Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
odwołują śluby z 07.07.07!!!!
Autor Wiadomość
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Wto Lip 03, 2007 8:58 am   odwołują śluby z 07.07.07!!!!

zobaczcie co dzisiaj znalazlam w onecie:

"Metro": Młode pary odwołują śluby zaklepane na dzień 7 lipca 2007 r. Wszystko przez przesąd, który mówi, że siódemki zamiast przynosić szczęście, to - gdy sąsiadują ze sobą - mogą przynosić pecha.
Najbliższa sobota - 7 lipca 2007 r. - miała być rekordowym dniem pod względem liczby ślubów. O magii trzech siódemek w dacie mówiło się już od roku. Niektóre młode pary już wtedy zarezerwowały w Urzędach Stanu Cywilnego terminy, by mieć pewność, że na swym akcie małżeństwa zobaczą szczęśliwe cyfry. Jednak teraz - gdy do magicznej daty zostało już kilka dni - okazuje się, że coraz więcej młodych par odwołuje ceremonie.

- Na początku wszyscy byli pod wrażeniem tej daty. Już pół roku temu dzwonili pierwsi chętni na ślub w tym terminie. Jednak wszyscy zrezygnowali, bo dowiedzieli się o przesądzie, że jak dwie "kosy" [czyli siódemki] są w dacie obok siebie, to przynosi nieszczęście. A tu były aż trzy "kosy" - tłumaczy Renata ?cierska, z-ca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Lędzinach, gdzie już wiadomo, że 7 lipca nie odbędzie się żaden ślub. Jak dużo osób zrezygnowało w całym kraju - do końca nie wiadomo: - Przyszli małżonkowie nie mają obowiązku zawiadamiać, że odwołują ślub. Mamy przypadki, że młodzi i goście po prostu nie przychodzą w wyznaczonym terminie. Miejmy jednak nadzieje, że większość, która ma termin na sobotę, nie będzie zbyt przesądna i śluby się jednak odbędą - tłumaczy Małgorzata Zawadzka, z-ca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Krakowie, gdzie na razie o swojej rezygnacji powiadomiła tylko jedna para.

co o tym sądzicie? :)
 
 
asia84 
żonka

Dołączyła: 10 Lut 2007
Posty: 819
Skąd: Łodź
Wysłany: Wto Lip 03, 2007 9:03 am   

ja wypowiadałam się w wielu tematach o przesądach. dla mnie jest to kompletna bzdura. szczęście zależy od osób, które tworzą związek, a nie od przesądów.........
_________________


19 lipiec 2008 nasz dzień :)


Magia, która nas otacza sięga gwiazd...
 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Wto Lip 03, 2007 9:19 am   

tez jestem tego zdania :) a poza tym.. wielu ludzi specjalnie czekalo na "te date" ze slubem, a teraz odwoluja? bez sensu... chyba nie wierza za bardzo w uczucie.. mnie by bylo wszystko jedno, nawet 13 w piatek moglabym wziac slub.. jakie to ma znaczenie jak dwoje ludzi swiata poza soba nie widzi?
 
 
asia84 
żonka

Dołączyła: 10 Lut 2007
Posty: 819
Skąd: Łodź
Wysłany: Wto Lip 03, 2007 9:54 am   

całkowicie się z Tobą zgadzam :)

zaprzepaszczają cały, cudowny czas przygotowań, tylko dlatego, że w dacie są 3 siódemki :/
_________________


19 lipiec 2008 nasz dzień :)


Magia, która nas otacza sięga gwiazd...
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 03, 2007 10:34 am   

Przesądy światło ćmiące.... :lol: Jak ktos się daje zwariowac czemuś takiemu, to jego sprawa :) Tym którzy nie dadzą sie zmącić życze mnóstwo szczescia i gratuluje rozsądku :)
_________________

 
 
 
@Mac-erson 
Administrator
forum.wesele-lodz.pl


Wiek: 51
Dołączył: 10 Lis 2006
Posty: 323
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 03, 2007 10:47 am   

7.07.2007 - 7-ki koło siebie nie są tak więc nie ma się co zamartwiać :D
 
 
=MiLi= 


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sty 2007
Posty: 897
Skąd: Rtk, ale z Bałut
Wysłany: Wto Lip 03, 2007 10:49 am   

Głupota moim zdaniem. Co ma data do przyszłego szczęścia Młodych? ?eby z takie powodu odwołać ślub trzeba być ... za bardzo wierzyć w głupie przesądy ;) Ja na pewno z takiego powodu nie odwoływałąbym ślubu! Przecież te przygotowania i to wszystko...
_________________
 
 
cosola 
full-time mum


Wiek: 40
Dołączyła: 04 Sty 2007
Posty: 730
Skąd: Łódź/Leicester, UK
Wysłany: Wto Lip 03, 2007 12:26 pm   

Paranoja :? najpierw się zachwycili tą datą a teraz odwołują... :o
To chyba raczej świadczy o niedojrzałości do zawierania związku małżeńskiego...
Dla mnie data to sprawa drugo, a nawet trzeciorzędna, przecież najważniejsze z kim, a nie kiedy :)
_________________
 
 
maratha 
Firma


Wiek: 42
Dołączyła: 16 Kwi 2007
Posty: 66
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 04, 2007 12:53 pm   Gusła

Moja mama ma takie powiedzenie "Kto wierzy w gusła, temu 4 Litery uschła" Ja na pewno nie odwołałabym ślubu ze względu na jakieś zabobony :D

[ Dodano: Sro Lip 04, 2007 1:57 pm ]
Ostatnio na onecie można przeczytać wypowiedź Pani Dody na temat jej rzekomego rozstania z Panem Majdanem. "Zawsze wybierałam swoich narzeczonych pod kątem znaku zodiaku i niestety, lub stety, mój małżonek, który jest spod znaku Byka kompletnie do mnie nie pasuje. I nie pasował. Nigdy na to nie zwracałam uwagi, chociaż powinnam. On Byk, ja Wodnik... Zupełnie dwa inne światy" I ta sytuacja z odwoływaniem ślubu przez jakieś zabobony są chyba z stylu tej Pani. :D
_________________
 
 
!gosia! 

Wiek: 41
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 67
Skąd: Kutno
Wysłany: Sro Lip 04, 2007 5:12 pm   

Trzeba miez naprawde cos nie tak z glowa zeby odwolywac slub z takiego powodu :roll:
 
 
madzia8181 


Wiek: 42
Dołączyła: 05 Paź 2006
Posty: 701
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 11, 2007 7:54 am   

!gosia! napisał/a:
Trzeba miez naprawde cos nie tak z glowa zeby odwolywac slub z takiego powodu :roll:


To że ktos jest przesądny nie znaczy ze ma cos z glową... chyba przesadzilas troche. :(
_________________
 
 
 
dominiqsz 

Wiek: 40
Dołączyła: 21 Sty 2007
Posty: 1224
Skąd: Aleksandrów Ł.
Wysłany: Sro Lip 11, 2007 12:21 pm   

EEE jak ludzie maja byc szcześliwi razem to będą, z data czy bez daty :wink:
_________________
 
 
!gosia! 

Wiek: 41
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 67
Skąd: Kutno
Wysłany: Czw Lip 12, 2007 12:04 am   

madzia8181 napisał/a:
!gosia! napisał/a:
Trzeba miez naprawde cos nie tak z glowa zeby odwolywac slub z takiego powodu :roll:


To że ktos jest przesądny nie znaczy ze ma cos z glową... chyba przesadzilas troche. :(



No moze faktycznie nie zabrzmialo to zbyt subtelnie ale mialam jedynie na mysli, ze to jest takie...szalone. Co innego zrezygnowac z jakiejs daty na slub ze wzgledu na przesady a co innego odwolywac cala zaplanowana od dawnna uroczystosc tylko dlatego, ze z dnia na dzien pojawil sie nowy przesad. Ja jestem z tych niewierzacych w przesady i uwazam, ze szczescie zwiazku nie zalezy bynajmniej od ukladu cyfer w dacie slubu wiec tym bardziej jest mi to trudno zrozumiec.
Jesli kogos urazilam moja wczesniejsza wypowiedzia to przepraszam.
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Czw Lip 12, 2007 8:15 pm   

!gosia! napisał/a:

Co innego zrezygnowac z jakiejs daty na slub ze wzgledu na przesady a co innego odwolywac cala zaplanowana od dawnna uroczystosc tylko dlatego, ze z dnia na dzien pojawil sie nowy przesad.

Czyli co - odwoływać ślub ze względu na stare przesądy to ok, a ze względu na nowe to już nie ok. :lol: :razz:
Jak dla mnie : stary czy nowy przesąd ma taką samą wartość. :cool:
A że ludzie są niedojrzali, naiwni i wierzą w takie bzdurki z datą to już inna sprawa.
Mnie wiadomość o tych odwoływanych ślubach rozbawiła. :lol:
_________________
 
 
ancia19 

Wiek: 43
Dołączyła: 24 Lip 2006
Posty: 198
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 12, 2007 8:39 pm   

Ja myślałam, że chodziło o to, że przez niby ten pech pary odwołują śluby przez rozstania!!
_________________
Nasz najpiękniejszy dzień: 25.08.2007
 
 
 
!gosia! 

Wiek: 41
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 67
Skąd: Kutno
Wysłany: Nie Lip 15, 2007 2:52 pm   

Asiek napisał/a:
!gosia! napisał/a:

Co innego zrezygnowac z jakiejs daty na slub ze wzgledu na przesady a co innego odwolywac cala zaplanowana od dawnna uroczystosc tylko dlatego, ze z dnia na dzien pojawil sie nowy przesad.

Czyli co - odwoływać ślub ze względu na stare przesądy to ok, a ze względu na nowe to już nie ok. :lol: :razz:


Dla mnie to jednak troche co innego jesli wybierajac date slubu ma sie jakas tam pule terminow i tak na "wszelki wypadek" nie wybiera sie tej "pechowej" daty a co innego wybrac wlasnie ta date, przygotowywac cala uroczystosc i nagle wszystko odwolywac.
Ja nie wierze w zadne przesady i nie kieruje sie nimi przy podejmowaniu decyzji (nie tylko slubno-weselnych) ale jednak mniej zwariowane wydaje mi sie pomijanie "pechowej" daty przy wybieraniu terminu slubu ( a wiec nie chodzilo tu o odwolywanie uroczystosci) niz odkrecanie wszystkiego zwlaszcza przy zaawansowanym etapie przygotowan z powodu tego nieszczesnego przesadu.
 
 
Gabro 

Dołączyła: 15 Mar 2007
Posty: 699
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 20, 2007 1:02 pm   

Ciekawe czy będą też odwoływać śluby z 08.08.08? :)
 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Pon Lip 23, 2007 11:57 am   

hmmm... a czy ktos w ogole zdecydowal sie na tak "ryzykowna" date jak 06.06.06 ;d
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl