Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: kryszka
Pon Kwi 18, 2011 9:07 am
krytyka
Autor Wiadomość
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Wrz 23, 2007 9:44 pm   krytyka

Chciałam poruszyć taki dość kontrowersyjny temat. Jeśli jest nie w tym miejscu co trzeba to proszę o przesunięcie.

Zauważyłam, że krytyka jest źle odbierana na forum. Nie mówię tu o pisaniu komuś, że miał brzydką sukienkę czy buty, bo to jest kwestia gustu i chyba nikomu normalnemu coś takiego nie przyszłoby do głowy.
Chodzi mi o posty krytyki dotyczące przygotowania wesela - głównie sali, również orkiestry, fotografów, kamerzystów itd. Wiem, że nie jest miło czytać coś złego o swoim wyborze, ale przecież krytyka ma pomóc w uniknięciu błędów i ja wolałabym wcześniej usłyszeć wszystkie możliwe zarzuty i jeśli się z nimi zgadzam to zaradzić, a jeśli się nie zgadzam to olać. Tymczasem osoby krytykujące są często atakowane na forum przez innych użytkowników.
Zwłaszcza nowe osoby, które nie są jeszcze znane spotykają się wręcz z agresją. Ja rozumiem, że Nowy nie ma naszego zaufania, ale dlaczego dyskredytować go tylko z tego powodu, że jest nowy? Wyobrażam sobie sytuację, kiedy jesteśmy bardzo niezadowoleni z usług jakiejś firmy i chcemy ją obsmarować lub ostrzec innych. Najłatwiej wtedy napisać o tym na forum. I nie musimy przy tym używać forum do innych celów. Mój kolega po swoim niezbyt udanym weselu pisał o tym na naszym forum i jego post został w całości usunięty. Nie wiem z jakiego powodu, bo nie czytałam - może złamał regulamin forum lub był wulgarny. Tak czy siak jego krytyka została usunięta, nie zmodyfikowana, ale w całości skasowana i nie ma po niej śladu.
Co o tym sądzicie, czy macie podobne odczucia, czy może uważacie, że sobie to ubzdurałam?

PS. Naszła mnie taka refleksja, gdyż w zeszłym tygodniu byłam na weselu mojej koleżanki i mam pewne spostrzeżenia, ale szczerze mówiąc boję się je napisać, bo obawiam się, że ktoś może się poczuć urażony i się na mnie obrazić. :zalamany:
 
 
Martysia 
mammolina


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sie 2007
Posty: 538
Skąd: Milano
Wysłany: Nie Wrz 23, 2007 9:53 pm   

hej, odnioslam dokladnie identyczne wrazenie, nawet pare dni temu o tym sobie myslalam, ze trzeba b. uwazac co sie pisze i w ogole ja wiem, ze wszystkiego na pewno tu ni powiem. pomyslalam o tym wertujac i czytajac bardzo rozne posty, nawet bardzo stare. forum przeciez jest po to zeby wyrazac wydaje mi sie KAZDE swoje zdanie, przeciez gdzie mozna to zrobic jak nie tu? oczywiscie w kulturalny sposob. no ale czasem sie odechciewa.
_________________
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Wrz 23, 2007 10:30 pm   

Krytyka jest oczywiście dopuszczalna, ale tylko taka wyrażona w sposób nie obrażający innych osób, zgodnie z Regulaminem forum. A zdarzały się bardzo wulgarne posty albo też wymyślone "fakty" z sufitu.

Jak również posty osób, które zalogowały się tylko po to, żeby napisać obraźliwego posta nie są przyjmowane wiarygodnie. Może nie w każdym przypadku mamy rację usuwając albo kwestionując takie posty, ale to naprawdę wygląda podejrzanie, jak anty-reklama konkurencji.
Co innego jak posta takiego napisze forumowicz udzielający się, a co innego jakiś obcy.
W życiu prywatnym wierzycie we wszystko co usłyszycie?

Czasami takie krytyczne posty są usuwane również po interwencji osób obsmarowywanych i ich wyjaśnieniach.

Również nasze zdania się różną z powodu różnych gustów. Dla jednego sala będzie tą wymarzoną i idealną, dla innego szczytem kiczu i bezguścia. I nieraz w wymianie zdań zdarzy się, że którąś stronę poniesie, ale żeby od razu się obrażać? Raczej nie.

I to wcale nie jest kontrowersyjny temat. ;)


P.S. Wyślijcie mi proszę na priva albo w tym wątku linki do takich "kontrowersyjnych" dyskusji. Zobaczymy co i dlaczego.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Wrz 23, 2007 11:20 pm   

Cytat:
ale to naprawdę wygląda podejrzanie, jak anty-reklama konkurencji.
Co innego jak posta takiego napisze forumowicz udzielający się, a co innego jakiś obcy

Dlaczego? Tak jak pisałam, jeśli firma mnie zawiedzie, albo co gorsza oszuka to jak mogę się odegrać? Mogę opisać sytuację w internecie, tam gdzie każdy zainteresowany to przeczyta i zastanowi się czy warto ryzykować. Nie muszę być aktywną uczestniczką takiego forum, żeby to zrobić.

Cytat:
Czasami takie krytyczne posty są usuwane również po interwencji osób obsmarowywanych i ich wyjaśnieniach.

A skąd wiadomo kto z nich mówi prawdę? Macie jakieś wykrywacze kłamstw?


Cytat:
I nieraz w wymianie zdań zdarzy się, że którąś stronę poniesie, ale żeby od razu się obrażać?

Oj, nie raz czytałam wypowiedzi pełne pretensji w stylu: Kto ci pozwolił mówić źle o mojej sali? Dlaczego mnie obrażasz krytykując mój wybór? itp.

Nie chcę nikogo obrażać, ale po to jestem na forum, żeby pisać i czytać wszystkie opinie, a nie tylko pochlebne. Właściwie to chyba bardziej cenne są te krytyczne, bo więcej mówią o danej firmie. Co mi da przeczytanie 50 postów pod tytułem "śliczna sala"? A jak ktoś napisze co jest do kitu, to mogę zdecydować, czy zrezygnować z tego powodu czy też jest to dla mnie nieistotne.

W każdym bądź razie efekt tego sadzenia komplementów i krytykowania krytykantów jest taki, że boję się wyrazić swoją opinię.

A kolega pisał o swoim filmie z wesela, na którym 60% filmu było ... :o z innego wesela. Oczywiście oryginały zaginęły. O czymś takim chciałabym zdecydowanie wiedzieć.
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 24, 2007 9:52 am   

Tyle że nieuzasadniona krytyka może zrobić dużo złego i dlatego stosujemy tu zasadę ograniczonego zaufania. Podobnie do postów coś wyjątkowo wychwalających osób również zalogowanych tylko i wyłącznie w tym celu.

Zresztą czytający forumowicze sami wyłapują takie podejrzane posty, to nie jest tylko widzimisię Administracji forum.
Każdy ma swój rozum i każdy sam wyrabia sobie opinię.


Co do usuwania - zdarzyło się to jak na razie chyba 2 razy w całej historii forum, więc mało i było podparte dowodami.

O koledze się nie wypowiem, bo nie kojarzę żadnego takiego posta, ale może ktoś inny sobie przypomni to wyjaśni dlaczego. Na pewno nie było to bez powodu czy z powodu tylko krytyki, a może właśnie dlatego, że zawierało wulgaryzmy.


EwoM - nie przesadzaj z tym "boję się napisać coś krytycznego", bo mam wrażenie, że na siłę szukasz problemu tam gdzie go nie ma.

Może ktoś jeszcze się wypowie?
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
mischelle22 


Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2003
Posty: 1211
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 24, 2007 12:04 pm   

Ja się całkowicie zgadzam z Kryszką.
To nie tak, że usuwamy wszystkie krytyczne wypowiedzi - bo są one jak najbardziej wskazane.
Musimy jednak starać się odróżnić prawdziwą krytykę od prób konkurencji aby kogoś oczernić.

Jeżeli Nowa osoba loguje się i zaczyna zachwalać jakąś salę czy zespól - to mamy prawo podejrzewać, że próbuje się reklamować.
Tak samo jest z osobami, które na Dzień Dobry oczerniają np.salę która do tej pory postrzegana była w samych superlatywach.Podejrzewamy wtedy, że to próba zrobienia antyreklamy.
EwaM napisał/a:
Kryszka napisał/a:

ale to naprawdę wygląda podejrzanie, jak anty-reklama konkurencji.
Co innego jak posta takiego napisze forumowicz udzielający się, a co innego jakiś obcy


Dlaczego? Tak jak pisałam, jeśli firma mnie zawiedzie, albo co gorsza oszuka to jak mogę się odegrać? Mogę opisać sytuację w internecie, tam gdzie każdy zainteresowany to przeczyta i zastanowi się czy warto ryzykować. Nie muszę być aktywną uczestniczką takiego forum, żeby to zrobić.




Nie musisz być aktywną uczestniczką forum, ale nikt Ci wtedy nie uwierzy.
To jest właśnie zaufanie, którego nie mamy do Nowych użytkowników, którzy zarejestrowali się tylko po aby napisać jednego i to mało pochlebnego posta.
Uwierz, że takie informacje wcale nie są przydatne dla osób szukających opinii na dany temat - a nawet troszkę utrudniają, bo zostały wystawione przez osobę nieznaną.
_________________

 
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 24, 2007 12:31 pm   

?wietnie rozumiem brak zaufania, bo ja też na takie posty patrzę z przymrużeniem oka. I rzeczywiście forumowicze podejrzane posty wyłapują. Pojawia się wtedy komentarz typu: Oho, pewnie konkurencja lub: Wygląda jak auto-reklama. I to jest OK. Nie mam również pretensji do moderatorów, bo wiem na czym polega ich praca i jestem pewna, że nie usuwają postów dla swojego widzimisię, ale z ważnych powodów.
Chodzi mi raczej o reakcje forumowiczów. Moim zdaniem źle odbierają krytykę i atakują innych czasem w dość agresywny sposób.
Nie chcę dyskutować z moderatorami, bo nie będę kwestionować waszych decyzji - nie moja to rola, a moim obowiązkiem jako forumowicza jest się podporządkować. Zależy mi na dyskusji forumowiczów, czy też mają takie odczucia, że niektórzy źle znoszą krytykę, czy uważają, że wszystko jest w porządku.
Wiem już, że Martysia podziela moje zdanie. A co sądzą inni?
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Pon Wrz 24, 2007 3:08 pm   

EwaM napisał/a:

Chodzi mi raczej o reakcje forumowiczów. Moim zdaniem źle odbierają krytykę i atakują innych czasem w dość agresywny sposób.

Tu się zgodzę. Jeśli krytyka jest uzasadniona i kulturalna to nie rozumiem obrażania się na nią i reagowania agresją.

Pamiętam kiedyś na forum sytuację, gdy forumowiczka wcale nie nowa napisała krzywdzące kłamstwa na temat salonu sukien, salon się o tym dowiedział, admini wyjaśniali sprawę i osoba ta przepraszała na forum za to kłamstwo. I myślę, że właśnie takich sytuacji staramy się unikać na forum.
Ze swojej strony napiszę, że nie usuwam postów krytykujących a jedynie wulgarne i spamy.
Uważam jednak, że jeśli nie chodzi o poważne zarzuty to czasem chyba krytyka nie jest potrzebna - nie wszytkim podoba się to samo - więc zachwycanie się wszystkim u wszystkich też nie jest dla mnie wiarygodne i szczere. Jeśli czyjaś sala, zdjęcia, sukienka, obrączki, mąż :wink: itd. mi się nie podoba to nie piszę, że jest śliczne, ale nie piszę też że jest okropne - po co sprawiać komuś przykrość?
_________________
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 25, 2007 10:18 am   

A tak w ogóle to nie chodzi tu o całe forum, a o ludzi, którzy się na nim udzielają, więc pisanie, że na tym konkretnym forum nie lubi się krytyki jest mocno przesadzone. :roll:
Na innych forach będzie i jest podobnie.

Wszędzie gdzie mamy jakiś wybór znajdą się ludzie z dwóch przeciwległych biegunów, a że to akurat jest forum ślubne, na którym ludzie przywiązują bardzo dużą uwagę do tego dnia i chcą, żeby było idealne, może powodować większe emocje.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Koalinha 


Wiek: 39
Dołączyła: 11 Sie 2007
Posty: 212
Skąd: Łódź / Portugalia
Wysłany: Wto Wrz 25, 2007 1:30 pm   

Zgadzam się po części z EwąM i po części z Kryszką. Czasem krytyka jest zbyt mocna, ale ludzi chyba ponoszą emocje, bo to ich Wielki Dzień. Myślę, że jednak trzeba oddzielić krytykę naszych wyborów (suknia, sposób usadzania gości) od krytyki usług (niekompetentny fotograf czy zespół). To są dwie inne rzeczy.

Sama byłam skrytykowana po napisaniu swojego zdania na temat spowiedzi. Czytałam też dość ostrą dyskusję na temat tego, co Młodzi chcą dostać: kwiaty czy jakiś zamiennik. EwaM, nie bój sie pisać, bo po to jest Forum, by wyrażać na nim swoje opinie. Jeśli ktoś Cię skrytykuje - zawsze możesz poczytać, co ma do powiedzenia i jakie przedstawia argumenty. Jeśli ktoś po prostu się obraża i już, nie przejmuj się.

A jeśli chodzi o nachalną reklamę albo wulgaryzmy, to nie widzę problemu w ich kasowaniu. Przecież Moderatorzy nie kasują postów w stylu "Zawiódł mnie zespół X, bo to i to i to... Nie polecam". Sama kiedyś zgłosiłam post do moderacji, bo facet zarejestrował się i tego samego dnia w kilku miejscach polecił zespół (może swój) i wkleił kilka fotek. I tylko to, nie przedstawił się, nie zarejestrował jako firma.
_________________
Monika
9.08.2008.
 
 
Gabro 

Dołączyła: 15 Mar 2007
Posty: 699
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 26, 2007 12:10 pm   

Uważam, że konstruktywna krytyka jest potrzebna. Lepiej chyba dowiedzieć się, że coś "nie gra" odpowiednio wcześnie, kiedy jeszcze jest czas na poprawki - dotyczy to zarówno np. wystroju sali, jak i np. sukni ślubnej. Na forum udzielają się w większości osoby, które z własnego doświadczenia wiedzą jakie ulepszenia wprowadzić i ich rady - pochwały, ale i drobne podpowiedzi, co poprawić - są cenne. Oczywiście nie powinny się pojawiać żadne złośliwości.
 
 
Martysia 
mammolina


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sie 2007
Posty: 538
Skąd: Milano
Wysłany: Wto Paź 02, 2007 9:38 pm   

ja uszczypliwości pozostawiam bez komentarza, po co się denerwować i kogoś zaczepiać. spotkały mnie tu może ze 4 niesympatyczne reakcje na coś co napisałam, ku mojemu wielkiemu zdziwieniu, i pozostawię swoje refleksje dla siebie na ten temat bo aż szkoda gadać :kwasny: każdy jest inny, każdy się cieszy z czegoś innego i po prostu wkurza mnie to, że nie można tu naprawdę się wszystkim podzielić. ja zazwyczaj staram się wyrażać ogólne opinie na dany temat (w koncu fajnie popatrzeć jak inni ludzie myślą, nawet jeśli myślą inaczej) i nie wstawiać jakichś durnych i niepotrzebnych komentów żeby tylko kogoś zaczepić. a widziałam tu parę takich, również odnoszących się do moich postów. no comment :kwasny:
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl