Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Asiek
Sro Sty 25, 2012 10:40 pm
Spór o postinor
Autor Wiadomość
Maverick 


Wiek: 37
Dołączyła: 02 Kwi 2007
Posty: 246
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 20, 2007 7:34 pm   Spór o postinor

Czy ktoś oglądał przed chwilą fakty??
Mówili o tym, że ktoś tam (nie pamiętam nazwiska) chce walczyć, by wycofano postinor i jemu podobne z aptek! Oczywiście pani ta została poparta przez posłów PiS-u i LPR-u.
Wg nich postionr to prepatat wczesnoporonny, więc nie powinien on być dostępny! Lekarze są przeciwni choćby z tego względu, że często jest on stosowany przez zgwałcone kobiety.

Jak widać niedługo w naszym kraju nawet tabletek antykoncepyjnych nie będzie. A jedyny środek antykoncepcyjny, jaki można będzie otrzymać w aptece to termomert :D
_________________
Ostatnio zmieniony przez Maverick Sro Cze 20, 2007 7:41 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 20, 2007 7:53 pm   

Powiem tylko tyle... i nie zamierzam być delikatna, bo już jestem dzis wk...na na maksa.... tej pani co zaproponowała wycofanie tego leku życzę, żeby ją ktos zgwałcił i żeby urodziła dziecko, którym sie będzie musiała do końca życia opiekować, bo będzie niepełnosprawne..... (chociaz żadnemu dziecku tak źle nie życzę.....)
_________________

 
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Sro Cze 20, 2007 9:33 pm   

jakie to irytujące :zly:
jakim prawem takie stare kwoki decydują o mnie i moim ciele.
brak mi sŁów. Ten kraj to jakiś zaścianek afrykańskiego zaścianka :zly: - rozmnażajmy się a kto będzie wychowywaŁ to już nikogo nie obchodzi. NiedŁugo zabronią usuwania ciąży przy zagrożeniu życia matki, gdy pŁód jest uszkodzony, albo kobieta zostaŁa zgwaŁcona. Wszystko dla dobra rozmnażania. Nie chcę być jakimś pier...onym inkubatorem. Chcę żeby ciąża byŁa moim wŁasnym wyborem, żeby to byŁo piękne przeżycie a nie jakieś przymuszanie do sztucznego rozrodu :twisted:
a może niedŁugo wydadzą ustawę nakazującą każdej kobiecie w swoim życiu urodzić ileś tam dzieci. I zabronić używania jakichkolwiek środków zapobiegających. No i może zakazać kochania się w dniach niepŁodnych bo to taka strata dla ludzkości
 
 
Maverick 


Wiek: 37
Dołączyła: 02 Kwi 2007
Posty: 246
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 21, 2007 12:11 am   

A to dokładniejszy opis sytuacji
Doradca Giertycha chce wycofania tabletki "po stosunku"


Doradca ministra edukacji ds. promocji ochrony życia w szkole Hanna Wujkowska domaga się wycofania z aptek środków tzw. antykoncepcji po stosunku. Popiera ją część posłów PiS i PR - pisze "?ycie Warszawy".
Ten preparat zabija człowieka w pierwszej fazie jego życia. To żenujące, że tak mało ludzi zdaje sobie z tego sprawę - mówi Hanna Wujkowska, która jest lekarzem chorób wewnętrznych. Innego zdania są specjaliści. - Nie ma powodu, by wycofywać lek dopuszczony do ogólnego użytku. Jest on zapisywany między innymi kobietom, które zostały zgwałcone - mówi prof. Stanisław Radowicki, krajowy konsultant ds. położnictwa i ginekologii.

Kilka tygodni temu Polska Federacja Ruchów Obrony ?ycia, w której zarządzie zasiada Wujkowska, wysłała do ministerstw - najpierw Sprawiedliwości, a następnie Zdrowia - pytania na temat sytuacji prawnej postinoru. - Lek został zarejestrowany niezgodnie ze swoją charakterystyką. Ma właściwości wczesnoporonne, a uznawany jest za antykoncepcyjny - tłumaczy Wujkowska.

Pomysł delegalizacji i wycofania leku z aptek popiera grupa posłów PiS, którzy m.in. głosowali za poprawkami do konstytucji wprowadzającymi całkowity zakaz aborcji. Wśród nich są Anna Pakuła- Sacharczuk, Marzena Wróbel i Bogusław Bosak. Zamierzają ich wesprzeć posłowie Prawicy Rzeczypospolitej. - Jesteśmy za ochroną życia, a takie tabletki zabijają jeszcze nienarodzone dzieci. To zbrodnia, dlatego należy zmienić prawo - twierdzi Pakuła-Sacharczuk.

Gazecie udało się we wtorek zapytać o stosunek do pomysłu doradczyni ministra Giertycha - był zajęty.

By wycofać lek z rynku, konieczna jest zmiana prawa farmaceutycznego bądź specjalne rozporządzenie ministra zdrowia. - Ale jest to niemal niemożliwe, bo lek ten został zarejestrowany zgodnie z procedurą obowiązującą w Unii. Wszelkie próby zmian to niepotrzebne wygłupy - mówi dr Leszek Borkowski, prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych.

?ródło: "?W"
_________________
 
 
Agnieszka19 


Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1715
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 21, 2007 12:18 am   

ja po prostu pzozstawiam to bez komentarza.
Zenujące...
_________________


Nasz dzień 26.04.2008
 
 
 
=MiLi= 


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sty 2007
Posty: 897
Skąd: Rtk, ale z Bałut
Wysłany: Czw Cze 21, 2007 7:30 am   

Zenujące to jest to, że coś takiego wymyślili :/ Rany co za ciemnota! a pomyśleć by mozna, ze cywilizowany kraj :roll: Łykając dwie tabletki antykoncepcyjne uzyskuje się podobny efekt co łykając postinor, więc co? wycofają i tabletki? no chore :/
_________________
 
 
Maverick 


Wiek: 37
Dołączyła: 02 Kwi 2007
Posty: 246
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 21, 2007 8:24 am   

=MiLi= napisał/a:
Łykając dwie tabletki antykoncepcyjne uzyskuje się podobny efekt co łykając postinor, więc co? wycofają i tabletki? no chore :/

Dokładnie 4 tabletki i po 12 h kolejne 4 http://www.antykoncepcja.pl/index_pliki/yuzpe.htm ale może o tym nie wiedzą, więc nie będą się czepiać. Chociaż wiadomo...u nas jest wszystko możliwe :-?
_________________
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 21, 2007 10:29 am   

Sajonara6 napisał/a:
albo kobieta zostaŁa zgwaŁcona


Nie musza zakazywać.... i tak wiekszość lekarzy odmówi wykonania zabiegu, żeby ich potem nie posądzili o nielegalną aborcję...

I Maveric, oczywiście że niedługo zakażą antykoncepcji :evil: Cos tam wymyślą na pewno :)
_________________

 
 
 
Abudabi 
żona swojego męża


Wiek: 40
Dołączyła: 18 Kwi 2007
Posty: 434
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 21, 2007 10:54 am   

Ja czytałam, że niedługo ma wejśc w życie pomysł, aby na tabletkach antykoncepcyjnych i prezerwatywach widniało ostrzeżenie o skutkach ubocznych. Jak na papierosach :wink:
Czyli - Uwaga, użycie prezerwatywy może spowodować brak poczęcia (?!)

No w każdym razie w złym kierunku to wszystko zmierza :-?
 
 
 
jpuasz 


Dołączyła: 17 Maj 2006
Posty: 1210
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 21, 2007 8:44 pm   

Wg mnie powinno być napisane "Uwaga uzywanie tych tabletek może doprowadzić do zakrzepicy mózgu a co za tym idzie do śmierci" Może wtedy część kobiet się zastanowi zanim zacznie uzywać tabletek antykoncepcyjnych, wczesnoporonnych czy jak ich nie nazwać...
No i mam prośbę - zanim zaczniecie krytykować przeczytajcie proszę mój post, wtedy będziecie wiedziały co miałam na mysli...
Ja wiem jedno - nigdy nie będe używała tabletek ani antykoncepcyjnych, ani hormonalnych.
_________________
Pozdrawiam :)
Paulina



 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Czw Cze 21, 2007 9:06 pm   

co do tych hormonalnych to bym polemizowaŁa choć nie mam merytorycznych argumentów. Wiem, że bardzo Łagodzą skutki menopauzy i ginekolodzy albo endokrynolodzy bardzo chętnie je zapisują, mimo skutków ubocznych.
A tak wŁaściwie to każde leki mają skutki uboczne, nawet leki przeciwbólowe (2 lub 3 tabletki niewŁaściwie przyjęte mogą wywoŁać zapaść, śpiączkę a nawet śmierć).
Nie odbierz mojego postu Paulinko jak atak na Ciebie bo czytaŁam twój post i mną wstrząsną, zwŁaszcza, że od lat biorę tabletki i zdaję sobie sprawę z ich negatywnego dziaŁania na mój organizm.
Każdy decyduje sam. Najważniejsze to pytać lekarzy co zapisują i uważnie czytać ulotki zaŁączone do medykamentów.
 
 
kaledonia 


Wiek: 40
Dołączyła: 08 Wrz 2006
Posty: 409
Skąd: już nie Retkinia
Wysłany: Pią Cze 22, 2007 10:14 am   

jpuasz napisał/a:
Wg mnie powinno być napisane "Uwaga uzywanie tych tabletek może doprowadzić do zakrzepicy mózgu a co za tym idzie do śmierci" Może wtedy część kobiet się zastanowi zanim zacznie uzywać tabletek antykoncepcyjnych, wczesnoporonnych czy jak ich nie nazwać...
No i mam prośbę - zanim zaczniecie krytykować przeczytajcie proszę mój post, wtedy będziecie wiedziały co miałam na mysli...
Ja wiem jedno - nigdy nie będe używała tabletek ani antykoncepcyjnych, ani hormonalnych.

Zgadzam się z Tobą.Łykając to świnstwo nie myślicie o negatywnych skutkach.
A poza tym to może wywołać poronienie!
Cytat:
Ta zwiększona dawka hormonów:

· hamuje uwalnianie komórki jajowej

· zagęszcza śluz szyjkowy utrudniając drogę plemnikom

· utrudnia zagnieżdżenie się zarodka (działanie poronne) Nie należy stosować jako rutynowej antykoncepcji.

Należy pamiętać o komponencie poronnej działania tej metody

http://www.antykoncepcja.pl/index_pliki/yuzpe.htm

Mnie to mało obchodzi czy oni wycofają postinor czy nie,bo i tak bym nigdy nie stosowała. Zgadzams ię jednak,ze na tabletkach powinno być ostrzeżenie o skutkach ubocznych,o których nawet lekarze pacjentek nie raczą poinformować :evil:
 
 
gebka 


Wiek: 40
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 816
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 22, 2007 10:19 am   

Ale tego sie nie beirze regularnie jak tabletek anty a jest to jedyny ratunek dla kobiet zgwalconych lub innych przypadkach i nie rozumiem wogole dlaczego ktos inny ma o takich sprawach decydowac
 
 
 
jpuasz 


Dołączyła: 17 Maj 2006
Posty: 1210
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 22, 2007 1:57 pm   

Sajonara6 napisał/a:
co do tych hormonalnych to bym polemizowaŁa choć nie mam merytorycznych argumentów. Wiem, że bardzo Łagodzą skutki menopauzy i ginekolodzy albo endokrynolodzy bardzo chętnie je zapisują, mimo skutków ubocznych.


Fakt - uogólniłam. Ale chodziło mi bardziej o tabletki hormonalne uzywane w trakcie ciązy, aby podtrzymać, lub po prostu wyrównać poziom hormonów. Menopauza to trochę inna bajka i akurat tego nie miałam na mysli - az tak daleko w przyszłość nie odbiegałam ;)

A co do innych tabletek?? no cóż każdy powinien wiedzieć co może brać a co nie, na co jest uczulony a na co nie no i co z czym mozna łączyć a co z czym nie.

A ja nie czuję się w żaden sposób urazona Sajonaro :) Po prostu czułam się w obowiązku poinformować Was i może ostrzec jakie mogą być skutki uboczne zażywania tabletek. Co z tą informacją zrobicie nie zależy ode mnie i każda naprawdę postąpi tak jak chce. To tak jak z paleniem - wszem i wobec się mówi, ze to szkodzi, a i tak każdy robi to co chce - jedni palą inni nie i to już jest ich sprawa. Obowiązkiem lekarzy itp jest informować o zagrożeniu. A w związku z zaistaniłą sytuacją ja również poczułam taki "obywatelski obowiązek". I tyle :)
_________________
Pozdrawiam :)
Paulina



 
 
Abudabi 
żona swojego męża


Wiek: 40
Dołączyła: 18 Kwi 2007
Posty: 434
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 26, 2007 10:02 am   

Skutki uboczne tabletek antykoncepcyjnych są dość czytelnie opisane w ulotce. I trzeba być świadomym możliwych komplikacji jak i korzyści. Takie popadanie w skrajności i albo demonizowanie hormonów, albo traktowaniu ich jak lek na całe zło jest błędem.
_________________

16.08.08
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl