Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Formalności związane z salą
Autor Wiadomość
neferity 


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Kwi 2008
Posty: 35
Skąd: Lodz
Wysłany: Wto Kwi 29, 2008 10:50 pm   Formalności związane z salą

Witam,
Zakładam ten temat, ponieważ nie mogę się doszukać szczegółów formalnych związanych z rezerwacją sali. Wiem, że zdarzaja się wypadki, że właściciele lokali oddaja terminy zarezerowane klientom z większą ilością gości. Czy jest jakis sposób żeby się od tego uchronić. Czy podpisana umowa wystarczy???? Czy zamiast umowy wystarczy faktura za zaliczkę na której jest zapis, że zaliczka jest podbrana na poczet wykonania usługi i data wesela??? Może ktos coś wie???
pzdr
 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 30, 2008 9:20 am   

Moim zdaniem umowa jest wystarczającym zaświadczeniem na to że dany termin jest wasz, w sytuacji gdy macie umowe to właściciel sali jeśli coś odwali to macie prawo podać go do sądu, ale umowe też należy czytać uważnie bo różne zapisy moga się w niej pojawić
Jeśli chodzi o samą fakturę z zaliczką, to nie mam zielonego pojęcia, obawiam się że to nie jest wystarczające
_________________
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 30, 2008 1:05 pm   

Umowa cywilno-prawna albo faktura jest jak najbardziej wiążąca. Można w niej zawrzeć jakieś kary za nie wywiązanie się w umowy. Tyle że potem dochodzenie tego w sądzie będzie się prawdopodobnie wlekło i wlekło...
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
IGRASZKA 
Firma

Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 27
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 30, 2008 1:40 pm   

Forma pisemna umowy jest jak najbardziej wiażąca.
Nalezy tam tylko dokladnie napisać KTO KOMU ILE I ZA CO PŁACI...
trzeba uważać czy podpisuje się zadatek czy zaliczke - trochę inaczej wyglada potem zwrot wplaconej kwoty (odsyłam do kodeksu - umowy cywilno-prawne)...
Poważna i szanująca sie firma nie odstepuje od takiej umowy i nie ma ryzyka.
Jesli posiadacie informacje o jakimś lokalu, że tak robi, to nie odważyłabym sie z nimi podpisać niczego ani organizować swojego wesela.
.
_________________
Z serdecznymi pozdrowieniami,

Joanna Kobalczyk
 
 
jpuasz 


Dołączyła: 17 Maj 2006
Posty: 1210
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 30, 2008 2:55 pm   

A czym sie rózni zadatek od zaliczki?? :niepewny:
_________________
Pozdrawiam :)
Paulina



 
 
Tajgete 
żona swojego męża :)


Wiek: 40
Dołączyła: 24 Mar 2008
Posty: 833
Skąd: Kolumna
Wysłany: Sro Kwi 30, 2008 3:28 pm   

Ja znalazłam tylko taką różnicę, że jeśli osoba, której zlecamy pracę nie wywiąże się z umowy, zwraca zaliczkę do kwoty jaką wpłaciliśmy, a zadatek dwa razy większy niż wpłaciliśmy. Innej różnicy nie znalazłam... :roll:
 
 
IGRASZKA 
Firma

Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 27
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 30, 2008 3:47 pm   

zgadza się to co napisałaś Tajgete:)
natomiast nawet zwrot podwojonej ilosci zadatku jest marną pociechą np na 4 mce przed ślubem.
_________________
Z serdecznymi pozdrowieniami,

Joanna Kobalczyk
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 01, 2008 1:49 am   

zalezy jaka kwote zadatku sie wplaci.. poza tym wysoki zadatek moze skutecznie zniechecic nieuczciwy lokal do wybierania intratniejszych klientow - po prostu zezre caly potencjalny zysk..
_________________
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Nie Maj 04, 2008 10:18 am   

555 ale żeby im "zeżarŁo caŁy potencjalny zysk" to musiaŁabyś wpŁacić ok. 50% należności. A na to raczej niewiele osób się godzi
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 04, 2008 12:07 pm   

to wlasnie zalezy od sytuacji, jesli ktos robi niewielkie wesele, a zalezy mu na konkretnym lokalu, to zapewne analizuje taka mozliwosc.. z kolei jesli ktos robi bardzo duze wesele, to raczej prawdopodobienstwo "podkupienia" sali jest bardzo male, wiec nie przywiazuje do tego az tak duzej wagi..
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl