Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Zdrowie i Uroda - Laserowe usuwanie owłosienia

emilkaa - Sro Mar 29, 2006 7:18 pm
Temat postu: Laserowe usuwanie owłosienia
Mysłalam o takim zabiegu na rózne częsci ciała. Zastanawiam sie czy ktoras z Was ma może jakies doświadczenie... moze same robiłyście a moze znacie kogoś kto przezyl to na wlasnej skorze.. a moze po prostu ktoras z Was pracuje w salonie gdzie mozna takie zabiegi wykonac?

Interesuje mnie wszystko na ten temat. Czytalam juz wiele ale jakos brakuje mi zdania takich "zwyklych" osob co sie temu poddaly...

szukam kogos kto odpowie na nurtujace mnie pytania...

Agatka_P - Sro Mar 29, 2006 7:23 pm

Tutaj było coś wspominane http://www.forum.wesele-l...opic.php?t=3550
sloneczko - Sro Mar 29, 2006 11:34 pm

nic nie slyszalam o takim zabiegu tylko tyle ze jest dosc drogi
emilkaa - Czw Mar 30, 2006 12:37 pm

Teraz gdzies na Gdanskiej maja jakas promocje... 4 zabiegi w cenie 3... moze pojde i popytam.. obawiam sie jedynie ze sama konsultacja tez kosztuje no a jak sie potem nie zdecyduje to bede stratna ;(
pipi - Czw Mar 30, 2006 4:34 pm

emilkaa jak przeszukałaś dobrze forum to znalazłaś moje wypowiedzi.
Ja zaczęłam chodzić i zrezygnowałam w trakcie, bo po prostu za drogo i efekty marne były.

Jak popatrzyłam ile takie urządzenie do usuwania owłosienia kosztuje w internecie (są strony), to widać jak gabinety kosmetyczne tną kasę na tym, to jest jakieś chore, laserowe usuwanie powinno być ze trzy razy tańsze i tak by się im opłacało.

No ale jak się zdecydujesz pomimo wszystko, to moje rady:
- są różne lasery i rózna jest ich skuteczność w usuwaniu owłosienia np. inną ilość zabiegów trzeba wykonać żeby był efekt :wink:
- rozejrzyj się co ludzie piszą na forach w internecie
- jak Ci w gabinecie powiedzą że od 3-6 razy trzeba powtórzyć, to przyjmij że 6 razy (głupie jest to że trzeba za tą informację płacić - bo np. dowiesz się o ilości zabiegów u dermatologa w gabinecie na płatnej wizycie :evil: ),
- jak jesteś dobra w negocjacjach to zbijaj śmiało cenę

emilkaa - Pon Kwi 03, 2006 8:36 pm

No dziekuje pipi za opinie.. mimo to sie zapisalam.. ceny za bardzo nie zbilam ale nie uwazam ze jeest to drogo.. o ile zadziala oczywiscie... jesli by przeliczyc te wszystkie wydatki na kremy, maszynki, noze itd to mysle ze sie zwroci.. no a komfort jest nie do porownania. Prawde mowiac nie jest to spowodowane tylko komfortem ale takze moimi probleami.. niestety moja skora po goleniu zawsze musi byc podrazniona a jak podraznienie mija to z powrotem trzeba ja golic... po kremach wyglada nie wiele lepiej... takze suma sumarum mam nadzieje ze ta metoda przyniesie jakies rozwiazanie... na szczescie jesli chodzi o koszta to nie musze sie przejmowac... odlozylam sobie kase na takie zabiegi wiec jestem spokojna.
Dam znac jak poszlo i jakie sa efekty.. mimo wszystko slyszalam opinie wielu zadowolonych dziewczyn wiec mam nadzieje ze w moim przypadku tez to skutecznie zadziala... na okolo 6 zabiegow jestem nastawiona wiec do tego czasu nie zamierzam sie martwic... a potem zobaczymy... wszystkim zainteresowanych forumowiczkom sluze rade w razie czego.

pipi - Wto Kwi 04, 2006 11:35 am

Ja na pewno jestem zainteresowana, także pisz o efektach i wrażeniach, cenach i miejscu gdzie się zdecydujesz robić.
Publicznie albo mi na priv.

emilkaa - Wto Kwi 04, 2006 10:39 pm

Bylam i jestem juz po pierwszym razie ;)

Naczytałam się, nadowiadywałam, przedyskutowałam z narzeczonym i w końcu poszłam.

Cena oczywiscie sie rozni w zaleznosci od firmy i miejsca ciala poddawanego epilacji. Te informacje moge Ci podeslac na priv jesli bedziesz chciala, tylko wyslij mi najpierw wiadomosc... please... bo inaczej moge zapomniec :D

Uczucie jest dosc dziwne, laser tak jakby pali. Jest to tylko chwilowe, dostajesz takie uderzenia raz po raz na cialo, kazde to taki palący dotyk. Nie jest to bolesne ale w co wrazliwszych miejscach podskakiwalam na stolku :D

Zabieg trwa doslownie kilka chwil. Zalezy oczywiscie od tego w jakim miejscu usuwasz to owlosienie ale w jednym miejscu wystarczy przylozyc ten laser tylko raz by juz to dzialalo a laser ten ma powierzchnię kilku centymetrow wiec to szybciutko idzie...

Jeśli ktoś jest zainteresowany to niech sobie więcej poczyta o tych fazach wzrostu włosa itd. Ja nie jestem ekspertem no ale powiem tylko ze zeby zabieg odniosl efekt trzeba jednak liczyc jakies 6 zabiegow z czego kazdy to kilkaset złotych.

Wiecej to ja raczej moze powiem jak juz bede widziala jakies efekty... wloski spalone maja wyjsc dopiero za jakis czas i wtedy wam powiem czy cos sie faktycznie dzieje czy nie :D

pozdrawiam...

Dotka - Sro Kwi 05, 2006 8:33 am

Emilkaa powodzenia :!: 8) 8)
efina - Wto Kwi 11, 2006 6:34 pm

Ja teraz jestem na 4 semestrze i jestem na specjalizacji z zakresu "pielegnacja twarzy i ciala"i mamy wlasnie zabiegi z zastosowaniem laseru..Ja sobie tez robie -mialam dopiero 1 zabieg i efektu jeszcze nie widze..ale mam nadzieje ze jednak to cosik pomoze..A zabieg ogolnie nie nalezy do przyjemnych-szczegolnie w okolicy bikini :kwasny:
Sylwiątko - Czw Kwi 13, 2006 10:53 pm

Ja właśnię też się przymieżam do czegoś takiego. Bo z tymi włosami to oszaleć można :D jestem ciekawa czy emilkaa będzie zadowolona. mam nadzieję emilko :wink: że niedługo nam o tym napiszesz :wink:
emilkaa - Czw Kwi 20, 2006 4:40 pm

No to przyszedł czas na pierwsze relacje...

Jest już lekko ponad dwa tygodnie po pierwszym zabiegu i widzę efekty. Po pierwsze, bardzo mnie zdziwiło że wypalone włoski dalej rosną. Tak naprawdę nie rosną tylko wysuwają się pomału ale wyglada to ewidentnie jakby rosły no i przy tym skutecznie psuje to humor i podważa sens zabiegu... ale faktycznie po ok. dwóch tygodniach wyraźnie widać że włosków ubywa... troszkę to się dłuży - szczególnie że przez ten okres nie można się golic.. no ale jeśli ma to być warte wyeliminowania stresu dotyczącego tego dokuczliwego zarostu to chyba warto...

Myślę że przez kolejny tydzień wszystkie włoski definitywnie wypadną... dodam że tych odrastających spod spodu jest zaskakująco mało, no ale może jeszcze się wysypią :>

buziaki... będę informowac wszystkich zainteresowanych, papa!

efina - Pią Kwi 21, 2006 12:05 pm

u mnie jest tak samo..Tzn.jestem juz po drugim zabiegu i naprawde efekty widac..mysle ze jeszcze ze 2 zabiegi i bedzie po wszystkim..Fajnie by bylo pozbyc sie ich raz na zawsze..Mysle ze wlasnie tak sie stanie!!Zabieg godny poleccenia-wiec polecam wam wszystkim!!!!Pozdrawiam!! :hyhy:
emilkaa - Sro Maj 10, 2006 1:13 pm

No dziewczyny musze nieskromnie przyznac ze jestem zachwycona efektami :D :D :D :D

jeszcze nie zdecydowalam sie na drugi zabieg bo strasznie malo mi wloskow zostalo i czekam az moze mi jeszcze kilka urosnie (chociaz minelo juz prawie 5 tygodni)

po zabiegu wlosow sie nie goli i to jest ten nieprzyjemny czas wlasnie - ale teraz zdecydowalam sie na ogolenie i wlasnie widze to roznice :D tak na dobra sprawe to moglabym juz poprzestac :)

zabiegu nigdy nie robilam po to by po prostu sie pozbyc owlosienie ale dlatego ze zawsze mialam podraznienie i stanowilo to moj kompleks... wstydzilam sie isc na basen, plaze.. itd... teraz po goleniu ciezko powiedziec czemu ale skora jest gladziutka jak pupa nimowlaka... musi byc to dlatego ze znacznej czesc wlosow juz nie ma ale i tak myslalam ze podraznienie nie ustapi... w sumie to dziwne... ale czy to wazne?

wazne ze jestem piekielnie zadowolona :D mysle ze pozbylam sie grubo ponad polowe wloskow juz z pierwszym zabiegiem. Nie wiem czy wszsytkie 4 beda mi potrzebne ale jesli nie to wykorzystam jeden na pachy np. :D

w ogole to juz postanowilam ze jak sie keidys jeszcze troszke wiecej dorobie to tez sobie zafunduje kolejne partie ciala :)

ale tez jestem happy... :) chcialam sie tylko podzielic radosci :) ... nie myslcie ze jestem taka prozna ale to mile jak czlowiek moze sie pozbawic problemu ktory od lat stanowil powod do zawstydzania sie i dyskomfortu :) ...

juz sobie obiecalam ze w trakcie miesiaca miodowego nie wyskocze ze skapego bikini :)

pipi - Sro Maj 10, 2006 3:39 pm

to fakt emilko laser przy okazji leczy skórę - jest to jedyny trwały efekt jaki osiągnęłam - i więcej nic nie napiszę, żebyś mogła się dalej cieszyć ;)
Dotka - Sro Maj 10, 2006 3:58 pm

Emilko to super że zabieg udał się i jesteś zadowolona bo wiem jaki to dyskomfort z tym owłosieniem
emilkaa - Sro Maj 10, 2006 10:34 pm

pipi... czyzbys miala na mysli cos nieprzyjemnego?? jesli mam sie czegos spodziewac to uprzedzaj zamiast wstrzymywac sie od wypowiedzi... tak ja to odebralam :D
pipi - Czw Maj 11, 2006 11:41 am

nie nic nie przyjemnego, po prostu po drugim razie przez pół roku włosy mi nie chciały odrosnąć, a później powoli się znalazły z powrotem.
Magda2 - Czw Maj 11, 2006 3:01 pm

To ja powiem, ze ide w srode na konsultacje do dermatologa i bede chciala usunac owlosienie pach. Mam dosc wrazliwa skore i po goleniu zawsze zostaja slady :? - mam juz dosc! Zdam relacje na biezaco :)
emilkaa - Sob Maj 13, 2006 3:02 pm

no pipi ale chyba nie wszystkie wyrosly z powrotem... w koncu zalecane jest ok 4-6 zabiegow takze trudno sie dziwic ze po drugim odrosly..odrosly pewnie te co wczesniej byly w stanie spoczynku a nie te na ktore laser juz podzialal...

ja tylko mam nadzieje ze na moja podroz poslubna bedzie juz super gladko... jak maja odrastac to przed lub po... byle tylko w trakcie wakacji nie musiala sie o to martwic :D

FifthAvenue - Sob Maj 13, 2006 3:23 pm

Ja juz jestem zdecydowana na 100%, ze tez chce isc na taki zabieg. Powiedzcie mi jesli mozemy, o jakich kwotach rozmawiamy w Polsce, bo nie wiem czy sie wstrzymac do powrotu do Polski, czy zrobic tutaj w Londynie.... Musze znac ceny zeby wiedziec, gdzie mi sie bardziej oplaca :-)
Ja sie nie nastawiam, ze na pewno wszystko sie uda i wloskow nigdy nie bedzie, ale i tak chce sprobowac. Juz byl depilator, maszynki wszelkiego rodzaju - damskie, meskie, jednorazowe, najnowszej generacji, wosk na cieplo, wosk na zimno... ale chcialabym sie pozbyc problemu raz a dobrze. Jesli nie zadziala na zawsze, to dla mnie nawet rok bedzie zbawieniem....
Pisalyscie cos o sprzecie do laserowej depilacji... jaki to jest koszt ? Gdzie moge znalezc takie ogloszenia ? Bede wdzieczna za info :-)

pipi - Pon Maj 15, 2006 4:14 pm

FifthAvenue napisał/a:
Pisalyscie cos o sprzecie do laserowej depilacji... jaki to jest koszt ? Gdzie moge znalezc takie ogloszenia ? Bede wdzieczna za info :-)

To chyba ja pisałam, no cóż to jest jednak sprzęd do gabinetów kosmetycznych nie domowego użytku, a ceny zaczynały się od kilkunastu tys. zł

I do odpowiedzi wyżej mam wrażenie, że wszystkie odrosły, jednak ja robiłam na nogach, a na przykład bikini czy pod pachami ma się znacznie ciemniejsze i mocniejsze włosy na nie laser na pewno działa znacznie skuteczniej i też myślę ponownie, żeby właśnie w tych miejscach poddać się temu zabiegowi.

Co do cen to bywa bardzo różnie co np. jednorazowo zabieg bikini od 250 do 500 zł.

FifthAvenue - Pon Maj 15, 2006 4:21 pm

Dzieki pipi.

Ja zrobilam lekkie rozeznanie w weekend, tutaj jest bardzo popularny sprzet do domowych zabiegow, ale do ELEKTROLIZY Kolejna zagadka jak dla mnie.
Moze ktoras z was o tym slyszala ? Nie wiem czy warto inwestowac w cos co sie okaze drugim depilatorem.... A ja depilatora mam serdecznie dosyc.

pipi - Wto Maj 16, 2006 10:11 am

Niewiele wiem o elektrolizie, główna zniechęcająca wiadomość to to że trwa to długo bo wyjmuje się powoli włosek po włosku pojedynczo.
Ale jak ktoś ma np zbędne owłosienie na twarzy to można się poświęcić.

A ile to kosztuje - tak z ciekawości?

FifthAvenue - Wto Maj 16, 2006 10:47 am

pipi napisał/a:


A ile to kosztuje - tak z ciekawości?


ceny sa bardzo rozne, ja jeszcze sie nie zaglebialam az tak bardzo, najprostszy zestaw mozna kupic juz od 25/30£..... az do astronomicznych kwat...
Ale teraz znalazlam jeszcze cos innego.... i bardzo sie zastanawiam czy zaryzykowac...
oto link:
http://www.nevershaveagain.com

Magda2 - Wto Maj 16, 2006 11:37 am

No nie wiem..... Z tego, co sie uczylam, to musi byc zniszczona cebulka wlosa, zeby on nie odrastal. A ta metoda, to jest "zewnetrzna", o ile dobrze widze...
pipi - Wto Maj 16, 2006 12:24 pm

FifthAvenue napisał/a:
http://www.nevershaveagain.com

Trzeba by zasięgnąć jakiejś niezależnej opinii osób które to kupiły i używały, bo na pierwszy rzut oka to przypomina te zabawki co je w tele shopach kiedyś pokazywali.
A jak coś tak mocno wciskają to ja nie wierzę w tego skuteczność.
Ciekawe co fale radiowe robią / mogą zrobić mieszkowi włosowemu :kwasny:

FifthAvenue - Wto Maj 16, 2006 12:34 pm

pipi napisał/a:

Ciekawe co fale radiowe robią / mogą zrobić mieszkowi włosowemu :kwasny:


No wlasnie..... slyszalam o woskowaniu, goleniu, depilacji, elektrolizie, laserach... ale o falach radiowych jeszcze nie...
W zasadzie wszystko mi jedno jak bran.. byle skutecznie zniszczyc wroga :-)
:killer: :killer: :killer: :killer:

Magda2 - Sro Maj 17, 2006 10:41 pm

Bylam dzisiaj na konsultacji, pani zdecydowala, ze sie nadaje :mrgreen: i ku mojemu zaskoczeniu od razu zaproponowala zabieg. Trwalo to tylko kilka minut i bylo bezbolesne. Odczuwalam tylko lekkie szczypanie.
Miejsca "zabiegowe" mialam wydepilowane, ale to wedlug pani jeszcze lepiej. Miedzy zabiegami moge usuwac wloski golac sie lub kremem do depilacji.
Skore mialam lekko znieczulona poprzez zimny oklad.
Teraz czekam na rezultaty :D Nastepny zabieg 5 lipca ( wczesniej nie mam czasu :? ).

EJ-ET - Nie Maj 13, 2007 2:39 pm
Temat postu: minął rok...
Dziewczyny! Postanowiłam wznowić temat, bo przez rok na pewno macie nowe doświadczenia. Podzielcie się please;)

A może inne Forumki też się poddały temu zabiegowi w międzyczasie i wiecie, czy warto?

tweety - Pon Sie 20, 2007 6:35 pm
Temat postu: Laserowa depilacja???
Czy ktoras z Was poddawala sie kiedys laserowemu usuwaniu owlosienia? Jezeli tak to jakie sa wrazenia, na jak dlugo wystarcza taki zabieg, jakie sa koszta i gdzie najlepiej cos takiego wykonac.

P.S. Mam nadzieje, ze nie bylo jeszcze takiego watku, a jezeli sie myle to przepraszam :oops:

EJ-ET - Pon Sie 20, 2007 6:38 pm

oj był był, ale dobrze że też go poruszyłaś może więcej dziewczyn się teraz odezwie jak moderatorki scala tematy (z tym)
tweety - Pon Sie 20, 2007 6:46 pm

Dziekuje za info:)
Kati - Pon Sie 20, 2007 6:52 pm

Połączone :)
MałaMi1 - Sob Lut 23, 2008 1:11 pm

hmm...znowu troszkę czasu mineło-nikt nic nie pisał-może ktos ma jakeiś nowe doświadczenia? gdzie w Łodzi mozna się najlepiej poddać takiemu zabiegowi? i ile taka przyjemnośc kosztuje? :?
oolusia - Czw Mar 06, 2008 11:35 am

Witam

Z tego co wiem to w Łodzi depilację laserową można zrobić w Estetico-med.
W poniedziałek wybieram się na wizytę próbną, więc będę mogła coś więcej powiedzieć. Pani z którą rozmawiałam przez telefon była bardzo miła i odpowiadała wyczerpująco na wszystkie moje pytania.
Nie mogę się doczekać, żeby pozbyć się na zawsze tego cholerstwa. :)

Alotka - Pią Mar 07, 2008 7:12 pm

Z tego co czytałam/widziałam to:

- Zabieg najbardziej skuteczny u dziewczyn z ciemnymi włoskami i jasną skórą (im większy kontrast - tym lepiej), dlatego najlepiej taką serię zabiegów przeprowadzać zimą, kiedy skóra nie jest opalona (więc warto też ominąć kilka wizyt na solarium i nie używać samoopalacze).

- Po zabiegu absolutnie nie można wystawiać skóry na słońce - kolejny powód, dla którego warto zacząć zimą.

- Skuteczność zależy też od koloru włosów i skóry, miejsca, z którego usuwane są włosy, grubości włosów i płci.

- Ilość zabiegów to zazwyczaj 3 do 8. Grubsze, ciemne włosy usuwa się najszybciej. Zabieg nie działa tak dobrze na włosy na twarzy, włosy jasne i "meszek" (cieniutkie, jasne włoski przypominające skórkę brzoskwini).

- Powtarzanie zabiegów jest konieczne, ponieważ poszczególne włosy znajdują się w różnych fazach życia, a permanentne rezultaty osiągane są tylko na tych w fazie wzrostu.

- Odstępy pomiędzy sesjami to standardowo 3-12 tygodni, podczas których nie wolno depilować włosów (wyrywać). Włosy można golić lub stosować kremy do depilacji. Ale tu znowu wszystko zależy od osobistych uwarunkowań.

- Zabiegu nie powinni stosować : świeżo opaleni, jasnowłosi o odcieniu skóry innym niż biały, blondyni i rudzi na opalonym ciele, ci, którzy nie mogą sobie pozwolić finansowo lub z braku czasu na kilka zabiegów (1 zabieg nigdy nie wystarcza).

- RYZYKO - poparzenia, wysypki, rozjaśnienie/wybielenie ciemnej skóry, wystąpienie białych plam (nie wiem, czy tłumaczyć to jako bielactwo, w oryginale "hypopigmentation").

Dostępne parametry laserów:
* Argon: 488 / 514.5 nm (nie stosuje się go już do usuwania włosów, więc uwaga na stare maszyny!);
* Ruby: 694 / (nie stosuje się go już do usuwania włosów, więc uwaga na stare maszyny!; niebezpieczny dla większości typów skóry - często powodował przebarwienia pigmentu, lub gorsze zmiany);
* Alexandrite: 755 nm (najbardziej efektywny, ale bezpieczny tylko dla jasnej skóry);
* Pulsed diode array: 810 nm (dla jasnej do średniej skóry)
* Nd:YAG: 1064 nm (dla ciemniejszej skóry, YAG można stosować na wszystkich 6 tonach skóry, jednak nie ma badań potwierdzających długoterminowy efekt usunięcia włosków);

Na TVN Style jest nowy program typu zdrowie/uroda i był w nim fragment o różnych sposobach usuwania owłosienia. Podano średnie ceny zabiegów i chyba 4 (czy 5) zabiegów laserem na łydki kosztuje ok. 2000zł. Z tego co słyszałam od znajomych, taniej wychodzi to za granicą...

Większość info tłumaczyłam z wiki: http://en.wikipedia.org/wiki/Laser_hair_removal

oolusia - Wto Mar 11, 2008 10:14 am

Jestem już po wizycie próbnej. Zabieg na pachach w moim przypadku bezbolesny, ale bikini niezbyt przyjemne. Ale wytrzymam wszystko, żeby tylko pozbyć się tego cholerstwa.

Pani Jola bardzo miła. W ogóle wszystko ok.

Więcej napiszę po zabiegu.

MałaMi1 - Wto Mar 11, 2008 10:16 am

Olu napisz jeszcze ile ta wizyta kosztowała? czy efekty będą trwałe? jesli tak to na jak długo?
oolusia - Wto Mar 11, 2008 1:59 pm

Wozyta próbna jest bezpłatna. A na resztę pytań będę mogła odpowiedzieć dopiero po docelowym zabiegu. Ale tak jak wyjasniła mi pani Jola to po zabiegu włosy wypadają około 3 tygodni. A efekt zależy od włosa tzn. im grubszy i ciemniejszy tym mniej zabiegów potrzeba.
MałaMi1 - Wto Mar 11, 2008 2:02 pm

no ale wiesz już ile taki jeden zabieg Cię będzie ksoztował? przedstawili Ci tam mniej więcej jak to finansowo wyglada? czy te włoski po takim usunięciu nie odrastają nigdy czy po jakimś czasie odrosną?
Ty zdecydowałas się na włoski pod pachami i bikini z tego co zrozumiałam...czy może na łydki (nogi ) też?

MalaJu - Sro Mar 12, 2008 10:44 am

wieści po wstępnej rozmowie telefonicznej:

Bikini i "przerwa między pośladkami" - 200zł za zabieg
łydki - 300zł
uda - 300zł

Idę 5-ego kwietnia na próbę, więc zdam relację!! :)

[ Dodano: Sob Kwi 05, 2008 8:56 am ]
no to byłam na próbie w Estetico Med - super!! Bardzo profesjonalna obsługa i przemiła pani doktor.
we wtorek idę na depilacje okolic bikini :roll:

jeśli chodzi o ból - coś pomiędzy ukłuciem komara a osą - zależy od okolic ciała. Pewnie jak przyjdzie co do czego, będzie mniej bolało, bo dziś jestem cała opuchnięta i obolała - czekam na okres... Ale spokojnie da sie wytrzymać (a ja u dentysty biorę ZAWSZE znieczulenie, bo nie daje rady). Jak ktoś normalnie depiluje nogi depilatorem, to nie będzie miał problemów.

[ Dodano: Wto Kwi 08, 2008 12:25 pm ]
właśnie wróciłam z pierwszego zabiegu depilacji laserem - bikini. Ech, cóż to było za przeżycie :) Pani kazała mi założyć takie papierowe stringi... paskiem do przodu :lol: Potem położyłam się na kozetce, ona porysowała po mnie długopisem jak do gry w kółko i krzyżyk... cos ogoliła, bo pewnie za mało sama się przyłożyłam... i pojechała laserem. Ból? średni. zależy gdzie przyłożyła. a to taka robota głupiego - włos po włosku. Najbardziej bolało z przodu "przodu". No nic, za trzy tyg idę na drugi zabieg tego samego.

*Motylek* - Czw Kwi 03, 2008 10:30 pm

MalaJu - nie obraź się, jak mi się pomyliło, ale czy to Ty mówiłaś o depilacji laserowej? Ile kosztuje taka przyjemność powiedzmy na okolice bikini?
MalaJu - Czw Kwi 03, 2008 10:33 pm

bikini razem z rowkiem miedzy posladkami - 200 zl za seans (konieczne podobno ok. 3), nogi uda 300 podudzia tez 300. Przerwy miedzy zabiegami ok. 8 tyg.

w sobote ide na probe, czy skora dobrze to zniesie i bede wiedziec wiecej :)

jak cos to firma nazywa sie Estetico Med i jest na Kopernika. strona w google wyskoczy :)

*Motylek* - Czw Kwi 03, 2008 11:42 pm

Dzięki MalaJu, może ja też się skuszę. A co Ci powiedzieli na temat przeciwwskazań, bólu i skutków ubocznych?
MalaJu - Czw Kwi 03, 2008 11:46 pm

o skutkach ubocznych nic nie wiem, z bolem nie powinno byc źle na nogach, ale bikini na pewno przyjemne nie bedzie. No i czas... polowa nog trwa 2h!! Przeciwskazaniem jest białactwo, opalenizna.. zreszta, nie pamietam dokladnie. spytam w sobote. a jak chcesz cos wczesniej wiedziec, to chyba napisali na stronie z tego, co pamietam :)

I polecam. Nie wiem, czy bedzie bolało, ale dam rade! Na samą mysl o wyrzuceniu maszynek do golenia precz sie ciesze :) A Irek jest wniebowzięty :)

*Motylek* - Czw Kwi 03, 2008 11:50 pm

Nie no, mi się nie spieszy. Ale oni gwarantują, że to na amen nie odrośnie? Nawet przy upierdliwym zaroście?
MalaJu - Czw Kwi 03, 2008 11:52 pm

z tym na amen to róznie bywa. jest to dosc nowa technologia i brakuje czasu, by stwierdzic. mnie wystarczy, ze mi wlosy nie odrosna przez 20 lat. potem najwyzej zrobie jeszcze raz :)
*Motylek* - Pią Kwi 04, 2008 12:00 am

[smilie=e058.gif] Po 20 latach, to już Ci będzie wszystko jedno :P
tofee - Wto Kwi 08, 2008 2:11 pm

A jak się dowiadywałaś na rynku to to jest standarowa cena? Bo jak na bikini to 200 wydaje mi sie jeszcze nie tak strasznie.
Ciekawa jestem efektow - czyli jak bedziesz wylgadala w tych miejscach za o 2 tyg.

MalaJu - Wto Kwi 08, 2008 2:14 pm

tofee, w zasadzie to nie robiłam rozeznania, jednak wydaje mi sie, ze nie jest to drogo. jakiś czas temu juz sie tym interesowalam i pamietam, ze bylo drozej. a to bylo jeszcze do przyjęcia, wiec bez wahania sie zdecydowałam. Jak nei teraz, to juz nigdy. A tak przynajmniej mam prezent dla PM :wink:
jpuasz - Wto Kwi 08, 2008 4:33 pm

Malaju czekam na relację z kolejnego zabiegu - teraz wiele od Ciebie zalezy :D Daj znac co jakiś czas jaki jest efekt, bo powaznie zaczełam to rozwazać - zwłaszczca jesli efekt będzie conajmniej półroczny :]
oolusia - Sro Kwi 16, 2008 11:32 am

Ja jestem już po 2 zabiegach, tzn. pierwszym i drugim tzw. dostrzale. Przyznam szczerze, że efekty są. Więkoszość włosów już powypadała, ale co najważniejsze włoski o bardzo wolno rosną. O ile przed zabiegam musiałam golić sie nawet 2 razy dziennie, tak teraz raz na tydzień, półtora. To już jest dla mnie duży plus. Naprawdę polecam!!!
jpuasz - Czw Kwi 17, 2008 11:57 am

Ehhh czyli nie ma tak dobrze, że powypadają i jest spokój chociaz na kilka tygodni?? No i mówisz, ze golisz raz na tydzień półtora - czy po tym goleniu nie wraca wszystko do stanu początkowego?? Tzn że włosy sa twardsze i mocniejsze i znów trzeba golić coraz częściej?? Z góry dzięki za odp :)
oolusia - Pią Kwi 18, 2008 8:14 am

Jeśli chodzi o włosy to jest duża różnica. Generalnie są dużo słabsze i jaśniejsze i cały czas wypadają. Więc już po miesiącu od pierwszego zabiegu widać efekty.Jak na razie to goliłam 3 razy więc nie mogę powiedzieć czy włosy wrócą do stanu początkowego. Ja jestem baaaardzo zadowolona i polecam.
555 - Nie Maj 17, 2009 7:50 pm

MalaJu, a napiszesz może o efektach rok po..? bo z tego co widzę, to minął :))
MalaJu - Nie Maj 17, 2009 8:49 pm

coz mogę napisać. Prblem nie zniknął, oczywiscie, bo nie ukonczylam serii zabiegow. Jednak jest roznica. Nie musze juz golic niektorych partii co drugi dzien. nogi "zalatwiam" raz na poltora tygodnia, bikini owszem, niegładkie, ale i nie zarośniete ;)

Planuje kiedys dokonczyc serię, ale poki co, zwyczajnie mi sie nie chce ;)

555 - Nie Maj 17, 2009 9:08 pm

rozumiem, ja wygrałam kupon na 100 PLN i zamierzam spróbować.. na pewno interesuje mnie bikini, paszki i wąsik, zobaczymy na ile wystarczy mi zapału.. :))
France - Wto Lip 07, 2009 9:38 am

555 a gdzie wygralas ten kupon?
Michasia - Pon Maj 31, 2010 1:12 pm

Hej, ja jestem po serii zabiegów na bikini ( 5)i i jestem zachwycona. Miałam z tym ogromny problem,który spędzał mi sen z powiek. Miałam bardzo grube włosy a po goleniu mnóstwo krostek bolących. Horror. Teraz jestem zachwycona. Wcale się nie golę na linii majteczek a tam głębiej ( bo miałam pełne bikini) są włosy ale niektóre białe i troszkę ciemniejszych ale tak mało,że też ich nie golę. Fakt zabieg bolał strasznie,zaciskałam zęby ale wytrzymałam i poszłabym jeszcze raz!
Mam nadzieję,że kiedyś będzie mnie stać i zrobię sobie całe nogi

sachmet - Pon Maj 31, 2010 2:04 pm

Ja byłam dzisiaj na 3 zabiegu na pachy i również jestem zadowolona. Widać efekty i myślę, że jeszcze dwa i będę "łysa" :smile: Pachy akurat mnie nie bolą ale bikini... :cry: Byłam tylko raz i się zniechęciłam ale mam zamiar znowu podjąć się tego wyzwania bo efekty są super.
...martusia.... - Pon Maj 31, 2010 3:43 pm

MalaJu, Ile zrobiłaś zabiegów na bikini i ile na nogi? ja jestem po 1 zabiegu + dostrzał i byłam zachwycona, ale problem powrócił. za tydzień idę na kolejny zabieg. Jestem ciekawa ile trzeba ich zrobić, żeby pozbyć się włosków na 20 lat ;)
Stokrotka812 - Pią Cze 18, 2010 12:18 am

...martusia.... napisał/a:
Jestem ciekawa ile trzeba ich zrobić, żeby pozbyć się włosków na 20 lat ;)

To nie jest na zawsze usunięte :( ? Ja zimą tez zamierzam iść, po ślubie ponoć mąż mi zafunduje :wink:

...martusia.... - Pią Cze 18, 2010 1:50 pm

Trzeba robić mniej więcej raz na rok bądź raz na dwa lata 1 zabieg przypominający.
Ja jestem już po drugim zabiegu na bikini. Znowu robi się gładziutko :)

p.s.
po ślubie podobno mam mieć zasponsorowane przez męża zabiegi na nogi ;)

caixa - Pią Cze 18, 2010 2:56 pm

U mnie też problem nie zniknął. Zrobiłam aż 6 zabiegów na pachy i po 2 miesiącach od ostatniego zabiegu włoski odrosły. Jasne, w mniejszej ilości i słabsze. Dużo zależy od włosa. Grube i ciemne łatwiej się usuną. Bólu praktycznie w ogóle nie czułam. Taka jestem nieczuła ;P (a miałam robione na najwyższym poziomie).
Stokrotka812 - Pon Cze 21, 2010 12:03 am

Miałam trochę inne wyobrażenie o tej laserowej depilacji, ale cóż nam pozostaje w dzisiejszych czasach, gdy włosy mile widziane są tylko na głowie :wink: usunąć na zawsze i z głowy. Szkoda jednak, ze trzeba całe życie na laser chodzić :( To mi się nie podoba...
randomgirl - Sro Lip 07, 2010 12:39 am

Ja też wybieram się na laser za 2 tygodnie :smile:
Stokrotka812 - Sro Lip 07, 2010 3:29 pm

Randomgirl to czekam na opinię i koniecznie pochwal się, który salon wybrałaś :wink: . Mam zamiar poczekać do zimy i wtedy iść na zabieg, ale do tego czasu chciałabym się rozeznać w temacie :wink:
malaboska - Czw Lip 22, 2010 10:26 am

Jestem już prawie permanentnie prawie łysa w rejonie bikini, więc podzielę się doświadczeniami.

Wybrałam Estetico - med, ze względu na cenę, ale było to rok temu, więc może teraz jest lepsza oferta na rynku...
Zabiegów miałam chyba 6 (chyba, bo kićka mi się wszystko, oni jeszcze drugi zabieg nazywają uzupełnianiem - jest "za darmo") i było różnie. Najpierw euforia - bo włosy wypadają a do czasu gdy odrosną nowe, wydaje się, że spalili wszystkie. Potem jednak tamte niespalone wyrastają. Poszłam, popikała babka lampą, znów euforia... Tak po 3-4 może zabiegu miałam kompletnego doła, ze to będzie trwać wiecznie, że mam nieskończoną ilość cebulek.
Ale przed ostatnim zabiegiem "coś" się odwróciło i jest tak, jak powinno być. Czyli nie ma niczego :) :D Poza kępką, którą zostawiłam celowo. Ten ostatni zabieg był w maju, czyli już 2 miesiące temu... Zapewne jeszcze jakieś liche włosy wyrosną z czasem, ale myślę, ze będzie to za kilka miesięcy - no i już ostatnio wyglądało to tak żałośnie, te pojedyncze nitki, że aż miło ;)
jednym słowem polecam.
Co do ceny - płaci się po każdym zabiegu, a nie z góry za "pakiet", więc ta straszna cena tysiąca złotych, rozkłada się dość poważnie w czasie. Ja np. zrezygnowałam na to konto z woskowania pozostałych części ciała (Ręce, Nogi) na rzecz starego, dobrego golenia i tę kasę przeznaczałam za laser. Teraz jak pomyślę o pieniądzach wyrzuconych w wosk w moim życiu, to żałuję, ze wcześniej nie zdecydowałam się na laser.

No i zazdroszczę brunetkom, które mogą sobie "wylaserować" całe ciało - ja jestem blondynką i jedyne włosy kwalifikujące się do operacji to te z okolic bikini...

Karola5 - Czw Lis 04, 2010 4:40 pm

Dziewczyny i jak? Któraś się zdecydowała? jak efekty? szczególnie jeśli ktos tak ja ja ma raczej jasną karnację i włosy "ciemny blond"?
M4rcysi4 - Pią Lis 05, 2010 7:43 pm

Za wiele nie mogę napisać, bo jestem dopiero po jednej sesji depilacji laserowej na łydki, pachy i bikini. Ja już po teście widziałam efekt, ale tylko na bikini i to niestety w miejscu, którego nawet w bieliźnie się nie odsłania ;) . Najbardziej bolały mnie pachy, ale to tak, że aż się popłakałam ;P . Na prawdę to było najgorsze podczas całej tej wizyty. Później miałam łydki i tu było najlżej no i potem bikini. Bikini bez tragedii tylko jak ktoś robi głębokie to mówiąc wprost na wargach sromowych boli najbardziej. Ta kosmetyczna staje się prawie ginekologiem :P .

Teraz najgorsze co mogę Wam powiedzieć i pokazać. Zostałam poparzona laserem z małą końcówką. Trzy ślady na bikini i bez liku na łydkach w miejscu piszczeli. Bolało mnie to, ale nie na tyle żeby sądzić, że dochodzi do poparzenia. Dzień po zaniepokoiłam się tymi śladami i wysłałam e-mail do salonu m.in. z tym zdjęciem, które wstawiłam. Pani kosmetyczka próbowała mnie uspokoić ,ale kiedy przyjechałam na kontrolę stała się bardziej niespokojna ,bo pod strupkami (które są pod skórą) był też płyn (chyba surowiczy). Ogólnie siedze sobie i czekam. Teraz minęły już dwa tygodnie i jeden dzień strupki zaczynaja odpadać. Niektóre nie pozostawiają po sobie śladu, a po innych zostaje mi odbarwienie. Skóra w tym miejscu jest bielsza. Ponoć ma się to wyrównać podczas peelingów i opalania wakacyjnego. Zobaczymy jak to będzie.

Piszę to, aby Was troszkę ostrzec i uczulić na moc lasera. Kosmetyczka po zdarzeniu jeszcze się upewniała czy nie chodziłam na solarium, bo mam dość ciemną cerę. Nie chodziłam, ale nawet jeśli tak uważała mogła zmienić moc... Cóż, stało się. Teraz pozostaje czekanie.

Michasia - Pon Lis 08, 2010 9:39 am

M4cysi4 uważam,że to wszystko przez niekompetencję kosmetyczki i salonu. To nie jest normalne,żeby mieć takie ślady!!!Gdzie Ty to robiłaś?

Mnie kosmetyczką ciągle pytała jakie są moje odczucia i do tego dobierała moc lasera właśnie dlatego,żeby mnie nie poparzyć.Ja poszłam do salonu w Warszawie poleconego przez kuzynkę i uważam,ze trafiłam super.

M4rcysi4 - Pon Lis 08, 2010 11:12 am

Powiem tak. Po ich reakcji nie uważam, aby było to u nich na porządku dziennym. Zajmują się mną teraz i w środę jadę na spotkanie z Panią dr dermatolog, mimo że jest w ciąży mocno zaawansowanej. Nie podam na razie nazwy salonu, bo ciężko stwierdzić jak to będzie dalej. Napiszę jak będę już po 4-5 zabiegach i jak będzie mi się to wszystko goić. Póki co mam coraz więcej białych plamek od tych odpadających strupków :cry: .
ola88 - Pon Lis 08, 2010 11:19 am

M4rcysi4, współczuję, ale ja bała bym się dalej chodzić, jeśli masz białe plamy od tego. Jak już będziesz po więcej liczbie zabiegów, napisz co to za salon. Pewnie z Bełchatowa?
M4rcysi4 - Pon Lis 08, 2010 11:25 am

Nie, z Łodzi i to nawet znany i renomowany.
musmilka - Czw Kwi 21, 2011 8:54 pm

hej dziewczyny!!
mogłybyście napisać coś o salonach łódzkich-recenzje, do którego warto itp. jak to wygląda po kilku latach, czy bolało :(
ja na chwile obecna zdecydowałam sie na ESTETICO ze względu na cenę, robię sobie prawie wszystko;))
mam nadzieję,że się uda i ten problem nie będzie już więcej spędzał mi snu z powiek:]
pozdrawiam serdecznieee!!

joanna8411 - Czw Kwi 21, 2011 11:33 pm

boli bikini reszta jest oki
kiedy zrobisz przerwę odrastają te włosy które były mini mini , nie pozbedziesz sie od razu wszystkich włosów
musisz miec jasna karnacje czym ciemniejsza tym mniej spali sie wlos
tak jak wlos musi byc ciemny ten zabieg nie jest dla blondynek
estetico jest dobrym salonem

musmilka - Pią Kwi 22, 2011 1:18 am

dzięki:>
:wink:

joanna8411 - Pią Kwi 22, 2011 10:38 pm

nie ma problemu:) jak cos pytaj:)
lilly78 - Sob Kwi 30, 2011 5:37 pm

też coraz bardziej skłaniam się ku laserowi, najbardziej zależy mi na pełnym bikini, tylko te ceny :cry:
555 - Sob Kwi 30, 2011 7:37 pm

M4rcysi4, i jak Twoja sprawa..?
ja robiłam w trzech łódzkich salonach i bardzo jestem ciekawa, który Ty wybrałaś..

megi - Sob Kwi 30, 2011 7:54 pm

dzis jest oferta na groupon lub gruper fotoepilacja 12zabiegow ok 400 zl
3 partie po 4 razy!

[ Dodano: Sob Kwi 30, 2011 7:58 pm ]
http://www.groupon.pl/dea...campaign=Varies

lilly78 - Sob Kwi 30, 2011 8:00 pm

a zna któraś z Was ten salon, który jest właśnie na gruponie? czasami tam się ogłaszają jakieś gabinety niewiadomej reputacji :)
555 - Sob Kwi 30, 2011 8:44 pm

lilly78, to jest chyba nowo otwarty salon..
joanna8411 - Sob Kwi 30, 2011 10:08 pm

Jest to salon który zajmuje się w szczególności laserami i mogę ci go polecać ,maja dużo salonów i dbają o reputacje wiec jest oki:) i cena tak samo
asia7 - Pon Cze 06, 2011 10:11 pm

ja robię sobie 3 partie ciała.
1-sza to pachy IPL oferta grouponowa i wsumie po 2 zabiegach nie ma tragedii
2-ga to bikini głębokie w Estetico, po pierwszej depilacji byłam zachwycona bo prawie wszystko wypadło, po dostrzale (poprawce) było też ok, natomiast w ciągu ostatniego miesiąca mam wrażenie, że wsio odrosło :/ ale może faktycznie tych 30% włosów już nie mam...
3-cia strefa to uda i tu póki co jeden zabieg mega bolesny (też w Estetico) i dość drogi (550) a do tego wypadła może połowa włosów a już 3 tyg po zabiegu...

generalnie do ślubu chcę zrobić jeszcze łydki, ale zacznę je dopiero po wakacjach, bo ciężko tak kryć całe nogi przed słońcem...

joanna8411 - Pon Cze 06, 2011 11:31 pm

juz ci tlumacze;) zawsze tak będzie , ze odrosną wlosy.To czego mnie uczono na szkoleniu z lasera to 3zabiegi przerwa i znowu z 3zabiegi bo odrasta ci to co nie uroslo przy poprzednich zabiegach.
ja przy lustrze strzelam sobie pachy:)robiłam 3zabiegi 2miesiace przerwy i wszystko mi odrosło strzeliłam znowu 1.5miesiaca temu i mam gladko pod pacha jak pupcia niemowlaka;)

monika_zyga - Wto Cze 07, 2011 2:29 pm

Też się kiedyś nad tym zastanawiałam, ale jest bardzo drogie, więc narazie muszę sobie odpuścić, ale w przyłości kto wie.
joanna8411, a prowadzisz jakieś zabiegi w domu?

joanna8411 - Wto Cze 07, 2011 8:34 pm

mam salonik i wszystko tam wykonuje;)
a ile placilas??

M4rcysi4 - Wto Cze 07, 2011 11:09 pm

Ja jestem po 5 seriach na pachy, łydki i bikini. Na łydkach pewnie jakieś włoski mi wypadły, ale raczej niewiele, za to wszystkie zrobiły się jasne i delikatne. Taka zmiana też mnie mimo wszystko cieszy choć nie wiem czy warta była tych pieniędzy. Pachy, tu wypadło mi ok 70% reszta odrasta jaśniejsza i delikatniejsza niż przed laserem. Bikini wypada tutaj najlepiej. Ta część (jeszcze na nogach) której nie zakrywają majtki jest super włosów najmniej i jeśli są to najcieńsze i najjaśniejsze z tych depilowanych partii ciała.
Zdecydowanie podpisuje się pod stwierdzeniem, że do tego zabiegu najlepiej mieć jasną karnację i ciemne mocne włosy. Im cieńsze i jaśniejsze włosy tym zabieg da mniejsze efekty i staje się nieopłacalny.

Mam zamiar się jeszcze wybrać po tych wakacjach na pachy o ile policzą mi to jako 6 serię, a nie zaczną liczyć od nowa (od 4 serii połowa ceny) :razz:

PS Zapomniałam dodać, że po oparzeniu prawie już nie mam śladu (dzięki wyrównaniu kolorytu przez opalanie).

Karola5 - Wto Cze 07, 2011 11:33 pm

M4rcysi4, dziięki za update :) sama się zastanawiam ale się boję :smile:
M4rcysi4 - Sro Cze 08, 2011 12:13 am

Karola5 najbardziej boli pierwszy zabieg. Kiedy miałam robione pachy aż się popłakałam :D Na następnych seriach byłam już uzbrojona w maść znieczulającą na pachy i bikini :P
joanna8411 - Sro Cze 08, 2011 8:54 am

zależy to tez od skory;) ja pierwsze 3zabiegi bomba nic zbytnio nie czułam a po dłuższej przerwie robiąc 4zabieg myślałam ze umrę ale juz spoko oparzenia tez zniknęły:)
zauwazylam rowniez po swoich klientkach ze na nogach najmniej znikaly wlosy
teraz na retkini (kolo cmentarza) jest salon z laserem i wszystkie partie ciala sa za 100zl.
wiec moze ktoras skorzysta:))
nie ma co sie bać;) pocierpisz a później masz spokój

edit: usunęłam część postu z autoreklamą.
Pusiak

asia7 - Sro Cze 08, 2011 9:08 am

a jakimi laserami robiłyście? LS, LS Duet, IPL? To chyba ma kluczowe znaczenie dla rezultatów...

ja psychicznie przygotowuje się na 6 - 8 zabiegów na każdą partię ciała, ponoć 6 to właśnie minimum dla trwałych skutków, do tego zabiegów nie można robić zbyt często (kwestia odpowiedniej fazy wzrostu włosa)

joanna8411 - Sro Cze 08, 2011 10:20 pm

ja robiłam IPL nooo 6zabiegow to minimum ale po 3zabiegach trzeba zrobić przerwę
M4rcysi4 - Czw Cze 09, 2011 12:36 am

Ja miałam robione LS Duet.
Piniu - Sro Cze 22, 2011 8:23 pm

zabieg usuwania miała znajoma wykonywany. 3 razy pojawiła się na tej sesji i do dziś ani jednego włoska(ponoć).
kaska8866 - Sro Lis 09, 2011 4:22 pm

Koleżanka wybrała sie na 1 sesje, zabieg LIGHTSHEER :smile: jest droższy niż IPL ale włosy nie odrastaja i są usuwane na stałe. Zobaczymy jak skończy wszystkie sesje jakie bedą rezultaty, przed pospisuję się umowę, że 90% owlosienia się usuwa a nie wszystkie..trzeba czytać ze zrozumieniem bo na każdego zabieg działa inaczej. Przeważnie po 3-4latach włosy zaczynają odrastać, ku mojemu zaskoczeniu po Lightsheer Nie 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) :smile: :smile: :smile:
ola_82 - Nie Mar 18, 2012 9:39 pm

kaska8866 napisał/a:
Koleżanka wybrała sie na 1 sesje, zabieg LIGHTSHEER

też byłam na pierwszym zabiegu tym laserem,kupiłam na Gropunie mam 4 zabiegi do zrobienia więc zostały mi jeszcze 3. Jestem zadowolona bo miałam zabieg 2,5 tygodnia temu a od tamtej pory właściwie niewiele włosków jak do tej pory odrosło. Ból był okrutny ale mogę cierpieć byle pozbyć się włosów:)

ava - Pon Mar 19, 2012 8:02 am

M4rcysi4 napisał/a:
do tego zabiegu najlepiej mieć jasną karnację i ciemne mocne włosy
Wypisz wymaluj ja :smile:

M4rcysi4, do którego salonu w Bełchatowie chodziłaś?
I ile kosztuje tam zrobienie bikini? (może być na priv)

W tym roku raczej nie bedę się wybierać, ale w jakiejś nieokreślonej przyszłości na pewno :)

asia7 - Pon Mar 19, 2012 8:25 am

ja miałam 3 sesje zabiegów Lightsheer, które niestety musiałam przerwać ze względów zdrowotnych... jeśli chodzi o bikini to efekty wg mnie są średnie, generalnie większość włosów odrosła z tego co widzę, robione miałam jeszcze uda i tu jest trochę lepiej, bo widać, że włosów jest dużo mniej niż było przed zabiegami, natomiast wcale nie jest to jakiś powalający efekt

ola_82 2,5 tygodnia to za krótko na jakiekolwiek wymierne rezultaty... generalnie w zależności od okolicy do kolejnego zabiegu trzeba poczekać ok 8-12 tygodni i dopiero pod koniec tego okresu widać czy i ile włosów odrosło

M4rcysi4 - Pon Mar 19, 2012 10:24 am

ola_82 zdecydowanie zgadzam się z asia7. To w jakim stopniu laser dał radę okaże się dopiero po dłuższym czasie, a już w ogóle efekty zweryfikuje depilacja po tym czasie, bo włosy zaczynają wtedy normalnie odrastać.

Wiec w tym sezonie zimowym byłam jeszcze dwa razy na pachach i raz na bikini. Na bikini na serio mam moze maksymalnie 10 pojedynczych odrastających włosów. Jestem natomiast bardzo zawiedziona i zdziwiona efektami na pachach. Tu odrasta mi ponad 50% włosów! :evil: Nie wiem może jeszcze pójdę do nich i im pokaże i zapytam wtf? A na pachach miałam właśnie jasną skórę i mocne ciemne włosy.... Na łydkach tak jak pisałam.

ava ja jeździłam do salonu w Łodzi, strona internetowa na prv.

owieczka_foto - Pon Mar 19, 2012 7:30 pm

czy możecie polecić punkt w Łodzi?

czy dobrze doczytałam, że teraz nie warto? lepiej poczekać do jesieni?

Klaudynka - Pon Mar 19, 2012 8:05 pm

owieczka_foto napisał/a:
czy możecie polecić punkt w Łodzi?
Owieczko, ja polecam laser De Luxe, obecnie przeniesiony na ul. Piotrkowską. (http://delux.firmy.net/)

Zabieg bikini jest dość bolesny i warto zaopatrzyć się w maść emla i posmarować miejsce docelowej depilacji około godziny przed zabiegiem i przykryć je przezroczystą folią. W moim przypadku nie wystarczyły 3 zabiegi, konieczne były 4.

owieczka_foto napisał/a:
lepiej poczekać do jesieni?
Cykl zabiegów zaczęłam w lutym, kolejne w co-miesięcznych odstępach czasu.

Zabiegi naprawdę dużo dały, w porówaniu z sytuacją sprzed zabiegu jest naprawdę dużo lepiej. Choć myślę że byłoby jeszcze lepiej gdyby był 5 zabieg. Koszty jednak przewyższyły sprawę.

owieczka_foto - Pon Mar 19, 2012 8:36 pm

Klaudynka, dziękuję za namiary :)
asia7 - Pon Mar 19, 2012 8:41 pm

ja robiłam w Łodzi w salonie Estetico
http://www.estetico.pl/
duży plus w tym salonie to ceny

jeśli chodzi o ból to dla mnie bikini (brazylijskie) było praktycznie bezbolesne, za to uda istna masakra... nie dość, że trwało to dość długo (ok 2 godz) to ból był przeokropny

generalnie z tego co się zorientowałam nie ma się co nastawiać, że włosy znikną na zawsze po 3 zabiegach... lepiej nastawić się na ok 6-8

EnEn - Sro Mar 21, 2012 2:29 pm

A jak wyglądała Wasza skóra zaraz po zabiegu? Macie zdjęcia? Zastanawiam się nad wąsikiem. Nie jest jakoś wyjątkowo widoczny, tym bardziej, że mam jasne owłosienie, ale ja mam świadomość, że jest, że błyszczy się w słońcu i potwornie mnie to wkurza... Zastanawiam się czy gdybym się zdecydowała na taki zabieg mogłabym następnego dnia wyjść do pracy z odkrytą twarzą?
M4rcysi4 - Sro Mar 21, 2012 3:02 pm

EnEn napisał/a:
Nie jest jakoś wyjątkowo widoczny, tym bardziej, że mam jasne owłosienie

Niestety, ale laser nie zadziała na jasne włoski. Przykro mi, ale nie masz nawet co próbować. Ja miałam depilację łydek wraz z kolanami i jak na kolanach miałam jasne włosy tak wszystkie zostały. Zresztą wszędzie piszą, że depilacja laserowa jest skuteczna tylko przy jasnej karnacji i ciemnych włosach.

Co do stanu skóry po zabiegu to na następny dzień nie ma śladu o ile jakiś się pojawi. Ja miałam niekiedy lekko podrażnią skórę, ale jak mówię- następnego dnia już nie było śladu.

asia7 - Sro Mar 21, 2012 3:32 pm

ja też miałam część jasnych włosów na bikinii i one nawet nie wypadały po depilacji, tylko normalnie sobie odrastały... zatem robienie jasnego wąsiku jest bez sensu (mi nawet odradzono to w salonie kosmetycznym bo też chciałam zrobić)

co do wyglądu skóry to zaraz po miałam okropny odczyn zapalny, nawet kosmetyczka była w szoku (wyglądałam jak cała w bąblach), ale też zawsze na drugi dzień wszystko mi mijało i śladu nie było :)

EnEn - Sro Mar 21, 2012 3:41 pm

To co z tym zrobić skoro laser jest bez sensu? Wosk nie pobudzi włosa do wzrostu?
ola_82 - Pią Mar 23, 2012 8:24 pm

M4rcysi4 napisał/a:
ola_82 zdecydowanie zgadzam się z asia7. To w jakim stopniu laser dał radę okaże się dopiero po dłuższym czasie, a już w ogóle efekty zweryfikuje depilacja po tym czasie, bo włosy zaczynają wtedy normalnie odrastać

no wiem wiem że na efekty trzeba jeszcze poczekać ale i tak jestem zadowolona bo zabieg miałam 25 lutego i od tamtego czasu goliłam się tylko raz i pod pachami i bikini także mam póki co wygodę 8) teraz będę w kwietniu tylko teraz już muszę kupić sobie krem emla może chociaż trochę złagodzi ból
M4rcysi4 napisał/a:
Nie wiem może jeszcze pójdę do nich i im pokaże i zapytam wtf? A na pachach miałam właśnie jasną skórę i mocne ciemne włosy

no to mnie się wydaje, że powinnaś iść do nich, ja z koleżanką pracowałam na IPL to jak babki zrobiły 7 zabiegów to 8 czy jak było trzeba 9 miały gratis więc może by Ci zrobili gratisowo w ramach "reklamacji"
EnEn napisał/a:
A jak wyglądała Wasza skóra zaraz po zabiegu?

moja była czerowna jakbym się spaliła w solarium :razz: ale na drugi dzień już było ok
EnEn napisał/a:
To co z tym zrobić skoro laser jest bez sensu? Wosk nie pobudzi włosa do wzrostu?

no chyba zostaje jedynie wosk albo krem do depilacji bo laser jest zdecydowanie bez sensu jak masz jasne włoski, na pewno wosk lepszy niż maszynka do golenia

ola88 - Wto Maj 01, 2012 11:42 am

a co myślicie o kupnie własnej golarki laserowej? Czy warte jest swojej ceny, czy w ogóle warto wydawać pieniądze?

http://www.electro.pl/pro...582494,192.html

M4rcysi4 - Wto Maj 01, 2012 10:00 pm

Oczywiście gra nie warta świeczki. Po 1 sprzęt, który da jakieś efekty nie kosztuje 900zł tylko grube tysiące. Po 2. jest to urządzenie za zasadzie IPL, co nie daje szybkich i długotrwałych efektów, skuteczniejsze są lasery diodowe.
monika_zyga - Sro Maj 02, 2012 9:42 am

Oglądałąm jakiś program o takim sprzęcie i mówili, że trzeba to wiele razy powtarzać i bardzo dużo czasu zajmuje. Jest małe w porównaniu do profesjonalnych i się dużo miejsc omija, trzeba być bardzo precyzyjnym. I daje efekty wolniej niż u kosmetyczki. Trzeba mieć dużo cierpliwości, której mi brakuję. Ale jak ktoś ma czas i chęci to myśle, że po wielu próbach dało by dobry efekt.
asia7 - Sro Maj 02, 2012 9:57 am

IPL wg mnie to strata kasy, zarówno w domowym użytku jak i w salonach...

miałam po 3 zabiegi IPL (pachy) i Lightsheerem (bikini i uda) i o ile po Lightsheer efekty utrzymują się już prawie pół roku to po IPL od razu po wypadnięciu włosy odrosły takie same i później już normalnie rosły jak przed zabiegami.

MałaMi1 - Czw Cze 07, 2012 10:38 pm

czy ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenia z fotodepilacją IPL? slyszałam, ze to zalezy od organizmu-jednemu potrzeba 2-3 zabiegów , innemu 5-6, no a zabiegi są bezbolesne i znacznie szybsze. ktoś może coś więcej się wypowiedzieć?
adka - Sro Lip 18, 2012 5:00 pm

ja miałam 4 zabiegi na pachy i chyba 3 na bikini, laserem LightSheer, wykonane prawie 3 lata temu.. efekt jak najbardziej zadowalający.. pachy prawie bez włosów, poza kilkoma sztukami do odstrzału kiedyś... bikini też super.. w zasadzie to nic nie odrosło :)
MałaMi1 - Sro Lip 18, 2012 8:51 pm

ja jestem po pierwszym usuwaniu IPL (smieszna kwota bo 69 zł na gruponie za pachy i bikini), juz po pierwszym zabiegu jestem mega zadowlona-pod pachami pojedyncze wloski zostaly, bikini 2/3 usuniete. W poniedzialek ide na drugi zabieg-rowniez z grupona za niewielką kase. Mysle,ze maksymalnie 3 zabiegi wystarcza w moim przypadku. Dodam,ze jest to bezbolesne bo robione "na zimno" -ja ze swojej strony polecam :)
Amira - Sro Lip 18, 2012 10:30 pm

asia7 napisał/a:
IPL wg mnie to strata kasy


rowniez potwierdzam.. mialam 3 zabiegi IPL i odrosło 99% włosków, teraz jestem po 3cim zabiegu LightSheer'em i juz po pierwszym widać bylo efekt. Zreszta jest zasadnicza roznica - IPL to fotodepilacja a nie depilacja laserowa. :roll:

MałaMi1 - Sro Lip 18, 2012 10:39 pm

nie znam się na tym,ale w internecie w wielu miejscach można znaleźć stwierdzenie, że jest to wkonywane Laserem IPL, wiec nie bardzo rozumiem.... najwidoczniej zalezy to od typu owłosienia czy organizmu, bo w moim przypadku jest zupełnie inaczej-pod pachami 90% zniknęło juz po pierwszym zabiegu. I co najwazniejsze nie czuc bólu jak w przypadku usuwania zwykłym laserem. Rowniez w gabinecie poinformowano mnie ze usuwane jest to za pomocą lasru IPL-mam jeszcze ulotke :)

Z tego co słyszałam, to nie sprawdza się w przypadku bardzo jadnego owłosenia-może to było powodem bezskutecznosci? :-?


Widac-nie przekona sie nikt jak nie sprawdzi ;) ja ze swej strony polecam IPL-i ze wzgledu na efekt (przynajmniej w moim przypadku) i ze wzgledu na cene no i brak bólu podczas zabiegu :)

Karola5 - Czw Lip 19, 2012 4:34 pm

olciap6, a odezwiesz się za jakiś czas, czy efekt był trwały? Bo ja słyszałam, że niestety odrastają po IPL.
MałaMi1 - Czw Lip 19, 2012 4:52 pm

no ja jestem 6 tygodni po i tak jak mowie, jasne ze sie odezwe-zeby w razie co nie polecac hehe :)

znajoma ma zrobione tym standardowym laserem i tez musi raz na rok sobie co nieco poprawic,ale niewiele, wiec mam nadzieje,ze tu bedzie tak samo -przynajmniej w moim przypadku :)

ja teraz w poniedzialek ide wiec w ciagu 2 tyg dam znac jaki efekt po drugim zabiegu :)

M4rcysi4 - Czw Lip 19, 2012 11:21 pm

Na krótko po laserowym usuwaniu zawsze wydaje się, że efekty są cudowne czyt, np. po 1 razie 50% zniknęło, ale to nie prawda. To jak faktycznie zadziałało ostrzeliwanie widać dopiero po 3 miesiącach, gdy zaczynają odrastać wszystkie włosy (tu trzeba wziąć pod uwagę fazę wzrostu włosów).
MałaMi1 - Czw Lip 19, 2012 11:56 pm

pozyjemy zobaczymy ;) dam znac jaki efekt ;)
MalaJu - Pią Lip 20, 2012 9:08 am

M4rcysi4, masz rację. mnie odrosło niemal całe bikini a miałam 3 zabiegi :?
M4rcysi4 - Pią Lip 20, 2012 5:14 pm

Ja już szczerze mówiąc nie pamiętam ile miałam serii, ale na bikini chyba 6 na łydki 5, a na pachy o zgrozo 9 (najbardziej oporne miejsce z tym, że po 6 razach miałam przerwę ponad pół roku). Na bikini mam z 5 włosków, które nie dały się usunąć, na łydkach też mam kilka pachy miałam robione tydzień temu, ale już widzę, źle to zrobiła i ominęła mi sporo włosów (chyba po to żebym wróciła :evil: ).
malinka1987 - Pią Lip 20, 2012 11:23 pm

Ja robiłam kiedyś IPL i zgadzam się jest to fotodepilacja, a nie depilacja laserowa. To, że ktoś ją tak nazywa oznacza, że wprowadza ludzi w błąd. Co do skuteczności to ja mam bardzo ciemne i mocne włoski i wszystko odrosło po 4-5 miesiącach. Teraz robię pachy Lightsherem i efekty o wiele lepsze.
adka - Nie Lip 22, 2012 11:32 pm

Przede wszystkim to IPL nie jest laserm!!! A ci co tak mówią to robią to dla reklamy... A w ogóle to usuwanie owłosienia powinno być odczuwalne w jakimkolwiek stopniu... Jeśli ktoś nie czuje nic to ma chyba mega wysoki próg odczuwania bólu, albo po prostu zabieg nie działa... Niestety bezboleśnie/bez odczucia się nie da tego wykonać...
MałaMi1 - Nie Lip 22, 2012 11:38 pm

no chyba nie powiesz mi ze uczucie bólu towarzyszące np wyrwaniu pęsetą można nazwać bólem -bo tylko do tego jestem w stanie porównać jak to nazywasz "ból" temu towarzyszący
ola_82 - Pon Lip 23, 2012 2:52 pm

ja miałam 3 zabiegi na pachy jeszcze jeden mi został bo kupowałam na gruponie kupon na 4 zabiegi, jestem miesiąc po tym 3 zabiegu i niewiele mi włosów odrosło,
na bikini natomiast miałam 2 zabiegi na 3 idę w tym tygodniu ale na bikini mi bardzo dużo włosów odrosło no ale też nie można oczekiwać za wiele po 2 zabiegach, zobaczymy jak po 3 zabiegu czy będzie tak jak z pachami że będzie ich już niewiele, a może pod pachami mam ciemniejsze włosy i ten laser lepiej ten włos wyłapuje

MałaMi1 - Pon Lip 23, 2012 3:03 pm

ola_82 a mialas IPL czy ten normalny laser? Ja dzis bylam na drugim IPL -pachy i bikini (choć na pachach niewiele co było) :)
Kasia13 - Sro Sie 15, 2012 9:24 am

Zdecydowanie zgodzę się z tym co napisała adka,
adka napisał/a:
A w ogóle to usuwanie owłosienia powinno być odczuwalne w jakimkolwiek stopniu... Jeśli ktoś nie czuje nic to ma chyba mega wysoki próg odczuwania bólu, albo po prostu zabieg nie działa...
.
Ja robiłam depilację laserową pach i bikini po 5 zabiegów zimą 2009/2010
oraz łydki 3 zabiegi zima 2010/2011.
Jestem bardzo zadowolona. Faktem jest , że poodrastały jakieś pojedyncze włoski.
Miałam iść jeszcze raz w tym roku żeby je dobić ale jakoś tak mi schodzi.
Dodam tylko , że moje włoski były bardzo ciemne i dosyć grube a takie podobno są najbardziej podatne na laser.

asia7 - Sro Sie 15, 2012 11:20 am

Mnie IPL na pachy też nie bolało, ale co z tego jak wszyściutko odrosło ;)
Za to Light Sheer bolał jak jasna ch...a (w porównaniu z laserem depilacja ud depilatorem była jak pieszczota :p ) i pomimo, że przerwałam serię po 3 zabiegach (z przyczyn zdrowotnych) to efekty widać nadal po 8 miesiącach od ostatniego zabiegu :)

Kasia13 - Sro Sie 15, 2012 6:32 pm

asia7, czyli jak widać coś za coś. Mnie też bolało jak diabli. Ale się zawzięłam i wytrwałam. :ura1
adka - Wto Sie 21, 2012 12:20 pm

olciap6 napisał/a:
no chyba nie powiesz mi ze uczucie bólu towarzyszące np wyrwaniu pęsetą można nazwać bólem -bo tylko do tego jestem w stanie porównać jak to nazywasz "ból" temu towarzyszący


Napisałam, że usuwanie owłosienia powinno byś odczuwalne w jakimkolwiek stopniu. Można to nazwać bólem, można nieprzyjemnym doznaniem, kłuciem, parzeniem, szczypaniem lub w jakikolwiek inny sposób. Ale na pewno nie jest to zabieg, którego się nie czuje...

M4rcysi4 - Wto Sie 21, 2012 2:10 pm

No ja przy depilacji pach LihtSheer`em bez znieczulenia poryczałam się z bólu. To bardzo indywidualna kwestia.
Gosc40 - Wto Sie 28, 2012 3:16 pm

wiem, że niektóre salony stosują metodę wypalania włosów, dzięki czemu włosy już nie odrastają. nie wiem czy to jest najlepsza metoda z punktu widzenia zdrowotnego, ale bardzo skuteczna. To jest tak jak nie raz przypali się kawałek ręki zdejmując coś z gazu i to jest taki efekt - tak gdzie była wyższa temperatura włosy na ręku już nie odrastają.
Nata182 - Pią Lis 15, 2013 1:07 pm

Ja też poddawałam się depilacji laserowej. Jeśli chodzi o ból to tak jak piszecie, zależy to od kwestii indywidualnej i od dobopu parametrów. Mnie osobiście nie bolało, tzn czułam czasem zakucie i taki bardziej dyskomfort niz ból. Kosmetolog powiedziała, że można skorzystać z maści znieczulającej, ale u mnie nie było takiej potrzeby. Ja robiłam laserem light sheer w salonie viviean. Z efektów jestem bardzo zadowolona, miałam robione 5 zabiegów i wystarczyło :)
Terry - Pią Lis 15, 2013 2:21 pm

M4rcysi4 napisał/a:
No ja przy depilacji pach LihtSheer`em bez znieczulenia poryczałam się z bólu. To bardzo indywidualna kwestia.


Miałam zabieg ta samą maszyną na kopernika. Przed zabiegiem moje paszki zostały posmarowane kremem znieczulającym, więc czułam tylko ukłucia (jak kilka igieł wbijających się na zmianę). W miejscach bardziej delikatnych odczuwałam coś jak ugryzienie owada.
W innym salonie (kościuszki - nie polecam) za pierwszym razem nie użyto niczego, a ja jestem bardzo nieodporna na ból. Po zwróceniu uwagi, pani obsługująca maszynę naprawiła błąd. Miałam tam 3 zabiegi z grupona. Maszyny nie pamiętam.

Nie wiem czy to wina koloru moich włosów (jestem jasną blondynką), czy maszyny (po koperniku wypadło mi pare włosów, ale malutko), ale u mnie nie było widocznych rezultatów. Takie ryzyko trzeba niestety brać pod uwagę. :(

anuszkaa - Pią Lis 15, 2013 2:23 pm

ja jestem po pierwszym zabiegu: bikini calkowite w Laser Glamour. Wczesniej mialam robiona próbę kilka strzalow i tam wloski juz nie odrosly. Zobaczymy jak teraz bedzie. Odnosnie bolu: bolalo, raz mnie raz bardziej - zalezy gdzie akurat Pani strzelala laserem. za jakies 10 tygodni ide na kolejny zabieg.
asimi - Wto Gru 10, 2013 6:17 pm

ja też jestem w trakcie usuwania włosków. Miałam juz 2 zabiegi i efekty są widoczne, także jestem zadowolona. Ale moim przypadku ból jest okropny, maść pomaga, ale mimo wszystko są miejsca, gdzie boli jak cholera! Jedynie świadomość, że pozbędę się owłosienia sprawia, że jakoś to znoszę :P
Skyler - Wto Sty 14, 2014 7:41 pm

Ja usuwałam laserowo włoski w strefie bikini i pod pachami. Ogólnie jestem bardzo zadowolona z efektów ale po roku zaczynają odrastać mi delikatnie włoski w strefie bikini, podejrzewam, że trzeba pójść na jakieś 2 zabiegi przypominające i będzie po sprawie
asimi - Wto Sty 14, 2014 10:11 pm

a ile robilas zabiegowna bikini? Bo ja już mam za sobą trzy i widze że jeszcze ze dwa są mi potrzebne.
ManaMana - Pią Kwi 11, 2014 5:33 pm

Jest takie studio laseroterapii, oni tam robią różne rzeczy, nawet poprawiają miejsca intymne, Elite się nazywa, oni tam maja 4 rodzaje lasera do usuwania owłosienia, bo to niby nie jest jeden do każdego rodzaju i koloru owłosienia.
anuszkaa - Pią Kwi 11, 2014 7:10 pm

Ja jakiś czas temu byłam na drugim zabiegu, kolejny czeka mnie w czerwcu. Tym razem bolało jak cholera. Tatuaż to przy tym pikus. Niestety jeszcze dwa zabiegi minimum muszę zaliczyć. Ale naradzie cieszę się gładką skóra jeszcze hihi
ManaMana - Pią Kwi 11, 2014 9:02 pm

Kurcze może faktycznie warto się zastanowić nad laserowym usuwaniem, bo ja ciągle jadę depilatorem a przy dwójce małych smrodów nawet na to nie mam za bardzo czasu. Ja tylko tak zawsze z wchodzę na tę stronę studia laseroterapii, po patrze i się zastanawiam i tak od roku. A powiedz jaka jest różnica po tych dwóch zabiegach??
anuszkaa - Pią Kwi 11, 2014 9:15 pm

No wlasciwie nic nie odrasta wiec jest naprawdę gladziutko. Czasem cos sie pojawi wiec wtedy sie gole ale nie jest to czesciej niz raz na tydzien. Ale pewnie pod konie maja beda juz porzadnie odrastac, wwtedy kolejny zabieg mnie czeka
Sisska - Sob Kwi 12, 2014 12:11 am

anuszkaa, no to chyba rafilas na jakis mega dobry salon z dobrym laserem (moze lightsheer duet), bo strasznie szybko efekty u Ciebie widac.

ja mialam 5, ale robionych IPL i ilosc wlosow zmalala mi mniej wiecej o polowe.

anuszkaa - Nie Kwi 13, 2014 7:54 am

Sisska tak, to jest light sheer duet
karoosia - Pon Kwi 14, 2014 10:38 am

Ja chciałam iść, ale tak mnie tym bólem nastraszyłyście, że chyba dam sobie spokój

Cytat:
Za to Light Sheer bolał jak jasna ch...a (w porównaniu z laserem depilacja ud depilatorem była jak pieszczota :p )


korzystam z depilatora Braun Silk Epil 7 Wet&Dry i niestety uda bolą mnie masakrycznie, więc zakładam, że lasera nie wytrzymam :cry:

anuszkaa - Pon Kwi 14, 2014 11:46 am

wszystko dla ludzi karoosia :) To nie jest bol ciągły. niektorych partii bikini w ogole nie czujesz. Zawsze Ci schladzają lodem (czasem ta torebka z lodem bardziej boli hihi).
Rusałka_Maja - Pon Kwi 14, 2014 1:12 pm

karoosia napisał/a:
Ja chciałam iść, ale tak mnie tym bólem nastraszyłyście, że chyba dam sobie spokój

Cytat:
Za to Light Sheer bolał jak jasna ch...a (w porównaniu z laserem depilacja ud depilatorem była jak pieszczota :p )


korzystam z depilatora Braun Silk Epil 7 Wet&Dry i niestety uda bolą mnie masakrycznie, więc zakładam, że lasera nie wytrzymam :cry:


Też go miałam, ale niestety musiałam go zwrócić, bo nie byłam w stanie znieść tej depilacji ;) Poza tym włoski wrastały mi się pod skórę :-?
Mimo to kusi mnie ta depilacja laserowa :razz:
Jak to jest z wrastaniem się włosków? dzieje się w ogóle coś takiego przy depilacji laserem?

Terry - Pon Kwi 14, 2014 1:51 pm

To co dla nas jest okropnym bólem, dla ciebie może być ukłuciem. Więc nie zniechęcaj się. Poza tym w niektórych salonach smarują cię kremem znieczulającym.
asimi - Pon Kwi 14, 2014 8:24 pm

Ja miałam 3 zabiegi na bikini, zrobiłam przerwę, bo tak jakoś ciągle nie miałam czasu, teraz muszę się zmobilizować. Myśle, że jeszcze 3-4 zabiegi i będzie gitez :) Co do bólu, wiadomo boli, nie mogę powiedzieć, że nie. Mam porównanie- depilacja z kremem znieczulającym i bez. Na żywca- jakoś przezyłam, ale krzyczałam i piszczałam, także jest to ból do zniesienia, a właściewie ukłucia. Następnym razem kupiłam sobie krem znieczulający Emla i po 2 godz od nałożenia poszłam na depilację, było o wieleeee lepiej, skóra była taka jakby zdrętwiała, przez co mniej czułam.

Dla wahających się- nie bójcie się bólu, dla pożądanego efektu warto pocierpieć :)

karolina_ka - Nie Kwi 27, 2014 11:22 am

Z racji zawodu - jestem stylistką paznokci - o usuwaniu laserowym słyszałam bardzo dużo od moich klientek. Też chcę sobie zrobić zwłaszcza bikini i nogi, ale to dopiero po wakacjach, bo słyszałam, że nie można się po tej depilacji ileś czasu opalać. Jak ktoś szuka sprawdzonego miejsca to dużo dobrego słyszałam o Velvet na Kopernika.
Terry - Nie Kwi 27, 2014 11:33 am

To prawda, że nie można być opaloną. Przynajmniej miesiąc przed i po zabiegu nie można się opalać, ani depilować.
Nie znam Velvet, ale Estetico na tej samej ulicy mogę polecić.

szaorma - Wto Kwi 29, 2014 10:08 am

Opalać się nie można, to na pewno, więc lato nie jest idealną porą na robienie takiej depilacji. Sama zafundowałam sobie bikini jakieś dwa lata temu i do dziś nie mam problemu z włoskami, więc jak najbardziej polecam. Trzeba przygotować się na ból, ale na szczęście nie trwa to długo w przypadku strefy bikini, a nogi chyba już tak bardzo nie bolą.
DarekAlma - Sob Mar 21, 2015 8:22 am

Pewnie i fajne to.Dla facetów tęż by się zdało laserem usunąć zarost z twarzy.
nisia1988 - Sob Mar 21, 2015 9:52 pm

ja mialam 2 zabiegi na pachy, bikini (cale) oraz cale nogi.
Pierwszy zabieg nie bolal w ogole, za to drugi byl nie do zniesieia i cala latalam jak gazela :smile: myslalam ze nie wytrzymam z bolu, wszystko mnie palilo, kazdy strzal byl nie do wytrzymania, jakby do kosci wbijali gorace igly.....Pani mowila ze to moze wina cisnienia lub to ze jestem przed miesiaczka. . . odechciewa mi sie kolejnego zabiegu jak pomysle o bolu.
moze laser byl wadliwy? juz wszystko przychodzilo mi do glowy. .laser to light sheer podobno jeden z najpopularnieszych...wlosy praktycznie wszystkie wypadly, odrosly tylko biale, juz 4 tygodnie po zabiegu, kolejny mam za 3, ale jak wloski nie odrosna to bedziemy czekac troszke dluzej.
Teraz ide do apteki po emle bo wczesniej jej nie uzywalam, mysle ze warto sprobowac.
podobno naklada sie ja na 2 godziny przed zabiegiem.

Terry - Sob Mar 21, 2015 10:39 pm

nisia1988 napisał/a:
kolejny mam za 3, ale jak wloski nie odrosna to bedziemy czekac troszke dluzej.


Pamiętaj, że przez miesiąc nie możesz się opalić. Przemyśl, czy odraczanie ci się opłaca.
W Estetico smarują kremem znieczulającym, przed zabiegiem. Boli, ale jest do zniesienia. I nie idź nigdy przed okresem. Mi panie poradziły jakiś tani preparat dla dzieci, na odparzenia. Nie pamiętam który, ale 2 posmarowania zlikwidowały podrażnienie.

nisia1988 - Nie Mar 22, 2015 1:50 pm

Terry, to byl pewnie moj blad bo poszlam przed miesiaczka. . .
te kremy to Bepanten etc., tez smarowalam.
Pamietam ze nie moge sie opalac, dlatego ten zabieg ktory bedzie za kilka tyg. bedzie moim ostatnim przed latem, boje sie ze jak zrobie przerwe to pozniej wszystkie wloski mi odrosna :o i czy jest jakas zasada ile trzeba a nie trzeba czekac, i czy dluzsza przerwa zle wplynie na caly proces depilacji. .?

Terry - Nie Mar 22, 2015 6:35 pm

Z tego co wiem, nie powinno się robić kolejnego zabiegu szybciej, niż po 4 tygodniach. Dłuższe przerwy nie mają wpływu na efekt.
Miałam light sheer 2 zabiegi (drugi był darmową poprawką po pierwszym) i 3 czymś innym. Tylko po light sheer widziałam efekt. Dużo włosów nie wypadło, ale zauważyłam pewną różnicę. Niestety potem miałam ważniejsze wydatki i nie kontynuowałam zabiegów. Ale mimo ok 2 lat przerwy, nie mam więcej włosów. Podobno mogą one odrosnąć, ale nie ma na to wpływu okres między zabiegami. Wpływ może mieć niepełne uszkodzenie cebulki, która się zregeneruje. I predyspozycje genetyczne.

ola88 - Pon Mar 23, 2015 7:39 am

Terry, ale ogólnie polecasz czy jednak nie? Czy w ogóle pachy warto? Czy i tak będzie trzeba codziennie używać maszynki?
I jaki jest to ból? Bardzo boli? Bo zbieram się i zbieram do tego, ale boję się też że będzie to boleć.

Terry - Pon Mar 23, 2015 10:57 am

Moja koleżanka miała zabiegi w ramach nauki, w szkole urody. Nie ma zarostu. Ja po 2 zabiegach nadal mam, ale rzadszy. Między zabiegami będziesz potrzebowała maszynki, potem już nie.
Gdybym wtedy miała kasę i kontynuowała, paszki byłyby gładziutkie. Zwłaszcza teraz żałuję. U blondynek potrzeba więcej zabiegów, ale warto. Tylko, że ja polecam jedynie light sheer. Na innym się przejechałam (skusił mnie grupon). Kiedyś dokończę je. I może nie tylko.

Jestem bardzo nieodporna na ból, ale jakoś z zaciśniętymi zębami wytrzymałam. Po posmarowaniu pach kremem znieczulającym, odczuwasz seryjne wbijanie igieł. W czulszych miejscach, jakby giez cię ugryzł. Po chwili już tego nie czujesz, bo boli cię gdzie indziej. :razz: A tak serio. Po zabiegu troszkę pieką cię pachy (odczuwałam to po pół godziny), ale smarujesz kremikiem dla dzieci i przechodzi. W następne dni już nic nie czujesz.

ola88 - Pon Mar 23, 2015 7:01 pm

Terry napisał/a:
U blondynek potrzeba więcej zabiegów, ale warto
a ja to zawsze myślałam że u brunetek, bo są włosy ciemne i pewnie grubszy włos. A ja jestem brunetką :)
herbatnik - Pon Mar 23, 2015 7:49 pm

Ilość potrzebnych zabiegów zależy od rodzaju owłosienia(tego zbędnego)-najłatwiej usuwa się grube i ciemne włoski, bo laser skuteczniej uderza w cebulki. Blondynki zazwyczaj mają cieńsze i jaśniejsze włoski na całym ciele, stąd pewnie opinia, że trudniej je usunąć. Ja mam jasne włosy na głowie(ciemny blond), ale pozostałe-grube i czarne :/ Dlatego zastanawiam się nad laserem w przyszłości.
Terry - Pon Mar 23, 2015 8:57 pm

Nie chodzi o grubość włosa, ale jego wykrywalność. Im ciemniejszy włos, więc więcej ma pigmentu, tym łatwiej laser go wykrywa i jest skuteczniejszy. U blondynek trudniej jest włos namierzyć i idealnie w niego trafić.
nisia1988 - Wto Mar 24, 2015 8:07 pm

ja mialam tylko dwa zabiegi i tak samo pod pachami odrosly biale i bardzo ich malo.
Reszta (bikini i cale nogi) rowniez bardzo malo wlosow odroslo.
Moje wlosy sa grube, twarde i czarne wiec pod tym wzgledem do zabiegu nadaja sie bez problemowo.
Bol tak jak wczesniej pisalam, za pierwszym razem praktycznie nic a za drugim nie do wytrzymania, najlepiej gdyby Mnie przywiazali do tego lozka :)
Ja jestem bardzo odporna na bol ale ten byl juz nie do wytrzymania, wzielam 2 tabletki przeciwbolowe, okolice byly zaczerwienione, emla idzie w ruch przy kolejnej wizycie :)
Poswiece sie i wytrzymam, nastawiam sie przychicznie juz do nastenego 8) 8)
Podobno laser przy porodzie to pestka, wiec kobietki, damy rade ! bo jak nie my to kto? :)

ola88 - Wto Mar 24, 2015 10:01 pm

nisia1988 napisał/a:
Podobno laser przy porodzie to pestka, wiec kobietki, damy rade ! bo jak nie my to kto?
no dobra to jestem przekonana :P
czyli że maszynki nie trzeba codziennie używać później ? :P

Terry - Wto Mar 24, 2015 10:05 pm

Dopiero po zakończonym cyklu ją odstawisz. Jeśli zaczniesz we wrześniu, w następne wakacje nie będzie ci potrzebna. Możesz też zrobić jeden, czy dwa teraz i kontynuować jesienią. To nie ma znaczenia.
nisia1988 - Nie Maj 03, 2015 5:53 pm

ja nastawiam sie psychicznie na nastepny tydzien :)
tym razem z emla :) dam znac co i jak :)
to bedzie moj 3 zabieg:)
pozdrawiam walczace z owlosieniem :)

wioslarka - Sob Maj 14, 2016 2:14 pm

Po trzecim zabiegu nie będzie jeszcze widać usunięcia całkowitego owłosienia, dopiero po 5, czy 6 zabiegach.
W lato nie polecałabym depilacja laserowej, ze względu że trzeba ukrywać naświetlane miejsca przed słońcem.

kfr89 - Sro Lip 20, 2016 8:43 pm

Na depilację laserową najlepiej wybrać się w miesiącach chłodnych, kiedy skóra nie jest wystawiana na słońce. Oczywiście jeden zabieg nie wystarczy, optymalnie to 5 sesji i mamy włoski z głowy ;-) gdyby nie wysoka cena za zabieg, z chęcią bym się zdecydowała :)
nawigatorka - Pią Wrz 16, 2016 1:20 pm

skuteczne ale niestety dość drogie
ManaMana - Wto Kwi 25, 2017 3:03 pm

To może lepiej zrobić depilację pastą cukrową, a potem zabiegi epilfree. Ja uważam, że pasta cukrowa jest do zniesienia a epilfree to już sama przyjemność.
sienna_081 - Sro Maj 10, 2017 7:17 pm

U mnie sprawdza się tylko woskowanie. Na początku chodziłam do kosmetyczki, ale teraz jestem stanie zrobić to sama i zaoszczędzić sporo pieniędzy.
pucek - Sob Maj 20, 2017 8:05 am

Kupiłam lumeę jakoś rok temu i dziś mogę powiedzieć jedno : WARTO.
Jakbym chciała, mogłabym już się wcale nie golić. Mam jednak, jak się okazało, sporo jasnych włosków na ciele, na które IPL nie działa. Wszystkie ciemne jednak zniknęły, mam więc jasny meszek na nogach i przedramionach. Nie mam włosków pod pachami i w strefie bikini tylko te, które chciałam.
Trzeba co prawda wykonać trochę pracy zanim osiągnie sie zadowalający efekt, bo to żmudna robota, ale ja jestem mega zadowolona

Zakupoholiczka - Wto Paź 03, 2017 9:22 am
Temat postu: Re: Laserowe usuwanie owłosienia
emilkaa napisał/a:
Mysłalam o takim zabiegu na rózne częsci ciała. Zastanawiam sie czy ktoras z Was ma może jakies doświadczenie... moze same robiłyście a moze znacie kogoś kto przezyl to na wlasnej skorze.. a moze po prostu ktoras z Was pracuje w salonie gdzie mozna takie zabiegi wykonac?

Interesuje mnie wszystko na ten temat. Czytalam juz wiele ale jakos brakuje mi zdania takich "zwyklych" osob co sie temu poddaly...

szukam kogos kto odpowie na nurtujace mnie pytania...



Zawsze myślałam, że po tym zabiegu włosy nie odrastają, niestety tak się dzieje, na dodatek zbiegi są kosztowne.

engii5 - Czw Wrz 06, 2018 12:29 pm

Ja widziałam ostatnio sporo naprawdę atrakcyjnych cenowo ofert na grouponie. Tylko zastanawiam się, czy to by się źle nie skończyło
Kat2026 - Wto Sty 05, 2021 10:05 am

Laserowe usuwanie owłośienia rto super sprawa. Polecam wszystkim jak najbardziej.
milavanrose - Pon Sie 23, 2021 2:49 pm

każdy ma inny próg bólu... ja osobiście polecam laser. starcza na naprawdę dłuuugo
mi_lenka - Pon Sie 23, 2021 4:18 pm

Ja kupiłam groupon i poszłam do jednego z salonów w Łodzi. Swoje wycierpiałam, ale mimo wszystko jestem zadowolona :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group