Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Zaręczyny - Od zaręczyn do ślubu

hoffnung - Wto Paź 21, 2008 2:25 pm
Temat postu: Od zaręczyn do ślubu
Ile czasu minęło/minie od zaręczyn do ślubu?

Ciągle słyszę zdziwienie znajomych, którzy uważają, że bardzo się spieszymy. Chcieliśmy by nasz ślub był mniej więcej rok po zaręczynach, czyli wrzesień przyszłego roku. Ostatecznie ślub będzie w lipcu, ponieważ to był jedyny wolny termin w sali, którą sobie upatrzyliśmy. Dla nas 2 miesiące nie robię różnicy, nawet jeśli od zaręczyn do ślubu minie nieco ponad 10 miesięcy.

Jak jest w Waszym przypadku?

Debussy - Wto Paź 21, 2008 2:30 pm

Ja też mam ślub 18 lipca 2009. Zaręczyliśmy się rok i dwa miesiące przed ślubem.
Wiem, że są pary dla ktorych narzeczeństwo nie jest na tyle wiążące, że od razu ustalają datę. Czasem narzeczeństwo może trwać nawet i kilka lat.
U nas tak nie było. Jesteśmy razem już prawie 4 lata i naturalnym jest, że chcemy czegoś więcej. Myślę, że ponad roczne narzeczeństwo w naszym przypadku wystarczy. I skoro jesteśmy pewni, że chcemy być razem już na zawsze, to nie widzę powodów dla których mieli byśmy odkładać tą decyzję w nieskończoność.
Dodatkowo... nasz ślub oznacza to, że będziemy mieszkać razem, urządzać własne gniazdko. Myślę, że to też ma dla nas duże znaczenie i tym bardziej nie możemy się tego doczekać. :)

katarynka - Wto Paź 21, 2008 2:31 pm

u nas zaręczyny były we wrześniu 07 a ślub w marcu 08 tyle tylko że planowany był ślub już od początku 07
MalaJu - Wto Paź 21, 2008 2:58 pm

u nas slub byl 8 miesiecy po zareczynach. i wcale nie bylo za szybko ;P nikt sie nie dziwil... moze to przez fakt, ze dlugo jestesmy razem i nie najmlodsi...
Martysia - Wto Paź 21, 2008 3:14 pm

nasz ślub odbył się 1 rok i 8 miesięcy po zaręczynach.
Agnieszka19 - Wto Paź 21, 2008 5:13 pm

A nasz ślub odbył się po 2 latach i 10 miesiącach od zaręczyn :)
A jesteśmy ze sobą już ponad 7 lat :)

ava - Wto Paź 21, 2008 5:13 pm

Nasz ślub odbędzie się rok i 10 miesięcy po zaręczynach- wiem, że to długi okres czasu, ale ja chciałam byc długo nazywana narzeczoną :mrgreen: , przygotowania do ślubu zaczęliśmy około 2 miesiące po zaręczynach :)
555 - Wto Paź 21, 2008 6:08 pm

u nas od zareczyn do slubu minelo 10 i pol miesiaca..
Hatifnatka - Wto Paź 21, 2008 6:43 pm

od zaręczyn do ślubu minęło u nas rok i pięć miesięcy :)
magda26 - Wto Paź 21, 2008 6:45 pm

A u nas zaręczyny były w lutym, a ślub w lipcu...czyli po 5 miesiącach :) jak dla mnie ani za szybko ani za wolno. Było tak jak miało być :)
Pusiak - Wto Paź 21, 2008 7:22 pm

od zaręczyn do ślubu rok i dwa miesiące, może byłoby szybciej, ale chcieliśmy we wrześniu, bo mamy wtedy rocznicę :)
Tajgete - Wto Paź 21, 2008 7:46 pm

U na będzie 10 miesięcy... dla mnie to aż za długo.... :wink:
truskawka_ja - Wto Paź 21, 2008 7:54 pm

My w sumie nie mielismy oficjalnych zareczyn ale jesli liczyc od chwili, kiedy Said publicznie, perfekcyjnie po polsku powiedzial: Chcialbym prosic o reke o reke panstwa corki Ani, a moja mama kiwnela glowa (ze tak, zgadza sie :) ) to uplynelo chyba... 5minut. :razz:
fiona83 - Wto Paź 21, 2008 8:07 pm

Byliśmy zaręczeni 2 lata i 1 miesiąc :)
ppola - Wto Paź 21, 2008 8:17 pm

My bedziemy mieli 1 rok i 5,5 miesiaca. ale dopiero we wrzesniu tego roku wpadlismy na pomysl ze chcemy sie pobrac, a ze chcielismy w czerwcu wiec tak tez bedzie :) Malo czy duzo - grunt ze swiadomie :)
elka85 - Wto Paź 21, 2008 8:21 pm

U nas od zaręczyn do ślubu będzie 1 rok i 10 miesięcy - jak dla mnie zdecydowanie za długo... Starczyłby rok, no ale trudno, jakoś dotrwamy :smile:
kryszka - Wto Paź 21, 2008 8:36 pm

Nie pamiętam daty zaręczyn. :lol: Ale od organizacyjnego spotkania rodziców do dnia ślubu minął rok i 2 miesiące.
Suelen - Wto Paź 21, 2008 9:03 pm

u nas będzie 2 lata, 10 miesięcy i 9 dni od zaręczyn do dnia ślubu.
justinaa - Wto Paź 21, 2008 9:12 pm

u nas 5,5 m-ca ale tak naprawdę przygotowania do wesela zaczęliśmy 3 m-ce przed zaręczynami :smile:
niesia2708 - Wto Paź 21, 2008 9:27 pm

U nas od zaręczyn do ślubu będzie 2 lata i 2 miesiące,a przygotowania zaczęliśmy zaraz po zaręczynach.
=MiLi= - Sro Paź 22, 2008 9:35 am

Nasz ślub odbył się 11 miesięcy po zaręczynach. Sebek oświadczył mi się 22 października 2006 a 22 września 2007 wzięliśmy ślub :)
juta79 - Sro Paź 22, 2008 9:53 am

My pobralismy sie prawie rowny rok po zareczynach. Zareczylismy sie 14lipca a 12lipca slubowalismy :lol:
marysia - Sro Paź 22, 2008 11:15 am

U nas od zareczyn do ślubu jest 1 rok i 10 miesięcy :)
agunia84 - Nie Sty 11, 2009 11:19 am

Nasz ślub odbędzie się 2 lata i 4 miesiące po zaręczynach nieoficjalnych, a 13 miesięcy od spotkania naszych rodziców.
kakonka - Pon Sty 12, 2009 8:30 am

a nasz slub odbedzie sie 2 lata 1 miesiac i 4 dni po zareczynach :) :):) data slubu byla ustalona dlugo przed zareczynami :D :D
doni_iza - Pon Sty 12, 2009 9:20 am

u nas od zaręczyn do ślubu mnie 3,5 roku :) )
EwaM - Wto Sty 13, 2009 8:49 am

U nas minął rok. To w sam raz na to, żeby się przygotować psychicznie i załatwić wszystkie sprawy związane ze ślubem i weselem. My spotykaliśmy się bardzo długo więc dla nas zaręczyny nie były takim "zaklepaniem przyszłego męża/żony" tylko decyzją, że to już pora na ślub. Dlatego nie zwlekaliśmy.
Przepraszam teraz niektóre dziewczyny, ale dla mnie dziwna jest sytuacja jak ktoś się zaręcza, a potem nie wiadomo dlaczego zwleka kilka lat ze ślubem. Bo nie bardzo rozumiem jaki jest sens w zaręczynach skoro młodzi nie chcą się jeszcze pobierać?

joannakarolina - Sro Sty 28, 2009 10:55 pm

Nasz ślub odbędzie się 1 rok i 4 miesiące po zaręczynach (i półtora roku po oświadczynach :) )
MałaMi1 - Czw Sty 29, 2009 11:46 pm

u nas bylo 11 miesiecy miedzy zareczynami a slubem :)

i w 100% zgadzam się z Ewą-mam nadzieje ze nie zostane zlinczowana :wink:

Malwina_łódź - Pią Sty 30, 2009 10:19 am

Cytat:
la mnie dziwna jest sytuacja jak ktoś się zaręcza, a potem nie wiadomo dlaczego zwleka kilka lat ze ślubem. Bo nie bardzo rozumiem jaki jest sens w zaręczynach skoro młodzi nie chcą się jeszcze pobierać?


A może chcą ale jakieś sytuacje powodują, że muszą zwlekać?

U nas od zaręczyn do ślubu minie rok i 8 miesięcy (równe) ;)

doni_iza - Pią Sty 30, 2009 11:58 am

EwaM napisał/a:
ale dla mnie dziwna jest sytuacja jak ktoś się zaręcza, a potem nie wiadomo dlaczego zwleka kilka lat ze ślubem. Bo nie bardzo rozumiem jaki jest sens w zaręczynach skoro młodzi nie chcą się jeszcze pobierać?


Według mnie nie ma w tym nic dziwnego, zaręczyny to forma obietnicy, przejścia na inny etap związku, coś poważniejszego niż zwykły chłopak i dziewczyna. U nas było tak, że zaręczyliśmy się jeszcze na studiach, ja chciałam byśmy najpierw je skończyli i zaczęli pracować. Zależało mi by mieć własne fundusze i wkład w wesele. Każda para postępuje jak uważa, nam takie długie narzeczeństwo odpowiadało ( innym nie musi), upewniliśmy się w swojej decyzji, dojrzeliśmy do niej, a niebawem będzie nasz ślub. Z reszta czas tak szybko leci, że wcale nie czuję, że aż tyle czasu minęło od naszych zaręczyn :) ).
Z resztą życie pisze każdemu inny scenariusz, więc nie ma tu co rozumieć, jednemu układa się tak, a innemu siak... :)

agunia84 - Pią Sty 30, 2009 2:00 pm

Każdy robi tak jak się jemu podoba, jedni zaręczają się i od razu jest ślub, a drudzy wolą nacieszyć się narzeczeństwem.
EwaM - Pią Sty 30, 2009 3:19 pm

doni_iza napisał/a:
zaręczyny to forma obietnicy, przejścia na inny etap związku, coś poważniejszego niż zwykły chłopak i dziewczyna. :)


Nigdy nie traktowałam mojego męża niepoważnie, chociaż spotykaliśmy się kupę lat. Jakoś tak zawsze było dla nas całkiem oczywiste, że to nie zabawa, ale potencjalny związek na całe życie.

agunia84 napisał/a:
jedni zaręczają się i od razu jest ślub, a drudzy wolą nacieszyć się narzeczeństwem.


Tak naprawdę nie rozumiem jaka jest różnica między chodzeniem, a narzeczeństwem. Bo w naszych relacjach nic się nie zmieniło.

Malwina-łódź napisał/a:


A może chcą ale jakieś sytuacje powodują, że muszą zwlekać?


No to oczywiste. Dlatego napisałam, "niewiadomo dlaczego", bo jak wiadomo dlaczego to nie ma sprawy. :wink:

Żeby nie było - nie krytykuję, każdy robi jak uważa, są różne sytuacje w życiu itd. Po prostu wyraziłam swoje zdanie, z mojego punktu widzenia. Też wg mnie zupełnie inna jest sytuacja gdy ludzie się zaręczają i wyznaczają sobie datę ślubu. nawet jeśli odległą, albo niekonkretną typu "Jak skończymy studia", "jak zarobimy na wesele". To rozumiem. Pisałam raczej o takich sytuacjach, że są zaręczyny a nie ma planów co do ślubu. To jest wg mnie dziwne.

Przykład: moja koleżanka zaręczyła się z chłopakiem. Mieli mieć szybki ślub, z pewnych powodów. Potem się okazało, że nie muszą jednak robić tego na szybko i poczekali ze ślubem do końca studiów. I chociaż ich narzeczeństwo trwało to wszyscy doskonale wiedzieli o co chodzi.
Mój brat cioteczny natomiast zaręczył się z dziewczyną już n lat temu i do dzisiaj ślubu nie mają. Od jakiegoś czasu sytuacja jest unormowana, bo tworzą rodzinę. Razem pracują, mieszkają, mają dziecko. Ale na początku było to dziwne. Zresztą właśnie w wyniku tego zwlekania ze ślubem do dzisiaj nie są małżeństwem.

doni_iza - Pią Sty 30, 2009 7:48 pm

To zgadzam się z Tobą Ewo, tez nie rozumiem takich związków.
agunia84 - Nie Lut 01, 2009 8:13 pm

EwaM napisał/a:
Żeby nie było - nie krytykuję, każdy robi jak uważa, są różne sytuacje w życiu itd. Po prostu wyraziłam swoje zdanie, z mojego punktu widzenia. Też wg mnie zupełnie inna jest sytuacja gdy ludzie się zaręczają i wyznaczają sobie datę ślubu. nawet jeśli odległą, albo niekonkretną typu "Jak skończymy studia", "jak zarobimy na wesele". To rozumiem.


Pisząc swoja wypowiedź miałam na myśli tylko tą sytuację.

gosc - Sro Lut 11, 2009 3:50 pm

narzeczeństwem byliśmy przez 1,5 roku. Pewnie pobralibyśmy się wcześniej ale po prostu nie zdawaliśmy sobie sprawy z długich terminów. Za szukanie sali zabraliśmy się dopiero po 7 miesiącach od zaręczyn i dlatego wyszedł taki długi okres.
izunia_82 - Sro Lut 11, 2009 3:55 pm

U nas od zaręczyn do ślubu minęły 3 lata. Głównie z tego względu, że mąż kończył studia, ostatni rok czyli ten trzeci zszedł nam na ślubne przygotowania. :)
dominiqsz - Sro Lut 11, 2009 6:53 pm

My narzeczeństwem byliśmy rok i 10 miesięcy.
moresmoking - Sro Lut 11, 2009 11:23 pm

A u mnie ślub jest na raty :) Cywilny był dwa miesiące po zaręczynach. To była taka uroczystość dla nas. A kościelny, czyli "pompa" z rodziną, tańcami i popijawą, będzie dopiero... po dziesięciu miesiącach od zaręczyn.
marcia331 - Czw Lut 12, 2009 12:44 am

Od naszych zareczyn do slubu minie 2 lata. Zareczyny byly w maju i slub tez :)
caixa - Czw Lut 12, 2009 11:29 am

A my 1 i 8 miesięcy :smile: Fajny czas. Byliśmy długo parą. Chcielibyśmy troche przyspieszyc sluba le z drugiej strony bycie narzeczenstwem ma swoje zalety :)
Martuś i Jaruś - Czw Lut 12, 2009 11:44 am

moresmoking super to sobie wymyślaliście:) my narzeczeństwem będziemy niecałe 2 lata :D
Karolka_23 - Nie Cze 28, 2009 10:22 am

To ja w takim razie będę odludkiem, ponieważ pobierzemy się po 6 latach od dnia zaręczyn, a po 12 bycia razem :)
Dlaczego tak długo?
Tak jakoś wyszło i wcale tego nie żałuję, zdążyliśmy poznać się bardzo dobrze i chyba nic mnie już nie zaskoczy.
Od trzech lat mieszkamy we własnym domu, do czego oboje wspólnie dążyliśmy przez poprzednie trzy lata, i inne zdarzenia losowe przyczyniły się do tego, że trwało to tak długo :P

podrozniczka - Nie Cze 28, 2009 2:04 pm

Od naszych zareczyn do slubu cywilnego minelo 5 miesiecy a do koscielnego 9 miesiecy. Jak sie zareczylismy to od razu ustalilsmy potencjalna date slubu.
darling - Sro Lip 15, 2009 12:56 pm

Ja biorę ślub na raty. Od naszych zaręczyn do ślubu cywilnego minęło 3 miesiące, a na kościelny czekamy dokładnie rok :)
madziulka_85 - Czw Lip 16, 2009 7:11 pm

my ustaliliśmy datę ślubu i wszystkie drobiazgi z nim związane Lutym 2009 roku a zaręczyny byly dopiero w Czerwcu 2009 natomist nasz ślub odbędzie się w Sierpniu 2010 roku :)
France - Pią Lip 17, 2009 5:24 pm

u nas trwalo to niecale 11 miesiecy.Teraz zaluje,ze wczesniej nie wzielismy cichego cywilnego, a dopiero pozniej taki z pompą.
Agguniaa - Sob Lip 18, 2009 12:07 pm

Stan narzeczeństwa trwał 1 rok i 6 miesięcy:)
mała9364 - Nie Lip 19, 2009 11:59 am

Witam wszystkich!My zaręczyliśmy się po 1,5 roku znajomości.A o ślubie pomyśleliśmy dopiero w tym roku.Więc czekamy na ten szczęśliwy dzień:)
4.09.2010r.:)

Misiak87 - Nie Lip 19, 2009 12:32 pm

My zaręczyliśmy się po 22 miesiącach bycia razem, w kwietniu 2007. Ślub miał być 9.05.09, ale finansowo się nie udało. Więc ślub będzie 8.05.10- po 3 latach i 1 miesiącu od zaręczyn, po 4 latach i 11 miesiącach bycia ze sobą. ;)
Szczęsliwa M - Czw Paź 22, 2009 10:00 am

My bierzemy ślub po roku i 10miesiącach od naszych zaręczyn. Wczesniejszy termin byłby trudny do zrealizowania ze względu na długie terminy na salach ( nasz termin był ostatnim wolnym w czerwcu na tej sali)
ola88 - Czw Paź 22, 2009 3:12 pm

U nas ślub będzie rok i 9 miesięcy po zaręczynach :)
M4rcysi4 - Nie Lis 01, 2009 11:55 pm

Cóż u nas miną 3 lata i 9 miesięcy od zaręczyn do ślubu . Jesteśmy ze sobą 4 lata i chcieliśmy nasz związek jakoś sformalizować. Ślub taki czas później gdyż nam się nie śpieszy.Mam dopiero 20 lat (on 25) i możemy poczekac ten czas bym skończyła studia chociaż I stopnia i miała już jakiś staż pracy ,by później móc urodzić dziecko i dostawać wypłatę ;)
Tissaia - Wto Lis 03, 2009 10:59 am

EwaM napisał/a:
My spotykaliśmy się bardzo długo więc dla nas zaręczyny nie były takim "zaklepaniem przyszłego męża/żony" tylko decyzją, że to już pora na ślub. Dlatego nie zwlekaliśmy.


Zaręczyny są deklaracją chęci zawarcia związku małżeńskiego, a nie umową z określonym terminem dotrzymania, bo jak już jest pół roku za długo, to już "dziwne". Od zaręczyn do ślubu może minąć tyle czasu, ile sami narzeczeni uważają za stosowne. Z różnych powodów, od materialnych, po rodzinne i bardzo intymne. Można po roku/dwóch od zaręczyn uznać, że jeszcze nie pora, może nagle pojawić się kryzys. My mieliśmy poważny kryzys równo dwa lata od zaręczyn. Nie uważam, żeby przedłużenie zaręczyn z tych czy innych powodów było dziwne, co więcej - powody są kwestią intymną między narzeczonymi i otoczeniu nic do tych powodów. Wnikanie w to i domaganie się wyjaśnień za brak taktu.

Cytat:
Przepraszam teraz niektóre dziewczyny, ale dla mnie dziwna jest sytuacja jak ktoś się zaręcza, a potem nie wiadomo dlaczego zwleka kilka lat ze ślubem.


Może wystarczy zapytać o powody i może wtedy sytuacja przestanie być dziwna? Skoro to aż taki problem? Bo mnie by nie przyszło do głowy ocenianie, ile lat narzeczeństwa to jest długo albo krótko. Jakoś tak nie wypada. A i sprawa bardzo indywidualna.

Cytat:
Bo nie bardzo rozumiem jaki jest sens w zaręczynach skoro młodzi nie chcą się jeszcze pobierać?


No właśnie taki - "zaklepanie męża/żony". To jest zasadniczy sens zaręczyn. Nigdzie nie ma klauzuli, że zaraz po wręczeniu pierścionka należy przystąpić do przygotowań ślubnych, a jak nie, to "się nie chce pobierać".

pestka - Wto Lis 03, 2009 11:34 am

Zgadzam się, że to sprawa indywidualna i nikomu nic do tego, ale dla mnie jasnym jest, że skoro się zaręczyliśmy, to planujemy ślub.
Według mnie oświadczyny to sygnał, że chce się ślubu i do niego właśnie się dąży. Z tego co wiem, zwyczajowo ślub "powinien" ;) odbyć się w ciągu roku od zaręczyn, choć w dzisiejszych czasach, gdy na termin w sali weselnej czeka się nawet dwa lata, często nie jest to możliwe.
Niestety znam przypadki zaręczyn dla pierścionka czy po to, by można było partnera nazywać "narzeczonym".

Weira - Wto Lis 03, 2009 11:39 am

My ślubujemy po 1 roku i 8 m-cach od zaręczyn.
Butterfly84 - Sro Lis 04, 2009 11:23 am

W naszym przypadku będzie to rok i dwa miesiące od zaręczyn.
pestka - Sro Lis 04, 2009 11:57 am

U nas dwa lata :)
anuszkaa - Sro Gru 02, 2009 2:43 pm

u nas półtora roku
martitka - Nie Gru 20, 2009 4:36 pm

My zaręczyliśmy się w czerwcu, ślub pierwszy (cywilny) odbył się we wrześniu tego samego roku - 3 m-ce póżniej; ślub kolejny (kościelny) odbył się we wrześniu roku następnego - rok i 3 m-ce później :razz:
agulka1989 - Nie Gru 27, 2009 8:37 pm

U nas od zaręczyn do ślubu minie półtora roku, ale ślub zaczął być planowany jeszcze przed zaręczynami :)
anuszkaa - Nie Gru 27, 2009 8:42 pm

agulka1989 napisał/a:
U nas od zaręczyn do ślubu minie półtora roku, ale ślub zaczął być planowany jeszcze przed zaręczynami :)

identycznie :)

Elwirka1 - Pon Gru 28, 2009 8:38 am

My mamy ślub dwa lata po zaręczynach, miał byc rok wcześniej, ale jakoś tak się przeciągnęło, głównie przez zakup i remont mieszkania 8)
tulipan87 - Pon Gru 28, 2009 6:28 pm

My zaręczylismy się 17.01.2009, a pobierzemy się 25.09.2010 więc po 1 roku i 9 miesiącach od zaręczyn. Ale przygotowania do wesela zaczęliśmy ok 2 miesięcy przed zaręczynami...
Jouliettka - Wto Gru 29, 2009 10:02 am

My popierzemy się ponad cztery lata od zaręczyn:)
Ten oczekiwany przez nas dzień już jest coraz bliżej.
Też uważam, że to ile czasu trwa narzeczeństwo zależy od samych narzeczonych. Każdy jest w innej sytuacji. My np. pobierzemy się dopiero po 8 latach razem, ale wynika to z tego, że gdy się poznaliśmy byliśmy bardzo młodzi.

kariczeq - Pon Sty 04, 2010 9:32 pm

rok i półtora miesiąca po zaręczynach
Malena - Sob Sty 09, 2010 12:59 am

Zaręczylismy się 31 stycznia 2009, ślub weźmiemy po 2 latach i 7 miesiącach od zaręczyn.

Jesteśmy razem 6,5 roku i chcielismy przejść na kolejny etap, być dla siebie kimś więcej. Wszyscy spodziewali się, że weźmiemy slub w wakacje, ale 2010 roku i już miałam dosyć odpowiadania na pytanie "Boże, a dlaczego nie w 2010?" Kurczę, Własnie w 2008 przeprowadziłam sie z Łodzi do Warszawy nie znając nikogo, z powodu nowej pracy. Łukasz dolączyl po 2 miwsiącach i po prostu razem budujemy tu swoje zycie. Ze względów finansowych nie dalibyśmy rady mieć wesela w tym roku, sami za wszystko płacimy, za calutkie wesele. teraz jesteśmy na etapie dorabiania się, a moja praca nie jest stabilna (media). Wkurzałam sie, bo zwykle tym osobom, co się najbardziej nie mogly nadziwić, że tyle czekamy, rodzice płacą za całe wesele lub np za salę - jakby nam odeszlo 14 tyś, też bysmy wzięli w przyszłym roku. Nie rozumiem tej presji, czy slub ma nas zarżnąć finansowo/ Mieszkamy razem, jesteśmy szczęśliwi, możemy poczekać jakoś się doczekam:) Kazdy ma inną sytuację:)

A skoro Ł chciał już się oświadczyć i ja tego chciałam i oboje wiedzieliśy, że chcemy wziąć ślub, mieliśmy czekać rok, żeby mieć mało czasu do ślubu? bez sensu. A zmiana z dziewczyny na narzeczoną jest jednak znacząca jak dla mnie.

Agata1234 - Sob Sty 09, 2010 8:41 am

U mnie też będzie to ponad 4 lata od zaręczyn. Z różnych względów, zresztą nie planowaliśmy wcześniej. Zaręczyny to był jak u Maleny kolejny krok w naszym związku, odyktowany chyba w dużej mierze wyjazdem mojego myśka z Łodzi

Malena napisał/a:
Nie rozumiem tej presji,


U mnie niestety też tak było od kiedy się dowiedzieli o zaręczynach przy każdej okazji były pytania kiedy ślub. Zwłaszcza rodzina mojego narzeczonego bo u nich raczej szybko sie zakłada rodziny u mnie sprawa wygląda trochę inaczej więc wcześniejszej daty nikt nie zakładał no chyba, ze z przypadku :razz:

Geebril - Wto Sty 12, 2010 5:10 pm

My się zaręczyliśmy w lutym 2008 a ślub w lipcu 2010 - to trochę ponad 2 lata. Ale zaręczyliśmy się dosyć szybko, trochę na wariata, bo czy po pół roku można się aż tak dobrze znać...? Może można... :]

U nas nie było presji, że ślub dopiero w 2010 - raczej zdziwienie, że prawie natychmiast zabraliśmy się za przygotowania. Jak się okazało słusznie, bo udało nam się na tym trochę zaoszczędzić. A tu już zostało z tych ponad dwóch lat tylko 7 miesięcy.

ART DECO JUBILER - Sob Sty 16, 2010 2:52 pm

Zaplanowanie ślubu i przygotowania do niego warto rozpocząc wcześniej, bo to nie tylko oszczędnośc i spokojna głowa, ale też możliwośc swobodnego przeżywania tych miłych chwil. Niektórzy uznają, że przygotowania to najprzyjemniejsza częśc ślubu.
diamond - Wto Kwi 13, 2010 10:41 pm

Mój oświadczył się po 4 latach i 2 miesiącach bycia razem, a ślub... od chwili zaręczyn będzie po 2 latach i 2 miesiącach
martula_87 - Pon Sie 30, 2010 7:12 pm

My pobierzemy sie po 15 miesiącach od zaręczyn. :)
Magdzik - Wto Sie 31, 2010 10:06 am

Agata1234 napisał/a:
od kiedy się dowiedzieli o zaręczynach przy każdej okazji były pytania kiedy ślub

U nas też ciągle każdy pyta,a nas to czasem przytłacza już,bo to nie jest hop siup tak uzbierać tyle kasy :2mur Czasem już przez to wypytywanie mamy z miśkiem doła :evil:

sloneczkoo - Wto Sie 31, 2010 11:08 am

A my 30 miesięcy po zaręczynach ale od razu znaliśmy termin ślubu bo sala zarezerwowana dwa dni chyba po zaręczynach była ;)
owca8712 - Wto Sie 31, 2010 11:49 am

My sakramentalne TAK powiemy 3 lata po zaręczynach.

Razem jesteśmy już ponad 6 lat :)

aguuuunia44 - Wto Sie 31, 2010 2:40 pm

My planujemy 13 miesięcy po oficjalnych zaręczynach :)
Kami88888 - Czw Wrz 02, 2010 8:35 am

My 2,5 roku po zareczynach.
Michasia - Czw Wrz 02, 2010 9:02 am

rok i 2 mc-ce po zaręczynach
tomcia - Sob Wrz 04, 2010 1:54 pm

Na wstępie witam forumowiczów jako, że piszę na tym forum po raz 1-szy:)
U nas będzie to (mam nadzieję) rok i 2 m-ce. "mam nadzieję" bo przez ten czas jeszcze tyle może się zdarzyć...

paulii - Sob Wrz 04, 2010 8:40 pm

U nas ślub będzie 16 miesięcy od zaręczyn
.mari. - Sob Wrz 11, 2010 4:09 pm

Rok i 9 miesięcy - dla mnie za szybko ;P gdyby nie to, że planujemy zakup mieszkania, małżeństwo nie byłoby mi tak szybko potrzebne ;) samo narzeczeństwo mogłoby potrwać trochę
dirt - Sob Wrz 11, 2010 8:58 pm

A My... hmmm, słabą mam pamięć do dat, ale po... 5 latach :)
ART DECO JUBILER - Sro Wrz 15, 2010 7:56 pm

My już wiemy, że będzie to za około trzy lata, ale to wstępna i orientacyjna data, dopiero zaczynamy dopinać szczegółowe ustalenia.
PaulinaS - Czw Lis 18, 2010 2:08 am

Nasz ślub odbędzie się rok i 11 miesięcy po zaręczynach
Justyss - Czw Lis 18, 2010 4:38 pm

u nas 2 lata i 3 miesiące po zaręczynach już nie mogę się doczekać tego dnia :smile:
Marcka - Sob Lis 20, 2010 1:15 pm

u nas rok i 8 miesięcyi też znajomi się dziwią czemu tak szybko heh jak sie kochamy i chcemy ze sobą być to na co czekać? aż wszystkie terminy będą zajęte? ;)
sweet-angel - Sob Lis 20, 2010 4:05 pm

My z moim M jesteśmy ze sobą prawie 7 lat a zaręczeni jesteśmy od 9.08.2010 r
ślub odbędzie się 16.06.2012 r :D już się nie mogę doczekać

Magdzik - Wto Kwi 19, 2011 12:32 pm

My ślub cywilny weźmiemy po 3 latach od zaręczyn, a kościelny zdążymy jeszcze wziąć, wszystko małymi kroczkami ;)
ART DECO JUBILER - Nie Kwi 24, 2011 3:00 pm

Często młode pary chcą brać ślub zaraz po cywilnym,w krótkim odstępie czasu. Szczerze mówiąc to uważam że tak jest właśnie najlepiej. Im mniej czekania,tym mniej stresu.
Magdzik - Pon Kwi 25, 2011 8:17 am

ART DECO JUBILER napisał/a:
Szczerze mówiąc to uważam że tak jest właśnie najlepiej.
Pewnie ale jak ktoś ma kasę na ten kościelny, żeby tak od razu wziąć :roll:
ewa.krzys - Sro Sie 03, 2011 1:31 pm

U nas minie rok i 9 miesięcy :)
Wioneczka - Sro Sie 10, 2011 11:32 am

Masz ślub odbędzie się po roku i 4 miesiącach od zaręczyn. Rozeznanie w salach weselnych i zespołach zaczeliśmy jeszcze przed zaręczynami, na oficjalnych zaręczynach z rodzicami zapadły decyzje gdzie i kiedy odbędzie się uroczystość :)
anooleczka - Sro Sie 10, 2011 6:43 pm

My pobralismy sie 11 miesiecy po zareczynach :)
turecik - Czw Sie 25, 2011 12:23 pm

jesteśmy razem ponad 6 lat, zaręczyliśmy się po 3 latach (06.08.2008), a pobierzemy się 08.10.2011 r.
Dosia_Zosia - Czw Sie 25, 2011 1:17 pm

Zaręczyliśmy się 26 sierpnia 2007 a ślub wzięliśmy 3 maja 2008 czyli po 8 miesiącach(plus kilka dni).
Miguela - Nie Wrz 04, 2011 7:36 pm

zaręczyny wigilia 2006 a ślub sierpień 2008
fuente - Nie Wrz 18, 2011 4:17 pm

Zaręczyny 7.7.11 a ślub odbędzie się 7.7.2012 :) A więc równiutko rok :)
Iva - Wto Lut 21, 2012 6:09 pm

My będziemy brać ślub po ponad trzech latach od zaręczyn.
Zaręczyliśmy się jeszcze na studiach, w planach był ślub, ale jak skończymy studia, znajdziemy pracę, staniemy się samowystarczalni. I kiedy oboje znaleźliśmy dość stabilną pracę, wyznaczyliśmy dokładną datę ślubu :)

Gahanova - Wto Lut 21, 2012 9:36 pm

U nas to bylo 7 miesiecy - zareczyny pod koniec sierpnia i slub 1 kwietnia, a teraz dopiero koscielny w lipcu na ponad rok od cywilnego. :)
MadMar - Sro Lut 22, 2012 12:03 pm

zaręczyliśmy się w naszą trzecią rocznicę, czyli od ślubu do zaręczyn minie okolo 2,5 roku
bambolea - Sro Lut 22, 2012 10:37 pm

My planujemy za dwa lata (oświadczyny były w tym roku) :)
lolka210 - Czw Lut 23, 2012 1:10 pm

my zamierzamy wziąć ślub po ok 1-1,5 roku po zaręczynach :) )
Karolina1984 - Czw Lut 23, 2012 1:17 pm

haa, nasz ślub będzie 2,5 albo 3,5 roku po zaręczynach ( nie pamiętam, kiedy były :? )
AgaNika - Czw Lut 23, 2012 5:08 pm

Ja właśnie obliczyłam - weźmiemy ślub równo 15 m-cy po zaręczynach :)
agnies89 - Nie Lut 26, 2012 1:42 pm

Zaręczyliśmy się 23.12.2011 a ślubować będziemy 15.06.2013 więc niecałe 1,5 roku :)
aurinko - Sro Maj 02, 2012 10:14 am

Mamy w planach ponad 1,5 roku po zaręczynach.
_karolka_ - Sro Maj 02, 2012 5:14 pm

Zaręczyny 10 września 2011 a ślub 24 sierpnia 2013 czyli w sumie 2 lata.
durkakarolina - Pią Maj 04, 2012 1:45 pm

zareczyny odbyły sie 31.08.211 a termin slubu zaklepny na 28.08.2013
agacionek - Nie Maj 06, 2012 9:29 am

My zaręczyliśmy się 14 października 2010 a ślub będzie 18 sierpnia 2012 ;) czyli nie całe 2 lata :p
ZoltyTulipan - Nie Maj 06, 2012 6:51 pm

zareczyny 14 grudnia 2011 a slub 17 sierpnia 2013, wiec troche ponad 1,5 roku :)
Ollcia - Sob Maj 12, 2012 10:34 pm

Upss...
To u nas trochę szybko
Zaręczyliśmy się w październiku 2011 a pobieramy się 23 czerwca 2012... to w sumie 8 m-cy
A w sumie to razem jesteśmy od kwietnia zeszłego roku... szybka i konkretna decyzja

gosia130186 - Pon Maj 14, 2012 7:02 am

Witam,
zaręczyłam się chyba wieki temu... Jesteśmy ze sobą 7 lat. Zaręczyliśmy się w Sylwestra 2008/2009. Ślub bierzemy w tym roku w lipcu, czyli trzy lata i siedem miesięcy po zaręczynach:) Tylko pogratulować parom, które są w stanie tak szybko się zmobilizować do ślubu.

AgaNika - Pon Maj 14, 2012 11:27 am

gosia130186 napisał/a:
są w stanie tak szybko się zmobilizować do ślubu

mobilizacja to jest jedna sprawa a drugą są odległe, wolne terminy na salach czy u zespołów lub fotografów - masakra... No i oczywiście finanse
Ollcia, nie wiem jak to zorganizowałaś, tylko pozazdrościć :)

gosia130186 - Pon Maj 14, 2012 12:02 pm

Zgadzam się w 100%. Ale najważniejszy jest ten pierwszy krok - czyli podjęcie decyzji, że się decydujemy na ślub. Znam kilka par, które żyją w "wiecznym narzeczeństwie", ale są szczęśliwi i jest im z tym dobrze.
Co do finansów - to myślę, że to jest równie ważny aspekt. Niby każdy mówi o sferze duchowej w sprawie ślubu, ale jeśli nie masz kasy to całą tą "duchowość" można schować w kieszeń.
My zarezerwowaliśmy salę na 1,5 roku przed ślubem... Później z niej zrezygnowaliśmy. Pośpiech nie jest dobrym doradcą.

Ollcia - Pon Maj 14, 2012 7:47 pm

Ja podchodzę do tego z dużym dystansem, nie są ważne dla nas najpiękniejsza sala czy super droga suknia.
To zacznę od początku.Zaraz jak zostaliśmy parą (kwiecień 2011) to od razu był temat: ślub, dzieci i rodzina.W październiku były zaręczyny, bez żadnych ceregieli, po pierścionek poszliśmy razem do jubilera, ja wybrałam, on założył mi go na palec i to wszystko, już wcześniej wiedzieliśmy że chcemy się pobrać.Ustaliliśmy wspólnie że najlepsza data to 23 czerwiec 2012.W sumie tydzień później szukaliśmy sali.Pierwsze dwie były okropne a na trzecią trafiłam przypadkowo przejazdem, okazało się że jest wolny termin, więc super.Orkiestrę miałam już wybraną wcześniej, to trzyosobowa ekipa, która świetnie gra (znajomi moich rodziców). W listopadzie załatwiliśmy foto i video (boska moc internetu). W styczniu zamówiłam zaproszenia za 1,25zł/szt.Na Targach Ślubnych w EXPO wyhaczyliśmy extra zabytkowy samochodzik, okazało się że to małżeństwo prowadzi dekoracje ślubne i weselne+zabytkowy samochód (dekoracje.figero.pl serdecznie ich polecam). Czyli od nich mamy samochód+kierowca, dekoracje sali i kościoła, wiązanki i butonierki dla nas i dla świadków, podziękowania dla gości pod kościołem i podziękowania dla rodziców...A jeśli chodzi o pieniążki to po prostu co miesiąc odkładamy każde ze swojej pensji po 1 tys na konto, mamy o tyle dobrą sytuacje że jesteśmy na wikcie u rodziców mojego S.Odmawiamy sobie nie których przyjemności i odkładamy każdy grosz, mamy już zrobioną dokładną kalkulację i powinniśmy się zmieścić w 23 tys

Może trochę za mocno się rozpisałam w tym temacie i to nie na temat... za co przepraszam ale służę radą dla każdej z was i serdecznie pozdrawiam :lol:
:lol:

agacionek - Pon Maj 14, 2012 9:00 pm

Cytat:
Ja podchodzę do tego z dużym dystansem, nie są ważne dla nas najpiękniejsza sala czy super droga suknia.


Nie zawsze to co najdroższe jest najlepsze...
A co masz na myśli mówiąc o dystansie? Bo sądząc po Twoim opiesie masz dokłądnie wszystko zaplanowane, myślę że nie jedna panna młoda nie ma tak określonych piorytetów ;)

Ollcia - Pon Maj 14, 2012 9:33 pm

agacionek, dziękuje ci bardzo za opnie, to bardzo budujące.No właśnie tak teraz siedzę i myślę o tym moim dystansie do tego wszystkiego i chodzi o to że nie jestem wymagającą osobą, potrafię się cieszyć z każdej rzeczy, nie chodzę, nie szukam, nie wybieram i przebieram wszystkiego dookoła i tak już ze mną jest.Może to też kwestia braku czasu na te wszystkie rzeczy, bo np. zmarła niedawno babcia mojego S., dwa razy zwolnili mnie z pracy, trzeba było szukać nowej, wyprowadzka z rodzinnego domu, jeszcze uczę się teraz na prawo jazdy...są rzeczy ważne i ważniejsze, a każdej trzeba się trochę poświęcić i jakoś to pogodzić, zresztą pewnie nie tylko ja tak mam ale wszyscy
wiolancia - Wto Maj 15, 2012 2:40 pm

Nasz ślub obył się 1,5 roku po zaręczynach.
Wszystko organizowaliśmy bardzo krótko.Decyzja o organizacji ślubu zapadła dopiero po ponad roku od zaręczyn,a dokładnie pod koniec stycznia 2011.No i do 11.06.2011 udało się wszystko:zaklepać termin w kościele,znaleźć salę,fotografa,dj-a,ubrania dla nas.Także da się zorganizować ślub nawet w kilka miesięcy. :razz:

cotumka - Wto Maj 15, 2012 6:33 pm

2 lata i 8 miesięcy :)
malinka1987 - Nie Maj 20, 2012 7:28 am

Szczęśliwą narzeczoną jestem od wczoraj, a ślub mamy 10.08.2013, czyli za 15 miesięcy:)
Iris - Czw Maj 24, 2012 11:26 am

Nasz ślub będzie po 2 latach i 5 miesiącach od zaręczyn :)
cewex - Pią Maj 25, 2012 10:12 am

My bierzemy ślub 21.09.2013 czyli około 13 miesięcy po zaręczynach, ja bym chciała szybciej, ale tak juz jakoś wyszło ;P
Dorotka_ - Sob Sie 18, 2012 5:01 pm

Iris, to u mnie bardzo podobnie 2 lata i 3,5 miesiaca :D
kaledonia - Sob Sie 18, 2012 6:59 pm

U nas od zaręczyn do ślubu cywilnego będzie 4 miesiące (planujemy na październik) , a do kościelnego rok.
Patii. - Nie Sie 19, 2012 11:25 am

2 lata i niecałe 2 miesiące będzie od zaręczyn do ślubu :)
Rusałka_Maja - Nie Sie 19, 2012 6:47 pm

gosia130186 napisał/a:
) Tylko pogratulować parom, które są w stanie tak szybko się zmobilizować do ślubu.


Czy ja wiem czy kwestia mobilizacji? Tak jak napisała koleżanka, niestety wszystko obija sie o te głupie terminy. My w marcu myśleliśmy o ślubie w sierpniu.. :roll: Ostatecznie mój przyszły mąż przekonał mnie, że nie ma się co spieszyć bo będę się denerwować zamiast się cieszyć i nie będę zadowolona.. No i cóż.. mamy sierpień i mieliśmy problem z salą już na przyszły rok :roll: :roll: a co dopiero reszta :-? Także ciesze się, że się posłuchałam bo tak to byłoby pewnie nerwowo :roll:

marthussia - Sro Sie 22, 2012 12:25 pm

My zaręczyliśmy się 31.12.2009 r. a ślubować będziemy 14.06.2014 r. więc trochę czasu upłynie :) ale na wszystko musi przyjść odpowiedni czas :)
Vanilia - Sro Sie 22, 2012 12:40 pm

u nas ślub będzie dokładnie 1 rok i 5 miesiący po zaręczynach - jak dla mnie idealnie:D
sss_ - Czw Gru 06, 2012 3:54 pm

hmmm zaręczyny 6.12.2011 - ślub 17.08.2013 czyli niecałe 2 lata :)
Patryśka - Nie Gru 09, 2012 7:27 pm

Zaręczyliśmy się 19.08.2012 a ślub będzie 23.08.2014 więc praktycznie równe dwa lata :)
justine81 - Wto Gru 11, 2012 7:59 pm

A my niecałe dwa lata po zaręczynach wzięliśmy ślub:
zaręczyny: 9.09.2009
ślub: 11.06.2011

E-kwiaty - Sro Gru 12, 2012 9:06 pm

Generalnie rzecz biorąc patrząc na wątki wynika,że większość z nas wzięła ślub około 2 lat po zaręczynach. Wydaje mi się,że to odpowiednia pora,im dłużej tym moim zdaniem gorzej,ale to oczywiście indywidualna kwestia zależna od wielu czynników.


Usunęłam reklamę. Moderatorka Asiek

marlena89 - Sro Gru 12, 2012 9:16 pm

W naszym przypadku różnica wynosiła prawie 2 lata. Ale zabijcie mnie dokładnej daty zaręczyn nie pamiętam :oops:
zaręczyny październik 2010
ślub 18.06.2011

Partyshow_pl - Nie Sty 13, 2013 6:49 pm

W sumie to ciężko powiedzieć kiedy jest dobry czas na zaręczyny. to zależy tylko i wyłącznie od dwójki ludzi. To oni muszą wiedzieć, że są już gotowi na następny krok i muszą czuć że to już czas.
NatalLodz - Pon Sty 14, 2013 8:25 pm

Ja miałam troszkę przekręcone zaręczyny:) po 3,5 roku związku i 5 miesiącach narzeczeństwa- mój ówczesny narzeczony postanowił sprawdzić siłę naszego związku skacząc sobie w bok:) tym sposobem zakończyliśmy znajomość. po 3miesiącach poznałam obecnego męża, po kolejnych 4 miesiącach już razem mieszkaliśmy, a miesiąc później się zaręczyliśmy i zaczęliśmy planować ślub:) ślub miał się odbyć we wrześniu następnego roku, natomiast zbyt szybko zaczęliśmy planować potomka więc musieliśmy poprzestawiać szybko na cito i ślub odbył się w kwietniu po roku znajomości i chyba 8 miesiącach od zaręczyn. Długość związku nie ma znaczenia jeśli wszystko jest oczywiste. Z poprzednim narzeczonym mimo zaręczyn i 3,5 roku związku- ślubu nadal nie planowaliśmy.

[ Dodano: Pon Sty 14, 2013 8:27 pm ]
Nie o sobie miałam pisać eh. Asieńka zaręczyła się w swoje urodziny czyli 26 maja zeszłego roku- taki prezencik urodzinowy od Adasia.

gabi1986 - Wto Sty 15, 2013 11:19 am

Zaręczyny odbyły się 06.12.2012r, wesele zaplanowane jest na 30.08.2014r.
Różnica wynosi nieco ponad 18 miesięcy :wink:

nowa_mloda - Sro Sty 16, 2013 7:02 pm

Zaręczyny 16.06.2012 :) Powiemy sobie TAK 7.09.2013 :]
karotka0111 - Sro Sty 16, 2013 9:51 pm

Moje zaręczyny były 24-12-2011 a ślub (pierwotna wyznaczona data ślubu 20-10-2012 niestety z powodu pewnych wydarzeń losowych byliśmy zmuszeni odwołać ) obecna 27-04-2013
Torradora - Pią Maj 31, 2013 8:10 pm

Zaręczyny mieliśmy 9.11.2011r., a ślub będzie 9.11.2013r. :razz:
alex88 - Pią Maj 31, 2013 8:15 pm

Nasz ślub będzie rok i niecałe 9 miesięcy po zaręczynach :)
Paolina - Pią Maj 31, 2013 8:18 pm

4 lata :]
Catylyn89 - Pią Maj 31, 2013 10:10 pm

1,5 roku :)
Juska - Sob Cze 01, 2013 10:52 am

U nas będzie rok i 4 miesiące :D
DorotaK - Sob Cze 01, 2013 11:13 am

My ślubować będziemy niecałe 4 lata po zaręczynach :-)
kaledonia - Nie Cze 02, 2013 12:25 pm

Paolina napisał/a:
4 lata :]

DorotaK napisał/a:
My ślubować będziemy niecałe 4 lata po zaręczynach :-)

:o A czemu aż tak długi okres pomiędzy? No wiem, że o niektóre sale trudno, ale to okres max 2 lata, 4 nigdy nie słyszałam...

Sisska - Nie Cze 02, 2013 12:30 pm

niektórym nie spieszy się do ślubu po zaręczynach :D

u nas niewiele ponad 1 rok, a wynika to tylko i wylacznie z faktu, ze chcielismy jakis cieply miesiac. Ten rok odpadl, bo chcielismy na spokojnie zaplanowac slub i wesele.
kasa nie jest problemem, sponsoruja nas rodzice.

Torradora - Nie Cze 02, 2013 1:00 pm

Sisska napisał/a:
niektórym nie spieszy się do ślubu po zaręczynach

Niektórzy pewnie nie chcą aby sponsorowali ich rodzice.
My decyzje o ślubie podjęliśmy wtedy gdy już byliśmy pewni, że damy radę sami sfinansować całe przedsięwzięcie. Nam to udało się w 2 lata, a mogło dużo więcej. Jeżeli zakładam rodzinę, to muszę być pewna, że stać mnie na jej utrzymanie. A nie będę liczyć na rodziców, aby później też mnie sponsorowali.

Sajgonka - Nie Cze 02, 2013 1:03 pm

Moja kuzynka zbierała prawie 3 lata pieniądze na ślub (od zaręczyn).
Paolina - Nie Cze 02, 2013 4:21 pm

kaledonia napisał/a:
Paolina napisał/a:
4 lata :]

DorotaK napisał/a:
My ślubować będziemy niecałe 4 lata po zaręczynach :-)

:o A czemu aż tak długi okres pomiędzy? No wiem, że o niektóre sale trudno, ale to okres max 2 lata, 4 nigdy nie słyszałam...


Ponieważ tak jak napisała Torradora -
Torradora napisał/a:

Niektórzy pewnie nie chcą aby sponsorowali ich rodzice.
My decyzje o ślubie podjęliśmy wtedy gdy już byliśmy pewni, że damy radę sami sfinansować całe przedsięwzięcie. .


Musieliśmy też podjąć decyzję w którym kraju zamieszkać (mój narzeczony jest obcokrajowcem) i czekaliśmy aż obydwoje będziemy mieć umowę o pracę (najlepiej w tym samym kraju :mrgreen: ). Kilka innych czynników (rodzinnych) też miało wpływ. 2,5 roku po zaręczynach mogliśmy wreszcie podjąć konkretne kroki i zacząć planować nasze wspólne życie, ślub i wesele.

Sisska - Nie Cze 02, 2013 5:47 pm

moj A jest jedynakiem. cale zycie jego rodzice odkladali jakies tam pieniazki w konkretnym celu - na wesele swojego syna, wiec nie zamierzamy odbierac im przyjemnosci sponsoringu ;)
Za to narzeczony odklada na mieszkanie, wiec nie bedzie potrzeby brac kredytu np. na 20 lat :roll:

no i mialam na mysli przypadek moich znajomych, ktorym nie spieszylo sie do slubu po zareczynach... gdyz narzeczony kolezanki szedl do wojska i zareczyli sie po to, zeby mial pewnosc, ze ona mu przez ten czas nie ucieknie...


za to w pracy mam kolezanke, ktora tez jest zareczona, ale slubu w ogole nie planuja, nawet w przyszlosci.

DorotaK - Pon Cze 03, 2013 6:24 pm

kaledonia napisał/a:
Paolina napisał/a:
4 lata :]

DorotaK napisał/a:
My ślubować będziemy niecałe 4 lata po zaręczynach :-)

:o A czemu aż tak długi okres pomiędzy? No wiem, że o niektóre sale trudno, ale to okres max 2 lata, 4 nigdy nie słyszałam...


To nie ze względu na salę :-) ale na finanse. Stwierdziliśmy, że najpierw musimy być stabilni finansowo, oboje mieć stałą pracę, być na własnym obecnie na współnym utrzymaniu i odłożyć sobie na wesele :-) Nigdy nie chceiliśmy sytuacji typu bierzemy ślub po czym jesteśmy na garnuszku rodziców bo nie mamy pracy. Poza tym nie chcemy obarczać rodziców kosztami wesela :-) , które nie są małe.

kaledonia - Wto Cze 04, 2013 2:16 pm

Fajne podejście, ale to czekanie do ślubu, by mnie wykończyło :lol:
Iru - Czw Sie 07, 2014 11:09 am

U nas minie około półtora roku :)
emiiskaa - Czw Sie 07, 2014 11:37 am

a ja od zaręczyn do ślubu mam... nie wiem ile bo się jeszcze nie zaręczyłam :D ale ślub za 10 miesięcy :p
herbatnik - Wto Sie 12, 2014 8:59 am

ślub odbędzie się 1,5 roku po zaręczynach, już nie mogę się doczekać :) uważam, że to odpowiednia ilość czasu na załatwianie wszystkiego na luzie, jednak nie na tyle, by samemu wszystko opłacić-tutaj na szczęście wspomagają nas rodzice.
lovinlizard - Sro Sie 13, 2014 8:40 pm

dokladnie 10 miesięcy :)
pannastara - Czw Sie 14, 2014 10:31 pm

u nas to będzie rok z małym hakiem (jak dużym, nie wiem, gdyż nie ustaliliśmy jeszcze ostatecznej daty, sprawa w toku).

zawsze zakładałam, że zaręczyny będą równoznaczne z rozpoczęciem przygotowań do ślubu, czyli że +- rok wystarczy. wyjdzie rok z plusem, bo chcemy wziąć ślub jesienią :-)

tygrysek7773 - Nie Sie 17, 2014 12:49 pm

2,5 roku od zaręczyn, a zaręczyny 2,5 roku od poznania :smile:
Julia_ja - Sob Sie 23, 2014 6:14 pm

Równe 2 lata i 2 miesiące :)
kapatka - Pon Sie 25, 2014 11:09 am

U nas to rok i 2 miesiące.
ithanielle - Wto Wrz 02, 2014 12:08 pm

Rok i 5 miesięcy :)
asior71 - Wto Wrz 02, 2014 1:16 pm

Rok od oficjalnego bycia razem(znaliśmy się już kilka lat)zaręczyny a od zaręczyn 6 lat i 4 miesiące
Moniak - Wto Wrz 02, 2014 2:16 pm

u nas zaręczyny 2.11.12 a ślub 19.10.13, więc rok bez kilku dni :) Było to odpowiednio czasowo dla nas - na tyle by od razu zacząć rezerwować wszystko (na szczęście oboje mieliśmy oszczędności) i by zdążyć ze wszystkim (stwierdziliśmy, że skoro już decyzja zapadła, to nie chcemy na jeszcze kolejny rok przekładać, tylko iść za ciosem ;) )
dorotka0603 - Czw Kwi 16, 2015 5:28 pm

U nas ślub po dwóch latach i 1 miesiącu :)
Ze względu na salę.... Ślub zaczęliśmy planować 3 miesiące po zaręczynach

M-Martusia - Pią Kwi 17, 2015 5:59 pm

My weźmiemy ślub po 2 latach i 4 miesiącach od zaręczyn :)
Sycylijka - Sob Kwi 18, 2015 12:54 pm

Nasz ślub odbędzie ssię 2 lata i 2 miesiące po zaręczynach :smile:
Cicia - Nie Kwi 19, 2015 9:16 pm

U nas ślub będzie po roku i 10 miesiącach, a ogólnie brać ślub będziemy po 9 latach, 9 miesiącach i 9 dniach bycia razem :) i prawie godzina będzie zgadzać :P
Sycylijka - Nie Kwi 19, 2015 10:33 pm

Cicia, ale super ! :D
panna.chichotka - Sro Sie 26, 2015 3:19 pm

u nas będzie nieco ponad rok i dziewięć miesięcy :-) ale już się nie mogę doczekać WIELKIEGO DNIA :D :D :D :D
Hachiko - Pon Sty 11, 2016 9:30 am

U nas będzie za 2.6 roku po zaręczynach (w tej chwili 2 lata i 3 miesiące), a zaręczyny były 10 miesięcy odkąd jesteśmy razem, choć znamy się w tej chwili 10 lat :) I nie mogę się wręcz doczekać tego dnia, choć planowanie też jest bardzo fajne. Ciekawe, czy powiem tak samo bliżej ślubu i wesela, kiedy będzie jeszcze więcej na głowie :cry:
oleczqa002 - Sro Sty 20, 2016 12:04 am

My zaręczyliśmy się 16.08.2015 r. (po 1,5 roku związku), a data ślubu została ustalona na 16.06.2018 r.
Aktualnie zostały 2 lata 4 miesiące....
Nie uważam, żeby to było dużo czasu :) Oczywiście - jak ktoś chce to zorganizuje wesele nawet w parę miesięcy, lecz My chcemy delektować się tymi przygotowaniami, które też są niesamowitym przeżyciem i są tylko raz w życiu ! A czas zleci tak szybko, że zanim się obejrzę, już nadejdzie TEN WIELKI DZIEŃ :wed13

annette88888 - Sro Sty 20, 2016 8:32 am

A u nas od zaręczyn do ślubu, minie rok i miesiąc :D
Hachiko - Sro Sty 20, 2016 10:44 am

oleczqa002, widzę, że nie tylko ja mam tak odległą datę ślubu w porównaniu z innymi forumowiczkami. Uważam tak samo jak Ty: na spokojnie zobaczy się sale, pojeździ, popatrzy, zdecyduje się na spokojnie, która jest najlepsza (choć ja już mam wybraną swoją, swoją od baaardzo dawna). I oczywiście samo planowanie jest cudowne. W ogóle uwielbiam planować, czy to nasze wspólne wyjazdy, czy wakacje, czy jakieś wypady na miasto (chodzi mi o jakieś atrakcje, a minuta po minucie, co robimy, np. "kochanie już trzy minuty temu powinieneś skończyć pić swoją kawę, bo mam tutaj zapisane, że za pięć minut powinniśmy być w..." xD Obłęd, a zdarzają się tacy ludzie!). Też mam nadzieję, że te wszystkie nasze plany ślubno-weselne będą nam smakowały i przybliżą nas do siebie. Mam tylko nadzieję, że po ślubie się to wszystko nie rozlezie...
oleczqa002 - Sro Sty 20, 2016 11:11 am

Hachiko, Witam w klubie :mrgreen: Zleci nie wiadomo kiedy :) My pomimo tak długiego czasu do wesela mamy już salę (jeszcze na długi czas przed zaręczynami wiedziałam, że to będzie Biały Pałac) i wodzireja :) Też uwielbiam planować, a póki co cieszymy się okresem Narzeczeństwa 8)
Julia_ja - Sro Sty 20, 2016 11:35 am

Hachiko, nic się nie rozchodzi ;-) jest coraz lepiej :-)
Hachiko - Sro Sty 20, 2016 1:35 pm

Julia_ja, tak naprawdę to nigdy nie marzyłam o ślubie ani o weselu, nie wyobrażałam sobie tego. Nie chciałam wchodzić w związek małżeński i wolałabym żyć na kocią łapę, a to dlatego, że otaczają mnie same "nieszczęśliwe" związki i uznałam, że to właśnie małżeństwo psuje to wszystko: przestaje nam na sobie zależeć, przestajemy zaskakiwać drugą osobę, bo już od nas nie odejdzie (ten papierek miałby tylko w tym umocnić), przestajemy się uwodzić i w końcu pojawia się rutyna, nuda... na każdej płaszczyźnie, nawet tej intymnej.
Teraz wiem, że chcę za niego wyjść, kocham go i chcę z nim być niezależnie od wszystkiego. Może to była kwestia dojrzałości? Przecież z czasem człowiek się zmienia (jego charakter w zależności od tego, co spotka nas w życiu, nie jest ono usłane różami), ale ważne jest, aby mimo tych zmian nie przestawać siebie poznawać, wydaje mi się, że w małżeństwie ważne jest dbanie o siebie i żeby znaleźć w sobie ten "czar", intymność, czas wspólny dla siebie i pielęgnować to, a nie wychodzić z założenia "skoro jesteśmy już małżeństwem, to nie muszę na ciebie patrzeć, mówić, że cię kocham". Choć muszę przyznać, że małżeństwo wciąż napawa mnie strachem i dlatego z moim M. pracujemy nad tym. Znaczy mówię mu, czego się boję i rozmawiamy o tym i stwierdziliśmy ostatnio, że jeśli w małżeństwie nie stracimy umiejętności rozmowy o wszystkim (strachu, obawie, nadziei, radościach itp.), to sobie dobrze poradzimy i będziemy świetnym małżeństwem. Przecież teraz też się kłócimy i sprzeczamy (mimo wszystko nie ma takich samych ludzi i każdy jest inny), ale szybko docieramy do sedna sprawy (jak zaczyna gadać pierdoły i mnie denerwuje, to go całuję, co mu się bardzo podoba xd) i wiemy, że w małżeństwie też będą sprzeczki, ale mam nadzieję, że nie stracimy tej umiejętności, którą teraz nabyliśmy...

Julia_ja - Sro Sty 20, 2016 2:17 pm

Hachiko, tego Wam życzę, że było Wam razem dobrze tak jak nam jest wspaniale :-) małżeństwo niczego nie kończy, po ślubie dopiero się zaczyna ;-) ale my mieliśmy takie podejście od samego początku - wiedzieliśmy, że bedziemy ze sobą najszczęśliwsi czy to w wolnym związku, w narzeczeństwie czy też w małżeństwie.
Kończę już temat, bo odbiegamy i zaraz nas ktoś upomni ;-)

skrzypaczka - Sro Sty 20, 2016 11:49 pm

U nas od zareęczyn do ślubu miną 4 miesiące, tydzień i dwa dni 8)
Hachiko - Czw Sty 21, 2016 8:31 am

Łaa, to bardzo szybko! Udało Wam się zająć jaką fajną dalę? Bo to strasznie szybko, a dziś to się tak długo czeka na sale, kosciół, fotografa, zespół (faceta xd). Fajnie, że tak szybko!
mspp - Czw Sty 21, 2016 11:30 am

Zaręczyny 23.12.2015, ślub 11.06.2016, czyli 5 miesięcy i 18 dni. My to już nie mamy na co czekać, z czym zwlekać, tyle lat razem, to chcemy to szybko załatwić, inaczej bym przez 2 lata nic nie robiła tylko planowała ślub :D
LinaMiódMalina - Pią Sty 22, 2016 2:01 pm

mspp, właśnie chyba tak będę umilać sobie czas [smilie=122_new.gif]
U nas zaręczyny 1.04.2015, a ślub 9.09.2017, więc ponad 2 lata czasu pomiędzy :jezyk2:
Początkowo chcieliśmy zorganizować ślub we wrześniu 2016, a nie 2017, ale finansowo cały czas jeszcze wykańcza nas budowa domku (pewnie do wakacji), więc odłożyliśmy plan o rok, żeby w miarę na spokojnie dopiąć swój budżet.

Smerfetkaa - Pon Lut 22, 2016 5:42 pm

U nas wszystko dzieje się szybciutko, więc niecały rok.. ;]
kfr89 - Wto Sty 31, 2017 3:49 pm

Nieco ponad 10 miesięcy :)
AGIS - Pią Lut 03, 2017 8:29 am

U nas 9 miesięcy i 7 dni :)
kamyki_80 - Sro Maj 31, 2017 12:25 pm

ile czasu mija od zaręczyn do ślubu?
oleczqa002 - Sro Maj 31, 2017 5:40 pm

kamyki_80, To zależy od pary ;) Dla niektórych jest to kwestia paru miesięcy, a dla innych kilku lat :) Nie ma zależności.
Klaudijka - Czw Cze 22, 2017 6:30 pm

My zaręczyliśmy się 24.12.2015r., zaś pobierzemy się 12.05.2018r., więc prawie 2,5 roku odległości, ale może i lepiej :)
Vanilde - Sro Sie 29, 2018 7:26 pm

U nas miną trochę ponad 2 lata od zaręczyn do ślubu. Myślę, że to standardowa długość narzeczeństwa :)

[ Dodano: Sob Wrz 15, 2018 2:16 pm ]
Update: Zmieniliśmy zdanie :smile: Przesunęliśmy ślub o rok wcześniej, czyli od zaręczyn do ślubu minie u nas niewiele ponad 1 rok :)

Atko - Wto Cze 04, 2019 9:09 am

My zaręczyliśmy się 08.04.2016 a ślub wzięliśmy 07.07.2018, więc minęły ponad 2 lata. Dla nas było to idealnie dużo czasu, żeby na spokojnie zdążyć ze wszystkimi przygotowaniami :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group