Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Orkiestra ktora prowadzi zabawe rowniez w jezyku angielskim
Autor Wiadomość
gosia83 


Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 17
Skąd: anglia/lodz
Wysłany: Czw Cze 21, 2007 9:25 pm   Orkiestra ktora prowadzi zabawe rowniez w jezyku angielskim

Jak w temacie...znacie taka? Byliscie na weselu gdzie bawili sie rowniez goscie zagraniczni? Jak zachowywala sie orkiestra? Mnie to czeka, bo narzeczony jest Anglikiem i chcialabym, zeby jego goscie tez sie bawili i rozumieli co sie dzieje - przeciez oni nie znaja naszej tradycji, jak np oczepiny. Poza tym chcialabym, aby wiedzieli co mowi wodzirej - tzn ze zaprasza do tanca, albo zaprasza do stolu itd itp. Wiec poki co za bardzo sobie tego wszystkiego nie wyobrazam ;( Pomozcie! :zalamany:
Ostatnio zmieniony przez gosia83 Czw Cze 21, 2007 9:26 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
=MiLi= 


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sty 2007
Posty: 897
Skąd: Rtk, ale z Bałut
Wysłany: Pią Cze 22, 2007 10:47 am   

Hmmm a moze zatrudnili byście jakiegoś wodzieraj który zna angielski? I tłumaczyłby to co mówi orkiestra, zabawiałby gości po angielsku a jeśli chodzi o przyśpiewki w czasie oczepin to moż ejedna zwrotka po polsku druga po angielsku... albo po prostu 1 zwrotka po polsku potem tą samą tylko po angieslku śpiewa ang wodzirej itd... :)
_________________
 
 
jacek 
Firma

Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 87
Skąd: łódź
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Pią Cze 22, 2007 2:36 pm   

witam ja powiem tak my prowadzilismy w maju wesele w dwóch jezykach poniewaz na weselu bylo 50 anglikow i taki byl warunek .
Natomiast moje odczucia sa takie :to wszystko ma sens w momencie powitania,wznoszenia toastow,zabawy,jesli chodzi o oczepiny to nie ma sensu zeby byly w dwoch jezykach poniewaz po pierwsze robi sie balagan a po drugie oni nie znaja naszych obrzedow i napewno nie zabiora botow itp...mowie to z doswiadczenia bo przy oczepinach robi sie wielki balagan bo jak sie im tlumaczy co maja robic czy tez to co sie spiewa w zwrotkach to ich to nie bawi nie wiedza i tak o co chodzi i patrza sie jak na kosmitow takze wesele mozna poprowadzic w dwoch jezykach ale oczepiny w ten sposob nie maja sensu pozdrawiam jacek
 
 
@Mac-erson 
Administrator
forum.wesele-lodz.pl


Wiek: 51
Dołączył: 10 Lis 2006
Posty: 323
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Cze 23, 2007 10:40 am   Re: Orkiestra ktora prowadzi zabawe rowniez w jezyku angiels

gosia83 napisał/a:
Jak w temacie...znacie taka? Byliscie na weselu gdzie bawili sie rowniez goscie zagraniczni? Jak zachowywala sie orkiestra? Mnie to czeka, bo narzeczony jest Anglikiem i chcialabym, zeby jego goscie tez sie bawili i rozumieli co sie dzieje - przeciez oni nie znaja naszej tradycji, jak np oczepiny. Poza tym chcialabym, aby wiedzieli co mowi wodzirej - tzn ze zaprasza do tanca, albo zaprasza do stolu itd itp. Wiec poki co za bardzo sobie tego wszystkiego nie wyobrazam ;( Pomozcie! :zalamany:


Wszystko zależy też od ilości tych gości z zagranicy. Jeśli to będzie tylko kilka osób to myślę, że nie warto robić przesadnych zmian i dostosowywać wesela typowo pod nich. Przyjeżdzają do Polski, dla nich będzie to atrakcja a wszystko można im wytłumaczyć w wolnej chwili w trakcie wesela lub Pan Młody może ich przygotować i opowiedzieć przy twojej pomocy co będzie się działo na weselu jeszcze przed imprezą.
Rzeczywiście trzeba uważać, aby nie zrobił się zbytni bałagan, a orkiestra bardziej nie skupiała się na tłumaczeniu niż bawieniu gości, graniu i śpiewaniu!
Myślę, że jeśli wodzirej od czasu do czasu dopowie coś w języku angielskim, zadedykuje im jakąś piosenkę, zaprosi do wężyka będzie to wystarczające wyróżnienie tamtej rodziny.
W końcu przyjechali do Polski .

pozdrawiam i głowa do góry będzie dobrze :D
 
 
dominiqsz 

Wiek: 40
Dołączyła: 21 Sty 2007
Posty: 1224
Skąd: Aleksandrów Ł.
Wysłany: Sob Cze 23, 2007 1:06 pm   

Maż mojej siostry jest Cypryjczykiem, więc wszytscy posługuja się tez angielskim, generalnie miało to byc polskie wesele, więc nie załatwiali żadnej specjalnej, anglojęzycznej orkiesty, poprostu siostra gdy mówiła do gości, o najpierw po polsku, a potem po angielsku, czasem wyręczał ją szwagier. Na oczepinach, ja stałam koło gości z Cypru i tłumaczyłam im o czym spiewa zespół, a tak generalnie to zespół proszony był aby zagrac wiecej utworów obcojezycznych niz zazwyczaj grają i właściwie tyle. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób mówi po angielsku więc goście zagraniczni ( było ich 30) byli wiecznie rozchwytywani, przez naszych i napewno nie brakowało im zainteresowania :) Wiec lepiej zastanówicie sie czy faktycznie jest sesn :)
_________________
 
 
chelsey1987bb 

Wiek: 36
Dołączyła: 20 Cze 2007
Posty: 14
Skąd: lodz
Wysłany: Sob Cze 23, 2007 2:20 pm   

ja mam tez wesele na ktorym bedzie spora ilosc amerykanow i wcale sie tym nie przejmuje.Na codzien oni sami sobie zartuja ze jak przyjada do polski to beda mowic dzien dobry jak sie masz i tyle.Nie bede robila jakis cyrkow i cudow tylko posadze ich kolo siebie i beda mogli sie razem bawic i tanczyc do angielskich piosenek.Tak jak JaCEk napisal oni i tak nie beda nic rozumiec.Jakja bylam na amerykanskim weselu to bylo wszystko ladnie,kulturalnie,wolna muzyczka,szampan,tort i do domu.Oni nie wiedza co to sa oczepiny itp wiec tylko zrobi sie balagan na weselu.Pozdrawiam
 
 
gosia83 


Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 17
Skąd: anglia/lodz
Wysłany: Pon Cze 25, 2007 7:45 pm   

dziekuje za dobre rady :) mysle, ze najlepsze rozwiazanie to jak pisal Jacek, po angielsku mozna tlumaczyc wszystko oprocz oczepin...a oczepiny bardzo okrojone, bez przyspiewek itp - i tak nigdy tego za bardzo nie chcialam - tylko jak najkrocej. :] teraz tylko trezba znalezc odpowiednia orkiestre. Panie Jacku , moze jakies demo ? :)
 
 
jacek 
Firma

Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 87
Skąd: łódź
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Pon Cze 25, 2007 8:18 pm   

wysylam namiary na priv i poprosze o telefon w sprawie ewentualnego terminu pozdrawiam
 
 
Kamil 

Wiek: 45
Dołączył: 15 Cze 2007
Posty: 6
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 27, 2007 1:01 pm   Witam.

Jest taki zespół - byłem gościem na weselu na którym grali. Nazywa się Fraction.
_________________
kamil
 
 
gosia83 


Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 17
Skąd: anglia/lodz
Wysłany: Czw Cze 28, 2007 6:46 pm   Re: Witam.

Kamil napisał/a:
Jest taki zespół - byłem gościem na weselu na którym grali. Nazywa się :) Fraction.


I jak Ci sie podobalo? Fajnie grali? Gosciom z zagranicy podobalo sie? Jak ich angielski ? :)
 
 
Kamil 

Wiek: 45
Dołączył: 15 Cze 2007
Posty: 6
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 29, 2007 9:46 am   Witam.

Byłem na weselu polsko-duńskim, gdzie grał ten zespół i i rozmawiałem z nimi, więc wiem, że przez ponad 20 lat wyjeżdżali do Finlandii, Szwecji, Norwegi, gdzie grali w klubach, więc z angielskim nie mają żadnych kłopotów. Panowie są nieco starsi, ale mają świetne poczucie humoru i wesele poprowadzili w sposób zabawny, ale i kulturalny. ?adnych **** konkursików. Zespół na wysokim poziomie zarówno muzycznym jak i kulturalnym. Polecam.
_________________
kamil
 
 
@Mac-erson 
Administrator
forum.wesele-lodz.pl


Wiek: 51
Dołączył: 10 Lis 2006
Posty: 323
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 29, 2007 11:48 am   

więcej info o tym zespole tutaj
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl