Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak powinno wyglądać zaproszenie?
Autor Wiadomość
Olusia 


Wiek: 41
Dołączyła: 18 Kwi 2006
Posty: 264
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 30, 2006 9:18 am   Jak powinno wyglądać zaproszenie?

Oglądam ostatnio program na TVN Style, w którym była mowa o tym jak powinno wyglądać zaproszeniem. Według "całego odpowedniego protokołu" kolejność informacji na zaproszeniu powinna być taka:

- kto zaprasza, czyli imiona i nazwiska, jeżeli wesele jest organizowane z pomocą rodziców, powinnien być dopisek z rodzicami
- kogo zaprasza
- na co zaprasza, podobnież w lepszym guście jest aby zaproszenie na wesele i na ślub było w jednym zaproszeniu, niż aby była dodatkowa karteczka informująca o weselu
- kiedy i gdzie
- na dole powinna być prożba o potwierdzenie przybycia, możliwa jest ona w dwóch wersjach:
- na osób "obytych na salonach" RVSP, czyli skrót Respondez-vous s'il vous plait
- lub po polsku prożba o potwierdzenie przybycia
zaraz za prożba powinno być nazwisko i telefon osoby u której należy potwierdzić zaproszenie


Pani powiedziała, że jeśli osoba nie potwierdzi przybycia to znaczy, że nie przyjdzie na wesele. Zwróciła uwagę jednak na to, że tak w rzeczywistości jednak nie jest, gdyż albo osoby zapominają zadzwonić, albo wogóle nie przeczytały prozby o potwierdzenie. Podobnież w tym wypadku nie wypada dzwonić i się dopytywać, lepiej założyć, że więcej osób przyjdzie.

Oczywiście to co napisałam to są tylko jakieś rady i każdy może się z częścią z nich nie zgadzać.
_________________
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sro Maj 31, 2006 8:14 pm   Re: Jak powinno wyglądać zaproszenie?

Olusia napisał/a:
Podobnież w tym wypadku nie wypada dzwonić i się dopytywać, lepiej założyć, że więcej osób przyjdzie.

Cóż, więc ja chyba złamię zasady, bo nie wyobrażam sobie nie potwierdzić... :roll:
Nie wyobrażam sobie "założyć", że ktoś przyjdzie lub nie - przy siedzącej imprezie na kilkadziesiąt osób powodowałoby to straszne zamieszanie.
_________________
chez alma |
 
 
FifthAvenue 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Lut 2006
Posty: 1028
Skąd: Lodz
Wysłany: Czw Cze 01, 2006 4:17 pm   

Ja chce wiedziec na 100% kto bedzie a kogo nie bedzie. I to duzo wczesniej chce wiedziec, zebym ewentualnie mogla sobie zaprosic inne osoby w to miejsce. :cisza:
_________________
DON'T HATE ME BECAUSE I'M BEAUTIFUL.HATE ME BECAUSE YOUR MAN THINKS I AM !


[/url]
 
 
Olusia 


Wiek: 41
Dołączyła: 18 Kwi 2006
Posty: 264
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 01, 2006 10:30 pm   

Wiadomo że jak się ma dużo pieniędzy wynajmuje całą wielką salę na tłum gości, to można sobie być zgodnie z etykietą. Ale jak będziemy płacić od osoby to tez lepiej dokładnie znać liczbę gości.
_________________
 
 
Agatka_P 


Wiek: 41
Dołączyła: 07 Wrz 2005
Posty: 1093
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 05, 2006 3:39 pm   

A ja mam takie pytanie czy wypisując zaproszenia dla wszystkich wypisujemy
Panna młoda i pan młody zapraszają czy do gości młodego piszemy młodego na pierwszym miejscu a do gości młodej piszemy młodą na pierwszym miejscu?
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Pon Cze 05, 2006 3:45 pm   

Agatko, dla mnie to tak, jakby w trakcie wizyty u rodziny Pana Młodego, on wchodził pierwszy... nonsens :roll:
A poza tym - dwa różne formaty zaproszeń? Jakoś sobie tego nie wyobrażam... :?
_________________
chez alma |
 
 
Agatka_P 


Wiek: 41
Dołączyła: 07 Wrz 2005
Posty: 1093
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 05, 2006 3:50 pm   

Tak jakoś mi przyszło to na myśl i mnie nurtowało więc się zapytałam :mrgreen:
 
 
FifthAvenue 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Lut 2006
Posty: 1028
Skąd: Lodz
Wysłany: Pon Cze 05, 2006 4:19 pm   

Kobieta zawsze pierwsza, tak jak na listach...
_________________
DON'T HATE ME BECAUSE I'M BEAUTIFUL.HATE ME BECAUSE YOUR MAN THINKS I AM !


[/url]
 
 
Agatka_P 


Wiek: 41
Dołączyła: 07 Wrz 2005
Posty: 1093
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 05, 2006 4:25 pm   

Dzięki dziewczynki rozwiałyście moje wątpliwości
 
 
Kropek 

Dołączyła: 23 Paź 2006
Posty: 80
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Gru 04, 2006 7:34 am   Re: Jak powinno wyglądać zaproszenie?

Alma_ napisał/a:
Olusia napisał/a:
Podobnież w tym wypadku nie wypada dzwonić i się dopytywać, lepiej założyć, że więcej osób przyjdzie.

Cóż, więc ja chyba złamię zasady, bo nie wyobrażam sobie nie potwierdzić... :roll:
Nie wyobrażam sobie "założyć", że ktoś przyjdzie lub nie - przy siedzącej imprezie na kilkadziesiąt osób powodowałoby to straszne zamieszanie.


no wlasnie, mam nadzieje wiedziec o tym, kto bedzie na weselu odpowiednio wczesniej ;-)

A ile czasu przed slubem powinni sie "opowiedziec", czy beda czy nie? Rozumiem, ze powinno sie podac date, do kiedy prosimy o potwierdzenie?
_________________


[/url]
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Pon Gru 04, 2006 9:17 am   

Jeśli chodzi o termin - ja mając ślub 9 czerwca proszę o potwierdzenie do 30 kwietnia, czyli na ponad miesiąc wcześniej.
Podaję też na zaproszeniu nr telefonów i nasze adresy e-mail.
_________________
chez alma |
 
 
Lucky 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 748
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Gru 04, 2006 10:32 am   

Ja mając śłub 2 czerwca, też bede miała prośbe o potwierdzenie do 30 kwietnia, zresztą około tego terminu jestem umówiona z właścicielem sali na dogadanie menu i ustalenie ostatecznej liczby gości, więc nie mam wyboru :?
 
 
adriannaaa 


Wiek: 44
Dołączyła: 08 Lut 2006
Posty: 659
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Gru 04, 2006 11:19 pm   

Kropek, my zostawiliśmy chyab też około miesiąca, lub 3 tygodni do dnia ślubu na potwierdzenie. taki standard - nie jest za późno w razie czego zaprosić kogoś innego w to miejsce, a i właściciele sali chcą by w miarę wcześnie zamówić miejsca na sali.
_________________



typ kobiety, co spala kotlety;)
 
 
Kropek 

Dołączyła: 23 Paź 2006
Posty: 80
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Gru 05, 2006 7:42 am   

Super, dzieki za info.

W glowie mam wlasnie taki pomysl, zeby miec czas ewentualnie kogos jeszcze zaprosic na "wolne" miejsce ;-)

Jeszcze z glupia frant: podajecie swoj telefon/mail czy Narzeczonego? :hyhy:
Bo sumie niby jakie to ma znaczenie, ale wiadomo po mailu, do kogo potwierdzenia beda splywac... :mrgreen:
_________________


[/url]
 
 
adriannaaa 


Wiek: 44
Dołączyła: 08 Lut 2006
Posty: 659
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Gru 05, 2006 7:48 am   

podaliśmy telefony do nas obojga. Pomyślałam, że niekoniecznie ciotka, czy wujostwo Łukasza, których albo ledwo znam, albo wżyciu na oczy nie widziałam będzie miało ochotę dzwonić do zupełnie nieznajomej przyszłej żony ich krewniaka - i taka sama sytuacja mogła by mieć miejsce ze strony mojej rodziny. Zawsze to łatwiej zadzwonić do swoich bliskich;)
_________________



typ kobiety, co spala kotlety;)
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Wto Gru 05, 2006 10:51 am   

Tak, jak pisałam powyżej ;) podajemy obydwa maile i nry telefonów komórkowych. Zastanawiałam się jeszcze, czy nie podać nru stacjonarnego do rodziców (dla rodziny), ale uznałam, że to przesada, zwłaszcza, że przecież rodzina ten numery zna.
_________________
chez alma |
 
 
adriannaaa 


Wiek: 44
Dołączyła: 08 Lut 2006
Posty: 659
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Gru 05, 2006 11:06 am   

Alma_ napisał/a:
Zastanawiałam się jeszcze, czy nie podać nru stacjonarnego do rodziców (dla rodziny), ale uznałam, że to przesada, zwłaszcza, że przecież rodzina ten numery zna.


A do tego mogło by to prowadzić do nadmiernego zamieszania - bo ktoś zadzwonił by do Ciebie, ktoś inny do mamy ktoś jeszcze do Ł. A potem przekazywanie wiadomości miedzy soba. Kiedy tylko wy 2 jesteście za potwierdzenia odpowiedzialni - jest szansa nad tym zapanowac kiedy mieszamy w to jeszcze kogoś - to istnieje szansa, ze o kims się zapomni, nie przekaże się wszystkich wiadomości i póxniej wynikają sytuacje z cyklu - ale przeciez Ci mówiłam, że ciocia kazia nie przyjedzie.. a Ty pierwszy raz o tym słyszysz dzień po weselu :roll:
_________________



typ kobiety, co spala kotlety;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl