Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Ślub konkordatowy - Kościół św. Teresy - kościół akademicki

kryszka - Sob Paź 25, 2003 12:44 pm
Temat postu: Kościół św. Teresy - kościół akademicki
No właśnie - który kościół / parafia w Łodzi jest akademicka?
kryszka - Pon Paź 27, 2003 5:21 pm

Już wiem, kościół św. Teresy na rondzie Waryńskiego. :oops:
Asia - Nie Lis 02, 2003 9:59 am

Kryszka, duszpastrstwo akademickie jest:

1. przy łódzkiej katedrze (nazywa się "pod piątką"). Podaję Ci adres strony:
http://www.archidiecezja.lodz.pl/da5/

2. przy parafii św. Teresy:
http://www.wezel.lodz.pl/

kryszka - Pon Lis 03, 2003 12:47 am

Dzięki Asiu :lol:
kaska - Pią Mar 31, 2006 3:06 pm

witam jestem tu poraz pierwszy. we wrzesniu wychodze za mąż i mam pytanie o kościół św. Teresy. czy możecie coś napisać??
Alma_ - Pią Mar 31, 2006 3:22 pm

Kaska, witamy i zapraszamy przywitania się z forumowiczami w dziale Powitania :graba:
katia - Pią Mar 31, 2006 7:51 pm

A co byś chciała konkretnie wiedzieć?
anna_b - Pią Mar 31, 2006 8:23 pm

katia napisał/a:
A co byś chciała konkretnie wiedzieć?

Kasiu - tak jak pyta Katia - wszystko zależy od tego co byś chciała wiedzieć o tym kościele? Czy chodzi Ci o adres :mrgreen: Oto on: ul. Kopcińskiego 1/3 Tel. kancelarii: 678-35-22, fax. 678-29-47
Czy może o wygląd? Mi osobiście kościół się baaardzo podoba - jest bardzo ładny, duży, zadbany, proboszcz na bieżąco współpracuje z artystami-plastykami i to widać :lol:
Czy może o księży? W przeważającej części są bardzo przystępni - w chwili obecnej (o ile już go nie przenieśli) bardzo polecam księdza Dionizego - prowadzi on przede wszystkim msze dla dzieci, ale jest po prostu super :ok:

kaska - Wto Kwi 18, 2006 1:49 pm

chciałam się dowiedzieć coś o kosztach jakie należy naszykować przed pójściem do kościała. no i o naukach przedmałżeńskich w kościele św. Teresy!
katia - Wto Kwi 18, 2006 6:24 pm

Nauki rozpoczynają się 24 kwietnia o godz.19
anna_b - Pią Maj 26, 2006 11:47 am

Kaska - jeżeli nadal interesują Cię nauki, to psiapsiółka moja tam uczęszczała i sobie baaardzo chwaliła!!! Jej mąż (bo już kilka latek są po ślubie), po tych naukach zaczął uczęszczać do kościoła. A wcześniej to odwiedzał kościół chyba tylko od święta...
angi23 - Wto Wrz 19, 2006 5:23 pm

Słubowałam w tym kościele 16 wrzesnia :) i tam również uczęszczałam na nauki, które były naprawdę ciekawie prowadzone przez księdza Dionizego. Co do ślubu to kościół był naprawdę ślicznie przystrojony za jakąś w zasadzie symboliczną kwotę, organista zagra co ślubu co tylko sobie życzą Młodzi. Należy tylko zadba aby podczas ślubu były zamknięte drzwi wyjściowe, bo podobno w chwilach ciszy podczas ślubu słychac było samochody - tak twierdzą rodzice :) . Slubując bylismy tak przejęci, ze oczywiscie tego nie słyszeliśmy :)
agnienia - Sro Sty 10, 2007 8:47 pm
Temat postu: Kościół ?w. Teresy
Mam pytanie..czy Ktoś z WAs brał tam ślub? Jestem ciekawa, jak wygląda taka uroczystosc..bo my wahamy sie pomiedzy tym, a parafią św. Anny (bo to moja parafia) ale Moj Narzeczony chce miec ślub w duzym Kościele...hmmmmmmmmm? i nie wiem co mam mysleć :|
Pozdrawiam

Ela_i_Adam - Pią Lut 09, 2007 1:36 pm

czesć ja co prawda nie maiłam jeszcze ślubu ale to moja parafia i zamówiliśmy tam ślub. generalnie jest ok i z tego co widze raczej nie drogo. za ślub "co łaska" czyli ok 200-400zł zapowiedzi ok 30-100zł dekoracja 100zł reszta nie wiem, bo jeszcze nie płaciliśmy. organy mają piękny dzwięk, proboszcz jest ok a najlepiej rozmawiać z ks.Kazimierzem w kancelarii w czwartki od 16 do 18. Mnie się podoba i według mnie ładnie :)
agnienia - Pią Lut 09, 2007 1:45 pm

Hej hej...
My tez zdecydowaliśmy sie na ten Kościółek:) bierzemy slub 26 kwietnia 2008 roku. Mam tylko pytanie jeszcze..moze znasz tam jakegoś sensownego Ksiedza, skoro to Twoja parafia:) Bo zalezy mi na mądrym kazaniu...a nie wiem kogo mogłabym poprosic? jak myslisz..

Pozdrawiam.

Ela_i_Adam - Pią Lut 09, 2007 2:11 pm

jak chcecie fajnego księdza i dobre kazanie to zapiszcie się do nas na kurs przedmałżeński prowadzi go ks. Dionizy Mróz jest bardzo sympatyczny i mówi "po naszemu" a nie dzienym językiem. jest duszpasterzem akademickim więc pracuje z młodzieżą i zwykle prowadzi msze w niedziele o 19. jak jesteście studentami to może nawet go znacie. A mówie o kursie dlatego że swoim kursantom chętniej udziele ślubu :) Acha unikajcie proboszcz jeśli chodzi o ślub bo potrafi pierdyknąć takie kazanie że nie wiadomo co do czego. :)
agnienia - Pią Lut 09, 2007 2:14 pm

Dzieki!!! Słyszałam o ks. Dionizym wiele pozytywnych rzeczy, byłam z nim nawet na jakims obozie:) i wiem, ze on tez prowadzi zespół Saruel...chyba tak zrobimy, ze tam zapiszemy na kurs przedmałżenski:) i moze nam sie uda!!!
Ela_i_Adam - Pią Lut 09, 2007 2:28 pm

wtedy na pewno wam się uda :) nam się udało :)
mamy slub 21.07.2007

kryszka - Pią Lut 09, 2007 3:46 pm

Istniał już wątek o tym kościele, więc połaczyłam je w całość - wyżej znajdziecie inne posty.
Ela_i_Adam - Pią Lut 09, 2007 4:45 pm

dzięki Kryszka :) nie bedziemy musiały szukać ;)
mika1 - Pią Mar 02, 2007 11:14 am

Hej dziewczyny.
Mam slub 9 czerwca 2007 wlasnie w kosciele Sw. Teresy. Interesuje mnie to jak jest kosciol przystrajany na ta uroczystosc. Rozmawialismy z ks. Kazimierzem o dekoracji kosciola i za 100 zl oni dekoruja. No tylko w tym problem jak oni to zrobia? Czy ktoras z Was korzystala juz z uslug tej parafii co do dekoracji? Obecnie mieszkamy za granica i nie mamy mozliwosci pojscia na inny slub i obejrzenia sobie wszystkiego. A przed slubem bedziemy tylko tydzien. Pozdrawiam!

Ela_i_Adam - Sob Mar 03, 2007 3:18 pm

Dekoracja z koscioła to: wstążki na ławkach stojaki ze sztucznymi kwiatami przy nich i klęcznik nakryty biała płachta, dywan i żywe kwiaty przy ołtarzu. mie osobiscie się nie podoba do dekoracje sa "przykurzone". jak byliscie u ks. Kazimierza to w salce przed kancelaria wisza zdięcia z ta dekoracją. ja mam tam ślub 21.07.07 i wzięłam własna dekoracje :)
fewka - Nie Kwi 20, 2008 2:40 pm

Odświeże ten temat...Kto ślubuje w tym kościele?? Podawać daty i księży którzy udzielą Wam slubu...

Ks. Kazimierz zmarł niedawno :( , on miał prowadzić u nas ceremnonię. Teraz zastanawiamy sie nad księdzem, nie chcemy kogoś z przypadku czy przydziału...
Jak wiecie coś na ten temat piszcie...

Amira - Sro Maj 20, 2009 2:13 pm

Odświeże ten temat...Kto ślubuje w tym kościele?? Podawać daty

my bedziemy brali slub w pazdzierniku 2010 :D

asiulek82 - Czw Maj 21, 2009 4:49 pm

Ja już całkiem niedługo, bo 18.07.2009r. o 18.00
Jerzyk - Sob Mar 14, 2015 8:23 pm

Byłem ostatnio na rekolekcjach akademickich... i mam dobrą wiadomość dotyczącą ks. Dionizego. Kiedyś był duszpasterzem Węzła. Ma fajne podejście do Narzeczonych (rzeczowe, konkretne, sympatyczne, życzliwe) i wrócił gdzieś w okolice Łodzi, bo przyjeżdża na dzień spowiedzi. Co prawda ks. Marian Chalecki - też fajnie prowadzi śluby i ma dobre słowo, ale kto pamięta ks. Dionizego, wie o czym mówię. Jakby co, to mam na niego namiar, bo byłem u niego i niewiele się zmienił, prócz szpakowatych włosów i paru kg więcej. Ale to nie robi różnicy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group