Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Gąbka oasis
Autor Wiadomość
Madjarica 


Wiek: 42
Dołączyła: 01 Sty 2007
Posty: 71
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 08, 2007 9:49 pm   Gąbka oasis

Witam!
Mam kolejne pytanko: czy wiecie gdzie można kupić gąbkę, chyba się nazywa oasis, taką, którą można włożyć do pojemniczka, w którą się nalewa wody i można powbijać kwiatki i stoją i nie schną?
_________________
 
 
julia 


Dołączyła: 22 Mar 2006
Posty: 119
Skąd: Pabianice
Wysłany: Wto Maj 08, 2007 10:56 pm   

Madjarico taką gąbkę kupisz w niektórych sklepach ogrodniczych lub kwiaciarniach, a na pewno na giełdzie kwiatowej. Taką gąbkę sie najpierw namacza dosc długo, najlepiej całą noc, to zależy od wielkości, a poźniej wkłada w nia kwiaty. Te gąbki są w dwóch rodzajach: do sztucznych i do żywych kwiatow (ciemnozielone) Powiedz proszę co chcesz z niej zrobic?
_________________
Ostatnio zmieniony przez julia Wto Maj 08, 2007 11:00 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Madjarica 


Wiek: 42
Dołączyła: 01 Sty 2007
Posty: 71
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 09, 2007 10:57 am   

Mam zamiar sama dekorować sobie kościół i wymyśliłam sobie, że do jakichś ładnie udekorowanych pojemniczków włożę tą gąbkę, wbiję kilka kwiatuszków i jakąś "zieleninę" i taki pojemniczek przykleję taśmą dwustronną do ławki.
Taki jest plan - co z niego wyjdzie - nie wiem, bo talentu do takich rzeczy to ja nie mam w ogóle.
Dzięki za podpowiedź - wybiorę się jeszcze dziś na poszukiwania, na razie w kwiaciarniach :)
_________________
 
 
julia 


Dołączyła: 22 Mar 2006
Posty: 119
Skąd: Pabianice
Wysłany: Sro Maj 09, 2007 11:49 am   

Madjariko ta gabka po namoczeniu robi się dość ciężka, więc nie wiem, czy taśma to utrzyma :roll: ale jeśli chcesz zrobić coś takiego jak piszesz to myślę, że lepiej by się sprawdzily takie malutkie fiolki na kwiaty (do kupienia na giełdzie kwiatowej, może w kwiaciarniach tez mają- nie wiem), w taką fioleczkę wlałabys wody i włożyła pojedyńcze kwiatuszki myślę, ze bylby mniejszy kłopot z montażem wszystko zalezy od tego jakie to maja byc kwiaty i ile chcesz ich tam włozyc
_________________
 
 
 
Madjarica 


Wiek: 42
Dołączyła: 01 Sty 2007
Posty: 71
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 09, 2007 12:04 pm   

O fiolkach też myślałam, ale je trzeba przyczepić do boku ławki, a nie za bardzo mam koncepcję jak, dlatego wymyśliłam te pojemniczki, które przykleiłabym do ławki na górze - bo ławki są mniej więcej takie, jak na tym zdjęciu

http://www.forum.wesele-l...oad.php?id=2547

więc jakieś 3 krótkie kwiatuszki, (żeby zbyt nie ciążyły), może by ustały?

Bo te bukiety na tym zdjęciu ktoś jakoś przyczepił, a są wielkie, tylko jak?
_________________
Ostatnio zmieniony przez Madjarica Sro Maj 09, 2007 12:06 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
julia 


Dołączyła: 22 Mar 2006
Posty: 119
Skąd: Pabianice
Wysłany: Sro Maj 09, 2007 12:28 pm   

...no to Ci powiem.... nie wiem czy na pewno tak to się robi, ale myślę, ze to by się sprawdzilo: trzeba by kupić gąbki do kwiatów takie jak przyczepia sie na samochody (z przyssawką) i wtedy możesz sobie układać jakie tyko chcesz bukiety, wszystko zależy jak duże te gąbki kupisz - oczywiscie na giełdzie kwiatowej ;)
_________________
 
 
 
Madjarica 


Wiek: 42
Dołączyła: 01 Sty 2007
Posty: 71
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 09, 2007 7:21 pm   

No właśnie, już się dowiedziałam, że na giełdzie..
Byłam dziś w 8 kwiaciarniach i się dowiedziałam, że:
1) W 80% panie pracujące w kwiaciarniach są bardzo niemiłe
2) "gąbki, sizalu i innych dodatków mają bardzo mało"
3) w/w materiały mają, ale nie wiedzą jak policzyć przy sprzedaży i nawet odrobiny mi dać nie mogą
4) mam sobie pojechać na giełdę

Poza tym, że nie wiem gdzie jest, to wkurza mnie fakt, że pojadę pewnie kawał, kupię jakąś większa ilość tej gąbki, bo pewnie mało nie sprzedają, a potem ją wyrzucę, bo się nie będzie nadawać...
_________________
 
 
julia 


Dołączyła: 22 Mar 2006
Posty: 119
Skąd: Pabianice
Wysłany: Sro Maj 09, 2007 7:46 pm   

Gąbki florystyczne sprzedawane są na sztuki w blokach ok 25-30 x 10 cm tak wiec nie sa one bardzo duze, sizal i inne dodatki tez mozna kupic w malych opakowaniach (a myślę, ze takie jedno opakowanie powinno Ci wystarczyć) tylko trzeba poszukac małych opakowań, bo są i większe (małe to jest ok20x30cm) jak tam pojedziesz i sobie popatrzysz to na pewno dla siebie cos znajdziesz. Giełda jest czynna od pon do sob od 5 rano do (chyba) 9.
a tu masz mapkę dojazdu http://www.goz.pl/mapka.html Łódź ul Równa 3 obok CZMP
_________________
 
 
 
Madjarica 


Wiek: 42
Dołączyła: 01 Sty 2007
Posty: 71
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 09, 2007 8:47 pm   

Bardzo, bardzo, bardzo Ci dziękuję za wskazówki i pomoc :) , może nawet jutro rano się wybiorę :)
_________________
 
 
julia 


Dołączyła: 22 Mar 2006
Posty: 119
Skąd: Pabianice
Wysłany: Sro Maj 09, 2007 11:20 pm   

Cieszę się, ze mogłam pomóc, napisz co kupiłaś
_________________
 
 
 
Madjarica 


Wiek: 42
Dołączyła: 01 Sty 2007
Posty: 71
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 10, 2007 1:57 pm   

Kupiłam wszystko, co chciałam: sizal - paczka kosztuje 3 zł, i tą gąbkę - wzięłam na próbę dwa niewielkie bloki, po 1,5 zł i wstążkę na kokardy. Zaraz się zabieram za testowanie, czy uda się wszystko tak zrobić, jak zaplanowałam.
Jeszcze raz dziękuję za pomoc :)
_________________
 
 
julia 


Dołączyła: 22 Mar 2006
Posty: 119
Skąd: Pabianice
Wysłany: Czw Maj 10, 2007 2:05 pm   

Ciesze sie, ze pomogłam i powodzenia :)
_________________
 
 
 
kochecka 
żona i mama


Dołączyła: 16 Mar 2007
Posty: 1652
Skąd: z daleka
Wysłany: Czw Maj 10, 2007 4:29 pm   

madjarica to poprosimy o jakieś zdjęcia :) może podkradniemy od ciebie pomysł...
_________________
Ostatnio zmieniony przez kochecka Czw Maj 10, 2007 4:30 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Madjarica 


Wiek: 42
Dołączyła: 01 Sty 2007
Posty: 71
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 10, 2007 4:58 pm   

Hmmm... to pierwsza próba - i nie jestem z niej zadowolona - bo chyba nie jestem mistrzem w robieniu kokard, poza tym wkurza mnie to, że trochę zielone prześwituje... :(

PICT0026aaaaaa.jpg
To zdjęcie jest takie malutkie, bo nie umiem inaczej zmniejszyć rozmiaru, a większe się nie chce wgrać :(
Pobierz Plik ściągnięto 614 raz(y) 68.33 KB

_________________
 
 
kochecka 
żona i mama


Dołączyła: 16 Mar 2007
Posty: 1652
Skąd: z daleka
Wysłany: Czw Maj 10, 2007 5:01 pm   

jak chcesz to prześlij mi na maila to sprobuje zmniejszyc tak zeby bylo wieksze kochecka@interia.pl

a może spróbuj owinąć tą gąbkę jakąś wstążką i dopiero potem porzyczepiać kokardki?
_________________
 
 
Madjarica 


Wiek: 42
Dołączyła: 01 Sty 2007
Posty: 71
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 10, 2007 5:11 pm   

No z tym owinięciem to jest problem, już próbowałam, bo ta szklaneczka - pojemniczek jest szerszy na górze, a węższy na dole i się nie chce ładnie owinąć. Myślę sobie, że byłoby łatwiej gdybym znalazła takie pojemniczki białe, nie prześwitujące, ale byłam już w kilku sklepach i nie mogę nic takiego znaleźć.
_________________
 
 
kochecka 
żona i mama


Dołączyła: 16 Mar 2007
Posty: 1652
Skąd: z daleka
Wysłany: Czw Maj 10, 2007 5:17 pm   

wiesz co z tego zdjecia to słabo widac ale jak ty to przyczepiasz? no i ja proponuje sprobowac owinąć gąbkę a nie pojemniczki :)

może zrób dokladniejsze zdjęcia to bedzie łatwiej cos doradzić :)
_________________
Ostatnio zmieniony przez kochecka Czw Maj 10, 2007 5:20 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
julia 


Dołączyła: 22 Mar 2006
Posty: 119
Skąd: Pabianice
Wysłany: Czw Maj 10, 2007 11:02 pm   

Madjarico, jeśli obok tych kokard powkładasz kwiatki i jakąś zileninę ;) tak jak pisałac wczesniej to, to zielone mam nadzieję zniknie. Powiedz proszę czy te kokardy są robione na drucie i później wkładane w gąbkę, czy też obwiązałaś nimi gąbkę. Nadmiar gąbki możesz przeciez obciąć.
Napisz dokładnie co chcesz zrobić, jaki efekt otrzymać, może bedę mogła Ci pomóc
_________________
 
 
 
Madjarica 


Wiek: 42
Dołączyła: 01 Sty 2007
Posty: 71
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 11, 2007 4:54 pm   

Po wczorajszym załamaniu i rezygnacji ;) dziś jest lepiej, bo zmieniłam koncepcję - pojemniki wezmę inne - myślę, że np. kubki jednorazowe się sprawdzą, owinę je ładną folią, papierem, flizeliną - to się jeszcze okaże, do środka gąbkę, i resztę, tak samo, jak planowałam tam. Po dłuższym zastanowieniu stwierdziłam, że to powinno się ławki trzymać, teraz czekam na dodatki, by przeprowadzić test :)
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl