Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Mały drewniany kościółek
Autor Wiadomość
tusia_queen 

Wiek: 42
Dołączyła: 21 Gru 2004
Posty: 288
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Gru 29, 2004 8:30 pm   Mały drewniany kościółek

Chciałabym żeby mój ślub odbył się w uroczym,
małym drewnianym pięknym kościółku.
Szukam takiego w Łodzi, na szybko poytrzebny!!
Jeśli słyszałyście drogie forumki o takim to bardzo proszę o info.
Sciskam
_________________
 
 
 
just_Kate 

Wiek: 47
Dołączyła: 26 Mar 2004
Posty: 719
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Gru 29, 2004 8:50 pm   

Jest taki jeden (choć chyba mały to raczej nie jest) na Włókniarzy. Jest w takim małym parku i do głównego wejścia wiodą schody. Jedynie w środku jest mniej ciekawy. A tak poza tym to jest śliczny i my też o nim myśleliśmy, ale zmieniła się w międzyczasie koncepcja sali. :wink:
Na pewno warto sprawdzić, on jest tak mniej więcej na wysokości Długosza, tyle że po drugiej stronie Włókniarzy.
_________________
Życzę miłego dnia Gość ;)
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Gru 29, 2004 9:24 pm   

A dokładnie ten na Włókniarzy jest zaraz przy Auto-Komisie przy dawnej "Resursie" (obecnie Lidlu).

Drewniany, najstarszy w Łodzi, jest na Ogrodowej prawie naprzeciwko zabytkowej bramy do Manufaktury - tam ślub brała Pipi.

Następny - malutki i drewniany jest na Pomorskiej - jakiś bardzo daleki numer. Gdzieś miałam zapisany - jak znajdę to dopiszę.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
tusia_queen 

Wiek: 42
Dołączyła: 21 Gru 2004
Posty: 288
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Gru 31, 2004 12:42 am   

Wielkie dzięki za te podpowiedzi
jadę na zwiady..

Sciskam
_________________
 
 
 
szoko 


Wiek: 46
Dołączyła: 04 Sie 2004
Posty: 99
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 18, 2005 1:38 pm   

no to ja jeszcze dorzucę swój - Kościół Nieustajacej Pomocy przy ul. Tatarczanej -tuz przy ul. Aleksandrowskiej- jeśli ktoś organizuje wesele w Borynie,ale takze w Yuce;) wówczas ma tylko rzut beretem na salę.
Wprawdzie kościół nie jest drewniany , ale jest malutki i ślicznie położony pośród zieleni.
 
 
 
tusia_queen 

Wiek: 42
Dołączyła: 21 Gru 2004
Posty: 288
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 26, 2005 12:58 pm   

Szoko, a powiesz mi o nim coś więcej??

Jacy tam księża są, czy ładne msze i muzyka..
wszystko mnie interesuje

Sama nie mam czasu tam pojechać, ale jeśli napiszesz,
że wszystko ok i kosciółek śliczny to moze się wtybiorę tam
dzięki
_________________
 
 
 
strawberrytea 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 667
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lip 24, 2005 9:55 am   

tusia_queen pewnie masz już wybrany kościół ale napiszę coś na ten temat to się może następnym parmo przyda:
W Łodzi są 3 drewniane kościółki:
1) PARAFIA ?WI?TEJ DOROTY I ?WI?TEGO JANA CHRZCICIELA
ul. Pomorska 445/447, Tel. kancelarii: 679-41-04
W środku, jako jedyny, tez jest drewniany. No i raczej jest najładniejszy. Niedaleko, w Nowosolnej, jest sala weselna
2)PARAFIA ?WI?TEGO JÓZEFA OBLUBIE?CA NAJ?WI?TSZEJ MARYI PANNY
ul. Ogrodowa 22 , Tel. kancelarii: 633-45-37
Kościół na przeciwko Manufaktury, z zewnątrz bardzo ładny, w środku - taki zupełnie zwykły, otynkowany, jasny
3) PARAFIA NAJ?WI?TSZEGO ZBAWICIELA
al. Włókniarzy 187, Tel. kancelarii: 651-41-10
Z zewnątrz bardzo bardzo ładny, otoczony zielenią, naprawdę śliczne. Ale wnętrze... No cóż... Nie zachwycił mnie absolutnie a wprst przeciwnie. Jest ponury, wszystko pomalowane jest na kolor kawy z mlekiem, posadzka brązowa. Byłam tam akurat zaraz przed ślubem no i dekoracja była też nieciekawa.

Jakby ktoś z was chciał się zdecydować na kościółek drewniany poza Łodzią, służę informacjami ponieważ interesuję się tym tematem :) . Napiszcie na maila albo wiadomość prywatną to pogadamy.
Podrawiam
_________________
W naszej zielonej kuchni
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Pon Paź 03, 2005 6:54 pm   

Ten na Pomorskiej jest cudny, zastanawiam się nad nim całkiem poważnie ;-)
Ostatnio zmieniony przez Alma_ Pon Gru 11, 2006 7:26 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
owieczka_foto 
Firma


Dołączyła: 28 Paź 2007
Posty: 452
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 13, 2007 9:28 am   

Alma_ napisał/a:
Ten na Pomorskiej jest cudny, zastanawiam się nad nim całkiem poważnie ;-)


mnie ten kościół urzekł :) jest mały, śliczny, ma niepowtarzalny klimat. Nie bez znaczenia jest fakt, że proboszcz jest przemiłym człowiekiem. Pierwsze wrażenie fantastyczne.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez owieczka_foto Pon Sty 28, 2008 8:16 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gabro 

Dołączyła: 15 Mar 2007
Posty: 699
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 13, 2007 10:01 am   

Przejeżdżam koło tego kościoła w drodze na działkę. Bardzo ładnie wygląda z zewnątrz :) W środku niestety nie byłam.
 
 
owieczka_foto 
Firma


Dołączyła: 28 Paź 2007
Posty: 452
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 13, 2007 10:56 am   

Gabro napisał/a:
Przejeżdżam koło tego kościoła w drodze na działkę. Bardzo ładnie wygląda z zewnątrz :) W środku niestety nie byłam.


W środku też jest śliczny, lubię małe wnętrza. Nie chciałam kolosa, a mój Kościół św. Ducha do najmniejszych nie należy. Od początku odrzucaliśmy możliwość ślubu w naszych parafiach.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez owieczka_foto Pon Sty 28, 2008 8:35 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Anuszka 


Wiek: 41
Dołączyła: 15 Maj 2007
Posty: 157
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 13, 2007 12:22 pm   

Slyszalam, ze kosciol drewniany na pomorskiej bedzie przenoszony chyba do skansenu i na jego miejscu stanie murowany, wiec dowiedzcie sie dokladnie jak to jest! Bo byc moze to tylko plotka...
_________________
Miłość oznacza rozprowadzać ciepło, nie dusząc się przy tym wzajemnie. Miłość oznacza być ogniem, ale wzajemnie się nie spalać.

Phil Bosmans
 
 
owieczka_foto 
Firma


Dołączyła: 28 Paź 2007
Posty: 452
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 13, 2007 1:31 pm   

Anuszka napisał/a:
Slyszalam, ze kosciol drewniany na pomorskiej bedzie przenoszony chyba do skansenu i na jego miejscu stanie murowany, wiec dowiedzcie sie dokladnie jak to jest! Bo byc moze to tylko plotka...


W czerwcu 2008 r. bez problemu można zarezerwować termin, co potem nie wiem, ale proboszcz niczym takim nam się nie chwalił.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez owieczka_foto Pon Sty 28, 2008 8:36 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dalenka 


Wiek: 40
Dołączyła: 28 Sie 2007
Posty: 70
Skąd: Łódź
  Wysłany: Czw Sty 03, 2008 7:44 pm   

Oj ale mnie zmartwiliście tym skansenem :zalamany: dziś zarezerwowałam tam wstępnie telefonicznie termin na 20.09, to mój wymarzony kościół...ale jak maja go w czerwcu przenieść do skansenu :cry:
_________________
 
 
strawberrytea 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 667
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 03, 2008 8:09 pm   

do skansenu jest przenoszony (moze juz go nawet rozebrali) kościół drewniano-murowany z Nowosolnej. Kościołek na Pomorskiej nigdzie sie nie wybiera :)
_________________
W naszej zielonej kuchni
 
 
dalenka 


Wiek: 40
Dołączyła: 28 Sie 2007
Posty: 70
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 03, 2008 8:43 pm   

fiuuu...wszyscy słyszeli jak mi spadł kamień z serca :)
_________________
 
 
madzik_86 

Wiek: 37
Dołączyła: 28 Lip 2009
Posty: 662
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 30, 2010 9:18 pm   

a to ja coś dopiszę na temat drewnianych Kościołów :) a konkretnie o parafii Najświętszego Zbawiciela przy al. Włókniarzy..może się komuś przyda :) Kościół został już prawie całkowicie odnowiony w środku :) i są nowe ławki :) wygląda o niebo lepiej niż kiedyś choć dla mnie i tak był piękny bo to moja parafia i czuję się do niego przywiązana hehe tam też bierzemy ślub :)
_________________
 
 
asinek 

Dołączyła: 21 Maj 2010
Posty: 197
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 19, 2010 4:23 pm   Kościół w Białej

W przyszłym roku mamy ślub w Białej ze względu na bliskość :) do Jaśminówki gdzie będzie nasze wesele. Kościułek (św. Piotra i Pawła) w Białej to chyba najmniejszy kościół świata :) Byłam zaskoczona jego wielkością i nawet troszkę martwię się jak zmieszczą się do niego zaproszeni goście....
Na pierwszy rzut oka wygląda jakby max zmieściło się tam około 50 osób :( ...

Jeśli ktoś brał w tym Kościele ślub proszę o info...

biala_zgierska_kosciol_1.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1066 raz(y) 10.1 KB

 
 
strawberrytea 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 667
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 19, 2010 5:51 pm   

asinek, ja nie bralam tam slubu ale bylam tam na slubie. Faktycznie, malo osób sie miesci tam... Ale kościółek super
_________________
W naszej zielonej kuchni
 
 
anuszkaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 23 Lis 2009
Posty: 777
Skąd: Zgierz
Wysłany: Pon Lip 19, 2010 6:30 pm   Re: Kościół w Białej

asinek napisał/a:

Na pierwszy rzut oka wygląda jakby max zmieściło się tam około 50 osób :( ...

.


asinek my tez tam bedziemy brali slub, ponoc miesci sie tam nawet do 150 - powiedzial tak i Ksiadz i wlasciciele Jasminowki (ich syn tez tam bral slub).
Nawet jesli by mniej osob weszlo, to trudno, nie ma co sie tym przejmowac i liczyc na dobra pogode, zeby goscie mogli stac przed kosciolem :)
Zreszta planujemy isc kiedys na jakas msze i zobaczyc ile tam ludzi mniej wiecej sie miesci
_________________
 
 
asinek 

Dołączyła: 21 Maj 2010
Posty: 197
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 20, 2010 1:47 pm   

anuszkaa, pocieszyłaś mnie trochę bo wielkość Kościółka :P może zaskoczyć.
Ja mniejszego w życiu nie widziałam :)

[ Dodano: Sro Lip 21, 2010 11:56 am ]
strawberrytea, rozumiem że sporo osób stało przed ? Czy jest tam jakieś nagłośnienie na zewnątrz ?
 
 
skalimonka 
żona skalimona


Wiek: 38
Dołączyła: 05 Gru 2008
Posty: 2003
Skąd: UK
Wysłany: Czw Lip 22, 2010 11:09 am   

asinek, ja bralam slub niedawno tez w małym drewnianym kościółku... nie widziałam na żywo tego, w którym Wy zamierzacie sie pobrać, ale według mnie te kościółki wyglądają na małe, ale mieści sie w nich naprawdę dużo ludzi. Oczywiście zalezy ile kto ma gości, ale patrząc na tą fotkę, która dodałaś, mysle, ze 150 osob wejdzie bez problemu. Nasz kościolek byl malutki, na slubie bylo okolo 100 osób i naprawde bylo jeszcze duzo wolnego miejsca! Pierwsze ławki i wszystkie boczne byly "zajęte" kwiatami, wiec tam jeszcze sporo osob mogloby usiasc :) Pozdrawiam :)
_________________
 
 
asinek 

Dołączyła: 21 Maj 2010
Posty: 197
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 22, 2010 12:34 pm   

skalimonka, mam nadzieje, że rzeczywiście okaże się pojemny :D
 
 
skalimonka 
żona skalimona


Wiek: 38
Dołączyła: 05 Gru 2008
Posty: 2003
Skąd: UK
Wysłany: Pią Lip 23, 2010 3:55 pm   

asinek, podrzucam Ci linki do zdjęc kościółka, w którym się pobraliśmy, sama oceń, czy jest wiekszy od Waszego ;)

http://fotobolas.blox.pl/...i-Mileszki.html

Apropos, tak sobie mysle, te wiejskie kościolki niby małe, ale przeciez mieścić musiały całą wieś, albo czasem nawet kilka wsi... :razz:
_________________
 
 
owieczka_foto 
Firma


Dołączyła: 28 Paź 2007
Posty: 452
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 23, 2010 6:32 pm   

podobnie jak skalimonka miałam ślub w Mieleszkach, cudowne miejsce, proboszcz, z którym można dojść do porozumienia. Chrzcić też chcemy w tym kościele.
_________________
mynewborn... fotografia od dnia narodzin, ciążowa, noworodkowa, niemowlęca, na chrzest i komunię
 
 
skalimonka 
żona skalimona


Wiek: 38
Dołączyła: 05 Gru 2008
Posty: 2003
Skąd: UK
Wysłany: Sob Lip 24, 2010 9:22 am   

owieczka napisał/a:
Chrzcić też chcemy w tym kościele

owieczko, my również mamy takie plany :smile:
_________________
 
 
owieczka_foto 
Firma


Dołączyła: 28 Paź 2007
Posty: 452
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lip 24, 2010 11:43 am   

skalimonka, to jakby was interesowaly szczegoly to daj znac. My pewnie w tygodniu pojedziemy dowiadywać się co i jak.
_________________
mynewborn... fotografia od dnia narodzin, ciążowa, noworodkowa, niemowlęca, na chrzest i komunię
 
 
skalimonka 
żona skalimona


Wiek: 38
Dołączyła: 05 Gru 2008
Posty: 2003
Skąd: UK
Wysłany: Sob Lip 24, 2010 9:33 pm   

owieczka, bardzo Ci dziękuję :smile: Na razie jeszcze nie jestem nawet w ciąży :oops: pisałam o nieokreślonej przyszłości, jednak chrzciny, kiedy by nie były, odbędą się na pewno w tym kościele. Jeśli jednak będziesz owieczko, znala szczególy, po wizycie u ksiedza, bardzo chętnie przeczytam na pw :) Pozdrawiam ;)
_________________
 
 
asinek 

Dołączyła: 21 Maj 2010
Posty: 197
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lip 25, 2010 6:03 pm   

skalimonka, dziękuje za namiary na kościułek... Rzeczywiście jest podobnych rozmiarów więc liczę, że się pomieścimy. Jeśli cała wieś wchodzi :D też się upchniemy :p

Aaaa.. i powodzenia :D aby odbyły się te chrzciny :P
 
 
skalimonka 
żona skalimona


Wiek: 38
Dołączyła: 05 Gru 2008
Posty: 2003
Skąd: UK
Wysłany: Nie Lip 25, 2010 8:43 pm   

asinek napisał/a:
Jeśli cała wieś wchodzi też się upchniemy

No wlasnie asinek, te koscioly takie niepozorne, ale jakby sie zastanowic... czasem pary biorá lub w wielkich gmaszyskach i jest kupa goci, ale znikajá gdzies na tej powierzchni... i kosciol wyglada jakby malo kto na slub przyszedl.... wiec chyba po prostu zwykle wydaje sie, ze jest mniejszy niz w rzeczywistosci ;) Nie ma sié co przejmowac, gocie sobie poradzá :razz:

asinek napisał/a:
Aaaa.. i powodzenia aby odbyły się te chrzciny

Dziéki :lol:
_________________
 
 
asinek 

Dołączyła: 21 Maj 2010
Posty: 197
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 26, 2010 7:09 am   

skalimonka, uspokoiłaś mnie bo przyznam, że po pierwszej wizycie we wnętrzu tego maleństwa :P trochę się zmartwiłam....
Liczę, że będzie dobrze!

Na pewno w mniejszym Kościele plusem jest to co napisałaś, że gości wydaje się jakby było dużo, a w wielkim Kościele ludzie znikają. Poza tym wszyscy bliscy będą niemalże stali obok nas w trakcie składania przysięgi i to też jest plusem :)



[ Dodano: Pon Lip 26, 2010 8:19 am ]
skalimonka, widzę że portugalskie wakacje czekają...Na 100% będzie cudownie! Moje wakacje w Portugali wspominam najlepiej ze wszystkich. Piękny kraj i te ich wyjątkowe, pełne uroku, małe plaże... :buja w oblokach: Pozazdrościć :)
 
 
skalimonka 
żona skalimona


Wiek: 38
Dołączyła: 05 Gru 2008
Posty: 2003
Skąd: UK
Wysłany: Pon Lip 26, 2010 12:17 pm   

asinek napisał/a:
skalimonka, widzę że portugalskie wakacje czekają...

Czekaja i my też czekamy na nie :twisted:

asinek napisał/a:
Na pewno w mniejszym Kościele plusem jest to co napisałaś, że gości wydaje się jakby było dużo

Myślę, że najwiekszym plusem malego kosciola, jest to, że ślub staje się nie wielkim i pompatycznym wydarzeniem, tylko kameralnym spotkaniem rodziny i przyjaciół z pięknej okazji... slub w malym kosciele jest jakby bardziej indywidualny, prywatny, swojski, nie wiem jakiego tu słowa użyć :) Ludzie, ktorym zalezy, po prostu są blisko, w bliskiej odległości, widzą i słyszą lepiej wypowiadaną przysięgę, sa mniej anonimowi niż w wielkim gmaszysku ;) Zakochałam się w tym kościele i tyle ;)
_________________
 
 
asinek 

Dołączyła: 21 Maj 2010
Posty: 197
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 26, 2010 3:31 pm   

skalimonka napisał/a:
Myślę, że najwiekszym plusem malego kosciola, jest to, że ślub staje się nie wielkim i pompatycznym wydarzeniem, tylko kameralnym spotkaniem rodziny i przyjaciół z pięknej okazji... slub w malym kosciele jest jakby bardziej indywidualny, prywatny, swojski, nie wiem jakiego tu słowa użyć Ludzie, ktorym zalezy, po prostu są blisko, w bliskiej odległości, widzą i słyszą lepiej wypowiadaną przysięgę, sa mniej anonimowi niż w wielkim gmaszysku Zakochałam się w tym kościele i tyle
_________________
racja, racja... ze wszystkim się zgadzam. Wasz Kościółek też jest prześliczny. Lubię jeszcze w małych, drewnianych kościółkach zapach drewna...
 
 
skalimonka 
żona skalimona


Wiek: 38
Dołączyła: 05 Gru 2008
Posty: 2003
Skąd: UK
Wysłany: Pon Lip 26, 2010 8:43 pm   

Cytat:
Lubię jeszcze w małych, drewnianych kościółkach zapach drewna...

Tak, zapach drewna i takiej starości... w ogóle te stare kościoły są dla mnie nieporównywalnie piękniejsze, niż nowe... zawsze jak wchodzę do takiego starego kościoła, robi na mnie wrażenie, czuję jego "charakter" i historię ;) nie czuję tego wchodząc do kościoła nowoczesnego i ascetycznego, w którym jest prawie tylko krzyż :(
_________________
 
 
asinek 

Dołączyła: 21 Maj 2010
Posty: 197
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 26, 2010 9:15 pm   

skalimonka napisał/a:
zawsze jak wchodzę do takiego starego kościoła, robi na mnie wrażenie, czuję jego "charakter" i historię
zgadzam się z tym... Poza tym wielki moloch :P zazwyczaj ma daleko ołtarz i prawie nie widać pary młodej ... :) ostatnio na ślubie miałam okazję tego doświadczyć. Bez okularów nie dojdziesz kto ślub bierze ;)
 
 
skalimonka 
żona skalimona


Wiek: 38
Dołączyła: 05 Gru 2008
Posty: 2003
Skąd: UK
Wysłany: Wto Lip 27, 2010 11:03 am   

asinek napisał/a:
Bez okularów nie dojdziesz kto ślub bierze

A jak jeszcze kamerzysta stanie na środku, żeby zrobić dobre ujęcia przysięgi, to już w ogóle :lol:
asinek napisał/a:
wielki moloch

W takim wielkim molochu mialam komunie ... to był wtedy nowy kościól, w remoncie (zresztą cały czas do tej pory jest niewykończony)... ogólne wspomnienie z tego kościoła mam jedno "beton" :smile: Niestety, komunie bierze sie tam, gdzie chodzi sie do szkoły, na całe szczęście do ślubu można sobie wybrać maleństwo, jeśli się chce ;)
_________________
 
 
asinek 

Dołączyła: 21 Maj 2010
Posty: 197
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 27, 2010 3:18 pm   

skalimonka napisał/a:
można sobie wybrać maleństwo, jeśli się chce

właśnie odnośnie tej kwesti... Mam nadzieję, że z załatwieniem pozwolenia nie będzie kłopotu...

Ostatnio zmieniony przez asinek Wto Lip 27, 2010 3:23 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
anuszkaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 23 Lis 2009
Posty: 777
Skąd: Zgierz
Wysłany: Pon Wrz 13, 2010 8:01 am   

asinek napisał/a:
Jeśli ktoś brał w tym Kościele ślub proszę o info...

ja w sobote byłam tam na ślubie znajomych (sama też bedę tam ślubować w czerwcu). Kościółek w środku bardzo piękny, jasne drewno super wygląda. Właściwie nie potrzeba żadnych kwiatów do dekoracji.
Niestety rzeczywiście jest mały, także u nas duża część gości będzie zmuszona stać na zewnątrz. Miejsc siedzących jest na max 100 osób plus ci co będą stać. Ksiądz Stanisław bardzo miły człowiek, ciepło poprowadził mszę i ślub (tutaj mały minus, że przysięgę znajomi mówili bez mikrofonu także słabo było słychać). Ja na pewno postaram sie u siebie zrobić tak, żeby ten mikrofon jednak byl przy nas. Cala msza ze slubem trwala 40 minut, ale czas zlecial baardzo szybko.
_________________
 
 
Misiak87 
Misiakomamusia:)


Wiek: 36
Dołączyła: 13 Lis 2007
Posty: 1983
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Pon Wrz 13, 2010 8:40 am   

Śliczny i uroczy jest modrzewiowy kościółek w Spale... Tyle, że jest on bardzo mały, w sam raz na skromny i cichy ślub. :) No chyba, że reszta gości będzie stać przed.





Słyszałam też (ale nie jestem pewna) że chyba jest tam możliwość ślubów na zewnątrz.

_________________
 
 
Brinka 


Wiek: 42
Dołączyła: 30 Wrz 2009
Posty: 1360
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Pon Wrz 13, 2010 9:25 pm   

Ja brałam ślub w małym drewnianym kościółku w centrum Łodzi.
Parafia pw św Józefa ul. Ogrodowa 22. Nie była to nasza parafia, a zdecydowaliśmy się bo spodobał nam się ten kościół. To był strzał w 10. bardzo miła atmosfera od początku do końca, wspaniały ksiądz poprowadził nam mszę, ułożył piekne kazanie. Przed kościołem jest parking, także sporo samochodów się tam zmieści. Myśle że warto go rozważyć, zdjecia są w moim wątku ślubnym: http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=11898
_________________

Dużo słońca dla Ciebie Gość
 
 
 
marciami 
Żona i mama :)


Wiek: 36
Dołączyła: 16 Sty 2010
Posty: 1117
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Wto Sty 18, 2011 8:02 pm   

ja będę ślubować w małym drewnianym kościele w Dobroniu koło Pabianic.



_________________

Ostatnio zmieniony przez marciami Wto Sty 18, 2011 8:03 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Sro Sty 19, 2011 1:46 am   

marciami, piękny kościół:)
 
 
 
Mrs_Owns 

Wiek: 38
Dołączyła: 19 Sty 2011
Posty: 3
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Sro Sty 19, 2011 11:14 am   

Rzeczywiście przepiękny kościół. Taki klimatyczny...
 
 
PaniPola 

Dołączyła: 06 Sty 2011
Posty: 5
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 19, 2011 12:12 pm   

Ładny kościółek :) ))

[ Dodano: Sro Sty 19, 2011 12:17 pm ]
Potwierdza co napisała Brinka" Parafia pw św Józefa ul. Ogrodowa 22. jest godna polecenia, bylam na slubie u znajomych Ksiadz ładne kazanie przygotował dla mlodych. Bardzo miła atmosfera. Bralabym ten Kościol pod uwage przy wyborze parafi na uroczysztosc ślubna.
_________________
Pola
 
 
marciami 
Żona i mama :)


Wiek: 36
Dołączyła: 16 Sty 2010
Posty: 1117
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Sro Sty 19, 2011 5:43 pm   

dzięki :) drewniane kościoły coś w sobie mają :)
_________________

 
 
wiolancia 


Wiek: 46
Dołączyła: 12 Lut 2011
Posty: 383
Skąd: Lutomiersk
Wysłany: Pią Lut 25, 2011 10:13 pm   

http://www.polskaniezwykl...inal/77410.jpeg http://www.polskaniezwykl.../282356.jpegOto drewniany kościółek św.Ducha w Łasku.Choć nie jest parafią ani moją ,ani mojego narzeczonego,właśnie tam 11.06.2011 będzie nasz ślub!!!http://www.polskaniezwykla.pl/gallery/userImages/original/77409.jpeg :wed6

[ Dodano: Pią Lut 25, 2011 10:14 pm ]
http://www.polskaniezwykl...inal/77410.jpeg http://www.polskaniezwykl...nal/282356.jpeg Oto drewniany kościółek św.Ducha w Łasku.Choć nie jest parafią ani moją ,ani mojego narzeczonego,właśnie tam 11.06.2011 będzie nasz ślub!!!http://www.polskaniezwykla.pl/gallery/userImages/original/77409.jpeg :wed6
_________________
 
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Pią Lut 25, 2011 11:01 pm   

Kościół drewniany w Suchciach (woj.łódzkie) z XIX w. :)

_________________
 
 
Dosia_Zosia 


Wiek: 43
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 931
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lut 26, 2011 2:47 pm   

Drewniany kościół jest również w Starym Waliszewie(powiat łowicki, gmina Bielawy) z 1763 r.





[ Dodano: Sob Lut 26, 2011 9:18 pm ]
W Łodzi jest jeszcze jeden drewniany kościół, znajduje się w Skansenie architektury drewnianej przy Białej Fabryce, choć tak patrząc na zdjęcia to front jest chyba murowany ale cała reszta jest drewniana.




Pierwszy ślub był tam w ubiegłym roku w sierpniu o czym można poczytać w tym artykule: http://lodz.naszemiasto.p...ianej,id,t.html

[ Dodano: Sob Lut 26, 2011 9:26 pm ]
Ten kościół w skansenie został przeniesiony z Nowosolnej, gdzie stał i niszczał, dla porównania fotka jeszcze sprzed renowacji, tu wyraźnie widać że front nie jest drewniany.

_________________
 
 
 
marciami 
Żona i mama :)


Wiek: 36
Dołączyła: 16 Sty 2010
Posty: 1117
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Sob Lut 26, 2011 9:27 pm   

Dosia_Zosia, kościół w Starym Waliszewie wygląda niemal jak mój, i jest z podobnego okresu ;)
_________________

 
 
Dosia_Zosia 


Wiek: 43
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 931
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lut 26, 2011 10:33 pm   

Tyle,że jest dużo dalej od Łodzi, jakieś 40 km. Akurat ten kościółek w Waliszewie znam,że tak powiem z widzenia, bo jak jeździłam do mojej rodziny za Bielawami na wakacje to go mijaliśmy bo stoi bardzo blisko drogi, żałuję że nigdy nie byłam w środku.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Dosia_Zosia Sob Lut 26, 2011 10:35 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl