Warning: include(/var/www/html/cache/board_config.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /var/www/html/common.php on line 259

Warning: include() [function.include]: Failed opening './cache/board_config.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /var/www/html/common.php on line 259

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /var/www/html/common.php:259) in /var/www/html/includes/sessions.php on line 548

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /var/www/html/common.php:259) in /var/www/html/includes/sessions.php on line 549

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /var/www/html/common.php:259) in /var/www/html/includes/page_header.php on line 423
:: View topic - Ślub w lutym?

Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Warning ! cookie path is empty! Check in in the Admin Control Panel or set it in the PhpMyAdmin table: prefix_config - cookie_path row
 Forum Index


FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  CalendarCalendar
RegisterRegister  Log inLog in

Previous topic «» Next topic
Slub w lutym?
Author Message
Natalka

Posted:    ?lub w lutym? [ !!! ]

DZiewczyny powszechnie wiadomo że powinno się brać ślub w miesiacach z literka "r". Nam się absolutnie nie spieszy ale znalazłam ciekawą sobotę w 2009 roku mianowicie 14 lutego:) Miesiąc bez "r" i do tego zimna i nieciekawa pora roku. Czy słyszałyście o jakiś przesądach dotyczących konkretnie lutego? Bo ja słyszałam że literka "r" owszem ale wyjątkowo niekorzystny jest maj i listopad.Więc? pozdrawiam
 
 
agnienia

Posted:     [ !!! ]

Ja mam bardzo duzy dystans do wszystkich przesądów!! i uważam je za troche" dziwne" . sama biore slub w kwietniu..wiec nijak nie ma rrrrr. A slub w lutym...gdy jest piekna zima:) super i na pewno orginalnie!!
Pozdrawiam
 
 
mischelle22


Posted:     [ !!! ]

I do tego w ?więto Zakochanych - no przecież nie może być pechowo :)
 
 
*Asiek
Moderator
Czarownica vel Anioł


Posted:     [ !!! ]

Natalka, jak Wam pasuje to czemu nie luty? Przesądy odłóż na bok. :smile:
Jedynym problemem może być pogoda (pół biedy jak będzie śnieg i zimno, gorzej jak będzie taka plucha, pochmurno, wietrznie...) - ja chciałam mieć ślub w ciepłych miesiącach, dlatego nie brałam pod uwagę jesieni czy zimy.
 
 
Natalka

Posted:     [ !!! ]

Dzięki dziewczyny, faktycznie pogoda odstrasza nie tylko młodych ale i gości:/ kusi mnie tylko taka ładna data- Walentynki:) przynajmniej mój K. nie zapomni o rocznicach:)
 
 
mischelle22


Posted:     [ !!! ]

:hahaha:

To fakt - nasi Panowie raczej nie mają głowy do dat :)
 
 
jpuasz


Posted:     [ !!! ]

Jak to luty nie ma r???? Co Wy mówicie?? a February(ang)?? Februar(niem)?? Février(franc)?? Febrero(hiszp)?? Febbràio(wł)??февр'аль - Fjewral(ros)?? Czy Februarius(łac) jak kto woli :) I kto mi powie, że luty nie ma "r"?? :P
 
 
*Asiek
Moderator
Czarownica vel Anioł


Posted:     [ !!! ]

[quote="Natalka"]Dzięki dziewczyny, faktycznie pogoda odstrasza nie tylko młodych ale i gości:/ kusi mnie tylko taka ładna data- Walentynki:) przynajmniej mój K. nie zapomni o rocznicach:)[/quote]
No niby prawda, ale jak na mój gust ślub w Walentynki trochę to takie trochę... banalne.
Jeśli świętujecie Walentynki to może lepiej ślub w innym terminie - wtedy będziecie mieli dwie okazje do świętowania : Walentynki i rocznice ślubu. :)
 
 
Natalka

Posted:     [ !!! ]

heheh a np 5 sierpnia albo 20 czerwca albo 17 października? to są daty orginalne? data Twojego ślubu zawsze jest orginalna ale dla Ciebie:) ja pytałam tylko czy znacie jakieś przesądy związane z lutym żeby nie był pechowy i bardzo dziękuje za odpowiedzi.

[size=9][ [i][b]Dodano[/b]: Sro Sty 10, 2007 8:42 am[/i] ][/size]
Ale w sumie faktycznie- dwa święta- dwa prezenty:D
 
 
fiona83

Posted:     [ !!! ]

Natalko, nie będę tu pisać elaboratów o przesądach, bo szkoda klikania i nerwów.
To TYLKO przesądy, ludzkie wymysły. Usprawiedliwienie,"wytłumaczenie" dla niepowodzeń, porażek, nieszczęść których przyczyna wcale nie leży w złamanym zabobonie, ale w człowieku.
Jeśli małżeństwo ma przetrwać to czy weźmiecie ślub w lutym, maju, grudniu naprawdę nie ma znaczenia.
14 luty ? Walentynki ? Jestem na TAK. :mrgreen:
 
 
Natalka

Posted:     [ !!! ]

Dzięki Fiona:) mnie się podoba tylko K. marudzi że zimno:) z wrażenia napewno będzie nam cieplej a i kościół jest ogrzewany.
 
 
Duszka

Posted:     [ !!! ]

Ja mam slub w kwietniu i nie zwracalam a to wogole uwagi, ze nie ma "r".
A co do pogody. Jaka masz pewnosc, ze w srodku lata wlasnie w wybrana przez Ciebie sobote nie bedzie oberwania chmury, ulewy, gradobicia i 15 stopni. Zadna data nie daje 100% gwarancji na pogode. Jak widac juz nawet grudzien nie gwarantuje sniegu :-?

Wiec jesli tylko macie ochote pobrac sie w Walentynki - prosze bardzo.
 
 
Suelen


Posted:     [ !!! ]

Natalko jaka prześliczna data :) nie warto myśleć o przesądach to tylko ludzkie gadanie. Jeśli się kochacie, co Ja piszę... kochacie się i będziecie szczęśliwi, bo to wy budujecie małżeństwo, a nie jakie np. r w środku. A z tego co się zapowiada to ciepło chyba będzie.
 
 
karolina

Posted:     [ !!! ]

Moja sis biezre slub 24 maja 2008 roku i to tez w m-cu bez literki "r"!! Gdy moja babcia sie o tym dowiedziaal to od razu skwitowala: "w maju slub- szybki trup"; troche smutno zrobilo sie sis ale stwierdzila,ze nie bedzie sie niczym ani nikim przejmowala i pobiora sie ze swoim menem wtedy, kiedy oni sami beda chcieli a w przesady nie wierza!!m zreszta duzo osob dziwnie reguje slyszac,ze chca sie pobrac w maju bo wlasnie ciagle zyja w przekonaniu,ze jak w m-cu nie ma literki "r" to od razu malzenstwo ejst skonczone jakby to jak beda zyli zalezalo od "glupiej" literki!! 14 lutego to naprawde fajna data i ja rowniez jestem na TAK!!!!
 
 
agnienia

Posted:     [ !!! ]

Hmmm...My też mieliśmy mieć śłub 24.05.2008, ale ze względu na moją obrone pracy przesuneliśmy na ...kwiecień...wiec ja i tak "ryzykuje" świadomie, bo bez r...ech...;)


a i w piękną zimę bym chetnie chciała....

Bużka z Holandii, gdzie kwitną juz kwiatki:)
 
 
Suelen


Posted:     [ !!! ]

uważam, że jesli luty taki jak teraz ciepły był to piekna sprawa, a 14 luty to juz w ogóle pięknie :)
 
 
Filomena

Posted:     [ !!! ]

Tylko nalezy sprawdzic, czy data lutowa nie wypada w danym roku w Wielkim Poście, jak się chce mieć ślub konkordatowy. Chyba generalnie wtedy ślubów się nie udziela, ale może coś mi się pomieszało.
 
 
fiona83

Posted:     [ !!! ]

Udziela się, udziela.

Wczorajszy [URL=http://lodz.naszemiasto.pl/wydarzenia/702312.html]artukuł[/URL]
 
 
Natalka

Posted:     [ !!! ]

dzieki dziewczyny, narazie jestesmy na etapie wnikliwego wertowania kalendarzy na 2008 i 2009 wiec zobaczymy.moze sie zdecydujemy choc przeraza mnie mróz:)
 
 
cosola
full-time mum


Posted:     [ !!! ]

Ja jestem przeciwna wszelkim stereotypom i głupim przesądom! Jeśli chcecie mieć ślub w lutym, lipcu, czy listopadzie to tylko i wyłącznie wasza decyzja, bliscy powinni ją uszanować, a to czy będziecie szczęśliwi zależy tylko od was! 3mam kciuki za wszystkich "łamiących zasady" :wink:
P.S. My mamy ślub w maju :)
 
 
sauvignon_blanc


Posted:     [ !!! ]

Jeśli chodzi o wszelkie przesądy z literką "RRRRR" to właśnie wróciłam z rodzinnej imprezki z okazji rocznicy ślubu moich dziadków-Rocznica 47, ślub 27 lutego. A ja sama z moim J wybrałam datę 17 05 2008 i jakoś się nie boję o trwałość naszego związku. :)
 
 
q

Posted:     [ !!! ]

a ja słyszałem taki przesąd: "kto w miesiącu bez `r` ślubuje, temu potem teściowa nie truje" :) I myślę, że chociażby dla tego warto :)
Apropopo biorę ślub w lipcu :)
  
 
 
@Mac-erson
Administrator
forum.wesele-lodz.pl


Posted:     [ !!! ]

Moi kochani dziadkowie, którzy stanowili najbardziej udane małżeństwo jakie dotychczas znałem [b]brali ślub w maju[/b] i zabrakło im jednego roku do 50-tej rocznicy.
 
 
MonikaZgierz

Posted:     [ !!! ]

A ja słyszałam, że ślub w okresie karnawału lub w święta przynosi szczęście. Ale to tylko kolejny przesąd.
 
 
kaczkosia20

Posted:     [ !!! ]

Moje oko też przykula ta data 14 luty 2009. Wszyscy sie na nią zgodzili. Poczytajcie w necie, że teraz najmodniejsze są śluby w walentynki. Walentynki w sobotę wypadają w 2009 roku a później dopiero za 6 lat czyli w 2015 roku. Teraz muszę załatwić formalności i wybrać lokal z moim narzeczonym.
 
 
Display posts from previous:   
[ REPLY ]
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron
www.foto-sobieraj.com.pl