Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Panna Młoda wyższa od Pana Młodego...
Autor Wiadomość
pinia_pinia 

Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 331
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 19, 2005 4:14 pm   Panna Młoda wyższa od Pana Młodego...

Otóż problem dla niektórych tak nieistotny może stać się dla mnie sporym problemem odzieżowym :) Otóż troche urosłam ( mam 185 cm wzrostu) a mój narzeczony 181. Nie jest problem w tym że jestem wyższa, ale zastanawiam się czy dostane tak długą suknię na siebie- długośc nóg 110 cm (rozmiar 40-42). I jeszcze 2 problem dośc istotny - moje buty :( Nosze buciki w rozmiarze...41-42. W Łodzi naprawde nie jest łatwo dostać buty w tym rozmiarze ( tylko BUT-S i Deichman), a poza tym muszą być one na możliwie płaskim obcasie. Chyba jedynym wyjściem będzie szycie ich na mairę u szewca...


Czy któraś ma podobne problemy ?? ?
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 19, 2005 6:02 pm   

Wszędzie suknie szyją na wymiar konkretnej dziewczyny, więc nie masz czym się martwić. Obmierzą cię wszerz i wzdłuż i będzie idealnie. :D
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
ewig 


Dołączyła: 10 Cze 2005
Posty: 244
Skąd: łódzkie
Wysłany: Wto Lip 19, 2005 6:13 pm   

Tak, Kryszka ma racje,nie masz sie czym martwic. Co do butow to mozesz je faktycznie zrobic na zamowienie z tym,ze jest to bardziej kosztowne. Ale masz pewnosc,ze buty beda takie,jak chcesz. Ja mam inny problem...nie wyroslam zbytnio...i jesli chodzi o buty, to latwo jest mi jedynie kupic buty sportowe(bo moge kupic te z kolekcji dla dzieci) :hahaha: i kozaki(bo te zawsze mozna kupic wieksze i tak nie widac) :hahaha: ,natomiast z pantoflami mam ogromny problem! Zwykle najmniejszy jest nr 36, a jesli nawet cos 35 sie znajdzie-to kompletnie zadnego wyboru nie ma, a ja wlasnie nosze 35... :?
_________________

 
 
bajeczka 


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 940
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 19, 2005 9:13 pm   

Ja noszę na stópkach :) ten sam rozmiar i już widzę oczami wyobraźni problemy z zakupem butów do ślubu. Chyba tylko szewc zostaje.

Kiecka to samo. Noszę 36, czasem 38 i juz przestałam liczyc na to, że da sie ja wypozyczyc.

Pinia - pinia proponuje wspieranie sie w tych kwestiach. :)
_________________


Życzę miłego dnia i pozdrawiam Cię gorąco Gość :)
 
 
 
Magma 


Wiek: 42
Dołączyła: 22 Kwi 2005
Posty: 21
Skąd: Łódź/Bydgoszcz
Wysłany: Sro Lip 20, 2005 8:09 am   

bajeczka napisał/a:

Kiecka to samo. Noszę 36, czasem 38 i juz przestałam liczyc na to, że da sie ja wypozyczyc.


Bajeczko, chyba jeszcze nie chodziłaś po wypożyczalniach. Większość sukienek jest w rozmiarze 38. Spokojnie można je dopasować na mniejszy rozmiar np. 36. Jak wczoraj wypożyczałam suknię w Poezji, to właściwie każda na mnie pasowała, z mniejszą lub większą poprawką. Jednak u nich nie ma z tym problemu, dopasowują w szerz i wzdłuż :) Chociaż nie we wszystkich wypożyczalniach tak jest - w Optimusie panie powiedziały mi, że trzeba brać taki rozmiar jak jest bez dopasowania. A przecież każda z nas ma trochę inną figurę i nawet przy małym rozmiarze może być konieczne dopasowanie.
 
 
Kasiawka 
Żonomama


Wiek: 45
Dołączyła: 17 Lut 2005
Posty: 1150
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 20, 2005 9:19 am   

Magma napisał/a:
bajeczka napisał/a:

Kiecka to samo. Noszę 36, czasem 38 i juz przestałam liczyc na to, że da sie ja wypozyczyc.

Bajeczko, chyba jeszcze nie chodziłaś po wypożyczalniach. Większość sukienek jest w rozmiarze 38. Spokojnie można je dopasować na mniejszy rozmiar np. 36. , dopasowują w szerz i wzdłuż :)


Jakoś nie widze sukienki w rozmiarze 38 na metr 170, która po dopasowaniu na 160 założy Bajeczka, no chyba, ze lubi jak jej tak "seksi" nogi wystają. A jak można suknię na 160 p czy 170 przerobić na 185cm ?? :shock: :verysad: :woooow:
_________________

Kasiawka szczęśliwa żona swojego męża
 
 
 
bajeczka 


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 940
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 20, 2005 10:12 am   

KasiaK napisał/a:
Magma napisał/a:
bajeczka napisał/a:

Kiecka to samo. Noszę 36, czasem 38 i juz przestałam liczyc na to, że da sie ja wypozyczyc.

Bajeczko, chyba jeszcze nie chodziłaś po wypożyczalniach. Większość sukienek jest w rozmiarze 38. Spokojnie można je dopasować na mniejszy rozmiar np. 36. , dopasowują w szerz i wzdłuż :)


Jakoś nie widze sukienki w rozmiarze 38 na metr 170, która po dopasowaniu na 160 założy Bajeczka, no chyba, ze lubi jak jej tak "seksi" nogi wystają. A jak można suknię na 160 p czy 170 przerobić na 185cm ?? :shock: :verysad: :woooow:


Własnie o to mi chodziło. Magma nie doczytała moich długościkowych wymiarów. Na 183 trudno spodnie kupić a co dopiero suknię ślubną. :)
_________________


Życzę miłego dnia i pozdrawiam Cię gorąco Gość :)
 
 
 
joanna_25 


Wiek: 43
Dołączyła: 02 Lut 2005
Posty: 357
Skąd: łódź
Wysłany: Sro Lip 20, 2005 11:33 am   

Pinia_pinia
Ja mam podobne wymiary do Ciebie :D
Wypożyczyć sobie sukni ślubnej nie ma szans!Trzeba szyć nową.
Ale powinnaś się cieszyć bo jak zamówisz suknię w salonie to przynajmniej masz pewność że ją specjalnie dla Ciebie nowiuteńką uszyją bo masz taki rozmiar a nie wyciągną Ci jakąś starą z magazynu albo z manekina, którą ktoś tam przymierzał może.... :wink:
Z przymiarkami w salonach też nie będzie problemu,najwyżej panie Cie nie zapną z tyłu przy przymiarce.

Tak więc z suknią na pewno nie będzie problemu.
Gorzej z butami :? Ja właśnie szukam jakiś nie za wysokich (bo mój mąż jest tylko 2 cm wyższy) ale niewielki jest wybór.No i jednak te na wyższym obcasie są
śliczniejsze :(
Narazie się nie poddaję ale znaleźć fajne buty z niskim obcasem a na dodatek w kolorze ecru to naprawdę wielki problem :(
_________________
Pozdrawiam Cię Gość!


 
 
Magma 


Wiek: 42
Dołączyła: 22 Kwi 2005
Posty: 21
Skąd: Łódź/Bydgoszcz
Wysłany: Sro Lip 20, 2005 5:12 pm   

Mam kumpelę, która ma 182 cm wzrostu i w zeszłym roku brała suknię w Galerii ?lubnej. Panie dobrały dla niej sukienkę, w której wyglądała super. I nawet zmierzyła tam parę sukienek na jej wzrost. Więc chyba to jednak nie ja się mylę, dziewczęta :lol: . Z tego co kojarzę to proponowały jej też, że w razie gdyby spódnice nie pasowały na długość to doszyją jej spódnicę w odpowiednim rozmiarze - DO WYPO?YCZENIA. Więc chyba da to się załatwić. Nie wiem natomiast jak jest gdzie indziej, bo temat mnie nie dotyczy, ponieważ wzrostowo jestem bardzo typowa (168 cm).
 
 
pinia_pinia 

Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 331
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 21, 2005 2:59 pm   

Cytat:
Z rozmiarem gorsetu nie powinno być na mnie większego problemu bo jestem b. szczupła ( rozmiar 40 to dlatego że ja mam proporcjonalnie wszystko większe :) , ale suknia to na 80% będzie szyta na miarę. Zresztą przekonam się jak zacznę się za nią rozglądać. Mam jeszcze całe 2 lata więc nie ma paniki...
Ostatnio zmieniony przez pinia_pinia Pią Paź 27, 2006 12:07 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
joanna_25 


Wiek: 43
Dołączyła: 02 Lut 2005
Posty: 357
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Lip 21, 2005 7:15 pm   

Magma napisał/a:
Mam kumpelę, która ma 182 cm wzrostu i w zeszłym roku brała suknię w Galerii ?lubnej. Panie dobrały dla niej sukienkę, w której wyglądała super. I nawet zmierzyła tam parę sukienek na jej wzrost. Więc chyba to jednak nie ja się mylę, dziewczęta :lol: . Z tego co kojarzę to proponowały jej też, że w razie gdyby spódnice nie pasowały na długość to doszyją jej spódnicę w odpowiednim rozmiarze - DO WYPO?YCZENIA. Więc chyba da to się załatwić. Nie wiem natomiast jak jest gdzie indziej, bo temat mnie nie dotyczy, ponieważ wzrostowo jestem bardzo typowa (168 cm).


Magma no pewnie że jak by się uprzeć to zawsze się coś znajdzie w większym rozmiarze.No ale jak wiadomo sukni ślubnej szuka się też (albo przede wszystkim)takiej żeby nam się podobała a przy tak niewielkim wyborze to trudno znaleźć coś fajnego. Zresztą widziałam suknię do wypożyczenia zrobioną na większą .Miała doszyty materiał i przesunięty ekspres i odznaczało się to bardzo :? Zawsze łatwiej zmniejszyć niż odwrotnie.
_________________
Pozdrawiam Cię Gość!


 
 
pinia_pinia 

Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 331
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 27, 2006 12:07 am   

No i okazało się, że na wysokie panny młode w salonie nawet gotową suknię można kupić :mrgreen: Tą która kupiłam jest idealna pod każdym względem i nawet na moją długaśną posturę w sam raz :rotfl: Niepotrzebnie sie martwiłam.
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 27, 2006 8:30 am   

no to bomba!!
bez żadnych popawek?

a macie już coś na oku dla Młodego? :P
_________________
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Sro Mar 12, 2008 7:07 am   

Wyciągam wątek dla zainteresowanych.
Jestem już sporo po salonowych rajdach i w większości z nich dawano mi do przymierzenia suknie , które nie odsłaniały kostek :lol: Zatem bez obaw - dla każdej znajdzie się coś ;)

Jeśli zaś chodzi o buty, będę miała czółenka na 1,5 obcasie. Stwierdziłam, że skoro na co dzień jestem wyższa od K. o 15 cm. to te kilka +/- nie zrobi większej różnicy ;-)
 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Sro Mar 12, 2008 12:31 pm   

fiona83 napisał/a:
Jeśli zaś chodzi o buty, będę miała czółenka na 1,5 obcasie. Stwierdziłam, że skoro na co dzień jestem wyższa od K. o 15 cm. to te kilka +/- nie zrobi większej różnicy ;-)


No pewnie, że to nie zrobi żadnej różnicy! U mnie co prawda S. jest kilka centymetrów wyższy ode mnie, ale najczęściej patrząc na nas wydaje się, że jesteśmy równi wzrostem. W związku z tym także bedę szukać butów na niskim obcasie, przy czym płaski obcas odpada, też chciałabym znaleźć buty na obcasie jaki Ty bedziesz miała. Nawet znalazłam w necie zdjęcie butów, które mają odpowiedni obcas, ale może wkleję je w temacie o butach, żebym nie wprowadzała w wątkach zamieszania, co ostatnio mi się zdarza :oops:
_________________
Nasz ślub - 05.09.2009r.

 
 
mona83 

Wiek: 40
Dołączyła: 25 Lut 2008
Posty: 24
Skąd: Łódź/Edynburg
Wysłany: Sob Mar 15, 2008 12:47 pm   

ja mam podobny problem mam 178 zwrostu i moja druga polówka jest troszke niższa, wiec jestem zmuszona miec plaskie buty. Sukienke mam szytą na miare i to chyba najlepsze wyjście. Mniej stresu i wiem na pewno,że nie bedzie przykrótka:) a co do butów to chyba też zjawię się u szewca. Taka nasza uroda;;;;
_________________
monis
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl