Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Nauki przedmałżeńskie - Nauki w Parafii NSJ na Zgierskiej

accik - Pią Mar 06, 2009 10:54 am
Temat postu: Nauki w Parafii NSJ na Zgierskiej
Polecam nauki w tej Parafii. Podobno były ciekawe. :oops: Piszę podobno bo jak z moim M. poszliśmy na pierwsze zajęcia i powiedzieliśmy że mamy zaliczone nauki z liceum to ksiądz powiedział byśmy przyszli tylko na jedne zajęcia gdy była Pani, która opowiadała o życiu w rodzinie. Ksiądz wziął od nas numer telefonu i zadzwonił byśmy przyszli na zajęcia. Tak więc byliśmy tylko na jednych zajęciach. I te zajęcia były super. Pani opowiadała o życiu w rodzinie i nie pokazywała nam żadnych zdjęć z aborcji ani nic takiego. Opowiadała nam o własnych doświadczeniach oraz innych.
tysiaak - Wto Mar 10, 2009 7:39 pm

Mnie chyba czekaja tam nauki. Tyle, że cały cykl. Ani ja ani Ł nie mamy nauk z liceum. Mam nadzieje, że będzie ok.
meneso - Wto Mar 10, 2009 8:50 pm

dowiadywalas sie kiedy zaczynaja sie tam najblizsze nauki
tysiaak - Wto Mar 10, 2009 9:52 pm

Jeszcze sie nie dowiadywałam szczerze mówiąc. Jeszcze nie doszliśmy z Ł do etapu kościoła
mychaa3 - Nie Sie 15, 2010 10:57 am

Może znajdzie się ktoś kto by napisał jak te nauki przebiegają w tej parafii. My się wybieramy na nauki w lutym i wtedy prowadzić je będzie ks. Bujak bardzo fajny ksiądz. Chcemy też żeby to on udzielał nam sakramentu małżeństwa :) )
tysiaak - Nie Sie 15, 2010 1:47 pm

My w koncu nie zdecydowalismy sie na nauki w tym kosciele ale niezmiennie nasz ślub się tam odbędzie i tak samo chcemy aby to ks. Bujak udzielał nam tegoż sakramentu. Jest to nasz ulubiony ksiądz, aczkolwiek wszyscy księża są sympatyczni o czym mielismy okazje się przekonac podczas skladania dokumentów.
mychaa3 - Sob Kwi 09, 2011 7:50 am

No więc my już po naukach w naszej parafii NSJ. Nauki bardzo mi się podobały, ks. Bujak podchodzi bardzo życiowo do wszystkich kwestii w przeciwieństwie co słyszałam od innych par uczęszczających na nauki gdzie indziej. Tak bardzo mi się spodobały że jak był koniec to tak jakoś smutno. Ale naprawdę opłacało się chodzić nawet mojemu D się podobały. Jedyne co mu się nie spodobało to ostatnie zajęcia z Panią na temat rodziny ale taka już jej rola że musi powiedzieć jakie poglądy ma Kościół na temat antykoncepcji...
Bynajmniej jak najbardziej POLECAM!!!! :)

Katarzynka1985 - Sro Kwi 03, 2013 11:49 pm

My też mamy zaświadczenia z liceum , mam nadzieję, że przejdą :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group