Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Podróż poślubna - Ile płacicie za podróż poślubną?

Martuś i Jaruś - Sro Sty 07, 2009 10:23 am
Temat postu: Ile płacicie za podróż poślubną?
Witam chciałam założyć temat dotyczący kosztów podróży poślubnej, chodzi mi nie tylko o to ile kosztuje dana wycieczka, ale ile kaski przeznaczacie albo przeznaczyliście dodatkowo na "przyjemności". Sama stoję przed wyborem wycieczki i zastanawiam się ile potrzeba bedzie kaski (poza wyżywieniem) w hotelu z opcją All lub HB na pamiatki czy inne rzeczy. Pozdrawiam
ppola - Sro Sty 07, 2009 11:36 am

Pierwsze pytanie gdzie chcesz jechac :)
Po drugie musisz sie liczyc ze przy wyżywieniu HB, czyli dwóch posiłkach, napoje masz zwykle tylko do śniadania. W związku z tym dochodza koszty wszelkich napoii i przekasek w ciagu dnia. Nie kazdy facet wytrzymuje bez jedzenia od powiedzmy 9 rano do 18 ;) Kobieta szybciej.
Po trzecie nastawiacie sie na lezenie na plazy czy aktywne zwiedzanie.
Po czwarte jesli chcecie zwiedzac, to czy sami (wynajem auta), wycieczki zorganizowane (przez firme z ktora sie wybraliscie lub przez biuro miejscowe)
Po piąte jesli macie zamiar duzo zwiedac a różnica miedzy all a hb jest duza to lepiej wybrac HB - bo mniej posilkow sie traci, ale jesli podczas tygodniowego pobytu pojedziecie na dwie wycieczki to juz warto sie zastanowic nad All
Po szóste - w zaleznosci od kraju roznie wyglada All, czasem sie go nie oplaca brac albo go nie ma ( jak ma to miejsce we Włoszech, gdzie hoteli z All jest malo a ceny maja masakryczne)

To teraz tak na szybko przychodza mi takie pomysly i zaleznosci ;) Poniewaz w zaleznosci jak odpowiesz sobie na powyzsze pytania bedzie inna kwota, w która powinniście sie uzbroic. Poza tym na stronach touroperatorów zwykle podane sa przyblizone ceny na miejscu, np. lokalnego wina, herbaty czy znaczka pocztowego. Wiec mozna "ogólnie" sie zorientowac w kosztach.

izunia_82 - Sro Sty 07, 2009 6:19 pm

No właśnie, wszystko zależy od miejsca gdzie chcecie jechać i w jakim okresie. My za dwutygodniową podróż do Egiptu do Sharm-el-Sheikh do hotelu 5-gwiazdkowego z opcją All zapłaciliśmy dokładnie 4911zł za dwie osoby. Wyjazd był na przełomie września i października zeszłego roku. A i dodam, że oprócz tego wzięliśmy ze sobą 2tyś na własne wydatki i szczerze powiem, że wróciliśmy z powrotem ze sporą sumką, mimo tego, że jeździliśmy na wycieczki i kupowaliśmy różne "pierdoły". :)
Martuś i Jaruś - Sro Sty 07, 2009 6:44 pm

Bardzo dziekujemy, my wlasnie myslimy o egipcie z opcja rejsem po nilu. I tak chcemy sie zorientowac ile trzeba miec takiego kieszonkowego i jakies dodatkowe wydatki. Pozdrawiam:)
owieczka_foto - Sro Sty 07, 2009 7:36 pm

Martuś i Jaruś napisał/a:
egipcie z opcja rejsem po nilu.


w którym biurze?, bo też ostatnio sporo przeglądam ofert w tym temacie.

Martuś i Jaruś - Sro Sty 07, 2009 7:55 pm

Zastanawialismy sie nad Triada albo Alfa Star, ale nie ma wogule za duzo ofert w tym temacie.
ppola - Sro Sty 07, 2009 8:00 pm

Egipt z rejsem po Nilu jest na pewno wspaniała i ciekawa podróżą. W zeszłym roku najatrakcyjniejsza oferte miało Alfa Star (Rejs 5dni + 2 dni zwiedzanie Kairu i oczywiscie Gizy) cenowo tez niezle sie prezentowal jednak hotel, na drugi, wypoczynkowy tydzień mozna bylo wybrac na zasadzie tzw "hotel fortuna", znaczy sie wybieramy standard (liczbe gwiazdek) i rodzaj wyżywienia. Doplaty do konkretnych hoteli w zaleznosci od juz konkretnego wahały sie od 200 do 600zł na osobe. Triada oferuje tez fajny cenowo i z konkretnymi hotelamia ale nie ma tam Kairu i Gizy (a przynajmniej w zeszlym sezonie nie byl, jak jest teraz przyznam sie nie mam pojecia:) )
Ale jeszcze jedna sprawa, w chwili obecnej na terenie Strefy Gazy panuje regularna wojna, a Egipt z tego co czytałam dzis chce byc mediatorem. Juz od jakiegos czasu zdazalo sie ze wycieczki musialy miec uzbrojona dodatkowa ochrone, wiec ja bym sie zastanowila czy faktycznie to jest w chwili obecnej dobry pomysl.
No i ostatnia kwestia temperatura. Moim skromnym zdaniem wybieranie Egiptu w licu czy sierpniu na zwiedzanie jest bardzo odwaznym działaniem. Tam temperatury siegaja ponad 40, no i wtej temeraturze zwiedzac niektore zabytki znajdujace sie na pustyni. No cóz moim zdaniem lepiej poczekac az sie ochłodzi :)

owieczka_foto - Sro Sty 07, 2009 8:01 pm

Martuś i Jaruś napisał/a:
Zastanawialismy sie nad Triada albo Alfa Star, ale nie ma wogule za duzo ofert w tym temacie.


w Triadzie brakuje mi Kairu podczas wycieczki, a to co znalazłam w Alfa Star to wersja ekskluzywna > 6 000 PLN od osoby - dla nas to zdecydowanie za dużo. Teraz dopiero przegladam Misje Kleopatrę... ale też widzę, że Kairu brak :(

[ Dodano: Sro Sty 07, 2009 8:04 pm ]
ppola napisał/a:
Egipt z rejsem po Nilu jest na pewno wspaniała i ciekawa podróżą. W zeszłym roku najatrakcyjniejsza oferte miało Alfa Star (Rejs 5dni + 2 dni zwiedzanie Kairu i oczywiscie Gizy)


gdzie ten Kair ?? czy ja czegoś nie widzę ??

ppola napisał/a:
Ale jeszcze jedna sprawa, w chwili obecnej na terenie Strefy Gazy panuje regularna wojna, a Egipt z tego co czytałam dzis chce byc mediatorem. Juz od jakiegos czasu zdazalo sie ze wycieczki musialy miec uzbrojona dodatkowa ochrone, wiec ja bym sie zastanowila czy faktycznie to jest w chwili obecnej dobry pomysl.


Trochę się nad tym też zaczynam zastanawiać, w planach mieliśmy Izrael lub Jordanię z Syrią... teraz to niewykonalne... sama nie wiem...

ppola - Sro Sty 07, 2009 8:11 pm

Egipt od A do Z
http://www.alfastar.com.p...jazdowe&wid=6&/
Ceny 11 czerwca w zalezności od wyzywienia i standardu od 2485 do 3534
Egipt w przekroju
http://www.alfastar.com.p...jazdowe&wid=7&/
Ceny 11 czerwca w zaleznosci od wyzywienia i standardu od 2763 do 3715
Wcenach gwarancja niezmiennosci ceny i gwarancja od rezygnacji ;)
Normalnie az sprawidzilam bo od pol roku juz nie siedze w tych zabawkach ;)

owieczka_foto - Sro Sty 07, 2009 8:14 pm

ppola napisał/a:
Egipt od A do Z
Egipt w przekroju


dzięki ppola

już wiem dlaczego nie mogłam znaleźć , przejrzałam tylko oferty z nazwą "rejs" i na ten nawet nie rzuuciłam okiem.

Jakie opinie masz o Alfa Star? komppletnie tego biura nie znam.

ppola - Sro Sty 07, 2009 8:22 pm

Ja mam jak najlepsza opinie jesli chodzi wlasnie o rejs, ludzie wracali zadowoleni. Jedyny problem to to ze do Kairu jedzie sie pociagiem, nie wszystkim to odpowiada.
Reszta jak najbardziej ok, skarg nie było ;)
Jedyny numer ktory wyciela Alfa była sprawa, kiedy ludzie jechali juz do konkretnego hotelu i kilka dni przed wylotem Alfa zmienila im docelowe miejsce. Ale zaproponowala kilka opcji z takim samym lub wyzszym standardem, zwrot różncy cen, no chyba ze ktos nie reflektowal i zupelnie zrezygnowal to od razu kase zwracali. Powodem bylo nie wywiazanie sie hotelu z umowy i w efekcie zerwanie umowy przed sezonem.
Generalnie powiem tak jesli rejs to ja stawiam na Alfe, jesli pobyt moga byc inni ;)

Jeszcze jedno co do dodatkowych kosztow, do Egiptu trzeba obowiazkowo wykupic wize w zeszlym roku bylo to 15-20 dloarow, teraz nie mam pojecia ale do znalezienia na stronie :)

owieczka_foto - Sro Sty 07, 2009 8:32 pm

ppola napisał/a:
Jeszcze jedno co do dodatkowych kosztow, do Egiptu trzeba obowiazkowo wykupic wize w zeszlym roku bylo to 15-20 dloarow, teraz nie mam pojecia ale do znalezienia na stronie :)


Dziękuję za odpowiedź. Podobno 15 USD.

ppola - Sro Sty 07, 2009 8:37 pm

Polecam sie ;) Fakt ze juz nie orientuje sie na bierzaco ale jeszcze cos tam w glowie zostalo ;) Jakby co w innych kierunkach tez moge sprobowac naprowadzic ;)
?eby nie bylo ze sie bezpodstawnie wymadrzam - pracowalam w Biurze Podróży ;)

Martuś i Jaruś - Pon Sty 26, 2009 11:12 am

My jesnak prawie zdecydowaliśmy się na Trucję ze względu na niepewną sytuację koło Egiptu, nie chcemy się decydować na podóż w "ciemno" w tak odległym terminie jakim jest Lipiec. Jak myślicie, jak chodzi o kieszonkowe to ile potrzeba by było kaski na 2 tygodnie na wycieczce 7+7 z wersją All w hotelu (7dni), troche te koszty mnie przerażają;(. pozdrawiam
sistermonn - Pon Sty 26, 2009 11:38 am

My byliśmy na 7 +7 w Turcji w październiku i mieliśmy chyba 300€ i dolary ( ale nie pamiętam ile).
Głównie wydawaliśmy pieniądze na objazdówce - lunch (mieliśmy śniadania i obiadokolacje), pamiątki.
Na "pobycie", wydaliśmy bardzo mało pieniędzy. Wszystkiego mieliśmy pod dostatkiem:)

Martuś i Jaruś - Pon Sty 26, 2009 1:54 pm

Sistermonn, mówiąc o 300euro, masz na mysli 90pare na głowe na wejsia w części objazdoewj, czyli zostaj około 100 euro, czy 300 euro tylko na własne wydatki. W tym roku trzeba liczyc koło 95 euro na głowe za wejścia do muzełów, za przewdnika itp.
sistermonn - Pon Sty 26, 2009 2:00 pm

my płaciliśmy w dolarach. To było chyba 150 $ od głowy na wejściówki i bakszysz dla tureckiej przewodniczki i kierowcy. 300€ mieliśmy na własne wydatki.
MałaMi1 - Pon Sty 26, 2009 11:09 pm

my bylismy tydzien w Turcji w hotelu z all z super zarciem :) przez ten tydzien wydalismy okolo 800zl na osobe (część w dolarach, czesc w euro, sporo tez na miejscu zamienialismy na walute turecka) w tej kwocie jednak zawieraly sie pamiatki, dwie wycieczki i jakies wieczorne wyskoki na piwko czy do jakiegos klubu-kwota o ktorej pisze jest sprzed 1,5 rok,ale moze komus sie przyda ;) a z innej beczki-szczerze polecam hotel Club Big Blue w Alanyi :)

my co prawda na podroz poslubna jeszcze nic nie wydalismy,bo takowa sie nie odbyla, ale mam nadzieje,ze sie odbedzie i ze zajrze w pozniejszym terminie do tego wątku ;) tymczasem wszystkim Wam zycze udanych podrozy poslubnych
!!

Martuś i Jaruś - Wto Sty 27, 2009 11:04 am

Olciap6 dziekujemy za twoje informacje -napewno się przydadzą:)
Niebieskooka - Pią Sty 30, 2009 7:39 pm

nasza podróż to ok. 12.500,00 zł dwa tygodnie na Fuerteventurze( Kanary) w szczycie sezonu (początek sierpnia) , wersja All.., hotel ****, nie wiem jeszcze ile wydamy na miejscu ale weźmiemy tak ok. 3 tys zł. mamy gwarancję niezmienności ceny więc już na pewno nic dopłacać nie będziemy, ponadto wykupiliśmy jeszcze ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży (chodzi o to,że w razie jakiejś choroby, złamania, pobytu w szpitalu czy czegoś co uniemożliwi lot nie stracimy całej zapłaconej kwoty , tylko 20% )
Magda M. - Sro Lis 04, 2009 5:18 pm
Temat postu: Majorka i Belgia - ile może kosztować
My jeździmy sami tj. sami organizujemy przeloty, noclegi, wyżywienie. Po ślubie też zorganizowaliśmy sobie taki odpoczynek (październik 2009). Nie jest to napewno 5* All Tak więc nie każdy się do tego nadaje i nie każdy chce mieć takie warunki zwłaszcza na podróż poślubną. Przedstawiam ogólne koszty:

Majorka 7 dób ze śniadaniem (pokój 2 os. z łazienką) 87.5 EUR
Bruksela 2 doby ze śniadaniem (hostel pokój 8 os.) 36 EUR
Przeloty 16 EUR
transport po Polsce 14 EUR

Koszt podstawowy na osobę: 153.5 EUR x 4.25 PLN (październik 2009) daje ok. 650 PLN

ponadto koszty:
posiłków (obiadów, kolacji, napojów)
wynajmu samochodu żeby sobie pozwiedzać, czy dodatkowego transportu pociągami i autobusami żeby jeszcze coś innego oblookać - ale to każdy płaci kto chce coś zobaczyć a nie tylko leżeć plackiem na plaży - np w postaci wycieczki fakultatywnej U nas przykładowo samochód na cały dzień kosztował 30 EUR + paliwo 20 EUR co daje 25 EUR na osobę za wycieczkę (i oczywiście jeszcze wejściówki trzeba sobie doliczyć)

Tak więc może być tanio, pięknie, nawet egzotycznie tylko bez wielkich luksusów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group