Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
help!!ślub w marcu - w okresie POSTU
Autor Wiadomość
nula22 

Wiek: 40
Dołączyła: 02 Mar 2006
Posty: 57
Skąd: Radom
Wysłany: Wto Paź 02, 2007 4:09 pm   help!!ślub w marcu - w okresie POSTU

Witam, daaawno tu nie zagladałam, ale wasze rady są bezcenne, więc wspomóżcie mnie:) no i do sedna - sprawa rozchodzi się o marzec 2008, taki np 8 - no i ślub - bo jest POST i teraz mi powiedzcie jak to jest, można się bawić, czy zakaz imprez jest tylko w piątki ?? Co myślicie, z góry wielkie dzięki za szybką odpowiedź.
nula22
Ostatnio zmieniony przez nula22 Wto Paź 02, 2007 6:13 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 02, 2007 8:42 pm   

Wydaje mi się, że chyba na taką imprezę jak wesele jest udzielane odgórne zezwolenie na odstąpienie od zasad postu.
Natomiast martwiłabym się czy wszyscy wierzący goście przyjdą.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Martysia 
mammolina


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sie 2007
Posty: 538
Skąd: Milano
Wysłany: Wto Paź 02, 2007 8:52 pm   

no właśnie- może być problem z gośćmi....hmm ja bym się chyba wstrzymała:)
_________________
 
 
 
nula22 

Wiek: 40
Dołączyła: 02 Mar 2006
Posty: 57
Skąd: Radom
Wysłany: Wto Paź 02, 2007 10:42 pm   

hmm dziekuje za odpowiedź, no wstrzymać bym się musiała do listopada, a listopad mi sie z innymi okolicznościami kojarzy, a potem to dopiero przyszły rok :) a to odpada. Dzięki za odpowiedź, jeszcze do księdza się spróbuję jutro dodzwonić - on powinien mi rozwiać resztę wątpliwości :) pozdrawiam cieplutko nula 22

p.s są tu forumki które w takim jak ja okresie brały, albo będą brały ślub??
Ostatnio zmieniony przez nula22 Wto Paź 02, 2007 10:43 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
aka 


Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 179
Skąd: Pabianice / Szkocja
Wysłany: Wto Paź 02, 2007 11:12 pm   

Hej
Z tego co wiem, to w Wielkim Poscie zakaz zabaw dotyczy wszystkich dni.
Jezeli chodzi o piatki to we wszystkie piatki (czyli ~52 w roku!) nie powinno sie bawic.
Za to zniesiono zakaz zabaw w adwencie (oczywiscie nie dotyczy piatkow...)
Tak to wyglada w religii katolickiej (o ile nic nie pomylilam i nic sie ostatnio nie zmienilo)
_________________
 
 
jpuasz 


Dołączyła: 17 Maj 2006
Posty: 1210
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 03, 2007 12:08 am   

Hmm no ja bym sie raczej obawiała, czy jakikolwiek ksiądz udzieli ślubu w Wielkim Poście... Chyba, że ktoś nie robi wesele i chce ślub tylko dla najbliżsszych kilkunastu osób, to może, ale tak, to mówiąc szczerze wątpię. Bo wystarczy, że ktoś poczuje się w jakiś sposób urażony, że został udzielony ślub i jak biskup sie o tym dowie, to potem ksiądz który udzielił ślubu może mieć duże problemy. Nie mówiąc o tym, że ślub mógłby zostać anulowany... :niepewny: Może brzmi to strasznie, ale Wielki Post ma być czasem zadumy i przygotowania do ?wiąt Zmartwychwstania i jest to najmniej odpowiednia pora na ślub a tym bardziej na wesele. A jeśli kogoś to nie obchodzi, to nieliczy się z wiarą katolicką - i po co w trakim razie mu ślub w kościele?? Ale dowiedzieć się można i próbować coś załatwić też :)
_________________
Pozdrawiam :)
Paulina



 
 
aka 


Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 179
Skąd: Pabianice / Szkocja
Wysłany: Sro Paź 03, 2007 12:14 am   

TO moze juz lepiej przeniesc slub o te 2-3 tygodnie do przodu?
W tym roku wielkanoc wypada wyjatkowo wczesnie (23-24 marca).
_________________
 
 
jpuasz 


Dołączyła: 17 Maj 2006
Posty: 1210
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 03, 2007 6:30 pm   

Dokładnie tak aka :) Ja mam 29 marca i jest to tydzień po świętach :) I z tego co wiem z terminami nie ma raczej problemu :)
_________________
Pozdrawiam :)
Paulina



 
 
Wandeczka 

Wiek: 43
Dołączyła: 02 Paź 2007
Posty: 4
Skąd: Łodź
Wysłany: Sro Paź 03, 2007 10:25 pm   

ja też wychodzę za mąż 29 marca i już wtedy postu nie będzie.
 
 
 
nula22 

Wiek: 40
Dołączyła: 02 Mar 2006
Posty: 57
Skąd: Radom
Wysłany: Czw Paź 04, 2007 2:34 pm   

echh, wszystkie sale które nam odpowiadają i nawet te inne nie mają już terminów po Wielkim Poście do listopada, na razie główkujemy, dużo główkujemy, ale Post to faktycznie nie najlepsza data zwłaszcza z imprezą na 160 osób :( achhh, ja jestem przekorna, ale chyba nie aż tak :)
 
 
 
EJ-ET 
Żona i Mama :))


Wiek: 43
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 841
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 04, 2007 9:18 pm   

nie jestem całkiem na bieżąco ale obiło mi się o uszy że 5 przykazań kościelnych uległo zmianie...tzn nie ma "w czasach zakazanych zabaw hucznych nie urządzac" a jedno wczesniejsze rozbito na 2 zeby nadal bylo 5 /'przynajmniej raz w roku spowaidac sie' ' w czasie Wielkanocy komunie sw. przyjmowac'.../
:?:
_________________
 
 
Oliwka339 

Wiek: 39
Dołączyła: 26 Lut 2007
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 08, 2007 1:35 pm   

Witam!Ja rozniez mam slub 29 marca i z tego co wiem na ten termin jest wilu chetnych bo to odrazu po swietach bo przed to tak roznie na to patrza.Pozdrawiam !
 
 
 
Wandeczka 

Wiek: 43
Dołączyła: 02 Paź 2007
Posty: 4
Skąd: Łodź
Wysłany: Pon Paź 08, 2007 9:27 pm   

Tak na ten termin jest dużo chętnych. Jak zamawiałam salęto kobitka powiedziała że to jest oblegany termin.
 
 
 
aka 


Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 179
Skąd: Pabianice / Szkocja
Wysłany: Wto Paź 09, 2007 9:04 pm   

nula22, a czy ty szukasz sali w lodzi (ew. okolicach) czy w radomiu?
_________________
 
 
nula22 

Wiek: 40
Dołączyła: 02 Mar 2006
Posty: 57
Skąd: Radom
Wysłany: Pon Paź 15, 2007 6:36 pm   

radom, radom, mala miescia- malo ciekawych lokali - ciekawe pozajmowane, w piatek bylismy u biskupa. trzeba sie pierw umowic, wiec sie znowu odwlecze decyzja. moze nie powinnismy sie spieszyc, ale juz mieszkamy razem, tj ja mieszkam u jego rodzicow obecnie -echh
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl