Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Parafia Najświętszego Serca Jezusowego - Retkinia
Autor Wiadomość
superbuzia 


Wiek: 43
Dołączyła: 02 Mar 2007
Posty: 83
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 26, 2007 7:47 pm   Parafia Najświętszego Serca Jezusowego - Retkinia

Mam pytanko: czy ktoś brał ślub w tym kościółku? A moze dopiero bedziecie tam miały slub. Napiszcie wszystko co wiecie . Z gory bardzo dziekuje za wszelkie informacje. :)
_________________

Ostatnio zmieniony przez Kati Pią Sie 05, 2011 6:52 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 26, 2007 8:50 pm   

No trudno tego kolosa nazwać kościółkiem. :wink:

Tutaj znajdziesz listę osób biorących ślub w tym kościele: http://www.forum.wesele-l...opic.php?t=3315

A tutaj strona www parafii: http://archidiecezja.lodz.pl/nsj/
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Niusia80 

Dołączyła: 28 Lut 2007
Posty: 46
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 27, 2007 7:22 am   

Z całą pewnością odradzam ten kościół. To jest parafia zarówno moja jak i mojego narzeczonego, a mimo to nie zamierzamy brać tam ślubu. Odbywają się tu najszybsze śluby świata (moim znajomym ksiądz poświęcił dokładnie aż 13 minut). ?miem nazwać ten kościół marketem ślubnym – jedna para nie zdąży wyjść, a za nimi już jest następna. Sami dekorują kościół kilkoma stroikami, które giną na tak ogromnej przestrzeni. Oczywiście można również samemu podjąć się dekorowania, ale to wiąże się z grubą kopertą dla kościelnego aby wyraził on zgodę.
Na temat tego kościoła mogłabym jeszcze wiele powiedzieć, ale niestety nic dobrego. Reasumując – ślub wszędzie ale nie tam.
 
 
kaledonia 


Wiek: 40
Dołączyła: 08 Wrz 2006
Posty: 409
Skąd: już nie Retkinia
Wysłany: Czw Lip 05, 2007 8:03 pm   

Ja niestety też mam podobne zdanie do poprzedniczki.Byłam tam na kilku ślubach i faktycznie śluby tam odbywają się jeden za drugim i z prędkością światła :?

Pomijam już wielkość kościoła,ale gości musiałoby być naprawdę dużo by tam nie zinęli.

Na Retkini jest jeszcze kilka innych kościołów o wiele bardziej ciekawych,ale mniej okazałych :cool:
 
 
juta79 


Wiek: 44
Dołączyła: 05 Paź 2007
Posty: 394
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 08, 2007 9:44 am   

Czy ktos sie orientuje czy sa problemy z uzyskaniem zezwolenia na wziecie slubu w innej parafi. Bo slyszalam ze czasami takie problemy sa.
_________________

 
 
 
iza77 

Dołączyła: 01 Gru 2007
Posty: 20
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 20, 2008 9:07 am   

Witam,

Czy ktoś z Was orientuje się ile kosztuje ślub w Parafii Najświętszego Serca Jezusowego na Retkinii?
My mamy ślub 25 X 2008, ale o stawce jeszcze nie rozmawialiśmy w kancelarii.
Ale słuchy chodzą, że podobno ta Parafia wysoko się ceni.
Napiszcie, jak coś wiecie, może juz z własnego doświadczenia lub usłyszeliście coś od znajomych.

Pozdrawiam
_________________
Iza
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 06, 2008 10:02 am   

iza77 napisał/a:
Czy ktoś z Was orientuje się ile kosztuje ślub w Parafii Najświętszego Serca Jezusowego na Retkinii?

Przeniosłam Twój post we właściwe miejsce i jednocześnie wyciągam wątek. Napisz do osób, które miały/mają tam ślub (link w moim poście wyżej).
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Agnieszka19 


Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1715
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 06, 2008 12:43 pm   

zapraszam do mojego starego dzienniczka- agnieszka i kamil- 26 kwietnia 2008 pod koniec jest troche o tymże kościele :evil: ja go odradzam :evil:
_________________


Nasz dzień 26.04.2008
Ostatnio zmieniony przez Agnieszka19 Pią Cze 06, 2008 12:44 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 06, 2008 5:44 pm   

relacja Agnieszki, wyciągnęłam ją z jej wątku

Agnieszka19 napisał/a:
do ślubu został jeden dzien a jeszcze wczraj kościół dostarczył nam wielkich stresów:

Zadzownił do nas najpierw mój ksiądz( z innej parafii) żę zadzownili do niego że naszego ślubu nie będzie bo nie zapłacilismy im kasy. Potem zadzwoniła dziewczyna która ma śpiewa mówiąc żę zdazwonił do niej oragnista i powiedział że on na tej mszy nie gra bo kościół bedzie zamknięty bo jest nieopłacony...
Byliśmy tak wkurzeni żę szkoda gada. "Przecież przedwczoraj tam bylismy i wszystko co nam kazali zapłaciliśmy!!!
Zebraliśmy się z mouja mamą i do kościoła.
Pytamy się tego okropnego babsztyle( wybaczcie ale inaczej o niej nie mogę myśle) o co chodzi:
"A ona na to żę nie wszystko zapłaciliśmy" wiec jej móiwe żę wc zoraj pyatlismy i powiedzieliście że to wszystko
a ona" Proboszcz nie wiedział żę nie zapłaciliście tych 300 zł( dla ksiedza")
no to ja mówie że przy nas proboszcz sie jej pytał i ona powiedziała żę wszystko uregulowane no to ona sie uśmiechnęła i kazała nam iśc do księdza.
Tamten zaczął nam wyjaśnia że za protokół 150 zł to jakieś ta urzędowe opłaty( tylko szkoda że w innych kościołach są za darmo), ze 140 zł to na kościelnego i organiste( któremu i tak musimy dopłacic żeby akompaniował wokalistce) i za oświetlenie itd a te niby 300 zł to na rozbudowe i funkcjonowanie parafii.
Mama moja się wkurzyła i powiedział że ok ona im to zapłaci ale zgłosi to dalej. Nerwy to już mieliśmy takie że szkoda gada. Nakrzyczałam na ta babkę w kancelarii tak że mam nadzieje że jej w piety pójdzie!
A jeszcze wkurzyło nas to że przeciez mieli do nas numery telefonu wiec dlaczego dzownili po innych ludziach zamiast do nas zadzwonic, ale ten babsztyl powiedział że cały dzień próbowała się do nas dodzowni i n ikt nie odbierał- bez komantarza!
Kontaktowałam sie z tym moim ksiedzem i ona powiedział że bardzo mu przykro że tacy ludzier są, ale żeby lepiej im zapłacic bo nie wiadomo co odwalą"

W każdym razie ja już mam dośc kościołów i księzy. Nie dam im już nigdy ani złowtówki i do spowiedzi tez raczej już nie pójde. Starciła kompletnie w nich wiare.
Skoro tak umieją załatwia sprawy i kasa dla nich jest najważniejsza to sorry.
_________________
 
 
 
iza77 

Dołączyła: 01 Gru 2007
Posty: 20
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 09, 2008 12:50 pm   Re: Parafia Najświętrzego Serca Jezusowego - Retkinia

superbuzia napisał/a:
Mam pytanko: czy ktoś brał ślub w tym kościółku? A moze dopiero bedziecie tam miały slub. Napiszcie wszystko co wiecie . Z gory bardzo dziekuje za wszelkie informacje. :)


Witaj Sąsiadko:-)

Jak przygotowania do ślubu? czy udalo Wam sie bez problemu zalatwić wszystkie formalności w Kosciele na Retkinskiej? Pytam, bo slysze rozne opinie na ich temat.
Zycze Wszystkiego Najlepszego na nowej drodze życia, udanego wesela i czekam na wiesci, jakie są Wasze wrazenia po ślubie w Parafii NSJ.

Pozdrawiam:-)
_________________
Iza
 
 
gosiaczek316 


Wiek: 42
Dołączyła: 07 Lut 2007
Posty: 97
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 13, 2008 7:40 am   

Witajcie:)
Po tym poście tylko utwierdzam się,że dobrze zrobiłam wybierając ślub nie w nim tylko w kościele św.Doroty w Mileszkach i ciesze się,bardzo że pozwolenie można wziąść z kościoła narzeczonego bo tam problemów chyba takich jak tutaj nie będą robili..Tylko mam pytanie czy jak załatwie to pozwolenie na ślub w innym kosciele niz moj i mojego narzeczonego to z zapowiedziami musze zgłosić do mojej patrafi..Na tej linii nie rozumiem,bo jezeli nie to oni w ogole nie beda wiedzieli ze wyszlam za maz??
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 13, 2008 7:55 am   

gosiaczku316 - zapowiedzi trzeba załatwiać w swoich parafiach, gdyż tu chodzi o to, żeby Twoi znajomi, sąsiedzi itp. mogli zgłosić ewentualne przeciwskazania do zawarcia przez ciebie związku małżeńskiego.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
gosiaczek316 


Wiek: 42
Dołączyła: 07 Lut 2007
Posty: 97
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 13, 2008 9:01 am   

To znacza ze w sumie zapowiedzi beda musiały być wygłoszone w 2 a tam gdzie bedziemy brali ślub już nie??Bo bierzemy ślub w Parafii nie należącej ani do mnie ani do narzeczonego....
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 13, 2008 9:11 am   

W Waszych parafiach tak, a czy też w tej od ślubu to już bywa różnie. Musicie się zapytać.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
wisieneczka85 


Wiek: 38
Dołączyła: 29 Lip 2008
Posty: 385
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 10, 2009 6:51 pm   

czy ktoś miał ostatnio jakieś doświadczenia z tym kościółkiem:) :roll: bo opinie powyżej nie są zachęcające a chciałabym wziaść tam ślub:)))może ktoś coś wie na temat nauk przedmałżeńskich
_________________

 
 
 
Agnieszka19 


Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1715
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 10, 2009 7:09 pm   

sprawdzałaś w moim dzienniczku? Ja brałam tam ślub rok temu... . Pod koniec jest troche perypetii z kościołem opisane...
_________________


Nasz dzień 26.04.2008
 
 
 
Klaudynka 


Wiek: 38
Dołączyła: 20 Kwi 2008
Posty: 1321
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 13, 2009 5:54 pm   

Witam, czy może ktoś z forumowiczów orientuje się jak wygląda sprawa dekoracji kościoła? Czy kościół przyjmuje kogoś z zewnątrz?
_________________
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 14, 2009 8:36 am   

Agnieszka19 napisał/a:
sprawdzałaś w moim dzienniczku? Ja brałam tam ślub rok temu...

Agnieszka19 - a nie lepiej tu przekopiować niż kazać komuś szukać w starych dzienniczkach tego info? Tyle razy prosiłyśmy - konkrety we właściwych wątkach. :roll:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Agnieszka19 


Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1715
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 14, 2009 8:07 pm   

Przepraszam i poprawiam się:

"...Najgorzej wspomniam wizyte w kosciele. mam juz takie nerwy ze szkoda gadac. Poszlismy bo chcielismy wszystko oplacic i poprosic zebysmy mgli dokumenty tzn akt slubu podpisac w sobote na mszy. tak jak jpuasz. pani potraktowala nas tak ze szkoda gadac.
po pierwsze powiedziala tak u mnie musicie zaplac ic 140 zl( organista i przybranie) i ksiedzu kolo 300 zl. ja jej na to ze my mamy swojego ksiedza a ona nagle sie ciknela i mowi ze to nie ma znaczenia- ze ich ksiedzu musze tez zpalacic. wiec pytam daczego? przeciez on mi nie udziala slybu , a ona na to ze tak po prostuy jest!!!! No to ja sie pyta: "ale co laska, tak"?
A ona mi na to" no tak, ale mniej niz 300 zl to sie nie daje". Myslalam ze wyjde z siebie. Pwiedzialam ze nie zpalace tego i chce sie widziec z proboszczem. takze w srode idziemy do proboszcza.
A co do dokumantow to tez powiedziala ze kategorycznie nie, ale ja powqiedzialm ze sobie to z proboszczem ustale..."

"... do ślubu został jeden dzien a jeszcze wczraj kościół dostarczył nam wielkich stresów:

Zadzownił do nas najpierw mój ksiądz( z innej parafii) żę zadzownili do niego że naszego ślubu nie będzie bo nie zapłacilismy im kasy. Potem zadzwoniła dziewczyna która ma śpiewa mówiąc żę zdazwonił do niej oragnista i powiedział że on na tej mszy nie gra bo kościół bedzie zamknięty bo jest nieopłacony...
Byliśmy tak wkurzeni żę szkoda gada. "Przecież przedwczoraj tam bylismy i wszystko co nam kazali zapłaciliśmy!!!
Zebraliśmy się z mouja mamą i do kościoła.
Pytamy się tego okropnego babsztyle( wybaczcie ale inaczej o niej nie mogę myśle) o co chodzi:
"A ona na to żę nie wszystko zapłaciliśmy" wiec jej móiwe żę wc zoraj pyatlismy i powiedzieliście że to wszystko
a ona" Proboszcz nie wiedział żę nie zapłaciliście tych 300 zł( dla ksiedza")
no to ja mówie że przy nas proboszcz sie jej pytał i ona powiedziała żę wszystko uregulowane no to ona sie uśmiechnęła i kazała nam iśc do księdza.
Tamten zaczął nam wyjaśnia że za protokół 150 zł to jakieś ta urzędowe opłaty( tylko szkoda że w innych kościołach są za darmo), ze 140 zł to na kościelnego i organiste( któremu i tak musimy dopłacic żeby akompaniował wokalistce) i za oświetlenie itd a te niby 300 zł to na rozbudowe i funkcjonowanie parafii.
Mama moja się wkurzyła i powiedział że ok ona im to zapłaci ale zgłosi to dalej. Nerwy to już mieliśmy takie że szkoda gada. Nakrzyczałam na ta babkę w kancelarii tak że mam nadzieje że jej w piety pójdzie!
A jeszcze wkurzyło nas to że przeciez mieli do nas numery telefonu wiec dlaczego dzownili po innych ludziach zamiast do nas zadzwonic, ale ten babsztyl powiedział że cały dzień próbowała się do nas dodzowni i n ikt nie odbierał- bez komantarza!
Kontaktowałam sie z tym moim ksiedzem i ona powiedział że bardzo mu przykro że tacy ludzier są, ale żeby lepiej im zapłacic bo nie wiadomo co odwalą..."
_________________


Nasz dzień 26.04.2008
 
 
 
wisieneczka85 


Wiek: 38
Dołączyła: 29 Lip 2008
Posty: 385
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 19, 2009 9:21 pm   

hmmm ja bardzo chciałabym brać ślub w tym kościółku ale mnie wystraszyłaś hmmm... sama już nie wiem:(może się coś zmieniło bo proboszcz się zmienił :)
_________________

 
 
 
Klaudynka 


Wiek: 38
Dołączyła: 20 Kwi 2008
Posty: 1321
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 12, 2009 5:05 pm   

Protokół przedślubny spisany, obecne wrażenia pozytywne, ksiądz był bardzo miły, rzeczowy, wszystko wyjaśnił.
Wisieneczko, co do Twoich pytań:
- Pani kościelna dekoruje kościół podczas uroczystości ślubnych, jeżeli jednak masz swoją wizję dekoracji, to jest to sprawa do dogadania z panią kościelną.
-Osobę śpiewającą również można zatrudnić i jest to sprawa również do dogadania z organistą.
_________________
 
 
 
wilczek 

Dołączyła: 30 Cze 2008
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 09, 2009 8:00 am   

Klaudynka moze slub masz jednak w innym kosciele bo trudno mi uwierzyc ze tak wszystko sprawnie wam poszlo!!! wiem co pisze bo wczoraj bylam w tym kosciele z moim W zalatwiac formalnosci i lepiej nie mowic co sie tam dzialo. Ogolnie zamiast miec slub o 19 tak jak to bylo to zapisane podczas rezerwacji terminu w tamtym roku jak i wplaty zaliczki bo podbno bylo bardzo duzo chetnych na ta godzine (tak mowila ta "przesympatyczna "pani z kancelari) okazalo sie wczoraj (miesiac przed slubem)ze slub nie jest jednak o 19 tylko 19:30 !! !!!!!!! Jak to uslyszalam az sie we mnie wszystko zagotowalo!!! Dlatego powiedzialam tej Pani ze jesli chodzi o pieniadze czyli w tym przypadku o zaliczke to dzwonia i informuja ludzi ze trzeba wplacic im kase ale o zmianie godziny juz nie raczyli... na co ona: Proboszcz sie zmienil w tamtym roku i on pozmienial godziny mszy!!!!!!!!!!!!!!!!!

ZDECYDOWANIE ODRADZAM TEN KOŚCIÓŁ !! !!!!!!!
 
 
Klaudynka 


Wiek: 38
Dołączyła: 20 Kwi 2008
Posty: 1321
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 09, 2009 10:29 am   

Cytat:
ksiądz był bardzo miły, rzeczowy, wszystko wyjaśnił
Wilczku, ale zauważ że ja pisałam na temat księdza, a nie na temat pani z kancelarii.
Słyszałam wiele niechlubnych opinii na temat Pani w kancelarii i z tego co widzę musi być bardzo nieodpowiedzialna (proboszcz zresztą też) skoro bez jakiegokolwiek poinformowania zmienili godziny mszy-a przecież posiadają numery telefonów! Wszystkie początkowe sprawy załatwiali moi rodzice lub narzeczony (ja byłam w tym czasie za granicą), ale nie usłyszałam od nich złych opinii... zobaczymy jak będzie dalej, niedługo dam znać jak wyglądały ostatnie etapy załatwiania spraw w kościele...
PS. Bardzo Wam współczuję...
_________________
 
 
 
wisieneczka85 


Wiek: 38
Dołączyła: 29 Lip 2008
Posty: 385
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 09, 2009 4:38 pm   

to fakt pani nie jest najmilsza delikatnie mówiąc hehe:) fakt powinni poinformowac o zmianie godziny slubu
_________________

 
 
 
France 

Dołączyła: 27 Sty 2009
Posty: 155
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 14, 2009 3:55 pm   

Bardzo podoba mi sie w tym kosciele to,ze przed jest zadaszenie,gdzie goscie moga skladac zyczenia.Rok temu moja kolezanka brala tam slub i niestety padalo,ale na szczescie goscie skladali zyczenia przed kosciolem, nikt nie zmokl i nie zakłocał nastepnej mszy.
_________________
 
 
Klaudynka 


Wiek: 38
Dołączyła: 20 Kwi 2008
Posty: 1321
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 07, 2009 10:21 am   

Opłaty jakie poczyniliśmy w tym kościele od samego początku:

- opłata za rezerwację terminu ślubu 50zł

- opłata za protokół przedślubny 50zł
(moi znajomi płacili 100zł-nie wiem od czego to zależy

-opłata dla księdza 300zł

-opłata dla organisty i za dekorację kościoła 140zł

Razem: 540zł

-Przy czym: niektóre pary składają się dodatkowo na dekorację prezbiterium aby wyglądała bardziej efektownie.
-Trzeba dodatkowo dopłacić organiście za akompaniament, jeżeli podczas uroczystości będzie skrzypek. Po rozmowie z organistą napiszę jaka to kwota.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Klaudynka Pią Sie 07, 2009 10:21 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
jonka 

Dołączyła: 07 Sie 2008
Posty: 8
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 10, 2009 10:17 am   

Sam ślub w tym kościele wspominam dobrze, natomiast przygotowania do niego były małym koszmarem, którego powoli mieliśmy dosyć. Koszty podobne jak wyżej. Na kwiaty składaliśmy się oddzielnie
 
 
katiia 

Dołączyła: 17 Lip 2009
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 26, 2009 6:39 pm   

Prawdopodobnie też w tym Kościele wezmę ślub, ile wcześniej należy zamówić sobie termin ?
 
 
gohnia 


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Paź 2008
Posty: 335
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 26, 2009 8:20 pm   

jeśli już masz wszystko uzgodnione to idź jak najwcześniej, bo wiadomo- kto pierwszy ten lepszy ;) Jak pójdziesz wczesnie to masz duży wybór jeśli chodzi o godzinę uroczystości.
_________________
 
 
wisieneczka85 


Wiek: 38
Dołączyła: 29 Lip 2008
Posty: 385
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 07, 2009 6:54 pm   

myśmy dziś zamawiali sobie godzinę 16.30 i to byla najwcześniejsza bo pozniejsze zajęte na 28.08.2010 roku. Spotkanie było bardzo miłe weszlismy od razu do księdza bo akurat przyjmował, poszlo jak spłatka oby tak dalej bylo :D
_________________

 
 
 
PositiveAga 
PozytywneInspiracje


Wiek: 36
Dołączyła: 21 Cze 2009
Posty: 1844
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sty 17, 2010 12:01 pm   

Niusia80 napisał/a:
Odbywają się tu najszybsze śluby świata (moim znajomym ksiądz poświęcił dokładnie aż 13 minut)


Jest coś takiego jak msza długa i msza krótka ... twoi znajomy chyba zamówili właśnie tą mszę krótką dlatego wszystko trwało zaledwie 13 minut
_________________

Rafałek 09.04.2014 | 3200g | 55cm | 10pkt Apgar
 
 
Klaudynka 


Wiek: 38
Dołączyła: 20 Kwi 2008
Posty: 1321
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sty 17, 2010 1:09 pm   

PositiveAga napisał/a:
Jest coś takiego jak msza długa i msza krótka
to prawda-przy rezerwacji terminu zaznaczyliśmy że chcemy długą mszę.

Jeśli ktoś chce mieć długą mszę radzę poprosić panią z kancelarii o zaznaczeniu tego przy Waszej rezerwacji terminu, przy nazwiskach. Dzieje się tak, że pani w kancelarii wiele rzeczy zapomina i niespodziewanie zapisze kolejną parę...
_________________
 
 
 
wisieneczka85 


Wiek: 38
Dołączyła: 29 Lip 2008
Posty: 385
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sty 31, 2010 3:27 pm   

Na targach dowiedziałam się od firmy dekoratorskiej że nie ma mowy o własnej dekoracji, tylko i wyłącznie wchodzi dekoracja którą robi Pani w kościele, czyli może przy ołtarzu są żywe kwiaty ale mi zależy na żywych kwiatach również przy ławkach a tam z tego co wiem są sztuczne :cry: co mi się strasznie nie podoba. Czy ktoś może mi napisać jak jest naprawdę z tą dekoracją bo w kościele mi nie udzielono informacji, powiedziano że to się załatwi w maju hehe. 3 miesiące :( przed ślubem.
_________________

 
 
 
Klaudynka 


Wiek: 38
Dołączyła: 20 Kwi 2008
Posty: 1321
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sty 31, 2010 4:43 pm   

Wiesz Wisieneczka, pytałam się księdza przy spisywaniu protokołu przedślubnego jak to wygląda z dekoracją kościoła. Dowiedziałam się że nie ma problemu aby przyszła firma dekoratorska i cytuję: "można się dogadać". Jednak nie dopytywałam się dokładnie, ponieważ w ostateczności tak bardzo nie zależało nam na dekoracji kościoła z "zewnątrz".
A fakt jest faktem że Pani w kancelarii bardzo wiele mówi, co czasem nie jest do końca zgodne z prawdą... :wink:
_________________
 
 
 
Agnieszka19 


Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1715
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sty 31, 2010 8:41 pm   

No to ja powiem, ze jak brałam tam ślub w 2008 roku to nie było mowy o firmie dekoratorskiej, ale kwiaty były żywe... W każdym razie jak ktoś chciał sobie przybrać więszą ilością kwiatów(ale tylko to) to nie było problemu, tyle że te kwiaty musiały zostać już w kościele, więc nawet jeśli inne pary biorące ślub tego samego dnia nie chciały się zrzucic na ładniejsze kwiaty to zostawały im one w spadku... :roll:
_________________


Nasz dzień 26.04.2008
 
 
 
kata100710 

Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 67
Skąd: łódź
Wysłany: Nie Sty 31, 2010 8:43 pm   

to tez mój kościół na ślub ehhh
 
 
lilijka 

Dołączyła: 09 Lis 2009
Posty: 6
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 04, 2010 5:40 pm   

I mój też. Ale po przeczytaniu tych wszystkich postów jestem przerażona i zaczynam zastanawiać się nad zmianą. Czy ktoś brał już taż ślub i jest zadowolony?

[ Dodano: Czw Lut 04, 2010 5:48 pm ]
A czy ktoś z Was bierze ślub w tym kościele tego samego dnia co My, tj. 11. 09. 2010?
_________________
lilijka


 
 
akarolka 


Wiek: 43
Dołączyła: 17 Sie 2009
Posty: 87
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 14, 2010 10:30 am   

A czy ktoś z Was bierze ślub w tym kościele tego samego dnia co My, tj. 11. 09. 2010?


My bierzemy ślub w tym kościele, tego dnia, godz. 18:30, nie dowieadywałam się jeszcze o sprawy organizacyjne bo jest jeszcze dużo czasu. Moja koleżanka brała tam slub i z tego co pamiętam nie skarżyła się jakoś na sprawy organizacyjne. :wink:
O której jest wasz ślub
 
 
 
lilijka 

Dołączyła: 09 Lis 2009
Posty: 6
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 14, 2010 7:38 pm   

Nasz jest o 16.00, bo wesele jest w Piotrkowie.
_________________
lilijka


 
 
wisieneczka85 


Wiek: 38
Dołączyła: 29 Lip 2008
Posty: 385
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 08, 2010 1:33 pm   

dla zainteresowanych tak wygląda dekoracja kościołka robiona przez panią z kościółka wszystko jest ok tylko te sztuczne kwiaty:(
Jak ktoś ma ślub 28.08.2010 niech da znać :) !! !
_________________

 
 
 
kata100710 

Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 67
Skąd: łódź
Wysłany: Nie Mar 21, 2010 8:22 pm   

tak trochę smutno wygląda ta dekoracja, wydaje się ,że nie dużo jest tych kwiatów

[ Dodano: Wto Kwi 27, 2010 3:52 pm ]
Jak na razie nie mogę narzekać na mój kościół, dotąd wszystko poszło bardzo miło i sprawnie. I nadal jesteśmy jedyna para tego dnia
 
 
anett.k 


Wiek: 44
Dołączyła: 04 Maj 2010
Posty: 328
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 17, 2010 4:20 pm   

Bardzo smutno wyglada ta dekoracja. Ja biore tam ślub 09.10.2010 i troche mnie to zasmuca. Pary biorace slub tego samego dnia prosze o kontakt.
Mój ślub jest o 18:30
Pozdrawiam
 
 
Klaudynka 


Wiek: 38
Dołączyła: 20 Kwi 2008
Posty: 1321
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 17, 2010 8:02 pm   

lilijka napisał/a:
Czy ktoś brał już taż ślub i jest zadowolony?
ja brałam ślub w tym kościele 15 sierpnia zeszłego roku i byłam bardzo zadowolona, choć jestem jedną z nielicznych :wink: Fakt faktem że o wszystko trzeba się bardzo dokładnie dopytać, ponieważ kontakt z panią z kancelarii jest bardzo ciężki i niestety później wynikają problemy...

Dekoracja kościoła jest rzeczywiście bardzo skromna, nam to akurat wcale nie przeszkadzało, ale przy podpisywaniu protokołu przedślubnego pytałam się o tą kwestię i ksiądz wyraźnie wtedy powiedział że wszystko jest do dogadania...
_________________
 
 
 
anett.k 


Wiek: 44
Dołączyła: 04 Maj 2010
Posty: 328
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 18, 2010 6:48 pm   

czyli jakieś światełko w tunelu jest
 
 
kata100710 

Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 67
Skąd: łódź
Wysłany: Wto Lip 13, 2010 6:59 pm   

Ja będę bardzo miło wspominać przygotowania i swój ślub w tym kościele, nie licząc wypadu na giełdę po kwiaty do kościoła w piątek. A msza była przepiękna -prowadził ją ks. Andrzej.
 
 
PositiveAga 
PozytywneInspiracje


Wiek: 36
Dołączyła: 21 Cze 2009
Posty: 1844
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 15, 2010 8:17 am   

ostatnio byłam w tym kościele i zauważyłam zmiany na parkingu :-)

nie ma już piachu z kamieniami i została położona ładna kostka ... oraz zrobili nowy płot (nie jestem pewna ale poprzednio była chyba zwykła siatka)
_________________

Rafałek 09.04.2014 | 3200g | 55cm | 10pkt Apgar
 
 
Klaudynka 


Wiek: 38
Dołączyła: 20 Kwi 2008
Posty: 1321
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 15, 2010 11:16 am   

PositiveAga napisał/a:
(nie jestem pewna ale poprzednio była chyba zwykła siatka)
to prawda, była siatka.

Również widziałam, zmiany są bardzo pozytywne :)
_________________
 
 
 
wisieneczka85 


Wiek: 38
Dołączyła: 29 Lip 2008
Posty: 385
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 04, 2011 3:05 pm   

Wstawiam bo mam więcej czasu. Tak wyglądała nasza dekoracja tego "kościołka". Ołtarz dekorowała Pani z kościoła której w piątek osobiście dowoziliśmy kwiaty z giełdy. W sumie 5 par składało się na ta dekorację wyszło po 50 zł od pary to chyba nie dużo. Świece to już mój pomysł i niestety musiała mi w ich zapaleniu pomóc rodzinka dosłownie przed ślubem nie był to problem dla nich :) ale dały piękny efekt poświaty którego zdjęcia nie oddają natomiast widać to na filmie może kiedyś wstawię:)


-nowy parking

[ Dodano: Czw Sie 04, 2011 4:11 pm ]
i jeszcze parę dla zainteresowanych. Mogę dziś napisać, że kościół wyglądał pięknie, młody ksiądz a w sumie diakon dawał nam ślub i pięknie mówił nie było żadnego pośpiechu wbrew wcześniejszym postom nasz skrócony ślub trwał 25 min to chyba sporo jak na ten kościół może to wpływ młodego księdza także duży pozytyw.


_________________

 
 
 
PositiveAga 
PozytywneInspiracje


Wiek: 36
Dołączyła: 21 Cze 2009
Posty: 1844
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 04, 2011 6:45 pm   

wisieneczka85 napisał/a:
Ołtarz dekorowała Pani z kościoła której w piątek osobiście dowoziliśmy kwiaty z giełdy.

wisieneczka a wytłumacz mi jak to jest z tymi kwiatami, bo nam ksiądz powiedział że musimy zapłacić 140 zł za organistę i dekorację kościoła (czyli myślałam że to są pieniądze na kwiaty i ksiądz nic nie wspominał o kupowaniu kwiatów przez młodych) ... no i teraz już nie rozumiem tego kupowania kwiatów na giełdzie, już wcześniej jedna dziewczyna o tym pisała że też w piątek jechała po kwiaty :?
_________________

Rafałek 09.04.2014 | 3200g | 55cm | 10pkt Apgar
 
 
wisieneczka85 


Wiek: 38
Dołączyła: 29 Lip 2008
Posty: 385
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 05, 2011 9:35 am   

ja Ci powiem tak większość kasy z tych 140 zł to bierze organista troszkę idzie dla pana który przygotowuje wszystko do mszy czyli dywan rozwija zapala świece takie tam a na kwiaty to idzie tyle że nie zauważysz ich na ślubie bo to wygląda tak jak w każdą niedzielę na mszy czyli stoi jakiś tam bukiet przed ołtarzem+udekorowane masz ławki tymi sztucznymi bukietami nie są takie tragiczne+siedzenia dla młodych i świadków. Natomiast pary z naszego dnia postanowiły się spotkać i dogadaliśmy się co do dodatkowej dekoracji oczywiście na spotkaniu była ta pani co dekoruje. Także te kwiaty wszystkie które widzisz na ołtarzu to są nasze te składkowe. To zależy od Was jak chcecie żeby wyglądał kościółek:)

[ Dodano: Pią Sie 05, 2011 10:44 am ]
tu widać cały ołtarz tych bukietów było sporo
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl