Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Menu weselne - Kawa i herbata

kryszka - Wto Sie 12, 2008 6:49 pm
Temat postu: Kawa i herbata
Na ostatnim weselu bardzo spodobało mi się (jak i wszystkim gościom) pewne rozwiązanie dotyczące kawy i herbaty. Nigdy się z tym wcześniej nie spotkałam.

Na osobnym stole stały dzbanki z kawą i herbatą na podgrzewaczach, obok były filiżanki, łyżeczki, cukier i mleczko. Każdy sobie podchodził, nalewał co chciał i przynosił do stołu.
Wszyscy chwalili to rozwiązanie, gdyż nie trzeba było poszukiwać kelnerów ani czekać na dostarczenie zamówionego napoju.
A kawę i herbatę można było sobie przyrządzić jak kto lubi.

truskawka_ja - Wto Sie 12, 2008 6:54 pm

A gdzie stosuja takie rozwiazanie?
kryszka - Wto Sie 12, 2008 7:00 pm

Na pewnej sali pod Łomżą. :razz:

To było coś takiego:

Pamcia - Sro Sie 13, 2008 10:54 am

super pomysl, nikt nie musi sie prosic o to aby dostac herbate czy kawe, uwazam ze jest to swietne rozwiazanie i wygodne zarowno dla gosci jak i obslugi :)
anielka79 - Nie Sie 24, 2008 12:07 pm

mnie też ten pomysł się bardzo podoba. Ja spotkałam się ze stoliczkiem, gdzie postawiono duże termosy z wrzątkiem z nalewakiem, "stosy" filiżanek i każdy robił sobie kawę lub herbatę samemu. Pomysł jest świetny, ale moim zdaniem nadaje się tylko do miejsc, gdzie jest oddzielna sala do tańca i jedzenia lub gdzie uda się dogodnie ustawić ów stolik. Slalom z filiżanką z gorącym napojem między tanczącymi wygląda nieciekawie.
kryszka - Nie Sie 24, 2008 12:55 pm

Tutaj była jedna sala, ale stolik z kawą i herbatą był ustawiony przy kuchni, potem stały stoły i na samym końcu były tańce, więc było ok.
shi-ann - Czw Wrz 18, 2008 5:05 pm

Takie rozwiązanie z kawą i herbatą jest praktykowane U Fabrykanta.


Wrzątek, kawa, herbata i filiżanki ustawiane są na stole ze słodkościami

Kociadło - Czw Wrz 18, 2008 5:23 pm

w Soplicowie tez tak jest - oddzielny stół a na nim wszytko co trzeba do kawy i herbaty i do tego jakieś słodkości.
niesia2708 - Pią Wrz 19, 2008 11:04 pm

A mnie się to średnio podoba bo ja lubię gorąca herbatę a na weselu na którym byłam niby też stała na podgrzewaczu,ale gorąca wcale nie była.
ava - Sob Wrz 20, 2008 1:47 pm

Mnie równiez średnio podoba się ten pomysł z samoobsługą :) Wolę tradycyjne rozwiazanie- roznoszenie ciepłych napojów przez kelnerów.
izunia_82 - Pon Lis 10, 2008 5:30 pm

Ja też bardziej optuję żeby to kelnerzy przynosili napoje gorące do stołów. Samoobsługa... fakt coś nowego, ale nie wiem czy do końca sprawdza się to na weselach, chyba że stoi w naprawdę odpowiednim miejscu taki stolik.
EwaM - Pią Lis 14, 2008 7:52 pm

Mnie pomysł się też nie podoba. Lepiej, żeby kelner przynosił kawę i herbatę. Chociaż lepsze to niż napoje gorące postawione w termosach na stole :kwasny:
ava - Pią Lis 14, 2008 9:21 pm

Mój kuzyn był kilka tygodni temu na weselu (bodajże w Victorii w Aleksandrowie) i tam też zastosowano omawianą tu "samoobsługę"- o ile na początku bardzo mu się to podobało, to po kilku godzinach wesela już nie, z prostego powodu- widok zawianych gości niosących gorącą kawę czy herbatę do swojego stolika, podczas gdy biegają wokół nich małe dzieci nie był najciekawszy :kwasny:
qqeq - Wto Cze 02, 2009 12:51 pm

Ja na swoje wesele zamawiałem z żoną kawę przez internet. Wiem że może to głupio brzmi, ale chciałem jakąś "lepszą". Znajomy polecił mi Arabicę Coffea. I tak już mi zostało. Zamawiam do dziś











Usunęłam treści reklamowe.Mischellka

Magdzik - Nie Wrz 26, 2010 6:12 pm

ava napisał/a:
widok zawianych gości niosących gorącą kawę czy herbatę do swojego stolika, podczas gdy biegają wokół nich małe dzieci nie był najciekawszy :kwasny:

Rzeczywiście niezbyt dobry pomysł.Nie trudno o wypadek.Można siebie lub kogoś poparzyć lub co gorsze skaleczyć się szkłem jak taki pijany gość się wywali :suchy:

Agulek Belgia - Sro Paź 06, 2010 1:54 pm

Uwazam ze pomysl jest fajny. U mnie na weselu byla tzw kawiaranka. Oprocz slodkiego stolu z ciastem, kawa i herbata byly stoliki przy ktorych mozna bylo spokojnie usiasc i porozmawiac i przy okazji wypic kawe przy kawalku ciasta. Oczywiscie jesli ktos chcial zabieral kawe do swojego stolika. Goscie bardzo chwalili sobie takie rozwiazanie bo nikt nie musial czekac na kelnera.
PaulinaS - Sro Paź 06, 2010 5:16 pm

Ja byłam na weselu w zeszłym roku w "Igraszce" w Łodzi i też było tam coś takiego. Oprócz kawy i herbaty stały na tym stole również słodkości: ciasta, ciasteczka i cukierki. Każdy sobie chwalił to rozwiązanie, bo można było zrobić sobie kawę, czy herbatę taką jaką się lubi. Mnie też się to podoba i zastanawiam się nad tym rozwiązaniem na swoim weselu...
ZegaryBrzozow - Wto Paź 19, 2010 10:06 pm

Ja też byłem na takim weselu gdzie stały dzbanki z gorącą wodą a obok były torebki herbaty na talerzyku,oraz kawa w ekspresie. Uważam ze to bardzo dobre i przede wszystkim wygodne rozwiązanie.
salaWenecja - Pon Lip 04, 2011 2:06 pm

u nas robią to co prawda kelnerzy :)
ale
każdy chyba potrafi sobie zaparzyć herbatę :wink:

MisiaTesia - Wto Lip 12, 2011 11:32 am

Ja też uważam, że to dobre rozwiązanie, nie trzeba czekać aż kelner poda kawę czy herbatę i przy tym stoliku można sobie porozmawiać z gośćmi na stojąco.
U nas też tak będzie.

cammillka - Wto Paź 18, 2011 4:40 pm

Kwestia gustu, organizacji i obsługi sali.

Mnie osobiście średnio podoba się samoobsługa z kawą i herbatą. U nas (w Koronie) kelnerki bardzo sprawnie sobie radziły z obsługą i nim zdążyłam pomyśleć o herbacie, to już ją miałam.

Byłam na dwóch weselach, gdzie właśnie były stoły z ciastem, kawą i herbatą. Minus był taki, że później z filiżanką gorącego napoju trzeba manewrować między tańczącymi gośćmi (niestety taki był układ sal, że między stołami gości a stołem z gorącą kawą i herbatą był parkiet). To spowodowało, że na wycieczkę po coś gorącego do picia wybrałam się tylko raz, na drugi nie starczyło mi odwagi, bałam się kogoś poparzyć.

malami - Wto Lip 09, 2013 6:14 pm

Jak dla mnie świetne rozwiązanie. Jeśli tylko jest miejsce na sali to idealne do zastosowania :)
Haliśka Band - Sro Lip 10, 2013 10:01 pm

Wszystko ma swoje plusy i minusy.
Na plus na pewno jest możliwość wyboru rodzaju kawy, czy herbaty (w zależności od oferty sali oczywiście) no i przede wszystkim, że możemy się napić kiedy mamy ochotę, a nie kiedy pojawi się ona u nas na stole (wracamy po 30min tańca, a tu stoi zimna kawka, czy herbatka)
Na minus jest chyba tylko to, że nie każdy radzi sobie z samoobsługą.

MagiaZlota_pl - Pon Lip 22, 2013 3:58 pm

Tutaj mogę się zgodzić,ze to kwestia obsługi oraz organizacji,jednak nie wyobrażam sobie gości w połowie przyjęcia,niosących kawę czy herbatę,ona powinna być podawana do stołów.
Gilgamesz - Nie Lip 28, 2013 12:32 am

Bezapelacyjnie osobny stół ze słodkościami i przy nim "automaty" do kawy i herbaty.
E-kwiaty - Wto Lip 30, 2013 12:49 pm

Też jestem takiego zdania,zresztą dla każdego z gości będzie to bardzo wygodne,ponieważ będą niezależni . To jest najgorsze,kiedy trzeba czekac na obsługę aby o coś poprosić,a tak to wszystko będzie na osobnym stole.
Julka.a - Sro Lis 20, 2013 3:41 pm

Na ostatnim weselu u kolezanki byl taki fajny automat do kawy.Nie był jakiś specjalnie duży. spokojnie miescil sie na stole ze slodkosciami. Wystarczyło podstawić filizanke, wcisnac przycisk i chwile poczekać. Mozna bylo wybrac rozne rodzaje kaw np. cappuccino czy latte. Z automatu lecial tez sam wrzatek, a obok lezaly saszetki z herbatą.
Moja sala niby oferuje sypana kawe, ale mysle, zeby sie zaopatrzyc w taki automat.


Kawa i herbata donoszona przez obsluge to tragedia, dlugo sie czeka, a czasami kawa jest potrzebna na juz :D

Paolina - Sob Lis 23, 2013 8:52 pm

Gilgamesz napisał/a:
Bezapelacyjnie osobny stół ze słodkościami i przy nim "automaty" do kawy i herbaty.


Zgadzam się w 100 % ;) U nas właśnie tak było. Jeśli jednak komuś się nie chciało lub nie mógł sam sobie przynieść herbaty czy kawy (np. starsze osoby o trzęsących się dłoniach) mógł oczywiście poprosić kelnerkę o zrobienie i przyniesienie napoju do stołu.

tygrysek7773 - Nie Lis 24, 2013 9:33 pm

U nas tak samo :) to dobre rozwiązanie :)
zbranzy - Pon Wrz 01, 2014 9:28 pm

placąc juz tyle z wesele dajmy im sie napic kazdej kawy pamietajmy ze dla niektorych poza rodzina jest najwazniejsza kawka i papierosek :roll:

[ Dodano: Pon Wrz 01, 2014 9:29 pm ]
ale ten co pije pazona rozpuszczalka nawet sie nie "oblize" tylko nam tylek obrobi po weselu a jak w towarzystwie jest sporo ludzi z "normalnych (durzych" miast to kawa z expresu to podstawa...

E-kwiaty - Czw Paź 16, 2014 11:19 am

Także jestem zdania że takie automaty plus osobny stół ze słodkościami to najlepsza opcja i dzięki temu każdy z gości będzie mógł zrobić sobie kawy i herbaty w dowolnej chwili a nie być skazanym na łaskę serwisu,obsługi:) To po prostu wygoda.
lejkaa0 - Nie Gru 27, 2015 4:10 pm

Moim zdaniem takie rozwiązanie to plusy i minusy.
Plusem jest faktycznie, to że nie trzeba czekać na kawę bądź herbatę, ale są też minusy tego rozwiązania.

hanka58 - Nie Maj 01, 2016 12:26 pm

moim zdaniem mega dobry pomysł
wygodnie, komfortowo i bez chaosu


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group