Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Porcelana
Autor Wiadomość
Kot 


Wiek: 45
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
  Wysłany: Wto Sie 08, 2006 11:21 am   Porcelana

Nie znalazłam tu takiego tematu.

Zastawę, którą mamy dostaliśmy w prezencie ślubnym. Mieliśmy do wyboru 2 rodzaje :D


Marzy mi się jednak posiadanie czegoś w 100% przeze mnie wybranego, wymarzonego 8) Jest takie coś... To Biała Maria Rosenthala

Dziś za jej pomocą skompletować możemy nie tylko tradycyjne serwisy herbaciane, kawowe oraz obiadowe, lecz także udekorować wnętrza pięknymi wazonami czy świecznikami. Współczesna Biała Maria to połączenie klasyki z nowoczesnym podejściem do kultury stołu, dlatego znajdziemy w niej także talerze do pizzy, filiżanki do macchiatto oraz talerze do makronów czy fondue.

wersja biała, bez malowanych dekracji






A w wersji codziennej marzy mi się jeden z kompletów z Duki :rotfl: :rotfl: :rotfl:

A ja to jest u was? Co wam się podoba?
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
adriannaaa 


Wiek: 44
Dołączyła: 08 Lut 2006
Posty: 659
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 08, 2006 11:44 am   

oj tak, rosethal - ale mnie osobiscie marzy się linia vesace :rotfl: :rotfl: albo inna mniej klasyczna:)
a na codzień, jakiś komplet DUKI, albo Villeroy & Bosch :rotfl:
Teraz używamy kompletu obiadowego z Włocławka , który odziedziczyłam po babci:) i kliku kolorowych talerzy kupionych w TESCO.
_________________



typ kobiety, co spala kotlety;)
 
 
Filomena 

Dołączyła: 31 Sie 2004
Posty: 365
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 08, 2006 12:06 pm   

Ja uwielbiam wedgwood ten matowy jasnoniebieski z jasnymi reliefami (ale poza zasięgiem :cry: )





Lubię też fajans angielski, bo pasuje do zasłon typu toile (scenki rodzajowe na jasnym tle - niebieskie, czarne, czerwone lub zielone).

Z nowocześniejszych wzorów podoba mi się porcelana w stylu art deco i kwadratowe talerze po japońsku :wink: .

W prezencie ślubnym dostaliśmy rococo ?mielowa w wersji białej ze złotym paskiem



Na codzień używamy Yvonne ?mielowa, bo można ją szorować w zmywarce i używać w mikrofalówce



Polecam wizytę w sklepach Porcelli w celu obejrzenia polskiej myśli ceramicznej :hyhy: . Naprawdę mamy ciekawe wzornictwo.
Ostatnio zmieniony przez Filomena Wto Sie 08, 2006 12:17 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 08, 2006 12:34 pm   

Mi wystarczyłby w zupełności któryś komplet obiadowy z Lubiany. :) Ale Rosenthalem bym nie pogardziła. :hyhy:

W prezencie ślubnym dostaliśmy 4 filiżanki ze spodeczkami właśnie Białą Marię, ale to aż strach pić z nich. :rotfl: Gościom się ręce trzęse i proszą następnym razem o coś zwykłego. :wink:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Kot 


Wiek: 45
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 08, 2006 12:37 pm   

Hiacynta Bukiet vel ?akiet mi się nasunęła na myśl :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Wto Sie 08, 2006 12:38 pm   

... i Elżbieta z wiecznie trzęsącymi się rękami :hahaha:
 
 
Filomena 

Dołączyła: 31 Sie 2004
Posty: 365
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 08, 2006 12:40 pm   

Lubiana, Chodzież, albo ?mielów nie mają się czego wstydzić.

Można sobie pooglądać na ich stronach (chociaż mogliby zatrudnić lepszych fotografów do aranżacji - tak to jest niestety, że polski produkt OK, ale szczegóły promocji niedopracowane :zly: )

http://www.porcelana-cmielow.pl

http://www.lubiana.com.pl

http://www.porcelana.com.pl

Mi też się Elżbieta przedstawiła z nieodłącznym kubkiem bezpieczeństwa i pokruszonymi herbatnikami :rotfl: .
Ostatnio zmieniony przez Filomena Wto Sie 08, 2006 12:40 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kot 


Wiek: 45
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 08, 2006 12:40 pm   

Odważne jesteście z tymi kolorami - versace, wedgwood .... Mnie zachwyca taka porcelana ale do ogladania. Nie wiem ale jakoś nie umiem sobie wśród tych barw potraw wyobrazić.

[ Dodano: Wto Sie 08, 2006 12:45 pm ]
Znam znam :mrgreen: Z Lubiany mam cały zestaw kawowy, herbaciany i obiadowy (prezent ślubny), serwis cherbaciany z Włocławka od jeszcze- wtedy- nie- małża, i największe cudeńko serwis kawowy z ?mielowa.

A jednak mi się marzy coś innego :niepewny: Nie musiało by być drogie i zagramaniczne. Byle białe i ciekawe w formie i niebanalne :D

Na kwadratowe talerze też kiedyś chorowałam ale ostatnio jakoś mi przeszło.
_________________
... pamiętasz była jesień....

Ostatnio zmieniony przez Kot Wto Sie 08, 2006 12:46 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
miza4 

Wiek: 44
Dołączyła: 31 Paź 2005
Posty: 95
Skąd: łódź
Wysłany: Wto Sie 08, 2006 1:04 pm   

Moja babcia w dniu swojego ślubu dostała serwis obiadowo kawowy z delikatnej przepięknej porcelany. Częsciowo zachował się on do dziś. I wlaśnie z tych filiżanek kawka smakuje mi najlepiej. Dlatego ja też postanowiłam mieć coś takiego. W Rosenthalu wybralam serwis Biała Dama, to będzie nasz prezent ślubny od babci.
 
 
adriannaaa 


Wiek: 44
Dołączyła: 08 Lut 2006
Posty: 659
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 08, 2006 1:18 pm   

no to ja wczoraj widziałam śliczny komplet cielowa , w nowej knajpce z pierogami na piotrkowskiej, prześliczny - niestety na stronie nie ma tego modelu - wszystko białe, czyste, w kształcie łezki.. cudo po prostu...no ale filiżanki niewygodne, jak zdążyłam się przekoanć...
choć i tak byłabym skłonna taki nabyc:)
_________________



typ kobiety, co spala kotlety;)
 
 
FifthAvenue 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Lut 2006
Posty: 1028
Skąd: Lodz
Wysłany: Wto Sie 08, 2006 1:21 pm   

Dziewczyny, bardzo ciekawe rzeczy mozna znalezc na www.filizanka.pl Mozna sobie dowolnie kompletowac zestawy, niektore sa naprawde interesujace. Nie wiem jak z jakoscia, bo zupelnie przypadkiem kiedys trafilam na strone, niczego jeszcze nie zamawialam. Warte obejrzenia.
_________________
DON'T HATE ME BECAUSE I'M BEAUTIFUL.HATE ME BECAUSE YOUR MAN THINKS I AM !


[/url]
 
 
pinia_pinia 

Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 331
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 08, 2006 1:32 pm   

Z obejrzanych stron podobają mi się najbardziej:

Zestaw elegancki:




Zestaw codzienny:




A macie jakąś stronkę z porcelaną Rosenthala ?

lubiana-sonia.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 508 raz(y) 35.52 KB

lubiana-arianna.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 517 raz(y) 59.56 KB

lubiana_gabi.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 505 raz(y) 43.67 KB

lubiana_daria.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 521 raz(y) 54.15 KB

Ostatnio zmieniony przez pinia_pinia Wto Sie 08, 2006 1:32 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kot 


Wiek: 45
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 08, 2006 1:47 pm   

Ze stronki, którą podała Fifth

_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 08, 2006 2:15 pm   

pinia_pinia napisał/a:
A macie jakąś stronkę z porcelaną Rosenthala ?

http://www.rosenthal.pl/
http://www.int.rosenthal.de/155/Home.htm
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
sylwia 


Wiek: 43
Dołączyła: 16 Lut 2006
Posty: 507
Skąd: Toruń
Wysłany: Wto Sie 08, 2006 3:36 pm   

bardzo spodobał mi sie zestaw codzienny z postu pini,jest sliczny
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Wto Sie 08, 2006 4:01 pm   

Mnie mama kupiła na rocznicę ślubu Lubianę "Victoria" wzór rumianki - sama wybierałam

komplecik na 12 osób, z wazą, półmiskami itp itd

oferta_dekoracje_victoria_2700_2141.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 541 raz(y) 13.35 KB

_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl