Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Kwiaty i dekoracje - Giełda kwiatowa

Akla - Sob Mar 27, 2004 3:13 pm
Temat postu: Giełda kwiatowa
Czy któraś z Was była na giełdzie?
Chciałabym zobaczyć co mają w sprzedaży, ale nie wiem nawet, gdzie jest giełda w Łodzi :roll:
Możecie dać mi namiary na giełdę? Czy jest czynna w sobotę (w tygodniu nie dam rady) i w jakich godzinach?
Dziękuję z góry i pozdrawiam,
Ania

pipi - Pon Mar 29, 2004 12:04 pm

Z tego co wiem w Łodzi są dwie giełdy kwiatowe
jedna jest na św. Teresy na terenie ośrodka sportowego Start
druga wiem tylko tyle że jest w okolicach szpitala Centrum Zdrowia Matki Polki

Z reguły można kupić to co jest w kwiaciarniach - tylko w większej ilości

Akla - Pon Mar 29, 2004 12:20 pm

A nie znacie dokładnego adresu i godzin "urzędowania"? Przede wszystkim chodzi mi o soboty.
Wiem, że nasza Włocławska "giełda" :wink: zaopatruje się w Łodzi i dlatego chciałabym przy okazji wizyty w Ptaku zerknąć na giełdę.J eśli u nas jest duuuużo taniej niż w kwiaciarniach, to jak u Was musi być tanio... :shock:

lesia - Pon Mar 29, 2004 12:25 pm

Gielda na starcie jest czynna w tygodniu 8-11 i 14-17 a w sobote tylko 8-11
Akla - Pon Mar 29, 2004 2:58 pm

To i tak dobrze, nasza jest czynna od 6:00 do 9:00 :lol: a i tak o 8:00 się zbierają :roll:
Asia - Pon Mar 29, 2004 3:31 pm

Akla napisał/a:
A nie znacie dokładnego adresu i godzin "urzędowania"? Przede wszystkim chodzi mi o soboty.
Wiem, że nasza Włocławska "giełda" :wink: zaopatruje się w Łodzi i dlatego chciałabym przy okazji wizyty w Ptaku zerknąć na giełdę.J eśli u nas jest duuuużo taniej niż w kwiaciarniach, to jak u Was musi być tanio... :shock:


Jeśli chcesz wstapic na łódzką giełdę przy okazji wizyty w Ptaku, to najlepiej na tę koło Matki Polki, bo jest przed Ptakiem. Czynna jest od 4 rano do 8 rano, ale najlepiej być tam nie później niż o 7, bo niektórzy kończą handel. Rzeczywiście jest duuuuuuuzo taniej niż w kwiaciarniach. Przykładowo za kompozycję na 18 urodziny zapłaciałm tam 25 zł, a identyczna w kwaiciarni kosztowała 58 zł.

Akla - Pon Mar 29, 2004 3:39 pm

A czy z trasy są jakieś kierunkowskazy na giełdę? Jak będę jechała jedynką, To po lewej, czy po prawej stronie, za czy przed Centrum Zdrowia? :roll: HELP :|
Asia - Pon Mar 29, 2004 4:05 pm

Akla napisał/a:
A czy z trasy są jakieś kierunkowskazy na giełdę? Jak będę jechała jedynką, To po lewej, czy po prawej stronie, za czy przed Centrum Zdrowia? :roll: HELP :|


Jadąc od Łodzi w stronę Ptaka trzeba skręcić w prawo tuż przed samym Centrum Zdrowia. To jest skrzyżowanie, przy którym po przeciwnej stronie jest Carrefour. Jak już skręcisz to musisz kogoś spytać jak jechać dalej, bo dokładnie nie pamiętam. To już nie jest daleko. Okoliczni mieszkańcy wiedzą i dokładnie Ci wytłumaczą jak dalej jechać. Z tego co pamiętam nie ma tablic informujacych jak dojechać do giełdy.

Akla - Pon Mar 29, 2004 4:30 pm

Mam nadzieję, że spotkam kogoś koło 6:00 rano :lol:
Bardzo dziękuję, mam nadzieję, że jakoś trafimy :D
Pozdrawiam

Asia - Pon Mar 29, 2004 8:09 pm

Akla, kiedy się wybierasz na giełdę? Pytam, bo może do tego czasu dowiem się dokładniej jak tam dojechać.
kryszka - Pon Mar 29, 2004 8:16 pm

To ja postaram się dokładniej rozwinąć wypowiedź Asi. :)

Jadąc Rzgowską skręcasz w prawo w Paradną, jedziesz sobie dalej prosto, Paradna zamienia się w Demokratyczną, potem skręcasz w lewo w Ustronną i zaraz po prawo będzie nowy budynek giełdy kwiatowej.

Info: http://www.goz.pl/kwiatowa.html



P.S. Ulica Trybunalska jest przedłeniem Ustronnej.

Asia - Pon Mar 29, 2004 8:37 pm

BRAWA DLA KRYSZKI

:brawa: :brawa: :brawa: :brawa: :brawa: :brawa: :brawa:
:brawa: :brawa: :brawa: :brawa: :brawa: :brawa: :brawa:
:brawa: :brawa: :brawa: :brawa: :brawa: :brawa: :brawa:
:brawa: :brawa: :brawa: :brawa: :brawa: :brawa: :brawa:
:brawa: :brawa: :brawa: :brawa: :brawa: :brawa: :brawa:

kryszka - Pon Mar 29, 2004 8:56 pm

Asia, nie przesadzaj. :oops: Zasłużę na pochwałę jak już Akla tam trafi. :D
Akla - Pon Mar 29, 2004 10:24 pm

:zdziwko:
Teraz to bym musiała być ślepa i głupia żeby nie trafić !! !
:brawa: JESTE? WIELKA !! !!!!!!!!!!:brawa:
:iconpray: :iconpray: :iconpray: :iconpray: :iconpray: :iconpray: :iconpray:
:doublekiss: :doublekiss: :doublekiss: :doublekiss:
Trafię na pewno !! !!
Jeszcze raz Wielkie Dzięki...
Wdzięczna Ania

PS. A czy trafiłam dam znać może już w przyszłą sobotę :wink:

Akla - Nie Kwi 25, 2004 10:30 am

Trafiłam !! ! :christmas:
Byłam wczoraj i nawet bez mapki wiedziałam, jak jechać !! !
Jeszcze raz baaaardzo dziękuję :iconpray:

Asia - Nie Kwi 25, 2004 1:45 pm

Akla, opowiedz co ciekawego było na giełdzie. Czy oglądałaś tam jakieś akcesoria slubno - weselne?
Akla - Nie Kwi 25, 2004 8:10 pm

Niestety dojechaliśmy tuż przed 8:00, więc niewiele było stoisk... To co zdążyłam wylookać to gąbki oasis (nie wiem jak to się pisze) w kształcie serca, na tyle duże, że można za młodymi powiesić :D Ale kosztowały 50 albo 120 PLN (już nie pamiętam) a to jest troszku za wiele jak dla mnie...
Było sporo mniejszych serc, w cenie 3,50 za sztukę i myślę, że do dekjoracji użyję takich właśnie gąbek z żywymi kwiatkami zamiast balonów :lol:
Kupiłam też trochę silikonowych różyczek do ozdobienia obrączek na serwetki, no i sztywną wstążkę o szerokości ok. 10cm z marszczonego papieru, z której będą te obrączki :lol:
Udało mi się wycyganić od jednego ze sprzedawców flakoniki plastikowe do kwiatków (takie jak od storczyków) żeby kwiatki w dekoracjach się lepiej trzymały :)

Niektóre z kwiatów widziałam chyba po raz pierwszy w życiu :oops:
Cuda... Chciałabym móc częściej być na Waszej giełdzie :roll:
Było kilka stoisk z typową ślubną dekoracją, można było kupić gotowe obrączki na serwetki, sztuczne dekoracje na samochód, widziałam też kieliszki dla młodych i dekorację na tort (ale strasznie denne)
Ogólnie było super, następnym razem pojadę wcześniej, żeby na spokojnie wszystko obejść :lol:

Wkurzam się tylko, bo później pojechaliśmy do Ptaka i do centrum. Byliśmy na Kilińskiego, Jaracza i jeszcze w kilku miejscach, ale do skepu na Piłsudzkiego (nie pamiętam nazwy, ale było tam baaardzo dużo butów i innych dodatków, a prawie wcale nie było sukni - przynajmniej przez szybę nie było widać :roll: )) trafiliśmy o 13:15, a tam karteczka, że 24.04 sklep czynny do 13:00... :evil: A ja właśnie butów szukałam...
Jeszcze raz baaardzo dziękuję za pomoc !! !

kryszka - Pon Kwi 26, 2004 3:45 pm

W sumie to ja nigdy nie byłam na giełdzie kwiatowej. Ale mnie zaciekawiło i chyba się wybiorę. :) Jak uda mi się kiedyś wcześnie wstać. ;)

Akla napisał/a:
Wkurzam się tylko, bo później pojechaliśmy do Ptaka i do centrum. Byliśmy na Kilińskiego, Jaracza i jeszcze w kilku miejscach, ale do skepu na Piłsudzkiego (nie pamiętam nazwy, ale było tam baaardzo dużo butów i innych dodatków, a prawie wcale nie było sukni - przynajmniej przez szybę nie było widać :roll: )) trafiliśmy o 13:15, a tam karteczka, że 24.04 sklep czynny do 13:00... :evil: A ja właśnie butów szukałam...
Jeszcze raz baaardzo dziękuję za pomoc !! !


Akla, tam na Piłsudskiego są prawie obok siebie (chyba z pięć sklepów dalej) dwa sklepy ślubne: jeden tylko z sukniami, a drugi właśnie z butami, bielizną itp. dodatkami.

Asiek - Pon Kwi 26, 2004 4:34 pm

kryszka napisał/a:
Akla napisał/a:
Wkurzam się tylko, bo później pojechaliśmy do Ptaka i do centrum. Byliśmy na Kilińskiego, Jaracza i jeszcze w kilku miejscach, ale do skepu na Piłsudzkiego (nie pamiętam nazwy, ale było tam baaardzo dużo butów i innych dodatków, a prawie wcale nie było sukni - przynajmniej przez szybę nie było widać :roll: )) trafiliśmy o 13:15, a tam karteczka, że 24.04 sklep czynny do 13:00... :evil: A ja właśnie butów szukałam...
Jeszcze raz baaardzo dziękuję za pomoc !! !

Akla, tam na Piłsudskiego są prawie obok siebie (chyba z pięć sklepów dalej) dwa sklepy ślubne: jeden tylko z sukniami, a drugi właśnie z butami, bielizną itp. dodatkami.


To są sklepy-salony "Sława" (ten z dodatkami i butami "podlega" temu z sukniami).

Akla - Wto Kwi 27, 2004 8:08 am

No właśnie... i ten z sukniami był czynny, a ten z butami nieeee .......... :evil: :evil: :(
strawberrytea - Sob Sie 13, 2005 6:40 pm

    Czy ta giełda przy CZMP jest otwarta od pon do pt? czy tez w weekend??
    A co do giełdy na Starcie... aktualne są te godziny 8-11 i 14-17? Bo gdzieś wyczytałam że do 16 tylko...
Chcę kupić na giełdzie trochę suszków, takich płaskich, np listków, do zrobienia zaproszeń. Nie wiecie czy tam cos takiego dostanę?
Będę wdzięczna za informację
Pozdrawiam serdecznie

kryszka - Pon Sie 15, 2005 10:33 pm

Strawberrytea - zajrzyj na stronę giełdy (tej przy CZMP), tam uzyskasz wszystkie informacje: http://www.goz.pl/kwiatowa.html. Ale z tego co pamiętam, to któraś dziewczyna z forum pisała, że nie mają już na nią wstępu "zwykli" ludzie.

Chciałam tam wejść niedawno na giełdę zoologiczną i niestety obowiązują przepustki i są one dostępne tylko dla osób prowadzących działalność w branży zoologiczno-wędkarskiej, więc pewnie wstęp na giełdę kwiatową jest na podobnych zasadach. :roll:

strawberrytea - Wto Sie 16, 2005 10:28 am

dzięki :) a wiesz mże co z tą na Starcie? wiem że tam na pewno można normalnie wejść Tylko nie wiem czy dostaniemy takie suszki no i kiedy tam najlepiej pojechać???
dr Dolittle - Wto Sie 16, 2005 4:34 pm

Ad Kryszka
Z tego co wiem na zoologiczną moga już wchodzić też cywile. Wstęp kosztuje 10 zł, ale i tak się opłaca.

kryszka - Wto Sie 16, 2005 9:29 pm

No to ja nie wiem, bo dzwoniłam do nich w zeszłym tygodniu i pani kategorycznie powiedziała, że "cywile" nie mają wstępu. A bardzo chciałam wejść, bo podobno sprzedają tam karmę Acana (ale wstęp 10 zł robi się już wtedy nieopłacalny :roll: ). (A może ty dr Dolittle mógłbyś mi sprowadzić tą karmę na potrzeby swojej lecznicy? Jakoś byśmy się dogadali, bo w Łodzi nie mogę jej kupić. :evil: )


A o "Starcie" nie mam wiadomości, ale chyba jest czynne krócej niż do 17.

Pusiak - Sro Sie 24, 2005 2:13 pm

My sie będziemy musieli na giełdę kwiatową przejechać przed ślubem kupić kwiaty do wazonów na sali :) Potrzebne nam są róże herbaciane, bo takie bedę miała w bukiecie :)
madzia8181 - Wto Mar 13, 2007 2:14 pm

Sama chetnie sie tam wybiore :) ile moze kosztować tam kosz 55 róż?
nieszka - Sro Mar 14, 2007 11:49 am

Cena roz zalezy od gatunku, wielkosci, na pewno mozesz liczyc na to ze zdecydowanie mniej zaplacisz niz w kwiaciarni.
Madzia a Ty chcesz jechac na Start czy kolo CZMP?

madzia8181 - Sro Mar 14, 2007 11:52 am

W łodzi kolo CZMP :)
nieszka - Czw Mar 15, 2007 2:46 pm

Madzia to upewnij sie czy bedziesz mogla wejsc na teren gieldy , bo moga wymagac zezwolenia na prowadzenie dzialalnosci gospodarczej lub przepustki.
Mozesz podjechac kolo 8 rano i podpytac.

EJ-ET - Pon Kwi 30, 2007 12:15 pm

Naprawdę tam przy CZMP płaci się za wstęp?
Byłam tam kiedyś i nic takiego nie pamiętam!
Może wyglądam na prowadzącą działalność gospodarczą;)

julia - Wto Maj 01, 2007 3:12 pm

Byłam tam w przeciagu ostatniego miesiąca i za wstęp nie płaciłam. raz byłam o 5 rano, a drugim razem o 7.
Nikt nikogo nie sprawdza i żadne zezwolenia nie są potrzebne, przed budką straznika trzeba skręcic w prawo na parking i z tego parkingu barmą ktora znajduje sie po środku ogrodzenia wchodzi sie na teren giełdy. Strażnik, owszem sprawdza tych, ktorzy wjeżdżają prosto, ale to są chyba osoby, które tam handlują.

kryszka - Wto Maj 01, 2007 9:43 pm

Na stronie nic nie pisze na temat. Jedyna informacja o płatnym wstępie to ta o giełdzie zoologicznej.
EJ-ET - Sro Maj 02, 2007 2:14 pm

oops! Przepraszam :*

To wszystko przez chęć nadrobienia zaległości w czytaniu Waszych postów w zbyt szybkim tempie...to się już więcej nie powtórzy! No i oczywiściue dementuję plotkę: Na GIEŁD? KWIATOW? przy Centrum Zdrowia WST?P JEST BEZPŁATNY. ;)

tekila - Pią Cze 01, 2007 1:47 pm

witam
a czy któraś z was orientuje sie może po ile sa na giełdzie lilie albo gladiola? Jak pytałam sie na rynku to powiedzieli mi od 3,5 do 2,5 zł za sztukę, a ja potrzebuje do wazonów w kosciele. :smile:

EwaM - Pią Wrz 28, 2007 8:12 pm

Teraz przed giełdą są też hale kwiatowe. Z lewej jest hala z kwiatami holenderskimi - tam sprzedaż tylko z firmowym NIPem, ale na przeciwko jest hala z kwiatami gdzie sprzedają ludziom z ulicy. Ceny dużo niższe niż w kwiaciarniach, sprzedawczyni przemiła. Tylko jeden minus to konieczność zakupienia całej paczki kwiatów (20-25 sztuk), ale nie jest to chyba problem przy dekoracjach ślubnych. My tam nawet kupujemy kwiaty na imieniny i inne okazje. Cena róż to np od 1,20 do 3 zł. Te róże za 3 zł w normalnych kwiaciarniach kosztują od 7 do 15 zł.
aka - Pon Gru 03, 2007 11:51 pm

Dzieki EwaM za info o halach przed giełdą. A co z samą giełdą? Można wchodzić normalnie?
EwaM - Pon Gru 10, 2007 8:50 pm

Tego niestety nie wiem, tam nie chodzę. Ale naprawdę polecam te hale. Mają tam chłodnie, kwiaty są świeże i dłużej wytrzymują.
zabeczka - Pon Gru 10, 2007 8:52 pm

tez myslalam, zeby podjechac na gielde po platki roz
ewcia29 - Czw Kwi 23, 2009 9:14 am

Giełda kwiatowa jest od poniedziałku do soboty w godzinach 4 rano do 8:30 ale warto kwiaty są tam dużo tańsze tylko że w paczkach a jeśli chodzi o dekoracje to widziałam tam trochę dekoracji na częśći ze sztucznymi kwiatami... można tam kupiś białe motylki koniniarze itd....... wazony..... :-)
http://www.goz.pl

Mudik - Sro Cze 03, 2009 3:39 pm

A czy trudno znaleść część ze sztucznymi kwiatami?
katkrys - Wto Gru 08, 2009 2:44 pm

odświeżam wątek....Czy an wymieniane wcześniej giełdy kwiatowe można wchodzić normalnie...bo na stronie tej koło Matki Polski widnieje informacja, ze tylko sprzedaż hurtowa????
A co z giełdą na Starcie???? Jakies najświeższe informacje bym pprosiła!!!!

kasia_m85 - Wto Gru 08, 2009 3:46 pm

Sprzedaż hurtowa tzn. nie kupisz np.jednej róży tylko musisz kupić całą paczkę. W paczkach jest róznie,zależy od wielkości itp od 10 do 50 szt z tego co pamiętam.Kwiaty doniczkowe można kupic pojedynczo. Natomiast jakieś dodatki i ozdoby typu wstążki itp musisz kupić tak jak sa pakowane-jak jest w paczce jedna wstążka to kupisz jedną,jak 10 to 10 takich samych. Generalnie jednak wszystko oprócz kwiatów raczej można kupić na sztuki. Na obu giełdach jest tak samo, z tym że giełda przy Matce Polce duuużo wieksza.
szaraczarownica - Wto Gru 08, 2009 4:32 pm

Giełdy na Starcie nie ma już chyba od roku.

Też mieliśmy ten problem, bo kupowałam kwiaty do wiązanki ślubnej na giełdzie. Nie pamiętam już gdzie rodzice jechali po nie, ale na pewno na giełdę, czyli może przy Matce Polce.

EwaM - Czw Gru 10, 2009 9:47 pm

szaraczarownica napisał/a:
czyli może przy Matce Polce.


Do Matki Polki to szmat drogi z giełdy :smile:

elises - Pią Gru 11, 2009 12:55 am

EwaM napisał/a:
szaraczarownica napisał/a:
czyli może przy Matce Polce.


Do Matki Polki to szmat drogi z giełdy :smile:


zależy z której giełdy:-)

z tej "przy matce polce " do matki polki jest ok 1 km

szaraczarownica - Pią Gru 11, 2009 10:33 am

Ewa, a gdzie jest? Bo właśnie coś mi się kojarzy, że o Matce Polce mowy nie było. Ale nie pamiętam adresu.
Na Starcie na 100% nie ma i tego jestem pewna. Ale gdzie się przenieśli, to już dla mnie jedna wielka niewiadoma.

słonko - Pią Gru 11, 2009 11:18 am

Szara, ta giełda mieści się przy ul. Równej 3. Tu jest adres internetowy i mapka nawet jest. Raz tam byłam, łatwo trafić (choć ja z tych okolic jestem :razz: )

http://www.goz.pl/index.p...ontaktg&gielda=

katkrys - Wto Gru 15, 2009 4:21 pm

słonko napisał/a:
Szara, ta giełda mieści się przy ul. Równej 3. Tu jest adres internetowy i mapka nawet jest. Raz tam byłam, łatwo trafić (choć ja z tych okolic jestem :razz: )

http://www.goz.pl/index.p...ontaktg&gielda=


Ale nie trzeba tam jakiejś wejściówki branżowej mieć?????
Tak z "klamki" normalnie mozna wejść????

słonko - Wto Gru 15, 2009 4:23 pm

Tak, giełda jest normalnie otwarta dla wszystkich. Jedynie to o czym ktoś pisał wcześniej - trzeba kupować hurtowo, czyli w takich paczkach, jakie oferują (po 10, 20, 50 sztuk...).
elises - Czw Gru 17, 2009 11:46 pm

katkrys napisał/a:
Tak z "klamki" normalnie mozna wejść????



można wejść bez problemu, ale wstęp z tego co wiem to jest płatny chyba 2 lub 3 zł

obok giełdy jest tez hala kwiatowa i ona jest czynna cały dzień ale nie wiem czy mają tam kwiaty cięte, bo ja kupowałam tam doniczkowe

Tatarak - Sro Lis 03, 2010 12:26 pm

To ja jeszcze, bo mam wątpliwość.

W czerwcu tego roku znajomy kupował kwiaty hurtowo na "Stracie" właśnie. Zdaje się, ale głowy to on nie daje, że sobie pojechał o ludzkiej porze.
Za Matką Polką giełda jest, ale między 6 a 8 rano (z tym, że o 8 już nic nie ma). Nie widziałam żadnej hali, poza terenem giełdy (a takie info do mnie dotarło, że jest), która byłaby czynna w innej porze, takiej raczej po śniadaniu.

Więc jak to jest właściwie???

Bian - Sro Lis 03, 2010 12:56 pm

Tatarak napisał/a:
Nie widziałam żadnej hali, poza terenem giełdy (a takie info do mnie dotarło, że jest), która byłaby czynna w innej porze, takiej raczej po śniadaniu.


Tatarak, ale chodzi Ci o halę poza terenem giełdy, ale należącą do niej, czy o halę z kwiatami w okolicach giełdy? Bo jeśli to drugie, to naprzeciwko giełdy za CZMP jest hurtownia kwiatów z Holandii "Fleura" czynna w dni powszednie 4:30-12:30, a w sobotę 4:30-10:00.

Verenica - Czw Lis 04, 2010 12:23 pm

Jest jeszcze jedna giełda kwiatów i dekoracji czy coś takiego. Prawdę mówiąc nigdy tam nie byłam - więc nie wiem jak to wszystko wygląda.
Wiem o niej bo jest na trasie na moją działkę :P
Giełda mieści się w Konstantynowie Łódzkim, tuż przy stacji benzynowej.

Samuel Vimes - Sob Lis 06, 2010 8:57 am

Verenica napisał/a:
Jest jeszcze jedna giełda kwiatów i dekoracji czy coś takiego. Prawdę mówiąc nigdy tam nie byłam - więc nie wiem jak to wszystko wygląda.
Wiem o niej bo jest na trasie na moją działkę :P
Giełda mieści się w Konstantynowie Łódzkim, tuż przy stacji benzynowej.


Nazywa się to Kwiat-Dekor. Jest tam mnóstwo materiałów dekoracyjnych, bibelotów itp. Natomiast jeżeli chodzi o kwiaty to raczej porażka, zdarzyło mi się tam być kilka razy (choć ostatni raz około rok temu), wybór jest mizerny, jakość straszna, świeżość hmm.. ujmę to tak - kwiatki stoją tam, aż nie umrą, a ludziki którzy tam pracują są raczej z przypadku i dużo nauki przed nimi (oczywiście nikt nie kształci w zawodzie "hurtownik kwiatów", więc większość personelu takich firm zaczyna z zerową wiedzą - wszystko przychodzi z czasem). Rzecz jasna w ciągu tego czasu, kiedy tam nie zaglądałem mogło się wiele zmienić na lepsze, opieram się na tym co widziałem wtedy.

Tatarak - Sro Lis 24, 2010 3:08 pm

Bian napisał/a:
Tatarak napisał/a:
Nie widziałam żadnej hali, poza terenem giełdy (a takie info do mnie dotarło, że jest), która byłaby czynna w innej porze, takiej raczej po śniadaniu.


Tatarak, ale chodzi Ci o halę poza terenem giełdy, ale należącą do niej, czy o halę z kwiatami w okolicach giełdy? Bo jeśli to drugie, to naprzeciwko giełdy za CZMP jest hurtownia kwiatów z Holandii "Fleura" czynna w dni powszednie 4:30-12:30, a w sobotę 4:30-10:00.



Skoro nie jest na terenie giełdy i czynna do 12.30 to chyba musi być ta. Trzeba się tam przejechać. Rozumiem, że to nie obiekt zamknięty i nie trzeba jakiejś legitymacji florysty (czy czegoś tego sortu)?

Bo wiem właśnie tylko tyle, że jest gdzieś poza giełdą.


Dziękuję za wieści. Buźka

Bian - Sro Lis 24, 2010 4:32 pm

Tatarak napisał/a:
Rozumiem, że to nie obiekt zamknięty i nie trzeba jakiejś legitymacji florysty (czy czegoś tego sortu)?


Nie :) Nikt tam nie kontroluje takich spraw.

Samuel Vimes - Sro Lis 24, 2010 7:23 pm

Bian napisał/a:
Tatarak napisał/a:
Rozumiem, że to nie obiekt zamknięty i nie trzeba jakiejś legitymacji florysty (czy czegoś tego sortu)?


Nie :) Nikt tam nie kontroluje takich spraw.


Ależ wręcz przeciwnie. Pamiętajmy wszak o jednej podstawowej zasadzie: "hurtownia" jak sama nazwa wskazuje para się sprzedażą hurtową, docelowo przedsiębiorcom danej branży. Detalistów nie obsługuje. Oczywiście są wyjątki od reguły, bo zamówienie na 500 róż to już w moim rozumieniu sprzedaż hurtowa i można w takim przypadku zacząć z klientem spoza branży rozmowę :) Wyobraźcie sobie bowiem sytuację, że sami prowadzicie działalność handlową, jeżeli hurtownia sprzedaje klientom detalicznym towar, to zwyczajnie odbiera wam chleb, bo nie jesteście w stanie z nią konkurować, tym bardziej że w niej zaopatrujecie swój sklep w tych samych cenach. Po drugie hurtownia prowadząc sprzedaż detaliczną podcina gałąź na której siedzi, bo klient który kupi paczkę róż w hurtowni, nie pójdzie już do kwiaciarni, nie da jej zarobić, przez co kwiaciarnia nie przyjedzie po towar do hurtowni, bo nie będzie jej na to stać. A to właśnie kwiaciarnie są regularnymi i dużymi odbiorcami w hurtowniach i na giełdach kwiatowych, detalista przyjdzie raz na dwa miesiące, zostawi 100 złotych i odpłynie szczęśliwy. :)

crazylady - Wto Sty 07, 2014 7:22 pm

Czy ktoś ma jakieś aktualne informacje nt. giełdy kwiatowej na ul. Równej? Chodzi mi o kupno kwiatów ciętych. Czy są sprzedawane hurtowo, czy w detalu również? Jakie są ceny kwiatów? W jakich godzinach najlepiej tam pojechać? Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi :)
karoosia - Pon Maj 19, 2014 10:03 am

Czy ktoś się wybiera może na giełdę przy ul. Równej? Jeśli tak to prosiłabym o sprawdzenie ceny lilii.
A może orientujecie się jak wygląda różnica pomiędzy cenami na giełdzie na Równej a na tej na Starcie, bo nie wiem czy mi się opłaca jechać - w sumie to ok 50km w obie strony, ale jeśli różnica jest znaczna to może warto.

Julia_ja - Pon Maj 19, 2014 11:45 am

a jakie te lilie? Ja będę w piątek albo w sobotę na giełdzie
olqa_b - Wto Maj 20, 2014 8:19 am

A wiecie może w jakich godzinach i w jakie dni tygodnia otwarte są obie giełdy? bo jak rozumiem są dwie-na Starcie i na ulicy Równej, tak? :)
Julia_ja - Wto Maj 20, 2014 9:42 am

Na ulicy równej od pn do sob w godz. 5-9. Proponuję jechać około 6, bo przed 9 to wszyscy już się zawijają.
karoosia - Wto Maj 20, 2014 10:00 am

Julia_ja, w sumie to gatunek chyba mi obojętny czyli zapytaj o takie najzwyklejsze, bo wiem, że na Starcie kosztowały 2 tyg temu 4zł. Jakby był wybór to zobacz białe lub bordowe (nie wiem czy to ma wpływ na cenę)

olqa_bna Starcie jest czynna w tygodniu i chyba w soboty, ja byłam tam w ciągu dnia i widziałam, że czynne jest do 15 lub 16, ale nie wiem od której. Natomiast jeżeli Cię interesują kwiaty cięte to jest tam może ze 4 sprzedawców, czyli wybór mizerny.

Julia_ja - Wto Maj 20, 2014 12:32 pm

Ok, będę w pt lub w sob to Ci napiszę :)
olqa_b - Wto Maj 20, 2014 9:15 pm

Czyli żeby zdobyć kwiaty cięte, na przykład do wazonów na salę, lepiej pojechać na giełdę na Równej? Dzięki za pomoc :)
karoosia - Sro Maj 21, 2014 9:23 am

olqa_b , nie wiem jak to cenowo wychodzi, czekam na info od Julia_ja,a jeśli chodzi o wybór to może coś się zmieni jak będą np. tańsze kwiaty. Ja mam ślub 14.06 i facet powiedział, że wtedy to będzie mnóstwo kwiatów, ale nie wiem czy to prawda. Zależy czeka szukasz, bo np. róże i lilie były i jeszcze kilka gatunków, ale na pewno nic wyszukanego
olqa_b - Sro Maj 21, 2014 9:30 pm

Ja poszukuję kwiatów na sierpień, jeszcze nie wiem w jakiej kolorystyce, ale beda to na pewno kwiaty ciete do wazonów na salę. Myślę o goździkach, ewentualnie różach peoniowych (nie wiem czy coś takiego znajdzie się na giełdzie) albo innych podobnych "pękatych" kwiatach o gęstych, licznych płatkach :)
Julia_ja - Nie Maj 25, 2014 11:40 am

karoosia, wybór lilii jest ogromny. Lilie podstawowe kosztuą 3 zł (są to z trzema kwiatami), z czterema 4zł, z pięcioma i sześcioma po 5 zł. W paczce jest 10 szt. Kolor nie ma wpływu na cenę. Mam nadzieję, że pomoglam :)
karoosia - Pon Maj 26, 2014 9:08 am

Jasne, że pomogłaś, dziękuję pięknie. Czyli wniosek taki, że jechać chyba nie warto, bo ceny podobne tylko zapewne wybór większy.
Sisska - Wto Cze 10, 2014 10:37 am

ja kupilam na gieldzie na starcie gozdziki do dekoracji sali, a konkretnie do dekoracji wazonow/kliechow (robilysmy ja z mama same). bukiet 25szt kosztowal 35 zl, co daje 1,40zl za 1 godzika. w kwiaciarni cena za 1 gozdzika wynosila 2,50zl. kupilysmy tez hydrozel (kolorowe kuleczki jako ziemia) i 1 opakowanie kosztowalo 2,50zl.
smileface - Sob Sty 17, 2015 8:53 am

Czy ta giełda czynna jest tez zimą ? Byłam tam dziś i to miejsce wygląda na opuszczone, nic, nikogo tam nie bylo...:(
agniesia0588 - Sob Sty 17, 2015 8:24 pm

Słuchajcie dziewczyny, jeżeli chodzi o giełdę na ul. Równej (pracowałam kiedyś w kwiaciarni i jeździłam tam po kwiaty), to czynna jest od pon do sb 5:00-9:00. Koło 9:00 zaczynają się szybko zwijać, bo zmienia się w giełdę zoologiczną (o tej porze zaczynają również wyprzedawać kwiaty w super cenach). Nie trzeba mieć żadnej firmy by móc tam kupować, wystarczy zapłacić za wejście i można kupować ile i co się chce. Niestety jeżeli chodzi o kwiaty cięte to trzeba kupować paczkami, ale zawsze wychodzi to o wiele taniej niż u kwiaciarki. Róże można kupić tam dosłownie za grosze. Giełda czynna jest cały rok. Oprócz kwiatów macie tam świeczki, ozdoby typu serca wiklinowe, serca styropianowe oraz inne kształty, piórka, organzę, która jest nawet tańsza niż na allegro. Jest cała masa kwiatów sztucznych, które można wykorzystać do ozdobienia krzeseł. Wiem, że można je kupować na sztuki. Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłam :)
aguuuunia44 - Pią Sty 23, 2015 6:29 pm

Byłam ostatnio w październiku na giełdzie i za wejście nic się nie płaciło... Tylko nie wiem czy mówimy o tej samej ulicy, bo byłam z tatą i specjalnie nie przyglądałam się nazwom ulic. Wiem tylko że w pobliżu była tam n apewno ulica św Teresy czy jakoś tak...
agniesia0588 - Pią Sty 23, 2015 8:56 pm

Jak pojedziesz wcześnie rano to bodajże płacisz ok 2-5zł, a później tak po 8 już chwilę przed zamknięciem nie pobierają opłat za wstęp. O później porze wszystko jest poprzebierane i zostają takie zwiędłe ostatki, ale są też promocje. Rano natomiast jak tylko się otworzą ciężko jest znaleźć miejsce parkingowe :/ A parking mają mały...
M-Martusia - Pią Lut 27, 2015 11:22 am

Giełda na ulicy Równej jest czynna cały rok od poniedziałku do soboty (5-9). Jeżeli zależy Wam na wyborze żywych kwiatów, to warto być tam wcześnie - w okolicach piątej lub szóstej. Około 8 tak na prawdę ciężko już coś ciekawego znaleźć. Jeżeli chodzi o sztuczne kwiaty i dodatki można się pojawić troszkę później, ale też raczej koło 6-7 niż 9.

Kwiaty żywe, liście itp. Sprzedawane są tylko w paczkach. Niektóre sztuczne rzeczy można kupić na sztuki. Cześć jest pakowana w paczki i wtedy tylko tak można je nabyć.
Cześć stoisk nie obsługuje detalistów, albo dolicza sobie do ceny hurtowej marże.
Gdyby ktoś miał jakieś pytania odnośnie giełdy, to piszcie. Mama miała kwiaciarnie, a teraz zajmuje się tortami z pampersów, więc i tak dosyć często tam bywamy.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group