Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Polityka

Polityka jest dla mnie...
...zagadnieniem, które w ogóle mog?oby nie istnie?
32%
 32%  [ 8 ]
... zagadnieniem, które naprawd? mnie interesuje
16%
 16%  [ 4 ]
... dziedzin?, z któr? chcia?abym w przysz?o?ci mie? do czynienia
0%
 0%  [ 0 ]
...tematem, który poruszam tylko w stanach skrajnej desperacji, kiedy nie mog? rozmawia? o niczym innym
52%
 52%  [ 13 ]
Głosowań: 16
Wszystkich Głosów: 25

Autor Wiadomość
Linka 


Wiek: 45
Dołączyła: 29 Mar 2005
Posty: 334
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 10, 2006 10:48 am   

Z tym OC to , o ile się nie mylę, ma być tak, że będzie wyższe żeby sprawcy wypadków płacili za leczenie ofiar. Będzie tak jak z budową autostrad za wyższą cenę paliwa. :super: :zabawa:
_________________


:)
Ostatnio zmieniony przez Linka Pon Lip 10, 2006 10:50 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 10, 2006 10:54 am   

I w tym kraju tak jest - łatwiej zacząć od końca niż od początku. :evil: Niech lepiej ściągają kary od wymuszaczy i w ogóle niech ich ściagją, a nie obciążają uczciwych ludzi.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Pon Lip 10, 2006 3:30 pm   

gazeta.pl:

Cytat:

Co piąty uczeń oblał maturę


PAP 10-07-2006, ostatnia aktualizacja 10-07-2006 14:58

21 proc. tegorocznych abiturientów nie zdało matury. W tym roku najlepiej wypadły egzaminy z wiedzy o społeczeństwie i języka francuskiego, najgorzej z biologii - poinformowano na konferencji prasowej w Ministerstwie Edukacji Narodowej.

Zależnie od regionu egzaminu dojrzałości nie zdało od 18 do 27 proc. uczniów. Najsłabiej wypadli uczniowie w woj. opolskim, gdzie maturę zdało tylko 73,5 proc. z nich, najlepiej w woj. małopolskim - 82,3 proc.


I zapewne szanowny minister Giertych oznajmi, że to wina mniejszości narodowych.

To wszystko idzie w bardzo złym kierunku :roll:
Trudno nazwać całą sytuację polityką i budowaniem IV RP- raczej spacerem nad przepaścią po cienkiej linie...
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 13, 2006 11:38 pm   

myślę, że komentarz jest zbędny:


drogowskaz.gif
Pobierz Plik ściągnięto 394 raz(y) 5.51 KB

_________________
 
 
Filomena 

Dołączyła: 31 Sie 2004
Posty: 365
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 14, 2006 12:27 am   

Co do nowej matury, to chyba tu jeszcze nie należy winić Człowieka zwanego Koniem :wink: .
Akurat za ogólne zamieszanie wokół nowych matur to chyba najbardziej odpowiada niesławna Łybacka, która zrobiła wszystko, żeby jako tako pomyślaną reformę oświaty zepsuć. Było zamieszanie z matematyką jako przedmiotem obowiązkowym, terminem wejścia nowych matur, ludzie nie znali dnia ani godziny. Matury już poprzednie władze tak zaprojektowały, że sprawdzały czy uczeń nauczył się rozwiązywać schematycznie testy i wykuł prezentację. Wg mnie nowa matura obniża poziom absolwentów szkół średnich, a chyba miało być na odwrót. Co mi z porównywalności wyników, skoro nowa matura promuje przeciętność.

A jeżeli chodzi o zdawalność - może należy też pamiętać, że za osiągnięcia szkolne odpowiedzialny jest przede wszystkim uczeń. Jak się nie chce nauczyć, to nauczyciel za niego tego nie zrobi. Zwłaszcza jeżeli chodzi o w gruncie rzeczy tak banalny egzamin, jakim wg. mnie nadal jest matura. Jej główna uciązliwość to wcale nie poziom trudności, ale ilość egzaminów i obwarowanie ich stadem dziwnych zasad.
 
 
Dotka 


Wiek: 43
Dołączyła: 12 Mar 2005
Posty: 562
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 14, 2006 8:31 am   

Co w tej Polsce się dzieje.....szkoda słów :evil:
_________________
 
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Pią Lip 14, 2006 8:34 am   

Filomenko - nie piszę, że to Jego wina ;) tylko jak to będzie tłiumaczył :D
Wiadomo, że system oświaty leży i kwiczy już baaaaaardzo długo :oczami: [/i]
 
 
Filomena 

Dołączyła: 31 Sie 2004
Posty: 365
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 14, 2006 12:11 pm   

Generalnie to jest taka szczeniacka tendencja, że w zależności od źródła:

- za wszystko odpowiadają albo łżeelity z lumpeninteligencją w jednym układzie oraz żydzi, masoni, cykliści i kryptogeje (wersja strony u władzy) lub też;

- fanatyczne mohery, ciemniaki i psychopaci z PiS wraz ze świtą (wersja strony w opozycji, czasem nie bez racji, ale może nie wtedy, kiedy chodzi o to, że deszcz pada :wink: );

- a na deser mamy jeszcze ludzi, którzy starają się zachować zdrowy rozsądek, ale z kolei oni są wg ekstremistów a la poprawność polityczna członkami opresywnej grupy, która narzuca mniejszościom swoje zdanie.

Vide posłanka Senszyn, której wyskok z cytatem o odnowie oblicza ziemi ugodził raczej w katolików normalnych, nie rydzykowych, albo kajanie się przed muzułmanami za poczynania prasy, co wg mnie jest tylko pokazaniem, że świat zachodni jest gotów rezygnować z wartości, które leżą u jego podstaw w imię political correctnes. Jeszcze dożyjemy czasów, kiedy w Europie będzie więcej meczetów, niż kościołów. Wtedy parad wolności już na pewno nie będzie. Ale to na nasze własne życzenie, bo nie potrafimy rozróżniać rzeczy ważnych od mniej ważnych i nie bronimy świętości (religijnych, czy nie - to mniej istotne) naszej kultury. Zaznaczam, że sama nie mam nic przeciwko demonstracjom mniejszości, ale jest różnica między tolerancją, a afirmacją, o czym chyba Europa zapomniała. W starciu kulturowym większe szanse ma ten, kto wierzy w swoje ideały, a Europa chyba się ideowo wyprała w ramach postmodernistycznej wiary, że każdy pogląd jest równie dobry.

No to się wypisałam i znikam pracować :mrgreen: .
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 14, 2006 4:19 pm   

artykuł o naszym prezydencie.
co wynika z sondażu? Kwaśniewski wróć!!
ciekawe czy wyciągniemy z tego nauczkę na przyszłość.
w AIESECu, kiedy po pewnych wyborach okazało się, że ludzie oddali bardzo wiele głosów nieważnych, bądź wstrzymujących się, przeprowadziliśmy kampanię "głosuj świadomie", którą co kilka lat powtarzamy (dla nowych członków). myślę, że Polakom przydałaby się taka akcja. zakrojona na baaaardzo szeroką skalę. to moja idealistyczna postawa i wiem, że jest to mało realne. niestety. :roll:
_________________
 
 
Filomena 

Dołączyła: 31 Sie 2004
Posty: 365
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lip 15, 2006 10:50 am   

http://wiadomosci.gazeta....00,3485443.html

Kontynuacja tematu maturalnego.

Jak ktoś nie zdał jednego z egzaminów, to i tak zdał.

Ja proponuję w takim razie zastosować analogiczne zasady na wszystkich szczeblach edukacji:

Do następnej klasy promować za sam fakt zapisania się do szkoły
Jak ktoś nie zdał części egzaminu specjalizacyjnego, to i tak zdał i może być lekarzem,
Jak ktoś nie zdał części egzaminu sędziowskiego, to i tak zdał i może być sędzią,
Ja ktoś nie zdał egzaminu na budownictwie, czy architekturze, to i tak może nam krzywe mosty i źle sklepione dachy projektować

Itd, itp.

Budujemy gospodarkę opartą na wiedzy
:> w nowym stylu.
Ostatnio zmieniony przez Filomena Sob Lip 15, 2006 10:51 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Linka 


Wiek: 45
Dołączyła: 29 Mar 2005
Posty: 334
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lip 15, 2006 2:40 pm   

Amnestia maturalna jest niesprawiedliwa wobec poprzednich roczników. Nie zdałeś jednego przedmiotu - nie zdałes matury. Pomysł z amnestią świadczty tylko o kulawej formie nowej matury. Może tu należy coś zmienić. Nie zdali jej wszyscy: nauczyciele - bo chyba żle przygotowali młodzeż; młodzież bo po prostu nie zdała; i zapewne ci co układali testy bo zrobili to w oderwaniu od realiów dzisiejszej szkoły średniej. Przez nową maturę liceum stało sie kursem przygotowawczym do egzaminu.

Jezeli amnestia ma być furtką do wprowadzenia obowiązkowej matematyki, która nieobowiązkowo trzeba zdać :zdziwko: :głupek: to jest to po prostu kpina.
_________________


:)
 
 
FifthAvenue 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Lut 2006
Posty: 1028
Skąd: Lodz
Wysłany: Sob Lip 15, 2006 5:02 pm   

Smutne to, ze nasz system edukacji, przez niejednych tak ostro krytykowany a jednak ceniony na swiecie, teraz sie delikatnie mowiac "stacza". Dla mnie wszystko zaczelo sie od momentu, kiedy wprowadzono gimnazjum. Mialam watpliwa przyjemnosc obserwowania gimnazjalistow we wczesnej fazie calego przedsiewziecia. Do liceum szli ludzie, ktorzy nie mieli bladego pojecia o literaturze, nie potrafili napisac porzadnego wypracowania. Wszystko oparte na systemie testowo -punktowym - niby sprawiedliwie i obiektywnie... ale jak tu na dobra sprawe oceniac umiejectnosci z dziedziny jezyka w systemie punktowym ? Bzdura totalna. Coraz blizej nam niestety do systemu amerykanskiego - tam bardzo podobnie to wszystko wyglada... a poziom intelektualny spoleczenstwa pozostawia wiele do zyczenia.
Pracujac w prywatnej szkole angielskiego mialam okazje poczytac jak to mysli swe przelewaja na papier gimnazjalismi i licealisci. Podam maly przyklad, bo do tej pory nie moge tego zapomniec. Licealistka. Wypracowanie na 120 slow majace zachecic turystow do odwiedzania Polski.

[...] We have many famous people in Poland. For example Pope Jan Pawel II was Polish and everybody loved him. We also have Ich Troje, Ania Dabrowska and Ewelina Flinta".

U mnie w liceum w klasie tez byli rozni ludzie, zdolniejsi, mniej zdolni. Ale czegos takiego nie wyprodukowalby nikt. Dodam tylko, ze to nie jest jakis specjalnie drastyczny przyklad, troche sie podobnych naczytalam.
Obecny system edukacji zabija w ludziach myslenie, nie zacheca do wyrazania wlasnych opinii i sadow. Wszystko mechaniczne, testowe, na punkty. Egzaminy gimnazjalne i nowa matura to jakis kiepski dowcip z malo ciekawym (jak widac) zakonczeniem. Smutne.
_________________
DON'T HATE ME BECAUSE I'M BEAUTIFUL.HATE ME BECAUSE YOUR MAN THINKS I AM !


[/url]
Ostatnio zmieniony przez FifthAvenue Sob Lip 15, 2006 5:05 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Nie Lip 16, 2006 3:32 pm   

5th, zgadzam się w 100%.

Mam okazje obserwować całą rzecz na przykładzie młodszej siostry, która jako jeden z pierwszych roczników podpadła już pod system gimnazjów. Tak, jak pisałyście wcześniej - ta szkoła jest przechowalnią młodzieży w najtrudniejszym wieku, która nie ma wzorców, do których mogłaby dążyć, a szkoła staje się kursem przygotowującym do zdania egzaminu - wbrew założeniom nie zachęca do rozwoju zainteresowań, poszerzania na własną rękę wiedzy - bo system ocen wtłoczony w sztywne ramy równa wszystkich do poziomu średniego.

A mnie się zawsze wydawało, że należy promowac jednostki wybitne, stawiając je za wzór uczniom mniej zdolnym. Cóż, to było za moich (mam wrażenie, że już historycznych) czasów, dzis w szkole ceni się przede wszystkim przeciętność, bo tak wygodniej :roll:
_________________
chez alma |
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 17, 2006 11:07 am   

Z tymi maturami to kretynizm wymyślony przez kretyna i tyle. Polityka nie powinna mieć głosu decydującego w takich sprawach, ale co począć jak mamy krótkowzrocznych pupulistycznych kretynów na stanowiskach... :evil:

A w ogóle to co to za zdawanie matury, jeśli do jej zaliczenia wystarczyło mieć 30% zaliczenia z danego przedmiotu? Przecież na klasówkach trzeba mieć więcej. :roll:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 19, 2006 12:58 am   

Fragment wywiadu z Holoubkiem:

"Przytoczę taki obrazek obyczajowy, który moim zdaniem dobrze ilustruje to,
co się teraz dzieje w polskiej polityce.

W jednym z teatrów na próbie Kalina Jędrusik zapaliła papierosa. Na scenie
nie wolno palić papierosów. Zbliżył się strażak i powiedział: "Proszę zgasić
papierosa, bo tu nie wolno palić". A Kalina jak Kalina - z wdziękiem
odparła: "Odpierdol się strażaku". I on strasznie się zamyślił, poszedł za
kulisy i tam trwał jakiś czas. Potem nabrał powietrza, wrócił na scenę, ale
tam już nie było Kaliny, tylko Basia Rylska. On jednak tego nie zauważył, bo
oczy zaszły mu bielmem z wściekłości, i krzyknął do Rylskiej: "Ja też
potrafię przeklinać, ty kurwo stara!". Kompletnie zdumiona Basia pobiegła do
Edwarda Dziewońskiego, który był reżyserem spektaklu, i powiedziała mu, że
strażak zwariował, bo ją zwyzywał bez żadnego powodu. Dziewoński strasznie
się zezłościł, poszedł do strażaka i powiedział: "A pan jest cz?onek m?ski!". Przy
czym strażak był inny. Więc tak wygląda życie polityczne w naszym kraju."
_________________
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Sro Lip 19, 2006 9:11 am   

:niepewny: :niepewny: :niepewny: :rotfl:

[ Dodano: Czw Lip 20, 2006 1:07 pm ]
Wszystkim, którym na wątrobie leży Giertych polecam tekst Magdaleny ?rody:

Kataklizm zwany Giertych

[ Dodano: Czw Lip 20, 2006 9:51 pm ]
NAPRAWD? polecam :mrgreen:
_________________

 
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 13, 2006 7:04 pm   

oto, czym zajmują się nasi politycy ... :roll:

ukarać piekarza za chlebowe kaczki.

niedługo złożą wniosek o ustawę zabraniającą sprzedaż czegokolwiek pod postacią żółtych ptaszków wodnych na krzywych nóżkach. i czym będziemy się w wannie z dziećmi bawić?
_________________
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 15, 2006 11:32 am   

ciekawe kiedy zabronią też polowania na kaczki :roll:
_________________

 
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Sro Wrz 27, 2006 9:50 am   

No i mamy :roll:
PISgate

Tym, którzy nie widzieli wczorajszego "Teraz My" polecam obejrzenie nagrań.
Szczególnie rozmowa z ministrem Mojzesowiczem dobiła mnie :roll:

Rozumiem, że w tym kraju jest ... :cenzura: Ale to, co zobaczyłam wczoraj wieczorem jest po prostu HA?B? !! Dla mnie Renata nie jest bohaterką (wątpię, żeby sama to wymyśliła i zrealiwowała), niemniej jednak przydała się i to bardzo.

Całą noc huczało, od rana huczy ... A gdzie Prezydent ?? A gdzie Premier ??
 
 
katia 


Wiek: 42
Dołączyła: 06 Lis 2005
Posty: 178
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 27, 2006 10:07 am   

Miałam o tym napisać, ale znalazłam ten wątek.
Najlepsze zdanie wczorajszego programu to wyjaśnienie skrótu PiS - Przekupstwo i Stołki
Nawet jeśli była to prowokacja ( a z pewnością była) to posłowie nie powinni tak postępować. O poziomie wypowiedzi nie wspomnę- była totalnie nieskładna. Najbardziej jednak zaskoczyła mnie wypowiedź Ministra Sprawiedliwości, który tworzy nowe definicje przestępstw.
 
 
Filomena 

Dołączyła: 31 Sie 2004
Posty: 365
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 27, 2006 10:24 am   

Podsumowując wczorajsze wydarzenie:

Zgadzam się z komentarzem Rzeczpospolitej - oburzający był sam fakt wchodzenia w koalicję z Samoobroną - partią osób antypaństwowych, mających konflikty z prawem, roszczeniowych w stosunku do budżetu- czyli nas, bo na ten budżet płacimy. Rzeczpospolita pisze - kto sieje wiatr, ten zbiera burzę, ja - kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie.

Ale z drugiej strony każde rozmowy koalicyjne i próby budowania większości parlamentarnej, to rozmowy o stanowiska. PO, PSL i SLD też tak robiły i robić będą po następnych wyborach. Takie są efekty systemu wielopartyjnego, ordynacji proporcionalnej i braku stabilnej, jednopartyjnej większości. W innych krajach (nie myślę tu wcale o Ugandzie, ale o takiej kolebce demokracji, jak USA) próby podkupywania parlamentarzystów też są na porządku dziennym. To część procesu politycznego, a nie korupcja.

Oburzające jest nie proponowanie stanowiska. Jak rozumiem z transkrypcji wywiadu, gdzie część wykropkowano (swoją drogą to, czego nie ma w transkrypcji też jest informacją dla analityka) to Beger wyszła z kwestią sekretarza stanu. Oburzające jest rozmawianie z fałszerką list wyborczych i proponowanie wikłania Sejmu i budżetu w zabezpieczanie weksli.

Z rozmowy wynika, że premier (którego nie znoszę, ale obecnie już przestałam być wyborcą, a korzystając z wykształcenia kierunkowego zajmuję się tylko analizą) nie przystał na propozycję Beger.

To tyle o faktach. Te fakty należy zestawić z cokolwiek teatralną reakcją opozycji.

A co do przypuszczeń. Ja osobiście mam kilka pytań.

Dlaczego Beger pomaga TVN w prowokacji politycznej tydzień po tym, jak zaczął się kryzys w koalicji, podziękowano Lepperowi, a w WSI znajdowane są coraz to bardziej interesujące materiały i pojawiają się przypuszczenia, że część z nich dotyczy Samoobrony (Macierewicza też nie znoszę, ale jest nawet skuteczny - patrz precjoza z afery ?elazo, resztki po FON-ie, dokumenty SB, które jakoby zaginęły, a okazało się, że dysponuje nimi WSI - to znaleziono w sejfach służb)?

Dlaczego Beger decyduje się na popełnienie politycznego samobójstwa - wzięła udział w prowokacji, położyłą na szali swoją wiarygodność w oczach kolegów partyjnych, Samoobrona obecnie nie ma notowań pozwalających jej zdobyć większość, więc nie dojdzie po wyborach do sytuacji, w której Lepper da wiernej "szpieg" stanowisko we władzach centralnych? Chyba, że transakcja już się odbyła (ale na platformie Lepper-Beger) na poziomie, o którym nie wiemy.

I to tyle ode mnie w tym temacie, zabieram się do dalszej obserwacji, a rozwiązania parlamentu nam nie życzę, bo Polsce potrzebny jest spokój - zbyt wiele rzeczy i ważnych dla nas projektów dzieje się, aby ryzykować rozpoczynaie wszystkiego od nowa. Niestety jednak każdy następny rząd ma tendencję do wyrzucania osiągnięć poprzedników (a nigdy nie jest tak, że każdy rząd wszystko psuje).
Ostatnio zmieniony przez Filomena Sro Wrz 27, 2006 10:24 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Sro Wrz 27, 2006 10:35 am   

Wiesz Fil co mnie dziś najbardziej mierzi ?
Festiwal fałszu, obłudy i odwracania kota ogonem. Rano minister Lipiński był we wszystkich możliwych programach publicystycznych i z niesłychaną gracją wypierał się wszystkiego :roll:
Na co liczą PISowcy ?? Na ciemnotę ludu, na wiarę w IV RP ??

Swego czasu Tadeusz Mazowiecki (wielki szacunek) powiedział coś na kształt : "Jeśli bracia Kaczyńscy chcą budować IV RP to ja od razu poproszę o V".
 
 
Filomena 

Dołączyła: 31 Sie 2004
Posty: 365
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 27, 2006 10:51 am   

Dla mnie w ogóle szermowanie I, II, III, IV etc. Rzeczpospolitą, to zaklinanie rzeczywistości. Zmiana numeru nie zmienia ludzi, a to ludzie tworzą państwo.

A TV staram się nie oglądać, bo po co sobie psuć apetyt :mrgreen: (raz zobaczyłam posła Zawiszę i cała kolacja zepsuta).
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Sro Wrz 27, 2006 11:00 am   

Poseł Zawisza to oddzielna kategoria :lol:
Przykre jest najbardziej to, że wszystkie te wydarzenia to nie film, cyrk tylko rzeczywistość.
Cóż, trudno żebyśmy płakali. Poniekąd ludzie sami są sobie winni. Nie twierdzę, że PO rządziłaby lepiej, może jednak stołki byłyby ciszej podstawiane. I na pewno nie byłoby koalicji z Samoobroną :roll:
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sro Wrz 27, 2006 11:41 am   

fiona83 napisał/a:
Nie twierdzę, że PO rządziłaby lepiej

A ja owszem, a ja tak... :twisted:

I mam nadzieję, że wyborcy (wyznawcy?) PISu przejrzą wreszcie na oczy. Nie jestem w stanie zrozumieć, jakim cudem partia, która nie ma nic - ani fachowców, ani programu, kierująca się wyłącznie żądzą odwetu i walki z "Układem" wygrała wybory w tym kraju :roll:

Kompromitacja totalna. Szkoda tylko, że pewnie za chwilę okaże się, że to znów ten bliżej nieokreślony "Układ" robi PISowi koło pióra, a oni niewinni jak anioły... :evil:
_________________
chez alma |
Ostatnio zmieniony przez Alma_ Sro Wrz 27, 2006 11:42 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Myway 


Dołączyła: 25 Wrz 2006
Posty: 38
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 27, 2006 12:08 pm   

Alma_ napisał/a:
fiona83 napisał/a:
Nie twierdzę, że PO rządziłaby lepiej

A ja owszem, a ja tak... :twisted:

I mam nadzieję, że wyborcy (wyznawcy?) PISu przejrzą wreszcie na oczy. Nie jestem w stanie zrozumieć, jakim cudem partia, która nie ma nic - ani fachowców, ani programu, kierująca się wyłącznie żądzą odwetu i walki z "Układem" wygrała wybory w tym kraju :roll:

Kompromitacja totalna. Szkoda tylko, że pewnie za chwilę okaże się, że to znów ten bliżej nieokreślony "Układ" robi PISowi koło pióra, a oni niewinni jak anioły... :evil:

Alma - jakbym słyszała własne słowa...
Polityka wielce sie nie interesowałam -oczywiście do czasu oststnich wyborów, kiedy to wyniki mnie powaliły.

i juz się zaczęło:
"Mamy do czynienia z potężną prowokacja polityczną - powiedział szef klubu PiS Marek Kuchciński na specjalnej konferencji prasowej w Sejmie. Odniósł się w ten sposób do wyemitowania w TVN nagrania, na którym minister Adam Lipiński z PiS rozmawia z posłanką Beger o stanowisku wiceministra rolnictwa dla niej w zamian za przejście do PiS. Marek Kuchciński zapowiedział, że PiS będzie się domagać powołania komisji śledczej, która miałaby wyjaśnić sprawę. " GW
Ostatnio zmieniony przez Myway Sro Wrz 27, 2006 12:17 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Sro Wrz 27, 2006 12:23 pm   

Co najgorsze : cóż z tego , że ja mam czyste sumienie, że głosowałam inaczej ?? :roll:No właśnie, nic.
Nie zamierzam przestać chodzić na wybory tak jak większość normalnych, zniesmaczonych
obywateli. Nie odpuszczę.

Panie, Panowie. Proszę nie regulować odbiorników - to się dzieje naprawdę :shock: :?
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sro Wrz 27, 2006 12:40 pm   

Myway napisał/a:

"Mamy do czynienia z potężną prowokacja polityczną - powiedział szef klubu PiS Marek Kuchciński na specjalnej konferencji prasowej w Sejmie. (...)PiS będzie się domagać powołania komisji śledczej, która miałaby wyjaśnić sprawę. " GW

A nie mówiłam? :roll:

Fionka - to wszystko, co możemy zrobić, ja też nie mam zamiaru bojkotować wyborów, wręcz przeciwnie - zrobię wszystko, co w mojej mocy, żeby ta farsa się skończyła :twisted:

Ale na PIS reaguję już w jeden tylko sposób... :sick:
_________________
chez alma |
 
 
Myway 


Dołączyła: 25 Wrz 2006
Posty: 38
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 27, 2006 12:48 pm   

Przy kolejnych rewelacjach w ramach "IV RP" ciągle mam wrażenie, że snię sen schizofrenika, ze jest to jakaś koszmarna wirtualna rzeczywistość i że to nie dzieje się naprawdę. Bo w normalnym, zdrowym świcie nie miałby szans się dziać.!!

Zastanawia mnie fakt, ze nikt (właściwie - mówię globalnie) się nie przyznaje do tego PISu, nikt nie mowił, ze na niego głosował, teraz wśród szaraczków tez nie słyszę, ze ktos ta formacje popiera - ale PRZECIEZ WYGRALI i nie sądzę, ze tylko głosami radyjnymi i rolnikami.
Niech mi któs wyjasni racje PISu, bo ja nie kumam.
Jest mi wstyd za prezydenta, który obraża sie za kartofla, który nie umie nić poza sapaniem, jest mi tez wstyd za premiera, któy nie zna polskiego hymnu, którego konstrukcji zdań nie rozumiem i także za pana Gosiewskiego jest mi wstyd, bo to on mówi, że "posłowie rozumiom"...
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Sro Wrz 27, 2006 12:48 pm   

Właśnie trwa brifing ;) Marka Jurka (czemu wymawia "Begier" zamiast "Beger").
Po 15 ma być konferencja Wielkiego Endrju :roll:

A Premier milczy ... :?
 
 
Myway 


Dołączyła: 25 Wrz 2006
Posty: 38
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 27, 2006 12:49 pm   

fiona83 napisał/a:
A Premier milczy ... :?

moze i lepiej..... :wstyd:
Ostatnio zmieniony przez Myway Sro Wrz 27, 2006 12:50 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Filomena 

Dołączyła: 31 Sie 2004
Posty: 365
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 27, 2006 12:59 pm   

PiS wzbudza moje obrzydzenie ze względu na stosowaną retorykę i straszenie liberalizmem, ale z kolei Platforma mnie śmieszy. Z ostatniego roku w polskiej polityce żadna partia nie wyszła czysta. Część mediów zachowuje się histerycznie podminowując własną wiarygodność. GW, TVN i Polsat w tym przodują i nawet kiedy mają rację krytykując PiS , robią to w stylu dawnej Trybuny Ludu.

A w tej aferze przeraża mnie przede wszystkim to, że partia ludzi z wyrokami, uczestników zjazdów socjalistów w ChRL i dobrych przyjaciół Putina wyrasta w jeden wieczór na obrońcę demokracji.

PiS powinien zaś zatrudnić lepszych spejalistów od public relations w sytuacjach kryzysowych, a zwolnić trochę specjalistów od marktingu politycznego. Wyszoby to im na zdrowie.

Co do "układu". Z moich nieoficjalnych informacji wynika, że "układ" niestety funkcjonuje, ale właśnie w WSI. A PiS zdołał skompromitować słuszne posunięcie oczyszczenia służb specjalnych (i być może wyjaśnienia, skąd się wzięła Samoobrona) tym, że dyskurs układu rozprzestrzenił na wszystkich, którzy się z PiS nie zgadzają nawet w innych rzeczach, nie dotyczących WSI. I w ten sposób ja też zostałam łżeelitą, wykształciuchem i lumpeninteligencją, chociaż nie uważam GW i TVN za ostoję obiektywizmu w relacjonowaniu życia politycznego.

Przydałoby się nam wszystkim więcej rozumu, a mniej emocji, więcej oceny działań, a mniej oceny przez pryzmat "lubię, nie lubię" w naszych decyzjach wyborczych.
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Sro Wrz 27, 2006 1:59 pm   

Kamery należały do TVN

Prezydent na razie nie będzie się wypowiadał
Ostatnio zmieniony przez fiona83 Sro Wrz 27, 2006 2:56 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Filomena 

Dołączyła: 31 Sie 2004
Posty: 365
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 27, 2006 3:22 pm   

Tylko to, że kamery należały do TVN nie wyjaśnia kto kim manipuluje. Niestety mamy nadal kilka możliwości.

Pomysł wyszedł od Samoobrony i posłużyła się TVN, bo np. sytuacja zaczęła się dla tej partii robić niewygodna

Pomysł wyszedł od TVN w ramach pełnienia przez media roli prześwietlacza sceny politycznej (chociaż czasem zbytek transparencji w systemie politycznym może szkodzić również państwu), chociaż nie wydaje mi się, że TVN bez wiedzy Beger ukrywa kamery i mikrofony.

Pomysł wyszedł od posłanki Beger, która miała czyste intencje skompromitowania PiS i poprosiła TVN o pomoc, ale jakoś w czyste intencje Beger nie wierzę

A w ogóle podejrzewanie, że służby specjalne chcąc skompromitować PiS dadzą tam własny sprzęt jest chyba nierozsądne. To by kompromitowało profesjonalizm takich służb.

Tylko dlaczego do ciężkiej i niespodziewanej grypy te tłumaczeni PiS jak zwykle wyglądają, jak bredzenie człowieka w psychozie. Jak już strzelają z ciężkiej amunicji n.t. układu, to niech to chociaż robią celnie i skutecznie, a nie jak bombę rozpryskową, która wali też po tych zupełnie nie uwikłanych.
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 27, 2006 4:16 pm   

Fakt pozostaje faktem.... cokolwiek by się nie wydarzyło dalej jedno jest pewne... w tym kraju nie ma ludzi, którzy nadawaliby się do rządzenia Polską. Wszyscy są mniej lub bardziej unurzani w różnych aferach i "układach" i przy każdych wyborach stajemy przed wyborem mniejszego zła.... i tak bedzie równiez nastepnym razem, niezależnie od tego, kiedy on nastąpi.... a głosowac nie mam zamiaru przestać :twisted:
Mam dosyc polityków w tym kraju i tylko boję sie o przyszłość mojego dziecka (moich dzieci) oraz całego przyszłego pokolenia młodych Polaków..... o siebie i Nasze pokolenie zresztą też się boję....
_________________

 
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Pią Wrz 29, 2006 11:58 pm   



źródło
_________________
chez alma |
 
 
Żaneta 
Jestem mamusią

Wiek: 39
Dołączyła: 17 Lip 2005
Posty: 925
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: Pon Paź 09, 2006 12:17 pm   

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
_________________
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Nie Paź 15, 2006 1:38 pm   

A co Wy na to :

Lepper znów ministrem rolnictwa ?

Jestem przerażona. Przerażona na poważnie.
****, warchoły ... = przyjaciele ? :zdziwko:
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lis 12, 2006 11:43 am   

żenujące, ale do głupawek się nie nadaje, bo to "fakt autentyczny". smutne, ale prawdziwe.

sprawdzian komisji
_________________
 
 
pinia_pinia 

Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 331
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lis 12, 2006 5:22 pm   

No comment. Po prostu ręce opadają. Każdy student kierunku ekonoemicznego by odpowiedziałby na większośc pytań bezbłędnie. Matołki....
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lis 12, 2006 5:26 pm   

pinia_pinia napisał/a:
Każdy student kierunku ekonoemicznego by odpowiedziałby na większośc pytań bezbłędnie. Matołki....


ciekawe jak wygląda ich dział wykształcenie w cv ... :roll:
_________________
 
 
mischelle22 


Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2003
Posty: 1211
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 16, 2006 11:44 am   

Do poczytania

Komisarz Marcinkiewicz
_________________

Ostatnio zmieniony przez mischelle22 Czw Lis 16, 2006 11:44 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Wto Gru 12, 2006 8:05 pm   

Widzę, że gorący temat ostatnich dni nie został jeszcze poruszony ;)
Co sądzicie o słynnej aferze z Anetą K. i Samoobroną w roli głównej.

Moim zdaniem za wszystkim stoją ogromne pieniądze, które skłoniły tę panią do takich czy innych wyznań, posunięć, zwierzeń (widziałyście "Teraz My" ? :shock: ) Mnie nic do tego.

Najbardziej jednak ucierpią dzieci. Szczególnie córeczka. Do mamy idealnej to pani daleko :roll: Albo ja jakaś taka nienowoczena jestem :?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl