Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Obuwie - Wysokosc obcasa a dlugosc sukienki?

Gumisia - Wto Sie 26, 2008 9:16 pm
Temat postu: Wysokosc obcasa a dlugosc sukienki?
Witam.
Mam bardzo nietypowe pytanie. Czy jak kupowalyscie suknie slubna to mialyscie odrazu zamierzane buty zeby wiedziec jaka wysokosc obcasa ma miec but? Ja tak mialam ale z powodu kontuzji zmuszona bylam kupic nizsze buciki i teraz nie wiem czy nie bedzie problemu ze <wrazie czego> skróceniem sukni.
Prosilabym o odpowiedz

Pusiak - Sro Sie 27, 2008 8:48 am

O ile wiem, to zawsze któraś przymiarka jest z butsmi ślubnymi, żeby można było dokładnie dopasować długść sukni. Jesli z jakichś przyczyn musiałas zmienić wysokość obcasa dobrze byłoby jak najprędzej powiadomić o tym salon/krawcową i chyba ona najlepiej będzie mogła odpowiedzieć na Twoje pytanie. Ze skróceniem może być różnie, pewnie wszystko zalezy od tego o ile i jak wygląda dół sukni.
MalaJu - Sro Sie 27, 2008 9:08 am

ja mam przykazane, by na pierwsza przymiarke przyjsc z butami. juz przy kuponie ustaloną, jaki MAXYMALNIE moze byc obcas.
podrozniczka - Sro Sie 27, 2008 3:04 pm

Ja przy wyborze sukni nie mialam jeszcze butow. Byly natomiast buty w salonie o roznej wyskokosci i pani zapytala o jakiej mniej wiecej wysokosci mysle. Na przedostatnia przymiarke poszlam juz z moimi butami i dlugosc sukni byla akurat.
Pecetka - Czw Cze 18, 2009 2:57 pm

A ja mam krótką suknię i nie bardzo wiem jak wysoki powinien być obcas. Ponadto mamkrótkie nogi i wogóle jestem niska, więc myślę, że niestety muszę miec wysokie but 8-9cm. Zeby wytrzymać calą noc, będę chyba musiala zrobić je na miarę. Czy wiecie może gdzie się takie buty robi i ile to kosztuje?
truskawka_ja - Czw Cze 18, 2009 3:37 pm

Pecetka, poczytaj tutaj
http://forum.wesele-lodz....ec9f5ab3e3c65c3

Agguniaa - Czw Cze 18, 2009 5:25 pm

JA na pierwszą przymiarkę musiałam mieć buty właściwe:) żeby dobrać odpowiednią długość:)
ava - Czw Cze 18, 2009 8:56 pm

Agguniaa napisał/a:
JA na pierwszą przymiarkę musiałam mieć buty właściwe:)

U mnie jest tak samo :) Tyle, że już kiedy zamawiałam suknię poinformowałam panie z salonu, że obcas będzie niski, prawdopodobnie 3 cm, max. 5 cm

Tissaia - Nie Cze 21, 2009 8:41 pm

Najpierw wybierasz suknię, potem na pierwszą przymiarkę przychodzisz z butami i stanikiem, bo muszą ci dopasować długość spódnicy i kształt góry - przynajmniej ja tak miałam i to chyba taki standard. Nawet po pierwszej przymiarce można jeszcze w razie czego skrócić spódnicę. Mnie ostatnie poprawki robiono w ostatnim tygodniu przed ślubem, bo ramiączka były za krótkie. Tak więc bez obaw.
555 - Pon Cze 22, 2009 10:45 am

Pecetka napisał/a:
A ja mam krótką suknię

dziewczyny, ale Pecetka ma krótką sukienkę, więc obcas powinna dobierać tylko do sylwetki..

darling - Wto Cze 23, 2009 12:00 pm

ja już na zdjęciu miary miałam mieć swoje buty. na pierwszą przymiarkę mam być z butami i stanikiem.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group