Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Ile za ślub?
Autor Wiadomość
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Czw Wrz 21, 2006 1:51 pm   

My będziemy tam mieli ślub, ale dopiero za dwa lata, więc nie mam pojęcia jakie obecnie są stawki :?
Muszę tylko przejść się do kancelarii i zapytać kiedy termin zaklepać :roll:

A kościół piękny :oczami: Rosłam razem z nim ;)
 
 
Agatka_P 


Wiek: 41
Dołączyła: 07 Wrz 2005
Posty: 1093
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 21, 2006 1:52 pm   

Ja też należe do tej parafii i z tego co wiem koszta do niskich nie należą
Ostatnio zmieniony przez Agatka_P Czw Wrz 21, 2006 1:54 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
*ZARA* 

Wiek: 44
Dołączyła: 18 Wrz 2006
Posty: 9
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 21, 2006 2:01 pm   

fiona83 napisał/a:
My będziemy tam mieli ślub, ale dopiero za dwa lata, więc nie mam pojęcia jakie obecnie są stawki :?
Muszę tylko przejść się do kancelarii i zapytać kiedy termin zaklepać :roll:

A kościół piękny :oczami: Rosłam razem z nim ;)




jak bylismy w maju zamowic termin na lipiec 2007 to ksiadz juz mial kalendarz na 2008 r.
bylam w szoku bo w innych parafiach nie mieli jeszcze wtedy na 2007
i widzialam ze maja to niezle zorganizowane, slub co 30 min i nie ma szans na normalna msze...
dostalismy tez od razu kartke z lista zadan dla narzeczonych tzn co zalatwic i gdzie, przyznam ze to bardzo przydatne ale o cenach nic nie wspominal....

[ Dodano: Czw Wrz 21, 2006 2:02 pm ]
Agatka_P napisał/a:
Ja też należe do tej parafii i z tego co wiem koszta do niskich nie należą




to juz sie boje :(
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Czw Wrz 21, 2006 2:03 pm   

O matko :shock:
To ja muszę czym prędzej lecieć do kancelarii :shock:
 
 
emilkaa 
więcej niż mama


Wiek: 41
Dołączyła: 28 Gru 2005
Posty: 674
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 21, 2006 2:03 pm   

Na Badurskiego na slub wybieram sie w tydzien po swoim slubie - 14 pazdziernika.

Slyszalam ze slub jest tam dosc tani - 550 o ile sie nie myle.

Jak sluby wygladaja wypowiem sie po 14stym :D
 
 
emilkaa 
więcej niż mama


Wiek: 41
Dołączyła: 28 Gru 2005
Posty: 674
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 21, 2006 2:08 pm   

No musze zapytac ale jestem pewna ze bylo mniej niz ja place.. a ja place 750... zapytam kolezanki na wieczorze panienskim dokladnie ile wyszlo... a glowe sobie daje uciac ze mowila cos o standardowym cenniku dla archidiecezji Lodzkiej - i to wlasnie jest w granicach 500 zl.. po raz pierwszy od niej slyszalam w ogole o istnieniu takiego cennika stad jestem pewna tego co mowie...
zapytam ja raz jeszcze za tydzien na wieczorku panienskim :D i wtedy dokladnie Wam powiem
 
 
*ZARA* 

Wiek: 44
Dołączyła: 18 Wrz 2006
Posty: 9
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 21, 2006 2:08 pm   

fiona83 napisał/a:
O matko :shock:
To ja muszę czym prędzej lecieć do kancelarii :shock:


nie no moze bez przesady :D
my objechalismy jednego dnia kilka kosciolow zeby sie zorientowac jak to wyglada i bylismy np na Lublinku i tam pani w kancelarii powiedziala zeby przyjsc 3 m-ce przez slubem i wszystko sie zalatwi wiec jak potem pojechalismy na Bandurskiego to bylam w szoku, na 07 lipca byla tylko wolna 19 i 19.30 wiec szybko zarezerwowalismy i juz o nic nie pytalam :-)
 
 
Martita 
Mamunia Jasiunia:)


Wiek: 42
Dołączyła: 16 Lis 2005
Posty: 294
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 21, 2006 8:47 pm   

My zapłaciliśmy 300 za ślub, 50 za organiste i 50 za kościelnego.
_________________
 
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Pią Wrz 22, 2006 11:53 am   

Byliśmy.
Zaczęliśmy poważnie zastanawiać się nad innym kościołem.

Pani w kancelarii zaśmiała nam się w twarz, a potem tylko powiedziała "Proszę przyjść najwcześniej za rok".
Pytanie brzmiało "Jeśli planujemy ślub w 2008 roku, kiedy mamy się zgłosić po wpis do kalendarza" ?. A dostaliśmy wykład jak to ludzie są nieuczciwi, zaklepują tu termin, a potem idą gdzie indziej itp.
O ceny nie było szansy zapytać :?
 
 
Megusia 

Wiek: 40
Dołączyła: 01 Maj 2006
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 22, 2006 5:51 pm   

Fionka, panią z kancelarii się nie przejmuj- może miała zły dzień. Ważniejsze jest chyba to, aby Wam się podobał kościół i aby ksiądz udzielający ślubu był odpowiedni. Chyba nie warto rezygnować z kościoła z powodu jakiejś pani, która przecież zajmuje się tylko sprawami administracyjnymi? Nie martw się, za rok pewnie będzie lepiej :)
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Pią Wrz 22, 2006 5:56 pm   

No właśnie w tym też szkopuł :?
Kościół piękny, ale kadra (prócz jednego księdza) nie za bardzo.
Mam już plan - w niedzielę po mszy złapię mojego księdza i spokojnie z nim porozmawiam co i jak ;) Zobaczymy. Chciałabym, żeby ślubu udzielał ... mój kolega z lat młodości :mrgreen: (nota bene dostał ode mnie kosza swego czasu 8) )
 
 
Agatka_P 


Wiek: 41
Dołączyła: 07 Wrz 2005
Posty: 1093
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 22, 2006 6:11 pm   

No niestety potwierdzam to co powiedziała fionka jeden jest fajny (no ewentualnie 2) a reszta niestety ...
 
 
emilkaa 
więcej niż mama


Wiek: 41
Dołączyła: 28 Gru 2005
Posty: 674
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 22, 2006 7:13 pm   

ja dzis oplacilam organiste i skrzypka... kolejne 200 zl.. chyba wpedze sie w dlugi :wink:
 
 
Galatea 

Wiek: 42
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 19
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 02, 2006 3:40 pm   

Hej! czy ktoś zna stawki w parafii Najświętrzego Serca Jezusowego?
_________________
"Dla świata jesteśmy jednym z wielu, ale istnieje ktoś jeden, kto jest dla nas całym światem"
 
 
 
Agas 


Dołączyła: 17 Lip 2006
Posty: 115
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 06, 2006 8:22 am   

Galateo ja miałam ślub w kościele Najświętszego Serca Jezusowego tylko pytanko chodzi Ci o parafię na Zgierskiej czy na Retkini bo są dwie parafie pod takim wezwaniem.
Ja brałam ślub na Zgierskiej, tylko że ślubu udzielał mój ksiądz, wiem że za ślub wziął 300 zł.
a pozostałe opłaty pobierał ksiadz właśnie z tej parafii i tak:
- dekoracja kwiatami 100 zł
- organista ok 200 zł
- kościelny ok 50 zł. :]
mój najpiękniejszy dzień 29.07.2006
 
 
Galatea 

Wiek: 42
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 19
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Paź 07, 2006 1:14 pm   

Chodziło mi o ten na Retkini
_________________
"Dla świata jesteśmy jednym z wielu, ale istnieje ktoś jeden, kto jest dla nas całym światem"
 
 
 
misimisia 

Wiek: 39
Dołączyła: 16 Paź 2006
Posty: 93
Skąd: polska
Wysłany: Pon Paź 16, 2006 5:31 pm   

Wie ktoś może jak wycenia się ksiądz z Bedonia?? :?:
 
 
 
Duszka 

Wiek: 45
Dołączyła: 22 Wrz 2006
Posty: 93
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 19, 2006 9:33 am   

Cenniki sa bardzo rozne - znajmomi chcac rac slub w parafi mlodej uslyszeli "co laska powyzej 1200zl". To bylo poza Lodzia w malej miejscowosci (jeden kosciol - "monopolista"), wiec poszli do parafi mlodego i uslyszeli "co laska". Wiec dopytali sie szczegolowo a proboszcz im na to, ze to nie od kasy zalezy czy ktos wezmie slub czy nie i ze srednio dostaje od mlodych 200zl. A jak nie maja wogole (bo wie, ze z kasa ciezko itd) to tez im slubu udzieli. Wiec dali te 200zl i wszyscy byli zadowoleni :D

My tez bierzemy slub w tej parafi :lol: (ona jest rowniez poza Lodzia, ale to juz "wieksze" miasto i sa tu 4 koscioly i ten jest "najtanszy").

Co do reszty - kwiaty itp jeszcze sie nie dowiadywalam - mamy troche czasu na to.
_________________
~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~
Nasz dzien 08.04.2007

 
 
 
motylica 
Firma
more than a woman.


Wiek: 43
Dołączyła: 16 Mar 2006
Posty: 588
Skąd: łdz
Wysłany: Czw Paź 19, 2006 12:17 pm   

u nas oczywiście tzw. cennika ne było
rozumiec należy "co łaska"

daliśmy za ślub więc 300 PLN
+ kościelnemu 100 PLN

jeszcze do końca nie wiem jak z organistką... czy ksiądz jej płaci czy my jeszcze musimy. :roll:
_________________
 
 
Ińska 


Wiek: 43
Dołączyła: 16 Lip 2006
Posty: 72
Skąd: Rawa Maz./Warszawa
Wysłany: Nie Paź 22, 2006 12:03 pm   

Wczoraj byłam na kursie przedmałzeńskim, i że tak powiem "ksiądz się wygadał" - co do cen ślubu to w diecezji łowickiej każda parafia przesyła za jeden ślub 148 zł i jeszcze płaci podatek. W związku z tym na opłaty kościelne związane ze ślubem patrze zupelnie inaczej i po naradzie z moim M. to wyszło nam, że mniej niż 500zł nie wypada dać :(
 
 
sierotka 


Dołączyła: 07 Kwi 2006
Posty: 19
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 01, 2006 6:32 pm   

hej! Ja biorę ślub w maju 2007 w kościele Matki Boskiej Różańcowej na Janosika.
Nowy proboszcz jest więcej niż oki.
cennik wygląda mniej więcej tak:

ślub: zależy od nas, ok 300-400zł
organista: 100 zł i trzeba koniecznie się z nim dogadać w kwestii śpiewaczek czy skrzypiec :niepewny:
kościelny: 50
zapowiedzi też ok. 50

trzeba też się dogadać z siostrą zakrystianką co do przystrojenia kościoła. najlepiej przywieżć własne kwiaty, a siostry już to jakoś ułożą :mrgreen:
Generalnie nie jest najgorzej.
_________________
sierotka
 
 
Agas 


Dołączyła: 17 Lip 2006
Posty: 115
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 02, 2006 10:44 am   

słuchajcie, wczoraj dowiedziałm sie od babci ze proboszcz na Teofilowie, w tym kościeele przy ul. Wici życzy sobie za udzielenie ślubu nie mniej jak 1000 zł to jest dla mnie istny szok.
niedłgo to kościół bedzie reprezentował instytucje a nie wiarę w Pana Boga.
słysząc takie słowa normalnie człowieka krew zalewa, dlaczego tak jest skoro udzielenie ślubu jest sakramentem podobnie jak chrzest, komunia , bierzmowanie a mówi sie przede wszystkim o pieniądzach tak jakby "kupowało" sie ślub a nie go udzielało bo wierzymy w daną wiarę. nie mogę tego zrozumieć.
Jeśli już mowa o pieniądzach to powinno być " co łaska " czyli dajemy tyle, ile możemy dać na np. rowzój kościoła.albo powinien być ogółnie ustalony cennik i wystawianie faktury bądz paragonu, skoro ksiądz żada tyle a nie tyle.
spotkałam sie również z tym że jakaś para nie miała pieniędzy a chciała wziąść tylko ślub (bez wesela) to ksiądz im tego ślubu nie udzielił :rotfl: :rotfl: to już jest dla mnie karygodne, gdzie sie podziali ci księża którzy reprezentują wiarę a nie poborcy pieniędzy...
 
 
Nikulec 

Wiek: 42
Dołączyła: 07 Lis 2006
Posty: 171
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Lis 23, 2006 3:01 am   

Nie no Agas, włos się na głowie jeży i nóż w kieszeni otwiera jak się czyta coś takiego!!! :[ WRRRRRR
Ponieważ moje dobre maniery czasami zanikają jak ktoś próbuje robić ze mnie głupa, to pewnie kazałabym takim ludziom, jak ci dwaj, o których mówisz (bo ciężko mówić o takich "księża") pocałować się w d*** i więcej by mnie tam nie widzieli :(
To naprawdę przykre ;(
 
 
Kropek 

Dołączyła: 23 Paź 2006
Posty: 80
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 23, 2006 7:39 am   

Agas napisał/a:
słuchajcie, wczoraj dowiedziałm sie od babci ze proboszcz na Teofilowie, w tym kościeele przy ul. Wici życzy sobie za udzielenie ślubu nie mniej jak 1000 zł to jest dla mnie istny szok....


Chyba zaczynam sie cieszyc, ze nie biore tam slubu (dluugo to byla moja parafia...)! Moze teraz troche spasuja z cennikiem, bo polozyli juz marmurowe posadzki :-P
Juz sie odechciewa nawet komentowac te paranoje... Materializm w czystej postaci...

Btw, nie znalazlam w watku info nt kosztow w kosciele p.w. Podwyzszenia Swietego Krzyza - a sama ksiedza nie zapytalam (nie wpadlam nawet na to, zeby zapytac - bo przez telefon tylko rozmawialismy i ksiadz byl w biegu ;-D ). Mozecie sie ze mna podzielic taka info?
_________________


[/url]
 
 
madzia8181 


Wiek: 42
Dołączyła: 05 Paź 2006
Posty: 701
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 23, 2006 9:57 am   

w lagiewnikach slub plus wszystkie koszty skrzypaczka wystroj koscila 600zl...
na widzewie to samo w kosciele sw alberta chmielowskiego 1200
cena co?
ehhh ale co zrobic...
moja parafia... i chyba jednak zostaniemy tam i tam bedziemy placili
_________________
 
 
 
Agas 


Dołączyła: 17 Lip 2006
Posty: 115
Skąd: Łódź
  Wysłany: Pią Lis 24, 2006 8:36 am   

Dziewczyny nie dajcie sie zwariować negicjujcie przecież
ślub to nie przetarg tylko ceremonia :] :rotfl:
ksiądź powinien dawać ślub przede wszystkim dlatego że ludzie chcą sie pobrać w obliczu Boga, a płatności powinny być tylko i wyłącznie z naszej dobrej woli i chęci.
Szak mnie trafia jak widzę na jednym osiedlu 5 kościołów i jeden z drugim prześciguje sie która wierza bedzie większa.To jest naprawdę jakaś paranoja.
albo spotkałam sie jeszcze z jednym przypadkiem ,mój znajomy ma wuja który skolei ma kontakty z Kurią Biskupią w Łodzi.słuchajcie tam to podobno dzieją się cyrki. podobno co ksiądz to jeżdzi coraz lepszym samochodem :hyhy:
dlatego jeśli już na samym wstępie rozmowy z księdzem mówi sie o kasie to jestem jak najbardziej za tym aby opodatkowac Kościół
bo teraz Kościłó zaczyna reprezentowac instytucję a nie Dom Boży. takie jest moje zdanie.
 
 
Nikulec 

Wiek: 42
Dołączyła: 07 Lis 2006
Posty: 171
Skąd: łódź
Wysłany: Pią Lis 24, 2006 1:56 pm   

Agas napisał/a:
dlatego jeśli już na samym wstępie rozmowy z księdzem mówi sie o kasie to jestem jak najbardziej za tym aby opodatkowac Kościół
bo teraz Kościłó zaczyna reprezentowac instytucję a nie Dom Boży. takie jest moje zdanie.

Wiesz moje zdanie jest podobne. Jednak myślę, że opodatkowanie niewiele by dało. Bo jak ksiądz jest "ludzki" to nadal będzie brał tak mało ile bierze. A jeżeli któryś traktuje śluby jak intratny biznesik, to będzie brał jeszcze więcej ;)
 
 
Agas 


Dołączyła: 17 Lip 2006
Posty: 115
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 28, 2006 8:45 am   

No tak ale w pewnym momencie ludzie naprawdę otworza oczy,
ja mam ile razy taką ochotę "wygarnąc" jakiemuś księdzu i zapytac dlaczego kupujke sie dany sakrament, jeśli jest on podstawą naszej wiary...
 
 
Nikulec 

Wiek: 42
Dołączyła: 07 Lis 2006
Posty: 171
Skąd: łódź
Wysłany: Wto Lis 28, 2006 2:15 pm   

Wiesz, ludzie to akurat doskonale sobie zdają z tego sprawę, że są również księża-biznesmeni, nie tylko ci z powołania i pewnie nie raz ktoś takiemu księdzu wygarnął. Ale musi chyba dojść do jakiejś rewolucji na skalę ogólnopolską ;) która po prostu zatrzęsie tym całym plugastwem :hyhy:
Nie jestem przekonana czy podatek odpowiednio nim zatrzęsie 8)
 
 
anecik 

Dołączyła: 18 Sty 2007
Posty: 7
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 18, 2007 8:45 pm   

Witam.
Czy jest ktoś, kto brał lub miał albo ma zamiar wziąść ślub w kościele Papieża Jana XXIII przy ul. Hetmańskiej? Jestem ciekawa jakie są koszty to moja parafia ale wiem że rzadko udziela się tam ślubów a wyczytałam że w kościołach gdzie jest mało ślubów cenniki są wygórowane :(
_________________
anecik
 
 
sierotka 


Dołączyła: 07 Kwi 2006
Posty: 19
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 19, 2007 3:44 pm   

Znam tą parafię dosyć dobrze, bo mieszka tam mój narzeczony. ksiądz proboszcz jest bardzo w porządku, co można stwierdzić chociażby po kolędzie. Pięć razy się zapyta zanim weźmie ofiarę, więc sądzę, że cennik nie jest wygórowany. Znajoma brała tam ślub, nie wiem dokładnie ile zapłaciła, ale nie narzekała. :smile:
_________________
sierotka
 
 
Spontana 

Dołączyła: 11 Paź 2006
Posty: 84
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 23, 2007 11:40 am   

A może ktoś z Was wie jak wygląda cennik w Kościele ?w.Antoniego przy ulicy Antoniego?
 
 
grusia 

Wiek: 43
Dołączyła: 17 Wrz 2006
Posty: 73
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 23, 2007 7:58 pm   

Ja będę wiedziała gdzieś tak za 2 tygodnie, biorę ślub w Antonim. W lutym idziemy załatwiać formalności i dowiem się wszystkiego, napisze.


Pozdrawiam
_________________


Nasz Ślub 28.07.2007
 
 
Spontana 

Dołączyła: 11 Paź 2006
Posty: 84
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 24, 2007 9:40 am   

Super :D , w takim razie z niecierpliwością czekam na wieści.
Pozdrawiam gorąco.
 
 
NiuniaOstry 

Dołączyła: 28 Sty 2007
Posty: 17
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon Sty 29, 2007 1:12 pm   

Co do kosciolow, to my jestesmy troszke hmm zszokowani poniewaz w Gdansku-Stogach-gdzie mieszkaja nasi rodzice i gdzie my miekszaklismy przed wyprowadzka, jest Kosciol w ktorym z czystej ciekawosci zapytalismy o cene Proboszcz pinformowal nas iz jest to cena 700zł + cena za organiste itp. :znudzony: My akurat nie chcielismy slubu w naszej parafi, bo chcielismy wybrac kosciol , ktory bedzie nam odp pod wzgledem estetycznym i ktory bedzie poprostu Piekny. Niestety Kociol , ktory nas interesowal najbardziej nie mial juz wolnych terminow :( :( jedynie na godzine 19 :( Wiec wybralismy Katedre Oliwską, cena 300zł + przyztrojenie. Strasnie sie zdziwilismy ze Katerda "jest tansza" niz "nasz" maly kosciolek. Ale to zapewnie przez to iz katedra nie narzeka na brak zainteresowania a w tamtym kosciele slub jest raz na jakis czas dlatego tez pewnie chca sobie zarobi na 1 slubie.
_________________
*** 16. 06. 2007r *** Nasz Najpięknieszy Dzień !! !

 
 
Szpilka 

Wiek: 39
Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 362
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 02, 2007 9:08 am   

my mamy około 400 za ślub, 200 organista, 100 kwiaty i okolo 50 koscielny
_________________


Buziaki Gość
 
 
Spontana 

Dołączyła: 11 Paź 2006
Posty: 84
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 02, 2007 11:18 am   

Zaglądnęłam sobie dziś do tego wątku by zobaczyć co nowego i dopiero teraz dojrzałam,że Grusia ma ślub w ten sam dzień co ja :D a żeby tego było mało w tym samym Kościele...
Grusiu cały czas czekam na informacje.
Pozdrawiam serdecznie :razz:
 
 
=MiLi= 


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sty 2007
Posty: 897
Skąd: Rtk, ale z Bałut
Wysłany: Sob Lut 03, 2007 9:41 am   

My za samo zarezerwowanie terminu płacliśmy 50 zł, które potem przechodzi na poczet ślubu.. 100 dla organisty plus za ślub 400 czy 350 zł już nie pamiętam. Mamy przyjść 3 miesiące przed ślubem pozałatwiać formalności. ?lubu nam będzie udzielał ksiąz Irek, który uczył mojego S. w szkole, niesamowity ziomek ;) i za to nic nie będziemy płacić :) Ksiądz Irek tłumaczył nam, że to ile za ślub biorą zależy od wielkości parafii, czym mniejsza parafia tym więcej biorą podobno...
 
 
soseczka 

Dołączyła: 07 Lis 2006
Posty: 164
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lut 03, 2007 5:16 pm   

my za wszystko zaplacilismy 500zl ,nawet w cenie mamy wystroj i organiste.
_________________
...:::21.07.07:::...

.. :::GDYBY NIE TY.....
 
 
 
Ela_i_Adam 


Dołączyła: 21 Sty 2007
Posty: 860
Skąd: łódź-widzew
Wysłany: Sob Lut 03, 2007 7:18 pm   

My nic nie płaciliśmy za rezerwację terminu za to inne koszty wyglądają tak:

ślub: "co łaska" (ksiądz powiedział że młodzi przeważnie dają ok 300-400zł (dostanie max 300zł)
dekoracja w kosciele 100zł ale nieładna więc wzięlismy firme -250zł
zapowiedzi nie wiem
akt chrztu moj 0zł mojego A. nie wiem
poradnia:100zł!!!!!!
kurs:2x20zł
zobaczymy ile wyjdzie razem :-?

teraz wiem jeszcze że:
zapowiedzi u mnie 50zł
nie jest źle ciekawe jak dalej?
_________________

Kocham Cię Adasiu :) 21.07.2007!!!!!!
Ostatnio zmieniony przez Ela_i_Adam Pią Lut 09, 2007 1:26 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dymocha 

Wiek: 43
Dołączyła: 17 Mar 2006
Posty: 115
Skąd: łódź
Wysłany: Nie Lut 04, 2007 10:13 am   

Nasz ksiądz powiedział, że to ile damy zależy tylko od nas. Każdy daje tyle na ile go stać. Jeżeli nie mamy to udzieli nam sakramentu za darmo, ale jest jeden warunek: wesele bez alkoholu. Myślę, że to uczciwe postawienie sprawy.
_________________
 
 
mischelle22 


Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2003
Posty: 1211
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 04, 2007 1:44 pm   

A co to za warunek :szok:
Sami piją a innym to już nie wolno ?
Ja bym na Waszym miejscu dała symboliczne 50 zł - przecież Wam nie odmówi ślubu.
A z tym alkoholem to przsadził.
_________________

 
 
 
jpuasz 


Dołączyła: 17 Maj 2006
Posty: 1210
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 04, 2007 3:19 pm   

Hmmm czemu przesadził?? SKoro stać kogoś na to, żeby kupić ileś litrów alkoholu i wydać na to przynajmniej 500 zł to wydaje mi się, że stać go również na wydanie chociażby tych 50 czy 100 zł na ślub. Pamiętajmy, że księża żyją głównie z tego co ofiarują wierni. Oni nie mają stałych dochodów i warto spróbować ich zrozumieć...
_________________
Pozdrawiam :)
Paulina



 
 
mischelle22 


Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2003
Posty: 1211
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 04, 2007 4:24 pm   

Ale moim zdaniem wogóle nie powinien stawiać takiego ultimatum.
A po za tym co - pojedzie na salę i sprawdzi czy rzeczywiście nie mają tam alkoholu?
Dziwne to :roll:
_________________

 
 
 
jpuasz 


Dołączyła: 17 Maj 2006
Posty: 1210
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 04, 2007 7:07 pm   

Pewnie nie pojedzie a uwierzy na słowo. A reszta będzie kwestią sumienia młodych.
Niestety między innymi taka jest księdza "praca" i myslę, że każdy czułby się źle z tym, że musi "pracować" za darmo. Np pracowac dla kogoś, kto woli wydać pieniądze na alkohol, niż zapłacić nam za to co dla niego robimy.
_________________
Pozdrawiam :)
Paulina



 
 
=MiLi= 


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sty 2007
Posty: 897
Skąd: Rtk, ale z Bałut
Wysłany: Sob Lut 10, 2007 12:30 pm   

jpuasz napisał/a:
Hmmm czemu przesadził?? SKoro stać kogoś na to, żeby kupić ileś litrów alkoholu i wydać na to przynajmniej 500 zł to wydaje mi się, że stać go również na wydanie chociażby tych 50 czy 100 zł na ślub. Pamiętajmy, że księża żyją głównie z tego co ofiarują wierni. Oni nie mają stałych dochodów i warto spróbować ich zrozumieć...


Nieprawda, nawet nie będę starała się ich zrozumieć. Mają full kasy, mają odjechane samochody i mnóstwo panienek. Wiem co mówię, mój tata był policjantem i wielokrotnie zatrzymywał księży pijanych z panienkami w aucie. Z synem księdza z moje parafii szłam do Komunii ?w... I ja mam się takiemu spowiadać czy przyjmować jego ultimatum? w życiu!
Alkohol a ślub to co innego, dlaczego nie biorą tyle ile w Urzędzie Stanu Cywilnego? Alkohol na weselu jest rzeczą właściwie niezbędną, więc to żałosne stawianie takiego ultimatum... takie jest moje zdanie.
_________________
 
 
jpuasz 


Dołączyła: 17 Maj 2006
Posty: 1210
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 11, 2007 1:13 am   

=MiLi= napisał/a:
Nieprawda, nawet nie będę starała się ich zrozumieć. Mają full kasy, mają odjechane samochody i mnóstwo panienek. Wiem co mówię, mój tata był policjantem i wielokrotnie zatrzymywał księży pijanych z panienkami w aucie. Z synem księdza z moje parafii szłam do Komunii ?w... I ja mam się takiemu spowiadać czy przyjmować jego ultimatum? w życiu!


Hmmm nie uogólniaj - to że tacy się zdarzają, to nie znaczy, że tacy są wszyscy :evil:
_________________
Pozdrawiam :)
Paulina



 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 11, 2007 7:54 am   

[quote="=MiLi="]Alkohol a ślub to co innego, dlaczego nie biorą tyle ile w Urzędzie Stanu Cywilnego? Alkohol na weselu jest rzeczą właściwie niezbędną, więc to żałosne stawianie takiego ultimatum... takie jest moje zdanie.[/quote]

skoro dla kogos alkohol jest rzecza niezbedna i twoja laska przy proszeniu o sakrament jest zalezna od jego ilosci, to moze wlasnie lepiej isc do USC..
Ostatnio zmieniony przez 555 Nie Lut 11, 2007 7:55 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
=MiLi= 


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sty 2007
Posty: 897
Skąd: Rtk, ale z Bałut
Wysłany: Nie Lut 11, 2007 4:02 pm   

Nie napisałam, że wszyscy są tacy. Zdarzają się wyjątki, ale one tylko potwierdzają regułę, znam kilku księży w porządku, jeden z nich udzieli nam ślubu i nie weźmie za to kasy. Nie postawił też żadnego ultimatum.


Heh... 555 proponuję przeczytać kilka razy mój post aż zastanowisz się i dojdziesz do właściwego wniosku. Chcę wziąć ślub kościelny i go wezmę, Tobie akurat nic do tego. mach ochotę bierz w USC. I o jakiej łasce Ty mówisz? przeczytałaś w ogóle to co napisałam?
_________________
 
 
=MiLi= 


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sty 2007
Posty: 897
Skąd: Rtk, ale z Bałut
Wysłany: Pon Lut 12, 2007 4:49 am   

Agas napisał/a:
dlatego jeśli już na samym wstępie rozmowy z księdzem mówi sie o kasie to jestem jak najbardziej za tym aby opodatkowac Kościół
bo teraz Kościłó zaczyna reprezentowac instytucję a nie Dom Boży. takie jest moje zdanie.


Jak najbardziej. Jestem całkowicie za. Podpisuję się rękami i nogami.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl