Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Który kościół wybrać? Poproszę o jakieś rady...
Autor Wiadomość
asiuncia 


Wiek: 40
Dołączyła: 18 Mar 2006
Posty: 9
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 26, 2006 8:14 pm   Który kościół wybrać? Poproszę o jakieś rady...

Witam :D

Mam do was pytanie kochane Panny i Mężatki... ?lub planujemy za 2 lata, wiem że to jeszcze sporo czasu, ale już się nie mogę doczekać :D Poradżcie mi które kościoły mam wziąść pod uwagę ponieważ wiem że w niektórych panuje straszny rygor a ja będę miała parę odchyleń od normy:) mianowicie moja świadkowa nie jest katoliczką a po drugie chcielibyśmy mieć jakiś chórek który śpiewa piosenki mniej liturgiczne np. Only You :] ....
A poza tym jeszcze zastanawiam się czy można wpłynąć na to co będzie na czytaniu i głoszone podczas kazania??? i czy można przy przysiędze małżeńskiej zdrabniać imiona? np zamiast Aleksandro powiedzieć Olu? brzmi to bardziej naturalnie moim zdaniem.

Dziekuję z góry za pomoc :)
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Wto Wrz 26, 2006 8:21 pm   

Witaj :graba:

Może na początek małe sprostowanie:
1. świadkowie nie muszą być katolikami, wystarczy, że są pełnoletni
2. czytania możesz uzgodnić z księdzem
3. zdrabniać oficjalnie nie można

Co do chórku i kazania - nie mam pojęcia :?
Ale nie sądzę, żeby to był jakiś "straszny rygor", ot, zasady... :roll:

Co do kościołów, gdzie przymykają na nie oczy - nie mam pojęcia, niestety... Ale może zapytajcie najpierw w Waszych parafiach, gdzie Was znają - moze będzie łatwiej coś ustalić.

Powodzenia :)
_________________
chez alma |
 
 
asiuncia 


Wiek: 40
Dołączyła: 18 Mar 2006
Posty: 9
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 26, 2006 8:52 pm   

dzięki za informacje :D jesteśmy z tej samej parafii ale ona odpada, więc musimy innego szukać. a chciałabym jakiś przytulny kościółek i żeby ksiądz był otwarty na propozycje :lol: odnośnie właśnie czytania i kazania, ponieważ z moim kochanym jesteśmy wierzący ale niepraktykujący i nasi znajomi również. A już byłam na paru ślubach gdzie nikt nie wiedział co kiedy się robi na mszy :) i jak wszyscy spali na kazaniu, bardzo śmiesznie to wyglądało ale gorzej czuli się młodzi. Więc trzeba zaplanować coś takiego żeby była to prawdziwie uroczysta okazja a nie tylko zwykla krótka msza. ale sie rozpisałam....

czekam na inne informacje. Może któraś Pani:) miała podobne wątpliwości
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 26, 2006 10:27 pm   

asiuncia napisał/a:
A już byłam na paru ślubach gdzie nikt nie wiedział co kiedy się robi na mszy :)


Jak do tej pory na wszystkich ślubach naktórych zdarzyło mi się być księża potrafili dyskretnie podpowiedzieć Parze Młodej co mają robić :) To w końcu czasem taki stres dla nich, że sami nie wiedzą co ze sobą zrobić :)
Mój ślub był w parafii Podwyższenia ?w. Krzyża na Sienkiewicza, i muszę przyznać, że ksiądz Kamiński był bardzo otwarty... choć akurat do chórków mógłby sie proboszcz wtrącić, a on jest nieco bardziej rygorystyczny... więc nie wiem jak by to wyszło. W razie czego służę namiarami :)
_________________

 
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Wto Wrz 26, 2006 10:33 pm   

asiuncia napisał/a:
odnośnie właśnie czytania i kazania, ponieważ z moim kochanym jesteśmy wierzący ale niepraktykujący i nasi znajomi również


To dla wierzących-niepraktykujących są inne czytania ?? ;)

A serio : o ile czytania można wybrać, to dawanie księdzu wskazówek co ma wygłosić podczas kazania wydaje mi się lekką nadgorliwością. Po pierwsze ksiądz może to zinterpretować bardzo negatywnie, a po drugie kazania często (mimo iż zapewne wcześniej przez księdza przemyślane) powstają pod wpływem "chwili".

Ot, taka dygresja.
?yczę owocnych poszukiwań :mrgreen:
 
 
organ_katedra 
Firma


Wiek: 48
Dołączył: 03 Sty 2006
Posty: 36
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 26, 2006 10:34 pm   Re: Który kościół wybrać? Poproszę o jakieś rady...

asiuncia napisał/a:
po drugie chcielibyśmy mieć jakiś chórek który śpiewa piosenki mniej liturgiczne np. Only You :] ....


Asiu, muszę Cię zmartwić - otóż z punktu widzenia prawa kościelnego jest to zabronione. Nie twierdzę, że nie znajdziesz takiego miejsca, gdzie da się to obejść, ale np. w katedrze taki manewr nie przejdzie.
Pozdrawiam.
 
 
Magda2 


Dołączyła: 09 Lut 2006
Posty: 209
Skąd: ...
Wysłany: Wto Wrz 26, 2006 10:41 pm   

Na mszy podczas naszego slubu spiewal i gral na gitarze ( oprocz organisty) kuzyn A. - wlasnie "mniej koscielne" utwory - min. "From this moment...". Porozmawialismy z ksiedzem i poprosilismy, czy tak mozna i wyrazil zgode :D
Wszystko jest do uzgodnienia - moze najpierw zapytaj w jakiejs zaprzyjaznionej parafii?
 
 
asiuncia 


Wiek: 40
Dołączyła: 18 Mar 2006
Posty: 9
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 27, 2006 10:15 am   

dziękuję wam wszystkim.... troszke mnie przeraża to załatwianie teraz:) mam nadzieję że wszystko pójdzie łatwo:)

jakbyście mieli jeszcze jakieś propozycje dla mnie to nadal czekam na rady :hyhy:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl