Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Porady techniczne - jak dodać zdjęcie - problemy

Edyta - Sob Paź 25, 2003 5:58 pm
Temat postu: jak dodać zdjęcie - problemy
jak można dodać swoje zdjęcie żeby było widoczne na forum przy odpowiedziach bądź zadawanych pytaniach pod moim imieniem?
gosia - Sob Paź 25, 2003 6:28 pm
Temat postu: Re: zdjęcie
Edyta napisał/a:
jak można dodać swoje zdjęcie żeby było widoczne na forum przy odpowiedziach bądź zadawanych pytaniach pod moim imieniem?


ja wiem jak wkleic obrazek ale zdjęcie twoje może bedzie tak samo spróbuj tak
[img] tutaj adres zdjecia [/img]

może cos wyjdzie ale nie wiem spróbuj

kryszka - Sob Paź 25, 2003 11:49 pm

Na wszelki wypadek podam całą instrukcję postępowania. :lol:

:arrow: INSTRUKCJA: http://www.forum.wesele-l...opic.php?t=2684

Edyta - Nie Paź 26, 2003 10:39 am

pomecze sie z tym za jakis czas
gosia - Nie Paź 26, 2003 12:31 pm

kryszka co my byśmy bez ciebie zrobiły :D dzięki za wszystkie rady
kryszka - Nie Paź 26, 2003 11:35 pm

Ależ proszę bardzo, polecam się na przyszłość. :lol:
Edyta - Pon Lis 10, 2003 5:01 pm

no nareszcie zabralam sie za to aby wstawic moje zdjecie, ale cos mi chyba nie wyszlo

moze to zdjecie jest za duze??

Edyta - Pon Lis 10, 2003 5:53 pm

wiesz co kryszka juz tak sie mecze
i nawet probowalam wstawic jakis rysunek, ale nic z tego
nie mam pojecia dlaczego nie chce mi nic sie pokazac


pomocy!!!!!!!!!!!!!!

ice - Pon Lis 10, 2003 7:50 pm

Edyta napisał/a:
wiesz co kryszka juz tak sie mecze
i nawet probowalam wstawic jakis rysunek, ale nic z tego
nie mam pojecia dlaczego nie chce mi nic sie pokazac


pomocy!!!!!!!!!!!!!!


Usun "[/img]" z konca sciezki ktora wskazuje plik ktory chcesz wyswietlic ... powinno zadzialac :)

Edyta - Pon Lis 10, 2003 7:55 pm

dzieki ice
ale poradzialam sobie z tym wlasnie przed chwilka

ach te dziewczyny

hihihi

Pusiak - Pią Lut 18, 2005 12:29 pm

Czy ktoś mógłby mi pomóc?? Próbuję wstawic avatara z galerii, ale zawsze mi znika... :( Poradźcie coś, proszę.. Czytałam w FAQ, że to od administratora zależy przyznanie mi prawa do korzystania z tej funkcji, więc może admini cos poradzą??
ice - Pią Lut 18, 2005 4:48 pm

Pusiak napisał/a:
Czy ktoś mógłby mi pomóc?? Próbuję wstawic avatara z galerii, ale zawsze mi znika... :( Poradźcie coś, proszę.. Czytałam w FAQ, że to od administratora zależy przyznanie mi prawa do korzystania z tej funkcji, więc może admini cos poradzą??


Na naszym foru nie ma ograniczen co do korzystania z avatarow przez wybranych uzytkownikow - moze go miec kazdy :)

Tymczasowo wstawilem Ci pierwszego z brzegu avatara z galerii ... wejdz w Swoj profil i wybierz galerie avatarow ... zaznacz kropka interesujacy Cie obrazek a nastepnie nacisnij "wybierz avatar" na dole strony - powinno zadzialac ... jesli nie bedzie dzialac poprosze o priv w tej sprawie z opisem co bylo po kolei robione i w ktorym momencie nie dziala :)

Pozdrawiam
Administrator

Pusiak - Nie Lut 20, 2005 10:05 am

Big thx ice! Już wszystko gra, avatar się pokazał, nawet fajnie wybrałeś :) ale wolę konie, więc zmieniłam :)
Pozdróffki dla wszystkich

ice - Nie Lut 20, 2005 11:57 am

Ciesze sie ze wszystko dziala :)
Pusiak - Wto Maj 17, 2005 2:54 pm

ice, lub któraś z moderatorek... ratunku... albo ja kompletnie zgłupiałam, albo coś jest nie tak... próbuję wstawić załącznik i mi nie wychodzi... plik jest typu jpeg i ma mniej niż 100 KB... daję przeglądaj, otwieram właściwy plik, potem wpisuję komentarz i klikam dodaj załącznik, a on się nie dodaje :( Help, please
Kati - Wto Maj 17, 2005 3:10 pm

jeśli pisze, że limit uploadu został przekroczony to ja mam to samo... wasssuuuuuup ?
Pusiak - Wto Maj 17, 2005 3:44 pm

U mnie nie został... mam na poziomie jednego procenta... więc to nie to samo
ice - Wto Maj 17, 2005 5:42 pm

Pusiak napisał/a:
ice, lub któraś z moderatorek... ratunku... albo ja kompletnie zgłupiałam, albo coś jest nie tak... próbuję wstawić załącznik i mi nie wychodzi... plik jest typu jpeg i ma mniej niż 100 KB... daję przeglądaj, otwieram właściwy plik, potem wpisuję komentarz i klikam dodaj załącznik, a on się nie dodaje :( Help, please


moze ma za duzy rozmiar w pikselach wys x szer

Kasiawka - Sro Maj 18, 2005 10:32 am



hura, zgodnie z instrukcja Kryszki wkleiłam zdjęcie i sie udało.
A na zdjęciu moja świnka morska Dudek vel Pietruszka.
Hura dzieki za ogólnodostepna pomoc :mrgreen:

Kati - Sro Maj 18, 2005 3:07 pm

No tak, ale to jest wstawienie z adresu URL prawda?

A nam chodzi o załączenie pliku :? które sie nie udało pomimo właściwych wymiarów

kryszka - Sro Maj 18, 2005 3:40 pm

Mi się wydaje że KasiaK cieszy że w ogóle udało jej się zamieścić jakiekolwiek zdjęcie, niekoniecznie w odniesieniu do Waszych problemów. :wink:
Kasiawka - Sro Maj 18, 2005 4:02 pm

kryszka napisał/a:
Mi się wydaje że KasiaK cieszy że w ogóle udało jej się zamieścić jakiekolwiek zdjęcie, niekoniecznie w odniesieniu do Waszych problemów. :wink:



Właśnie ja się w ogóle cieszę!!!
:jumpingmrgreen:
Bo nie mogłam zamieścić zdjęć, a teraz mogę :)

Mlynarz - Sro Maj 18, 2005 9:46 pm

Zdjecie wstawione z testowego konta admina majacego uprawnienia jak kazdy zwykly uzytkownik.
Kati - Czw Maj 19, 2005 8:19 am

Co nie zmienia faktu, że u mnie nadal coś nie gra :cry:
kryszka - Czw Maj 19, 2005 8:34 am

Kati napisał/a:
jeśli pisze, że limit uploadu został przekroczony to ja mam to samo... wasssuuuuuup ?

A w profilu masz potwierdzenie tej informacji? Bo jeśli faktycznie wykorzytałaś limit 5 MB na załączniki to chyba nic się nie da zrobić, przynajmniej na razie. :roll:


Ice musisz pomyśleć co z tym fantem zrobić. Kiedyś się ciebie pytałam co będzie jak tak się stanie, no i już się stało.

Kati - Czw Maj 19, 2005 3:19 pm

Ach rozumiem !

Za dużo załączników dodawałam i przekroczyłam swój limit... :? Tak?

Buuuuu, a chciałam dobrze.

Ice chyba trzeba to udoskonalić...

ice - Czw Maj 19, 2005 11:24 pm

Zwiekszylem limity na zdjecia wiec znowu mozecie dodawac :)
Kasiawka - Pią Maj 20, 2005 3:41 pm

O tą wiadomośc ICE powinienes umieścić w "dobrych wieściach" :D
aggna - Wto Sie 23, 2005 5:15 pm

Nadal nie umie wkejac zdjecia :-(
kryszka - Wto Sie 23, 2005 6:22 pm

Napisz krok po kroku jak próbujesz wkleić zdjęcie, to będziemy radzić. :)
aggna - Wto Sie 23, 2005 11:22 pm

Robie to tak:
1 Klikam na profil
2 W panelu kontrolnym Avatarow zalanczam plik z moim zdjeciem w okienku wyslij obrazek z twojego komputera
3 Na koncu klikam w wyslij
I nic :(

pipi - Sro Sie 24, 2005 9:52 am

Aggna zrób to jeszcze raz i jak dojdziesz do etapu "i nic" to rozejrzyj się po stronie czy nie ma gdzieś informacji w stylu, że "obrazek jest za duży"
:roll:

kryszka - Sro Sie 24, 2005 10:31 am

No właśnie. Aggna - czy obrazek spełnia wymogi określone dla avataru?
Cytat:
[...]jego szerokość nie może być większa niż 190 pikseli, wysokość większa niż 190 pikseli, a rozmiar większy niż 49kB.

Jeśli nie, to na górze strony pojawi się komunikat o którym pisze Pipi.

ice - Sro Sie 24, 2005 10:15 pm

A od siebie dodam ze rozmiary avatarow jakie sa dopuszczone na naszym forum sa gigantyczne w porownaniu ze ograniczeniami jakie obowiazuja na innych forach ... to tak apropo tego jesli ktos mialby zamiar prosic o zmiane maksymalnych dozwolonych wymiarow :P
Pusiak - Pią Sie 26, 2005 10:32 am

Ice, widzę, że cofasz się na z góry upatrzone pozycje :) No ale myślę, że avatary mamy wystarczająco duże i nikt nie bedzie chciał większego :) Widać wszystko i o to chodzi :)
Lucky - Nie Sty 15, 2006 11:04 pm
Temat postu: Re: Instrukcja wklejania zdjęć
Kryszko ja wiem że Ty już masz dosyc mnie i zdjęć mojego psiaka, ale poprosze jeszcze raz, zdjęcia doszły ale nadal nie moge ich wkleic, robie wszystko według Twojej instrukcji, ale one sie nie załączają :cry:
Co mam zrobić :?:

Alma_ - Pon Sty 16, 2006 12:07 am

Anik, jak Kryszka ma Cię dosyć (w co wątpię ;) ), to możesz wysłać do mnie - wkleję :)
kryszka - Pon Sty 16, 2006 10:03 am

Sorry, Anik, z rozpędu zmniejszania zapomniałam o "wadze" obrazka. :oops: Wysyłam jeszcze raz na e-maila. Nie ma lekko żeby ktoś wstawił za ciebie, musisz sama to zrobić. :30:
Lucky - Pon Sty 16, 2006 11:14 am

kryszka napisał/a:
Sorry, Anik, z rozpędu zmniejszania zapomniałam o "wadze" obrazka. :oops: Wysyłam jeszcze raz na e-maila. Nie ma lekko żeby ktoś wstawił za ciebie, musisz sama to zrobić. :30:


No to próbuje jeszcze raz :D

Ela_i_Adam - Pią Lut 23, 2007 10:13 pm
Temat postu: jak wkleić zdięcie?
cześc mam pytanie jak wstawic zdięcie/ obrazek pod nikiem tam gdzie wyświetla się status forumowicza? która to jest z opcji w profilu?
fiona83 - Pią Lut 23, 2007 10:16 pm

Elu - zapewne chodzi Ci o avatar ?

Musisz ustawić odpowiednio swój Profil.
W Panelu kontrolnym Avatarów albo podajesz linka do zdjęcia w sieci, albo ładujesz wprost ze swojego komputera :)

mischelle22 - Pią Lut 23, 2007 10:18 pm

Instrukcja Tutaj :)
Ela_i_Adam - Pią Lut 23, 2007 10:49 pm

nie wiem czy to jest avatar chodzi mi o takie zdięcie jak ty masz łosia fiona
fiona83 - Pią Lut 23, 2007 10:52 pm

Avatar, avatar :)
Ela_i_Adam - Pią Lut 23, 2007 10:58 pm

macie jakaś stronke z takimi małymi zdięciami bo moje z kompa mają za duż pikseli :zalamany: kiedys miałam namiary na taką strone z postaciami ( jak pisałam na forum wojskowym ;) ) ale gdzieś mi wsiorbało :znudzony:
mischelle22 - Pią Lut 23, 2007 11:19 pm

http://avatarki.info/index.php?module=dpGallery
Ela_i_Adam - Sob Lut 24, 2007 11:23 am

Michelle wszystkie avatary na tej stronie mają wielkość 100x100 pikseli i są za duże żeby je wstawic bo nasze muszą mieć mniej niz 80x80 :(
kryszka - Sob Lut 24, 2007 11:29 am

Elu - musisz w jakimś programie graficznym zmniejszyć zdjęcie i już. Jeśli masz cyfrę to na pewno masz i jakiś program do obróbki zdjęć. Albo ściągnij coś z sieci, np. PhotoFiltre: http://www.dobreprogramy....=2&id=1013&t=12. :)
Ela_i_Adam - Sob Lut 24, 2007 11:34 am

kryszka może im mam jakis program ale ja się na tym kompletnie nie znam jestem antytalent komputerowy :cry:
Agatka_P - Sob Lut 24, 2007 11:43 am

Ela wyślij do mnie tą fotke co chcesz ja ci zmniejsze
Ela_i_Adam - Sob Lut 24, 2007 11:47 am

dzięki Agatko na szczęście mam brata i mi pomógł :) i już mam widac mojego kotka z kaczuszkami? słodki prawda? :oops:
Agatka_P - Sob Lut 24, 2007 11:59 am

Słodki :)
anna1984 - Wto Cze 05, 2007 3:40 pm

Ja już naprawdę nie mam siły na mojego avatara :( Taki link wstawiam do panelu kontrolnego avatarów (dokładnie do drugiego okienka) : [img=http://img510.images.../avatarux4.jpg]
Próbowałam już robić z tym różne rzeczy - wstawiać [img]adres[/img], ale za KA?DYM razem pokazywało mi się, że obrazek musi być w formacie jpg albo jakimś innym. A w jakim jest mój? :cry: Błagam, pomóżcie! Wielkość obrazka jest raczej dobra.

[ Dodano: Wto Cze 05, 2007 3:46 pm ]
Widzę, że nawet link źle wkleiłam. Jeszcze raz spróbuję, może ze spacjami: http: // img510.imageshack.us /img510 / 8770 /avatarux4.jpg[img]http: // img510.imageshack.us /img510 / 8770 /avatarux4.jpg[/img]

gosc - Wto Cze 05, 2007 9:11 pm

a w moim kompie coś dziwnego się staŁo bo nie widać na forum mojego avatara ale jak zaloguję się na forum z kompa sŁużbowego albo z kompa mojego Crissa to wszystko Ładnie widać. Wcześniej tak nie byŁo i nie wiem co się mogŁo stać :zalamany:
mischelle22 - Sro Cze 06, 2007 10:35 am

Anno1984 - Twój avatar jest za duży w pikselach.Ma 100 na 75px.
Musisz go zmniejszyć do 80 na 80 i dopiero wkleić.

Sajonaro - mnie też czasami "wywala" avatar. Po rostu załaduj go jeszcze raz na swoim komputerze :)

anna1984 - Sro Cze 06, 2007 3:07 pm

Super! Dzięki za odpowiedź. Siostra mi pomogła z techniką :D Jesteś wielka, mischelle
gosc - Sro Cze 06, 2007 10:12 pm

mischelle22 ale przez to, że avatara nie widać nie mogę się dostać do swojego panelu i zmienić avatara. KoŁo zamknięte. I co mam teraz zrobić??
mischelle22 - Sro Cze 06, 2007 10:38 pm

Nie bardzo rozumiem dlaczego nie możesz wejść do profilu? :roll:
Przecież to nie ma nic wspólnego :roll:
Wiadomo, że skoro nie widzisz avatara- to nie będzie widoczny także w profilu, ale właśnie po podaniu nowego adresu do zdjęcia i zaktualizowaniu (poprzez "wyślij") avatar będzie widoczny :-?

gosc - Sro Cze 06, 2007 11:20 pm

mischelle22 mogę wejść do profilu, czyli tam gdzie widać avatar, liczniki, ilość postów, dane kontaktowe itd. ale nie mogę się dostać do tego "miejsca" gdzie się zmienia wszystkie ustawienia dot. profilu (wcześniej zawsze klikaŁam na avatara i tam wŁaśnie wchodziŁam). Nie wiem, może to jest problem urojony :roll:
mischelle22 - Czw Cze 07, 2007 11:19 am

Wejdź przez panel na górze.Załączyłam zdjęcie :)
W panelu kontrolnym avatarów dodasz zdjęcie :)


gosc - Czw Cze 07, 2007 11:23 am

ależ ze mnie mentalna blondynka :mrgreen:
dzięki mischelle22 - kochana z Ciebie kobieta :D

[ Dodano: Czw Cze 07, 2007 11:25 am ]
UDAŁO się :!: :!: :D :D

tofee - Sob Lut 16, 2008 6:15 pm

Witam,
nie wiem dlaczego, ale nie moge wstawiać fotek (jedynie załączniki). Za każdym razem wyskakuje mi tekst ze ta opcja została ograniczona w celu wyeliminowania reklamy. Ale ja już spełniam wymagania o których jest napisane w komunikacie (jestem zarejestrowana wystarczająco długo i napisałam wymaganą ilość postów) i dalej nic :( ((
To przykre :zalamany: jak mogę to zmienić????

gosc - Sob Lut 16, 2008 6:48 pm

w stosunku do osób, które są na forum krócej niż 7 dni lub mają mniej niż 10 napisanych postów są wprowadzone pewne ograniczenia związane z ochroną antyspamerską. To jest jedno z nich.
tofee - Pon Lut 18, 2008 3:32 pm

ale jestem zarejestrowana ponad 7 dni i mam wieciej niz 10 postow. Dlaczego nadal ograniczenia mnie dotycza? Albo czegos nie rozumiem :(
gosc - Pon Lut 18, 2008 3:49 pm

ale tylko 4 z tych postów się zliczają do uprawnień - sprawdź tutaj
tofee - Pon Lut 18, 2008 6:17 pm

Dziekuję, teraz przynajmniej wiem że to nie jakaś pomyłka...
kajki - Wto Mar 11, 2008 2:32 pm

a ja mam problem, bo chcialam wstawic zdjecia ze swojego komuptera,zeby bylyone juz widoczne podczas czytania posta, bez klikania na jakies zalczniki, tak ja sa np zalaczone duze zdjecia sukienek slubnych i nie umiem :(
1. wchodze w swoj profil
2. pisze tekst w okienku
3.w nazwie zalacznika kilkam przegladam
4. wybieram zdjecie ze swojego kompa i wklejam je w okienko
5. pozniej kilkam dodaj zaczanik
i znow wyskakuje mi ta sama strona


POMOZCIE... :(

mischelle22 - Wto Mar 11, 2008 2:36 pm

Kajki - poczytaj instrukcję

Jakby coś było nie jasne to pytaj :)

Bo to jeszcze zależy, gdzie chcesz wstawić swoje zdjęcie - Ty opisujesz, ze chcesz je wstawić w profilu a nie w poście.
Napisz o co dokładnie Ci chodzi.

kajki - Wto Mar 11, 2008 2:38 pm

czytalam juz intrukcje z 10 razy, nie wiem jak mam skopiowac adres url ze zdjecia na swoim komputerze, chyba w tym tkwi caly problem:/

prosze o pomoc

[ Dodano: Wto Mar 11, 2008 2:42 pm ]
cwicze sobie

[ Dodano: Wto Mar 11, 2008 2:50 pm ]
no i co?

kryszka - Wto Mar 11, 2008 2:54 pm

Kajki - nie możesz skopiować url ze zdjęcia ze swojego komputera. Można go tylko skopiować ze zdjęcia, które jest w internecie na jakimś serwerze.

kajki napisał/a:

4. wybieram zdjecie ze swojego kompa i wklejam je w okienko
5. pozniej kilkam dodaj zaczanik
i znow wyskakuje mi ta sama strona

Jeśli nie pojawia ci się pod nagłówkiem forum komunikat typu "niewłaściwy plik" czy "za duży rozmiar zdjęcia" to jak zjedziesz na dół pod okienko posta obok załącz plik jest załączony plik. Kliknij załączony plik

rozwinie się lista załączonych plików:

potem klikasz w linka tego załącznika - otworzy się w nowym oknie i kopiujesz z paska adresu adres
Kod:
http://forum.wesele-lodz.pl/files/plik2_455.jpg
bądź klikasz na zdjęcie prawym klawiszem myszy, wybierasz właściwości i kopiujesz adres url.

[ Dodano: Wto Mar 11, 2008 2:55 pm ]
---------------

Forum automatem zmniejsza za duże zdjęcia, więc żeby zobaczyć co wkleiłam trzeba kliknąć na te obrazki bądź na nazwę załącznika.

kajki - Wto Mar 11, 2008 4:37 pm

no i robie wedlug tej instrukcji
zmiejszylam zdjecie zeby bylo ok
dodalam zalacznik w polu dodaj zalacznik pozniej kliknelam na ten zalacznik ponizej zeby skopiowac adres url i gdzie mam to teraz wkleic

boshe juz wychodze z siebie :zly: bo nie umiem tego zrobic

[ Dodano: Wto Mar 11, 2008 4:47 pm ]
oki policzylam do 10 i juz sie lekko uspokoilam

chcialabym dodac zdjecie do posta, ktory chce napisac np. chcialam dodac zdjecie sukni slubnej w temacie o sukienkach czy zdjecie kwiatow, ktore dostalam na zareczyny
tylko zalezy mi na tym,zeby zdjecie bylo widoczne bez klikania w jakikolwiek zalacznik lub napis pobierz
jezeli ktos bedzie czytal moj post to od razu bedzie widzial duze zdjecie, tak jak np inne uczestniczki dodaja duze zdjecia swoich pierscionkow zareczynowych,wiazanek czy sukni slubnych

Kati - Wto Mar 11, 2008 7:43 pm

Pewnie chodzi ci o umieszczone na zewnętrznym serwerze, np fotosik.pl
Trzeba wgrać tam zdjęcie, a potem skopiować URL ze zdjęcia i wstawić na forum. Wtedy widać zdjęcie od razu;)

mischelle22 - Wto Mar 11, 2008 7:48 pm

Kajki - musisz adres tego zdjęcia wkleić w okienko, które pojawi Ci sie po naciśnięciu znaczka IMG :)
Poszło na maila :) - instrukcja :wink:

kryszka - Wto Mar 11, 2008 8:54 pm

mischellka - czemu na maila? :cool:


Kajki - ten skopiowany adres wpisujesz tam gdzie piszesz posta: :lol:


Kod:
bla bla bla

[img]adres obrazka[/img]

bla bla bla

kajki - Wto Mar 11, 2008 9:56 pm

hehehhehehe MAM
HURRRRRRRRRRRRRRAAAAAAAAAAAA

nareszcie!!!!
dziekuje za wasza pomoc i pomoc mojego Bejbe, udalo sie

mischelle22 - Sob Mar 15, 2008 10:38 pm

kryszka napisał/a:
mischellka - czemu na maila? :cool:




:razz:

To wkleję tutaj też :razz:







[ Dodano: Sob Mar 15, 2008 10:44 pm ]
cd..




jpuasz - Nie Mar 16, 2008 12:32 am

A czy naprawde nie lepiej wrzucić na ImageShack??
ice - Sro Mar 19, 2008 11:05 am

Zdecydowanie polecam serwery zewn. - imageshack itp .... limity transferu nie są z gumy a każde wstawione na forum zdjęcie ładowane na nasz serwer "wysysa" limity - podnosi koszty itp ...
anulkaandzia - Wto Wrz 23, 2008 6:27 pm

buuuu jak wkleic kolejne zdjęcia jak przy łądowaniu wyskakuje komunikat że został przekroczony limit? :(
kryszka - Wto Wrz 23, 2008 7:08 pm

Mamy z tym chwilowy problem, czekamy na rozwiązanie. Tu piszemy o tym problemie: http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?t=3971.
doni_iza - Sro Lut 11, 2009 8:44 am
Temat postu: [Problem] Wstawianie zdjęć/obrazków
Od pewnego czasu mam problem ze wstawianiem zdjęć do moich postów, robię wszystko tak jak zwykle, według instrukcji ( zresztą troszkę już tu siedzę i nie raz to robiłam), ale niestety moich zdjęć nie widać, no i nie wiem dlaczego. Bardzo proszę o pomoc.
kryszka - Sro Lut 11, 2009 8:44 am

Nie wstawiasz ich przypadkiem z picassy?
doni_iza - Czw Lut 12, 2009 1:39 pm

dziękuję Kryszka, jakoś chyba ślepa jestem bo nie widziałam tego tematu :)

[ Dodano: Sro Lut 11, 2009 8:58 am ]
Może to głupie pytanie, ale czemu z picassy nie można wstawiać zdjęć ( są za duże)?
Tak ogólnie to tylko dziś próbowałam wstawić zdjęcie z picassy, wcześniej jak wyszukiwałam sobie bukiety w necie( na różnych stronkach), też nie mogłam ich wstawić.

[ Dodano: Czw Lut 12, 2009 8:47 am ]
Przepraszam, ale nadal nie uzyskałam odpowiedzi, może dla Moderatorów coś jest oczywiste, ale dla mnie niestety nie. Właśnie chciałam wstawić zdjęcie, które już jest na forum i nie mogłam. Wstawiać zdjęcia umiem, więc to raczej nie moja wina. Z góry dziękuję za odpowiedź.

[ Dodano: Czw Lut 12, 2009 1:38 pm ]
To znowu ja, zrobiłam mały eksperyment z jedna z forumek, wysłałam jej adres strony z której ja bezskutecznie chciałam wstawić obrazek, jej się udało, a robiłyśmy dokładnie to samo. Czyli to nie jest moja wina :( .

kryszka - Czw Lut 12, 2009 3:56 pm

doni_iza napisał/a:
Może to głupie pytanie, ale czemu z picassy nie można wstawiać zdjęć ( są za duże)?

Nie mam pojęcia. Niektóre serwery blokują możliwość wstawiania zdjęć na inne serwery.


doni_iza napisał/a:
Przepraszam, ale nadal nie uzyskałam odpowiedzi, może dla Moderatorów coś jest oczywiste, ale dla mnie niestety nie

Po pierwsze, nie siedzimy tu non-stop. Po drugie, Twoja wypowiedź dopiero o 13:39 pojawiła się jako nowa, wcześniej nie było widać, że coś tu było napisane. Po trzecie nie widzę co robisz, więc trudno się domyślić co jest nie tak.

doni_iza napisał/a:
jej się udało, a robiłyśmy dokładnie to samo. Czyli to nie jest moja wina :( .

Napisz dokładnie co robisz, krok po kroku. Nie że zgodnie z Instrukcją, ale dokładnie jak Ty to robisz.

doni_iza - Pią Lut 13, 2009 8:42 am

Cytat:
Napisz dokładnie co robisz, krok po kroku. Nie że zgodnie z Instrukcją, ale dokładnie jak Ty to robisz.


Ok. Przeglądając allegro, znajduje np ciekawe kolczyki, które chcę pokazać w swoim dzienniczku, klikam prawym klawiszem myszy na zdjęcie, wybieram właściwości obrazka, kopiuję jego adres, przechodzę na stronkę forum klikam tu w odpowiedzi "IMG" wklejam adres obrazka, wciskam ok i wyślij. Chyba o niczym nie zapomniałam :) .

Kryszka dziękuję za odpowiedź :) .

kryszka - Pią Lut 13, 2009 10:31 am

No to jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że wstawione z Allegro nie każde zdjęcie widać. Nie wiem czemu, ale mi też nieraz nie udaje się podlinkować zdjęć z aukcji.
:roll:
Może mądrzejsze głowy się wypowiedzą.

Tajgete - Pią Lut 13, 2009 11:03 am

Kryszko, ale to też nie to, bo ja dokładnie to samo zdjęcie wstawiłam. Raczej obstawiałabym jakieś uprawnienia, że coś się w bazie pomieszało... :roll:
doni_iza - Pią Lut 13, 2009 11:27 am

Z reszta jak już wstawione zdjęcie na forum, chciałam wstawić w swoim poście, to tez było niewidoczne.
kryszka - Pią Lut 13, 2009 11:41 am

Mnie też nie udawało się wkleić tych samych zdjęć co inni wstawiali.

Nie znam się, więc nie wnikam dlaczego. Z tego co pamiętam to na innym forum też były problemy ze zdjęciami z allegro.
Admini może będą wiedzieli dlaczego.

doni_iza - Pią Lut 13, 2009 11:52 am

No rozumiem :)
mischelle22 - Pią Lut 13, 2009 1:10 pm

doni_iza napisał/a:
klikam prawym klawiszem myszy na zdjęcie, wybieram właściwości obrazka, kopiuję jego adres, przechodzę na stronkę forum klikam tu w odpowiedzi "IMG" wklejam adres obrazka, wciskam ok i wyślij.



Klikając na 'właściwości" nie zawsze pokaże Ci się cały adres obrazka.Może przy zaznaczaniu go, nie "chwytasz" go do końca.
Próbowałaś kliknąć od razu "Kopiuj adres obrazka"? (Po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na zdjęciu - pojawia się kilka opcji do wyboru :

Pokaż obrazek
Kopiuj obrazek
Kopiuj adres obrazka
Zapisz obrazek jako
Wyślij obrazek
Ustaw jako tapetę
Właściwości.

doni_iza - Pią Lut 13, 2009 2:30 pm

Mischelle próbowałam :) , bo tez tak pomyślałam jak Ty, niestety nic to nie dało.
ice - Sob Lut 14, 2009 9:09 pm

Zobacz tak:

Kod:
[img]adres obrazka[/img]


Tagi img wpisz "z placa" i małymi literami.

doni_iza - Pon Lut 16, 2009 8:25 am

Zatem próbuję

[ Dodano: Pon Lut 16, 2009 8:27 am ]
Udało się, bardzo dziękuję za pomoc @ice :)

ice - Pią Lut 20, 2009 9:40 pm

Ten obrazek który wstawiłaś nie wyświetla się ponieważ strona z jakiej go podlinkowałaś ma zablokowane hotlinki - zwracaj na to uwagę :)
Bella - Wto Gru 01, 2009 9:17 pm

test
kryszka - Wto Gru 01, 2009 9:32 pm

Wpisałaś tak:
Kod:
[img]http://http://www.bridalwave.tv/sincerity-bridal-3500.jpg[/img]


A musi być wpisane bez podwójnego http://
Kod:
[img]http://www.bridalwave.tv/sincerity-bridal-3500.jpg[/img]



Bella - Wto Gru 01, 2009 11:58 pm

dzięki Kryszka, już się nauczyłam :smile:
Malena - Wto Sty 12, 2010 1:52 am

Od wczoraj mam problem z dodawaiem zdjeć, gdy próbuje załączyć widze komunikat, że załączam pusty folder, co nie jest przeciez prawdą. Wcześniej załączyłam mnóstwo zdjeć bez problemu, czy ktoś może mi pomóc?
motylica - Sro Sty 13, 2010 11:36 am

od wczoraj również zauważam problem z wgraniem avatara - mimo przestrzegania wymiarów wciąż widzę komunikat o tym, że plik powinien być mniejszy niż 20 kB [a mój ma niecałe 2 kB]
Martita - Sro Sty 13, 2010 12:03 pm

motylica napisał/a:
od wczoraj również zauważam problem z wgraniem avatara - mimo przestrzegania wymiarów wciąż widzę komunikat o tym, że plik powinien być mniejszy niż 20 kB [a mój ma niecałe 2 kB]


ja mam ten sam problem. Avatar wielkości 4kB.

Audiolka - Sro Sty 13, 2010 12:44 pm

mam ten sam problem
Agata1234 - Czw Sty 14, 2010 1:00 pm

Ja tz próbuje i nie mogę chociaż mój ma 16 kB, ale to i tak w normie przeciez
Audiolka - Czw Sty 14, 2010 1:15 pm

ja wczoraj wieczorem dodałam, nie było problemu.
instadri - Pią Sty 15, 2010 10:32 am

Malena napisał/a:
Od wczoraj mam problem z dodawaiem zdjeć, gdy próbuje załączyć widze komunikat, że załączam pusty folder, co nie jest przeciez prawdą. Wcześniej załączyłam mnóstwo zdjeć bez problemu, czy ktoś może mi pomóc?


mam to samo :smile:

techsupport - Sob Sty 16, 2010 3:15 am

Problem był w zabezpieczeniach. Poprawiłem to już o ile się nie mylę wczoraj, czy przedwczoraj. W razie dalszych problemów proszę pisać do mnie na PW.
pawlaczka - Pon Mar 15, 2010 6:28 pm

Chciałam dodać zdjęcie ze stronki internetowej i nie mogę. Postępowałam zgodnie z instrukcją i wyświetlił mi sie następujący komunikat:
W celu wyeliminowania nagminnie pojawiającej się reklamy, nie pozwalamy nowym użytkownikom wysyłać linków do czasu, aż napiszą 10 postow i będą zarejestrowani dłużej niż 7 dni.

Nic z tego nie rozumie. Mam konto już od dawna, a po drugie wystawiłam juz okolo 19 postow. POMOCY

Pusiak - Pon Mar 15, 2010 6:35 pm

pawlaczka, w tej chwili juz powinno być ok :) Problem był w tym, że spełniałas warunek długości rejestracji, ale nie miałas wymaganej ilości postów. Wynika to z tego, że nie wszystkie posty sie zliczają. W tej chwili masz juz napisanych 10 postów, więc nie powinno być problemu - spróbuj jeszcze raz :)
pawlaczka - Wto Mar 16, 2010 4:20 pm

Pusiak dziękuję Ci bardzo :)

[ Dodano: Wto Mar 16, 2010 4:46 pm ]
Sprawdziłam i nadal mi nie działa. Nie mogę wstawić zdjęcia, znow mi sie wyświetla ten komunikat o postach

espina - Pią Lip 30, 2010 11:58 am
Temat postu: Problem z wklejaniem zdjęć
Proszę o pomoc - chciałam wkleić jako załącznik zdjęcia. Sprawdziłam jaki rozmiar i rozszerzenie powinny one mieć i się zastosowałam: są w formacie JPG i mają poniżej 800x600. Mimo to otrzymuję komunikat, że zdjęcia powinny być mniejsze niż 800x600 :-? Co robić?
owca8712 - Wto Sie 31, 2010 2:01 pm

Witam, mam ten sam problem co pawlaczka po mimo,iż jestem już więcej niż 7 dni na forum i mam więcej niż 10 postów nie mogę wklejać zdjęć :(

Proszę o pomoc.

gosiak - Sro Wrz 22, 2010 1:07 pm

Witam, ja również ma ten sam problem co pawlaczka. Kiedy próbuję dodać załączniki, pojawia się komunikat o wymaganej ilości postów i przynajmniej 7 dniach zarejestrowania. Spełniam te warunki, a i tak nie mogę załączyć zdjęć.
Pomocy!

[ Dodano: Sro Wrz 22, 2010 7:11 pm ]
Ok, udało mi się załączyć zdjęcia. Wymagane jest 11 postów napisanych, 10 to za mało.

Aliana - Sro Sty 05, 2011 8:26 pm

Ja mam dużo więcej postów i mi się nie udaje :( cały czas mnie blokuje ten komunikat
kryszka - Sro Sty 05, 2011 9:33 pm

Proszę czytaj ze zrozumieniem. Nie wszystkie posty się zliczają. Z których działów się nie zliczają :arrow: patrz Regulamin forum.

Masz w związku z tym tylko 2 posty. 39 postów masz napisanych w działach, które się nie zliczają.

turecik - Wto Kwi 05, 2011 6:06 pm

W celu wyeliminowania nagminnie pojawiającej się reklamy, nie pozwalamy nowym użytkownikom wysyłać linków do czasu, aż napiszą 10 postow i będą zarejestrowani dłużej niż 7 dni.

Przepraszamy za utrudnienia i dziękujemy za wyrozumiałość!

dlaczego pojawia mi się taki komunikat kiedy chce wkleić zdjęcie, skoro na forum ślubnym jestem prawie pół roku :( POMOCY :(

kryszka - Wto Kwi 05, 2011 6:38 pm

turecik napisał/a:
skoro na forum ślubnym jestem prawie pół roku :(

Bo do chwili napisania tego postu miałaś tylko 9 postów z wymaganych 10. Spróbuj teraz.

taja - Wto Sie 02, 2011 3:51 pm

ja mam taki problem-wstawiłam zdjęcia w dzienniczku, widziałąm je przez parę dni po dodaniu, a teraz lipa, jakby były niedostępne i też ich nie widzę. pokazuje mi się napis 404 error ...
ppola - Wto Sie 02, 2011 4:18 pm

taja, a na serwerze/stronie z którego wstawiałaś są te zdjecia? Czasami tak się dzieje jeśli wstawiasz zdjęcie z jakiejś strony i albo zmienił sie adres do zdjęcia albo zdjęcie zostało usuniete.
taja - Wto Sie 02, 2011 4:30 pm

aaa... może... nie zapisywałam tych zdjęć.. to może dlatego... czyli za każdym razem jak chce wstawić zdjęcie to muszę je zapisac na swoim komputerze ?? zawsze otwierałam zdjęcie w nowym oknie i wklejałam je w te nawiasiki :) [img] czy cos takiego :)
i faktycznie jak patrzę, to niektóre są, a niektóre nie... szkoda, ponieważ dzienniczku wklejałam swoje wszystkie pomysły, a teraz część zdjęć juz nie znajdę :(
następnym razem będe je już zapisywała :)
jestem zupełnym laikiem w tych kwestiach.. nawet jak narzeczony zmienił mi VISTY na XP to zupełnie nie mogłam sie odnaleźć i pierwszy raz ne potrafiłam wyłączyć laptopa :) hehehe, az mi głupio :krzeslem: :lamer: :mur:

ppola - Wto Sie 02, 2011 6:58 pm

powiem szczerze że ja rzadko kiedy zapisuję zdjęcia na dysku, chyba ze na czymś mi zalezy. Niestety w sieci tak bywa że coś znika albo się przemieszcza a potem jest error :)
Michasia - Pon Mar 25, 2013 9:08 pm

A czy można zdjęcie dodane z mojego komputera jako załącznik zrobić w opcji "hide" czy jedno wyklucza drugie?Bo umiem zrobić żeby ukryte było zdjęcie które widać w poście ale przecież jest też w formie załącznika, który może otworzyć każdy?
ppola - Pon Mar 25, 2013 9:34 pm

Michasia, niestety nie da się zrobić hide i wrzucić zdjęcie z kompa, musiałabyś wrzucić zdjęcie na jakiś serwer - imageshack czy picassa i dopiero zdjęcie z linka wstawic jako hide
ewela1986 - Czw Kwi 11, 2013 10:04 pm

Hej:) po mimo usilnej chęci dodania zdjęć i dokładnym zapoznaniu się z instrukcją i tak nie mogę ich dodać. Bardzo proszę o ,,łopatologiczne" wyjaśnienie krok po kroku jak wrzucić swoje fotki z komputera. Dodam że już mają odpowiedni rozmiar. Dzięki z góry za pomoc.

[ Dodano: Czw Kwi 11, 2013 11:19 pm ]
Nie wiem czy mogę pisać posta pod postem, jeśli nie z góry przepraszam :lol:
Już się uporałam z dodaniem zdjęć dzięki dokładnej instrukcji jednej z moderatorek :razz: Co za ulga:)

lorien - Pon Maj 27, 2013 2:04 pm

Bardzo proszę o pomoc - nie jestem w stanie wstawić zdjęcia z dysku inaczej, niż jako załącznik. Instrukcja opisana w wątku "Instrukcja wklejania zdjęć" nie działa...
Chodzi mi o ten fragment:

Aby zdjęcie umieszczone jako załącznik było widziane w poście należy podczas pisania posta kliknąć w "Załączony plik" i kliknąć nazwę załącznika. Otworzy się nowe okno ze zdjęciem i wtedy należy skopiować adres URL i wstawić do posta pomiędzy znaczniki [img][/img].
UWAGA! Powyższy sposób działa tylko podczas pisania posta, po wysłaniu posta nie da się już w ten sposób wstawić zdjęcia do postu. Trzeba usunąć załączniki i wstawić jeszcze raz od razu kopiując ich adresy.


Adres URL po skopiowaniu i wstawieniu pomiędzy znaczniki jest widoczny jako adres a nie jako zdjęcie. Proszę o pomoc :zalamany:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group