Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Katedra
Autor Wiadomość
organ_katedra 
Firma


Wiek: 48
Dołączył: 03 Sty 2006
Posty: 36
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Cze 09, 2007 8:43 am   

AMP napisał/a:
Chciałem zobaczyć jak jest przybrana na ślub


Spróbuję dzisiaj zrobić jakieś fotki. W każdym razie nie ma jakiejś jednej formy przybrania. Przeważnie jest tak, że wzdłuż nawy głównej, co kilka ławek postawione są stojaki z kwiatami. Czasem są większe, czasem mniejsze. W zeszłą sobotę co kilka ławek powieszone były białe kokardy, a stojaki z kwiatami były tylko przy pierwszych ławkach z przodu. Tak więc wszystko jest chyba do dogadania z dekoratorami.
Ostatnio zmieniony przez organ_katedra Sob Cze 09, 2007 10:21 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Nana 

Wiek: 37
Dołączyła: 06 Wrz 2006
Posty: 28
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 13, 2007 1:04 pm   

Ja w czerwcu brałam ślub w katedrze. nie dajcie sie naciągać na drogie dekoracje! lepiej zmówic sie z parami, które mają tego samego dnia ślub i można ładne dekoracje wybrać w niższej cenie... Poza tym my mieliśmy przeprawy z kancelarią.. ileśmy sie nachodzili... albo księdza nie było, albo nie miał dla nas czasu :( ... no ale jakos poszło. Sama msza pięknie wyszła więc:) nie ma się co stresować:)
_________________
...Y'a du soleil et des nanas...
 
 
 
gebka 


Wiek: 40
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 816
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 13, 2007 1:16 pm   

a moze jakies zdjecia :smile:

i popraw opis bo masz zareczona :lol:
 
 
 
Paula-S 


Wiek: 40
Dołączyła: 25 Sie 2006
Posty: 102
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 13, 2007 1:40 pm   

Ja również brałam ślub w katedrze. Cena to 500 zł, do tego doszło 50 zł za rezerwacje terminu. W cenie jest organista, czerwony dywan, i przystrojenie ołtarza. Jeśli chodzi o dekorację ławek to robiła to dla nas inna kwiaciarnia niż Skrzydlewska. Nie było z tym najmniejszego problemu, poniewaz proboszcz katedry to świetny facet !! Załatwienie wszelkich formalności to ok 5 minut. :mrgreen:

Przybranie jest w miarę skromne i rozsądne, poniewaz katedra jest strojna sama w sobie to absolutnie więcej nie potrzeba (moim zdaniem oczywiście). Załączam 2 fotki (nie widać aż tak dokładnie, ale inne nie chcą mi się załączyć :zly: ).

DSC_0661.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 799 raz(y) 76.41 KB

DSC_0680.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 679 raz(y) 71.78 KB

_________________
Mężatka od 09.06.2007r. :]
 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 13, 2007 2:20 pm   

ojej jakie dziwne "pufy" :) jak ja byłąm an ślubie w Katedrze na ślubie przyjaciólki ( w prawdzie 2 lata temu :) ) to były takei okazałe krzesła, wygodnie się na tym siedziało??
_________________
 
 
 
Paula-S 


Wiek: 40
Dołączyła: 25 Sie 2006
Posty: 102
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 13, 2007 2:39 pm   

Wygodnie, chociaż może rzeczywiście byłoby lepiej z oparciem. Byliśmy za bardzo zestrsowani, żeby na to uwagę zwracać. Jednak jeśli chodzi o estetykę, to takie lepiej sie prezentują. Byłam na slubie w katedrze jak jeszcze były krzesła.

A tak poza tym to ksiądz, który nam, udzielał ślubu był po prostu swietny. Ciągle się uśmiechał i nawet z nami troszkę pożartował dla rozładowania napięcia.
_________________
Mężatka od 09.06.2007r. :]
 
 
organ_katedra 
Firma


Wiek: 48
Dołączył: 03 Sty 2006
Posty: 36
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lip 14, 2007 7:19 pm   

Paula-S napisał/a:
W cenie jest organista


Dla ścisłości: organista jest wliczony w podstawowym zakresie, tzn. pieśni i jakiś krótki utworek na koniec, gdy młodzi wychodzą z katedry. Oprawa złożona z utworów (np. marsze Wagnera, Mendelssohna, Ave Maria i inne) oraz dodatkwoe akompaniamenty organowe dla zaproszonych solistów (czy skrzypków) są dodatkowo płatne.
 
 
gosia83 


Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 17
Skąd: anglia/lodz
Wysłany: Sob Lip 28, 2007 10:41 am   

Cytat:
="organ_katedra. Oprawa złożona z utworów (np. marsze Wagnera, Mendelssohna, Ave Maria i inne) oraz dodatkwoe akompaniamenty organowe dla zaproszonych solistów (czy skrzypków) są dodatkowo płatne.


A ile jesli mozna wiedziec? :)
Ostatnio zmieniony przez gosia83 Sob Lip 28, 2007 10:43 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
organ_katedra 
Firma


Wiek: 48
Dołączył: 03 Sty 2006
Posty: 36
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lip 28, 2007 12:32 pm   

gosia83 napisał/a:
A ile jesli mozna wiedziec? :)


Zależy od zakresu i wybranego repertuaru. Szczegółowe info na priva :)
 
 
Martysia 
mammolina


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sie 2007
Posty: 538
Skąd: Milano
Wysłany: Wto Sie 28, 2007 1:34 pm   

ja również biorę ślub w Katedrze, mimo ze to nie moja parafia. będę miała gości z Włoch (rodzina mego ukochanego italiano) a uważam, że Katedra to taka wizytówka naszego niezbyt ładnego miasta....W Italii są takie kościoły, ze szok....kazdy historyczny i piękny. mam nadzieję, że wszystko będzie ok...aha, i ze skoncza za rok te roboty! bo ostatnio zauwazyłam te straszne rusztowania!!! ale by było:) pozdrowienia!
_________________
 
 
 
Koalinha 


Wiek: 38
Dołączyła: 11 Sie 2007
Posty: 212
Skąd: Łódź / Portugalia
Wysłany: Wto Sie 28, 2007 2:58 pm   

Martysia: w zasadzie rozumiem Cię. Ja również będę mieć gości z zagranicy (Portugalia), mój kościół nie jest zbyt reprezentacyjny, więc ukochany zaproponował, że możemy wziąć ślub w Katedrze. Tylko... ja nie chcę, jestem naprawdę związana z moim kościołem. I myślę, że liczy się sama ceremonia, moment, ta ważna chwila, a nie to jakie ogrodzenie ma mój kościół (już słyszałam komentarze rodziny narzeczonego). Tłumaczyłam, że tam ślub brali moi rodzice, to moja parafia od zawsze, tam miałam wszystkie sakramenty, ale chyba ogrodzenie jest dla nich wciąż ważniejsze. W dodatku we wrześniu zmienia się proboszcz (dotychczasowy był fantastycznym człowiekiem) no i boję się tego, czy nowy proboszcz nie będzie robił problemów z formalnościami, skoro Pan Młody to nie Polak. Jeszcze by mi tego brakowało... :(
_________________
Monika
9.08.2008.
 
 
Martysia 
mammolina


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sie 2007
Posty: 538
Skąd: Milano
Wysłany: Wto Sie 28, 2007 3:10 pm   

oh nie martw sie niczym! skoro jesteś przywiązana do swojej parafii to co innego, ja do swojej nie jestem a od 1,5 roku mieszkam w Krakowie więc juz w ogole prawie tam nie bywam! my wpadliśmy na pomysł z Katedrą tak jakoś od razu bez zastanowienia a i mam tam też wujka księdza:) z formalnościami nie powinno być żadnego kłopotu, po prostu musi dowieźć z Portugalii to co tam będą potrzebować i tyle...a nie ma tego dużo!:) a podobno duuuuużo ostatnio u nas ślubów międzynarodowych! a Katedra jest piękna- zawsze się możesz jeszcze skusić! ja sie tylko zastanawiam jak to z kursem przedmałżeńskim będzie- mój nic nie zrozumie:)))
_________________
 
 
 
gosia83 


Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 17
Skąd: anglia/lodz
Wysłany: Sro Sie 29, 2007 5:46 pm   

ja tez zamierzam wziac slub w katedrze, narzeczony Anglik jak ja zobaczyl to oniemial :) jak pisalyscie - sporo jest tam teraz slubow miedzynarodowych-tez tak slyszalam, a czy wiecie jak tam reaguja na slub z ateista...? bo ksiadz w kancelarii probowal mnie przekonac,zebym jeszcze sie zastanowila...mam nadzieje, ze reszta ksiey jest inna i dla nich najwazniejsza jest milosc :roll:
 
 
juliazuk 


Wiek: 42
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 336
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Sob Wrz 15, 2007 3:58 pm   

Koalinha ja biorę slub w Katedrze. O 18.00. To właśnie jest moja parafia i jestem z nią związana. Ale to byłby numer, jak byśmy brały ślub w ty samym kościele. I jeszcze najlepiej po sobie :wink: :mrgreen:
_________________




9.08.2008 r.
 
 
Koalinha 


Wiek: 38
Dołączyła: 11 Sie 2007
Posty: 212
Skąd: Łódź / Portugalia
Wysłany: Sob Wrz 15, 2007 6:11 pm   

Juliazuk - Katedra była tylko propozycją mojego narzeczonego, bo wygląda dość reprezentacyjnie. Jedyna rzecz, która nas tak naprawdę łączy z tym kościołem to bierzmowanie ukochanego :) W kwietniu miał to "zbiorowe" bierzmowanie, które jest w drugi piątek miesiąca. Poza tym byłam w Katedrze kilka razy na Mszy i kilka razy na spotkaniach Duszpasterstwa Akademickiego "5". Z moją parafią (Bałuty) to co innego - więzy są silniejsze. Wciąż nie mamy oficjalnie zaklepanego żadnego terminu ani godziny, zrobię to po powrocie do Łodzi (już za tydzień :cool: ). Ale chyba zostaniemy przy mojej parafii. Oj, byłoby fajnie mieć śluby po sobie :) Ale chyba się nie uda.
_________________
Monika
9.08.2008.
 
 
juliazuk 


Wiek: 42
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 336
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Nie Wrz 16, 2007 11:19 am   

Jak już zaklepiesz termin, to oczywiście napisz gdzie się odbędzie ta uroczystość... Co prawda nie będę mogła być, ale zawsze będę mogła trzymać kciuki, zeby wszystko się udało :lol:
_________________




9.08.2008 r.
 
 
Koalinha 


Wiek: 38
Dołączyła: 11 Sie 2007
Posty: 212
Skąd: Łódź / Portugalia
Wysłany: Pon Wrz 24, 2007 10:49 am   

:)
Wiem, że to off-topic, ale tylko odpowiadam na wcześniejszy post ;)
Juliazuk: dziś byłam w kancelarii i jest już zaklepane: 9 sierpnia 2008, godzina 17:00.
Parafia Opatrzności Bożej :)
_________________
Monika
9.08.2008.
 
 
Dorszynka 


Wiek: 37
Dołączyła: 20 Wrz 2007
Posty: 33
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 03, 2007 10:06 am   

Juliazuk: bierzemy ślub dokladnie przed Wami, 9 sierpnia 2008 o 17 w Katedrze :)
_________________
 
 
Koalinha 


Wiek: 38
Dołączyła: 11 Sie 2007
Posty: 212
Skąd: Łódź / Portugalia
Wysłany: Sro Paź 03, 2007 2:25 pm   

No patrz, Juliazuk, ze mną się nie udało, ale z Dorszynką tak: macie śluby "obok" siebie :mrgreen:
_________________
Monika
9.08.2008.
 
 
juliazuk 


Wiek: 42
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 336
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Sro Paź 03, 2007 4:16 pm   

Dorszynka napisał/a:
Juliazuk: bierzemy ślub dokladnie przed Wami, 9 sierpnia 2008 o 17 w Katedrze



Ale fajnie! ?eby nie popaśc w :offtopic: zapraszam do mojego wątku :lol:
_________________




9.08.2008 r.
 
 
Dosia_Zosia 


Wiek: 43
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 931
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 27, 2007 10:40 am   

Odnośnie tych rusztowań to wewnątrz jest ich coraz więcej. Bardzo duże rusztowanie stoi w nawie głównej, zasłonięte są organy. Jak byłam w ostatnią niedzielę tam na mszy to proboszcz mówił,że kościół jest malowany. Odnośnie rusztowań na zewnątrz mówił, że dobiegają końca ostatnie prace remontowe, które będą kontyuowane wiosną przyszłego roku. Tak więc rusztowania na zewnątrz będą jeszcze długo.
_________________
 
 
 
juliazuk 


Wiek: 42
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 336
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Wto Lis 27, 2007 6:01 pm   

No to czeka mnie ślub w scenerii pełnej rusztowań :(
Dosiu Zosiu, a Ty też będziesz ślubować w Katedrze?
_________________




9.08.2008 r.
 
 
Dosia_Zosia 


Wiek: 43
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 931
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 28, 2007 6:38 pm   

Tak, mam ślub 3 maja o 16 właśnie w Katedrze. Jesteśmy bardzo blisko związani z katedrą mimo iż należymy do parafii pw. Przemienienia Pańskiego.
A wracając do rusztowań, we wnątrz prace będą kontynuowane bez względu na pogodę, więc do przyszłego roku może się wyrobią. Ale te na zewnątrz zostaną.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Dosia_Zosia Sro Lis 28, 2007 6:40 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Martysia 
mammolina


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sie 2007
Posty: 538
Skąd: Milano
Wysłany: Czw Lis 29, 2007 2:30 pm   

oszz cholercia jak do końca lipca tego nie zdejmą to się załamię, beż żartów! no to ładny kościół włochom pokażemy....ghhrrhrhrhrhrhhhhrrrr!!!
_________________
 
 
 
Dosia_Zosia 


Wiek: 43
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 931
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 29, 2007 7:38 pm   

Mam dobre wieści. Przechodziłam dziś koło Katedry i większa część rusztowań na zewnątrz została rozebrana. Jeszcze kilka dni temu było duże rusztowanie od frontu nad wejściem głównym i po bokach z lewej i prawej strony. Dziś pozostało już tylko to po prawej stronie. Można też zobaczyć efekty prac restauracyjnych. Pięknie odnowiona została rozeta na głównym wejściem. Myślę,że nie powinno być źle w przyszłym roku.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Dosia_Zosia Czw Lis 29, 2007 7:39 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Koalinha 


Wiek: 38
Dołączyła: 11 Sie 2007
Posty: 212
Skąd: Łódź / Portugalia
Wysłany: Sob Gru 01, 2007 4:12 pm   

Dziewczyny :)
Gdyby rusztowania pojawiły się miesiąc przed ślubem, można by było rozpaczać. Ale do maja (Zosia-Dosia), lipca (Martysia) czy sierpnia (Juliazuk) to już chyba będzie po... :D Pomyślcie o tym z innej strony - jak pięknie kościół będzie wyglądał na Wasz Dzień :) Odrestaurowany, odświeżony, piękny :)
_________________
Monika
9.08.2008.
 
 
juliazuk 


Wiek: 42
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 336
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Sob Gru 01, 2007 6:20 pm   

Moniko, problem w tym, że te remonty w Katedrze trwają już kilka lat. Efekt piękny, ale braku rusztowań nie możemy być pewne...
_________________




9.08.2008 r.
 
 
Koalinha 


Wiek: 38
Dołączyła: 11 Sie 2007
Posty: 212
Skąd: Łódź / Portugalia
Wysłany: Sob Gru 01, 2007 6:30 pm   

Ooopps, kilka lat? No to przepraszam, może jestem zbytnią optymistką :) Byłam w Katedrze ostatnio w kwietniu na bierzmowaniu Rui i nic mi się nie rzuciło w oczy :) Ale może za bardzo byłam przejęta samą uroczystością.
_________________
Monika
9.08.2008.
 
 
bee_bee 

Wiek: 39
Dołączyła: 03 Gru 2007
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Gru 03, 2007 11:13 pm   

Witam,
czy jesteście w stanie powiedzieć mi jak wygląda sprawa z dostępnością terminów w Katedrze. Czy rezerwacja terminu musi być z dużym wyprzedzeniem? Jestem parafianką. ?lub planujemy na późne lato, wczesną jesień 2008. Chciałabym wiedzieć, czego mogę się spodziewać, by z krzesła nie spać jak usłyszę, że najbliższy wolny termin to 2012 ;)
 
 
Martysia 
mammolina


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sie 2007
Posty: 538
Skąd: Milano
Wysłany: Wto Gru 04, 2007 3:51 pm   

myślę, że powinnaś się zgłosić bezpośrednio do Katedry bo czas ucieka;)
_________________
 
 
 
juliazuk 


Wiek: 42
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 336
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Sro Gru 05, 2007 9:52 am   

My zaklepaliśmy termin 1,5 roku przed ślubem. Ale byliśmy wtedy jedyni na liście. Co prawda myślę, że dla Was to już najwyższy czas...
_________________




9.08.2008 r.
 
 
organ_katedra 
Firma


Wiek: 48
Dołączył: 03 Sty 2006
Posty: 36
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Gru 08, 2007 10:21 am   

bee_bee napisał/a:
Witam,
czy jesteście w stanie powiedzieć mi jak wygląda sprawa z dostępnością terminów w Katedrze. Czy rezerwacja terminu musi być z dużym wyprzedzeniem? Jestem parafianką. ?lub planujemy na późne lato, wczesną jesień 2008.


Wszystko zależy od konkretnego terminu - wiadomo że są okresy, kiedy ślubów jest ogólnie mało i wtedy nie ma pośpiechu z rezerwacją terminu. Ale w przypadku okresu letnio-jesiennego, kiedy jest oblężenie to proponuję się faktycznie pośpieszyć. Jakiś termin się zawsze znajdzie, ale "dobre godziny" mogą być już zarezerwowane. Warto też kontaktować się co jakiś czas z kancelarią - często bywa tak, że pary które już zarezerwowały termin przekładają ślub na inny miesiąc albo rezygnują i wtedy można "wychaczyć" dobrą godzinę.
 
 
bee_bee 

Wiek: 39
Dołączyła: 03 Gru 2007
Posty: 2
Skąd: Łódź
  Wysłany: Sro Gru 12, 2007 6:23 pm   

I już mamy NASZ termin i NASZ? godzinę! To była jedyna luka w zeszycie :) 20. 09. 2008 godz. 17:00
_________________
Ostatnio zmieniony przez bee_bee Sob Gru 15, 2007 9:39 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
fastyna 
rudzielec :)


Wiek: 38
Dołączyła: 28 Wrz 2007
Posty: 582
Skąd: Rawa Mazowiecka
Wysłany: Czw Gru 13, 2007 3:58 pm   

Dziewczyny ale nie przejmujcie sie tak tymi rusztowaniami w trakcie ślubu i tak pewnie nie będziecie na to zwracać uwagi a kamerzysta i fotograf zrobią wszystko tak, że nic nie bedzie widać :) U nas w Rawie też znajomi brali ślub jak w kościele były rusztowania i na prawdę nikt na to nie zwracał uwagi a na filmie i zdjęciach tego nie widać..
_________________
 
 
 
juliazuk 


Wiek: 42
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 336
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Pią Gru 21, 2007 10:23 am   

To mnie pocieszyłaś, bo bałam się o film. Dla istoty wydarzenia nie ma to żadnego znaczenia. Ale chodzi o tę wizualną oprawę. Chociaż nigdy nie wyobrażałam sobie ślubu w innym kościele i rusztowania mnie nie odstraszą. To po prostu miejsce, które nierozerwalnie łączy się z moim życiem, z chwilami trudnymi i radosnymi - od dziecka.
_________________




9.08.2008 r.
 
 
pauluska 


Wiek: 40
Dołączyła: 02 Sty 2008
Posty: 183
Skąd: łódź manchester
Wysłany: Sro Lut 20, 2008 12:59 am   

Hej dziewczyny ..też będę mieć ślub w Katedrze ale tydzień przed wami..
niestety na moją wymarzoną datę były tylko dwie godziny wolne 15.30 i 20.. więc jak na sierpień to wybrałam 20ta.. trochę późno.. ale myślę że i tak jest warto nawet o 21:)
_________________
Nasz dzień: 02.08.2008

 
 
Martysia 
mammolina


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sie 2007
Posty: 538
Skąd: Milano
Wysłany: Czw Lut 21, 2008 2:16 pm   

koniec remontów w Katedrze za 2 lata! :cry: :cry: :cry: teraz wnętrze jest pełne rusztowań!!! :cry:
_________________
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 22, 2008 4:07 pm   

Martysia napisał/a:
oszz cholercia jak do końca lipca tego nie zdejmą to się załamię, beż żartów! no to ładny kościół włochom pokażemy....ghhrrhrhrhrhrhhhhrrrr!!!

Martysia, a Ty myślisz, że we Włoszech kościoły nie są remontowane? Istnieją chyba trochę dłużej od naszych. ;) :lol:

Nie wiem jak to wygląda w rzeczywistości, ale jakoś trudno mi wyobrazić sobie, żeby cały taki wielki kościół był w rusztowaniach. Przecież to są olbrzymie koszty.

Na pocieszenie - w czasie swojego ślubu w ogóle nie widziałam wielkiej niebieskiej płachty od podłogi do sufitu. Dopiero na zdjęciach ją dojrzałam. :lol:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
juliazuk 


Wiek: 42
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 336
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Sro Lut 27, 2008 11:25 am   

Słuchajcie, załamałam się! To szczególnie do Doroszynki, ale też do Was wszystkich. Moja przyjaciółka ma ślub w Katedrze w kwietniu i u Skrzydlewskiej za dekorację Katedry zawołali 4 000 !! !!! (w Interflorze 7 000). Chyba coś tu jest nie tak. Obmyślmy, jak to zrobić taniej i żeby było ładnie...
_________________




9.08.2008 r.
 
 
Kociadło 


Wiek: 39
Dołączyła: 17 Lut 2008
Posty: 2269
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 29, 2008 11:40 am   

Wiatam wszystkich tak sie przygladam waszym postom i zaczynam sie zastanawiac czy ze mną jest coś nie tak :( bo ja nie chce ślubu w Katedrze choć jestem jej parafiankom strasznie nie zle sie tam czuje i zaczełam wojne z rodzicami i babcią bo oni chce Katedre a ja nie :( czy orientujecie sie czy trudno zdobyc pozwolenie z Katedry na ślub w innym kościółku nie wiem na co mam się nastawic ze bedzie z górki czy pod górke :/ pozdrówka
 
 
 
owieczka_foto 
Firma


Dołączyła: 28 Paź 2007
Posty: 452
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 29, 2008 5:48 pm   

Kociadło napisał/a:
Wiatam wszystkich tak sie przygladam waszym postom i zaczynam sie zastanawiac czy ze mną jest coś nie tak :( bo ja nie chce ślubu w Katedrze


wg mnie wszystko z Tobą jak najbardziej "tak". Dla mnie Katedra to moloch i nie chcieliśmy tam ślubu. Wybraliśmy malutki, klimatyczny, drewniany kościółek. Atmosfera Katedry mnie przytłacza. Dodatkowo ludzi będzie niewiele, w Katedrze by zginęli, a tak będziemy mieć kościół i pełen ludzi... przed zresztą też :)
_________________
mynewborn... fotografia od dnia narodzin, ciążowa, noworodkowa, niemowlęca, na chrzest i komunię
 
 
Kociadło 


Wiek: 39
Dołączyła: 17 Lut 2008
Posty: 2269
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 29, 2008 7:08 pm   

czuje sie w katedrze dokładnie tak ja Ty Owieczko i dlatego szukam czegoś przytulniejszego myslałam o Kosciółku arystów na Lipowej przesliczny jet też Kościółek Kościół p.w. ?więtej Doroty i ?więtego Jana Chrzciciela ale jeszcze tak naprawde nie wiem a zdradzisz gdzie bedziesz mała slub pozdrawiam
 
 
 
owieczka_foto 
Firma


Dołączyła: 28 Paź 2007
Posty: 452
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 29, 2008 7:21 pm   

Kociadło napisał/a:
czuje sie w katedrze dokładnie tak ja Ty Owieczko i dlatego szukam czegoś przytulniejszego myslałam o Kosciółku arystów na Lipowej przesliczny jet też Kościółek Kościół p.w. ?więtej Doroty i ?więtego Jana Chrzciciela ale jeszcze tak naprawde nie wiem a zdradzisz gdzie bedziesz mała slub pozdrawiam


widzę, że mamy podobne gusta. Będziemy mieć ślub w Kościele św. Doroty Łódź-Mileszki.
Jest mały... prześliczny... taki jak chcieliśmy...
_________________
mynewborn... fotografia od dnia narodzin, ciążowa, noworodkowa, niemowlęca, na chrzest i komunię
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 29, 2008 8:37 pm   

Kociadło - jeśli będą problemy to może w parafii narzeczonego nie będzie problemu z uzyskaniem tego zezwolenia.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Dorszynka 


Wiek: 37
Dołączyła: 20 Wrz 2007
Posty: 33
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 01, 2008 6:36 pm   

Julio, to 4 000 to bardzo dużo! Nawet jesli by to podzielic na wszystkie pary z naszego dnia to i tak wyjdzie duza suma na pare. A co Skrzydlewska oferuje w tej cenie? Na pewno znajdzie sie kwiaciarnia ktora bedzie mogla zrobic to taniej...
_________________
 
 
juliazuk 


Wiek: 42
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 336
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Wto Mar 04, 2008 3:35 pm   

Właśnie dzwoniłam do Skrzydlewskiej z pytaniem o najskromniejszą :razz: dekorację Katedry. Pani powiedziała mi, że cena zależy od tego, co się chce, czy kwiaty na ławkach, czy tylko przy ołtarzu. No i może zamiast kwiatów same wstążki przy ławkach. Ogólnie powiedziała mi, że od 1000 wzwyż.
_________________




9.08.2008 r.
 
 
Martysia 
mammolina


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sie 2007
Posty: 538
Skąd: Milano
Wysłany: Wto Mar 11, 2008 9:58 am   

to i tak duzo....ale tymi 4000cami mnie rozwalilas!
_________________
 
 
 
Dosia_Zosia 


Wiek: 43
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 931
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 28, 2008 10:05 pm   

juliazuk napisał/a:
Słuchajcie, załamałam się! To szczególnie do Doroszynki, ale też do Was wszystkich. Moja przyjaciółka ma ślub w Katedrze w kwietniu i u Skrzydlewskiej za dekorację Katedry zawołali 4 000 !! !!! (w Interflorze 7 000)


Nam przy spisywaniu protokołu ksiądz powiedział,że jeśli chcemy to ta dodatkowa dekoracja może być ale nie musi bo normalnie kwiaty na ołtarzu będą więc to nie jest przymus,że ta dekoracja ma być koniecznie. My nie będziemy mieli żadnej dodatkowej dekoracji.
_________________
 
 
 
poison_moon 


Wiek: 40
Dołączyła: 24 Lut 2008
Posty: 221
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 08, 2008 8:59 pm   

:999 Hura !! !!

Od dziś jestem posiadaczką zarezerwowanego terminu w katedrze :leb

I tak naprawdę dziś poczułam tak w 100% że zostanę żoną :smile:
_________________
 
 
juliazuk 


Wiek: 42
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 336
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Pią Maj 09, 2008 1:45 pm   

Wracając do tematu dekoracji. Moja przyjaciółka brała ostatnio ślub w Katedrze (nawet miałam przyjemność bycia świadkiem). Nie było dodatkowej dekoracji i było zupełnie ok. W końcu Katedra sama w sobie ma wyraz. I te kwiaty przy ołtarzu wystarczają. Poza tym po co tyle płacić za jakieś wstążki przy ławkach. Jeżeli udałoby się nam udekorować skromnie i dość tanio, to wchodzę w to. Ale jeżeli mają to być duże pieniądze to mam to w nosie. I tak mamy pełno wydatków. Nasze własne wiązanki też nie będą tanie...
_________________




9.08.2008 r.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl