Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
nauki przedmalzenskie za granica
Autor Wiadomość
dominikagl 

Wiek: 41
Dołączyła: 30 Sty 2007
Posty: 2
Skąd: hamburg
Wysłany: Wto Sty 30, 2007 8:19 pm   nauki przedmalzenskie za granica

nie mam kursu przedmalzenskiego ,i z tego co wiem za granica nie sa one wymagane,wiec nie wiem czy uda mi sie je tu zalatwic.czy ktos moze ma lepsze pojecie o tym
 
 
soseczka 

Dołączyła: 07 Lis 2006
Posty: 164
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 30, 2007 10:14 pm   

czesc,ja tez mieszkam za granica i biorę slub w lipcu w polsce.nie mam nauk przedmałżenskich ale u mnie w miescie (cork) w irlandii mamy polski kosciol i polskiego księdza ktory organizuje owe nauki wiec nie mam z tym problemu, nauki trwaja 3 tygodnie.nawet tutaj zrobilam bierzmowanie bo takze nie mialam wczesniej.dowiedz sie czy masz jakis polski kosciol jesli masz to na pewno mozesz porozmawiac z ksiedzem.a Ty masz slub w polsce czy za granica?pozdrawiam
_________________
...:::21.07.07:::...

.. :::GDYBY NIE TY.....
Ostatnio zmieniony przez soseczka Wto Sty 30, 2007 10:15 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 31, 2007 10:17 am   

U mojego brata sytuacja dokładnie taka jak u soseczki. Wszystko załatwia w Anglii w polskim kościele, a ślub w Polsce.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 31, 2007 11:10 am   

My dogadaliśmy się z naszym księdzem w Polsce i nie musieliśmy chodzić na nauki. Dostaliśmy od niego do przeczytania książeczkę. Musieliśmy tylko odbyć 2 spotkania w poradni przedmałżeńskiej.
_________________
 
 
dominikagl 

Wiek: 41
Dołączyła: 30 Sty 2007
Posty: 2
Skąd: hamburg
Wysłany: Sro Sty 31, 2007 12:41 pm   

dzieki za odpowiedzi. :padam: dlaczego myslalam,ze bedzie z tym jakich problem....Soseczka my bierzemy slub w polsce i co gorsza w naszej parafii mamy malo wyrozumialego ksiedza.....pozdrawiam wszystkich.
 
 
soseczka 

Dołączyła: 07 Lis 2006
Posty: 164
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 31, 2007 7:55 pm   

nie martw sie o nic,poszukaj polskiej parafi u siebie w miescie i na pewno ksiadz organizuje nauki przed malzenskie.i zobaczysz ze nie bedzie zadnego problemu zawsze mozna jakos dogadac sie z ksiedzem,pozdrawiam i powodzenia.
_________________
...:::21.07.07:::...

.. :::GDYBY NIE TY.....
 
 
 
kochecka 
żona i mama


Dołączyła: 16 Mar 2007
Posty: 1652
Skąd: z daleka
Wysłany: Sro Mar 28, 2007 9:18 pm   

My tez mieszkamy za granica i chcieliśmy zrobić te nauki w polskim kościele.Juz nawet kościół znaleźliśmy i wszytsko prawie załatwiliśmy ale w miedzyczasie dowiedzieliśmy się ze nasz ksiądz w polsce bedzie robil problemy,zarzadał sobie jakiegoś notarialnego potwierdzenia...
Tak więc my zrobiliśmy nauki expresowe.Byliśmy w styczniu w polsce na 2 tyg i koleżanka dała nam kontakt do takiej katechetki która zrobila nam ten kurs w jakies 20 min!!!dostaliśmy karteczkę ze stempelkami i nauki załatwione!
_________________
 
 
gos 

Dołączyła: 11 Lip 2006
Posty: 4
Skąd: Lodz
Wysłany: Sro Mar 28, 2007 11:53 pm   

My tez mieszkamy ,za granica slub mamy w Polsce, ale nauki przedmalzenskie odbylismy w tutejszej Polskiej parafii .Musze przyznac ,ze nauki byly prowadzone naprawde profesjonalnie i jesli , ktos naprawde chcial to wyciagnal z tych lekcji cos dla siebie!!
Polecam!
_________________
Gos
 
 
zylska 

Wiek: 44
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 16
Skąd: łódź
Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 12:26 pm   

Jeśli nie macie fizycznej możliwości brania udziału w naukach przedmałżeńskich to zawsze można zagadać najlepiej z zaprzyjaźnionym księdzem żeby wystawił dokument o odbyciu takowych. W zamian można poczytać odpowiednią lekturę. W każdym razie ja tak uczyniłam.
pozdrawiam
 
 
słonko 
projektant - amator


Wiek: 41
Dołączyła: 19 Kwi 2007
Posty: 2226
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Wto Lut 05, 2008 12:40 pm   

Ja robię nauki w polskim kościele w Dublinie. Odbywają się non stop, można dołączyć w każdej chwili. Całość obejmuje 6 konferencji + spotkanie w poradni rodzinnej. Nie trzeba się zapisywać, ani płacić - po prostu przyjść i otrzymać indeks, w którym po każdej konferencji dostaje się stempelek. Jak się którąś opuści, to trzeba nadrobić. Kurs zwykły odbywa sie w każdą 2 i4 niedzielę miesiąca, a przyspieszony we wtorki i czwartki. Spragnionych szczegółów zapraszam do mojego dzienniczka (zwłaszcza strona 18 :) ).
Daję jeszcze linka do strony duszpasterstwa polskiego w Dublinie:
http://www.polish-chaplaincy.ie/
_________________
 
 
 
Agazinha 

Dołączyła: 29 Sie 2007
Posty: 40
Skąd: Lodz/Londyn
Wysłany: Wto Cze 03, 2008 2:50 pm   Nauki w Londynie

Witam,

W kwietniu odbylam nauki w kosciele Devonia w Londynie (Islington) - jest naprawde bezproblemowo - tylko 4 spotkania sobotnie (z ktorych mozna opuscic jedno, jesli sie wyjezdza etc.) - tylko 2 godziny kazde i naprawde jest w porzadku. Ks Krzysztof - proboszcz jest mlody i rzeczowy!

Dla zainteresowanych - protokol malzenski mozna spisac tutaj i zostanie wyslany do parafii w Polsce!!!
 
 
Ida i Maciej 

Dołączyła: 19 Sie 2008
Posty: 72
Skąd: Lodz/Londyn
Wysłany: Pon Paź 06, 2008 3:25 pm   

Wlasnie zaczelismy nauki w Devonia. Jest OK.
_________________

4 Lipca 2009
 
 
Ola.P 

Wiek: 42
Dołączyła: 19 Sie 2008
Posty: 61
Skąd: Łódź/UK
Wysłany: Wto Gru 02, 2008 10:39 pm   

A czy może ktoś miał nauki w Cambridge lub Peterborough w Anglii? Szukam kogoś takiego,bo chciałam podpytać co i jak to tu wygląda!
 
 
skalimonka 
żona skalimona


Wiek: 38
Dołączyła: 05 Gru 2008
Posty: 2003
Skąd: UK
Wysłany: Sob Sty 10, 2009 9:06 pm   

My tez musismy sie zapisac na nauki w Manchesterze. Czy ktos wie cos na ten temat? pozdrawiam :)

[ Dodano: Wto Sty 13, 2009 10:52 pm ]
A moze ktos ma jakies informacje na temat nauk przedmalzenskich w Manchesterze? Nie moge nic znalezc w necie, Polska Parafia ma strasznie licha strone, nie ma podstawy - a wiec godzin otwarcia kancelarii parafialnej, jest jedynie numer telefonu, na ktory nikt nie odpowiada. Nie mam wiec wyjscia, musze sie tam udac i liczyc na to, ze nie pocaluje klamki, a to hen hen daleko... :(

[ Dodano: Nie Mar 08, 2009 11:46 pm ]
Dla tych, ktorzy moze kiedys trafia na to forum... stanowczo odradzam uczestniczenie w czymkolwiek w Polskiej Parafii w Manchesterze i w ogole kontakt z tamtymi ksiezmi. Slyszalam wiele zlego na ich temat i sama teraz sie przekonalam na wlasnej skorze. Zostalismy 2 razy bardzo nieprzyjemnie potraktowani. Znajoma polecila mi sympatycznego i jak to okreslila ksiedza "z powolania". Jezdzimy na nauki az do Bluckburn, ale warto. Ksiadz Robert nie przynudza, wrecz przeciwnie, fajnie opowiada, daje porownania "z zycia" do tego co mowi. Jest sympatyczny i otwarty. No i duzy plus dla niego w porownaniu z ksiezmi w Manchesterze - nie mowi tylko o pieniadzach. To co mowi faktycznie trafia i daje do myslenia. Serdecznie polecam !! !
 
 
sylwunia_niunia 


Wiek: 41
Dołączyła: 31 Mar 2009
Posty: 83
Skąd: lodz
Wysłany: Pią Maj 01, 2009 2:27 pm   

My robimy nauki w polskim kosciele w Dublinie. Ogolnie jest oki, tylko troche nas zrobili w balona z oplatami. Oczywiscie sa takimi altruistami (ksiadz byl ok, powiedzial wprost, ze kurs jest bezplatny, ale prosi o ofiare na kosciol). Wiec dalismy ofiare, naszym zdaniem w niezlej wysokosci. Po spotkaniu w poradni rodzinnej panu R. przypomnialo sie, ze poradnia jednak jest platna, o czym nie raczyl poinformowac przy okazdji zapisyuwania sie. Wiadomo czemu - nawet sie domyslam czemu.
Swoja droga niezla kasa- bylo ok 20 par, po 20 euro od pary = 400 euro. Za 1,5 godziny gadania o glupotach (przepraszm jesli kogos urazilam - to jest nasze zdanie).
Nie chodzi tu o to, ze musielismy zaplacic. Chodzi o fakt ukrycia tego az do konca zajec.
 
 
 
skalimonka 
żona skalimona


Wiek: 38
Dołączyła: 05 Gru 2008
Posty: 2003
Skąd: UK
Wysłany: Sob Maj 16, 2009 4:08 pm   

No to faktycznie nie w porzadku. U nas bylo od razu powiedziane, ze nauki sa bezplatne, a jezeli chodzi o poradnie rodzinna, to przyjezdza Pani X. ktora jest schorowana i nalezy dac "cos", zeby zwrocic jej koszta przyjazdu z innego miasta... ale ok. Bo jakby po "daniu na kosciol" jeszcze sie okazalo, ze trzeba jeszcze placic, to bym sie zdenerwowala. Wcale wam sie nie dziwie zazenowania.
_________________
 
 
misiao1983 
To sem ja


Wiek: 41
Dołączyła: 12 Lut 2009
Posty: 1365
Skąd: To tu, to tam...
Wysłany: Pon Lut 01, 2010 5:32 pm   

My właśnie odbywamy nauki przedmałżeńskie w kościele w Londynie (Regent's Park Road, N3 3RJ) są 4 spotkania po niecałej godzince - we wtorki o godz 20ej. Poradnię też będziemy mieć zaliczoną w ramach tych nauk.
_________________


 
 
youzyczka 

Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 35
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 10, 2010 8:27 am   

do Londynu nie za bardzo mi się uśmiecha dojeżdżać. może ktoś wie, czy jest jakaś polska parafia bliżej Northampton czy Luton??
_________________


dzienniczek--> http://www.forum.wesele-l...p=427521#427521
 
 
Gahanova 


Wiek: 39
Dołączyła: 05 Lut 2012
Posty: 454
Skąd: Miasto mostow
Wysłany: Nie Lut 05, 2012 4:09 pm   

Odswiezam temat, bo moze komus przyda sie to co tu napisze.

Mieszkam poza granicami Polski i moj maz nie jest Polakiem, a nawet nie jest wierzacy.
W Polsce kazano mi zalatwiac mnostwo roznych rzeczy, lacznie z papierkami o ktorych nigdy nie slyszalam. Mam tez dac na zapowiedzi...

Tymczasem tu u nas (Niemcy) moge zalatwic doslownie wszystko. Obecnie przygotowuje sie do bierzmowania, a za miesiac zaczne nauki trwajace 5 dni od poniedzialku do piatku.

Ksiadz poinformowal mnie, ze o wiele latwiej bedzie mi o "pelen pakiet" w Niemczech plus wszystko bedzie za darmo (bo tu placi sie podatki na Kosciol). Na koncu dostaniemy licencje i bedzie to jedyne zaswiadczenie potrzebne Kosciolowi w Polsce.

Polecam rozowe z ksiedzem jesli znajdujecie sie poza Polska. :)
 
 
janek878 

Dołączył: 31 Gru 2012
Posty: 1
Skąd: łódź
Wysłany: Pon Gru 31, 2012 12:32 am   kurs w pare dni dla Polaków za granica

Witam, wiem jak cieżko załatwić wszystkie sprawy z weselem i ślubem, tym bardziej bedąc za granicami naszego niewdzięcznego, ale kochanego kraju. jeżeli potrzebujecie załatwic nauki przedmałżeńskie to polecam wysłać zapytanie na maila: naukidlamlodych@wp.pl pozdrawiam:D
_________________
janek
 
 
Smerfetkaa 


Wiek: 32
Dołączyła: 28 Sie 2015
Posty: 70
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 27, 2016 11:03 am   

Niemcy - Monachium.

My nie potrzebowaliśmy nauk (papier z liceum), ale musieliśmy pójść na spotkania w ramach poradni małżeńskiej. Na szczęście w Monachium jest polska parafia, gdzie na spotkaniach przygotowujących do ślubu była pełna sala ludzi!
W Polsce nie mieliśmy problemu z papierem z Niemiec. Wszystko było napisane po polsku i zatwierdzone pieczątkami.
_________________


 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl