 pm

Wytłumaczy mi ktoś o co biega z tym decoupage? :wstyd:
kryszka - Sro Kwi 29, 2009 9:39 pm

:arrow: kurs decoupage
Audiolka - Sro Kwi 29, 2009 9:47 pm

Już wiem jakie będzie moje nowe hobby :) Rozumiem ze można gdzieś kupić przyrządy do pracy?
A dokładniej co będzie potrzebowała osoba która chce zacząć zabawę?

MalaJu - Sro Kwi 29, 2009 10:49 pm

Audiolka, jasne, ze mozna. sklepow w łodzi sa trzy. Jeden na Pomorskiej chyba 6. W Malowanym Kufrze. Do tego jeden na Jeczmiennej - Manufaktura Dobrych Klimatów. Poczatki są dosyć drogie, ale materiały starczaja na długo :) Jak cos to pytaj :) Ja siadam do tego znow w wakacje. Poki co nie mialam czasu.
kryszka - Czw Kwi 30, 2009 9:25 am

Pasmanteria Wojtek na Piłsudskiego ma sporą ofertę do decoupage, do tego sklep Matejko na Żwirki i widziałam też w Empiku w Galerii papiery i jakieś preparaty.
słonko - Czw Mar 03, 2011 8:10 pm

Tu można obejrzeć kilka z moich "dzieł" decoupage`owych :)
http://www.flickr.com/pho...57626054616849/

tomcia - Czw Mar 03, 2011 10:56 pm

ale dziewuchy jesteście zdolne [smilie=g035.gif]
Ewka83 - Pon Mar 12, 2012 4:54 pm

"słonko" świetne prace :) Powiedz czy jeżeli ozdobiło by się przy pomocy decoupage np. gitarę to czy byłaby możliwość ewentualnego późniejszego usunięcia obrazu, bez uszkodzenia lakieru gitary?


Usunęłam linki z podpisu. Moderatorka Asiek

słonko - Pon Mar 12, 2012 8:59 pm

Ewka83, dziękuję. Co do pytania, to byłoby to raczej niewykonalne. Technika decoupage w skrócie rzecz ujmując polega na tym, by wzór/obrazek na serwetce/papierze "wtopić" w ozdabiany przedmiot poprzez wielokrotne lakierowanie. Nie da rady zetrzeć potem tego wzoru papierem ściernym nie niszcząc jednocześnie warstwy lakieru na gitarze. Więc jak chcesz ozdobić gitarę, to dobrze obmyśl wzór, żeby się nie znudził :wink:
Kalanchoe - Sro Kwi 11, 2012 8:41 pm

Podziwiam Was dziewczyny. Nie mam do tego zapału... A bardzo podoba mi się ta technika :)
monika73 - Nie Lis 24, 2013 4:42 pm

śliczne technika ozdabiania
moja przyjaciółka częśto robi różne ozdoby własnoręcznie wykorzystując różne techniki, od wklejanych serwetek, po lakierowane elementy i wycinanki z roznych pieknych ozdobnych papierów.

ancia - Wto Gru 24, 2013 11:36 am

Moja szwagierka robi cudne rzeczy z bibuły czy jak to się nazywa...;( np. piękne hiacynty, coś niesamowitego;)
Gomigo - Nie Maj 10, 2015 12:05 am

Szyję i ozdabiam tym czym mogę. Anioły które szyję wyglądają mniej więcej tak:



Ta anielica została zrobiona na prezent. Pozostałe które uszyłam chciałabym sprzedać. Tworzę także inne rzeczy HAND MADE.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group