Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Łódź, cz.1 - Restauracje
Autor Wiadomość
strawberrytea 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 667
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 31, 2006 4:02 pm   

Lukasz napisał/a:
A co polecacie na romantyczna kolacje w walentynki?
co polacam? Zostańcie w domu, zróbcie sobie jakąś ekstra kolację, kupcie dobre wino bo w ten dzień restauracje jak zwykle będą pełne ludzi... Roamtycznie więc raczej nie będzie..

A co do We Młynie to tak jak Oberża Staropolska, jest zupełnie nie w centrum i pewnie stąd te niskie ceny :) Adres to ul. Zgierska 69 - w takim długim budynku gdzie jest wypozyczalnia kaset, Abecadło a na końcu supermarket Albert.

A tak jeszcze jeśli chodzi o inne restauracje, które bym poleciła...
Niewątpliwie Anatewka - za atmosferę, wystrój, pyszne jedzenie... Gorzej z cenami-bardzo drogo :(
A z tańszych kanjp to byliśmy z mężem kiedyś w Bodega Ole (Piotrkowska 101), wzielismy sobie Paellę i była bardzo dobra. A ceny całkiem ok :)

Dobre jedzonko, tyle że mały wybór jest tez w Tibi Dibi (Piotrkowska 107) - w ogóle lubię wszystkie knajpki w tym podwórku
_________________
W naszej zielonej kuchni
 
 
Lukasz 


Wiek: 43
Dołączył: 07 Sty 2006
Posty: 65
Skąd: Lodz
Wysłany: Wto Sty 31, 2006 6:02 pm   

Dzieki Strawberrytea, wiesz kolacja w domciu tez mi sie podoba tylko mieszkamy jeszcze z rodzicami i tak do konca romantycznie moze nie byc :( , pomyslimy jeszcze.

Zgierska 69, w sumie zgierska mamy blisko ale chyba nie od tej strony. Numery zaczynaja sie chyba tam kolo Pl. Koscielnego chyba ze sie myle.
Dzieki za odpowiedz.
_________________
http://world2.monstersgam...id&vid=35018036 Sprawdz sie !!
 
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Wto Sty 31, 2006 6:36 pm   

Ja co prawda zupełnie nie jestem na bieżąco z łódzkimi knajpkami, ale w tamtych okolicach nadawałaby się na romantyczny wieczór restauracyjka Ciągoty i Tęsknoty (Wojska Polskiego 144, tel. 650 87 94).

Miłe, przytulne miejsce, dobre jedzonko, a tłoku unikniecie na pewno - bo jest tam chyba wszystkiego z siedem stolików ;) Tylko polecam zrobić wcześniej rezerwację, szczególnie w taki wieczór.
_________________
chez alma |
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 31, 2006 8:10 pm   

Łukasz, Zgierska 69 to jest pomiędzy Rynkiem Bałuckim a USC, a konkretnie jest to ten różowy dom handlowy ABC. Także bliziutko z Radogoszcza i Zgierza. :)
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
bajeczka 


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 940
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 31, 2006 9:09 pm   

Ja lubie jeszcze Kebab House ale ten przy Saspolu. Pycha shoarmę tam mają i sosy też są w porzadku. Do tego umiarkowane ceny :)
_________________


Życzę miłego dnia i pozdrawiam Cię gorąco Gość :)
 
 
 
strawberrytea 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 667
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 31, 2006 11:23 pm   

Co do "We Młynie"-to dokładnie tam gdzie pisze Kryszka-między Bałuckim a USC
A Ciagnoty Tęsknoty - miejsce naprawdę cieplutkie, z "klimatem", bardzo mi sie tam podoba tylko daleko ode mnie i ceny mnie odstraszają :(
Łukasz a co do rodziców... Wiesz, w restauracji tez sa ludzie więc w czym ci rodzice będa przeszkadzac jak się zamkniecie w pokoju? Myślę ze i tak więcej intymności niż w tłocznej restauracji ;)
_________________
W naszej zielonej kuchni
 
 
Lukasz 


Wiek: 43
Dołączył: 07 Sty 2006
Posty: 65
Skąd: Lodz
Wysłany: Sro Lut 01, 2006 8:27 am   

Dzieki dziewczyny za pomysly, musze pomyslec i cos wymysle, szkoda ze 14 jest we wtorek, 13 sa Kasi imieniny, mysle to polaczyc i 12 w niedziele zaplanowac cos fajnego na caly dzien(np kino a potem restauracyjka fajna jakas, zobaczymy :)
_________________
http://world2.monstersgam...id&vid=35018036 Sprawdz sie !!
 
 
 
strawberrytea 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 667
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 01, 2006 9:52 am   

Lukasz napisał/a:
Dzieki dziewczyny za pomysly, musze pomyslec i cos wymysle, szkoda ze 14 jest we wtorek, 13 sa Kasi imieniny, mysle to polaczyc i 12 w niedziele zaplanowac cos fajnego na caly dzien(np kino a potem restauracyjka fajna jakas, zobaczymy :)
z tą niedzielą to dobry pomysł :)
_________________
W naszej zielonej kuchni
 
 
Dotka 


Wiek: 43
Dołączyła: 12 Mar 2005
Posty: 562
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lut 18, 2006 6:41 pm   

Parę dni przed Walentynkami mój mężulek zaskoczył mnie. Stwierdził, że zabiera mnie na przejażdżkę (godzina około 18.30). Wyjechaliśmy z Łodzi, przejechalismy okolice Ptaka, Tuszyn i wreszcie wjechaliśmy do Głuchowa, a tam już z trasy było widać oświtloną wielką chatę drewnianą jak taka Bacówka ale o wiele wiele wieksza. Myslałam, że poprostu tu jest taka bacówka i hotel. Okazało się, że na dole jest własnie taka Bacówka, gdzie jest samoobsługa, no moze kelnerki później roznoszą dania czy piwko. Jest tam fajny nastrój a do tego takie małe oczko z rybkami. Na górze nie ma hotelu tylko jest restauracja (bardzo elegancko) i obsługują kelnerzy :D :oops: Bardzo dużo stolików, że można urządzać imprezy. Na stołach leżą już sztućce, świecznik, serwety materiałowe i paierkowe oraz lampki do wody czy innego napoju (nawet nie wiem do czego bo ja piłam herbatkę). Herbatkę podali tak: dzbanuszek z gorącą wodą, filiżankę ze spodkiem a drugi spodek z cytrynką i herbatką w torebce. Fajnie, bo jak wypiłam to sobie zrobiłam drugą. Jedzonko było smaczne. Zapomniałam jak to sie nazywa, chyba Złoty Młyn (niedawno zbudowali to tam i jeszcze coś tam budują).
_________________
 
 
 
Lucky 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 748
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lut 18, 2006 11:07 pm   

A my z D byliśmy ostatnio w takiej malutkiej restauracji na Placu wolności, nie pamięatm nazwy, w każdym razie ti na rogu Pomorskiej z Nowomiejską :D

Bardzo miła obsługa, zakaz palenia, jedzonko pyszne, no i przeogromny wybór win :D
Osobiście polecam czerwone pół słodkie wino gruzińskie, pycha :graba:
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 19, 2006 1:26 am   

anik, tak OT, czy to aby przypadkiem nie było wino firmy Mildiani o trudnej nazwie Kindzamarouli - bo ono jak dla mnie jest najpyszniejsze z półsłodkich czerwonych win gruzińskich :)
_________________

 
 
 
Lucky 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 748
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 19, 2006 12:35 pm   

Pusiaczku całkiem możliwe, ale niestety nie było nas stać na cała butelkę :oops: więc nie pamiętam nazwy, natomiast smak jeszcze długo zostanie mi w pamięci :D
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 19, 2006 10:15 pm   

No cóż, chyba sie po prostu tam przejdziemy kiedyś i sami sprawdzimy :)
_________________

 
 
 
FifthAvenue 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Lut 2006
Posty: 1028
Skąd: Lodz
Wysłany: Sro Mar 08, 2006 2:42 pm   

ja oddaje moj glos na CIAGOTY I TESKNOTY ! Super, kameralnie, spokojnie, romantycznie. Miejsce troche "na uboczu" wiec zdawaloby sie, ze nie tak duzo ludzi o nim wie.. a moze to byc mylace. na Walentynki np zarezerwujcie wczesniej,
maja przepyszne nalesniki z serem i z czekolada, no i w ogole wszystko przepyszne.
Polecam pomidory po prowansalsku :-)
jedyne co mi przeszkadzalo to muzyka. Swego czasu chodzilismy tam BARDZO czesto, nawet 2 razy w tygodniu i ciagle ta sama plyta.... akurat mi teraz z glowy wylecialo jak ta pani sie nazywa, taka mlodziutka, biala ale z czarnym glosem, na pewno wiecie o kogo chodzi... Za duzo tego grali. na poczatku mi sie podobalo, a pozniej juz ani troche. Ile mozna.....
O, juz wiem, Norah Jones :-D
_________________
DON'T HATE ME BECAUSE I'M BEAUTIFUL.HATE ME BECAUSE YOUR MAN THINKS I AM !


[/url]
 
 
sylwia 


Wiek: 43
Dołączyła: 16 Lut 2006
Posty: 507
Skąd: Toruń
Wysłany: Sro Mar 22, 2006 11:07 pm   

Polecam restauracje Ramzes na Piotrkowskiej
 
 
Dotka 


Wiek: 43
Dołączyła: 12 Mar 2005
Posty: 562
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 23, 2006 12:42 pm   

Kilka lat temu byłam tam z P. Stwierdziliśmy, że już nigdy tam nie pójdziemy. Ale moze wtedy mieliśmy pecha. Zamówilismy pizze, czekaliśmy i czekaliśmy jak nam ją podadzą. Dostaliśmy wreszcie ale normalnie zimną, a na dodatek spaloną. Poprostu brak słów, aż nie chciało nam się zwracac uwagi obsłudze, wyszliśmy. Pizzę zjadł biedak, który koczował pod restauracją (zapytalismy się go czy chce).
_________________
 
 
 
strawberrytea 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 667
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 28, 2006 5:25 pm   

korzystając za strony ROTu zobaczyłam że obok innych wydawnictw promocyjnych mozna też sobie sciągnąć ze strony folder Łódź pyszne miasto
Sa tam zdjęcia restauracji+opis+podane strony internetowe
_________________
W naszej zielonej kuchni
 
 
bajeczka 


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 940
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 30, 2006 7:51 pm   

Czy ktos zna restauracje Carousel? (Plac Komuny Paryskiej) Warto tam iść?
_________________


Życzę miłego dnia i pozdrawiam Cię gorąco Gość :)
 
 
 
Kot 


Wiek: 44
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Wrz 03, 2006 8:46 pm   

Jedliśmy dziś obiad w chińskiej restauracji WOOK.

Jedzenie mi smakowało ale ogólnie w skali od 1 do 10 lokal dostałby u mnie 6 punktów. Przede wszystkim zbyt nachalnie i przy każdej możliwej okazji kelnerzy wkółko proponowali jakiś alkohol. Po drugie podano wszystko na raz - przystawki, zupę i danie główne :zly:
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 04, 2006 11:32 am   

Kocie, a nie miałas wrażenia, że tego wszystkiego jest jakoś.... niewiele :?: Bo bylismy tam kiedyś z Maćkiem, i szczerze powiem, że do najedzenia się to Nam daleko było :(
_________________

 
 
 
Lucky 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 748
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 04, 2006 11:44 am   

Z chińskich restauracji moge z czystym sumieniem polecic A-dong, na rogu Piotrkowskiej i Al Piłsudskiego, zaraz na przeciwko pizzerii in centro :mrgreen:
Fajny klimat, stoliki sa rozdzielne takim matami z witrazami :roll: jedzenie pycha :lol:
wszystko podawane na odzielnych miseczkach takze nie ma bałaganu na talerzu, co mnie ostatnio strasznie denerwuje :shock:
jesli chodzi o ceny to wychodzi tak samo jak w wooku, jak sie chce porządnie najesc :wink:
 
 
adriannaaa 


Wiek: 44
Dołączyła: 08 Lut 2006
Posty: 659
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 04, 2006 11:46 am   

Pusiak - zgadzam się w 100% jakies mikre porcyjki - tak jak przy silverscreenie to jestem w stanie zrozumieć - mała przekąska przd kinem :) , a potem kolacja, tak w manufakturze - hmm...może zwiększa porcje??:)

ja ostatnio odkryłam boskąpierogarnię na piotrkowskiej - jak idzie się od placu wolności to po parwej stronie - w bramie - mniej więcej na wysokości Grandki:) dokłądnego numeru nei pamietam - ale barszcz i krokiety powaliły mnie na kolana....
_________________



typ kobiety, co spala kotlety;)
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 04, 2006 12:11 pm   

Trzeba się będzie wybrać :) Uwielbiam barszczyk, krokiety i pierogi :)
_________________

 
 
 
Michauek 


Wiek: 41
Dołączył: 18 Sie 2006
Posty: 54
Skąd: Łódź/Wrexham
Wysłany: Pon Wrz 04, 2006 7:30 pm   

bajeczka napisał/a:
Czy ktos zna restauracje Carousel? (Plac Komuny Paryskiej) Warto tam iść?


Szczerze polecam. Knajpa zorganizowana jest podobnie jak wiele takich w Czechach, czyli wchodzac dostajesz Carte blanche i podchodzisz do roznych kucharzy i bierzesz co ci sie podoba za kazdym razem zarabiajac wlasciwy stempelek. Wychodzac oczywiscie oddajesz kartke i placisz. Niestety nie podam dokladnych cen (nie ja tam place) ale sa w porzadku.

Pozdrawiam


P.S. Polecam jeszcze restauracje Fresh and chilli na pietrynie. Bardzo fajne danka srodziemnomorskie, ceny w okolicach 15-17zł. Fajna obluga (zdradzaja przepisy :-) )
Ostatnio zmieniony przez Michauek Pon Wrz 04, 2006 7:31 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Pią Wrz 08, 2006 8:58 pm   

A co byście poleciły na lekki obiad dla osoby, która jest na diecie? ;)
CHętnie kuchnia europejska, sałatki (ale nie takie z ciężkie z sosami na bazie majonezu), grillowane mięso i ryby... gdzie coś takigo można smacznie w Łodzi zjeść? :)
_________________
chez alma |
 
 
pinia_pinia 

Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 331
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Wrz 09, 2006 11:04 am   

Mnie się lekki obiadek kojarzy z Green Way. Duży wybór dań wegetrariańskich i myślę, że każda dziewczyna na diecie znajdzie tam coś dla siebie. Poza tym jest tam bardzo smacznie :D

[ Dodano: Sob Wrz 09, 2006 12:05 pm ]
Lucky napisał/a:
Z chińskich restauracji moge z czystym sumieniem polecic A-dong, na rogu Piotrkowskiej i Al Piłsudskiego, zaraz na przeciwko pizzerii in centro :mrgreen:
Fajny klimat, stoliki sa rozdzielne takim matami z witrazami :roll: jedzenie pycha :lol:
wszystko podawane na odzielnych miseczkach takze nie ma bałaganu na talerzu, co mnie ostatnio strasznie denerwuje :shock:
jesli chodzi o ceny to wychodzi tak samo jak w wooku, jak sie chce porządnie najesc :wink:


Oni się nazywają Ha-Long :wink: Ahhh ten chiński... łatwo się pogubić
 
 
emilkaa 
więcej niż mama


Wiek: 41
Dołączyła: 28 Gru 2005
Posty: 674
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Wrz 09, 2006 11:13 am   

Ha-long to jedno z moich ulubionych miejsc tez :) dania na goracym polmisku sa najlepsze... lokal nie nalezy do eksluzywnych i mozna tanio sie najesc.. ale cokolwiek bym nie zamowila jest pyszne.. a bylam juz ladnych pare razy :)
 
 
Lucky 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 748
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 11, 2006 9:14 pm   

oj tam :oops: ha long czy a dong :P
Wiadomo o co chodzi na tym rogu jest tylko jedna taka knajpka :lol:
No w każdym razie jedzenie jest pycha :D
 
 
emilkaa 
więcej niż mama


Wiek: 41
Dołączyła: 28 Gru 2005
Posty: 674
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 21, 2006 8:48 pm   

dodam jeszcze do listy KROKODYLA..

piszecie negatywne opinie a ja przemilo wspominam ta knajpke (mniej milo rachunek)
- wspaniala obsluga, nie narzucajaca sie a swietnie doradzajaca, nikt nie zapisywal na kartce i wiedzieli komu podac co :)

- jedzonko wysmienite.. szczegolnie poledwiczka zapiekana w serach plesniowych - jak nie lubie serow plesniowych tak to bylo mniam mniam.. jeszcze byla jakas wystrzalowa przystawka ale nie pamietam :wstyd:

- wybor alkoholi wiekszy niz w karcie, wszystko maja, nie robie wielkich oczu :zdziwko: jak sie o cos zapytamy spoza karty...

ogolnie wyszlam najedzona, zadowolona i z bardzo dobrym humorem :D

Poza tym jeszczxe za reszta dodam SIOUX, SPHINX, HA LONG - tanie i sprawdzone lokale, wszystko zawsze pychotka..

na NIE zdecydowanie:
Havana - porcje dla krasnoludko, tlusto, bez smaku
Mexicana - ogolnie wielka ciapa na wielkim talerzu, ani to nie wyglada ani nie smakuje :D
 
 
katarzynka1 

Wiek: 43
Dołączyła: 18 Kwi 2006
Posty: 136
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 06, 2006 3:11 pm   

Moje typy:
Sphinx
The Mexican
Sioux
swego czasu też lubiłam do plastyków chodzić

a lody tylko w galerii
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Sob Lip 21, 2007 1:32 pm   

a propos żywienia się w restauracjach
czy wiesz co ci podają?

ja chyba zrezygnuję z dzisiejszego jedzenia na mieście :roll:
 
 
Martysia 
mammolina


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sie 2007
Posty: 538
Skąd: Milano
Wysłany: Pią Wrz 07, 2007 1:02 pm   

polecam włoską restaurację "Angelo" przy 6go sierpnia. dobre jedzonko (dla smakoszy włoskich specjałów), pycha wino. ceny dość wysokie ale raz na jakiś czas można sobie zafundować:) ja osobiście na punkcie Włoch jestem zboczona i ogólnie moja dieta również jest oryginalna, ale niech spróbuje kto chce! polecam serdecznie! a kuchnia włoska jest przecież jedną z lepszych w świecie:) chcę tylko dodać, że odkąd jem po włosku, schudłam 7 kg:)

[ Dodano: Pią Wrz 07, 2007 2:03 pm ]
fast foodom oraz sfinksom & company mówimy stanowcze nie! tożto zabójstwo dla tuszy i żołądka!
_________________
 
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 07, 2007 6:52 pm   

Alma_ napisał/a:
A co byście poleciły na lekki obiad dla osoby, która jest na diecie? ;)
CHętnie kuchnia europejska, sałatki (ale nie takie z ciężkie z sosami na bazie majonezu), grillowane mięso i ryby... gdzie coś takigo można smacznie w Łodzi zjeść? :)


Jest od jakiegoś czasu taka restauracja indyjska na Piotrkowskiej. Nie pamiętam dokładnie gdzie, ani jak się nazywa. Jest po tej samej stronie co Meksykańska, nie daleko od niej.
Byłam tam z mamą i jej koleżankami joginkami. Byłam nastawiona sceptycznie do hinduskiego jedzenia, ale to była pyszna uczta.

Ponadto polecam SALEM. Co prawda nie w Łodzi a w Pabianicach, ale dla zmotoryzowanych nie powinno być problemu. My jesteśmy zakochani w tej restauracji - pysznie i niedrogo.
 
 
kaledonia 


Wiek: 40
Dołączyła: 08 Wrz 2006
Posty: 409
Skąd: już nie Retkinia
Wysłany: Pią Wrz 14, 2007 11:36 pm   

Sphinxa nie lubię.Długo czekaliśmy na zamówienie i w ogóle obsługa średnia :?

Zazwyczaj odwiedzam Green Way :smile:
 
 
EwelinaKrzys 

Wiek: 40
Dołączyła: 10 Lip 2007
Posty: 28
Skąd: Łodz
Wysłany: Pon Wrz 24, 2007 11:15 pm   

Mexicana dlA MNIE NR JEDEN
sIOUX- fajny klimat :)
 
 
 
Dorotka847 


Wiek: 39
Dołączyła: 19 Gru 2007
Posty: 426
Skąd: łódź
Wysłany: Sro Lip 09, 2008 4:12 pm   

To ja polecam „Pierogiernie” w Manufakturze. Pyszne jedzenie (pierogi i naleśniki różne wariacje: na słodko ;) i na ostro :twisted: i jeszcze wiele innych specjałów), miła obsługa i urokliwe miejsce :) byliśmy w poniedziałek wiec nie było tłoku. To była bardzo udana randka :mrgreen: .
_________________
 
 
Tajgete 
żona swojego męża :)


Wiek: 40
Dołączyła: 24 Mar 2008
Posty: 833
Skąd: Kolumna
Wysłany: Sro Lip 09, 2008 4:16 pm   

Jeśli chodzi o hunduską restauracje, to ja polecam "Gangesz" - myślę, że to ta restauracja, o której pisała Ewa. Jedzenie bardzo dobre... Ceny dość wysokie, jednak w bardzo przystępnej cenie są tam różne rodzaje placków hinduskich. Są one przepyszne, spokojnie można się nimi najeść :)

Restauracja jest na Piotrkowskiej 69 (w bramie).
_________________
 
 
Debussy 
pedagog specjalny


Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 1712
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 08, 2008 7:36 am   

My najczęściej stołujemy się (jeśli już :razz: ) w Sphinxie bo jest w miarę tanio i można się najeść.
Ale kiedyś skusiliśmy się na chińskie Wook (które jest i w Silver Screen i przy wejściu do Manufaktury) i powiem tak: jest też niedrogo, można popróbować różnych innych potraw niż nasze, ale na najedzenie się nie ma co liczyć :razz:
_________________
Są tajemnice, które tylko niebo może ostatecznie odkryć...
 
 
klarysa 

Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 895
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Wrz 20, 2008 8:11 pm   

Wook - byłam tam wczoraj, zamówiliśmy po 3 miseczki różnych rzeczy na osobę i się najedliśmy. Było nas 5 osób więc duzo róznych rzeczy do próbowania :)

Mexicana - super, ale trzeba było uprzedzić, że Burrito jest ogrooomne ;)
 
 
klara76 


Wiek: 47
Dołączyła: 06 Sie 2006
Posty: 538
Skąd: łódź-bałuty
Wysłany: Sob Wrz 20, 2008 9:48 pm   

SIOUX, Ramzes, Presto - na Piotrkowskiej przy Roosvelta (za wszelkie pasty i pierś kurczaka w pikantnym sosie) oraz restauracja na Piotrkowskiej 69 w bramie gdzie podają wspaniałe pierogi (naprawdę wielka pycha)
_________________
 
 
 
Kociadło 


Wiek: 39
Dołączyła: 17 Lut 2008
Posty: 2269
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 11, 2009 5:11 am   

jak dla mnie najlepsze the mexican, ciągoty i tesknoty i młyniec:)
_________________
 
 
 
moresmoking 

Dołączyła: 04 Lis 2008
Posty: 16
Skąd: łódź
Wysłany: Nie Mar 15, 2009 7:58 pm   

Hana Sushi, Sofa i pizza w Da Antoni :)
 
 
temidaaa 
w ciągłym biegu...


Dołączyła: 29 Maj 2008
Posty: 541
Skąd: :)
Wysłany: Czw Lip 23, 2009 3:36 pm   

ja polecam małą chińską knajpkę na piotrkowskiej 282 (chyba, nie pamiętam dokładnie).
Jedzenie naprawdę smaczne, ciekawie podane - osobne miseczki na ryż, na surówki, sosy :) Zwłaszcza polecam dania na "gorącym półmisku". Jedno na dwie osoby + ryż i można się naprawdę najeść :)
 
 
Laura 


Dołączyła: 25 Lis 2008
Posty: 57
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 01, 2009 3:08 pm   

SIOUX bo dużo
PRESTO bo włoskie
CZARNY STAW bo dużo i smacznie
WOOK na szybko i fajny klimat
SOLO bo pyszne sałatki
 
 
magdzialenka 

Dołączyła: 11 Maj 2009
Posty: 14
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 30, 2009 2:04 pm   

W Siouxie jakoś mi si.ę nie spodobało, ale Ciągoty są faktycznie super, byle nie w porze obiadowej, jak przychodzą rodzice z dziećmi :/ W Manu jest też włoska restauracja bodajże bella napoli, czy jakoś tak. Mają naprawdę dobre jedzenie, ceny przystępne. Osobiście wolę siedzieć w ich ogródku niż w środku, nie wiem, jak to świadczy o knajpie ;)
 
 
marikalta 

Dołączyła: 09 Lis 2009
Posty: 9
Skąd: polska
Wysłany: Pon Lis 09, 2009 11:28 pm   

Ale narobiliście apetytu ;)
Ja polecam Winiarnię przy Dąbrowskiego
 
 
Weira 


Wiek: 38
Dołączyła: 07 Lis 2008
Posty: 649
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 10, 2009 1:43 pm   

My z P. uwielbiamy się stołować w CUD MIÓD . Bo to ich jedzonko bardzo nam smakuje :haha: :dreaming:
_________________
 
 
kakonka 
Ptysia


Wiek: 38
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 1805
Skąd: Zgierz/Aleksandrów
Wysłany: Wto Lis 10, 2009 7:58 pm   

Laura napisał/a:

CZARNY STAW bo dużo i smacznie
SOLO bo pyszne sałatki
.

Czarny staw uwielbiamy jak się gotować nie chce to jedziemy do Adamowa :) tam w zasadzie para może się jedną porcja najeść... uwielbiamy tamten klimat ;P
w Solo stołujemy się zazwyczaj w czasie zakupów szybko i smacznie :D
_________________
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Pon Lis 16, 2009 5:45 pm   

Tajgete napisał/a:
Jeśli chodzi o hunduską restauracje, to ja polecam "Gangesz" - myślę, że to ta restauracja, o której pisała Ewa. Jedzenie bardzo dobre... Ceny dość wysokie, jednak w bardzo przystępnej cenie są tam różne rodzaje placków hinduskich. Są one przepyszne, spokojnie można się nimi najeść :)

Restauracja jest na Piotrkowskiej 69 (w bramie).

ta restauracja to chyba Ganesh. Są dwie, obie na Piotrkowskiej, jedna w bramie (mniejsza, podobno lepsze jedzenie ale okrojone menu), druga naprzeciwko Lizard Kinga wieksza. Tam chodzimy i jest boska - ceny przystępne, gdy jest sie w kilka osób można popróbować wspaniałych specjałów kuchni indyjskiej. Polecam Kurczaka Tikka Masala w ostrym sosie i pyszne serki indyjskie w róznych konfiguracjach. Wszystko podawane z ryżem basmati lub pysznymi indyjskimi plackami. Nie da się przejeść, zapewniam, do tego pieknie podane w indyjskich naczyniach.

niektóre dosć ostre, polecam do popicia napoje jogurtowe,tzw. lassi - są o samku mango i truskawki, mi pasuje z czosnkiem komponuje sie z potrawami i łagodzi.
 
 
 
szakilka 


Dołączyła: 23 Lis 2009
Posty: 9
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 21, 2010 11:56 pm   raz na niemiecko :)

Ja zdecydowanie polecam łódzkie Bierhalle, drogo trochę ale kanapka po jakiemuś tam jest bomba normalnie :)
Fajnie jeszcze jest w Młyncu na Zgierskiej super ceny, fajne menu i naprawdę duże porcje. Ale kiedyś przez przypadek zapodziałam się do kuchni, no sodoma i gomora, poważnie brzydko i brudno bardzo, zniechęciłam się.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl