Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
chyba jestem złą osobą :(
Autor Wiadomość
słonko 
projektant - amator


Wiek: 41
Dołączyła: 19 Kwi 2007
Posty: 2226
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Wto Cze 05, 2007 3:47 pm   chyba jestem złą osobą :(

jestem okropną zazdrośnicą i egoistką. wszystko odnoszę do siebie. nie potrafię cieszyć się szczęściem innych, jeżeli sama go nie zaznaję. czuję zazdrość, że nie mnie się coś przytrafia. Nawet jeżeli wiem, że i mnie kiedyś spotka takie szczęście, które spotkało właśnie kogoś innego, to odczuwam złość, że nie mnie pierwszą to spotkało, tylko tą osobę. nieznoszę tego w sobie :cry:
czy ktoś z was też tak ma?
_________________
 
 
 
@Mac-erson 
Administrator
forum.wesele-lodz.pl


Wiek: 51
Dołączył: 10 Lis 2006
Posty: 323
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 05, 2007 4:00 pm   Re: chyba jestem złą osobą :(

słonko napisał/a:
jestem okropną zazdrośnicą i egoistką.


Myślę, że każdy ma w sobie te cechy. Jesli je dostrzegłaś i się nad nimi zastanawiasz to pierwszy stopień do walki z ciemną stroną własnej osobowości. ?wietnie :smile:
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 05, 2007 5:00 pm   

Myślę, że kilka takich osób by się znalazło :)
Odrobina zdrowego egoizmu nie jest szkodliwa, ale żeby nie przesadzać :) Skoro zdajesz sobie sprawę ze swoich wad, to postaraj się zacząć nad nimi panowac :) I zobaczysz, że szybko poczujesz się lepiej :)
_________________

 
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Wto Cze 05, 2007 7:35 pm   

Słonko, może pomyśl sobie w chwilach kiedy komuś czegoś zazdrościsz i być może nawet życzysz wtedy takiej osobie coś złego czy chciałabyś, żeby ktoś inny żywił do Ciebie takie uczucia jak Ty do tej osoby? Na pewno nie...



A tak ogólnie - zawiść nie jest dobra, dużo psuje, odbiera pozytywne nastawienie do życia, nie pozwala cieszyć się z drobiazgów. Nie ma sensu zazdrościć ludziom dóbr materialnych, miłości, rodziny, zdrowia - mam na myśli chorą zazdrość, taką nie napędzającą do działania, skupiającą się na nienawiści, narzekaniu, złorzeczeniu. Myślę, że to błędne koło. To że komuś będę zazdrościć domu/męża/urody/dziecka/pracy/itd. - co to da? Zgorzknienie, depresję, cynizm, kompleksy - to mi przychodzi na myśl.
I może jestem przesądna, ale jakoś podskórnie czuję, że jednak sprawiedliwość istnieje i ludzka zawiść kiedyś tam odbije się negatywnie na zazdrośniku. :-?
_________________
 
 
kiciucha 


Wiek: 40
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 913
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 14, 2007 12:54 pm   

Asiek bardzo ładnie to ujęłaś.....
w kazdym człowieku jest nutka czegoś złego....pomyśl że nie ma ludzi idealnych....
mnie tez zdarza się pomyślec - dlaczego ona ma wszystko a ja nie ma nic, dlaczego jej się poszczęściło, mimo ze ja nad tym dłużej siedziałam i nie zostałam tak doceniona....w głebi duszy każdego człowieka od czasu do czasu gryzie zły mol....ale z własnego doświadczenia wiem ze nie jest to dobre....taki stan psychiczny zapędza nas w kozi róg, prowadzi do nicości....a moze warto się zastanowić jak temu przeciwdziałać...znaleźć złoty środek.....rzecz którą my mamy a ta osoba nie ma .....
depresja - bo tym to się objawia - nie pomoze nam w życiu.....jedynie bedzie nas wyniszczała od środka.....postaw sobie cel.. - CHC? BY? INNA.....
nie skupiaj się na innych - skup się na sobie..... :)
_________________


 
 
 
madzia8181 


Wiek: 42
Dołączyła: 05 Paź 2006
Posty: 701
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 22, 2007 1:20 pm   

Slonko... niezle wyznanie... :roll:

Poza tym zgadzam sie z przedmowczyniami...
dobrze ze widzisz to w sobie, bo to znaczy ze mozesz z tym walczyc :)
_________________
 
 
 
kiciucha 


Wiek: 40
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 913
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 05, 2007 12:39 pm   

Słonko czy coś się zmieniło w Twoim życiu?.....nadal masz takie podejście ?
_________________


 
 
 
słonko 
projektant - amator


Wiek: 41
Dołączyła: 19 Kwi 2007
Posty: 2226
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Pią Lip 13, 2007 9:06 am   

staram się i mam wrażenie (i nadzieję) że jest coraz lepiej. uczę się żyć własnym życiem, a nie oglądać na innych.
fajne jesteśdzie, dziewczyny z foum :D o wszystkim można z wami pogadać. właśnie mam zamiar zarzucić nowy wątek.
_________________
 
 
 
Magdzik
[Usunięty]

Wysłany: Sob Cze 18, 2011 5:05 pm   

Ja się wczoraj bardzo wkurzyłam na swoją koleżankę bo zachowała się dokładnie tak jak pisze słonko, Jak powiedziałam jej że udało mi się zrobić dyplom masażystki, to nic nie odpowiedziała tylko tak bezczelnie i wrednie przerzuciła oczyma, że przez godzinę miałam takie ciśnienie że masakra jakaś. Czy nikt nie ma prawa być szczęśliwy? Nie wiem czy to zazdrość jest, czy na prawdę można komuś źle życzyć? Aż nie wiem jak jej powiedzieć o tym że chcemy się z miśkiem pobrać i że zapraszam ją na imprezę z tej okazji bo dopiero z oczu będzie strzelać. :evil:
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Nie Cze 19, 2011 9:55 pm   

Magdzik napisał/a:
zapraszam ją na imprezę

Ale po co zapraszać taką osobę? Koniecznie chcesz sobie humor popsuć? Myślę, że każdy komuś czegoś zazdrości, ale bezczelne okazywanie tego, że jej się Twoje szczęście nie podoba już kwalifikuje do ograniczenia z nią kontaktów.
_________________
 
 
Magdzik
[Usunięty]

Wysłany: Wto Cze 21, 2011 6:12 pm   

Heh i powiedziałam wyżej opisanej koleżance o ślubie to oczywiście szpieg pierwsze co pyta? Czy będzie ciocią. A zaraz potem czy nie lepiej wziąć nam kościelny a nie cywilny? To jej pojechałam czy mi da 30 tysięcy i zamknęła koparę plotuśnica :smile:
Aaaaaaaaaa i mówi do mnie że panieński to się robi tydzień przed ślubem a nie miesiąc. Co typiara niech sobie najpierw sama chłopaka znajdzie a potem robi swój panieński. Ma tupet. Zaproszę ją na panieński bo wszystkie dziewczyny z paczki zapraszam, z którymi trzymam się od dzieciństwa,a ona też do tej paczki należy ale niech nie myśli, że na ślub przyjdzie plotuch jeden :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
 
 
PaulinaS 

Dołączyła: 03 Paź 2010
Posty: 529
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 21, 2011 6:51 pm   

Magdzik ja podzielam zdanie M4rcysi. Na Twoim miejscu nie psułabym sobie imprezy panieńskiej towarzystwem takiej osoby. To będzie dla niej kolejna pożywka dla plotek na Twój temat, więc moim zdaniem nie warto.
_________________
 
 
Magdzik
[Usunięty]

Wysłany: Wto Cze 21, 2011 6:53 pm   

Niech sobie plotkuje jak jej żal. Tyle jej :smile: Albo niech szybko znajdzie kawalera i weźmie go pod pachę do ołtarza i mnie może zdąży wyprzedzić jak jest zazdrosna :lol: I pokaże mi jak się powinno zorganizować panieński :lol: :lol: :lol: :lol:
 
 
artisticzoom 
Firma


Wiek: 47
Dołączyła: 31 Lip 2010
Posty: 191
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Wto Sie 23, 2011 10:29 am   

Hmmm.... przykro się to czyta.
Szkoda się tak męczyć. Zazdrosć, nienawiść i inne tego typu emocje najbardziej uderzają w tego co to odczuwa.
Bo warto pamiętać, ze to co dajemy innym wraca do nas podwojone- zarówno dobre jak i złe myśli, uczynki, emocje...


Jeśli ktoś chce wziaść odpowiedzialnosć za to co czuje i za własen życie to polecam świetną ksiażke na początek ale oraz technikę pracy nad sobą Wewnętrzne przebudzenie Collina Sissona (Twórcę Integracji Oddechem) i Serce Duszy Świadomosc Emocjonalna Gary'ego Zuckava.
_________________
Pozdrawiam - Anita Komorowska Fotografia Ślubna i Dziecięca
Ostatnio zmieniony przez artisticzoom Wto Sie 23, 2011 10:31 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wizaz.waw.pl 
Firma

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 33
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Lip 04, 2012 2:32 pm   

Myślę, że większość ma takie cechy, tylko dobrze je maskuje i nie przyznaje się do tego. Jeżeli zdajesz sobie z tego sprawę, nie jest z Tobą aż tak źle :)

Usunęłam reklamę z podpisu. Odsyłam do regulaminu forum. Moderatorka Asiek
Ostatnio zmieniony przez Asiek Czw Lip 05, 2012 9:57 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
traviata666 

Dołączyła: 01 Cze 2012
Posty: 7
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 18, 2012 8:56 am   

mysle, ze kazdemu od czasu do czasu zdarza sie czuc takie nifajne rzeczy.
jednak trzeba sie opamietac, i to wyeliminowac w miare mozliwosci,wlasnie z czystego egoizmu, poniewaz zazdrosc , patrzenie na zycie innych, porownywanie sie niszczy nas samych, a nie tych , ktorym zazdroscimy...
trzeba podreperowac milosc wlasna...
:)
good luck
_________________
zapraszam na blog książkowy:
www.marymetiffany.blogspot.com
www.lovely-inspirations.blogspot.com
 
 
majonez46 

Dołączyła: 13 Lis 2012
Posty: 10
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Gru 14, 2012 8:01 pm   

oj przestań ... na pewno nie jesteś aż taka straszna jak się opisujesz. Po prostu trzeba w Ciebie tchnąć trochę szczęścia i optymizmu. Nie ma złych ludzi są tylko złe uczynki
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Pią Gru 14, 2012 8:05 pm   

majonez46, post, na który odpowiadasz jest sprzed 5,5 roku.... :wink: :cool: :smile:
_________________
 
 
Frezja1980 


Dołączyła: 10 Wrz 2010
Posty: 492
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Gru 15, 2012 10:40 am   Re: chyba jestem złą osobą :(

słonko napisał/a:
jestem okropną zazdrośnicą i egoistką. wszystko odnoszę do siebie. nie potrafię cieszyć się szczęściem innych, jeżeli sama go nie zaznaję. czuję zazdrość, że nie mnie się coś przytrafia. Nawet jeżeli wiem, że i mnie kiedyś spotka takie szczęście, które spotkało właśnie kogoś innego, to odczuwam złość, że nie mnie pierwszą to spotkało, tylko tą osobę. nieznoszę tego w sobie :cry:
czy ktoś z was też tak ma?

ja na szczęście tak nie mam,staram się cieszyć tym co mam i nie zazdrościć nikomu a dzielić z nimi ich radość,skoro komuś się dobrze wiedzie to pewnie na to zapracowali lub otrzymują pomoc od bliskich albo mają w życiu farta :roll: ale znam osoby które aż kipią z zazdrości widząc powodzenie i dostatek u innych przez co zamiast cieszyć sie z tego co sami mają stają sie sfrustrowane :roll: jedyne co mogę takim osobom radzić to zająć się własnym życiem i dążeniem do celu aby też mieć lepiej a nie żyć zazdrością i wbijać szpilkę w tyłek swoim znajomym :smile: :smile: :smile:
_________________

 
 
delicja 

Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 6
Skąd: polska
Wysłany: Wto Kwi 02, 2013 9:44 am   Re: chyba jestem złą osobą :(

słonko napisał/a:
jestem okropną zazdrośnicą i egoistką. wszystko odnoszę do siebie. nie potrafię cieszyć się szczęściem innych, jeżeli sama go nie zaznaję. czuję zazdrość, że nie mnie się coś przytrafia. Nawet jeżeli wiem, że i mnie kiedyś spotka takie szczęście, które spotkało właśnie kogoś innego, to odczuwam złość, że nie mnie pierwszą to spotkało, tylko tą osobę. nieznoszę tego w sobie :cry:
czy ktoś z was też tak ma?


ja mam tak samo, nie potrafię się tego się wyzbyć, wręcz to mi się non-stop zwiększa
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Wto Kwi 02, 2013 9:48 am   

Zwłaszcza w stosunku do jednej osoby... bo uważam że ma zaje...stego farta (albo jest cwana) bo NICZEGO co ma w życiu nie zdobyła własną pracą... :evil: :zly:
_________________

 
 
 
engii5 

Dołączyła: 20 Sie 2018
Posty: 15
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 06, 2018 11:17 am   

Bycie egoistą czasem jest bardzo dobre. Mnie ostatnio koleżanki zganiły za to, że rzadko z nimi rozmawiam i rzadko się spotykamy, a robimy to przynajmniej raz w tygodniu. Potrzebuję też czasu dla siebie, jeśli chodzi o niektóre kwestie to musimy same wiedzieć, gdzie są granice
 
 
KarinaMa 

Dołączyła: 17 Sie 2020
Posty: 6
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Pią Mar 12, 2021 2:00 pm   

Ale absolutnie nie wolno się pogrążać w takich myślach! Jeśli nie możecie sobie poradzić z własną głową, to może warto skorzystać ze wsparcia specjalistów, którzy Wam w tym pomogą? Wiem, że Klinika Psychomedic na Retkini pomaga wielu osobom, więc pomyślcie o tym, by się do nich wybrać. Warto zadzwonić do 42 644 44 44 i pomyśleć o tym, by skorzystać z ich wsparcia przy Waszych problemach.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl